View Poll Results: S-a dopat Lance?

Voters
70. You may not vote on this poll
  • Nu

    22 31.43%
  • Da

    48 68.57%
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 164

Thread: S-a dopat Armstrong?

  1. #127
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Fiecare sportiv se "întreþine" cu câte ceva ... saltul de la "întreþinere" la dopaj este foarte mic ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #128
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    salutari la toata lumea...interesant topicul
    imi place ciclismul...practic ciclismul...si sunt si fan lance armstrong
    de ceva vreme chiar m-a interesat aceasta problema am cautat pe net...am vazut mai multe documentare ... nu am un raspuns(nimeni nu il are) dar mi-am format o parere

    in primul rand ciclismul nu se face si nici nu o sa se faca niciodata doar cu cartofi prajiti
    cineva am vazut ca a zis o treaba...si a zis foarte bine: daca un sportiv(oarecare)foloseste o anumita substanta pentru imbunatatirea performantelor care in acel moment nu este interzisa...acel sportiv castiga competitia iar dupa un an substanta este interzisa...asta nu inseamna ca acel sportiv e vinovat nu poate sa zica "asta nu iau ca am o presimtire ca peste 10 ani o sa fie inrezisa"
    atat timp cat toti adversarii lui lance au fost implicati in scandaluri de dopaj...si chiar suspendati...chiar daca lance s-ar fi dopat nu ar fi trisat...ar fi fost sanse egale...insa curios e cum de in cazul celorlalti ciclisti s-a putut demonstra iar in cazul lui lance nu
    oricum in cazul lui L.A nu o sa afle nimic...adevarul e undeva la jumatate
    asa ca degeaba va chinuiti voi aici sa va dati cu parerea...is oameni care au acces la mai multe informatii care incearca sa aduca dovezi si totusi nu reusesc...
    ar mai fi o intrebare ... cum de americanii...in materie de sport is cei mai tari ... culturism, atletism , ciclism , ... or fi avand ei o fabricuta de "sucuri energizante si dulcetzuri dalea` bune ca la bunica"
    oricum armstrong e tare si cum a zis el dupa ce a castigat ultimul tur...pe Champs Elysees "viva la tour"

  3. #129
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Redeschideti topicul cu "Dopajul in ciclism", e o problema de actualitate si va fi si in viitor, plus ca daca stam sa deschidem cate un topic pentru fiecare suspect sau prins (vezi cele cu Lance, Urllich, Landis) riscam sa aglomeram zona.

  4. #130
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    @ Zabriskie:

    L-am inchis din dorinta ca cel putin in aceste doua saptamani sa ne ocupam de ciclism ca sport si nu de dopaj. Dupa Turul Frantei vom putea discuta din nou daca va fi cazul.
    Daca exista totusi ceva deosebit de semnalat fa-o pe threadul "Ce este nou in ciclismul international" sau chiar la Tur daca este legat de acesta.
    Contez pe intelegerea ta. Multumesc.

  5. #131
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    Redeschideti topicul cu "Dopajul in ciclism", e o problema de actualitate si va fi si in viitor, plus ca daca stam sa deschidem cate un topic pentru fiecare suspect sau prins (vezi cele cu Lance, Urllich, Landis) riscam sa aglomeram zona.
    Asta era de fapt ideea mea.

    Oricat am vrea sa nu dam importanta acestui subiect, vine el peste noi, aproape in fiecare luna.

    Chiar inaintea Turului s-au facut valuri, vezi Basso, Petacchi, sau chiar Vinokurov, care este chiar unul dintre favoritii Turului.

    Nu m-ar mira ca si anul asta sa avem un deznodamant ca si anul trecut, de nu se mai stie nici acum clar cine a castigat Turul in 2006.

    Sa speram ca va fi liniste.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  6. #132
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Pana acum e liniste in Tur. Doua controale masive, multe cazaturi si cam atat. Toate celelalte povesti de dopaj au ramas undeva in afara Turului, cernute parca de o sita invizibila. Sa speram ca prin Turul Frantei se va face putina lumina in acest sport si ca se initia un nou moment zero.

    P.S. Credeti ca mediile orare extrem de scazute au legatura cu semnarea Cartei UCI anti-doping?

  7. #133
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ba bine ca nu.

    Sa vedeti ce va fi maine.

    Numarul ciclistilor din tur se va reduce tot mai mult.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #134
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Sorine in toate cele 6 probele de urina ale lui din 1999 s-a gasit epo. Substanta din cauza careia s-a produs un intreg scandal in 1998, deci substanta era interzisa de mult. Deci era pe lista deci e dopat.
    Acum toata lumea ciclista stie ca s-a dopat si e persona non grata in ciclism.

    Desigur in Sua e mare vedeta si inca are 7 tururi in mintea americanilor ca oricum nu prea stiu aia ce e cu ciclismul.

    Desigur nu zic sa nu va placa de el. Si mie imi place de Ullrich sau Virenque cu toate ca s-au dopat.

    Puteti sa-l iubiti sau sa-l urati, dar un lucru e sigur: el s-a dopat, v-a mintit cu toata povestea cu cancerul si performantele lui.
    [SIZE="3"]Sã ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  9. #135
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Foarte bine zis Sergiu ! Armstrong i-a mintit pe toti fanii sai la vremea si ii minte si acum ,bine cine il mai crede.Clar in acele probleme s-a gasit EPO ce Dumnezeu s-o mai dam dupa visin o eternitate ?
    Virenque a bagat in el un spital intreg pentru tricourile alea de catarator dar de Ullrich deocamdata nu ma pronunt...
    Zbor pana la stele.

  10. #136
    Masha Scream Big Sexy's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    730
    Reputatie
    1
    intr-un standup comedy gasit pe youtube am vazut urmatoarea faza:

    - Armstrong, admite, te dopezi.
    - nu, am cancer, fac chemoterapie.
    - ai zis chemo! deci admiti, te dopezi!

    cam asa stau lucrurile.
    [SIZE="1"]WorldDominator BitchSlap[/SIZE]
    imi puteti scrie pe [email]yahoo@chucknorris.com[/email]!

  11. #137
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Seahawk View Post
    nu stiu daca s'a dopat. e doar un scandal de presa... de ce nu l'au depistat in timpul turului dupa miile de controale facute? si daca se dopeaza pana la urma nu se dopeaza mai mult decat au facut-o altii. eu cred ca de fapt toti se dopeaza pana la urma...
    francezii sunt ei invidiosi ca de obicei pe american... nu suporta ca le'a dat lectii pe drumurile lor... si l'equipe vrea rating...ca toata lumea they want business...
    Lance Armstrong a revenit dupa cancer, a reusit sa castige 7 tururi si ar mai lua 2-3 daca ar mai concura lejer. Nu'i poti lua meritul... si intrebarea mea e ...de ce Acum...si nu in timpul turului? nu se faceau atunci controale?

    like i said... just media-bullshit sa vanda ziarele
    Nu e vorba cu cat s-a dopat ci daca s-a dopat sau nu. Pana la urma este vorba de etica sportului si a ciclismului in speta. Daca s-a dopat chiar si cu putin e deja un fapt grav, si trebuie tras la raspundere, chiar daca este vorba de marele Lance Armstrong.

  12. #138
    Ultras adevarat Mahomed's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    ce naivi pot fi unii.. 6 din 6 "borcanele" cu sange au aratat ca da...e cea mai mare minciuna a sportului care a existat o data...nu poate fi ascuns la nesfarsit...s-a folosit de boala sa de familie si ed alte lucruri pentru a ascunde...dar na...timpu va face sa uitam de el...pana la urma rezultate trebuie asociate cu substanele care le-a luat...in ce proportie nu o sa se stie niciodata...
    [FONT="Arial Black"]Numai "U"[/FONT]

  13. #139
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca da. Dar nu am dovezi asa cum nu au nici cei care il banuiesc si adulmeca in urma lui.
    Eu banuiesc ca s-a folosit de preparate care pur si simplu nu sunt pe piata, poate suna aventurist ceea ce spun, dar ma gandesc de pilda la medicamente aflate in folosinta US Army sau NASA, adica produse strict secrete la care Lance cumva a avut acces. Dar s-ar putea sa fie si lucruri luate doar in timpul antrenamentelor, aceasta practica este mult mai importanta decat cred unii, iar la concurs acolo unde a fost controlat zilnic a ramas clean.
    Prestatia lui a depasit toate asteptarile, iar un supraom nu este totusi.
    In orice caz probele lui sunt pastrate in Franta si poate candva vom afla adevarul. Daca el exista !

  14. #140
    ero-sennin jesus supremu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    transcedental
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ca sa va distrati putin aflati ca urmatoarea chestie in materie de dopaj va fi asa numitul dopaj genetic.
    adica
    corpul uman e conditionat de niste parametrii:muschii primesc anumite ordine cat sa creasca, celulele cat sa produca etc.cica exista o enzima(sau mai multe care se ocupa de chestia asta am uitat numele)pe viitor va fi posibil sa faci o injectie iar propriul tau corp va trece pe turbo.cu substantele actuale corpul primeste ajutor de afara pe viitor el va produce propriile substante "dopante" de fapt sunt acele substante care te fac sa cresti cand esti mic asa ca detectare ioc.
    cat despre amstrong pai in america conteaza numai sa fii number 1 cum? nu conteaza in universitatile lor sunt experimente de iti sta mintea in loc.am vazut pe cnn un reportaj cu marturia unui parinte ,in fata congresului american ,al carui fiu vroia sa fie in echipa de baschet si ce a luat i-a facut inima sa explodeze la 18 ani(e drept ca *******ul a luat o doza tripla fata de ce i se recomandase).apropo am zis explodat nu a facut infarct sau altceva pur si simplu muschiul cardiac s-a exfoliat s-a rupt practic.culmea e ca parintele stia si cand a fost intrebat de ce nu a facut nimic a spus ca asa era si pe vremea lui si ca toti din echipa luau ceea ce le dadea antrenorul(unul celebru la nivel de tineret)
    amstrong cred ca in mintea lui nici nu considera dopaj ceea ce a facut trece un test cu detectorul lejer.bine ca a avut "doar" cancer si nu o raceala.toti stim ce usor te recuperezi dupa niste sedinte de chemioterapie.americanii asa cred ca a aparut spiderman.l-a intepat ceva radioactiv si hopa superputeri

  15. #141
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    A fost ceva întârziere, dar pânã la urmã s-au convins È™i americanii cã a fost un triÈ™or.
    [SIZE="3"]Sã ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  16. #142
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    Si toti ceilalti erau curati nu?

    Omul a fost dezavantajat mai degraba.

  17. #143
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Ba au fost dopaÈ›i, doar cã au fost prinÈ™i mai repede.
    Și era dubios sã se laude el cã a fost curat È™i i-a bãtut pe toÈ›i dopaÈ›ii. Cu timpul s-a aflat È™i adevãrul, cum s-a aflat È™i la Carl Lewis È™i cum se va afla la mulÈ›i alÈ›i "eroi".
    [SIZE="3"]Sã ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  18. #144
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    Care adevar?

    Toti se dopau si l-au scos pe asta in fata.

    Terenul era egal iar Armstrong a castigat pe merit titlurile sale.

  19. #145
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Si inca se dopeaza toti. Sa nu credeti altceva ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Am vazut documentarul, ciclistii toti, ca rusii, vorba aia!


    Si sa-mi mai bage mie kkcism din asta dopat peste Roland Garros, Wimbledon sau USO!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #147
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Tenismanii, nu, nu? Ori naiv, ori...nu. Ceva e sigur cu T-ismanii. Unii....bet. . Marea victima a fost Marco Pantani. Sa nu uit si Tom Simpson. Armstrong, un narcisist ordinar, s-a dat curat si s-a imbogatit pecuniar si in imagine, furand, in timp ce altii au platit cu viata. Alba ca Zapada, ce mai!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •