Page 19 of 22 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast
Results 379 to 399 of 455

Thread: Noua Steaua Bucuresti

  1. #379
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sunt momente in care as vrea sa fiu formator de opinie gen, sa pot sa vorbesc direct cu masele ca sunt tare proaste. asta ar fi unul dintre ele.
    argumentele sustinatorilor echipei gigele:
    1. austria salzburg a facut la fel si le-a zis fifa ca asa si pe dincolo.
    wrong af. red bull a schimbat de buna voie ce a schimbat pe acolo. gigi a fost fortat.

    2. ce ma, daca barca sau real schimba sigla nu sunt tot ei?
    daca o fac de buna voie, nu daca pierd marca in instanta.

    3. armata nu poate liga1, fifa nu o sa fie de acord, bani publici.
    nici nu am ce sa le spun. le-a spus asta de la federatie..asta, fostu' avocat a lu gigel. da,ce credeti, fostul avocat a lui gigel de la departamentul juridic frf.

    hai, ne distram si mai incolo.
    retired.

  2. #380
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    21 Februarie 2013: STEAUA-Ajax 0-2/2-0 (4-2 penalty)

    Cu 50 de mii de stelisti in peluze si tribune, atunci, ca si acum, tot STEAUA NOASTRA era si este. Cu 4 ani in urma eram o mare familie, SUD, NORD si toate tribunele.

    #DREPTATEPENTRUSTEAUA
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #381
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    fost-ati lele cand ati fost...dar acum e lucru prost...

    fc sport Bucuresti sunteti acum,ce n-ati inteles?
    Last edited by cip; 21st February 2017 at 20:34.
    granita la Orsova!

  4. #382
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ups...
    Attached Images Attached Images

  5. #383
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/excl...al-502999.html


    Reprezentantii Peluzei Ros-Albastre, nucleul cel mai activ al suporterilor echipei lui Gigi Becali, au postat un mesaj pe o retea de socializare prin care s-au dezis de actiunile realizate astăzi la nivel national:

    ''A fost o glumă proastă si a iesit o glumă si mai proastă'', a fost mesjul transmis de acestia.

  6. #384
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    21 Februarie 2013: STEAUA-Ajax 0-2/2-0 (4-2 penalty)

    Cu 50 de mii de stelisti in peluze si tribune, atunci, ca si acum, tot STEAUA NOASTRA era si este. Cu 4 ani in urma eram o mare familie, SUD, NORD si toate tribunele.

    #DREPTATEPENTRUSTEAUA
    Nu ati fost mai multi de 30000 niciodata. Asta era capacitatea la privada din ghencea.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  7. #385
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Victor Piturca a continuat, vineri, tirul indreptat impotriva lui Laurentiu Reghecampf si a sotiei acestuia, Ana-Maria Prodan, aducand acuzatii grave la adresa celor doi.

    “Era normal ca sugatoarea asta sa iasa pe televizor. Iertati-ma, dar fotbalul a fost supt mult timp si pe unde a umblat aceasta hoasca batrana echipele s-au curatat. Fura prin magazine din Germania si ajunge sa ia milioane de euro. Sa vedem daca a platit taxe la stat. Ea a fost in spatele lui Stanciu, Sanmartean, a luat comisioanele. Ea nu aranjeaza niciun transfer. Clujul a disparut, Navodariul a disparut, Snagovul a disparut, Steaua e pe unde e. O sa vedeti ce urmeaza si voi vorbi eu despre aceasta familie la obiect, cu martori. El (n.r. - Reghecampf) are merit doar 10% din ce s-a intamplat pe acolo, totul e facut de Gigi Becali. Toti ceilalti sunt executanti”, a spus Piturca la postul sport.ro



    Stiam ca e rau de gura olteanul dar nu ma asyeptam sa traga asa tare
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #386
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Steaua vs. FCSB, etapa 3, episodu 2!
    Popcorn, anyone!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #387
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #388
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    a clacat targjiulianul ,semn ca e cam gata si cu clona tanchistilor...
    pai se poate,tovarasi?

    Duba,felicitari,esti singurul consecvent...nu uita sa stingi lumina...
    bre, tot simpatic si pus pe interpretari dupa cum te stiu de ani de zile. diferenta dintre mine si alti stelisti sau fosti este ca nu injur STEAUA.

    ontopic.
    #dreptatepentrusteaua!
    mooie gigi becali!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #389
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    bre, tot simpatic si pus pe interpretari dupa cum te stiu de ani de zile. diferenta dintre mine si alti stelisti sau fosti este ca nu injur STEAUA.
    ontopic.
    #dreptatepentrusteaua!
    mooie gigi becali!
    Sa nu o injuri, o muim noi!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  12. #390
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    domnu scriitor, la varsta dumneavoastra eu spun sa nu va aruncati spre acte sexuale albastre. cum stati cu cardiacu?
    retired.

  13. #391
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1

    Steaua si-a ales antrenorul

    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #392
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    domnu scriitor, la varsta dumneavoastra eu spun sa nu va aruncati spre acte sexuale albastre. cum stati cu cardiacu?
    fifi, nu cred ca ne cunoastem!? Ai idee care e vartsta mea? Daca te iei dupa unii de pe aici, s-ar putea sa ai surprize. Noapte buna fifi!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  15. #393
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petea View Post
    Ai idee care e vartsta mea?
    12 ani, plus minus 2.

    Bai pipi, cum pana mea sa pui semnul intrebarii dupa "nu cred ca ne cunoastem". Si alea 6 clase le-ai facut degeaba.
    Da' bine ca stii limbi straine
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #394
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #395
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    "De joi, Steaua se va numi FCSB. Dar în maximum 1 ani va redeveni Steaua. Eu am schimbat numele ca să nu mai fie probleme și discuții. Judecătoarea încă nu a dat motivarea deciziei. Trebuia s-o dea după 30 de zile, dar nu s-a dat încă. Cu Steaua nu te joci. Cei de la Registrul Comerțului mi-au spus că puteam să nu schimb numele. Ei mi-au spus că Instanța a spus că se anulează marca, dar că acest termen nu există. Cum să anulezi? Ce înseamă asta?", a spus Becali la TV Sport ro.


    De mâine, FCSB va figura în registre. Va fi numele oficial al echipei fostă Steaua. Din păcate ăsta este adevărul, palmaresul va fi cel din 2003, pentru că pe certificatul de înregistrare a acestei firme apare 2003. Va lua palmaresul doar din 2003", a spus Emilian Hulubei, președinte AFAN la TV Digi Sport.

  18. #396
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Va lua palmaresul doar din 2003", a spus Emilian Hulubei, președinte AFAN la TV Digi Sport.
    O mare nedreptate ! Echipa actuala nu merita nici locul din Liga 1, despre palmares ce sa mai vb ?! CSA trebuie sa castige si palmaresul post-2003, 2003-2016/17 a fost Steaua. Nu e normal ca ciobanul sa ramana cu ce a furat.

  19. #397
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    180° dante. Ce te l-a facut sa?
    retired.

  20. #398
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Nu cred ca am inteles intrebarea
    De ce sunt acum cu CSA-ul ? Pt ca are numele, emblema si palmaresul (desi nu pe tot, din cate vad). Pt ca ciobanul s-a dat de gol la Digi ca a luat echipa cu bani negri. Pt ca CSA are in spate niste decizii jud. Pt ca, pt ca...

    Sigur, daca in schimb UEFA nu recunoaste echipa CSA-ului, atunci probabil Steaua a murit (ori in 2016/17, ori in 2003).

  21. #399
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Daca uefa se baga serios o sa dezafilieze lpf. Asta sau refuzul televiziunilor de a mai cumpara drepturi la pachet - singura sansa reala de salvare si restart a fotbalului romanesc
    retired.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •