PDA

View Full Version : steaua-DINAMO 07.04.2007



fanatic88
10th April 2007, 12:42
postati aici cum ati trait meciul , opinii generale , felicitari pt baieti si orice tine de meciul acesta



Eu unu am asteptat meciul acesta mai mult ca orice nici cand eram copil si asteptam mosul de craciun nu eram la fel de entuziasmat .Am asteptat acest meci cu aceasta ardoare pentru ca in sufletul meu spuneam ca daca nu obtinem cel putin 4 puncte din dubla cu steaua si celelalte rivale parca nu are valoare acest campionat ...sa se concretizeze acest avantaj in fata celui de-al 2-lea loc si printr-un joc superior acel joc pe care toti il asteptat joc de champions league .Acest meci m-a ajutat sa trag cateva concluzii ..sunt pareri personale si atat :meritam acest campionat mai mult ca oricine ....am obtinut 6 pct din dubla cu steaua principala rivala ...4 pct cu rivala poli si deocamdata 3 cu rapid dar nu cred ca vom pleca invinsi din giulesti singura intrebare ramane la cfr cluj unde avem de luat o revansa ...dinamo are cel mai bun joc din campionat cu mult superior celor 2 rivale din bucuresti si putin peste cfr dar vom arata in stefan cel mare de ce suntem in stare ... cu cateva mici schimbari putem iesi cu capul sus din cl (macar in uefa ) ...am deviat putin de la subiect pt ca odata cu acest meci am putut trage cateva concluzii ...recunosc ca mi-a fost frica de acest meci pt ca in cazul unei infrangeri cfr-ul devenea amenintator....dar baietii s-ar trezit si au demonstrat de ce sunt pe primul loc .

Unirea_Dej
10th April 2007, 12:56
ca si suporter neutru un meci foarte frumos cu multe ocazii si multe goluri !:ok:Cel mai frumos derby din acest campionat!d

Celso
10th April 2007, 13:06
Tre sa recunosc, nu am crezut ca vom invinge in Ghencea, speram la un egal cel mult, dar baietii m`au contrazis total. Cand am vazut primul gol, mi`am dat seama ca ii vom bate, pasam bine, Fernandes schimba directia dupa o parte pe alta ca in Anglia, nu aveau trac, practicau un joc modern! la 2-0 am explodat, nu imi mai incapeam in piele:D ! cand am vz ca avem lov libera si ca executa Niculescu mi`am zis in gand ca e timpul sa ii intre si lui Niculescu...nici nu am sorbit bine din bere:D si GOOOOL:yeah: ....cel mai fericit om dupa pamant:yes: :lol: ! apoi ocazia lui Cristea sg cu Andrey ma facut sa il injur:D ( 4-0 era de vis la pauza)! spre sf primei reprize au inceput stelistii sa miste, dar Lobont era EXTRAORDINAR:yeah: ! repriza a doua, parca am avut un mic tremur la 3-1, dar a venit repede golul lui Niculescu si de acolo totul sa terminat! nimic nu se mai putea intampla;) Nu am mai simtit o asemenea bucurie poate de la victoriile impotriva lui Everton(5-1) sau cea de la Sahtior Dontesk (3-2)! Campionatul il meritam din plin, am demonstrat ca avem valoare! Cu o echipa care iese la joc este mult mai usor sa joci, decat cu una care se baga cu toti fotbalistii in careu(vezi Vaslui:no: )
Bravo baieti! AUGH AUGH AUGH:D

fanatic88
10th April 2007, 13:21
si eu mi-am amintit de dinamo everton in timpul meciului ...si cand ma gandesc ca infrangerea putea si mult mai usturatoare ....oricum i-am umilit

Aurel.D
10th April 2007, 13:28
Eu am avut mare incredere ca Dinamo va marca si va castiga acest meci, dar nu asa categoric! Am facut ceva eforturi sa obtin bilet, dar a meritat.
Cum am trait meciul? Pai eram in galerie si sefii ziceau ca 15 minute sa stam jos, fara nici o reactie ca un protest fata de liga.....o tampenie dupa mine. Am vazut golul lui Munteanu dupa cartoanele pe care le ridicasem...Si din acel moment a inceput nebunia!! /hello /hello. La 3-0 deja, toata lumea innebunise in tribuna: noi ne bucuram, iar stelistii s-au luat la bataie intre ei la a I-a!!:happy
Iar pana la sfarsit, a fost extraordinar! Ma gandeam la acel 0-3 din '89 tot in Ghencea..:ok:

bob
10th April 2007, 13:56
eu ma gandeam la un egal sau o victorie la un gol, cu noi aparandu-ne si stelistii atacand in valuri ! a trebuit sa-mi vizitez un amic venit din usa . am vazut meciul la el . am ras o groaza de beri cu el si ne bateam joc de steaua si de cumnatu-sau , care facuse greseala sa vada meciul cu noi . a fost o seara magnifica . m-am imbatat atat de tare , ca prietena mea a plecat la inviere singura !

Mario Di Lazi
10th April 2007, 13:58
păi ce mai e de zis ? :D

Lordul
10th April 2007, 14:02
Am trait superd meciul tipand la toate golurile dinamovistilor ,dar si la paradele lui Lobont

delaparis
10th April 2007, 14:21
Unii pe alte thread'uri tot spuneau ca va fi un meci urat dur si cu greseli de arbitraj etc ... E clar ca nu stiu fotbal deoarece tot timpul meciurile Steua- Dinamo au dat spectacol chiar daca cateodata erau goluri putine.
Acest meci a fost unul dintre cele mai spectaculoase din istorie atat prin calitatea jocului cat si prin numarul de goluri inscrise :ok:

S-a jucat dschis cu pase de calitate si in viteza , in sensul portii etc ... Victorie clara care a taiat orice speculatie suporterilor adversi in legatura cu diferenta de valoare intre cele doua echipe anul acesta.

Meci referinta la Dinamo pentru multi ani de acum incolo ... :yeah:

fanatic88
10th April 2007, 15:59
a fost mult peste un steaua-dinamo kiev meci din cl

Mario Di Lazi
10th April 2007, 19:48
Păi nu am văzut meciul ăla ... :D
am pierdut ceva ? :D

fanatic88
10th April 2007, 20:36
cateva erori de albitraj

Aurel.D
11th April 2007, 10:19
Mie mi-a placut faza aia cand Mendy se incalzea si galeria striga :"Philippe Mendy/ Fa-i lui mm doi copii" :happy :ras-plans:
Iar el s-a oprit din exercitii si foarte incantat, a aplaudat! :happy

vlad1607
11th April 2007, 10:48
toata saptama mi-am innebunit un prieten : " Luciane tine minte ca le dam 3-0 nu mai scapa astia...3 le dam si omoram mielul in direct pe tarlaua lor "....si la 3-0 normal ca eram in culmea fericirii si mi-am sunat prietenul respectiv :D :D ..la final a fost alt scor dar importanta fost ca i-am UMILIT !

apropo de ce zicea bob pana in min 15 bausem deja 3 beri :D

OLEEE OLEEEE...OLEEE OLAAAA APLAUDATZI CAMPIOAANAAA !!!

Aurel.D
11th April 2007, 14:20
Si eu am tinut-o intr-una pe "steaua-dinamo" ca steaua va prinde o seara proasta si toti stelistii se luau de mine, ca o fi una ca o fi alta.....Le-am zis ca nu este vorba ca Dinamo nu joaca fotbal in acest retur, doar ca rateaza! Atunci cand legi jocul, e imposibil sa o tii langa cu ratarile, odata tot intra! :ok:
Pe asta m-am bazat cand am zis ca nu ne bate steaua si Dinamo va marca!

fanatic88
11th April 2007, 16:54
a marcat dinamo si pentru celelalte meciuri

caine19
11th April 2007, 17:10
Mie mi-a placut faza aia cand Mendy se incalzea si galeria striga :"Philippe Mendy/ Fa-i lui mm doi copii" :happy :ras-plans:
Iar el s-a oprit din exercitii si foarte incantat, a aplaudat! :happy

Cum se uitau stelistii de la t1 la el :happy :happy .

Oricum meci mai frumos ca asta rar vezi:rolleyes: .

Sper sa fim cat mai multi Duminica !!!!!

vlad1607
19th April 2007, 21:04
asadar si prin urmare le-am aplicat o corectie umilitoare :happy