PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44

Xaviesta
10th April 2014, 13:38
You don't say. Anul trecut cand spuneam ca Xavi nu mai poate sa joace la nivel inalt, sa fie constant si ca Thiago e peste el si Cesc, unii ma credeau nebun. Am spus ca Thiago va exploda in scurt timp si a facut-o. Inca un motiv sa il urasc pe Rossell.

Inca mai spun ca Cesc poate fi un lider dar intr-un alt sistem, intr-un alt stil de joc. A aratat-o si la Spania, si la Arsenal, au fost momente chiar si la Barcelona. Parere mea e ca Barcelona mai trb sa schimbe si sistemul. Un 4-2-3-1 nu ar fi rau de incercat. Cesc-Busquets; Neymar/Iniesta-Messi-Pedro; Alexis sau Iniesta-Messi-Alexis; Neymar. Sistemul asta ar fi grozav daca am avea un nr 9.

Partea buna e ca va reveni Rafinha. Am incredere in el. A avut niste performante la Celta absolut incredibile, ar fi titular la Barcelona in momentul asta.

messi19
10th April 2014, 19:22
"Pentru ca ne doream ca Messi sa nu participe mult in joc,de aceea si pozitionarea lui ca extrema dreapta" asta a spus Tata. Neymar e Robinho 2 ? :)) Esti cam fanboy Bale.

sunt fan Spurs. si probabil de asta mi-a placut si Bale. e unul dintre jucatorii mei preferati, insa nu ma intereseaza ce face mai departe.
si chiar nu vad care e legatura dintre Neymar= Robinho 2 si Bale.
Neymar pana acuma e doar unu care face ceva driblinguri inutile si cam atat. ceea ce facea si Robinho. avea din cand in cand cate un meci bun sau foarte bun. si de amandoi s-a zis ca is noul Pele.
acuma intelegi comparatia??

si da... aseara Neymar a miscat ceva in prima repriza.in a doua a fost cam ca Messi.

Xaviesta
11th April 2014, 21:05
Deci Barcelona merge la Granada fara fundas central. S-a accidentat si Bartra, nu pot sa cred asa ceva! Asa ghinion nu am mai vazut. Ce gluma de lot avem... Sper ca Zubizareta e out la vara.

torinezu
13th April 2014, 10:16
un nou pas fals a la gerardo martino aseara la granada, un antrenor a carui principala calitate e prietenia cu messi. care messi e mai mult absent pe teren, incurcandu-i si pe ceilalti.
sper sa se adevereasca zvonurile cu aterizarea lui klopp, ar fi cel mai bun transfer al anului, asta daca barca poate face vreunul...

miril
13th April 2014, 10:41
Deci Barcelona merge la Granada fara fundas central. S-a accidentat si Bartra, nu pot sa cred asa ceva! Asa ghinion nu am mai vazut. Ce gluma de lot avem... Sper ca Zubizareta e out la vara.

Ani de zile Barcelona nu a avut accidentari majore. Sa inteleg ca...ce noroc au avut? Vrem sau nu jucatorii importanti se accidenteaza cand mai putin ne dorim noi ca suporteri. In opinia mea, in plus Barcelona incheie un ciclu cam cum si MU, in Anglia o face, proces care nu poate fi fara consecinte privind jocul si, implicit, rezultatele iar cand lucrurile nu mai merg ca altadata se ivesc si accidentarile care complica lucrurile.

Xaviesta
14th April 2014, 01:14
Ce "fani" retardati.

There were racist abuse in Barcelona by SOME BARCA FANS against Alves and Neymar after yesterday defeat.

Some ""FANS"" were asking to sell V.V & Pique , but now they realize their importance


CHVwJ3-Fcc4

Xaviesta
14th April 2014, 02:30
Tata Martino has decided to leave this summer. Jurgen Klopp would replace him next season

Sir. Eko
14th April 2014, 10:40
Cine a zis asta ?

torinezu
14th April 2014, 11:13
Tata Martino has decided to leave this summer. Jurgen Klopp would replace him next season
ar fi o veste minunata! si poate klopp aduce si vreo doi fundasi centrali si un atacant veritabil de careu, toti cu talie. s-a vazut ce pot face catalanii la cornere si lovituri libere, indiferent de careu: mai nimic. :rolleyes:

Sir Black
14th April 2014, 11:14
Un cont parodie pe twitter a spus asta si toate ziarele au luat-o in serios. E falsa stirea.

torinezu
14th April 2014, 11:21
klopp are contract cu dortmund pana in 2018. dar daca le vine mintea la cap celor din conducerea barcei, ar fi o solutie excelenta. nu cred ca jurgen ar refuza o propunere a catalanilor, chiar daca bvb este copilul lui de suflet. ar fi cea mai buna investitie a barcei de la plecarea lui pep (si la antrenori si la jucatori).

Nadalfan
14th April 2014, 12:36
Barca deocamdata nu-l poate la pe Klopp.Trebuie sa-i achite clauza.Nu cred ca au voie sa faca asta tinand cont de interdictia lor de a face transferuri.

Xaviesta
14th April 2014, 14:20
Cine a zis asta ?

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/10153796_830396336989050_5418345087806185349_n.jpg


Tot sport spune ca au inceput negocierile pt Reus. Bine, astea sunt doar zvonuri.

AS spune ca Bartra nu e refacut si Puyol va juca in cupa. Deci nu cred asa ceva, e prea mult. Sa ia Realul cupa fara sa se joace, m-am saturat. E prea mult! La ora meciului o samai fie vreo 2 accidentati. :mad:

Nadalfan
14th April 2014, 14:54
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/10153796_830396336989050_5418345087806185349_n.jpg


Tot sport spune ca au inceput negocierile pt Reus. Bine, astea sunt doar zvonuri.

AS spune ca Bartra nu e refacut si Puyol va juca in cupa. Deci nu cred asa ceva, e prea mult. Sa ia Realul cupa fara sa se joace, m-am saturat. E prea mult! La ora meciului o samai fie vreo 2 accidentati. :mad:


:)):)):)):)):))
La Real probabil nu va juca Ronaldo si tu te plangi ca nu va juca Bartra la Barca.Sa mor eu de nu esti dus :)).Bartra nu e nici in primii 7-8 jucatori ca importanta la Barca pe cand Ronaldo la Real e cel mai bun :))

Bancaru
14th April 2014, 15:29
Cand nu ai fundas central Batra e cel mai bun.

Xaviesta
14th April 2014, 15:34
:)):)):)):)):))
La Real probabil nu va juca Ronaldo si tu te plangi ca nu va juca Bartra la Barca.Sa mor eu de nu esti dus :)).Bartra nu e nici in primii 7-8 jucatori ca importanta la Barca pe cand Ronaldo la Real e cel mai bun :))

E a nu stiu cata oara cand postezi un ***** de genu' si m-am saturat, ca nu prea te prinzi de chestii. Pe bune daca nu ma uimesti. Nu am nimic cu asta, dar sa nu mai vii cu posturi de-astea. Mi-ai mai zis ca nu am treaba, ca mananc kkt etc.
Aici e thread-ul Barcelonei, nu am spus nimic de Ronaldo.
Bartra e cel mai bun fundas al nostru dupa Pique si s-a accidentat si el. Puyol nu a mai jucat de foarte mult timp, abia a revenit dupa accidentare si va juca primul meci in finala cupei. SI iar nu ai inteles. Problema e ca se accidenteaza in continuare jucatori, de parca nu era de ajuns cu Valdes, Pique, Puyol, acum s-a rupt si Bartra. Inca nu se stie daca va juca sau nu dar eu nu cred. Sper sa ma insel.

Cand spui ca Bartra nu e in primii 7-8 ca importanta...(la ora asta e de departe cel mai bun CB al nostru) ai grija ca faci lumea sa creada ca tu esti ala dus. Daca tii cu Real si nu urmaresti Barcelona atent mai bine taci, dar nu mai spune prostii.

Xaviesta
14th April 2014, 15:52
Mda, situatia cred ca e mai grava. Puyol nu s-a antrenat nici azi cu restul grupului si s-ar putea sa nu joace nici el. Busquets - Masche probabil.


No Piqué, probably no Bartra for the Cup final. Puyol a big question mark too. Don't wanna sound too negative, but if we win it's a miracle.

Dar da, Ronaldo care ...
Cristiano had just 2 SOT (0 goals) from open play & 2 keypasses vs Barça this season. asa... e mai important decat toata apararea Barcelonei. Tot eu sunt ala dus.

Nadalfan
14th April 2014, 15:55
Eu vad ca ai scris ceva si de Real:"Sa ia Realul cupa fara sa se joace".Daca-ti lipsea Messi,Iniesta sau Busquets as mai fi zis.Da' iti lipseste Bartra.In plus la Real va lipsi Ronaldo care inseamna o mare parte din forta ofensiva a Realului.Niciodata nu poti compara absenta lui Bartra cu absenta lui Ronaldo.Si la Real sunt absente in lot.Kehdira n-a jucat aproape tot sezonul,Jese s-a accidentat in cel mai prost moment pentru el.Varane care anu' trecut a fost cel mai bun fundas al echipei nu stiu daca a jucat 15 meciuri sezonul asta.Si au mai fost accidentari.

Xaviesta
14th April 2014, 16:47
Eu vad ca ai scris ceva si de Real:"Sa ia Realul cupa fara sa se joace".Daca-ti lipsea Messi,Iniesta sau Busquets as mai fi zis.Da' iti lipseste Bartra.In plus la Real va lipsi Ronaldo care inseamna o mare parte din forta ofensiva a Realului.Niciodata nu poti compara absenta lui Bartra cu absenta lui Ronaldo.Si la Real sunt absente in lot.Kehdira n-a jucat aproape tot sezonul,Jese s-a accidentat in cel mai prost moment pentru el.Varane care anu' trecut a fost cel mai bun fundas al echipei nu stiu daca a jucat 15 meciuri sezonul asta.Si au mai fost accidentari.

Da, imi lipseste Bartra, la fel si Pique, Puyol apt 100% si in forma, Valdes. Cum spuneam daca nu l-ai vazut pe Bartra atent in acest sezon, mai bine nu spui nimic.



Cristiano had just 2 SOT (0 goals) from open play & 2 keypasses vs Barça this season.

Atat. Adica noi probabil o sa jucam cu Busquets si Mascherano ca fundasi si tu... nu mai zic. Eu sunt dus.

Pique ne-a scos din ***** in ambele meciuri din campionat, Bartra a fost foarte bun in ultima vreme, Mascherano a facut un penalty in tur care nu s-a dat si a facut si 2 greseli grave in retur, care au dus la 2 goluri ale lui Benzema. Busquets n-a mai jucat CB de 3 sezoane, si cand a jucat acum cu Granada a facut o greseala care a dus la golul alora. De Valdes zic la modul general, in finala oricum juca Pinto si asta e un mare avantaj pt Real.

Xaviesta
14th April 2014, 16:51
Aici e thread-ul Barcelonei, nu am spus nimic de Ronaldo.
.



Eu vad ca ai scris ceva si de Real:"Sa ia Realul cupa fara sa se joace"

incheiem aici.


Apropo, Khedira oricum nu facea parte din jocul Realului. Am spus de la inceputul campionatului ca e foarte slab in sistemul 4-3-3 jucat de Ancelotti. De Jese chiar mi-a parut rau. Varane a revenit in ianuarie, dar oricum Pepe joaca bine in perioada asta.

Razor
14th April 2014, 17:32
Chiar nu vad unde ar putea sa joace Reus (ca pozitie in teren) in cazul unui transfer la Barca.

E super-jucator , l-as vrea si eu la Real :)) Dar din pacate nici aici nu are loc.

Xaviesta
14th April 2014, 17:46
Chiar nu vad unde ar putea sa joace Reus (ca pozitie in teren) in cazul unui transfer la Barca.

E super-jucator , l-as vrea si eu la Real :)) Dar din pacate nici aici nu are loc.

Da, chiar nu are loc. nu inteleg zvonurile astea.

Xaviesta
14th April 2014, 19:20
UEFA Youth League : Barcelona - Benfica 3-0

Superba echipa asta. El Haddadi si Adama au un viitor mare in fata. El Haddadi cu 2 goluri azi, unul a fost golul anului, a fost de la mijlocul terenului :)) Golgheter cu 11 goluri. :ok:

Super Adama la faza asta

NNTycdSWHuI

messi19
14th April 2014, 20:40
Da, chiar nu are loc. nu inteleg zvonurile astea.

tu aici esti ironic nu??:confused:

Xaviesta
14th April 2014, 22:01
tu aici esti ironic nu??:confused:

Nu.

messi19
14th April 2014, 22:04
:)) mhm. Reus sa nu aiba loc la Barca cand pe post cu el sunt Neymar, Alexis sau Pedro. OK.
si tu totusi sustii ca ceva trebuie schimbat la echipa asta. :|

Xaviesta
14th April 2014, 22:11
:)) mhm. Reus sa nu aiba loc la Barca cand pe post cu el sunt Neymar, Alexis sau Pedro. OK.
si tu totusi sustii ca ceva trebuie schimbat la echipa asta. :|

Ma, nu intelegi. Reus e unul dintre preferatii mei, am si tricou cu el.:D Vara trecuta am spus ca decat sa vina Neymar pe o gramada de bani mai bine vine Reus. Il vreau la Barcelona dar unde vrei sa joace? Cea mai buna pozitie a lui Reus e LW.. sau chiar CF, unde a jucat cu Real in retur. Dar e Neymar la LW.

Daca pleaca Pedro, da, dar tot nu vad cum s-ar putea intampla. Neymar are locul ala ocupat definitiv. Si atat Reus cat si Neymar sunt mai slabi decat Alexis la RW.

Doar 3 meciuri a jucat Reus in dreapta sezonul asta. Doar 3. Alexis inainte sa vina la Barcelona juca atacant central la Udinese sau in spatele lui Di Natale. Pep l-a mutat pt prima oara in banda si i-a luat ceva timp sa se acomodeze desi a jucat bine si in primul sezon.

Daca vine Reus atunci sistemul ar trebui schimbat in 4-2-3-1. Asa se poate, sunt multe variante.

Razor
15th April 2014, 04:38
:)) mhm. Reus sa nu aiba loc la Barca cand pe post cu el sunt Neymar, Alexis sau Pedro. OK.


Crezi ca Barca a dat o droaie de bani si un salariu imens pe/lui Neymar ca sa il tina pe banca ? Iar Alexis si Pedro sunt jucatori buni , nu de stat pe banca (cel putin nu Sanchez , ca Pedro mai sta)...singura conditie ca Reus sa vina ar fi ca unul din cei doi sa fie vanduti...altfel nu-si are rostul transferul.

Pe langa asta , Reus joaca mai mereu pe stanga , nu stiu cum s-ar descurca pe dreapta.Cum a spus si Xaviesta , singura solutie in caz ca vine ar fi schimbarea formulei de joc , dar nu cred ca ar vrea Barca sa se complice cu asta avand in vedere ca joaca 4-3-3 de multi ani.

mariomax
15th April 2014, 08:48
lasati-l pe Reus, Barcei ii trebuie fundasi si atacanti. CENTRALI.

messi19
15th April 2014, 09:19
pai Pedro cam trebuie vandut. a dat el ceva goluri anul asta, dar el, ca si Cesc, au unele perioade bune in timpul sezonului iar in rest is varza. de obicei incep sezonul bine si in partea a doua a campionatului cand ar fi nevoie mai mare de ei, dispar.

si ce facem?? au dat o caruta de bani pe Neymar si stam 100 de ani dupa fitele lui?? daca sezonul viitor nu joaca de minim 60 mil, cat s-a zis initial ca s-a dat pe el... trebuie vandut. nu o sa mai aiba scuza cu primul an in Europa. macar mai recuperezi ceva din idiotenia lu Rossell.
Reus poate sa joace si atacant central.

intradevar, ne trebuie fundasi si portar. dar si Reus ar fi o achizitie excelenta.

Xaviesta
15th April 2014, 13:54
Claua lui Reus e foarte mica, doar 35M. E tentant, dar mai intai trb sa luam atacant central si fundasi, cum a spus si mariomax. Si pe langa astia, mai avem nevoie de un fundas dreapta, 2 portari si poate si un mijlocas.

Oricum, e clar ca daca Barcelona scapa de acel ban, o sa fie schimbari mari.

Xaviesta
15th April 2014, 15:01
Deci Pique nu joaca sigur. Puyol inca are probleme, la fel si Bartra. Marc e ceva mai bine dar daca joaca risca sa se rupa si mai rau. Tata a spus azi ca cine nu e 100% nu joaca.

Sir Black
16th April 2014, 13:16
Klopp on Barca rumour: Thats cool. A very big club. But sadly I don't have time for that!

:happy

Sir Black
16th April 2014, 15:31
Munir El Haddadi's tweet after winning UEFA Youth League: "Proud to be part of this team and this club where I want to continue to grow."

mariomax
16th April 2014, 22:19
Klopp on Barca rumour: Thats cool. A very big club. But sadly I don't have time for that!

:happy

nu te lua dupa declaratii. chiar daca toti in cauza neaga vehement, de discutat sigur se discuta...

Xaviesta
17th April 2014, 00:43
Sper ca s-a lamurit toata lumea care e treaba cu Pinto. Circarul asta mai e la club doar pt ca e prieten cu Messi.

Tata Martino a inceput bine sezonul, era alt joc atunci. Nu juca cu Cesc false 9 si renunta la posesie, era un joc direct cu contraatacuri. Prin decembrie-ianuarie, Barcelona era echipa cu cele mai multe contraatacuri reusite in Spania si una dintre echipele cu cele mai multe contraatacuri din toate campionatele. Apoi s-a schimbat ceva, au inceput discutii cu controlul posesie, etc. Si uite asa a inceput sa foloseasca 4 mijlocasi, a inceput sa aiba posesie mai mare decat in era Pep. A dezamagit enorm. Plus ca il joaca pe Mascherano si il tine pe Bartresi pe banca. God...

Xaviesta
17th April 2014, 01:05
Thank you!

https://pbs.twimg.com/media/BlX_mDzCcAEGMV7.jpg:large

Xaviesta
17th April 2014, 01:16
E foarte adevarat ce scrie acolo.


There's a reason why no team in the history of football has never domintated more than 3-5 years. Players have mental fatigue.

Xaviesta
17th April 2014, 01:27
Cred ca Tata Martino e out. Doar cu SuperCupa a ramas Barcelona, situatie asemanatoare cu a Realului din sezonul trecut. Barça a pierdut 3 trofee intr-o saptamana, problema e ca n-a invatat nimic. Martino mai bine spus.

Martino: "My future with the team?, I think that everything has changed after the defeats"

Xaviesta
17th April 2014, 01:28
Respect tot ce a facut Alves pt club dar nu se mai poate. Nu sunt singurul care o spune.

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/1496659_832236013471749_8568153221291789880_n.jpg

Xaviesta
17th April 2014, 01:40
Jordi Alba picks up a hamstring injury

Nu cred ca mai prinde vreun meci in acest sezon. Sper sa se refaca pana la Mondial, ar fi o pierdere uriasa pt Spania.

Xaviesta
17th April 2014, 01:44
https://pbs.twimg.com/media/BlYGrtRCEAAwcys.jpg

Xaviesta
17th April 2014, 11:52
Bartra a jucat accidentat ieri cu o sansa mare sa nu termine bine meciul din pct de vedere fizic si s-a intamplat asta.:( sanse bune sa ramanem iar fara CB in lot cu Bilbao.

Jordi la ultima accidentare de genu' a stat 2 luni. Parca suntem blestemati.

Johnny D
17th April 2014, 14:07
N-a demisionat ala inca!?:o:

Sir Black
17th April 2014, 18:26
Previous time Barca lost 3 consecutive games was in Jan-Feb 2003, Liga games v Valencia (2-4), Celta (2-0), Atletico (3-0) [via @barcastat]

Xaviesta
17th April 2014, 20:34
Neymar si Alba out 1 luna. parca nu era de ajuns...

Official: Bartra has a thigh muscle overburdening.

Xaviesta
17th April 2014, 20:58
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/1779836_832254443469906_5127764324360071641_n.jpg

messi19
17th April 2014, 21:16
Neymar si Alba out 1 luna. parca nu era de ajuns...

Official: Bartra has a thigh muscle overburdening.

ce mai conteaza?? mai jos de locul 3 nu putem ajunge.
ar trebui sa ii dea liber si lu Messi. daca tot nu are chef. sa bage de astia mai tineri. am vazut ca au fost adusi de la echipa a doua niste fundasi, la antrenament. mai bine baga unu dintre aia decat sa tot joace cu Busquets acolo.

bogdan_nj
17th April 2014, 22:47
Asa zic si eu. Daca tot e compromis sezonul macar sa ofere experinta unor juniori.

Xaviesta
18th April 2014, 00:15
Nu isi permite. Barcelona daca bate in toate meciurile iar Atleti si Real se mai incurca o data, campionatul e al Barçei. E o sansa f mica dar am spus adevarul, deci Martino nu o sa riste deloc.

Johnny D
18th April 2014, 09:11
ce mai conteaza?? mai jos de locul 3 nu putem ajunge.
ar trebui sa ii dea liber si lu Messi. daca tot nu are chef. sa bage de astia mai tineri. am vazut ca au fost adusi de la echipa a doua niste fundasi, la antrenament. mai bine baga unu dintre aia decat sa tot joace cu Busquets acolo.

Ce v-am tot zis eu!?:rolleyes:

mariomax
18th April 2014, 12:10
in ultimii 5 ani Real a castigat 4 trofee, iar Barca 13. si tot noi ne plangem...

Messi a carat echipa asta spre varf in astia 5 ani, iar anul asta, dupa o accidentare nasoala, a ales sa nu mai riste o alta accidentare pentru a fi prezent la cel mai important eveniment fotbalistic al planetei...

sigur ca va mai prinde unul, insa asta e in America de Sud, iar urmatorul il va prinde spre 30 de ani...

sigur ca nu ne convine insa nu cred ca il putem blama. numai ganditi-va la cate firme si contracte de sponsorizare are in spate si toti il vor la CM...

Sir Black
18th April 2014, 16:39
"Barcelona coach Tata Martino (51) already decided months ago to use a clause in his contract allowing him leave the club in the summer."
Asta explica multe.

Dytza
18th April 2014, 17:43
Orice antrenor care vrea sa faca treaba nu poate ramane intr-un club condus de o "gasca" total paralela cu profesionalismul. Inca sunt de parere ca Tata a avut ghinionul sa prinda o conjunctura extrem de nefavorabila la Barcelona.

Sir Black
18th April 2014, 18:13
Am citit undeva ca echipele lui Tata incep in forta sezonul si termina prost. Asta s-a intamplat si la noi.

bogdan_nj
18th April 2014, 18:18
Da, asa e dar poate trebuia sa anticipeze situatia inainte sa semneze cu Barcelona. Cam de vreo 2 ani toata lumea spune ca Barcelona are nevoie de suflu nou in aparare si in atac. Plus ca de acum 2 ani jucatori gen Puyol, Xavi, Alves au scazut in randament datorita varstei. Era cam clar ca Barcelona avea nevoie de mai multe schimbari inafara de aducerea lui Neymar.

BlueEnergy
18th April 2014, 19:52
http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-17063611-barcelona-calcul-vanzarea-lui-lionel-messi-pretentiile-jucatorului-sunt-considerate-exagerate.htm

http://www.goal.com/en-gb/news/2892/transfer-zone/2014/04/18/4760528/why-barcelona-should-consider-selling-messi

Va spuneam de acum o luna ca pleaca Messi...nu e nimic sigur insa eu cred ca va pleca.

Xaviesta
18th April 2014, 19:56
Da, Messi vrea sa plece, Pedro vrea sa plece, Alexis s-a certat cu Martino, Xavi a cerut jocul de posesie, Alves isi bate joc de toate meciurile etc











































































sure...

Xaviesta
18th April 2014, 20:04
Cativa tineri de la B au fost prezenti la antrenamentul de azi. Sanse sa-l vedem pe Edgar Ie titular sau chiar Bagnack

messi19
18th April 2014, 20:18
http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-17063611-barcelona-calcul-vanzarea-lui-lionel-messi-pretentiile-jucatorului-sunt-considerate-exagerate.htm

http://www.goal.com/en-gb/news/2892/transfer-zone/2014/04/18/4760528/why-barcelona-should-consider-selling-messi

Va spuneam de acum o luna ca pleaca Messi...nu e nimic sigur insa eu cred ca va pleca.

de pe goal.com ai inceput si tu sa dai stiri?? acuma vreo 6 ani il gasisem si eu si tot dadeam pe acolo sa vad ce mai scriu aia. insa dupa ceva timp mi-am dat seama ca 99% din ce scriu ei, is inventii. si multe prostii. gen sport.ro :no::no:

Xaviesta
18th April 2014, 20:23
BwvOPayUFic

mariomax
18th April 2014, 20:24
http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-17063611-barcelona-calcul-vanzarea-lui-lionel-messi-pretentiile-jucatorului-sunt-considerate-exagerate.htm

http://www.goal.com/en-gb/news/2892/transfer-zone/2014/04/18/4760528/why-barcelona-should-consider-selling-messi

Va spuneam de acum o luna ca pleaca Messi...nu e nimic sigur insa eu cred ca va pleca.

ai vrut sa zici ca tu ai vrea sa plece :happy da, e clar ca lumea discuta variante si sunt neintelegeri, insa nu cred ca se va ajunge la vanzarea lui Messi. insa sa vi sa spui dupa acest fel de articole ca -v-am spus eu ca pleaca - asta denota multe...:rosu::))

Xaviesta
18th April 2014, 20:35
Daca e adevarat tot ce am scris mai devreme, inseamna ca Martino chiar a scapat vestiarul de sub control. Si asta chiar nu e ok. A spus Cruyff ca e nebunie in vestiar dar n-am dat prea mare importanta, insa...

Xaviesta
19th April 2014, 15:28
A story from Sport that Alexis Sánchez angrily confronted Gerardo Martino following the Copa del Rey loss and refused to collect his 2nd place medal picked up some transaction over social media yesterday. Well, Alexis has come out and refused all such class. Not a user of social media himself, the Chilean had his agent Fernando Felichevich tweet out the following.

“Having just finished speaking with Alexis, he asked me to flatly deny the story of his altercation with FC Barcelona’s manager. In more than a 10 year career [Alexis] has never had a problem with any of his manager. Alexis did not confront his manager, much less insult him. He has always had an exemplary attitude.”

Sir Black
21st April 2014, 22:49
http://photos-c.ak.instagram.com/hphotos-ak-ash/915558_241550226029714_396506126_n.jpg

Shinnok
21st April 2014, 23:00
sheeeeeee.

poate fi interesant Messi asta :D

Sir Black
22nd April 2014, 10:28
http://img5.bdbphotos.com/images/orig/w/k/wkx79pr7ziyzizzp.jpg?djet1p5k

Xaviesta
22nd April 2014, 13:20
Cesc in 42 Barcelona games he started this season: right attacking midfielder 8 - left attacking midfielder 20 - centre forward 14

Xaviesta
23rd April 2014, 13:28
Barça will be able to sign players this summer. FIFA announced that “FC Barcelona appeal granted suspensive effect”

FIFA said in a statement: "The club FC Barcelona has lodged an appeal before the FIFA Appeal Committee against the decision of the FIFA Disciplinary Committee that sanctioned the club for breaches relating to the international transfer and registration of players under the age of 18. Together with the appeal, the club requested that its appeal be granted suspensive effect.

"In this respect, the chairman of the FIFA Appeal Committee, Larry Mussenden, took into consideration the sanctions imposed against the club, the complexity of the matter, the start date of the next registration period – 1 July 2014 – and the fact that the FIFA Appeal Committee does not seem in a position to take a decision on the main issue early enough so that an eventual appeal of the club against its decision before the Court of Arbitration for Sport would still be decided before the beginning of the next registration period. Consequently, the chairman of the FIFA Appeal Committee considered that the appeal lodged by the club is to be granted suspensive effect.

"In view of the foregoing, the chairman of the FIFA Appeal Committee assures that proper and adequate appeal proceedings will take place and, at the same time, that all rights of the club will be respected."

Catalanul
24th April 2014, 23:59
Tito Vilanova a fost operat din nou. Se pare ca starea lui este grava...

#AnimoTito

Xaviesta
25th April 2014, 19:21
Tito Vilanova passed away after his emergency surgery yesterday. He was 45 years old

RIP :(

Catalanul
25th April 2014, 19:24
RIP Tito!

Merita tot respectul pentru ceea ce a reusit sa faca sezonul trecut la Barcelona in ciuda faptului ca se lupta cu aceasta boala...

Xaviesta
25th April 2014, 19:25
Nu-mi vine sa cred...

Tito Vilanova, a soldier, an example, an amazing man.

Xaviesta
25th April 2014, 19:39
http://madrid-barcelona.com/uploads/editor/gif.gif

SwedishMafia
25th April 2014, 19:40
odihneasca-se in pace....

Xaviesta
25th April 2014, 19:46
pir9c2uJfuI

mariomax
25th April 2014, 19:46
:(

Lordul
25th April 2014, 20:06
Ma incearca acelasi sentimente ca pe 10 mai 2012 cand a murit fulgerator o fosta colega de liceu . Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe Tito ! Mereu in inimile noastre ! Forca Tito ! Forca Barca !

Razor
25th April 2014, 20:14
Aseara am citit stirea cum ca ar fi in stare grava , iar azi parca au scris ca e mai bine...iar acum...:(

Odihneasca-se in pace. RIP Tito. :(

Srdjan
25th April 2014, 20:14
RIP :(. E mult prea devreme sa mori la 45 de ani, RIP again :(. Nu cred ca am auzit vreodata vreo vorba rea despre Tito, 3XRIP :(

Bancaru
25th April 2014, 20:19
Acum o saptamana cautam pe net sa vad ce mai face. Na, iata ce face ! Dumnezeu sa il odihneasca ! Pacat...

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2014/04/25/futbol/equipos/barcelona/1398442769_extras_portada_0.jpg

cataa.
25th April 2014, 20:48
Dumnezeu sa-l odihneasca! :(

miril
25th April 2014, 20:59
Pacat, foarte pacat, ne-a parasit prea devreme. RIP!

phife
25th April 2014, 21:03
:(
sa-i fie tarana usoara.

Cristy RVD
25th April 2014, 21:33
Ce pacat....

RIP!

bogdan_nj
25th April 2014, 21:41
RIP Tito. El este unul dintre creatorii fantasticei echipe a Barcelonei din ultimii 5 ani numita de catre multi specialisti drept cea mai buna echipa din istorie. Dar inainte de toate a fost o persoana placuta si eleganta.

Lordul
25th April 2014, 22:17
RIP :(. E mult prea devreme sa mori la 45 de ani, RIP again :(. Nu cred ca am auzit vreodata vreo vorba rea despre Tito, 3XRIP :(

de astia care mor la 20 de ani ce ai sa zici ? sau la 10 ani ? 5 ani ? etc

El Pistolero
25th April 2014, 22:26
Rip. :( Mult prea tanar.

Srdjan
25th April 2014, 22:55
de astia care mor la 20 de ani ce ai sa zici ? sau la 10 ani ? 5 ani ? etc

E si mai groaznic, insa majoritatea tineriilor care mor intre 16-24 de ani mor datorita prostiilor pe care le fac, asta in cazul in care nu sunt bolnavi. Nu prea ma gandesc la aia care au intrat intr-un copac fiindca au fost prea bauti ca sa mai vada bine drumul

Aurel.D
25th April 2014, 23:07
Nu ºtiu prea multe despre el dar îmi pare rãu cã a murit la doar 45 de ani! Cancerul este o boalã cruntã care te chinuie rãu ºi rareori de iartã. Dumnezeu sã îl odihneascã în pace!

Sir. Eko
26th April 2014, 01:15
Odihneasca-se in pace. Oribila boala asta...imi pare tare rau de el. Mai avea mult de trait...mai avea mult de antrenat...mare pacat.

Shinnok
26th April 2014, 02:06
VIDEO Real l-a omagiat pe Tito Vilanova la meciul de baschet din Euroligã (http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/La+Liga/VIDEO+Real+l-a+omagiat+pe+Tito+Vilanova+la+meciul+de+baschet+di n)

#Respect
Avem de invatat si de aici.

atdi
26th April 2014, 02:50
Sa-i fie tarana usoara! :(

Xaviesta
27th April 2014, 18:13
Superb! si Juvenil A a luat UCL.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/10172749_839320562763294_5510299329752619189_n.jpg

Xaviesta
28th April 2014, 00:03
Dani, you are the MAN!

Alves 1 - 0 Racism

http://cdn.blickers.com/wp-content/uploads/2013/11/dani-alves-sunglasses.jpg

Xaviesta
28th April 2014, 00:41
https://s1.yimg.com/bt/api/res/1.2/xw0WG..qoX.seCWrVJ_Apg--/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NTt3PTY0MA--/http://l.yimg.com/os/publish-images/sports/2014-04-27/a8fa2c40-ce50-11e3-8e56-cde9dd625acc_8f12t.gif

Xaviesta
28th April 2014, 00:51
Dani fucking Alves http://www.soccergaming.com/forums/images/smilies/hail.gif


Alves: "Banana incident? I'm in Spain for 11 years now, and it happens since the start. You have to laugh at those retards."

Alves: "I don't know who threw the banana, but I'd want to thank him. It gave me energy to give 2 more crosses that ended up in goal."

Sir Black
28th April 2014, 01:02
nu il faceai jeg acum 2 luni? :D

Xaviesta
28th April 2014, 01:08
Ce face pe teren ramane acolo. Ma refer la performantele lui. In afara terenului, e un super om si a aratat-o de multe ori.

Eu l-am facut cum l-am facut pt performantele proaste si pentru ca trateaza multe meciuri in bataie de joc. Oricum ca l-am facut asa dupa un meci e nimic. Altii au facut super urat si sunt multi.

Xaviesta
28th April 2014, 21:54
eyv0j61yy5w

Xaviesta
3rd May 2014, 19:20
Alves si Pedro, afara. Nu mai suport asa ceva.

Xaviesta
3rd May 2014, 21:45
:))


Alves you cunt. I hope Messi hits him on the face with a banana.

Xaviesta
5th May 2014, 18:47
Se pare ca Lucho va fi noul antrenor.

Xaviesta
6th May 2014, 22:06
:yes:


Messi has agreed to sign a new contract with Barça. Bartomeu has promised him a competitive team.


EXCLUSIVA: Messi cierra la mejora de su contrato. Acuerdo TOTAL. 20 millones por temporada más 4 por incentivos.

mariomax
6th May 2014, 22:58
se pare ca Messi l-a cerut pe Aguero la echipa ca si conditie de semnare a prelungirii. mi se pare corect.

Sir Black
7th May 2014, 10:25
/watch?v=WyVpy_q0Rmk

Xaviesta
7th May 2014, 13:58
MAtS is the boss!

https://pbs.twimg.com/media/BnBTuXSIQAAF9La.png:large

Cristy RVD
7th May 2014, 14:02
E normal sa aiba cifre mai bune atat timp cat are mai mult de aparat.

Razor
7th May 2014, 17:41
Cica si-a prelungit Me$$i contractul...a 54-a oara anul asta. :))

Sir Black
8th May 2014, 10:18
Unii fani ai Barcei sunt chiar cretini:

"Daca sunt vanduti Fabregas, Dani Alves, Song, Pique si Iniesta, pot fi adusi Aymeric Laporte, David Luiz, Paul Pogba, Eden Hazard si Kun Aguero. De altfel presedintele interimar spunea ca Barcelona are ca buget de transferuri 200 de milioane de euro, deci daca Fabregas va fi vandut pe 55 de milioane de euro, asa cum s-a spus, la Manchester United, iar pe Pique si Dani Alves impreuna ai lua pe putin 40 de milioane de euro, iar daca eventual l-ai da si pe Iniesta ai lua si pe el macar 25 de milioane de euro, ai avea practic 320 de milioane, iar cu banii astia linistit i-ai putea lua pe cei pe care i-am enumerat, ba chiar pe langa ei ai mai putea lua un Vidal sau un Reus. Mai iei si un antrenor care sa schimbe filozofia echipei, cum ar fi Rudi Garcia, Brendan Rodgers sau Klopp si pana in 206 cel tarziu ai o echipa mai tare decat cea din anii 2008-2011...."

Sir Black
8th May 2014, 10:38
http://pbs.twimg.com/media/BnDqiRlIYAACQsP.jpg:medium

Xaviesta
9th May 2014, 20:53
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/1978695_846548425373841_4957392690145033604_n.jpg

Xaviesta
12th May 2014, 14:06
heartattack

http://giant.gfycat.com/InsecurePleasantAbyssiniancat.gif

messi19
13th May 2014, 06:53
si conform unora, Messi l-ar fi cerut pe Aguero de la anu. dar si sa fie pastrat Pinto. ceea ce mi se pare o nesimtire. sa ceri un jucator foarte bun sa zicem ca mai merge. dar sa ceri sa ramana un portar nesigur doar pt ca esti tu prieten cu el......

Xaviesta
13th May 2014, 08:04
Probabil o sa fie a treia varianta. Cum e Oier acum.

messi19
13th May 2014, 17:19
bine, aia nu e deranjant. numai a doilea portar sa nu fie. da poate cand a zis ca pleaca la finalul sezonului, vorbea serios :)

Xaviesta
16th May 2014, 20:47
O veste foarte proasta pt aia care isi faceau sperante. :))

http://www.fcbarcelona.com/football/first-team/detail/article/agreement-with-leo-messi

Xaviesta
17th May 2014, 01:24
gYLUnnvpUpg

Xaviesta
19th May 2014, 13:46
Total Stats:



GOALS: 148

Messi 41
Alexis 21
Pedro 19
Neymar 15
Cesc 13
Tello 5
Adriano 4
Alves 4
Pique 4
Xavi 4
Busquets 3
Iniesta 3
Bartra 2
Puyol 2
Dongou 1
O.g. 7



ASSISTS: 107

Cesc 17
Alexis 15
Messi 14
Iniesta 11
Neymar 11
Pedro 9
Xavi 7
Montoya 5
Adriano 4
Alves 4
Tello 4
Alba 2
Busquets 2
Bartra 1
Song 1

Xaviesta
19th May 2014, 20:19
Leo a semnat! :ok:

OMUcrcs4KBo

Xaviesta
19th May 2014, 20:56
http://i312.photobucket.com/albums/ll349/Todosobrecamisetas/Clubes%202014/14BARCALEAK2.jpg

http://i312.photobucket.com/albums/ll349/Todosobrecamisetas/Clubes%202014/14BARCALEAK3.jpg

Xaviesta
19th May 2014, 21:18
Luis Enrique signs two year deal as new FC Barcelona manager

Xaviesta
19th May 2014, 21:27
Tot oficial: ter-Stegen, Rafinha si Deulofeu se vor intoarce, Pinto pleaca.

Xaviesta
19th May 2014, 21:51
Lucho & Pep with a fan

https://pbs.twimg.com/media/BoBOxd1IYAAVxv3.jpg:large

Xaviesta
22nd May 2014, 18:42
http://estaticos.sport.es/resources/jpg/6/1/ter-stegen-con-nueva-camiseta-1400764335416.jpg

Xaviesta
22nd May 2014, 19:25
AImNafeyktM

Lordul
22nd May 2014, 21:19
Pinto s-a retras si s-ar putea sa ramana in staff

messi19
22nd May 2014, 22:09
AImNafeyktM

tot vad zvonuri pe net. Arsenal vrea sa dea 40-50 mil pe Benzema. nu stiu cine il vrea pe atacantul de 40 mil a lu real.
si altele... Liver il vrea pe atacantul de 18 mil de lire a lu Barca. cum dracu sa coste Benzema 40-50 mil si Alexis in jumate???
ultimul zvon cu Llorente+ 20 mil pt Alexis ar mai merge. dar fara 30 mil, chiar nu vad de ce l-ar da Barca.:groggy:

Xaviesta
22nd May 2014, 22:14
Mda, sunt multe zvonuri idioate. Adica in zilele noaste Illarramendi costa 39, Lucas 45, Hulk vreo 60, Bale 100 si asa mai departe. Pai Alexis costa cel putin 40-45, dar stim cu totii ce conducere are Barcelona. Daca era la alta echipa, Zubi era in stare sa plateasca 50.

Totusi, parerea mea e ca multe zvonuri nici nu sunt adevarate. Apareau zvonuri "Alexis la Juve" iar a 2-a zi "not true" si asa mai departe. Acum cica Pedro e foarte aproape de Liverpool dar nici pe asta nu o cred.

Pana acum cateva saptamani se scria in fiecare zi ca Luiz e ca si luat si de atunci nu a mai aparut nimic.


Acum cu Lucho antrenor e altceva, el are ultimul cuvant de spus asa ca e total diferit fata de ce se negocia cand era Martino antrenor.

delaparis
26th May 2014, 23:49
E adevarat ca se prepara un schimb Alves - Marquinhos? :rolleyes:

Sir Black
27th May 2014, 00:02
Sa speram!

Xaviesta
27th May 2014, 06:36
Mai bine nu

messi19
27th May 2014, 16:11
asa zic astia. chiar nu stiu ce sa zic de Marquinios asta. nici la mondiale nu a fost luat.
se vorbeste de Benatia de la Roma. pe ala parca l-as vrea la Barca.
oricum, se tot vorbeste de Marquinios, Benatia, Miranda. ca o sa vina 2 fundasi centrali . pai e Pique acolo.nu vad cine ar da cate 25-30 mil pe doi fundasi, in conditiile in care unul ar fi rezerva. sau ar ajunge Pique rezerva si astia titulari.
ar fi mai logic unu dintre astia scumpi + unu de 10-15 mil care sa fie rezerva. nu imi vine nici un nume in gand.

Xaviesta
27th May 2014, 17:35
Pique a fost genial sezonul asta, cu niste exceptii pe la inceput. O sa fie titular, nu conteaza cine vine, ramane in continuare top 4 lejer. Benatia e world-class, ar fi super sa vina! Insa 20M + Alves pentru un pusti de 20 de ani care a fost a 3-a sau a 4-a optiune la PSG, chiar e prea mult. Bartra a fost foarte bun, nu ne trebuie Marquinhos. Ne trebuie un fundas bun, experimentat, nu alt pusti care nu s-a inegrat la PSG si nu stii daca o sa confirme la Barcelona.

Dytza
27th May 2014, 18:00
pai e Pique acolo.nu vad cine ar da cate 25-30 mil pe doi fundasi, in conditiile in care unul ar fi rezerva. sau ar ajunge Pique rezerva si astia titulari.

Accidentarile nu te lasa niciodata sa faci astfel de calcule. Nu uita ca la inceputul sezonului aveam teoretic 4 optiuni pentru CB, dar am ajuns sa jucam o finala de cupa cu un Bartra nerefacut langa Mascherano, pe langa meciul/meciurile din campionat in care a jucat Busquets fundas central.

messi19
27th May 2014, 18:14
imteleg ce zici. insa nici o echipa pe planeta asta nu are 3 fundasi de 30-35 mil (sau 20 mil cazul lui Miranda).
de exemplu il ai pe Pique. il iei pe Benatia ca titular. il ai pe Bartra ca rezerva + inca un fundas de 10-15 mil. care sa fie rezerva. inca o data , nu imi vine cineva in minte. plus sa aiba de la a doua o a 5 a varianta. am inteles ca vrea sa aiba 5 centrali.
daca se accidenteaza Pique sau Benatia il bagi pe Bartra sau celalalt. si ii ai pe ala de la a doua plus unu din cele doua prime rezerve. ar fi culmea sa te trezesti ca ti se accidenteaza 4 fundasi centrali intr-un sezon.

insa. daca il ai pe Pique. si ii iei de exemplu pe Benatia cu 30 mil si pe Marquinios cu 35 mil ( indiferent daca e Dani in afacere sau nu). la amandoi tre sa le dai salarii maricele. care dintre cei 3 accepta sa stea rezerva?? plus ca il mai ai si pe Bartra.

Real de exemplu ii are pe Pepe si Ramos,plus rezerve Varane si inca unu. si cam la fel is exemeplele si la restul echipelor.

Xaviesta
28th May 2014, 17:14
"Alexis is not a Barcelona player who is on the market," the Catalan club's president Josep Maria Bartomeu announced.

"He has a contract with us and that is the only thing that counts. He has had an excellent season for us.

"Obviously, he is part of our plans for next season. We have always wanted him here and he is a highly valued player at this club."

messi19
28th May 2014, 20:54
da. cumva cred ca ar trebui pastrat. sa il vanda pe Pedro si sa ia un 9 in loc. se tot zice ca Llorente ar fi tinta principala. am avea Messi, Neymar, Deulofeu, Alexis si Llorente. daca Messi e batut in cuie... pe ceilalti 4 ii tot poate roti. niciunu dintre ei nu poate sa aiba pretentia sa fie titular 100% la Barca.
si bineinteles... mai prin cupa, mai prin meciurile usoare din campionat, ar putea sa le mai dea sanse si unora ca Munir, Adama sau Dongou. sa nu faca ce a facut Tata anu asta.
asta la nivel de atac. ca mai sunt si pe la mijloc sau aparare cativa care ar trebui sa primeasca cateva minute din cand in cand.

Xaviesta
28th May 2014, 20:57
Rafinha probabil o sa primeasca sansa pe care Thiago nu a avut-o niciodata. Imi place enorm jucatorul asta, de-abia astept sa-l vad in echipa Barçei.

Dytza
28th May 2014, 23:00
am inteles ca vrea sa aiba 5 centrali.
daca se accidenteaza Pique sau Benatia il bagi pe Bartra sau celalalt. si ii ai pe ala de la a doua plus unu din cele doua prime rezerve. ar fi culmea sa te trezesti ca ti se accidenteaza 4 fundasi centrali intr-un sezon.

Nah, 5 centrali nu vom avea sigur. Sau cel putin nu mi se pare posibila o astfel de situatie la Barcelona dupa ultimii ani in care am fost obisnuiti cu tot felul de improvizatii.

messi19
29th May 2014, 07:32
pai da, da poate le-a venit mintea la cap si cumpara si ei niste fundasi calumea. sa nu se mai prosteasca atata cu improvizatiile.

Xaviesta
30th May 2014, 16:24
Official: Carles Puyol becomes assistant of sports director Andoni Zubizarreta.

Great news!

Xaviesta
31st May 2014, 13:56
Alexis is the only player from Europe's top 5 leagues with 20+ assists & 20+ goals this season (club & country) 28g+20a!

messi19
1st June 2014, 09:30
mda, si cu toate astea, conform presei catalane, se pare ca el pleaca, dar ramane Pedro :|

Xaviesta
1st June 2014, 13:14
Presa catalana e de *****. Tot astia scriau ca Luiz e ca si cumparat de Barça, aia de la RAC au dat niste "declaratii" false ale lui Marquinhos, apoi brazilianul a spus pe twitter ca nu este adevarat. Bartomeu a spus clar ca nu e de vanzare.


Villa doar ce a anuntat ca va pleca de la Atletico vara asta. (Probabil la New York City FC) SI cand te gandesti ca multi s-au suparat ca nu a ramas... :))

Xaviesta
2nd June 2014, 13:50
3VBcufVVDP0

Sir. Eko
6th June 2014, 12:11
Rakitic o sa joace la Barcelona pana in 2019.

Xaviesta
6th June 2014, 12:39
Inca nu e oficial, dar ar fi genial trasferul. Mai ales ca ar costa 15-20M.

Sir. Eko
7th June 2014, 14:56
Inca nu e oficial, dar ar fi genial trasferul. Mai ales ca ar costa 15-20M.

E oficial. Am vorbit eu :D. Rakitic e in, Cesc e out.

Xaviesta
7th June 2014, 15:00
E oficial. Am vorbit eu :D. Rakitic e in, Cesc e out.

http://replygif.net/i/1458.gif

Xaviesta
7th June 2014, 16:22
https://pbs.twimg.com/media/BphafYVCAAEQP8e.jpg

Xaviesta
7th June 2014, 21:58
Mascherano renews until 2018

Super! E un adevarat lider, ma bucur ca ramane.

Xaviesta
9th June 2014, 20:07
ocsEqAzzSW8

Xaviesta
12th June 2014, 19:56
Cesc --> Chelsea 33M :nope: Suma aia e penibila. Minim 40 trebuia.

Asta ca sa ne dam seama cat de retardati sunt cei din conducere.

https://pbs.twimg.com/media/Bp8VRfkIAAAoPAC.png:large

Catalanul
13th June 2014, 01:48
Si o sa-l ia pe Rakitic, care mai are UN AN de contract, cu 27 de milioane de €... Zubizarreta isi bate joc de echipa in continuare si inca nu a adus niciun fundas central.

Eddy DoubleD
14th June 2014, 14:46
Nasser Al-Rayes @_AlRayes 32m
Xavi signed with Qatari club Al-Arabi for 3 seasons and with a yearly salary of 8.3 million euros.

La echipa lui Dan Petrescu :))

Catalanul
15th June 2014, 23:43
Cica Higuain e foarte aproape de a semna cu Barcelona (MARCA).

Xaviesta
16th June 2014, 16:55
https://pbs.twimg.com/media/BqP_oiiCAAAi-vR.jpg:large

Sir Black
16th June 2014, 21:07
Gata, Rakitic e al nostru oficial.

Xaviesta
25th June 2014, 14:52
Bravo e oficial

cataa.
25th June 2014, 15:03
si care joaca titular? Bravo sau ter Stegen?

Xaviesta
25th June 2014, 15:42
Ter-stegen dar o sa fie si rotiti.

Catalanul
25th June 2014, 23:47
Prin Spania se zvoneste ca favoritul lui Luis Enrique e Claudio Bravo.

Xaviesta
28th June 2014, 22:42
Ii va fi foarte greu lui Lucho sa aleaga. Bravo a fost bun rau la Mondial. Alexis absolut fabulos, Bartomeu deja a spus ca nu e de vanzare si orice oferta sub 50M nu ar trebui luata in considerare.

Cel mai mult ma bucur ca avem 2 portari buni, nu mai tremuram la fiecare faza cu Pinto

Nadalfan
29th June 2014, 14:52
Cea mai tare varianta ar fi as semneze Valdes prelungirea :)).Odata cu revenirea cheliosului,Bravo si Ter Stengen o sa mai prinda sa joace doar prin amicale si Cupa del Rey :)).

Xaviesta
30th June 2014, 13:29
@WhoScored: Alexis Sánchez: Has completed the most successful dribbles (22) at the 2014 World Cup #chi

Xaviesta
1st July 2014, 14:13
Rakitic a luat numarul 4.

Xaviesta
3rd July 2014, 01:07
Cred ca mor daca vine Suarez... Si e foarte aproape :D

mariomax
3rd July 2014, 15:16
2 portari, Rakitic, Suarez. mai trebuie 2 centrali.

Xaviesta
3rd July 2014, 16:27
ter-Stegen, Bravo, Rafinha, Deulofeu, Rakitic, Suarez.

Barcelona are lejer cel mai bun atac din lume cu Suarez. Alexis e bun rau, imi place la nebunie dar Suarez e cel mai bun ST din lume. Nu e de gluma.:D

Mai trb 2 CB si probabil 1 RB.

messi19
6th July 2014, 20:36
Si totusi, daca vine Suarez tre sa plece cineva. Pedro mai este la Barca? Dar probabil pleaca Alexis pe aproximativ 25-30 mil.
Daca ramane Alexis si vine Suarez, ar avea cel mai bun atacant argentinian, brazilian, chilian si uruguayan.

torinezu
7th July 2014, 10:33
se pare ca alexis va ajunge la arsenal (facandu-i astfel loc lui suarez), care va plati 40 mil. euro barcei, iar salariul lui va fi mai mare decat la catalani. o afacere buna pentru el, dar mi-ar fi placut sa ramana totusi, mi s-a parut cel mai activ si constant atacant al barcelonei in ultimul an.

http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2014/07/06/4940443/barcelona-accept-arsenals-40m-offer-for-alexis?ICID=HP_TS_1

Xaviesta
7th July 2014, 14:05
Inca nu e oficial dar cred ca Alexis pleaca. Alexis e world-class, nu accepta sa fie rezerva, dar e mai bine. Suarez e cel mai bun ST, e absolut nebun omul, iar Alexis cu un "free role" la Arsenal o sa faca numai performante superbe.
43M nu e rau, avand in vedere ca spartii de la Juve nu voiau sa ofere mai mult de 20M.

Cred ca Barça o sa il ia si pe Cuadrado.

Cam asta o sa fie echipa Barcelonei, dar eu cred ca Mascherano va avea un rol mult mai important, la mijloc.

http://this11.com/play/abHegTSal8.png

phife
7th July 2014, 14:07
cuadrado e mai capiu ca dani alves. are momente cand e absent si pe faza ofensiva si pe cea defensiva. dar are momente ( ca in meciul cu juve din tur ) cand e peste tot in banda dreapta
arata bine barca

torinezu
7th July 2014, 14:31
...dar eu cred ca Mascherano va avea un rol mult mai important, la mijloc.



dupa cum zic de nu stiu cand, locul lui e la mijlocul terenului, asa cum joaca la nationala, si nu fundas central. s-a vazut si in meciul cu belgienii ce tare e pe postul ala.
mi-ar placea mult sa-l vad in mijlocul apararii, langa piquet, pe hummels...

Xaviesta
7th July 2014, 14:36
Pai da, el e mijlocas defensiv. E genial pe postul ala, e lejer printre cei mai buni. Pana sa vina Lucho era aproape out, apoi a semnat un contract nou. Lucho a spus ca are calitatile unui capitan si noul capitan va fi ales de jucatori. Cele mai mari sanse le au Messi Iniesta Busquets si Mascherano. Masche e cel mai bun imo.

Xaviesta
10th July 2014, 19:51
In:
Deulofeu
Rafinha
Ter Stegen 12M
Bravo 12M
Rakitic 18M
Suarez 75M

= 112M

Out:
Cesc 33M
Alexis 43M
JDS 2M
Cuenca

=78M


Transferbudget: 120+ M. Inca mai avem 70-80+ pentru 2 CB si un RB


Mai pleaca Tello, Afellay si poate Song.

cataa.
11th July 2014, 15:44
se pare ca a semnat vampiru' :))

phife
11th July 2014, 15:52
a venit suarez. :happy
inca 1000 de spanioli disponibilizati

Xaviesta
11th July 2014, 16:53
Luis Suárez, bitches!

Xaviesta
11th July 2014, 18:44
TANexGIsYqE

delaparis
12th July 2014, 00:29
70 de milioane ...
Va avea drept de joc doar in octombrie iar de antrenament nu mai vorbim :cool:

Cristy RVD
12th July 2014, 00:53
70?

Acum am si eu motiv sa urmaresc meciurile Barcei cu interes :D

Razor
12th July 2014, 01:01
Cam mult dupa parerea mea pentru un jucator de aproape 28 de ani care sta 4 luni pe tusa.

Ramane de vazut...poate fi un Ibra 2 si peste 1-2 ani va pleca pe 20-25 de milioane , sau poate va rupe tot...cred totusi ca Barca trebuia sa se ocupe mai intai de aparare , dar probabil vor mai pleca jucatori si fac ei rost de bani.

phife
12th July 2014, 01:11
la cum il stiu eu pe suarez nu o sa ii placa rolul de sugaci pt messi. dar o sa faca un efort pt nevasta-sa.
ce e clar e ca anul asta ucl se duce tot la o echipa cu datorii, multe sterse, dintr-o tara latina cu un nou rege

Xaviesta
12th July 2014, 01:54
Rolul lui Messi se va schimba fara Xavi in teren. Deja a jucat playmaker cateva meciuri sezonul trecut. Si Leo a spus de multe ori ca prefera sa joace cu un atacant in fata lui, asa ca Suarez e perfect.

75M e un pret bun pentru Suarez. Merita, are 27 de ani jumate. Messi s-a inteles cu Ibra ca joc dar suedezul are acel ego, prefera sa fie starul nr1 si asa mai departe. In fine, s-au schimbat multe de atunci.

phife
12th July 2014, 02:05
whatever. imi displace realul mai mult ca barca
75 e un pret mic. liverpool o sa aduca niste nimeni scumpi de banii astia.

Xaviesta
12th July 2014, 02:10
Btw, Kroos la Madrid e aproape oficial, in jur de 25M. Prima optiune a lui Kroos a fost Barcelona, chiar si agentul lui l-a oferit de 2 ori la Barça, dar e ceva dubios.

Bayern a renuntat prea usor la el, Pep nu l-a placut prea mult, si se zvoneste ca Pep a vorbit cu Lucho despre Kroos si acesta i-a spus sa renunte la el.

phife
12th July 2014, 02:20
atunci pep e un idiot.
bine, il are pe götze care face un cuplu genial cu lewandovski dar nu renunti la toni kroos pe 25 de milioane.
la barca un neymar - kross - messi - suarez ar fi mers. depinde si unde mai joaca messi ca ii schimba lumea pozitia ca dracu. kroos e peste ozil si e mai penetrant. si e ieftin, de banii astia real l-a luat pe isco.

Xaviesta
12th July 2014, 02:33
Kroos e total diferit de Ozil, nici nu joaca pe aceeasi pozitie. Dar e bun, normal ca l-as fi vrut la Barcelona. Kroos in jur de 25, Isco 30 si Illlarramendi 39.:))

Kroos a plecat si pe 25 pt ca era in ultimul an. Faza e ca nu s-au straduit prea mult sa ii prelungeasca contractul, aici nu e vina lui Pep. Apoi si Zubi a avut un cuvant de spus, nu doar Lucho.

phife
12th July 2014, 02:39
kroos poate juca oriunde la mijloc.
illarramendi 40? sunt unii care se ard mai trist ca liverpool :)))))

sanchez e world class. s-a renuntat prea usor la el in opinia mea

miril
12th July 2014, 10:32
kroos poate juca oriunde la mijloc.
illarramendi 40? sunt unii care se ard mai trist ca liverpool :)))))

sanchez e world class. s-a renuntat prea usor la el in opinia mea

La Real nu se pune problema de bani ci sa achizitioneze...trofee (umane). E bine si pentru Suarez si pentru Liverpool caci aerul in PL nu mai era respirabil (din cauza bacteriilor din cavitatea bucala). Barca are tot ce trebuie ca sa-i ofere posibilitatea lui Suarez sa produca goluri cu nemiluita plus ca va dinamiza jocul ofensiv care devenise o paranteza in ultima vreme, la catalani. O achizitie extra smart.

torinezu
12th July 2014, 12:53
hristo stoicikov e foarte nemultumit pentru plecarea lui alexis, dupa ce barca l-a cedat lui arsenal pentru 44 mil euro ; "... am vandut unul dintre cei mai buni fotbalisti. Alexis era cel mai bun jucator al Barcelonei, datorita vitezei sale, determinarii si a mentalitatii...."

si un zvon lansat de ziarul de casã al barcelonei, "el mundo deportivo": transferul lui jan vertonghen, de la tottenham, are sanse mari sa se concretizeze, pentru o suma de cca 25 mil. euro...

messi19
13th July 2014, 19:48
Verto ar fi perfect la Barca. Dai 25 mil pe un super fundas, nu 40 pe un brazilian care nici nu e titular la echips de club sau nationala.

Srdjan
16th July 2014, 14:58
A plecat Tello la FC Porto

Xaviesta
23rd July 2014, 01:45
Juanju Brau (Messi's physio) on why Messi doesn't run enough:

http://s11.postimg.org/pg8xxh40j/image.jpg

Xaviesta
23rd July 2014, 01:46
Juanju Brau (Messi's physio) on why Messi doesn't run enough:

http://s11.postimg.org/pg8xxh40j/image.jpg

phife
23rd July 2014, 02:10
ciudata afectiune, nu am mai auzit..

Xaviesta
23rd July 2014, 12:51
Jeremy Mathieu e oficial

“I was alive when Barça signed a centre-back after 1,792 days”

Mad_max
24th July 2014, 21:29
Din ce am citit pe sport.es daca nu vine Marquinhos(ceva de genu mission impossible) ramanem doar cu Mathieu ca si noua achizitie pe fund...mult prea putin.

Nadalfan
24th July 2014, 22:15
Daca si acum va plangeti.....Suarez,Rakitic,Mathieu,Ter-Stengen,Bravo plus revenirile lui Deulofeu si Rafinha.In momentul asta e destul de evident ca aveti cel mai bun lot din Primera.Uni cred ca a transfera un jucator pe zeci de milioane e cel mai usor lucru uitand sa se gandeasca la faptul ca un jucator defensiv niciodata nu va fi un produs de marketing(deci,investitia nu poate fi amortizata).

phife
24th July 2014, 22:20
visul ud al celor de la uefa se realizeaza anul asta. banii castiga din nou.

Franz
25th July 2014, 10:37
la real nu se pune problema de bani ci sa achizitioneze...trofee (umane).
+1

sannicola
6th August 2014, 23:36
Napoli Barcelona 1 : 0
Nice Barcelona 1 : 1
Huelva Barcelona 0 : 1
Barcelona Espanyol 0 : 0

Cam jalnici pana acum in amicale :D.Nu am vazut nici o patida probabil au jucat cu multe rezerve :thinkso:

Sir. Eko
9th August 2014, 05:17
Vermaelen ?

Xaviesta
9th August 2014, 10:14
Vermaelen 15M. Ar ttrebui sa fie anuntat oficial azi.

Xaviesta
9th August 2014, 19:48
Rakitic e unul dintre celemaibune transeruri din aceastavara. Doar 18M! Nu ma asteptam sa arate atat de bine in amicale.

delaparis
14th August 2014, 16:32
Suarez se poate antrena dar tot nu are drept de joc pana in octombrie. TAS a pupblicat decizia azi.

Xaviesta
17th August 2014, 17:18
http://s17.postimg.org/6w2q0yx1b/image.jpg

Xaviesta
17th August 2014, 17:32
Lucho azi la conferinta, pe scurt:

- Suarez va debuta maine
- Barça va mai cumpara jucator/jucatori (Cuadrado si/sau Douglas)
- Messi va avea libertate totala
- Jucatorii de la B vor juca des si vor ajuta echipa (Munir a fost foarte bun in preseason, e si favoritul lui Lucho, cred ca va juca foarte des. Mai ales ca Deulofeu a fost imprumutat la Sevilla)

Xaviesta
27th August 2014, 01:52
Official: Barcelona announce the transfer of Sao Paulo right back Douglas (24) for 4M plus 1.5M incentives based on games played #fcblive

Sir. Eko
27th August 2014, 05:31
Cine e ala ?

Xaviesta
27th August 2014, 07:53
Fundas dreapta brazilian.

Xaviesta
22nd September 2014, 13:11
0 goluri primite in 5 meciuri #LuchoEra

Messi e incredibil de bun ca playmaker in noul sistem, cu 2 atacanti in fata lui. Pasele lui sunt foarte underrated. Neymar in sfarsit constant in fata portii, si cand incepe si Suarez... :D Sandro si Munir surprinzator de buni la 19 ani. Pedro printre cei mai slabi, nimic nou. Rakitic cred ca a fost cel mai bun jucator pana acum.

Btw, astia smecheri care fac misto de Rafinha ar trebui sa tina cont ca brazilianul a avut deja 3 accidentari sezonul asta. Accidentari mici, dar care l-au tinut departe de teren si iesit din forma.

Xaviesta
24th September 2014, 19:57
zg_3yKJPkRc

messi19
29th September 2014, 22:05
Conform gsp, din 401 goluuri marcate de Messi, 347 sunt din afara careului. :))) si lumea zice ca da gol numai din careu, cu poarta goala. :)) totusi, tind sa cred ca undeva e o greseala.

delaparis
7th October 2014, 22:42
Va juca Barcelona in Ligue 1? :rolleyes:

http://www.20minutes.fr/sport/football/1456287-20141007-espagne-barca-renseigne-jouer-ligue-1

Razor
7th October 2014, 23:09
Ciudata mentalitate...catalanii vor independenta , dar sunt dispusi sa joace fotbal intr-o tara straina. :)) Sa isi faca liga proprie...

delaparis
7th October 2014, 23:17
Ar fi nasol pt echipele din Ligue 1. PSG in schimb nu ar avea probleme.
Ii batem cand vrem :D

Xaviesta
13th October 2014, 19:25
Suarez a fost bun in aceste amicale. S-a vazut ca nu e la maxim, dar totusi. 2 goluri azi + voleul din primul amical. Be scared, Iker :D

Xaviesta
16th October 2014, 14:01
http://storage01transcoder.rcs-rds.ro/storage/2014/10/16/331773_331773_messi_1.jpg

W-d2d8Px6T8

Sir. Eko
16th October 2014, 14:40
Ba io am vazut primul lui gol pentru Barcelona, LIVE on TV :D. Nu is fraier.

torinezu
26th October 2014, 11:23
doua meciuri importante, doua examene, a avut barca in toamna asta: cu psg si real. le-a pierdut si a ramas corijenta la ambele. :(
din pacate piquet nu-si revine deloc, mathieu nu-i pujol, mascherano e bun, dar ca inchizator, bartra e slabut iar vermaelen inca nu-i. doar cu portarul nu se poate spune ca echipa are aparare...:rolleyes:

Sir. Eko
26th October 2014, 20:18
doua meciuri importante, doua examene, a avut barca in toamna asta: cu psg si real. le-a pierdut si a ramas corijenta la ambele. :(
din pacate piquet nu-si revine deloc, mathieu nu-i pujol, mascherano e bun, dar ca inchizator, bartra e slabut iar vermaelen inca nu-i. doar cu portarul nu se poate spune ca echipa are aparare...:rolleyes:

Mama frate :)). Doua meciuri conteaza restu de 8 nu. Nu ii chiar asa. Pique e slab, a fost un fundas mediocru toata cariera lui. Mathieu mie imi place foarte mult, e bun si e foarte inteligent.

Au fost doua deplasari grele, cine castiga meciurile alea? Putine echipe, poate Bayern ?
Nu se supara nimeni, sa bata Barca 8 echipe slabe la rand apoi sa piarda un meci cu Real...si tot asa. Se castiga campionatul si asa. Lejer chiar.

mariomax
26th October 2014, 20:53
foarte bine spus. Barca se va mai lega usor, lucrurile sunt in schimbare ca si sistem.

daca Messi facea 2-0 nu mai vedem cohorta asta de laudatori la adresa Realului, care nu a facut altceva decat sa profite de greselile Barcei. greseli care sper sa dispara.

torinezu
1st November 2014, 12:30
Mama frate :)). Doua meciuri conteaza restu de 8 nu. Nu ii chiar asa. Pique e slab, a fost un fundas mediocru toata cariera lui. Mathieu mie imi place foarte mult, e bun si e foarte inteligent.

Au fost doua deplasari grele, cine castiga meciurile alea? Putine echipe, poate Bayern ?
Nu se supara nimeni, sa bata Barca 8 echipe slabe la rand apoi sa piarda un meci cu Real...si tot asa. Se castiga campionatul si asa. Lejer chiar.

restul de 8 meciuri au fost cu adversari facili. in cele doua importante care au contat, barca a luat 6 (sase) goluri. nu era obligatoriu sa castige, erau bune si egalurile.
dar daca la tine conteaza doar victorii cu granada sau getafe...
intr-adevar, mathieu e foarte inteligent. cred ca nici piquet nu-i prea tolomac. http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing021.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php) esti tare.... :ok:

Sir. Eko
1st November 2014, 14:54
restul de 8 meciuri au fost cu adversari facili. in cele doua importante care au contat, barca a luat 6 (sase) goluri. nu era obligatoriu sa castige, erau bune si egalurile.
dar daca la tine conteaza doar victorii cu granada sau getafe...
intr-adevar, mathieu e foarte inteligent. cred ca nici piquet nu-i prea tolomac. http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing021.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php) esti tare.... :ok:

Is destul de tare, asta e adevarat.
Piquet in schimb nu exista, nu stiu cine e. Pique e slab, asta am zis si eu. Mathieu e jucator bun.

In economia unui campionat 8 meciuri cu adversari facili castige valoreaza mai mult decat un meci pierdut cu Real Madrid, asta incerc sa spun si aici ca iti place ca nu am dreptate. Ca tu vezi altcumva lucrurile pentru ca vrei sa te iei de Barcelona ii alta treaba, faci si zici ce vrei.

Xaviesta
1st November 2014, 15:19
Mathieu si Mascherano a fost de departe cel mai bun cuplu ce centrali al nostru sezonul asta. Pique cel mai slab dintre toti, omul e retardat. Azi a fost lasat in afara lotului pentru ca a vorbit la telefon pe banca la meciul cu Espanyol.

Si Eko are dreptate. De exemplu, cu ce ne-a ajutat pe noi sezonul trecut ca i-am batut de 2 ori in campionat pe Real? Sezonul trecut am pierdut campionatul pe mana noastra, in meciurile cu Granada, Valladolid, Elche, Getafe si asa mai departe.

Xaviesta
2nd November 2014, 19:47
Si unii dau vina pe Lucho... penibil. atat spun.

bHIpoP3lMeo

Johnny D
3rd November 2014, 13:35
Xaviestule, abia asteptai sa intre Suarez, cum a intrat cum praf, infrangeri pe linie!
De cand n-a mai avut Barca 2 la rand in campionat!? Trebuie ca e un nou record al ultimilor ani!:))

Xaviesta
3rd November 2014, 15:32
Suarez a fost cel mai bun de pe teren cu Real si Celta. Asta e. Shit happens, problema a fost altundeva.

Ultimele 2 infrangeri la rand au venit in 2008, printre primele meciuri ale lui Pep. De aia spuneam ca e devreme sa se ia retardatii de Lucho.

Nadalfan
3rd November 2014, 16:22
Cu Real,Suarez a jucat bine.Cu Celta insa a jucat slab.

jo27
3rd November 2014, 16:33
Suarez a fost cel mai bun de pe teren cu Real si Celta. Asta e. Shit happens, problema a fost altundeva.

Ultimele 2 infrangeri la rand au venit in 2008, printre primele meciuri ale lui Pep. De aia spuneam ca e devreme sa se ia retardatii de Lucho.

De pe teren sau din echipa Barcei?

Suarez e un jucator fabulos, nu lipsa de valoare e problema lui. Acum, ar fi fost si culmea sa fie exceptional direct dupa 4 luni de inactivitate. Plus ca, cu Real, pina a obosit, a jucat foarte bine, numai ca acolo nu era suficient sa joace doar el foarte bine, totusi a intilnit cea mai buna echipa din Europa. Iar cu Celta, cit am vazut, au avut si ghinion blau-granistii, nu se poate reprosa foarte mult.

Xaviesta
3rd November 2014, 16:35
Suarez a fost mai bun in meciul cu Celta, a fost cel mai activ. A spus si el ca s-a simtit cel mai bine. Oricum e clar ca nu are meciuri in picioare, dar deja se vede prezenta lui acolo. Pacat ca au avut ghinionul ala cu Celta.

Johnny D
4th November 2014, 10:46
Pariez ca-n urmatoarele 2 meciuri de campionat, Barca se va impune, probabil chiar la scor, nici nu ma intereseaza unde si cu cine joaca!:) Cu Real sigur nu, deci nu-i problema!:))

Xaviesta
6th November 2014, 19:10
Goals & Assists (Club + Country) 2014:
1. Messi 66
2. Ronaldo 63
3. Benzema 50
4. Alexis Sanchez 45
5. Bale 39

It's Leo's weakest year ...

TheIceMan
6th November 2014, 19:16
Goals & Assists (Club + Country) 2014:
1. Messi 66
2. Ronaldo 63
3. Benzema 50
4. Alexis Sanchez 45
5. Bale 39

It's Leo's weakest year ...

Probabil inca in subconstient e marcat de Rio :)

Xaviesta
12th November 2014, 22:36
Messi in god mode vs Croatia.

Johnny D
13th November 2014, 07:53
S-a gandit s-o lase mai moale la Barca, ca sa poata rupa la nationala in urmatoarea faza din cariera lui!?:)

Xaviesta
13th November 2014, 09:24
Lol unde ai vazut tu ca a lasat-o mai moale la Barça?

Johnny D
13th November 2014, 10:24
Pai cifrele o spun, nu? Eu cred ca de un an incoace nu mai joaca la nivelul dinainte, sau gresesc? Tu stii mai bine.:P

Xaviesta
13th November 2014, 10:38
Macar te uiti la meciurile Barcelonei? Sezonul asta a fost fabulos de cele mai multe ori.

Xaviesta
16th November 2014, 14:23
https://pbs.twimg.com/media/B2j7KJECIAEuYXv.jpg:large

Johnny D
17th November 2014, 12:16
Macar te uiti la meciurile Barcelonei? Sezonul asta a fost fabulos de cele mai multe ori.

Doar cand si cand, fragmente de meciuri, de aia am zis ca tu stii mai bine si daca stii mai bine ar trebui sa explici exact ce si cum.
Eu din ce stiu se vorbea ca atunci cand Messi nu joaca, Barca nu joaca, si asa era pana anul trecut, mai ales in CL, s-a vazut acest fapt si pe finalul trecut de sezon; din cate am observat n-ai contestat cand lumea a zis treaba asta, atunci cum iti explici ca acum unii zic ca Barca e echipa de locu 3 sau a 3-a din Spania sau din astea, in orice caz jocul n-a mers in cateva etape, asta lasand la o parte meciul de la Paris!
Intrebarea mea este: o fost Messi pe teren in acel meci!?:thinkso:

Xaviesta
17th November 2014, 19:20
Meciul cu PSG a fost unul dintre cele mai bune ale lui Messi din acest sezon.

20 - Croatia's Ivan Rakitic has created 20 chances in #Euro2016 so far; more than any other player

Xaviesta
23rd November 2014, 14:16
14 goals, 10 assists in 16 appearances across all competitions, this a Messi in 'decline'. :)) Si a jucat in ultimele 3,4 meciuri RW, iar in rest #10.


fWqFnXjidyc

Xaviesta
23rd November 2014, 14:33
Suarez a fost absolut fantastic pana acum. Cel mai bun dupa Messi imo. Team player, unselfish, foarte motivat si se bucura la fiecare gol de parca e al lui.

Showing the world he's more than just a striker. Great playmaker.

Johnny D
23rd November 2014, 18:39
L-ati barcelonit si p-asta!:))

Xaviesta
26th November 2014, 19:48
Vermaelen out 5 luni.:))

_)_ Zubi

messi19
27th November 2014, 18:22
ziceau astia ceva la meciul cu Sevilla ca vor sa il ia pe ala de la Sevilla la vara. nu stiu daca ar fi bun avand in vedere ca e diferenta mare intre cele doua cluburi. dar poate e mai bun totusi decat Zubi al nostru.