PDA

View Full Version : Stiri si noutati la Otelul Galati



Pages : 1 [2] 3 4 5

starsteel
8th October 2006, 17:53
Asta era! De asta ai spus undeva de copiat. Difera ceva intre cele 2 postari? nu cred.

alejandro
9th October 2006, 14:53
Zimbru - Oţelul 1:2 (0:0)
Zimbru a evoluat în următoarea componenţă:
Calancea (Pelin, 46), Lomidze, Amarandei, Franţuz (Popescu, 7), M. Stan (Cebotari, 46),
Bălaşa, Lapic, Cucovei, A. Cojocari, Radnic (Molla, 63), Jdanov.

(jucatorii Otelului s-au postat)
Avertizări: Cucovei (Z), 65
Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0:0.
Zimbru a deschis scorul în min. 53 prin Filip Popescu (1:0). Oapeţii au reuşit să egaleze
în min. 84 (1:1) prin Daniel Bănaru, ca apoi în min. 90 Emil Jula să aducă victorie gălăţenilor.
Scor final 1:2.

Petre Grigoraş, antrenor principal FC “Oţelul” Galaţi:
- Să ţinem cont totuşi, că a fost un meci amical. Mulţi jucători de la “Oţelul”
au lipsit din anumite motive.A fost un joc modest, se putea şi mai bine, pentru că echipa
poate mult mai mult.
La Chişinău nu am mai fost de prin anul 1988. S-au schimbat foarte multe aici
şi toate înspre bine. Mă bucur, Chişinăul e un oraş frumos.

Hard
9th October 2006, 14:59
pe ce teren s-a jucat ca nu vad tribunele alea noi

alejandro
9th October 2006, 15:08
S-a jucat pe un teren de antrenamente al echipei, la baza Zimbru.
Terenul oficial a gazduit sambata seara meciul Moldova-Bosnia.Probabil de asta nu au jucat pe el.

Hard
9th October 2006, 15:10
gazon impecabil,bravo!

Cristian
9th October 2006, 15:13
@alejandro ne poti spune ce s-a intamplat cu suporterii otelari ??? asta daca stii vreo ceva.

STEELMAN
9th October 2006, 22:01
Nimic

alejandro
10th October 2006, 12:57
Hardliner,merci:)

CristianGL,ce sa se intample cu ei?:thinkso:

starsteel
10th October 2006, 13:02
S-a jucat pe un teren de antrenamente al echipei, la baza Zimbru.
Terenul oficial a gazduit sambata seara meciul Moldova-Bosnia.Probabil de asta nu au jucat pe el.
Cam uratica decizia asta, vine o echipa din Romania mai mult chiar din Moldova iar ei decid ca meciul sa aiba loc pe un teren de antrenament. Si-au bagat codita rusofonii sau romanii vanduti?

starsteel
10th October 2006, 13:08
Incredibil iar ne fluiera Corpodean acum la meciul de la Vaslui. :no:

alejandro
10th October 2006, 13:09
Starsteel,nu stiu daca si-a bagat cineva codita...acolo a jucat si Zimbru,ca doar n-a jucat Otelul singura .Sambata seara s-a jucat meciul Moldova-Bosnia pe terenul oficial,iar meciul Zimbru-Otelul s-a jucat duminica dimineata,la ora 11-00.Nu cred ca si-a bagat cineva codita,cred ca n-au avut timp sa curete tribunile de mizeriile care presupun ca au ramas dupa meci,adica sa-l pregateasca cum trebuie...cred,si sper ca asta a fost cauza,in rest nu stiu ce motiv ar avea sa nu joace pe terenul de baza...ori poate il protejeaza pentru meciurile oficiale,de exemplu stiu ca si Sheriff isi disputa amicalele pe terenurile de pregatire...

Cristian
13th October 2006, 14:13
Baltoi si Tase nu sunt inca ok

13/10/2006 11:18:50

Atacantul Alexandru Baltoi (foto) n-a scapat inca de problemele care l-au tinut pe margine aproape patru luni. El a mai simtit zilele trecute cateva dureri la genunchi si ar putea reintra abia astazi in programul echipei. Nici capitanul Viorel Tanase nu s-a pregatit, cot la cot, cu ceilalti "otelari" dupa contractura suferita acum doua saptamani, medicul recomandandu-i exercitii fizice mai putin solicitante. Tase va intra astazi in programul de pregatire al lotului condus de Petre Grigoras. "Si in cazul lui Baltoi, dar si la Tase, se poate intampla sa joace sau chiar sa nu faca parte din lotul de 18. Voi decide asta abia dupa antrenamentele de vineri si sambata", a precizat tehnicianul Otelului. Probleme medicale mai au Cristian Craciun si Robert Elek, dar vor face deplasarea la Vaslui, in timp ce Daniel Stan este in continuare accidentat, iar Sergiu Brujan suspendat o etapa. Plecarea echipei noastre spre Vaslui va avea loc sambata dupa pranz.

Sursa: site oficial al echipei Otelul Galati

starsteel
13th October 2006, 15:46
Ieri mi-a transmis cineva ca ar fi auzit pe TVR Iasi anuntul cum ca M. Stan a refuzat clubul Rapid care la ofertat pt. postul de presedinte. E adevarat?

SORINULTRA
13th October 2006, 18:32
sa plece daca e un sclav al banilor . ramane de vazut

starsteel
13th October 2006, 18:36
Cine sa plece? Faptul ca a refuzat e ceva extraordinar fara el echipa asta se duce urat de tot in jos, in mod sigur si Iancu e cu ochii pe el daca nu cumva la refuzat deja.

STEELMAN
13th October 2006, 19:54
nu pleaca .clar!la galati e o paine de mancat si colaborata cu planurile combinatului de expansiune e o provocare ca sa nu zic ca pe undeva se amensteca si cu ceva sentimente

SORINULTRA
13th October 2006, 20:26
da dar la vaslui s a dus pt lovele

starsteel
14th October 2006, 00:50
Citind presa locala de astazi ramai cu un gust amar in ceea ce priveste stadionul Otelul care nu are nicio perspectiva pt. a fi acceptat in cupele europene, o alta durere pare a fi nr. prea mare de victorii in campionat care creeaza probleme financiare conducerii in ceea ce priveste plata primelor. Se pare ca rezultatele echipei au luat-o inaintea posibilitatilor acestui club. Trist dar adevarat.

Hard
14th October 2006, 02:26
bine ca mittal steel a cumparat si cska sofia ca dadea probabil prea multi bani la galati si s-a gandit ca e mai bine sa mai finanteze o echipa.succes totusi maine.veti avea nevoie

Dregan
14th October 2006, 02:58
bine ca mittal steel a cumparat si cska sofia ca dadea probabil prea multi bani la galati si s-a gandit ca e mai bine sa mai finanteze o echipa.succes totusi maine.veti avea nevoie



Cel care a cumparat TSKA nu e Mittal al nostru e frate-su.

starsteel
14th October 2006, 21:32
Cu care nu are nicio legatura e ceva ca intre verii Becali.

Hard
14th October 2006, 21:53
buna comparatia:ras-plans:
tot mittal steel vor avea inscriptionat pe tricou.aceeasi companie...ce conteaza ca e frasu,tasu sau purcelu?tot indian e:D

starsteel
14th October 2006, 22:41
Unii au scris o prostie iar tu ai luat-o de buna.

Hard
14th October 2006, 23:19
stai linistit ca nu se impart banii pusi deoparte pt voi la 2,spuneam si eu ce am citit.nu cred ca influenteaza cu ceva otelul

SORINULTRA
15th October 2006, 10:06
stai tu linistit , otelul e ultima lui grija

sorin_otelarul
15th October 2006, 18:10
pacat ca am luat bataie tocmai de la vaslui.......valoarea noastra nu e cea pe care au aratato baietaii azi:((da sper sa-si revina pana la meciul cu steaua....asta e....forza otelul

Kainsashiki
15th October 2006, 19:37
“Montati” de seria de sapte victorii consecutive ale echipei lor favorite, membrii galeriei “Sidexplozia Ultra” au facut deplasarea în numar foarte mare la Vaslui. Astfel, aproximativ 600 de suporteri ai echipei de pe Dunare au umplut peluza rezervata lor pe Stadionul Municipal din Vaslui, galeria Otelului fiind mai numeroasa decât cea a echipei gazda.

Hard
15th October 2006, 23:13
distanta mica dintre localitati a fost un avantaj.oricum sa vedem ce va fi in continuare

WOLF_ULTRAS
15th October 2006, 23:49
distanta mica dintre localitati a fost un avantaj.oricum sa vedem ce va fi in continuare

Si ce e bine macar aici aprope sa mearga uni ....un pic cate un pic o sa prinda curaj si pentru deplasari mai lungi........
hai bft mai vb si maine ca sunt prea obosit dupa deplsare numai pot de somn ........nici nu ma duc maine la sc ma pis pe ea :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: toata ziua

Hard
16th October 2006, 00:17
am un prieten care tine si cu otelul,si cu steaua(ala da sclav:ras-plans:) care a fost in deplasarea asta.fii sigur ca pe ala nu-lmai vezi in deplasari:happy.suporterii adevarati se vad la deplasari ex timisoara,arad...nu vaslui ,si aia prima data....

WOLF_ULTRAS
16th October 2006, 00:26
am un prieten care tine si cu otelul,si cu steaua(ala da sclav:ras-plans:) care a fost in deplasarea asta.fii sigur ca pe ala nu-lmai vezi in deplasari:happy.suporterii adevarati se vad la deplasari ex timisoara,arad...nu vaslui ,si aia prima data....

:happy lol la anu de acuma la urmatorul derby moldav :D

starsteel
24th October 2006, 20:34
O stire interesanta de la Hunedoara sa vedem daca se confirma.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=868068#post868068

delaparis
29th October 2006, 21:21
B]


29/10/2006 17:51:33

Ce sansa mare am ratat! In loc sa ne batem, saptamana viitoare, cu Rapidul de pe o pozitie cu mult superioara, am ajuns sa numaram 6 (sase) puncte pierdute lamentabil la Vaslui si FC Arges, golaveraj 2-6! Astazi, in Trivale, echipa antrenata de Petre Grigoras a fost depasita cu 3-1, dupa ce in primavara umilea aceeasi echipa cu 5-0! Comentariile sunt de prisos, ramane doar amaraciunea ca Pitestiul, dupa 11 esecuri la rand, a "inviat" tocmai in compania formatiei noastre.

Sursa: Site oficial Otelul Galati

Cristi_Galati
.[/B]

SORINULTRA
31st October 2006, 13:38
asta e , mi a lasat un gust amar deplasarea asta dar sper sa mi treaca pana la meciul cu rapid

Doctor_Satan
31st October 2006, 14:46
Mai bine sa ne treaca DUPA meciul cu Rapid!

bada_otelul
31st October 2006, 15:01
eu zic mai bine sa treaca supararea dupa cele cel putin 4 puncte obtinute in urmatoarele 2 etape,desi nici cu 2 pct nu mi-ar fi rusine :D

starsteel
31st October 2006, 18:19
Am vrut sa postez mai demult dar am uitat, se pare ca zvonul cum ca Gavatorta ar semna cu Otelul e adevarat. Stie cineva ceva?

Cristian
31st October 2006, 18:33
Unde ai auzit stirea asta starsteel ???

STEEL
31st October 2006, 18:36
Am vrut sa postez mai demult dar am uitat, se pare ca zvonul cum ca Gavatorta ar semna cu Otelul e adevarat. Stie cineva ceva?

Ai ceva informatii de ultima ora?
Si eu stiam ca ar fi posibil un transfer la Galati,citisem...nu-mi amintesc unde,dupa care nu s-a mai auzit nimic.Am inteles ca-i un jucator interesant si bine ar fi sa se reuseasca transferul.

starsteel
31st October 2006, 21:43
E o stire aparuta intr-un ziar in care se mentiona dorinta lui de a juca la Otelul iar acum din cate stiu refuza sa mai joace pt. Poli e dat disparut ceva de genul asta.....cum M. Stan a fost acolo iar lipsa de bani e arhicunoscuta la Iasi eu zic ca sunt elemente care pot face zvonul veridic, probabil pt. iarna e prevazut transferul mai ales daca o mai fi si liber de contract....Stan stie!

Cristian
6th November 2006, 20:09
Grigoras a decis: ramane la Otelul!

06/11/2006 14:46:34

Teribilul esec de duminica, 0-7 cu Rapid, l-a facut pe antrenorul Otelului, Petre Grigoras (foto), sa anunte ca se gandeste daca este oportuna ramanerea sa la carma echipei. "Sper ca noaptea sa fie un sfetnic bun si sa nu iau o decizie sub impulsul evenimentelor. Daca voi considera ca va fi bine pentru echipa printr-o eventuala plecare a mea, o voi face fara sa stau pe ganduri! Nu-mi place sa fiu demis si trebuie sa se creeze un soc la echipa", a afirmat Grig. Dupa ce directorul general Marius Stan a infirmat posibilitatea ca tehnicianul sa-si faca bagajele, antrenorul a afirmat astazi ca nu se pune problema sa paraseasca la greu corabia. "Am discutat cu echipa duminica seara, ne-am vazut si astazi si am considerat ca trebuie sa facem tot posibilul pentru a iesi din acest impas. Am zis la nervi ca as putea pleca, dar nici eu nu mai stiam ce zic dupa o asemenea infrangere", a adaugat Petre Grigoras.

Sursa: site oficial Otelul Galati

Hard
6th November 2006, 23:10
Sunt curios ce va spune Grigoras dupa meciul cu dinamo

STEEL
6th November 2006, 23:34
Sunt curios ce va spune Grigoras dupa meciul cu dinamo

Ce-o sa spuna?Ca se bucura foarte mult pentru victoria din groapa si isi va felicita baietii ca au reusit sa treaca peste momentul mai putin placut din ultimele etape.
E logic,nu?

starsteel
10th November 2006, 11:46
Arhire s-a despartit de club!
09/11/2006 16:55:21
Mijlocasul Iulian Arhire (foto) si-a incheiat astazi contractul cu FC Otelul Galati, el ajungand la o intelegere cu clubul. Nemultumit de statutul sau de rezerva in echipa antrenata de Petre Grigoras, "Max" a discutat cu directorul general Marius Stan si este liber sa isi caute alta echipa. "Nu-l puteam tine cu forta, dragoste cu de-a sila nu se face", a declarat Marius Stan, in timp ce Grigoras si-a exprimat dezamagirea ca jucatorul nu l-a anuntat inainte de "divort". "Putea sa-mi spuna si mie ca pleaca, nu era nicio problema, dar chiar si asa nu-i port pica, ii urez bafta si sa dea Domnul sa ma fi inselat in privinta calitatilor sale", a spus Grig. Arhire, fotbalist crescut chiar de catre FC Otelul Galati, revenise acasa in vara acestui an.

SORINULTRA
10th November 2006, 17:07
pacat , pt. ca nici nu l am vazut jucand

Doctor_Satan
13th November 2006, 09:42
La articolul ala, e de apreciat diplomatia lu Grogoras! Jos palaria! /hello
Pacat insa de iesirea de sambata, ca era nevoie de el pe banca!

bada_otelul
13th November 2006, 11:35
are si grigoras o limita,campionatul asta am tot fost ciupiti de arbitri,de multe ori am castigat cu tot cu ciupeala lor,dar se mai enerveaza omul...

Doctor_Satan
13th November 2006, 11:39
N-ar fi fost importanta "ciupirea" daca apararea nu dormea!

SORINULTRA
14th November 2006, 20:53
care aparare ? s a recunoastem nu avem asa ceva

starsteel
14th November 2006, 22:17
Din stiri si noutati ati intrat in discitii care mergeau la tur 2006/2007, arbitrii...incercati sa pastrati subiectul threadului ca altfel ii dati de lucru lui Dr. Satan care chiar nu poate fi angajatul vostru. Eu ii recomand sa nu fie extrem de ingaduitor ca la un moment dat toate se vor intoarce impotriva lui...vorbesc din proprie experienta.

Dregan
15th November 2006, 23:19
Grigoras a fost suspendat trei etape si amendat cu 4000 de lei pentru "iesirea" din meciul cu dinamu. Incredibila aceasta decizie tinand cont ca Grig nu era recidivist, iar in cazuri similare Olaroiu sau Lucescu au fost iertati...

bada_otelul
15th November 2006, 23:37
ce rahati astia din comisie,sa-mi trag palme,decizie mai idioata nu am intalnit,altii au facut de mai multe ori si mai rele si s-au trezit bulangiii sa faca instructie cu grig,lolo,steelman,trebuie sa facem un msg pt grig,e si ziua lui azi,merita sustinut...

STEELMAN
16th November 2006, 04:23
sigur de ce nu.aveti ceva idei?

Doctor_Satan
16th November 2006, 10:05
Ce ziceti de: "FRF, insultati inteligenta! Amendati-va!"
Sau: "Libertate pentru Grig, ca la prostii din partid!"

SORINULTRA
16th November 2006, 11:16
bun alte idei?

OVIDIU 62
16th November 2006, 13:04
Este necesara o remaniere a la lotului din iarna .

bada_otelul
16th November 2006, 13:29
"la multi ani!" si "aceeasi greseala,pedepse diferite:grig 3 etape,olaroiu iertat"

sau ceva de genul asta...

OVIDIU 62
16th November 2006, 18:05
Este bine sa ne gandim din timp cu cine vom aborda returul acestui campionat,deoarece poate si altii se gandesc la acei jucatori.

STEELMAN
16th November 2006, 19:03
este foarte adevarat ca vor fi multe schimbari in lot in iarna.da chiar foarte multe.avem nevoie de jucatori!subliniez de JUCATORI!

STEELMAN
21st November 2006, 10:09
azi la 11 meci mare.otelul-galati-otelulII galati
hai otelu'!

SORINULTRA
22nd November 2006, 11:36
sa vedem daca a remarcat grigoras ceva de la otelul 2

Cristian
27th November 2006, 19:24
FC Otelul regreta blocarea siteului!



Din motive pur tehnice, siteul clubului nostru a fost inoperabil mai bine de o saptamana, motive certe de ingrijorare pentru majoritatea fanilor ros-alb-albastri. Ei bine, incepand de astazi am revenit si suntem datori cu o explicatie. Din dorinta de a transfera siteul pe un domeniu definitiv, am acceptat sa facem o pauza de doua-trei zile, asa cat se parea ca vom lipsi de pe Internet. Din cauza unor incompatibilitati de soft, aceasta operatie a durat neasteptat de mult. Ne cerem scuze si speram ca veti relua "drumurile" zilnice pe www.otelul-galati.ro!

Sursa: www.otelul-galati.ro

Cristian
29th November 2006, 10:52
Deplasarea spre Cluj, vineri dimineata

28/11/2006 20:40:33

Delegatia "otelarilor" va pleca vineri dimineata spre Cluj pentru meciul programat duminica, urmand sa revina acasa imediat dupa joc. Antrenorul Otelului, Petre Grigoras, sustine ca partida din Ardeal va fi mult mai grea decat cea din tur (scor 1-3): "Pai, in tur nici nu s-a disputat meciul, am pierdut fara drept de apel. Mai rau de atat nu se poate. Daca vom obtine macar un rezultat de egalitate, va fi foarte bine."

Sursa: site-ul oficial.

STEELMAN
30th November 2006, 01:19
delegatia noastra va pleca in noaptea de sambata spre duminica cu microbuze probabil ,iar o mica parte cu bunavointa societatii nationale a cailor ferate din romania:D

SORINULTRA
30th November 2006, 18:43
Portar de națională la Oțelul
Oțelul Galați ar putea avea în lot, în cel mai scurt timp, portarul echipei naționale a Lituaniei. Paulius Gribauskas a ajuns, joi dimineață la Galați, iar potrivit președintelul Oțelului, Marius Stan, există 90% șanse ca jucătorul să semneze un contract cu Oțelul, informează corespondentul AMOS News...


AUTOF1.RO

SORINULTRA
30th November 2006, 18:47
Unul dintre jucătorii veniți este un portar tânăr, de 22 de ani, internațional lituanian. Jucătorul, Paulius Gribauskas, este portar de națională, a jucat la Ekranas și FC Vilnius, și a fost titular în echipa nationala în partida cu Malta. În proporție de 90% va fi jucătorul nostru. Are și el un mare avantaj: azi a devenit jucător liber de contract", a declarat Marius Stan.

Președintele clubului de la Dunăre a mai spus că un alt jucător, Gheorghe Boghiu, atacant, care a jucat la Avangard Kurks, în liga I din Rusia se află și el în probe la Oțelul.

Marius.B
1st December 2006, 00:30
Poate cu ocazia asta se trezeste si Vatca din amorteala in care se afla,si se pune serios pe aparat.

Cristian
1st December 2006, 18:16
Avem portar lituanian!

http://img160.imageshack.us/img160/3935/grybauskasaj7.jpg (http://imageshack.us)
01/12/2006 12:47:45

Conducerea clubului Otelul a anuntat ca, in proportie de 90%, va legitima un portar de origine lituaniana care se pregateste de doua zile cu echipa antrenata de Petre Grigoras. Paulius Grybauskas (foto) este international de seniori, el bifand trei meciuri in prima reprezentativa a Lituaniei (ultima data, in amicalul castigat in Malta, scor 4-1, pe 15 noiembrie). Grybauskas (1,87 m / 84 kg) are 22 de ani si ultima data a activat la vicecampioana Lituaniei, FK Ekranas, iar incepand de ieri este liber de contract. "Este un portar valoros care se va lupta la titularizare cu Andrei Vatca", a anuntat Marius Stan, directorul general al Otelului.

Un alt jucator strain se afla printre ros-alb-albastri in aceste zile. Atacantul Gheorghe Boghiu, zis Jara, nascut in Republica Moldova, se antreneaza cu "otelarii" si are sanse de a fi cooptat in lotul cu care clubul va ataca returul editiei curente de Liga I. Boghiu (26 de ani, 1,82 m / 79 kg) a jucat ultima data la echipa rusa de liga secunda Avangard Kursk.

Sursa: Site oficial Otelul Galati

Doctor_Satan
1st December 2006, 18:25
E si asta un inceput!
Dar mai trebui jucatori de valoare, ca de astia liberi de contract au adus si tura trecuta si uite unde am ajuns!

Cristian
1st December 2006, 18:33
Doctore, asta a si jucat... Vicecampion... iti spune ceva ???

Doctor_Satan
1st December 2006, 18:35
Nu zicea nimic de genul ca ar fi fost titular la vicecampioana Lituaniei!
Daca era asa bun, nu era liber de contract in momentul asta!
Ramane de vazut daca am dreptate sau nu (sper sa nu)!

WOLF_ULTRAS
1st December 2006, 21:11
Bergodi: "Otelul este o formatie periculoasa si agresiva"


În cadrul unei conferințe de presă, antrenorul Cristiano Bergodi a avut numai cuvinte de lauda la adresa adversarului de duminica, din prima etapa a returului. "Galatiul este una din echipele bune ale campionatului. Este o formatie periculoasa, determinata si agresiva, dar nu ne este frica de ea. Respectam Otelul la fel ca pe toate celelalte competitoare", a declarat italianul, care are o parere buna si despre Petre Grigoras. "Este unul dintre cei mai buni antrenori din România", a mai spus Bergodi.

WOLF_ULTRAS
1st December 2006, 21:13
Bergodi: "Grigoraș este unul dintre cei mai buni antrenori din România"


Tehnicianul Cristiano Bergodi a declarat că adversarul său de duminică, Petre Grigoraș, este unul dintre cei mai buni antrenori din România și a subliniat că este preocupat de partida pe care CFR Cluj o va disputa cu Oțelul Galați.

"Acest meci mă preocupă. După două victorii, sper ca jucătorii să nu se deconcentreze și să fie conștienți de importanța acestei partide. Galațiul este o echipă bună, periculoasă, determinată, agresivă, care are un antrenor bun. După părerea mea, Grigoraș este unul dintre cei mai buni antrenori din România. Suntem atenți înaintea meciului cu Oțelul, dar nu ne este frică. Trebuie să fim agresivi, la fel ca în ultimele meciuri. Cred că vom câștiga, deși s-ar putea să suferim pentru cele trei puncte", a spus antrenorul italian.

WOLF_ULTRAS
1st December 2006, 21:14
Emil Jula vrea să marcheze împotriva clujenilor


Atacantul clujean al Oțelului Galați, Gabriel Emil Jula, vrea să înscrie în meciul cu CFR Cluj. Jula joacă pentru prima dată la Cluj după ce a plecat de la Universitatea la Oțelul. El a promis că va marca un gol. "Voi fi titular duminică și sper să dau un gol. Nu ne e frică de CFR. Lor trebuie să le fie, pentru că sunt presați de obiectiv", a spus Jula.

SORINULTRA
4th December 2006, 16:53
a macat , dar degeaba

sidexplozia2000
5th December 2006, 21:22
Aflati Frati Otelari Ca Mittal Steel A Cumparat Clubul De Fotbal Tska Sofia Si Are De Gand Sa Il Aduca Pe Erickson Antrenor.
Noi Ne-am Ales Doar Cu Fratele Iubitor De Criket. In Bulgaria Este Cel Ce Iubeste Fotbalul. Tot Inainte Cu Norocu!

Cristian
5th December 2006, 22:00
Nu mai ascultati zvonurile, este vorba de fratele lui Mittal de la Galati, nu mai aplecati urechea la zvonuri.

sidexplozia2000
5th December 2006, 22:16
PT CEI CE NU CRED http://www.fifa.com/en/WorldLeagues/index/0,4643,126974,00.html?comp=CWC&year=2006&articleid=126974

Cristian
5th December 2006, 22:22
ZVONURI

bada_otelul
5th December 2006, 22:24
PT CEI CE NU CRED http://www.fifa.com/en/WorldLeagues/index/0,4643,126974,00.html?comp=CWC&year=2006&articleid=126974

da mah e fratele lu asta de la gl,pe al nostru il cheama lakshmi(parca asa se scrie).dar nu e acelasi,poate ia microbu si asta al nostru si baga ceva mai multi bani desi nu prea cred

Cristian
5th December 2006, 22:25
Asa bada_otelul zii sa afle si el... ca nu stie.... el zice ca e legat de al nostru.
I-am zis ca au afaceri separate si nu m-a crezut

sidexplozia2000
5th December 2006, 22:58
DATORITA FAPTULUI CA NU M-AI CREZUT, CRISTI_M, AM CAUTAT MAI MULTE INFORMATII SI IMI FAC MEA CULPA. FIRMA CARE A CUMPARAT ESTE A FRATELUI CELUI DE LA MITTAL STEEL DAR FIRMA DIN BULGARIA NU FACE PARTE DIN CONCERNUL MITTAL STEEL. DOVADA PE http://slam.canoe.ca/Slam/Soccer/2006/12/05/2637550-ap.html

Cristian
5th December 2006, 23:16
Bravo, e bine ca incerci sa fii informat ;)
De alta data verifica din mai multe surse informatiile, si doar informatiile sigure sa le treci aici ;)
E bun ca te-ai convins in sfarsit despre ceea ce-ti spuneam.

Sa va aduca mosu asta mai mic ce va doriti :D

SORINULTRA
6th December 2006, 09:45
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a confirmat ca gruparea galateana si atacantul Alexandru Baltoi (foto) au incetat colaborarea, asa cum fotbalistul a declarat in cotidianul "Gazeta Sporturilor". "Desi nu eram refacut in totalitate, am riscat si am intrat pe teren pentru a ajuta echipa. In toata aceasta perioada nu am primit decat o prima de meci. Am cerut conducerii sa reziliem contractul", a declarat Baltoi. Marius Stan i-a replicat: "Hotararea de a ne desparti era luata mai demult. Consider ca Baltoi a fost platit corect de club, a incasat bonus de victorie pentru meciul cu Steaua, singurul castigat cu el titular. In rest, la Vaslui sau la Arges, nu-mi aduc aminte sa fi castigat. Jucatorul si-a primit salariul cat a fost accidentat, asa ca nu are motive sa ne acuze."

Alexandru Baltoi, marcator a sase goluri in returul campionatului trecut, nu a reusit sa inscrie in sezonul de toamna pe care l-a incheiat mai devreme din cauza unei recidive la accidentarea suferita in vara acestui an.

SORINULTRA
6th December 2006, 10:11
la multi ani presedinte lui da marketink de la clubul nostru !!! sa n e traiesti cu numele , spor in munca ce o depui la clubul nostru, sanatate si toate cele bune , hai cu magazinul de prezentare. LA MULTI ANI

STEELMAN
7th December 2006, 11:11
la amicalul de ieri au fost testati si 2 coreeni:D unul dintre ei,atacant.. a aratat ca stie cu varza si a dat un gol "nervos",ma impresionat si la tenis de camp am facut pereche aseara cu el la club:D

phantom1964
7th December 2006, 14:51
la amicalul de ieri au fost testati si 2 coreeni:D unul dintre ei,atacant.. a aratat ca stie cu varza si a dat un gol "nervos",ma impresionat si la tenis de camp am facut pereche aseara cu el la club:D
ati facut pereke si va-ti inteles bine??:yeah:

WOLF_ULTRAS
7th December 2006, 22:48
la amicalul de ieri au fost testati si 2 coreeni:D unul dintre ei,atacant.. a aratat ca stie cu varza si a dat un gol "nervos",ma impresionat si la tenis de camp am facut pereche aseara cu el la club:D

Ce urat se uita :P

Andutzu
7th December 2006, 22:50
Ce urat se uita :P

probabil asta este figura lui cand zambeste :happy :happy

SORINULTRA
8th December 2006, 08:24
rasistilor :happy

oresore
8th December 2006, 18:24
oare mananca grozavii dinalea de a lor?:))

Hard
8th December 2006, 18:32
Maine poimaine va veti declara "europeni" si inca mai aveti probleme de astea? :no:

SORINULTRA
8th December 2006, 22:04
sa-i vedem cu mingea daca stiu , in rest pot sa manance orice nu ma intereseaza

oresore
8th December 2006, 22:06
tre sa stie ceva shaolinii astia :P

oresore
9th December 2006, 22:03
hahahaahaha poate pe avatarul meu :-s :))

Hard
10th December 2006, 01:13
Petre Grigoras ureaza arbitrilor porci cu trichineloza si vin cu mucegai dupa Otelul - Farul 0-0

SORINULTRA
10th December 2006, 11:15
inca a fost domn, eu le asi fi spus mai multe dupa prestatia lor

SORINULTRA
15th December 2006, 13:34
bravo seme.

WOLF_ULTRAS
17th December 2006, 21:31
http://img294.imageshack.us/img294/4176/respect89smalldq4.jpg (http://imageshack.us)

SORINULTRA
20th December 2006, 18:08
au taiat un porc , ultima noutate

geno
3rd January 2007, 13:53
Se pare ca mai nou voi va faceti echipacu jucatorii de la U . Giurgiu si janos au semnat cu Otelul. Intrebarea e de cand vor veni . din vara liberi de contract sau acuma pe bani .

WOLF_ULTRAS
3rd January 2007, 15:21
Se pare ca mai nou voi va faceti echipacu jucatorii de la U . Giurgiu si janos au semnat cu Otelul. Intrebarea e de cand vor veni . din vara liberi de contract sau acuma pe bani .

3 Jucatori de la voi :D

SORINULTRA
4th January 2007, 09:30
cum se misca ? stiu ceva sau umplutura?

Marius.B
4th January 2007, 09:48
Interesant schimbul propus de Marius Stan pt aducerea jucatorilor de la Cluj .Imi pare rau de Badescu totusi ,eu zic ca totusi ar avea loc la noi in echipa,cat despre Lazar, Somodean ,Macare,Banaru .... no comment.

otelulgalati
4th January 2007, 12:45
Toate ca toate sa nu MAI VANDA NICI UN JUCATOR !!!!

WOLF_ULTRAS
4th January 2007, 14:39
Interesant schimbul propus de Marius Stan pt aducerea jucatorilor de la Cluj .Imi pare rau de Badescu totusi ,eu zic ca totusi ar avea loc la noi in echipa,cat despre Lazar, Somodean ,Macare,Banaru .... no comment.

da ce ma pleaca si badescu ? :(
Naspa ma ala mai misca ...imi place viteza lui....pacat

Andutzu
4th January 2007, 15:17
mda si mie imi pare rau de badescu , mai degraba il dadea pe marginean ca nu prea e indragit...

SORINULTRA
5th January 2007, 10:17
dar de marginean cand oare o sa scapam???????????????????????????????????????????? ??????????????????

STEELMAN
5th January 2007, 12:55
cand se vor inchide toate cluburile cu jocuri de noroc din oras

VILI
5th January 2007, 17:30
Nici chiar asa...:D

starsteel
10th January 2007, 21:26
"Lotul echipei de fotbal Oțelul Galați s-a reunit, miercuri, la sediul clubului, în vederea începerii pregătirilor pentru retur. Directorul general al clubului, Marius Stan, a prezentat și noile achiziții ale echipei, cărora le-a înmânat tricourile în culorile roșu-alb-albastru.

Noii echiperi ai formației gălățene sunt sud-corenii Kim Hil Sik, de 29 ani, mijlocaș lateral și Kim San Ki, de 24 ani, atacant, lituanienii Paul Gribauskas, de 22 ani, portar, Standus Graziulas, de 28 ani, fundaș și Tadas Labukas, de 23 ani, atacant, moldoveanul Gheorghe Boghiu, de 25 ani, atacant și fundașul Cristian Sârghi, de 18 ani, de la Politehnica Galați.

Marius Stan a spus că au fost semnate contracte cu mijlocașii Ianoș Szechely și Gabriel Giurgiu de la U. Cluj, dar aceștia vor putea evolua la formația gălățeană din vară.

Din lotul gălățean au plecat numai Măjer și Șomodean care vor fi dați în coproprietate la Delta Tulcea, rămânând ca antrenorul Petre Grigoraș să definitiveze lotul de 25 de jucători dintre cei 35 existenți.

Oțelul va pleca în perioada 22 ianuarie-2februarie în Antalya și între 5-15 februarie în Cipru, unde va susține cel puțin 10 meciuri amicale.

Marius Stan a declarat că bugetul clubului pentru anul 2007 este de 4 milioane de dolari, dintre care 3 milioane au fost asigurate de Mittal Steel Galați, iar un milion din resurse proprii.

Directorul clubului gălățean a mai spus că bugetul este cu un milion de dolari sub necesitățile clubului, de aceea a discutat cu sindicatele de la Mittal Steel Galați și Șantierul Naval Damen ca la depunerea declarațiilor fiscale să susțină financiar fundația Pro Oțelul prin dirijarea către aceasta a procentului de 2% din impozitul pe venit destinat ONG-urilor și fundațiilor, contribuabilii primind în schimb un abonament la stadion."

prosport

Cristian
10th January 2007, 23:26
Bugetul clubului pentru anul 2007 este de 4 milioane de dolari dintre care 3 milioane sint asigurate de Mittal Steel si un milion din surse proprii. “Avem un deficit de un milion de dolari pe care vom face eforturi sa-l acoperim”, a mai adaugat Stan.

Otelul se va antrena in localitate, urmind ca in perioada 22 ianuarie - 2 februarie sa se plece in cantonament in Antalya. Din cauza devansarii datei de incepere a Ligii I, stagiul de pregatire din Cipru a fost mutat in perioada 5-15 februarie. Trupa lui Grigoras va sustine 10 meciuri amicale in compania unor adversari de calibru.

Sursa: Monitorul de Galati

Cristian
16th January 2007, 15:24
Continuam cu Nike!

16/01/2007 13:44:54

Echipa FC Otelul Galati va continua intrecerea Ligii I, editia 2006/07, intr-un echipament nou-nout! Conducerea clubului a semnat un contract cu firma de articole sportive Nike si, din primavara, jucatorii antrenati de Petre Grigoras vor aparea pe teren sub o noua infatisare. "Vom avea un echipament asemanator cu cel al formatiei spaniole Atletico Madrid. Speram sa fie de bun augur", a anuntat directorul general al FC Otelul, Marius Stan (foto). Vechiul echipament sportiv al FC Otelul provenea de la firma Lotto.

Sursa: www.otelul-galati.ro

Hard
21st January 2007, 20:45
ca zic eu?:D

SORINULTRA
28th January 2007, 13:15
După Adrian Iencsi, Ionuț Bădescu este al doilea român care susține probe de joc la divizionara secundă engleză Leeds United. Mijlocașul se află încă sub contract cu Oțelul Galați, dar are acordul clubului de a-și găsi o altă echipă. Bădescu s-a accidentat, însă, la primul antrenament și are șanse mici de a fi oprit de managerul lui Leeds, Dennis Wise

bada_otelul
28th January 2007, 13:41
sa fim seriosi,leeds nu mai este echipa care ajungea acum cativa ani in semifinalele cl,sunt pe locul 23 in liga a doua,nu cred ca locul 23 din liga a doua engleza se poate compara cu otelul totusi

Hard
28th January 2007, 13:50
asa e,nu se poate compara la salarii...

bada_otelul
28th January 2007, 14:26
asa e,nu se poate compara la salarii...

pe bune,eu cred ca in orice zi o echipa de divizia a(poate nu toate dar majoritatea) i-ar bate pe leeds de acum fara prea mari probleme,drept dovada si meciul unirii urziceni,desi a fost doar amical.
ar fi chiar grav sa comparam totusi echipele de la mij clasamentului din prima liga romaneasca cu penultimul loc din liga a doua engleza,ne iau probabil la majoritatea capitolelor dar ca joc nu cred ca se poate pune problema

Hard
28th January 2007, 14:28
ok,dar jucatorii nu se duc acolo cu gandul ca pleaca la o echipa mai slaba,ci la bani

bada_otelul
28th January 2007, 14:30
asta e de necontestat,dar eu despre valoarea in teren a echipei,nu in conturile jucatorilor :D

SORINULTRA
28th January 2007, 19:49
intradevar leeds nu mai e de mult o forta , unirea urziceni le a dat 3 goluri lejer

Marius.B
28th January 2007, 19:54
In al treilea meci amical din Turcia ,Otelul a terminat la egalitate scor 0-0 cu MTK Araz.Un meci in care principalul adversar al ambelor echipe a fost vantul extrem de puternic.

SORINULTRA
31st January 2007, 10:05
Daniel Stan a fost omul victoriei de ieri, din Turcia, scor 3-2 cu FC Wacker Tirol din Austria * Atacantul a marcat de două ori și putea să-și mai treacă cel puțin o dată numele pe lista puncheurilor


OȚELUL GALAȚI - FC WACKER TIROL 3-2 (1-0)
Meci amical disputat ieri la 80 km de Antalya;
Au marcat: Stan 23', 57', Szekely 58' / Schrott 54', Salbwari 66';

phantom1964
1st February 2007, 00:02
bun aja u canti la mai multi odata galati

megastar
1st February 2007, 02:51
oameni buni.faceti-va stocuri de bautura pentru ca trebuie sa sarbatorim cum se cuvine calificarea otelului in dauna alora:yeah:

Care da berea... care da vinul? Eu vin cu bautul :P
Acum serios... meciul din Cupa cu Steaua va fi unul extrem de greu

starsteel
1st February 2007, 02:53
Sincer eu zic ca sansele sunt 50% ....chiar nu conteaza palmaresul doar e competitia KO . Am dreptate?

megastar
1st February 2007, 02:58
Foarte mare dreptate.... sper ca ai nostri sa vada cupa ca o modalitate mai usoara de a ajunge intr-o cupa europeana.

SORINULTRA
4th February 2007, 12:24
eu cred ca putem sa i facem pe stelisti , vin dopa sevilia unde or sa se mai rupa vreo 3

Hard
4th February 2007, 12:27
:ras-plans: cam ai dreptate

bada_otelul
4th February 2007, 15:41
sper din tot sufletul dupa finala cupei de anul asta sa ii dau cuiva,se stie el, butoiasul cu bere sau baxul

Hard
4th February 2007, 18:15
mie?:D

starsteel
4th February 2007, 18:17
Doar de cap.....:happy

Cristian
4th February 2007, 18:25
Butoiul gol doar, ca nu stricam bunatate de butoi plin pe Hard :happy

starsteel
4th February 2007, 20:28
Insa butoiul plin e mai eficient...:D

Leutzz-Korn
4th February 2007, 23:03
sper din tot sufletul dupa finala cupei de anul asta sa ii dau cuiva,se stie el, butoiasul cu bere sau baxul

Eu, nu?:yeah:

Hard
4th February 2007, 23:24
dati o bere daca bate Otelul?:D

Cristian
4th February 2007, 23:24
Daca bate Otelul iti dau eu o naveta :D Numai sa batem

Hard
4th February 2007, 23:25
ok:ok:,daca nu te tii de cuvant stii tu ce pateste usa :happy

Cristian
4th February 2007, 23:36
:ras-plans: pateste pe naiba usa...
ma tin de cuvant numai sa ne calificam...

SORINULTRA
5th February 2007, 08:27
ok:ok:,daca nu te tii de cuvant stii tu ce pateste usa :happy

tipic pt. o bere esti anti steaua

Hard
5th February 2007, 11:02
bineinteles,ce..nu se stie?:D

SORINULTRA
5th February 2007, 12:12
se stie se sti cunoastem " fanii" stelei din oras

Doctor_Satan
5th February 2007, 15:45
Ai o bere si de la mine daca batem!
Daca nu, dai tu cate o bere la fiecare!

bada_otelul
5th February 2007, 15:48
Ai o bere si de la mine daca batem!
Daca nu, dai tu cate o bere la fiecare!

cate un guiness de fiecare,nu?ca tot e din zona...:D

SORINULTRA
6th February 2007, 14:02
Ai o bere si de la mine daca batem!
Daca nu, dai tu cate o bere la fiecare!

daca batem te imbat si pe tine si pe toti sclavii din galati

bada_otelul
6th February 2007, 22:17
Otelul ramane neinvins si dupa cel de-al saptelea meci de verificare din anul 2007! Astazi, in Larnaca (Cipru), echipa antrenata de Petre Grigoras a dispus cu 2-1 (2-1) de Rad Beograd, formatie aflata in liga secunda a Serbiei.

Golurile "otelarilor" au fost marcate de Dorin Semeghin (minutul 21) si Gabriel Jula (minutul 37), sarbii reusind sa egaleze in minutul 30 printr-o lovitura de cap din careu in urma unei centrari de pe partea dreapta.

Semeghin, aflat la primul meci amical pe acest an (din cauza unei entorse peste care tocmai a trecut), a deschis scorul dintr-o lovitura libera executata perfect, de la 18 metri, direct in vinclu!

Reusita lui Jula a venit in urma insistentei cu care acesta si-a presat adversarii, o greseala a unui fundas sarb oferindu-i lui Gabriel ocazia de a puncta decisiv.

Otelul a si ratat la poarta lui Rad Beograd, Szekely (8), Stan (25), Kim (44) si Craciun (78) irosind sanse uriase de a mari diferenta de pe tabela de marcaj.

FC Otelul a jucat in formula: Vatca - Brujan, Sarghi, Nogo, Semeghin - Kim, Paraschiv, Giurgiu - Szekely, Jula, Stan. Dupa pauza au jucat si ceilalti jucatori aflati in lotul dunarean, exceptie facand portarul Bors si fundasul Baciu, usor accidentati.

Urmatorul meci amical din Cipru al ros-alb-albastrilor va avea loc joi, 8 februarie, cu Krylia Sovetov Samara (Rusia).

Doctor_Satan
7th February 2007, 11:48
daca batem te imbat si pe tine si pe toti sclavii din galati

Mai Sorinele, ce ai cu mine?
Eu sunt numai pentru Otelul!

SORINULTRA
8th February 2007, 09:15
bineinteles,ce..nu se stie?:D

nu la tine , la asta m a refeream

Hard
9th February 2007, 01:58
bine ma ,ma imbatati toti acum
si cand v-ati trezit era dimineata:D

Hard
9th February 2007, 02:00
cate un guiness de fiecare,nu?ca tot e din zona...:D

nu e buna

delaparis
9th February 2007, 02:05
nu e buna

:shocked:

e excelenta :confused: ... ce tot zici ... :D

Hard
9th February 2007, 02:06
ai auzit de Duchy Original organic golden ale ?:D
Ca bere blonda Heineken rules:)

SORINULTRA
10th February 2007, 11:55
Oțelul - Krîlia Sovetov (Rusia, I) 1-0
A marcat: Labukas
Oțelul: V că - Brujan, Sg. Costin, Sîrghi, Semeghin - Gil Sik, G. Paraschiv, Giurgiu - J. Szekely, E. Jula, D. Stan. Antrenor Petre Grigoraș. Au mai jucat: Gribauskas, Nogo, Labukas, Boghiu, Gado.
Petrolul - Winterhur (Elveția, II) 0-1

mateiasi
10th February 2007, 20:02
Fotbal, amical: Oțelul - GKS Belchatow 1-1. Pentru Oțelul a marcat D. Stan (28).
(sursa: www.tvsport.ro)

GKS Belchatow e liderul Ligii I in Polonia.

Hard
11th February 2007, 02:29
voi bateti tot?

Dregan
11th February 2007, 14:49
Aproape tot:D Sa vedem in meciurile oficiale ce facem...

Dregan
11th February 2007, 14:55
Otelul - Belchatow 1-1

11/02/2007 12:15:32

Echipa Otelul Galati a jucat sambata seara o noua partida de verificare in cantonamentul din Cipru. Elevii lui Petre Grigoras au intalnit liderul Poloniei, GKS Belchatow, si au scapat pe final o victorie meritata. Scorul final a fost de 1-1 (1-0), polonezii egaland in minutul 87 prin Dawid Nowak in urma unei centrari venite de pe aripa dreapta.

"Otelarii" au deschis scorul in minutul 25 prin Daniel Stan, care a finalizat din 6 metri, cu capul, o excelenta centrare a lui Janos Szekely. Si tot formatia galateana mai putea puncta pana la pauza prin acelasi Stan (32) si Gabi Paraschiv (41), insa cei doi n-au putut inscrie cu toate ca scapasera singuri cu portarul!! Stan a tras la o palma de cadrul portii adverse, in timp ce sutul lui Para a fost blocat de goalkeeperul Misztal. Si dupa pauza au continuat ratarile uriase la buturile polonezilor, Stan (67) si Labukas (82) negasind golul cu toate ca scapasera tot singuri cu omul dintre barele lui Belchatow!!! Si Semeghin a avut doua situatii importante de a marca, dar "trasoarele" sale (54, 71) au fost respinse in corner!

Marius Stan, directorul general al Otelului, a declarat dupa meci ca formatia dunareana a jucat foarte bine: "Categoric, a fost cel mai bun meci al nostru din aceasta iarna. Am mai zis-o si la alte partide, asadar se vede o crestere in jocul echipei. Am facut un pressing naucitor in aceasta partida, puteam marca de multe ori si am primit un gol nemeritat pe final. Este bine ca ne-am creat patru situatii de singur cu portarul, pacat ca n-am reusit sa le finalizam."

OTELUL GALATI - GKS BELCHATOW (Polonia) 1-1 (1-0)

Meci disputat sambata la Paphos (Cipru) - 150 km de Larnaca;

Au marcat: Stan (25) / Nowak (87);

OTELUL: Vatca - Gado, Nogo, Costin, Semeghin - Szekely, Paraschiv, Giurgiu, Kim - Stan, Labukas. Antrenor: Petre Grigoras. Au mai jucat: Gribauskas, Jula, Boghiu si Brujan.

Luni va avea loc urmatorul amical din Cipru - cu Banants Erevan (Armenia).

site-ul oficial al Otelului

Hard
11th February 2007, 16:10
uite si un egal:D

mateiasi
11th February 2007, 16:16
E a nu-stiu-cata-oara in iarna asta cand Gado e folosit pe post de fundas. Oare Grig are de gand sa-l reprofileze definitiv?

starsteel
11th February 2007, 17:07
.....site-ul oficial al Otelului

Pune te rog calea (babeste) pe care poti deschide siteul oficial....eu unul nu mai pot intra de o gramada de timp.

Dregan
11th February 2007, 19:19
Din cate stiu eu s-au rezolvat problemele...se poate intra normal (www.otelul-galati.ro).

starsteel
11th February 2007, 22:04
Merci ramasesem in preferinte cu adresa http://74.52.26.99/index.php deaceea nu puteam intra.

Cristian
11th February 2007, 22:06
Eu pot accesa foarte rapid site-ul www.otelul-galati.ro Nu inteleg de ce tie nu-ti merge.

starsteel
11th February 2007, 22:08
Am explicat mai sus.....inainte otelul-galati te trimitea la linkul de sus acum evident merge.

Hard
11th February 2007, 22:16
da,acum cateva zile era un bot pe forum care facea reclama:lol: mare website:ok:

Dregan
11th February 2007, 22:52
da,acum cateva zile era un bot pe forum care facea reclama:lol: mare website:ok:



De fapt au fost vreo 20 de boti...am avut probleme mari...a trebuit sa inchidem toate topicurile vreo 2 zile, dar dupa multe interventii s-a reusit rezolvarea problemei.

mateiasi
13th February 2007, 11:59
Fotbal, amical: Oțelul Galați - Banants Erevan (Armenia) 4-1. Pentru Oțelul au marcat Giurgiu '17, Gabriel Paraschiv '49, '57 și Emil Jula '77.
(sursa: www.tvsport.ro)

Banants Erevan e pe locul 2 in prima liga din Armenia.

starsteel
13th February 2007, 17:55
O stire mai mereu de actualitate...nu merge siteul oficial.

Dregan
13th February 2007, 21:38
O stire mai mereu de actualitate...nu merge siteul oficial.


Si-a revenit :P

Hard
14th February 2007, 02:32
ce bate otelul:happy in cupa veti plange:D

STEELMAN
14th February 2007, 02:59
de mila voastra..

SORINULTRA
14th February 2007, 09:48
ce bate otelul:happy in cupa veti plange:D

nu zau? da ce esti ma? mama omida?

STEELMAN
17th February 2007, 23:53
serviciul meu de informatie mi-a adus la cunostinta ca s-au dat 5000 de abonamente din totalul de 8000 puse la bataie prin sistemul "redirectionare impozit" 4000 in la mittal steel iar 1000 in santierul naval plus inca cateva sute pe la diferite firme si institutii din oras

STEEL
18th February 2007, 02:43
serviciul meu de informatie mi-a adus la cunostinta ca s-au dat 5000 de abonamente din totalul de 8000 puse la bataie prin sistemul "redirectionare impozit" 4000 in la mittal steel iar 1000 in santierul naval plus inca cateva sute pe la diferite firme si institutii din oras

.....:yeah: ....OLe.....:yeah: ......

SORINULTRA
18th February 2007, 07:50
serviciul meu de informatie mi-a adus la cunostinta ca s-au dat 5000 de abonamente din totalul de 8000 puse la bataie prin sistemul "redirectionare impozit" 4000 in la mittal steel iar 1000 in santierul naval plus inca cateva sute pe la diferite firme si institutii din oras

inca se mai poate redirectiona cei 2%

bada_otelul
18th February 2007, 13:46
inca se mai poate redirectiona cei 2%

normal

starsteel
18th February 2007, 15:08
Ii parafrazez pe cei de la PRO TV si spun la randul meu ca primul meci din Romania europeana in campionatul romanesc va avea loc la Galati vineri 23 feb ora 14:00.

STEELMAN
18th February 2007, 19:43
ce ora de *****...daca 5000 de salariati si-au luat abonamente cu aia 2% cea mai mare parte dintre ei va lucra la ora 14...

Dregan
18th February 2007, 21:45
Iar trebuie sa ma fac nevazut pe la munca. Zilele si orele astea de disputare o sa ma bage in somaj pana la urma :D

Cristian
18th February 2007, 23:15
Liga I isi incepe anul 2007 la Galati!
18/02/2007 18:30:22
FC Otelul Galati va deschide sezonul de primavara al editiei 2006/2007 din Liga I! Vineri, 23 februarie, formatia noastra va intalni in propriul fief pe Unirea Urziceni, in uvertura rundei cu numarul 20, prima din acest an. Liga Profesionista de Fotbal a stabilit ca ora de incepere a partidei OTELUL - UNIREA sa fie 14.00. Meciul va fi transmis in direct de canalul Telesport.

bada_otelul
18th February 2007, 23:38
Iar trebuie sa ma fac nevazut pe la munca. Zilele si orele astea de disputare o sa ma bage in somaj pana la urma :D

ce bine e sa fii student...:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

STEELMAN
18th February 2007, 23:44
sau liber profesionist:D

Dregan
19th February 2007, 00:06
ce bine e sa fii student...:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:


Asa ziceam si eu acum cateva luni:rolleyes: :headbang:

STEELMAN
21st February 2007, 00:44
pana la ora asta avem 9000 de abonati:bere:

starsteel
21st February 2007, 00:46
Cati vor veni insa la meci?

STEEL
21st February 2007, 01:15
pana la ora asta avem 9000 de abonati:bere:

Nu pe bune acum,chiar e din sursa sigura informatia sau o spui doar asa din auzite?

STEELMAN
21st February 2007, 01:54
daca nici m stan nu vorbeste serios...sunt cele 8000 date prin aia 2% plus cei ce si-au cumparat abonamente normal

STEEL
21st February 2007, 02:07
daca nici m stan nu vorbeste serios...sunt cele 8000 date prin aia 2% plus cei ce si-au cumparat abonamente normal :shocked:

Nu-i rau deloc....9000 de abonamente pana acum....:shock:

Hard
21st February 2007, 02:09
Cand se mareste capacitatea stadionului?

Dregan
21st February 2007, 18:29
Din 9000 daca vin macar jumate si tot e bine...dar eu zic ca atunci cand vor fi meciuri sambata sau duminica acasa vom avea stadionul aproape plin...

oraca_adrian
21st February 2007, 19:15
poate sa-mi spuna si mie cineva , pas cu pas, cum redirectionez cei 2% din impozit catre otelul? ce trebuie completat si unde sa ma deplasez?

WOLF_ULTRAS
21st February 2007, 22:04
poate sa-mi spuna si mie cineva , pas cu pas, cum redirectionez cei 2% din impozit catre otelul? ce trebuie completat si unde sa ma deplasez?

Dute La stadion la club ti se va zice acolo tot ce doresti si ti se va da si cerere si ..etc :yes:

starsteel
21st February 2007, 22:06
Exista cereri tip in MSG si din cate stiu si in Damen....incearca cu un telefon si poti primi mai multe informatii. Sindicat MSG 0236803311 sau 0725813311.

starsteel
21st February 2007, 22:24
Conducerea clubului de fotbal Oțelul Galați a stabilit miercuri numerele cu care vor evolua jucătorii antrenați de Petre Grigoraș în sezonul de primăvară al Ligii I.

1. Paulius Gribauskas - lituanian (portar)
2. Marian CâRJă (fundaș dreapta)
3. Salif Nogo - burkinabez (fundaș central)
5. Marius Baciu (fundaș central)
6. Cosmin Mărginean (mijlocaș central)
7. Cristian Crăciun (fundaș stânga/dreapta)
8. Tadas Labukas - lituanian (atacant)
10. Gabriel Paraschiv (mijlocaș central)
11. Ramses Gado (fundaș/mijlocaș dreapta)
12. Valentin Borș (portar)
14. Viorel Tănase (mijlocaș central)
15. Kim Gil Sik (mijlocaș central/stânga)
16. Cristian Sârghi (fundaș central)
17. Gheorghe Boghiu (atacant/mijlocaș stânga)
18. Sergiu Costin (fundaș/mijlocaș central)
19. Daniel Stan (atacant/mijlocaș stânga)
20. Sergiu Brujan (fundaș dreapta/stânga)
24. Raul Crișan (fundaș central)
25. Dorin Semeghin (fundaș stânga)
27. Gabriel Jula (atacant)
28. Janos Szekely (mijlocaș dreapta)
29. Gabriel Giurgiu (mijlocaș central)
82. Andrei Vâtcă (portar)

SORINULTRA
24th February 2007, 14:21
De notat este si accidentarea grava a lui Brujan, din min. 25, care a suferit o fractura de rotula, fiind inlocuit cu Gado.
pacat l am pierdut tot returul

mateiasi
12th April 2007, 17:44
FC Otelul are 10.844 de abonati!
Conducerea clubului FC Otelul Galati a anuntat joi, 12 aprilie, ca pentru ultimele partide din acest campionat (cele de pe teren propriu, cu Universitatea Craiova, FC Vaslui, FC Arges, Dinamo Bucuresti si Poli Iasi) nu va mai tipari bilete si nici abonamente.
(Sursa: www.otelul-galati.ro)

Fratilor, e jale pentru cei fara abonament (eu, unul, imi cumparam bilet la fiecare meci). Aveti vreun cunoscut cu abonament si care e dispus sa-l vanda?

Dregan
12th April 2007, 18:29
Vezi ca sunt o gramada care au abonament din ala gratuit si nu il folosesc....Cauta si tu pe la cunoscuti, trebuie sa gasesti pe cineva care cunoaste pe cineva, care cunoaste pe cineva (si tot asa:D) Sincer sper sa gasesti... Am inteles ca vii de ceva vreme la stadion si mi se pare total incorect ca tocmai unul care vine meci de meci sa nu mai poata intra.

bada_otelul
12th April 2007, 21:08
Fratilor, e jale pentru cei fara abonament (eu, unul, imi cumparam bilet la fiecare meci). Aveti vreun cunoscut cu abonament si care e dispus sa-l vanda?

nasol de tine,mai ales ca nu toti vin la meci:D
r trebui la anul sa iti faci abonament normal

bada_otelul
12th April 2007, 21:50
sunt multi care pur si simplu au dorit sa ajute clubul si care ori nu au gasit cui sa dea abonamentele ori nu au incercat sa gaseasca
intr-adevar trebuie gasita o solutie si pt cei care isi cumparau bilete...totusi nu pot sa nu ma intreb,cati suporteri adevarati preferau sa dea 10 ron la fiecare meci in loc sa isi ia abonament

Dregan
13th April 2007, 08:28
...totusi nu pot sa nu ma intreb,cati suporteri adevarati preferau sa dea 10 ron la fiecare meci in loc sa isi ia abonament

Erau destui Bada, crede-ma ca stiu ce vb

SORINULTRA
13th April 2007, 10:37
faza e ca multe abonamente ar sa stea aruncate aiurea prin casele oamenilor iar fanii care i si cumparau bilet etapa de etapa nu vor putea intra pe stadion

Cristian
13th April 2007, 10:48
Fetele tot gratuit intra ???

lolo_grupa_c
13th April 2007, 12:40
da ce ai ma cu acele fete?nu ai companie la un meci de fotbal?

SORINULTRA
13th April 2007, 13:07
Fetele tot gratuit intra ???

zii sa te lase macar la meci si te vezi dupa cu ea

Hard
13th April 2007, 13:10
are abonament el,e bazat:D

Cristian
13th April 2007, 14:40
Eu am abonament da vrea si cineva sa mearga cu mine... asta e ideea.

Hard
13th April 2007, 16:56
mama :D

Cristian
13th April 2007, 17:28
Stra-Bunica...

WOLF_ULTRAS
13th April 2007, 17:43
mama :D

Esti gelos :happy

Hard
13th April 2007, 17:44
foarte:D

SORINULTRA
18th April 2007, 23:53
Conducerea clubului FC Otelul va initia o noua campanie pentru ca stadionul sa fie plin la toate meciurile de pe teren propriu.

Astfel, in zilele ce vor fi anuntate din timp, toti posesorii de abonamente obtinute in schimbul cotizatiei de 2% din impozitul pe venitul anual global trebuie sa vina la poarta arenei "Otelul" sau la intrarea Clubului "Sidex" (la angajatii WBC aflati la intrare) pentru a obtine un tichet suplimentar. Fara acest bon, insotit de abonamentul de rigoare, intrarea pe stadion nu va fi permisa!

De ce aceasta noua masura? Marius Stan, directorul general al FC Otelul, explica: "Consideram ca sunt destui amatori de fotbal in Galati care n-au intrat in posesia abonamentului obtinut prin semnarea adeziunii si care ar putea plati pentru a intra la meci. De asemenea, la fiecare joc raman destule locuri libere, asa ca trebuia sa rezolvam intr-un fel problema si nimeni sa nu se simta discriminat. La poarta stadionului si cea de la Clubul Sidex vor fi disponibile non-stop tichete care sunt obtinute gratis in baza abonamentului, iar livrarea acestora SE VA INCHEIA de fiecare data in preziua meciului oficial. Astfel, de fiecare data vom sti cati abonati vor veni la meci si, implicit, cate bilete putem scoate la vanzare in ziua partidei. Este anormal sa ai 5.000 de locuri disponibile in tribune, iar oamenii din afara arenei sa nu poata intra!"

Pe siteul www.otelul-galati.ro veti putea afla cel tarziu maine (miercuri, 18 aprilie) ziua din care va puteti procura tichetul suplimentar pentru jocul FC OTELUL - FC VASLUI, programat miercuri, 25 aprilie, de la ora 17

Leutzz-Korn
23rd April 2007, 11:19
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/17139/otelul-smulge-un-punct-la-arad.htm

Astia baga de la ei din burta sau nu stiu sa numere?
Am fost vreo 70-80...

Iaco
23rd April 2007, 11:30
Ba imi place echipa voastra...chair daca sunt din bv...meciul cu steaua din cupa a fost unul dintre cele mai frumoase din romania din ultimii ani...pacat ca ati pierdut...meritati mai mult..tineti-o tot asha

Dregan
23rd April 2007, 11:44
:ok:

Hard
23rd April 2007, 11:45
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/17139/otelul-smulge-un-punct-la-arad.htm

Astia baga de la ei din burta sau nu stiu sa numere?
Am fost vreo 70-80...

51 ati fost

Leutzz-Korn
23rd April 2007, 13:04
Am gresit ...am fost 60:yeah:

Harlinder...erai pe acolo cumva de stii mai bine?

Doctor_Satan
23rd April 2007, 14:04
Poate platitori ati fost 35!
A mai fost o eroare la articolul ala: Giurgiu a fost oprit de fundasii Otelului in momentul sutului spre poarta aradenilor!
Avem sabotori in echipa?

Hard
23rd April 2007, 14:14
Am gresit ...am fost 60:yeah:

Harlinder...erai pe acolo cumva de stii mai bine?

v-am numarat de pe poza pusa de aradeanul ala pe threadul cu poze,numara si tu.

Leutzz-Korn
23rd April 2007, 16:05
Nu stiu ce ai numarat...si eu i-am numarat in alta poza si eram 60-65...in fine...daca o sa am timp o pun si poze...

Hard
23rd April 2007, 16:34
i-am numarat inca o data 52

starsteel
23rd April 2007, 19:36
Federatia scotiana de fotbal a renuntat la un loc in Intertoto si astfel Romania va beneficia de 2 locuri....cum echipele inscrise sunt in nr. de 3 atunci Otelul se va lupta in ultimele etape cu Bistrita si Poli Timisoara pt. unul din cele 2 locuri. Valoric suntem peste ei dar sunt cu adevarat periculosi datorita realtiilor avute in Jurasic Park. Au si 2 reprezentanti de seama ai pracului, dinozaurii Padureanu si Chivorchian.
P.S. Cred ca trebuie luat in calcul si varianta in care Poli castiga Cupa Romaniei si atunci implicit va participa in UEFA Cup sau varianta in care in finala Cupei ambele echipe sunt calificate in cupele europene.

STEELMAN
26th April 2007, 11:00
duminica seara la 8 suntem asteptati in fata teatrului dramatic pt a vedea meciul cu steaua la proiector intro atmosfera ros-alb-albastra.steaguri,japoneze,fulare sunt obligatorii :)

STEELMAN
26th April 2007, 13:16
la obligatii am uitat sa includ si berea

Doctor_Satan
26th April 2007, 14:18
Mai, da eu nu va stiam pe voi cu bere!
V-ati ramolit?

Dregan
26th April 2007, 15:43
duminica seara la 8 suntem asteptati in fata teatrului dramatic pt a vedea meciul cu steaua la proiector intro atmosfera ros-alb-albastra.steaguri,japoneze,fulare sunt obligatorii :)


Cine nu vine e stelist:happy

STEELMAN
26th April 2007, 15:53
sa vina bre.. ii asteptam cu drag >:D< exact asta vb cu baietii sa vina si ceva stilisti ar fi o seara perfecta

SORINULTRA
26th April 2007, 21:58
stelistii sunt de asemenea bineveniti

Cristian
26th April 2007, 22:30
Vedeti ca v-am bagat un stelist pe felie din Braila :happy

Doctor_Satan
26th April 2007, 22:33
Mama! Asta are doua pacate: e stelist si brailean!

Hard
27th April 2007, 00:03
as fi venit :(

phantom1964
27th April 2007, 00:20
ai fi venit cu cagula pe fatza sa nu te cunoastem:))

WOLF_ULTRAS
27th April 2007, 16:37
Grigoras a renuntat la sud-coreeanul Kim


Mijlocasul Otelului Galati, coreeanul Kim Gil Sik nu a fost primit la antrenamente de catre antrenorul Petre Grigoras si nu va prinde lotul pentru partida cu Steaua ce se va disputa sambata, in cadrul etapei 29 a Ligii I, informeaza corespondentul AMOS News.
Antrenorul galateneilor a declarat ca a dispus aceasta masura ca urmare a comportamentului extrasportiv pe care coreeanul l-a afisat etapa trecuta, la meciul cu FC Vaslui.

"Vin din iarba si stiu ce inseamna sa prinzi o zi proasta, sa nu fii in forma. Dar atitudinea lui Kim in vestiar a fost una care trebuie sanctionata. Astept sa isi prezinte scuzele", a afirmat Petre Grigoras.

Surse din cadrul clubului spun ca jucatorul, care a fost schimbat la pauza datorita prestatiei slabe, a refuzat apoi sa inte in dialog cu coechipierii sai si a amenintat ca isi va face bagajele.

Drept urmare, tehnicianul Petre Grigoras nu a mai permis acestuia sa participe la antrenamente alaturi de echipa si a declarat ca atat el, cat si jucatorii Otelului asteapta scuzele coreeanului.

bada_otelul
27th April 2007, 16:45
ar fi pacat sa il pierdem asa...dar aici greseala ii apartine lui,nu lui grigoras,a jucat slab ultimele 2 meciuri,ar trebui sa isi ceara scuze si sa redevina serios,sa puna osul la treaba,altii la primul meci mai slab au pierdut locul de titular si nu l-au mai recastigat pana acum(vezi labukas) si nu au facut asa...
e pacat,kim e un jucator valoros de care avem nevoie si chiar nu ma asteptam la asa ceva din partea lui

STEELMAN
27th April 2007, 18:46
se pare ca nu sa primit aprobarea de la primarie iar proiectorul va fi montat in curtea stadionului.

bada_otelul
27th April 2007, 19:04
se pare ca nu sa primit aprobarea de la primarie iar proiectorul va fi montat in curtea stadionului.

din cauza muistilor de la primarie nu vedem meciul la dramatic?!?sa-i fut in gura de caordaci prosti,dupa ce ca nu baga un ban la club,nu vor sa rada nici kkturile de consignatii de la peluza nord si nici alte cluburi nu ajuta ne mai pun si bete in roate,daca mai prind la alegerile locale papitoi care incearca sa ma convinga sa ii votez pe bulangii astia ii calc pe ****.nicolae,**** nicolae
AVEM CEL MAI PENIBIL PRIMAR!

SORINULTRA
27th April 2007, 19:30
:ok: :ok: :ok:

VILI
27th April 2007, 21:54
Mai bine la stadion, luam ceva beri si stam linistiti.;)
Oricum primaria e de kkt.

The_Blonde
27th April 2007, 22:12
pot sa ma duc io singura in ghencea? dau un forza otelul acolo moare lumea .... si asa n-am ce face in bucurestiul asta de kkt

Leutzz-Korn
27th April 2007, 22:24
se pare ca nu sa primit aprobarea de la primarie iar proiectorul va fi montat in curtea stadionului.

Sa le trag sus...cand joaca steaua monteaza panoul de ala fmm lor...

Dregan
27th April 2007, 22:46
*****ii dracu... Cand juca obosita aia de echipa in UEFA se creau toate conditiile pt sclavi... pt ei s-a putut monta ecran la teatru. **** NICOLAE ! vedeate-as posta

Cristian
27th April 2007, 23:01
**** PSD = **** NICIOLAIE, cel mai penal primar posibil.

Cristian
27th April 2007, 23:07
pot sa ma duc io singura in ghencea? dau un forza otelul acolo moare lumea .... si asa n-am ce face in bucurestiul asta de kkt


Merg si yo :D:D:D:D

Hard
28th April 2007, 04:09
Sa le trag sus...cand joaca steaua monteaza panoul de ala fmm lor...


*****ii dracu... Cand juca obosita aia de echipa in UEFA se creau toate conditiile pt sclavi... pt ei s-a putut monta ecran la teatru. **** NICOLAE ! vedeate-as posta

:happy
dar voi nu aveti televizor acasa?:happy


Gigi Becali a spus ieri că la finalul seznului îi va transfera în Ghencea pe gălățenii Vîtcă, G. Paraschiv și Szekely :Nu am vrut să spun nimic pînă acum tocmai pentru a nu se interpreta, dar dacă ați aflat eu nu pot să mint și să zic că nu-i vreau pe cei trei. Așa este, Vîtcă, Paraschiv și Szekely vor veni la Steaua și sînt dispus să plătesc pentru ei, mai ales că m-au încîntat în meciul direct din Cupă", a spus Becali, care face trimitere la partida Steaua - Oțelul 3-3, din "sferturile" Cupei Timișoreana


bine ma :D

STEELMAN
28th April 2007, 10:07
da da da....strategii din astea psihologice inaintea meciurilor directe se practica si in campionatele puternice.parca si acuma vreo 3 ani gigi a mai creat presiune ieftina cand a "lasat sa se inteleaga" ca el e de o zi la gl asta fiind inaintea unui meci direct cu noi vraand sa lase loc de interpretari ieftine.meciul ala sa terminat 2-2

The_Blonde
28th April 2007, 18:59
daca astia 3 ajung la steoaia io una nu mai vreau sa aud de numele lor ... sper k e doar psihologie inversa

SORINULTRA
29th April 2007, 10:10
de ce tocmai acum inainte de meciul direct a declarat asta? pt a pune presiune ii e frica de otelul clar , si chiar daca ar fi asa nu i v a lua cu bani putini fiti siguri de asta , s a terminat cu era mimi , ia marius stan si pielea de pe el pe fotbalisti

Hard
29th April 2007, 12:51
nu depinde numai de conducator,ci si de jucator ;) care are un contract de reziliere stabilit,indiferent unde urmeaza sa plece,la Steaua sau Avantul Liesti.

SORINULTRA
29th April 2007, 13:18
ce contract de reziliere ma??? sa stii si tu contractul semnat pe mai multi ani se reziliaza doar cu acordul clubului , jucatorul nu poate face nimic daca nu e in ultimile 6 luni de contract , jucatorul daca semneaza cu un alt club cand e inca sub contract cu otelul e suspendat pana la finalizarea contractului , jucatorul poate pleca doar cu acordul clubului otelul

Hard
29th April 2007, 13:20
sa stii si tu contractul semnat pe mai multi ani se reziliaza doar cu acordul clubului ,

exact,si pretul jucatorului este stabilit.

SORINULTRA
29th April 2007, 13:22
jucatorii care i a luat mimi pana acum ghionea , bostina , cernea, etc au fost toti la final de contract si au semnat cu steaua pe cand szechely de ex. are contract pe vreo 3 sau 4 ani