PDA

View Full Version : pentru moderatori!



Cneazul
9th April 2007, 11:02
rog moderatorii sa stearga acest thread peste 8 zile,dupa ce se inchide poll-ul!
stiu ca nu sunt moderator, dar deschid acest thread pentru ca cei care scriu des pe acest subforum sa-si spuna ideile, pentru a face ca acest subforum sa fie cel mai frumos si cel mai usor de manevrat dintre toate! am si eu cateva idei in acest sens:D
1. exista foarte multe threaduri despre Andrei Pavel(isi va mai reveni andrei pavel, andrei pavel un sportvi de toata admiratia,felicitari andrei pavel pentru titlul de la munchen, daca AP nu e nimic cu e, etc.).propun sa se uneasca aceste threaduri intr-unul singur:andrei pavel(ma rog, nu neaparat numele acesta trebuie dat threadului), deoarece pentru un incepator si nu numai ii este foarte greu sa aleaga unde sa scrie informatii despre Andrei Pavel! daca are cineva de o informatie noua despre andrei pavel si vrea sa o scrie pe forum pe care thread sa o faca??? daca sunt multe threaduri, sunt si multe posturi inutile: fiecare scrie rezultatele lui pavel pe alt thread!
2. concursul propus de optimistul: propun sa se faca o sectiune separata in subforumul de ten is doar pt acel concurs, deoarece acum, la "turnee" pe primnele pagini sunt doar meciuri! daca s-ar face o sectiune separata nu ar fi asa mare" inghesuiala"
3.ar fi foarte interesant sa se deschida un thread cu numele" echipa de cupa davis a romaniei(sau cam asa ceva), in care sa putem vorbi despre jucatorii si sansele noastre in cupa davis, cu cine am vrea sa cadem la tragerea la sorti, etc.
eu am plecat la olimpiada de geografie asa ca nu o sa revin numai duminica:D aveti o saptamana sa "faceti praf" threadul

Ady
9th April 2007, 11:14
thread-urile cu pavel nu le unesc si hai sa iti explic de ce: cand unesti doua thread-uri mesajele in noul thread sunt aranjate cronologic, astfel, tinand cont ca pe thread-urile alea s-a scris concomitent, noul thread va fi o mare varza cu mesajele incurcate din toate thread-urile de care ziceai ... cel mai concludent exemplu este thread-ul cu jucatorul lunii in care la atacul asupra forumului de anul trecut au fost unite mai multe thread-uri si nu a mai putut fi recuperat... am lucrat atunci doua zile sa recuperez thread-ul cu "Secretele tennisului"
referitor la thread-urile cu meciuri, ele NU sunt pentru concurs ci pentru a discuta despre meciuri, pentru concurs sunt doua thread-uri cel cu propuneri si cel cu pronosticurile fiecaruia, ceea ce ma duce la punctul cu sub-forumul: nu vad ce rost are sa facem un sub-forum cu 2 thread-uri ...
thread-ul cu echipa de cupa davis poate fi deschis de oricine, am spus si pe alte thread-uri: deschideti thread-uri cu ceea ce vreti sa vorbiti, nu pot eu sa fiu singurul care deschide thread-uri si cu atat mai putin sa ghicesc ceea ce ati vrea voi sa vorbiti.

cred ca punctul 1 este clar ca nu poate fi realizat si nici nu o sa il iau in calcul, la celelalte ma supun dorintei majoritatii, desi eu nu sunt de acord din motivele precizate mai sus .
parerea mea e ca forumul de tennis arata ca orice alt forum mare din lume ...

Ady
13th April 2007, 12:57
cei care ati votat, nu aveti nimic de spus? de ce sunteti/nu sunteti de acord, cu care dintre idei sunteti/nu sunteti de acord? hai sa vedem daca gasim variante care sa multumeasca pe toata lumea, sau daca nu toata lumea, macar marea majoritate ...
vad ca thread-ul a fost vizualizat de 58 de ori si doar 5 oameni au votat ...

costeaa
13th April 2007, 13:47
eu sunt de acord cu concursul si cu sub-foirum pt cupa davis..cu threadurile cu numele de andrei pavel...nu ma pronunt:)

Ady
13th April 2007, 15:24
da, la un sub-forum pentru cupa davis ma gandeam si eu, acum ca ai zis tu cred ca la asta se referea si cneazul cand a spus "thread"

luma
13th April 2007, 19:56
Ce am de spus? Simplu:
1) daca unim threadurile cu Andrei Pavel nu se mai intelege nimic.
2) un subforum pt. concurs, nu vad de ce. Exista cele doua threaduri: unul pt. propuneri si unul pt. pronosticuri. Spunea Optimistul ceva de un program care centralizeaza punctele dar nu cred ca va putea rula pe forum.
3) un thread despre Cupa Davis exista; ba chiar mai multe.:D:P Ideea cu subforumul nu este rea. Am putea chiar sa vorbim cu Vadim. Dar eu vad mutate aici toate threadurile despre Cupa Davis.

Ady
13th April 2007, 20:01
Dar eu vad mutate aici toate threadurile despre Cupa Davis.

pai si eu tot la asta ma gandeam ...

luma
13th April 2007, 20:20
3.ar fi foarte interesant sa se deschida un thread cu numele" echipa de cupa davis a romaniei(sau cam asa ceva), in care sa putem vorbi despre jucatorii si sansele noastre in cupa davis, cu cine am vrea sa cadem la tragerea la sorti, etc.l
Cneazul, cred ca se gandea doar la echipa Romaniei.:)

Bumbescu
13th April 2007, 21:29
Ce mai faci Luma?:D

Ontopic: astept un thread dedicat pisicii lui Andrei Pavel.

krydo
13th April 2007, 22:32
Mie mi se pare buna ideea sa facem sub-thread-uri...Astfel, unul care nu cunoaste atat de bine forumul, ar putea avea mai usor acces la informatiile dorite. Ar fi bine sa facem unul cu echipa de Cupa Davis a Romaniei si unul special pt jucatori romani (+jucatoare romance - separat). Nu ar putea fi nimic rau in a face toate aceste mici modificari... :ok:
PS in poll nu am votat pt ca sunt de acord doar partial... cred ca toti jucatorii romani merita un sub-thread nu doar Andrei (este el un erou pt ca a dus echipa Romaniei in spate), totusi trebuie sa ii incurajam si pe restul si sa nu trecem cu vederea performantele lor, chiar daca acestea nu intotdeauna acestea sunt atat de semnificative.

Ady
13th April 2007, 23:10
s-a facut in alta parte chestia cu cate un thread pentru fiecare jucator si eu personal nu as vrea sa mai facem si aici, sa nu para copiat ...

luma
13th April 2007, 23:51
Ce mai faci Luma?:D

Ontopic: astept un thread dedicat pisicii lui Andrei Pavel.
Fac bine, remarcabil as zice.:D

Pai...deschide-l.:P

Val
14th April 2007, 15:20
s-a facut in alta parte chestia cu cate un thread pentru fiecare jucator si eu personal nu as vrea sa mai facem si aici, sa nu para copiat ...
Stiu la ce referi, eu v-am cerut sa facem chestia asta inca din ianuarie, insa va-ti facut ca ploua( Luma stie mai bine despre ce e vorba fiindca ea a a promis ca face). Nu-i nimic, am facut in alta parte si ideea chiar a prins.

luma
14th April 2007, 15:48
Val, nu m-am facut ca ploua. Este vorba de timp si imi aduc aminte ca ti-am spus asta intr-un PM.:rolleyes:
Sub-forumul nu-l creeaza moderatorii ci doar administratorul. Imi trebuia timp insa pt. threaduri, pt. a aduna material despre fiecare jucator in parte. Dar daca ma gandesc bine, asta puteati sa faceti si voi. :)

Edit: indiferent unde "a prins" ideea ma bucur. Este un castig pt. iubitorii tenisului romanesc.

Optimistul
15th April 2007, 23:02
Fac bine, remarcabil as zice.:D



Pina la urma ti-ai gasit deci miliardarul potrivit...

luma
15th April 2007, 23:36
:thinkso: Doream vreun miliardar? E bine de stiut...:D

Optimistul
15th April 2007, 23:39
Acum vorbesc serios :propun un sub-forum "Non tenis" unde putem vorbi si altceva decit tenis.Ce zici ?

luma
15th April 2007, 23:52
Si eu vorbesc serios: sub-forumul numai administratorul il poate crea.
Poate fi suficient si un thread, un fel de "friendship"...desi, daca imi aduc aminte bine :D exista unul: "off-topic...dar despre tennis". Ceva de genul asta.:)