View Poll Results: cine se califica in finala?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Liverpool

    3 75.00%
  • Barcelona

    1 25.00%
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 148 to 168 of 189

Thread: Semifinale UCL 18-19: Barcelona - Liverpool 3-4 (3-0, 0-4)

  1. #148
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Allisson a fost talismanul norocos al englejilor, dar si al Romei.

  2. #149
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    delaparis, poti deschide finala. E clara treaba.
    Nu cred ca ai stiut ce spui
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #150
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Sunt curios ce mai invoca Sir. Eko si burcea dupa meciul asta

    Chiar daca astazi Liverpool nu s-ar fi calificat, tot nu mi-as fi schimbat parerea ca sunt peste Barça.

    Anul asta as fi impartit cupa in trei, Liverpool, Ajax si Tottenham toate merita sa castige Champions League sunt echipe deosebite, nu as putea spune care este mai valoroasa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #151
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sunt curios ce mai invoca Sir. Eko si burcea dupa meciul asta

    Chiar daca astazi Liverpool nu s-ar fi calificat, tot nu mi-as fi schimbat parerea ca sunt peste Barça.

    Anul asta as fi impartit cupa in trei, Liverpool, Ajax si Tottenham toate merita sa castige Champions League sunt echipe deosebite, nu as putea spune care este mai valoroasa.
    Spurs mai putin,au iesit din grupe doar pt ca Inter are un antrenor foarte slab si temator...
    Last edited by cip; 8th May 2019 at 01:39.
    granita la Orsova!

  5. #152
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sunt curios ce mai invoca Sir. Eko si burcea dupa meciul asta
    O sa zica ceva gen "am spus eu dar nu intelegeti voi" ... crede-ma. Sunt vechi pe forum
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #153
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu cred ca ai stiut ce spui
    Nu ma gandeam ca Barca nu va marca pe Anfield.

  7. #154
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Si totusi ..
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #155
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Si totusi ..
    antrenor neamt,pai vazusi cum se face...
    granita la Orsova!

  9. #156
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    antrenor neamt,pai vazusi cum se face...
    *
    Eu zic jos palaria.

    Speram in Tuchel dar vad ca e relativ colaborator cu aia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #157
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Liverpool are un stil a ei si-au gasit si antrenorul pe masura, in istoria lor asa au castigat multe meciuri importante, chiar acum cateva zile am urmarit AcMilan:Liverpool 3:3

    Sa nu uitam Barça a fost cu rezervele in campionat, Liverpool a jucat sambata meci greu, despre jucatorii lipsa nu mai discutam si totusi uite ca se poate.

    Barça o sa castige Champions League cand o sa joace ca o echipa nu pentru un jucator, acum nu stiu daca o sa se mai intample cat este Messi acolo.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #158
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Se anunta mai usor decat era de asteptat pentru Barça...
    Ai fost cam tremurat, zic eu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #159
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Si sa termin, Barca a avut ocazii sa termine meciul. Ratarile se platesc scump.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #160
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mai ramanea sa-l vedem pe Anfield doar pe ambasadorul din Guineea, ala care a venit in **** goala la Onu, dar asta e riscul echipelor magice: atrag o menajerie de tot cãcatul. In seara asta, pachistanezii, eschimosii, malgasii, nigerienii, pomohacii, aplaudacii ori simpli purtatori de bascã, toti dau cu tifla dusmanilor inchipuiti. Vedeti, ba, ce echipa avem noi? Da, Iuliane, vedem!

    Daca citeai cu atentie, la nivel de flashscore si Psg (sper sa nu gresesc, nu ar fi fost un nivel inaccesibil pt tine), am si scris ca Liverpul e cea mai tare echipa din liga. Mai mult ce sa fac? Sa****** pe rezumatul din seara asta? Daca e sa tin 2% cu cineva din ligã, tin cu Ajax, frate! Asta pana vor veni sa baloseasca si acolo melcii astia de feisbuc...
    Last edited by iulian_1976; 8th May 2019 at 02:47. Reason: licentios

  14. #161
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    O sa zica ceva gen "am spus eu dar nu intelegeti voi" ...
    Sincer acum, nu cred ca trebuie sa-l mangai pe crestet asa lasciv pe nea Iulian fotbalistu', doar pentru ca mai da cu grebla pe aici in calitate de moderator, dupa ce termina in gradina, in vreme ce pe restul de 98% moderatori ii doare ******de aceasta functie onorificã. Ma rog, e tactica ta ****** dar nu mai implica userii in acest proces.
    Last edited by iulian_1976; 8th May 2019 at 02:34.

  15. #162
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Si "te rog frumos" e uitat intre randuri? Ca doar nu sunt aici sa curb spinarea la toti ... cei care nu merita. Nu implic userii care nu se implica
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #163
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    ouch, sunt socat de ceea ce am vazut in seara asta.

    Consider ca umilinta din seara asta a Barcelonei este mai mare, si mai socanta decat urmatoarele 3 umilinte

    PSG de la 4-0 la 1-6 cu Barca
    PSG de la 2-0 la 1-3 cu Man Utd B
    Barca de la 4-1 la 0-3 cu Roma.

    Dc zic asta...
    De la PSG oricum nu poti avea pretentii, iar anul trecut, sa spunem ca a fost un accident la Barca...aveau 4-1, jucau cu vai de steaua lor Roma, nu au tratat meciul serios etc...se poate intampla oricui...
    Dar sa fii patit anul trecut, si sa o patesti identic si anul asta, ba chiar mai rau...ca la 0-3 macar mergeau in prelungiri...

    Cea mai mare rusine ever ptr Barcelona...si au fost multe recent. 0-4 cu PSG / 0-3 cu Juve / 0-3 cu Roma / 0-4 cu Liverpool...
    ouch...
    deja cand esti la a 4-a umilinta e grav ptr o echipa de nivelul Barcelonei...

    Si cand se va retrage Messi, vor ajunge precum Man Utd dupa ce s-a retras Sir Alex...
    Deja au dat 2 buleli extraordinar de grave cu panaramele de Coutinho si Dembele, 2 gafe de 145 + 165 = 310 milioane...Si vor mai da buleli de genul...

    Also, daca are putin respect ptr club si suporteri, cu toate eventurile lui consecutive, mi-as da demisia in locul lui Valverde...
    nu ai cum sa patesti identic 2 ani la rand...

    also..pacat de Messi...avea o sansa uriasa anul asta sa joace finala in Spania cu 2 echipe de nivel B: Spurs / Ajax...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #164
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ai fost cam tremurat, zic eu
    ...sa te parafrazez.Chiar totul este simplu cu Messi in echipa?


    Barça putea marca pana in minutul 20 a avut ocazii clare.
    La 4:0 am avut ceva emotii mai erau cateva minute , oricum inainte de dubla ma asteptam Livepool sa bata si in tur, Livepool cu o clasa peste Barça.

    Barça o echipa speculanta, puteau ajunge in finala din fericire s-a calificat echipa mai buna
    Last edited by iulian_1976; 8th May 2019 at 02:53.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #165
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Livepool cu o clasa peste Barça.
    Nu prea cred. Un gol peste, sigur.
    La fel ca PSG cu Manchester, se joaca de zece ori si meciul e castigat de Barca de 9 ori. A fost azi ca Liverpool sa fie. Bravo lor.
    Sa vedem in finala
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #166
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Daca se joaca inca o data dubla asta cu jucatorii neaccidentati catiga Liverpool tur-retur...

    Liverpool are o viteza in plus, Barça are 4-5 accelerari daca are chef Messi daca nu are, nu e, asta nu e echipa care sa poata depasi Liverpool decat fortuit.

    Te inseli daca crezi ca Messi si Neymar la PSG ar fi siguri ca ajung in finala de Ch.Leag.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #167
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Mai ramanea sa-l vedem pe Anfield doar pe ambasadorul din Guineea, ala care a venit in **** goala la Onu, dar asta e riscul echipelor magice: atrag o menajerie de tot cãcatul. In seara asta, pachistanezii, eschimosii, malgasii, nigerienii, pomohacii, aplaudacii ori simpli purtatori de bascã, toti dau cu tifla dusmanilor inchipuiti. Vedeti, ba, ce echipa avem noi? Da, Iuliane, vedem!

    Daca citeai cu atentie, la nivel de flashscore si Psg (sper sa nu gresesc, nu ar fi fost un nivel inaccesibil pt tine), am si scris ca Liverpul e cea mai tare echipa din liga. Mai mult ce sa fac? Sa****** pe rezumatul din seara asta? Daca e sa tin 2% cu cineva din ligã, tin cu Ajax, frate! Asta pana vor veni sa baloseasca si acolo melcii astia de feisbuc...
    Haidi bre. Ce n-am voie sa tin cu Liverpool doar in dubla asta? Ca in grupe am tinut cu Napoli, in optimi asa intr-o doara cu Bayern... In finala tin iar cu ailalti, fie ei ai lui Son sau ai lui Ziyech.

  21. #168
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si acu si pune lacatu pe calificare Messi dupa ce-a si inchis-o!


    A zis Messi ca vine trofeul anu asta, ca e cazu.
    si lacat pus si messi cu trofeu si nea ion cu piciorul in gura. sau picioare dreacu daca mai stiu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •