View Poll Results: Cine va castiga Fed Cup 2019?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Romania

    5 83.33%
  • Cehia

    0 0%
  • Germania

    0 0%
  • USA

    0 0%
  • Belgia

    0 0%
  • Australia

    0 0%
  • Belarus

    1 16.67%
  • Franta

    0 0%
Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 232 to 252 of 287

Thread: Fed Cup 2018 - 2020

  1. #232
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Unde se joaca semifinala?

  2. #233
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    Cica inca nu se stie.


    Daca va fi la noi, pe zgura outdoor, le batem de nici rahat de francez nu ramane din ele.


    La ele ar fi altceva, am fi doar usor favoriti si orice e posibil.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #234
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Prima semifinala de Fed Cup din istorie pentru Romania.
    Vom juca cu Franta. Cica se va trage la sorti tara gazda pentru ca nu am mai jucat pana acum cu Franta in Fed Cup.

  4. #235
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Da ai dreptate Johnny, se pare ca am mai fost in 1973 in semifinalele Fed Cup.
    Cum ar fi ca echipa asta sa ia cupa, ceea ce Tiriac&Nastase n-au reusit pe vremea lor?

  5. #236
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Cica Cehia nu au mai pierdut acasa de peste 10 ani. Mai pierdusera acum vreo 3 sau 4 ani dar in deplasare.

  6. #237
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Da ai dreptate Johnny, se pare ca am mai fost in 1973 in semifinalele Fed Cup.
    Cum ar fi ca echipa asta sa ia cupa, ceea ce Tiriac&Nastase n-au reusit pe vremea lor?
    Tiriac si Nastase au fost niste prosti, atatea finale si sa nu iei un trofeu, Leverkusen de Romania! Depinde unde se joaca, daca se joaca pe zgura, chiar nu conteaza cu cine jucam, doar Spania si Rusia sa fie putin mai greu, dar alea poate nici nu ajung in finala.


    Da, Spania si Rusia nu sunt in cursa, pe zgura n-avem rival sezonu asta, nu e cine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #238
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Daca vom juca acasa cred ca iar vom juca pe zgura la Cluj in sala. Mai ales ce galerie a facut Boc in Cehia.

  8. #239
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    E prostie sa joci in sala, le dai o sansa torpilarelor lor si iei din jocul nostru bun de zgura outdoor. Zgura outdoor e cea mai buna pt un jucator de procentaj, unde bate vantu!

    Asa a pierdut Federer cu Isner, ca prostu c-a jucat indoor si ala fara vant, i-au intrat toate capacele, mai ales din serva! De juca in outdoor, n-avea lunganul nici o sansa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #240
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Johnny ce prostie spui. Spania e in grupa a doua. Semifinalele vor fi Romania-Franta si Belarus-SUA/Australia. Astea se vor lupta anul asta pentru trofeu.

  10. #241
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pe Belarus le vad puternice anul asta si poate si SUA daca va juca Serena

  11. #242
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Johnny ce prostie spui. Spania e in grupa a doua. Semifinalele vor fi Romania-Franta si Belarus-SUA/Australia. Astea se vor lupta anul asta pentru trofeu.
    Eu ziceam in general la jocu pe zgura, nu sezonu asta. Sezonu asta am zis ca nu-s in cursa.


    Ideea e ca pe zgura nu ne poate bate nimeni in afara de Spania si Rusia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #243
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Romania trece de Franta la fel. Doua victorii Halep apoi in dublu castigam dificil.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #244
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    Daca nu cumva se joaca la noi, pe zgura Irina va bate mucele alea cum vrea ea.
    Miki inca nu stiu cum joaca pe zgura, sunt tare curios. Vom vedea in curand.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #245
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Sa le facem statuie dupa meciul asta Simonei si Monicai. Cat au mai putut lupta ele. Pe parcurs s-a mai redresat si Irina. Daca ar mai juca impreuna si s-ar mai inchega relatiile ar putea fi un dublu cu sanse la medalii la Jocurile Olimpice.
    Probabil ce rau ii pare acum si Soranei cand vede bucuria asta a fetelor. Cred ca ar fi vrut sa participe si ea la aceasta hora a bucuriei.

  15. #246
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Wow, ce surpriza, mai ales ca au întors meciul. Felicitări! Franța nu are jucătoare, Garcia și Cornet sunt de bătut. E clar ca se va juca la CJ în sală pe zgură dacă va fi la noi meciul. Probabil și la ei tot pe zgura se va juca.

  16. #247
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Mai este si Mladenovic de luat in calcul la ele. Si au si ele un dublu bun in caz ca se va ajunge din nou acolo, Garcia/Mladenovic

  17. #248
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Probabil și la ei tot pe zgura se va juca.
    Asta n-o mai cred, e totusi semifinala si nici frantzuzoaicele n-au castigat Fed Cup de prea multe ori. Chiar asa, sa ne dea finala la mana? Asa o astepti tu pe cea mai buna jucatoare de zgura din lume, cu "covorul" rosu? Ma si tund chel daca ne ofera alea un asa cadou!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #249
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pana la urma era pacat la ce generatie de jucatoare avem acum sa nu facem o performanta si la nivel de echipa.

  19. #250
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    Cica Cehia cap de serie 1, noi 8. Ehe, dupa astea se mai schimba un pic treaba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #251
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Asta n-o mai cred, e totusi semifinala si nici frantzuzoaicele n-au castigat Fed Cup de prea multe ori. Chiar asa, sa ne dea finala la mana? Asa o astepti tu pe cea mai buna jucatoare de zgura din lume, cu "covorul" rosu? Ma si tund chel daca ne ofera alea un asa cadou!
    Mai ales ca Simona ar fi si pe taramul ei. Mai ar ramane s-o puna sa joace si pe Ph. Chatrier.

  21. #252
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca nu cumva se joaca la noi, pe zgura Irina va bate mucele alea cum vrea ea.
    Miki inca nu stiu cum joaca pe zgura, sunt tare curios. Vom vedea in curand.
    Nu are Begu nivel sa bata la Garcia mai ales pe zgura. Doar Halep dar dificil. Apoi Cornet poate bate oricine cand e in forma dar poate pierde contra ultma clasata in top 1000 WTA
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •