PDA

View Full Version : Popescu vs Sandu



vasi_florescu
10th November 2005, 23:10
Am deschis discutia pe aceasta tema pentru ca am simtit ca trebuie discutata si din perspectiva oltenilor caree traiesc si sufera alaturi de Universitatea Craiova.
Cu cina ar trebui sa votam noi?Cred ca avem de ales intre doua rele.
Care este cel mai mic rau?Care poate ajuta cel mai mult Stiinta,sau macar sa nu o incurce?
Eu personal nu vad de ce ar trebui sa il sustinem pe Sandu,care a umplut de amenzi clubul in aceasta toamna(desigur apeland la umilele sale slugi din federatie),a judecat subiectiv si cu masuri diferite,intotdeauna in defavoarea noastra cauzele.
De ce Gica Popescu?Pentru ca trebuie sa realizam o reconciliere.La ce folosesc doua tabere in fotbalul oltean?
Pe de alta parte se pune intrebarea:cu ce a ajutat GP Craiova dupa ce s-a intors din strainatate?
Din pacate pentru noi suntem pusi in situatia de a nu sti care dintre cei doi candidati ne va ajuta.
Voi ce ziceti?

Che Guevara
11th November 2005, 00:15
Votati-ma pe mine. M-a propus Universitad Catolica de Havana. Asa ca intrunesc tote conditiile sa particip la alegeri. :ciocan:

nr.zece
11th November 2005, 11:55
che guevara te iubim, ca ca tine nu gasim
frate che, daca nu castigi postul de moderator, macar la frf sa ajungi :)

ASP
11th November 2005, 14:08
iuda nu are ce cauta nici macar la pubele.

Che Guevara
11th November 2005, 22:12
Hai ba, voatti-ma ca va dau cate o bere si un carnat la toti. Eu sunt mai darnic decat Sechelariu.

Cra10veanu
14th November 2005, 03:30
nici unu nici altu nu sint mai buni, dar privind din perspectiva foametei de bani, Sandu vrea sa se lacomeasca, Gp o fii pierdut tot la pocker, tre sa-si refaca averea. Din punct de vedere fotbalistic un milog ca Sandu care nu face nimic bine si un tradator notoriu nu vad solutie la alegeri. Va iesii cel mai mafiot cu siguranta.

vasi_florescu
14th November 2005, 19:44
Din pacate in Romania anului 2005 suntem pusi in imposibilitatea de a spune din toata inima ca unul dintre candidati merita sa obtina sefia FRF.
Dar asta se intampla si la UEFA si FIFA.Aia sunt tot mafioti.

Cra10veanu
14th November 2005, 20:53
cum sa nu vasi florescu, la UEFA si FIFA sint numai al caponi catani si montani, sa fim seriosi, mafia si mizeria in fotbal este in romania se poate si-n alte tzari sa fie, dar ma intereseaza mai intai la noi, si plus cu cat balamuc se mediatizeaza situatia iti vine sa pui in fata trenului.

vasi_florescu
14th November 2005, 21:31
Craioveanu,pai sa-ti reamintesc cum a fost ales Blatter la FIFA,cu tot felul de aranjamente?
Ori noi suntem atat de creativi incat am inventat si aranjamentele?

Cra10veanu
14th November 2005, 22:20
nu-s rele aranjamentele dar cand alegi pe CINEVA, nu de-al de sandu si pop

DoRyN
14th November 2005, 23:44
@vasi_florescu reconcilierea trebuia facuta pana acum, opinia generala este anti GP si pro MinciNasul. Cam greu de inteles.

777
19th November 2005, 17:00
bai fratilor...ganditi cu capul, nu cu sufletul.... greseala recunoscuta e pe jumatat iertata... gp a recunoscut ca perioada cat a fost la dinamo a fost cea mai mare greseala din viata sa fotbalistica....
nu poti judeca un om, pentru ca a ales dinamo in defavoarea craiovei... oricum in acele perioade tulburi, craiova era dinamo II... ce-a fost a fost, mahnirea ramane dar sa lasam de o parte ura... si in plus, nu-l alegem, mai bine zis nu-l aleg mai "marii" fotbalului, pe gp ca presedinte al clubului universitatea craiova, ci ca presedintele fotbalului romanesc.

daca stam sa analizam putin:

sandu - cat a stat la conducerea frf, nu a realizat nimic pentru fotbalul romanesc... mai mult, s-a realizat de pe urma fotbalului romanesc. ce va face sa credeti ca de acum in colo mircea sandu se va schimba radical??? din contra, el afunda tot mai adanc in mocirla fotbalul romanesc.... cel mai concludent exemplu ar fi demiterea lui craciunescu, prin metode numai de el stiute... sa nu mai pomenesc de modul in care s-a derulat tot circul!

gp - a realizat destule de-a lungul cariereri pentru fotbalul romanesc...chiar si pentru fotbalul oltean... ca s-a realizat de pe urma acestui sport...bravo lui, a facut-o prin "munca" cinstita si nu prin hotie.

de ce nu acceptam o schimbare???... mai rau de atat nu cred ca poate fi.

noi oltenii suntem un neam foarte dusmanos si razbunator... cati dintre noi, care acum mai au o speranta ca, craiova poate promova in divizia a, l-au dorit pe mititelu ca parton al echipei??? acum lucrurile merg cat de cat bine, si mititelu primeste aplauze....cinste lui... s-o tina tot asa!:evil: