PDA

View Full Version : Ce filme recomandati?



Pages : [1] 2

ady51a
10th November 2005, 22:33
Deschid threadul pt recomandari cinematografice.
Ce film v-a placut mult si il recomandati tuturor?

ieppy
18th November 2005, 20:42
threadul asat e putin diferit fatza de filme pe care le-am vazut and so on. :D

cand vedetzi un film care chiar merita vazut bagati aici. :P

si mai e un scop. am nevoie de 2 filme usoare. comedii romantice, ceva in genul. :D o sa fiu foarte recunoscator persoanei care ma ajuta. :P

desdemona
18th November 2005, 20:54
Si eu intrebasem acelasi lucru.... prin martie.... si mi se raspunsese pe pagina asta (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=219024&highlight=cinderella#post219024)... :D:D O sa ma gandesc si eu la ce am mai vazut in ultima jumatate de an si poate scriu aci cateva :D

Plus ca din martie tot mai astept si eu recomandari.... avand in vedere ca asta e genul meu preferat de filme :D

Gabriel
19th November 2005, 00:17
va recomand Taxi Driver.

ps : offtopic : dante, tu ai o medie de 40 posturi/zi ! esti normal ? :D

White Shadow
19th November 2005, 01:44
FLIGHTPLAN ( thriller ) in sfarsit un film bun facut de americani dupa o luna de zile in care am vazut doar tampenii.

ieppy
19th November 2005, 03:18
Gabriel, nu, sunt jmecher. :D

shadow, flightplan m-a dezamagit cumplit, dar deh, de gustibus. :D

White Shadow
19th November 2005, 11:56
Dante ai nevoie s-a vezi si niste filme de genu asta ( Final Destination 2 Saw Mindhunters Flightplan ) nu te-ai saturat tot de comedii drame si alte tampenii.

ieppy
19th November 2005, 12:43
shadow, nu stiu ce impresii ai tu, insa am vazut tot ce ai pe lista acolo, cu mentiunile ca saw 2 e mai slab ca saw 1 cu mult si flightplan e o porcarie. incepe bine dar de la mijloc e sinistru de prost. cererea mea de recomandare nu e pentru mine. am un motiv pentru care am cerut ce am cerut si nu intru in detaliu.

White Shadow
20th November 2005, 13:19
Dante daca nu iti place genu asta de filme asta-i problema ta........am vazut si yo SAW 2 pare OK ( desi intotdeauna prima parte nu se compara cu a doua parte mai sunt si exceptii ).
Dupa cum s-a termina filmu da de inteles ca urmeaza SAW 3.

don_denver
25th November 2005, 10:38
LA-M VAZUT ACUM CATEVA ZILE....EU ZIC ca merita...uitati aici (http://www.imdb.com/title/tt0120731/)

ieppy
25th November 2005, 19:33
l-am pus la dw dar merge greuuuuuuuuuuuuu. :P deh, nu e un film foarte cunoscut dar cand am avzut ca joaca unul din actorii mei preferati, Tim Roth am zis ca sigur e ceva de capul lui. :d asta pe langa ca a fost recomandat de tine.:P

Canadianu
25th November 2005, 19:41
How to Kill Your Neighbor's Dog :drak: interesant , merita retinut:ok:

nancy_callahan
25th November 2005, 20:35
40 days & 40 nights. face toti banii :D

Ioca10
25th November 2005, 21:08
threadul asat e putin diferit fatza de filme pe care le-am vazut and so on. :D

cand vedetzi un film care chiar merita vazut bagati aici. :P

si mai e un scop. am nevoie de 2 filme usoare. comedii romantice, ceva in genul. :D o sa fiu foarte recunoscator persoanei care ma ajuta. :P
Ho Ho Ho
Hai sa iti zic si filmul:D
American pie 4(Band camp):ok:

Lucky_OLD_G's
28th November 2005, 17:29
love actually......ca tot se apropie craciunu.......suuper isto hugh grant mr. bean keira knightley etc etc etc

JUVENTUS_1
28th November 2005, 21:56
shadow, nu stiu ce impresii ai tu, insa am vazut tot ce ai pe lista acolo, cu mentiunile ca saw 2 e mai slab ca saw 1 cu mult si flightplan e o porcarie. incepe bine dar de la mijloc e sinistru de prost. cererea mea de recomandare nu e pentru mine. am un motiv pentru care am cerut ce am cerut si nu intru in detaliu.

Depinde pe care-l vezi prima data....eu am vazut saw 2 mai intai si a doua zi am vazut saw 1.....si mi s-a parut ca partea intai e mult mai slaba decat a doua...:drak: .....clar urmeaza saw 3.

stefanm14
28th November 2005, 22:04
Juventus_1 , crezi ca e ca la quake aici, tu esti un caz deosebit, tot omu' a vazut intai SAW I :P ...luai si eu SAW II, o sa imi fac timp zilele astea sa il vad, ca veni vara-mea pe la mine cu hardu, si luai vreo 10 filme misto...sounds good...:P

SORENSEN
29th November 2005, 00:16
Football Factory ..nu stiu dc l-a vazut cineva dar e interesant ... se atinge un subiect actual atat in Anglia cat mai nou si pe la noi HULIGANISMUL.
Ca realizare artistica mai putin de spus,zic eu,dar imaginea huliganilor e tragica(nu credeam ca printre fanii lui Chelsea sunt asemenea oameni...)si in acelasi timp foarte foarte REALA.

JUVENTUS_1
29th November 2005, 00:22
Juventus_1 , crezi ca e ca la quake aici, tu esti un caz deosebit, tot omu' a vazut intai SAW I :P ...luai si eu SAW II, o sa imi fac timp zilele astea sa il vad


OK.Ai dreptate.....mie asa mi s-a parut fiindca am vazut intai saw2 si apoi saw1...daca era invers poate alta era parerea mea.:P

stefanm14
29th November 2005, 09:46
Am auzit de la cineva care a vazut si SAW I, ca la Saw finalul ar fi previzibil daca te ghidezi dupa aceeasi logica ca in prima parte . Voi v-ati dat seama ?

ieppy
29th November 2005, 10:57
lojic. :D nu ca e previzibil. dar iti dai seama cam pe la jumatatea filmului care e faza. :D

Tess
29th November 2005, 19:32
mah, da` sa sawI te`ai prins? io facusem un scenariu de care eram atat de mandra...si finalu` mi` dat cu toate firmele posibile si imposibile`n beci :P

ieppy
29th November 2005, 22:38
mai, eu dupa primele 5 minute am zis ca e ala de pe jos... dar inainte sa spui ca I'm full of it, pe parcursul filmului am inceput sa cred ca e ala, ba nu, alalalt. :D

but u can imagine my surprise la final, nu eram singur si spusesem cu voce tare cine cerd ca e dupa 5 minute. :D asa ca a fost misto la final cand am avut dreptate. :D

stefanm14
29th November 2005, 23:08
Mai ieppy se pare ca tu esti mai cu capu mare :D Eu, desi mi-a zis soru-mea ca va fi un final total imprevizibil, nu m-am asteptat nici o clipa la chestia asta ....dar probabil, si din cauza faptului ca pana acum nu prea am avut tangenta cu filmele psihologice, acum au inceput sa-mi placa...oricum, desi interesant, nu e plauzibil scenariul, dar ma rog...se accepta..

ieppy
30th November 2005, 00:02
bravo mah, vrei si plauzibil? :D


nu am capul mare, am doar creierul binedezvoltat. :D

D10
30th November 2005, 00:06
Am vazut si eu ieri SAW 2...zlabutz...mai misto primul. Dar ramane un film interesant...

desdemona
30th November 2005, 01:51
mai, eu dupa primele 5 minute am zis ca e ala de pe jos... dar inainte sa spui ca I'm full of it, pe parcursul filmului am inceput sa cred ca e ala, ba nu, alalalt. :D
Mda, pai asta era si ideea :D Asa ziceam si eu.. ba ca e ala mort din balta, apoi parca mi s-a parut ca e ala care urmareste transmisiile alea video, ba te mai inducea in eroare scena cu politistii aia care prind un suspect care credeau ei ca e Jigsaw ... in fine... diverse supozitii...sper ca mi le amintesc bine :happy

Mie mi-a placut mult primul... nu stiu exact de ce, e doar un feeling :D
Cat despre 2.... si asta e ok, dar nu mi-a prea placut ca l-a prins chiar la inceput, ca i-a dezvaluit identitatea care ar fi putut poate ramane un mister. Pe de alta parte e normal sa nu il fi facut dupa acelasi calapod ca pe primul :D asa ca ii iert :D
Oricum, nu ma asteptam ca tipa aia care in prima parte fusese victima a unui joc de-al lui si apoi eleva sa ajunga sa ii continue "lucrarea".. sa fie ea Jigsaw... interesanta abordarea, fiecare parte cu specificul ei...
Oricum, sper sa mai faca alta continuare pentru ca dupa parerea mea este cel mai reusit thriller psihologic, cel putin din cele realizate in ultimul timp... Nici nu tin minte de cand nu am mai vazut unul bun din acest gen... in rest sunt numai aberatii de filme :D

stefanm14
30th November 2005, 09:23
Eu nu am avut aceste supozitii pe parcursul filmului, deoarece nu mai vazusem pana acu acest gen de filme...da' acum, la Saw 2 , din prima imi dau seama :P

thunder_liger
10th January 2006, 16:28
showshank redemption , hooligans, the crash ,heat ,pay it forward, brother ,hana-bi ( in fact...all kitano movies) ,the sting, city of angels,big daddy, mr deeds.

White Shadow
10th January 2006, 20:13
Oricum, sper sa mai faca alta continuare pentru ca dupa parerea mea este cel mai reusit thriller psihologic, cel putin din cele realizate in ultimul timp... Nici nu tin minte de cand nu am mai vazut unul bun din acest gen... in rest sunt numai aberatii de filme :D

desdemona ai vazut CRY WOLF ?..............nu sa compara cu Saw dar ramane un film care merita vazut...............are un final la care nu te astepti...........te rog yo sa te uiti si daca nu iti place imi dai un cartonas rosu...............si yo sunt un fan al filmelor de genul asta.

ULTRAS-CT
23rd April 2006, 01:23
cateva filme care mi`au placut foarte mult : Green Street hooligans , War of the worlds , wolf cry , stay alive , the girl next door , Goal , A fotball factory , saw2 si inca cateva acre nu imi vin in minte acum ;))

Kyara
23rd April 2006, 12:09
Green Street Hooligans (+Goal!, + Footbal factory) si eu va recomand.....mai ales Hooligans ....wicked!:P

realmadrid.com
23rd April 2006, 14:59
Mai recomand si eu "Real Madrid, La Pelicula" chiar daca nu l-am vazut :D si The Boondock Saints (1999) :P

One-Man Show
23rd April 2006, 15:37
Ghetto Brawls:evil: (nu conteaza care :D). Am revazut zilele trecute Black Hawk Down...cam lung, da' bun .:D

irriducibile_01
2nd May 2006, 23:32
mergetzi la festivalul filmului european la cinema Studio...

Pepsi-Cola
14th May 2006, 10:35
eu recomand scary movie 4 e un film foarte frumos ....mie unu imi place

ULTRAS-CT
15th May 2006, 23:58
un film nou comedie , senumeste Grandma's Boy l-am vazut si mi`a placut :D

Universal
22nd May 2006, 17:00
Da Vinci Code M.I.III Scary Movie IV

relansat
22nd May 2006, 21:31
Nush ce sa zic, poate sunt filme mai vechi, dar eu le`am vazut in ultimu` timp ashe ca va indrept catre:

- Lucky number slevin

- Storm of the century

Pt cei care nu le`au vazut ;)

dannymoga
24th May 2006, 01:05
eu recomand un film care a si luat oscar anul acesta CRASH un film care este de departe cel mai bun film al anului 2006. mai vizionati si the island , the beach, million dolar baby, cinderella man, si multe altele...
Ideea e ca daca tot vedeti un film, va recomand sa-l vedeti ori la cinema, ori acasa insa pe dvd si la home cinema... nu de alta, dar oamenii aia se chinuie sa ia oscaruri pentru efecte speciale!!!

Cristian
7th August 2006, 19:30
ptr dinamo: un comisar acuza :D:D:D

iuli
7th August 2006, 22:07
acum am intrat si eu pe alt subforum in afara de pariuri...un film misto

The Omen

cimitiru branesti
8th August 2006, 11:39
Ati vazut "La vita e bella"? un film extraordinar...

FloRyNeL
8th August 2006, 21:19
Vas recomanda sa vedeti X-Men 4 ..e belea rau

Elphax
8th August 2006, 22:28
mie imi place The Rock, desi filmele nu sunt f. bune ...

White Shadow
9th August 2006, 04:32
THE DESCENT

Un horror de nota 10 , despre supravietuire ....
the tagline of this movie is : "Afraid of the dark? You will be." spune multe ...
Povestea e aparent simpla , o familie mergea cu masina si brusc lovesc o alta masina care tranporta tije metalice , si 2 tije strapung capul sotului si fiicei , ramanand doar sarah .... ea avea niste prietene , si acestea , ca sa o consoleze , sa o faca sa uite cele intamplate , ies toate in explorarea unei pesteri , dorind sa fie primele care sa puna acolo un steag si sa denumeasca pestera cu un nume ales de ele ... dar cand se afunda descopera acolo niste creaturi , si uita de prietenia dintre ele (unele) , si incepe teroarea .....
ceea ce m-a impresionat la acest film este faptul ca la sfarsit nu supravietuieste nimeni .... foarte buna ideea!!!....ups , cred ca am spus deja prea multe , gata nu mai zic nimik.

O recomandare , nu va uitati la acest film ziua si sa mai fie si cativa prieteni cu voi , nu are rost , acest film trebuie urmarit dupa ora 23.00 singur sau cu prietena :evil: si sunetul sa vina peste voi dintr-un sistem 5.1.

Horror-ul de actiune "The Descent",s-a plasat pe locul al cincilea in box office-ul nord-american, cu incasari de 8,8 milioane de dolari in primele trei zile de la lansarea in cinematografe.

http://www.imdb.com/title/tt0435625/

Sw BryAnna
16th August 2006, 18:54
ce filme psihologice recomandati?

krydo
18th August 2006, 00:25
Un film psihologic super ar fi Spider...Mie, ca liceean, mi s-a parut interesant. E din 2002 cu Ralph Fiennes si Miranda Richardson. Este un film int-adevar greu, cu un mesaj ambiguu, dar profund, abordand tema complexitatii mintii umane, iar ca orice film bun, e rar si se face greu rost de el. Eu p net nu l-am gasit! :(

RstInPc
18th August 2006, 10:39
"Step Up" Un film super frumos. Mie mi-a placut enorm coloana sonora si coregrafia. Mai multe detalii http://www.movieweb.com/movies/film/38/4038/summary.php
Sau clasicul http://imdb.com/title/tt0462590/

Kainsashiki
20th August 2006, 08:36
Pentru cine vrea sa rada:

Underclassman - Filmul prezinta povestea unui tanar politist negru (Nick Cannon) care viseaza, ca si tatal sau, sa fie detectiv. El primeste un caz in care trebuie sa se inscrie la un colegiu sub acoperire si sa se imprieteneasca cu capitanul echipei de baschet de acolo pentru a investiga o crima. Desi la inceput o da in bara pana la sfarsit rezolva cazul.
http://imdb.com/title/tt0373416/

Bachelor Party Vegas - Petrecerea burlacilor la Las Vegas si aventurile prin care trec ei acolo. Super tare!
http://imdb.com/title/tt0432373/

dannymoga
26th August 2006, 12:25
Film fain mai este si The Last Casle, si danny the dog, the blues brothers, the pianist, etc

milanezu
26th August 2006, 17:19
un film bun este see no evil.

Universal
27th August 2006, 07:14
de recomandat: The Buddy Holly Story
incä unul ,insä amuzant:
that thing you do-cu tom hanks si
Hui Buh ,das Schlossgespenst
unul cu suspans:
8 femei si
Dark Water,film japonez

King of Kings
30th August 2006, 03:29
Filme horror pe care le recomand:

Saw
Saw2
The Ring
The Ring 2
The Grudge
The Exorcism of Emily Rose

cam atat:)

Sasuke Uchiha
2nd September 2006, 16:16
din aceste 6 filme de "horror" nu recomand decat ultimele 5 minute din saw

Kainsashiki
20th September 2006, 17:50
Tocmai m-am uitat la Click. E super. Trebuie vazut neaparat !!

dan
27th September 2006, 18:34
l-am vazut si eu.adam sandler are multe comedii frumoase.majoritatea merita vazute.
un film legat de fotbal,avand in centrul atentiei suporterii lui west ham:green street hooligans.
un film mai vechi:se7en

Lavinia
11th October 2006, 23:14
danny the dog,the eternal sunshine of the spotless mind,the notebook,life as a house,44 minutes,mindhunters,etc.....

Lavinia
11th October 2006, 23:18
aaa...ink 2:chypher si blow

Lavinia
12th October 2006, 00:01
si va mai rec din toata inima un film frantuzesc super tare:suburbia 13

Sasuke Uchiha
15th October 2006, 10:44
minority report si alatriste , viggo mortensen e genial !

ContraTodos
24th October 2006, 20:54
life or something like it,life as a house,the eternal sunshine of the spotless mind,click,man on fire,44 minutes,remember the titans,rtc.

Lavinia
24th October 2006, 22:32
dap..si life or something like it e sooper....

Doctor_Satan
7th November 2006, 11:58
Mie mi s-a parut deosebit American History X cu Eduard Norton si Eduard Furlong. Un film cu, despre, dar mai ales pentru nazisti (cei ce l-au vazut inteleg ideea). Un film bun de distrus prejudecatile, cu un final superb!

Lavinia
8th November 2006, 19:32
i agree...e un film interesant d urmarit

BAK
9th November 2006, 02:53
the departed,the prestige,borat ;-) ...ala parca e filmat in Romania

Doctor_Satan
9th November 2006, 08:40
From hell, care va fi si vinerea asta pe ProCinema.
O varianta interesanta si originala a motivului pentru care nu se cunoaste identitatea lui Jack The Ripper, cu Johnny Depp in rolul principal.
Merita vazut si pentru faptul ca are un final minunat!
Vizionare placuta celor care ma cred ca e un film bun!

Alberto
11th November 2006, 12:21
IN THE MIX

cu Usher in rolul principal.....merita vazut...;)

phyxius
11th November 2006, 12:49
miami vice cu colin farrell si jamie foxx. e aparut de ceva vreme da' eu tocmai acum l-am vazut si e chiar interesant. regizat de michael mann (heat, collateral, the insider). merita vazut filmul

Sasuke Uchiha
11th November 2006, 13:52
munich si The Departed
geniale !

Alberto
13th November 2006, 18:55
Diavolul se imbraca de la Prada -->un film interesant de urmarit..;)

TheIceMan
13th November 2006, 19:42
Office Space /hello :happy :ok:

A Fish Called Wanda - super comedie.

Gattaca - un film SF excelent!!

Transporter 1 & 2 - actiune.

Cars - cartoon - very funny !!!

Lavinia
13th November 2006, 20:56
IN THE MIX

cu Usher in rolul principal.....merita vazut...;)

mie mi s-a parut nashpa..m'a dezamagit complet,ma asteptam sa fiu q totu' si q totu' altcv

Delia
13th November 2006, 22:36
Dupa o serie de thrillere si horror-uri vizionate in ultima vreme,unele mai reusite, altele nu, am vazut in sfarsit un film care merita sa fie mentionat aici la recomandari. Ma refer la "Le grand bleu" al lui Luc Besson, un film din 1988, cu Jean Reno si Rosanna Arquette. Un film deosebit, despre prietenie si libertate. Jacques si Enzo, buni prieteni, insa rivali cand venea vorba de scufundari, participa la o serie de concursuri, insa aceste confruntari devin tot mai periculoase pentru amandoi....

Kainsashiki
13th November 2006, 23:31
A vazut cineva SAW 3?

Nu l-am downloadat inca, am auzit ca e doar varianta din cinema pe net. :)

Astept pareri :D

dan
13th November 2006, 23:42
am vazut primele 15 minute din film,pare interesant.dar nu m-am uitat la tot pt ca se vedea cu ceata :no: ,tot o varianta filmata in cinema

White Shadow
13th November 2006, 23:51
A vazut cineva SAW 3?

Nu l-am downloadat inca, am auzit ca e doar varianta din cinema pe net. :)

Astept pareri :D

L-am luat eu de pe net si chiar se vede destul de bine ( daca vrei iti spun pe mess de unde l-am luat , nu am voie sa spun aici pe site pt ca ma inchid astia ).......mie mi-a placut filmul , o sa vezi in partea a treia ceva secvente din prima parte , foarte interesant...si sa vezi cum se termina , superb.

Kainsashiki
14th November 2006, 00:01
zi-mi pe pm pls ca am probleme cu netul..:)

Alberto
14th November 2006, 00:13
A vazut cineva SAW 3?

Nu l-am downloadat inca, am auzit ca e doar varianta din cinema pe net. :)

Astept pareri :D

Diablo l-am vazut eu....e cel mai tare horror care l-am vazut vreodata...cel mai tare film...sangeros si psihologic..merita vazut...:D

TaciAcolo
14th November 2006, 00:15
L-am luat eu de pe net si chiar se vede destul de bine ( daca vrei iti spun pe mess de unde l-am luat , nu am voie sa spun aici pe site pt ca ma inchid astia ).......mie mi-a placut filmul , o sa vezi in partea a treia ceva secvente din prima parte , foarte interesant...si sa vezi cum se termina , superb.

trimite-mi si mie te rog pe mess de unde pot sa-l iau :D :ok:

Kainsashiki
14th November 2006, 00:36
sa-l citez pe shadow

"ai grija ca multi care au downloadat acest film au intrat la inchisoare" :happy :happy :happy

in 5 minute termina de downloadat..:)

denysaaa
29th November 2006, 19:43
Pe mine una m-a impresionat Lista lui Schindler foarte mult...super film.Puteau sa il faca si mai interesant,avand in vedere ca este un film din perioada nazista insa a fost bun si asa.Un alt film despre viata evreilor in perioda nazista care e si preferatul meu este Viata e frumoasa(La vita e bella).Superb film...si sfarsitul a fost pe masura,chiar daca nu ma asteptam.Sincer,filmele mele preferate sunt cele despre lagare, Hitler, gulaguri,Stalin...

dan
29th November 2006, 19:56
hmmm...da nu-ti plac filmele...mai vesele?
pe mine ma intristeaza filmele asta mai ales despre nazisti

ontopic:in continuare recomand gangs of new york(si asta un film cu sange si bataie)...descrierea am facut-o pe threadul cu ce filme vedem in seara asta

denysaaa
29th November 2006, 20:00
Nu prea...prefer dramele.Si pe mine ma intristeaza aceste filme,insa imi place sa aflu cat mai multe informatii despre acea perioada,pentru ca sunt pasionata de nazism si comunism:P
Dintre filmele vesele....:confused: cred ca doar Ice Age mi-a placut:P

edd
29th November 2006, 20:26
dirty deeds e o comedie destul de ok!!! oricum cel mai tare film p care l-am vazut cred k ii ENEMY AT THE GATES(ii mai vechi despre un lunetist rus in al 2-lea razboi mondial)!! merita vazut filmu asta!!!

Lavinia
30th November 2006, 19:56
va mai recomand the crimson rivers..

dan
7th December 2006, 18:37
The lake house....pt cei care vor sa vada si altceva in afara de horror si actiune.
Merita!

Lavinia
7th December 2006, 20:15
si yo am auzit k ar fi super mishto

dan
7th December 2006, 22:11
si yo am auzit k ar fi super mishto
mie mi-a placut foarte mult, desi e un film de dragoste.
sa fac si o descriere:in film joaca sandra bullock si keanu reaves.ea este o doctorita, el este un arhitect. actiunea filmului se petrece in anii 2004 si 2006.
ea se muta din 'casa de langa lac' ,iar el este cel care ii ia locul.
totul incepe cand el gaseste o scrioare de la ea in cutia postala.
inca ceva;) el este in anul 2004, ea in 2006.

Lavinia
7th December 2006, 22:23
ia sa fac si yo rost de el...

YoYoyOi
7th December 2006, 22:35
hmmm interesant :hmm:

Lavinia
7th December 2006, 22:44
macar ptr keanu acolo,huh?

YoYoyOi
7th December 2006, 22:46
nu mai mult pt Sandra pt mine :D

Lavinia
7th December 2006, 22:47
oh...pey yoyo...imi dai de banuit....

dan
7th December 2006, 22:47
arata bine sandra in film:D

YoYoyOi
7th December 2006, 22:51
Care-i buba Lala? Imi place Sandra de mult timp. E una dintre cele mai bune actrite. Keanu ala nu e prea stralucit:D

Lavinia
7th December 2006, 22:52
si mie imi place de ea ca actrita...chiar foarte mult...dar si de keanu imi place...mai ales de cand cu sweet november

YoYoyOi
7th December 2006, 22:53
Eh in sweet november era si el mai special, dar a avut filme in care nu mi-a placut:cool:

dan
7th December 2006, 22:59
:drak: charlize theron:ok:
ps. gata cu offtopicul ca aici am recomandat un film...e thread de recomandari

Lavinia
7th December 2006, 23:04
ee...deci...din ce am debitat noi aci cei care citesc pot intelege ca sweet november e mishto sa sa il ia ca o recomandare :P

dan
7th December 2006, 23:08
si sa uite de lake house?
le-am vazut pe amandoua si pot zice ca 'the lake house' are un final mai frumos :D ...happy-end

georg40
7th December 2006, 23:12
Deutschland.Ein Sommermärchen. Pe romaneste: Germania.Un vis de vara.
Filmul a rulat miercuri seara in premiera-tv pe postul ARD.
Pelicula realizata de Sönke Wortmann prezinta pregatirile echipei nationale a Germaniei pentru CM 2006, meciurile disputate, multe imagini inedite filmate in in cabine, hotel etc., publicul entuziast , cateva secvente frumoase din meciuri si ...goluri. Nu stiu daca filmul va rula si in Romania, eu l-am inregistrat pe un DVD pe care l-as pune cu placerea la dispozitia Onlinesport in masura in care il poate folosi.

Kainsashiki
15th December 2006, 05:32
Ce film recomandati dintre urmatoarele ?

1. Clueless
2. Imagine Me & You
3. The Santa Clause 3 - The Escape

Ady
15th December 2006, 10:40
imagine me and you e cu lesbiene, deci cool :ok:

lasad gluma la o parte filmul isi merita nota de pe imdb (6.8) nici mai mult nici mai putin ... nu difera cu nimic de comediile romantice obisnuite ...

relansat
15th December 2006, 10:44
Mersi, mersi aditza, egzact de asta aveam nevoi intr`o seara de sambata, azi sper sa gasesti ceva mai light :D

relansat
15th December 2006, 14:55
Inca ceva, tipa din Imagine me and you e a jucat si in Coyotte Ugly sau mi se pare mie; frumusel filmu`, cel mai hlar moment: cand se duc in boscheti si dau peste doi poponari care erau la prima intalnire. Ce`mi mai place la filmele englezesti e fermitatea cu care e rostit cuvantu` fuck :D

irinaidu
15th December 2006, 16:54
nu am vazut filmul, dar trebuie sa recunosc ca si pe mine ma termina injuraturile din filmele britanice, sunt f clare dar cu toate astea datorita accentului, mai ca iti vine sa zici multumesc !!!!!!!

pinki
16th December 2006, 00:18
filmele englezesti sunt prea tari, cu accentul ala al lor, super! :ok:

dan
16th December 2006, 00:19
Frequency...un film interesant(cred ca e mai vechi...cativa ani)
merita vazut:ok:

Kainsashiki
21st December 2006, 07:09
Recomandarile mele:

Underclassman
Bachelor Party Vegas
Click
Rat Race
American Pie 5
SAW 3
I'll Always Know What You Did Last Summer
Girl Fever
Accepted
The Ringer
Love actually

astea vi le recomand:)

little_earl
21st December 2006, 12:02
unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut vreodata (probabil se claseaza in top 5) este Traffic din 2000, cu Michael Douglas, Benicio del Toro, Don Cheadle etc....un fan al filmelor bune nu trebuie sa-l rateze p-asta

SORENSEN
21st December 2006, 12:35
Cred ca cele mai bune filme care le-am vazut dupa 2000 :

The pianist
Eternal sunshine of the spotless mind
Equilibrium

Asteas primele care-mi vin in minte...mai sunt si altele...

pinki
21st December 2006, 13:18
traffic este super tare, la fel eternal sunshine si pianistu' :rasc:

daca tot suntem la filme cu benni (:cool:) 21 grams este un super film! :rasc:

Kainsashiki
21st December 2006, 13:43
niste comedii imi recomandati si mie?

pinki
21st December 2006, 13:45
n-am mai vazut de mult o comedie buna :rasc:

totusi, eu am ras o gramada la "horror-ul" asta: undead :rasc:

phyxius
21st December 2006, 13:55
diablo: recomand clerks 2, talladega nights - tha ballad of ricky bobby, beerfest, accepted(daca nu l-ai vazut deja), jackass 2(daca te pasioneaza genul :D)

Kainsashiki
21st December 2006, 14:05
mersi mult phyxsius...accepted si jackass 2 le-am vazut, in rest o sa ma uit la toate, ca pe frigul asta altceva mai bun de facut n-am.

pink_me..sa te uiti la Bring It On: All or Nothing ca e cu majorete..:)

realmadrid.com
27th December 2006, 01:34
http://youtube.com/watch?v=9WQD7mC_skw => Parfumul

http://www.cinemagia.ro/movie.php/The_Perfume_The_Story_of_a_Murderer?movie_id=16838

http://www.movieblog.ro/?p=364

Inca un film facut dupa o carte, dupa trailer, filmul pare bun...dar acum sa vedem, pt ca trailer-urile sunt cam inselatoare :D

YoYoyOi
27th December 2006, 02:10
pare interesant The Perfume....
cel putin trailerul e atractiv.

razwan_vs
27th December 2006, 10:45
snakes on a plane......un horror :D

phyxius
27th December 2006, 11:04
cred ca nu exagerez cu nimic cand spun ca snakes on a plane a fost unul dintre cele mai varza filme in care a ales sa joace samul l. jackson. singurul lucru care mi-a placut la film a fost jackson desigur. el l-a mai salvat putin cu atitudinea lui obisnuita. in rest CGI-ul la serpi era slab, ceilalti actori n-au fost cine stie ce. doar vreo 2-3 asa s-au mai descurcat. horror nu mi s-a parut. nu m-a speriat deloc. un thriller/actiune cu putin suspans. sfarsitul.....si el varza. sa nu se supere pe mine fanii acestui film. doar imi exprimam parerea.

virtual
27th December 2006, 11:19
Before Sunrise si Before Sunset. Iarasi le-am revazut...

The Jacket si Shutter in alta ordine de idei.

Lavinia
27th December 2006, 18:23
The Blood Diamond

dan
28th December 2006, 14:57
The departed cu Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Marc Wahlberg si Alec Baldwin:ok:

angel_with_tail
28th December 2006, 15:12
comedie: american pie 5;accepted;
romance: if only - te invata sa pretuiesti ultimele clipe ale vietii tale.
comedie romantica: the break up.
horror: the exorcism of emily rose(chiar daca e mai vechi ,e inspaimantator)


si bineinteles...orice film cu Angelina Jolie(astea merita revazute over and over again).

Sasuke Uchiha
29th December 2006, 02:33
niste filme bune de actiune, casino royal, minority report, the departed, man on fire

de groaza, Land of the Dead, Dawn of the Dead, The Texas chainsaw massacre, The Texas chainsaw massacre: The beginning :D si seria cube
niste filme interesante, Enduring love foarte bun :ok: Syriana , Inside man

virtual
29th December 2006, 12:43
niste filme bune de actiune, casino royal, minority report, the departed, man on fire

de groaza, Land of the Dead, Dawn of the Dead, The Texas chainsaw massacre, The Texas chainsaw massacre: The beginning :D si seria cube
niste filme interesante, Enduring love foarte bun :ok: Syriana , Inside man

com on, daca land of the dead etc is filme bune de groaza, ma sperii...

ia si tu un shutter de ex si apoi zi impresii.

Sasuke Uchiha
29th December 2006, 16:03
sunt filme bune, cel putin sunt filme care imi plac mie si filme in care nu te plictisesti si nu iti pierzi timpul

Iulya
29th December 2006, 20:36
Love me if you dare - film francez drama
A walk to remember - drama romantica
Last Holiday - comedie

angel_with_tail
29th December 2006, 20:49
Filmul meu preferat este "A walk to remember". Ma bucur ca cineva l-a enumerat. Am corupt-o si pe sora-mea sa il vada:D

L-am vazut de vreo 7 ori...Si acum plang la unele faze. E super! Te invata cum sa traiesti fiecare zi ca si cum ar fi ultima...Si mai ales sa apreciezi faptul ca esti SANATOS.E cea mai mare comoara pe care cineva o poate avea.

Last holiday e si el misto...
Daca vreti insa o comedie super tare: The man.[am ras la acest film cum nu mai rasesem de muuuuulta vreme.e super!!!]

Jerry20cm
29th December 2006, 20:51
filmul recomandat de mine e: ,, Somnambulii(Sleepers) ".
- un film de exceptie :)

Iulya
30th December 2006, 23:49
How to lose a guy in 10 days - comedie

realmadrid.com
31st December 2006, 00:00
@Jerry

Sleepers, cu Brad Pitt si De Niro, cum ai zis si tu, un film de exceptie :ok:. L-am vazut acu o saptamana ultima oara..


Nu stiu daca l-ati vazut, sau daca va place...dar "the Crow" a fost filmul care m-a bantuit multa vreme...in rolul principal, Brandon Lee (fiul lui Bruce Lee), ucis dintr-o aparenta eroare la filmari...
Deci... "The Crow", merita vazut :ok:

"People once believed that when someone dies, a crow carries their soul to the land of the dead. But sometimes, something so bad happens that a terrible sadness is carried with it and the soul can't rest. Then sometimes, just sometimes, the crow can bring that soul back to put the wrong things right."

TaciAcolo
31st December 2006, 00:16
John.Tucker.Must.Die- o comedie cu adolescenti ..daca nu ai altceva mai bun de facut merita sa il vezi:)

Darth Revan
1st January 2007, 00:10
Star Wars anyone? E filmul meu favorit.Lord of the Rings e super-cool.
istorice:Braveheart(Mel Gibson),Kingdom of Heaven
comedii:American Pie
horror:The Ring
Godfather e excelent.
Fight Club(Brad Pitt),Memento,Seven(Brad Pitt).
Ma mai gandesc.
De acord ca A Walk to Remember e super!

Kainsashiki
1st January 2007, 22:47
John.Tucker.Must.Die- o comedie cu adolescenti ..daca nu ai altceva mai bun de facut merita sa il vezi:)

l-am vazut si eu, jmeker filmul!!!:D

dan
3rd January 2007, 09:41
aseara am vazut We are marshall...o poveste adevarata.
actiunea se petrece intr-un mic oras, Huntington, West virginia.
http://wearemarshall-themovie.warnerbros.com din cate am vazut pe IMDb filmul este pe locul 8 in topul incasarilor in ultima saptamana.
partea proasta e ca nu am gasit subtitrare la film

Vadim
3rd January 2007, 18:16
Dogville - de departe cel mai bun film pe care l-am vazut vreodata. Abia acum l-am vazut, desi e din 2003. Nu m-am uitat la acel moment pentru ca nu aveam o parere buna despre actrita Nicole Kidman. Insa ce film a facut Lars von Trier si cum a pus-o sa joace schimba tot. Probabil va ramane in istorie cu acest mare film. Absolut genial film.

Alberto
4th January 2007, 18:23
Inside Man - desi este unul dintre numeroasele filme despre spargerile bancilor din New York acesta a fost extraordinar de bine regizat. Mi-a placut mult :)

Lavinia
4th January 2007, 18:32
mie dintre filmele cu spargeri de banci cel mai mult mi'a placut 44 minutes:ok:

Sasuke Uchiha
4th January 2007, 21:17
cu spargeri de banci...Dog Day Afternoon :D

Lavinia
4th January 2007, 21:19
vali...asa de mult ti'a placut filmu(man on fire)?

Sasuke Uchiha
4th January 2007, 21:20
probabil ca da :D

Lavinia
4th January 2007, 21:23
eeh...bun venit in club atunci;)

Kainsashiki
4th January 2007, 23:33
ca tot a venit vorba de filme cu spargeri de banci, am vazut mai de mult pe pro tv un film cu unii care spargeau banci si isi puneau masti cu fosti presedinti ai americii pe fata. stie cineva despre ce film e vorba?

YoYoyOi
4th January 2007, 23:38
l-am vazut si eu mai demult dar nu mai stiu titlul :thinkso:

phyxius
4th January 2007, 23:54
cred ca e vorba de Point Break cu Patrick Swayze si Keanu Reeves

http://www.imdb.com/title/tt0102685/

Kainsashiki
5th January 2007, 00:03
mersi mult phyxsius! acum il downloadez. esti mai ceva ca o enciclopedie!:D

Alberto
5th January 2007, 00:41
Click - Sandler, un arhitect obsedat de munca gaseste intr-o buna zi o telecomanda ce ii permite sa deruleze realitatea in ce sens vrea.
Poate astfel sa retraiasca momente frumoase, sa refaca greseli regretabile, sa vada dinainte ce i se va intampla pentru a putea savura mai bine ocaziile.
Din cauza unui vecin, telecomanda incepe s-o ia razna si nu mai asculta de el.
Realitatea se desfasoara complet anapoda, si toate oalele se sparg in capul bietului arhitect, care isi pierde slujba de vis, partenera feminina de vis, casa de vis, masina de vis.
Acum traieste intr-un cosmar perpetuu, derulat inainte si inapoi.

Super filmul....vi-l recomand calduros :)

dan
5th January 2007, 02:16
inca un film bun cu denzel Deja vu

TaciAcolo
5th January 2007, 03:14
the pursuit of hapyness un film mai "linistit" :ok:

Lavinia
5th January 2007, 15:41
inca un film bun cu denzel Deja vu
asa ziceam si yo:ok:

Kainsashiki
9th January 2007, 19:31
sal baieti..vreau sa-mi recomandati si mie niste filme in genul greu de ucis sau speed - cursa infernala. mersi.

Lavinia
9th January 2007, 19:35
baieti si fete!!!sexistule!!!!!!!:P

relansat
9th January 2007, 19:39
Pornochic IV - rulzz :ok:

dragos_popa17
9th January 2007, 19:43
Blood Diamond. Cel mai bun film care l-am vazut in ultima vreme.
Deja Vu iarasi e bun

phyxius
9th January 2007, 19:50
sal baieti..vreau sa-mi recomandati si mie niste filme in genul greu de ucis sau speed - cursa infernala. mersi.

snakes on a plane ar fi gen speed, daca nu l-ai vazut (desi mie mi s-a parut varza). crank ar mai fi un film de actiune bunicel. 16 blocks cu bruce willis, mai mult thriller decat actiune dar misto oricum. running scared e un thriller bun (mie mi-a placut). four brothers - cam vechi si poate l-ai vazut dar misto si el.

little_earl
9th January 2007, 20:11
sa nu uitam de CON AIR :yeah:

TheIceMan
9th January 2007, 20:16
American Dreamz:
http://www.imdb.com/title/tt0465142/

Kainsashiki
10th January 2007, 21:19
snakes on a plane ar fi gen speed, daca nu l-ai vazut (desi mie mi s-a parut varza). crank ar mai fi un film de actiune bunicel. 16 blocks cu bruce willis, mai mult thriller decat actiune dar misto oricum. running scared e un thriller bun (mie mi-a placut). four brothers - cam vechi si poate l-ai vazut dar misto si el.


am vazut trailerul de la snakes on a plane si am avut o reactie gen..wtf? serpi intr-un avion..bleah, neinteresant..daca era cu teroristi mai mult ca sigur ma uitam, ca imi plac filmele astea:D o sa vad acum ce aleg din celalalte filme propuse de tine. mersi.

TheIceMan, mersi si tie pentru recomandarea filmului American dreamz, a fost interesant.

iuli
10th January 2007, 23:13
The Omen 666....uitati-va, nu veti regreta :)

TaciAcolo
11th January 2007, 03:03
employee of the month e destul de fain :D

Andreiy
13th January 2007, 18:22
The Omen 666....uitati-va, nu veti regreta :)

l-am avut si l-am vazut. e bunicel.

Kainsashiki
17th January 2007, 21:04
Am primit un pachet nou cu filme, si vreau sa-mi recomandati si mie ceva:

akeelah and the bee
beerfest
cars
event horizon
fight
godsent
heat
if only
irish jam
k-pax
pacala se intoarce
piratii din caraibe 2
rivieres pouepres 2
scent of a woman
stormbreaker
the butterfly effect
the devil wears prada
the land before time
the woodsman
vagabondul
little nicky (parca l-am vazut, e cu fiul diavolului?)
another gay movie
happy feet
keeping mom
little man
volver

Sasuke Uchiha
17th January 2007, 21:11
eu m-as uitat decat la cars , heat si the butterfly effect

little_earl
17th January 2007, 21:38
si k-pax e misto, cu kevin spacey

dan
17th January 2007, 21:41
piratii din caraibe 2- mie mi-a placut
k-pax...l-am vazut de vreo 4 ani
happy feet...intreaba-i pe pinguini, desene animate cu ei
si the butterfky effect:ok: ...cu ashton kutcher

irinaidu
17th January 2007, 21:56
the butterfly effect e cred singurul film cu ashton care chiar mi-a placut.

phyxius
17th January 2007, 22:22
vorbind de filme cu ashton kutcher, recomand The Guardian - film despre paza de coasta care clarifica cu ce se ocupa si cat de greu si periculos e cu adevarat. un film destul de bun, idee mai folosita, doar ca in alt mediu de data asta. un rol serios si chiar bun facut de kutcher alaturi de care joaca in rol principal si kevin costner.

Elphax
18th January 2007, 15:06
ati vazut Who Killed the Electric Car?

se pare ca toyota se baga tare pe segmentul auto cu propulsie hibrida, a avut efect filmul

dan
10th February 2007, 03:20
A walk to remember, acum l-am vazut si va ramane unul din filmele mele preferate.pentru totdeauna
Multi l-au recomandat, il recomand si eu celor care nu au vazut filmul pana acum.

A.k.a
10th February 2007, 21:13
Snatch am vazut azi pt prima oara, unul dintre cele mai tari filme, nu te poti plictisi la filmu asta

pinki
11th February 2007, 02:03
sunt de acord :D

Sasuke Uchiha
11th February 2007, 03:49
si eu..prea tare a fost, am murit de ras... l-am vazut de cel putin 5 ori

Laur_Farul
13th February 2007, 10:20
Va recomand filmul The Recruit :ok: !

TenisFan
13th February 2007, 18:07
Eu recomand mai multe: The Painted Veil,Fight club :shocked: , The Bourne Identity si Supremacy(al doilea mega super film de actiune),Das leben der anderen,Perfume-The story of a murderer,Der untergang :yeah: ,The good The bad and the Ugly :shocked: ,Once upon a time in the west si lista poate continua... :drak:

Sasuke Uchiha
13th February 2007, 20:24
The good The bad and the Ugly , f ff f f fbun :D

ioanav88
13th February 2007, 20:32
:) acum am vazut thread-ul asta. here we go: Pianistul, Forest Gump, Diavolul se imbraca de la Prada, The butterffly effect, Dragonfly, A beautiful mind... cand imi mai aduc aminte va mai zic:ok:

Laur_Farul
13th February 2007, 20:50
The butterfly e chiar bun .. l-am urmarit si eu :ok: !

Zauri
13th February 2007, 21:10
American history X

A.k.a
13th February 2007, 21:17
Chiar ca foarte tare American History X, unul din filmele mele preferate, as mai zice si A Bronx Tale, pt cei carora le plac filme cu Mafia.

TaciAcolo
13th February 2007, 21:20
vreau un film romantic misto cine stie?:D

The_Player
13th February 2007, 21:50
The Godfather, Pulp Fiction, Reservoir Dogs, Apocalypse Now, The Score, Se7en, Saw, Forrest Gump, Heat, Devil's Advocate, Scent of a Woman, Leon, Le Grand Bleu, A Bronx Tale, The Untouchables, Key Largo (Humphrey Bogart), A Fistful of Dollars, For a Few Dollars More, The Good, the Bad and the Ugly, Crna macka, beli macor, Survivor Christmas (comedie buna de craciun) - adica, cateva dintre filmele mele preferate.

Laur_Farul
17th February 2007, 03:53
V-am recomandat spider-man 3, Cine l-a vazut ?

phyxius
17th February 2007, 08:02
:happy. tre' sa apara in cinematografe inainte. cel mai curand e pe 02/05/2007

dragos_popa17
17th February 2007, 08:24
Si eu il recomand :D
Dintre filmele care au si aparut (si deci sunt accesibile si celor care nu pot calatori in timp :P) recomand Invincible, cu Mark Wahlberg. Superb film. Versiunea cu fotbal american a lui Rocky, da' inspirat din realitate.

georgebz
17th February 2007, 19:25
Alpha Dog ... merita vazut ... e nou

Lavinia
18th February 2007, 20:35
aaa...ala cu timberlake nuh?si yo am auzit k cik ar fi mishto...

georgebz
18th February 2007, 20:45
da .. si e inspirat din realitate .. oricum e genul meu d film :D

A.k.a
18th February 2007, 20:49
Cocaine Cowboys, un documentar despre traficul de droguri din Miami in anii 70 si 80

Lavinia
19th February 2007, 00:25
dak nu ati vazut inca pursuit of happyness...ce mai asteptati?!?:happyserios aq...e super mishto filmu'

Hard
11th March 2007, 02:52
hot fuzz :lol:

Prome
11th March 2007, 04:08
recomand memento si the prestige doua filme a lui nolan extrem extrem de bune :D

TenisFan
11th March 2007, 20:19
300...Cel mai bun film ever...Kickass... ;) Apoi Little Children e foarte bun... ;) An incovenient truth... ;) Das leben der anderen = cel mai bun film al anului 2006... ;) Perfume - The story of a murderer... ;) Aguirre - The wrath of god... ;) Si mai sunt dar vedeti-le voi p-astea... :shocked:

White Shadow
11th March 2007, 20:53
Half Light cu Demi Moore :ok:

http://imdb.com/title/tt0412798/

Out of time cu Denzel Washington :ok:

http://imdb.com/title/tt0313443/

Si asa de plictiseala merge si The Hard Corps cu Jean-Claude Van Damme

http://imdb.com/title/tt0462329/

Prome
11th March 2007, 22:53
300...Cel mai bun film ever...Kickass... ;)

sa nu zici ca l-ai vazut cam :shocked: ?

BAK
11th March 2007, 22:56
e cel mai super film..........are de toate..........merita vazut !!!!!!!!!! in romania cand apare?

Prome
11th March 2007, 22:59
23 martie :D numa zilele de prin ianuarie, iar din octombrie tot il astept :D

BAK
11th March 2007, 23:00
eu am vazut ceva preview de anul trecut.....dap, si eu am numarat zilele de atunci.daca nu lucram joi ma duceam la miezul noptii sa il vad chiar cand a aparut. ......... la i-maxuri cica biletele erau vandute cu 2-3 zile inainte

Prome
11th March 2007, 23:01
ma el s-a lansat pe 9 .in romania apare pe 23 :D cred ca tu ai putea sa il vezi

BAK
11th March 2007, 23:04
da l-am vazut ieri, poate nu m-am exprimat k-lumea.........

Prome
11th March 2007, 23:07
si eu cred ca ma duc la premiera :D vineri seara pe 23
si este intradevar filmu din trailere nu ?

TenisFan
12th March 2007, 01:25
Nu am vazut doar trailere dar pot sa-mi justific afirmatiile mele care ar putea fi considerate exagerate... ;)

SurvivorSoso
28th March 2007, 14:08
un film care merita atentie este DONNIE BRASCO cu Al Pacino si Johnny Depp - pur si simplu am fost impresionat de cei doi...
http://www.imdb.com/title/tt0119008/

De asemenea,daca nu ati vazut Goodfellas merita s-o faceti...este unul din filmele mele preferate...unul dintre cele mai bune ale lui Scorsese
http://www.imdb.com/title/tt0099685/

dextercioby
28th March 2007, 14:15
Goodfellas si Casino, filme "infratite". Foarte bune.:ok: Sin City e praf in ochi pe linga cele 2...

ioanav88
28th March 2007, 21:51
"Bang, bang you're dead!" e chiar ok.

R.Alexandru
18th June 2007, 15:09
28 Days Later...horror movie care mie mi-a placut foarte mult si il recomand cu caldura.Continuarea nu este tocmai reusita(28 Weeks Later-poate sunt subiectiv ,dar in a doua parte lipsesc Cillian Murphy,iar regizorul nu mai este Danny Boyler care a facut o treaba grozava in prima parte.)...

Kainsashiki
19th June 2007, 14:20
Ceva filme despre al doilea razboi mondial stiti ? M-ar interesa ceva in genul Jacob, the liar. In special despre invazia nemteasca din Polonia si Cehoslovacia.

Universal
19th June 2007, 14:22
numai asta nu....mi-e o rusine :( :( :(

phyxius
19th June 2007, 14:34
:hmm:... clasice as putea sa zic..... Raid on Rommel (1971), Kelly's Heroes(1970), Where Eagles Dare (1968), The Great Escape (1963). mie in special mi-au placut The Great Escape (Steve McQueen, Charles Bronson) si Where Eagles Dare (Clint Eastwood, Richard Burton).

recente imi vin in minte doar miniseria Band of Brothers (10 episoade), care mi se pare una dintre cele mai bune si mai precise dpdv istoric dintre toate. singurul film de care imi pot aduce aminte momentan legat de invazia germana in europa e Conspiracy din 2001. problema e ca e cam greu de gasit pe net. incearca totusi, poate ai noroc. nu e chiar despre invazia germana in Europa, ci mai mult despre planurile nazistilor pt. evreii din Europa care au fost realizate intr-o intalnire a liderilor nazisti de la Wannsee. e destul de interesant filmul.

Kainsashiki
19th June 2007, 14:35
ca intotdeauna, genial! :ok:

Universal
7th July 2007, 16:18
Pt azi: Mumia 1999 cu Brendan Fraser, ca intotdeauna palpitant :ok: si haios

bombonik
15th August 2007, 15:21
Deschid threadul pt recomandari cinematografice.
Ce film v-a placut mult si il recomandati tuturor?

ce film de street-dance imi recomandati...dar fara save the last dance..step up..you got served si honey..k le'am vazut..si app...sun niste filme super marfa....mai ales honey...merita vazut

phyxius
15th August 2007, 15:26
singurul care imi trece prin minte e Stomp the Yard.

si mai e si Save the Last Dance 2, dar nu l-am vazut.

bombonik
15th August 2007, 15:36
un film super bun mai e shi BRING IT ON ALL NATHING...e cu majorete..dar in acelasi timp e o combinatie si de street dance..deci e prea marfa filmu'...

bombonik
15th August 2007, 15:43
dar ceva..baieti de cartier..negrii...chestii de genu?...street..cv gen green street hooligans kre e prea marfa..sau boyz n hood...idei ceva?

phyxius
15th August 2007, 16:01
1. nu e nevoie sa postezi de doua ori consecutiv daca mai poti sa iti editezi postul anterior.

2. gen green street hooligans e Football Factory - tot despre microbisti britanici. cu "baieti de cartier" (:thinkso:) poate... Harsh Times (cu latino-americani), Do the Right Thing

Lover
15th August 2007, 17:30
singurul care imi trece prin minte e Stomp the Yard.

si mai e si Save the Last Dance 2, dar nu l-am vazut.

prea mult balet in save the last dance 2... finalul 100% boring, m`am plictisit dupa vreo 45 de minute. nu m`as uita la el... :D

mai bine i now pronounce you chuck and larry , the simpsons movie...

phyxius
15th August 2007, 18:05
era vorba de filme bazate pe dans ;)

StefaniaM
16th August 2007, 21:42
21 Grams - Sean Penn, Naomi Watts...

Un film TARE ! (dupa ce l-am vazut de 2 ori mi-am dat seama ca e o capodopera :)))

Ulysses
25th August 2007, 20:58
cica se face un remake dupa "pasarile" lui hitchock cu mustata in toate rolurile :happy:happy:happy nu-l ratati!:ok:

Lover
25th August 2007, 21:03
era vorba de filme bazate pe dans ;)

ok, atunci ramane doar prima parte , parerea mea despre film... ;) l`ai vazut pana la urma?


cica se face un remake dupa "pasarile" lui hitchock cu mustata in toate rolurile :happy:happy:happy nu-l ratati!:ok:

cica se fac cursuri INTENSIVE de amuzament (comedie, simt al umorului, cum vrei sa-i zici ) , ar trebui sa te inscrii...cat mai repede.

Ess
25th August 2007, 21:15
dar ceva..baieti de cartier..negrii...chestii de genu?...street..cv gen green street hooligans kre e prea marfa..sau boyz n hood...idei ceva?

sister act 2???

:happy:happy

phyxius
30th August 2007, 08:34
ok, atunci ramane doar prima parte , parerea mea despre film... ;) l`ai vazut pana la urma?

nu, pt. ca stiam ca va fi de kkt.

alexq1
6th September 2007, 16:37
Step Up un alt film bazat pe street dance......,altele ar mai fi honey(jessica alba:)) apoi you got served cam astea mi-au venit acuma in minte

HardmaN
9th September 2007, 19:15
Ghost Rider , 300 , Politic Justice , Boyz in the hood , 8 mile , Get Rick or die Trying , Are We There Yet? , Waist Deep , gang Related , Above The Rim , The Shawshark Redemption , Never Die Alone !!

Ce filme bune mai stiti? dak se poate cu nergi , baieti de cartier ... rap etc!

phyxius
9th September 2007, 23:09
Ghost Rider l-as recomanda doar copiilor sub 12 ani.

Delia
12th September 2007, 16:14
Vin si eu cu o recomandare: Stroszek, in regia lui Werner Herzog. Stroszek e un tip alcoolic care, proaspat eliberat din puscarie, se hotaraste sa-si caute norocul in Statele Unite, impreuna cu un vecin de-al lui (un tip in varsta) si cu o prostituata. Ceea ce am zis pana acum suna fad si plictisitor poate, insa filmul asta mi-a lasat o impresie foarte puternica si n-as vrea sa mai dezvalui altceva.

Sasuke Uchiha
12th September 2007, 20:21
2 filme de groaza f bune, 28 days later si dead birds

iuli
12th September 2007, 23:23
nu au fost cine stie ce...
mai mult mi-a placut Dead Silence, recomandat de Shadow, White Shadow :D

Delia
14th September 2007, 08:56
Am aflat ca Werner Herzog are o obsesie pentru puii de gaina, care apar in multe din filmele sale. :shocked:

paul30
14th September 2007, 10:43
Die Hard 4 e destul de bun

Bogdy LFC
14th September 2007, 10:54
THE BOURNE :

IDENTITY

SUPREMACY

ULTIMATUM


:ok::no1:no1:no1

irinaidu
14th September 2007, 11:41
Am aflat ca Werner Herzog are o obsesie pentru puii de gaina, care apar in multe din filmele sale. :shocked:

delia, eu am avut un coleg care mergea inclusiv la expozitii de gaini. nu am crezut sa mai aud de cineva cu asa o obsesie. recomanda-mi si mie unul din filmele domnului herzog sa vad si eu!!!

Delia
14th September 2007, 11:55
Irina, d-aia m-a minunat si pe mine obsesia individului, fiindca stiu o persoana foarte pasionata de puii de gaina, de gaini in general. E mai mult decat un simplu interes, persoana respectiva are cateva gaini pitice in apartament.

Stroszek era recomandarea mea, un film trist (dar nu e tristetea aia din filmele siropoase), deprimant chiar. Am scris putin mai sus de el.

irinaidu
14th September 2007, 13:09
wow, se pare ca important e sa vorbesti cu cat mai multe persoane si apoi nimic nu mai pare chiar f ciudat. am dat download la film, mai ramane sa mearga si eu sa gasesc timpul sa ma uit la el.
pup

Vladek
14th September 2007, 14:02
Recomand Office Space, tuturor celor ce lucreaza in IT si inca nu l-au vazut. Sau chiar si celor obisnuiti cu "viata la birou" :D .

iuli
18th September 2007, 00:18
Rush Hour 3 :) film de urmarit, mie mi-a placut

TenisFan
18th September 2007, 18:22
Pt ca se vorbea de Herzog o tzara mai sus eu de la dansul am doua recomandari pt voi: Aguirre - The Wrath of God si Grizzly Man... :shocked: Si de asemenea pt mine am recomandarea de a vedea mai noul film al lui Herzog cu Bale in rolul principal numit Rescue Dawn... :shocked:

Delia
25th September 2007, 12:52
@TenisFan, am mai gasit vreo cateva filme de Herzog (si dintre cele pe care le-ai mentionat), mai ramane sa le downloadez si sa vad care-i urmatorul pe care-l voi vedea.

Am revazut Das Experiment, in regia lui Oliver Hirschbiegel, bazat pe un fapt real, pe experimentul Stanford, care a avut loc in 1971. 20 de participanti de sex masculin tre' sa joace rolul de garzi, respectiv prizonieri (cate 10 de-un fel, normal). Sunt remunerati pentru asta si au dreptul de a renunta cand vor ei, numai ca atunci ar pierde banii. La inceput totul pare a fi in regula, insa la un moment dat lucrurile scapa de sub control. Recomand filmul asta, desi iti cam trebuie stomac pentru el, e destul de violent - sau poate-s eu prea sensibiloasa. :D Mare pacat ca l-am vazut fara subtitrare si am pierdut niste replici, germana mea nu mai e chiar asa de buna. :headbang:

Tyler Durden
25th September 2007, 13:11
Das Experiment e un film bun, l-ai descoperit cam tarziu...:D
de vazut Tous le matin du monde, film realizat dupa cartea cu acelasi nume a lui Pascal Quignard. (aparuta si la Humanitas).

Delia
25th September 2007, 13:20
De unde stii cand l-am vazut? Am zis ca l-am revazut, de vazut l-am vazut mai demult. :limba::D

Tyler Durden
25th September 2007, 13:22
ok, mea culpa.:D
oricum nu e atat de violent pe cat il prezinti tu. :P

Delia
25th September 2007, 13:24
Nici nu ma mira ca zici asta, avand in vedere ce avatar ai. :happy

alexq1
25th September 2007, 13:26
phyuxx...nu cred ca ti-am scris bine numele sorry, nu imi zici si mie de unde pot lua filmul The Game Plan un link de torrent ca de unde l-am downloadat numa disier tip rar l-am gasit si nu merge............

The_Blonde
25th September 2007, 13:26
THE BARBER FROM SIBERIA - Super coproductie americano-rusa

miril
25th September 2007, 13:26
Tous les matins du monde...si muzica maestrilor barocului francez, Marin Marais si Jean-Baptiste Lully, in intepretarea grupului aflat sub conducerea exceptionalului Jordi Savall, care s-a aflat printre invitatii de frunte al Festivalului Enescu din acest an.

Tyler Durden
25th September 2007, 13:27
Nici nu ma mira ca zici asta, avand in vedere ce avatar ai. :happy
iti mai aduci aminte de Charles Manson, ce tip culant, mai ales cu femeile...:happy

Tyler Durden
25th September 2007, 13:27
Tous les matins du monde...si muzica maestrilor barocului francez, Marin Marais si Jean-Baptiste Lully, in intepretarea grupului aflat sub conducerea exceptionalului Jordi Savall, care s-a aflat printre invitatii de frunte al Festivalului Enescu din acest an.
miril, esti chiar tare coane. :ok:

Delia
25th September 2007, 13:30
iti mai aduci aminte de Charles Manson, ce tip culant, mai ales cu femeile...:happy

Da, Sharon Tate stie cel mai bine.
Aveam salvata pe undeva o melodie cantata de Manson... :D


@Miril: forza Inter! ;)