PDA

View Full Version : Greva la FC Arges



Tudose
8th November 2005, 20:43
Conform ultimelor informatii primite de la Pitesti, la FC Arges s-a declansat astazi greva: jucatorii, care nu si-au primit banii de mult timp, au refuzat sa intre la antrenament, in timp ce Sorin Cartu a solicitat concediu medical pana la sfarsitul anului.

Se strange latul... se pare ca singura solutie e Netoiu, si nici aceea nu e sigura.

THE HUN
8th November 2005, 20:51
Cam multe evenimente in pauza asta de doua saptamani.

GruppoApparte
8th November 2005, 21:01
pacat de o e echipa atat de frumoasa , speram ca Netoiu sa nu isi bage coada , trebuie sa se gaseasca careva sa investeasca si aici .... sa investeasca cei de la Dacia Renault ce naiba daca nici aia nau bani atunci cine :((

inter
8th November 2005, 22:13
si fiu-meu al mare e in greva :D:D asa ca nu ma mira ca si fotbalistii de la Arges au recurs la aceeasi solutie!

feriti-va de cainetoiu ... ca veti reveni la vechiul nume ... si se pare ca n-aveti cum sa evitati acest lucru din pacate pt. voi!

ce_bine_e
8th November 2005, 23:27
am zis vrajeala, adik e o prostie ce se intampal la arges, si oricum o sa isi revina!

ultravioletcanada
9th November 2005, 01:37
pina se termina returul ne descurcam noi, macar de jucam cu juniorii, dar dupa aia naiba stie ce va mai fi. distractiv e ca primaria face nocturna acum, dupa ce a refacut si gazonul. cred ca nu o sa mai aibe cine sa le foloseasca :mda:

remy
9th November 2005, 01:46
Ce naiba, tot Netoiu sa-i scoata din rahat si pe astia ? Ca doar are dati cativa jucatori si acolo.

THE HUN
9th November 2005, 01:48
De ce pui asa intrebari grele?

Cra10veanu
9th November 2005, 04:51
Ce naiba, tot Netoiu sa-i scoata din rahat si pe astia ? Ca doar are dati cativa jucatori si acolo.
vezi ca gresisi ? "tot Netoiu sa-i bage in"

Benny
9th November 2005, 11:49
pacat, de o echipa care mergea atat de bine, sa se sparga din motive extrasportive. Sper sa nu se piarda istoria viola. Desi, daca ar vinde palmaresul, poate ar putea plati jucatorii.

dede
9th November 2005, 12:01
in legatura cu lipsa banilor, sa speram doar ca nu va ajunge acolo netoiu...netoiu pe oriunde merge face numai prostii (de ex craiova), doar pt a-si ajuta echipa de suflet, adica dinamo...

Cristy
9th November 2005, 12:03
pacat de o e echipa atat de frumoasa , speram ca Netoiu sa nu isi bage coada , trebuie sa se gaseasca careva sa investeasca si aici .... sa investeasca cei de la Dacia Renault ce naiba daca nici aia nau bani atunci cine :((


si-a bagat copos coada :drak: , s-ar putea ca renault sa investeasca la Rapid ... vezi gsp de azi :)

GruppoApparte
9th November 2005, 17:28
Nu cred ca or sa investeasca la Rapid , cum scria si acolo ce a zis Stroe ... daca nu au investit pana acuma la Fc Arges doar nu se vor apuca sa investeasca la Rapid ... dar oricum e posibil si acest lucru ; cred ca echipa va ramane pe mana primariei si va incerca sa vanda si din jucatori , ca au ce vinde fara probleme , si na din banii aia vor incerca sa mai supravietuiasca pana va mai iesi o serie de jucatori buni

esku
9th November 2005, 22:43
decat cu netoiu prin conducere mai bine in C .... din cate am inteles Stroe a spus ca se gandeste serios ca dupa finalul turului sa reinvesteasca Dacia-Reanult in FC Arges....ar fi cea mai buna solutii....performantele le-am avut in timpul cand eram finantati de Dacia si eram condusi de oameni capabili ca domnul Stroe, Sicoe ...etc ....nu jigodii javre si caini ca ilinca, netoiu si oameni cu interese politice ...nicolescu....

GruppoApparte
10th November 2005, 01:52
Copos: Renault nu va sponsoriza Rapid
George Copos a comunicat ieri că nu există nici o legătură între investiţia Renault, o nouă fabrică de cutii de viteză, ajutorul de stat pentru această investiţie, persoana sa şi clubul Rapid. Vicepremierul neagă în termeni categorici posibilitatea ca francezii să devină sponsori ai clubului din Giuleşti.
-----------------------
"Jucătorii se odihnesc cu profesorii!"
Greva jucătorilor piteşteni a continuat şi ieri. Elevii lui Sorin Cîrţu au venit la stadion, dar au refuzat să înceapă antrenamentul, din cauza restanţelor financiare pe care le datorează clubul. "Jucătorii sînt în grevă. Nu au primit banii în totalitate şi au refuzat să se pregătească. Cînd se vor duce profesorii la cursuri, vor începe şi ei antrenamentele. Pînă atunci se odihnesc", a glumit preşedintele Viorel Ilinca.
---
GSP

dede
10th November 2005, 10:42
Cīnd se vor duce profesorii la cursuri, vor īncepe şi ei antrenamentele
pai si daca ingheata anu scolar?...inseamna ca numai la anul vor incepe si ei sa sa antreneze? :happy

Benny
10th November 2005, 15:07
Pai, ce se alege acum de meciul cu Dinamo?

alamar
10th November 2005, 15:28
E, de parca asta era o problema...pentru Dinamo.:evil:

dede
10th November 2005, 15:31
pai poate sa fie...daca argesu nu se prezinta la meci, dinamo ar castiga numai cu 3-0 (cine stie cu cat vor castiga daca se prezinta argesu)

GruppoApparte
10th November 2005, 18:42
Lasati voi meciul cu Dinamo ca acolo oricum se stia cine castiga , dar oare ce sa va intampla cu Argesu ? in aceste conditii normal ar trebui sa fi retrogradat in divizia B sau C daca nu se prezinta la meci , cred eu , dar la noi e pe interese asa ca ... eu unu nu pot sa imi dau seama ce va fi

six
11th November 2005, 10:00
URSMAIER nu te vad!!! intradevar ii NASPA fara cashcaval:evil: ...:yeah:

GruppoApparte
13th November 2005, 00:59
se pare ca va iesi in curand din greva deoarece si pentru ca se vor duce profesorii la cursuri :))

Cra10veanu
14th November 2005, 03:45
va venii Netoiu, va smecherii pe acolo ce se poate, va dori sa mute echipa in vrancea, suporterii se vor opune, acesta va lua jucatorii si-i va duce in stefan cel mare, fc arges va avea o conducere canal timp de cativa ani pana va retrograda in divizia B, vor juca un an acolo se vor curatza si vor reveni in divizia A curati ca lacrima.
cam asa se intampla pe unde-si baga netoiu coada ;)

Benny
14th November 2005, 11:53
va retrograda in divizia B, vor juca un an acolo se vor curatza si vor reveni in divizia A curati ca lacrima.

Si in anul urmator va lua campionatul. Uitasi, pesemne:D

ultravioletcanada
17th November 2005, 21:55
LOL pai daca luam si campionatul, atunci sa vina netoiu!

esku
18th November 2005, 02:25
lucrurile s`au stabilizat la FC Arges .... consiliul local va finanta echipa pana la sfarsitul turului achitand si ultimele restante salariale, iar din primavara se asteapta un nou investitor ... cel mai probabil este Dacia - Renault (Constantin Stroe) sau ar mai fii o posibilitate.... implicarea Peugot care si`a aratat interesul inca din toamna, dar jigodia de ilinca nu a vrut sa acorde pachetul majoritar, aceasta fiind singura conditie impusa de Gheorghe Dolofan .... :ok:

ultravioletcanada
18th November 2005, 20:27
esku, stii ceva concret, sau astea sint vise? sincer, ar fi prea frumos ca sa fie adevarat :o:

esku
19th November 2005, 03:17
mah ... partea cu consiliul local e 100% sigura ... constantin stroe a declarat akum 1 luna parca...din cate imi amintesc ... ca ar fi interesat sa preia din nou pachetul majoritar ... a mai declarat ca ar putea rupe fara probleme 1,5 -2 milioane de euro pt finantarea echipei ... iar de gheorghe dolofan stim cu totii ce zarva era inaintea inceperii turului cand a vrut sa preia echipa...

GruppoApparte
24th November 2005, 03:50
JiJi a lu Netoaia sau a lu' Berbecali .... asta e intrebarea? ce parere aveti voi ... pe cine preferati si de ce ?

Benny
24th November 2005, 08:42
Sunt de acord cu ambii, atat timp cat isi impart echipele frateste. Deci daca ia Becali FC Arges, Netoiu sa preia de pilda Pandurii. Iar daca Becali ia Bacaul, atunci Netoiu sa ia Bistrita. Si tot asa. Federatia ar trebui sa aiba grija, ca Steaua si Dinamo sa aiba intotdeauna acelasi numar de echipa cu care colaboreaza in Divizia A. Altfel, grandul care va colabora cu mai multe echipe, va lua in mod sigur campionatul. Zic, ca Steaua si Dinamo sa fie limitate de catre Liga si Federatie sa colaboreze cu max. 9 echipe din Divizia A (in ipoteza ca se trece la 18 echipe). Cu asta va fi eliminata si practica aceea ciudata de a "motiva" financiar echipa care joaca cu celalalt grand. Cum sa motiveze de pilda Becali echipa lui Netoiu, nu? Ce ziceti?

uti2102
24th November 2005, 11:40
Cred k visatzi cand spunetzi ca Dinamo ar trebui sa controleze atatea echipe cat controleaza Steaua. Pai pe Steaua n-o poate egala nimeni, mai ales acum cand e cu acte in regula la carma dictaturii :evil:

Vadim
24th November 2005, 11:47
Care acte in regula? Buletinul si atat poate.

Benny
25th November 2005, 10:38
FC Arges si ceilalti se vor retrage in liniste, ca Steaua si Dinamo sa-si poata disputa campionatul.

uti2102
25th November 2005, 11:08
Eu zic mai bine sa facetzi ceva sa-i trimitetzi pe Dinamo la plimbare. Este o umilintza pentru echipe care reushesc cat de cat sa mai descretzeasca fruntzile in Europa sa ishi dispute trofeele contra acestui poll al rushinii... :mda:

Benny
29th November 2005, 09:16
S-ar putea ca FC Arges sa fie in viitorul nu prea indepartat din nou campioana!!!! Domnul Becali a declarat, ca daca va prelua pe Arges se va implica cu aceiasi seriozitate ca la Steaua, si ca Argesul s-ar putea sa ajunga din nou campioana! Astfel istoria viola nu va fi doar istorie ci si prezent si viitor, nu?

dorian27
29th November 2005, 10:12
ARGES-------- campioana sub conducerea lui BECALI?

:nah: :nah: :nah: :nah:
daca BECALI va ajunge la conducerea celor din PITESTI va avea doua arme cu care va lupta contra celorlalti (e o nebunie sa crezi ca va investi zeci de milioane in ARGES pentru a o face compatibila cu champions league)

mai mult ca sigur pitestenii vor ceda punctele din meciurile directe si isi vor da viata pe teren contra lui DINAMO ,RAPID ,POLI TIM etc.....caci doar nu or musca mana stapanului care ii hraneste
interesele sunt mult mai adanci si intunecate decat se vad la prima vedere...

uti2102
29th November 2005, 15:54
Hehe, pai voi credetzi ca e nevoie sa vina Argeshul supt Becali ca sa cedeze punctele Stelei ?! :o: Pai pana acum au fost supt Becali, dragilor tovarashilor ?! :drak:

remy
29th November 2005, 20:29
Nu va mai agitati, ca Argesul tot al lui Netoiu va fi, si pana acum a mers destul de bine. Mai informati-va (Cartu a spus ca sigur va fi Netoiu, chiar el il doreste cu ardoare). Si nu-mi bagati ca antrenorul Cartu e fan DINAMO, ca aberati, ca de obicei [VEZI CA F.C. ARGES A BATUT PE DINAMO CHIAR LA EA ACASA, DECI BLATUL "VAZUT" DE STELISTII FRUSTRATI, PICA].
Ce m-as bucura ca iar ciobanul sa dea gres in actiunile sale. Oricum, doar gura e de el si cam tot ce a promis, n-a facut (mai recent, vedeti si lauda de doi lei ca el va achita cheltuielile de judecata ale celor retinuti in Bulgaria !).
Si eu sant aproape sigur ca va fi refuzat cu eleganta si de data asta. Acest om trebuie izolat.

Ioca10
29th November 2005, 20:34
Probabil ca mutu o sa fie noul actionar:D
@remy nu ai nici o treaba cu viata esti obsdat de furturi si asta e ultimul post in care incerc sa-ti deschid ochii.corect ar fi MUTU la PITESTI

Onlinesport vrea parerea voastra
29th November 2005, 20:36
Cica actionar regele rromilor :D :
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=6903

Benny
30th November 2005, 11:33
FC Arges poate fi campioana, chiar din postura de pepiniera a Stelei. Ce, nu s-a mai vazut ca fiul sa-si intreaca tatal?

Tudose
30th November 2005, 13:58
Cica actionar regele rromilor :D :
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=6903
El Greco, daca cineva isi exprima o dorinta sa investeasca intr-o afacere nu inseamna ca va fi si primit. Presedintele CJ Arges, domnul Nicolescu, a afirmat ca e o gluma aceasta intentie.
Am trimis pe mail-ul contact@onlinesport.ro stirile despre ceea ce s-a petrecut la sedinta de aseara, unde a fost prezent si domnul Gheorghe Dolofan, dealer-ul Peugeot. Prezenta sa nu a fost dezvaluita nici aseara, la OTV, si nici nu a fost po****rizata. OLS ar putea avea ceva exclusiv in presa centrala. Vad ca inca nu au aparut pe site. Ce sa fac, Dolofan e om de afaceri serios, nu e regele rromilor sa starneasca un anumit tip de interes si sa facem si bascalie :rolleyes:

old lord
30th November 2005, 14:56
nu poate un lucru sa fie bun pana pana la capat

GruppoApparte
30th November 2005, 17:58
Si uite asa se duc pe apa sambetei visele lu' Double Jiji :))