PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

N0_NaM3
5th March 2005, 22:22
Ha`ha`ha....da` 4-0 la sevilla shi 4-1 la zaragoza, doua echipe incomode ce va spune....da` de fapt nici nu shtiu de ca ma agit atat ptr vb aiurea in tramvai....:D

Catalanul
5th March 2005, 23:20
Incepe sa semene cu Realu de la inceputul sezonului...un fel de AC Milan :no:asa si? Barça, spre deosebire de Milan si realul de anul trecut, domina partida, ataca pe toata durata meciului, nu se inchidem in aparare pentru a scoate un amarat egal :drak:

realmadrid.com
5th March 2005, 23:57
Da, asa e, voi dominati, dar E'toont e prea slab ca sa marcheze de 2-0, iar pe marmota il incomodeaza dinti...:ok:

Thanya
6th March 2005, 00:04
Pai e mai rau Catalane.....daca stati cu toata echipa in atac shi nu reushiti sa inscrieti(ex: meciul cu Espanyol)sau reushiti in cel mai fericit caz sa dati 1 gol!

Catalanul
6th March 2005, 00:14
nu stiu de ce va obositi sa criticati pe Barça. mai bine vedeti-va de hahalacticii vostri, poate invata si ei sa joace fotbal :ok: cred ca daca batea Barça cu 2-0 ziceati ca de ce nu a batut cu 3-0 si tot asa. nu conteaza scorul important este ca a batut si ca a reusit sa aduca toate cele 3 puncte din Osasuna ;)

realmadrid.com
6th March 2005, 00:19
Pana acum radeai de Madrid ca invingea doar cu 1-0, acum o dai in diverse cand Barca practica cu multa experienta acest scor:ok:

Catalanul
6th March 2005, 00:23
hahalacticii castiga chinuit, alteori nemeritat :rolleyes: insa Barça a meritat victoria deoarece si-a dorit mai mult sa castige meciul :ok: defapt asta le lipseste ''vedetelor'' de la madrid, dorinta de victorie :ok:

realmadrid.com
6th March 2005, 00:27
Ati avut dorinta si cu Espanyol ??? sau si cu At Madrid ???...sau cu Valencia ??? cred ca va lipseste si voua in jumatate din meciuri, chiar foarte mult:mda:

Thanya
6th March 2005, 00:37
Da...ai dreptate,Real nu vrea sa cashtige!
:rosu: am impresia ca nu shtii ce sa mai zici shi aberezi ca sa nu te uite lumea!

N0_NaM3
7th March 2005, 21:23
Cine are ma` cel mai bun atac din liga ?...shi cea mai buna aparare, ha ?...ca ma enervati acum...uitati`va fratilor in clasament shi apoi vorbiti ?..da ?

realmadrid.com
8th March 2005, 13:48
De cand nu ati mai luat un titlu (1999,a cum 5 ani:D) ???...totusi, am zis sa mai castigati si voi...la ce nume are echipa voastra....cred ca din profil semanti cu Internazionale...ca nici ei nu prea au mai castigat...acum te inteleg Catalane de ce tii si cu Inter:D
Totusi sunt bucuros, ca nu o sa castigati CL...acolo unde sunt cei mai buni, si castiga doar cele mai bune echipe...

Echipe probabile

Chelsea: Cech; Johnson, Carvalho, Terry, Ferreira; Makelele; Cole, Tiago, Lampard, Duff; y Kezman o Gudjohnssen.
Barcelona: Víctor Valdés; Belletti, Puyol, Oleguer, Van Bronckhorst; Xavi, Gerard o Albertini, Deco; Giuly, Eto'o y Ronaldinho.
Árbitru: Pierluigi Collina (Italia).
Stadion: Stamford Bridge.
Ora: 21.45. RO

Mihai
8th March 2005, 14:27
Catalane esti gata sa parasesti CL in seara asta??? :evil:
Sper la un 3-1 meciul asta pt Chelsea bineinteles...

inter
8th March 2005, 15:55
mey .com ... ai grija , sa nu iti schimbi avatarul !

Catalanul
8th March 2005, 19:51
radeti voi radeti, ca vorbim noi dupa meci :ok: eu sunt convins ca Barça va reusi un rezultat de egalitate, 1-1 :cool: pacat ca nu joaca Marques, un jucator de care aveam nevoie in apare si la fazele fixe... totusi sper ca Gerard sa il inlocuiasca cu brio :) sunt convins ca Ronaldinho va da ce-i mai bun din el iar ca Eto'o va inscrie cel putin un gol :ok:
acestea fiind spuse astept fluierul de inceput al lui Colina :) VISCA EL BARÇA /hello

Thanya
8th March 2005, 20:15
Cred ca Eto`ont va inscrie....Ronaldinho a cam shomat in ultima vreme shi nu cred ca va face mare lucru in seara asta.Oricum nu va calificati......

Catalanul
8th March 2005, 20:18
Cred ca Eto'o va inscrieasta sper si eu :ok: un gol in prima repriza ar veni perfect Barçei

Oricum nu va calificati.daca Eto'o va marca cel putin un gol, nu avem cum sa pierdem calificarea :ok:

inter
8th March 2005, 21:27
catalane.... o sa bateti!

realmadrid.com
8th March 2005, 21:36
Thanya....ne-ai tradat ???:no:...cum adik crezi ca E'toont va inscrie ???....m-ai dezamagit:P
Vb lui Catalanu, daca inscrie E'toont, nu au cum sa piarda calificarea...

Pacala
8th March 2005, 21:36
o sa fie un meci intersant pricum, il astept
nu vreau sa se califice chelsea :no:

Mihai
8th March 2005, 21:56
Gooooooooool! Chelsea! Si acum incepe macelul.... :evil: (minutul 8)

Pacala
8th March 2005, 22:00
pacat ...hai cu egalareaaaaaa! :D
vad ca tot chelsea preseaza......... vreau sa-l vad pe Ronaldiho :cool:

realmadrid.com
8th March 2005, 22:02
Ce ocazie a ratat Lapard...:( putea fii usor 2-0:)

Mihai
8th March 2005, 22:06
GOOOOOL iar! Ce o face Catalanul acum? NU A FOST offside! Hai cu macelul baietii! 2-0 :yeah:

realmadrid.com
8th March 2005, 22:09
3-0. Duff 19' pt 3-0:ok:

Corrado*
8th March 2005, 22:10
pacat... cred ca nu mai intra catálanul 2 sapt pe forum :)

Mihai
8th March 2005, 22:11
Doar un cuvant mai am de zis!!!! MACEL!!!!!! Bravo baietii!

Marquise MGP
8th March 2005, 22:13
mia placut meciul pana acu....marfa de material....catalane ce faci? ai orbit? :D

Marquise MGP
8th March 2005, 22:15
meciul e relansat...inca un gol si barca merge mai departe.

madridista
8th March 2005, 22:16
3-1 pt Chelsea :lol: senzational.................nu crezi Catalane>????
cred ca o sa i se strice calculatorul pentru cateva zile nu???:P
imi place meciul.....foarte interesant:evil:
penalty.........ronaldinho a inscris:(
mai aveti mult pana va calificati...parerea mea...
p.s. valdes e "foarte bun":no: :D

Corrado*
8th March 2005, 22:16
gooooooooooooool Ronaldinhooooo !!!!

Hai Baietzi Ca Se Poate !!!!!!!!!!!

Mihai
8th March 2005, 22:18
Catalanul e plecat la un prieten sa vada meciul! Nu fac misto si chiar e pe bune! Deci pe parcursul meciului nu o sa scrie pe OLS! Dar mi-a promis ca dupa meci ne face o vizita! Sper sa nu uite!

11m acordat corect! Al dracu dintzos ce bine a dat! :headbang:

Corrado*
8th March 2005, 22:27
Goooooooooooooool Ronaldinhooooooooooo

Ce Mai Ziceti Real Madridistilor?

Hahahaha! Ce Jucator! Super Super Gol!

Marquise MGP
8th March 2005, 22:28
3-2 cu o executie magica a lui ronaldinho....parca am simtit ca asa se va intampla...sa vedem ce ne mai rezerva acest meci pana la final :ok:

Pacala
8th March 2005, 22:28
Absolutely brilliant :D

inter
8th March 2005, 22:29
gol de generic! gol de manual ....

Pacala
8th March 2005, 22:30
adica vreau sa zic ....misto de tot repriza, merita inregistrata ,pe bune

madridista
8th March 2005, 22:30
:headbang: nu am mai vazut asemenea meci....
eu nu mai scriu nimic pana nu se termina.....este cel imprevizibli meci din CL!!

Mihai
8th March 2005, 22:32
Doamne ce gol..... SUPER MECI! CHIAR MA BUCUR CA SE JOACA ASA DE BINE! Da parca tot Chelsea as vrea sa se califice...

Corrado*
8th March 2005, 22:33
Si-a rascumparat greseala Valdes! :D
3-3 se termina!

Marquise MGP
8th March 2005, 22:34
gol de generic! gol de manual ....

na fost deloc de manual...asa ceva nu se poate preda...tre sa ai in sange :ok:

Mihai
8th March 2005, 22:37
Pauza! 3-2 pt Chelsea si ce meci... Sper repriza a doua sa ne aduca tot atatea golrui => Chelsea - Barca 6 - 4 :evil:

realmadrid.com
8th March 2005, 22:42
gol de generic! gol de manual ....

Ronaldihno nu avea voie sa traga de acolo, cei de la Chelsea trebuiau sa il blocheze neaparat...nu stiu cum a tras...intradevar a fost un gol frumos, dar a fost si un gol de aparare...:no:
Nu stiu ce sa zic, acum 20 min era 3-0 pt Chelsea, acum Barca este calificata...

Mihai
8th March 2005, 22:45
Este un meci nebun de tot! Nu ai prea multe ce sa comentezi aici! S-a jucat superb de amblele parti...

Pacala
8th March 2005, 22:49
din reluari nu era 11m ....... greseala de arbitraj

Mihai
8th March 2005, 22:51
A cam atins mingea cu mana.... Si eu am vrut sa spun ca nu e 11m! Da imi sareau astia toti in cap! Asa ca am asteptat sa dea cineva tonul!

realmadrid.com
8th March 2005, 22:51
M-ai facut curios...incep sa cercetez:D

Pacala
8th March 2005, 22:56
asa zic comentatorii si dadura zoom ....... destul de neclar...

inter
8th March 2005, 22:56
mana aparatorului se afla deasupra capului atacantului ... mingea s-a lovit de mana ... deci "imprudenta" s-a sanctionat corect cu penalty!

nu multi arbitrii aveau puterea sa acorde acea lovitura de pedeapsa ...!(nu degeaba Collina e the best!)

s-a vazut clar la reluare :cool:

Corrado*
8th March 2005, 22:57
e na... 11m auzi... hai mah las-o dreaq de treaba!

Mihai
8th March 2005, 22:58
Am auzit si cea mai mare tampenie din gura (de aur) a comentatorilor de pe PRO TV: Mutu era foarte bun pt Chelsea in acest moment! :headbang:

inter
8th March 2005, 23:00
corrado stai linistit , ca oricum golul lui Ronaldinho se pune de 2 ori :D:D

si daca tot vorbea mihai de "macel" , macelarii sunt la chelsea! :rosu:

realmadrid.com
8th March 2005, 23:01
Pai era, pt ca Mourihno nu are atacanti buni pe banca de rezerve...

Pacala
8th March 2005, 23:02
eu tin cu barca dar vreau neaparat sa mai dea un gol sa nu fie golul ala decisiv
pai cred ca are dreptate ala de la protv.......nu vezi ca chelsea nu reuseste deloc sa tina mingea, joaca barca ca la handbal.?...ataca desi e calificata..........ar fi bun unul la englezi mai tehnic si pe contraatac acum....poanta e ca englezii par demoralizati si obisnuiti sa joace pe contraatac......... parca mizara toata energia pe startul ala

Corrado*
8th March 2005, 23:11
@realmadrid.com mourinho nu are nici un atacant pe banca

madridista
8th March 2005, 23:15
:mda:...pana acum nimic senzational....
off topic:ce smecher e valdes!!!ma oftica cum mesteca guma aia de zici ca ar fii un.....

Pacala
8th March 2005, 23:22
4-2 terry :)

Mihai
8th March 2005, 23:22
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Saru'mana domnu Terry!
Da nu zic hop pana nu sar gardul!

Marquise MGP
8th March 2005, 23:22
4-2 gol frumos marcat de terry...mai rau e ca barca e eliminata....da iar am senzatia ca asta nu e rezultatul final :D

realmadrid.com
8th March 2005, 23:29
Am senzatia ca a fost fault la portar:(

Mihai
8th March 2005, 23:31
A cam fost! Uite ca intra si Lopez....
Meciul ori se termina 5-2 ori 3-3.... :P

Mihai
8th March 2005, 23:38
GATA s-a terminat!!!! 4-2 pt Chelsea! /OLE/

Thanya
8th March 2005, 23:40
Unde o fi Catalanul?
Extratereshtrii s-au impiedicat de arogantza lui Mourinho shi s-ar putea sa spuna Adios CL...nu Catalane?

madridista
8th March 2005, 23:40
:lol: :lol: :lol:
BARCELONA ELIMINATA DIN CL!!!!!!!
nu mai nimic sa zic!!!
de abia astept reactia Catalanului!!!
mai vb maine ca eu am scoala:(
p.s. Catalane....chiar daca zici ca si noi vom fi eliminati.....dc acest lucru se va intampla macar nu vom fi singurii:P.....in schimb.....dc Real castiga:D..

fia
8th March 2005, 23:40
Cel mai tare meci de la acel Real Madrid-Manchester United (4-3) . Poate chiar peste el :)

SUPERB!!!

Chelsea nu face spectacol? Cine zicea asta?

Marquise MGP
8th March 2005, 23:41
iata ca mam inselat...meciul a ramas 4-2 si chelsea elimina pe barca...a fost un meci frumos si cel mai bun a castigat...calificare meritata pt chelsea care a aratat ca poate juca si fotbal...pacat ca spania va ramane fara reprezentante in sferturi :drak:

Pacala
8th March 2005, 23:42
pacat speram sa se duce barca...cred ca per total cheslea merita mai mult ...a jucat in 10 la barca, 11m aici neclar....... nu stiu ce s-a intamplat de se impingeau ronaldinho si rijkaard cu oamenii de ordine...cred ca a zis ceva scarbos morinho ....ciudata faza de final

inter
8th March 2005, 23:42
mde, pacat pt. Barca ... "fotbalul spectacol" a pierdut in fata pragmatismului lui Chelsea ... da se intalnesc ei cu italienii ....:P

Corrado*
8th March 2005, 23:45
mde, pacat pt. Barca ... "fotbalul spectacol" a pierdut in fata pragmatismului lui Chelsea ... da se intalnesc ei cu italienii ....

:evil: Bine spus Inter! Dau ei de Inter sau de Milan, sa vezi atunci!

Mihai
8th March 2005, 23:46
Cu siguranta cel mai tare meci din ultimii ani! Mie mi se pare peste Man U. - Real! Acum iar Murinho se va umfla in pene (si merita) Oricum e printre putinele dati cand s-a bucurat in asa hal!

Si uite ca porcii nu au inceput sa zboare cum nici Barca nu s-a calificat! :evil:

Catalane sper sa fii fair-play si sa ne onorezi cu prezenta :ok:

Extraterestrilor unde sunteti ma??? In afara de Marquise nu am mai vazut pe nimeni!

Pacala
8th March 2005, 23:47
barca are probleme mari in aparare si incepura f prost
pe urma a fost si bara aia , si ratarea aia cu poarta goala a lui etoo.........daca egalau atunci.....
chelsea avu si noroc , dadura gol exact in momentul cand jocul lor suferea, trebuia sa atace si nu reuseau nici sa aibe posesia .......dar prinsera cornerul ala si gol........ barca pierdu meciul pe mana apararii...cred ca aici se juca meciul mai ales in startul ala de meci

Thanya
8th March 2005, 23:53
Eu ash vrea sa-l vad pe Ronaldinho acum,ca el era mare shi tare shi declara ca nici o echipa engleza nu va merge mai departe!
Bravo Barcelona....sa jucati tot asha de frumos shi sa pierdeti(in campionat) :D

Catalanul
8th March 2005, 23:56
Am senzatia ca a fost fault la portar:(ai perfecta dreptate ionutz, fault clar la Valdes, semnalat de tusier care dupa gol nu a fugit spre centrul terenului, ci a ridicat steagul indicand infractiunea care a avut loc in careu, pacat ca marele arbitru Colina nu l-a bagat in seama :(
Barça merita sa mearga mai departe insa nu a fost sa fie asa, pacat de ratarile lui Iniesta si Eto'o :(

Corrado*
9th March 2005, 00:00
Asta voiam sa zic si eu, dar imi sareau titi madridistii in cap! Fault clar!

Mihai
9th March 2005, 00:02
Ai mai catalane doar atat ai de zis!
In caz ca pierde realul (Doamne fereste) nici nu vreau sa imi inchipui cum o sa curga comentariile tale! :ok:

ADelPiero
9th March 2005, 00:05
cu putin noroc, putea sa se califice :(

Catalanul
9th March 2005, 00:13
mihaie ai vazut si tu meciu', nu mai infige si tu cutitul in rana :mda: si schimbati statusul de pe ym pentru ca e penal :D auzi si tu, respect mourinho :shock:
maine, putin imi pasa ce va face real, din partea mea sa se califice si sa joace cu chelsea, sa vedem daca vor fi in stare sa-i faca fatza asa cum a facut Barça

oricum, jucatorii Barçei merita tot respectul deoarece au reusit sa revina de la 3-0 la 3-2, daca nu erau furati de Colina, acum erau in sferturi... in fine asta e fotbalul, uneori se castiga alteori se pierde...macar Barça va castiga un titlu in acest sezon, cel de campioana a Spaniei :ok:

Marquise MGP
9th March 2005, 00:25
catalane nu fa de rusine fotbalul cu declaratia asta...cine a fost furat?...meciul a fost frumos si victoria meritata..in loc sa va bucurati ca nu vati facut de ras dupa ce era 3-0 dati cu gandirea de pamant si ziceti ca va furat collina...sa jucat corect si sa calificat cel mai bun...de data asta a fost chelsea...din partea mea toate felicitarile :ok:

Catalanul
9th March 2005, 00:31
oricum la un meci de asemenea nivel, Colina trebuia sa ii dea dreptate tusierului, insa el l-a ignorat :rosu: nici macar nu l-a lasat sa-i explice ce s-a intamplat la acea faza. hai sa zicem ca Barça nu a fost furata, insa arbitrul a influentat calificarea, din pacate in defavoarea Barçei :(
intr-adevar chelsea a jucat bine, fata de cum a facut-o in tur, insa Barça a jucat si mai bine, merita mai mult calificarea, insa o greseala de arbitraj, intentionata sau nu, i-a trimis acasa pe catalani :(

BlueEnergy
9th March 2005, 02:10
Si eu cred ca Barcelona a fost cu o clasa peste Chelsea si in meciul tur si acasa la Chelsea. Asta e fotbalul... uneori e nedrept! Stiti prea bine ca in meciul tur Chelsea nici nu trecea jumatatea terenului in a doua repriza. Toate ziarele au criticat stilul antifotbal practicat de Chelsea. Ceea ce joaca Chelsea nu e fotbal... e doar antifotbal. O sa ziceti ca fotbalul se joaca pe goluri si aveti dreptate. Pana la faultul la portar de la golul 4 a lui Chelsea trebuie sa ne uitam la cum a ratat Eto`o din 7 m tragand peste poarta. Singura multumire e ca a fost un meci cum rar am mai vazut... si eu cred ca este peste acel Manchester - Real 4-3.

viorel 31
9th March 2005, 08:07
S-a terminat aventura europeana a Barcei in acest sezon de LC :drak:
Puteti sa spuneti ce vreti dar Muorinho i-a dat clasa lui Frank R. si dupa acest meci dealtfel f frumos s-a demonstrat odata in plus ca este nevoie de o ECHIPA buna decat sa ai 2-3 jucatori de superclasa care sa traga echipa dupa ei.
Asta e.
Sa vedem ce face Real diseara. A ramas singura speranta a fotbalului spaniol in Liga Campionilor. Din mandrie sper sa sustineti echipa madrilena care poate spala rusinea in Europa...
FORTZA REAL!

fia
9th March 2005, 08:17
Si eu cred ca Barcelona a fost cu o clasa peste Chelsea si in meciul tur si acasa la Chelsea. Asta e fotbalul... uneori e nedrept! Stiti prea bine ca in meciul tur Chelsea nici nu trecea jumatatea terenului in a doua repriza.Da, dar Chelsea era in 10 oameni si avea un rezultat care ii convenea. In retur in schimb mie nu mi se pare ca Barca a fost peste Chelsea...
Toate ziarele au criticat stilul antifotbal practicat de Chelsea. Ceea ce joaca Chelsea nu e fotbal... e doar antifotbal. O sa ziceti ca fotbalul se joaca pe goluri si aveti dreptate.Chelsea a jucat antifotbal, dar nu aseara, aseara a demonstrat ca poate face spectacol. Si a facut.
Singura multumire e ca a fost un meci cum rar am mai vazut... si eu cred ca este peste acel Manchester - Real 4-3.Posibil, oricum a fost meciul dintre cele mai in forma echipe ale momentului.

Tudose
9th March 2005, 11:41
Meci mare, atat ca spectacol, cat si ca dramatism. Cred ca s-a calificat echipa mai pragmatica. Nu stiu daca arbitrajul a partinit pe cineva. Totusi, in ceea ce priveste hentul in careu care a condus la penalty-ul transformat de Ronaldinho... nu se poate vorbi aici de imprudenta, intrucat hentul este singura infractiune la care e necesar ca jucatorul sa fi actionat in mod voit. Despre imprudenta si neglijenta articolul 12 din regulament vorbeste doar in cazul faulturilor. Collina insa stie mai bine ce a considerat la faza respectiva :)

Mihai
9th March 2005, 11:47
mihaie ai vazut si tu meciu', nu mai infige si tu cutitul in rana :mda: si schimbati statusul de pe ym pentru ca e penal :D auzi si tu, respect mourinho :shock:
maine, putin imi pasa ce va face real, din partea mea sa se califice si sa joace cu chelsea, sa vedem daca vor fi in stare sa-i faca fatza asa cum a facut Barça

oricum, jucatorii Barçei merita tot respectul deoarece au reusit sa revina de la 3-0 la 3-2, daca nu erau furati de Colina, acum erau in sferturi... in fine asta e fotbalul, uneori se castiga alteori se pierde...macar Barça va castiga un titlu in acest sezon, cel de campioana a Spaniei :ok:



1. "Respect Mourinho" - era pt ca imi place mult de omul asta! Am mai zis-o! Imi place cat de sigur e pe el, aroganta lui si mai ales ca ARE REZULTATE
2. Catalane o sa vezi tu ca daca pierde Realul o sa faci la fel ca noi aseara!
3. Daca nu se intampla vreo minune (adik 2 zile (tur - retur) extraodinare pt Real) Chelsea ii bate fara drept de apel pe galactici! DA am puterea sa recunosc!
4. AdelPiero- Multe sperante in statusul tau, dar putine sanse de a se implini :evil:

realmadrid.com
9th March 2005, 13:37
Haideti sa imi spun si eu parerea...:)
Aseara, au jucat 2 echipe pe care eu unul, nu le am la suflet...pot sa spun ca m-am bucurat foarte mult ca Barcelona a iesit, si totul din cauza ca eu sunt suporter Real...
Daca stau sa ma gandesc, fotbalul nu a avut nimic de castigat din eliminarea Barcelonei, fotbalul a pierdut, pt ca s-a ales cu o echipa care nu stie decat sa se apere si sa marcheze pe contraatac:(, ca sa nu mai zic, ca cel mai figurant om din lumea fotbalului a ramas in CL...
Barcelona merita sa castige, asta este clar, Chelsea nu a aratat nimic, 4 goluri din 5 ocazi, in schimb Barcelona a jucat intradevar la valoarea ei maxima, o valoare care, vreu sa precizez ca mi-a placut si mie, chiar daca nu i-am dorit calificarea...
Oricum, acum tot ce sper, este ca Chelsea sa fie eliminata, daca nu ma insel va juca in sferturi sau semi cu Bayern Munchen, asta daca bavarezii trec de Arsenal...iar in finala nu au nici o sansa, in caz ca ajung, vor juca cu Milan/Inter/Juve/Real...si daca se va apara cum a facut-o la Barcelona, va pierde cu siguranta..


3. Daca nu se intampla vreo minune (adik 2 zile (tur - retur) extraodinare pt Real) Chelsea ii bate fara drept de apel pe galactici! DA am puterea sa recunosc

Aici este o problema, Chelsea din cate stiu, nu poate intalni pe Real decat in finala, unde nu va fii tur/retur, va fii totul sau nimik, iar daca se vor apara, vor pierde cu siguranta


Singura multumire e ca a fost un meci cum rar am mai vazut... si eu cred ca este peste acel Manchester - Real 4-3.

Gresesti, acolo ambele echipe au facut un joc magnific, aici doar Barcelona a aratat fotbal, cred ca aici este diferenta intre cele 2 meciuri

SilverZeus
9th March 2005, 13:50
...pacat de Barca.....nu meritau sa piarda calificarea
...pacat ca un "om" ca Mourinho are un asemenea succes....un campion adevarat ( ma rog, cel care conduce o campioana ) nu are dreptul la gesturile acelea de tampit (ex meciul cu Liverpool ), la declaratiile de prost gust,etc .... un campion adevarat isi respecta adversarul mai mult decat pe sine, deoarece fara adversar nu ai cu cine lupta si nu are cine sa te considere a fi cel mai bun....pacat

fia
9th March 2005, 14:36
Originally Posted by fia
3. Daca nu se intampla vreo minune (adik 2 zile (tur - retur) extraodinare pt Real) Chelsea ii bate fara drept de apel pe galactici! DA am puterea sa recunoscHei ma confunzi, nu eu am zis asta!!

Sorin Blaj
9th March 2005, 14:46
Barcelona, si o spun cu parere de rau, s-a batut singura.
Mai intai cand a inceput meciul ca pe bulevard si cand s-a trezit era deja 3 - 0 si a doua oara dupa ce a revenit si in loc sa mai de a 2, 3 goluri s-a considerat calificata si a tratat meciul in continuare cu superficialitate.
Nu ai voie sa acuzi arbitrul de ceva atata timp cat jucatori ca Ronaldinho, Eto'o, Iniesta, Deco isi bat joc de ocazii monumentale.

Mihai
9th March 2005, 16:57
Mai .com! vezi ca m-ai confundat pe mine si pe Fia! :P

Catalanul
9th March 2005, 17:08
tocmai am vazut un rezumat al meciului chelsea - Barça. cele mai discutate faze au fost: penalty-ul neacordat asupra lui Eto'o in repriza secunda si bineinteles golul 4 al londonezilor. daca penalty-ul era discutabil, golul 4 al lui chelsea trebuia anulat :headbang: am vazut de n-spe mii de ori faza si se vede clar cum carvalho il impiedica pe Valdes sa se arunce dupa balon... de asemenea l-au aratat pe tusier cum avea steagul ridicat, dar colina nu l-a bagat in seama :(
poate o sa radeti de mine, dar eu cred ca chelsea, cu ajutorul lui colina bineinteles, a trecut de cel mai periculos rival pe care il putea intalni :( acum londonezii au cele mai mari sanse la castigarea CL :mad: singurile echipe care pot crea probleme albastrilor sunt cele italiene, mai ales Milan :rolleyes:

Mihai
9th March 2005, 17:23
Catalane sunt perfect de acord cu tine, in afara de 11m de la eto'o! Ala nu a fost penalty! In rest la golul 4 a fost fault la portar! Si e clar ca Chelsea a trecut de cel mai periculos adversar! Dupa mine Milan e urmatoarea favorita dupa Chelsea!

Sasuke Uchiha
9th March 2005, 17:26
barça :happy :happy :happy
ce meci...!!
1,2,3,4 si puteau sa fie si mai multe

viva chelsea!!!
mereu tre sa caute scuze,acu arbitrul,nu a fost nimic neregulamentar in nici un gol,si mai ales la valdes,ala nu apara golul 4 nici daca sarea cu 10 nimute inainte :happy

Catalanul
9th March 2005, 17:35
1,2,3,4 si puteau sa fie si mai multeda, puteau sa fie mult mai multe goluri marcate de Barça, dar nu a fost sa fie asa :(

valiente, mai bine taceai... toata lumea este de acord cu faptul ca Valdes a fost faultat, insa tu, marele nostradamus al fotbalului, orbit de ura fata de Barcelona vii si zici ca in careul mic nu a avut loc nici o infractiune :no: tre' sa fii chior (scuzati-mi expresia dar valiente o merita :D) ca sa nu vezi ca a fost fault :ciocan:
ieri valdes a aparat destul de bine (a zis-o si madridista ieri :)) insa a avut si ghinion, mai ales la golul 2, cand mingea a fost ushor deviata de Oleguer :(
de Cech nici nu mai vorbesc, a fost salvatorul londonezilor, a scos vreo 3 suturi de gol de la mare distanta, ca sa nu mai zic de capul lui puyol din 6 metri, a prins mingea chiar pe linia portii :rolleyes:

litza
9th March 2005, 17:42
Chealsea,dupa parerea mea nu merita sa castige.Nu-mi place deloc cum joaca,fata de Barca care e cea mai spectaculoasa echipa.Oricum o sa le scoata Milanu fotbalul din cap :no:

Mihai
9th March 2005, 17:47
Mai... o sa iti manancu cuvintele, alea dupa ce o sa ia Chelsea CL! Pai Chelsea nu a jucat spectaculos aseara? Eu zic ca da!

Sasuke Uchiha
9th March 2005, 17:52
ce faut la valdes?!?! :drak: a pus mana pe el si...
valdez era la 100 de metri de balon,nu putea sa apere nici daca sarea cu 10 min inainte(asa cum am mai zis :D )
chelsea a fost superior si cech e binenteles al 2-lea portar din lume(dupa buffon) si a aparat f bine

mouriho cel mai bun antrenor din lume,si la CL are palmaresul egal cu cel al lu barça :happy :happy

Catalanul
9th March 2005, 18:04
exagerezi prea mult valiente...daca nu era tras, valdes avea sanse mari de a scoate acea minge, oricum a fost si o greseala a apararii catalane, deoarece nu se afla nici un jucator de-al Barçei la coltul lung :(

BlueEnergy
9th March 2005, 18:26
Pana la urma ramane doar rezultatul dupa acest meci din optimi si faptul ca Chelsea merge mai departe! Barcelona a fost intotdeauna o echipa adepta a fotbalului spectacol si poate de asta are si asa multi simpatizanti! De acum asteptam viitoarea editie a Ligii Campionilor si sa speram ca Barcelona o sa ajunga cat mai sus!

dumy84
9th March 2005, 18:46
Chelsea nu merita calificarea daca analizam cele doua manse ale intalniri. Pai ce a jucat Chelsea pe Camp Nou. A jucat....nimic,adica ce i-a invatat "maestrul" de Mourihno. Au stat in aparare din primul si pana in ultimul minut(cu doua exceptii, cand au avut norocul sa dea si un gol).Si aseara cred ca au gresit cu cele trei goluri ca dupa au inceput sa joace ce stiu ei mai bine, adica sa se apere.MILAN sau BAYERN il va pune la punct pe Mourinho(sper sa joace cu MILAN si sa vedem cum mai sfideaza el atunci peluza de pe San Siro:D)

litza
9th March 2005, 18:55
Am mai spus Milanul o sa le scoata fotbalul din cap!

realmadrid.com
9th March 2005, 19:11
poate o sa radeti de mine, dar eu cred ca chelsea, cu ajutorul lui colina bineinteles, a trecut de cel mai periculos rival pe care il putea intalni :( acum londonezii au cele mai mari sanse la castigarea CL :mad: singurile echipe care pot crea problemne albastrilor sunt cele italiene, mai ales Milan :rolleyes:

Nu cred ca, Collina a fost rau intentionat...acel penalty de care zici tu, eu unul, daca as fii fost aproape de faza, as fii dat acel penalty, lui E'too ii se da peste picioare clar...
Acum, golul a fost mai clar, adica infractiunea a fost mai clara...acum ca, Collina nu a vrut sa o vada, nu pot sa inteleg, doar el stie
In privinta celor care ii pot oprii pe baietii "ant-fotbal", eu zic ca, toate echipele italiene, dar posibil si Real Madrid, daca se vor intalnii in finala, si Chelsea nu va putea doar sa se apere, asta in cazul lui Real Madrid, in cazul italienilor, nu ma exprim, pt ca ei stiu sa se si apere si sa marcheze nu numai prin contraatacuri:)
A, si nu cred ca Chelsea este favorita la castigarea CL...in nici un caz, Bayern ii poate oprii...sigur..

PS_Are cineva fraze din interviul lui Mourihno, ca, chiar vreau sa ma enervez, din ce a declarat maimuta aia:D

dumy84
9th March 2005, 19:32
Mă bucur foarte tare că am reuşit să eliminăm echipa considerată a fi cea mai tare din lume în acest moment. Chiar dacă sezonul trecut am cîştigat Champions League cu Porto, acum m-am bucurat mult mai mult. Dacă în finala de anul trecut eram convins că vom învinge, mai ales că scorul se îndrepta spre 3-0, astăzi meciul se schimba la cinci minute ăi reyultatul final era incert. Nu am nimic cu Barcelona şi sper să cîştige titlul în Spania. Totuşi eu sînt plătit de Chelsea şi trebuie să fac totul pentru a cîştiga. Nu e nimic personal."

http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=54012

dumy84
9th March 2005, 19:33
Cate ceva din declaratia lui Mourinho pt real.madrid.com:)

realmadrid.com
9th March 2005, 19:36
Se pare ca a fost mai rezervat in declaratii...chiar ma mira acest lucru:)

Mihai
9th March 2005, 19:41
nu pot sa cred asa ceva! Pai ma dezamageste... Sper sa revina cu ceva spectaculos:evil:

realmadrid.com
9th March 2005, 19:45
Da si eu sper, dar sa inceapa ceva de genul "am facut tot ce am putut, ...... au fost mai buni si au castigat":D

Catalanul
9th March 2005, 20:33
Nu am nimic cu Barcelona şi sper să cîştige titlul în Spania.
macar a zis si el un lucru bun :D cu siguranta i se va indeplini dorinta :drak: iar la vara, dupa ce va pierde CL se va lauda ca a invins pe Barça, campioana spaniei (cel mai tare campionat din lume) in optimile CL :D

alejandro
9th March 2005, 20:43
gata catalane,nu ne mai luada daca nu ne-am calificat nu suntem in cel mai tare campionat... :headbang:

Catalanul
9th March 2005, 20:48
ne calificam, da' nu ne-a ''lasat'' colina :( :headbang: pacat ca nu ai vazut meciul, ti-ai fi facut alta parere despre Barça :ok:

P.S. statistic vorbind, Primera Division este cel mai tare campionat din lume :ok:

Mihai
9th March 2005, 20:54
macar a zis si el un lucru bun :D cu siguranta i se va indeplini dorinta :drak: iar la vara, dupa ce va pierde CL se va lauda ca a invins pe Barça, campioana spaniei (cel mai tare campionat din lume) in optimile CL :D


Maaaaa, cu putin (mai mult noroc) va luam si titlul! Dar asta implica o victorie la noi acasa!

Catalanul
9th March 2005, 21:10
:happy daca joaca Barça asa cum a facut-o aseara, tare ma tem ca o sa v-o luati la o diferenta mare de goluri pe Bernabeu :drak: pe 10 aprilie se pot intampla 2 lucruri:
-daca Barça bate sau scoate un rezultat de egalitate, se poate considera campioana :ok:
-daca real bate, isi va mari sansele la titlul de campioana

Mihai
9th March 2005, 21:29
Adevar graiesti Catalane! Dar nu cred cred ca o sa bateti! Un egal este posibil! Desi eu nu as vrea deloc!

realmadrid.com
9th March 2005, 22:14
Catalane, iar ai inceput, tocmai am vrut sa facem pace...dar tu iar vrei razboi..in declaratii:D

Klauss
10th March 2005, 14:16
Pacat! Am jucat frumos ambele manse. Pe Stamford Bridge am avut ghinion (vezi ratarea lui Eto'o la sutul lui Iniesta), am avut un arbitraj slab (penalty la Eto'o, fault la Valdes la golul 4) dar peste toate am avut o aparare slaba. Lui Murinho i-a iesit totul din pacate. Sper ca Milan sa le scoata fotbalul din cap increzutilor astora da englezi.
FORZA BARCA!!!!!!!!!!!!!

alejandro
10th March 2005, 20:24
ne calificam, da' nu ne-a ''lasat'' colina :( :headbang: pacat ca nu ai vazut meciul, ti-ai fi facut alta parere despre Barça :ok:

P.S. statistic vorbind, Primera Division este cel mai tare campionat din lume :ok:
ai dreptate,n-am vazut meciul din pacate :(dar nu tre' sa dam vina pe arbitru, ca doar nu suntem ca mourinhnioo<sau cum s-o mai fi scriind:D>
P.S.tu despre ce statistica vorbesti?:thinkso:

Catalanul
12th March 2005, 12:49
Astazi Barça disputa un meci foarte important si decisiv in lupta pentru titlu :P in compania celor de la Athletic Bilbao, o echipa care este intr-o forma foarte buna. Deci meciul nu va unul deloc ushor pentru catalani, ba din contra va fi unul destul de dificil :rolleyes: oricum eu sunt convins ca vor reusi sa se impuna impotriva bascilor :cool:
Iata echipele probabile din aceasta seara:
Barcelona: Valdés; Belletti, Puyol, Oleguer, Sylvinho; Xavi, Márquez, Déco; Giuly, Edto'o si Ronaldinho.
Athletic: Aranzubia; Murillo, Lacruz, Prieto, Del Horno; Iraola, Orbaiz, Gurpegui, Tiko; Etxeberria si Ezquerro.
Arbitru: Megía Dávila (comitet madridist :no: ).
Stadion: Camp Nou, 21.00 (ora RO)

pronosticul meu, 2-1 pentru Barça dupa ce conduc cu 2-0 :) goluri Eto'o si Iniesta :yeah:

Al Dracu
12th March 2005, 14:54
Alo! Domnu'! Lasa bre pronosticurile alea! Te-a intrebat baiatul unde e statistica aia ca vrem sa ne clatim si noi ochii cu ea! :D

realmadrid.com
12th March 2005, 15:26
Bei, statistica este aici: http://www.onlinesport.ro/forum/poll.php?do=showresults&pollid=821 :happy

Al Dracu
12th March 2005, 15:36
M-am lamurit! :D O statistica despre o contra pe ArenA care numara 26 de voturi! Hahahaha!

realmadrid.com
12th March 2005, 16:08
Asta era doar un ex:D...despre ce cred forumistii:D

ADelPiero
12th March 2005, 18:40
Astazi Barça disputa un meci foarte important si decisiv in lupta pentru titlu :P in compania celor de la Athletic Bilbao (..)

doar campionatul le`a mai ramas :( .... cred ca va invinge la scor 3-0 ;)

Thanya
12th March 2005, 22:42
Eu nu am inteles care-i faza!De ce meciul cu Bilbao e decisiv?
Ai fost cam incomplet Catalane,daca Barcelona cashtiga cu Bilbao :D shi Real pierde cu Getafe putem spune ca s-a decis campionatul!Daca nu se intampla asha..........ramane de vazut!

Catalanul
12th March 2005, 23:19
FC Barcelona - Athl. Bilbao 2-0 :cool: un meci care mie, sincer, nu prea mi-a placut :) deh, poate ca inca nu mi-am revenit de la spectaculosul Chelsea - Barça :D deci cum am spus, meciul a fost unul cam plictisitor, dominat de Barça, care a reusit sa se impuna prin golurile lui Deco (care din nou a avut noroc, mingea fiind deviata de un jucator al bascilor) si al lui Giuly care a marcat dupa o excelenta pasa a lui Ronaldinho :ok: prin aceasta victorie Barça egaleaza recordul madridului, din sezonul '96-'97, reusind sa acumuleze 65 de puncte in 28 de etape :cool: de asemenea catalanii se distanteaza la 11 puncte de real, care va juca maine la Getafe (aveti un meci dificil:P)

Urmeaza ultimele 10 etape ale campionatului :) sa vedem daca Barça va reusi sa-si mentina/mareasca avantajul fata de real :drak:

Thanya
12th March 2005, 23:26
Catalane,dupa tine toate meciurile Realului sunt dificile!Ai o bila alba de la mine pt. ca ai recunoscut in sfarshit ca Barcelona este plictisitoare!

Mihai
12th March 2005, 23:31
Nu a dat gol Eto'o????
Wow s-a intros lumea cu fundu-n sus :evil:

Catalanul
12th March 2005, 23:37
:happy:happy:happy
voi bateti recoru' la capitolul plictisitor :ok: vezi ultimele meciuri din campionat, ca sa nu mai vorbesc de penibilul meci pe care l-ati facut in CL :rolleyes: nu conteaza ca Barça a facut un joc mai slab decat cel cu care ne-a obisnuit pana acum, important este ca a reusit sa castige cele 3 puncte :) totusi athletic a avut doar 2 ocazii de gol, singur cu portarul, insa Valdes a salvat poarta Barçei inca o data (este intr-o crestere de forma evidenta /hello) jocul slab al bascilor a fost cauzat de absenta lui Yeste, cel mai important jucator al lui Bilbao :) (motorul echipei :rolleyes:)
per total barça a castigat meritat, chiar daca nu a jucat spectaculos :)

Thanya
13th March 2005, 01:58
:)) Valdes a fost salvarea,a?Cred ca in seara asta nu a mai avut guma in gura...ca asta ii ocupa tot timpul de asta face ca peshtele pe uscat in meciul cu Chelsea!

apparte
13th March 2005, 02:34
Dar daca arbitra Ibanez,facem pariu ca nu castiga?Oricum,am pierdut in fata viitoarei campioane!
Bilbo ta Bizkaiko gaztiak gora!
Euskaldun zintzoak aurrera!

ADelPiero
13th March 2005, 03:00
eu am zis 3-0 .... vad k s`a terminat 2-0 ... am fost pe`aproape :D:D

alejandro
13th March 2005, 16:45
eu am fost mai aproape,am zis doar ca o sa castige:D

N0_NaM3
13th March 2005, 21:26
Acum diferenta este de 11 puncte, nici mai mult nici mai putin...:D

fia
13th March 2005, 21:29
Felicitari pentru titlul de campioana care de acum este ca si castigat :D

Catalanul
13th March 2005, 21:31
Catalane,dupa tine toate meciurile Realului sunt dificile!la cat de prost jucati, da, toate sunt foarte dificile :drak: a facut ce-a vrut cu voi, umila echipa Getafe http://www.fanclub.ro/images/smilies/24.gif daca jucati asa si in el clasico o sa aveti parte din nou de o umilinta :cool:

@apparte foarte frumos mesajul tau pentru madridisti din prima poza :D :drak:

ADelPiero
14th March 2005, 01:33
Felicitari pentru titlul de campioana care de acum este ca si castigat :D

ce dragut din partea ta ... e dureros sa te uiti in sus ?:D nu te doare gatul :evil: ?

Thanya
14th March 2005, 21:50
Catalane eshti mandru mey?Tu iar exagerezi,cred ca asha e acolo in Spania de la aer.Nu a facut chiar ce-a vrut cu noi mei,da tu cum nu eshti suporter Barcelona asha cum sustii ci eshti anti`Real,este normal sa vezi numai ce-ti convine shi gaseshti un defect chiar shi golul lui Solari,care presupun ca nu ti-a placut deloc....nu?

Catalanul
14th March 2005, 21:57
golul lui Solari,care presupun ca nu ti-a placut deloc....nu?a fost singurul lucru bun facut ieri de real :D
acum serios, tie chiar ti-a placut cum ati jucat ieri? cu un asemenea joc mai aveati pretentii la campionat? poate ca am exagerat (putin :P) dar posesia balonului de ieri spune multe, Getafe 64% si real 36 % putin, pentru o echipa care inca spera ca mai are sanse la titlu :ok:

Thanya
14th March 2005, 22:09
In Romania altele au fost statisticile...in fine!Nu am zis ca mi-a placut cum au jucat ieri dar nici nu pot sa sustin ca Getafe a facut ce a vrut cu ei!

madridista
14th March 2005, 23:28
:mda: ar trebui sa zic si eu felictari pentru campionat nu???
uite ca nu o s-o fac:P dc real nu poate sa castige atunci ma rog ca macar alta sa o faca in locul nostru!!!sa fiu si eu rea ca domnul catalan...ca de acum incolo va rog sa i va adresati cu "domnul...".acest mare om fan al acestei mari echipe merita aceasta mare adresare nu???: mda:
iarasi offtopic.....gata....s-a terminat cu ironiile.....revenim la fotbal...:P:D

ADelPiero
15th March 2005, 01:41
Extraterestrii au zapacit dusmanii:evil: .... pregatiti covorasul: vine Barça ! :evil:

Klauss
15th March 2005, 16:05
:mda: ar trebui sa zic si eu felictari pentru campionat nu???
uite ca nu o s-o fac:P dc real nu poate sa castige atunci ma rog ca macar alta sa o faca in locul nostru!!!
Nu cred ca la ora asta Barcelona mai poate pierde titlul in Primera. Pentru fanii Real Madrid: resemnati-va! Poate la anul..........

Mihai
15th March 2005, 16:06
Si eu sunt sigur ca Barca nu mai poate pierde la Liga! Dar nu va felicit inca... Sper sa va felicit dupa ce va batem pe Bernabeu :P

Marquise MGP
15th March 2005, 16:19
la cum va prezentati acuma slabe sperante de victorie...daca ii bateti macar cu 1-0 puteti sa ziceti ca nu vati ratat complet sezonul :D

Mihai
15th March 2005, 16:36
Ai dreptate doar asta ne-a mai ramas sa facem :D

Thanya
15th March 2005, 17:14
Pai mey Marquise,asta este o strategie a Realului:au jucat prost in ultimul timp ,pt. ca shtiau ca sanse sa ia titlul nu mai sunt,dar ei se pregatesc din plin pt. meciul cu dushmanii iar Barcelona va veni relaxata pe Bernabeu,nu se vor gandi ca galacticii sunt intr-o forma de zile mari shi o vor lua in bena extratereshtrii!Tu de ce crezi ca nu a mers Realul mai departe in CL?Iti zic eu de ce:au ieshit din CL pt. a avea timp sa se antreneze,sa nu-i dea mana libera Barcelonei!

Catalanul
15th March 2005, 19:48
thanya sa vedem ce scuza mai gasesti dupa ce veti pierde si in returul ''El Clasicului'' :evil: daca o sa continuati sa jucati asa cum ati facut-o in ultimele saptamani, riscati sa aveti parte din nou de un sec 3-0 :cool: ba mai mult, s-ar putea chiar sa pierdeti si pozitia a 2-a (Villarealul vine tare din spate)... sa vedem daca veti bate recordul de anul trecut, 7 meciuri fara victorie http://www.fanclub.ro/images/smilies/24.gif

Thanya
15th March 2005, 21:32
Fiecare record batut e o victorie mey catalane....dar nu-mi fac eu probleme!

Pancone
16th March 2005, 14:01
Tu de ce crezi ca nu a mers Realul mai departe in CL?Iti zic eu de ce:au ieshit din CL pt. a avea timp sa se antreneze,sa nu-i dea mana libera Barcelonei!


din pacate varsta isi spune cuvantul :(

Thanya
16th March 2005, 19:31
Varsta mea? :)) Sau varsta celor de la Real?

Catalanul
16th March 2005, 22:49
thanya, normal ca varsta ta :pace:

Conducatorii Barçei se gandesc deja la sezonul viitor :) deja au fost propuse noi intariri: Van Bommel de la PSV si Javi Milito, jucator al Zaragozei. Daca primul are sanse mari de a ajunge la catalani (deoarece in vara ii expira contractul cu Eindhoven) cu cel de-al doilea inca se mai negociaza. Sunt bineveniti cei 2 jucatori, mai ales Millito, Barça are nevoie de un fundas mai bun (decat GIO) pe partea stanga :)

mai mult ca sigur vor pleca de la vara Gerard si Albertini, jucatori carora le expira contractul la finalul acestui sezon ;)

Thanya
16th March 2005, 23:37
Ti se pare devreme catalane?Real se gandeshte din decembrie la sezonul 2005-2006!

Catalanul
16th March 2005, 23:40
Real se gandeshte din decembrie la sezonul 2005-2006
normal, daca acest sezon era deja ratat, neavand sanse la nici un trofeu :drak:

Thanya
17th March 2005, 20:42
Neah...n-ai inteles! :D
Se gandeshte din decembrie la sezonul 2005-2006, in ceea ce priveshte piatza transferurilor....ai inteles domnu`?

Catalanul
17th March 2005, 21:01
tanti thanya nu ne mai aburiti dvs. pe noi asa ushor :D cu totii stim ca se gandea din iarna la sezonul 2005-2006 in ceea ce priveste tot ce tine de echipa (transferuri, obiective, etc.) :drak:

Thanya
17th March 2005, 22:31
Pai nenea catalan,nu vad nimic rau in asta!
Vroiau sa fie pregatiti pentru inca un titlu de campioni pe langa cel din sezonul asta(pe care credeau ca-l vor cashtiga)da` din pacate nu le-a ieshit planurile sezonul asta asha ca se vor stradui mai mult sezonul viitor shi nu vor mai bucta!

Catalanul
19th March 2005, 16:27
Astazi Barça va disputa un meci important in La Coruña :) va fi un meci greu, dar sunt sigur ca echipa BLAU - GRANA se va impune :yeah:
Echipe probabile:
Deportivo de La Coruña: Munúa; Scaloni, Coloccini, Andrade, Romero; Sergio, Mauro Silva; Víctor, Valerón, Luque sau Munitis; si Tristán.
Barcelona: Valdés; Belletti, Puyol, Oleguer, Sylvinho; Xavi, Márquez, Deco; Giuly, Eto'o si Ronaldinho.
Arbitru: Rubinos Pérez (Comité madrileño).
Stadion: El Riazor
Ora: 22:30 (RO)

Mihai
19th March 2005, 16:28
Sa vezi tu catalane ce bataie va luati! :D
Oricum nu va mai prinde Real, dar voi tot bataie papatzi :ok:

realmadrid.com
19th March 2005, 16:29
3-1...pt SuperDepor..adica sper sa fie Super:D

Catalanul
19th March 2005, 16:42
mihai si ionutz, radeti voi acum, inainte de meci, ca dupa am sa astept felicitarile voastre :)

realmadrid.com
19th March 2005, 16:50
Stiu....felicitari pt Valdes ca a oprit scorul la 3-1 pt Depor :D...cu toate ca nu are el talentul asta:D

Thanya
19th March 2005, 17:14
Singura posibilitate ca scorul sa ramana 3-1 este ca Valdes sa nu mai mestece guma,pt. ca asta ii ocupa tot timpul shi numa` la aparat nu-i sta lui capul!

madridista
19th March 2005, 21:15
:lol: asa e Thanya.....cand il vad cum mesteca guma.......zici ca primii 7 ani a stat in jungla....:P.....
cat despre meciul de azi......:).....vb dupa :P!!!

Klauss
19th March 2005, 21:20
Mai bine sa mestece guma decat sa scoata mingea din poarta la fel de des precum Casillas.

realmadrid.com
19th March 2005, 21:24
Alt fanatik Barcelona, care nu are puterea sa recunoasca adevaratele valori, nu are puterea sa recunoasca ca, Iker Casillias este cu 3 clase peste Valdes...:no:

Thanya
19th March 2005, 21:32
Klauss,daca nu poti recunoashte ca Iker Casillas este cu mult peste Valdes,inseamna ca ai o problema grava shi ar trebui sa-ti faci griji!

Mihai
19th March 2005, 22:43
1-0 pt Barca! CE gol norocos!

Catalanul
19th March 2005, 23:22
Alt fanatik Barcelona, care nu are puterea sa recunoasca adevaratele valori, nu are puterea sa recunoasca ca, Iker Casillias este cu 3 clase peste Valdes...:no:voi aveti portar cu 3 clase peste al nostru (oricum nu este adevarat, da nah, va fac pe plac si voua, hahalacticilor :D) iar Barça are ECHIPA cu 3 CLASE mai buna decat ireal madrid :ok:

mihaie, pentru voi toate golurile marcate de Barça sunt norocoase :mda: mai bine uitati-va in propria ograda, si vb dupa :headbang:

Mihai
19th March 2005, 23:24
Hai ca asta chiar a fost!
Frumos meci! Cu ocazii la ambele porti! Oricum e pacat daca se termina asa! Macar 1- 2 goluri sa mai vedem si noi! (date de Depor bineinteles :D)

Mihai
20th March 2005, 00:26
Victorie meritata a Barcelonei, mai ales din cauza lui Valdez care a facut un meci extraordinar!
De la Super Depor il remarc pe Fran! A jucat incredibil pentru varsta lui, dar era de astepta la valoarea lui! :ok:

fia
20th March 2005, 00:27
Ce mai fac campionii azi :D?

ADelPiero
20th March 2005, 00:40
Juve 1-0 :yeah:... Barca 1-0:yeah: ... maine sper Unirea 1-0:yeah: ... si atunci o sa dau de baut la tttoti :D:D:D :bere:

Catalanul
20th March 2005, 01:51
mda, acum am ajuns si eu din oras (s-au terminat si sarbatorile Valenciei :()
deci, sa-mi dau si eu cu parerea despre meci :) rezultatul de 1-0 favorabil catalanilor este unul meritat... mai ales ca Barça a jucat pe toata durata reprizei a 2-a cu un om in minus (Marques fiind eliminat). Asa cum a zis si Mihai, meci excelent facut de Valdes :yeah: apara de la meci la meci mai bine :cool: asa ca afirmatii ca cea a Thanyei '' casillas este cu mult peste valdes'' sau ca cea a lactaticului '' casillas este cu 3 clase peste valdes'' nu-si au rostu' :ok: diferenta dintre cei 2 este foarte mica :ok:
Barça se distanteaza la 14 puncte de real (care maine joaca acasa cu Malaga) si mai face un pas spre titlu de campioana :yeah:

realmadrid.com
20th March 2005, 17:43
Tot ce am de comentat este ca....Valdes este mai slab decat Casillias...cu mult mai slab
Sa fim seriosi, primi 2 portari ai lumi in prezent sunt Buffon si Casillias, nu stiu ordinea exacta...apoi mai urmeaza alti pana la micutul Valdes....eu zic ca diferenta este destul de mare:)

vlad1607
20th March 2005, 17:45
Valdes e peste iker la ora actuala :)
BARCA=CAMPEONES !

realmadrid.com
20th March 2005, 17:53
:happy:happy:happy

De cand nu am mai ras asa bine:D...Valdes..peste Casillias :happy
Mai, daca este asa bun, poate il vrea Manchester:D...numai ca Manchester nu cumpara portari fara valoare....
Va inteleg ca vreti sa demonstrati ca toti jucatori Barcei sunt peste cei de la Real la ora actuala...poate in atac, aparare da, dar in poarta nici o sansa...
Cei care cred ca Valdes este peste Iker Casillias...sunt dupa a mea parere, doar niste fanatici Barcelona...care sunt orbiti de "dragostea" lor pt catalani, sau mai exista o varianta...nu cunosc termenul "fotbal":ok:...

vlad1607
20th March 2005, 17:58
fii serios...logica asta cu "orbitul"e mai degraba valabila in cazul tau..studiaza un pic clasamentul actual...PREZENTUL conteaza trecutul e ..."trecut" :D

realmadrid.com
20th March 2005, 18:01
Nu am zis de Barca...da este pe primul loc...bravo, trebuia sa mai castigati si voi un trofeu...eu spun de portari...:ok:...unde nu ai dreptate

Catalanul
20th March 2005, 18:09
Tot ce am de comentat este ca....Valdes este mai slab decat Casillias...cu mult mai slabzici asta doar ca sa te afli si tu in treaba, sa fim seriosi, Valdes nu este cu mult sub casillas...asa cum zice si vlad, ar trebui mai intai sa te uiti la clasament si sa vezi cine are cea mai buna aparare :ok: apoi ar trebui sa vizionezi si meciurile Barçei (si nu numai la cele ale hahalacticilor) ca sa-ti dai cu parerea despre Valdes... tu vorbesti doar din auzite sau te faci ca nu vezi paradele lui Valdes :mda: in ultimele meciuri a contribuit foarte mult la victoriile catalanilor :ok: (vezi meciul de ieri, cu Depor si nu numai)

vlad1607
20th March 2005, 18:13
la 16 ani vezi oare aiurea? :P :D

realmadrid.com
20th March 2005, 18:13
Vorbesc sa ma aflu in treaba:D...ma sigur nu minti ?
Sa ma uit in clasament...da ?..vad o echipa pe primul loc, si Real pe 2...altceva ?
Sa nu imi spui ca voi aveti asa de putine goluri primite, datorita lui Valdes ?:happy
Sa iti amintesc de ce ati pierdut cu Chelsea ???...un gol sau mai multe au fost gafe ale portarului vostru favorit...asa ca hai sa o lasam balta, nu are rost...

PS_Chiar daca nu vad toate meciurile Barcei, mai am si alte lucruri de facut:D....iti garantez ca privesc stirile sportive, sau rezumatele etapei...:)

madridista
20th March 2005, 18:31
voi aveti mai putine goluri primite datorita apararii...nu numai din cauza portarului vostru "extraordinar"...da...ok...a facut si el cateva parade, doar nu sta degeaba si mesteca guma tot meciul:P

Catalanul
20th March 2005, 18:36
Sa iti amintesc de ce ati pierdut cu Chelsea ???...un gol sau mai multe au fost gafe ale portarului vostru favorit...asa ca hai sa o lasam balta, nu are rost...hai zi tu, mare filozof al fotbalului, la ce gol a gresit Valdes in meciu' cu Chelsea? :headbang: la primul gol cand fundasii Barçei au fost prinsi pe pas gresit, la al 2-lea gol deoarece apararea nu si-a facut treaba cum trebuie lasandu-l nemarcat pe Lampard (valdes a facut tot ce a putut, a respins mingea in fata), la al 3-lea gol, 1 contra 1 la acea faza nici hahalacticu Casillas nu avea ce face :D sau la golu' 4, cand Valdes a fost faultat si nu a mai avut nici o reactie :mda: la acel meci Barça nu a stralucit la capitolu' aparare in rest nota 10 :ok: ca arbitru' a facut legea in teren asta e alta treaba, dar sa lasam deoparte acel meci :)

Sa nu imi spui ca voi aveti asa de putine goluri primite, datorita lui Valdes ?nu, au contribuit atacantii realului, care datorita incapacitatii lor de a finaliza o ocazia nu au marcat nici un gol :yeah: sa fim seriosi, daca nu Valdes atunci cine? :confused:


doar nu sta degeaba si mesteca guma tot meciulvaldes face parade in poarta Barçei cu aceeasi viteza cu care mesteca guma :yeah:
nu stiu ce aveti cu ''gumaitul'' :D lui Valdes, majoritatea portarilor sau a antrenorilor fac acest lucru :)

Thanya
21st March 2005, 20:12
Ce parade face Valdes?Prezinta noile tendintze in moda primavara-vara 2005?Eu nu shtiu cand ai vazut tu parade la Valdes ca eu ashtept o parda de-a lui de cand a inceput sezonul!

Catalanul
21st March 2005, 20:20
thanya te faci de ras cu ce ai zis mai sus :rosu: frustrarea si invidia e puternica in tine :mda:
ultima parada de senzatie a lui Valdes a fost chiar in meciul Depor - Barça, cand tristan, din lovitura livera de la vreo 20 de m a prins un sut foarte puternic (gen roberto carlos :D) pe care Victor l-a prins din prima :ok: casillas al vostru respingea mingea in fata, doar stiti ca are probleme de vedere :D

Thanya
21st March 2005, 20:28
Ai dreptate Catalane,eu sunt ff invidioasa dar cand am pe cine...in cazul de fatza nu prea am!Pacat ca am ratat meciul de sambata pt. ca nu am vazut singura parada a lui Valdes.............pfoai ce ratare!

realmadrid.com
22nd March 2005, 10:32
Da, adevarul asta e Catalane, parada lui Valdes la acea lovitura libera a facut tot meciul:happy
Esti chiar aberant, daca tu crezi ca, Collina a arbitrat doar pt o parte, ai vazut alt meci, singura lui gafa, a fost faza golului, cand, nu a ascultat de tusier, in rest...
Da, cred ca, la golul 2, cand a respins mingea in fata, eu zic ca a fost o gafa, tu ce zici ?...asemenea lucruri nu mai vezi la Casillias de un an intreg:ok:
Daca e, sa nu uitam nici de meciul cu Valencia, unde, la valoarea lui, a pus mana pe minge in afara careului, de unde a venit logic si cartonasul:rosu:
Daca tu crezi, ca forta sutului lui Tristan, se compara cu cea a lui Roberto Carlos, te inseli amarnic, daca era Carlos, nu putea sa o retina...asa ca roiuuuuuu:ok:

madridista
22nd March 2005, 11:01
:mda:...pana acum cateva zile recunostea ca iker casillas este mai bun ca valdes(va rog uitati-va pe extern, the best goalkeeper), si acum....dupa ca victoras a uitat doua minute guma si a parat o minge...i se pare ca a devenit cel mai bun portar din europa!
esti deja penibil.....ne lasi...?!?!?

realmadrid.com
22nd March 2005, 11:22
I s-a urcat la cap...daca Barca e pe primul loc...dar il scuzam...se mai intampla..odata la 7 ani:D ( 7 ani de cand Barca nu a mai castigat un trofeu, 1997-1998 - Primera Division :D )

Catalanul
22nd March 2005, 15:31
esti deja penibil.....ne lasi...?!?!?madridisto nu ma cobor la nivelul tau de hahalactica :ok: zi-mi si mie unde am zis ca Valdes e cel mai bun portar din Europa?!? :mda: (sper ca nu ma confunzi cu Joan Laporta, care ieri a declarat pentru El Mundo Deportivo ca Valdes e cel mai valoros portar :)) eu doar am venit cu argumente pro Valdes, ca prea il ridicati in slavi pe casillas si va bateti joc de valdes :rosu: diferenta dintre cei 2 este mica... atat aveti si voi bun la echipa aia de ratati, portarul :rolleyes:
@site-ule, la golul 2 al celor de la Chelsea Valdes chiar nu mai avea ce face, a respins mingea in fata (poate o prindea sau o trimitea in corner daca nu o mai devia Oleguer)

P.S. dupa meciul de sambata, Valdes a batut recordul de invincibilitate din acest sezon (in Primera bineinteles) :yeah:

Corrado*
22nd March 2005, 18:47
ahahahaaaa! v`a inchis gura :ok:
good point (again) catalane

Nu au de cine sa se ia, si s`au pus pe Valdes!

vlad1607
22nd March 2005, 18:54
CAMPEONEEESSSS CAMPEONNEEEES OLE OLE OLE ! :D
Casilias e cel mai bun hahalactic :D dar acum e sub Valdes ...:D

Thanya
22nd March 2005, 20:30
Mey Corrado,tu eshti fanul Catalanului?
vlad,sa inteleg ca Iker Casillas e mai scund decat Valdes?Pt ca nu cred ca te-ai referit la valoare!(shi tu shtii ca nu ai dreptate)

madridista
22nd March 2005, 20:55
[QUOTE=Catalanul]madridisto nu ma cobor la nivelul tau de hahalactica

:o: :mad: poftim?????nu te cobori la nivelul meu???Dar ce sunt....boschetara din ferentari????termina te rog frumos......dupa cum vezi eu te respect(incearca si tu o data sa vezi cum e) si nu mai face glume si remarci de kkt. una este sa iti aperi echipa si alta e sa jignesti sau sa exagerezi cu "dragostea" pt aceasta..........echipa :mda: .pe mine una ma plictisesti :sleep: si chiar ma enervezi(vezi cazul de fata).dar nu am ce face....nu o sa te schimbi niciodata.....tot o sa-i sustii si pt tine RUMEGATORU' tot va fi cel mai bun!!eu recunosc ca real nu mai e ce era acum cativa ani...si tu ar trebui sa recunosti ca barca nu e echipa perfecta!!nu sunt cei buni jucatori din lume si nu vor castiga intotdeauna!!!
p.s.sper ca stii cine e RUMEGATORU' NU?? :evil: :P

ADelPiero
22nd March 2005, 20:58
Thanya ... cam singurica te lupti pe`aici :evil:

P.s. te astept cu o "oferta" ... si nu o sa mai fii singura :evil:

Thanya
22nd March 2005, 21:08
Off`topic: O oferta?Vrei sa te cumpar?
On`topic:madridista,eu cred ca shtie cine e rumegatorul,dar s-ar putea sa aiba o pierdere temporara de memorie :D

Catalanul
22nd March 2005, 21:16
madridisto, zau ca nu te-nteleg :) mai intai m-ai facut penibil iar acum zici ca eu te-am jignit primul :o: nu mai stii ce sa inventezi :rolleyes: te-am rugat sa-mi arati unde am zis ca Valdes este cel mai bun portar din lume, tu nimic, te-ai facut ca nu ai vazut ce am scris ;) acum te rog sa imi citezi fragmentul unde te-am jignit... dar banuiesc ca ai sa cauti degeaba pentru ca nu ai sa gasesti nimic :ok: asa cum pentru mine Valdes, rumegatorul, va printre cei mai buni, pentru tine casillas va fi la fel insa tu nu vei recunoaste niciodata ca Buffon ii depaseste ca si valoare pe amandoi :ok:
si aveti rabdare, Valdes este tanar (21 de ani) mai e timp ca sa-si adevarata valoare :ok:

P.S. tot ma-ntreb pe cine veti mai lauda de la echipa lactatica daca pleaca si Casillas :D pe beckham pentru banii pe care ii aporteaza clubului, pe zidane pentru chelia lui stralucitaore :D sau pe roberto carlos pentru incredibilul lui sut de 144 km/ora http://www.fanclub.ro/images/smilies/24.gif

Thanya
22nd March 2005, 21:21
Catalane,daca ai vazut ca nu tine faza cu Valdes l-ai bagat repede pe Buffon?Casillas shi Valdes pot fi comparati mai usor,amandoi jucand in acelashi campionat(despre Buffon shi Casillas au mai fost discutii shi cred ca s-a lamurit treaba),asha ca nu te mai ascunde dupa deget..ok?

Catalanul
22nd March 2005, 21:34
asha ca nu te mai ascunde dupa deget..ok?sfatul acesta ar trebui sa il dai prietenei tale, madridista :) io ii pun o intrebare ea imi raspunde cu alta :headbang: orice portar poate fi comparat cu altul, nu conteaza in ce campionat joaca :ok: asa cum Adriano este comparat cu Ronaldo (desi diferenta dintre cei doi este ca de la cer la pamant in favoarea interistului :D ) asa se pot compara si cei doi portari, Buffon si Casillas :)

despre Buffon shi Casillas au mai fost discutii shi cred ca s-a lamurit treabasi eu cred ca toti ne-am dat seama ca italianul este mai bun decat casillas :ok: numai voi sustineti contrariul :no: ceea ce nu este deloc adevarat ;)

madridista
22nd March 2005, 21:46
:mda:1....am zis eu vreodata ca iker casillas e mai bun decat buffon???nu imi aduc aminte..
2.nu ma ascund dupa deget.....pe extern, the best goalkeeper ai scris http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=216479#post216479
citeste toata pagina.....ca nu ma pricep sa iti arat doar un post...nu sunt experta in calc
3.tot tre crezi mare si tare.....offff..:no:...

realmadrid.com
22nd March 2005, 21:56
@Catalanul
Care toti ma....fani catalani si italieni...era normal...stai tu linistit, ca daca e sa aleg dintre un atacant de clasa din italia si "E'toooont rau de tot", voi alege italianul, chiar daca e mai slab...exact asta faci si tu....
Esti prea stresant...pt ca o tii cu a ta, indiferent daca este asa sau nu...deocamdata voi nu primiti goluri din cauza aparari, iar Real pt ca il are pe Casillias...asa ca roiu

PS_Apel catre fani Real Madrid, nu ii mai raspundeti Catalanului, pt ca nu aveti sanse sa o scoateti la capat:ok:...e prea copil:no:

Thanya
22nd March 2005, 21:57
Eu nu am zis ca Buffon shi Casillas nu pot fi comparati,am zis ca Valdes shi Casillas pot fi comparati mai usor...ok?Iar acum noi vorbeam despre cei doi,nush de ce ai venit tu cu faze de genul:Buffon e mai bun!........Shi ai grija la degetul ala!

Catalanul
22nd March 2005, 21:58
am citit, insa poll-ul spune totul, peste 50% din voturi ii sunt acordate lui Buffon :ok:

:mda:1....am zis eu vreodata ca iker casillas e mai bun decat
Casillas continua sa o salveze pe Real Madrid de la infrangeri rusinoase!! in scurt timp va deveni cel mai bun portar din lume...daca nu este dejada, dovada postul tau pe care l-am citat mai sus... ai ezitat, zicand ca probabil este cel mai bun dar toata lumea stie ca in adancul gandurior tale tu il consideri cel mai bun... poate nu vrei sa confirmi acest lucru ca sa nu te faci de rushine :D

P.S. inca nu mi-ai aratat postul in care te-am jignit, mai astept mult :mda:

@hahalacticule bine ca tu, cel care se supara si atunci cand i se face o gluma, esti mai matur http://www.fanclub.ro/images/smilies/24.gif :happy

madridista
22nd March 2005, 22:04
postul in care m-ai jignit....pacat ca nu ma pricep sa-ti arat....
era cel in care ziceai ceva de genul "nu ma cobor la nivelul tau..."....parca as fi fost ultimul kkt de pe pamant!!
ultimul post in care ma cert cu catalanul...deja m-am plictisit:sleep:
vorbim si noi de barcelona, nu de casillas si buffon??zic asta pt ca, Catalanul nu prea mai are cum sa se certe cu mine.....nu mai are argumente!!
o lasam balta odata??????????

Thanya
22nd March 2005, 22:04
Aoleu Catalane....ai inceput sa citeshti ganduri hahalactice?

Catalanul
22nd March 2005, 22:12
postul in care m-ai jignit....pacat ca nu ma pricep sa-ti arat:
era cel in care ziceai ceva de genul "nu ma cobor la nivelul tau..."....parca as fi fost ultimul kkt de pe pamant!!pai tu ai inceput sa jignesti (facandu-ma penibil) am zis ca n-are rost sa ma cobor la nivelul tau si sa incep sa te insult si eu :)

pt ca, Catalanul nu prea mai are cum sa se certe cu mine.....nu mai are argumente!!eu mai am argumente, si inca multe... tu pana acum nu ai venit cu nicunul :sleep: ce, crezi ca daca cedezi prima esti mai despteapta? imi pare rau sa-ti zic dar de aceasta data nu ti se potriveste zicala :D

si ca sa fiu ontopic: postul de televiziune olandez 'Nos' a anuntat ca mijlocasul olandez van Bommel (care duminica, in derbyul Ajax - PSV a marcat 3 goluri :cool: ) a semnat deja un contract cu Barça pe 3 ani :yeah:

realmadrid.com
22nd March 2005, 22:15
KKlane...eu cel putin cand nu am dreptate renunt, tu..o tii in prostia ta:ok:
Madridista...gata, lasa-l...e dus, nu are rost:ok:
Valdez spune ca nu e cel mai bun din europa, dar spune ca face parte din cea mai buna echipa (unde joaca echipa asta minunata care ia 3 goluri in 15 min )
si deja se viseaza la nationala... dar Aragones (selectionerul) a declarat ca nu are nevoie de o "masina de incasat goluri" :ok:

Catalanul
22nd March 2005, 23:35
bai desteptule, lasa-ne pe noi cu mistoul tau de 2 bani si nu mai informa lumea prost :mda: dupa ce inveti spaniola poti sa comentezi si tu articole din marca, pana atunci ciocu mic... ce lucruri mai inventezi si tu :happy marele antrenor spaniol Luis Aragones, nu l-a convocat pe Valdes deoarece a luat 3 goluri in meciul cu Chelsea... ciudat este faptul ca raul, la forma de zile mari in care este a fost convocat la nationala :headbang: pacat ca din cauza lui, ESPAÑA se va impiedica de modesta echipa a Serbiei Muntenegru :no:

PS. Barça este interesata si de atacantul celor de la Villareal, Gonzalo Rodríguez...el ar putea imbraca tricoul blau-grana in urma unui schimb Riquelme - Gonzalo :cool:

madridista
22nd March 2005, 23:39
spania nu o sa piarda din cauza lui pt ca raul nici macar nu joaca pt ca e accidentat!!:mda:

Thanya
22nd March 2005, 23:41
Nu se va impiedica mey Catalane,ca va sta Casillas in poarta, din fericire pt. Spania!

Catalanul
22nd March 2005, 23:45
spania nu o sa piarda din cauza lui pt ca raul nici macar nu joaca pt ca e accidentat!!:mda:nu joaca amicalul cu China dar pana miercurea viitoare se va reface, deci mai mult ca sigur va fi titular sau va juca :no:
@thanya, casillas nu va avea nici o problema deoarece e puyol in aparare :P

realmadrid.com
22nd March 2005, 23:50
Om de tot rasul...eu am tradus declaratia lui Valdes din spaniola in engleza...asa ca am inteles ce a zis...deci roiu:rosu:
Sau ce, crezi ca daca stii spaniola imi esti superior...www.freetranslation.com....pot sa traduc si din italiana si din spaniola...ca sa nu mai zici ca, comentez fara sa inteleg
Nu informez lumea gresit...astea sunt stirile, te inteleg ca te enervezi...dar asta este si asa va fii mereu..
Acum stiu de ce iti place Valdes, si el abereaza la fel ca tine:ok:..prostie intruchipata:ok:

Catalanul
23rd March 2005, 00:06
de ce sa ma supar? Aragones a apelat la 2 jucatori de la Barça foarte valorosi, in schimb de la real a adus un ratat si un jucator umflat de presa :rosu:
in fine n-are rost sa continuii discutia cu tine... parca ziceaii ca aberez, atuncii de ce citestii mesajele mele daca zicii ca nu trasnmit nimic ? :thinkso:

*scuzati gramatica :D dedicatie pentru siteu :)

madridista
23rd March 2005, 00:11
"un ratat si un jucator umflat de presa" :lol: mama....ce glume ai in tine!!!!rad de numai pot!!:mda:
hai ca e tarziu....a trecut de ora ta de culcare.....somn usor si la cat mai multe vise frumoase cu barca(castigatoare cl, a cupei regelui etc.)

Corrado*
23rd March 2005, 00:12
HOOOOOO BAH NENE! CE AVETZI ASTA`SEARA?

MAI USHOR! DACA E VADIM ONLINE SE SUPARA SHI POATE IA MASURI! :p

CHIAR DACA TZIN CU BARCELONA, EU ZIC URMATORUL LUCRU , CATALANUL VA FACE VARZA PE TOTZI 3! AAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAA

shi chiar daca sunt catalan, nu ma bag in cearta asta aiurea a voastra!

Corrado*
23rd March 2005, 00:16
shi chiar daca sunt catalan, nu ma bag in cearta asta aiurea a voastra!

ADelPiero
23rd March 2005, 00:36
Nu se va impiedica mey Catalane,ca va sta Casillas in poarta, din fericire pt. Spania!

am auzit ca s`a accidentat :( ... cine il va inlocui :confused:

inter
23rd March 2005, 08:08
http://www.anti-barcelona.com/Humor/culeladron.jpeg

catalane , aveti multi suporteri de felul asta? :drak:

inter
23rd March 2005, 08:13
http://www.anti-barcelona.com/Humor/barsa.jpg

ionutze, hai ca nu ma asteptam sa-i sponsorizezi pe "prietenii" tai :evil:

realmadrid.com
23rd March 2005, 11:03
Macar pe noi ne accepta ca sponsori:P, cu mandria Barcelonei de a nu purta nici un sponsor pe tricou, pierd niste bani importanti:ok:

ADelPiero
23rd March 2005, 11:19
misto intere :D:D ... cu Juve nu ai ceva asemanator ? ;)

realmadrid.com
23rd March 2005, 12:01
Ce ma, dupa ce ca ne-ati facut sa pierdem milioane de euro...acum vreti sa va si sponsorizam:D :mda:

inter
23rd March 2005, 12:24
prevad ca realmadrid pregateste o contraofensiva ...:D:D

ADelPiero
23rd March 2005, 12:34
un dus rece pe caldura asta nu strica;) ... oricum, acuma au timp sa se pregateasca pt CL de la anul ;) daca`l vor da pe Beckham, cred ca falimentu` va bate la usa :evil:

realmadrid.com
23rd March 2005, 13:03
Falimentul...da cine crezi ca suntem, Juventus ?...daca tu crezi ca Real Madrid sta doar in Beckhm te inseli amarnic...asa cum Juve, Barca si alte echipe rezista cu brio fara un jucator care aduce bani gramada, asa vom rezista si noi:ok:

Catalane...ia spune, iti pare cunoscut :evil:?

madridista
23rd March 2005, 13:18
am auzit ca s`a accidentat :( ... cine il va inlocui :confused:
nu s-a accidentat...a avut o mica problema la spranceana.....dar s-a rezolvat:ok:
raul in schimb nu va juca in meciul cu china:no:

Catalanul
23rd March 2005, 15:39
.com-ule se tot discuta in privinta aducerii unor sponsori la club ;) sunt multi deci trebuie gandita afacerea :D oricum din sezonul viitor, pe langa semnul nike vor mai aparea si altele ;)
Exista sanse ca Barça se se califice in sferturile CL in detrimentul albastilor :o::

Forul european a deschis luni o procedură disciplinară împotriva lui Chelsea şi a staffului său tehnic. Managerul Jose Mourinho, asistentul său, Steve Clarke, şi şeful securităţii clubului, Les Miles, sînt învinuiţi că "s-au folosit de minciuni pentru a pune arbitrii şi oficialii sub presiune în tentativa de a obţine calificarea în «sferturi»".

William Gaillard, directorul de comunicaţii al UEFA, căruia îi aparţine afirmaţia, se referă la acuzele aduse de cei trei "centralului" Anders Frisk, după prima manşă a "optimii" Barcelona - Chelsea (2-1). Ei au insinuat atunci că, în urma unei discuţii avute în pauză cu antrenorul Frank Rijkaard, arbitrul a tras pentru catalani la reluare, eliminîndu-l pe Drogba. Urmarea se ştie. Deşi Chelsea şi-a asigurat calificarea la Londra, scor 4-2, suporterii albaştrilor l-au ameninţat cu moartea pe Frisk, determinîndu-l să se retragă din activitate.

UEFA nu vrea să lase nepedepsit incidentul şi a dat de înţeles că albaştrii se pot aştepta la orice pe 31 martie, cînd va fi judecat cazul. "Nu exclud nici una dintre pedepsele permise de regulament. De la suspendarea lui Mourinho pînă la descalificarea echipei şi acordarea victoriei, la masa verde, Barcelonei", a declarat Gaillard cotidianului "The Sun".
.
mai multe informatii despre acest caz gasiti aici (http://www.gsp.ro/index.php?a=6003&shift=1)

Thanya
23rd March 2005, 15:43
Mda...eu am auzit ca Murinho va fi suspendat vreo 7 etape din CL...asha am auzit eu!

realmadrid.com
23rd March 2005, 15:45
:rosu:...
Daca tu crezi ca, Collina a validat acel gol, pt ca in tur Drogba a fost eliminat..te inseli amarnic...
Asta zic ei...dar sunt slabe sanse de a o descalifica pe Chelsea, poate pe Mourihno..dar pe Chelsea nu cred...
Iar sursa ta de inspiratie...gazeta sporturilor ?:D...pe www.uefa.com nu scrie nimic de acest caz infiorator:ok:

Catalanul
23rd March 2005, 15:59
Daca tu crezi ca, Collina a validat acel gol, pt ca in tur Drogba a fost eliminat..te inseli amarnic.in primul rand n-am zis asa ceva... in al 2-lea rand: nu numai pe gsp am vazut acea stire ci si pe alte site-uri (ex: el mundo deportivo) ce, tu crezi doar ce spun cei de la uefa.com? asta iarna veneai cu stiri de pe adrese necunoscute de nimeni... s-au adeverit acele informatii? au venit acei jucatori la real ? :D
in fine, pe 31 martie vom afla verdictul final, mi-e indiferent daca va fi favorabil sau nu Barçei, sper doar ca Mourinho sa fie sanctionat si sa nu stea pe banca in sferturi :evil:

realmadrid.com
23rd March 2005, 16:04
Da, exista si pt ca m-ai facut curios, am cautat si eu
Uite sursa
http://www.thesun.co.uk/article/0,,2002390000-2005131809,00.html

Un paragraf din acest articol: "A worst-case scenario would see Chelsea booted out of the Champions League — but this is unlikely


Exista sanse ca Barça se se califice in sferturile CL in detrimentul albastilor

Asa este...1 la 1.000.000 :D

Catalanul
23rd March 2005, 16:08
the sun zice versiunea ei, el mundo deportiva pe a ei... :thinkso: pe cine sa credem ? :D (gsp :D) atat timp cat exista acea sanse trebuie luata in seama :)

realmadrid.com
23rd March 2005, 16:13
Pai da, dar gsp s-a inspirat din "The Sun"...iar El Mundo Depresivo, e ziarul vostru:D

Thanya
23rd March 2005, 16:19
Eu zic sa ma credeti pe mine....nici Chelsea shi nici Murinho nu va pati nimic!

Catalanul
23rd March 2005, 16:27
ok nostradama, te credem :D da' ce sa-ti facem daca nu va fi asa ? :thinkso:

realmadrid.com
23rd March 2005, 16:31
Tu ce sa faci...tu vei fii cam nervos...si eu din pacate..., asta doar daca nu va fii suspendat Mourihno:D...dar voi fii fericit ca sansa la 1 milion de a fii Chelsea descalificata...nu s-a implinit...ce sa ii faci...asa e la loto:D

Thanya
23rd March 2005, 16:31
:) sa nu-mi mai zici Nostradama,daca nu va fi asha!

Catalanul
23rd March 2005, 16:38
.com-ule nu am de ce sa fiiiiiiiiiu nervos, am aceptat deja faptul ca Barçaa iiiiiiiesiiiiit din liiiiiiga campiiiiiiioniiiiiilor :)

P.S. ca tot vorbeam de sponsori, iata unul care voua vi s-ar potrivi de minunue :D
http://usuarios.lycos.es/camgroup//images/cam/HG1/3.gif

nota: in limbaj vulgar nissan inseamna ''nici''... deci nici liga, nici cupa si nici champions :D

realmadrid.com
23rd March 2005, 16:50
"Todo el campo. Es un asco
Blaugranas llorones
No sabeis donde sois
Si de Noruega o Rumania
No os enterais
No no os enterais
Vuestra prepotencia os margina
Blaugranas a robar
Un lloro al cielo
Y gritamos desde el corazón:
!BARCA,BARÇA,MIERDA!
Cules ladrones. Mafia corrupta
Nos dais asco en Madrid
Os pasais en vuestra vida
Insultando al Madrid
Y ahora llegó el momento de venganza
Vuestra envida os margina
Blaugranas a robar
Un lloro al cielo
Y gritamos desde el corazón:
!BARCA,BARCA, MIERDA!"

Catalane, tradu-mi si mie ce scrie aici...un cantec pe care l-am primit de la un prieten din Spania, dar eu nu stiu spaniola...esti baiat bun sa traduci:evil:

Catalanul
23rd March 2005, 16:59
hahalacticule ti-ai gresit nick-ul :evil: iata unul care ti s-ar potrivi de minune :drak:
http://usuarios.lycos.es/camgroup//images/cam/JU1/3.jpg
PS. foloseste freetranslation.com :D

realmadrid.com
23rd March 2005, 17:04
http://www.anti-barcelona.com/Humor/ydura2.jpg

Uite si sponsorul vostru secret...fara logo pe tricou pana in sezonul 2005-2006:D...cred ca se este cel mai potrivit...dar cat va ofera :D...pt performanta de a nu fii castigat nimic mai bine de 7 ani:D

inter
23rd March 2005, 17:05
interesant cantec comule :drak: .... frumoasa disputa , vad ca puteti si voi sa va "duelati" elegant :ok:

ps. o sa-l rog pe vadim sa-l traduca :rolleyes:

realmadrid.com
23rd March 2005, 17:23
Catalane...nu m-am luat de nimeni din a ta familie...nu vad de ce incepi tu...ca de obicei cu glumele tale :rosu:...dar te inteleg, daca altceva nu gasesti:D

Sa continuam cu un articol din ziarul vostru preferat "El Mundo Depresivo:happy

http://www.anti-barcelona.com/Humor/pesadillacule.jpg

Catalanul
23rd March 2005, 17:47
:happy tu pui articole din ziare dar n-ai nici cea mai vaga idee de ce inseamna cele scrise mai sus si oricum aceasta perioada de care se vb. acolo a expirat deja...
e randul vostru sa intrati intr-o asemenea depresie (deja au trecut 2 ani); iata pasii care trebuie urmariti:
http://antimadridista.webcindario.com/images/fracasos2005/g0314_small.jpeghttp://antimadridista.webcindario.com/images/montajes/g1121_small.jpghttp://antimadridista.webcindario.com/images/montajes/g0919_small.jpghttp://antimadridista.webcindario.com/images/montajes/A_llorar05_small.jpg
Presedintele vostru mult iubit :drak:
http://antimadridista.webcindario.com/images/montajes/G0916_small.jpg

P.S:
http://antimadridista.webcindario.com/images/montajes/A_llorar04_small.jpg

*the end al duelului, NU a secetei de la madrid :drak:

madridista
23rd March 2005, 20:10
puta, gilipollas....tu nu stii decat sa injuri??:mda: wow.....ce duel interesant....si ce argumente ai adus catalane.....bravo:no:
castigator este realmadrid.com...iti dai seama nu??:P

Catalanul
23rd March 2005, 20:50
madridisto da' de ''mierda'' lui ionutz nu zici nimic? :mda: da, a fost un duel interesant care a luat sfarsit :) va vom mai oferi astfel de dueluri si pe viitor ;) nu, site-ule? :D

inter
23rd March 2005, 21:03
:D:D, catalane ... de astea mi-am primit si eu pe "italia" .... de n-aveam aer :P

vad ca real conduce detasat pana acum!

realmadrid.com
23rd March 2005, 22:42
Catalane, tu ai incheiat, nu mai ai argumente...eu nu...continui:D

http://www.anti-barcelona.com/Humor/etoocule.jpg

Probabil ca din aceasta cauza nu mai marcheaza E'toont:D

inter
23rd March 2005, 22:44
e tare :happy :happy :happy

Catalanul
23rd March 2005, 22:51
ionutze, de ce nu-i multumesti lui inter pentru site-ul de unde ai luat pozele? :)

nu crezi ca a venit vremea ca ronaldo sa se apuce de sumo si sa se lase de fotbal? ca si-asa e degeaba pe teren :D (sau poate-i place sa fie huiduit :rolleyes: )
http://usuarios.lycos.es/camgroup/images/cam/JU1/2.jpg

inter
23rd March 2005, 22:57
adica cum catalane?
ma bagi la mijloc? :no: ... revino-ti! :drak:

ps. vrei sa gasesc eu ceva anti barca? :rolleyes:

realmadrid.com
23rd March 2005, 23:03
Rasplata primita de la patroni clubului FC Barcelona pt atata rabdare. Noul model de tribune pt FC Barcelona

http://www.anti-barcelona.com/Humor/lescortsgay.jpg

Kklane drag, nu stiu de unde vii tu cu idea ca inter mi-a dat link-ul de care vorbesti:happy...sau asta iti debiteaza mintea bolnava...cand vezi ca nu mai ai argumente ?:rosu:...
Site-ul ala il stiam de mult...dar il pastram pt zilele tale negre...care au venit :no:..ti-am zis eu ca aberezi:ok:....

Catalanul
23rd March 2005, 23:03
adresele pozelor atasate de tine si cele atasate de .com coincid... ciudat, nu ? :drak: un singur lucur nu inteleg, ce cauta dl. inter pe site-uri anti barça :thinkso:

later edit: cu aceasta ocazie salut mesajul cu nr. 2000 postat pe FC BARCELONA /hello