View Poll Results: Cine castiga finala?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Portugalia

    13 46.43%
  • Franta

    15 53.57%
Page 27 of 28 FirstFirst ... 1725262728 LastLast
Results 547 to 567 of 585

Thread: FINALA: Portugalia - Franta 1-0

  1. #547
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    miril si ariciul curentat,2 cretini cu care nu ar trebui sa ne mai batem capul...
    Ia uite ce avem aici model perimat Trabant nou !!!
    Cip, daca pe Dascalescu il stiu ca se ineaca intr-un pahar de bere pe tine te credeam intr-un ghiveci macar

    Nu ma mir ca voi doi o dati in aratura cand vorbiti pe thd cu finala CE. Pana la urma ce sa aveti de spus pe acest subiect? Barfa ca doua babe stirbe care si-au pus rochia de acum 40 de ani si ies la poarta cand defileaza nuntasii

    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    de accord.
    MDrexit, voi cand ati pupat macar o finala ultima oara in CE sau CM ?
    Erai nascut?
    Lasa happy si ia un hap ca pleznesti daca continui asa. Priveste la tv si invata fotbal ca rade lumea de voi cu echipa aia de lemn ... de soi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #548
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ia uite ce avem aici model perimat Trabant nou !!!
    Cip, daca pe Dascalescu il stiu ca se ineaca intr-un pahar de bere pe tine te credeam intr-un ghiveci macar

    Nu ma mir ca voi doi o dati in aratura cand vorbiti pe thd cu finala CE. Pana la urma ce sa aveti de spus pe acest subiect? Barfa ca doua babe stirbe care si-au pus rochia de acum 40 de ani si ies la poarta cand defileaza nuntasii



    MDrexit, voi cand ati pupat macar o finala ultima oara in CE sau CM ?
    Erai nascut?
    Lasa happy si ia un hap ca pleznesti daca continui asa. Priveste la tv si invata fotbal ca rade lumea de voi cu echipa aia de lemn ... de soi
    Pai inventatorii fotbalului la primele mondiale nu au participat ca au spus ca meciurile de la ei de pe insula cu Scotia sunt mai puternice si dupa a fost de nevoie de un gol invetat ca sa castige si ei o competitie majora si se pare ca doar cu aia vor ramane pentru mult timp.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  3. #549
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Se pare ca hingherul nu a înțeles deloc :

    Frexit era referința mea la victoria portocaliei, simplu pe 3. Nu-i nevoie de multi neuroni, o făcusem special de simpla dar el nu și nu.

  4. #550
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    ... iar dupa 120 isi pune frumos banderola, se duce si ridica trofeul.

    A, sa nu uit : isi arata si muschii. Cupa si muschii. Muschii si cupa. Banderola, cupa, muschii.
    din pacate si televiziunile incurajeaza acest comportament. dupa sfarsitul meciului am vazut nenumarate imagini cu ronaldo si 1-2 cu autorul golului decisiv. mi s-a parut ridicol
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  5. #551
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Mai documenteaza-te inainte de a face afirmatii. Ia spune cand a inceput sportul profesionist? Da un an, o data, o statistica, ceva, sa inteleg ce vrei sa zici.
    in romania in fotbal in 1928
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  6. #552
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    ai totala dreptate. fara el pierdeau cu ungurii si cistigau euro. perfecta dreptate.
    unde e logica?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  7. #553
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post


    Francezii meritau sa castige acest campionat. Ma refer la poporul francez care nu trece prin cele mai roz momente din istoria lui, se vede asta, se simte dar care a reusit sa organizeze foarte bine aceasta sarbatoare a fotbalului european.

    E parerea mea, poate subiectiva.
    spectatorii francezi nu mi-au placut. unii au fluierat chiar si dupa sfarsitul finalei cand portughezii se bucurau de victorie
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  8. #554
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    spectatorii francezi nu mi-au placut. unii au fluierat chiar si dupa sfarsitul finalei cand portughezii se bucurau de victorie
    Gresesti. Chiar daca o sa spuna Payet al olsului ca ma laud, i-am cunoscut la ei acasa, francezii sunt niste suporteri frumosi si fair-play.

  9. #555
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    pai cine va pune?
    aveti Bundesliga,serie A,campionatul Spaniei sau englezoii...la a-le-ge-re...
    ai omis ce era mai important: seria II divizia B, cu eternul derby ASU ACS POLI suntem noi AEK FULGERUL Timisoara vs.NUOVA MAMA MIA BECICHERECU MIC
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  10. #556
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Nuova Mama Mia e parca pizzerie,nu? Nu stiam ca e si echipa de fotbal.

    In alta ordine de idei,a fost un turneu mediu,cu cateva meciuri bune.Deschamps a facut greseli strategice,greseli de care a profitat din plin Portugalia.


    Portughezii au demonstrat ca pot fi o echipa.Au castigat fara cel mai important om al lor.

  11. #557
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Nuova Mama Mia e parca pizzerie,nu? Nu stiam ca e si echipa de fotbal.

    In alta ordine de idei,a fost un turneu mediu,cu cateva meciuri bune.Deschamps a facut greseli strategice,greseli de care a profitat din plin Portugalia.


    Portughezii au demonstrat ca pot fi o echipa.Au castigat fara cel mai important om al lor.
    E si echipa de fotbal in liga a 3-a, bunicica pentru nivelul respectiv.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  12. #558
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Gresesti. Chiar daca o sa spuna Payet al olsului ca ma laud, i-am cunoscut la ei acasa, francezii sunt niste suporteri frumosi si fair-play.
    s-au auzit fluieraturile la tv
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  13. #559
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    in romania in fotbal in 1928
    ripensist de mic?
    si filogerman pe deasupra,nu m-ar mira sa aflu pana la urma ca esti si basist
    granita la Orsova!

  14. #560
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    ai omis ce era mai important: seria II divizia B, cu eternul derby ASU ACS POLI suntem noi AEK FULGERUL Timisoara vs.NUOVA MAMA MIA BECICHERECU MIC
    un ASU-ACS o sa bata la tzur derby-utul vostru sovietic din toate punctele de vedere,o sa vezi si o sa te minunezi...
    granita la Orsova!

  15. #561
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    O sa vina vienezii sa vada

  16. #562
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    olala,quel accent...
    granita la Orsova!

  17. #563
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Care ACS? Nu exista asa ceva. Oficial se numeste Poli Timisoara.

  18. #564
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    un ASU-ACS o sa bata la tzur derby-utul vostru sovietic din toate punctele de vedere,o sa vezi si o sa te minunezi...


    Mda, 19:10 ... cu siguranta a trecut de juma de pet. Deci nimic surprinzator.
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    O sa vina vienezii sa vada
    Eu cred ca vor fi prezenti si 10 ultrasi de la 'gladbach.

  19. #565
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    reversu medaliei l-am vazut.
    cica daca te pozitionezi intr-un punct la o altitudine mai ridicata la viena vezi fix dan paltinisanu si auzi tiganii din centru.
    retired.

  20. #566
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Dealul Kahlenberg (ala de pe care a bombardat Sobieski tabara turca, inaintea marelui atac al cavaleriei).

  21. #567
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    din pacate si televiziunile incurajeaza acest comportament. dupa sfarsitul meciului am vazut nenumarate imagini cu ronaldo si 1-2 cu autorul golului decisiv. mi s-a parut ridicol
    Da, si asta.
    Pe de alta parte insa, televiziunile isi faceau treaba. Dadeau cat mai multe imagini din zona portughezilor, insa problema este ca Eder era foarte discret (sau modest), in timp ce Gelu se baga mereu in fata, in toate circumstantele.
    Am vazut mai multe imagini de grup (foto, video), in cele mai multe Eder nici nu apare, iar unde apare e intr-un colt, asa ... intr-o margine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •