View Poll Results: pronostic

Voters
22. You may not vote on this poll
  • victorie Italia

    18 81.82%
  • victorie Noua Zeelanda

    4 18.18%
  • egal

    0 0%
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 148 to 168 of 170

Thread: Meciul 4: Italia - Noua Zeelanda 1-1

  1. #148
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by manai View Post
    dupa primele meciuri din grupa poti sa imi spui ca tu presimteai ca anglia n-o sa bata algeria sau italia n-o sa bata noua zeelanda?
    Tu cunosti echipa Algeriei asa cat de cat?!
    De acolo se trage Zidane daca nu cunosteai lucrul acesta.
    Sunt cei mai tehnici jucatori din Africa doar educatia si religia lor ii trage mult inapoi.
    Tu ai vazut Italia in meciurile de pregatire?

    Priveste intai echipele ce joaca si incearca sa faci abstractie de statistica.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #149
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by manai View Post
    Nu e vorba de asta,e vorba de hotie,eu nu pot suporta hotia,daca ar fi dupa as interzice pariurile sportive .dar se ruleaza asa de multi bani incat nu numai ca nu vor disparea,surprizele se vor inmulti si fotbalul va fi distrus.va ajunge ca wrestlingul,un circ.
    Nu e vorba de conspiratii,daca vroiau,nici Anglia,nici Italia n-aveau cum sa se incurce de Algeria(batuta anul asta cu 3-0 de Irlanda) si de Noua Zeelanda.
    Maine,Spania ar trebui sa defileze cu Honduras,nu?O sa vedem,pt mine inca un egal intre Spania si Honduras ar fi cireasa de pe tort.
    Hai sa vorbim despre surprize.
    1. Algeria a eliminat Egiptul. Asta spune tot despre 'vulpi'.
    2. Montolivo e cel mai bun din lume daca astazi a vrut sa dea bara intentionat cu lovitura aia.
    3. Sti cine e pe banca Elvetiei?
    4. Dar a Frantei?
    ....gata, am rezolvat surprizele.
    Daca si Serbia - Ghana o consideri o surpiza, nu uita ca Ghana e Campiona Mondiala la U-20 !
    Last edited by Gooner; 21st June 2010 at 02:20.
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  3. #150
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Era o stire zilele trecute cum ca fifa monitorizeaza toate meciurile impreuna cu casele de pariuri ...se pare ca le monitorizeaza bine, totul este sub control




    @manai: tu stii ceva acolo cu aranjamentele caselor de pariuri, dar exagerezi la unele meciuri.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  4. #151
    Yak Psychology
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Sydney
    Posts
    213
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Chamakh View Post
    Hai sa vorbim despre surprize.
    1. Algeria a eliminat Egiptul. Asta spune tot despre 'vulpi'.
    2. Montolivo e cel mai bun din lume daca astazi a vrut sa dea bara intentionat cu lovitura aia.
    3. Sti cine e pe banca Elvetiei?
    4. Dar a Frantei?
    ....gata, rezolvat cu surprizele.
    Daca si Serbia - Ghana o consideri o surpiza, nu uita ca Ghana e Campiona Mondiala la U-20 !
    Total de acord. Comentariile despre conspiratii, pariuri, hotii etc - nu fac decat sa demonstreze ca noi romanii am ajuns o natie care nu mai are incredere in nimeni si in nimic. Nici macar in noi insine. Am ajuns o natie cinica, care nu vede decat hoti si mishei peste tot. Ar trebui sa privim mai des in oglinda.

    Cinste tarilor mici, precum Noua Zeelanda, despre care multi intrebau "ce cauta astia la campionatul mondial"...

    Daca exista hotii, poate din partea arbitrajului, dar nu stiu daca sunt hotii consitente, sau doar trag cu tarile mari in mod subieconstient...

    Tot in legatura cu arbitrajele, lipsa de consistenta se manifesta incepand de la modul jenant la cel criminal. Din nefericire am inceput sa ne obisnuim cu asta la campionatele mondiale.

    In loc sa aduca cei mai buni arbitrii (Anglia, Italia, Spania etc), FIFA continua jocurile politice cu arbitrii din insulele Seyshelles etc.

  5. #152
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    oricum italia s-a compromis mondialul prin acest egal incredibil !
    chiar daca se duc din grupe, ma uitam acum, joaca cu olanda in optimi si daca printr-o minune trec de olanda, joaca cu brazilia in sferturi...
    asha ca ori ca se duc de pe locul 2 ori ca nu se duc...e cam la fel...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #153
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Deci singurul arbitru pe care-l stiu si l-am vazut la acest Campionat Mondial, e Howard Webb.
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  7. #154
    Yak Psychology
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Sydney
    Posts
    213
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Tu cunosti echipa Algeriei asa cat de cat?!
    De acolo se trage Zidane daca nu cunosteai lucrul acesta.
    Sunt cei mai tehnici jucatori din Africa doar educatia si religia lor ii trage mult inapoi.
    Tu ai vazut Italia in meciurile de pregatire?

    Priveste intai echipele ce joaca si incearca sa faci abstractie de statistica.
    Nici o legatura cu fotbalul... "Got wuerfelt nicht!", am citit de curand contextul in care Einstein a spus aceste cuvinte faimoase. Niels Bohr i-a prezentat lui Albert ceva despre natura aleatorica, oarecum ilogica, a comportamentului gazelor etc (nu inteleg prea bine partea tehnica). La care Enstain a raspuns: "Trebuie sa fie o logica. Dumnezeu nu jaca zaruri." Ceea ce se cunoaste mai putin, este raspunsul lui Bohr catre Einstein, care e la fel de interesant: "Cine este Einstein, ca sa-i spuna lui Dumnezeu cum sa administreze universul?"

  8. #155
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Hmm...presupun ca s-a scris pe aici..dar ar fi cam mult de citit:p
    Asa ca rog pe cineva care se pricepe mai bine...A fost offsaid sau hent la golul celor din Noua Zeelanda? Eu zic ca nu, dar ma tot contrazic cu cineva...
    A fost ofsaid activat de faptul ca Reid a lovit balonul cu capul. Daca balonul ajungea direct la marcator nu ar fi fost. Cat despre penalty, a fost unul foarte usor acordat, dar vorba lui Sorin, arbitrul a avut acoperire, De Rossi fiind tras de tricou. "Oierii" nu au avut niciun penalty, apropo de ce spunea cineva mai devreme. Si cand te gandesti ca la meciul lui USA au fost vreo patru trageri de tricou consecutive in defavoarea yancheilor si arbitrul a fluierat...invers. Cel mai bun arbitru de pana acum nu este european ci...uzbek. Webb, Rosetti, Busacca sunt printre arbitrii consacrati la acest CM, dintre europeni. Nu au convins, in opinia mea. Webb nu ma convinge nicodata, e drept.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #156
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Inca un pas spre o eliminare binemeritata. Pacat ca nenea cu fluieras nu s-a lasat pana nu i-a salvat pe macaronari, dar ... c'est la vie . Inca putin si scapam de maimutoii si simulantii de italieni.

  10. #157
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Din pacate, nu cred ca vor fi eliminati.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  11. #158
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    N-am inteles cum i-a salvat arbitrul, respectivul gresind la golul celor de la antipozi dand usor, in schimb, penalty-ul, apoi a arbitrat usor in favoarea italienilor, e drept dar doar atat. Statistica spune si ea altceva, vreo 17-3 pentru italieni, inclusiv o bara, asa ca exagerezi. Cat despre maimutoi si simulanti cred ca ar trebui sa-ti tii pentru tine aceste etichetari cvasixenofobe, Vladek. Rivaldo a facut teatrul cel mai prost cu putinta dar lumea l-a apreciat pentru ce face in teren, nu pentru parodia respectiva. Inteleg ca nu-i suporti pe italieni dar poti sa te exprimi si altfel, nu cer altceva. Personal, cred ca o eliminare le-ar prinde bine, mai ales ca nu joaca mai nimic, iar Lippi este expirat, pe dinafara.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #159
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    I-a salvat printr-un penalty "usor acordat", ca sa spunem doar atat.

    PS : Sa-i lasam pe cei de la Toyota sa ne arate cum vad ei echipa italiana :

    http://www.dailymotion.com/video/x5l...=embed?start=2

    Se pare ca totusi imaginea de maimutoi simulanti nu e tocmai o inventie de-a subsemnatului

  13. #160
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu ma priveste ce spun altii, chiar daca gluma-i reusita, dar epitetele pastreaza-le pentru tine si respecta ca altii vad si partile bune, legate de istoria fotbalului modern. Chiar te rog sa lasi cvasixenofobia asta de prost gust mai ales ca aceasta gluma nu se refera la meciul respectiv. Exista prostul obicei, pe care tu-l confirmi, ca vedem mai usor barna si...capra vecinului, inclusiv despre "tiganii Europei".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #161
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    eu zic ca a fost, minutul 72 , dupa o saritura la cap 'umar-la-umar' italianul il ia in brate si-l tranteste clar in careu pe kiwi, care se si accidenteaza, meciul este intrerupt dupa faza, reluarea a aratat clar, acum n-am gasit decat astea doua poze:

    http://soccernet.espn.go.com/photos?...901&ver=global
    http://soccernet.espn.go.com/photos?...901&ver=global

    poate ma insel dar eu zic ca a fost fault.
    beleafer

  15. #162
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sincer, nu-mi aduc aminte, iar din poze-i greu de tras concluzii. Oricum, Noua Zeelanda joaca precum Stoke sau Hull in Premier League, onest dar extrem de simplu ca sa nu zic primitiv. Asta nu scuza prestatia slaba a italienilor.
    Last edited by miril; 21st June 2010 at 16:41.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #163
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Eu nu zic ca Italia ( ca si Anglia dealtfel) au jucat efectiv prost, cat au avut ghinion la finalizare, ocazii si-au creat destule, portarul kiwi a scos vro 2 daca nu 3 mingi pe care scria gol, bara, ce sa mai zici. Mi se pare apararea ezitanta, Canavaro, Zambrotta obositi, cand la italieni te astepti la o aparare beton.
    Au luat 2 goluri in 2 maciuri la singurele 2 suturi pe poarta!
    Atacul ghinionist, Giraldino inexistent, poate un Cassano sa fi dinamizat echipa? sau un oportunist ca Luca Toni sa o bage in plasa? asta-i spunem si unui coleg italian inainet sa inceapa campionatul ca un Schillaci ii lipseste Italiei.
    Si nu stiu de ce Gattuso freaca banca, chiar sa fie iesti din forma complet?
    beleafer

  17. #164
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Zambrotta a jucat peste asteptari, Criscito este de viitor, dar Cannavaro ca si Chellini joaca sub posibilitati, iar absenta lui Buffon nu creaza direct siguranta. Gilardino are nevoie de baloane iar mijlocului ii lipseste unul ca Pirlo. In plus n-as juca cu Iaquinta ci cu Di Natale dar si cu Camoranesi, ambii bataiosi si mai directi si agresivi pe poarta.
    Last edited by miril; 21st June 2010 at 17:06.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #165
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Lotul din 2006 al Italiei ___________Lotul Italiei din 2010

    Portar Marco Amelia [ 02/04/1982 ] -------Gianluigi Buffon
    Portar Gianluigi Buffon [ 28/01/1978 ]------Federico Marchetti
    Portar Angelo Peruzzi [ 16/02/1970 ] ------Morgan De Sanctis

    Fundas Cristian Zaccardo [ 21/12/1981 ] ----Christian Maggio
    Fundas Andrea Barzagli [ 08/05/1981 ] ------Domenico Criscito
    Fundas Fabio Cannavaro [ 13/09/1973 ] -----Fabio Cannavaro
    Fundas Fabio Grosso [ 28/11/1977 ] ---------Giorgio Chielli
    Fundas Marco Materazzi -----Leonardo Bonucci
    Fundas Alessandro Nesta----Salvatore Bocchetti
    Fundas Massimo Oddo [ 14/06/1976 ]
    Fundas Gianluca Zambrotta [ 19/02/1977 ]---- Gianluca Zambrotta


    Mijlocas Simone Perrotta [ 17/09/1977 ] ---Claudio Marchisio
    Mijlocas Gennaro Gattuso [ 09/01/1978 ] ---Gennaro Gattuso
    Mijlocas Daniele De Rossi [ 24/07/1983 ] ---Daniele De Rossi
    Mijlocas MauroCamoranesi [ 04/10/1976 ] --Mauro Camoranesi
    Mijlocas Simone Barone [ 30/04/1978 ] -----Simone Pepe
    ------------------------------------------Angelo Palombo
    ------------------------------------------Riccardo Montolivo
    Mijlocas Andrea Pirlo [ 19/05/1979 ] -------Andrea Pirlo


    Atacant [COLOR="Red"]Francesco Totti ------Giampaolo Pazzini
    Atacant Luca Toni ------------Antonio Di Natale
    Atacant Filippo Inzaghi --------XXXX
    Atacant Vincenzo Iaquinta [ 21/11/1979 ] ----Vincenzo Iaquinta
    Atacant Alberto Gilardino [ 05/07/1982 ] -------Alberto Gilardino
    Atacant Alessandro Del Piero [ 09/11/1974 ] ---Fabio Quagliarella


    -------------------------------------------------------------------

    Ca sa va edificati observati diferentele.
    In plus va enumar marcatorii din 2006 pentru ca sunt importanti :
    Andrea Pirlo '39,Alberto Gilardino '22,Marco Materazzi '26,Filippo Inzaghi '87
    Francesco Totti '90,Gianluca Zambrotta '6
    Luca Toni '59,Luca Toni '69, Fabio Grosso '90
    Alessandro Del Piero '90,Marco Materazzi '19.

    Singurul atacant care poate juca varf impins este doar Alberto Gilardino.
    Vincenzo Iaquinta si Fabio Quagliarella au jucat mult doar in sistem cu 2 atacanti cand jucau la Udinesse.

    Concluzia mea este ca atacantii joaca pe posturi pe care ei nu sunt familiarizati.
    In defensiva ceva scartaie in zona lui Cannavaro.
    Mijlocul pare asemanator,se descurca pana in fata careului,dar pana acolo.
    Acel mijlocas-varf de creatie si de finete cum erau Totti si Del Piero nu exista acum.
    Deci vor marca infinit mai greu ca in 2006 .
    Last edited by iulian_1976; 21st June 2010 at 17:51.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #166
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu ma priveste ce spun altii, chiar daca gluma-i reusita, dar epitetele pastreaza-le pentru tine si respecta ca altii vad si partile bune, legate de istoria fotbalului modern.
    Pe cine nu am lasat eu sa vada partile bune ? Be my guest.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Chiar te rog sa lasi cvasixenofobia asta de prost gust mai ales ca aceasta gluma nu se refera la meciul respectiv.
    Nu e cvasixenofobie e calciofobie pentru ca nu le-am dat in cap italienilor in general ci jucatorilor italieni in particular. Si las-o si tu mai moale cu "politically correctness"-ul, ca e vorba doar de fotbal. Nu-mi place stilul de joc al italienilor, give me a break, n-am propus sa-i impuste nimeni.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Exista prostul obicei, pe care tu-l confirmi, ca vedem mai usor barna si...capra vecinului, inclusiv despre "tiganii Europei".
    Nu confirm nimic, si las-o moarta cu capra vecinului. Am mai zis ca romanii sunt la fel de rai ca italienii la capitolul "smecherii", asa ca nu tine. Suporterii au o mare parte din vina, pentru ca in loc sa dezaprobam aceste "procedee" in general le toleram intotdeauna cand sunt aplicate de echipa favorita si le gasim tot soiul de scuze penibile gen "tactica", "vrem puncte nu spectacol", "scopul scuza mijloacele", "pragmatism", samd. Iar dupa aia ne plangeam de calitatea slaba a jocului.

  20. #167
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    "Give me a break"! QED. Daca nu esti in stare sa-ti vezi barna din ochi ii suspectezi pe altii ca sunt politically corect. "Sa-i impusti", pe maimutoi, asta ar mai lipsi, desi pare o solutie mai demna decat epitetele schimonosite. Smecheri sunt toti, au dovedit-o chiar si nemtii si sacandinavii, RFG-Austria 1-0, Danemarca-Suedia 2-2, traiesc printre ei, dar indiosincraziile sunt personale nu colective, nu umbla cu subterfugii ca sa-ti justifici micile...scapari. Ma opresc aici ca nu are rost sa continui off topicul. Nu uita, vorbim de fotbal nu de natiunile care-l practica si incearca macar sa-i respecti pe cei care au optiunile care tie nu-ti plac. "Drop It"! Repet, este o rugaminte. Forza Italia!
    Last edited by miril; 22nd June 2010 at 21:48.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #168
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    "Give me a break"! QED. Daca nu esti in stare sa-ti vezi barna din ochi ii suspectezi pe altii ca sunt politically corect. "Sa-i impusti", pe maimutoi, asta ar mai lipsi, desi pare o solutie mai demna decat epitetele schimonosite. Smecheri sunt toti, au dovedit-o chiar si nemtii si sacandinavii, RFG-Austria 1-0, Danemarca-Suedia 2-2, traiesc printre ei, dar indiosincraziile sunt personale nu colective, nu umbla cu subterfugii ca sa-ti justifici micile...scapari. Ma opresc aici ca nu are rost sa continui off topicul. Nu uita, vorbim de fotbal nu de natiunile care-l practica si incearca macar sa-i respecti pe cei care au optiunile care tie nu-ti plac. "Drop It"! Repet, este o rugaminte. Forza Italia!
    Padania libera!!

    Banuiesc ca te referi la politica, la partidul maimutoiului canit, atunci cand spui forza italia......ca despre fotbal........
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •