Page 586 of 692 FirstFirst ... 86486536576584585586587588596636686 ... LastLast
Results 12,286 to 12,306 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12286
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Nu, am zis cu entuziasmul nu cu ratiunea unui copil. Daca ar fi sa aleg sa vad meciul cu entuziasmul unui copil, asa l-as vedea si asa l-as trai, am timp de analize dupa ce el se termina, prefer sa ma bucur de el cat timp ma uit ca si un copil daca as avea posibilitatea asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #12287
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Tu vrei sa te bucuri ca un copil in timpul filmului si la final sa-l faci "muci" de prost ce e? Mie imi suna cam ilogic. Analiza unui film incepe chiar din timpul vizionarii. Si te bucuri de el atunci cand chiar ai ce vedea. Din pacate, sunt din ce in ce mai putine filme de genul asta.

  3. #12288
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Pai tocmai asta e... imi e dor de ce mult ma bucuram la filmele asiatice cu "sariti pe sus"!
    Filme slabute in general o data ce nu te mai satisface credibilitatea efectelor speciale.

    My kung fu is stronger than your kung fu!

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #12289
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Asta e. Cu cat cresti mai mare, cauti lucruri mai reale.

  5. #12290
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Forrest Gump e ultrasupergenial! nota 11/10

    Daca erai copil mic 10 ani mai tarziu, ai fi dat 10/10 la Transformers, iar daca ai fi fost copil 10 ani mai devreme, ai fi dat 10/10 pentru Star Wars episode IV
    E ok sa judeci filmele prin prisma unui copil

    am vazut Oblivion nota mea 8/10. Interesant, ar fi fost genial daca era facut acu 40 de ani, ca de exemplu "The boys from Brazil" (10/10)
    Star Wars ep IV-VI sunt de nota 10 la orice varsta.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #12291
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    The Verdict 8/10 1982 - Un film nu prea deosebit ca si evenimente fata de realitate, dar tocmai asta-l face deosebit, e brutal prin realismul sau. Putea fi regizat mai bine ce e drept, sunt prea putine discutii conflictuale mai ales cu tipa angajata sa-i afle planurile, dar per total e superb.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #12292
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Star Wars ep IV-VI sunt de nota 10 la orice varsta.
    Oh, da, sunt printre putinele filme pentru care eu am dat bani sa le cumpar.

    Ma refeream in special la abordarea lui Johnny.
    beleafer

  8. #12293
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Contact 9/10 din 97. Un film magnific d.p. meu d.v., nici un moment nu te plictisesti, e o lume plina de suspans si speranta.
    L-am mai vazut acu 15 ani dar doar in acest moment mi-am dat seama ca e o capodopera dupa standardele mele.
    Cel mai bun film a lui Jodie Foster, acest rol l-a jucat, impropriu spus jucat, l-a desenat ca pe un autoportret, absolut briliant!



    PS: Eddy, cum nu ne schimbam din moment ce cand suntem copii vedem lucrurile total altfel decat mai tarziu?
    Ti-am zis ca e floare la ureche sa-ti dai seama ca suntem in perpetua schimbare, e extrem de evident.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #12294
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Dawn of the Planet of the Apes: Film bun, suprinzator de psihologic. 10 minute pe ecran marele Gary Oldman (asa cum ne-a obisnuit, din pacate), suficient cit sa bage citeva milioane in buzunar. Eu il recomand, sa nu aveti asteptari ca de la episodul 4 din Transformers, filmul este 'deep'.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  10. #12295
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Patch Adams 7/10 1998 - Robin Williams intr-un film foarte sensibil, l-am revazut dupa o lunga perioada.
    Robin Williams - Live on Broadway 8/10 2002 - Stand up comedy superb, arata geniul acestui mare actor.
    Robin Williams - Weapons of Self Destruction 8/10 2009 - Sand up Comedy cu propria ei nota pe IMDB, superb!
    Once Upon A Time In The West 7.5/10 1968 - Un western clasic cu Charles Bronson, la vremea aia probabil ar fi luat 9/10, superb finalul.
    Frequency 8/10 2000 - Film emotionant cu suspans chiar si foarte incitant, recomand cu mare incredere.
    Dragon Ball Z - Battle of Gods - 6.5/10 2013 - anime - 12 other universes!? Meeh, I've seen better.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #12296
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    The Great Dictator - 10/10
    O satira superba, cu un Charlie Chpalin magistral. Sa faci misto de 2 conducatori fara scrupule aflati in plina ascensiune, iti trebuie foarte mult curaj.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #12297
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Ramane o capodopera, indeed.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #12298
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Daca n-a jucat si rolul lui Duba degeaba, n-o sa ia 10 in veci de la mine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #12299
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    The Avengers (2012)
    http://www.imdb.com/title/tt0848228/

    Nota mea: 6/10

    Doamne, ce ameteala de film un punct pentru efecte speciale, bineinteles, altfel nota 5.
    beleafer

  15. #12300
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Anchorman 2 --- 6/10
    Captain America 2 --- 5/10
    Cloudy with a chance of meatballs 2 --- 3/10
    Rio 2 --- 2/10 De ce plm trebuie sa cante mereu???
    The Amazing Spider-Man 2 --- 3/10 Imi place Andrew Garfield, insa nu il poti compara cu Tobey. Ca sa nu mai zic de ala care a fost pus sa-l joace pe Harry. Wtf?! Webb a dat-o in bara cu reimprospatarea seriei. Un esec total.

    Pana aici numai "2-uri"

    Need for speed --- 5/10 Aaron trebuie sa-si gaseasca niste roluri mai serioase. Imogen Poots, in ciuda numelui, e buna rau
    Noah --- 4/10 Slab, Darren, slab
    Oldboy --- 3/10 Remake deloc necesar. Olsen aia mica e lovely
    Source code --- 5/10 Michelle Monaghan
    The Master --- 6/10
    The Physician --- 5/10
    The Book Thief --- 8/10
    Transcendence --- 6/10
    Carrie --- King ala chiar aproba mizeriile astea de adaptari?
    Rushmore --- 7/10

  16. #12301
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    King isi vinde drepturile de ecranizare pe 1$. Nu mai are ce aproba.
    Carrie a fost facut pentru a adapta capodopera la zilele noastre, dar eu speram ca partea de final va respecta ceva mai mult cartea, dar le-a fost lene sa munceasca la niste efecte speciale mai decente.
    Pentru mine a fost o dezamagire, la fel ca si Evil Dead.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  17. #12302
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Ce de exigente pe TheIceMan si Eddy DoideD!
    Parca ei au scris scenariile filmelor si sunt total oripilati de ce-au facut prostalaii aia de regizori si producatori cu ele, niste ignoranti cu totii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #12303
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    King isi vinde drepturile de ecranizare pe 1$. Nu mai are ce aproba.
    btw, nu mai tin minte unde am citit despre Stehpen King ca este o fire foare pozitiva, optimista, care pur si simplu scrie horrors pentru simplul fapt ca se vand
    La fel si M. Night Shyamalan.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce de exigente pe TheIceMan si Eddy DoideD!
    Parca ei au scris scenariile filmelor si sunt total oripilati de ce-au facut prostalaii aia de regizori si producatori cu ele, niste ignoranti cu totii!
    Tocmai ca scenariul mi se pare penibil, sa-i pui in acelasi context pe Thor, Loki si Captain America mi se pare o idiotenie crasa.
    Similar, cum ti s-ar parea daca studiourile de la Buftea ar face un film in care Comisarul Miclovan se lupta cu Zalmoxes sau Zoroastru?
    Last edited by TheIceMan; 21st August 2014 at 18:03.
    beleafer

  19. #12304
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Ghost Rider: Spirit of Vengeance - 6/10 A avut momentele sale bune, but much too few and far between.
    Carrie 7/10, sunt un fan al ei si nu pot sa-i dau nota mica! A fost ok, chiar daca poate n-au reusit ce si-au propus.
    Cartea pe care o am in cap si care se desfasoara pe parcursul a sute de ani "God of Pain" e o extrapolare puternica a caracterului ei ce-ncepe intocmai cu o hiperemotivitate nativa exact ca-n cazul ei dar asta nu e handicap desi asa pare uneori ci e o abilitate umana iesita din comun dar dublata de o luciditate si reflexie fantastica pentru a putea fi controlata, prin urmare personajul principal al cartii mele e aproape imposibil de ucis spre deosebire de Carrie! Ceea ce vreau sa zic e ca subiectul meu preferat din toate cate exista in Univers a fost atins intru catva in acest film, fie ca e original, sequel sau copie! Prin urmare mie mi-a placut!
    Amelie 7/10, i-as fi dat 6 dar faza cu "15" a fost tare, merita un extrapunct!
    The Physician 7.5/10, ii dadeam 8 daca arata cum se reintalnesc, sa-ti bagi picioru!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #12305
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    The Monuments Men (2014)
    http://www.imdb.com/title/tt2177771/

    Nota mea: 7/10

    Salbut, mai degraba un documentar cinematografic decat un film artistic.
    beleafer

  21. #12306
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    btw, nu mai tin minte unde am citit despre Stehpen King ca este o fire foare pozitiva, optimista, care pur si simplu scrie horrors pentru simplul fapt ca se vand
    La fel si M. Night Shyamalan.
    Tot ce-i posibil. Eu am citit partea autobiografica din "King's Secret" si am fost foarte impresionat de percursul vietii lui.

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Tocmai ca scenariul mi se pare penibil, sa-i pui in acelasi context pe Thor, Loki si Captain America mi se pare o idiotenie crasa.
    Similar, cum ti s-ar parea daca studiourile de la Buftea ar face un film in care Comisarul Miclovan se lupta cu Zalmoxes sau Zoroastru?
    Vrei sa zici Comisarul Moldovan, nu?
    Ar fi tare ideea. Si Comisarul sa-i rupa pe toti.


    Godzilla - 8/10
    Mi-a amintit de productiile din anii '80-'90 din aceasta serie atat de apreciata.
    Un film reusit, cu multa actiune si o Godzilla in mare forma.
    Putea sa fie facut fara personajele umane si sa se insiste mai mult pe lupta titanilor, iar pentru acest lucru nu i-am dat o nota prea mare.

    Borat 8/10
    Abia acum l-am vazut. E bine ca a fost suficient de scurt incat sa nu plictiseasca si a fost mai amuzant decat multe dintre comediile aparute in ultima perioada.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •