Page 18 of 20 FirstFirst ... 81617181920 LastLast
Results 358 to 378 of 409

Thread: Muicaaaa, isi fac oltenii stadion! Stadion isi fac...

  1. #358
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Si totusi, eu cred ca ai plecat de aici de saracie. Nu ai mai suportat, asta e.

  2. #359
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Da' du-te ma la culcare! Nu vezi ca ai maioul plin de sange?
    Nici la fotbal nu te mai lasa sa intri pe teren la cum arati

  3. #360
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Fara miscari bruste, ca ti se deschid ranile. Bandajul nu ofera protectie la asta.

    Slap ! Slap ! Noapte buna.

  4. #361
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Bine, stim... ne-ai umplut de sange si in seara asta...

    Noapte buna si refacere usoara. A fost o placere, ca de obicei

  5. #362
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Si totusi, eu cred ca ai plecat de aici de saracie. Nu ai mai suportat, asta e.
    crezi la Biserica, aici te inseli. Noapte buna.
    beleafer

  6. #363
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    lordliv e baiatu ala care sufera de mania persecutiei ?
    E baiat de bun simt, nu stiu cine ce-are cu el dar ar trebui sa aiba si ei macar ultima decenta aia penibila si sa-i dea pace, ca de bun simt nici nu poate fi vorba. Acuma probabil pe politic sunt multe porcarii dar politicul insusi e o porcarie, nu vad de ce ai da cuiva orice fel de sanctiune pe politic; e ca si cum ai arunca cu noroi ce se leaga de tine oriunde ai merge, cand tu te aflii intr-o groapa cu *****! N-are nici un sens pozitiv sa arunci in cineva cu noroi cand toti se afla in ***** adica pe o sectie de politic, mai ales daca *****u respectiv se poate spala insa noroiu ba, insa negativ face multe nazuri urate. Tre sa fii prost sa faci asa ceva, politicul nu se poate modera, acolo trebuie lasat haosul in forma sa pura, e singura administrare posibila pozitiva, adica lipsa administrarii.
    Lordliv presupun ca nu s-a putut bucura de acest simplu adevar si s-a aruncat cu noroi in el, noroi ce tine si-n restul forumului.
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Nu am de ce sa ma acuz. Daca urmaresti atent firul discutiei si discutiile anterioare, omul avea obiceiul sa-i corecteze pe altii cand faceau greseli gramatica. Eu ce i-am facut? L-am corectat la randul meu cand a facut si el o greseala gramaticala, apoi el a reactionat cum a reactionat si am zis sa ma mai distrez putin, sa vad pana unde poate merge. L-am jignit cu ceva? L-am atacat cu ceva? Eu zic ca nu.
    Astea cu gramatica/ortografia sunt dume pt prosti, nici macar ca si glume nu-si mai au sensul, dar daca e plictiseala mare...
    Si chiar sa fie o persoana agramata total, asta n-o face inapta a-si exprima o opinie decat in mintea retardatilor cotidieni. Daca eu inteleg o astfel de opinie care nu am o inteligenta prea mare, atunci cei care se cred inteligenti ar trebui s-o inteleaga mult mai bine.
    O opinie poate fi contracarata serios doar de o alta opinie pe aceeasi tema, altfel logica umana dispare si ramane... (e greu de gasit un cuvant pt ce ramane, insa acel cuvant ar trebui pus in gura celora care schimba subiectul in astfel de circumstante si se cred seriosi.)
    Last edited by Johnny D; 24th July 2015 at 07:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #364
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Mai oameni buni, citesc uneori aici si nu inteleg de unde parerea asta ca termenul oltean este o jignire . Eu unul nu ma simt jignit, ce-ar putea spune de ex. un moldoveran sau un bucurestean, avem calitati dar si defecte si mergem inainte .


    Un sondaj de opinie realizat la nivel național de Institutul Român pentru Evaluare și Strategie (IRES), condus de sociologul clujean Vasile Dâncu, arată că transilvănenii și bănățenii sunt românii cei mai apreciați de... români. La polul opus, bucureștenii și moldovenii adună cele mai multe aprecieri negative.

    La întrebarea deschisă “Ce trăsătură care îi deosebește de restul românilor au transilvănenii?”, între cele 24 de trăsături prezentate în studiu nici una nu are caracter negativ. Potrivit respondenților, principalele caracteristici care i-ar singulariza pe transilvăneni printre români ar fi: “patriotismul / naționalismul”, menționat de 12% dintre respondenți, “cinstea / corectitudinea” - 8%, “hărnicia” - 7%, “sunt mai uniți” și “sunt calculați / disciplinați” câte 5%. Printre alte trăsături specifice enunțate mai merită menționate: “mai civilizați”, “calmul” și “seriozitatea” - câte 4%, “mai occidentali” - 3%, “inteligența / înțelepciunea”, “mai educați” și “demnitatea”, câte 2%, “răbdarea”, “sunt superiori”, “sunt respectuoși”, câte 1%.

    În cealaltă extremă se situează bucureștenii, despre care românii au găsit doar trei trăsături pozitive: “sunt buni / harnici / de bun simț” - 4%, “hotărârea / ambiția” - 3%, respectiv “istețimea” - 2%. În rest, principalele lor caracteristici ar fi: “aroganța / îngâmfarea” - 13%, “sunt șmecheri / parșivi”, “delăsarea / lenea”, “traiul mai bun / sunt mai bogați”, “sunt vulgari / imorali / hoți” și “irascibilitatea”, câte 5%. Alte trăsături specifice bucureștenilor ar mai fi: “se cred superiori celorlalți români” - 4%, “sunt agitați” - 3%, “răutatea / invidia” - 3%, “egoismul”, “tupeul / obrăznicia”, “prostia”, “seamănă cu țiganii” și “nesimțirea”, câte 2% sau “sunt mitici” - 2%.

    Dominante sunt trăsăturile negative și în cazul moldovenilor, definiți prin: “accent / felul de a vorbi” și “lene” de 10% dintre români, “cultura / tradițiile / obiceiurile” și “patriotismul”, câte 6%, respectiv “sărăcie / sunt necăjiți” și “prostie / incultură / sunt înapoiați”, câte 5%. Printre altele, mai sunt menționate “credința” și “lentoarea”, câte 2%, “sunt bețivi”, “sunt mani****bili”, “sunt comuniști”, “sunt simpli / umili”, “naivitatea” și “țigănia”, câte 1%.

    Bănățenilor nu li s-au găsit decât două caracteristici negative: “se consideră mai bogați / avansați / deștepți” și “egoism”, câte 1%. Trăsăturile dominante ale bănățenilor sunt: “hărnicia / sunt gospodari” - 11%, “cinste / corectitudine” - 8% și “mândria / orgoliul” - 7%. Printre altele, se mai definesc prin: “ei sunt fruntea”, “sunt mai occidentali / se simte influența vestică” și “seamănă cu ardelenii” - câte 3%, “sunt civilizați” - 2%, “sunt realiști” și “sunt oameni de sine stătători”, câte 1%. Oltenii par a deține melanjul complet al trăsăturilor pozitive și negative. “Iuțeala” - 8%, “mândria” și “sunt șmecheri”, câte 6%, “îngîmfarea” și “sunt vorbăreți”, câte 5%, par a fi caracteristicile definitorii ale oltenilor. Menționate mai sunt: “sunt energici” - 3%, “sunt descurcăreți”, “sunt neinteligenți”, “sunt aprigi”, “dorința de a conduce”, “sunt necivilizați”, câte 2%, “sunt ca moldovenii”, “sunt căpoși”, “sunt glumeți”, “sunt conservatori” și “loiali”, câte 1%.

    Transilvănenii se văd pe ei înșiși harnici, serioși, sinceri și plini de căldură. În schimb, cei din sud îi caracterizează pe ardeleni ca fiind calmi, civilizați, patrioți și naționaliști, în vreme ce pentru moldoveni suntem uniți, occidentali, cetățeni maghiari, păstrători ai tradițiilor, hotărâți, luptători, ambițioși, calculați și disciplinați. Pentru bucureșteni, ardelenii sunt calmi, cinstiți, corecți, harnici, patrioți, naționaliști, mai uniți, răbdători, serioși, demni, calculați, disciplinați, superiori. Surprinzător, nici chiar locuitorii capitalei nu au o imagine tocmai idilică despre ei înșiși, autocaracterizându-se drept agitați, delăsători, leneși, egoiști, mitici, neserioși, nesimțiți, trai mai bun, mai bogați, vulgari, hotărâți, ambițioși, buni, harnici și de bun simț.

    Ardelenii și bănățenii, în schimb, nu au păreri prea bune despre locuitorii nici unei alte regiuni a țării. Pentru transilvăneni, bucureștenii sunt egoiști, neserioși, răi, invidioși, se cred superiori, sunt șmecheri, parșivi și irascibili, iar moldovenii sunt sinceri, inculți, înapoiați, leneși, nepăsători, pasivi, mincinoși, violenți, aprigi, îndrăzneți, uniți și țin la țară. Dinspre Transilvania și Banat, oltenii par definiți prin accent, sunt căpoși, descurcăreți, glumeți, vorbăreți și îngâmfați, în vreme ce pe munteni îi reprezintă accentul și faptul că sunt muncitori, harnici, patrioți și avari / țin la ban. Studiul a fost realizat în 25 ianuarie pe un eșantion de 1.036 de persoane majore și are o eroare maximă tolerată de +/- 3,1%.
    ...oltenii par definiți prin accent, sunt căpoși, descurcăreți, glumeți, vorbăreți și îngâmfați, în vreme ce pe munteni îi reprezintă accentul și faptul că sunt muncitori, harnici, patrioți și avari / țin la ban.
    http://ziuadecj.realitatea.net/polit...ni--60426.html
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #365
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Cum le stie ionel pe toate. Si cum le uita atunci cand injura ca nesimtitul daca indrazneste cineva sa spuna orice de rapiduletu' pe care il adora de la distanta ) Da' ce mai conteaza un strop de ipocrizie pe forum, nu?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #366
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca eu inteleg o astfel de opinie care nu am o inteligenta prea mare
    In sfarsit zici si tu ceva corect pe forumul asta. Ti-a luat mult timp, dar tot e bine.

  10. #367
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Leule, hai ca mi-a picat fisa, in sfarsit, am inteles ce ai vazut tu:
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Eu am vazut chiar in Dabuleni, in multe curti, cate 2-3 masini, .
    Erau rudele de la Bucuresti venite la o nunta
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    mobila si electronice la care tu nici nu visai cand ai plecat.
    Erau darurile de nunta.

    Corect?
    beleafer

  11. #368
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Mai oameni buni, citesc uneori aici si nu inteleg de unde parerea asta ca termenul oltean este o jignire .
    Da' cine a zis bre ca-i jignire???
    Te iei dupa paranoicul lordliv???
    beleafer

  12. #369
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Mai oameni buni, citesc uneori aici si nu inteleg de unde parerea asta ca termenul oltean este o jignire .
    pai nici noi nu zicem altfel
    parerea mea e ca tot provoaca sa se dea victime imediat dupa,altfel nu-mi explic
    exceptie ariciul,asta cred ca-i masochist,cu cat e mai tumefiat cu atat e mai vesel...cred ca are poster in camera cu Rocky Stalone cautand-o in sala dupa meci pe nevasta-sa,dupa auz...
    Last edited by cip tm; 24th July 2015 at 18:40.
    granita la Orsova!

  13. #370
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    pai nici noi nu zicem altfel
    Voi gainile

    TheIceMan, sa incercam sa ne moderam "adresarile" totusi. Poate ca se poate discuta si civilizat in contradictoriu.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #371
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Desigur. Dar de ce ai impresia ca doar eu trebuie sa-mi moderez adresarile?

    Cred ca cel putin de un an ti-am explicat ca aricul oltean e cel care ma ataca constant, eu nu fac nimic altceva decat sa ma apar din moment ce trollingul nu mai este sanctionat de regulament si implicit moderatorii nu fac nimic.
    Sa-ti fac o lista la zecile de provocari la care am preferat sa nu raspund? da?
    Chiar ieri, incercam sa discut linistit cu hinghierul aici probleme agrare, cand mascariciul provoaca, zicand: "Taigamane, e nasol sa nu fii bagat in seama ? Ca tot pe aici te vad atarnat ..."
    Serios? de cine ma rog frumos trebuie sa fiu bagat in seama? de el?

    Eu trebuie sa ma moderez, ok, dar ariciul despre care ti-am spus de ceva timp bun ca singurul lui rost pe forum este sa-si bata joc de banateni, chiar el confirma:

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Eu, de exemplu, fac misto de ei in viata reala.
    asta raspunzand la provocarea ta, la intrebarea "retorica" "unde mai facem misto de banateni?"

    Serios pariziene? de asta intri tu pe forum, sa faci misto de unii sau altii? dar TheIceMan trebuie sa-si modereze adresarile?

    Ai impresia ca am 5 ani?

    poate in acceptiunea ta un asemnea mesaj este moderat, nu?

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Logica de baiat cuminte. Cu minte de gaina. De gaina beata lovita de tren.
    beleafer

  15. #372
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    lordliv injura clar, negru poe alb, i se sterge postingul, nimic altceva.

    injura din nou, face pe toti ********i, etc. iar tu mie imi ceri sa-mi moderez adresarile?
    beleafer

  16. #373
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    TheIceMan, am zis eu undeva ca banateni sunt "paranoici" sau ceva de genul asta?
    Glumim toti si ne intepam. Nu asta e problema. Poate putin mai moderat si fara atac strict la persoana face ca forumul sa fie mai agreabil de citit si apoi de participat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #374
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    TheIceMan, am zis eu undeva ca banateni sunt "paranoici" sau ceva de genul asta?
    Am zis eu undeva ca "oltenii" sunt paranoici? Nu, deloc.

    Dar tu cum numesti un personaj care peste tot vede doar conspiratii, ********i si pe altii ca-l terorizeaza pe el? Hmm??

    Paranoic.

    Ai asta nu e o jignire, ci este un fapt. Doar urmareste-i discursul. Lordului oltean.
    beleafer

  18. #375
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Poate putin mai moderat si fara atac strict la persoana face ca forumul sa fie mai agreabil de citit si apoi de participat.
    ok, read this:

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Acum fara gluma. Asa mi-l inchipui eu pe canadian, cand vine in tara ... hotarat sa verifice anumite lucruri.
    and give me a break.
    beleafer

  19. #376
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    and give me a break.
    Nu inteleg

    Vezi ca m-am adresat in general si de acum asa voi face ceva timp cand vad exagerari. Nu tu esti vizat ci exemplul postului tau. Citesc toti aici si sper sa inteleaga . Va dura cateva zile deoarece suntem in "criza"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #377
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Nu mi se pare ca te-ai adresat in general, de ce nu ai luat de exemplu un posting al ariciului, ai mult mai multe la dispozitie si mai ascutite. Sau puteai sa dai doua, trei exemple, daca tot te adresai "in general".

    Ok, atunci rogu-te corecteaza mai sus unde ai scris asa:

    "TheIceMan, sa incercam sa ne moderam "adresarile" totusi. Poate ca se poate discuta si civilizat in contradictoriu. "

    dupa cum urmeaza:

    "Dragi forumisti, va rugam sa incercati sa va auto-moderti "adresarile" totusi. Poate ca se poate discuta si civilizat in contradictoriu,
    Adminsitratia"

    eu zic ca asa-i fair.
    beleafer

  21. #378
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    TheIceMan, nu intelegi ca am luat postul tau ca exemplu. Era imediat in spate la -2. Ce era sa zic? "Dragi forumisti nu mai folositi termenul" paranoic" contra oltenilor"?
    E termenul tau.
    Stiu ca sunt postari intregi cu jigniri de genul care apartin si altora. Iar jignirile lui Lordliv le-am sanctionat chiar eu.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •