Page 11 of 30 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 612

Thread: Banat pe dovezi circumstantiele III - Covid season

  1. #211
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    pe prima n-am inteles-o,dar ce mai conteaza...
    Zicea de Lenuta Petrescu

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu si-au facut aia nici 1% harachiri din cate capete am taiat noi la Revolution. Ce stii tu?
    https://www.youtube.com/watch?v=8qRZcXIODNU
    https://www.youtube.com/watch?v=EQmjXM4VK2U


  2. #212
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Fuck retards!

    Free Paul!
    Pai, ori vrei sa i-o tragi lu' paulica ori vrei sa-l eliberezi? Esti cam nehotarat.

  3. #213
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Era vorba de cei care postasera mai devreme pe acel thread. In plus, n-ai cultura generala nici cat un scolar sa faci diferenta intre un fuck uzual in conversatie, si unul literal. Sau nu poti distinge intre ele, iarasi IQ deficitar!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #214
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Era vorba de cei care postasera mai devreme pe acel thread. In plus, n-ai cultura generala nici cat un scolar sa faci diferenta intre un fuck uzual in conversatie, si unul literal. Sau nu poti distinge intre ele, iarasi IQ deficitar!?
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu zic s-o si oficiem. Apoi il aducem pe Paul inapoi cu thread-ul sau, si gata, am rezolvat problema.
    https://www.hoinaru.ro/2013/02/08/ca...u-pui-virgule/

    Ahem... ca tot aducem cultura generala in discutie.

    Am facut legatura evidenta intre paulica si retardat aha, deci nu te refereai la ratardat cand ai spus retards

  5. #215
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Fuck retards!

    Free Paul!






    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Eu te vad ca pe un NEET. Dar nu-mi vine sa cred ca ai un loc de munca. Se mai intampla si minuni
    Si tu n-ai?
    Acum am vazut, ti-e ciuda ca eu am, dar ce nu stii cu tot IQ-ul tau deficitar cu tot, ce si cand nu e deficitar e pe degeaba, e ca angajatorii nu prea cinstesc curve de oameni, ci apreciaza omul cu bun simt si la locul lui!
    Last edited by Johnny D; 1st May 2020 at 19:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #216
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #217
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si tu n-ai?
    Acum am vazut, ti-e ciuda ca eu am, dar ce nu stii cu tot IQ-ul tau deficitar cu tot, ce si cand nu e deficitar e pe degeaba, e ca angajatorii nu prea cinstesc curve de oameni, ci apreciaza omul cu bun simt si la locul lui!
    Am, dar ma miram ca ai tu. Oricum, cred ca esti cel mai sarac instalator din Romania.
    Astia fac bani buni in comparatie cu tine, din cate stiu.

  8. #218
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0


    Free Paul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #219
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    https://edition.cnn.com/2020/04/22/h...day/index.html

    Anthony Fauci prezentase modelul asta cu 60,000 de decese pana in august. A fost revizuit la 66,000.
    Nu vad cu ar fi posibil. Americanii au peste 40,000 in ultima luna. O sa fac o predictie si spun ca vor avea 66,000 inainte de 22 mai, in 30 de zile. Iar pana in august vor depasi 100,000. Cred ca se incearca linistirea popullatiei cu cifrele alea, altfel nu-mi explic.
    Americanii au depasit 66,000 de decese mai repede decat credeam.
    O sa pastrez totusi predictia de 100,000 pana in august, nu cred ca trebuie ridicata.

    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    https://www.youtube.com/watch?v=BHPJG6jCurA
    https://www.youtube.com/watch?v=_s1zaELtbZM

    Cu o luna in urma a fost "spring break" la americani. Florida avea peste 30 de grade celsius inca din martie, mare parte a statului fiind considerat zona tropicala. Si totusi, Florida are aproape 30,000 de cazuri.
    New York se intreaba de unde tot apar noi cazuri. Le spun eu: e rezultatul spring break-ului de acum o luna. Lucrurile astea sunt bombe cu detonare intarziata. Trebuie cam o luna sau mai mult sa vezi o crestere in cazuri noi. Toata coasta de est va fi afectata.

    Americanii au ramas blocati la platou. Nu scad nici decesele si nici numarul de cazuri noi zilnice.


    In Nigeria este sezonul malariei si al altor boli si, totusi, in unele parti ala tarii se ingroapa un numar dublu sau chiar triplu de oameni. Guvernul nu-i testeaza si refuza sa admita ca ar fi decese cauzate de covid-19. Nu vom stii niciodata cu adevarat cati oameni au murit in zone ca Africa, America Latina sau Asia. Cu unele ecceptii cum ar fi Japonia, Singapore, Coreea de Sud, Taiwan...

  10. #220
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Free Paul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #221
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Mṳie paulica!

  12. #222
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Free Paul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #223
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Apoi am inteles mai multe despre clorochina si faza grava a bolii. Ideea e ca trebuie neaparat sa nu se ajunga in reanimare si asta e posibil daca clorochina e administrata devreme poate chiar preventiv.
    https://edition.cnn.com/2020/04/24/h...vid/index.html

    Unele teste clinice au fost intrerupte pentru ca s-au speriat de efectele secundare. Mureau oamenii din cauza medicamentului.

    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Suedia care a lasat aproape totul la liber, mai putin sportul, este in scadere cu cazurile deci se poate.
    Suedia are o densitate a po****tiei de 4 ori mai mica decat a Romaniei, o po****tie de doua ori mai mica dar de 3 ori mai multe decese. Au tinut economia deschisa, dar au platit un pret pentru asta.

    Abia peste un an de zile vom vedea care strategia a functionat mai bine. Daca o parte substantiala a po****tiei a fost infectata si au imunitate de turma, for fi afectati mai putin in toamna cand vine valul 2. Restul tarilor, daca au decese relativ mai putine, vor fi afectate la fel de puternic de valul 2. Deci, pe termen lung inca nu putem spune cum e mai bine.

    Asta in general, dar in anumite circumstante e usor de luat o decizie. Daca esti o tara africana saraca si inchizi economia, ar putea muri de 5 ori mai multi de foame decat de covid. Asta nu e recomandat celor mai sarace tari.

  14. #224
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    In urma unei anchete mondiale clorochina este considerata ça tratamentul cela mai eficace contra covid
    https://www.google.com/amp/s/iatrans...ondiale/%3famp
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #225
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In urma unei anchete mondiale clorochina este considerata ça tratamentul cela mai eficace contra covid
    https://www.google.com/amp/s/iatrans...ondiale/%3famp
    ...si asta zice siteul asociatiei franceze de transhumanism care in josul paginii se autodeclara a fi o miscare radicala care favorizeaza transformarea conditiei umane prin dezvoltarea de tehnici care sa ne permita sa ne depasim limitele biologice prin progres tehnologic (tradus aproximativ din franceza).

    Serios vorbind, ei spun de fapt ca la un sondaj efectuat pe vreo 7000 de medici in privinta celui mai eficient tratament dintr-o lista de 15 sugerate, 37% din ei au spus ca clorochina e aia.
    Nu e chiar decisiv rezultatul, lasa loc de interpretari la fel ca si inainte de a-l citi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #226
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Normal ca se lasa loc la interpretari. Am dat doar un exemplu si nu am afirmat nimic definitiv.

    Eu personal am spus acum cateva saptamani si raman inca la parerea asta, toti dau cu bobii. Nimeni nu stie exact cum sa trateze virusul asta si tare cred ca nu suntem aproape de solutie din pacate.
    Suntem la fel ca inainte de penicilina. Se tot incearca leacuri doar sa iasa ceva acolo.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #227
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Site-ul ala francez nu conteaza, pot sa fie si neonazisti, nu au scris ei articolul. Conteaza doar sursa articolului.
    Articol publicat de The Washington Times, un ziar conservativ care obisnuiesc sa nege existenta incalzirii globale, ca fumatul pasiv e daunator, promoveaza rasismul, islamofobia, nationalismul alb, etc.

    Medievalii astia citeaza la randul lor un studiu al Sermo care face niste afirmatii dubioase.

    https://fullfact.org/health/covid-19...ine-treatment/

    Orice sondaj trebuie sa aiba o marja de eroare. Nici o marja nu este prezentata din cate vad si nu stim daca medicii selectati sunt reprezentativi pentru restul medicilor care nu au luat parte la sondaj.

    Parise, nu mai polua cu de-astea de extrema dreapta. Nu poti sa pui nici o baza pe datele si afirmatiile pe care le prezinta.

  18. #228
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Daca vrei sa o ducem pe politica atunci m-ai gasit perfect sa atac extremele. Dreapta sau stanga sunt in acelasi punct. Un minuscul pus in valoare de lupa prostiei umane.
    Dar aici nu asta doream. M-am referit la capitolul medicina. Si aici deocamdata nimeni din emisfera politica, moderata sau nu, ne propune altceva decat panica deci izolare.
    Daca tu ai solutii in afara de extreme atunci be my guest
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #229
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Bineinteles ca am solutia, dar nu stiu ce rost ar avea sa ti-o spun tie.
    Deja am trimis mesaje cu solutia catre Sanjay Gupta, Trump, Bill Gates si Elon Musk. Sper ca macar unul dintre ei sa ajunga sa citeasca si sa aiba viziunea de a intelege ca asta e rezolvarea toturor problemelor.

    Trebuie sa intelegi unele concepte cum ar fi doza infectioasa si sarcina virala (viral load).

    Virusul se replica intr-o anumita unitate de timp, isi dubleaza numarul. Sistemul imunitar are nevoie de timp pentru a crea anticorpi. Cu cat esti infectat cu o doza mai mica de virus, cu atat ai mai mult timp pana se replica de suficiente ori pentru a infecta destule celule ca sa creeze probleme grave. Este o cursa intre multiplicarea virusului si sistemul imunitar. Organismul nostru castiga aproape intotdeauna lupta daca are destul timp la dispozitie, inclusiv batranii.

    Pentru intelesul tuturor:

    100 - 200 - 400 - 800 - 1600 - 3200 - 6400 - 12800 - 25600 - ... - 102400 - ... - 26214400 - ...

    Daca esti infectat cu 100 de virusi, dureaza mai mult pana ajungi la 26214400, iar sistemul tau imunitar are mai mult timp pentru a raspunde infectiei.
    Daca esti infectat cu 6400, ajungi mult mai repede la 26214400.

    Celulele infectate devin zombi care doar produc alti virusi. In unele boli, celulele infectate sunt distruse de catre sistemul imunitar. Cu cat ai mai multe celule infectate, cu atat mai grava conditia ta, cu atat mai multe celule in plamani distruse.

    Deci, solutia: sa fim infectati voluntar prin injectii cu virusul in cantitate cat mai mica, asigurand doza infectioasa minima.
    Daca iti stranuta unu' in fata, poti sa iei o doza infectioasa de 1,000,000 de ori mai mare decat cea minima. Toti spun ca am putea ajunge la 70% din popullatie penetrare pana sa avem vaccin. Prin infectare voluntara putem macar sa controlam lucrurile care pot fi controlate. O doza infectioasa minima ar micsora mult rata mortalitatii.

    Aceasta strategie ar putea fi aplicata si pentru alti virusi. O infectare deliberata ar putea da rezultate mai bune decat un vaccin anti-virusul respectiv.

  20. #230
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Trebuie sa intelegi unele concepte cum ar fi doza infectioasa si sarcina virala (viral load).
    Ma lasi?

    Exact asta zice Raoult cu clorochina.
    Citeste putin ce s-a postat pana acum
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #231
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Lasa-ma cu Raoult al tau. Nimeni nu a mai propus infectarea deliberata in masa pentru a controla doza infectioasa.
    Micsorarea sarcinii virale prin medicatie si tratament e complet diferit de ceea ce propun eu.

    Metoda mea nu necesita nici un tratament.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •