Page 98 of 128 FirstFirst ... 488896979899100108 ... LastLast
Results 2,038 to 2,058 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2038
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Inseamna ca nu ai vazut inca ce gagica si-a tras Corbul are mai mult potential decat toti cei care au venit vara asta la noi

  2. #2039
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De afara asa se vede, dar stii cum zicea doctorul Babes: are germenii tuturor boalelor
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #2040
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu-i stiu CV-ul dar ma gandeam ca nu e ea la prima iubire adevarata acum cu Danciu

  4. #2041
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Devenit liber de contract, Sergiu Popovici (fundas stanga, 25 de ani) a semnat cu Dinamo pt 2 sezoane.

  5. #2042
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    asta e, acum ca a venit sa speram ca va juca cu mult mai bine la Dinamo decat a facut-o pana acum.
    daca nu se poate mai mult ce naiba sa mai faci?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #2043
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    DINAMO - Olimpia Elblag 4-0 (2-0)

    Dinamo a castigat primul amical din Polonia cu 4-0. Golurile au fost reusite de Deian Sorescu, Sergiu Hanca, Daniel Popa si Ionut Serban.

  7. #2044
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    bun rezultat de incalzire.
    in ce liga sunt Olimpia Samibag astia? a doua?

    vad ca a inscris Serban, enigma din lotul lui Dinamo, legat de contract pe viata.
    asta cand a venit de la Sportul rupea norii, a avut cateva meciuri foarte bune pentru 18 ani cat avea atunci.
    Avea fizic, tupeu si tehnica.
    Dupa care a disparut in ceatza pe banca de rezerve, mai apoi prin echipele mici si mai pe urma pe nicaieri.
    Credeam ca e deja batran, dar are doar 22 de ani.
    N-ar fi rau sa-si fi revenit, e nevoie de inchizator bun cu care sa alterneze Mahlangu.
    Cu glumele astea de achizitii, revenirea lui Serban ar putea fi cel mai bun transfer al verii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #2045
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Echipa puternica, liga a 3-a, locul 6. Meciul clasic de desmortit oasele dupa vacanta. Noi aratam ca o echipa sateasca, de siloz, in genul aleia de-a descris-o Eugen Barbu in romanul 11 -chiar daca se numea acolo Steaua . Nu incape vorba ca varsta iti confera un optimism suplimentar, care e un punct de plecare. Mai departe sa vedem daca Bratu poate sa urneasca muntii, sa despice marile, s-ajunga peste locul 6. Eu zic ca nu poate, dar e prea devreme pt pesimismul meu incurabil

    Stirea momentului e ca Borcea umbla liber si cum inteligenta nu e neaparat punctul forte al suporterului de fotbal, deja mi s-a facut scarba de disputele care au inceput pe online intre borcisti si negofili. Eu sper sa-i manance pamantul pe amandoi. In special Radio Dinamo, post negofil devenit anti cand se parea ca negoita va pleca, revenit intre bucile Rinului unde momentan face penitenta, rascoleste rahatul cu lopata, pt ca la final suporterul sa aleaga raul mai mic: adica pe stapanul lor, care i-a manjit cu doua invitatii la oficiala, ca pe ultimii lakioi.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #2046
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Daca e sa ma intrebati pe mine Borcea nu o sa reziste mult timp in afara fotbalului, tre sa isi bage coada cumva. Sa ne intelegem, coada in fotbal si altceva in pelinel

    Legat de echipa noastra de suflet, inca nu ne putem forma o idee despre potentialul acesteia dar e cam oabla treaba cand vezi ca nu se obosesc sa aduca macar un fundas central cu IQ > 50

  10. #2047
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Noi aratam ca o echipa sateasca, de siloz, in genul aleia de-a descris-o Eugen Barbu in romanul 11 -chiar daca se numea acolo Steaua .
    belea de carte despre fotbal si comparatia merge la fix.
    In carte echipa trecea de la profesionism la amatori, veniturile erau taiate dramatic. Cam ca la Dinamo acum. Nistor e cu siguranta Mucala, Nu stiu cine poate fi LeStie; eventual Gnohere dar el e demult plecat.

    Locul 6 este obiectivul, daca reusesc prin absurd sa termine mai sus atunci vor fi supra-premiati, daca termina sub li se mai ia 50% din salar. N-ai invatat inca metoda Negoita?
    Asta nu pariaza decat atunci cand are 100% sanse de castig.
    Asa ca pe de o parte o sa propuna prime masive pentru castigarea campionatului iar pe de alta parte face o echipa de manji si gloabe pe care ii hraneste cu resturile de la masa saracilor.



    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Stirea momentului e ca Borcea umbla liber si cum inteligenta nu e neaparat punctul forte al suporterului de fotbal, deja mi s-a facut scarba de disputele care au inceput pe online intre borcisti si negofili. Eu sper sa-i manance pamantul pe amandoi.
    Borcea, infecta creatura care a distrus clubul asta dar e privit de unii pomanagii drept Mesia.
    Nu va mai veni, face si el jocurile nashului, nu are malai de dat iar ca infractor dovedit si pedepsit nu se poate implica direct in fotbal.
    Un nenorocit care isi pusese Dinamo la breloc.
    Negoita incepe sa devina un personaj funest.
    E bine ca a evitat falimentul si a repus clubul pe linia de plutire dupa trecerea vandalilor.
    Altfel a condamnat Dinamo la nimicnicie ca sa mai ia si el o suta de lei profit, tine cu dintii desi anunta mereu ca vrea sa vanda si pare ca incepe sa readune datorii considerabile (deja peste 1 mn euroi din ce aud).

    Pe langa ei mai e si Badea plus tampitii de la minister care au distrus sansele de a avea un stadion nou.
    Ma rog, poate ca tot raul e spre bine daca tinem cont ca pe unde s-au facut stadioane noi echipele au cam falimentat si/sau se zbat prin ligi inferioare: Cluj, Ploiesti, Tg Jiu, iar acum Steaua si Rapid pe tzeava. Craiova este cumva exceptia. In contextul asta un stadion nou ar putea fi un blestem suplimentar la care nu stiu daca Dinamo ar putea rezista.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #2048
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    DINAMO - Arka Gdynia 3-0 (1-0)

    Au marcat: Dan Nistor (20), Sergiu Hanca (50), Daniel Popa (56).

  12. #2049
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Nistor e cu siguranta Mucala, Nu stiu cine poate fi LeStie; eventual Gnohere dar el e demult plecat.
    Le stie nu poate fi decat Barboianu, jegul care s-a vandut pt un pumn de branza, la fel ca si eroul lui Barbu, la finalul cartii Desi cartea e impanata cu simbolurile rosii obligatorii, e absolut superba cand zugraveste realitatile clasei muncitoare romane din acele vremuri. As spune ca pt noi, romanul 11 e omonimul sezonului 2 din The wire pt americani Daca as mai avea timp sa-l recitesc a 7-8a oara, cred ca ar fi o mare realizare pt rutina asta in care ne sufocam zi de zi. Cred ca il iau la mare, fac eu o ghidusie

    Batem locul 10 din Polonia cu 3-0, nu stiu ce dreacu' se intampla acolo cu astia Saracul Hanca, el centreaza el da cu capul, doar-doar o scapa de Dinamo. Ceea ce se pare ca se va intampla. Oricum, daca mai rateaza un transfer nu mai e bun de nimic.

    Avem un program care ne poate da aripi -3 echipe europene in 5 etape, carora numai la noi nu le va sta gandul, sau ne poate arunca pe masa de operatie.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 7th July 2018 at 01:52.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #2050
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    DINAMO - Zaglebie Lubin 1-1 (0-1)

    A marcat Nistor.

    Esanu - Corbu, D. Ciobotariu, Katsikas, Sg. Popovici - Hanca, R. Grigore, D. Nistor - Neicutescu, Axente, Salomao au fost titulari, iar dupa pauza au mai evoluat Moldoveanu, D. Popa, Sorescu, M. Popescu, Vl. Olteanu, Tîrcoveanu, I. Serban si Horsten.

  14. #2051
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Echipa de locul 7 in Polonia, a dominat copios aproape tot meciul. Cam asta e valoarea echipei, sa nu se imbete rinistii cu apa rece ca va rupe norii Bratu.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #2052
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Azi am pierdut cu Jagiellonia, scor 4-1 si mai amuzant e ca pe pagina oficiala a echipei starea era descrisa asa: "feeling motivat"

  16. #2053
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Meci frumos, cu goluri multe, cum ii place lu' Bratu Ma bucur ca Jagiellonia ma confirma, adica n-am trecut degeaba prin fotbal Un rezultat normal. O echipa de locul 2 din Polonia, un campionat unde se duc romanii cu mana-ntinsa, era normal sa se pise pe buticul unui evazionist pedofil. Vad ca slugile lui Ionut fug ca potarnichile cand e sa dea explicatii, dar lasati domnu' raj si domnu' bratu, ca ne mai intalnim noi.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #2054
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Resultate normale in meciurile de pregatire ce reflecta exact nivelul echipei: au batut o trupa de liga a 3a si una de locul 12 in prima liga, au remizat cu o echipa ce a ocupat acelasi loc cu Dinamo in prima liga poloneza si a pierdut fara drept de apel contra unei echipe de loc 2.

    Daca nu vin intariri serioase atunci locurile 6-7 sunt tinta lui Dinamo in sezonul urmator.
    Pe centrul apararii sunt jucatori tineri, Grigore si Ciubotariu promit dar deocamdata cel mai bun este Katsikas si asta spune tot.
    Dinamo sufera in special pe flandurile apararii si deocandata au adus un jucator la nivelul celor existenti.
    Nu avem un atacant puternic care sa faca diferenta pe contraatac sau in faze de unu la unu.
    La mijloc nu exista inlocuitori pentru Mahlangu si Nistor.

    In fine, de ceva vreme am devenit mistic in relatia cu Dinamo pentru ca speranta a ramas mai degraba in miracole.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #2055
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa notam si acest 2-5 cu Cioinițanca Cioinițe, o echipa de liga a 2a poloneza. O formula de start cu tinerii nostri de perspectiva, dar asta nu e o scuza sa pierzi ca ultima rapandulă nenorocită de pe centură. Ne mai auzim noi, Bratule, acum sunt de caraulă

    https://www.google.ro/amp/s/m.sport....article/642434

  19. #2056
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo - Chojniczanka Chojnice 2-5

    Dinamo: Esanu - D. Ciobotariu, Ehmann, C. Dima, Vl. Olteanu - I. Serban, Dudea, Tîrcoveanu - Pesic, NeicuTescu, Moldoveanu
    Au mai intrat: R. Grigore, Axente, Sorescu.

    Au marcat: Moldoveanu si Neicutescu 88.

  20. #2057
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Amical cu o echipa poloneza de liga secunda. Sa nu uitam ca tinerii nostri sunt de Liga 3. Sa nu va mai aud cu intinerirea echipei. Fara jucatori de valoare e vai de noi.

  21. #2058
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    REZULTATE DINAMO:
    Dinamo - Olimpia Elblag 4-0
    Dinamo - Arka Gdynia 3-0
    Dinamo - Zaglebie Lubin 1-1
    Dinamo - Jagiellonia 1-4
    Dinamo - Chojniczanka Chojnice 2-5


    Da, stiu, rezultatele din amicale nu conteaza.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •