PDA

View Full Version : CSM Rm.Vilcea - Universitatea Craiova



vasi_florescu
12th November 2005, 06:39
Aici se joaca promovarea.Adica cu cel putin un egal putem inchide orice discutie legata de echipa care va promova din serie.Am pronosticat la inceputul campionatului ca Universitatea Craiova va fi deja promovata la sfarsitul turului:yeah: Si sper sa fie chiar asa.Pentru linistea noastra,pentru ca Stinga sa se ocupe de 3-4 transferuri care sa ne pregateasca pentru confuntarile din primul esalon.:ok:

CoolRain
12th November 2005, 14:22
Man... nu in meciul asta se joaca promovarea. Se va decide de-a lungul returului, poate chiar in meciul din Banie, Craiova - CSM.
Va fi 1-0 pentru Valcea.

vasi_florescu
12th November 2005, 17:10
1-0 nu se va incheia in nici un caz.Insa cu o diferenta de 5 puncte nu va mai fi nimic de discutat,daca bate Stiinta

Cra10veanu
14th November 2005, 02:16
iata ca mi-a expirat si banu si pot din nou sa postez ! si postez pe threadul asta pt ca Stiinta cu siguranta ca bate la Valcea, este o echipa care cand joaca cand nu joaca insa nu se vor putea pune cu noi.
Vasi florescu trebuia sa pui si un poll acolo sa fie mai frumos

DoRyN
14th November 2005, 22:24
Meci greu, Craiova e intr-o evidenta scadere de forma iar Valcea asteapta pasi gresiti. Un rezultat egal ar pastra actualele pozitii in clasament si ar fi astfel favorabil Universitatii. La victoria Craiovei, 5 puncte fata de Valcea ar fi un interval cat de cat linistitor, dar o victoria a CSM-ului va ascuti la culme lupta intre olteni. Nu stiu de ce eu unul nu ma simt bine la meciurile astea Caracal-Craiova, Valcea-Craiova, Motru-Craiova sau anul trecut Tr.Severin-Pandurii.:mda:

CoolRain
17th November 2005, 16:56
Se pare ca va speriaratzi si va ascunsaratzi chiar acum, inaintea derby-ului... Mah, pe unde va pitiratzi ca de 3 zile nu mai vazui nici unul din voi !!

stefanm14
17th November 2005, 17:28
o sa vorbim pe teren...

P.S : coolrain nu ne mai apela mah inainte derbyului, ca stii ca noi suntem foarte speriati si ne ascundem de tavalugul valcean ! :D

CoolRain
17th November 2005, 17:41
Razi tu razi, ban al Craiovei... Da' sa stii ca mancatzi bataie la Valcea :D

Jardel
17th November 2005, 17:54
La propriu sau la figurat? :D

corto
17th November 2005, 17:55
0-2 Kitty man! mark my words!

CoolRain
17th November 2005, 18:04
@Jardel: Puteti manca si la propriu. Dar in Valcea se cultiva mai mult ceapa verde, ce va place voua ar fi bine sa va aduceti de la Craiova :ok:

corto
17th November 2005, 18:07
Praz vs ceapa verde ... nasol ... oare cine va invinge?

Jardel
17th November 2005, 18:11
Nu sunt adeptul batailor (la propriu vorbind). Vad ca nu prea tii la gluma (apropos, aia de mai sus era o gluma), asa ca las-o mai moale cu caterinca.
Mai vorbim dupa meci. Valcea - Craiova : 0-2. HAI CRAIOVA !

CoolRain
17th November 2005, 18:15
Nici eu nu sunt adeptul batailor (la propriu vorbind), dar sunt adeptul mancatului la propriu :P

Jardel
17th November 2005, 18:18
Aici ne potrivim. Eu sunt un mare gurmand, desi n-ai prea zice daca ma vezi. :D
On-topic: Hai Craiova!

CoolRain
17th November 2005, 18:25
Same thing here, mananc de sparg si sunt tras ca prin inel :P
On-topic: Hai Valcea!

Later edit, nu ma pot abtine sa nu fiu rau: daca mananci numai praz...

corto
17th November 2005, 18:30
Felicitari dragilor! Asa sa ne combatem, nu cum injuraturi si misto-uri ieftine!

Hai Craiova!

CoolRain
17th November 2005, 18:46
Oricum, eu cred ca B2 e superioara valoric celorlate serii, asa ca cine termina pe 2 si merge la baraj are mari sanse sa promoveze in A :ok:
Mi-am propus sa nu-l bag deloc in seama pe corto azi... Jesus, parca am fi la "Numai iubirea"... Pare baiat bun, dar e prea sentimental pt mine

stefanm14
17th November 2005, 18:48
coolrain iti faci curaj singur cu barajul :D ...va uram succes inca de pe acum :)

cat despre mancare ...unde-s cartofii prajiti ? :D

CoolRain
17th November 2005, 19:12
Da, multumim, urarile de succes sunt bine-venite oricand. Si noi va uram voua succes la barajul din vara :) . Diferenta e ca o sa aveti nevoie :D
Off-topic: nu e frumos sa vorbesti de cartofi prajiti la ora asta, cand sunt oameni flamanzi pe forum dupa o zi de "munca" :mda: ... Daca vii la Valcea la meci iti aduc o portie la stadion :)

Cra10veanu
18th November 2005, 05:21
pai asta ne gandeam si noi, sa mai luam punctele celor cu care va veti bate pentru locul 2, in asa fel sa va asiguram intrarea la baraj :D

stefanm14
18th November 2005, 10:26
Off-topic: nu e frumos sa vorbesti de cartofi prajiti la ora asta, cand sunt oameni flamanzi pe forum dupa o zi de "munca" :mda: ... Daca vii la Valcea la meci iti aduc o portie la stadion :)

nu, ca cine stie ce-mi bagi tu pe acolo ...oricum nu vin la meci, ca am auzit ca-i stadionu mic, si n-am loc :evil:

CoolRain
18th November 2005, 11:14
Asa-i, noi nu avem Polivalenta alaturi :evil:

stefanm14
18th November 2005, 12:05
da' aveti destui pomi :D don't try home :D

Mario Di Lazi
18th November 2005, 12:23
Avem si Olanestiul fata in fata in cazul in care de suparare o sa vreti sa faceti o baie pentru a linisti spiritele.

stefanm14
18th November 2005, 12:28
sau de bucurie...nu se stie niciodata

Mario Di Lazi
18th November 2005, 12:33
Am citit pe net ca maine o sa ploua. Asta o sa fie cel mai nasol. Asa ca indiferent de rezultat s-ar putea sa facem baie cu totii.

stefanm14
18th November 2005, 12:37
eu am tot auzit ca maine ar ninge ... ar fi super sa ninga + o victorie a craiovei = de vis :D

Mario Di Lazi
18th November 2005, 12:44
Vedem noi maine care ramine cu visul si care ramane cu cele 3 puncte.
FORZA VALCEA

dragosh_vl
18th November 2005, 18:35
CSM _ CRAIOVA = 2-0
FORZZZZA CSM RM.VALCEA
In ciuda frigului si a ninsorii anuntate la ora meciului spectatorii valcenii vor lua cu asalt stadionul Zavoi . pana joi seara se vandusera peste 6000 de belete.


Forzzza valcea

sonty
18th November 2005, 18:56
daca ninsoarea asta de la craiova se intampla si la valcea nu m-ar mira sa se amane meciul, iar cei 6000 de spectatori se vor duce la sanius. :D

stefanm14
18th November 2005, 18:58
nu cred ca o sa se amane din cauza zapezii ...poate din cauza "mocirlei " ...pentru ca daca si la valcea a plouat pana acum, si acum ninge o sa fie o mocirla ...desi nu e exclus sa se aseze zapada daca la noapte da inghetu :)

Pacala
18th November 2005, 19:09
Salutari din insorita Canada :D

Vadim
18th November 2005, 20:11
E pe muchie. Se pierde meciul, pierde si Craiova locul 1 in seria 2. O sa fie supermeci.

stefanm14
18th November 2005, 20:40
vadime cu cat optimism spui asta ...:D

Vadim
18th November 2005, 22:01
Hai Craiova, haideti capriorilor! ca ii dovedim chiar daca o sa fie zapada, chiar de ar fi sa se mute Alaska din Canada in fierbintea Banie!

Pacala
18th November 2005, 22:18
vad ca ninge la voi intai ..in Montreal e soare sic
ia o harta sa vezi cum e cu alaska americana :D

Vadim
18th November 2005, 23:19
E nenorocire. Jucam pe zapada.

litza
18th November 2005, 23:34
E un meci dificil si cred ca n-ar strica nici un rezultat de egalitate.Totusi sper intr-o victorie pt a avea niste sarbatori fericite!


E nenorocire. Jucam pe zapada.
Nu s-o pune chiar asa repede zapada
:mda:
Daca e asa vom fi dezavantajati avand jucatori mult mai tehnici decat ei
Totusi HAI CRAIOVA!!/hello

Vadim
19th November 2005, 00:43
Craiova nu ar avea de ce sa piarda meciul. Indiferent de conditiile meteo, joaca acasa si are mai multa experienta.

litza
19th November 2005, 00:57
Da,ar trebui sa se simta ca acasa si indiferent de condtiile meteo trebuie sa castige,insa unii jucatori foarte tineri nu au experienta necesara.Sa speram ca totul va fi bine!

777
19th November 2005, 16:14
asta fuse si se duse...

avuram sanse, da n-avuram atacanti:evil:

and3!VALCEA
19th November 2005, 16:56
Valcea va promova in divizia A, iar craiova va ramane unde ii e locul!!! o sa muriti in b!!!!:evil:

ASP
19th November 2005, 17:25
sa mori tu in coitus interuptus

Ravelly
19th November 2005, 20:55
de unde a mai aparut si asta? stai mah in banca ta...pupati-ne talpile ca a-ti luat un punct

wsk
20th November 2005, 00:47
0-0 nedrept , Craiova a avut 2 ocazii foarte bune + o bara :( !
in fine , ramanem pe primul loc

www.peluzasud.z1.ro (am pus poze de la meci)
tot aici gasiti o intamplare hazlie cu Fazione Ultra (Valcea ) :D

Cra10veanu
20th November 2005, 11:12
forumistii valceni : "va facem, va rupem, va dregem, va s***m , na ca luara si ei un punct umil acolo. Sper ca din iarna sa vina ceva atacanti ca e de plans in ce hal rateaza Craiova. Ma multumesc oricum cu locu I :D

litza
20th November 2005, 13:26
Valcea va promova in divizia A, iar craiova va ramane unde ii e locul!!! o sa muriti in b!!!!:evil:
Pretene te-ai gasit si tu sa intervii chiar dupa meciu asta reusit al Valcei?Hai ramai in zavoi la tine si plimba-te prin gardina zoologica.Poate vezi un leu si-ti aduci aminte de noi.
:evil:
A fost un meci mult mai usor decat ma asteptam si numai ghinionul a facut sa pierdem 2 puncte.
In meciu asta s-a vazut valorea echipei Valcene care a trecut doar de cateva ori de centru:happy

dragosh_vl
21st November 2005, 10:25
Bah Valcea A Facut Cel Mai Slab Meci Cu Craiova In Zavoi Si A Mai Facut 2 Meciuri Slabe Cel Cu Giurgiu Si Caracal Ca Cu Urziceniu Si A Batut Joc Arbitru De Noi.
Forzzzza Valcea
Sper Ca La Anul Sa Ne Int In Zavoi Pe O Vreme Mai Buna Si Ma Frumoasa Dar In Divizia A

Mario Di Lazi
21st November 2005, 14:40
Daca noi am facut cel mai slab meci al nostru, Univ. Cr. a facut cel mai bun meci al ei din acest campionat al diviziei B.
Draga Cra10veanule : si noi la CSM cautam atacanti de valoare. Daca gasesti ceva "marfa" buna da si tu un bip ca te sunam noi. :-)

dragosh_vl
21st November 2005, 19:00
Da Saa Ne Suni Si Pe Noi Ca Am Citit In Ziarul Editie Ca Nil Ia Pe Costea Si Chiar Nu Mai Avem Atacanti Se Duce La Poli Timisoara Pacat Ca Na Jucat Cu Craiova Ca Va Dadea O '' Boaba '' Cred .:))

Forzzzzza Valcea

Cra10veanu
22nd November 2005, 03:12
Draga Cra10veanule : si noi la CSM cautam atacanti de valoare. Daca gasesti ceva "marfa" buna da si tu un bip ca te sunam noi. :-)
a aparut cumva abonamentul cu minute ilimitate la valcea de suni tu inapoi ? :D dezlegati catzeaua de la carutza :happy

Neamtu
22nd November 2005, 07:26
cum or fi alea "ilimitate"?:rolleyes:
lasa ma, importanta e ideea, am inteles ce-ai vrut sa zici:happy

Mario Di Lazi
22nd November 2005, 12:47
Bai Cra10veanule ... Nu cateaua de la caruta, ci DULAUL DE LA BARA DIN SPATE A MERTANULUI.
Aoleu ce in urma cu stirile ...

stefanm14
22nd November 2005, 12:52
ne scuzi ca suntem in urma cu stirile, da' ce sa-i faci, daca aici la noi inca nu s-au inventat mijloacele moderne de informare, mai au de tras niste fire de pe la valcea :D scuzele noastre :D

stefanm14
22nd November 2005, 15:40
Dupa ce mai te duci la scoala, si inveti ce e ala respect mai vorbim :ok:

dragosh_vl
22nd November 2005, 16:17
Urziceniu Cea Mai Buna Echipa Da Ca Au Intrat Dinamovisti Pe Fir Dar Nau Ehipa Aia La Valcea Nau Jucat Nimik Doar Valcea A Jucat Impotriva Arbitrului . Singurul Jucator Ca Re A Jucat Fotbal A Fost 8 De La Urziceni . Nu Se Stie Nimik Cred Ca Soarta Returului Se Va Decide In Ultima Etapa.
Forzza Valcea

stefanm14
22nd November 2005, 17:08
Scrie si tu cu litera initiala mare decat la inceputul propozitiei :) .

Urziceniul are o echipa bunicica, dupa parerea mea, si dupa ce am vazut in meciurile directe, mai buna ca Valcea. Dupa parera mea, cls la final (desi e un pic cam devreme) va arata :
1.Craiova
2.Urziceni
3.Valcea

Totusi, cred ca oricare dintre Urziceni si Valcea nu vor promova la baraj , unde vad favorita pe Forex Brasov (bineinteles, daca ajunge acolo :) )

Cra10veanu
22nd November 2005, 17:49
lasati bara mai jos, o echipa nou promovata din C n-are ce cauta in A, si va promova cine stie ce e aia divizia A :D deci Craiova, valcea se va dezumfla in retur, adica va rata si barajul :D

dragosh_vl
22nd November 2005, 18:14
bv asa pot spune de craiova ca nu joaca nimik. asa ca vedem la sfarsit ce o sa fie

FORZZA VALCEA

stefanm14
22nd November 2005, 18:54
Tu poti spune multe, insa noi spunem despre ce am vazut sambata.

dragosh_vl
22nd November 2005, 20:05
Pe Si Noi Ma Am Vazut Sambata Dak Asa Zice Un Jucator Al Craiovei Ca A Fost Cel Mai Bun Meci Al Craiovei E Foarte Grav Pt Voi

corto
22nd November 2005, 20:47
Aoleu, ai dreptate! E grav. Mai grav e ca suntem pe primul loc ... iti dai seama cat de slabi trebuie sa fiti voi daca noi conducem in B2? Acum serios, nu v-ati saturat de cearta pe tema asta, meciul s-a terminat, 0-0, situatia in clasament a ramas la fel, mai sunt o gramada de meciuri de jucat etc. Numai bine.

Neamtu
22nd November 2005, 20:53
Adevarul este ca la cat de prost a fost meciul, nu merita atatea post-uri si polemici. Am fost la pomul laudat cu sacul. Totusi e divizia B, unde nu e nici Dumnezeu nu cere.:mda:

Balaci
22nd November 2005, 20:57
Aici trebuie sa fiu de acord cu Neamtu!E divizia B,s-a jucat la nivel de B!Fain ar fi sa ne certam si sa vedem cum intra Urziceniul in A!Atunci sa vezi ras!:headbang:

dragosh_vl
22nd November 2005, 21:35
exact clasamentul na ramas la fel urziceniu sa aproapiat de vl la un punct si de cr la 3 asa ca trebe ca urziceniu sa o fure la urziceni ca la valcea au jucat arbitri nu urziceniu .

Cra10veanu
23rd November 2005, 02:19
Urziceniu...normal, forza dinamo :D

corto
23rd November 2005, 11:10
Urzicenienii au meci la Motru in ultima etapa. Sa vedem daca se intorc de acolo cu vreun punct.

stefanm14
23rd November 2005, 12:21
A fost un meci slab, insa cine nu recunoaste ca Valcea a fost dominata copios e paralel cu fotbalul. :)

Urziceniul nu stiu ce ganduri are de promovare, cine e patron acolo etc...oricum cred ca mai mult de un punct nu ia de la Motru.

dragosh_vl
23rd November 2005, 17:16
nu vreau sa ne certam dar nu mai insulta valcea dak nu a batuto craiova de ce ziketi ca e paralel pe si voi nu sunteti paraleli????

anti dinamoooooooooooooooooooooooo
Forzza Valcea

stefanm14
23rd November 2005, 17:29
Am insultat eu Valcea ? Citeste bine inainte sa spui prostii...

dragosh_vl
23rd November 2005, 18:43
""valcea a fost dominata copios a fost paralel cu fotbalul""

asta ce e

Maximus
23rd November 2005, 18:55
asta-i insulta bai baiatule? asta-i constatare. insulta e cind spui vilcea e urita ca si fotbalul pe care il joaca

stefanm14
23rd November 2005, 18:57
Loooooooooooooooooooolll ...stai sa ma ridic de pe jos de ras :D

Ori esti prost ori faci pe prostu (fara nici o jignire) . Spune mah baiatule toata fraza : "cine nu recunoaste ca valcea a fost dominata copios e paralel cu fotbalu" . Daca tu atat intelegi, m-am lamurit.

EDIT : dupa ce spui tu acolo, valcea e de genul masculin...nu stiam

ASP
23rd November 2005, 20:15
o fi ungur...

dragosh_vl
23rd November 2005, 20:25
deci paralel cu fotbalul nu e o insulta
bvvvvvv

paralel cu fotabalul = nu stiu nimik de fotbal absolut nimik dak voi considerati ca nu e o insulta exelent
si craiova e paralela cu fotbalul din toate privintile
BA DIN CATI JUCATORI MARI A AVUT CRAIOVA DE CE NU SA BAGAT NICIUNU SA SUSTINA ECHIPA. SI SUNT O MULTIME DE FOTBALISTI TE ASIGUR DAR NICI UNUL DE CE OARE ?????????/
NU DIN CAUZA SUPORTERILOR CI DIN CAUZA CELOR CARE AU FOST LA CRAIOVA SI CARE SUNT LA CRAIOVA EX:NETOIU SI MITITELU

stefanm14
23rd November 2005, 20:48
Nu-ti raspund pt ca inca nu ai inteles ce am vrut sa zici, si ai inceput cu acuze nefondate, si total paralele :D cu realitatea ...

dragosh_vl
23rd November 2005, 21:37
suntem cei mai buni dintre romani sutem olteni si intotdeauna vom striga haide VALCEA

ASP
23rd November 2005, 22:29
in noaptea asta dormi pe scara.
tu chiar nu gandesti ce scrii sau esti vreun script ceva sau bot.

Cra10veanu
24th November 2005, 05:57
suntem cei mai buni dintre romani sutem olteni si intotdeauna vom striga haide VALCEA
sa vezi ce te iau la capace daca nu ceri drepturile de autor :D

Maximus
24th November 2005, 06:44
suntem cei mai buni dintre romani sutem olteni si intotdeauna vom striga haide VALCEA

Acum va dati olteni? Zi-ne ceva specific de la Vilcea taticu', arata-ti personalitatea nu mai face pe papagalul.

stefanm14
24th November 2005, 10:27
Gresisi un pic la sfarsit ! :D

dragosh_vl
24th November 2005, 10:56
Dar Pica Mai Bine Asa Cantecul

Forzza Csm Rm.valcea

Balaci
24th November 2005, 11:54
Ba eu zic ca pentru Valcea suna mai bine asa:Suntem cei mai buni dintre romani,suntem olteni;si toata viata vom striga,Hai catzaua(de la caruta)

dragosh_vl
24th November 2005, 16:04
ce glumize bune
mah balaci nu se faceau avorturi pe vremea ta.
:))))

Maximus
24th November 2005, 16:09
Bai dragos de vilcea, las-o mai moale cu jignirile. Vezi-ti de treaba ta si lasa-ne in durerea noastra. Nici macar nu esti funny ca be@. Asta e cea mai mare jignire pe care ti-o puteam aduce.