PDA

View Full Version : Stiri si noutati la Otelul Galati



Pages : 1 2 [3] 4 5

SORINULTRA
29th April 2007, 13:24
exact,si pretul jucatorului este stabilit.

nu zau? ai negociat tu in locul lui marius stan? stan condamna strategia lui jiji dinainte de meci deci daca stii tu mai bine zi mi si mie care e pretul

bada_otelul
29th April 2007, 13:27
nu depinde numai de conducator,ci si de jucator ;) care are un contract de reziliere stabilit,indiferent unde urmeaza sa plece,la Steaua sau Avantul Liesti.

cumva vroiai sa zici CLAUZA de reziliere(nu contract)?:rosu: :rosu: :rosu:
probabil nu te-au invatat la scoala de arte din toflea dar clauza de reziliere nu este obligatorie,daca in contract nu e trecuta nicio clauza atunci mult cioc jiji,plateste cat cere Otelul:evil: :evil: :evil:
vatca=500000
para si szekely 700000 mai putin de atat nu ar trebui sa ceara,si de vandut sa il vanda oricum numai pe vatca:happy :happy :happy

STEEL
29th April 2007, 13:30
Ceea ce unii nu inteleg sau nu vor sa inteleaga este faptul ca ce-a facut,ce face si ce va face mereu "boss-ul mioarelor din Romania" inaintea unui meci cu astfel de declaratii,se numeste DIVERSIUNE.Daca primele dati te punea putin pe ganduri,acum in schimb nu face altceva decat sa ne amuze cu astfel de iesiri in decor.Ce vreti,atat il duce materia cenusie...

Hard
29th April 2007, 13:30
cumva vroiai sa zici CLAUZA de reziliere(nu contract)?:rosu: :rosu: :rosu:
probabil nu te-au invatat la scoala de arte din toflea dar clauza de reziliere nu este obligatorie,daca in contract nu e trecuta nicio clauza atunci mult cioc jiji,plateste cat cere Otelul:evil: :evil: :evil:
vatca=500000
para si szekely 700000 mai putin de atat nu ar trebui sa ceara,si de vandut sa il vanda oricum numai pe vatca:happy :happy :happy

ai dreptate nu este obligatorie,vom vedea insa dupa meci,sau la sf campionatului daca exista sau nu:ok:

Hard
29th April 2007, 13:32
Ceea ce unii nu inteleg sau nu vor sa inteleaga este faptul ca ce-a facut,ce face si ce va face mereu "boss-ul mioarelor din Romania" inaintea unui meci cu astfel de declaratii,se numeste DIVERSIUNE.Daca primele dati te punea putin pe ganduri,acum in schimb nu face altceva decat sa ne amuze cu astfel de iesiri in decor.Ce vreti,atat il duce materia cenusie...

face parte din meseria de conducator al unei echipe :D

VILI
29th April 2007, 13:38
Turma se cheama mai nou echipa?:shocked:
Sa fii tu oare magarul "echipei"???:happy

STEEL
29th April 2007, 13:45
VILI,ce-i cu avatarul asta????Ai innebunit????:shocked:

VILI
29th April 2007, 13:52
mi-a spart unul contul si e a doua oara pe ziua de azi cand imi schimba avatarul.
sa-l fut in gura pe retard!:D

SORINULTRA
29th April 2007, 13:52
bai da centrul de copii si juniori al stelei ce produce? v ati invatat sa luati totul de a gata , sa sarutati picioarele otelului , bacaului etc ca aveti si voi fotbalisti

Hard
29th April 2007, 13:55
cine mai are rabdare sa creasca juniorii?:D
sunt si juniori ,dar pana sa joace la Steaua,isi incep activitatea in fotbalul profesionist pe la echipe de mana a doua.te pomenesti ca szekely e otelar acum:happy.apropo vb bine lb romana?:D

SORINULTRA
29th April 2007, 14:10
pai de ce draku nu l ati luat voi pe szekely de la cluj ? doar plateati mai putin , acum ca a confirmat la galati il vrea berbecali , ii dau o mare m.....e lui al vostru patron , ca si oilor lui de viteji

Dregan
29th April 2007, 14:48
pai de ce draku nu l ati luat voi pe szekely de la cluj ? doar plateati mai putin , acum ca a confirmat la galati il vrea berbecali , ii dau o mare m.....e lui al vostru patron , ca si oilor lui de viteji


Si lui Hardliner nimic ?:lol:

STEEL
29th April 2007, 14:56
Si lui Hardliner nimic ?:lol:

Se subintelege,e clar ca Hardliner face parte din prima linie,are omu' intaietate la o adica....:D

SORINULTRA
18th May 2007, 07:53
TRANSFER Impresarul Ionel Codoban a declarat ieri ca este în negocieri avansate cu Steaua pentru transferurile lui Cosmin Vâtca si Ianos Szekely (foto) de la Otelul: "Joia viitoare probabil ca vom parafa întelegerea". Daca Vâtca este 90% stelist, pentru Szekely a mai aparut o oferta de 800.000 de euro de la Rapid. "Si pentru Gabi Jula am oferte de la AEK Atena, din Turcia si din China", a marturisit Codoban, suma pentru care atacantul ar putea fi vândut fiind de 400.000 de euro . NU VINDETI NIMIC

steauasv
21st May 2007, 16:09
hmm...nusth ce o fost in mintea lu Jijiutza dar sper sa fie mai bun ca Cernea ... Vatca "al vostru"...acu o sa fie al nostru...poate vine si Szekely....oricum aveti nevoie de bani pentru transferuri...succes in Intertoto

bada_otelul
21st May 2007, 20:49
hmm...nusth ce o fost in mintea lu Jijiutza dar sper sa fie mai bun ca Cernea ... Vatca "al vostru"...acu o sa fie al nostru...poate vine si Szekely....oricum aveti nevoie de bani pentru transferuri...succes in Intertoto

luati labele de pe szekely!!!nu pleaca pe mai putin de un milion plus nevasta si ficele lui becali care le trimitem la produs...condoleante jiji dar asta e pretul pe care il platesti daca vrei sa iei de la noi ceva.vatca va primi mai putin goluri la steaua...atat,in rest cu cat mai multe ia de la Otelul cu atat mai bine.
oare cum se "cel mai iubit cioban al tarii" acum ca a dat 500000 pe un portar pe care noi l-am luat cu de 33 de ori mai putini bani,si tinand cont ca pentru toti fotbalistii furati in era meme de la Galati nu a platit nici 30% cat pt vatca?

STEELMAN
21st May 2007, 22:39
miercuri ziua nu stiu care a lunii mai sunteti asteptati cu totii la meci .intrarea in peluza nord va fi LIBERA!lasati dreq semintele si veniti la peluza pt a multumi jucatorilor pt sezonul reusit dar mai ales pt ai multumi lui Tase pt cei 17 ani sub culorile ros-alb-albastre.pt a-i face o frumoasa surpriza e nevoie de cat mai multa lume in peluza.

SORINULTRA
24th May 2007, 08:49
Conducerea echipei de pe malul Dunării a reușit să obțină semnătura a doi jucători din eșalonul secund. Ovidiu Hoban (25 de ani) și Gabriel Crăciun (26 de ani) au jucat în acest sezon la Gaz Metan Mediaș. Primul evoluează pe postul de mijlocaș central, iar cel de-al doilea fundaș dreapta. "Sînt doi jucători care sper să se integreze cît mai repede la noi în echipă", a spus președintele Marius Stan. Transferul celor doi s-a materializat prin intermediul impresarului Ionel Codoban.

bada_otelul
24th May 2007, 21:05
SEMEGHIN, CAMPIONUL PASELOR DE GOL
Autor: Razvan Toma, 23-05-2007
In ceea ce priveste pasele de gol, in sezonul recent incheiat al Ligii I, Dorin Semeghin a fost cel care si-a servit de cele mai multe ori colegii. In urma sa au venit Manuel Jose de la CFR Cluj si un cuplu inedit, Catalin Munteanu si Badoi.

Clasament:

14 – Semeghin (Otelul)
11 - Manuel Jose (CFR Cluj)
10 - C. Munteanu (Dinamo), Badoi (Rapid)
6 - Ad. Cristea (Dinamo)
5 – Semedo (CFR Cluj), D. Matei, Nalati (Gloria), Gh.
Bucur (FCU Poli), Zicu (Rapid), Cristocea, Nicolita
(Steaua)
4 - D. Rednic (FC Arges), Danciulescu, Cl. Niculescu,
Ze Kalanga (Dinamo), Gurita (Farul), J. Szekely
(Otelul), I. Iordache (Pandurii), Sfirlea (Polit.
Iasi), Buga, C. Lazar (Rapid), Bostina, N. Dica,
Thereau (Steaua), Rose (Univ. Craiova), Mara (UTA), M.
Croitoru (SC Vaslui / Steaua), Art. Karamian (Rapid /
FCU Poli)

bada_otelul
24th May 2007, 21:06
Clasament:

18 - Cl. Niculescu (Dinamo)
16 – I. Ganea (Dinamo / Rapid)
15 – Danciulescu (Dinamo)
14 – E. Jula (Otelul)
13 – Val. Badea (Steaua)
12 - Zicu (Rapid)
11 – Coroian (CFR Cluj), D. Zaharia (Gloria), D. Stan (Otelul)
10 – Surdu (CFR Cluj), N. Dica, Théréau (Steaua), V. Frunza (fost SC Vaslui)
9 – Gh. Bucur (FCU Poli), Mazilu (Rapid)
8 – C. Tanasa (FC Arges), G. Muresan (Gloria), Bilba (Polit. Iasi), Mara (UTA / Unirea Urziceni)
7 – Semedo (CFR Cluj), M. Ilie (Ceahlaul), G. Paraschiv (Otelul), Badoi, V. Moldovan (Rapid), Dina (Univ. Craiova), Ad. Gheorghiu (SC Vaslui)
6 – Ad. Anca (CFR Cluj), Gurita (Farul), Vintilescu (Pandurii), A. Cristea (FCU Poli), V. Iacob (Steaua), Edson (UTA), Chihaia (CFR Cluj / FC National), Onofras (Polit. Iasi / Unirea Urziceni)

Hard
24th May 2007, 23:05
Acelasi Jula care era criticat acum ceva vreme.Bravo !

SORINULTRA
27th May 2007, 10:24
La acest moment nu s-a rezolvat nimic cu situatia lui Vitca, anuntatul transfer la Steaua nefiind perfectat pina la inchiderea editiei. Impresarul Ioan Coduban impreuna cu jucatorul se aflau inca de joi la Bucuresti asteptind sa fie primiti la palatul lui Gigi Becali.
mi e scarba de sclavii astia

SORINULTRA
27th May 2007, 10:25
Celalalt jucator de care s-a interesat patronul Stelei, Janos Szekely, s-a aratat circumspect: “Am citit si eu despre interesul lui Gigi Becali in presa centrala, dar am discutat cu impresarul meu si mi-a spus ca nu s-a primit nici o oferta concreta. Oricum nu-mi fac griji, m-am simtit excelent la Galati, unde am gasit o adevarata familie, si mi-as dori sa mai ramin”. de astfel de oameni sunt mandru

mateiasi
27th May 2007, 13:30
Pericolul ar putea veni din alta parte:


Szekely ar putea ajunge la Rapid, numai daca se califica in cupele europene

Dorit cu insistenta la Steaua de catre patronul Gigi Becali, jucatorul Otelului, Janos Szekely a fost ofertat de conducerea Rapidului, care i-a oferit un contract foarte avanatajos fata de cel al Stelei.

"Daca ne calificam in cupele europene, o sa-l luam sigur. Daca nu cistigam finala, nu are rost sa mai bag atatia bani. Nu ati vazut ce-am facut in vara trecuta, cind am investit o gramada de bani in transferuri si nu am facut nimic", le-ar fi zis Copos oficialilor echipei Otelul Galati.
(sursa: www.romaniansoccer.ro)


Stirea s-ar putea sa aiba un dram de adevar in ea: acum cateva zile citeam o declaratie a impresarului lui Szekely, in care se pomenea de o oferta de 800.000 euro venita de la Rapid. Eu cred ca ar fi o tampenie sa-i dam drumul lui Szekely pe o astfel de suma. Daca ne trebuie neaparat ceva bani, mai bine sa-i dam drumul lui Jula, care se pare ca are o oferta foarte buna atat pentru el, cat si pentru club:


Evolutia buna din acest campionat a lui Emil Jula, cind a devenit golgeterul Otelului Galati, nu a ramas fara urmari. Mai multe echipe din China si-l doresc pe jucatorul echipei de la malul Dunarii, oferindu-i un contract avantajos. Cea mai insistenta dintre ele pare a fi Shandong Luneng, care ii da aproximativ 300.000 de euro anual si ofera clubului Otelului Galati in jur de 600.000 de euro pentru un transfer definitiv.
(sursa: www.fanatik.ro)

SORINULTRA
1st June 2007, 17:22
Conducatorii cluburilor FC Otelul Galati si Steaua Bucuresti au parafat joi seara trecerea portarului Andrei Cosmin Vatca (foto) la gruparea din Capitala. Dupa ce a semnat contractul tranzactiei, directorul general al clubului galatean, Marius Stan, a declarat ca ii doreste multa bafta jucatorului. "Ii multumim mult lui Andrei Vatca pentru ce a facut la Otelul si sper sa reuseasca si mai multe de acum incolo. Vatca merita respectul tuturor suporterilor Otelului si ne bucura faptul ca - asa cum el insusi a afirmat - Otelul va ramane in inima sa", a spus Marius Stan.

joshua_1
1st June 2007, 18:15
Ultima afirmatie a lui Vatca e praf in ochii suporterilor... sa se duca draq la cioban si sa ne lase in pace.

ReD_Devil
5th June 2007, 18:11
"Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a anuntat marti, 5 iunie, ca are semnatura unui portar de origine marocana pe care il urmareste de mai multa vreme. Africanul, transferat pe 150.000 de euro de la Raja Casablanca, se numeste Ismail Kouha (foto) si a semnat pe cinci ani de zile cu Otelul.

Noua achizitie a clubului galatean are calitati fizice de exceptie, dupa cum il descrie insusi Marius Stan: "Are 1.91 metri, o forta de invidiat si masoara 47 in picior. Si, ca fapt divers, acest Kouha bate si lovituri libere chiar de la 30 de metri. Are un sut de exceptie!"

Ismail Kouha are 24 de ani si a mai jucat la MAS Fes, tot in Maroc. El are si noua selectii in prima reprezentativa. Kouha va ajunge in Galati cel tarziu pe 18 iunie. (http://www.otelul-galati.ro/stire.php?id=430)

bun venit si sa speram la cat mai putine goluri :D

SORINULTRA
5th June 2007, 18:56
si totusi as vrea sa vad si lituanianul la treaba

WOLF_ULTRAS
5th June 2007, 18:57
Si eu la fel...Grybauskas...la putere

bada_otelul
5th June 2007, 20:23
bataie de joc fata de gribauskas...nici macar in ultima etapa nu l-au bagat:( sper sa faca treaba marocanul iar lui griba sa ii dea drumu la o echipa unde sa poata juca si sa devina titular in poarta lituaniei

SORINULTRA
6th June 2007, 09:29
concurenta pe orice post e benefica dar ar trebui sa se dea sanse tuturor jucatorilor

phantom1964
8th June 2007, 00:28
mie nu-mi plac strainii.noi ce am mai da la nationala daca am avea un lot ca al cfr cluj.imi doresc sa avem cat mai putini straini in lot.

dar cine ia jucatori de la provincie la nationala ...rar cate unu:headbang:

ReD_Devil
8th June 2007, 19:43
Încă doi lituanieni


Colonia lituaniană de la Galați se mărește. Directorul general Marius Stan a anunțat că săptămîna viitoare, la reunirea lotului sînt așteptați alți doi fotbaliști din Lituania. "Este vorba despre un fundaș central și un mijlocaș, dar pînă cînd vor ajunge la Galați nu pot spune cine sînt. Vă asigur că sînt fotbaliști buni!", a spus Stan. În lotul Oțelului mai evoluează doi baltici, Gribauskas și Labukas.

sursa:gsp

:evil:

Cristian
26th June 2007, 14:17
AU FUGIT DE CANICULĂ!


"Oțelarii" au plecat ieri în Poiană

* Cel puțin trei-patru grade Celsius în minus i-au așteptat ieri pe fotbaliștii Oțelului în Poiana Brașov, stațiune în care elevii lui Petre Grigoraș se vor pregăti timp de zece zile * Jucătorii clubului gălățean au fost cazați la hotelul "Piatra Mare" care se află în proprietatea lui Ioan Neculaie, finanțatorul grupării FC Brașov

Au "decolat" la 9 dimineața
A cincea echipă a campionatului intern de fotbal - dacă ne raportăm la ultimul clasament al Ligii I - se află de ieri în Munții Carpați, până la primul meci oficial din noul sezon despărțind-o mai puțin de două săptămâni. Treziți la răsăritul soarelui, "oțelarii" au venit ieri în trombă la stadionul "Oțelul" pentru "împachetarea" dinaintea cantonamentului din Poiana Brașov. La 8.30, elevii lui Petre Grigoraș au luat micul dejun la cantina arenei gălățene, apoi și-au adus bagajele la autocar. Primul a fost atacantul Gabriel Jula, cel mai bun marcator al echipei în stagiunea recent încheiată. El și-a așezat tacticos geanta în portbagaj și l-a trimis pe unul dintre copiii care asistă la antrenamentele "oțelarilor" să-i cumpere un braț de ziare. "Ia să văd ce se mai scrie despre mine", a făcut cu ochiul vârful clubului local.

Abia așteptau să fugă de căldură
Sârghi, Cârjă, Boghiu, Silviu Ilie și Macare l-au înconjurat și l-au întrebat care-s subiectele zilei. Unii dintre ei se uitau insistent la ceas, fiind pare-se nerăbdători să ajungă la destinație. "Abia aștept să ajungem acolo, poate nu va fi la fel de cald ca-n Galați", a exclamat un jucător din tabăra dunăreană. Foarte bine dispus, sud-coreeanul Kim a umplut curtea gălățeană de zâmbete, iar africanul Nogo l-a completat de minune. Până și Semeghin, ultimul ajuns la autocar, avea chef de poante, în timp ce lituanianul Jasaitis și estonianul Ratnikov afișau singurele chipuri mohorâte din delegație. Nu le-o fi priit deșteptarea.

Cazați la cel mai tare hotel
Gălățenii au ajuns în Poiană pe la ora 14 și-un sfert și au fost cazați la hotelul "Piatra Mare", stabiliment de cinci stele din stațiunea brașoveană. Acest hotel, poate cel mai frumos din întreaga zonă, se află în proprietatea lui Ioan Neculaie, patronul clubului FC Brașov. "Este excelent aici și ne-a întâmpinat o căldură mult mai suportabilă decât la Galați. Drumul a fost foarte bun și abia așteptăm să ne apucăm de treabă", a declarat antrenorul secund al Oțelului, Marian Dinu. Aseară, trupa dunăreană a făcut prima mișcare în localitatea aflată la peste o mie de metri altitudine - câteva alergări în preajma hotelului - pentru ca de astăzi să se pregătească pe un teren din orașul Râșnov, situat la 9 kilometri de Poiana Brașov.

Sursa: VLG

Cristian
2nd July 2007, 15:47
Marti seara, amical cu Dacia Mioveni


Echipa FC Otelul Galati va sustine marti, 3 iulie, o noua partida de verificare. Pe arena "Metrom" din Brasov, formatia antrenata de Petre Grigoras va intalni gruparea nou-promovata Dacia Mioveni. Intalnirea va incepe la ora 18.30.

Cantonamentul din Poiana Brasov al "otelarilor" se va incheia joi la pranz, cand echipa galateana va pleca la Bucuresti de unde, a doua zi, se va imbarca cu destinatia Sarajevo.

In alta ordine de idei, directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a tinut sa comenteze programul Ligii I, stabilit luni la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal. "Cred ca este un program bun, urmeaza ca si noi sa ni-l facem la fel. Vom lua startul ca anul trecut, cu CFR Cluj pe teren propriu, dar eu sper sa nu fie si pe tabela de marcaj scorul din acel meci (n. - 1-3)", a declarat Marius Stan.

Sursa: www.otelul-galati.ro

ReD_Devil
3rd July 2007, 22:54
mda...Dacia Mioveni 5-2 Otelul :shocked::shocked::shocked::ciocan:

SORINULTRA
6th July 2007, 11:45
In urma numeroaselor reactii din ultima vreme, postate pe siteul www.otelul-galati.ro de catre fanii FC Otelul, directorul general al clubului, Marius Stan, tine sa faca unele precizari:

"Din start mi-as dori sa avem un dialog civilizat, poate si din aceasta cauza, in luna septembrie a anului trecut, aparand siteul oficial al clubului de fotbal Otelul."

"Trebuie sa se inteleaga ca, in orice societate, criticile sunt binevenite, dar - desi am evitat pana acum - trebuie facuta precizarea ca suntem un club mic cu un buget de supravietuire! Aproximativ 70% din buget este asigurat din contractul de reclama cu Mittal Steel, iar pentru acoperirea restului de 30% suntem nevoiti sa facem eforturi uriase. Si-asa bugetul, stabilit la 4.700.000 de dolari, este inferior nou-promovatelor Dacia Mioveni si Universitatea Cluj, grupari care si-au propus doar supravietuirea in Liga I!"

"Suntem constienti ca in fiecare pauza competitionala trebuie sa facem transferuri si le vom face si in aceasta vara, dar, tinand cont de resursele limitate de care dispunem, trebuie sa optam pentru achizitiile pe care ni le putem permite. Timp mai este pentru completarea lotului actual si nu sunt justificate in acest sens reactiile jignitoare ale unor suporteri. Este imposibil sa va asteptati la transferuri de genul Claudiu Niculescu sau Zicu! In aceasta vara n-am beneficiat de niciun euro pentru achizitii!"

"Ni se pare corect ca injuriile si acuzele, pe care le incasam din partea suporterilor, cetatenilor Galatiului, sa se mai indrepte si in alte parti, de vreme ce contributia comunitatii locale la bugetul clubului este nesemnificativa!"

"Primaria, Consiliul Judetului si alti factori locali ignora existenta echipei FC Otelul Galati, in timp ce alte formatii din oras, care activeaza in esaloane inferioare, primesc bani publici! Totusi, injuriile si gandurile mari se indreapta numai spre FC Otelul. Din pacate, multi dintre iubitorii fotbalului din Galati nu-si platesc nici macar intrarea la meci, care este minima contributie... Evident, nu ma refer la galerie, ci la cei care intra fraudulos pe stadion."

"Din clipa in care si comunitatea locala va sprijini echipa FC Otelul, ne vom asuma injuriile tuturor! Nu este normal sa aratam cu degetul un strain, cum este Mittal Steel, pentru ca sustine 70% din buget, in conditiile in care autoritatile locale ignora activitatea noastra."


"Am dori sa intelegeti randurile de mai sus si sa fiti alaturi de noi intr-o lupta a lui David cu Goliat. Ne-am bucura sa nu uitati ca am ocupat locul 5 in campionatul precedent si ca jucatorii si antrenorii trebuie felicitati, nu injurati! Trebuie sa fim alaturi de ei, nu sa-i lovim cu pietre. Alaturi de dumneavoastra, putem indeplini obiectivul, adica o clasare intre primele sase echipe, in conditiile in care avem un buget de ultimele sase! Va multumim!"


Marius Stan, director general FC Otelul Galati

megastar
7th July 2007, 00:07
Cred ca e momentul sa facem ceva cu Galatiul asta... sa propunem unul dintre noi la primaria Galatiului. Oare Marius Stan nu vrea sa candideze?

Hard
15th July 2007, 03:21
La partida de ieri, în tribunele stadionului Oțelul s-au aflat și 30 de deținuți de la Penitenciarul Galați. "30 de persoane private de libertate, implicate în activități productive curente, au fost recompensate prin permisiunea de a se afla în tribune la confruntarea cu Slavija Sarajevo", a declarat Jenie-Gianina Crăciun, purtător de cuvînt al penitenciarului.

VILI
15th July 2007, 09:00
Era si tactu printre ei ?

SORINULTRA
15th July 2007, 14:01
La partida de ieri, în tribunele stadionului Oțelul s-au aflat și 30 de deținuți de la Penitenciarul Galați. "30 de persoane private de libertate, implicate în activități productive curente, au fost recompensate prin permisiunea de a se afla în tribune la confruntarea cu Slavija Sarajevo", a declarat Jenie-Gianina Crăciun, purtător de cuvînt al penitenciarului.

da si care e treaba? foarte bine macar aia i si sustin echipa

Hard
15th July 2007, 14:13
au stat in peluza?

Dregan
15th July 2007, 15:18
In peluza adversa... Si nu e prima oara... au fost adusi si la ultimele 2 meciuri de campionat. Nu vad care e problema???

bada_otelul
15th July 2007, 15:44
In peluza adversa... Si nu e prima oara... au fost adusi si la ultimele 2 meciuri de campionat. Nu vad care e problema???
puscariasi au stat in peluza sud si la Otelul-steaua,in sectorul rezervat oaspetilor,erau cateva sute:happy:happy:happy

Hard
15th July 2007, 22:07
In peluza adversa... Si nu e prima oara... au fost adusi si la ultimele 2 meciuri de campionat. Nu vad care e problema???

nu e nici o problema,asa poate vor fi toate locurile ocupate.;)

Dregan
15th July 2007, 22:14
nu e nici o problema,asa poate vor fi toate locurile ocupate.;)

tot retardat ai ramas

Hard
17th July 2007, 00:39
se poate:D,dar vreau sa fac o asemanare...inainte de 90 veneau la meciuri pe Steaua militari,pe Dinamo gabori...ca de,vremea comunista ...:D,si de ceva meciuri aud ca pe otelul vin puscariasii...si ma gandeam ca e la fel ca in vremea lui Ceasca,vin ca sa umple stadionul.

bada_otelul
17th July 2007, 00:47
se poate:D,dar vreau sa fac o asemanare...inainte de 90 veneau la meciuri pe Steaua militari,pe Dinamo gabori...ca de,vremea comunista ...:D,si de ceva meciuri aud ca pe otelul vin puscariasii...si ma gandeam ca e la fel ca in vremea lui Ceasca,vin ca sa umple stadionul.

ti-am zis puscariasii aia periculosi nu sunt cei 20-0 adusi pt buna purtare,adevaratii puscariasi sunt aia care au stat la peluza sud in sectorul rezervat oaspetilor la meciul Otelul-steaua 2-1,din octombrie 2006.erau cateva sute,daca vrei pun si poza,poate o sa te vezi si pe tine:happy

SORINULTRA
18th July 2007, 09:58
se poate:D,dar vreau sa fac o asemanare...inainte de 90 veneau la meciuri pe Steaua militari,pe Dinamo gabori...ca de,vremea comunista ...:D,si de ceva meciuri aud ca pe otelul vin puscariasii...si ma gandeam ca e la fel ca in vremea lui Ceasca,vin ca sa umple stadionul.

sefu tau mustata ce mai face?

FuBu01
18th July 2007, 10:10
si de ce nu te duci intre "studenti"?
au nevoie de carne proaspata dornica de afirmare........asa te-ai alege si cu o gramada de daddy care sa te apere la nevoie ....

SORINULTRA
18th July 2007, 10:38
Pentru calificarea in ultima faza a Cupei UEFA Intertoto echipa ros-alb-albastra va incasa un cec de 25.000 de euro, dar jucatorii nu se vor putea bucura de intreaga suma deoarece Otelul va fi amendata din cauza inconstientei unor asa-zisi suporteri care au aruncat o fumigena pe gazon in timpul partidei cu Slavija Sarajevo.

Marius.B
18th July 2007, 11:12
Catalin Radulescu scrie doar din auzite.Nu s-a aruncat nici o fumigena pe gazon in timpul disputarii partidei de sambata.

Dregan
18th July 2007, 12:27
Nici o fumigena n-a fost aruncata dincolo de gard.

FuBu01
18th July 2007, 13:33
hard vino la meciul cu turci sa te aruncam in teren petrardo

Dregan
18th July 2007, 14:11
hard vino la meciul cu turci sa te aruncam in teren petrardo


:happy:happy:ras-plans::ras-plans:

SORINULTRA
24th July 2007, 18:22
hai ca l ai lasat fara cuvinte :happy

Cristian
24th July 2007, 19:06
La Jar scrie asa la reputatie: FuBu01 este un golan de cartier :happy

sportivamm
21st August 2007, 22:03
:shocked:Este oare adevarat ca pleaca Giurgiu ?:groggy:

bada_otelul
21st August 2007, 22:44
cat se poate de adevarat.ce inseamna sa nu ai bani :( traim din vanzarea jucatorilor

STEEL
22nd August 2007, 18:40
Am primit si eu aceasta veste cat se poate de proasta,pacat,era unul dintre favoritii mei.Un baiat extrem de harnic cu un comportament ireprosabil.Sper sa-i fie bine la noua sa echipa.Am fost foarte multumit de el mereu.Pacat de pierderea acestui jucator,mare pacat......:(

SORINULTRA
24th August 2007, 15:02
bai marius stan de ce draku nu l vinde pe noko ?

Cristian
13th September 2007, 22:04
Stan: "Nocturna, o chestiune de timp"

Directorul general al FC Otelul, Marius Stan (foto), a anuntat ca in scurt timp va fi organizata licitatia prin care va fi desemnata firma care sa monteze instalatia de nocturna la stadionul "Otelul". "Am strans destule oferte, insa doua dintre firmele respective au acceptat principala noastra conditie: vor efectua toate lucrarile cu propriile resurse, pentru ca noi sa achitam intreaga factura abia de la 1 ianuarie 2008, in mod esalonat. Din aceasta toamna, vom merge la meciurile de pe teren propriu in nocturna. Publicul galatean merita aceasta utilitate de multa vreme", a afirmat Marius Stan. Costul operatiunii va oscila in jurul unui milion de euro.

In sfarsit prima veste buna pe acest an...

Sursa stirii: www.otelul-galati.ro

mclaud85
20th September 2007, 16:02
asteptam sa vedem daca macar au sapat o groapa astia sau au pus un surub.

Denis
15th October 2007, 22:50
adrian ionescu de la fc arges a semnat un contract pe 2 ani cu otelul....dar nush cat au dat pe elsi ce contract:-?:-?...

bada_otelul
15th October 2007, 22:54
si Grig a semnat prelungirea pana in 2010...cea mai buna veste din ultimele luni :)

Cristian
15th October 2007, 22:54
--------------------------------------------------------------------------------

Petre Grigoras, antrenorul Otelului pana in 2010!
15/10/2007 19:32:11
Marius Stan, directorul general al FC Otelul, si Petre Grigoras, antrenorul principal al echipei, au batut palma luni seara, 15 octombrie, pentru un nou contract, tehnicianul urmand sa fie pe banca tehnica a ros-alb-albastrilor cel putin pana in vara anului 2010!

Adus la echipa in ultimele zile ale anului 2005, Grigoras a semnat un contract pe doi ani si jumatate, iar in vara lui 2008 intelegerea i-ar fi expirat. "Ma bucur foarte mult ca am reusit sa-l conving sa continue ce a inceput aici si sper sa facem treaba si mai buna, in ciuda obstacolelor intalnite. Consider ca este un succes faptul ca il putem pastra pe Grig la echipa", a declarat Marius Stan la incheierea negocierilor.

Antrenorul Petre Grigoras a declarat la randul sau: "Nu ma asteptam sa fiu ofertat chiar in aceasta perioada, in care rezultatele nu erau tocmai convingatoare. Asta inseamna ca ceea ce am facut la Galati pana acum n-a fost chiar apa de ploaie. Ma simt foarte bine la Galati si, de aceea, am fost de acord sa continuu la Otelul. Sper sa facem cu adevarat performanta."

Documentele vor fi semnate in zilele urmatoare.

Sursa: www.otelul-galati.ro

Hard
16th October 2007, 01:18
Nu o sa inteleg niciodata aceasta prelungire a contractului unui antrenor la un club de fotbal,mai ales in Romania. Atat cat Grigoras va avea rezultate bune la Otelul,va sta la Galati poate mai mult decat a stat Simionas.Daca Otelul retrogradeaza ,Grigoras are sanse mari sa plece chiar daca ar avea contract cu Otelul pana in 2020.Cred ca i-a marit totusi banii :D

SORINULTRA
16th October 2007, 08:57
grigoras chiar voia sa ramana la galati , pana la urma e vb. de munca lui , sa nu uitam ca aveam 9 pct. cand a venit el

mateiasi
16th October 2007, 15:07
Nu o sa inteleg niciodata aceasta prelungire a contractului unui antrenor la un club de fotbal,mai ales in Romania. Atat cat Grigoras va avea rezultate bune la Otelul,va sta la Galati poate mai mult decat a stat Simionas.Daca Otelul retrogradeaza ,Grigoras are sanse mari sa plece chiar daca ar avea contract cu Otelul pana in 2020.Cred ca i-a marit totusi banii :D
Dar prelungirea contractului unui jucator o intelegi? Cred ca Stan a urmat aceeasi logica: la iarna, cand toata lumea va sti ca Grig se apropie de finalul contractului, vor incepe sa apara oferte tentante, iar clubul va trebui sa supraliciteze; situatia financiara a Otelului fiind aproape dezastruoasa, exista pericolul sa-l pierdem.

ReD_Devil
16th October 2007, 21:25
adrian ionescu de la fc arges a semnat un contract pe 2 ani cu otelul....dar nush cat au dat pe elsi ce contract:-?:-?...

moaca....nefiind perioada de transf...jucatorul era in litigiu cu fc arges...comisia care a judecat i-a dat dreptate jucatorului,,..asadar si prin urmare a ajuns la noi liber de contract :Dviata e frumoasa :happy:P

PS:din cate stiu eu ....e un juc bun...:D

Marius.B
15th November 2007, 09:55
La multi ani Petre Grigoras! Sanatate si putere de munca si cat mai multe victorii la carma Otelului.

Hard
8th December 2007, 02:18
Pai o victorie acasa peste 1 etapa si cam atat ca pleaca de la Otelul :)

SORINULTRA
27th December 2007, 07:16
Mijlocașul ofensiv al Oțelului a fost și în vizorul Stelei, dar a spus că nu vrea în Ghencea: "Dacă ar veni o ofertă concretă a roș-albaștrilor, aș refuza-o!". Szekely își schimbă poziția cînd vine vorba de Rapid: "Mă simt bine la Galați, dar dacă propunerea va fi convenabilă și pentru mine, și pentru club, o iau în calcul!". Copos a mai încercat să-l transfere pe gălățean și după meciul direct din campionat, încheiat cu victoria alb-vișiniilor, 4-2, dar s-a lovit de refuzul conducătorilor Oțelului, deși rapidistul a forțat apelînd chiar la Lakshmi Mittal, patronul Mittal Steel.

Marius.B
27th December 2007, 09:02
Ca de obicei Gsp-ul scrie numai prostii.

valy_no
5th January 2008, 23:37
da..am vazut si eu stirea..penibil GSP:headbang::rosu:

Cristian
11th January 2008, 12:28
Întăriri de la CFR!
10.01.2008

Se pare că între Oțelul și CFR Cluj s-a legat o strânsă relație de prietenie și, după ce și-au aranjat împreună turneu de pregatire în Cipru, se pare că ardelenii vor ajuta trupa gălățeană, nu fără interes bineînțeles, mai ales că pe la Galați vor trece în retur Rapid, Steaua, Poli Timișoara și Dinamo. Astfel clujenii i-ar putea ceda la Galați pe Adrian Anca (atacant, 32 de ani), Radu Mărginean (mijlocaș defensiv, 25 de ani), Ciprian Deac (mijlocaș ofensiv, 20 de ani ) și Pedro Oliveira (mijlocaș central, portughez, 26 de ani). Un alt nume vehiculat ca un posibil transfer la Oțelul este cel al mijlocașului central Alin Minteuan (32 de ani).
Și din Liga a II-a e posibil să mai vină întăriri la Galați, cel vizat fiind căpitanul Unirii Alba Iulia, Ionuț Cazan, care mai e dorit în Ungaria la FC Sopron.


Sursa: www.dunareabatrana.com

Dregan
13th January 2008, 16:40
Intrati pe www.dunareabatrana.com ca sa aflati pe cine incearca sa transfere Otelul pentru a-l inlocui pe Semeghin. De asemenea puteti afla data de la care se vor pune in vanzare abonamentele pt a doua parte a campionatului.

P.S. Mai tarziu veti asculta si un interviu cu cel mai curtat jucator al momentului - Janos Szekely!

Dregan
16th January 2008, 00:11
REVENIRI SURPRIZA LA OTELUL! Intrati pe site-ul www.dunareabatrana.com ca sa aflati despre cine e vorba.

Hard
16th January 2008, 18:35
altceva mai stii ?

SORINULTRA
16th January 2008, 21:00
am pierdut cu 3-1 cu cotbus dupa ce am condus cu 1 - 0

Dregan
16th January 2008, 23:10
altceva mai stii ?



la ce te referi?

mateiasi
16th January 2008, 23:54
am pierdut cu 3-1 cu cotbus dupa ce am condus cu 1 - 0
Rezultatul de la pauza (1-1) nu e rau. Repriza a doua nu e relevanta: ai nostri au schimbat toata echipa, iar nemtii au schimbat cativa jucatori abia in ultimul sfert de ora (ba chiar pe doi dintre ei i-au schimbat in minutele 88 si 90!!!). Se vede ca antrenorii au avut interese diferite in partida asta: neamtul a cautat o victorie de moral, iar Grig a vrut sa-si vada toti jucatorii la treaba.

Dregan
22nd January 2008, 23:50
Stiri noi pe www.dunareabatrana.com

Hard
25th January 2008, 16:42
sunt satul de website-uri de astea neoficiale ...

Amical de lux pt Otelul : O . Galati - Metalurg Donetsk 2-3
Mai multe informatii despre acest meci veti citi ,probabil ,pe website-ul neoficial amintit mai sus.

Dregan
26th January 2008, 00:21
sunt satul de website-uri de astea neoficiale ...

Amical de lux pt Otelul : O . Galati - Metalurg Donetsk 2-3
Mai multe informatii despre acest meci veti citi ,probabil ,pe website-ul neoficial amintit mai sus.

ce-ai mai, te roade invidia?

Hard
26th January 2008, 01:19
esti offtopic :D

Nu am de ce sa fiu invidios,ati furat-o :D ...

Dregan
26th January 2008, 20:43
esti offtopic :D

Nu am de ce sa fiu invidios,ati furat-o :D ...


Te chinui degeaba sa mai ataci pe cineva... Suporterii galateni te considera prea mic asa ca te ignora... Te cam doare nu?

P.S. Era doar un amical;)

Hard
27th January 2008, 16:06
care suporteri ? samantarii ( cetatenii) de la T2 :D , sau suporterii adevarati ? nu cred ca trebuie bagati in aceeasi oala.

valy_no
27th January 2008, 22:50
lol Hardliner:rosu:

Cristian
28th January 2008, 11:16
Eu nu inteleg ce cauta un personaj in persoana lui Hardliner sa ne provoace, sa fie off-topic si sa dea cu bata-n balta la fiecare postare de pe acest sub-forum... pe deasupra mai e si "moderator"...

megastar
28th January 2008, 12:21
Vina nu-i a lui, ci e a noastra.Sunt curios care om poate voorbi singur la infinit.Atat timp cat nu vi se adreseaza ca oficial al forumului, puteti sa ignorati orice zice.

Hard
29th January 2008, 13:13
Pai am fanii mei :D

WOLF_ULTRAS
30th January 2008, 01:14
Pustiu :P

Hard
30th January 2008, 13:13
Hai Otelul :yeah: ce mai face Szekely ?:D

Dregan
30th January 2008, 15:21
Imagini si detalii despre ultimul transfer al Otelului - Gabriel Viglianti - gasiti numai pe www.dunareabatrana.com

Hard
30th January 2008, 15:23
Despre Szekely si dragostea lui pt Rapid ce ai ?:D

Marius.B
31st January 2008, 00:38
Sa speram ca acest mijlocas argentinian este omul de care avem nevoie la constructie.

valy_no
31st January 2008, 18:59
l`am vazut in filmuletele acelea..se misca frumos:)

Cristian
31st January 2008, 19:33
SI eu le-am vazut, pare un jucator interesant, astept sa-l vad si evoluand pentru echipa noastra.

SORINULTRA
31st January 2008, 19:42
faza e ca din ce an sunt filmuletele?
iar mere marius stan pe presimtirile lui , el a refuzat sa dea probe , couha sa traiasca cu 200 de $ mii platea avansu pt nocturna si era doame jucatorul portar atacant , sa speram ca nu arunca iar bani pe geam

mateiasi
31st January 2008, 19:56
iar mere marius stan pe presimtirile lui ... sa speram ca nu arunca iar bani pe geam
Sa speram. Dar daca se va dovedi o carte necastigatoare, nu vom pierde prea mult - doar salariul lui pe 6 luni. Eu cred ca merita incercat, jucatorul pare bun. Doar s-o lase mai moale cu suturile de la 30 metri...

Marius.B
1st February 2008, 01:03
Daca Marius Stan are acelasi "feeling" cu acest argentinian ,ca in cazul Jelev , ne-am scos.

valy_no
1st February 2008, 22:28
Sa speram. Dar daca se va dovedi o carte necastigatoare, nu vom pierde prea mult - doar salariul lui pe 6 luni. Eu cred ca merita incercat, jucatorul pare bun. Doar s-o lase mai moale cu suturile de la 30 metri...

acum sunt 2 jucatori d creatie..ca putem zice asta si despre janos..vom avea cea mai buna linie mediana din liga 1..si cu suturile la 30 de m..de ce nu?daca va inscrie e bine pentru noi..

mateiasi
2nd February 2008, 05:59
...cu suturile la 30 de m..de ce nu? daca va inscrie e bine pentru noi..
Pai tocmai asta e problema, ca nu prea a inscris din ele. In filmuletele de pe YouTube am vazut o sumedenie de suturi de-astea, si doar un singur gol (superb, ce-i drept). Astfel de executii aveau ceva sanse la tentativele de portari din Bolivia, nu in Romania.

valy_no
3rd February 2008, 21:24
Pai tocmai asta e problema, ca nu prea a inscris din ele. In filmuletele de pe YouTube am vazut o sumedenie de suturi de-astea, si doar un singur gol (superb, ce-i drept). Astfel de executii aveau ceva sanse la tentativele de portari din Bolivia, nu in Romania.

daca sunt niste portari ca bors...sau ismail..:headbang:

SORINULTRA
4th February 2008, 21:39
http://www.youtube.com/watch?v=yIicMx4Ln10

Cristian
5th February 2008, 13:32
FC Otelul comercializeaza abonamentele pentru primavara!
04/02/2008 16:01:42

Conducerea FC Otelul isi anunta suporterii ca marti, 5 februarie 2008, va incepe comercializarea abonamentelor pentru meciurile de pe teren propriu ale ros-alb-albastrilor.

Preturile raman aceleasi: 50 de lei costa un abonament pentru intrarea generala, 35 de lei pentru pensionari, studenti si elevi.

Un abonament la Tribuna Zero valoreaza 200 de lei.

"Pana in preziua jocului cu Rapid, de pe 1 martie, vom vinde abonamentele, asa ca suporterii au aproape o luna la dispozitie pentru a si le procura. Consider ca oferta este de-a dreptul irezistibila. Vom avea opt meciuri acasa, iar printre acestea se numara dueluri foarte interesante cu Rapid, Steaua, Dinamo si Poli Timisoara! Achizitionand abonamentele, suporterii fac si economie, dar isi asigura si un loc la aceste meciuri", a declarat directorul general adjunct al FC Otelul, Catalin Tofan.

Abonamentele vor putea fi gasite incepand de marti, 5 februarie, la stadionul "Otelul" (Ion Ionica, persoana de contact) si la Club "Sidex" din Tiglina I (Catalin Tofan, persoana de contact). Tichetele pentru Tribuna Zero vor fi disponibile numai la Club "Sidex".

FC Otelul Galati va juca in primavara, pe teren propriu, cu Rapid Bucuresti (etapa a 21-a), FC Vaslui (etapa a 23-a), Gloria Bistrita (etapa a 25-a), Dinamo Bucuresti (etapa a 27-a), Poli Timisoara (etapa a 28-a), Steaua Bucuresti (etapa a 30-a), Ceahlaul Piatra Neamt (etapa a 32-a) si Poli Iasi (etapa a 34-a).


www.otelul-galati.ro

Hard
5th February 2008, 13:56
ia-mi si mie unul pentru etapa 30 :D

Dregan
5th February 2008, 21:42
ia-mi si mie unul pentru etapa 30 :D

Iti iau un loc pe langa mine
:evil:

Hard
6th February 2008, 00:30
da, ca sa nu ma cert cu aia de la poarta ca am C.I de Bucuresti. Un astfel de meci merita 35 lei. Dregane,iti trebuie si carnetul de student ? :cry:

Dregan
6th February 2008, 00:54
da, ca sa nu ma cert cu aia de la poarta ca am C.I de Bucuresti. Un astfel de meci merita 35 lei. Dregane,iti trebuie si carnetul de student ? :cry:

Te astept:lol:

SORINULTRA
9th February 2008, 16:15
gol jula 1-0 cu cfr

Dregan
9th February 2008, 19:46
OȚELUL GALAȚI – CFR CLUJ 3-3 (2-0)
Marcatori: Jula 6’, Stan 25’, Szekely 60’ / Tony 63’, Minteuan 65’, Ruiz 86’.

Astăzi a avut loc finala turneului din Cipru, finală disputată între Oțelul și CFR Cluj. La turneul amintit au mai participat Dinamo Kiev și Levski Sofia, ambele înfrânte de Oțelul, 4-2 respectiv 2-0, și Gyeongnam, Slovan Liberec și Dnepr Dneprpetrovsk.
Echipa noastră a început foarte bine jocul și a deschis scorul în minutul 6, la prima ocazie a partidei: Szekely a executat perfect o lovitură liberă din lateral stânga, iar Jula a venit la marginea careului mic și a trimis cu capul sub bară. În continuare clujenii au dominat teritorial, creându-și câteva ocazii importante, principalul pericol pentru Kolev fiind Culio. Mijlocașul clujean putea egala în minutele 15, 21 sau 24 însă fie Kolev, fie Jelev ori propria imprecizie l-au împiedicat să marcheze.
În minutul 25, în urma unui contraatac școală, Oțelul a mărit diferența prin Stan: Viglianti a trimis o pasă excelentă printre fundașii adverși, Stan a preluat, s-a dus în lateral și din colțul careului mic a strecurat mingea în poartă. Dupa “bomba” expediată de Viglianti de la 25 de metri, respinsă în față de portar (30’), până la pauză nu s-a mai remarcat decât arbitrul, care l-a eliminat pe Jula (35’), în urma unei presupuse tentative de lovire a unui adversar. De menționat faptul că în minutul 42, Nogo a intrat în locul expulzatului Jula.
Repriza a doua a aparținut clujenilor, însă primii care au înscris au fost tot elevii antrenați de Petre Grigoraș care au marcat prin Janos Szekely în minutul 60: Semeghin a trimis o diagonală de peste 50 de metri, Szekely a rămas singur cu portarul, a încercat un lob, șters de portar, jucătorul Oțelului revenind și trimițând în poarta goală.
A urmat o cădere inexplicabilă a formației noastre, clujenii reușind să înscrie de trei ori între minutele 63 și 86! Mai întâi Tony a finalizat cu latul de la opt metri în minutul 63, pentru ca două minute mai târziu Minteuan să înscrie cu un șut lângă bară de la 20 de metri. În minutul 69, Kolev a blocat foarte bine scărița trimisă de Diego Ruiz, Grybauskas imitându-i gestul în minutul 80, când l-a blocat în ultimul moment pe Minteuan. Egalarea a venit în minutul 86, la o bâlbâială a apărării gălățene, Ruiz fiind cel care a împins mingea în plasă de la numai jumătate de metru.
S-a terminat 3-3 și, în ciuda faptului că era o finală de turneu, cupa și premiul au fost împărțite de cele două echipe, deși Grigoraș a cerut executarea de penalty-uri, în timp ce omologul său de la Cluj, Ioan Andone, a cerut disputarea a două reprize de prelungire.
Oțelul a evoluat în formula: Kolev (Grybauskas 72’) – Semeghin, Jelev, Costin, Sârghi – Deac, Paraschiv, Viglianti (S.Ilie 75’), Szekely (Sălăgean 72’) – Stan, Jula (cartonaș roșu 35’, înlocuit de Nogo 42’).

www.dunareabatrana.com

Cristian
10th February 2008, 20:32
Rezervele Otelului, 1-7 cu Steaua Rosie!

FC Otelul a jucat si duminica un meci amical in Insula Afroditei, intalnind Steaua Rosie Belgrad, cea mai titrata grupare a Serbiei. Tehnicianul Petre Grigoras a fost nevoit sa utilizeze o formula de rezerva, tinand cont de fapt ca titularii jucasera sambata cu CFR Cluj, in finala "Cyprus International Tournament". Partida a fost la discretia mult mai valorosilor jucatori ai gruparii ex-iugoslave, insa cel putin prima repriza putea avea o alta soarta. La scorul de 0-0, "otelarii" au ratat doua penaltiuri prin Jula si Deac, in timp ce Viglianti a avut o bara!

STEAUA ROSIE BELGRAD - OTELUL GALATI 7-1 (2-0)

Meci amical de fotbal disputat duminica in Cipru;
A marcat pentru Otelul: Elek 62';
OTELUL: Kolev (46' Gribauskas) - Cojoc, Nogo, Ilie, Salagean - Iorga (46' Avram), Ionescu - Labukas, Viglianti (46' Borostean), Deac (46' Serian) - Jula (46' Elek). Antrenor: Petre Grigoras.

Sursa: www.otelul-galati.ro

Oricum de la rezerve nu aveam la ce sa ne asteptam, si inca si asta e un scor bun as spune :ok:

Hard
10th February 2008, 20:40
Jula,Deac fac parte din echipa rezervelor ???

Dregan
10th February 2008, 21:33
cu 2 jucatori din echipa de baza (amandoi schimbati la pauza) nu poti emite prea multe pretentii... Dupa cum ziceam... amicalurile nu conteaza. Si mai ales cele in care joaca echipa a doua

Dregan
12th February 2008, 18:28
Ce sanse sunt sa apara tricouri la vanzare si ce transfer surpriza a facut Otelul aflati numai pe www.dunareabatrana.com

Hard
12th February 2008, 18:34
nu ar fi bine daca ai posta si aici informatii despre transfer ? am inteles ca iti faci reclama websiteului,macar sa intre 2-3 indivizi pe zi sa iti citeasca ideile... insa suntem pe un forum sportiv unde comentam stirile din fotbal,nu facem reclama fiecare la website-ul pe care il detine.

Cristian
12th February 2008, 18:41
Cu parere de rau da acel site are legatura cu FC Otelul Galati, si nu lucreaza numai Dregan ci o armata intreaga de suporteri-jurnalisti care pot spune ca au cea mai obiectiva si-n acelasi timp directa opinie legata de tot ceea ce inseamna Otelul Galati

Hard
12th February 2008, 18:50
totusi asta nu e forum de reclama.

Marius.B
13th February 2008, 00:55
Giurgiu ne va ajuta extrem de mult in acest retur.Chiar cred ca echipa poate realiza obiectivul pe care si-l doreste conducerea in acest sezon.
Abia astept sa imi cumpar cateva tricouri.

mateiasi
13th February 2008, 11:14
Giurgiu ne va ajuta extrem de mult in acest retur.Chiar cred ca echipa poate realiza obiectivul pe care si-l doreste conducerea in acest sezon...
Daca n-am fi pierdut aiurea 5 puncte cu Buzaul si Iasiul, sigur ne clasam intre primele 5. Asa, ne va fi foarte greu...

Marius.B
13th February 2008, 12:38
Odata cu venirea lui Deac,Viglianti si Giurgiu eu cred ca putem face o figura frumoasa in retur,cu doua conditii ,sa nu avem accidentati si sa fim lasati sa jucam.Daca ne straduim putem prinde din nou Intertoto,Bistrita si Vasluiul nu sunt la distanta mare de noi si in plus meciurile directe cu cele 2 echipe sunt la Galati.

Otelul_Galati23
13th February 2008, 16:43
Sper ca si Kolev va fi portarul de care am avut nevoie atata timp.
In rest cred ca putem obtine peste 30 de pcte in cele 15 meciuri ramase.

Otelul_Galati23
13th February 2008, 21:44
S-a renunțat la Panc și Ene
Transferul fundașului stânga Mihai Panc la Oțelul a picat astăzi, pe ultima sută de metri. Ultima dată la Progresul București, fotbalistul în vârstă de 27 de ani nu i-a impresionat pe oficialii gălățeni în cele două cantonamente pe care le-a susținut alături de roș-alb-albaștri. Un alt jucător aflat în probe, atacantul Marius Ene, de la Dodu București, va avea aceeași soartă.
În afara celor doi, Oțelul a mai renunțat la Adrian Boroștean (atacant, 19 ani, Unirea Dej) și Aurel Serian (mijlocaș dreapta, 23 de ani, Politehnica Galați).


Vâtcă revine la Galați
Portarul Andrei Vâtcă, vândut la mijlocul anului trecut la Steaua București pentru 540.000 de euro, va reveni la Oțelul pentru o jumătate de an, sub formă de împrumut. "Nu trebuie să plătim nimic și consider că, prin aducerea lui Vâtcă, am întărit și postul de portar", a declarat Marius Stan

Marius.B
14th February 2008, 00:47
Nu stiu ce e in capul celor din conducerea clubului.Ce sa facem noi cu Vatca?Chiar am uitat cate puncte am pierdut pe mana lui?Inexplicabila , cel putin pentru mine,aceasta revenire a lui Vatca.

Hard
14th February 2008, 00:52
L-ati luat gratis.Ce mai vrei ?

Otelul_Galati23
14th February 2008, 01:01
Nu stiu ce e in capul celor din conducerea clubului.Ce sa facem noi cu Vatca?Chiar am uitat cate puncte am pierdut pe mana lui?Inexplicabila , cel putin pentru mine,aceasta revenire a lui Vatca.
I-a fost mila lui Stan de el,dar tot nu trebuia sa faca asa ceva,nu era de ajuns ca avem numai petarde de portari dar l-au adus si pe asta care mai e si sclav.

L-am luat gratis,dar ce sa facem cu el?nu mai aveam 3?

Hard
14th February 2008, 01:03
Din moment ce Stan a zis ca a rezolvat si problema cu transferul asta,stie el ce zice :ok:

Doctor_Satan
14th February 2008, 10:47
Mi-e teama sa nu regretam noi primii!

Marius.B
14th February 2008, 11:17
Sper sa nu prinda primul 11. Teoretic nu ar trebui sa intre in prima echipa pentru ca nu a mai jucat un meci oficial, la nivel de Liga 1 ,de foarte mult timp.

Cristian
14th February 2008, 11:47
Sper ca Grig sa-l bage in ultima etapa cu Iasiu.

Dregan
14th February 2008, 12:03
Sper sa apere atat de bine Kolev incat Vatca sa stea pe tusa acolo unde ii este locul!


Pleacă Panc și vine Vâtcă
14.02.2008

Mihai Panc jucătorul adus în această iarnă de Oțelul de la Progresul București a fost pus pe liber, el nereușind să se impună în formația lui Petre Grigoraș. Alături de Panc au mai fost disponibilizați Serian, Ene și Boroșteanu, jucători care se aflau în probe la echipa noastră. Ciprian Deac a rămas la Oțelul deși a evoluat pentru CFR Cluj într-un amical din Cipru. Marius Stan a explicat situația prin faptul că fostul jucător al ardelenilor va pleca înapoi în țară alături de clujeni pentru a-și face bagajele pentru Galați.
Și totuși aceasta nu a fost doar o zi a plecărilor, pentru că spre seară a explodat bomba: Andrei Vâtcă a revenit la Oțelul sub formă de împrumut până la vară! Se pare că jucătorul nu mai suporta statutul de rezervă la Steaua, așa că a preferat să revină la echipa noastră. www.dunareabatrana.com

Marius.B
14th February 2008, 12:09
Poate este trimis sa apere la Otelul 2 in Liga a 3 a, ca tot are o vasta experienta in aceasta divizia inferioara.

Doctor_Satan
14th February 2008, 12:19
La ce fundasi pleasna avem, ar fi trebuit pastrat Panc. Fundasii ar fi fost mai motivati daca ar fi fost un pic de bataie pe posturi.

Otelul_Galati23
14th February 2008, 12:28
Panc era pe postul lui Semeghin,deci ce bataie pe post?in rest avem 4 fundasi centrali,alti 3 posibili fundasi dreapta,avem concurenta mare pe posturi.

Dregan
14th February 2008, 12:32
Vâtcă nu este agreat de fanii gălățeni!

Vestea că portarul Andrei Vâtcă a revenit la Galați nu a fost deloc bine primită de fanii gălățeni. Suporterii nu au putut uitat faptul că portarul împrumutat de Oțelul de la echipa Steaua a declarat în nenumărate rânduri că este “stelist de mic” și că visul său a fost mereu să ajungă la formația din Ghencea.
Astfel, imediat după ce site-ul oficial a anunțat transferul goalkeeperului la echipa noastră, reacțiile negative din partea fanilor nu au întârziat să apară. Iată câteva comentarii luate direct de pe site: Alexandu – “Nu se merită să îl folosim doar pentru 6 luni.”; Wolf_Ultras: “Să se ducă înapoi. Nu avem nevoie de el.”; Narcisa: “Vâtcă este un jucator murder, care atât timp cât a fost la Galați nu se gândea decât la Steaua și purta produse roș-albastre. Deci Vâtcă rămâi la Steaua!”; Cristian_m_gl: “Dragă Andrei Vâtcă, trebuia tu mai bine să șezi la Steaua. Nu este nevoie de tine. Nu îmi place ideea ca noi să antrenăm și altii să se foloseasca. Asta e ideea.”
De asemenea pe gardul stadionului Oțelul, unii suporteri și-au manifestat nemulțumirea față de readucerea lui Vâtcă prin câteva grafitti-uri grăitoare: “Vâtcă nu te vrem.”, “Pleacă Vâtcă”.

www.dunareabatrana.com

Hard
14th February 2008, 13:34
Foarte "graitoare" grafitti-urile alea,exprima cat de mult ati evoluat fata de acum cativa ani cand ati colorat toti peretii stadionului. Decat sa scuipati jucatorii care v-au adus puncte in trecut,mai bine ati pune mana de la mana si ati vopsi peretii aia in rosu-alb-albastru.

STEELMAN
14th February 2008, 13:57
Vâtcă nu este agreat de fanii gălățeni!

Vestea că portarul Andrei Vâtcă a revenit la Galați nu a fost deloc bine primită de fanii gălățeni. Suporterii nu au putut uitat faptul că portarul împrumutat de Oțelul de la echipa Steaua a declarat în nenumărate rânduri că este “stelist de mic” și că visul său a fost mereu să ajungă la formația din Ghencea.
Astfel, imediat după ce site-ul oficial a anunțat transferul goalkeeperului la echipa noastră, reacțiile negative din partea fanilor nu au întârziat să apară. Iată câteva comentarii luate direct de pe site: Alexandu – “Nu se merită să îl folosim doar pentru 6 luni.”; Wolf_Ultras: “Să se ducă înapoi. Nu avem nevoie de el.”; Narcisa: “Vâtcă este un jucator murder, care atât timp cât a fost la Galați nu se gândea decât la Steaua și purta produse roș-albastre. Deci Vâtcă rămâi la Steaua!”; Cristian_m_gl: “Dragă Andrei Vâtcă, trebuia tu mai bine să șezi la Steaua. Nu este nevoie de tine. Nu îmi place ideea ca noi să antrenăm și altii să se foloseasca. Asta e ideea.”
De asemenea pe gardul stadionului Oțelul, unii suporteri și-au manifestat nemulțumirea față de readucerea lui Vâtcă prin câteva grafitti-uri grăitoare: “Vâtcă nu te vrem.”, “Pleacă Vâtcă”.

www.dunareabatrana.com

mi se pare normal sa nu fie dorit . sper sa se razgandeasca ar fi spre binele lui

Cristian
14th February 2008, 14:01
Intradevar, nu avem nevoie de circari care sa mimeze jocul in meciul cu steaua (in eventualitatea in care va fi titular) doar ca sa creasca in ochii patronului cioban, ca uite domne ce a facut vatca ptr steaua....

Otelul_Galati23
14th February 2008, 14:35
Foarte "graitoare" grafitti-urile alea,exprima cat de mult ati evoluat fata de acum cativa ani cand ati colorat toti peretii stadionului. Decat sa scuipati jucatorii care v-au adus puncte in trecut,mai bine ati pune mana de la mana si ati vopsi peretii aia in rosu-alb-albastru.

Bagarea in seama in necunostinta de cauza:confused:
Daca cateva persoane s-au gandit sa deseneze pe peretii stadionului nu inseamna ca a acest lucru a fost facut in numele galeriei,brigazile au alte metode de protest.

Hard
14th February 2008, 14:55
Inseamna ca Dregan a scris in necunostinta de cauza despre faptul ca "unii suporteri și-au manifestat nemulțumirea față de readucerea lui Vâtcă prin câteva grafitti-uri grăitoare: “Vâtcă nu te vrem.”, “Pleacă Vâtcă”. "
Suporterii nu fac asa ceva,nu ?
Ma lasi cu de astea,toti peretii aia au fost "scrisi" de suporteri,nu de altcineva !!!!

bada_otelul
14th February 2008, 15:22
Inseamna ca Dregan a scris in necunostinta de cauza despre faptul ca "unii suporteri și-au manifestat nemulțumirea față de readucerea lui Vâtcă prin câteva grafitti-uri grăitoare: “Vâtcă nu te vrem.”, “Pleacă Vâtcă”. "
Suporterii nu fac asa ceva,nu ?
Ma lasi cu de astea,toti peretii aia au fost "scrisi" de suporteri,nu de altcineva !!!!

pai si daca ma duc eu acum si scriu pe un panou publicitar in centrul orasului mesajul "sebastian, sa te f..t in gura"(ipotetic vorbind,evident) inseamna ca l-au scris toti suporterii echipei?:groggy:

Hard
14th February 2008, 15:42
bai bada,aveam pretentii de la tine,te vad baiat istet,dar poate ma insel...unde am zis eu ca toti suporterii au scris ?

Hard
14th February 2008, 20:15
O parte a suporterilor echipei, cei mai multi membri ai galeriei, sunt extrem de suparati pe Vatca, sustinand ca acesta, inainte de transferul de anul trecut de la Otelul la Steaua, i-a sfidat purtand public materiale promoționale ale Stelei, o bratara si un breloc.

Fanii au vopsit pe gardul stadionului mesaje impotriva portarului: "Vatca pleaca", "Vatca, nu te vrem", "Vatca, te uram".

sursa:sport.ro

Otelul_Galati23
14th February 2008, 20:22
Si de cand face presa diferenta intre suporterul de rand si membrii galeriei,si de unde si-au luat ei informatiile?Iti spun eu,au dat cu presupusul ca tine.

Hard
14th February 2008, 20:25
Da,ploua cu pinguini la ora asta in Galati ...
Ma baiatule,cui crezi ca ii pasa de Otelul? Unui suporter adevarat sau unui samantar care nu are nici o treaba cu echipa asta ??? :cry: ...gandeste si tu un pic ca nu e greu ...
Eu am citit si comentariile de pe site-ul vostru oficial ,si culmea cei care au postat la comentarii sa plece Vatca ,fac parte din "steelboys"...nu suporteri de rand cum ii numesti tu ...

bada_otelul
14th February 2008, 20:56
Da,ploua cu pinguini la ora asta in Galati ...
Ma baiatule,cui crezi ca ii pasa de Otelul? Unui suporter adevarat sau unui samantar care nu are nici o treaba cu echipa asta ??? :cry: ...gandeste si tu un pic ca nu e greu ...
Eu am citit si comentariile de pe site-ul vostru oficial ,si culmea cei care au postat la comentarii sa plece Vatca ,fac parte din "steelboys"...nu suporteri de rand cum ii numesti tu ...

o faci si tu pe interesantul ca sa te afli in treaba: da sunt destui membri ai celor doua peluze galatene care si-au aratat dezaprobarea fata de aducerea lui vatca inapoi asa cum sunt si foarte multi suporteri de la tribune care s-au declarat nemultumiti fata de revenirea lui!
apropo,crezi ca ciumegii de la sport.ro stiu care dintre suporterii care au lasat mesaje dezaprobatoare fac parte din sud si nord si care nu?au scris si ei ca sa mai umple spatiile goale

Hard
14th February 2008, 21:04
aia de la sport.ro nu stiu ,dar am precizat mai sus,am intrat si eu de curiozitate pe otelul-galati.ro sa vad daca asa e cum spun ei acolo,si am recunoscut cateva nick-uri ale suporterilor de la sud ... in fine ,sud,nord,nu conteaza,tot suporteri sunt... ce am vrut sa spun e ca acele grafitti sunt un exemplu negativ. rele toti stim sa facem ...


citez din gsp de data asta :


"Nu te respectăm și nu te vom respecta. Cît ai fost la noi ai purtat însemne ale clubului Steaua și ne-ai obosit cu declarațiile tale . Ai ajuns la Steaua, rezervă la echipa a 2-a. Nu te vrem. Nu meriți să porți culorile clubului nostru. Vâtcă PLEACĂ!", a scris userul "Leutzz". Un alt user, "Maur", l-a amenințat pe Vâtcă de viața insuportabilă pe care o va avea la Galați: "O să avem grijă unii din noi ca să regreți că te-ai întors. Ne-ai jignit în repetate rânduri dar te-am lăsat pentru că oricum decolai de aici. Marea ta nesimțire te-a adus înapoi". "Magus" a comentat și reacția administratorului site-ului, care solicitase respect pentru jucătorii din lotul care acum îl include și pe Vâtcă: "Poate el să facã parte și din lotul lui Dumnezeu că tot nu va mai fi vreodată roș-alb-albastru! După ce s-a șters undeva cu culorile noastre să nu ni se ceară să-l primim cu brațele deschise și cu osanale!".

bada_otelul
14th February 2008, 21:23
asa,si ce ti se pare asa anormal?nu cumva crezi ca o sa il ia cineva la bataie sau ceva de genul asta?ce naiba,nu suntem stelisti,dinamovisti,rapidisti ca sa recurgem la gesturi de genul asta, dar nici nu puteam sa lasam impresia ca e in regula revenirea lui dupa toate fazele facute.

The_Blonde
14th February 2008, 21:46
iti dai seama ce citate a pus si dregan , auzi tu citate din Narcisa :cry:
Vatca este un nesimtit care avea in masina bratari cu steaua si din cauza caruia am luat bataie in ghencea in cel mai rusinos meci de divizia a pe care l-am vazut pentru mine de atunci vatca este echivalentul lui bors sau couha

Cristian
14th February 2008, 22:24
Foarte bine, a primit ce merita mioara de Vatca... sa plece dracu...

SORINULTRA
14th February 2008, 23:12
mori oiereeeeeeeee

Dregan
15th February 2008, 00:23
Cei de la club au sters in numai cateva ore mesajele de pe gard... Daca ar face cu viteza asta ceva si pt suporteri cred ca am fi niste fani fericiti.

Doctor_Satan
15th February 2008, 09:27
Ce *******i! Au sters doar "pleaca"! Acum o sa scrie in presa ca suporterii galateni sunt entuziasmati de revenirea "vedetei" Vatca!

Otelul_Galati23
15th February 2008, 16:04
Nu va mai faceti probleme ca protestele l-au alungat,am scapat de el inainte sa ajunga:yes:

Doctor_Satan
15th February 2008, 17:13
Delii?

Otelul_Galati23
15th February 2008, 18:16
Detalii??
Vâtcă nu vrea să vină la Oțelul
Portarul stelist Cosmin Vâtcă a declarat, vineri, în Antalya, unde FC Steaua efectuează un stagiu de pregătire, că nu va părăsi gruparea din Bulevardul Ghencea pentru fosta sa echipă, Oțelul Galați, informează site-ul oficial al grupării "roș-albastre". "Nu voi pleca de la Steaua nici la Galați, nici în altă parte. Este o diferență mare între a-mi exprima dorința de a juca și a mă ruga să fiu primit la altă echipă. La Steaua mă simt foarte bine și voi aștepta șansa de a juca. Fanii de la Galați să nu uite că am venit când echipa avea nouă puncte, iar când am plecat, am lăsat-o în Cupa UEFA Intertoto și am adus și o sumă frumoasă de bani în contul clubului. Mi-am dat seama acum cât de «iubit» am fost acolo", a spus portarul stelist.
http://galateni.net/forum/

valy_no
15th February 2008, 18:54
E mai bine sa nu vina:angry:..sa stea la oile lu` becali

Dregan
15th February 2008, 20:53
Vâtcă a dat-o la întors
15.02.2008

Deși anunțat ca sigur, împrumutul lui Cosmin Vâtcă la Galați a intrat în impas, după ce fanii gălățeni și-au făcut cunoscută nemulțumirea față de acest transfer. Se pare că goalkeeperul de rezervă al Stelei s-a temut să mai revină la Oțelul ca urmare a reacției negative a suporterilor dunăreni, iar astăzi portarul a declarat că de fapt el nici n-a vrut să revină la echipa noastră: „Nu voi pleca de la Steaua nici la Galați, nici în altă parte. Este o diferență mare între a-mi exprima dorința de a juca și a mă ruga să fiu primit la altă echipă. La Steaua mă simt foarte bine și voi aștepta șansa de a juca.” De asemenea portarul care a apărat mai mult prin Liga a treia în ultima jumătate de an a ținut să trimită și câteva săgeți către fanii Oțelului: “Fanii de la Galați să nu uite că am venit când echipa avea 9 puncte, iar când am plecat, am lăsat-o în Cupa UEFA Intertoto și am adus și o sumă frumoasă de bani în contul clubului. Mi-am dat seama acum cât de iubit am fost acolo.”

sursa www.dunareabatrana.com

valy_no
15th February 2008, 22:23
Era de asteptat sa dea declaratiile astea..

Otelul_Galati23
16th February 2008, 17:12
Oțelul va testa un fundaș din Bahamas
Oțelul Galați va testa în zilele următoare un fundaș din Bahamas. Happy Hall evoluează ca stoper, are 20 de ani și a jucat ultima oară în Liga a III-a germană, la Fortuna Dusseldorf.

Kochuparampil promite "nocturnă"
Într-un interviu acordat ziarului Viața liberă, directorul general al ArcelorMittal Galați, Augustine Kochuparampil, a anunțat că va sprijini în continuare echipa de fotbal și a promis realizarea instalției de nocturnă. "Ne‑am reînnoit deja contractul cu Oțelul și vom continua să sprijinim clubul. Sper că se vor descurca mai bine decât în ultimul sezon. Instalația de nocturnă e parte a eforturilor noastre și știu că este cerută, de multă vreme, de societate, de club. Deja lucrez la acest subiect, am discutat cu un număr de persoane și de companii și sper să vin cu o soluție", a spus Kochuparampil.

http://galateni.net/forum

SORINULTRA
16th February 2008, 20:34
dai ma in p..a mea de indieni

Marius.B
16th February 2008, 20:52
La bugetul pe care l-am avut la dispozitie sezonul trecut ne-am descurcat excelent.

Otelul_Galati23
17th February 2008, 12:37
Giurgiu: "Transferul la Kazan nu a fost chiar un pas în față"
Mijlocașul Gabriel Giurgiu, revenit la Oțelul Galați până în vară, a declarat că transferul său la gruparea rusă Rubin Kazan, de unde este acum împrumutat, nu a reprezentat pentru el un pas înainte în carieră, din cauză că nu a primit prea multe șanse de a juca. "La Rubin Kazan nu mi s-au dat prea multe șanse de a juca. Din opt partide, am prins numai patru. Transferul la Rubin n-a fost chiar un pas în față tocmai din acest motiv, că n-am putut juca mai mult", a declarat Gabriel Giurgiu, vândut de Oțelul la Rubin Kazan în vara anului 2007, pentru suma de 500.000 de euro. Giurgiu este bucuros că a revenit la formația pregătită de Petre Grigoraș și spune că va lupta pentru un loc de titular la Oțelul. "Îmi doream enorm să joc din nou și cred că la Oțelul voi avea această ocazie. Oricum, în acest moment îmi va fi foarte greu să obțin un post de titular. Pentru asta voi lupta și voi încerca să ajut echipa cât pot de mult", a punctat Giurgiu.
http://galateni.net/forum

Marius.B
17th February 2008, 16:12
Azi la antrenament l-am vazut si eu pe fundasul Happy Hall si tin sa precizez ca in afara de firzura pe cre si-o facuse altceva nu prea a etalat.Ramane de vazut cum se va descurca in continuare.
Luni antrenamentul este la ora 15.30.

valy_no
17th February 2008, 20:13
am vrut sa stau si eu la atrenament sa vad fundasul adus in probe..dar pe frigu asta...:))

Dregan
20th February 2008, 13:43
Adio “Fericire”
20.02.2008

Așa cum au intuit cei mai mulți dintre suporterii “oțelari”, exoticul jucător cu nume vesel, Happy Hall, nu a fost păstrat în lotul echipei noastre. Fotbalistul de 20 de ani, originar din Bahamas, nu a reușit să-l convingă pe tehnicianul Petre Grigoraș, acesta din urmă afirmând că Happy nu a impresionat prin nimic în puținele zile pe care le-a petrecut la antrenamentele formației gălățene.

www.dunareabatrana.com

dcp100168
20th February 2008, 21:56
Marius Stan candidează la Primărie din partea PNL

http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=567

STEELMAN
21st February 2008, 01:08
mmm... cu pnl si o campanie buna ar avea sanse muuult mai mari decat cu anonimul partid al ecologistilor

Otelul_Galati23
21st February 2008, 06:24
Argentinianul Vigliantti are planuri mari cu Oțelul
Miercuri 20 februarie 2008, 15:30

Alejandro Vigliantti este foarte încântat că a ales Oțelul Galați. Aflat la prima experiență în Europa, mijlocașul argentinian a învățat deja câteva cuvinte în limba română, dar a fost șocat de frigul de la noi din tara.

"E o experiență nouă pentru mine și am planuri importante și obiective mari la Galați. Era bine și în fotbalul sud-american, dar am hotărât să vin aici pentru că e un pas înainte pentru mine. Vreau să muncesc mult și să demonstrez că am meritat să ajung aici", a declarat Vigliantti.

Mijlocașul de 28 de ani și-a făcut deja primii prieteni la Galați, însă recunoaște că poartă tot timpul dicționarul în buzunar. Argentinianul care a jucat ultima dată în Bolivia, la Bolivar La Paz, a fost șocat de frigul din România.

"Mă înțeleg mai bine cu Deac și cu Sergiu, pentru că vorbesc spaniola. Știu și câteva cuvinte în română, dar deocamdată comunic cu ajutorul dicționarului. Am observat că e foarte frig aici, dar orașul e frumos", a mai spus Vigliantti.

Alejandro Vigliantti a semnat cu Oțelul Galați un contract valabil până la finele acestui sezon.
Sursa: Realitatea TV

SORINULTRA
21st February 2008, 07:39
nu te votez

Otelul_Galati23
21st February 2008, 21:37
Prezentare oficială la Oțelul
Cei cinci jucători noi ai Oțelului au fost prezentați oficial, joi, în cadrul unei conferințe de presă: portarul Kolev, mijlocașii Sălăgean, Deac, Giurgiu și argentinianul Viglianti. Ciprian Deac, împrumutat pentru un an și jumătate de la CFR Cluj, a avut parte de cea mai încurajatoare prezentare din partea lui Marius Stan: "Sunt convins că după acest retur va fi în lotul pentru Campionatul European".
http://galateni.net/forum

Dregan
22nd February 2008, 12:00
VOM AVEA MAGAZIN OFICIAL si tricouri la vanzare !!! Amanunte pe www.dunareabatrana.com

Hard
22nd February 2008, 12:30
Sunt curios daca se pun in vanzare tricouri originale Nike sau aceleasi carpe care se gaseau si in "depozit" ...

Doctor_Satan
22nd February 2008, 13:25
Pentru inceput, e bine sa existe un magazin oficial si apoi se va dezvolta si calitatea!
Si tie ce-ti trebuie "carpele" alea? N-ai blanurile tale de oaie?

SORINULTRA
22nd February 2008, 14:01
Sunt curios daca se pun in vanzare tricouri originale Nike sau aceleasi carpe care se gaseau si in "depozit" ...

in locul tau n as vorbi de carpe

Hard
22nd February 2008, 14:16
mie imi plac doar lucrurile originale.doctore,lasa prostiile...
orice magazin oficial vinde lucruri originale,nu prostii.

Doctor_Satan
22nd February 2008, 14:31
Da, dar ideea era sa ne lasi pe noi cu carpele noastre si tu sa-ti vezi de blanurile tale!

Hard
22nd February 2008, 16:01
Datorita noilor prevederi ce sunt infatisate de mult mediatizata Lege “Dragomir” proaspat promulgata, ce prin articolele sale anticonstitutionale faciliteaza crearea de abuzuri impotriva suporterilor, ne ingradeste dreptul la libera exprimare si ne limiteaza astfel in mod considerabil aportul pe care ni-l putem aduce echipei, noi, membrii Peluzei Sud Galati, am decis ca o perioda de timp sa nu ne mai sustinem echipa din peluze. Refuzam sa ne supunem unei legi create pentru a distruge spectacolul de pe stadioane, o lege ce ne refuza drepturile ca cetateni ai acestei tari. Desi este dureros faptul ca nu ne vom putea incuraja echipa, am gasit de cuviinta ca in acest mod nu mai putem continua momentan.
Vom fi alaturi de echipa “trup si suflet” oriunde s-ar afla, insa nu ne vom mai afisa in peluze si implicit nu vom mai infatisa nici steagurile grupurilor care ne reprezinta, o perioada de timp. Ne declaram din start a fi o peluza adjuvanta a oricarei miscari ce ar putea schimba turnura defavorabila pe care au luat-o lucrurile in ultima perioada de timp, fiind deschisi la orice discutii si actiuni ce ne pot descatusa de situatia fara precedent in care ne aflam cu totii, suporterii echipelor de fotbal din Romania. Speram in mai bine, desi lucrurile par sa fie destul de sumbre. Cu toate acestea noi credem ca nu acesta este sfarsitul.


Peluza Sud Galati
22.02.2008


Creste pretul la seminte.

Andutzu
22nd February 2008, 16:07
Sunt curios daca se pun in vanzare tricouri originale Nike sau aceleasi carpe care se gaseau si in "depozit" ...

tu ce intelegi prin replici?
carpe sunt alea cu , care te stergi tu dupa ce mananci rahat aiurea pe forum.

dcp100168
23rd February 2008, 19:00
Unirea Urziceni - Oțelul Galați 0-0
Echipa Unirea Urziceni a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susținut, sâmbătă, pe teren propriu, în fața formației Oțelul Galați, în etapa a XX-a a Ligii I, prima disputată în 2008, aceasta fiind prima remiză din istoria întâlnirilor directe. În precedentele trei întâlniri dintre Oțelul și Unirea, gălățenii au reușit să se impună de două ori, iar ialomițenii o singură dată.

Cronica completă a meciului pe http://www.galateni.net/forum/

Dregan
23rd February 2008, 19:34
Liga I, etapa 20
Unirea Urziceni – OȚELUL GALAȚI 0-0

Echipa noastră a început bine mini-returul Ligii I, obținând un rezultat de egalitate pe terenul echipei de pe locul trei. Cu un joc exact în apărare, gălățenii au jucat curajos, au legat bine pasele și per total au dominat partida atât tactic, cât și ca număr de ocazii de gol avute. De partea cealaltă Unirea Urziceni, echipa aflată pe podiumul Ligii I, nu s-a regăsit, reușind primul șut pe poartă abia în minutul 76.
Oțelul a început curajos jocul, fiind prezentă mai mult în jumătatea adversă și ratând câteva șanse foarte bune de a deschide scorul. Astfel, în minutul 16, Janos Szekely a trimis milimetric cu capul pe lângă poartă, deși se afla într-o poziție excelentă. A urmat șutul foarte bun, cu pământul al lui Viglianti, care l-a făcut pe Stelea să se întrebuințeze serios. Gălățenii au continuat să fie periculoși și doar portarul celor din Urziceni a făcut ca tabela să râmână intactă la șutul înșelător al lui Giurgiu și mai apoi la execuția lui D.Stan care s-a grăbit, într-o fază în care echipa noastră avea avantaj numeric.
În repriza a doua, jucătorii noștri au fost mai prudenți și nu au mai accelerat atât de des ca în primul mitan. Cu toate astea Unirea nu s-a putut apropia de poarta noastră decât foarte rar și fără a pune în pericol serios buturile apărate de Kolev. Oțelul a continuat totuși să fie periculoasă pe contraatac, iar Giurgiu (52’) și Jula (57’) l-au luat la țintă pe Bogdan Stelea. Ultima fază periculoasă a echipei noastre s-a consumat în minutul 62, atunci când Daniel Stan nu a reușit să se întoarcă spre poarta adversă, deși se afla într-o poziție excelentă: singur la 14 metri de poartă.
Pe final “oțelarii” s-au retras, dar au închis bine spațiile și nu au avut emoții decât în minutul 92, atunci când, mai întâi Kolev și apoi Costin, au respins miraculous din fața lui Onofraș. Până la urmă a rămas 0-0, un rezultat care ne dă speranțe, mai ales prin prisma jocului foarte exact pe alocuri practicat de gălățeni. Și totuși punctul reușit astăzi nu valorează nimic dacă nu va fi dublat de o victorie în meciul următor de pe teren propriu, contra celor de la Rapid București.


Caseta tehnică

Stadion "Unirea" - 4.000 spectatori
Cartonașe galbene: Galamaz 11' / Semeghin 10', Costin 59', Labukas 88';

UNIREA: Stelea - Balint, Galamaz, Mehmedovic, Bordeanu - Mara (83' Constantin), Pădurețu, Apostol, Petre (56' Onofraș) - Stancu, Bilașco (66' Dănălache). Antrenor: Dan Petrescu

OȚELUL: Kolev 7 - Sârghi (10' Giurgiu 6), Costin 7.5, Jelev 7, Semeghin 6.5 – Viglianti 6.5, Paraschiv 6, Stan 6 – Szekely 5 (87' Labukas), Jula 5.5, Deac 5.5 (90' Sălăgean). Antrenor: Petre Grigoraș;

Au arbitrat: Augustus Constantin - Ionel Popa, Mihai Artene - Mugurel Vădan.

www.dunareabatrana.com

Dregan
25th February 2008, 23:09
Amănunte despre tricouri
25.02.2008

După cum v-am anunțat și zilele trecute, directorul de marketing al Oțelului, d-l Dragoș Ghiuță pregătește o mare surpriză fanilor gălățeni. Astăzi “Dunărea Bătrână” a aflat pentru dumneavoastră mai multe amănunte legate de tricourile-replici care vor fi puse la vânzare în cel mai scurt timp. Acestea vor veni sub forma a trei modele: alb-roșu (stil Arsenal Londra), în dungi (tot alb-roșii) și albastru complet (cel folosit mai des în deplasări). Tricourile vor avea pe spate numerele și numele jucătorilor de la Oțelul, dar va exista și un lot de astfel de accesorii care vor putea fi inscripționate de către cei care le cumpără. De asemenea, pe lângă tricouri, suporterii oțelari vor avea șansa să-și poată achiziționa șorturi și jambiere marca Oțelul. sursa www.dunareabatrana.com

Cristian
26th February 2008, 12:01
"N-avem nevoie de recompensele altora!"


Informatia conform careia antrenorul FC Otelul Galati, Petre Grigoras, ar fi declarat ca este de acord cu eventualele recompense ale cluburilor CFR Cluj si Steaua Bucuresti pentru meciul cu Rapid Bucuresti este nula si neavenita!

Mai multe organe media au preluat luni dupa-amiaza aceasta stire fabricata de agentia Newsin, iar efectul bulgarelui de zapada n-a intarziat sa apara. Au fost publicate reactiile oficialilor lui CFR Cluj, care s-au aratat surprinse de declaratia antrenorului Grigoras (era si normal!), dar si cele ale reprezentantilor clubului FC Rapid Bucuresti, care, in mod firesc, le-au solicitat forurilor abilitate sa ia masuri.

Petre Grigoras, antrenorul FC Otelul, a tinut sa precizeze: "Am constatat cu surprindere ca in presa centrala a aparut o informatie conform careia as solicita recompense de la adversarii Rapidului! Este incredibil asa ceva! Una am declarat si alta a ajuns in presa. Nu stiu ce sa mai zic, dar ma simt jignit in momentul in care imi sunt puse in carca vorbe care nu-mi apartin."

Marius Stan, directorul general al FC Otelul, l-a completat: "Tin sa fac o precizare foarte importanta: Regulamentul de Ordine Interioara al clubului Otelul interzice categoric insusirea de recompense oferite de alte grupari, asa ca orice alt comentariu este de prisos. Daca am fi adoptat o alta pozitie vizavi de acest subiect, nu antrenorul ar fi facut-o publica, ci conducerea clubului."

www.otelul-galati.ro

dcp100168
26th February 2008, 15:12
Se pare că știrea nu a fost chiar "fabricată"! :D

Dregan
26th February 2008, 16:24
Se pare că știrea nu a fost chiar "fabricată"! :D


Dovezi???

dcp100168
26th February 2008, 16:38
Dovezi???
Cere inregistrarea de la Newsin :drak:
Plus faptul ca Newsin nu a dat dezmitirea clubului. A preluat-o doar Mediafaxul.
Iar daca citesti primul comunicat al clubului (stirea postata mai sus) si cel existent acum pe site-ul oficial ai sa te convingi.

Cristian
26th February 2008, 16:56
Eu unul nu am incredere in redactiile de stiri ale fituicilor de sport.. Asa cum s-a vehiculat ca meciul Poli Iasi - steaua va fi blat ordinar, gluma de meci si alte alea asa se poate si fabrica o stire.

dcp100168
26th February 2008, 16:57
Tu ai luat mai devreme stirea de pe site-ul clubului. De ce n-o mai citesti o data?

Cristian
26th February 2008, 17:02
De ce sa o mai citesc o data ? Am citit-o o data si bine. Nu vor prime de la celelalte competitoare si cu asta basta.

Hard
26th February 2008, 17:03
Chiar daca ar vrea Grigoras,nu va primi nimic ,e prea devreme.Poate la meciul cu Steaua va primi ceva de la Rapid daca bate.

dcp100168
26th February 2008, 17:14
De ce sa o mai citesc o data?
Pentru că a dispărut un paragraf din ea :P

Dregan
27th February 2008, 13:05
S-a trezit și dom’ primar
27.02.2008

Dumitru Nicolae, actualul primar al Galațiului, a declarat recent că pentru meciul cu Rapid, se va acționa conform legii Dragomir. Astfel paza stadionului va fi asigurată de către 150 de jandarmi și polițiști comunitari, deși nu s-a specificat dacă aceștia vor rămâne în afara stadionului așa cum impun ultimele norme în materie. Primarul Galațiului a mai declarat că i-a fost mereu teamă “pentru buna desfășurare a meciurilor deoarece stadionul Oțelul nu are pistă de atletism, iar pericolul să existe incidente este mai mare”. Vrem să îi amintim pe această cale d-lui primar că, deși între tribune și teren distanța este foarte mică și chiar dacă gardul despărțitor are doar un metru, suporterii gălățeni au fost mereu la înălțime și nu au provocat incidente. De asemenea asemănarea cu stadioanele din Anglia, cel puțin părțile amintite mai sus, dau un plus de eleganță arenei și suporterilor “oțelari”. Declarația primarului Nicolae jignește astfel întreaga masă a suporterilor gălățeni, deși mulți oameni de fotbal au declarat că avem unii dintre cei mai civilizați spectatori din țară. Mulțumim d-le Nicolae, noi vom răspunde prin vot… sursa www.dunareabatrana.com

Dregan
29th February 2008, 08:29
Abonamentele s-au vândut peste așteptări
28.02.2008

Cu trei zile înainte de primul meci de pe teren propriu din acest an, clubul Oțelul Galați a vândut peste 2000 de abonamente, un nou record pentru echipa de la Dunăre, dacă excludem din calcul anul trecut când abonamentele au fost gratuite. Chiar și oficialii “oțelari” au fost luați prin surprindere de cererea mare, abonamentele pentru studenți și pensionari chiar epuizându-se. Astfel s-a ajuns la situația ca unele tichete de 50 de lei să fie ștampilate și transformate în abonamente de 35 de lei.
Se pare că publicul a fost atras de prețul mic, de calibrul echipelor cu care vom juca pe teren propriu, dar și de oportunitatea de a câștiga un premiu la tombolele ce vor avea loc la fiecare partidă.


Probleme înainte de meci
28.02.2008

Antrenorul gălățenilor Petre Grigoraș are în față un meci greu cu Rapidul și asta și datorită incertitudinilor din lotul Oțelului. Accidentarea lui Cristian Sârghi de la meciul cu Urziceni îl va ține pe acesta departe de gazon cel puțin trei săptămâni, în timp ce Ramses Gado are șanse mici să intre duminică, după mai vechea accidentare suferită în cantonamentul din Cipru. Astfel postul de fundaș dreapta rămâne descoperit și pentru meciul cu Rapid, urmând ca “Grig” să folosească din nou o improvizație, Giurgiu sau Brujan urmând să evolueze pe acest post.
De asemenea Dorin Semeghin și Daniel Stan doi jucători de bază ai echipei nostre sunt incerți, prezența lor pe teren fiind pusă sub semnul întrebării. Vom reveni cu amănunte.

sursa www.dunareabatrana.com

Dregan
4th March 2008, 12:42
Clubul Oțelul depune memoriu împotriva “arbitrului-hoț”
04.03.2008

După ce echipa noastră a fost măcinată de arbitrajul incalificabil prestat, duminică la meciul cu Rapid, de către Ovidiu Hațegan, conducerea clubului Oțelul, prin vocea directorului general, Marius Stan, a anunțat că împotriva așa-zisului arbitru va fi depus un memoriu la C.C.A. “Am fost tocați mărunt de acest arbitru, atitudinea sa fiind mai mult decât tendențioasă. Vom face memoriu și sperăm să se ia măsurile cuvenite" a declarat Stan.
În altă ordine de idei, meciul de etapa trecută a lăsat urmări în tabăra gălățeană, nu mai puțin de trei jucători neputând să evolueze sâmbătă în meciul de la Arad. Astfel Paraschiv și Brujan vor fi nevoiți să ispășeacă cel puțin o etapă de suspendare după eliminările din partida trecută, în timp ce Sălăgean va sta cel puțin 10 zile, alăturându-se mai vechilor accidentați Cristian Sârghi și Ramses Gado.

sursa www.dunareabatrana.com

Dregan
4th March 2008, 18:30
BOMBA LA OTELUL - Semeghin a fost exclus din lot !!! Aflati numai de pe WWW.DUNAREABATRANA.COM ce s-a intamplat astazi la clubul Otelul !

Stire exclusiva Dunarea Batrana

dcp100168
6th March 2008, 17:43
Marius Stan crede că se dorește retrogradarea Oțelului!!!
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=810

SORINULTRA
6th March 2008, 23:03
e clar ca asta se doreste de la nive inalt , votul lui marius stan a suparat , nu poti lupta contra sistemului , acum mircea mincinosu gratarelu se razbuna

Dregan
7th March 2008, 00:38
Suporterii cer ingaduinta in cazul Semeghin - aflati mai multe pe www.dunareabatrana.com

dcp100168
8th March 2008, 18:47
UTA - Stoian Kolev 0-1 :D
http://www.galateni.net/forum

The_Blonde
8th March 2008, 18:49
da chiar ca uta - stoian kolev :)

dcp100168
13th March 2008, 15:47
Oțelul s-a înscris în Cupa UEFA-Intertoto!
http://www.galateni.net/forum

Dregan
14th March 2008, 13:37
Idei de materiale promoționale de la suporteri

Clubul Oțelul încearcă să vină în întâmpinarea dorinței suporterilor de a avea o gamă cât mai largă de produse promoționale. Astfel directorul de marketing, d-l Dragoș Ghiuță, ar dori să se consulte și cu suporterii în vederea realizării de materiale promoționale marca Oțelul. De aceea, la dorința d-lui Ghiuță și cu ajutorul revistei Dunărea Bătrână ne-am propus să realizăm un topic în care toți "oțelarii sunt invitați să vină cu idei și, de ce nu, cu schițe de posibile materiale promoționale. Cele mai bune idei/schițe vor fi alese de către conducerea clubului și trimise spre producție. Pozele produselor propuse până acum le puteți vedea pe adresa: «LINK»

sursa www.dunareabatrana.com

dcp100168
14th March 2008, 14:10
Porumboiu are pile mari. Cazurile lui Szekely si Paraschiv se vor rejudeca astazi in regim de urgenta!
http://www.galateni.net/forum
Ne-au lovit. Cei doi galateni raman suspendati!

dcp100168
14th March 2008, 15:45
:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:
Președintele Comisiei de Apel a FRF, Mugur Filipescu, a demisionat, vineri, refuzând să rejudece în regim de urgență și să respingă memoriul clubului Oțelul Galați în privința jucătorilor Gabriel Paraschiv și Janos Szekely, așa cum a cerut Mircea Sandu, au declarat surse federale.
Astfel, decizia de joi a Comisiei de Apel, de reducere a suspendărilor jucătorilor echipei Oțelul Galați, Gabriel Paraschiv și Janos Szekely, de la două la o singură etapă rămâne în vigoare, iar cei doi fotbaliști vor avea drept de joc în meciul cu FC Vaslui.

Cristian
14th March 2008, 15:52
Asta e sigur ?

dcp100168
14th March 2008, 16:19
Nu, pentru ca Sandu incearca sa aleaga un nou sef la comisie :shocked:

Cristian
14th March 2008, 16:23
Pai atunci nu mai pune stiri care nu-s sigure... Pune doar ce crezi ca e 100% sigur.

dcp100168
14th March 2008, 16:24
Lucram in timp real!
Ieri si reducerea suspendarii era sigura...

dcp100168
14th March 2008, 17:48
Sandu: "Cei doi fotbaliști vor avea drept de joc"
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=927&p=1973#p1973

dcp100168
15th March 2008, 11:25
Vin 500 de vasluieni la meci
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=935&p=1990#p1990

Cristian
15th March 2008, 11:26
Nu-s ma 500, doar vreo 300-350...

dcp100168
15th March 2008, 11:35
Stirea e din Adevarul de Vaslui. Poate s-au mai ratacit pe drum:D

Dregan
18th March 2008, 11:20
Marius Stan de partea ultrasilor
17.03.2008

La conferința de presă ce a avut loc luni, la stadionul “Oțelul”, președintele Marius Stan a criticat în termeni duri intervenția forțelor de ordine la meciul de sâmbătă cu FC Vaslui. Membrilor Peluzei Sud Galați li s-a interzis accesul în peluză pentru ca după terminarea partidei un număr de aproximativ zece persoane care fac parte din Peluza Nord să fie bruscați și bătuți de către “oamenii legii”. Câțiva suporteri au fost chiar transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

Marius Stan: “Ce s-a întâmplat sâmbătă nu o pot cataloga decât ca pe o acțiune sălbatică pe care nu o putem accepta în incinta stadionului nostru. Suporterii gălățeni sunt civilizați și nu trebuie să fie considerați niște golani doar pentru simplul fapt că își încurajează echipa mai frenetic. Vom avea o discuție cu cei care se ocupă de siguranța și buna desfășurare a partidelor de pe teren propriu pentru că asemenea evenimente să nu mai aibă loc. Forțele de ordine prestează niște servicii pentru care i-am angajat, ei nu sunt șefii noștri!”


Ramses Gado la Bologna!
17.03.2008

Accidentarea jucătorului Ramses Gado este mult mai serioasă decât de se credea inițial. Se pare că sezonul actual s-a încheiat pentru mijlocașul echipei noastre, el urmând să fie operat de menisc la celebra clinică Isokinetic din Bologna (Italia). Recuperarea jucătorului va dura cel puțin 3 luni, astfel că Gado va reveni cel mai probabil în vară, la începutul ediției 2008-2009 a Ligii I.


sursa www.dunareabatrana.com

dcp100168
19th March 2008, 18:14
Szekely și Jula - la Naționala B
http://www.galateni.net/forum/

dcp100168
20th March 2008, 15:44
Gălățenii nu vor mai lua prime până vor ajunge la "adevăr zero"
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=1020

Cristian
20th March 2008, 15:57
Foarte buna aceasta masura :ok:

mihai_alex
20th March 2008, 16:09
Eu i-as face si lui Grig aceeasi masura.

Dregan
20th March 2008, 23:29
Exact la asta ma gandeam si eu.

dcp100168
22nd March 2008, 13:43
Avancronica meciului Oțelul - Gloria Bistrița
* Declarații * Echipe probabile * Arbitri
http://www.galateni.net/forum/

Cristian
22nd March 2008, 15:25
Bogaciu nu ne-a arbitrat niciodata :D

dcp100168
24th March 2008, 19:14
Oțelul la TV, în etapele 27-30
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=301

Dregan
26th March 2008, 08:51
Labukas pe făraș!
Atacantul lituanian al Oțelului, Tadas Labukas, a intrat în dizgrația antrenorului Petre Grigoraș, care a evitat să-l folosească chiar și atunci când gălățenii au avut opt absenți în lot. La finalul partidei de duminică cu Gloria Bistrița (2-0), balticul, foarte dezamăgit că nu a fost folosit nici măcar un minut, a plecat “fulger” la cabine. Se pare că ruptura atacantului față de Oțelul este iremediabilă, conducerea clubului nedorind să-i mai prelungească contractul lui Labukas care are unul dintre cele mai mari salarii din lot. sursa www.dunareabatrana.com

STEELMAN
27th March 2008, 05:10
e clar, ceea ce preconizam demult, manevra...., pacat de tadas, un mare caracter!

Dregan
27th March 2008, 09:20
Exact aceeasi parere o am si eu... Din pacate vad ca la Otelul se cam umbla cu manevre de ceva vreme... Mai intai Semeghin, acum Tadas

dcp100168
27th March 2008, 17:33
Janos Szekely a fost recomandat de Lupescu pentru Euro 2008
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=1126

Dregan
28th March 2008, 09:51
Mureșan ține de Deac
Președintele CFR-ului din Cluj, echipă ce deține drepturile federative asupra tânărului mijlocaș stânga Ciprian Deac, a declarat într-o emisiune televizată că echipa lui se va baza pe serviciile jucătorului pe viitor, mai ales în cazul în care ardelenii vor rata grupele UEFA Champions League. Deac a fost împrumutat la Galați gratis pentru un an și jumătate, singura condiție pusă de clujeni clubului nostru fiind aceea de a avea prima șansă la transferul lui Szekely în vară.

Farul îl vrea pe “Seme”
După ce a fost exclus din lot, mai ales pentru că a refuzat prelungirea contractului scadent în vară, Dorin Semeghin nu duce lipsă de oferte. Astfel, Farul Constanța pare a fi cea mai interesată echipă de serviciile sale, fundașul stânga putând fi achiziționat gratis în intersezon.

sursa www.dunareabatrana.com

SORINULTRA
28th March 2008, 15:17
i mi place enorm deac, potential maxim , i-mi pare rau ca va trebi sa plece de la noi

mihai_alex
28th March 2008, 15:55
Nasol ca aia il pot lua oricand inapoi...

dcp100168
28th March 2008, 18:02
Ne arbitrează Colțescu....
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=1143

Cristian
28th March 2008, 19:14
Naspa tare cu coltescu, asta de obicei vine cu "lectiile bine facute"

Doctor_Satan
30th March 2008, 00:01
Cata prostie pe oamenii astia! Sa pierzi cand ai 2 oameni in plus!
Nu pot sa cred cum dam puncte ultimelor clasate!

mihai_alex
30th March 2008, 10:00
Echipa miracolelor ligii 1....incepe sa devina cam suspect.:no:

Cristian
30th March 2008, 11:30
Cta prostie pe oamenii astia! Sa pierzi cand ai 2 oameni in plus!
Nu pot sa cred cum dam puncte ultimelor clasate!


Ambulanta, call 112 si brancardierii Otelului vin si resusciteaza pe oricine :no:

Dregan
30th March 2008, 15:07
JENANT! (Comentariu amar în loc de cronică)
30.03.2008

U. Cluj – Oțelul Galați 2-1 (0-1)
Respirăm, trăim și iubim roșu-alb-albastru. Fiecare dintre noi are o săptămână cel puțin proastă când Oțelul pierde… Unii aleargă sute de kilometri doar ca să își vadă echipa jucând. Din păcate fotbalul nu mai e ce a fost… Fotbalul modern se rezumă doar la bani! DAȚI-NE FOTBALUL ÎNAPOI! DAȚI-NE OȚELUL ÎNAPOI!
Și când te gândești că Semeghin a fost înlăturat fiind acuzat că a trădat echipa… Păi atunci astăzi ar trebui să plecați toți…

www.dunareabatrana.com

Dregan
31st March 2008, 22:59
Cu apărarea în piuneze
31.03.2008

Oțelul are din nou probleme în apărare! După accidentările grave ale lui Ramses Gado și Cristian Sârghi, tehnicianul Petre Grigoraș întâmpină și mai multe dificultăți în alcătuirea liniei de fund după ce Sergiu Costin a încasat un cartonaș roșu în partida pierdută rușinos la Cluj și va sta două etape. Astfel pentru meciurile cu Dinamo și Poli Timișoara va reintra Salif Nogo, care a gafat des în ultimele partide, în timp ce pe benzi se va apela în continuare la improvizațiile Brujan și S.Ilie deși nici unul dintre aceștia nu este fundaș de meserie. www.dunareabatrana.com

Dregan
1st April 2008, 13:41
EXCLUSIV / Otelul-FC Vaslui 0-3 la "masa verde"

Ne-a facut la UEFA ciobanul de porumboiu:headbang:

sursa www.dunareabatrana.com

mihai_alex
1st April 2008, 19:54
:evil:

Hard
1st April 2008, 22:30
A murit binecunoscutul galatean si probabil fan Otelul , Fermat Stanescu. Dumnezeu sa-l ierte !

Dregan
3rd April 2008, 12:15
Bilete la meciul cu Dinamo
03.04.2008

Tichetele pentru meciul de sâmbătă, Oțelul – Dinamo, se vor pune în vânzare începând cu ziua de vineri. Biletele vor costa 10 lei și vor putea fi achiziționate de la vânzătorii ambulanți care vor “patrula” în zona stadionului timp de două zile (vineri și sâmbătă până la ora meciului – 16.30). sursa www.dunareabatrana.com


Se anunță schimbări masive la vară !
03.04.2008

Conducătorilor gălățeni nu le-a trecut nici acum supărarea provocată de prestația lamentabilă a jucătorilor la meciul de la Cluj. După ce Marius Stan a anunțat că la vară lotul va fi puternic remaniat, mai nou și antrenorul Petre Grigoraș a dat o declarație asemănătoare. Se pare că în intersezon vor părăsi echipa destui fotbaliști, unii făcând parte chiar din “legiunea salvatoare” venită la Galați în 2006, odată cu antrenorul Petre Grigoraș. Astfel în afară de Dorin Semeghin, sunt în pericol Tadas Labukas, Sergiu Costin, Robert Elek și Daniel Stan. De asemenea Ciprian Deac și Gabriel Giurgiu au șanse de a reveni la echipele de la care au fost împrumutați, în timp ce Janos Szekely și Gabriel Jula sunt vizați pentru un transfer la o altă echipă.

Petre Grigoraș: “Un jucător profesionist niciodată nu poate scăpa din mână un joc cum a fost cel de la Cluj. Fiecare în parte a avut trasate niște sarcini de joc precise pe care, din păcate, nu le-a respectat. Sunt foarte supărat pe unii dintre ei, iar de la vară ne vom despărți de cei care nu au dat randamentul scontat.” sursa www.dunareabatrana.com

Dregan
4th April 2008, 12:15
Starea lotului înainte de meci
04.04.2008 9:59

Înaintea partidei cu Dinamo, Petre Grigoraș se confruntă inevitabil cu problemele de lot. Pe lângă Ramses Gado și Cristian Sârghi, care vor rata sezonul până la final, va mai lipsi și Sergiu Costin, care este suspendat timp de două etape în urma cartonașului roșu primit în partida cu U.Cluj (1-2), dar și Sergiu Brujan a cărui accidentare la umăr a recidivat. În schimb, la acest meci va putea reintra căpitanul Gabriel Paraschiv, revenit după o suspendare de două etape.
În altă ordine de idei, la partida cu Dinamo de astăzi, trei jucători sunt în pericol de suspendare în caz că vor primi cartonaș galben. Aceștia sunt: Janos Szekely, Laurențiu Iorga și Salif Nogo. sursa www.dunareabatrana.com


Vasluiul insistă
04.04.2008 9:58

Farsa pregătită de “Dunarea Bătrână” de 1 aprilie, a fost făcută pe baza unui scenariu care poate deveni real, iar Oțelul chiar ar putea pierde la “masa verde” meciul cu FC Vaslui cu scorul de 3-0 (pe teren a fost 1-1), în cazul în care Comisia de Apel va da dreptate “galben-verzilor”, mai ales că președintele Federației Române de Fotbal s-a antepronunțat și a dat dreptate oaspeților ! Cazul a fost amânat deocamdată pentru data de 11 aprilie. sursa www.dunareabatrana.com

Doctor_Satan
7th April 2008, 00:28
Inca o infrangere intr-un meci in care am avut multe ocazii pe care le-am ratat!

Dregan
7th April 2008, 20:24
Oțelul reclamă Poli Timișoara la FRF !
Deși mai sunt două zile până la meciul de pe teren propriu contra celor de la Poli Timișoara, între clubul nostru și gruparea de pe Bega a izbucnit deja scandalul. Bănățenii au încercat să preia modelul lui Gigi Becali – acela de a ademeni jucători ai echipei adverse cu un posibil transfer – și au declarat prin vocea președintelui Gheorghe Chivorchian că vin la Galați nu numai să ia punctele puse în joc, ci și pe mijlocașul Janos Szekely. Președintele Oțelului, Marius Stan, a ripostat dur și a depus memoriu împotriva echipei Poli Timișoara, invocând faptul că aceștia încearcă să-l contacteze pe Szekely, deși acesta se află încă sub contract cu clubul nostru.

Marius Stan: "Deja am sunat la Federație și am depus memoriu pentru sancționarea clubului Poli Timișoara. Este inadmisibilă atitudinea lor ca, înaintea meciului direct cu noi, să lanseze tot felul de informații eronate, să creeze diversiune. Nu ne vom întalni cu niciun oficial al lui Poli, le recomand domnilor de acolo să înceteze cu asemenea practici învățate de la Gigi Becali.”

Gheorghe Chivorchian (președinte Poli Timișoara): "În această seară plec la Galați unde mă voi întâlni cu Marius Stan pentru a discuta transferul lui Janos Szekely. E timișorean și consider că trebuie să vină la Poli, cu atât mai mult cu cât ne trebuie un lot de vreo 30 de jucători pentru cupele europene. Le vom prezenta celor de la Galați o ofertă scrisă să vedem dacă ne vom înțelege." sursa www.dunareabatrana.com



Marius Stan: “Cel puțin 5 jucători vor pleca la vară!”
Supărat pe rezultatele echipei din ultima perioadă, Marius Stan, a declarat că nu va mai tolera indolența afișată de unii jucători și că la vară va lua măsuri drastice. Președintele clubului Oțelul a mai spus că cel puțin cinci titulari sunt vizați pentru o posibilă despărțire în intersezon. Deși nu i-a numit se pare că cei cinci sunt Gabriel Paraschiv, Daniel Stan, Emil Jula, Sergiu Costin și Silviu Ilie. De asemenea, Tadas Labukas (care nu a fost nici măcar rezervă la meciul cu Dinamo) și Salif Nogo (care a amenințat că părăsește echipa dacă va rămâne pe banca de rezerve) au șanse mari să fie puși pe lista de transferuri.

Marius Stan: "Nu este o amenințare, este doar o punere în temă. Îi anunț că vara va veni cu disponibilizări. Nu este nici o problemă, am mai făcut așa ceva, am mai renunțat deodată la 18 jucători, apoi la încă nouă. Dacă unii cred că jucând prost vom renunța la ei în condiții care să-i avantajeze, se înșeală amarnic. Sunt sub contract cu noi, vor pleca, dar numai în condiții care să-i usture. Au avut o primă specială cu Dinamo, am încercat și modul acesta pentru a-i scoate din starea de indiferență, dar până la urmă tot la bici ajungem.” sursa www.dunareabatrana.com

mihai_alex
7th April 2008, 21:04
și Salif Nogo (care a amenințat că părăsește echipa dacă va rămâne pe banca de rezerve)
:ras-plans: Doamne ajuta!....ce pretentii are incercarea asta de fotbalist.Mingea trece el ramane, dar oare cine l-a scapat din marcaj pe danciulescu ?desi avea vreo 2 m in fata lui.
Sa se intoarca la Woaga Dugu sau cum s-o scrie,ca liga 1 e prea mult pt el.

SORINULTRA
8th April 2008, 09:38
poate il iau la timisoara pe nogo bananierul , maimutoi mai nesimtit ca asta nici nu exista

STEEL
8th April 2008, 15:44
poate il iau la timisoara pe nogo bananierul , maimutoi mai nesimtit ca asta nici nu exista

.....am fost printre primii care mi-am dat seama ca acest aborigen este de fapt varza, n-am vazut in viata mea jucator mai slab.:(

six
8th April 2008, 16:40
poate il iau la timisoara pe nogo bananierul , maimutoi mai nesimtit ca asta nici nu exista ...de la voi doar Timisoreanul nostru ne intereseaza.....:ok:

dcp100168
11th April 2008, 14:45
Apărarea va fi subțire tare mâine...
Avancronica meciului Universitatea Craiova - Oțelul Galați
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=1318

SORINULTRA
11th April 2008, 14:57
Aditya Mitall, fiul miliardarului indian Lakshmi Mittal si director financiar al companiei Arcelor, isi cheltuie o parte din averea sa fabuloasa pe acte de caritate. Recent, tanarul a donat 28 milioane de dolari spitalului londonez Great Osmond, aceasta fiind cea mai mare contributie financiara privata pe care a primit-o vreodata institutia medicala.

si un milion pe nocturna nu si permite f.. in g.. de albi