Results 1 to 8 of 8

Thread: Tableta / iPad / MS Surface

  1. #1
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1

    Tableta / iPad / MS Surface

    Cred ca a mai fost un thread pe tema asta, dar nu-l gasesc, posibil pierdut.

    Deci, vad oferte gramada, habar nu am ce se merita si ce nu. Ce ziceiti? ce merita cumparat si de ce? sfaturi hands-on.
    beleafer

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ipad-ul este o jucarie perfecta, minus pretul. O spun fara sa pot argumenta pentru ca, personal, sunt foarte multumit, in plus nu stiu ce iti doresti tu sa-ti ofere un astfel de gadget.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Ipad-ul ofera ceva in plus fata de suratele mai ieftine? Si nu ma refer la tabletele Samsung, comparabile ca pret, ci ca cele care sunt la juma de pret.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #4
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Asa...

    Am inclinat sa cumpar un Surface, care in reclama era la $279, cu interfata USB (n-are iPad), keyboard extern. Plus si minus ca e Windows, plus: pot rula orice aplicatie, minus: ca-i windows si ma tem de "blue screen of death". La magazin, pret si mai bun numai $199, da' sa vezi ca-i ala vechi, ala nou Surface 2 + tastatura, cumperi separat, + ceva memorie buna (nu-mi spune ca Win8 merge pe 1 GB ) sare la $699, no thanks.

    iPad, la oferta $499, cam multicel, tocmai de aiai ma uitam la Surface ca parea mai ieftin. iPad mini, $299, not bad, dar problema ca-i mini, backup via iTunes ori iCloud (cum mi-a explicat vanzatorul), no thanks.

    Google Nexus, excelent reviews, ala de 7 inch, sold out, la fel si ala de 10 inch. Surata Asus, in stock la $349 la 10 inch, dar la acelasi pret cu Samsung Tab3. M-am hotarat la Samsung. Chestia buna e ca daca nu o sa fiu multumit de el timp de o luna, return + full refund. I'll give it a try.
    beleafer

  5. #5
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ceva cu Android nu te intereseaza?

    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Ipad-ul ofera ceva in plus fata de suratele mai ieftine? Si nu ma refer la tabletele Samsung, comparabile ca pret, ci ca cele care sunt la juma de pret.
    Pe langa calitatea tabletei intervine rapiditatea procesorului in combinatie cu iOS.

  6. #6
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Ceva cu Android nu te intereseaza?
    Pai asta Samsung cu android am luat-o.

    Samsung GALAXY Tab 3 10" 16GB Android 4.2 Tablet with Clovertrail Processor - White

    http://www.bestbuy.ca/en-CA/product/.../10254747.aspx
    beleafer

  7. #7
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Hai pardon ca nu vazusem ca ai si cumparat . Sa o stapanesti sanatos!

    Ma tenta si pe mine un Nexus 7 acum ma tenteaza 7 II. Dar mai astept o saptamana sa vad daca imi trece cheful de tableta .

  8. #8
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    am un ipad 2 castigat de sotie la nustiuce concurs pentru bloggeri. merge ca-n filme il foloseste mai mult ea, ca-i vine usor cu copilul si cu tableta in mana. e al doilea gadget apple din casa, dupa ipod. sunt foarte multumit. calitate, nu gluma.

    daca ar fi sa aleg ceva pentru mine, insa, probabil ca as opta pentru nexus

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •