PDA

View Full Version : Catalin Necula



Baresi
11th November 2005, 13:42
Parerea mea este ca fost o mare nedreptate,prostie si nesimtire! l-au adus pe duna care a fost un mare jucator insa ca antrenor este 10 clase sub catalin! haideti sa va spun ceva ce aproape nimeni nu stie ! pe landi care le-a placut tuturor stiti cine l-a tinut la carma echipei! sa va zic: catalin necula!!el face programu tot!!! si napolitanu culegea laudele!!! si va spun ca parcursul l echipei cu necula pe banca nu a fost rau deloc!!! si l-au demis si din postul de secund! necula a lucrat cu antrenori ca: zenga,olaroiu !! bergosi c a facut?? da duna?a afundat mai rau echipele pe care le-a antrenat! mare nedreptate i s-a facut lui catalin!!! asta e noua conducere!!! se lucreaza singura!!!!

miril
11th November 2005, 14:18
Sunt unele lucruri care nu converg si anume cand a devenit principal nu a mai dovedit ca "a facut tot programul". Cu putin mai...putina sansa puteam avea acum 14 puncte si nu 20. Necula a avut noroc, dar sunt de acord cu tine Baresi ca maniera de a fi dat afara nu a fost una corecta. Decizia a fost luata de Comitetul de Administratie cu 3 voturi la 2. Democratic, totusi!

Bancaru
11th November 2005, 14:30
Nu mai fii asa suparat, ca nu e tocmai asa. Landi a cules laudele? Le-a cules ca a stiut sa faca o echipa. A stiut sa ii aseze in teren. Daca stia sa faca o echipa asa bine, 2 luni cat a fost numero 1 radea tot. Unde mai pui ca nu s-a intalnit cu nimeni surprinzator. Da-mi voie sa fiu admirativ la jocul prestat de echipa pe vremea lui Landi si sa ma indoiesc de unele capacitati ale lui Catalin. O vorba spune ca numai prostii nu isi schimba parerea. Faptul ca el nu si-o schimba in ceea ce-l privea pe Bad ma facea sa cred ca e destul de slab.
Si sa-ti mai dau un exemplu, asa cum vad eu fostbalul. La meciul cu Otelul, la scorul de 2-0, ce face Catalin. In loc sa bage un mijlocas defensiv sau chiar un fundas ca sa apere rezultatul, pentru ca otelarii ne calareau, el il schimba pe Bad cu Savu. Se poate zice ca e o miscare inspirata, avand in vedere ca Marian a dat golul izbavitor, dar sa nu uitam ca era 2-0 pentru noi!!! Eu am zis atunci ALEA IACTA EST. Numai ca m-au contrazis Balauru si Oprea, cau cum ii cheama pe galatenii aia. Apoi, la 2-2, aia tot calare, il baga pe Sapun in locul lui Ersin. Sa ma lamureasca cineva ce fel de aptitudini extraordinare are? De ce insista cu Mircea Oprea care nu e bun de ceva. A jucat un meci. Atat! Sau asa am avut noi senzatia pentru ca a dat golul. Eu cred ca insista aiurea pe niste idei fixe.
Stiai ca Duna a facut scoala de antrenori. Te-ai gandit ca Duna trebuia sa faca din rahat bici la Astra? Nu a putut. Te-ai gandit ca Landi a castigat meciul cu Sportul si nu Necula?
Si din cate stiu eu, Olaroiu l-a avut secund pe Bolbirea. Iar Zenga pe... Petrescu si (cred) pe Matei.
Normal ca a fost urat ce am vazut noi, Catalin cu bocceaua in batz cu spatele la teren. Dar sa fim realisti. Nu a murit nimeni. Treburi de genul asta s-au intamplat de en ori pana acum si nimeni nu a comentat. Nu a plans nimeni cand lui Duna i s-a dat cu sutul in cur, Duna cel mai reprezentativ fotbalist al Progresului din ultimii ani ai secolului XX. El a stat la club 20 de ani. De ce l-au ushuit? La Astra, ca jucator, i-a scos pe aia din rahat. A ajuns capitan.
Multumim Catalin Necula!

Baresi
11th November 2005, 16:05
la ce jucatori erau pe vremea lui landi erau chiar prosti daca nu avema rezultate!!! iar faptul ca a schimbat un atacant cu un atacant nu e deloc gresit! ce era sa ne bagam cu fundu-n poarta????? si mehmedovici a fost inlocuit de sapun fiindca s-a accdientat!!!

Bancaru
11th November 2005, 16:24
E vorba si de momentul in care faci schimbarile. E vorba si de conjunctura. Daca intaresti apararea nu se cheama ca te bagi cu fundul in poarta. Iar daca e nevoie sa aperi un rezultat te bagi si cu fundul in poarta. E clar ca nici jocul nu era spectaculos.
Ce jucatori a avut Landi? Munteanu (C si V) refuzati, Rada, refuzat. Nici nu mai stiu cine era. Si apoi au jucat si 4 meciuri in actualul campionat. Banuiesc ca ai vazut meciul cu Rapidul. Foarte bine jucat. Si cu ce jucatori.
Nu contest ca tu cunosti mai bine fotbalul, din punct de vedere tehnic, dar remarca facuta atat de Miril cat si de catre mine, fara sa avem vreo intelegere, legata de continuarea lucrurilor bune al caror artizan zici ca era si pe vremea lui Landi, este destul de reala. Echipa nu a avut rezultatele pe care trebuia sa le aiba si nici un joc spectaculos prin frumusete. Ma scuzi dar am avut urmatoarele meciuri: Jiul, Vaslui, Arges, Farul, Poli si Otelul. Cred ca am omis ceva. Singurul meci unde au jucat frumos a fost ala cu Poli. Atat. In rest am stat cu sufletul la gura. Eu nu il regret pe Necula. Am dreptul asta.
Asa cum am mai scris nu cred ca e bine sa ne ducem la Bergodi ca la pomul laudat. Dar macar o crestere a autoritatii se va produce. Autoritate ce va influnta jocul in bine. Nu o sa mai fi haos. Nu o sa mai intre in teren jucatori care se antreneaza cu sarg. Sper...

Baresi
11th November 2005, 17:21
in mare parte ai dreptate dar landi a avut jucatori: olah,,sg.radu,cristi munteanu(c portar),rada(nu a miscat kuit si kalou si frei in fat sa)!!!dar aveti dreptate!!oricum domnul necula putea fi mentinut ca secund si acum sa fim seriosi nu a fost chiar sprijinit de conducere dar repet ai dreptate!!!

miril
11th November 2005, 17:38
Landi a plecat de la zero cu un lot care nu a jucat impreuna nici o secunda. Ma refer la returul anului trecut! Si ce meciuri si ce rezultate!

be@
11th November 2005, 18:02
Stiti deja parerea mea in legatura cu acest subiect.Eu cu un ochi plang,iar cu celalat rad.
Din spusele lui Constantin Iacov, saptamana viitoare va fi o intalnire a lui Necula cu Iacov si Radu Niculescu .Sper sa se gaseasca o solutie, ca sa ramana si el la club.

Baresi
11th November 2005, 18:51
asta ma supara p mine!!! ca a fost dat afara ca o masea stricata!!

krapulax
11th November 2005, 20:01
pe mine ma supara modul in care prezinta presa povestea asta. toata lumea ii plange de mila lui catalin. dar cand noi am fost abandonati de olaroiu sau de landi, nu ne-a compatimit nimeni. si nu cred ca a fost dat afara chiar asa, ca o masea stricata.
ok, si eu regret plecarea lui necula, ar fi putut ajuta la tranzitie, nu? cum zice bea, poate se gaseste vreo solutie sa ramana si el la club.

Baresi
11th November 2005, 20:16
pai asta am zis k vreau si eu!!!

miril
11th November 2005, 20:29
Si eu sper intr-o forma de impacare sau, daca nu, despartire amiabila. Clubul trebuie sa admita ca Necula a fost de ajutor la nevoie. Trebuie sa stim sa avem grija de oamenii care au trecut pragul clubului si au aparat culorile bleu-albastre intr-un fel sau altul.

Bancaru
11th November 2005, 20:47
Eu am zis ca un club care se respecta are mai mult de un singur secund. Dar sa nu plangem de mila nimanui. Eu inca ma gandesc cum dadeam cu sapca de pamant la golurile primite aiurea acasa. Ce batai am mancat. Si ce suparat plecam. Cum conduceam eu absent... Nu vedeam daca e soare, daca ploua. Nici nevasta nu mai era lafel de frumoasa. Era si mai frumoasa.
Repet, totul este un aranjament facut de croitorii de la Buftea. Montajul conteaza. Si prietenei mele, aka nevasta, i s-a facut mila de Necula desi nici nu stie ce face.
As vrea sa il aduca al 2-lea secund. Dar asa are dreptul si Potocianu. Si Pigulea si-a dat sufletul pentru club. Butoiu si Axinia au si ei drepturi. Sburlea...
Se dovedeste ca si Necula poate sa manance rahat. Iacov a zis ca din cei 5 membri ai CA 3 trebuie sa fie la unison pentru a se lua o decizie. Caca ar putea sa aiba la masele, lafel de bine si Iacov. Nu stiu. Eu nu cred pe nimeni 100%. Vedem.
Be@, unde ai vazut ca urmeaza o discutie intre cei 2?

miril
11th November 2005, 21:10
Am citit si eu intr-una din fi...tuicile de sport. Nu-mi aduc aminte care. GSP?

Bancaru
11th November 2005, 21:23
Miril, si in GSP. Seamana ca dou picaturi de apa cu Total Sport.

krapulax
23rd November 2005, 15:54
iata si sfarsitul povestii.
Catalin Necula si-a reziliat contractul ....... Dupa trei runde de negocieri..... Pot spune ca sunt putin suparat pentru ce s-a intamplat, dar plec de la FC National cu sufletul impacat, pentru ca stiu ca am facut treaba buna aici.... voi studia ofertele

totalmentesport punct ro

Bancaru
23rd November 2005, 16:07
Cred ca lui i-au oprit banii pentru darile catre stat. Interesant este ca la cate miliarde au datorie, oare cat or avea aia salariile de la opresc o parte, sau chair tot? Sper sa-l arda pe Bad la remuneratie.

Platanu
7th April 2006, 20:09
Stiati ca Necula Catalin e secund la Steaua?L-am vazut aseara la Steaua-Rapid.Oricum,voi verifica daca ce-am spus e adevarat.

One-Man Show
7th April 2006, 20:13
@ PLATANU : DA ! este secund la Steaua...oli i-a intins o mana dupa ce progresu' i-a dat cu sutu'...se pare ca l-a aruncat mult in fata acest sut:D

Platanu
7th April 2006, 20:14
Mda,desi pe steauafc.com nu apare trecut.

miril
7th April 2006, 20:42
Mai, Letterman, de unde stii tu cum a plecat Necula de la noi, ce eu am comentat cum a scapat Farul de Grigoras ca sa-l ia pe Momcilo? In rest, vezi ca-ti dau eu o mana de ajutor, caci se scrie...Oli.

georgemp
7th April 2006, 22:40
Paranteza offtopic,Mircea imi place avatarul tau,l-ai preluat din pozele noi!

Bancaru
8th April 2006, 00:10
Adevaratul artizan al calificarii Stelei in fazele superioare ale cupei UEFA ghiciti cine este? Ati gresit. Nu e Olita si nici Jiji. E Catalin Necula. Mare antrenor am lasat sa plece. Si odata cu el a plecat si Pele din Banat, Bad. Cataline, sa ne ierti, in decembrie am fost beti.
Mirile, macar din respect pentru Bad si puteai sa-ti pui avatar cu Necula.

miril
8th April 2006, 12:03
George, omul asta ma face sa...zambesc! Bank, ar fi trebuit sa fac o...imperchere in...vitro si s-o chem Badalin!