View Poll Results: Pronostic

Voters
22. You may not vote on this poll
  • victorie Anglia

    19 86.36%
  • victorie Algeria

    1 4.55%
  • egal

    2 9.09%
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 211 to 231 of 241

Thread: Meciul 4: Anglia - Algeria 0-0

  1. #211
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by michai View Post
    daca nu bate Anglia imi pun stema Cfr-ului la avatar pt o saptamana
    2-0 pt Anglia se va termina
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    daca Anglia - Algeria se termina x..eu ma fac popa.
    Asteptam sa va tineti de promisini

  2. #212
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    nu joaca nimic Anglia.Nu cred ca vor castiga cu Slovenia.Algeria daca avea mai mult curaj in atac puteau sa dea lovitura.

  3. #213
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Asta vroiam sa zic si eu:daca Anglia-Slovenia va fii egal 2-2 iar SUA-Algeria 0-0,englezii si americanii vor fii la egalitate perfecta.Care ar fii criteriul de departajare in cazul asta?Cartonasele galbene,dau cu banul?
    Practic, da, dau cu banul. Parca se face tragere la sorti de catre un comitet FIFA.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  4. #214
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    nu joaca nimic Anglia.Nu cred ca vor castiga cu Slovenia.Algeria daca avea mai mult curaj in atac puteau sa dea lovitura.
    veti vedea o alta echipa cu slovenia...dar imi racesc gura de pomana....fotbalul a ajuns ca wrestlingul

  5. #215
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Anglia are picioare de lut ...mai poti spune ceva cand nu scoti 3 puncte nici cu algerienii ? dupa un asemenea meci daca englezii ar avea putin bun ar trebui sa taca si pe durata acestui campionat ( atat cat a mai ramas pe ei ) ....orice discutie despre o eventuala cupa mondiala castigata ar parea in aceste momente cel mult o gluma deloc inspirata ....Tin sa felicit Slovenia Cine se astepta ca dupa doua etape slovenii vor fi lideri ?

  6. #216
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Voi nu gasiti explicatii pentru jocul lui Gerrard si Rooney ?!
    ...si o dati pe ideaia blatului.


    Este asa de greu de inteles ca in momentul cand ai pe lateralele terenului un Nani,Torres,Kuyt,C.Ronaldo si tu ca jucator te poti exprima.
    Rooney daca nu are servant pe lateral nu poate servi cu capatana ,cititi ce spuneam la pauza partidei; Anglia nu are laterali adica mijlocasi,fundasi dreapta sau stanga ,sa urce sa centreze,sa iasa intr-un presing.
    Ei au laterali de maxim 20 de m de poarta adversa.
    Poti ajunge in finala asa insa sa ai o superdefensiva si dai un gol pe meci.

    Pai voi credeti ca Brazilia avea o soarta mai blanda daca nu era Maicon ?
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    tu chiar crezi ca Anglia nu are fundasi si mijlocasi laterali ? Ce treaba are lateralul cu faptul ca Rooney in 2 meciuri nu a facut 3 preluari bune ? Unde e vina lui Lennon ca Rooney, Gerrard si Lampard sunt total iesiti din forma ? Pe deasupra mie mi se par obositi si lipsiti de chef.

    E o prostie mare sa spui despre nationala Angliei ca nu are mijlocasi si fundasi laterali.De avut are multi de mare calitate, ca nu sunt in forma sau ca vin dupa accidentari e alta treaba....
    Quote Originally Posted by miril View Post
    De acord, aici, cu Cristy. Mie Rooney mi se pare total lipsit de forma, pofta, ce vreti.
    Gerrard a incercat ceva in primul meci si s-a lasat dupa aceea, la fel si Lampard. Se intampla ceva in lot, caci apatia si chiar lehamitea este evidenta.
    Este destul de greu sa intelegeti ca la Liverpool,Chelsea,MU sunt pe extreme jucatori de viteza care largesc echipele adverse.
    Voi priviti jucatorii astia prin prisma echipelor unde joaca insa nu observati ca acolo toate echipele de club au jucatori de viteza pe extreme.

    De cate ori a-ti vazut Anglia iesind in extreme centrand in careu sau patrinzand pe extreme sau ajungand pe extreme si intorcand mingea in centru?
    Va raspund eu in prima repriza : o singura data o patrundere a lui Joe Cole pe partea stanga in careu incercand sa intoarca un adversar a fost interceptat.

    Voi l-ati privit pe Rooney cum marcheaza de obicei ?
    Asta este jucator care trebuie sa primeasca mingea pe pozitie viitoare cu fata la poarta sau sa primeasca o centrare din lateral,de pe extrema sau cel putin oblic.
    Daca tu ii pasezi lui Lampard sau Gerrard pe centru astia ce sa faca cu mingea,ca locomotivele de pe extreme lipsesc.
    Ce trebuie inteles ca jocul pe centrul terenului fara alternanta este un joc obositor si de uzura.Se construieste foarte migalos si daca joci numai asa 90 de minute apar greselile.


    Nu cunosc tot lotul Angliei insa singurii jucatorii utili ce am observat ca pot iesi in extreme si stiu sa joace acolo sunt:
    Joe Cole in stanga si Jermain Defoe in dreapta.
    Nu spun ca un Glen Johnson nu poate juca fundas dreapta si ca nu este de calitate,dar nu poti sa-i ceri sa-ti faca 15 incursiuni pe meci pe dreapta si sa centreze asa cum face Maicon la Brazilia.
    Daca nu ai asa ceva cauti un atacant sau mijlocas ce poate imparti munca asta si iasa in exterior sa suplineasca alt jucator.
    Last edited by iulian_1976; 19th June 2010 at 13:22.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #217
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Eu chiar am zis-o in gluma,dar ma tin de cuvant O saptamana cu cfr la avatar

    Absolut execrabil a jucat Anglia.Fara orizont,parca erau lesinati.....Chiar eram sigur ca bate Anglia,dar cu jocul asta nu au nici o sansa cred nici cu Slovenia.Franta si Anglia probabil se vor duce de mana acasa
    I-a trimis cineva sutana lui White?
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  8. #218
    Managãr Sherlock's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Prin țarã
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Un om de cuvânt
    Sã vedem și cu umbra aia ce face acum - ține vreo predicã ceva?

  9. #219
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    O rezolva Fabio Cappelo echipa Angliei nu este atat de rupta ca cea a Frantei.
    Vreti sa vedeti ce inseamna sa joci pe extreme sa largesti compartimentul echipei adverse priviti Olanda:Japonia.
    Last edited by iulian_1976; 19th June 2010 at 14:35.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #220
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    da si mie mi-a placut arbitrajul uzbekului irmatov. cei mai buni din prima etapa au fost brigada uzbekului si cea a argentinianului baldasi. dar acesta din urma are slabe sanse sa arbitreze finala, fiindca argentina e aproape calificata in ptimi. asa ca uzbekul are mari sanse sa arbitreze finala. dupa ce englezii s-au luat de franceyi, acuma, spaniolii s-au luat de englezi titrand "calamity england". apropo, pasaria aia a fost un observator foarte atent la atacurile englezilor. si nici nu s-a speriat de suturile de rugby ale acestora, iar dupa un timp s-a plictisit de atacurile sterile ale englezilor si a plecat de acolo.
    Last edited by ichigo; 19th June 2010 at 14:41.

  11. #221
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0

  12. #222
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Mr. Eko asta e unul dintre jucatorii ce tot mi se spune ca pot juca in banda.
    Poate ai si aia cu Jonson din minutul '80 impiedicandu-se cand vrea sa centreze.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #223
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Iulian, aici nu ai dreptate. Explicatia pe care o iau in consderatie este cea a prietenului progresist Kra****x. Astia isi pastreaza picioarele pentru banii de la club. Platini, Blatter et comp. trebuie sa faca ceva. Lennon n-a jucat cine stie ce dar exact cand a incercat sa faca ceva, ori nu i se dadea pasa, ori...a fost inclocuit tocmai dupa o faza pe care o cere si Iulian, unde centrarea lui a fost ratata de putin de Rooney.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #224
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    eu nu ma fac popa...

    deci pe bune...vad pe aici tot placa aia obosita cum ca Anglia nu ar merita sa castige trofeul...

    alea cu merita sau nu merita sunt cele mai vechi placi ever...

    pai ma...Anglia trebuie sa iasa din cursa la acest mondial....dupa penaltiuri....asa e traditia...nu pleaca astia acasa inca din grupe...ce naiba..

    sa privim partea buna a lucrurilor :

    1.Sunt neinvinsi.
    2.Au primit un singur gol in 2 meciuri....si ala...greseala de portar.
    3.In ultimul meci din grupa vor juca cu o echipa din Europa.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  15. #225
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Nu ca aia a lui Jonson nu a mai avut loc,ca a sarit la un adversar
    Pe stanga nu s-a jucat de loc,decat o singura data a fost o foarte buna patrundere a lui Joe Cole.

    Algerienii cand schimbau partea pe fundasii laterali,englezii se retrageau si ii asteptau in jumatatea lor,nu veneau in presing pe fundasii laterali,totul s-a concentrat doar pe mijloc.
    Asta nu poate fi decat o idee a lui Fabio antrenor destul de scumput,nu este o intamplare cand toate mingile trebuie sa treaca pe la Gerrard char nici o minge scoasa in margine este bizar.
    Last edited by iulian_1976; 19th June 2010 at 17:01.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #226
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    prietene progresist, alti prieteni si cunostinte, eu citesc acuma cartea lui chirila despre mundialul 86. anglia incepuse mai catastrofal ca acum: 0-1 cu portugal si 0-0 cu alti magrebieni, marocul. pentru ultimul meci din grupa raposatul bobby robson a scos din echipa cativa oameni care cred ca erau considerati de baza (alde brian robson, wilkins, hateley, waddle). au castigat urmatoarele 2 meciuri cu 3-0 si in sferturi se stie ce s-a intamplat. sa vedem cum s-o repeta istoria. marea problema e ca lipseste (un) lineker

  17. #227
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    In orice caz ca sa bati Slovenia iti trebuie multa inteligenta,daca o vor bate asa cum spui ,or sa se intrebuinteze serios.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #228
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    da...sunt convins ca Lampard si cu Rooney...exact acum rezolva ecuatii...ca sa fie mai inteligenti pe cand urmeaza confruntarea cu slovenii...

    ii rupem Iuliane...
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  19. #229
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Practic, da, dau cu banul. Parca se face tragere la sorti de catre un comitet FIFA.
    Se face in felul urmator:
    1) Goal difference in all the group matches
    2) Greater number of goals scored in all the group matches.
    (3) Greater number of points obtained in the matches between the teams in question.
    (4) Goal difference resulting from the matches between the teams in question (if more than two teams finish equal after applying above criteria).
    (5) Greater number of goals scored in the matches between the teams in question (if more than two teams finish equal after applying above criteria).
    (6) A drawing of lots by the Organising Committee.
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  20. #230
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Din pacate, Krap, Capello nu va face la fel. Eu as juca cu Rooney si Defoe, varfuri, renuntand astfel la sistemul cu target, paradoxal pentru ca slovenii sunt inalti, deci sunt deficitari la atacaurile la...iarba. Sa vedem ce va fi. Anglia tremura, asta-i realitatea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #231
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Acuma am citit pe net,cica la pauza dandu-si seama ca echipele vor schimba terenurile,porumbelul care si-a facut veacul pe plasa algerienilor,si-a luat zborul si a poposit pe plasa opusa.Sa mai zicem noi ca animalele sunt proaste!Si-a dat seama zburatoarea ca daca ramane acolo e ceva mai periculos pentru integritatea ei fizica decat daca sta pe plasa portii unde o sa atace Anglia.Genial!
    Eu cred ca porumbelul asta a jucat la pariuri,stiind ca Anglia nu o sa vrea sa atace poarta algerienilor.Era trimis acolo de mafia pariurilor,sa se asigure ca englezii respecta intelegerea...
    Last edited by Sifodias; 19th June 2010 at 20:12.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •