Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 46

Thread: UEFA cere excluderea Stelei din Europa

  1. #22
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Hai mah sa va dau un sfat...daca tot vreti steaua suspendata duceti-va la un meci de-al stelei din cupe, eventual chiar la motherwell si dati foc la stadion, dati cu petarde, scrieti pe un banner ca scotienii sunt mancatori de haggis de crocodil...si o sa ii suspende aia apoi...pentru incidentele de la meciurile cu ujpest sanctiunile sunt clare si definitive

  2. #23
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Hai sa fim seriosi, UEFA cere excluderea !! Cui se adreseaza cererea asta ? UEFA ( organizatoarea competitiei ) face o cerere catre UEFA !

    Fara indoiala ca sunt unii care de-abia asteapta sa arate cum lupta ei contra rasismului, xenofobiei, etc, etc, preferabil pe pielea unei echipe relativ mici si fara mare importanta din est. Dar "stirea" asta nu are sens.
    Esti tare inspirat Vladek... UEFA a facut apel si Steaua s-a ales cu 2 etape de suspendare

  3. #24
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    bozgor = rasa de kkt

    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Eu sunt anti-Steaua, dar daca ei vor fi exclusi din Europa, atunci bozgorii ar trebui desfiintati si toti care au fost la ei pe stadion sa fie bagati la puscarie.
    Apropos ... bozgorii ce pedeapsa au primit ?
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  4. #25
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    "Mi-am dat seama ce înseamnă fotbalul. Tănase, dacă merită, va purta numărul 10. Dacă nu, o să primească numărul 10 Andrei Ionescu. În viața vieților mele nu mai cumpăr jucători gratis. Straini nu o să mai cumpăr niciodată, doar ******* să fiu. Nici jucători cu chelie nu mai iau în viața mea. Are dreptate Trică. Nu e prost olteanul. Ii luăm numărul 10 lui Grzelak că nu are ăla față de numărul 10!", a declarat Becali
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  5. #26
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Numa' Becali poate cumpara ceva gratis...
    Am zis!

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Zidane avea chelie...

  7. #28
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Zidane avea chelie...
    Zidane, Roberto Carlos, Rooney, Ronaldo, Robinho, Jaap Stam, Jan Koller

    Sa mai mentionez ca cel mai bun arbitru era Pierluigi Colina?

    PS: Daca nu ma insel, si Rivaldo era chel la moment dat

  8. #29
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adi Da Samraj View Post
    "Mi-am dat seama ce înseamnă fotbalul. Tănase, dacă merită, va purta numărul 10. Dacă nu, o să primească numărul 10 Andrei Ionescu. În viața vieților mele nu mai cumpăr jucători gratis. Straini nu o să mai cumpăr niciodată, doar ******* să fiu. Nici jucători cu chelie nu mai iau în viața mea. Are dreptate Trică. Nu e prost olteanul. Ii luăm numărul 10 lui Grzelak că nu are ăla față de numărul 10!", a declarat Becali
    stie becali sa faca atmosfera la echipa.....bravo...sa vezi ce motivat o sa fie grzelak...care mie personal mi-se pare un jucator destul de bun

  9. 7th August 2009, 17:10

  10. #30
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adi Da Samraj View Post
    "Mi-am dat seama ce înseamnă fotbalul. Tănase, dacă merită, va purta numărul 10. Dacă nu, o să primească numărul 10 Andrei Ionescu. În viața vieților mele nu mai cumpăr jucători gratis. Straini nu o să mai cumpăr niciodată, doar ******* să fiu. Nici jucători cu chelie nu mai iau în viața mea. Are dreptate Trică. Nu e prost olteanul. Ii luăm numărul 10 lui Grzelak că nu are ăla față de numărul 10!", a declarat Becali
    are si asta niste idei de unde dracu le-o scoate nu stiu!
    If you get in trouble, just go back in time!

  11. #31
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    N-ai auzit de Trica? Cica e sursa de inspiratie a lui Fecali!
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  12. #32
    ^ Black_Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3,429
    Reputatie
    1
    "Ce probleme să avem? Suntem puternici, suntem Steaua, nu steluța. O să rezistăm în Europa League, chiar dacă jucăm din trei în trei zile, o să rezistăm foarte bine! Cum să nu rezistăm, vreau să fac o echipă de mânji, de cârlani!", a spus Becali la o conferință de presă.

    Nimeni nu se va supăra dacă vă vom alinta cârlani, nu ?
    “Eu mi-am [U][COLOR="Red"]riscat libertatea[/COLOR][/U] pentru Steaua, dar acum dacă o fac, [I]nu mă mai prind ei în viața lor[/I], fac totul ca la serviciul de spionaj.[B]Suporterii nu știu câți bani m-a costat pe mine, [U][COLOR="Blue"]m-a costat mulți bani ca să fie Steaua campioană, milioane![/COLOR][/U] [/B]" ...autodenunțul [B]stelistului suprem [/B] din 04.03.2009

  13. #33
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Iar incepi? Vrei sa caut prin arhiva sa vezi cum va zicea turcu sau borcea?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  14. #34
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    O pedepsa meritata, dar degeaba pentru ca sunt sigur ca unii nu vor intelege nimic. Cine stie ce pedeapsa au primit cei de la Ujpest? Mie mi s-a parut ca ei meritau chiar mai mult decat Steaua.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #35
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Ce naiba pedeapsa sa le dea, o sa mai joace peste 100 de ani in Europa

  16. #36
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Asta nu e problema celor de la UEFA, ei doar trebuie sa aplice regulamentul si atat.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #37
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    deci teren strain sau tribune goale?

  18. #38
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    tribune goale
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  19. #39
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    tribune goale. Ciobane pleca din Ghencea!
    De ce sa plece bai din Ghencea? Pt. ca niste derbedei sa-si bata joc de echipa si de milioanele de suporteri care vor sa vada fotbal, nicidecum pe nenorocitii si drogatii din peluze cum intra pe teren si fac dezordine aproape meci de meci acasa sau in deplasare?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #40
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Pana la urma suspendarea asta a venit la fix: un meci cu irlandezii in care Steaua e favorita clara, si un meci in grupe care, in mod normal, nu e crucial pentru o calificare mai departe.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  21. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    sincer,te bucuri moderatorule?

  22. #42
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    ungurii n-au luat nici o pedeapa desi au venit cu zvastici naziste, au strigat cu "romanii la auschwitz" ..tiganii tiganii etc... deci pe astia de la Uefa ii cam doare in cur de rasism si xenofobie atata timp cat nu sunt indreptate asupra unor popoare cu o puternica influenta politica....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •