PDA

View Full Version : Etapa 24: Chimia Brazi - Gloria Buzau



tchibos
10th April 2007, 11:49
Chimia Brazi - Gloria Buzau

Data: 14-04-2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:


18 Chimia Brazi 16 23 4 4 15 19 37 -18
1 Gloria Buzau 43 23 13 4 6 39 24 15

best_lazialul
10th April 2007, 18:06
Este un meci destul de greu pentru Gloria. Chimia Brazi va fi motivata din mai multe parti si va face tot posibilul sa nu piarda sambata. Totusi eu cred in victoria buzoienilor pentru ca, fiind un meci in deplasare, Gloria se va apara si va iesi pe contraatac - arma preferata a lui Ion Viorel & Co. E greu sa faci fata contraatacurilor purtate de Iovita, Ionescu, Bunica..etc

Mishumacher
10th April 2007, 20:28
Eu cred ca buzoienii nu vor pleca de la Brazi cu toate punctele deoarece chimistii vor lupta pentru Petrolul si pentru imbunatatirea pozitiei in clasament.Speranta moare ultima pentru ei...

TeoBz
10th April 2007, 23:48
asa e ... meci f greu , nu trebuie tratat cu indiferentze ... sa vedem ... sper ca ne intoarcem cu puncte de la Brazi. Daca nu , nu e nicio problema k pana la urma e deplasare si aia

tchibos
11th April 2007, 10:17
duelul extremelor clasamentului :) .. indiferent de motivatii, de cum si cat vor lupta gazdele nu cred sa existe vreo problema pentru lideri. Pronostic 2

TeoBz
11th April 2007, 11:36
duelul extremelor clasamentului :) .. indiferent de motivatii, de cum si cat vor lupta gazdele nu cred sa existe vreo problema pentru lideri. Pronostic 2


:ok: :yeah: :ok: :yeah: :lol: :lol:

kain
14th April 2007, 11:47
1-0 pentru Gloria (Vlaicu a inscris cu o lovitura de cap) /OLE/

kain
14th April 2007, 12:10
1-1 :(

Gabri3l
14th April 2007, 12:14
se pare ca 'sora' mai mica isi face datoria:D)...

kain
14th April 2007, 12:19
2-1 pentru Gloria (Jaber) /OLE/

kain
14th April 2007, 12:24
3-1 pentru Gloria (Vlaicu reuseste dubla) /OLE/

kain
14th April 2007, 12:58
Chimia Brazi 1 : 3 Gloria Buzau (rezultat final)

TeoBz
14th April 2007, 16:16
frumos :) Dumnezeu tine cu gloria buzau

best_lazialul
14th April 2007, 19:08
S-a vazut diferenta de valoare.. Chiar daca gazdele aveau promise sume importante de la rivalele Gloriei, buzoienii si-au demonstrat valoarea si s-au impus fara prea mari probleme.

tchibos
14th April 2007, 19:36
sunt buni orice zice lumea.. cand intra Ion Viorel in teren se cunoaste.. bun batranelu' :D.. nu stiu daca in liga 1 ar face fata dar in Liga 2 cu siguranta face legea.. fara el Gloria e terminata

best_lazialul
14th April 2007, 19:55
ee.. aici te-as contrazice... Ion Viorel este un jucator bun, joaca excelent pentru varsta lui si ajuta destul de mult echipa, chiar daca de obicei nu joaca mai mult de 30-45 minute.. insa Gloria se poate descurca si fara el... astazi a intrat in a doua repriza insa nu prea a iesit in evidenta (cu exceptia catorva incursiuni caracteristice..) ceilalti jucatori au facut fazele de gol (Ionescu, Jaber.. si altii)

TeoBz
15th April 2007, 01:50
da sunt de acord... Ion Viorel si-a facut un nume , si acum se vede clar ca numai poate sa alerge deloc , intra pe teren in ultimele 20-30 minute si alearga in alea foarte putin dar tot oboseste , si nu face mare lucru . Insa inca mai are talentul de mare fotbalist ce a fost odata ... El acum intra mai mult pentru suporteri si pentru sprijin moral fata de elevii sai . Oricum bine ar fi sa intre in A si deacolo vedem noi ce facem

TeoBz
15th April 2007, 01:52
degeaba le promite lumea bani , daca nuse poate pe teren poate sa le dea si miliarde

Mishumacher
15th April 2007, 12:04
“Lider in duelul extremelor”

In jocul de la Strejnic, liderul seriei I din Liga II a intalnit codasa clasamentului. A fost un duel al extremelor in care ambele formatii intrau cu probleme de efectiv. Partida a fost condusa la centru de Orlando Trandu (Timisoara), asistat de un concitadin, Ovidiu Maier, si bucuresteanul Bogdan Velicu. 1000 de spectatori au vazut un joc frumos cu multe goluri.

Oaspetii reusesc deschiderea scorului in minutul 16 prin Catalin Vlaicu. Gazdele raman in zece oameni dupa eliminarea din prima repriza a lui Radoi. Desi in 10 oameni, gazdele reusesc egalarea printr-o actiune personala a lui Iacob, insa diferenta se restabileste rapid in minutul 63 dupa o centrare perfecta reusita de Popa. In minutul 69 Vlaicu reuseste golul de 3-1 printr-o lovitura de cap, in urma unei centrari a lui Ion Viorel.
ols

tchibos
15th April 2007, 12:34
.. insa Gloria se poate descurca si fara el...

poate tu ai dreptate, dar a intrat in repriza a doua cand erati condusi sau era egal si dupa ce a intrat s-a facut imediat diferenta pe tabele.. daca nu ma insel ultimul gol a venit dintr-o pasa de la el


El acum intra mai mult pentru suporteri si pentru sprijin moral fata de elevii sai . Oricum bine ar fi sa intre in A si deacolo vedem noi ce facem

eu nu vad meciurile insa le ascult la Radio si cand intra Ion Viorel, comentatorii o iau razna.. poate are doar efect de moral asupra jucatorilor, insa in ultimile meciuri a dat pase de gol si a fost mereu prezent in principalele actiuni pe care le-a avut Gloria.. oricum oi stiti mai bine, insa in Liga 1 daca ajungeti si spuneti ca nu e asa important cum pare atunci aveti probleme si nu veti sta mult in prima liga

best_lazialul
15th April 2007, 13:33
poate tu ai dreptate, dar a intrat in repriza a doua cand erati condusi sau era egal si dupa ce a intrat s-a facut imediat diferenta pe tabele.. daca nu ma insel ultimul gol a venit dintr-o pasa de la el


A intrat la egal... golul 3 a venit in urma unui corner executat de Vioara si reluat in plasa cu capul de Vlaicu.. este mai degraba meritul fundasului buzoian si greseala de marcaj a fundasilor gazdelor.. sigur.. si centrarea a fost buna..

tchibos
15th April 2007, 13:42
astia la radio au pus ca centrarea a fost facuta de Ion Viorel

georgebz
15th April 2007, 15:43
pai "Vioara" este Ion Viorel :D

tchibos
15th April 2007, 23:31
asta nu o stiam :cool: