PDA

View Full Version : La ce va gandeati in timpul dezastrului de sambata ?



Kainsashiki
8th April 2007, 22:21
Mentionez de la inceput ca intrebarea asta este DOAR PENTRU STELISTI si ii rog pe yoyo sau Liviu sa stearga mesajele intrusilor.

Pe langa faptul ca imi venea sa plang si sa-mi zmulg parul din cap, ma abtineam sa injur si eram indignat cum au intrat toate mingiile alea in poarta lui Andrey. La 1-0 pentru ei eram calm..la 2-0 deja nu-mi venea sa cred ce se intampla, iar la 3-0 deja imi dadeam palme..Golul de 3-1 nu l-am vazut decat in reluare dar totusi parca simteam ca se poate. Cand am vazut gafa lui Mirel m-am gandit la meciul cu Rosenborg...:(

A fost exact invers ca la meciul cu Dinamo Kiev din CL....si plm..astia au pus inaintea meciului pe tabela exact imagini din Dinamo Kiev - Steaua 1-4 :mda:

Gontel
8th April 2007, 23:28
Pai am ragusit in timpul meciului de cat am tipat si la cate injuraturi am bagat.

La 0-1 ma gandeam ce ghinion avem sa primim gol la primul sut pe poarta si eram impresionat de spectacolul facut de galerie, dar aveam convingerea ca vom intoarce meciul; la 0-2 mai credeam intr-un egal tras de par; la 0-3 m-am enervat groaznic; la ratarile din finalul primei reprize am simtit ca innebunisem si ca aveam nevoie de medicamentele lui CV Tudor, la 1-3 incepusem sa sper, iar la 1-4 m-am resemnat. Golul de 2-4 nici nu a mai contat.

Brian
9th April 2007, 00:39
Eu am inceput sa il injur pe Olaroiu cand am vazut care este echipa de start a Stelei... am vazut k a gresit inainte sa inceapa meciul. La golul de 0-1 ma gandeam cum de a fost lasat sa traga la poarta. La golul de 0-2 m-a enervat marcajul si faptul ca Andrey nu a avut nici o reactie. La aceasta faza a gresit Radoi(care a iesit gresit din marcaj), Petre Marin(a strans foarte tarziu) si Andrey. Tin sa mentionez k pe totzi 3 ii apreciez si k nu am nimic cu ei dupa acest meci(este normal sa prinda si zile mai proaste). La golul anulat pe motiv de offside m-am enervat si mai tare cand am vazut k nu a fost offside... la golul de 0-3 nu am mai avut nici o reactie...
Cand l-am vazut pe Elton cum a inceput sa joace...si cum facea orice vroia pe teren... aproape imi venea sa plang de ciuda k avem asemenea jucator si un antrenor care mai bine se apuca de facut prajituri intr-o cofetarie undeva decat sa se apuce de antrenorat... Tin sa spun k i-am remarcat ambitia lui Badea si jocul prestat de acesta(pana la retras Oli k mijlocas dreapta si l-a ofilit de tot), Thereau tot pt ambitie(spre sfarsitul jocului mai avea putin si se lua la bataie cu 2-3 dinamovisti), Ochirosii(tot pt ambitie dar si pt tupeu...si in special pt faza de la golul de 1-3) si nu in ultimul rand...Nicolitza care a depus un efort incredibil pe tot parcursul meciului si alaturi de Elton poate fi considerat jucatorul meciului...

Oli...ia-i de mana pe Ov. Petre, Gigel, Saban si Lovin...si ducetzi-va la National...poate acolo faceti treaba....cu jucatorii astia poti sa ajungi cel putin pe locurile 7-8....doar k nu sunt de Steaua... nu sunt jucatori foarte slabi...sa spunem doar k nu intra in planurile de viitor sau prezent ale Stelei...

mirung
9th April 2007, 12:24
Ma gandeam ca o data la 18 ani nici nu e prea rau!
Ce s-a intamplat in acesti 18 ani: Eindhoven, Benfica, Milan, juventus, Borussia Dortmund, Athletico Madrid, Glasgow Rangers, Liverpool, Southampton, Valencia, Villareal, Bettis, Real, Lyon,Kiev, Sevilla pentru noi, Knatspyrnuferlag si 17 Nentori pentru ei.
Ma mai gandeam ca eu l-am vazut pe Pavlovici dandu-le gol cu acul de seringa infipt in picior, ca l-am vazut pe Florea Voinea dandu-le 2 goluri in 2 minute, ca i-am vazut pe Marcel Raducanu si Vasile Aelenei jucand magarul la mijloc cu Dinu si Sandu Gabriel la 2-1 pt Steaua in Stefan cel Mare, ca am vazut 5-0 in Cupa pe 23 August cu Laca si Balint umilindu-i pe Rednic si Andone, 5-0 in '98 pe Ghencea, 4-2 in groapa lor cand au inugurat nocturna, am vazut cum ii omoara Andrei Cristea in min 89, i-am vazut anul trecut cum au tremurat pana in ultima secunda sa nu ia gol la Timisoara si sa mearga Sportul in cupa UEFA....
Ma gandeam ca daca Elton ii insira ca pe margele si ei trag de timp chiar la 4-1 ca o data la 18 ani nici nu e prea rau!
Hai Steaua!
Htistos a Inviat!

Luis Garcia10
9th April 2007, 12:33
Mi-au placut primele 4 minute..in care mi se pare ca dinamovistii nici nu mai stiau sa stea in ghete la asalturile noastre. La golu` de 1-0 am ramas fara reactie...dar eram convins ca vom reveni... La golul de 2-0 deja ma enervam cu transmisia de kkt a celor de la Kanal D :rosu: ! Eram foarte nervos...si mi-am iesit din minti cand am vazut ce usor au faultat ai nostri si astfel Niculescu a primit o lovitura libera facuta cadou de stelisti practic! Iar cand am vazut mingea in plasa ....:( Am inceput sa-l contest pe Andrey!
Am sperat in continuare dar.. Mirel a avut grija sa ne spulbere si ultima urma de speranta :rosu: Asta e ! Asta-i fotbalu`! Mi-am mai revenit cand am vazut autogolu` lu Ferdinand si infrangerea lui Arsenal :D :P ;)

starsteel
9th April 2007, 16:18
Mentionez de la inceput ca intrebarea asta este DOAR PENTRU STELISTI si ii rog pe yoyo sau Liviu sa stearga mesajele intrusilor.....
...de pe intreaga sectiune Suporter Steaua.

Snake_21
9th April 2007, 21:23
Pai la 0-3 nu mi venea sa cred, speram sincer sa fie un cosmar eram uluit in fotoliu si ziceam ca nu e adevarat. La 1-3 am crezut ca putem sa recuperam si sa facem macar un egal, si la 1-4 deja eram linistit cat de cat si impacat cu ideea ca o sa pierdem meciu. Oricum pe parcursul meciului mi am facut un car de nervi si am incercat ca am putut posibil si sa nu injur prea mult. In fine dupa meci mi a trecut dezamagirea cat de cat si ... acuma astept celelalte meciuri in care sper sa facem o figura frumoasa, pentru ca vreau neaparat sa mergem din nou in Champions League :D
Hristos a inviat!

dan
9th April 2007, 21:36
la golul lui munteanu am ramas uimit de frumusetea sutului, dupa golul lui danciulescu speram sa marcam rapid si sa putem spera din nou la victorie:groggy: ...iar golul 3 m-a enervat cel mai tare pentru ca lovin :headbang: a faultat fara rost.
apoi m-am mirat cum putem juca atat de bine, sa avem atatea ocazii clare de gol...steaua, care nu reusea sa aiba decat cate 3-4 ocazii pe meci cu UTA, Vaslui si alte echipe..acum a avut vreo 15-20 de ocazii foarte mari

unul din lucrurile la care m-am gandit e ca iar o sa incepem sa jucam penibil..ca adversarii o sa stea iar in aparare cu toata echipa si nu o sa castigam pentru ca la singura ocazie din meci o sa luam gol dupa balbaieli si greseli in lant( vezi vaslui)

georg40
9th April 2007, 21:43
La ce ma gandeam ?
Aha, mi-aduc aminte. ma gandeam la Voinescu - Zavoda II, Apolzan, Rodeanu - Balint, Bone - V.Moldovan, Constantin,Alexandrescu,Zavoda I, P.Moldoveanu...
Sa zic mai departe ? Mai stiu si alte variante...

bluesky
9th April 2007, 23:28
eu nu am vazut meciu insa cind am am vazut scoru de la pauza nu imi venea sa cred , o sa avem multe de tras daca vrem sa iesim pe locul 2 ..si ma gindeam poate in a doua repriza macar sa egalam de cistigat nu stiu ce sa zic..

Elphax
10th April 2007, 09:32
hai ca dezastru nu a fost, ati dat 2 goluri ...

Bumbescu
10th April 2007, 10:54
Am sperat tot timpul la 3-0, 3-1, chiar putin timp dupa 4-1, bazandu-ma in special pe faptul ca dinamo e o echipa de looseri(ce frumos e cand mi-amintesc de meciul cu foresta:D).
As putea spune ca sunt chiar convins ca daca nu gresea finul ciobanului egalam pana la final.

Toshiro
10th April 2007, 11:06
Dezastru? Daca a fost dezastru, cum de nu v-ati pierdut speranta nici la 0-3? Si nici la 1-4...
Cum se face ca echipele astea cu jucatori carora li se pregatesc statui au cel mai bun jucator in portar?

De data asta nu mai putem da vina pe Oli. V-ati gandit ca, asa, cu echipa incropita din ce-a mai ramas, Steaua a facut cel mai bun joc din primavara?
Daca vom juca macar asa pana la sfarsitul campionatului, n-avem cum sa pierdem locul 2...
Si nici Cupa. Mai ales ca victoriile impotriva celor doua echipe cu care mai avem de jucat ne vor mai indulci amarul infrangerii de Pasti.

YoYoyOi
10th April 2007, 11:22
nici eu nu cred ca a fost un dezastru. Acum cand ma gandesc la meci mi se pare ca infrangerea de la Vaslui a fost mai dureroasa decat asta.
In repriza a doua am facut un joc excelent, un joc pe care as vrea sa-l vad tot timpul la Steaua.
Prima repriza am jucat impardonabil de timorati si fara pic de concentrare.
Mi-am schimbat si parerea despre Oli, pe care am avut-o chiar dupa meci. S-a vazut ca dupa pauza a iesit alta echipa de la vestiare. Si asta e meritul lui Oli, pana la urma.

Toshiro
10th April 2007, 11:28
Te contrazic. Primele doua goluri dinamoviste au venit dupa doua mari ratari ale Stelei. La 1-0 sau 2-1 se juca altfel. Diferenta nu a fost de joc, ci de sansa la gol.

Brian
10th April 2007, 11:28
A iesit alta echipa de la vestiare?? Yoyo...ai vazut ultimele 8 minute din prima repriza??

YoYoyOi
10th April 2007, 11:32
Mai eu nu prea cred in prostiile astea cu sansa, noroc sau ghinion.
Cand dai in bara inseamna ca nu ai sutat suficient de bine ca sa intre in poarta, nu ca ai avut ghinion. La fel a fost si sutul lui Elton, chiar pe centrul portii, unde era Lobont. Daca dadea putin mai la dreapta era gol.
La fel si bara lui Radoi. A fost o executie proasta a sutului, de aia a dat in bara. Ca intentia lui era alta dar n-a sutat bine... a alunecat sau ce naiba a facut.


Am vazut tot meciul, dar la ce te referi?

Hard
10th April 2007, 11:35
la cat de prost jucam si ca le-am dat satisfactie alora care sunt si mai prosti ca noi:)

Vladek
10th April 2007, 11:39
Ma gandeam la cat de mult mi-ar place sa dau peste marele jucator Lovin intr-un colt mai singuratic si intunecat de strada, dupa ora 11 noaptea de preferinta, ca sa-l fac sa priceapa cu cateva "argumente" bine plasate ca n-are ce cauta la Steaua si ca ar face bine sa se care dracului incotro vede cu ochii.

YoYoyOi
10th April 2007, 11:44
asta trebuia sa ii explici lui Oli, ca el l-a bagat in teren :rolleyes:

Brian
10th April 2007, 12:11
Am vazut tot meciul, dar la ce te referi?

Pai...ai spus k a iesit alta echipa de la vestiare si ca este meritul lui Oli....dar nu este deloc asa.... singurul merit pe care il are Oli este k suntem pe locul 3 la 5(cinci) puncte in spatele locului 2...

YoYoyOi
10th April 2007, 12:13
Da, a iesit alta echipa de la vestiare. Am jucat altfel in a doua repriza. Si nu cred ca e doar meritul jucatorilor la faza asta. Adica prima repriza e "meritul" lui Oli si a doua a jucatorilor sau al norocului.... sau al lui Dumnezeu???

Sa fim seriosi.....

Luis Garcia10
10th April 2007, 12:15
De ce o luati pe reprize? :D :( Tot meciu` e meritu` lu Oli ;) Rezultat 2-4 :( :headbang:

Ioca10
11th April 2007, 16:41
Sincer vroiam sa plec aks,dar mi-am facut curaj sa raman,sa sustzin echipa si sa injur pe dinamo;)

dede
11th April 2007, 20:47
eu m-am gandit la ce noroc pot avea unii handicapati pe lumea asta :jerk:

prost sa fii, noroc sa ai :headbang:

Snake_21
11th April 2007, 23:04
sau prost sa fii, noroc ca esti :lol: cam acelasi lucru inseamna si asta :lol:

dede
11th April 2007, 23:06
mdea :sleep:
tot prosti raman :mda:

Snake_21
11th April 2007, 23:09
Lasa dede ca trece si perioada asta mai nefasta ;)

dede
11th April 2007, 23:18
cat mai repede, sa speram :sleep: ca nu mai am rabdare sa astept pana isi revin :mda:

Snake_21
11th April 2007, 23:19
Pai asa sper si eu sa fie cat mai repede ;)

bicamelut
12th April 2007, 09:14
se mai intampla, trebuie sa ne mobilizam pentru celelalte meciuri.

Bumbescu
12th April 2007, 14:23
asa e, inchidem threadul:D YOYO!!

YoYoyOi
12th April 2007, 14:31
gata, subiect inchis :D