PDA

View Full Version : Stiri si noutati la Otelul Galati



Pages : 1 2 3 4 [5]

Doctor_Satan
22nd September 2015, 16:53
Bai, tu n-auzi ca vine maine sfarsitul lumii? Nu mai apuca nimeni sa vada Otelul desfiintat.
Ti-am facut-o la modul epic. :P

Doctor_Satan
22nd September 2015, 18:05
Tu vezi de cand sunt pe forum?
Cat despre rugamintea ta, daca va fi sa ne distruga Adamescu, voi mai veni pe aici.
La fel cum ati facut-o si voi dupa ce v-a distrus Iancu, chiar daca la voi a trecut foarte putin timp pana v-ati clonat.
Deosebirea fata de voi va fi ca noi am vazut de la inceput si vom vedea intotdeauna adevaratii vinovati: Bors si Adamescu.

Doctor_Satan
23rd September 2015, 11:03
Si cele 10-15 milioane pe care le-a umflat Adamescu de unde erau? Te pomenesti ca Otelul avea vreo 50 de milioane in cont. :happy
Si daca tu, dupa atatia ani, inca mai iei de bune minciunile pe care vi le indruga Iancu, atunci chiar nu mai are rost sa purtam discutii daca ai ochelari de cal si esti indreptat spre morcovul umflatului.
Nu vei pricepe niciodata ca ati fost o spalatorie.

P.S. Uite ce zice aici megastar: http://fcotelulgalati.info/primul-proces-amanat.html

megastar
23rd September 2015, 15:07
Gata si cu al doilea. Tot amanare. Pana nu se rezolva procesul cu ANAF-ul, nu cred ca vedem un verdict in acest caz.
Ca tot e tim pe aici, am gasit o poza super tare: http://3.bp.blogspot.com/-mCKv30ohT9E/TdKOmdDx14I/AAAAAAAAKCY/SiBSF1BPz2M/s1600/otelul.bmp

megastar
23rd September 2015, 19:34
Iti dai seama ca ne faci un favor promovand o astfel de initiativa. Tocmai ai demonstrat ce inseamna suporterii Otelului.

megastar
25th September 2015, 10:06
S-au strans banii pentru deplasarea de la Suceava.

megastar
25th September 2015, 11:31
Probabil vom face si asta. Apropos de milogi, crezi ca esti in masura ( ca suporter al defunctei Politehnica Timisoara) sa ne spui noua milogi?

megastar
26th September 2015, 17:36
Pana una alta, eu cred ca esti gelos pe suporterii pe care ii are Otelul. Te asteptai ca dupa retrogradare sa disparem, dar uite ca tot aici am ramas.

megastar
26th September 2015, 18:20
Ce sigla e aia tim? Ce treaba avem noi cu sigla aia? E ceva aparut anul trecut, e sigla lui Adamescu, sigla ce nu ai sa o vezi pe niciun site al suporterilor. Asa ca idee, nu cumva si Barcelona a furat de la FC Basel cate ceva?

Doctor_Satan
2nd August 2016, 14:01
Avem sperante sa incepem din primul an de infiintare din liga a patra.
ascotelul.ro ne anunta ca avem suficienti jucatori care sa inceapa sezonul, iar faptul ca si Bastina a venit sa puna umarul la treaba alaturi de antrenorul Bordeianu arata ca acest proiect nu le este indiferent fostilor jucatori cu caracter.

http://ascotelul.ro/start-in-pregatirile-pentru-sezonul-2016-2017/

megastar
2nd August 2016, 14:47
Si Haraga e alaturi de noi. Avem contacte cu mai multi fosti jucatori care si ei isi doresc sa vina langa noi.

Doctor_Satan
2nd August 2016, 15:09
Bine ca au mai ramas pe langa club oameni cu caracter.
Restul suporterilor ce fac? Fug in curtea Metalosportului?

megastar
2nd August 2016, 17:09
Suporterii in niciun caz. Probabil autoritatile locale, dar asta e alta discutie pe care deocamdata nu vreau sa o fac.
Sa vedem cati membrii cotizanti adunam de saptamana viitoare.

megastar
2nd August 2016, 19:01
Tu n-ai treaba la scara ta?

Doctor_Satan
2nd August 2016, 19:07
Ascotelul ?:happy:happy:happy:happy:happy



Si voi mai cereati sanctiuni pentu hotelul!:happy
Ai gasit si tu subiect de discutie, ca n-ai fost bagat in seamna.
Vezi-ti de echipa ta mutata si de pomanagii care au primit fraudulos locul in prima liga.

megastar
2nd August 2016, 20:00
Ai gasit si tu subiect de discutie, ca n-ai fost bagat in seamna.
Vezi-ti de echipa ta mutata si de pomanagii care au primit fraudulos locul in prima liga.


Crezi ca el mai stie ce echipa sustine?

megastar
2nd August 2016, 20:23
Bai alde Carpaci
1. Mi-e foarte bine, multumesc de intrebare.
2. Timisoara nu am injurat-o, dar pe aia de rodeau cablurile cu dintii da.

Hingherul
2nd August 2016, 20:45
Cred ca cipanu si timache sunt braileni. Doar la aia am vazut atata ura pe galateni :))

Leul Oltean
2nd August 2016, 20:54
:happy:happy:happy

A ras carcalete petu ... s-a dus sa se certe cu tuta de la nonstop : ca de ce la pret de 2 litri, petu are doar 2 litri jumate ... :))

Doctor_Satan
2nd August 2016, 21:29
Megastar si nu mai stiu ce doctor...
2 nesimtiti care s-au bucurat cand au furat si injurat Timisoara,va e bine acum?
tu-va-n gura de nenorociti...
Ce-i cu crizele astea?
Ce te-a apucat de-ai rabufnit dupa 5 ani? E cald rau in Timicioara?
Singurii care se bucura de raul altuia sunteti voi, asa ca du-te la culcare si calmeaza-te.

Doctor_Satan
2nd August 2016, 22:02
Te repeti in trolling, semne clare de Alzheimer.

Vezi ce ziceam despre cine se bucura de raul altuia?
Ati vazut galateni jubiland pe threadurile Timisoarelor?
Exista dovadezi mai clare despre cine sunt ipocritii?

delaparis
3rd August 2016, 00:02
vai de mwoola

Asta e in galeza? :confused:

Hingherul
3rd August 2016, 00:04
Swahili, da de ce intrebi? :D

delaparis
3rd August 2016, 00:08
Sa invat si eu cum se injura la ei. :D

Hingherul
3rd August 2016, 00:17
Vrei sa exersezi pe arici?
Eu il tin si tu il injuri :D

Leul Oltean
3rd August 2016, 00:19
E senegaleza toata ziua ... ce galeza, ce swahili ... :D

megastar
3rd August 2016, 02:00
moldovoiule,ia vezi ca te cam intreci...:rolleyes:
poate aflu vreodata cine esti si o sa te trezesti direct cu un sut in tzur cand o sa mai vii la neamuri,am infiintat deja politia banateana si stim cam totul despre vinituri...sa nu zici ca nu te-am avertizat...:D
pe alalalt talhar o sa-l prind mai tarziu,moldovean fugit de-acasa in ungurime,prea greu n-o sa fie sa-l depistam :D


Repet, nu am rude in Banat ci doar prieteni/cunostinte, mai banateni decat voi astia care inainte de 1900 nu aveati voie in Timisoara.
Dar bineinteles ca daca vrei sa dai o bere la Nora, accept. Terapia aia chiar e cea mai buna bere din zona voastra de tara.

Doctor_Satan
3rd August 2016, 07:44
vai de mwoola voastra,ce-mi mai place cum va tot zvarcoliti...:D
Cum ziceam, ipocritilor.

megastar
10th August 2016, 07:21
Având în vedere că Suporter Club Oțelul Galați este un proiect al celor mulți, el va trebui susținut de toți suporterii care își doresc să se implice în renașterea echipei campioane a României în 2011. Încă de la demararea procesului de constituire a asociației, spre bucuria noastră, mulți suporteri ne-au asigurat de susținerea lor. Pentru a face totul legal și pentru a da posibilitatea tuturor suporterilor să facă parte din acest proiect, era nevoie însă de un cont unde să se poată depună banii de către toată lumea. Până la constituirea contului a fost necesară parcurgerea unui lung șir de pași birocratici, dar astăzi vă putem da vestea cea bună. SC Oțelul Galați a primit Codul de Identificare Fiscala de la instituțiile statului și a putut în sfârșit să își deschidă conturile (în RON și Euro) la bancă.

Cele două conturi unde suporterii care doresc să devină membri cotizanți pot trimite banii sunt: RO59BRDE180SV07675471800 in RON si RO55BRDE180SV07675551800 in Euro. Ambele conturi sunt deschise la BRD.Având în vedere că în aceste conturi se vor putea face și donații, e necesar ca cei care trimit banii să specifice clar la detaliile tranzacției pentru ce o fac. Deasemenea, un alt lucru foarte important, în momentul în care trimiteți banii, nu uitați să trimiteți pe adresa de email contact@ascotelul.ro și adeziunea completată și semnată pentru a putea fi adăugată la dosar. Modelul adeziunii îl găsiți pe site-ul oficial – click aici.

Pentru cei care încă nu au apucat să afle, la înscrierea în asociație, fiecare nou membru va trebui să plătească suma unică de 50 de RON. Apoi pentru a putea participa la ședințele Adunării Generale, va trebui ca în fiecare an să achite ( în funcție de cardul dorit) cotizația anuală:- la cardul roșu, pentru cei sub 21 de ani sau pentru cei peste 65 de ani, cotizația anuală este de 60 RON.- la cardul alb, pentru membrii cotizanți, cotizația anuală este de 150 de RON.- la cardul albastru, pentru cei care vor să se implice financiar mai mult, cotizația anuală este de 400 RON.

Sursa: http://ascotelul.ro/

Doctor_Satan
10th August 2016, 11:50
Putini, cati vor fi, au reusit relansarea echipei, lucru de care tu razi pentru ca dintotdeauna ai preferat totul gata cumparat, chiar daca a fost cu bani furati, murdari.
Si, chiar mai rau, cu bani furati din tepe date oamenilor simpli.
Tu esti genul de om care a trait pe spinarea altora, cu cat mai putina munca, prin orice mijloace.
Noi deocamdata suntem multumiti ca am scapat de acel bandit care ne-a furat tot, iar chiar daca sunt putini suporteri, ei sunt cei adevarati, care n-au plecat atunci cand a fost greu.

megastar
10th August 2016, 14:56
:happy:happy:happy


ehehei galatenilor , abia acum veti vedea cine sunteti si cati de putini sunteti. Abia acum veti vedea cata ipocrizie era in galatiul ala nefericit.


Sper sa faceti public numarul ascotelilor!:))

Cati ar insemna pentru tine multi? Intereseaza-te la rivala din localitate ( aia din Liga a II-a) si spune cati suporteri socios are.

Doctor_Satan
10th August 2016, 15:51
Mai mult ca sigur.
Tu nu vrei?

megastar
10th August 2016, 21:19
Te descurci tu, rupi un cablu de undeva...

megastar
10th August 2016, 22:58
Mortii sunt aia care se baga in seama pe aici cu noi.
Deci se pare ca imi merge.

megastar
11th August 2016, 09:48
Daca vom fi 101 vii si iti ceri scuze aici?

Doctor_Satan
11th August 2016, 10:00
Dar nu infractori.
Infractori sunt ei, ca au devalizat tara ca sa faca FC Timisoara.

megastar
18th August 2016, 09:19
Suporter Club Oțelul Galați a disputat astăzi primul meci din istorie, meci amical din perioada de pregătire pentru sezonul 2016-2017. Adversarii oțelarilor au fost cei de la Siretul Piscu, posibili adversari ai echipei noastre în sezonul viitor al Ligii a IV-a, cărora le mulțumim pentru drumul făcut până la Galați astăzi pentru a evolua în acest meci.
Motivați de numărul mare de suporteri prezenți în tribunele stadionului Siderurgistul,aproximativ 700, oțelarii din teren au făcut un adevărat spectacol, reușind să ofere 90 de minute de fotbal frumos. Putem spune cu mâna pe inimă că cei care nu au văzut astăzi partidă din tribune au ce regreta.
Scorul final a fost 8-1 pentru SC Oțelul Galați, golurile echipei roșu-alb-albastre fiind marcate de: Țâmpău, Lepădatu, Codreanu, Gheorghe, Miron, Buteseacă, Mocanu și Tudosă.
Primul 11 trimis în teren de antrenorul Stelian Bordieanu a fost următorul: Bordieanu, Petică, Neagu, Anghele, Ciurea, Codreanu Ionuț, Tudosă Petrișor, Napârlică Iulian, Lepădatu, Gheorghe și Țâmpău.
Au mai intrat în teren: Enache, Ioviță, Păduraru, Munteanu, Iancu, Hanghiuc, Mocanu, Miron, Prodan și Buteseacă.

megastar
23rd August 2016, 15:30
Astăzi, la sediul AJF Galați a avut loc Adunarea Generală a reprezentanților echipelor ce evoluează în Liga a IV-a. Pe ordinea de zi a acestei Adunări s-a aflat și cererea formulată de echipa Suporter Club Oțelul Galați de a participa în campionatul Ligii a IV-a în sezonul 2016-2017. Avem bucuria să vă anunțăm că cererea formulată de clubul nostru a fost aprobată de AG a reprezentanților echipelor din Liga a IV-a Galați, astfel că SC Oțelul Galați va evolua în campionatul viitor al acestei ligi. Votul a fost zdrobitor în favoarea acceptării SC Oțelul Galați, o singură echipă abținându-se, restul fiind pentru.
http://ascotelul.ro/suporter-club-otelul-galati-este-in-liga-a-iv-a/

megastar
27th August 2016, 22:27
Astăzi, de la ora 17.00 pe stadionul Siderurgistul, SC Oțelul Galați a făcut un nou spectacol în fața propriilor suporteri reușind o partidă foarte frumoasă care dă tuturor celor implicați în proiect, socios, antrenori și jucători, speranțe pentru viitorul sezon al Ligii a IV-a. Adversarii noștri, Unirea Braniștea, au terminat în sezonul trecut pe locul 3 în Liga a IV-a, așa că antrenorul Stelian Bordieanu poate considera partidă de astăzi un test bun pentru ceea ce va fi din septembrie.
Scorul a fost 9-0 pentru SC Oțelul Galați, golurile echipei noastre fiind marcate de: Pavel (2 goluri),Gheorghe, Codreanu Ruben, Buteseacă, Țâmpău, Smadu, Postelnicu și Radu.
Primul 11 trimis în teren de Stelian Bordieanu este următorul: Bordieanu, Neagu, Scutaru, Codreanu Ruben, Ciurea, Postelnicu, Tudosă, Napârlică, Radu, Gheorghe, Buteseacă.
Au mai intrat pe parcursul meciului: Vlasie, Țâmpău, Baștină, Paduraru, Hanghiuc, Mocanu, Smadu, Pavel, Lepădatu, Cristof.

megastar
30th August 2016, 09:19
Sa stii ca am vazut 3 generatii la meciuri. Bunici, tati ( sau mame) si copii. Se pare ca ai avut dreptate.

megastar
30th August 2016, 13:44
Decat Carpaci si cu calul in casa....

delaparis
31st August 2016, 00:04
Timache, acum fara misto dar chiar asa faceti in Banat? Adica intrati cu bocancii in casa oamenilor fara sa fiti invitati? :rolleyes:
Nu e in regula ce faci pe aici :cool:

Hai mai bine sa numaraam alea Poli dincolo ... avem de munca :))

megastar
31st August 2016, 11:47
Hoti sunt aia care au facut bani cu motorina la sarbi prietene nu noi. Chiar vrei sa vorbim despre moralitate?
Eu spun sa revenim la fotbal.

megastar
31st August 2016, 17:19
Scuze si eu am uitat ca la voi cinstea si onoarea nu sunt relevante.
Chiar nu vrei sa vorbim de fotbal?

Doctor_Satan
3rd September 2016, 11:21
Nu mai hrani trollii, pentru ca le sterg postarile.
Au suficiente locuri unde isi pot regurgita frustrarile.

Tim
9th September 2016, 16:16
cititi dunarea batrana si ascotelul si veti intelege totul despre specia galateana. a fost o emulatie totala intre sociosi :)) pana in momentul in care s-a ajuns la cotizatie , adica la bani.:D

Tim
9th September 2016, 17:03
cititi repede aceasta informatie pana nu vine MODERATORUL SATAN cu cenzura!

Doctor_Satan
9th September 2016, 17:17
Site-ul dunareabatrana.ro nu mai functioneaza, iar pe ascotelul.ro sunt stiri de la meciul cu Independenta si un interviu.
Despre ce vorbesti sau iar ai scapat prea multe medicamente pe gat si le-ai combinat cu pufoaica?

Mesajele vi le stergeam pe alea tampite, care nu aveau nici o legatura cu subiectul, asa cum procedeaza si alti moderatori pe sectiunile echipelor lor.
Spre exemplu, eu una dintre putinele mele sanctiuni o am de la moderatoarea de pe Dinamo pentru ca m-am bagat in vorba mai putin decat voi pe aici.

Tim
9th September 2016, 18:04
ba functioneaza dunarea batrana , " moderatorule galatean -maghiar" . Doar ca e moarta. De cand ati cerut ca strejerii sa vina cu bani nu mai intra nimeni acolo.
Asta e spiritul galatean.:))

megastar
9th September 2016, 18:50
Hai ca iti explic eu tim poate pricepi. Dunarea Batrana in acest moment e in conservare. Toata lumea e focalizata acum pe ridicarea site-ului oficial si strangerea de fonduri.
Am uitat de ceva si bine ca acum mi-am amintit. Ti-am promis ca te anunt cand ajungem la 101 suporteri cotizanti si am uitat sa o fac. Te anunt acum, am trecut de 101 :) . Te anunt cand ajungem la 1001

cip
9th September 2016, 19:38
Site-ul dunareabatrana.ro nu mai functioneaza....


Dunarea Batrana in acest moment e in conservare.

baciul ungurean si cel moldovean...:))
bai dar hotarati-va o data si dati un comunicat comun,de exemplu functioneaza dar in conservare,ce atata va tot place sa zapaciti lumea pe aici...:happy

megastar
9th September 2016, 19:45
Site-ul e in picioare, pentru a nu se pierde informatii, dar e clar ca nu mai functioneaza in sensul ca nu mai apar stiri acolo. Greu cuvantul asta conservare asa-i?

Tim
9th September 2016, 22:44
ho mah ca eu am inteles, vroiai sa spui imbalsamare, nu-i asa?:happy

delaoltenia
29th December 2017, 14:34
Am revenit pe arena marilor victorii. Suntem singurul club sportiv din țară care ne întreținem stadionul, cu toate facilitățile lui
..........

Am promovat în Liga a 3-a având tribunele alături, în cel mai entuziasmant mod. Încă o dată, felicitări bravilor noștri jucători și antrenorilor Stelian Bordieanu și Eugen Baștină

...........

Am ținut steagul sus în Seria 1 din Liga a 3-a, suntem în plutonul fruntaș și foarte aproape de un nou vis, o nouă promovare. Bravo jucătorilor și antrenorilor! Tuturor celor care au contribuit la revenirea în prim plan a acestui simbol local, Oțelul, vă mulțumesc și vă transmit cele mai sincere aprecieri și urări de sănătate

............

Urmează 2018, anul promovării și consolidării. Trebuie să promovăm în Liga a 2-a, iar Galațiul unit nu poate avea adversar. Nu vom reuși nimic fără implicarea și participarea tuturor forțelor din oraș și din județ. Noi, singuri, suntem neputincioși. Noi doar dăm manifestul de cinste, onoare și devotament pentru Oțelul, pentru Galați. Suntem garanția, certă și dovedită, că tot ceea ce a fost rău în istoria noastră a dispărut și nu se va ma repeta. Oțelul Galați înseamnă forță, onoare și tradiție la poarta Moldovei. Vremurile frumoase sunt cele care vor veni

http://m.liga2.prosport.ro/liga-3/stiri/bilant-pe-2017-otelul-si-a-recastigat-identitatea-a-redevenit-o-forta-presedintele-galatenilor-vorbeste-despre-intoarcerea-acasa-promovare-lupta-din-liga-3-si-ce-urmeaza-16912046

Tim
30th January 2018, 15:25
Nu uitati: 3(trei) generatii.......:evil::drak:

futbasisti
18th October 2019, 15:43
Asta inseamna un B T de calitate: https://amp.dcnews.ro/otelul-a-disparut-dar-amenzile-fifa-continua-sa-vina-greseala-federatiei_701523.html

futbasisti
1st August 2020, 17:59
mortilor, ce mai putzitzi?:)

Hingherul
4th August 2020, 23:30
Ce sa faca, se inmultesc :))
Isi fac echipa :D

63625

futbasisti
5th August 2020, 19:22
:happy:happy:happy:happy:happy

Doctor_Satan
13th August 2020, 10:33
mortilor, ce mai putzitzi?:)
Voi a cata echipa o mutati si o redenumiti Poli?


Ce sa faca, se inmultesc :))
Isi fac echipa :D

63625
S-or fi saturat de timisoreni.
N-ai vazut ca astia stiu ca au fost galatenii la nevestele lor dupa dimensiunea lateilor?

Hard
30th May 2021, 18:26
Bineeee ma!

Calificare!
😅😅😂😂😅😚

Johnny D
30th May 2021, 18:43
Am inteles c-au ramas campioni ai Romaniei la echipa. Asa da!:ok::))

Hard
30th May 2021, 20:25
Nu au ramas, ci s-au intors. Sunt insa la final de “cariera”... La otelul e o paine de mancat acum, echipa va ramane pururea in Liga 3, insa banii vin de la primarie, bani peste nivelul ligii a 3-a.

Doctor_Satan
21st May 2023, 17:36
Azi Otelul a revenit acolo unde-i este locul.
Lui Adamescu i-au stat in gat banii furati de la noi, dar macar i-au ajuns de sicriu si lumanari.
Cu Dorinel la echipa, ne consolidam vreo 2 sezoane si atacam titlul.
Hai Otelul!

delaoltenia
21st May 2023, 17:49
Dupa 10 ani, sper sa nu ma insel! Bine ati revenit!

Doctor_Satan
21st May 2023, 20:11
Aproape.
In 2015 am retrogradat si la finalul sezonului 2016 ne-a vadut ultimii jucatori ciuma de Adamescu.
Noroc ca nu l-au interesat juniorii.
Ca acei copii care-i bateau pe academicienii lui Hagi pe unde-i prindeau, ei au insemnat renasterea noastra.

Johnny D
22nd May 2023, 20:38
Doftorica, bine-ai revenit la masa bogatilor. Cum ar zice un becaliot idiot.:)