View Poll Results: Rapid - Chiajna

Voters
17. You may not vote on this poll
  • 1

    8 47.06%
  • X

    3 17.65%
  • 2

    6 35.29%
Page 17 of 24 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast
Results 337 to 357 of 488

Thread: Baraj; Rapid - Chiajna

  1. #337
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Asa cum am vazut in cazul Stelei, UEFA "trage cu urchea" la FRF, altfel era imposibil sa joace Steaua in CL, daca scrie rosu pe alb in regulamentul UEFA ca in cazul unei influentari de rezultat demonstrate, nu se poate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #338
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    care influentare de rezultat?
    Prietene aia a fost cel mult tentativa. Nimeni nu garanta aceasta influentare si ciobanu a fost penibil de naiv crezand ca u va putea incurca prin orice mijloace cfru'
    retired.

  3. #339
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pas cu pas! Deocamdata a facut 2 lucruri: a cumparat Rapidu de la Copos, lucru considerat imposibil si l-a scapat de falimentul ce era iminent saptamana asta, daca nu era el si apoi a castigat si barajul.
    E bine ca esti optimist. E sanatos sa fii optimist.

    Eu, cand vine vorba de Rapid sunt destul de pesimist. Poate o sa imi revin pe parcurs si sunt genul de om caruia nu ii este rusine sa recunoasca ca s-a inselat. Oricum, pe mine ma amuza treaba asta rau de tot...

    „Copos ne-a rugat să semnăm și un act de confidențialitate, ca să nu facem public contractul de vânzare-cumpărare, așa că nu vi-l putem prezenta", a spus Cristescu

    E destul de intalnita treaba asta cu confidentialitatea, dar mie imi ridica un semn de intrebare.

  4. #340
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    E bine ca esti optimist. E sanatos sa fii optimist.
    Pai si normal ca ar trebui sa fii optimist, pentru ca tu la ora asta te asteptai fie sa nu existi, fie sa fii in Liga a 2-a!
    Eu consider ca doar nebunii nu-s optimisti macar azi si maine!


    Eu am mai trecut prin asta cu Progresul, a fost o situatie inca nici nu asa grava ca a Rapidului, insa Progresul nu e Rapid si n-a scapat nici de prima zi. De aceea stiu sa ma bucur atunci cand vad ca celui de-"al 2-lea copil" vorba Corsicanului, ii cresc mult sansele la supravietuire.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #341
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Imi place sa fiu corect

  6. #342
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Live to fight another day! Today we won a hard fight, the war is still long and hard!
    I am just happy we can fight tomorrow too!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #343
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    aia din Timisoara tre sa fie cei mai fericiti.au terminat pe 2,se pregateau sa participe in cupe europene,iar sandu si ********u mitica I-a trimis la matineu pe aceleasi motive pe care I s-a dat rapidului un meci de baraj,care nici macar nu era in regulament.pentru rapid s-a incalcat de 2 ori regulamentula Timisoara,s-a aplicat la litera.hahaha.

  8. #344
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    @Johnny
    Never-ending chiar, dar asta e partea a doua, nu?

    Daca-l citezi pe Corsicanu, nu mai vorbesc cu tine.

  9. #345
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    blaga ?
    retired.

  10. #346
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    @Johnny
    Never-ending chiar, dar asta e partea a doua, nu?
    Never-ending, dar cu un nou capitol de Liga 1, e mai bun decat de Liga 2! Fiecare isi doreste ce e mai bun pt copilul sau, de ce sa nu ma bucur ca nu joc sigur doar la nivel de colegiu si ca Universitatea lu Mitica mi-a dat o sansa si copilul a profitat si mi-a luat examenul!?
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    aia din Timisoara tre sa fie cei mai fericiti.au terminat pe 2,se pregateau sa participe in cupe europene,iar sandu si ********u mitica I-a trimis la matineu pe aceleasi motive pe care I s-a dat rapidului un meci de baraj,care nici macar nu era in regulament.pentru rapid s-a incalcat de 2 ori regulamentula Timisoara,s-a aplicat la litera.hahaha.
    Am avut bulan! Pe vremea aia nu erau banii si contractele astea imense cu televiziunile ca si acum! Televiziunile i-au strans cu usa pentru U Cluj dar mai ales pentru Rapid ca face audiente chiar si intre stelisti, si noi am profitat si-am pus-o de-un baraj pe care l-am castigat!

    Cu ocazia asta multumesc stelistilor care se uita constant la Rapid, si datorita lor am ramas acum in Liga 1!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #347
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    deja se ajunge la penibil
    pana acum 5 ore va bagati organele in aceasta decizie acum e ok. Pe bune ?
    retired.

  12. #348
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Eu imi bag organele-n cei care-si bagau organele, n-ai sa ma vezi pe mine sa fi comentat vreodata ca decizia de baraj era injusta.
    Dar eu am mai zis-o ca suporterii Rapidului sunt prea sufletisti, le lipseste ceva material sus la mansarda si de aia majoritatea se comporta de multe ori ca niste fraieri. De ce crezi ca n-am prieteni nici intre rapidisti prea multi, eu mereu le spun lucrurilor pe nume pe baza unor principii si ratiuni ce nu cunosc frate sau mama, prieten sau coleg, ele se aplica in orice situatie!


    Cu ocazia de fata, ii trimit o bezea sotiei lu Reghenkampf, mishtoaca impresarista care voia cu orice pret ca Rapidu sa nu joace in prima liga!
    Last edited by Johnny D; 14th July 2013 at 00:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #349
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Organele de Partid, altfel sunt sanctiuni
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #350
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Organele de masini, ca sa o punem de-o constructie inginereasca monumentala la care participam toti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #351
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Never-ending, dar cu un nou capitol de Liga 1, e mai bun decat de Liga 2! Fiecare isi doreste ce e mai bun pt copilul sau, de ce sa nu ma bucur ca nu joc sigur doar la nivel de colegiu si ca Universitatea lu Mitica mi-a dat o sansa si copilul a profitat si mi-a luat examenul!?
    Universitatea lu' mitica e un fel de Spiru. Deci da, sa ne bucuram pentru cupil. Tipic romanesc, sa faca copilu facultate ca e rusinos sa nu aiba... Bre dpmdv 1 an 2 de B ne faceau mai mult bine decat rau. Acum ramane sa vedem cum o dregem sezonul asta si sa vedem ce POATE SA FACA Cristescu.

  16. #352
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    n-au mama n-au tata , dar niste urme de caracter ? Ceva ce sa urmareasca dreptatea? Moralitate , **** mea , popos a fost prea infect sa urmeze un plan de redresare si nu a dat niste bani pt TAS , asta e , o luam de la capat. La Napoli in serie C veneau 50 000 de oameni la meciuri , fara perioada aia tu crezi ca ei mai deveneau ce sunt azi ? La situatia actuala a rapidului dpdv uman o spun , un an in B era tot ce aveau nevoie sa-si revina , asa daca nu o sa mearga bine , si sunt premise , nu se ajunge la nimic bun.
    retired.

  17. #353
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Sa nu-l uitam pe Prunea! Meciul de azi e felul nostru al rapidistilor de-ai multumi pentru peformanta din 94' cu Suedia!
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    La situatia actuala a rapidului dpdv uman o spun , un an in B era tot ce aveau nevoie sa-si revina , asa daca nu o sa mearga bine , si sunt premise , nu se ajunge la nimic bun.
    Nu cred! Eu vad milioanele din Liga 1 din drepturile de televizare mult mai utile pentru conducere, decat un an in Liga 2. Unde mai pui ca altfel lucrezi la imbunatatirea unui club care-ti ofera derby-urile atat de dragi tie, derby-uri care te fac sa lupti si mai mult pentru el!
    Sa nu-l confundam pe Copos cu Rapid, el era un cancer care ar fi dus Rapidu la pierzanie, dar a fost salvat in ultima clipa pe masa de operatie.
    Inteleg ca e meritul sau pentru istoria mult imbogatita a Rapidului, dar asta nu-ti da dreptul sa-ti bati joc de el in ultimul hal la final.
    Last edited by Johnny D; 14th July 2013 at 01:13.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #354
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    aia din Timisoara tre sa fie cei mai fericiti.au terminat pe 2,se pregateau sa participe in cupe europene,iar sandu si ********u mitica I-a trimis la matineu pe aceleasi motive pe care I s-a dat rapidului un meci de baraj,care nici macar nu era in regulament.pentru rapid s-a incalcat de 2 ori regulamentula Timisoara,s-a aplicat la litera.hahaha.
    La voi s-a aplicat la cifra

    PSG are milioane sa cumpere pe Ibra iar Steaua sa cumpere pe Sandu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #355
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    care milioane ? Milioanele nu vin din ce am citit azi. Si daca vin , vin in transe dupa o aprobare a unui plan de redresare care v-a dura ceva timp sa fie redactat si aprobat. Si poate va fi prea tarziu. Daca noua conducere e doar o masca pt Copos si gasesc ei niste clauze in contract ca banii din televizari sa mearga spre copos , marcos antonio , herea sau mai stiu eu cine ?
    retired.

  20. #356
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Si ca tot vorbeam de Timisoara, Iancu da din coada ca scapa de Sandu, a zis ca vine fie la Timisoara fie la Rapid, numa sa scape de asta!
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    care milioane ? Milioanele nu vin din ce am citit azi. Si daca vin , vin in transe dupa o aprobare a unui plan de redresare care v-a dura ceva timp sa fie redactat si aprobat. Si poate va fi prea tarziu. Daca noua conducere e doar o masca pt Copos si gasesc ei niste clauze in contract ca banii din televizari sa mearga spre copos , marcos antonio , herea sau mai stiu eu cine ?
    Milioanele alea vin oricum, evident ca daca e aprobat planul de reorganizare, altfel e faliment!
    Alea-s milioanele pentru sezonul trecut, eu vorbeam de milioanele pentru sezonul care incepe acum, alea nu le mai pupam din liga a 2-a!
    Si da, acel loc 8 castigat de jucatori in teren anul trecut, va fi folosit pentru a plati jucatorii conform planului de reorganizare, care a fost respins ca cica nu jucam in Liga 1, nu ca n-ar fi viabil! Acel judecator va trebui sa se razgandeasca nitel!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #357
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Si sa ne bucuram ca vrea sa vina la Rapid sau ce?

    Reivane, da si tu quote sa stie lumea cu cine te "certi".

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •