Page 596 of 692 FirstFirst ... 96496546586594595596597598606646 ... LastLast
Results 12,496 to 12,516 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12496
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sau poate nu esti instare sa-l sesizezi, ar mai fi si posibilitatea asta.
    Am mai vazut io d-astia care au dat 4 si Avatarului bazandu-se pe aceleasi argumente.
    Ma-ntreb care e definitia voastra de continut? Mucosi ce traiesc in conditii mizere si sunt fortati sa se-mpuste in picior si-n cap unii pe altii?
    Pai daca asta e cultura prefer atunci opulenta vizuala, mersi frumos.
    Avatar a fost ceva nou la vremea lui. Acum astia au impresia ca daca pun niste efecte, gata au facut filmul. Exact asta au facut astia cu GotG. Dupa ce ca e lung ca naiba, nici macar nu zice nimic. Au de invatat. Spre exemplu am revazut The Watchmen pentru a peste 10-a oara cred, si 3 ore si jumatatate in fata ecranului am stat fara nici cel mai mic sentiment de plictiseala.

  2. #12497
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Don't I know it!?
    Hai bai cum sa dai 2 lu "I am groot!", si io mai dau 6 la filme de 9 din punctele unora de vedere, dar asta e... de-a dreptul pur si simplu!
    In cazul asta nu mai dau 6, ii dau 1 lu City of God, cu indulgenta!

    Si te mai miri de ce apar note de 1 pe IMDB, pai uite, din cauza unor tipi ca Eddy care cer razbunare!

    Productie slaba de palinca la Zalau anul asta? sau din contra? Ca nu am inteles absolut nimic din ceea ce vrei sa spui aici

    Forrest Gump este un film exceptional, inteligent, emotional si... istoric, pentru cei nascuti in secolul XXI.

    Avatar e un film foarte bun, dar de Oscar doar la efecte speciale, unde a si castigat.
    beleafer

  3. #12498
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dume pentru prosti.
    Da. Pentru tine erau.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  4. #12499
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Imi vreau cele trei ore jumate din viata inapoi. O sa va dati seama despre ce film vorbesc dupa nota de mai jos. Un ***** amestecat cu pisat si mazga super apreciat de toata lumea, nu stiu din ce motive mai exact, e chiar peste puterea mea de intelegere, dar e absolut infiorator filmul. In sfarsit am vazut si Saving Private Ryan, mi s-a parut destul de bun, dar nu m-a emotionat, cel putin nu la nivelul pe care-l asteptam. Pentru mine e la nivelul lui Platoon ca war movie, mai epic ca cinematografie si alte chestii evident, dar Platoon are un plus pentru badassery. Boyhood probabil e filmul care are cele mai mari sanse sa ia Oscarul. E genul de film care poate sa ia Oscarul fara probleme, un film cuminte in care nu exista suspans, sex, violenta si cine stie ce alte controverse. Mie imi plac filmele de tip coming-of-age, aici se relateaza povestea normala a unui baiat, firul narativ urmarind trecerea de la copilarie la adolescenta pana la maturitate. I like that kind of shit, chit ca dupa cum am zis nu prea se intampla nimic interesant in film. The Intouchables e "meh" comparativ cu nota de pe imdb, ca toate filmele franceze vazute de mine, insa e decent. Spirited Away e o animatie buna, dar nu este cea mai buna asa cum este denumita de marea masa a cinefililor. Se spune ca are nu stiu ce mesaje subliminale si semnificatii prin povestea si personajele prezentate acolo, insa doar pentru poporul japonez, deci mi se rupe. Si in sfarsit am ajuns la Once Upon A Time In The West care este dumnezeul filmelor western, mi se pare chiar peste The Good, The Bad & The Ugly. Sunt zeci de scene epice, in special cea din final cu scena revelatoare, coroborate cu o coloana sonora de exceptie iti da fiori pe sira spinari. Henry Fonda arata destul de ok la cei 60 si ceva de ani cat avea in acest film. Toti actorii principali au fost smecheri, gagica, Harmonica, Cheyenne si in special Frank (Henry Fonda). De peisaje, atmosfera si dialog nu mai zic, ca laud deja prea mult filmul, trebuie vazut neaparat.

    Saving Private Ryan - 9/10
    Boyhood - 8/10
    Once Upon A Time In The West - 10/10
    The Intouchables - 7/10
    Seven Samurai - 3/10
    Spirited Away - 8/10

    + alte filme vazut mai demult:

    The Jacket - 7/10
    The Pianist - 10/10
    Inside Llewyn Davis - 7/10
    Seven Years In Tibet - 6/10
    The Devil's Own - 6/10
    A Serious Man - 7/10
    Platoon - 9/10
    Gone Girl - 8/10
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  5. #12500
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,876
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Productie slaba de palinca la Zalau anul asta? sau din contra? Ca nu am inteles absolut nimic din ceea ce vrei sa spui aici
    Eu nu beau palinca; era vb de nota stupida a lui Eddy si reply-urile care le poate aduce la filme de alt gen.

    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Da. Pentru tine erau.
    Ciudat e ca nu ti-au iesit nici alea atunci, trebuie sa progresezi pentru a reusi sa prostesti pana si pe prosti!

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Avatar a fost ceva nou la vremea lui. Acum astia au impresia ca daca pun niste efecte, gata au facut filmul. Exact asta au facut astia cu GotG. Dupa ce ca e lung ca naiba, nici macar nu zice nimic. Au de invatat. Spre exemplu am revazut The Watchmen pentru a peste 10-a oara cred, si 3 ore si jumatatate in fata ecranului am stat fara nici cel mai mic sentiment de plictiseala.
    The Watchmen l-am vazut si eu de vreo 4 ori, e clar mai bun insa umorul in GotG e superior de exemplu.

    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Avatar e de nota 2. Ma cac pe ele efecte vizuale.
    Pe o scara de la 1 la 2 e chiar corect.
    Last edited by Johnny D; 26th December 2014 at 21:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #12501
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Parked - un film sensibil si simplu care aduce in prim plan niste probleme complicate - consumul de droguri si oamenii fara adapost. Insa abordarea este doar dpdv al umanului din noi toti, fara predici, fara aruncat de vina. Mie mi-a placut.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #12502
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    “Shadows” pe hbo Romania. e ceva de el? http://www.euronews.com/2014/12/24/s...es-in-romania/

  8. #12503
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    the hobbit- an unexpected journey
    nota: 7

  9. #12504
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Predestination --- 7.5/10, am sa-l rezum intr-o fraza citita pe imdb: [SPOILER="spoiler"] Someone told Ethan Hawk to go screw himself and he did it[/SPOILER]

    Children of Heaven - 10/10, bijuterie de film.

    Omar --- 8/10

  10. #12505
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    “Shadows” pe hbo Romania. e ceva de el? http://www.euronews.com/2014/12/24/s...es-in-romania/
    Daca esti baiat finut, te sochezi de la prima injuratura (da, primele 2 ep. au la greu), n-ajungi la faza cu drujba si cadavrul.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  11. #12506
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    @mihaidascalescu
    E la liber primul episod pe canalul HBO Ro @YT.

  12. #12507
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Daca esti baiat finut, te sochezi de la prima injuratura (da, primele 2 ep. au la greu), n-ajungi la faza cu drujba si cadavrul.
    observ o anumita fascinatie in filmul rom de dupa 89 cu nuditatea care te plezneste peste ochi fara nici un motiv necesar sa fie prezenta decit acu suntem liberi facem ce vrem.

    injuraturile probabil isi au rostul dar sint niste fraze in scenariul ala ca mi se par mie vechi darmite voua.

    cite episoade in total?

  13. #12508
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Vazut in vacanta la cinema:
    Into the Woods (2014)
    http://www.imdb.com/title/tt2180411/
    Nota mea: 3/10.

    Bani aruncati, timp oarecum pierdut, oricum nu aveam altceva de facut. IMHO, de evitat.

    Vazut pe blu-ray:
    The Book Thief (2013)
    http://www.imdb.com/title/tt0816442/?ref_=nv_sr_1
    Nota mea: 9/10.

    Film foarte bun, dar m-a intristat la fel ca si "life is beautiful". Nu era de vazut in vacanta.
    beleafer

  14. #12509
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    “Shadows” pe hbo Romania. e ceva de el? http://www.euronews.com/2014/12/24/s...es-in-romania/
    eu sunt pretentios la seriale si sincer o spun..merita. e bun.
    retired.

  15. #12510
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Vazut pe blu-ray:
    The Book Thief (2013)
    http://www.imdb.com/title/tt0816442/?ref_=nv_sr_1
    Nota mea: 9/10.

    Film foarte bun, dar m-a intristat la fel ca si "life is beautiful". Nu era de vazut in vacanta.
    Am vazut ca il dau duminica pe HBO, nu-l ratez ca mi-a placut prea mult


    Gone Girl

    http://www.imdb.com/title/tt2267998/reference
    Nota: 7.5/10
    Vai ce nervi mi-a facut filmul asta. Bun oricum. FInalul se putea altfel dar ma rog.

  16. #12511
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post

    Vazut pe blu-ray:
    The Book Thief (2013)
    http://www.imdb.com/title/tt0816442/?ref_=nv_sr_1
    Nota mea: 9/10.

    Film foarte bun, dar m-a intristat la fel ca si "life is beautiful". Nu era de vazut in vacanta.
    Tocmai ce l-am vazut si eu sambata trecuta.
    Intr-adevar un film bine facut (comparabil cu cartea), bine filmat si mai ales foarte bine jucat. Foarte emotionant intr-adevar, dar e ceea ce astepti sa primesti de la un film si nu doar efecte vizuale.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #12512
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Gone Girl

    http://www.imdb.com/title/tt2267998/reference
    Nota: 7.5/10
    Vai ce nervi mi-a facut filmul asta. Bun oricum. FInalul se putea altfel dar ma rog.
    lool...de ce sa fie altfel ?

  18. #12513
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    lool... pentru ca n-a fost pe gustul meu. N-auzi ca mi-a facut nervi?

  19. #12514
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Cateva filme de Wes Anderson si Lars Von Trier vazute recent:

    Lars Von Trier

    Dogville (2003): 9/10
    Superb; n-am mai vazut un film cu o asemenea scenografie; nu stiu daca e ceva original sau nu. In fine, film recitat si regizat bine; 3 ore care trec rapid.
    Finalul e superb si socant in acelasi timp.

    Melancholia (2011): 7,5/10
    Putin redundant pe alocuri, lungit cu anumite scene care nu cred ca erau necesare. Bun insa per total si tatele lui Kirsten Dunst sunt superbe

    Nymphomaniac - Volume I,II 2013: 8/10
    Placut de urmarit si asta.

    Wes Anderson

    The Grand Budapest Hotel (2014): 8/10
    Regizat bine; frumoasa scenografia. Placut de urmarit.

    The Royal Tenenbaums (2001) 8/10
    Cu mult actori celebri de comedie: Bill Murray, Owen Wilson, Luke Wilson sau Ben Stiller. Neasteptat de bun si de uman; hazliu pe alocuri. Recomand

    Rushmore (1998): 7,5/10
    Filmele lui Wes Anderson par niste filme comerciale, fara prea mari pretentii insa sunt facut bine in opinia mea. Si acesta mi-a placut destul.

    Ar mai fi Moonrise Kingdom despre care am vorbit aici si care nu mi-a placut mai deloc.

    Altele:

    Gone Girl (2014) 8/10
    Mi-a placut filmul in totalite. Cateva lucruri trase de par dar nimic exagerat.
    Ah, si finalul a fost perfect

    Rebecca (1940) 8/10
    Un thriller foarte bun marca Hitschcock

  20. #12515
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Seventh son - 6

    fucking shit. mare pacat, cartile sunt foarte tari. si-au batut joc de film, putea sa iasa ceva misto.

  21. #12516
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Seventh son - 6

    fucking shit. mare pacat, cartile sunt foarte tari. si-au batut joc de film, putea sa iasa ceva misto.
    Nici nu stiu daca vreau sa-l vad. Se vede din trailer ca au f***t cartile cum au vrut ei...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •