PDA

View Full Version : NFL History



codrutc
12th November 2005, 22:18
Fiinca s-a discutat mai demult, iata un articol interesant
despre ce s-a intamplat cu Cleveland Browns.
Mai interesant este cum cei care lucrau in '95 pentru Browns s-au impastiat
peste tot prin liga si cine sunt acestia.

http://sports.yahoo.com/nfl/news;_ylt=AstfeFhGuEBnamXQ9K2KTZ5DubYF?slug=cnnsi-dazedandconfuse&prov=cnnsi&type=lgns

NY_giants05
13th November 2005, 09:26
Bun threadul...Pe site-ul NFL am vazut o chestie legata de istoria NFL-ului... se numea "This date in NFL History"..
13 noiembrie 1994 : New England quarterback Drew Bledsoe completes an NFL record 45 passes in a 26-20 overtime victory over Minnesota.

NY_giants05
14th November 2005, 11:51
14 noiembrie 1993 : Dolphins coach Don Shula records his NFL record 325th career victory as Miami beats Philadelphia 19-14.

NY_giants05
27th November 2005, 08:03
27 noiembrie 1966:

The Washington Redskins beat the New York Giants 72-41 in the highest-scoring game in league history. The Redskins' also establish a new record for points by one team in a regular season game.

de ce naiba shi-au gasit shi redskins sa stabileasca un record tocmai in meciul cu giants !...wow...da' ce bataie shi-au luat ai mei p-atunci...:happy

codrutc
28th November 2005, 22:16
Interesante postari. Multam. Fara legatura cu thread-ul, lasa ca important este ce fac Giants in prezent. Asa si Colts au un record impotriva Steelers de 4-17.
Ar trebui sa se predea diseara daca ar fi sa se uite in carti :)

mtfk
20th January 2008, 00:06
January 19, 2003


Warren Sapp and the Tampa Bay Buccaneers beat the Philadelphia Eagles, 27-10, in the NFC Championship Game, sending the team to the Super Bowl for the first time in franchise history.

In caz ca nu gasiti sau va e lene sa va uitati p nfl.com.. sa vdm dak va avea cv succes threadul asta

codrutc
24th December 2012, 20:03
Am reactualizat acest thread pentru ca ieri a fost a 40-a aniversare a play-ului castigator din meciul Raiders - Steelers din primul tur din playoffs 1972, play cunoscut sub numele de "immaculate reception". Cu 4 secunde ramase de joc si Raiders conducand 7-6 Terry Bradshaw arunca o pasa disperata care loveste un jucator al Raiders dar ricoseaza miraculos in bratele RB-ului Franco Harris care o returneaza pentru TD.

7xMDIcsUMmA