View Poll Results: Va reusi Steaua sa bata pe Lyon la Bucuresti?

Voters
147. You may not vote on this poll
  • Da, Steaua bate la Bucuresti

    68 46.26%
  • Meciul se va termina la egalitate

    32 21.77%
  • Steaua va fi invinsa acasa de Lyon

    47 31.97%
Page 34 of 39 FirstFirst ... 243233343536 ... LastLast
Results 694 to 714 of 807

Thread: Steaua - Lyon

  1. #694
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Bai, ghiulestene, vezi sa nu va bata echipa aia de doi lei maine.
    Bai,ghencioiule,daca o luam maine,n-o luam cu 3-0.Noi nu stim ce-i aia umilintza.Voi ar trebui sa va vedetzi de treaba voastra cu echipa aia de comunisti!Cel mai mult ma bucur ca murea mm aseara de ciuda,va dati seama ce insemna sa castige steaua?Invada o arogantza insuportabila la tv!

  2. #695
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    [QUOTE=alexandrubudu;822672]
    Quote Originally Posted by brandon View Post

    E clar, Kiev e de 10 ani din intamplare in CL
    Interesant e cum si LPF e contra stelei... de ce? pentru ca facem performanta in Europa Ma intreb daca Rapi nu o lua pe coaja rau de tot contra OL ar fi scor de Handball...
    Steaua nu a stralucit, dar sint inca 4 jocuri
    Nu inteleg ce cautzi tu pe un forum de fotbal.Daca nu stii cu ce se mananca fotbalu',du-te si fa un mileu.E adevarat,Dinamo Kiev e o prezentza constanta in CL,dar ar trebui sa te uiti putin cum a intrat anu' asta in grupe!
    Esti varza!

  3. #696
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Principalul argument ar fi meciul Lyonului cu Madrudul, nu crezi?

    Au facut exact acelasi lucru, i-au lipsit de spatii de joc si au avut in permanenta cel putin un om pe orice posibila traiectorie a mingii. Insa Olaroiu a anticipat perfect asta de aici jocul axat 90% in zona centrala. Nici ei nu au avut ocazii clare de gol pana la gafa lui Carlos. Marea problema, cea care a facut sa nu fim periculosi in atac, au fost duelurile unu la unu. Acestea au fost pierdute invariabil la mijlocul terenului si aproximativ egale cand a fost vorba de fundasii nostri laterali, dar atentie!, cand eram in zona noastra.

    Nu am cums sa stiu cum ar fi evoluat meciul cu o echipa Steaua ce ar fi riscat totul, sunt sigur insa ca Olaroiu a judecat corect acest meci.

    Si mie mi-a placut determinarea lui Ov. Petre. Insa imediat ce au intrat el si Oprita jocul nostru s-a deschis iar francezii au avut de doua ori mai multe ocazii decat pana atunci.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  4. #697
    he`s back dan's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    romania
    Posts
    2,051
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brandon View Post

    Frate,nu sunt mai multi anti-stelisti,sunt tot stelisti,stelisti care si-au dat seama ca nu e bine sa tii cu o echipa care face de rusine Romania!
    Si care Champions League?Voi sunteti aici doar pentru prezentza!Ati batut o echipa de toata jena(Dinamo Kiev),care a ajuns in grupe din intamplare,ca si voi de altfel!
    V-am mai zis,nu va prezentatzi la meciul cu Real ca iar faceti de rusine Romania!

    daca prin absurd aceasta echipa care a ajuns in CL,pe numele ei steaua,ar bate pe real madrid ce ai zice?
    cat de jalnica ar fi echipa asta a galacticilor?sau orice echipa care pierde cu steaua?
    Pentru ca universul vostru se-nvirte in jurul nostru,
    Pentru ca traiti pt noi si nu pt echipa voastra,
    Pentru ca fara noi ati fi mereu tristi,
    Pentru ca zilele voastre fericite ni se datoreaza,
    Invidiosilor! Sa strigam impreuna: Multumim STEAUA ca existi!

  5. #698
    manager
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Brandon, nu stiu care e nepriceput pe aici!
    Campioana Turciei scoasa din competitie, e putin? Cat a fost scorul la Istambul, stii?
    Vrei sa-ti spun cand s-a facut Rapid de ras? De cate ori a jucat in cupe, exceptand anul trecut. Anul trecut a trecut prima oara de primul tur.
    Cand Steaua mai juca in cupe in Europa, Rapidul era la televizor.

  6. #699
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brandon View Post
    Bai,ghencioiule,daca o luam maine,n-o luam cu 3-0
    Nu e nevoie decat de 2-0..

    .Noi nu stim ce-i aia umilintza
    .

    URA! URA! URA!


    Voi ar trebui sa va vedetzi de treaba voastra cu echipa aia de comunisti!
    Tatucu vostru Gheorghiu Dej ar spune altfel daca ar mai trai, spre gloria si slava cheferistilor.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  7. #700
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@ View Post
    SUPERB !
    Notre respect , Olympique!
    Le-ati scos blatistilor astia care se cred mari jucatori fotbalul din cap. Bravo.

    Interviu cu Juninho
    - Nu a fost prea drastic rezultatul meciului cu Steaua?
    - Victoria e meritată. În primele 20 de minute am suferit un pic, dar după ce am înscris primul gol, care a fost cu noroc, trebuie să recunosc, Olympique a evoluat excelent. Am avut ocazii multe, însă, într-adevăr, scorul este puţin cam mare.

    - Steaua cum ţi s-a părut?
    - A făcut un presing bun, fizic stă bine, însă poate juca mai mult. Să ţină mingea, să paseze! Eu cred că echipa română păstrează în continuare şanse de a trece de grupele Champions League.

    - Atmosfera?
    - Senzaţională! A fost o surpriză plăcută să fim aplaudaţi după golul trei şi la final de suporterii echipei adverse. Şi mai ales că am jucat în deplasare. Apreciez foarte mult asta.

    asta e diferenta,

    unii au caracter altii nu, si cand mai ma gandesc ca este fan poli iasi mi se pare ridicol

    Lyon este in primele 5 echipe din lume la ora actuala si oricum cred ca rezultatul este cam drastic, pana la urma doua goluri le-au dat pe greseala portarului si un gol in min 90

    corect era doar 2-0

    bucurati-va de infrangerea Stelei : pt ca de performantele echipelor voastre nu va veti bucura niciodata


    DOAR PE GHENCEAAtmosferă frenetică
    La 20:34, steliştii ies să salute publicul. Sînt în treninguri, par concentraţi, conectaţi deja la febra meciului. În tribune sînt deja 20.000 de suporteri şi arena erupe, ca un vulcan. Toţi cîntă şi bat din palme în ritmul muzicii. Încurajaţi de crainic, spectatorii strigă, dintr-o dată: "Steaua, victorie, Steaua, victorie!". Atmosfera e frenetică. Nu e nici o diferenţă între marile stadioane din Europa şi Ghencea. Atmosfera Ligii Campionilor. Rezervele se îndreaptă direct spre banca de rezerve. Vor să testeze noile fotolii din piele. Peste cîteva minute, titularii se întorc la vestiare. Ceilalţi mai întîrzie puţin.
    Last edited by SAMM; 27th September 2006 at 19:44.
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  8. #701
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danciuad View Post
    Daca tu zici ... probabil ca te cunosti destul de bine ...
    ai zis pe undeva ca dinamo batea lyon-ul ???

    ca nu am timp sa citesc toate postarile frustratilor

    ai scapat marti seara, cred ca tineai lamele langa punga de seminte, dak dadea bostina gol in min 3 sepuku scria pe tine
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  9. #702
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sallam View Post
    Referitor la meci.....

    Si iata inca o confirmare a spuselor mele:

    "Comentatorii francezi au recunoscut ca Lyon a facut un meci mare, poate cel mai mare de la inceputul sezonului."

    Ne-am tinut bine, mai, iar Olaroiu a pregatit excelent jocul. Din pacate jucatorii nostri nu au avut capacitati tehnico-tactice sa faca diferenta in atac, pur si simplu nu le poseda.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  10. #703
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MAN_US View Post
    Greu la deal cu boii mici. Din campionatul lui sandel, mitel si corpodel nu poti sa faci echipe de top in Europa.
    De ce oare??

    Quote Originally Posted by danciuad View Post
    Nu exista campionat castigat corect dupa revolutie, in afara de al Craiovei, in opinia mea.
    Well, in sezonul 1990-1991, U Craiova a castigat tocmai pentru ca a functionat reversul cooperativei, adica, a fost singurul an in care cooperativei i-a fost frica sa se afirme. Inainte de inceputul sezonului erau zvonuri clare ca Universitatea va castiga camionatul in compensatie fata de nedreptatile din perioada tocmai incheiata. Cred ca tot in spirit de cooperativa s-au dat toti la o parte din fata Craiovei, ca si compensatie pentru campionatele furate.
    Eram dupa revolutie si ********ii cam tineu pliscul jos, cred ca le era intradevar frica tare sa nu fie dati afara din fotbal for ever. Dar, dupa ce si-a consolidat puterea Ilici Iliescu & Vodcaroiu, totul a reintrat in normal, Steaua, Dinamo, blaturi, torturi, arbitrii, etc, etc.
    Mitica de la liga, dupa ce a fost implicat in ceva procese cu Revolutia, dupa ce a fost acuzat ca a furat cat se poate de mult ca fost sef la Victoria, se vedea eliminat din fotbal, dar iata ca s-a speriat degeaba, asa cum degeaba noi ceilalti am sperat la o schimbare in bine...


    Quote Originally Posted by adilie View Post
    Si apoi toate echipele din lume care pot sa aduca jucatori fac asta.
    Yeah, doar cu mentiunea ca Fred nu face armata la Lyon
    Last edited by TheIceMan; 27th September 2006 at 20:13.
    beleafer

  11. #704
    manager
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Scria careva ca Dinamo ii batea pe Lyon. De acord, daca arbitra Corpodean si tusierii vedeau amandoi cate o eliminare de la vreo 50 m distanta.

  12. #705
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    "Comentatorii francezi au recunoscut ca Lyon a facut un meci mare, poate cel mai mare de la inceputul sezonului."[
    asa e, s-au pacalit. au crezut ca vor avea un meci greu dupa meciul fantastic de la Kiev. dar lyon a jucat foarte relaxat, iar a doua infrangere a ucrainienilor este inca un semn clar...

  13. #706
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    De ce oare??
    Tu oi fi fratele lu Pacala, Blue sau mai stiu eu cum va ziceti echipa de oltenasi transhumata in Canada. Stii, treba cu nickurile mai dese decat chilotii...

    Oltene, ne-ati furat anul ala mai rau decat v-a furat Dinamo pe voi in 82 sau83. Pe deasupra, asa cum am spus mai sus, ati fost prinsi si dovediti cu blatul de la Hunedoara. Au recunoscut aia tot, sumele de bani primite, tot.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  14. #707
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adilie View Post
    Suntem romani si trebuie sa tinem cu ai nostri si nu cu francezi, greci sau portughezi.
    Eu zic ca e si o chestie de bun simt.
    Eu zic ca este o chestie de patriotism ieftin, din repertoriul lui C.V.Tudor.
    beleafer

  15. #708
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    asa e, s-au pacalit. ...
    Deh, asa e cand ai fruncea-n burta, cand flegmezi in loc sa vorbesti, cand il ai idol pe unul ca Iancu, nascut crescut in Ghiulesti.

    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  16. #709
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Tu oi fi fratele lu Pacala, Blue sau mai stiu eu cum va ziceti echipa de oltenasi transhumata in Canada. Stii, treba cu nickurile mai dese decat chilotii...

    Oltene, ne-ati furat anul ala mai rau decat v-a furat Dinamo pe voi in 82 sau83. Pe deasupra, asa cum am spus mai sus, ati fost prinsi si dovediti cu blatul de la Hunedoara. Au recunoscut aia tot, sumele de bani primite, tot.
    Ma confunzi, nu am decat numai acest nick aici...

    BTW, sunt din Sibiu, vezi ca intru-m mesaj mai vechi faceam aluzie la defuncta Soimii Sibiu, echipa vesnic in 'B', vesnic pe locul 2, in locul ei promovand sistematic Scornicesti, Moreni, Chimia Rm Valcea, Jiul, Dinamo Victoria, si bineteles 'disidenta' Rapid, echipa care in divizia B se comporta exact ca si Dinamo ori Steaua in A....

    Soimii Sibiu distrusa de comunisti sa faca loc marionetei Inter Sibiu, echipa lui nicu ceausesu (doar fratiorul valentin avea o jucarie, de ce sa nu aibe si el una a lui) satelit al Stelei de unde si au luat multi jucatori iesiti la pensie precum Majearu sau Radu II. Singura chestie de remarcat la Inter ca au lansat vro doi jucatori de valoare dupa revolutie si anume Mihali si Dorinel Munteanu, astia ausi castigat cupa balcanica cu nici nu mai stiu cine din Yugoslavia.

    Deci din nou iti spun, vezi ca ma confunzi...

    Si daca ai fi citit atent postingul meu ai fi vazut ca nu sustin Craiova, ci doar argumentam ca ei au castigat in 91 printr-un concurs foarte favorabil de imprejurari. Atat.
    Last edited by TheIceMan; 27th September 2006 at 20:46.
    beleafer

  17. #710
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sallam View Post
    Referitor la meci....sunt dezamagit profund de Olaroiu...parca era vorba ca jucatorii sa intre cu o anumita atitudine, cu tupeu in teren.... singurii jucatori mai tupeisti care i-am vazut in teren au fost BADEA, NESU, si dupa ce a intrat l-am observat pe Ov. Petre care aseara, cateva minute pe care le-a petrecut pe teren, a jucat altceva decat ce a aratat pana acum la Steaua. In rest....Dica, Nicolita sau Paraschiv nu s-au vazut pe teren.
    Cei de la Lyon au avut aceleasi scheme tot meciul. Niste scheme atat de banale si atat de folosite in toate meciurile incat nu pot sa nu ma intreb: "Cum poate sa castige echipa aceasta toate meciurile?". Chiar sunt orbi toti antrenorii? Sau chiar atat de lipsiti de idei sunt, incat nu pot sa gaseasca un "antidot" impotriva acestui joc atat de simplu de blocat al lui Lyon? Sau poate sunt eu prea naiv sa cred ca poate fi atat de usor de blocat.
    Sa va spun ce am vazut aseara:
    1. din minutul 30 am inceput sa observ felul in care preseaza cei de la Lyon deoarece mi se parea ca practica un joc sufocant. Am observat imediat ca mijlocasii impreuna cu atacantii formau perechi care presau asupra anumitor jucatori. De exemplu: Fred cu Malouda ii presau doar pe Petre Marin si pe Goian cand acestia aveau mingea, si ii tinau in marcaj chiar si atunci cand mingea nu era la ei(marcaj zonal, bineinteles). Din aceasta cauza(erau presati cand aveau mingea si chiar si atunci cand nu o aveau stiau ca nu o pot tine mult) nu aveau timp sa gandeasca ce vor face cu mingea si se gandeau doar cum sa scape de ea. Pacat, nu au avut nici sustinere din linia de mijloc.
    2. In aparare lucrurile nu erau foarte diferite. Singura diferenta era ca fiecare jucator de atac era tinut "pe piept", nu era lasat sa preia, sau chiar daca prelua era deposedat aproape imediat de un alt jucator al Lyonului. Din nou jucatorul care prelua sau care incerca sa preia mingea nu era sustinut de nimeni. Toti fugeau deja pe pozitii viitoare si asteptau sa primeasca mingea. Idee extrem de proasta.
    3. In faza de atac, au avut cam aceleasi scheme din fiecare meci: pase scurte intr-o anumita zona de teren care urmarea sa stranga cat mai multi jucatori adversi in acea zona, dupa care urma o pasa lunga in cealalta parte a terenului unde se aflau doi jucatori ai Lyon-ului. Alta schema de atac era demarcarea falsa a unui jucator(de obicei Fred) care tragea cel putin doi jucatori dupa el, urma o demarcare a lui Malouda care mai tragea cel putin un jucator dupa el, Nesu era eliminat de Wiltord care il tragea dupa el pana la mijlocul terenului iar fundasul dreapta al Lyon-ului scapa singur pe partea dreapta si putea furniza centrari periculoase. Din fericire sau din pacate nu din aceste faze s-a luat gol, ci pe greseli individuale.
    STEAUA NU A AVUT NICI MACAR O SCHEMA DE JOC CARE SA FIE OSBERVATA!!(cel putin de mine) Nici in aparare, nici la mijloc, nici in atac. Mare pacat pt ca am observat ca de cate ori au pierdut duelul unu-la-unu francezii se panicau. Steaua a avut totusi cateva iesiri periculoase pe contraatac care nu au fost finalizate.

    In concluzie? Se putea face mult mai multe daca Olaroiu facea ceva mai inteligent... dupa meciul de la Kiev am crezut ca este un super-antrenor, dar se pare ca nu este chair asa.... Nu a avut nici macar o idee care sa surprinda, jocul Stelei a fost atat de previzibil incat ii putea opri si Pandurii Tg.-Jiu.
    Barcelona are scheme de joc, Lyon are scheme de joc....Steaua nu are scheme de joc... Nu poti face fata in Liga Campionilor fara asa ceva.... Nu il ai pe Superman in echipa ca sa treaca de toata echipa adversa si sa dea si gol.... Astept sa fiu contrazis cu argumente....
    De acord cu tine. Nu vreau sa te contrazic ci sa fac anumite completari, cu riscul de a ma repeta.
    Nici eu nu am observat o anumita tacatica de joc, sau un plan de abordare a jocului de Steaua. Totusi ceva m-a scos din sarite pe tot parcursul meciului, si acest lucru nu l-am vazut pina acum in jocul Stelei. Presupun, deci, ca acest lucru a fost discutat la antrenamente si ca jucatorilor le-a fost impus de la vestiar acest stil de joc. Ma refer aici la aruncarile de la margine. Toate aruncarile au fost executate de-a lungul liniei, chiar daca cel caruie ii erau adresate era tinut de 1 sau 2 adversari. Urlam, la un moment dat la ei. Atit Petre Marin cit si Nesu mi-au scos peri albi in urma acestor aruncari. Retin de-a lungul meciului o singura aruncare a lui Marin spre centrul terenului, insa doar spre sfirsitul meciului. Poate ca nu este un lucru decisiv, care sa fi explicat rezultatu. Dar eu ceea ce nu pot sa inteleg ca daca vezi in prima repriza ca nu-ti iese o anumita schema, nu mai insisti. Daca vezi ca Bostina se misca de parca e in reluare, il scoti naibii, chiar daca e minutul 20 al meciului. Daca ai vazut ca Oprita, in ultimul timp, e in progres si are pofta de joc si de gol, il bagi in meci.
    Nesu este de laudat, si am mai spus-o. Ca sa-i tii piept lui Wiltord iti trebuie rezistenta fizica si istetime. Si pot sa spun ca Nesu si-a facut temele si nu i-a dat sanse aproape deloc. Chiar, la o anumita faza, spre final, cind adversarii pasau in propriul careu ca sa ne faca sa iesim din aparare si sa ne deschidem, Nesu a muscat momeala si a urcat, lasindu-si omul din marcaj liber, dar a revenit aproape instantaneu si a interceptat o pasa care putea sa ne provoace mari dureri.
    Sincera sa fiu nu am insistat sa-i citesc pe adversari ce tactica au si ce scheme folosesc. Am vazut doar ca orice faceau ei, ai nostri nu aveau raspuns. Toate declaratiile elogioase ale oficialilor stelisti dinainte de meci, mai ales cele la adresa lui Juninho, ne-au facut mult rau. Si cind chiar Oli, inainte cu o zi de meci spune ca va recomanda jucatorilor sa nu faulteze, ca sa nu ne execute Juninca, nu mai ai la ce sa te astepti. Ai nostri au intrat convinsi ca vor pierde. Nu s-a vazut determinare, ambitie, pressing. Nu s-a vazut decit frica de a faulta si timorare.
    Ah, da. O alta "schema" care ma enerveaza la culme in jocul Stelei este iesirea din aparare. Vreau si eu, pentru numele lui Dumnezeu, sa vad o degajare. Cind joci in campionat iti permiti sa te joci cu soarta meciului. Dar in fata lui Lyon, si cind vrei sa scoti capul in lumea mare, nu te joci, nu incerci sa iesi din aparare cu mingea la picior. Exasperante au fost fazele cind Ghionea dribla in propriul careu ca sa scape de adversar, in loc sa fi indepartat pericolul prin DEGAJAREA mingii. O dai pina la Lyon, daca trebuie, dar nu-l driblezi pe Tiago in apropierea careului de 6 metri.
    Si daca, "de ce te temi nu scapi", spuneam inaintea meciului ca trebuie neaparat sa ne dublam in aparare, tocmai asta nu s-a intimplat. In schimb s-a intimplat la ei. Chiar de la 0-0 daca un stelist avea mingea, erau 2-3 francezi linga el. Si-l faceau sa piarda posesia, pentru ca mai apoi sa o paseze intre ei. Ceea ce trebuia sa facem noi, au facut ei.
    Un alt minus al Stelei l-am vazut in jocul lui Dica. Nu si-a dat interesul sa prinda mingea. Daca cel care i-a pasat a gresit cu un metru la stinga sau la dreapta, Dica nu a alergat dupa minge. A considerat-o pierduta si nu s-a luptat pentru ea. La fel si cind pierdea posesia nu a alergat dupa recuperare. Si acest prost obicei il are de mult timp. De aceea consider ca Steaua face meci mare cind are Dica chef. Daca are chef sa recupereze si sa lupte pentru minge se poate cistiga meciul, daca nu e clar ca pierdem. Aici depinde doar de Oli sa-l mobilizeze, sau daca l-ar citi ca n-are chef, sa-l tina pe banca.
    Eu zic ca totusi mai avem sanse si la locul 2. Ca despre locul 3 sunt convinsa ca este al nostru.

  18. #711
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adilie View Post
    Scria careva ca Dinamo ii batea pe Lyon. De acord, daca arbitra Corpodean si tusierii vedeau amandoi cate o eliminare de la vreo 50 m distanta.
    a scris unul daniciuad asta

    nici mie nu mi-a venit sa cred

    dar ce sa spun : "mare e gradina Domnului"

    Lyon e piesa de echipa, eu i-am aplaudat la fel ca cei 25,000 de pe stadion, bv lor, diferenta de scor mare insa

    imi pare rau ca s-a intamplat cu jucatorii ceva ce de pe vremea lui piturca nu s-a mai intamplat : au intrat pe teren ca victime sigure

    dupa joc Oprita a fugit la vreo 3 lyonezi sa faca schimb de tricouri, imi dau seama cum pot juca dak ei se gandeau numai cu cine sa faca schimb de tricouri, iar cu real din pacate va fi la fel

    si cand imi aduc aminte de Dorinel, la un meci din grupele UEFA cand un adversar a venit sa faca schimb cu el de tricouri si dorinel l-a refuzat, diferenta de mentalitate

    in UCL sun echipe mult, mult mai bune decat in cupa UEFA, la anul insa va intra in UCL una de intertoto o stim cu totii
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  19. #712
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Bai, ghiulestene, vezi sa nu va bata echipa aia de doi lei maine.
    Stai linistit bai chiorule ca noi ve vom califica !

  20. #713
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Am inteles ca lui Carlos asta i s-a propus cetatenia romana,ca sa poata juca la nationala!
    Vom juca cu 9 jucatori de camp si 2 portari,*******ul asta de mai sus si Lobont,ca se potrivesc de minune.
    Chiar nu poate nimeni sa-i dea un picior undeva clovnului asta?

  21. #714
    numai la schema
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Sunny Cali
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    carlos trebuie sa plece, sunt sigur ca mm si jj vor sa-l vanda dupa CL sa-si recupereze din bani...dar la reclama ce si-o face carlos cine il mai ia, ii input 2 din 3 goluri...incredibil
    Last edited by chico; 27th September 2006 at 21:34.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •