PDA

View Full Version : Cel mai infricosator film....



Kyara
10th November 2005, 14:58
Haidetzi totzi avem un film pe care l-am vazut cand eram mai mici si ne-o "marcat" as in schared the shit out of us....care ii?

ptr mine e Chucky-aveam vreo 7 ani cand l-am vazut si woaiii....nu m-am atins de nici o papusha cred ca vreo luna doua` si inainte avem camera plina de papushii.......gone!

si cand am crescut un pic mai mare Exorcistul-like holie shit!!!!:o:

Rechinul Ucigas
10th November 2005, 15:49
chucky - si eu la fel cand eram mic l-am vazut si mi-a fost frica dar nu de papusi ci doar pt moment era si noapte :)

Kyara
10th November 2005, 15:52
chucky - si eu la fel cand eram mic l-am vazut si mi-a fost frica dar nu de papusi ci doar pt moment era si noapte :)


ooooo..inseamna ca eshti viteaz` rau:D:P

dragos_popa17
10th November 2005, 15:52
Cand eram f mic am vazut un film in care pe unu incerca sa-l omoare mana lui, si si-a taiat-o jos, si mana tot il urmarea. M-o speriat la culme atunci. :P L-am vazut insa iar, acu vreo juma de an, si m-o distrat la culme. Numa ca nu radeam cu lacrimi. :D Deci ideea e ca totul e relativ. :)

Rechinul Ucigas
10th November 2005, 16:03
ooooo..inseamna ca eshti viteaz` rau:D:P
ce vrei ma aveam 7 ani cred :P

Kyara
10th November 2005, 16:38
Cand eram f mic am vazut un film in care pe unu incerca sa-l omoare mana lui, si si-a taiat-o jos, si mana tot il urmarea. M-o speriat la culme atunci. :P L-am vazut insa iar, acu vreo juma de an, si m-o distrat la culme. Numa ca nu radeam cu lacrimi. :D Deci ideea e ca totul e relativ. :)

am vazut si eu filmu` ala ...fain rau:D.."casa groazei" parca se numea...
si mie mi s-a intamplat la fel, adik prima oara cand l-am vazut eram mica...m-am speriat da` catziva ani mai tarziu am ras mult la el:evil: :P

Kyara
10th November 2005, 17:10
ce vrei ma aveam 7 ani cred :P

poi da mey..si eu aveam in jur de 7 ani:P
da` priveste diferentzele:
eu:-timp de o luna de cate ori vedeam o papusha....dung!!...light's out:scared: :P
tu: ai fost speriat in noaptea aia, si doar fiindca era noapte....mie cred ca si acuma mi-e frica noaptea:rolleyes: :P
there for you're brave, you're a superman:P

hehehehehe....m-ai si glumeste lumea...:P

Rechinul Ucigas
10th November 2005, 17:23
there for you're brave, you're a superman


thank you dear !!! :))))

fia
10th November 2005, 17:26
Pe mine m-a speriat IT (e unul cu un clown) - http://www.imdb.com/title/tt0099864/ l-am vazut prin 90 cand aveam 9 ani si m-a speriat rau de tot.

L-am revazut acum vreo 2 saptamani si inca mi s-a parut tare filmul.

ieppy
10th November 2005, 17:38
nu prea am avzut filme care sa ma sperie. :D nu sunt fan al genului oricum. :d prefer psycho thrillere care insa nu prea sperie. it just fucks with your mind. :D

fia
10th November 2005, 17:40
Pai infricosatoare cred ca sunt daca le vezi cand esti mic.... evident ca atunci cand de faci mare nu te mai sperie :D

don_denver
10th November 2005, 17:42
cand eram mic..a fost cosmarul de pe elm street....mai nou..singurul..care m-a infricosat un pic...desi termenul de infricosat e tras de par...a fost blair witch project....

Tess
11th November 2005, 01:05
bine zis cu blair witch project...ultimele faze, si mom in care cade camera fac tot filmul...pur si simplu sunt geniale :ok:...nu creaza groaza, ci o stare de neliniste care e mult mai scary decat groaza pt simplul motiv ca este indefinita...

m`as tot uita la film numai pt faza asta, asa cum ma tot uit la `A few good men` pt scena in care jack nicholson recunoaste ca a ordonat code red :D


Q. I'll ask for the forth time. You ordered--

A. You want answers?

Q. I think I'm entitled to them.

A. You want answers?!

Q. I want the truth.

A. You can't handle the truth! .... Son, we live in a world that has walls. And those walls have to be guarded by men with guns. Who's gonna do it? You? You, Lt. Weinberg? I have a greater responsibility than you can possibly fathom. You weep for Santiago and you curse the marines. You have that luxury. You have the luxury of not knowing what I know: That Santiago's death, while tragic, probably saved lives. And my existence, while grotesque and incomprehensible to you, saves lives. You don't want the truth. Because deep down, in places you don't talk about at parties, you want me on that wall. You got me there. We use words like honor, code, loyalty...we use these words as the backbone to a life spent defending something. You use 'em as a punchline.. I have neither the time nor the inclination to explain myself to a man who rises and sleeps under the blanket of the very freedom I provide, then questions the manner in which I provide it. I'd prefer you just said thank you and went on your way. Otherwise, I suggest you pick up a weapon and stand a post. Either way, I don't give a damn what you think you're entitled to.

140) Q. Did you order the code red?

A. I did the job you sent me to do.

141) Q. Did you order the code red?

A. You're goddamn right I did.

Mihai
11th November 2005, 01:07
La fel ca si Fia... "It" a fost un film la care m-am speriat destul de rau :drak:
Insa l-am vazut cand eram destul de mic! :P Oricum unele faze mi se par criminale si acum :ok:

realmadrid.com
11th November 2005, 01:08
Chucky...aveam 5-6 ani cand l-am vazut....si unele episoade din X-Files :D
Stiu ca...pana sa ajung in dormitor...aprindeam toate luminile in casa :D...

Mihai
11th November 2005, 01:11
Sa nu uitam de Twin Peaks :D... nu pentru scene de graoza anume.. ci pentru toata atmosfera creeat excelent de david Lynch :ok:

Tess
11th November 2005, 01:12
dap. si melodia aia terifianta si plina de ciudat :ok:


@ .com: daaaaa....si io faceam la fel cu luminile :D
da` nu`mi amintesc numele vreunui film care sa ma fi marcat...imi amintesc totusi scene...unii intr`un hotel si mana unui criminal care iese de sub pat si o killeste pe una (criminalu` cu mana lui cu tot, nu mana singura :P)...stiu ca dupa faza asta nu mai intram in camere cu astfel de paturi :D -- nu paturi cu criminali sub ele, ci paturi care n`atingeau podeaua

madridista
15th November 2005, 23:40
mie nu-mi plac tipul asta de filme......
Nu vreau sa vad exorcizarea lui emily rose.....am vazut secvente.....si..........no way!!!

Marquise MGP
16th November 2005, 00:11
eu nu m-am speriat deloc la IT ca tot zice pe aici de el...m-am uitat la el ca la desene animate fara sa pricep mare lucru...insa am avut si eu cateva capodopere infricosatoare,bineinteles din cauza varstei...primul a fost "Loana" un film cu dinozauri pe care l-am vazut cu ambii parinti la cinema, a stat saraca maica-mea la rand la bilete cateva ore bune pt ca in timpul filmului sa inventez eu motive de genul : "vreau la toaleta" si "mi-e somn" ca imi era frica... daca il vedeti acum o sa muriti de ras cat de penibil e insa la momentul vizionarii aveam 5 ani :D ... hehe, cum zboara timpul ... dupa vro 2 ani m-am emancipat si ma duceam singur la cinema...desi stiam sigur ca imi e frica intotdeauna am fost atras de filmele de groaza si astfel am mai intalnit doua ecranari : "aligatorul" si "iubeste si musca" , primul cu un crocodil iar al doilea cu vampiri (primul meu film cu vampiri...nu stiam ce-s aia cand m-am dus la film)...toata lumea punea mana la ochi in cinematograf insa eu eram si dat dracu si nu vroiam sa zica lumea ca sunt "chicken" si uite-asa cascam ochii cat cepele vro 2 saptamani dupa vizionare cand dadeam de o camera intunecata :D

ce vremuri ....

nancy_callahan
16th November 2005, 02:24
dap. si melodia aia terifianta si plina de ciudat :ok:

julee cruise - falling :P si de fapt e atat de nevinovata melodia... :P

eu nu stiu de ce eram terifiata de dracula lui stoker :rolleyes:

desdemona
16th November 2005, 02:33
de Dracula eram si eu speriata rau... si totusi ma fortam sa citesc cartea.. ca-mi si placea... prin clasa a cincea parca :happy :rolleyes:

Gabriel
16th November 2005, 11:31
cand eram mic Dracula. (am vazut varianta cu Anthony Hopkins in rolul doctorului . mi-au cumparat ai mei si cartea din Mangalia...si am citit-o in cort la Vama Veche. bine ca erau multi oameni prin preajma...ca m-as fi speriat rau :D )

in prezent acest gen de filme doar imi aduc zambetul pe buze. acum alte filme ma sperie...si un exemplu este Requiem for a dream. :(

dragos_popa17
16th November 2005, 12:20
Acum mi-am amintit de un film. "They". A fost surprinzator de infricosator si bine realizat, mai ales pentru un film B-rated, cu actori necunoscuti.

realmadrid.com
16th November 2005, 13:18
Singurul lucru care m-a dezamagit la "They"...a fost ca toata lumea moare...cu toate ca doctorul ala isi da seama ca, "they" chiar exista...dar fara folos.

za_horse
17th November 2005, 01:04
Pe mine prima pelicula care ma speriat rau de tot a fost "Thriller" a lui Michael Jackson :happy pe la 5-6 ani (bine la cum arata acum cici nu ma mir - stiam eu ce stiam), dar filmul care mi-a infricosat copilaria (si eu aprindeam si stingeam pe lumini prin casa cand eram singur + verificam seara si deimineata sub pat o buna perioada de timp) a fost Aliens. Ultimul film care m-a "speriat" a fost "The Ring" prin atmosfera si zgomotele oribile de pe caseta respectiva.

goldbergg
16th December 2005, 15:49
astea-s filmele care v-au speriat: chucky si casa groazei....etc?; uitati-va la Texas Chainsaw Massacre si va asigur ca ramaneti cu sechele.

SixeR
19th December 2005, 23:29
Care ati vazut "House of wax"?Destul de infricosator!Sunt unele faze memorabile! Mai ales cand moare Paris Hilton. Doi frati gemeni toarna oamenii in ceara ca sa termine nu stiu ce draq de misiune pe care a inceput-o mama lor..cam asta ar fi tema acestui film.
Dupa filmu asta, nu o sa mai aprindeti niciodata lumanari!:D

thunder_liger
9th January 2006, 15:35
salut
sa va dezvalui ...din memoriile incetzoshate..here goes
1. ala cu manutza se chema evil dead 3 ( sau 4,sau 5)..si la vreamea aia m-a bantuit si pe mine
2. nightmare on elm street
3. dracula al lui stoker
4. chucky....primele
5. they..spooky
6. reqviem for a dream..ala te pune pe ganduri...
7. the ring
8. era unul cu niste parasiti de astia pe un insula unde il cautau pe nush ce medic..care era ax murderor..brr..

thunder_liger
10th January 2006, 17:04
silly me...cum am putut uita twin peaks (atmosfera dom'le) ,mulholland drive si mai era unu..tot de lynch

Darius
5th March 2006, 09:12
Eu ma gandesc la doua filme horror, filme pe care de altfel le-am vazut recent: Jeepers Creepers si Dracula 2000. Mi-a placut mai mult Jeepers Creepers, un film cu un monstru ciudat.

stefanm14
5th March 2006, 09:55
Jeepers Creepers e acceptabila prima parte, dar a doua e mai mult de desene si SF :D

relansat
5th March 2006, 16:21
Return of the Living Dead lll un film horripilant :)

GeKuRA
5th March 2006, 18:09
cand eram mic am vazut un film cu o maimutza mare care ii strangea pe oameni de gat... stiu ca atunci imi puneam cearsaful in cap cand erau faze naspa si imi acopeream urechile sa nu aud nimic :D:D:D
asa ... mai recent m-am uitat la Texas Chainsaw Massacre care este infricosator prin faptul ca te aduce in realitate, mai ales prin fazele de la inceput si sfarsit.
de obicei realitatea e cea mai infricosatoare...

King of Hell
6th March 2006, 12:23
Pe mine m-a speriat IT (e unul cu un clown) - http://www.imdb.com/title/tt0099864/ l-am vazut prin 90 cand aveam 9 ani si m-a speriat rau de tot.

L-am revazut acum vreo 2 saptamani si inca mi s-a parut tare filmul.

cine o avut ideea sa faca un clown ce omoara copii ... :(( :(( , am fost traumatizat vreo 5 ani de filmu ala...

cip_81
6th March 2006, 21:52
Tari mi s-au parut "The Grudge"...in varianta "americaneasca" si "Ju-On" (care este si varianta originala)...in varianata "japonizeasca".

Dar cel mai tare m-am speriat la un film pe care l-am vazut cand eram mic..."Expresul groazei" (daca retin eu bine)...m-am speriat asa de tare incat, mult timp dupa aceea, cand auzeam vreun zgomot, ma uitam ca un popandau...sa ma asigur ca nu e ceva care sa-mi puna viata in primejdie. :D


Return of the Living Dead lll un film horripilant

Asta e mai degraba scarbos decat infricosator.

relansat
6th March 2006, 22:01
@cip_81 :ok:

M`am uitat la el si mi s`a parut de`a dreptu` nasoliu si foarte prost facut ... da` a fost shokant ... eu nu`s un dur :D\

Inca unu`, ce ati auzit de Amithiville (sau cum s`o scrie el :) ) ?

nancy_callahan
8th March 2006, 14:49
the grudge e una dintre cele mai mari bufonerii ale sectiunii horror... jur ca m-a plictisit teribil... sorry guys :P

cip_81
8th March 2006, 19:44
Nicio problema, fiecare cu gusturile lui, dar mie mi-au placut tocmai pentru ca au venit cu ceva cat de cat mai nou si pentru ca piata era suprasaturata cu filme cu zombie (gen "Dawn of The Dead" sau "Return of the Living Dead"), cu "Dracule" sau "Frankensteini" (nici nu le mai stiu numarul), cu virusi "rai si agresivi" scapati de sub control, cu fiinte la fel de rele venite in vizita pe pamant sa faca "BAU" copiilor mici.

Altfel ,bune sunt si filmele care se inspira din fapte reale (aproximativ)...gen "The Texas Chainsaw Massacre" sau "The Amityville Horror" (cel din urma aparand in mai multe versiuni, cea originala fiind si cea mai buna...daca nu ma insel si celalalt film a avut o varianta originala).

White Shadow
8th March 2006, 20:52
the grudge e una dintre cele mai mari bufonerii ale sectiunii horror... jur ca m-a plictisit teribil... sorry guys :P

Cum poti sa spui asa ceva ?????????? Ma gandesc ca ai vazut acest film la un DVD si sunetul a iesit dintr-un televizor:D , daca aveai un sistem 5.1 conectat la acel DVD atunci nu mai postai propozitia asta pe acest thread.
Orice film horror isi pierde din farmec daca nu ai un Sistem 5.1 Dolby Digital.

TOP UMBRA FILME HORROR ( poate nu sunt toate filme horror dar am sa le introduc in acest top pt ca au fost filme bine gandite, originale, imprevizibile )

1.The Amityville Horror
2.Saw ( asta e mai mult psiho dar nu conteaza pt ca arata bine in top :D )
3.The Grudge
4.Mindhunters ( un film foarte bine gandit )
5.The Ripper
6.Final Destination 2 ( nu e horror dar il pun in clasament pt ca asa vreau yo , au fost cateva faze memorabile , cel mai bun inceput de film din cate am vazut pana acuma cu faza aia pe sosea unde totul a fost foarte frumos realizat , tipul ala care e taiat de un gard in patru sau cinci bucati , femeia aia la care i se taie capul si ramane in lift , tipul ala care a castigat la Loto sare pe geam , aluneca pe spaghetele aruncate tot de el , coboara scara putin catre ochiul lui dar se opreste , a crezut ca a scapat , dar scara incepe sa cada la el in ochi si ii gaureste capul :D )

Atat , am vazut multe filme horror , dar din pacate nu merita un loc in acest clasament.........

Adevarul e ca nu prea se mai fac filme horror si daca se fac sunt penale rau de tot , am observat ca americanii au inceput sa realizeze din ce in ce mai multe thrilere si asta e destul de bine :ok:

Alex15
8th March 2006, 21:13
:) cand eram mic ma mai speriam si io la astfel de filme, dar acum ma bufneste rasul cand ma uit la ele (mai rau decat la o comedie)! :)

stefanm14
8th March 2006, 21:46
Mie nu imi e frica cand ma uit la film, ci dupa aceea, de exemplu cand ma duc la baie ma uit inainte in toate partile. Bineinteles, asta daca ma uit la film noaptea, ca altfel n-are nici un farmec :)

relansat
8th March 2006, 22:25
Eu eram in cautare de un film care sa ma bage`n sperieti ashe ca o sa iau : The Amityville sa vad cum este :ok:

nancy_callahan
9th March 2006, 11:43
Cum poti sa spui asa ceva ?????????? Ma gandesc ca ai vazut acest film la un DVD si sunetul a iesit dintr-un televizor:D , daca aveai un sistem 5.1 conectat la acel DVD atunci nu mai postai propozitia asta pe acest thread.
Orice film horror isi pierde din farmec daca nu ai un Sistem 5.1 Dolby Digital.
ete nah, cum pot sa spun asa ceva?!?!? like i said, sorry, n-am ce-i face, dar chiar a fost o super porcarie. orice horror lately mi s-a parut incredibil de plicticos. nu e de parca o sa imi apara ceva de pe sub pat, nu e de parca nu mai ies seara pentru ca stiu ca jason x e pe urmele mele.
mai rau ma freak out psihologicele.
a, si vroiam sa te mai intreb o chestie: Final Destination?!?!?!? ala e horror mah?!?!? hai tu, nu pot sa cred ca ti-a placut ala... i mean ok, mor aia in partea 1, dar era chiar necesar sa mai faca si o partea a doua?! si daca bine iti amintesti finalul, inca un sequel e de-a dreptul imperativ. faci o porcarie de film. ok, inteleg, cu totii maiavem pene de inspiratie. dar tre sa o faci over and over again?!?!?!? :mda:

a vazut cineva Jason X vs Freddie? sau invers... :headbang: :headbang: :headbang:
inca regret ca l-am vazut. si asta s-a intamplat in urma cu vreo cateva luni.

dragos_popa17
9th March 2006, 12:00
Cred ca la un film horror depinde foarte mult cum te uiti la el. Daca te uiti singur, noaptea, cu castile pe urechi date la maxim, cum imi place mie sa ma uit la filme horror (sa simt atmosfera :D) atunci orice ti se pare infricosator :scared:
Final Destination nu e horror, da' e interesant de privit. Cel mai mult mi-a placut 2-ul. Primul a fost si el bun mai mult pentru ca a fost primul si a fost surprinzator. Al 3-lea e o prostie.

nancy_callahan
9th March 2006, 12:03
ce, a aparut deja si al treilea? ah, sunt in urma!!! :D

dragos_popa17
9th March 2006, 12:05
Erau mai castigati daca nu-l faceau :mda:

rasheedkpenny
9th March 2006, 12:20
The Blair Witch Project - doar partea I... pare foarte real! :drak:

stefanm14
9th March 2006, 12:31
Final Destination e thriller, nu e horror, dar partea 1 si a 2-a sunt misto. Partea a 3-a o am pe calculator, dar nu mi-a permis timpul sa-l vad, si cum am auzit de la toti ca e cam o porcarie nu cred ca o sa ma uit curand. Cred ca o sa iau mai multe filme horror de acu' inainte, ca prea mi-ati facut pofta :P

Tess
9th March 2006, 13:13
The Blair Witch Project - doar partea I... pare foarte real! :drak:

dap...io ma uit la blair witch project numai pt ultimul sfert de ora...si mereu raman cu o stare ciudata dupa...genial sfarsit :ok:

White Shadow
9th March 2006, 17:22
ete nah, cum pot sa spun asa ceva?!?!? like i said, sorry, n-am ce-i face, dar chiar a fost o super porcarie. orice horror lately mi s-a parut incredibil de plicticos. nu e de parca o sa imi apara ceva de pe sub pat, nu e de parca nu mai ies seara pentru ca stiu ca jason x e pe urmele mele.
mai rau ma freak out psihologicele.
a, si vroiam sa te mai intreb o chestie: Final Destination?!?!?!?ala e horror mah?!?!? hai tu, nu pot sa cred ca ti-a placut ala... i mean ok, mor aia in partea 1, dar era chiar necesar sa mai faca si o partea a doua?! si daca bine iti amintesti finalul, inca un sequel e de-a dreptul imperativ. faci o porcarie de film. ok, inteleg, cu totii maiavem pene de inspiratie. dar tre sa o faci over and over again?!?!?!? :mda:


Am spus yo ca e horror ?!?!?!? Am incercat sa fac un clasament cu filmele horror de care am fost foarte multumit , nu am gasit decat doua filme care sa merite acest loc in clasament si am mai completat clasamentul cu cateva thrilere.
OK The Grudge a fost o porcarie , nici o problema , OK Final Destination 2 a fost o porcarie , nici o problema ( nu pot sa inteleg persoanele care nu au fost multumite de acest film ) dar daca si The Amityville Horror e tot o porcarie pt tine , atunci chiar ca nu te mai inteleg.
Te rog frumos sa faci un clasament cu filmele din 2004-2006 de care ai fost impresionata , horror , thrillere sau thrilere psiho , sunt foarte curios :ok:

nancy_callahan
9th March 2006, 17:39
amityville nu l-am vazut. daca te uiti bine, m-am abtinut de la comentarii.

de ce vrei tu 2004 - 2006? nu mergi mai departe cu ele?
nu ti le pot pune intr-o anumita ordine, am sa ti le insir insa. sper sa te ajute insa:
The Others, The Forgotten, The Ring (1!!!), Requiem For a Dream, Pasarile. Mai?!?!

RstInPc
15th March 2006, 12:21
Tot din categoria filmelor mai vechi, eu as recomanda seria "Scanners" (1,2 si 3) interesanta ideea filmului. In mare, este vorba de niste tipi/tipe care au puterea sa controleze mintea si corpul oamenilor, sa le faca sa le explodeze capul etc.
Scanners I (1981): http://www.imdb.com/title/tt0081455/
Scanners II: The New Order (1991) : http://www.imdb.com/title/tt0102848/
Scanners III: The Takeover (1992): http://www.imdb.com/title/tt0105322/

Sunt un fan al filmelor ce pot fi incadrate in categoria filmelor horror. Sincer, nu am reusit sa gasesc un film care sa ma infricoseze. Am vazut si Venom, Hostel, Underworld, Underworld Evolution (continuarea lui Underworld), "Ripper: Leter from Hell". Acesta din urma chiar mi-a placut. Trailer-ul se poate vedea aici: http://videodetective.com/home.asp?PublishedID=747391 (vedeti ca la inceput dau niste reclame si dupa aceea incepe si trailerul in sine)

One-Man Show
15th March 2006, 12:33
cand era Tele7ABC in zilele de glorie difuza obsesiv seria "Nightmare on Elm Street"...scary stuff pt mine la varsta aia:o:

Rebellz
29th March 2006, 22:37
chucky,inafar de chucky 5,ala nu mi`o plakut delok..poltergiste,the exorcist astea au mai fost infricosatoare restu kre le`am vz nu au fost cine shtie ce...

CuoreBluSiempre
9th April 2006, 16:46
Pe mine m-a speriat IT (e unul cu un clown) - http://www.imdb.com/title/tt0099864/ l-am vazut prin 90 cand aveam 9 ani si m-a speriat rau de tot.

L-am revazut acum vreo 2 saptamani si inca mi s-a parut tare filmul.
corect am vaz si eu filmu ala cand eram mai mic .. frate ... o sapt dupa numai clovni vedeam prin casa ... mai ma si identificam si cu copilu ala mic :))

ULTRAS-CT
9th April 2006, 22:56
the grudge ! - prea tare filmu'

White Shadow
17th April 2006, 23:51
STAY ALIVE

cel mai bun film horror al anului 2006 , cel putin pana acuma , sa vedem ce mai apare pe viitor

Tess
18th April 2006, 04:45
mah, dar poate povestiti si voi o faza ceva :D...

Mihai
18th April 2006, 10:15
STAY ALIVE am vazut ca are nota 3 pe IMDb poate tu te-ai referit ca este infricosator de prost filmu :drak:

Andy1987
18th April 2006, 11:27
Casa de ceara, Saw 1,2, creep, si mai sunt faine :) aaaa...si the grudge este fainutz :P

White Shadow
18th April 2006, 16:35
STAY ALIVE am vazut ca are nota 3 pe IMDb poate tu te-ai referit ca este infricosator de prost filmu :drak:

tu sa te uiti la note , OK.....si yo am sa ma uit la filme....vizionare placuta , daca imi spui un film horror din 2006 mai bun decat Stay Alive ai o ciocolata poiana de la mine , stii de ce a primit nota 3 ?...pt ca nu au mai fost filme cu un subiect asa de interesant niciodata , e ceva deosebit care te atrage pana la finalulul filmului , dar de unde sa stii tu daca te uiti la note.....sau tie iti place sa vezi intr-un film doar sange si gloante in cap ?.....fratilor trebuie sa vedeti si ceva filme mai deosebite si nu va mai uitati la note , urmariti filmele , e suficient sa te uiti 30 de minute la un film sa iti dai seama de calitatea filmului si decizia va fi a ta daca vei urmari filmul pana la final.

Mihai
18th April 2006, 17:26
Stai ca nu te-am injurat:P Ma uit la note pentru ca in general m-am cam nimerit pe note cu IMDb. Ca mi l-ai laudat tu asa de mult:P o sa ma uit la el, sa vad si eu care e treaba. Insa eu ma iau dupa note pentru ca rar am vazut un film cu nota sub 4 care sa-mi placa!
Gata acu il caut:P

Leo_
18th April 2006, 20:25
Am gasit pe imdb niste filme cotate cu 4 care mi-au placut :D Dar, in general, punctajele de acolo sunt relevante...orice film peste 6 merita vazut :ok:

Mihai
18th April 2006, 21:32
asta voiam sa zic si eu:D insa poate asta e unul din filmele cotate prost pe imdb si e bun:D Chiar nu am mai vazut un horror bun de mult.

ULTRAS-CT
22nd April 2006, 13:03
tu sa te uiti la note , OK.....si yo am sa ma uit la filme....vizionare placuta , daca imi spui un film horror din 2006 mai bun decat Stay Alive ai o ciocolata poiana de la mine , stii de ce a primit nota 3 ?...pt ca nu au mai fost filme cu un subiect asa de interesant niciodata , e ceva deosebit care te atrage pana la finalulul filmului , dar de unde sa stii tu daca te uiti la note.....sau tie iti place sa vezi intr-un film doar sange si gloante in cap ?.....fratilor trebuie sa vedeti si ceva filme mai deosebite si nu va mai uitati la note , urmariti filmele , e suficient sa te uiti 30 de minute la un film sa iti dai seama de calitatea filmului si decizia va fi a ta daca vei urmari filmul pana la final.

de acord cu tine , mi`a placut filmul la nebunie ! Super tare :D

georgemp
9th May 2006, 11:58
Scary Movie,3!

Pepsi-Cola
14th May 2006, 11:33
chucky - si eu la fel cand eram mic l-am vazut si mi-a fost frica dar nu de papusi ci doar pt moment era si noapte :)

la fel si eu tin bine minte ca in accea noapte nu am dormit deloc am avut cosmaruri ..:drak:

ULTRAS-CT
11th August 2006, 17:49
Blair Wich Project 1999 ... cel mai infricosator film pe care l-am vazut :D

pinki
22nd September 2006, 01:47
vreau si eu sa vad un film de-a dreptul infricosator, sa ma sperie rau de tot. dar sa nu fie cu exorcizari... ce-mi recomandati? :D

r0bby
23rd September 2006, 13:48
stiti de unde pot face rost de filme horror vechi ..mai ales ala cu mana lu ala care il fugareste ca sa il omoare:lol: :ras-plans: :lol: :ras-plans: e supertare..apropo,stiti ce filme horror au aparut de curand pe piata?:)

White Shadow
23rd September 2006, 14:51
vreau si eu sa vad un film de-a dreptul infricosator, sa ma sperie rau de tot. dar sa nu fie cu exorcizari... ce-mi recomandati? :D

The Descent :ok:

Recomandat....dupa ora 23.00

Big Sexy
23rd September 2006, 17:13
The Descent :ok:

Recomandat....dupa ora 23.00

Ma crezi ca exact asta vroiam sa scriu si eu? E deosebit de claustrofobic. De monstrii suntem satui insa spatiile alea inguste m-au facut sa descopar ca sunt claustrofob :o: - groaznica senzatia!
In plus povestea are bine dozata actiunea si momentele de teroare absoluta!

p.s. prin 86-87 pentru mine filme de groaza erau American Ninja 1 si 2 :). Imi aduc aminte ca im era frica sa adorm sa nu urce pe bloc un ninja sa ma omoare :P

White Shadow
23rd September 2006, 20:00
Daca te uiti la filmul asta cu ceva prieteni care dau aiurea din gura chiar ca nu are nici un farmec , trebuie sa te uiti la el dupa ora 23.00 , singur sau cu prietena :evil:

Big Sexy , am dreptate ?

pinki
23rd September 2006, 23:04
o sa ma uit la el, cu compania potrivita :D

Big Sexy
24th September 2006, 01:17
singura companie potrivita e intunericul. Ok, se admit doar floricele si cola, dar atat. Altfel e nasol!

pinki
24th September 2006, 01:19
nici macar un tip mic (sau nu :D) acolo? ca sa nu ma sperii prea tare :D

Sasuke Uchiha
24th September 2006, 02:56
the thing, The Evil Dead , 2 filme de groaza excelente + filmele maestrului george a. romero

the descent slab rau de tot :rosu:

pinki
24th September 2006, 15:03
hai ca m-am uitat la trailere, la the evil dead am ras de efecte, nu cred ca m-ar speria, mai degraba as rade (sau mi s-ar face rau, prea mult "sange" :D), the thing, cred ca am vazut un remake, imi "suna" cunoscut... the descent, pana intr-un punct, pare bine realizat, mai ales la faza cu intunericul si claustrofobia. o sa ma uit la toate, sa vedem care ma sperie cel mai mult :D

va recomand si eu cele mai penibile "horror-uri" pe care le-am vazut, am ras o gramada, mai bine ca la orice comedie: "dead end" si "undead" :D

Sasuke Uchiha
25th September 2006, 01:57
trilologia the evil dead este excelenta, mult sange e ceva normal pt un film de terror de clasa B, a avut mult succes si asta ia permis regizorului sam raimi sa faca ani mai tarziu spiderman 1 si 2, sunt 3 filme bune de vazut cu prietenii noaptea :D il recomand
abia astept sa apara filmul jason vs fredy vs ash , va fi interesant

clawd
27th September 2006, 18:57
OK... I'm slightly confused.

abia astept sa apara filmul jason vs fredy vs ash , va fi interesant
E vreun proiect de-al tau? vad ca imdb-ul nu stie nimic de el... :wink:

Sasuke Uchiha
28th September 2006, 01:11
:happy :happy

tu mai asteapta si ai sa vezi... ash is the best !!!
sam raimi a confirmat si the evil dead 4 :D
s-ar putea sa apara si Jeepers Creepers 3

clawd
28th September 2006, 18:42
Mda... asa-mi trebuie daca nu l-am intrebat si pe Gogule mai intai...
Totusi...fazele gore, cu matze si maini si sange sarand si improscand peste tot nu ma prea impresioneaza... Unele sunt chiar... ahem.... dragute... :evil:
Mai scary mi se par fazele ca cele in care apare fata din The Ring, sau chestia din "Shutter". (hai sa-i zicem tot fata :D )

pinki
1st October 2006, 22:52
da, nici pe mine nu ma impresioneaza extraterestrii, sangele, monstrii etc... un suspans bun sau o fatza mai intunecata pusa la momentul potrivit au un efect mult mai bun :D da, the ring e bine facut...

Hard
2nd October 2006, 02:11
Expressul groazei il pot considera inspaimantator daca ma gandesc ca aveam doar cativa anisori cand l-am vazut si a fost si primul film horror vizionat:D

Universal
2nd October 2006, 07:15
Dreamcatcher-de recomandat :ok:

pinki
2nd October 2006, 17:20
dreamcatcher??? e cel mai naspa film pe care (cica) l-am vazut vreodata. pana la faza cu alienul e chiar ok, promite, dar eu cand a aparut alienu am oprit filmul. bleah.

Universal
2nd October 2006, 20:12
am räs de m-am spart cänd am väzut faza. Nu m-am oprit 20 de minute , apoi m-am uitat la ultimele minute..si am räs de minune din nou. Un bun film pentru regizori oligofreni :happy

pinki
3rd October 2006, 00:15
undead e cea mai tare comedie cica horror, dreamcatcher e o porcarie, pacat de morgan freeman, ala e film... :rosu:

Hard
3rd October 2006, 01:54
Young and restless mi se pare cel mai infricosator,mai ales ca nu se mai termina odata!:ras-plans:

pinki
3rd October 2006, 11:49
hehehe, sa stii :ras-plans:

clawd
3rd October 2006, 13:38
Comedii horror (cica) mai dragute (pe care le-am si vazut)... ar fi "Slither" si "Shaun of the Dead"...

Delia
3rd October 2006, 17:27
In The Ring 1 nu ma sperie atat de mult cand apare aia mica, Samara, cat ma sperie atmosfera aia si toate lucrurile alea carora nu le intelegeam semnificatia (femeia care-si pieptana parul, de exemplu:D ). Imi place mai mult ambiguitatea decat cine stie ce vampir sau monstru pictat astfel incat sa arate infricosator. Oricum, am cam trecut de varsta cand ma speriam la filmele de groaza, ma sperie acum mai mult filme de genul Requiem for a dream. ;)

pinki
3rd October 2006, 17:32
pe mine m-a cam plictisit requiem for a dream... dar e destul de traumatizant...

dorian27
3rd October 2006, 20:31
Daca vreti sa va plictisiti in timp ce asteptati nu stiu ce faza tare horror...uitati-va la See no Evil.
Chiar daca unii l-au recomandat ca film horror, scenariul este penibil iar in rest....no comment.
Imi e dor de un film cum au fost Scream si Pasarile la vremea lor....dar un nou Hitchkcock destul de greu de gasit.
Din ultimii ani mi-a placut The Village....(scenariul si intriga ...frumos potrivite pe jocul actorilor).

pinki
3rd October 2006, 22:25
am vazut si eu din greseala the village... pacat de sfarsit, ca in rest e interesant filmul... parca m-am si speriat, nu mai tin minte :D

Sasuke Uchiha
4th October 2006, 01:38
finalul in The Village a fost f bun si surprinzator si filmul a fost destul de bun
Requiem for a dream excelent
The Ring 1 de groaza nu a fost, insa dupa ce l-am vazut am ramas nebun dupa naomi watts :D

night of the living dead superb !!!

dannymoga
8th October 2006, 22:00
mie the ring si saw mi-au placut...mai sunt si altele de exemplu: The Grudge, The Lake House, Darkness, Deadbirds etc...

pinki
8th October 2006, 22:16
la saw eu cred ca am fost singura care se intreba inca de la inceputul filmului cine naiba e ala care sta intins pe podea si daca e mort :D altfel e bine realizat, e interesanta ideea si atmosfera, dar nu m-am speriat. :)

jhjjhhj
11th October 2006, 23:58
sicer p mn din astea relativ noi m-a km speriat the grudge si mi-a plaqt si saw...da nu m'a speriat...

Lavinia
12th October 2006, 00:46
hmmmz...dark water..da varianta japoneza,nu remake'ul amerikn..d obicei filmele japoneze sunt mult mai inficosatoare si mai bn faqte...nu's chiar atat d comerciale

Doctor_Satan
7th November 2006, 11:55
Pe mine m-a ingrozit cel mai mult seria Omen (3 parti).
Aveam vreo 10 ani si inchiriase taica-miu casete video cu toata seria si am vazut-o intr-o singura zi!
Va imaginati ce bulversat am fost o buna periaoda de timp!
Un alt film terifiant a fost "Infernul", pe care l-am vazut tot pe la varsta respectiva pentru prima oara. A doua oara cand l-am vazut aveam vreo 16 ani, dar mi s-a parut la fel de terifiant!

Vraciul
16th November 2006, 16:35
Hostel, aparut in 2006. Cica ar fi inspirat din realitatea est-europeana, trafic de organe... cu adevarat sangeros. il (foarte) recomand celor pasionati de acest gen de filme.

Sasuke Uchiha
16th November 2006, 20:06
hostel a fost bun, insa sa exagerat mult , cica iesea lume de la cinematograf vomitat in SUA de cata cruzimea era in film, mie nu mi sa parut prea de groaza dar a avut cateva faze destul de interesante

gignteam
19th November 2006, 21:37
shutter m'a bagat in sperieti. aseara m'am uitat numa la 20 min din the grudge. si acesta m'a bagat in sperieti. am tipat puri si simplu la faza din pod. azi la pranz pe lumina m'am hotarat sa ma uit din nou la faza din pod insa am pus camera video sa imi filmeze reactia. desi am vazut faza a doua oara la fel m'am speriat super naspa.

White Shadow
19th November 2006, 21:48
aseara m'am uitat numa la 20 min din the grudge. si acesta m'a bagat in sperieti. am tipat pur si simplu la faza din pod. azi la pranz pe lumina m'am hotarat sa ma uit din nou la faza din pod insa am pus camera video sa imi filmeze reactia. desi am vazut faza a doua oara la fel m'am speriat super naspa.

:happy :happy ce tare esti :happy ...bine ca nu am fost langa tine cand ai tipat :happy

Si eu am vazut filmul de mult timp , îi chiar tare....hai sa iti recomand un film horror finut.....The Amityville Horror............nu-i chiar asa horror :happy :happy...sa te uiti la film si dupa aia sa postezi pe forum sa imi spui cum a fost filmul.

gignteam
19th November 2006, 21:59
am filmul the amityville horror. este mai horror decat the grudge si shutter ?
daca vrei sa'ti trimit filmuletzul cand m'am speriat intra pe id'ul meu sa ti'l trimit. (gign_team)(imi trebe un program de taiat filme ca sa il pot baga in calc) :)))))

White Shadow
19th November 2006, 22:01
Mie mi-a placut mai mult Amityville Horror decat The Grudge .....faza aia cand a urcat tipa pe scara , sa uitat in pod si a aparut dintr-o data chestia aia care scoate zgomote ciudate ?

azriel
1st December 2006, 18:35
eu ma speriam la filmele cu Freddy pe la 7-8 ani :))

mi-a placut The Shining ... shi mai nou am vazut The Decent care a fost tare :P

atzi vazut careva Pulse sau An American Haunting? k multzi au zis k sunt excelente ...

phyxius
1st December 2006, 18:58
pulse l-am vazut. nu m-a speriat mai deloc. un amestec intre FearDotCom si Land of the Dead. incepe horror si se termina SF :). actorii - destul de buni. trebuia si o poveste mai buna.

Moshu
28th December 2006, 04:26
cel mai infricosator film care l-am vazut vreodata a fost IT (http://www.imdb.com/title/tt0099864/) l-am vazut cand eram mic si mi-a dat la cosmaruri....am inteles ca in 2007 apare partea a3a :D abia astept

little_earl
28th December 2006, 16:11
seria chucky :drak:

Sasuke Uchiha
30th December 2006, 22:07
28 days e foarte bun

Darth Revan
1st January 2007, 03:20
The Ring

Andreiy
13th January 2007, 19:26
Shooter!!!!!!!!

Alberto
16th January 2007, 21:05
Silent Hill - super atmosfera pe tot parcursul filmului...decorurile si efectele speciale sunt superbe. Cel mai horror film vazut vreodata. Inca sunt sub stare de soc datorita violentei acestui film :mda:

dj_jaxxx
16th January 2007, 21:14
Toate filmele Hellraiser sunt bune dar mai recent a inceput sa-mi placa Saw (1,2,3) pentru ca este un film extrem de inteligent.

Oricum cel mai naspa film la capitolul "horror" a fost "House of 1000 corpses".

edit: naspa din punct de vedere detalii grafice si violenta, mie mi-a placut filmul asta extrem de mult :)

Oricum o gramada de filme de groaza bune :)

Sasuke Uchiha
16th January 2007, 21:22
Silent Hill - super atmosfera pe tot parcursul filmului...decorurile si efectele speciale sunt superbe. Cel mai horror film vazut vreodata. Inca sunt sub stare de soc datorita violentei acestui film :mda:

:ok: foarte bun !

White Shadow
17th January 2007, 00:59
Silent Hill - super atmosfera pe tot parcursul filmului...decorurile si efectele speciale sunt superbe. Cel mai horror film vazut vreodata. Inca sunt sub stare de soc datorita violentei acestui film :mda:

Doar efecte speciale , nimik interesant , de un singur lucru am fost impresionat , unghiurile din care au fost filmate majoritatea scenelor , exact ca si in jocul Silent Hill.

irinaidu
17th January 2007, 01:08
si eu cand am vazut it prima oara si eram destul de mica m-am speriat f tare.

A.k.a
10th February 2007, 13:51
The exorcist :scared: alt film mai infricosator ca ala nu cred ca exista pt mine. Am avut cosmaruri vreo saptamana :D da eram si mic cand l-am vazut

mishiky
14th August 2007, 00:22
dap..si pt mine la fel..the exorcist ramane cel mai infricosator film pe care l-am vazut...in rest recomand Interview with the vampire..p care il pot numi filmu meu preferat

Prezinta povestea vietii lui Louis (brad pitt) si a lui Lestat (tom cruise), povestita de catre primul sub forma unui interviu. Felul in care a devenit vampir, regretele care au urmat, apoi schimbarea care s`a produs odata cu intrarea micutei Claudia (kirsten dunst) in viata lor. Trasaturile lor nu se schimba deloc cu trecerea anilor, din momentul in care au devenit vampiri, ceea ce pe Claudia o aduce in pragul disperarii. Intre ea si Louis e o relatie speciala si fetita incearca la un moment dat sa scape de Lestat, crede chiar ca a izbutit, dar de fapt se inseala. Final neasteptat, dar foarte inspirat. Merita urmarit!

Beowulf
1st September 2007, 10:12
Cel mai tare film de groaza pe care lam vazut e the grudge.:drak:tot mam speriat

mikeyy
27th October 2007, 14:13
Imi aduc aminte ca atunci cand eram mic m-am speriat la Chucky, la IT. De cand am vazut IT tot timpul mi-a rams in minte secventa cand au facut pactul copii ca se vor intoarce si multi ani nu mai imi aduceam aminte cum se chema filmul si l-am descoperit acum vreo 3 ani. Acum nu mi se mai pare atat de infricosator dar ramane totusi filmul meu preferat din seria horror, inca are farmecul lui :D.
As mai putea adauaga The Shining atat varianta din anii 80 cat si cea din anii 90, Exorcitul (anii 70) si un horror mai actual: seria "The Ring". Am inteles ca la anul apare "The Ring 3" ...can`t wait :)

Bronco
28th October 2007, 12:15
The Exorcism of Emily Rose...inspirat din realitate, scenele cu Emily Rose posedata, si in starea aia catatonica mi s-au parut infricosatoare. Daca si in realitate a fost asa, cred ca as fi cedat cu nervii sa fiu in preajma ei...

Dogville
31st December 2007, 14:31
un horror mai actual: seria "The Ring". Am inteles ca la anul apare "The Ring 3" ...can`t wait :)

....ciudat...daca ar fi scos partea a treia dupa prima toata lumea l-ar fi asteptat cu infrigurare....din pacate exista partea a doua care este una din cele mai mari porcarii din istorie...parerea mea...

jesus supremu
31st December 2007, 20:11
stirile de la ora 5:groggy::groggy:

Punisher
21st December 2008, 18:44
Alien-Superb,mai ales cand iese ala din el
Midnight Meat Train-La fel

sickcosmin
11th January 2009, 18:36
o stea pe cer
see no evil
nosferatu
chucky
the ring

Ted
11th January 2009, 18:57
chucky?las' ca te faci tu mare :D

dani-1
15th January 2009, 00:49
a vazut cineva Cannibal Holocaust ?
am auzit ca e cam traumatizant

karynna24
15th January 2009, 01:26
THE MIDNIGHT MEAT TRAIN:D Foarte...sangeros!!!

Grinco
15th January 2009, 02:29
a vazut cineva Cannibal Holocaust ?
am auzit ca e cam traumatizant
E destul de sadic, dar nu m-a traumatizat...

Dogville
15th January 2009, 03:05
Terminati cu dulceata in galosi si vedeti A L'INTERIEUR. Dupa care veniti acili-sea si ne spuneti care-i cel mai dur horror :rolleyes:

Cristina
16th January 2009, 18:26
Cand eram mica aveam mai multe filme de groaza la activ si ma uitam la ele fara nici cel mai mic stres.Preferatele mele de atunci:Chucky(cred ca era cosmarul fiecarui copil si unde mai pui ca aveam si o papusa asemanatoare) si Exorcistul(f bun).
Mi-au mai placut The Amityville horror(in genul la The Shining) The Mirrors si Interviu cu un vampir.
Oricum acum 2 ani am vazut The Ring si de atunci am lasat-o mai moale cu filmele de genul asta.La partea a doua nu m-am uitat decat 15minute.

cmpunk12
1st February 2009, 17:45
see no evil,twin peaks,it ala din 1990

karynna24
1st February 2009, 17:47
Cand eram mica aveam mai multe filme de groaza la activ si ma uitam la ele fara nici cel mai mic stres.Preferatele mele de atunci:Chucky(cred ca era cosmarul fiecarui copil si unde mai pui ca aveam si o papusa asemanatoare) si Exorcistul(f bun).
Mi-au mai placut The Amityville horror(in genul la The Shining) The Mirrors si Interviu cu un vampir.
Oricum acum 2 ani am vazut The Ring si de atunci am lasat-o mai moale cu filmele de genul asta.La partea a doua nu m-am uitat decat 15minute.

aveam si o papusa asemanatoare:cry::cry::cry:Spune-mi ca nu vorbesti serios!!! Cel mai horror e "The Midnight meat train" si "Hannibal!

Lucian86
1st February 2009, 19:43
"Eraserhead" de David Lynch

Desi nu e film horror, e foarte "disturbing" cum spun americanii :shocked:

cmpunk12
6th February 2009, 18:31
era unu cu un fel de maimutza care prindea oameni,ii omora(si ii taiea)si punea partile corpului prin pomi etc.... acum cred o sapt a fost difuzat pe kanal d

cmpunk12
6th February 2009, 18:35
cimpanzeii se numea filmu

Sorin Blaj
27th February 2009, 00:30
Mutilatorul si seria Padurea vie. Vechi, dar bune.

Urmuz
27th February 2009, 09:51
Un film vechi, vazut pe la 8 ani, si care cred ca se numea Lampa cu gaz, rolurile principale fiind jucate de Ingrid Bergman si Charles Boyer.

relansat
27th February 2009, 11:29
cum spunea colegul meu de apartament: "filmele de groaza din ziua de azi sunt precum manelele":D

Cristina
27th February 2009, 11:45
cum spunea colegul meu de apartament: "filmele de groaza din ziua de azi sunt precum manelele":D

Sa le vezi pe alea de la Kanal D.Mori...de ras.:DCred ca sunt cele mai proaste filme de groaza facute vreodata.
Mi-au placut si Psycho:ok: si Pasarile de Hitchcok.

praf_de_stele
3rd June 2009, 18:49
horror`urile sunt preferatele mele, dar nu prea ma sperii asa
ce mi s`a parut mai "frumos":P "the hills have eyes" - a avut unele secvente foarte bune pline de suspans, mie mi`a placut mult; "inheritance" - un thriller foarte bine realizat, e mai vechi, nu ma asteptam, dar chiar m`am speriat...din pacate nu`l gasesc pe net in nicio parte; "house" la inceput a fost mai infricosator, apoi devine ceva obisnuit, chiar putin plictisitor, iar finalul e unul foarte bine gandit..."hansel and gretel" - foarte bun, merita vazut, e unul dintre preferatele mele; "1408", "the haunting of sorority row"(l`am vazut ceva mai demult, s`ar putea ca acum sa nu mi se mai para asa, dar totusi a avut suspans); si "house of wax" mi`a placut...ce nu mi`a placut la filmul asta : paris hilton :confused: alta n`or fi gasit ? proasta alegere

apropo de kanal d...doamne ce porcarii de "horror`uri" pot da aia...nici un copil de 3 ani nu se sperie la alea :P

vreau sa vad "the exorcist"

A.k.a
3rd June 2009, 23:04
Bram Stoker's Dracula si Sleepy Hollow mi-au placut mult, daca pot fi introduse in categoria asta

Gooner
16th June 2009, 13:07
Cel mai bun horror dupa mine e de departe Shutterul din 2004. Dar, pe vremeuri se speriau oamenii si la Evil Deadul din anii 80 :D . Dupa mine, sunt mult mai bune filmele gen The Ring 1,2 care nu cuprind multe scene infricosatoare, dar si cele care apar....sunt bune. :D

praf_de_stele
16th June 2009, 14:53
@criss, tu unde ai vazut "the exorcist"? ca eu nu gasesc subtitrare care sa se potriveasca, nici in romana, nici engleza, nici spaniola(astea pe care le stiu eu:D)

iuli
16th June 2009, 15:41
The.Exorcist.25th.Anniversary.Edition.1973.PAL.DVD R.RO.iNT.torrent

Ia-l pe asta...e pe bittorrents.

praf_de_stele
16th June 2009, 16:14
multam fain :)

Dansatorul_19
16th June 2009, 16:22
era acum vreo 10 ani un film : Zona crepusculara parca se chema ,f.tare filmul si infricosator pe deasupra

yellow
3rd July 2009, 20:45
Cel mai tare film horror mi s-a parut "the uninvited", nu e horror deloc, insa sfarsitul te face sa ramai traumatizat. Vi-l recomand, iar cel mai infricosatoare filme pe care le-am vazut au fost The Grudge, The Ring si "Shutter 2004".:shocked:

White Shadow
3rd July 2009, 21:55
prietene...esti pe langa subiect cu mult....The Grudge intradevar...a fost infricosator......dar the uninvited ....intradevar are un final care trebuie sa recunosc ca e pe gustul meu....foarte imprevizibil....dar nu e infricosator deloc filimul.....

praf_de_stele
4th July 2009, 00:34
si mie mi`a placut mult "the uninvited", foarte bun finalul si tot filmul, in general
si "shutter", am uitat de el, dar da. l`am vazut cu niste prietene noaptea si`a avut influente asupra noastra :P

"the ring" a fost foarte bine realizat, mi`a placut si ideea filmului, dar nu m`a speriat asa

Gooner
4th July 2009, 00:47
the uninvited e bun, la fel ca the ring (1,2)...apare si 3 parca :D

interesant ca uninvited are rating 6.3 pe imdb. Probabil votantilor nu le-a convenit finalul ........o

btw. pe coperta de la uninvited scrie " from the producers of the ring and disturbia" , de aici si legatura

praf_de_stele
4th July 2009, 00:51
si "disturbia" mi s`a parut ok :) adica merita vazut cand te plictisesti :P

Anisia
4th July 2009, 00:57
Mie la un moment dat chiar imi placeau filmele de groaza. Insa dupa ce-am vazut The Grudge 2 la cinema, am ramas marcata si cateva nopti dupa aceea parca vedeam numai fetele alea albastre iesind de sub pat. Asa ca de atunci nu prea ma mai uit si in niciun caz noaptea:)

praf_de_stele
4th July 2009, 01:01
m`ati facut curioasa cu "the grudge" asta...partea a 2`a a aparut anul asta ? ca vreau sa le vad pe amandoua

aaa, nu. vad ca prima`n 2004, a 2`a in 2006 si a 3`a in 2009. dar de obicei, prima parte e foarte buna, celelalte nu mai sunt asa reusite

Gooner
4th July 2009, 01:43
The Grudge e o serie facuta de japonezi.....iar dupa mine niponi sunt cei mai bun la filme de groaza :D .

The Grude are faze tari, dar story lineul e de tot ....., parca e un Jeepers Creepers fara istorie :)

Q-Djyni
4th July 2009, 01:54
Varianta japoneza e mult mai infricosatoare,din propria experienta pot spune ca m-a speriat chiar.

La fel si cu Dark Water,varianta asiatica e mult mai buna.Parca fata mi s-a parut mult mai subtila,dar si cum a murit mama ei,Jennifer Connely este intr-adevar o actrita buna,dar cealalta varianta a fost extroardinara,mult mai multe imagini sumbre,plus felul cum curgea apa era foarte bine interpretat.Varianta americana e mai comerciala,fara multe idei din carte.

Eddy DoubleD
4th July 2009, 11:20
iar dupa mine niponi sunt cei mai bun la filme de groaza :D .

Asta e deja un adevar ce nu poate fi pus la indoiala.
Si americanii pot primi titulatura de cei mai buni la remake-uri dupa filmele japoneze.

Sifodias
4th July 2009, 17:50
Singurul film(de fapt a fost serial) ca m-a infricosat a fost twin peaks!!!Eram mai micut si ciudatenia lui mi-a dat fiori...
Sunt un fan al filmelor de groaza,am vazut cam tot ceea ce se putea vedea in materie si nimic nu m-a infricosat.De fapt,recunosc au fost unele chestii care m-au speriat...insa nu au fost filme ci realitatea umana(imaginile cu decapitarile,mutilariile si alte grozavii ce nu-s fictiuni care circula pe net).
Au fost niste filme cu unele faze socante,pe langa Cannibal Holocaus si À l'intérieur,amintite aici as mai adauga:Martyrs,120 days of Sodoma,Irreversible.Un sfat insa,daca nu sunteti amatori de violenta extrema,nu va sfatuiesc sa le vizionati.

Gooner
4th July 2009, 21:11
Varianta japoneza e mult mai infricosatoare,din propria experienta pot spune ca m-a speriat chiar.

La fel si cu Dark Water,varianta asiatica e mult mai buna.Parca fata mi s-a parut mult mai subtila,dar si cum a murit mama ei,Jennifer Connely este intr-adevar o actrita buna,dar cealalta varianta a fost extroardinara,mult mai multe imagini sumbre,plus felul cum curgea apa era foarte bine interpretat.Varianta americana e mai comerciala,fara multe idei din carte.

Fata din The Grudge parca e cea din The Ring + miscari de break-dance :lol:

Gooner
14th July 2009, 12:23
Alt film horror foarte bun, care mie mi-a placut e Unrest. Pe asta am uitat sa-l amintesc :)

Sergiu
19th July 2009, 23:13
Fata din the grudge = Sarah Michelle Gellar? Nu de alta, dar e una din actrițele mele preferate, dacă nu chiar actrița mea preferată și am văzut toate filmele cu ea care n-au fost horror, chiar și horror câteva, în fine toate fără Grudge și Scream. M-am uitat chiar și la episoade din All my childrens și am încercat și the grudge de cel puțin 4-5 ori, dar n-am rezistat mai mult de 10 minute niciodată. Ce să fac o să mai încerc pe viitor, dar chiar nu mă atrage deloc.

rob_din
19th July 2009, 23:20
Dintre filmele recente cele mai "infricosatoare" (dar termenul este clar exagerat) mi s-au parut Dark Water, Saw1 si The Grudge. De altfel la acest tip de filme cel mai important este regizorul, el trebuie sa stie sa creeze atmosfera. nu mai e de mult de ajuns sa tai niste capete pentru a te numi film "horror". Ba din contra

praf_de_stele
19th July 2009, 23:41
Fata din the grudge = Sarah Michelle Gellar?
cred ca se referea la tipa aia japoneza, personajul negativ

Q-Djyni
19th July 2009, 23:45
Un film cu adevarat infricosator este IT,cu Tim Curry in rol principal.

Clovnul care provoaca frica e genial.Cel putin mie,caruia nu prea se teme de nimic,mi-a creat discomfort :D :confused:

Mai am si alte filme in memorie,insa asta a iesit in moment la suprafata.


To be continued.

drughi
20th July 2009, 06:50
mirrors un film sa zic mai infricosator, the unborn, oricum cel mai tare film pe anul asta cica va fi ''2012'' lansare in noiembrie si knowing e tare ca si ''angels&demons''

Bronco
20th July 2009, 15:17
" The exorcism of Emily Rose "
Asta mi s-a parut scary. Inspirat din fapte reale...cu implicatii diavolicesti. Nu stiu, dar dupa filmul asta, de fiecare cand lucrez de noapte, ma cam trec fiorii la ora 3 A.M. Cei care au vazut filmul inteleg de ce.

Roddicted
20th July 2009, 15:53
Singurul film(de fapt a fost serial) ca m-a infricosat a fost twin peaks!!!Eram mai micut si ciudatenia lui mi-a dat fiori...
Sunt un fan al filmelor de groaza,am vazut cam tot ceea ce se putea vedea in materie si nimic nu m-a infricosat.De fapt,recunosc au fost unele chestii care m-au speriat...insa nu au fost filme ci realitatea umana(imaginile cu decapitarile,mutilariile si alte grozavii ce nu-s fictiuni care circula pe net).
Au fost niste filme cu unele faze socante,pe langa Cannibal Holocaus si À l'intérieur,amintite aici as mai adauga:Martyrs,120 days of Sodoma,Irreversible.Un sfat insa,daca nu sunteti amatori de violenta extrema,nu va sfatuiesc sa le vizionati.

glumesti, nu? :lol:

Doctor_Satan
3rd November 2009, 13:38
mirrors un film sa zic mai infricosator, the unborn, oricum cel mai tare film pe anul asta cica va fi ''2012'' lansare in noiembrie si knowing e tare ca si ''angels&demons''

Nu pricep ce vezi asa de infricosator la Knowing si 2012. Sunt doar niste fantezii, ca Deep Impact, Armageddon si altele asemanatoare. Filme care "prevad" apocalipsa si atat. Nothing scary about that!

TeBat
9th November 2009, 12:01
mie filmele horror mi se par mai mult comedii,mai infricosatoare sunt documentarele de pe Discovery despre spirite

Ulysses
9th November 2009, 13:30
" The exorcism of Emily Rose "
Asta mi s-a parut scary. Inspirat din fapte reale...cu implicatii diavolicesti. Nu stiu, dar dupa filmul asta, de fiecare cand lucrez de noapte, ma cam trec fiorii la ora 3 A.M. Cei care au vazut filmul inteleg de ce.

Ti se deschid si usile singure?:cool:

praf_de_stele
9th November 2009, 17:35
mie filmele horror mi se par mai mult comedii,mai infricosatoare sunt documentarele de pe Discovery despre spirite
hai, nu exagera, sunt multe filme horror foarte bine realizate, care chiar reusesc sa te sperie :)
ca mai sunt si d`alea ridicole, nu te contrazic. pe mine alea de pe discovery nu ma sperie prea mult, rar ma sperii in adevaratul sens al cuvantului
in fine, depinde de persoana si cat e sau nu de sensibila :D

Bronco
9th November 2009, 17:36
Ti se deschid si usile singure?:cool:Nu, cel putin nu inca... :happy Dar am vazut filmul doar de doua ori, si de atunci prefer sa nu-l mai revad. E prea creepy!!!!!

Hopshio
12th November 2009, 00:27
Acum am vazut the mist....m'a impresionat filmu

Denis
12th November 2009, 04:44
La inceput e cam plictisitor dar de la mijloc spre final "Paranormal Activities" este un film foarte infricosator. Mai ales ca zic astia ca e filmat in realitate, dar totusi baiatul nu e un asa bun actor ca si fata si s-au cam dat de gol. Oricum, merita vazut pentru cei care se cred smecheri ca nu exista fantome.:D

Eu unul cred ca ele exista, dar am foarte multa incredere in Dumnezeu iar asta ma face sa n-am nici o frica fata de chestii de genul.

Denis
12th November 2009, 04:55
Ti se deschid si usile singure?:cool:

Eu jur pe ce vrei tu... la mine la munca incepand cu ora 2:00 incep sa aud usi deschizanduse in bucatarie. Sunt la receptie, si nu e nimeni, nimeni la parter decat eu si asta de la security. (toate camerele sunt la etajele 2, 3, 4, 5, si 6). Si aud usi deschizanduse, care fac exact acelasi zgomot care-l face bucatareasa cand vine la 5:00 dimineata.

Dar tot nu ma sperii. O servitoare de la restaurant era gata sa faca pe ea numai cat i-am zis.:P

In hoteluri se intampla lucruri ciudate.

La fostul loc de munca, tot un hotel, la 5 jumate dimineata cand ma duceam sa asez niste chestii pentru micul dejun era cineva care statea afara la vre-o 10-12 metri de usa de la intrare, in pozitie de "drepti" ca la armata dar nu era asa incordat la umeri. Si se uita fix la mine... prin geamuri. Era geamul de la intrare si mai era un geam intre receptie si cantina. Si bineinteles, dupa ce am terminat de asezat ce aveam de asezat, nu mai era cand m-a intorsesem la receptie. Poate ca era un crack-head, cine stie.:D

Gooner
12th November 2009, 08:31
Astia vreau sa schimbe finalul la Paranormal Activity ca sa existe si loc de Paranormal Activity 2.
Interviu interesant cu cei doi actori principali: http://www.youtube.com/watch?v=Y_9jOZkOhhQ

Buget: 11,000 $
Incasari totale: 97,108,475 $

Filmul asta chiar a spart tot....o sa sara de 120.000.000 pana in 2010 :)

White Shadow
12th November 2009, 08:54
Oricum, merita vazut pentru cei care se cred smecheri ca nu exista fantome.:D

Eu unul cred ca ele exista, dar am foarte multa incredere in Dumnezeu iar asta ma face sa n-am nici o frica fata de chestii de genul.

altu din categoria de persoane care inca se roaga la Dumnezeu sa vina ploaia...

asa exista fantome cum exista teroristi.....aberatii pentru copilasi de gradinita..

nu va mai uitati ma la filme din astea daca nu sunteti pregatiti sa le vedeti,,,,

TeBat
12th November 2009, 14:09
hai, nu exagera, sunt multe filme horror foarte bine realizate, care chiar reusesc sa te sperie :)
ca mai sunt si d`alea ridicole, nu te contrazic. pe mine alea de pe discovery nu ma sperie prea mult, rar ma sperii in adevaratul sens al cuvantului
in fine, depinde de persoana si cat e sau nu de sensibila :D

nu exagerez draga,ce sa fac daca is mai de chiatra :D


Eu jur pe ce vrei tu... la mine la munca incepand cu ora 2:00 incep sa aud usi deschizanduse in bucatarie. Sunt la receptie, si nu e nimeni, nimeni la parter decat eu si asta de la security. (toate camerele sunt la etajele 2, 3, 4, 5, si 6). Si aud usi deschizanduse, care fac exact acelasi zgomot care-l face bucatareasa cand vine la 5:00 dimineata.

Dar tot nu ma sperii. O servitoare de la restaurant era gata sa faca pe ea numai cat i-am zis.:P

In hoteluri se intampla lucruri ciudate.

La fostul loc de munca, tot un hotel, la 5 jumate dimineata cand ma duceam sa asez niste chestii pentru micul dejun era cineva care statea afara la vre-o 10-12 metri de usa de la intrare, in pozitie de "drepti" ca la armata dar nu era asa incordat la umeri. Si se uita fix la mine... prin geamuri. Era geamul de la intrare si mai era un geam intre receptie si cantina. Si bineinteles, dupa ce am terminat de asezat ce aveam de asezat, nu mai era cand m-a intorsesem la receptie. Poate ca era un crack-head, cine stie.:D

ma Rave,tu lucrezi la hotelu' ala din "The Shining" ? :D

Tyler Durden
12th November 2009, 14:24
Pe mine cel mai mult m-a infricosat Titanicul, a fost infricoasator de tampit. :D

TeBat
12th November 2009, 15:40
Pe mine cel mai mult m-a infricosat Titanicul, a fost infricoasator de tampit. :D

da,Titanicul a fost ingrozitor(adica de groaza):D

Cristina
12th November 2009, 15:46
esteți nește rautaciști:P....eu cred ca ați plans cu lacrimi de crocodil la final:D

TeBat
12th November 2009, 15:59
crezi ca am apucat finalul? :D

little_earl
12th November 2009, 16:27
La inceput e cam plictisitor dar de la mijloc spre final "Paranormal Activities" este un film foarte infricosator. Mai ales ca zic astia ca e filmat in realitate, dar totusi baiatul nu e un asa bun actor ca si fata si s-au cam dat de gol. Oricum, merita vazut pentru cei care se cred smecheri ca nu exista fantome.:D
pentru cei care cred in fantome, spirite, strigoi si altele asemanatoare probabil ca filmul asta a fost "cel mai infricosator".

dar pentru o persoana adulta care nu se mai sperie de trantitul unei usi de ceva ani, filmul asta a fost o pierdere de vreme. nu vad cum a putut sa sperie lumea din moment ce te asteptai sa se-ntample ceva in fiecare seara. aia dorm, camera filmeaza, trebuie sa se intample ceva. BANG. se inchide usa. urlete si plansete in sala de cinema.

Denis
12th November 2009, 17:38
Ok adultilor.:D

Eu cred in ele dar n-am nici o frica fata de ele. Raman la parerea ca nu au puterea fizica de a muta obiecte, si de a intra in contact cu lumea vie. Habar n-am care-i adevarul dar eu am incredere doar in Dumnezeu. Nu-mi pasa ce cred altii.

Eu cand fac o rugaciune chiar am o stare de sprit de 10 ori mai buna, si atat conteaza. Cei ce nu cred in Dumnezeu sa le fie de bine.

TeBat
12th November 2009, 21:45
Ok adultilor.:D

Eu cred in ele dar n-am nici o frica fata de ele. Raman la parerea ca nu au puterea fizica de a muta obiecte, si de a intra in contact cu lumea vie. Habar n-am care-i adevarul dar eu am incredere doar in Dumnezeu. Nu-mi pasa ce cred altii.

Eu cand fac o rugaciune chiar am o stare de sprit de 10 ori mai buna, si atat conteaza. Cei ce nu cred in Dumnezeu sa le fie de bine.

corect

irinaidu
22nd October 2015, 02:57
Cine imi recomanda si mie niste filme horror ? Nu din cele evidente, gen Exorcistul sau the Shining, pt ca le-am si vazut si nici nu mi s-au parut prea bune.
Deci, opinii, pareri, sugestii ?

irinaidu
22nd October 2015, 02:57
Cine imi recomanda si mie niste filme horror ? Nu din cele evidente, gen Exorcistul sau the Shining, pt ca le-am si vazut si nici nu mi s-au parut prea bune.
Deci, opinii, pareri, sugestii ?

Hingherul
22nd October 2015, 04:01
The ruins. E din 2008
Daca esti singura, ai grija sa faci pipi inainte de film! Dupa, nu o sa mai ai curaj sa te dai jos din pat. Caz real cu nevasta-mea :))

Johnny D
22nd October 2015, 08:21
Eu l-am vazut, nu e rau.

Mie cele mai inspaimantatoare mi s-au parut "The Blair Witch Project" 1999 si "Rec" 2007, asta ultimu e film spaniol cu final terifiant.
Imi trec prin minte multe filme, dar mentionez doar highlight-urile, tin minte ca m-a impresionat mult "The Last House on The Left" 2009, nici "It Follows" 2014 n-a fost rau. Desi are o nota f rea pe IMDB, mie mi-a placut mult si "The Pyramid" 2014. Trebuie sa-ti multumesc, c-am dat de un film aparent f bun pe care nu l-am vazut cautandu-ti tie titlurile "The Labyrinth" 2015, o sa-l vad chiar azi!:))

Doctor_Satan
22nd October 2015, 13:53
Cine imi recomanda si mie niste filme horror ? Nu din cele evidente, gen Exorcistul sau the Shining, pt ca le-am si vazut si nici nu mi s-au parut prea bune.
Deci, opinii, pareri, sugestii ?
1408 a fost un film foarte reusit, desi nu cred ca nu l-ai vazut inca. Si It al lui Stephen King a fost simpatic.
Lost Things e interesant ca idee.
Un thriller bun a fost Inferno al lui Dario Argento.
Si un film mai mult gory decat horror, facut sa te marcheze, nu sa te sperie, este Serbian Film.
The Citadel (filmul irlandez din 2012) m-a impresionat cat de bine a fost facut pentru niste independenti, dar a fost si placut de vizionat.

Sir. Eko
22nd October 2015, 18:28
Eu nu is fan. Dar o sa iti zic dintre astea putine care le-am vazut...

Poltergeist-Ala vechi a lui Spielberg.
A Nightmare on Elm Street-un clasic.
The Texas Chainsaw Massacre...probabil ca l-ai vazut.
Sinister-Primul e bun.
A serbian film....nu e chiar horror dar e fucked up.
Cannibal Holocaust- e ok asta, foarte controversart. Ori iti place, ori o sa ti se para oribil. Dar...e smecher, zic eu.

Raiden
24th October 2015, 22:58
Eden Lake e cel mai bun horror pe care l-am vazut. Fara monstrii, fara fantome, fara demoni, fara balauri, fara icoane vorbitoare, fara chestii care prind viata si asa mai departe. In film se intampla niste chestii futute care au loc in real life. Mizerii precum Poltergeist sau A Nightmare on Elm Street sunt de recomandat copiilor care inca mai fac pe ei. The Exorcist mi se pare singurul film de tip "horror movie clasic" cat de cat bun.

Dante7
26th September 2016, 03:03
Ok, hai ca reinvii si eu o data topicul asta, e pacat sa moara.(cum tot revine Jason in fiecare film asa sa revina si topicul asta :D)

Cele mai infricosatoare filme mi s-au parut:

3. Paranormal Activity (1 si 3, parca. Nu le-am vazut pe toate)
2. Grave Encounters (vazusem un jump-scare in trailer, deci stiam ca vine in film si tot m-a speriat :)) )
1. The Conjuring (CA-PO-DO-PE-RA ! Atmosfera brilianta si jump-scares f bine executate)

Copil fiind, si eu tot de Chucky m-am speriat cel mai tare :))


Mizerii precum Poltergeist sau A Nightmare on Elm Street sunt de recomandat copiilor care inca mai fac pe ei. The Exorcist mi se pare singurul film de tip "horror movie clasic" cat de cat bun.

Seria ANOES are un farmec aparte. Ca multe alte filme horror, ele sunt interesante de vazute, dar cel putin in ceea ce ma priveste pe mine, sunt mai putin infricoasatoare. Just fun to watch. Dintre toate ANOES-urile, mie remake-ul mi s-a parut cel mai infricasator.

Iar Exorcistul, am mai vb pe alt topic, a fost o mare dezamagire pt mine. In 2016, mi se pare usor comic. Mi-a placut mai mult partea a 3-a. Tot asa, nu prea a fost scary, doar interesant.