Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 232 to 242 of 242

Thread: Nationale SUA 2008

  1. #232
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cred ca pe la vreo 2-3 noaptea azi.
    Oricum spre seara ( la noi) incepe a doua zi de verificare unde gimnastele nu vor mai trebui sa faca 4 aparate ci doar 2 sau 3.
    Ati vazut comentariul lui Liukin?
    One more day, one more sleepless night."
    www.fangymnastics.com

  2. #233
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Cred ca toate aceste concursuri nu fac decat sa le oboseasca si mai tare pe fete...si notele mi se par exagerate..cel putin unele dintre ele avand in vedere comentariile de pe livetiker.

  3. #234
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Cred ca toate aceste concursuri nu fac decat sa le oboseasca si mai tare pe fete...si notele mi se par exagerate..cel putin unele dintre ele avand in vedere comentariile de pe livetiker.
    Ba e foarte bine ca-si mentin tonusul de concurs. Asa se procedeaza, nu ca noi unde ultimul concurs la care a participat Nistor va fi practic CN de la Ploiesti, adica 2 luni fara concurs.

  4. #235
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Ora Romaniei este 02:15

  5. #236
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Inca o gimnasta din America s-a accidentat....nu e cunoscuta - Mattie larson, dar avea o sansa sa fie a sasea gimnasta sau rezerva. Se pare ca Martha le supra-solicita de cands s-a intrunit echipa. Citeam acum cum spuneai americanii ca martha e fan al reality-showurilor "Survivor" si "American Idol" si incearca sa aplice acealsi format. Acum nu stiu cine are mintea mai bolnava..ori cei care au scris asta, ori Martha (daca e adevarat)
    Nu-mi vine sa cred.....au mai ramas 10 gimnaste apte
    www.fangymnastics.com

  6. #237
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Daca e adevarat, cred ca si ziaristii si Martha au mintea la fel de bolnava... E incredibil cum reusesc americanii sa transforme absolut orice in circ, in spectacol de joasa calitate! Ea cred ca vrea sa le intareasca psihic, dar ele vin cu un psihic extrem de bun de la cluburi, parerea mea e ca greseste prin ce face acum, inainte de JO. Oricum, si din 10 gimnaste, au de unde alege berechet... Dar pacat de cele 2 fete accidentate - e un bun exemplu ca uneori ce e prea mult [competitie dusa la extrem] strica.
    Asta apropo de ce a zis Liukin: "One more day, one more sleepless night." Si ea are locul asigurat in echipa!

  7. #238
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ceva ceva tot e adevarat..mai ales ca si Shawn a zis ca vrea sa se antreneze in liniste.
    www.fangymnastics.com

  8. #239
    manager Catalin_Nick's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    251
    Reputatie
    1
    S-a anuntat echipa Statelor Unite:

    Nastia Liukin
    Shawn Johnson
    Chellsie Memmel
    Alicia Sacramone
    Samantha Peszek
    Bridget Sloan

    Rezervele nominalizate: Jana Bieger, Ivana Hong si Corrie Lothrop.

    In Beijing vor locui in Satul Olimpic pana la deschiderea Olimpiadei apoi se vor muta intr-o locatie privata.

    Rezervele se vor pregati in Tianjin.

    Sursa: http://www.intlgymnast.com/Online-Fe.../News/458.html
    Last edited by Catalin_Nick; 20th July 2008 at 09:22.

  9. #240
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Inca o gimnasta din America s-a accidentat....nu e cunoscuta - Mattie larson, dar avea o sansa sa fie a sasea gimnasta sau rezerva. Se pare ca Martha le supra-solicita de cands s-a intrunit echipa. Citeam acum cum spuneai americanii ca martha e fan al reality-showurilor "Survivor" si "American Idol" si incearca sa aplice acealsi format. Acum nu stiu cine are mintea mai bolnava..ori cei care au scris asta, ori Martha (daca e adevarat)
    Nu-mi vine sa cred.....au mai ramas 10 gimnaste apte
    Eu ma intreb ce s-ar intampla daca in SUA ar functiona un sistem centralizat cu Karolyi antrenoarea lotului. Ar ajunge mai putine decat la noi gimnastele apte.

    Poate asta trebuie sa ne dea si noua de gandit, nu numai ghinionul duce la accidentari

  10. #241
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Eu, una, sper ca Bridget Sloan sa fie aia neagra a echipei:d Desi probabil c anu va fi folsita in finala Oricum, e o echipa foarte foarte puternica si m-as bucura tare mult ca stilul de cowboy al Martei sa le slabeasca pe fete psihic vorbind. O s amai vedem...deja mai sunt doar 19 zile pana la Olimpiada!!!

  11. #242
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Eu ma intreb ce s-ar intampla daca in SUA ar functiona un sistem centralizat cu Karolyi antrenoarea lotului. Ar ajunge mai putine decat la noi gimnastele apte.

    Poate asta trebuie sa ne dea si noua de gandit, nu numai ghinionul duce la accidentari
    da, aici gindim la fel, si eu cred ca ar trebui sa ne mai gindim vizavi de acest sistem centralizat [pe perioada lunga], nu doar ghinionul atrage accidentarea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •