PDA

View Full Version : Pariuri pe fotbal american



ady51a
13th November 2005, 23:43
Vad ca deja incepe sa prinda si fotbalul american si de aceea deschid acest thread pt ponturi si informatii din lumea fotbalului american. :ok:

ady51a
13th November 2005, 23:46
Biletul meu din aceasta seara din fotbalul american pus destul de tarziu dupa inceperea celorlalte meciuri:
DAL Cowboys v PHI Eagles 2 @ 1.74
CLE Browns v PIT Steelers 2 @ 1.3
cota:2.26
Inspiratie maxima!!!:ok:

ady51a
14th November 2005, 14:52
Seahawk felicitari pt ponturile de ieri. Te asteptam aici cu alte sugestii legate de pariurile din fotbalul american.
Oferta de la casa online la care joc este este mai variata.
Iata cum arata la meciul din aceasta noapte
2.15 DAL Cowboys v PHI Eagles 1.74 Rezultat meci


Pariu handicap:

1.80 DAL Cowboys v PHI Eagles +3/-3 2.05


sub/peste 39.5 puncte


DAL Cowboys v PHI Eagles 39.5 1.91 1.91

Inspiratie maxima!!!:ok:

Seahawk
14th November 2005, 16:37
Astea cu handicap si sub/peste sunt coin~flips cum ar veni. Nu exista experti in asa ceva... dar daca ar fi sa dau un pronostic as zice ca Eagles o sa bata la +3...si ca se vor da peste 39.5.
Eu nu mi-as pune banii pe asta de exemplu... dar daca va tenteaza... go ahead...see what happens.
O sa mai revin cu ponturi pentru saptamana viitoare... din Romania :P


In NFL 5-6 meciuri pe bilet cu cota 10 sunt de ajuns. In fiecare etapa in NFL trebuie sa fie cel putin 1-2 surprize asa ca nu va sfatuiesc sa puneti cotele de sub 1.30 pe bilet pt. ca nu se merita sa pierzi din cauza unui amarat de 1.15

ady51a
14th November 2005, 22:35
Multumim si te mai asteptam. Drum bun spre Romania!:ok:

Seahawk
10th December 2005, 16:58
Eh uite ca am ajuns. Saptamana trecuta chiar am scos la pariuri...practic am facut un "test" sa vad cum sta treaba :)) Acum am sa pariez mai mult de data asta.

Ia sa vedem...week 14... ponturi:




Arizona - Washington 2 (1.60)
Jacksonville - Indianapolis 2 (1.30)
Buffalo - New England 2 (1.60)
Green Bay - Detroit 1 (1.45)
Carolina - Tampa Bay 1 (1.45)
Minnesota - St. Louis 1 (1.35)

5 din astea 6 ies sigur :)) daca vreti sa bagati tineti cont si de asta :P


Si mai sunt multe meciuri cu cote sub 1.30 care toate ies sigur dar n-are rost sa le pun aici... dar daca vreti adaugati-le fara griji.

mai degraba puneti doar 5 meciuri + 2 cu cota sub 1.30 ;)

relansat
10th December 2005, 17:56
baga si meciuri cu cote de 1.3 ca ne intereseaza ... eu , de exemplu , as face

o cota mai mica si as pune mai multi bani pentru ca in fotbalul american \

presupun ca nu sunt ashe de multe surprize ca in soccer

ms mult de ponturi , oricum

razwan_vs
10th December 2005, 19:02
zi si mie toate meciuri care is de pus din nfl :ok: .Vreau sa pun si yo sa vad daca iese /hello >te rog frumos sa le pui toate meciurile de jucat si care sa iasa la sigur








PS : nimich nu e sigur in ziua de azi :mda: :mda:

zaha
10th December 2005, 20:49
da , zi niste meciuri de maine din nfl,mersi

White Shadow
11th December 2005, 13:27
Hai ma te rugam frumos...........hai ma pune toate meciurile care sunt de jucat...........te rugam frumos........mai incetati drakului............o bagat omu sase meciuri............voi alegeti trei bagati 500.000 pe un bilet si gata.

relansat
11th December 2005, 13:44
lol s-a enervat THE SHADOW :) ... cam are dreptate omu' ... haideti sa nu

mai cersim meciuri de la Seahawk si sa bagam si noi 2 - 3 meciuri din astea pe

o suma mai mare si iese banu' . eu am gasit 2 meciuri de de 1.2 - 1.3 , sa incerc

si nfl - ul :)

razwan_vs
11th December 2005, 16:11
am pus un bilete aproape la fel ca cel de sus .E prima data cand pun numai meciuri din nfl :P .Sa speram ca iese /hello .

relansat
12th December 2005, 13:47
minnesota - st louis 27 - 13

ny jets - oakland 26 - 10

jacksonville - indianapolis 18 - 26

cincinnati - cleveland 23 - 20

carolina - tampa bay 10 - 20

buffalo - new england 7 - 35

pittsburgh - chicago 21 - 9

tennesse - houston 13 - 10

philadelphia - ny giants 23 - 26

seattle - san francisco 41 - 3

arizona - washington 13 - 17

dallas - kansas city 31 - 28

denver - baltimore 12 - 10

san diego - miami 21 - 23

green bay - detroit 16 - 13

astea sunt rezultatele din NFL ... nasolie treaba , cred pana la urma ca nu se

merita sa joci tot biletu pe meciuri din aceasta competitie ... e mai bine sa

iei cate un meci la care sa mai adaugi ce mai stii de prin europa .

au fost surprize :( , nu a iesit cota de 1.1 :o: . bafta multa si va urez

succes la biletele din NFL pentru ca o sa aveti nevoie :P

Seahawk
17th December 2005, 13:04
Exact ce am zis. Cotele sub 1.30 nici n-are rost sa te agiti cu ele. In NFL egal iese odata la 7-8 meciuri ( in medie ). Deci probabilitatea este mai mare ca in fotbal. Toata treaba este insa ca aici sunt doar 32 de echipe mari si late...din care doar 4-5 castiga constant, 4-5 pierd constant iar restu din mijloc sunt cam echilibrate. Asa ca in meciuri de genu' asta cel mai indicat este sa pariati pe echipa de acasa.
Dar vorba unuia de mai sus.. nimic nu mai este sigur in ziua de azi. Conteaza inspiratia... si norocul evident.

Pentru saptamana asta :
de astazi : New England - Tampa Bay 1 (1.55)
Buffalo - Denver 2 (1.30)

Si de duminica:
New Orleans - Carolina 2 (1.30)
Miami - NY Jets 1 (1.30)
Indianapolis - San Diego 1(1.35)
Tennessee - Seattle 2 (1.35)
Detroit - Cincinnati 2 (1.35)

razwan_vs
17th December 2005, 13:52
astea is sigure prietene ? :D

relansat
18th December 2005, 09:11
nu exista siguranta in pariuri razvane ... de astea se numesc jocuri de noroc

NFL-ul iese , in general , ashe am auzit :)

razwan_vs
18th December 2005, 09:40
primele meciuri ai iesit :yeah: /hello :yeah:

White Shadow
18th December 2005, 14:46
Indianapolis - San Diego 1(1.35)

Seahawk yo zic ca aici o fi bomba etapei.........tu te pricepi mai bine decat mine la NFL dar acest meci trebuie evitat pt ca San Diego joaca in defensiva foarte bine...........anul trecut au castigat cu 34-31............cu doar trei meciuri ramase San Diego are nevoie de o victorie pt a ramane in cursa pt play-off............... la Indianapolis vor lipsi in acest meci Cato June, Corey Simon ( wau ce absenta ) si Robert Mathis............si mai trebuie s-a piarda si Indi chiar cu toata lumea castiga astia.

O s-a fie un meci echilibrat.

relansat
18th December 2005, 21:58
cota inselatoare intr-adevar ... am evitat meciu asta

sper sa ma insel

White Shadow
18th December 2005, 23:29
Indianapolis - San Diego 1(1.35)

Seahawk yo zic ca aici o fi bomba etapei.........tu te pricepi mai bine decat mine la NFL dar acest meci trebuie evitat pt ca San Diego joaca in defensiva foarte bine...........anul trecut au castigat cu 34-31............cu doar trei meciuri ramase San Diego are nevoie de o victorie pt a ramane in cursa pt play-off............... la Indianapolis vor lipsi in acest meci Cato June, Corey Simon ( wau ce absenta ) si Robert Mathis............si mai trebuie s-a piarda si Indi chiar cu toata lumea castiga astia.

O s-a fie un meci echilibrat.

Indianapolis San Diego 17-26 0-10 0-3 17-3 0-10 Full Time

Si uite ca am avut dreptate.

relansat
19th December 2005, 00:37
din pacate a avut dreptate shadow ... meci care nu era de jucat :rosu:

condoleante celor care au pus !!! au fost atentionati :(

oricum observasi ca 1.35 - 1.4 iese fara emotii , cu putine exceptii

poti face relaxa o cota de 2.00 :) . Gud loc

codrutc
19th December 2005, 22:55
Ha, tocmai am gasit si eu thread-ul asta. O observatie, daca imi permiteti.
Fiti atenti la meciurile echipelor proaste , mai ales in aceste ultime 2 etape, s-ar putea sa fie multe spoilers !!!
Exemplu: Arizona acum 2 ani. Aveau sansa sa castige primul loc in draft, i-au batut in schimb pe Vikings in ultima etapa, in ultimele secunde ale meciului si le-au facut la Packers cadou un loc in playoffs.

Cum merge treaba cu echipele care sunt deja cu caii in caruta v-ati dat deja seama (vezi Chargers- Colts).

Partea buna cu meciurile din NFL este ca se joaca pe bune, in sensul ca toata lumea vrea sa castige, nu ca la soccer made in Romania.

ady51a
19th December 2005, 22:59
Bine ai venit codrutc si sper sa ne dai si noua niste ponturi direct de la sursa.

codrutc
20th December 2005, 00:30
He,he, mi-ar place mie sa dau ponturi direct de la sursa , dar nu lucrez nici in fotbal, nici in jurnalism din pacate. Cat despre pariuri, eu nu fac ca de obicei pierd.
Pentru The Shadow. Hai nu vrei sa postezi si pe forumul de fotbal american?

White Shadow
20th December 2005, 00:50
Mersi de invitatie codrutc dar s-a stii ca nu sunt un expert in NFL.........sunt doar bine informat...........am o gramada de surse care m-au atentionat in legatura cu meciul Indianapolis v San Diego sa nu pariez pe Indi............dar s-a stii ca imi pare rau ca nu m-am nascut in SUA s-a mergem si noi la un meci din NFL...........cred ca nu se compara cu nimik.

Sunt doar un parior foarte bine informat codrutc atata tot..........SORRY

codrutc
20th December 2005, 17:11
Hei Shadow, spune-mi te rog daca ai vazut un expert in fotbal american pe forumul asta, ca tare as vrea sa stiu si eu.

Cat despre mine, ca sa vezi cat de bine ma pricep afla ca am facut predictie ca bate Green Bay aseara cu Baltimore. Stii cat a fost scorul ? 48-3 pentru Ravens. Se pare ca nici macar nu m-am "informat" ca tine pentru ca nu stiu de ce, atunci cand am zis ca bate Green Bay am avut impresia ca joaca acasa, ca dupa aceea sa vad ca de fapt joaca in deplasare.

Acum s-ar putea sa fie o gluma dar sa stii ca la pariuri sunt de obicei mai buni
cei ce stiu mai putin despre fotbal. Uitati-va la cum le ghicesc asa zisii experti de pe Yahoo, ESPN si alte surse.

Hei seahawk , ia zi-le si tu de baietii astia sa participe si la discutii, pe langa pariuri.

razwan_vs
23rd December 2005, 13:02
care da niste ponturi din nfl saptamana asta pe care sa pun o suma mai mare ?astept ponturi din NFL

codrutc
24th December 2005, 02:55
Cat platesti ? :). Facem 30 % eu - 70 % tu ?
Acum lasand gluma la o parte, mergi la urmatorul thread daca crezi ca te ajuta cu ceva :

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=467312#post467312

razwan_vs
24th December 2005, 09:53
Ms

razwan_vs
24th December 2005, 12:22
ce ziceti de biletu asta din NFL :Tampa Bay Atlanta 1
Cincinnati Buffalo 1
Cleveland Pittsburgh 2
St.Louis San Francisco 1
Houston Jacksonville 2
Seattle Indianapolis 1

stefanm14
24th December 2005, 20:33
Ziceti-mi si mie un site cu rezultate live din NFL

ady51a
24th December 2005, 20:50
http://www.nfl.com

White Shadow
25th December 2005, 01:03
http://www.tbwsport.com