Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 94

Thread: WTA US Open 2017

  1. #64
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Hai ca sunt sanse bune sa avem semifinale 100% americane. Coco vs Keys si Venus vs Stephens.
    Ar cam fi timpul ca una dintre Coco si Madison sa prinda o finala. Vreau finala Madison-Venus.

  2. #65
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Ce meciuri echilibrate ieri, încheiate cu acelasi scor si în TB decisiv. Venus e pe cale sa facă a 3-a finala de GS a anului la 37 de ani. Wow.

  3. #66
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Venus rocks!!! La fel ca si Madison, Sloane si Coco ) US rocks de cand nu e Serena prin circuit
    Mi-ar placea ca Plisko sa ajunga insa in finala
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  4. #67
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    sper sa nu avem 4/4 usa in semi.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Venus rocks!!! La fel ca si Madison, Sloane si Coco ) US rocks de cand nu e Serena prin circuit
    Mi-ar placea ca Plisko sa ajunga insa in finala
    Trebuie sa gandim patriotic. Daca Pliskova ajunge in finala o depaseste pe Simona in clasament. Deci mai bine sa nu ajunga. Trebuie sa ne facem calculele in asa fel incat Simona sa ramana pe locul doi, sa aiba sanse bune in continuare la locul unu. Deci ar trebui sa castige turneul una dintre Stephens, Keys, Kanepi sau Coco. Nu Pliskova, nu Venus. Pliskova trebuie sa piarda cat mai repede, poate chiar azi.

  6. #69
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nu am gandit patriotic, ce-i drept, insa imi mention parerea ca Plisko sa treaca de Muguruza si de Simo, pt ca imi place de ea
    Simo va fi pe locul 1, dupa cum a declarat si ea, cand va merita! (Si acum merita, dar mai merita si celelalte, care au un joc bun deasemenea)
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pliskova a prins o conjunctura favorabila de a ajuns pe locul unu. Ca valoare, ca tehnica, este mult sub Simona. Nu merita Pliskova locul unu. Muguruza de va fi sa ramana pe locul unu, il va merita cu prisosinta. A demonstrat ca are o valoare incontestabila. Nu stiu ce vedeti voi la Pliskova, pe mine nu m-a convins cu nimic pana acum. Si aici a jucat numai cu ciurucuri. A fost si la distanta de o minge sa piarda.

  8. #71
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    haide coco cu turneul.Da-o naibii, ai fost prea aproape la AO

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Si Pliskova este eliminata. Cat ghinion a putut sa aiba Simona, sa pice cu Sharapova in primul tur. In conditiile actuale, daca Simona ajungea in turul doi era lider mondial. Un singur tur avea nevoie sa treaca, ar fi avut 5 puncte peste Muguruza. Locul unu ar fi venit singur, nu mai avea nevoie sa castige vreun meci pentru el, ca pana acum.
    Acum trebuie ca nici Venus sa nu castige turneul, ajunge Simona pe locul trei, o depaseste Venus cu 11 puncte.
    Felicitari Muguruzei, noul lider WTA. Merita, are doua titluri de GS.
    Last edited by marian buzoian; 6th September 2017 at 22:05.

  10. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Pai asa e la ea, al 4-lea meci care daca l-ar fi castigat ar fi fost lider mondial!

    Ce USO, numa americance peste tot in careul de asi daca si Keys se califica! Si culmea, cand Serena nu mai e!
    Big Brother is gone, so the family can have a party!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #74
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Era si cazul. După Kerber si Pliskova, a venit rândul Muguruzei. Are prima sansa acum sa termine anul acolo în frunte.

  12. #75
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Venus castiga aici si locul unu revine in familie pana la sfarsitul anului.

  13. #76
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca Venus va lua trofeul - e in mare forma. Doar Coco o poate scoate, Madison se va taia in finala..
    Cat despre Sloane, si ea va fi emotionata azi..
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  14. #77
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    eu voi tine cu keys...

    ps - merita muguruza locul 1.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #78
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Si eu cred ca Venus va lua trofeul - e in mare forma. Doar Coco o poate scoate, Madison se va taia in finala..
    Cat despre Sloane, si ea va fi emotionata azi..
    Ascultati-o pe Alina, a fost prima care a avut curajul sa anticipeze patru americance in semifinale.
    Eu ma asteptam doar la trei, Sloane a fost surpriza pentru mine.
    Dar... Go Madison! Pentru ca meriti.

  16. #79
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Keys a bătut-o pe Coco în finala la Stanford si în primul tur la Cincinnati. E favorita si acum, dar sper sa piardă. Venus nu ar trebui sa aibă emotii azi prea mari.

  17. #80
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Finala de orgolii la dublu Martina vs Sania.

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Finala de orgolii la dublu Martina vs Sania.
    Semifinala, nu finala.

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ce finala la simplu . Ne asteptam la Venus cu Coco, cand colo va fi Stephens cu Keys. Cine ar fi pariat inaintea turneului pe asa ceva.
    Asta e cu dedicatie pentru Johnny, tot intreba el acum ceva timp ce mai face Stephens. Uite ce face Stephens, joaca finale de GS. Acum eu o vad chiar favorita, Madison mi se pare mai labila. Daca ar fi jucat cu Halep, pierdea clar Stephens, are complex la ea.

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Go Madison go!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •