PDA

View Full Version : Stiri si noutati la Otelul Galati



Pages : [1] 2 3 4 5

Marquise MGP
8th November 2005, 12:48
In preambul am sa rog pe toti cei care vor posta aici sa pastreze acest thread doar pentru noutati legate de echipa iar discutiile despre acestea sa le purtam pe threadul pricipal



In decursul zilei de astazi va avea loc o intrevedere intre Marius Stan si Aurel Sunda cu privire atat la viitorul echipei cat si al pricipalului galatean.Sunda nu pare dispus sa renunte insa avand in vedere rezultatele slabe ale echipei din acest sezon este posibila si o despartire pe cale amiabila intre fostul "ceferist" si gruparea otelara.

Tot astazi se va discuta si eventuala intoarcere a celor 4 jucatori exilati dupa meciul cu Jiul ... este vorba de Danut Oprea,Ionut Dragomir,Danut Somcherechi si Aurelian Dumitru.

Tudose
8th November 2005, 12:59
Pentru ca vad aici pomenit numele lui Danut Somcherechi si o posibila revenire a sa la echipa, iata declaratiile sale de dupa excluderea din lot, acum mai bine de o saptamana:

M-am trezit cu contractul reziliat. Jucasem toate meciurile, eram singurul integralist, la antrenamente dădeam totul, altfel nu aveam cum să joc, nu?... Aşa că de „indolenţă în pregătire şi joc”, cum au zis ei, nici nu poate fi vorba! [...] Indiferent de decizia Comisiei pentru Statutul Jucătorului, jucător liber de contract sau repunerea în drepturi, eu oricum nu o să mai joc până la sfârşitul anului. Conform regulamentului, dacă am evoluat într-un campionat, nu o mai pot face la altă echipă, nici măcar în străinătate. O să mă antrenez acasă, după care o să-mi caut o echipă, pentru că nu îmi încheie mie cariera Marius Stan atunci când vrea el!

Marquise, sper ca mesajul meu isi gaseste locul potrivit aici :)

Marquise MGP
8th November 2005, 18:21
in urma discutiei de astazi Sunda a spus "la revedere" bancii tehnice a Otelului din Galati.

"Am vrut să creez un şoc la echipă, că poate aceasta îşi va reveni în ultimele trei etape ale turului. Am considerat că aceasta este cea mai bună soluţie."

Interimatul la carma echipei va fi asigurat de Ion Gigi.

Marquise MGP
16th November 2005, 18:11
Desi s-a vorbit despre o posibila inaugurare a proaspetei arene galatene chiar la meciul cu Poli Timisoara oficialii otelari au considerat ca e mai bine sa nu grabeasca lucrurile si sa inaugureze schimbarile asa cum se cuvine la primavara...ce este de spus e faptul ca ,desi terminata cu intaziere, lucrarea de modernizare a stadionului Otelul a fost una cu succes , gazonul aratand impecabil , la fel spatiile pentru presa si cabinele de transmisie...urmeaza sa mai fie schimbate bancile de rezerve,gardul de protectie si tunelul care conduce jucatorii pe teren,totul fiind la standarde europene.

nu ii doresc echipei decat sa practice si un joc pe masura.

Marquise MGP
23rd November 2005, 15:41
Marius Stan a anuntat ca stie pe ce bani se bazeaza in campania de transferuri din iarna ... astfel , avand in vedere situatia deloc roza in care ne aflam , bugetul va fi ... tineti-va bine ... 500.000 $ ... probabil vor fi adusi 3 juniori si un jucator fara contract de banii astia ... divizia b , here we come. :(

se mai speculeaza totodata si aducerea lui Ion Andone , avand in vedere situatia dificila de la dinamo...vorbe.

ady51a
26th December 2005, 19:41
Se pare ca pana la urma la voi vine Petre Grigoras.

Mario Di Lazi
9th January 2006, 12:49
Otelul Galati la transferat pe Brujan?

Marquise MGP
16th January 2006, 21:25
nu am auzit nimic despre brujan

bogdan stelea a semnat cu otelul si se vorbeste de aducerea lui ossey ( poli TM ) , chihaia ( dinamo ) si fostul stelist marius baciu

starsteel
6th February 2006, 14:43
Baltoi(Dinamo), Paraschiv(Petrolul), Baciu(Steaua), Semeghin(Israel) principalul nostru atu cred ca este insa Marius Stan.

bada_otelul
14th March 2006, 10:08
aseara am aflat cateva lucruri importante.se stie ca stadionul e aproape gata,gazon excelent tribune renovate a ramas de montat un sistem nou de sonorizare si un sistem de supraveghere cu camere.nocturna nu se pune probl pana in vara.daca scapam in 2007 tre sa avem nocturna obligatoriu in div A si se va face.tinand cont ca s-a dat jos gardul la meciuri vor fi cam 100 de voluntari pt a nu putea patrunde cineva pe teren.toate astea le-a zis tofan aseara.forzza OTELUL

starsteel
15th March 2006, 11:30
Ultimele stiri de la Otelul, nu joaca Gado si Tanase in locul lor intra Apostol si Baltoi.
Din cate stiu exista in combinat probabil si la club abonamente cu 350.000 am inteles ca la sindicat ar fi 300.000.

starsteel
7th April 2006, 23:03
Pentru partida cu Bistrita lipsesc Ramses Gado si Salif Nogo.

alejandro
10th April 2006, 18:00
Oţelul Galaţi va participa in perioada 12-14 aprilie, la Chişinău la prima ediţie a Turneului internaţional de fotbal „Primăvara Moldovei”, rezervat copiilor născuţi în anul 1993.

La eveniment vor participa şi alte 5 echipe: KSK Tapiosagi (Ungaria), Bucovina Cernăuţi (Ucraina) şi trei formaţii din Moldova: Zimbru Chişinău, Buiucani Chişinău şi Şcoala sportivă de fotbal „Sfântul Gheorghe” Suruceni.

Organizator al competiţiei este Şcoala de fotbal din Suruceni, iar meciurile se vor disputa pe terenurile bazei sportive a formaţiei „Zimbru”.

bada_otelul
10th April 2006, 22:33
a revenit gado.lipseste baltoi(suspendat) cu cfr.de sambata poate juca si apetri.lashmi e un bulangiu(pardon asta nu era noutate)

Doctor_Satan
11th April 2006, 09:16
nu am auzit nimic despre brujan

bogdan stelea a semnat cu otelul si se vorbeste de aducerea lui ossey ( poli TM ) , chihaia ( dinamo ) si fostul stelist marius baciu
Lasa-ma cu Stelea, ca-n poarta l-am vazut doar pe amaratul ala de Vatca! Cand are de gand sa joace? Sau l-au adus doar ca sa dea bine la transferuri?

bada_otelul
11th April 2006, 09:49
cica gazonul de pe terenul de antrenament a fost insamantat odata si mai trebuie de 3 ori!cel de pe stadion a fost de 3 ori si mai trebuie odata deci va arata si mai bine desi arata excelent si acum.sa se incalzeasaca vremea

bada_otelul
11th April 2006, 14:54
apropo intra pe sport la art despre otelul,nu pe forum

starsteel
11th April 2006, 15:31
Intra Gado lipsesc Baltoi si Nogo pt. meciul cu CFR.

bada_otelul
14th April 2006, 19:37
apetrei poate juca in meciul cu sportul.mai sunt cativa jucatori cu mici accidentari dar nu vor lipsi la meciul cu sportul decat cei deja cunoscuti

alejandro
17th April 2006, 13:34
Echipa Oţelul Galaţi a câştigat Turneul „Primăvara Moldovei”


Turneul Internaţional de fotbal „Primăvara Moldovei”, rezervat copiilor de până la 13 ani, s-a încheiat la Chişinău cu victoria echipei Oţelul Galaţi (România). În finala competiţiei, tinerii fotbalişti români au învins cu scorul de 2-1 formaţia ucraineană Bucovina Cernăuţi.

Turneul “Primăvara Moldovei” a fost iniţiat de ŞFCJ „Sfântul Gheorghe”. Potrivit lui Valeriu Reniţă, preşedintele comitetului de organizare, turneul va deveni tradiţional şi se va desfăşura în fiecare an. Ediţia viitoare va avea loc în primăvara anului 2007.

bada_otelul
17th April 2006, 14:12
ce urat suna echipa ucraineana bucovina cernauti

alejandro
17th April 2006, 14:31
stiu bada,dar asta e realitatea...

OVIDIU 62
17th April 2006, 16:14
Avem viitorul asigurat,asa s-ar pare la prima vedere.Important este cum vom reusi sa gestionam pe viitor acest grup de copii foarte talentati.Sa speram ca domnul MARIUS STAN va crea contracte avantajoase pentru tinerii fotbalisti galateni si sa nu mai patim ce am patit cu echipele din BUCURESTI.

Sunchase
20th April 2006, 00:55
Baieti , capul sus ! se putea si mai rau ! :D

ULTRAS-STEEL
20th April 2006, 13:51
O Sa Fie Bine Asa Sa Avem Jucatori Din Propia Pepeniera

OVIDIU 62
24th April 2006, 17:07
La meciul cu VASLUIUL reintra in teren SALIF NOGO astfel apararea se va intari.Problema va fi din nou inaintarea care are multa treaba.Si mai este ceva,razbunarea lui Stan impotriva lui PORUMBOIU.

Doctor_Satan
28th April 2006, 08:57
La meciul cu VASLUIUL reintra in teren SALIF NOGO astfel apararea se va intari.Problema va fi din nou inaintarea care are multa treaba.Si mai este ceva,razbunarea lui Stan impotriva lui PORUMBOIU.
Ii rupem pe vasluieni!
Cel putin, asa ar trebui!

Doctor_Satan
28th April 2006, 08:58
Baieti , capul sus ! se putea si mai rau ! :D
Fii serios!
Noi n-avem portar, asta-i buba noastra!
Si oricum, a fost blat sa va ajutam un pic in campionat!
Du-te la baie!

OVIDIU 62
28th April 2006, 22:48
In meciul cu VASLUIUL nu joaca GADO si NOGO.De STELEA NICI NU POATE FI VORBA.

Doctor_Satan
3rd May 2006, 12:37
In meciul cu VASLUIUL nu joaca GADO si NOGO.De STELEA NICI NU POATE FI VORBA.
Si totusi, care-i faza cu Stelea? A venit sa stea pe banca sau care-i treaba?

OVIDIU 62
5th May 2006, 20:39
La MIOVENI reintra GADO si NOGO dar vor absenta SEMEGHIN si IULICA APOSTOL.

tutye
12th May 2006, 10:27
Echipa Galatiului va aparea în publicatia "Der Spiegel"

Ziarist german, trimis de Mittal la Otelul!

* Un jurnalist de la publicatia germana "Der Spiegel" a facut un reportaj cu gruparea "ros-alb-albastra", el venind în Galati la sugestia patronului Lakshmi Mittal, pe care l-a intervievat de curând * "Asta înseamna ca domnul Mittal este foarte interesat de situatia noastra", a tinut sa remarce Marius Stan, directorul general al Otelului dupa inedita vizita a lui Erich Follach, un sexagenar care a practicat gazetaria sportiva

Fotbalul dunarean, în Oglinda germana

Prezenta absolut surprinzatoare, zilele trecute, în curtea Otelului. Un ziarist german s-a aflat în Galati pentru a face un reportaj cu echipa multimiliardarului anglo-indian Lakshmi Mittal! Erich Follach, un neamt în vârsta de 60 de ani, a stat o zi întreaga în preajma fotbalistilor antrenati de Petre Grigoras, i-a luat un interviu directorului general Marius Stan, schimbând totodata impresii despre patronul "cel mare" al clubului, dar si despre fotbal în general. Reprezentant al publicatiei germane "Der Spiegel" ("Oglinda", în româneste), Follach este jurnalist de evenimente speciale si - asa cum ne-a informat directorul de imagine al Mittal Steel, Dorin Dumitrescu - a stat de vorba, în urma cu câteva saptamâni, cu însusi Lakshmi Mittal, la Londra. "Ziaristul german i-a luat un interviu domnului Mittal si a fost invitat sa viziteze Clubul Otelul, dar si biserica din combinat", a declarat Dumitrescu, el fiindu-i ghid neamtului în orasul de la Dunare.

"Se intereseaza de noi"

Marius Stan s-a aratat placut surprins de invitatia pe care gazetarul de la "Der Spiegel" a primit-o din partea magnatului mondial al otelului. "Asta înseamna ca domnul Mittal ne cunoaste foarte bine, ca îl intereseaza mult soarta noastra", a replicat seful "ros-alb-albastrilor". Erich Follach cunoaste fenomenul fotbalistic, sustine directorul de imagine al Mittal Steel, germanul fiind timp de mai bine de 20 de ani cronicar sportiv. "I-a placut ce a vazut la noi, cel putin asa ne-a spus. La rândul nostru ni s-a parut un tip simpatic, care a insistat sa se fotografieze cu echipa", a spus Stan despre interlocutorul sau.

Selectionata Ligii vrea si "ros-alb-albastri"

"Otelarii" lui Grigoras n-au intrat în atentia selectionerului Victor Piturca pentru turneul din America ("Grig" a zâmbit când a fost întrebat, ieri, într-o conferinta de presa, daca macar unul dintre jucatorii sai ar avea sanse sa plece cu "nationala" în SUA), dar exista locuri destule la reprezentativa Ligii Profesoniste. Marius Stan a fost chestionat de capii LPF daca ar fi de acord sa lase vreun fotbalist la aceasta selectionata divizionara, care ar urma sa sustina la Timisoara un turneu international pe perioada întreruperii campionatului. "Nu stiu daca voi agrea acest lucru, pentru ca noi avem deja stabilit un program. Fotbalistii, cu sotiile si prietenele, vor merge la mare dupa partida de pe Bega, cu Poli, pentru un program de antrenamente si relaxare înaintea disputei cu Farul, de la Constanta. Asa vom încerca sa mai marim vacanta de vara, care în acest an va dura doar opt zile!", si-a motivat Stan refuzul de a tine isonul Ligii. (Sursa VLG)

OVIDIU 62
20th May 2006, 19:55
Cu doua piese de baza lipsa am reusit iar o victorie in deplasare la TIMISOARA.

ISPAT_SIDEX
31st May 2006, 23:11
abea astept sa prajim si pestii aia de apa sarata.ca mam saturat de ei.
siau cam luat nasul la purtare dar au uitat cand veneau la stadionul lor sa sustina echipa noastra in uefa.o sai readucem cu picioarele pe pamant sambata.

ISPAT_SIDEX
31st May 2006, 23:16
pacat ca se termina campionatul asa repede.poate ca daca mai erau cateva etape...................puteam spera la ceva.

Marius.B
1st June 2006, 08:32
Stie cineva daca Tase se retrage pana la urma sau nu?
Am vazut la Tv un banner al suporterilor Realului cand Zidane a jucat ultimul meci pe Bernabeu (era adresat arbitrului) "Nu fluiera finalul,mai lasa-l sa joace pt noi",in caz ca se retrage ma gandesc ca baietii din Sidexplozia poate pregatesc si ei vreun banner special pt Tase.

starsteel
1st June 2006, 22:32
"Antrenorul Oţelului Galaţi, Petre Grigoraş, a acuzat în această dimineaţă stări de oboseală şi dureri în zona inimii, fiind transportat la Spitalul Judeţean din Constanţa. Tehnicianul, care se află cu Oţelul în cantonament pe litoral, a fost supus unor investigaţii amănunţite, iar spre seară starea sa de sănătate s-a îmbunătăţit. Însă medicii nu l-au lăsat să plece acasă, considerînd că este necesar să stea sub supraveghere medicală. "M-am simţit rău azi, acum sînt mai bine, însă doctorii au hotărît că este mai bine să petrec această noapte sub supraveghere medicală", a spus Grigoraş, care a mai avut în trecut probleme cardiovasculare"

Marius.B
11th June 2006, 11:15
Stie cineva daca Tase s-a retras sau mai ramane si sezonul viitor?

Marius.B
13th June 2006, 08:53
Se-nmulţesc ardelenii la Oţelul!
Fundaşul central Florin Lazăr (26 ani), al cărui acord cu divizionara secundă FC Bihor Oradea a expirat în urmă cu o săptămână, a semnat, ieri, un contract pe trei ani cu Oţelul Galaţi şi se va afla pe 21 iunie la startul pregătirilor formaţiei antrenate de Petre Grigoraş. Anunţul a fost făcut de conducerea formaţiei ardelene, care în iarnă i-a mai pierdut, tot înspre Dunăre, pe Vâtcă, Daniel Stan şi Gado.
În tratative foarte avansate cu "oţelarii" se află şi vârful de peste 1.90 metri al Universităţii Cluj - Emil Gabriel Jula (25 ani).
sursa VLG

starsteel
18th June 2006, 15:17
Stelea incheie contractul cu Otelul. Nu a jucat nici macar un minut intr-un meci oficial se pare ca sunt sanse sa revina C. Munteanu.

Marius.B
18th June 2006, 17:25
Am auzit zvonuri ca la plecare Stelea s-a certat cu Ionel Bors.Stelica neprimind nici un ban de la club.

starsteel
18th June 2006, 17:29
Cearta, daca a existat, chiar nu ne intereseaza.

starsteel
20th June 2006, 10:09
Portarul care va veni la Otelul se pare ca e Hotoboc de la Jiul.

starsteel
20th June 2006, 11:16
Citisem prin Viata libera ca urmeaza sa-si deschida site oficial si Otelul. Rusinos ca in 2006 un club de prima divizie sa nu aiba asa ceva. Sper ca macar dupa aparitie sa fie actualizat zilnic.

Marius.B
20th June 2006, 11:42
La capitolul imagine cei din conducerea clubului mai au inca mult de lucru.

erreyy
21st June 2006, 08:18
Vine Sfarlea de la Vaslui?

Marius.B
21st June 2006, 10:54
Vad ca aia de la GSP il dau venit pe Sfarlea la Galati,dar in presa locala nu s-a spus nimic despre transferul lui.Oricum eu cred ca e un jucator slabut.

starsteel
21st June 2006, 12:32
Vorbe goale aruncate sunt destule.

lolo_grupa_c
21st June 2006, 13:34
dar BABICU'??????se stie ceva? sau doar zvonuri??..

lolo_grupa_c
21st June 2006, 13:36
La capitolul imagine cei din conducerea clubului mai au inca mult de lucru.

poi...avem noi cumva director de marketing??......asa ziceam si io....rusinos...:rosu:

Cristian
23rd June 2006, 14:12
Cea mai noua stire, am auzit ca Dacia Unirea Braila va urma sa devina satelitul echipei Otelul Galati :D
Galati & Braila uniti impotriva capitalei :D

tutye
23rd June 2006, 14:17
Braila fara noi ati fi mereu anonimi.....Cat despre sfarlea se afla in lotul Oteluli si am inteles ca otelul i-a platit 40 000 de $ clauza de reziliere Vasluiului...Babicu nu vine...a venit Hotoboc pe 3 ani......

Marius.B
24th June 2006, 11:37
Braila fara noi ati fi mereu anonimi.....Cat despre sfarlea se afla in lotul Oteluli si am inteles ca otelul i-a platit 40 000 de $ clauza de reziliere Vasluiului...Babicu nu vine...a venit Hotoboc pe 3 ani......

Cica iesenii ar fi platit clauza de reziliere a lui Sfarlea si acesta trebuie sa se prezinte la Iasi de urgenta.

lolo_grupa_c
24th June 2006, 15:31
sfarlea era la stadion la reunirea lotului....iulian arhire la fel....sa vedem ce o sa iasa....marius stan a zis ca vrea sai opreasca pe amandoi...

Mario Di Lazi
28th June 2006, 09:57
'Oţelul Galaţi (antrenor Petre Grigoraş -confirmat-)
Au venit: Dumitru Hotoboc (portar, Jiul Petroşani), Florin Lazăr (fundaş central, FC Bihor Oradea), Iulian Arhire (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Jozsef Lörincz (fundaş, Gloria Bistriţa), Sebastian Sfârlea (mijlocaş, FC Vaslui), Silviu Ilie (mijlocaş, Dunărea Galaţi), Emil Jula (atacant Universitatea Cluj-Napoca), Dorel Bănaru (atacant, Dunărea Girgiu), Florin Măjer (atacant, Gloria Bistriţa), Răzvan Radu (atacant, Gloria Bistriţa)
Au plecat: Bogdan Stelea (portar, s-a renunţat la serviciile sale), Alexandru Bălţoi (atacant, Dinamo Bucureşti)
Posibile veniri:
Posibile plecări: Iulian Apostol (atacant, Farul Constanţa)

lolo_grupa_c
28th June 2006, 11:59
nu pleaca iulica nici mort la cta.....iti zic io asta...

Marius.B
29th June 2006, 08:38
nu pleaca iulica nici mort la cta.....iti zic io asta...


Din pacate Iulica e deja plecat la Constanta si nu cred ca va reveni prea curand la Otelul.Poate doar in calitate de adversar al nostru.

bada_otelul
29th June 2006, 18:23
baieti,sambata joaca otelul cu dacia unirea braila pe stadionul otelul de la ora 10,nu uitati ca avem o polita de platit brailenilor,asa ca trebuie sa ii umilim

starsteel
29th June 2006, 19:11
"Oţelul Galaţi - Dunărea Galaţi 6-2

Echipa Oţelul Galaţi a învins, ieri, cu scorul de 6-2, formaţia Dunărea Galaţi, în primul meci amical disputat în cadrul pregătirilor pentru sezonul 2006/2007.

Pentru Oţelul au marcat Iulian Arhire '14, Gabriel Apetri '20, Ramses Gado '48, Robert Elek '53, Dorel Bănaru '63 şi Viorel Tănase '85 (penalti). Dunărea a punctat prin George Mogoş '52 (penalti) şi Bozga '61.

În prima repriză, antrenorul Oţelului, Petre Grigoraş, a folosit rezervele, echipa fiind alcătuită din portarul Borş şi jucătorii de câmp Jula, Şomodean, Brujan, Mărginean, Arhire, Bănaru, Apetri, Măjer, R. Radu şi Lorincz. După pauză, Grigoraş a trimis în teren următorul 11: Vâtcă (portar), Crăciun, Fl. Lazăr, Sg. Costin, S. Ilie, Gado, Tănase, Paraschiv, Sfârlea, Elek, Bănaru.

La meci nu a fost prezent portarul Dumitru Hotoboc, transferat în această vară de la Jiul, după ce acesta şi-a reziliat contractul cu Oţelul pentru a se întoarce la Petroşani. Locul său în formaţia gălăţeană va fi luat de Valentin Borş, ultima oară la divizionara B FC Botoşani. "Despărţirea a fost amiabilă, jucătorul a vrut să se întoarcă acasă", a explicat directorul general al clubului Oţelul, Marius Stan.

Oţelul Galaţi va disputa următorul meci amical sâmbătă, la ora 10.00, în compania divizionarei B Dacia Unirea Brăila." sursa Prosport

Ultras Farul
30th June 2006, 03:49
Lasa-ti ca Iulica si-a facut datoria fata de Otelul , acum trebuie sa si-o faca fata de Farul.

Marius.B
30th June 2006, 19:28
Lasa-ti ca Iulica si-a facut datoria fata de Otelul , acum trebuie sa si-o faca fata de Farul.

Pai problema e ca voi nu prea il lasati sa joace si nu stiti sa il apreciati la adevarata lui valoare.

lolo_grupa_c
30th June 2006, 20:51
chiar a plecat???dupa ultima etapa chiar el zicea ca nici mort nu pleaca,ca se da lovit etc.etc....ca nu e primit bine acolo....pacat ca e galatean deal nostru...pacat

Ultras Farul
30th June 2006, 21:48
Cei drept nici noi nu prea il agream pe Apostol , daca Otelul ar da o suma bunicica pe el poate ca s-ar intoarce.

lolo_grupa_c
30th June 2006, 22:19
iti spun sigur pt. ca am vorbit cu el personal.....nu vrea nici in ruptul capului sa joace la cta....poate se inteleg cluburile cumva,pt. ca noi il vrem la galati,acasa..

Marius.B
2nd July 2006, 12:01
Apostol este plecat definitiv la Constanta.Cei de la Farul cer 200.000 de dloari pt imprumutul pt un sezon la Otelul,suma destul de mare avand in vedere bugetul nostru.Din pacate Iulica nu va reveni prea curand la Otelul poate doar spre apusul carierei sale.

starsteel
2nd July 2006, 18:19
Partida amicala Otelul - Dacia Unirea Braila 4-0
Au jucat: Vitca - Lazar, Marginean, Sg. Costin, Craciun – Gado, Paraschiv, Brujan, Badescu – D. Stan, Banaru.
Au mai jucat:Bors, Somodean, S. Ilie, Sfirlea, Madjer, Tismanaru, Arhire si Jula,

Mario Di Lazi
2nd July 2006, 18:38
Jucătorii gălăţeni trag de Semeghin
Jucătorii “oţelari”, prin vocea căpitanului Viorel Tănase, au anunţat ieri că se simt singuri fără Dorin Semeghin, care încă n-a dat un răspuns dacă va continua sau nu la Galaţi. “Noi i-am dori pe toţi cei care au plecat în această vară, dar ştim că în cazul lui Seme decizia îi aparţine numai lui. Vrem ca fratele nostru să revină la familia lui în vestiar. Nu dorim să «divorţăm» de el”, a spus Tase.

SORINULTRA
3rd July 2006, 08:16
seme este un inimos extraordinar , cred ca va reveni.

starsteel
4th July 2006, 10:57
M. Baciu a refuzat o oferta de 10.000$/luna si 200.000$ la semnatura venita din partea lui FC Arges dclarand ca isi respecta cuvantul dat la Otelul iar salariul de aici este pt. el satisfacator. Multumim M. Baciu!

Cristian
4th July 2006, 16:47
Marius Baciu ar trebui sa fie un exemplu pentru toti, asa cum este si Viorel Tanase.
Poate se intoarce si Semeghin, chiar mi-a placut cum s-a daruit

starsteel
4th July 2006, 16:55
E neclar cu Seme spuneau ca s-ar intalni la aeroport, cam vaga treaba sper ca in final sa ramana la Otelul. Sigur avem nevoie de el.

SORINULTRA
5th July 2006, 08:12
stie cineva a venit seme pana la urma?

Marius.B
5th July 2006, 09:26
Seme nu a venit si a plecat si Sfarlea.

lolo_grupa_c
5th July 2006, 11:07
de ce a plecat sfarlea??

Marius.B
5th July 2006, 11:42
A plecat pt ca cei de la Iasi achitasera banii.Daca ar fi ramas aici s-ar fi iscat un conflict intre cele 2 cluburi,iar jucatorul ar fi fost suspendat pana la rezolvarea litigiului.Asa ca Marius Stan a considerat ca e mai bine sa ii dea drumul jucatorului sa plece.

bada_otelul
5th July 2006, 13:37
chiar daca a plecat sfarlea nu e capat de tara,era un jucator bun dar daca arhire joaca la fel ca in cele 2 amcale nu cred ca o sa se mai gandeasca cineva la transferul pierdut al lui sfarlea.si pe arhire il cheama tot iulian si e tot galatean...:D

starsteel
6th July 2006, 10:59
Adevarul ca sau pierdut cativa jucatori importanti in intersezon, Baltoi, Apostol, probabil Semeghin si am ratat si cateva transferuri. Cred ca marele castig e faptul ca l-am pastrat pe Baciu si eventual revenirea lui Arhire cu conditia sa se integreze in jocul echipei, la el e o tendinta de egoism.

Dariel
6th July 2006, 16:04
De unde reusesc sa cumpar si eu ceva materiale oficiale cu Otelul (fular, echipament oficial, macar tricou, sapca, orice !!) ? Nu pot sa cred ca nu reusesc sa intru in posesia macar a unui fular :(.

starsteel
7th July 2006, 00:16
E dureros cand un galatean pune asemenea intrebare. Aici conducerea administrativa are un :rosu: cum dealtfel are si un :rosu: pt. siteul oficial.

starsteel
7th July 2006, 00:38
Otelul Galati – Zilina 1-2 (0-2), in primul amical al turneului din Austria. FC Zilina echipa din prima liga slovaca.
Otelul a folosit in prima repriza formula: Vitca - Lazar, Costin, Baciu, Craciun – Gado, Paraschiv, Tanase, Apetri – Banaru, D. Stan. Dupa pauza a evoluat formatia: Bors - Somodean, Marginean, Rancan, S. Ilie – Arhire, Brujan, Madjer, Badescu – Elek, Jula.
Nogo nu a jucat pt. ca a avut probleme cu viza golul Otelului marcat de Madjer in min.55.

Doctor_Satan
7th July 2006, 08:54
De unde reusesc sa cumpar si eu ceva materiale oficiale cu Otelul (fular, echipament oficial, macar tricou, sapca, orice !!) ? Nu pot sa cred ca nu reusesc sa intru in posesia macar a unui fular :(.

Din cate stiu in Micro19 era un magazin la care gaseai materiale cu Otelul!
Iar in depozite, este unul unde gasesti si tricou si cagula si fular, trebuie doar sa te foiesti pe acolo pana-l gasesti!
Bafta! Sa m-anunti si pe mine daca gasesti vreun magazin in Micro19, ca eu cand apar pri Gl nu prea am timp de umblat!

starsteel
7th July 2006, 10:16
Din cate stiu se mai gasea ceva si la un magazin in zona Tiglina 1, intre statia de autobuz si "Ultimul leu".

Dariel
8th July 2006, 11:30
Multumesc pentru informatii. Plec la vanatoare prin oras. Daca gasesc ceva va anunt.

starsteel
8th July 2006, 12:51
Am inteles ca s-ar fi pus in vanzare abonamente la pretul de 500.000 iar pretul biletului se anunta a fi 100.000/meci. Daca acesta va fi pretul in mod sigur in tribune nu vor fi mai mult de 3-4.000 de spectatori. Sa fim seriosi in Romania pretul biletelor pt. spectacolul oferit in prima liga parca nu merita 3 euro.

lolo_grupa_c
8th July 2006, 22:52
Din cate stiu se mai gasea ceva si la un magazin in zona Tiglina 1, intre statia de autobuz si "Ultimul leu".

ala nu mai e de vreo 4 ani:D :D :D :D :D

lolo_grupa_c
9th July 2006, 00:46
Am inteles ca s-ar fi pus in vanzare abonamente la pretul de 500.000 iar pretul biletului se anunta a fi 100.000/meci. Daca acesta va fi pretul in mod sigur in tribune nu vor fi mai mult de 3-4.000 de spectatori. Sa fim seriosi in Romania pretul biletelor pt. spectacolul oferit in prima liga parca nu merita 3 euro.

biletele la meciurile cu rapid ,dinamo,steaua,vor fi de 300.ooo de lei vechi,asta pt. a incuraja abonamentele.....rezulta ca atunci cand lumea isi ia abonament,in ziua meciului nu vor mai fi(multe) bilete in vanzare....implicit mai putini lingai(sclavi).....o decizie foarte buna din partea conducerii.../hello /hello /hello /hello /hello

SORINULTRA
9th July 2006, 08:40
mi se pare corect , toti sclavii vin si cei care tin cu otelul raman pe afara

starsteel
9th July 2006, 09:29
Dupa voi sa rezolvat problema din meciul cu Steaua numai ca mai raman celelalte daca nu 16 macar 14 in care vor fi extrem de putini sustinatori.

lolo_grupa_c
9th July 2006, 12:22
gresit......incetul cu incetul se va obisnui si cocsarul cu ideea de abonament...numai ca din lipsa unui director de marketing,nu se prea promoveaza aceasta idee......

Marius.B
9th July 2006, 12:31
Dupa voi sa rezolvat problema din meciul cu Steaua numai ca mai raman celelalte daca nu 16 macar 14 in care vor fi extrem de putini sustinatori.

Pe stadion vor fi doar cei carora le pasa cu adevarat de echipa.Cei care veneau pana acum pt distractie, amuzament ,etc de acum sunt sigur ca vor sta acasa.Ideea cu abonamentul este foarte buna(pt elevi studenti si pensionari 350.000 e chiar pomana).

lolo_grupa_c
9th July 2006, 12:49
...mi se pare corect...

starsteel
9th July 2006, 12:59
Daca 350 e pomana la galerie cat o sa fie? Nr. spectatorilor din tribune ne va demonstra cat de buna e ideea cu abonamentul de 350 pt. pensionari si 500 pt. restul. Sunt curios daca vor anunta nr. de abonamente vandute, cand il aflati sa vedem daca e format din 4 cifre, eu sunt convins 100% insa ca vor fi numai 3. Astfel se va demonstra daca ideea a fost buna sau nu.

Manito
9th July 2006, 17:34
E o idee foarte buna si e foarte convenabil acest abonament dar nu este promovat deajuns... noi aflam de pe internet dar pensionarii si multi microbisti din Galati nu prea stiu cu ce se manaca asta... si daca nu au citit ziarul respectiv... vor afla dupa primul meci.. probabil pe stadion.. si atunci o sa fie prea tarziu ca nu mai dau ei bani pe abonament dupa ce au platit un bilet... parerea mea

lolo_grupa_c
10th July 2006, 10:36
cineste interesat de echipa se intereseaza si gaseste....dar pacat cu se promoveaza putin mai mult....

lolo_grupa_c
10th July 2006, 14:41
in seara asta la un post local de televiziune,8 30,se va dezbate acest aspect interesant...al sclavilor din oras...o emisiune cu si despre suporteri....

starsteel
10th July 2006, 21:16
Interesanta nevoie mare emisiunea, absolut nimic, a fost dur ca era mentionat si un telefon al telespectatorului dar se pare ca nu au avut clienti. Au dat si o cifra referitoare la nr. de abonamente de 350.000 lei vandute in returul sezonului trecut care a fost de ordinul zecilor ?!!!! Dupa asa succes financiar sau gandit sa introduca abonamente de 500.000 (350.000 pensionari) si bilete de 100.000 iar gogorita cea mai mare 300.000 la meciurile cu Steaua si Rapid. Eu mizam ca vor vinde abonamente de ordinul sutelor dar e clar ca nu e nici o sansa, dupa asa strategie de marketing ma gandesc sincer daca merita sa-mi mai iau abonament cu atat mai mult cu cat nu stiu daca pot veni chiar meci de meci. Felicitari conducerii, deja au indepartat unii suporteri de stadion.

Cristian
11th July 2006, 00:09
Interesanta nevoie mare emisiunea, absolut nimic, a fost dur ca era mentionat si un telefon al telespectatorului dar se pare ca nu au avut clienti. Au dat si o cifra referitoare la nr. de abonamente de 350.000 lei vandute in returul sezonului trecut care a fost de ordinul zecilor ?!!!! Dupa asa succes financiar sau gandit sa introduca abonamente de 500.000 (350.000 pensionari) si bilete de 100.000 iar gogorita cea mai mare 300.000 la meciurile cu Steaua si Rapid. Eu mizam ca vor vinde abonamente de ordinul sutelor dar e clar ca nu e nici o sansa, dupa asa strategie de marketing ma gandesc sincer daca merita sa-mi mai iau abonament cu atat mai mult cu cat nu stiu daca pot veni chiar meci de meci. Felicitari conducerii, deja au indepartat unii suporteri de stadion.


Pai si ptr elevi/studenti nu mai e nicio reducere ?

Marius.B
11th July 2006, 08:56
E 350.000 pt elevi, studenti si pensionari.La pret intreg e 500.000.

Marius.B
11th July 2006, 09:00
Interesanta nevoie mare emisiunea, absolut nimic, a fost dur ca era mentionat si un telefon al telespectatorului dar se pare ca nu au avut clienti. Au dat si o cifra referitoare la nr. de abonamente de 350.000 lei vandute in returul sezonului trecut care a fost de ordinul zecilor ?!!!! Dupa asa succes financiar sau gandit sa introduca abonamente de 500.000 (350.000 pensionari) si bilete de 100.000 iar gogorita cea mai mare 300.000 la meciurile cu Steaua si Rapid. Eu mizam ca vor vinde abonamente de ordinul sutelor dar e clar ca nu e nici o sansa, dupa asa strategie de marketing ma gandesc sincer daca merita sa-mi mai iau abonament cu atat mai mult cu cat nu stiu daca pot veni chiar meci de meci. Felicitari conducerii, deja au indepartat unii suporteri de stadion.


Vor fi indepartati de la stadion doar gura casca care si asa veneau din an in Paste la meci.Cei care sunt cu adevarat alaturi de echipa sigur vor veni.
P.S.Ai vazut pretul abonamentelor de la UTA?

SORINULTRA
11th July 2006, 11:12
:rosu: mai starsteel tu oricum veneai numai la meciurile cu steaua , ca toti stelistii din oras de altfel , asa ca nu inteleg de ce te agiti tu oricat ar fi pretul nu ti ai fi luat abonament:rosu: :ciocan: :no:

starsteel
11th July 2006, 17:14
Sa stii ca mi-am luat abonament, deci am fost printre cei de ordinul zecilor, sezonul trecut si fii convins ca nu am luat pt. meciul cu Steaua. Apropo tu ce abonament ai avut?

bada_otelul
11th July 2006, 17:41
Interesanta nevoie mare emisiunea, absolut nimic, a fost dur ca era mentionat si un telefon al telespectatorului dar se pare ca nu au avut clienti. Au dat si o cifra referitoare la nr. de abonamente de 350.000 lei vandute in returul sezonului trecut care a fost de ordinul zecilor ?!!!! Dupa asa succes financiar sau gandit sa introduca abonamente de 500.000 (350.000 pensionari) si bilete de 100.000 iar gogorita cea mai mare 300.000 la meciurile cu Steaua si Rapid. Eu mizam ca vor vinde abonamente de ordinul sutelor dar e clar ca nu e nici o sansa, dupa asa strategie de marketing ma gandesc sincer daca merita sa-mi mai iau abonament cu atat mai mult cu cat nu stiu daca pot veni chiar meci de meci. Felicitari conducerii, deja au indepartat unii suporteri de stadion.

vai,mare catastrofa,vin sclavii numai la meciurile cu sdr si dau 300000.cea mai buna decizie a fost sa bage pretul asta la meciurile cu cele 3,eu unul as fi pus 5 ron la celelalte meciuri ca sa vina mai multi da oricum imi fac abonament(sunt ieftine) asa ca sa moara brailenii de ciuda ca nu mai vad echipa aia de 2 bani din bucuresti.eu dau 35 ron in loc de 120,altii dau 50 in loc de 120,mai convenabil de ata nu se poate.ar fi bine la meciurile cu sdr sa plateasca si femeile si copiii bilet ca au intrat destui stelisti si din categ astea iar pe afara au ramas otelari cu bilete.in concluzie **** steaua dinamo si rapid

lolo_grupa_c
11th July 2006, 21:32
si care e problema cu sclavii????....sa nu mai calce pe stadion....si am mai propus ceva domnului tofan:sa se dea pe baza de buletin....sa vezi atunci dl. starsteel....

starsteel
11th July 2006, 21:34
Sa se dea pe baza de buletin?! Ce as putea vedea? Sincer nu am inteles ce vrei sa spui.

lolo_grupa_c
11th July 2006, 22:13
nr. sclavilor din braila,si alte sate...va scadea simtitor....

bada_otelul
11th July 2006, 22:34
stie careva ce am facut in seara asta cu levski?

starsteel
11th July 2006, 22:35
La ce ora a fost programat meciul?

BrasovFans
11th July 2006, 23:22
Cine imi zice si mie site-ul echipe Otelul Galati?

lolo_grupa_c
11th July 2006, 23:26
chiar daca ai sa gasesti vreunul...sigur e vechi....si nu prea ai ce sa vezi....poze de la deplasari,mesaje,coregrafii...doar daca ai pe cineva in lista de mess...si ala sa ti le dea....

starsteel
11th July 2006, 23:28
Iti spune eu, din pacate siteul oficial al clubului nu exista spre marea noastra rusine. Nu are rost sa ne ascundem dupa cires asta e adevarul, sa speram ca se va rezolva acesta scapare cat mai curand.

BrasovFans
11th July 2006, 23:29
Inteleg... si la voi e ca la noi...

BrasovFans
11th July 2006, 23:30
Oricum site-ul nostru a mai fost reactualizat... sper fericirea noastra.

lolo_grupa_c
11th July 2006, 23:33
dap....cam asa sta situatia momentan....

SORINULTRA
12th July 2006, 09:03
uite cateva facute de fani www.sidexplozia.go.ro , www.sidexplozia.xhost.ro , www.otelul-galati.tk , www.otelul-galati.piczo.com

lolo_grupa_c
12th July 2006, 11:22
otelul-fc mako(liga 2 a) 5-0....inca o data a marcat jula...la mai multe si in liga 1

bada_otelul
12th July 2006, 14:49
Oricum site-ul nostru a mai fost reactualizat... sper fericirea noastra.

la noi cica siteul va fi lansat pana la inceperea campionatului,il asteptam de multa vreme.daca vrei sa intri pe un forum pe care gasesti si poze si filmulete,dar mai ales stiri de la un ziarist local care ne tine la curent cu ce se intampla la echipa,este otelul-galati.tk si mai sunt cateva scrise mai sus.

starsteel
12th July 2006, 16:49
stie careva ce am facut in seara asta cu levski?

Otelul Galati – Schwadorf (Austria, liga a III-a) 0-0 iar meciul cu Levski sa amanat pt. sambata.

BrasovFans
12th July 2006, 18:54
Site oficial FC Brasov: www.fcbrasov.ro
Site neoficial www.steagu.ro (este reactualizat in fiecare zi)
Si Liga Suporterilor Brasoveni: www.brasovfans.iad.ro - aici gasesti stiri despre orice sport din Brasov. :ok:

starsteel
13th July 2006, 22:17
Oţelul Galaţi - DSV Leoben 2-1 (0-0)
Leoben liga a 2-a Austria
Vâtcă - Lazăr, Mărginean, Baciu, Crăciun - Gado, Costin (Elek '70), Paraschiv, Brujan (Bădescu '70) - Tănase, D. Stan.

bada_otelul
13th July 2006, 23:20
slabutzi adversarii,dar pt asta a platit impresarul care a aranjat meciurile,au renuntat la serviciile lui.oricum important nu e adverasrul ci cum jucam noi.sambata cica se joaca impotriva lui levski,un adversar cu adevarat puternic

Jerry20cm
14th July 2006, 13:10
Echipa Oţelul Galaţi a învins, joi seară, cu scorul de 7-0 (3-0), formaţia Gros Petersdorf din liga a patra austriacă, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire de la Lobersdorf (Austria).

Golurile gălăţenilor au fost marcate de Apetri - 2, Jula - 2, Elek - 2 şi Arhire. Antrenorul Petre Grigoraş a folosit următoarea formulă de echipă: Borş - Şomodean, Rancan, S.Ilie, Semeghin - Bădescu, Bănaru ('46 Arhire), Madjer, Apetri - Jula, Elek.

Jucătorii care nu au fost folosiţi în această întâlnire au efectuat un antrenament, în timp ce fundaşul Salif Nogo a alergat separat, jucătorul din Burkina Faso nefiind refăcut complet după o accidentare.

În turneul de pregătire din Austria, Oţelul Galaţi va mai juca, vineri, cu echipa croată Medimurje şi sâmbătă cu formaţia bulgară Levski Sofia. Revenirea în ţară este programată duminică după-amiază.

starsteel
14th July 2006, 14:59
Practic singurul meci care ne poate arata unde suntem la acest moment e cel cu Levski Sofia de sambata.
Sa speram intr-un joc bun si un rezultat pe masura.

bada_otelul
14th July 2006, 19:56
nu sunt sigur dar din cate stiu medimurje este din prima liga asa ca se pune si amicalul asta.cu levski insa e un amical super tare,sfert finalista cupei uefa

elek a recidivat,bun tare pustiul la numai 18 ani

starsteel
15th July 2006, 15:40
Meciul cu Medimurje nu a mai avut loc si partenerul intalnit a fost o proaspata retrogradata din prima liga slovena.
Otelul - Rudar Veleje 3-0, goluri inscrise de D. Stan 2 si Paraschiv.

SILVIU99
15th July 2006, 15:45
vad ca otelul e in forma maxima prin amicale a cam batut tot pana acum cred ca va avea un cuvant greu de spus in noul sezon va fi genul de echipa greu de invins

starsteel
15th July 2006, 18:13
In forma maxima cu niste echipe mai mult decat modeste, chiar nu putem sa tragem o concluzie dupa asa partide, sa-i vedem astazi intr-un meci cu adevarat edificator in compania bulgarilor de la Levski Sofia.

bada_otelul
15th July 2006, 20:36
meciuri intr-adevar cu echipe slabe,motiv pt care s-a si renuntat la serviciile impresarului care a aranjat aceste meciuri.meciul cu levski este un amical excelent,cum am mai zis sfert finalista a cupei uefa,plus cel cu poli iasi de la intoarcere,2 amicale tari cam putin dar macar le imbunatateste moralul si poate rula grig toata echipa,au jucat si 2 amicale intr-o zi folosint practic 2 echipe diferite.inca odata remarc forma jucatorilor din amicale:jula,tanase 6 goluri la 36 ani!,si desigur celalalt preferat al meu dupa tase elek 4 goluri la numai 18 ani,o rezerva foarte valoroasa care in curand va fi titularizat daca o tine tot asa

starsteel
16th July 2006, 12:55
Meciul cu Levski nu a mai avut loc deoarece bulgarii nu au vrut sa mai joace.

bada_otelul
16th July 2006, 17:49
si uite asa am ramas cu un singur amical serios,cel cu poli iasi,care sigur se va juca,doar nu sunt bulgari sa ne traga clapa.asa ca pe 21 la prezentarea lotului si amicalul cu poli iasi,era sa uit de reprizele demonstrative

starsteel
18th July 2006, 17:19
Am inteles ca evenimentul are loc parca de la ora 16.00 din pacate nu pot sa vin, in mod sigur vor fi mai multi spectatori decat anul trecut cand stadionul Dunarea era aproape gol.

bada_otelul
18th July 2006, 19:20
da,vineri la 16:00 prezentarea lotului si amicalul cu poli,precedate de 3 reprize demonstrative de cate 25 de minute.am auzit ca de maine se pun in vanzare abonamentele,din alta sursa stiam ca pe 20,oricum pe ele baieti daca nu vreti sa ramaneti fara bani la meciuri

starsteel
19th July 2006, 12:07
Totusi manifestarea e programata cu incepere de la ora 17.00. De astazi au fost puse in vanzare abonamentele pt. turul campionatului in valoare de 350.000 (elevi si pensionari) 500.000 si 2.000.000 trib.O. E posibil sa mai apara o varianta pt. salariatii MSG (350.000 - 500.000 ?) cand aflu va dau de veste.

bada_otelul
19th July 2006, 14:26
Totusi manifestarea e programata cu incepere de la ora 17.00. De astazi au fost puse in vanzare abonamentele pt. turul campionatului in valoare de 350.000 (elevi si pensionari) 500.000 si 2.000.000 trib.O. E posibil sa mai apara o varianta pt. salariatii MSG (350.000 - 500.000 ?) cand aflu va dau de veste.

intr-adevar s-a schimbat ora,la 17:00 pt ca e vineri.am fost azi la 10:30 si mi-am facut abonament,eram al 22-lea pe lista,tinanad cont ca e prima zi si nu a fost prea mediatizata vanzarea abonamentelor cred ca e un ritm bunicel

erreyy
19th July 2006, 20:07
Considerat de directorul executiv dinamovist Cristi Borcea "cel mai bun atacant din tara", Alexandru Baltoi (FOTO dreapta, in vacanta cu prietena sa), va evolua, totusi, in sezonul viitor la... Otelul Galati. Concurenta pe post cu Ionel Danciulescu, Claudiu Niculescu sau Ionel Ganea a fost considerata prea dura de conducerea din Stefan cel Mare si s-a considerat mai util pentru Baltoi sa fie imprumutat la o echipa la care poate juca meci de meci. Cel putin aceasta este explicatie oficiala a sefilor de la Dinamo.
"Cel mai probabil, vineri vBaltoi a fi prezent la prezentarea lotului echipei noastre", a declarat presedintele galatenilor, Marius Stan.
/hello /hello /hello

starsteel
19th July 2006, 23:14
Asta pt. mine e o premiera absoluta sper sa fie si reala ca doar azi e 19 iulie nicidecum 1 aprilie.

SORINULTRA
20th July 2006, 07:57
/hello ehehe bine baltoi:ok: /hello

starsteel
20th July 2006, 20:29
Meciul cu Poli Iasi e programat vineri 21 iul. cu incepere de la ora 18.30 pe stadionul Otelul.

bada_otelul
20th July 2006, 20:43
Meciul cu Poli Iasi e programat vineri 21 iul. cu incepere de la ora 18.30 pe stadionul Otelul.

dar intregul spectacol incepe la 17:00

WOLF_ULTRAS
20th July 2006, 20:45
Prezenti la banchetul de sfirsit de sezon, liderii selectionatei artistilor, Adrian Enache si Aurelian Temisan, au promis ca in cel mai scurt timp posibil vor compune noul imn al Otelului. “Asa cum au promis acum o luna de zile, cei doi, impreuna cu Papa jr., au reusit sa ne compuna un imn. El va fi ascultat in premiera inainte de prezentarea oficiala a lotului”, ne-a declarat directorul general Marius Stan.

bada_otelul
20th July 2006, 23:50
sa-ti fie rusine wolf,le-ai stricat premiera:D ,sau mai e altul?

starsteel
21st July 2006, 11:42
In mod sigur e altul decat cel prezentat de Wolf Ultras sa speram ca e reusit dar ca sa se impuna ca imn trebuie sa fie trasnet.

WOLF_ULTRAS
21st July 2006, 12:17
asta este ai sa vezi azi la stadion:headbang:

SORINULTRA
21st July 2006, 12:17
sincer ma asteptam la ceva mai reusit

starsteel
21st July 2006, 12:31
Ai dreptate :headbang: asteptam unul mai reusit, din pacate nu pot veni astazi la stadion.

bada_otelul
21st July 2006, 23:45
a fost totul perfect la spectacolul de azi pana la bataie,care nu stiu de la ce a pornit.poze si filmuletze stiti voi unde:D

starsteel
21st July 2006, 23:46
Bataie?! Baga detalii ca nu stiu nimic, nici scorul macar.

starsteel
22nd July 2006, 00:09
Multumesc mult, am aflat de pe Suporter......Poli Iasi scorul 4-1 rezultat frumos, goluri multe, dar ce naiba a fost bataie intre suporterii galateni? Asta chiar ca e prea de tot.

Doctor_Satan
25th July 2006, 16:58
a fost totul perfect la spectacolul de azi pana la bataie,care nu stiu de la ce a pornit.poze si filmuletze stiti voi unde:D

Zi-mi te rog si mie unde gasesc poze si filme! Eu sunt pe langa subiect. (sa fie de vina distanta?)

bada_otelul
25th July 2006, 17:12
n-o sa gasesti poze sau filme cu incidente acolo dar poze interesante sunt pe www.otelul-galati.tk bataia am cenzurat-o:evil:

bada_otelul
25th July 2006, 17:14
http://www.youtube.com/watch?v=m8BzVe7Kvdo&eurl=.....
asta-i bataia

WOLF_ULTRAS
25th July 2006, 18:31
Doctor satan te invit sa intri pe forum lu otelul unde este aproape toata suflarea galateana care tine cu otelul te astept acolo ...no sati para rau gasesti toata noutatile filmulete cate vrei poze la fel

starsteel
25th July 2006, 21:34
Arbitrii si observatorul meciului din prima etapa:
A: LAJOS TIBERIU (TIMISOARA)
A1: CAIA SORIN (TIMISOARA)
A2: DAMASCHIN FLAVIU (TIMISOARA)
R: DRAGANESCU MUGUREL (BREAZA)
OBS: PRUNEA FLORIN (BUCURESTI) - javra ordinara deabia astept sa-ti transmit niste "felicitari" pt. actiunile de la frf

Gontel
26th July 2006, 14:57
Stiu ca Otelul are satelit in Divizia C. Ar trebui totusi ca jucatorii tineri sa-i imprumute la Tecuci, ca sa promoveze si Sportingul in C. Are Urziceniul echipa in A si e jumatate cat Tecuciul, care joaca in D. Plus ca in B mai sunt alde Lupeni, Vanju Mare, Caracal, Campia Turzii. Iar Pascaniul are 2 echipe in Divizia C.

Dregan
26th July 2006, 16:14
Daca renunti tu sa mai tii cu Steaua poate va da Otelul niste jucatori:P

tutye
26th July 2006, 20:46
sa va dea steaua Jucatori..ca tot ii iubiti acolo...intra pe ********** si negociem....:happy

starsteel
26th July 2006, 20:51
Titlul threadului este "Stiri si noutati la Otelul Galati" daca doriti alte subiecte deschideti threaduri sau intrati acolo unde merg subiectele pe care vreti sa le discutati.

WOLF_ULTRAS
26th July 2006, 23:00
Doctor satan te invit sa intri pe forum lu otelul unde este aproape toata suflarea galateana care tine cu otelul te astept acolo ...no sati para rau gasesti toata noutatile filmulete cate vrei poze la fel

omu deunde dracu sa stie unde sa intri dao incolo de treaba starsteel deci, (vezi PM) :mda:

bada_otelul
27th July 2006, 00:10
Stiu ca Otelul are satelit in Divizia C. Ar trebui totusi ca jucatorii tineri sa-i imprumute la Tecuci, ca sa promoveze si Sportingul in C. Are Urziceniul echipa in A si e jumatate cat Tecuciul, care joaca in D. Plus ca in B mai sunt alde Lupeni, Vanju Mare, Caracal, Campia Turzii. Iar Pascaniul are 2 echipe in Divizia C.

mai greu de imprumutat la tecuci,ce ar mai face cu otelul2/r.i.p. junkers daca ar da la tecuci.iar satelit nu ar avea cum sa faca din sporting.repet e foarte greu,uite ca nici la dunarea nu trim juniori prea multi,a trimis vreo 4 la braila dintre care unu de 16-17 ani foarte bun si nu i-a dat la dunarea

bada_otelul
27th July 2006, 00:12
apropo ce faci starsteel,nu-l vezi pe frustratul ala din constanta care ne tot jigneste pe threadul meciului cu cfr?sau nu ii zici nimic pt ca e stelist de-al tau?pe noi ne vezi imediat culmea

WOLF_ULTRAS
27th July 2006, 12:55
omu deunde dracu sa stie unde sa intri dao incolo de treaba starsteel deci, (vezi PM) :mda:

hai ma ce daca lasai linkul ala aici ...iti tragea cineva atentia ??
daca fac un topic nou ex: (siteuri si forume utile) il stergi ?

tutye
27th July 2006, 13:45
la postul meu de mai sus is niste xxxxxxxxx-uri...in locul lor trebuia sa fie www.otelul-galati... dar mr. starsteel l-a cenzurat si mi-a scos si butonul edit.....vreau eu sa fiu mai al dracului....:evil:

starsteel
27th July 2006, 16:08
apropo ce faci starsteel,nu-l vezi pe frustratul ala din constanta care ne tot jigneste pe threadul meciului cu cfr?sau nu ii zici nimic pt ca e stelist de-al tau?pe noi ne vezi imediat culmea

Eu nu am drepturi depline pt. ca nu sunt acolo moderator dar oricum banuiesc ca vorbesti de FarulConstanta parca asa ii zice, i-am acordat un galben ai fi putut observa si singur. Bineinteles ca nu am vazut tot ce a postat ca o multime au fost sterse inainte sa le citesc.


hai ma ce daca lasai linkul ala aici ...iti tragea cineva atentia ??
daca fac un topic nou ex: (siteuri si forume utile) il stergi ?
E la mintea cocosului ca nu faci reclama Rapidului in cadrul clubului Dinamo eu v-am oferit alternativa sa transmiteti adrese de forumuri prin PM iar siteuri se pot accepta functie de discutia de pe forum in nici un caz pt. reclama.


la postul meu de mai sus is niste xxxxxxxxx-uri...in locul lor trebuia sa fie www.otelul-galati....dar mr. starsteel l-a cenzurat si mi-a scos si butonul edit.....vreau eu sa fiu mai al dracului....:evil:
Motivul il ai mai sus iar butonul edit iese automat la o ora de la postare iar daca persisti in greseala in mod sigur te lipesti de o sanctiune daca nu de la mine in mod sigur de la altcineva.

WOLF_ULTRAS
27th July 2006, 16:24
dar dc nu mai ai drepturi depline ??

starsteel
27th July 2006, 17:11
Pe Intern exista 7 moderatori titulari eu precum vezi sunt pe Suporter Otelul unde drepturi depline inseamna ca pot oricand edita, sterge, muta, lipi, postari sau threaduri lucru pe care eu nu il pot face acolo asa cum ei nu-l pot face aici. Singurul in masura sa faca orice, oriunde e Vadim de fapt e forumul lui. Faptul ca pot da sanctiuni peste tot e o consecinta a necesitatii pastrarii ordinii pt. ca nimeni nu poate sta 24 ore/zi ca sa-si modereze bucatica alocata din forum.

dj_jaxxx
27th July 2006, 17:24
Salut, stie cineva ce a facut Otelul cu Delta Tulcea ieri?

starsteel
27th July 2006, 21:49
Sincer acum aflu ca ar fi fost un meci cu Delta Tulcea vad ca nimeni nici ziare locale nici suporteri nu mentioneaza nimic ma indoiesc ca s-ar fi disputat acesta partida.

dj_jaxxx
27th July 2006, 22:43
De jucat s-a jucat la Tulcea si am aflat ca s-a terminat 3-3 :) Dar nu stiu cu ce jucatori a jucat Otelul.

starsteel
27th July 2006, 22:46
Multumim pt. informatie.

Dregan
28th July 2006, 00:35
Dap s-a terminat 3-3, iar Otelul cel putin in prima repriza a jucat cu echipa standard. A primit cam multe goluri:o:

dj_jaxxx
28th July 2006, 15:56
Oricum frumos din partea galatenilor ca au venit sa joace la Tulcea chiar cu cateva zile inaintea primei etape. :ok:

bada_otelul
28th July 2006, 17:59
Oţelul face (şi) fotbal de caritate!


Donaţie de 300 de milioane de lei vechi pentru trei familii tulcene

* Formaţia gălăţeană pune umărul la reconstrucţia caselor unor familii din comuna Ostrov (judeţul Tulcea), grav afectată de inundaţii * Tănase, Gado şi Nogo le-au oferit celor trei familii reprezentate la stadionul din Tulcea câte o sută de milioane de lei vechi, acţiunea clubului numindu-se "Solidaritate fără frontiere"

Încasările de la ultimele trei meciuri au mers spre Tulcea
Furia cu care Dunărea a lovit ţara în prima parte a anului a măturat mii de case şi a inundat sute de mii de hectare de teren agricol. Judeţul Tulcea se numără printre zonele nenorocite unde speranţa de viaţă a devenit o noţiune tabu pentru muritorul de rând, mii de oameni rămânând doar cu hainele de pe ei în urma revărsării apelor. Începând de miercuri, trei familii din localitatea tulceană Ostrov încearcă să zâmbească sau măcar îşi pot spune în gând că viaţa încă merită trăită. S-au ales cu câte o sută de milioane de lei vechi pentru a-şi reconstrui casele, iar acum au nevoie de sănătate şi de putere de muncă. Primiseră o parte din materialele de construcţii necesare din partea Guvernului, dar mai aveau nevoie de bani pentru a-şi reface căminele.

Au contribuit şi fotbaliştii
Clubul de Fotbal Oţelul Galaţi şi-a chemat în mai multe rânduri fanii la stadion pentru a duce la bun sfârşit un act caritabil care, începând de ieri, se transformă în pereţi, acoperiş etc. La ultimele trei meciuri din campionatul trecut, jucate de "roş-alb-albaştri" pe teren propriu, orice bilet cumpărat avea destinaţia Tulcea. S-au strâns, în cele din urmă, 300 de milioane de lei vechi, sumă la care au contribuit şi jucătorii antrenaţi de Petre Grigoraş. Miercuri, trupa lui Grig a plecat pe Dunăre-n jos, spre una din zonele sinistrate şi, ca să aibă cadrul firesc activităţii pe care o desfăşoară, a susţinut un meci amical cu Delta Tulcea, formaţie nou-promovată în Liga a II-a.

Familiile norocoase: Nedelciu, Tucă, Petrescu
În pauza meciului de la Tulcea, pe tunelul de la vestiare s-au ivit câteva mogâldeţe alături de prefectul judeţului cu pricina şi de primarul comunei Ostrov, una dintre cele mai năpăstuite. De ce mogâldeţe? Bătute de soartă şi dorind probabil să nu deranjeze, cele trei persoane se cuibăreau una-ntr-alta. Aveau să admită că n-au fost niciodată pe un stadion. Li se părea oarecum ciudat să fie aplaudate de trei mii de spectatori. Plicurile cu câte o sută de milioane de lei vechi le-au fost înmânate de Viorel Tănase, căpitanul Oţelului, ex-orădeanul Ramses Gado şi africanul Salif Nogo. Nicu Nedelciu, Maria Tucă şi Alina Petrescu sunt numele ghinioniştilor din primăvară, dar ale norocoşilor de alaltăieri. "Am trei copii, de 5, 9 şi 11 ani şi fără aceşti bani nu ne-am fi putut construi casa. Primisem nişte materiale, dar nu era destul. Mulţumim echipei din Galaţi", a spus, cu o voce sfârşită, capul familiei Nedelciu. Maria Tucă, o femeie de 40 de ani, a rămas fără casă şi are un copil mic în întreţinere: "Nu mai speram să avem parte de un asemenea ajutor."

Prefectul de Tulcea: "Oţelul să ia campionatul!"
Ceva mai vioaie era reprezentanta familiei Petrescu, Alina, de 25 de ani. Primarul comunei Ostrov, Nicolae Onea, spune că părinţii fetei, trecuţi de 65 de ani, sunt pe ducă, ambii suferind mult în urma inundaţiilor de la începutul anului. "Am ales aceste familii pentru că sunt cele mai nenorocite din comună", a spus la finele acţiunii "Solidaritate fără frontiere" mai-marele din Ostrov, aşezare cu 120 de case dărâmate după viiturile de acum câteva luni. "Peste 1.400 de hectare de culturi înfiinţate au fost înecate, pagubele din agricultură fiind de aproape două miliarde de lei vechi", a adăugat Nicolae Onea, care le-a urat "oţelarilor" să joace în Cupa UEFA. Prefectul de Tulcea, Chirică Lefter, mai generos în urări, a promis că-i va ţine pumnii echipei gălăţene "să câştige campionatul naţional".
Dănuţ Lungu

bada_otelul
28th July 2006, 18:01
"Oţelarii", remiză cu multe goluri la Tulcea


Amicalul susţinut, miercuri seară, cu Delta Tulcea, formaţie nou-promovată în Liga a II-a, s-a încheiat la egalitate, stadionul echipei de eşalon inferior fiind po****t cu aproximativ 3.000 de spectatori. "Din 1993 n-au mai fost atâţia oameni pe această arenă", avea să exclame preşedintele grupării Delta, fosta glorie gălăţeană Petre Marinescu. Pentru scorul de 3-3 (1-1) au marcat: Tănase, Bădescu şi Elek, respectiv D.Petre (penalty), Ciobanu şi V.Creţu.
Oţelul a început în formula: Vâtcă - Lazăr, Nogo, Baciu, Semeghin - Gado, Paraschiv, Costin, Crăciun - Tănase - D.Stan. După pauză, antrenorul Petre Grigoraş a mizat pe: Borş - Brujan, Mărginean, S.Ilie, Şomodean - Bănaru, Arhire, Măjer, Bădescu - Elek, G.Jula.
D.L.

Oţelul - CFR Cluj, de la ora 18.00!
Meciul dintre Oţelul şi CFR Cluj, programat duminică în prima etapă a noului campionat intern de fotbal, a fost decalat cu o oră. Deoarece postul Antena 1, care ar fi trebuit să transmită partida în direct, a anunţat că este în imposibilitatea de a mai face acest lucru, întâlnirea dintre cele două tabere se va juca mai pe răcoare. "Am stabilit să jucăm de la ora 18.00 şi poate vom mai fenta puţin canicula", a declarat, aseară, directorul general al Oţelului, Marius Stan.
D.L.

SORINULTRA
29th July 2006, 13:58
frumos gestul lui marius stan dar putin cam multe goluri primite , cred ca trebuia sa o punem de o bataie si acolo , ca sa bata si ei la scor

WOLF_ULTRAS
29th July 2006, 15:01
frumos gestul lui marius stan dar putin cam multe goluri primite , cred ca trebuia sa o punem de o bataie si acolo , ca sa bata si ei la scor

LOL :evil:

lolo_grupa_c
31st July 2006, 07:53
cu cine bataie ma??/am fost de curiozitate la un meci de_al tulcenilor acum 2 luni si daca erau 500 de samantari pe tot stadionul....fericire mare ca au promovat in b,,,,,

Doctor_Satan
31st July 2006, 09:10
Groaznic scorul de la meciul cu CLujul!
Ce naiba a fost cu echipa, ca n-am vazut meciul?

SORINULTRA
31st July 2006, 10:10
nu a incercat nimeni sa ajunga la clujeni sa le ia bannerele si din aceasta cauza baietii nu sau mai mobilizat

lolo_grupa_c
31st July 2006, 16:00
joc foarte slab al galatenilor,speram sa _ si revina la c_ta,unde mizam pe multi suporteri si o evolutie satisfacatoare,deci 1-0...

sorin_otelarul
3rd August 2006, 11:34
am auzit ca nu mai da masini ptr deplasarea la c-ta si ci ne vrea sa se duce sa se duca pe cont propriu.....asa e??????????????????????????????

starsteel
4th August 2006, 14:48
Inca un atacant la Oţelul, clujeanul Szekely, dupa ce a fost legitimat si israelianul Manor Hassan.

Gontel
7th August 2006, 22:41
E bun Szekely asta.

SORINULTRA
8th August 2006, 12:43
forza otelul , p.t. fratele nostru lolo grupa c care e in spital

STEELMAN
8th August 2006, 12:48
si asta e o stire.fratele lolo e in spital si il asteptam sa se faca bine sa resuscitam urziceniul vineri!

Cristian
8th August 2006, 13:30
E bun Szekely asta.

Nu ne intereseaza ce crezi tu, poti pleca nu te retine nimeni

bada_otelul
8th August 2006, 22:43
si asta e o stire.fratele lolo e in spital si il asteptam sa se faca bine sa resuscitam urziceniul vineri!

daca nu sunt prea indiscret ce a patit?insanatosire grabnica,pacat ca dadea savoare forumului,mai ales cand ii enerva pe unii prosti:evil:

Dregan
8th August 2006, 23:25
Otelul - Dunarea Galati 3-0(1-0)

Au marcat: Semeghin, Jula si Rancan

Otelul (prima repriza): Vatca - Semeghin, Baciu, Nogo, Brujan - Arhire, Costin, Paraschiv, Gado - Elek, D.Stan.

Otelul (repriza a II-a): Bors - Somodean, Rancan, Marginean, Lazar - Badescu, Tanase, Madjer, Tismanaru - Banaru, Jula.

WOLF_ULTRAS
8th August 2006, 23:40
Otelul - Dunarea Galati 3-0(1-0)

Au marcat: Semeghin, Jula si Rancan

Otelul (prima repriza): Vatca - Semeghin, Baciu, Nogo, Brujan - Arhire, Costin, Paraschiv, Gado - Elek, D.Stan.

Otelul (repriza a II-a): Bors - Somodean, Rancan, Marginean, Lazar - Badescu, Tanase, Madjer, Tismanaru - Banaru, Jula.

bai eu tot nu inteleg ce dracu se intampla dc Craciun nu mai joaca ....un jucator ff bun de valoare :headbang: .....unde sa jucat meciul astia de pe la ziare nu zic nimik :mda:

STEELMAN
9th August 2006, 00:00
daca nu sunt prea indiscret ce a patit?insanatosire grabnica,pacat ca dadea savoare forumului,mai ales cand ii enerva pe unii prosti:evil:



poi am f la mare si a sarit in cap cam nasol in mare.dar... ati mai vazut drac mort?:drak: nu scapati de el asa usor!

bada_otelul
9th August 2006, 00:11
poi am f la mare si a sarit in cap cam nasol in mare.dar... ati mai vazut drac mort?:drak: nu scapati de el asa usor!

pai nici nu cred ca ar vrea cineva sa scape de el,poate doar latraii de la alte echipe

Dregan
9th August 2006, 01:22
bai eu tot nu inteleg ce dracu se intampla dc Craciun nu mai joaca ....un jucator ff bun de valoare :headbang: .....unde sa jucat meciul astia de pe la ziare nu zic nimik :mda:


Meciul s-a jucat pe stadionul "Otelul". Craciun cred ca e accidentat de aia nu joaca

Doctor_Satan
9th August 2006, 09:48
poi am f la mare si a sarit in cap cam nasol in mare.dar... ati mai vazut drac mort?:drak: nu scapati de el asa usor!

:happy :happy :happy :headbang: :headbang: :headbang:
Ati cam baut p-acolo, nu? V-ati facut de cap (lolo la propriu)!
Bine lolo! Baga mare, da cu capu!

lolo_grupa_c
9th August 2006, 13:33
GATA....am fugit din spital,de la nebuni.....da' de baut tot nu ma las...ne vedem la urziceni(mrs GRUPEI C care miau adus de baut si in spital..asa da frati..sa traiti 1000 de ani..)

STEELMAN
9th August 2006, 14:05
stai linistit ca nu am venit pt tine.cautam un loc sa bem si intamplarea a facut sa fii si tu pe la retardati:drak:

SORINULTRA
9th August 2006, 14:11
:drak: dar daca tot am dat de tine am zis :hai ma sai dam si lui ceva de baut ca e greu tare de cap :drak: :evil:

lolo_grupa_c
9th August 2006, 14:27
aurolacilor!!!!poate imi iau ban din cauza voastra,ca va sparg la urziceni....

SORINULTRA
18th August 2006, 10:02
nu ti ei ma nimik ka e amikal

lolo_grupa_c
19th August 2006, 17:15
singura brigada care sia afisat bannerul pe gard...este.....bineinteles..GRUPA C....si altceva,ca sa va dati seama de mentalitatea unor suporteri....cine a stat in peluza la meci???...bineinteles GRUPA C,,,,,in rest ...mai aveti de invatat vreo 12-13 ani ca sa ne ajungeti...asa ca spor la treaba

OVIDIU 62
23rd August 2006, 07:31
Pacat ca nu reusim sa aducem jucatori cu adevarat de valoare ci cautam sa fie cat mai ieftin.O solutie in poarta ar fi fost Stancioiu dela Sportul dar sa declarat ca se merge pe mana lui Vatca.Sa hotarasca ei dar vedem si noi care este cu adevarat problema.

sorin_otelarul
23rd August 2006, 19:18
poate ar fi stancioiu de la sportul da cat cere siman pe el sighina aia de om??

lolo_grupa_c
24th August 2006, 23:43
eu unul zic ca si vatca e un portar bun...uite_te in returul campionatului trecut ce meciuri a facut cu timisoara,constanta,petrosani,fc arges....asa ca lasati omu' in pace...

SORINULTRA
25th August 2006, 08:41
intradevar e tehnic are reflexe dar e din pacate prea scund

tutye
25th August 2006, 14:47
lolo daca nu termini cu off topicul iti dau ban permanent:evil:

starsteel
25th August 2006, 14:54
Bravo tutye ai prins miscarea oricum discutia de mai sus va fi mutata la locul ei ca nu merge la "stiri si noutati..."
Probabil inca nu esti moderator din cauza ca esti cam rau, chiar ban.....si permanent.:D

tutye
25th August 2006, 15:05
nu prea am inteles ultima fraza......mai bine spus ultimile cuvinte din ea....ori ca sunt prea obosit...iar cu off topicul la adresa lui Lolo a fost o gluma...ca eu fac mai mult ca el si nu ma intereseaza....cum nici pe el nu-l intereseaza....Asa sunte-m noi si nimeni nu ne va schimba..nici banurile date de voi...cum nimeni nu ne va putea face sa uitam de dragostea pt culorile clubului nostru....cat despre faza cu moderatorul, ca sa ma laud iti zic ca sunt si eu moderator pe www.otelul-galati-forum.tk.....Si asta intradevar e o noutate asa ca sunt ontopic.....Si pt. ca sunt roman si nu Italian Forta Otelul!!!

starsteel
25th August 2006, 16:24
Ce era de inteles? evident a fost joke si semnul e destul de clar :D. "chiar ban si.......permanent" referire la "iti dau ban permanent".

tutye
25th August 2006, 17:54
am inteles ca a fost joke...m-au dus in eroare acele puncte..credeam ca trebuia sa mai fie scris ceva acolo si ai lasat asta sa se inteleaga...si nu intelegeam ce....

lolo_grupa_c
26th August 2006, 20:54
...LOLO,nu mai fi tata off topic...te rog frumos....da??....tutye e baiat de nota 10,asta pt. toata lumea???si dl. moderator e baiat cumsecade,dar are faza aia cu s....,in rest numai bine,,,,

STEELMAN
27th August 2006, 09:10
moderatorul asta degeaba are 38 de ani ca e mai prost ca 12 noaptea si o mai face pe interesantul incercand sa ne justifice cum se poate imparti dragostea pt 2 echipe. un suporter adevarat ii poate raspunde cam asa "esti penibil"

lolo_grupa_c
27th August 2006, 10:42
....sa imparti dragostea pt. cate echipe??2,3,7,dar el mai stie?/??sa mor io cand ii vad pe astia imi vine sa o iau la fuga si sa nu ma mai intorc niciodata......dar asta este,nu am ce sa fac,lumea se imparte in 2 categorii:fideli si sclavi

Hard
27th August 2006, 12:51
:happy...no comment

starsteel
27th August 2006, 13:05
Mai SebyO aici e Suporter Otelul exista o lege nescrisa care mentioneaza ca zona suporter e doar pt. suporterii acelei echipe tu ce naiba cauti pe aici?
P.S. Off-topicul din toate threadurile mai devreme sau mai tarziu ajunge in Diverse trebuie totusi sa pastram subiectul threadului .

Cristian
12th September 2006, 20:47
Singurele noutati de la Clubul De fotbal Otelul sunt site-ul www.otelul-galati.ro (site oficial) si faptul ca ne mai vine un mijlocas central Mores, despre care Dl Stan zice ca e bun si ca nu e nevoie sa-i testeze calitatile fiind un jucator foarte bun.

starsteel
12th September 2006, 21:06
Argentinian care a trecut pe la Boca Juniors, parca, sa nu fie totusi o teapa.

starsteel
12th September 2006, 23:44
Miercuri de la ora 16.00 Telesport transmite pt. cine vrea sa vada/revada meciul Otelul - Pandurii.

Dregan
13th September 2006, 02:26
Singurele noutati de la Clubul De fotbal Otelul sunt site-ul www.otelul-galati.ro (site oficial) si faptul ca ne mai vine un mijlocas central Mores, despre care Dl Stan zice ca e bun si ca nu e nevoie sa-i testeze calitatile fiind un jucator foarte bun.

E fundas central

SORINULTRA
13th September 2006, 08:36
recomandari bune sa-l vedem la treaba si vb. dupa aia

lolo_grupa_c
13th September 2006, 09:20
joaca la petrosani?....

Cristian
13th September 2006, 10:51
E fundas central

Scuze, greseala mea.

SORINULTRA
13th September 2006, 16:29
deabia pe 15 septembrie ajunge in gl.

lolo_grupa_c
14th September 2006, 23:12
azi au plecat jucatorii spre petrosani,mai putin baciu care nu este 100% refacut...baietii sunt increzatori ,moralul bun...asteptam inca o victorie...

starsteel
14th September 2006, 23:15
Periculoasa absenta lui Baciu sa speram ca nu se va cunoaste.

Cristian
15th September 2006, 10:47
Mores vine mâine
Argentinianul Aldo Andres Mores va sosi sâmbătă în Galaţi, el urmând să fie preluat de pe Aeroportul "Henri Coandă" din Bucureşti de un reprezentant al clubului dunărean. "Sâmbătă după-amiază, pe la ora 17.00, va fi în oraş şi, automat, va intra la somn pentru că diferenţa de fus orar nu glumeşte", a precizat antrenorul Grigoraş, care îl va putea utiliza pe apărătorul sud-american abia de la începutul lunii octombrie.
(Citat din VLG)

Marius.B
16th September 2006, 10:11
Periculoasa absenta lui Baciu sa speram ca nu se va cunoaste.

Din cauza absentei lui ,Grig va trebui sa modifice tot angrenajul echipei ,care trebuie sa recunoastem de vreo 3 etape a functionat bine.Sa speram ca schimbarile efectuate nu ne vor afecta randamentul.

Hard
29th September 2006, 03:08
OTELUL Marius Stan sustine ca problemele financiare ale clubului au fost cauzate de permutarile la vârf din cadrul Mittal Steel. ”Echipa depinde o mie la suta de combinat. Galatiul a fost insensibil la problemele noastre, asa ca ar trebui sa schimbam numele clubului în Otelul Mittal”, a spus Stan, completat de Petre Grigoras: “Sa-i spunem Otelul Mittal Bombay”.

m-am nascut in bombay?sunt indian?:ras-plans:

Cristian
29th September 2006, 09:49
Marius Stan: Asa apare si Otelul in presa!

Directorul general al clubului Otelul considera ca echipa galateana n-ar mai fi aparut in mass-media centrala daca nu s-ar fi intarziat acordarea salariilor catre jucatori. "Jucatorii asteptau sa se scrie in presa de specialitate si despre ei. Au castigat un meci, doua, patru, cinci, sase si tot n-a aparut nimic. Asa ca si-au zis sa inventeze problema asta si iata ca au reusit sa apara in presa", a comentat, ironic, Marius Stan, "bossul" gruparii.

Sursa: www.otelul-galati.ro


Galatenii au primit salariile restante
Jucatorii “otelari” si-au primit ieri drepturile salariale restante pe lunile iulie si august. “Au fost unele probleme care tin de birocratie si, de aceea, am avut aceasta întârziere”, a spus directorul general Marius Stan. In afara celor doua salarii restante, jucatorii au încasat în avans banii pe septembrie, dar trebuie sa mai astepte câteva zile pentru achitarea primelor de victorie.

Sursa: Pro Sport

lolo_grupa_c
29th September 2006, 09:53
....dezinteres total fata de echipa otelul din partea presei locale si mai ales a presei centrale...

Cristian
29th September 2006, 09:57
Poate ca e mai bine asa, prea mult vedetism strica. Mai bine noi sa tacem si sa facem treaba decat sa ne laude unii si altii.

Kainsashiki
29th September 2006, 10:39
din pacate pt voi o sa faceti egal cu uta

Cristian
29th September 2006, 10:47
De unde stii tu ????

bada_otelul
29th September 2006, 13:58
postul meu cu numarul 1000,aici "in direct" pe suporter otelul!

Doctor_Satan
29th September 2006, 15:46
De unde stii tu ????

E! Asa e el! E tare la pronosticuri!

Sorry Diablo, dar Otelu-i echipa mea!

starsteel
29th September 2006, 17:02
E tare la pronosticuri insa isi strica aici firma, meciul e de 1 solist.

starsteel
30th September 2006, 16:17
Formatia probabila pt. meciul cu UTA in conditiile numeroaselor accidentarii:
Vitca - Brujan, Nogo, Baciu, Semeghin, Gado, Marginean, Sg. Costin, Badescu, G. Paraschiv, Jula

starsteel
30th September 2006, 19:34
E tare la pronosticuri insa isi strica aici firma, meciul e de 1 solist.

Of Diablo si doar te-am avertizat ca meciul e de 1 solist.

Kainsashiki
30th September 2006, 20:18
:) bravo voua...:) nu's perfect :D

dar ai vazut ca am ghicit minutul primului gol ?:D

starsteel
30th September 2006, 20:44
Deci spusele lui Dr. Satan nu au fost vorbe goale.

Doctor_Satan
2nd October 2006, 10:30
Deci spusele lui Dr. Satan nu au fost vorbe goale.

Nu, mai! Eu faceam misto de el!
Crede ca daca se are la pariuri poate spune cand ni se termina noua valul!
Eu zic ca n-o sa mai pierdem mai mult de un meci pana la finalul turului si o sa facem cel mult 3-4 egaluri!
Forza Otelul!

STEELMAN
3rd October 2006, 13:04
deja a inceput conducerea sa obisnuiasca echipa cu aerul e strainatate.duminica jucam la chisinau cu zimbru

alejandro
4th October 2006, 10:17
Steelman,de unde aveti aceasta infrormatie?Eu n-o gasesc nicaieri!
Oricum,sunteti bineveniti pe noua arena a Zimbrului!
Daca aflu la ce ora e meciul si -mi fac timp poate merg sa-l vad!
Bunvenit la Chisinau:bere:

alejandro
4th October 2006, 10:38
Nu prea avem sanse,noi suntem in reconstructie,Otelul e pe val,si are un antrenor valoros!
Dar asta conteaza mai putin,important este ca se joaca acest meci!
Va salutam si noi,sunteti asteptati cu mare placere,sa invinga cel mai bun!

ps:ce mai seamana stadionul vostru cu al nostru:thinkso:

starsteel
5th October 2006, 08:00
O veste extrem de proasta, Dinamo pregateste un transfer a lui Baltoi catre TSKA Sofia; de fapt cred ca a fost propus de mult se astepta numai revenirea lui pe teren.

Cristian
5th October 2006, 09:40
Veste buna, nu mai intinde urechea dupa zvonuri neverificate. ;)
Stiu din surse absolut sigure, apropiate de club ca dinamo nu pregateste nimic.
Asa ca mai verifica inainte sa arunci zvonuri de astea din presa centrala.

Doctor_Satan
5th October 2006, 09:56
Veste buna, nu mai intinde urechea dupa zvonuri neverificate. ;)
Stiu din surse absolut sigure, apropiate de club ca dinamo nu pregateste nimic.
Asa ca mai verifica inainte sa arunci zvonuri de astea din presa centrala.

Ai fost la bere cu Borcea? :evil:

Cristian
5th October 2006, 09:58
Am uitat sa mentionez, stiu din surse sigure apropiate de clubul Otelar :D :ras-plans: nu dinamovist

STEELMAN
5th October 2006, 10:19
intradevar.nu se pune problema plecarii lui dar ....suntem in tara tuturor posibilitatilor

Dregan
5th October 2006, 13:12
Ma astept la orice...Eu cred ca pleaca in iarna...din pacate clubul Otelul nu prea ar avea ce face intr-o asemenea situatie.

Cristian
5th October 2006, 20:36
Baltoi nu pleaca la bulgari!

Cotidianul Prosport a titrat, astazi, ca presa bulgara il considera aproape de un transfer pe atacantul Alexandru Baltoi la TSKA Sofia. Aflat sub contract cu Dinamo Bucuresti, varful in varsta de 24 de ani a fost imprumutat pentru un an la Galati si, din cauza unei accidentari serioase, abia in meciul cu UTA, din etapa precedenta, a reusit sa joace pentru prima data in acest campionat. Marius Stan, directorul general al clubului nostru, precizeaza ca Baltoi nu va pleca nicaieri. "Suporterii Otelului trebuie sa stea linistiti, Alex va juca la noi pana in vara anului viitor. Nu se pune problema plecarii sale", declara Stan.

Sursa: www.otelul-galati.ro

starsteel
8th October 2006, 15:01
Nici o informatie de la Chisinau un telefon ceva din cate stiu meciul a fost programat la ora 11,00?

Cristian
8th October 2006, 16:39
Zimbru - Otelul 1-2

08/10/2006 15:25:32

Echipa galateana a disputat in jurul pranzului o partida amicala de fotbal pe terenul fostei campioane a Republicii Moldova, Zimbru Chisinau. Intalnirea a fost castigata de ros-alb-albastri, scor 2-1 (0-0), prin golurile marcate de Dorel Banaru si Gabriel Jula. Pentru gazde a inscris ex-vasluianul Filip Popescu, acesta "dezmortind" tabela de marcaj cu un sut la coltul lung, din marginea careului de 16 metri. Reusitele "otelarilor" a venit in urma unor centrari perfecte ale lui Dorin Semeghin, Banaru si Jula punctand in acelasi fel: deviere cu capul din mijlocul suprafetei de pedeapsa!

Otelul a jucat in formula: Vatca - Marginean, Lazar, Baciu, Semeghin - Gado, Costin, Paraschiv, Badescu - Baltoi, Jula. Dupa pauza, antrenorul Petre Grigoras i-a mai utilizat pe Bors, Majer, Arhire, Banaru si Tismanaru. Africanul Salif Nogo si brazilianul Davi Rancan nu au efectuat deplasarea, ei nereusind sa primeasca in timp util viza pentru Moldova. Viorel Tanase si Cristian Craciun vor reincepe abia maine pregatirile, cot la cot, cu intreaga echipa.



Sursa: site-ul oficial

Cristian
8th October 2006, 16:52
Aici e vorba starsteel ca m-ai copiat :D
Uita-te la ora cand am postat eu, si imediat ai postat si tu aceeasi informatie :P