PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44

mariomax
30th January 2011, 21:56
cam asa stau lucrurile, Barcelona nu poate pierde de 3 ori in ce a mai ramas de jucat, iar Real va mai pierde, pentru ca jocul e tot mai slab.

N0_NaM3
30th January 2011, 22:58
Acum tot ce conteaza esta ca baietii sa`si vada de jocul lor, si sa ne ofere acelasi spectacol ca si pana acum.

BlueEnergy
30th January 2011, 23:01
Atletico Madrid 0 - 2 Athletic Bilbao . Pana la urma poate meciul de Sambata de pe Camp Nou nu va fi chiar asa dificil.

BlueEnergy
30th January 2011, 23:10
Apropo...tocmai am citit postul unui fan Barcelona si ma gandeam sa vi-l impartasesc si voua...

''INCA UN PAS FACUT DE REAL MADRID SPRE TITLU !!!!!!! SPRE TITLUL BARCELONEI, BINEINTELES !!! MAGISTRAL MECI !!! EXTRAORDINARA ECHIPA ACEASTA : REAL MADRID !!! NU ATI INTELES NIMIC; ASTIA SE PASTREAZA PT MECIUL CU BARCA !!!!! MAI BINE NU S-AR PREZANTA !!! AR SCAPA MAI IEFTIN !!!!''

Am ras cu gura pana la urechi mai ales cu ''astia se pastreaza pentru meciul cu Barca''....:))))

jo27
30th January 2011, 23:19
Apropo...tocmai am citit postul unui fan Barcelona si ma gandeam sa vi-l impartasesc si voua...

''INCA UN PAS FACUT DE REAL MADRID SPRE TITLU !!!!!!! SPRE TITLUL BARCELONEI, BINEINTELES !!! MAGISTRAL MECI !!! EXTRAORDINARA ECHIPA ACEASTA : REAL MADRID !!! NU ATI INTELES NIMIC; ASTIA SE PASTREAZA PT MECIUL CU BARCA !!!!! MAI BINE NU S-AR PREZANTA !!! AR SCAPA MAI IEFTIN !!!!''

Am ras cu gura pana la urechi mai ales cu ''astia se pastreaza pentru meciul cu Barca''....:))))

hehe, ti-as raspunde cu un proverb: "cine ride la urma ride mai bine"... insa tare ma tem ca fanul respectiv are dreptate :(

YoNuTzz
30th January 2011, 23:20
intrebarea sezonul asta este daca faceti sau nu din nou tripleta ? k titlul e rezolvat...

BlueEnergy
30th January 2011, 23:27
hehe, ti-as raspunde cu un proverb: "cine ride la urma ride mai bine"... insa tare ma tem ca fanul respectiv are dreptate :(

Pe mine m-a amuzat doar postul in sine. Eu unul inca spun si cred cu tarie ca, campionatul e departe de a fi jucat. Sunt inca 17 etape! Orice e posibil si ne asteapta o dubla de foc cu Arsenal!

jo27
30th January 2011, 23:41
Pe mine m-a amuzat doar postul in sine. Eu unul inca spun si cred cu tarie ca, campionatul e departe de a fi jucat. Sunt inca 17 etape! Orice e posibil si ne asteapta o dubla de foc cu Arsenal!

aaa nu, eu nu ma referam la campionat. din punctul meu de vedere acesta e terminat. faceam referire doar la meciul de pe Bernabeu....

mariomax
30th January 2011, 23:44
blue, Real mai pierde cel putin 2 meciuri. probabil mai face si egal. asta inseamna ca Barca tre sa piarda vreo 5-6. ce zici? ;)

BlueEnergy
30th January 2011, 23:49
Pentru mine nimic nu e batut in cuie. Auzi declaratia lui Mourinho la sfarsitul meciului

''Nu am ce sã le reproºez jucãtorilor mei, au luptat pînã la final. Sînt liniºtit din punctul ãsta de vedere. Pe terenul Osasunei meciurile sînt întotdeauna dificile. NU cred cã vor cîºtiga multe echipe aici. Meciul pe care Barcelona l-a terminat la egalitate aici, 0-0, a avut o fazã decisivã la care arbitrul nu a avut reacþie. Osasuna e o echipã foarte defensivã, dar care joacã bine mingea.

Îi felicit pentru cã au dat totul ca sã obþinã un rezultat pozitiv, dar nu pentru victorie, pentru cã nu au meritat-o"''

Care egal??? Barca le-a dat 3-0 la ei acasa fara macar sa isi faca incalzirea. S-au dat jos din autocar si au facut ce stiu mai bine jucatorii Barcelonei.....un sec 3-0! Si auzi...nu au meritat victoria Osasuna...eu zic ca la valoarea lotului lui Real asta incepe sa fie de cascadorii rasului.

mariomax
30th January 2011, 23:50
a zis ca la 0-0 Osasuna a avut un penalty cu Barca....

oricum, a zis ce a zis si tot la Barca a ajuns. e papat.

BlueEnergy
30th January 2011, 23:54
In fine...inseamna ca au gresit aia traducerea. Eu deja astept dubla cu Arsenal, care se pare ca nu trece printr-o perioada prea buna. La fel ca si Atletico Madrid care vine Sambata viitoare pe Camp Nou si au pierdut etapa asta acasa cu Bilbao.

Sir. Eko
31st January 2011, 00:56
In fine...inseamna ca au gresit aia traducerea. Eu deja astept dubla cu Arsenal, care se pare ca nu trece printr-o perioada prea buna. La fel ca si Atletico Madrid care vine Sambata viitoare pe Camp Nou si au pierdut etapa asta acasa cu Bilbao.

Nu am primit gol in campionat anu asta,am ajuns in finala cupei ligi ...am avansat si in Cupa Angliei.Nu stiu cum ne urmaresti tu....bine asta nu inseamna ca va batem,mai ales ca cel mai bun fundas al nostru e suspendat(Sagna),defapt Vermaelen e cel mai bun dar lipseste de asa mult timp incat am si uitat cum arata,iar cel mai bun jucator,Nasri,s-a accidentat azi si lipseste cel putin 3 saptamani.

BlueEnergy
31st January 2011, 01:16
Eu vorbesc de ultimele meciuri facute de Arsenal. Din ce am citit Arsenal nu a jucat mare lucru. Atat! Insa, repet ce am spus de la inceput, pentru mine e o dubla echilibrata si totul e posibil.

Sir. Eko
31st January 2011, 01:20
Eu vorbesc de ultimele meciuri facute de Arsenal. Din ce am citit Arsenal nu a jucat mare lucru. Atat! Insa, repet ce am spus de la inceput, pentru mine e o dubla echilibrata si totul e posibil.

Unde ai citit ? :D

dani.barcelona
31st January 2011, 12:48
in sfarsit am trecut de complexul hercules. messi face cel mai slab meci din sezonul asta si cu toate astea da o dubla :)), ce jucator :cool:.

am jucat 10 meciuri in deplasare, avem 10 victorii si golaveraj 36-4 :o:. pe undeva e normal pentru ca echipele care joaca acasa cu noi mai ies si la atac (publicul fiind de cele mai multe ori cel care le impinge de la spate sa atace) si astfel devin carne de tun in fata Barcelonei. bine, mai sunt si mascote care inca nu vad asta sau nu vor s.o vada si pun victoriile Barcelonei in carca arbitrilor, norocului, lui mos craciun sau maica tereza.:bored:

avem un avans linistitor in campionat de 7 puncte si suntem in finala cupei, a fost o luna ianuarie buna pentru noi, chiar daca am jucat 9 meciuri in 28 de zile.

BlueEnergy
31st January 2011, 21:27
http://www.youtube.com/watch?v=znHqsJXuG8I

Lordul
5th February 2011, 10:03
azi facem recordul daca batem pe Atletico

YoNuTzz
5th February 2011, 19:31
astazi a 16-a victorie consecutiva, da ?

BlueEnergy
5th February 2011, 20:37
In campionat, daca castigam, da! Recordul de meciuri fara infrangere a fost depasit cu 1 meci in plus...pana ne-au batut Betis cu 3-1 in Cupa.

Xaviesta
5th February 2011, 23:18
GOOOLL MESSIII!!!!!!!!!!!!!!!!
1-0:yeah:
Ce gol a dat Messi:yeah:

milanezu
5th February 2011, 23:23
gol de portar.

Xaviesta
5th February 2011, 23:29
GOL MESSSII:yeah: 2-0:yeah:

Xaviesta
5th February 2011, 23:32
L-a intrecut iar pe ROnaldo la goluri.
Messi 23
ROnaldo 22

Patriots
5th February 2011, 23:42
Messi /OLE/ Messi /OLE/ As zice ca e ca si facut meciul , dar dupa ce am vazut azi la Arsenal , mai bine mai astept :D

BlueEnergy
5th February 2011, 23:51
Azi s-au intamplat o gramada de surprize asa ca pana nu se incheie meciul nimic nu e sigur.:)

Catalanul
5th February 2011, 23:56
Abia astept sa inceapa CL, deja sunt satul de meciuri care dupa prima repriza sunt ca si rezolvate.

Una peste alta, MVP are deja mai multe goluri marcate decat intreaga echipa a Realului :D

Xaviesta
6th February 2011, 00:36
GOL MESSI!:yeah: 3-0.

milanezu
6th February 2011, 00:39
golul anului.
ce bijuterie de gol.

BlueEnergy
6th February 2011, 00:59
Pentru mine faza meciului a fost cand Messi a facut vaza defensiva si a fugit din apropierea careului advers pana in careul nostru si i-a luat mingea lui Kun si trece si pe langa alt jucator al lui Atletico imediat dupa. Abidal e de'a dreptul imperial!

N0_NaM3
6th February 2011, 02:56
Mda, ce poate sa zica un stelist !?
Si cu asta am spus totul.

mariomax
6th February 2011, 11:57
golul anului.
ce bijuterie de gol.

milanezu, ma asteptam la realisti sa aiba frustitia cronica, dar nici milanistii nu is departe dupa cateva sezoane "glorioase"...:bored:

BlueEnergy
6th February 2011, 12:45
Barca are sansa editia asta de campionat sa bata recordul lui Real de 107 goluri marcate in La Liga cat si sa sara peste 100 de puncte in La Liga o performanta care nu a fost realizata niciodata. Will see...:)

ichigo
6th February 2011, 13:00
insa dupa intrarea lui forlan, barca a avut mari probleme pe flancul ei drept. dani alves uita sa mai vina sa faca faza defensiva, iar cei de la atletico au avut cateva oportunitati de a-si crea faze periculoase. :mda: si aveti grija de meciul de sambata viitoare de la gijon, o echipa foarte incomoda pe teren propriu, :evil: mai ales ca e una din putinele echipe care au plecat onorabil de pe camp nou.

BlueEnergy
6th February 2011, 13:23
Ce tare!

Walter Pandiani de la Osasuna nu l-a iertat pe Cristiano Ronaldo dupa ce s-a certat cu portughezul la pauza meciului din week-end. Ziarele din Spania au aflat si ce i-a spus CR7 lui Pandiani: "Tu cat castigi aici?", au fost cuvintele portghezului care l-au scos din minti pe Pandiani.

"Cristiano Ronaldo ar trebui sa taca din gura si sa invete fotbal de la cel mai bun jucator de pe planeta, care este Messi. Ar trebui sa-si aduca aminte de unde vine si sa fie mai modest. El a fost cel care a starnit toate problemele in meciul din week-end cu gesturile si cu atitudinea sa. A reusit sa ne enerveze pe toti. Cei de la Real Madrid ar trebui sa se gandesca de ce Barcelona este aplaudata pe toate stadioanele, iar pe jucatorii Realului ii huiduie toata Spania", a spus Pandiani.

Catalanul
6th February 2011, 13:44
Aveti aici lista cu toate recordurile batute de Barça in era Guardiola

http://www.elmundodeportivo.es/todos-los-records-del-fc-barcelona-de-pep-guardiola.html

sunt prea multe ca altfel le-as traduce pe toate :D

YoNuTzz
6th February 2011, 15:50
ideea este ca puteti face si peste 100 de puncte si peste 100 de goluri sezonul asta...(peste 100 de goluri deja s-a realizat dupa parerea mea)

N0_NaM3
7th February 2011, 00:10
insa dupa intrarea lui forlan, barca a avut mari probleme pe flancul ei drept. dani alves uita sa mai vina sa faca faza defensiva, iar cei de la atletico au avut cateva oportunitati de a-si crea faze periculoase. :mda: si aveti grija de meciul de sambata viitoare de la gijon, o echipa foarte incomoda pe teren propriu, :evil: mai ales ca e una din putinele echipe care au plecat onorabil de pe camp nou.

Asa se spunea si la Espanyol, care nu aveau decat 2 goluri primite acasa si 7 victorii din 7, pana le`am dat noi 5. :D

Catalanul
7th February 2011, 00:35
Mai bine ar avea ei grija etapa viitoare chiar la Espanyol :)

ichigo
7th February 2011, 12:05
nu cred ca veti avea foarte mari probleme la gijon, dar nu se stie niciodata. asa ca astept meciul de pe mestalla cu valencia.

mariomax
7th February 2011, 15:28
nu cred ca veti avea foarte mari probleme la gijon, dar nu se stie niciodata. asa ca astept meciul de pe mestalla cu valencia.

nu e destul sa astepti meciul de pe mestalla. mai trebuie si sa speri ca Barca va prinde o zi mai proasta. pentru ca daca va juca in parametrii optimi, astepti degeaba...

eu astept meciul realului la espanyol...rivalii nostri mai mici ne pot scapa definitiv de rivalii mai mari...:)

ichigo
7th February 2011, 17:19
nu am fost atent. asa ca intai astept meciul de la mallorca, si apoi pe cel de la valencia, mai ales ca se si joaca meciuri din liga campionilor in aceasta perioada, si pot aparea accidentari. :evil: una peste alta a fost una din putinele etape in care nu au fost probleme de arbitraj la cele doua partide.:ok:

BlueEnergy
8th February 2011, 20:41
FC Barcelona and their coach Pep Guardiola have reached an agreement to extend his contract until the 30th of June 2012!

Super!

Sorin Blaj
8th February 2011, 21:52
O veste buna si previzibila.

Lordul
8th February 2011, 22:17
un antrenor in top 10....Pep Guardiola

Dytza
9th February 2011, 22:37
Pentru cei care au ratat faza pe live:

p35H7kNKC9k

+

http://img94.imageshack.us/img94/6136/beztytuuprv.png

Sorin Blaj
9th February 2011, 23:27
Mersi Dytza! Nu mai este nimic de spus. Fara cuvinte!

BlueEnergy
10th February 2011, 14:03
:)) Ce tare e poza!!

And...

http://www.youtube.com/watch?v=68wMZhboe-c

mariomax
10th February 2011, 14:58
mortala poza, cocalaru mai mic se uita dupa cocalaru sef parca intreband: si noi ce facem aici? :lol:

BlueEnergy
10th February 2011, 20:11
http://www.youtube.com/watch?v=MYPN-xhgCCI

Catalanul
11th February 2011, 13:30
Din cate am inteles asta va fi primul echipament al Barçei sezonul viitor.

http://www.elmundodeportivo.es/gif/20110211/e__archivo_photo_10_1_1_20110211_ba10f1.jpg6.jpg

Adevarul e ca nu prea imi place cum arata :mda:

BlueEnergy
11th February 2011, 14:39
Mie unul mi se pare destul de ok!

mariomax
11th February 2011, 22:20
astept sa vad cum arata live...probabil mult mai bine.

Catalanul
11th February 2011, 23:01
http://img683.imageshack.us/img683/6635/fcb1112prototype2010123.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/1345/2m6a793.jpg

Se comenteaza ca cel de-al 2-lea echipament va fi negru :rolleyes:

http://www.elmundodeportivo.es/gif/20110105/e__archivo_graphic_10_1_2_20110105_YCAMISETAOK.eps 6.jpg

Andrei_23
12th February 2011, 21:40
Emotii? :D

Catalanul
12th February 2011, 21:58
cea mai slaba repriza din acest sezon... poate doar cu Hercules, in tur, am mai jucat asa slab.

YoNuTzz
12th February 2011, 22:08
bai...trebuie neaparat sa ii egalati pe inter la 17 victorii consecutive...

Lordul
12th February 2011, 22:24
1-0 pentru Gijon...Baral

YoNuTzz
12th February 2011, 22:59
v-ati oprit la 16...

oricum sporting gijon s-a tinut bine: infrangere cu doar 1-0 in tur si acum 1-1 in retur...

mariomax
12th February 2011, 23:18
Avand in vedere jocul din a II-a repriza si apararea diabolica a celor de la Gijon, Barca merita sa castige.

Insa nu trebuie sa fim tristi, s-ar putea sa fie inca un punct peste Real ;)

S-a vazut clar apararea mai mult decat improvizata...

BlueEnergy
12th February 2011, 23:48
Nush ce naiba cauta Milito la Barca…si cand mai vad cativa care ii iau apararea. Revedeti golul lui Gijon sa vedeti faza demna de cascadorii rasului cu Milito….pffff…o prima repriza slaba pentru Barca, o a doua buna dar….tot raul spre bine!!! De ce nu, poate ca asta e rezultatul care o sa ne motiveze cel mai mult inaintea deplasarii cu Arsenal.

Lordul
13th February 2011, 00:40
bai...trebuie neaparat sa ii egalati pe inter la 17 victorii consecutive...

nu numai Inter ci si Dinamo Bucuresti a reusit o serie de 17 victorii consecutive

YoNuTzz
13th February 2011, 00:49
nu numai Inter ci si Dinamo Bucuresti a reusit o serie de 17 victorii consecutive

da si steaua tot 17 dar nu poti compara italia si spania cu romania inainte de 90...

aLLiin
13th February 2011, 01:21
Era si momentul sa va impiedicati

mariomax
13th February 2011, 01:58
sfat pentru albi: incercati sa nu va bucurati pana dupa meciul cu Espa...

Razor
13th February 2011, 02:03
Ehe...ce mult conteaza infrangerea aia cu Osasuna...

Catalanul
13th February 2011, 02:12
Nu prea am nimic de reprosat echipei, in prima repriza am jucat slab intr-adevar, insa in cea de a 2-a jucatorii au facut tot posibilul pentru a intoarce rezultatul.

Maine vom afla daca rezultatul de azi a fost unul bun, foarte bun, sau prost :D

Sir. Eko
13th February 2011, 10:25
da si steaua tot 17 dar nu poti compara italia si spania cu romania inainte de 90...

Cum sa nu ? :happy


Catalane cum joaca baiatu ala la voi ?

ichigo
13th February 2011, 12:19
[QUOTE=ichigo;3378160] aveti grija de meciul de sambata viitoare de la gijon, o echipa foarte incomoda pe teren propriu :evil:QUOTE]

v-am spus eu, dar nu m-ati crezut catalanilor. mai ales ca si real s-a impus foarte greu acolo cu 1-0. :)

dani.barcelona
13th February 2011, 12:40
Era si momentul sa va impiedicati

dupa 16 victorii consecutive orice meci poate fi "momentul in care ne impiedicam":rolleyes: , cand va aparea echipa aia care sa bata pe toata lumea sa ma anuntati si pe mine;).

bun meci facut de gijon, s.au aparat foarte bine, au obtinut un punct meritat. ca si.n sezoanele trecute meciurile amicale intertari ne cam afecteaza programul. avem 8 puncte peste aia, care pot fi 11 dupa meciul direct:evil:, asa ca stam relaxati:bere:.

Catalanul
13th February 2011, 13:47
Cum sa nu ? :happy


Catalane cum joaca baiatu ala la voi ?


a jucat doar 10 minute intr-un meci, nu prea ai cum sa-ti faci o parere intr-un timp asa de scurt.

Dytza
13th February 2011, 18:03
avem 8 puncte peste aia, care pot fi 11 dupa meciul direct:evil:, asa ca stam relaxati:bere:.

Ramane de vazut daca vor fi 8, 7 sau 5 dupa meciul din seara asta... Espanyol nu i-a pus mari probleme Realului in ultimii ani, dar echipa de anul asta este poate cea mai puternica generatie a lor dupa cea din finala UEFA.

kain
14th February 2011, 00:03
Ramane de vazut daca vor fi 8, 7 sau 5 dupa meciul din seara asta... Espanyol nu i-a pus mari probleme Realului in ultimii ani, dar echipa de anul asta este poate cea mai puternica generatie a lor dupa cea din finala UEFA.

Asa este, i-am batut in 10 oameni :rolleyes:

Catalanul
14th February 2011, 00:05
bravo voua :)

ichigo
15th February 2011, 11:51
mama, da ce "iubita" a fost barcelona la gijon, :)) parca asa a spus pandiani :P ca barca este iubita peste tot, iar realul nu? dar, nu stiam ca "iubirea" fata de echipa lui guardiola se manifesta si prin hartii aruncate in directia jucatorilor adversi. :evil:

Dytza
15th February 2011, 13:16
mama, da ce "iubita" a fost barcelona la gijon, :)) parca asa a spus pandiani :P ca barca este iubita peste tot, iar realul nu? dar, nu stiam ca "iubirea" fata de echipa lui guardiola se manifesta si prin hartii aruncate in directia jucatorilor adversi. :evil:

asa e. Barça e iuita pe aproape toate stadioanele unde merge. Sa spunem poate doar la Madrid (Bernabeu, Calderon), Espanyol si poate Sevilla nu e asa iubita.

Parerea mea e ca prin aruncarea hartiilor sau a altor mingi pe teren se exprima teama fata de o echipa mult superioara.

Lordul
20th February 2011, 17:55
Valdez accidentat la genunchi...ar putea lipsi si o luna si jumatate

atdi
20th February 2011, 20:56
Nasol moment pentru Barca

Lordul
20th February 2011, 20:56
cam da...nu prea are portar de rezerva......

Sir. Eko
20th February 2011, 20:57
Pune si tu un link sau ceva,unde ai citit?

Lordul
20th February 2011, 21:12
http://www.gsp.ro/international/campionate/alarma-la-barcelona-valdes-s-a-accidentat-si-nu-poate-juca-in-aceasta-seara-229493.html

http://www.all4sports.ro/Alarma-la-Barcelona-Valdes-s-a-accidentat-si-nu-poate-juca-in-aceasta-seara

Sir. Eko
20th February 2011, 21:28
...ar putea lipsi si o luna si jumatate

Ai pus de la tine ? :D .Nu scrie in articol.

YoNuTzz
20th February 2011, 21:38
pe goal scrie up to six weeks...

miril
21st February 2011, 00:00
Au spus si comentatorii suedezi, desi Pinto mi se pare stabil.

BlueEnergy
21st February 2011, 00:19
Meci greu cu Bilbao. Bine ca am castigat si in a doua repriza Messi parca a inviat. M-a bucurat sa ii vad pe Xavi, Iniesta sau Villa jucand asa cum ii stiam...superb.

ichigo
21st February 2011, 10:01
da si mare noroc cu tusierul de langa banca de rezerve. care a facut tot ce a putut ca barca sa castige. :headbang: la faza primului gol a barcelonei a fost ofsaid la dani alves, iar in repriza a doua la 1-1 pentru doua faze similare a dat ofsaid la cei de la bilbao.:mda: regula ofsaidului spune ca un jucator se afla in ofsaid, cand orice parte a corpului cu exceptia mainii este mai aproape de careul advers. iar dani alves era cu corpul mai aproape de poarta celor de la bilbao.

Xaviesta
21st February 2011, 10:30
Se mai intampla. Cu Arsenal cum i-au anulat golul lui Messi?:mda::rosu: Ala a fost gol! nici offside nici fault...nimic. A fost gol.

ichigo
21st February 2011, 10:41
in spania se intampla cam des cand e vorba de barcelona. :rolleyes: da si a fost penalty la messi, dupa cum sustin cei de la marca. insa nu a dat penalty pentru ca arbitrul a crezut ca argentinianul era deja dezechilibrat in momentul in care a fost atacat.

Xaviesta
21st February 2011, 11:26
De Real nu zici nimic? ROnaldo are 5-6 goluri numai din penalty...cam prea des da Real goluri din penalty.:rolleyes:

atdi
21st February 2011, 17:39
http://www.as.com/futbol/articulo/pedimos-disculpas-error-infografia-1-0/20110221dasdasftb_3/Tes

mariomax
21st February 2011, 18:06
da si mare noroc cu tusierul de langa banca de rezerve. care a facut tot ce a putut ca barca sa castige. :headbang: la faza primului gol a barcelonei a fost ofsaid la dani alves, iar in repriza a doua la 1-1 pentru doua faze similare a dat ofsaid la cei de la bilbao.:mda: regula ofsaidului spune ca un jucator se afla in ofsaid, cand orice parte a corpului cu exceptia mainii este mai aproape de careul advers. iar dani alves era cu corpul mai aproape de poarta celor de la bilbao.

mananci....rahat de marca....

baietii de la ziarul de casa al albilor au modificat o fotografie ca sa arate ditamai offsidul la Alves...dupa care au revenit si si-au recunoscut 'gresala'. asa deci faza e la limita, in mare viteza si dupa cate stim se da credit atacului.

offside pe dracu.

ne mentinem la 5 puncte, dar urmeaza meciuri grele, la Mallorca si Valencia. insa unul cate unul, pe rand, toate se rezolva...

ichigo
21st February 2011, 19:12
daca ai fi citit siteurile de sport, fotografia trucata a fost facuta de cei de la AS, ziar apropiat celor din madrid. pe cand cei de la marca au sustinut fara a MODIFICA FOTOGRAFIA ca ar fi fost ofside la dani alves, plus un penalty la messi. totusi marca este cat de cat echilibrat. la fel cum si cei de la el mundo deportivo, ziarul de casa al barcelonei, au dat in paranoia dupa meciul arsenal - barca.

mariomax
21st February 2011, 19:32
daca ai fi citit siteurile de sport, fotografia trucata a fost facuta de cei de la AS, ziar apropiat celor din madrid. pe cand cei de la marca au sustinut fara a MODIFICA FOTOGRAFIA ca ar fi fost ofside la dani alves, plus un penalty la messi. totusi marca este cat de cat echilibrat. la fel cum si cei de la el mundo deportivo, ziarul de casa al barcelonei, au dat in paranoia dupa meciul arsenal - barca.

cine nu ar fi facut-o dupa un gol anulat si 2 penaltyuri neacordate?

BlueEnergy
21st February 2011, 19:35
Cel mai important e ca baietii au o saptamana libera si se pot odihni in sfarsit!:)

Dytza
21st February 2011, 19:46
Pe langa discutiile interminabile despre fanta de lumina si pixelul albastru de la presupusul offside al lui Dani Alves, de faptul ca arbitrul nu a vazut penalty-ul la Messi, de ce nu vorbeste nimeni despre penalty-ul celor de la Bilbao?

http://img14.myimg.de/usquets999f9.jpg

atdi
21st February 2011, 19:54
daca ai fi citit siteurile de sport, fotografia trucata a fost facuta de cei de la AS, ziar apropiat celor din madrid. pe cand cei de la marca au sustinut fara a MODIFICA FOTOGRAFIA ca ar fi fost ofside la dani alves, plus un penalty la messi. totusi marca este cat de cat echilibrat. la fel cum si cei de la el mundo deportivo, ziarul de casa al barcelonei, au dat in paranoia dupa meciul arsenal - barca.

Cei de la Marca au zis ca a fost o pozitie suspecta de offside, nu au afirmat faptul ca a fost un offside indubital.

BlueEnergy
23rd February 2011, 21:06
La ora cand scriu aceste randuri, pe facebook Manchester United are aproape 9.600.000 de fani iar Barcelona 9,846,211! Cu putina sansa suntem primul club de fotbal care va aduna 10 milioane de fani:D

El Pistolero
26th February 2011, 21:53
A fost sau nu offside la gol?Inca nu mi-am dat seama din reluarea aia.:D

Xaviesta
26th February 2011, 22:23
CE GOL PEDRROOO:o:

mariomax
26th February 2011, 22:27
mallorca - barcelona MVP autentic :D

mariomax
27th February 2011, 00:55
http://www.elmundodeportivo.es/gif/20110226/tuti_260211_pg6.jpg

BlueEnergy
27th February 2011, 02:02
‎10 million reached on FC Barcelona's Facebook page!!!

Primul club de fotbal care reuseste performanta asta. La ora cand Barcelona atingea 10 milioane de fani, Manchester United are 9,727,00 si Real Madrid 9,258,000.

Dytza
27th February 2011, 13:54
Meci excelent facut de Keita si Adriano!

BlueEnergy
27th February 2011, 18:04
http://www.youtube.com/watch?v=hGj249jS1dA

Dytza
9th March 2011, 00:30
Xavi si Iniesta cel mai bun cuplu de mijlocasi din istorie. Nu mai trebuie sa se faca nicio comparatie intre Messi si Ronaldo, daca vreti cu Afellay...

Reactia frustratilor se lasa asteptata. :)

unic_jul
9th March 2011, 00:55
Xavi si Iniesta cel mai bun cuplu de mijlocasi din istorie. Nu mai trebuie sa se faca nicio comparatie intre Messi si Ronaldo, daca vreti cu Afellay...

Reactia frustratilor se lasa asteptata. :)

cu un cuplu de mijlocasi ca xavi si iniesta probabil ca si gelatul ar fi avut aceleasi performante ca si messi.

si invers.nu stiu cat ar mai fi stralucit messi daca juca sa zicem la real unde in loc de xavi si iniesta erau alonso si diarra:))

deci comparatiile sunt inutile:D

atdi
9th March 2011, 14:18
cu un cuplu de mijlocasi ca xavi si iniesta probabil ca si gelatul ar fi avut aceleasi performante ca si messi.

si invers.nu stiu cat ar mai fi stralucit messi daca juca sa zicem la real unde in loc de xavi si iniesta erau alonso si diarra:))

deci comparatiile sunt inutile:D

Si realul il are pe Ozil acum, un pasator excelent. Din ce am observat eu si ei pot sa presteze un joc frumos de pase cand gelatul nu e pe teren.

BlueEnergy
10th March 2011, 01:07
http://www.youtube.com/watch?v=p4gOAy270Ng

mariomax
10th March 2011, 18:18
incredibil jocul, stilul si ritmul impus de Pep la Barca. FANTASTIC!

BlueEnergy
12th March 2011, 19:35
http://www.youtube.com/watch?v=M5fueaf1o5g

BlueEnergy
14th March 2011, 01:14
http://www.youtube.com/watch?v=6A53ZK9OPbY

mariomax
14th March 2011, 09:36
mda, cam asta ar fi materializarea unui slogan de la noi, lupt pentru culori...;)

Abidal, un sezon fantastic.

Dytza
15th March 2011, 23:53
Dupa bucuria pe care am avut-o in ultimele meciuri vazandu-l pe Abidal in acea forma, vine o veste cutremuratoare...

Medicii i-au descoperit lui Abidal o tumora, (e posibil sa fie vorba de cancer) si va fi operat vineri, deci ar putea lipsi tot restul sezonului. O pierdere URIASA! Poate mai mare decat cea a lui Puyol sau Pique...

Allez Eric!!!!

BlueEnergy
15th March 2011, 23:59
Abidal era cel mai in forma fundas al nostru...pfff...

Celso
16th March 2011, 11:00
Nu te mai gandesti cand va juca, important e sa se faca omu bine:) ...eu cred totusi ca nu e o tumora maligna, omu parea destul de in forma in ultima vreme:) ...probabil nici nu prea a avut simptome

Sir. Eko
16th March 2011, 14:55
Sper ca nu e ceva grav,Abidal a jucat si in ultima etapa ...ma gandesc ca nu e cancer,dar ma rog,evident nu ma pricep...

Tot ce conteaza e sa isi revina, sa se faca bine....multa bafta ii doresc :ok:

delaparis
17th March 2011, 00:52
"Fundasul roman Radu Stefan ar putea fi transferat in perioada imediat urmatoare la campioana Spaniei, FC Barcelona cautand un aparator lateral dupa diagnosticarea lui Eric Abidal cu o tumoare canceroasa la ficat. "
Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/spania/73146/radu-stefan-ar-putea-ajunge-la-barcelona-in-locul-lui-abidal.htm

Se va dopa si el? :D

Lordul
17th March 2011, 20:02
a fost operat azi Abidal

Sir. Eko
17th March 2011, 20:26
"Fundasul roman Radu Stefan ar putea fi transferat in perioada imediat urmatoare la campioana Spaniei, FC Barcelona cautand un aparator lateral dupa diagnosticarea lui Eric Abidal cu o tumoare canceroasa la ficat. "
Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/spania/73146/radu-stefan-ar-putea-ajunge-la-barcelona-in-locul-lui-abidal.htm

Se va dopa si el? :D

:headbang::headbang:

Nici medici nu au stiut ce fel de tumoare e ...pana azi cand l-au operat(inca nu au spus).
Cine a scris articolu?

Xaviesta
18th March 2011, 10:36
Abidal, operat cu succes

Eric Abidal, fundasul celor de la FC Barcelona, a fost operat cu succes joi seara, medicii iberici extirpandu-i o tumoare la ficat.

Internationalul francez a petrecut 3 ore pe masa de operatie, la finalul interventiei chirurgii declarandu-se foarte multumiti.

Pentru fotbalist urmeaza o saptamana de recuperare dupa care ar putea fi externat din spital. Tesutul tumoral extirpat va fi supus unei serii de analize pentru ca medicii sa poata prescrie un tratament adecvat.

Eric Abidal nu va mai evolua in acest sezon, insa se spera in recuperarea lui pana in startul campionatului urmator.

http://www.ziare.com/barcelona/stiri-fc-barcelona/abidal-operat-cu-succes-1082363

Dytza
18th March 2011, 13:27
Sahtior in sferturi, ar urma Madrid / Tottenham in semi, iar in caz ca de finala Barça ar juca in echipamentul de acasa :D

Catalanul
18th March 2011, 13:34
Iar returul in semifinala ar fi pe Camp Nou.

El Clásico s-ar putea juca de 4 ori in 3 saptamani :D :shocked:

YoNuTzz
18th March 2011, 13:49
barca - real 99% in semifinale cu returul pe camp nou :D
o sa fie 4 el clasico :D

Sir. Eko
18th March 2011, 16:27
Iar returul in semifinala ar fi pe Camp Nou.

El Clásico s-ar putea juca de 4 ori in 3 saptamani :D :shocked:

Inseamna ca 3-4 saptamani nu o sa mai pot porni televizorul :D ...sau sa intru pe ceva site de sport....

Catalanul
18th March 2011, 17:58
In loc sa te bucuri ca traiesti un moment unic, nu stiu cand vor mai fi atatea "El Clasico" intr-o perioada de timp asa de scurta :D

Xaviesta
19th March 2011, 13:15
Arsenal s-a SUCIT: e dispusa sa-l dea pe Fabregas la Barcelona! Vezi in ce conditii:

In ultimii ani in fiecare perioada de transferuri se vorbeste despre transferul lui Cesc Fabregas inapoi la Barcelona. In vara, el ar putea sa aiba in sfarsit loc!

Arsenal este dispusa sa-i permita lui Cesc Fabregas sa revina la FC Barcelona daca acestia vor oferi 45 de milioane de lire sterline.

Capitanul lui Arsenal doreste sa se intoarca la clubul la care a crescut si pe care l-a parasit cand avea doar 16 ani. El insa nu va incerca sa obtina un transfer in Spania pana la finalul sezonului pentru a nu tulbura apele la echipa cat timp Arsenal are sanse sa castige titlul in Anglia.

Si in vara anului trecut, Fabregas a fost aproape sa se transfere la Barca. Arsene Wenger si cei din conducerea lui Arsenal au fost insa suparati pe clubul catalan pentru ca acestia au dezvaluit in presa dorinta de a-l aduce pe Fabregas pe Nou Camp iar ofertele au fost sub ceea ce doreau cei de la Arsenal. Prima oferta fusese de 29 de milioane de lire sterline, facuta chiar in prima zi de transferuri, a doua fiind putin mai mare insa tot insuficienta.

In 2011 insa, situatia va fi diferita se pare. Chiar daca Barcelona cel mai probabil va fi nevoita sa vanda inainte sa cumpere, catalanii vor incerca si sa profite de cel mai avantajos contract de sponsorizare din istoria fotbalului, ei incasand in urmatorii 5 ani nu mai putin de 135 de milioane de lire sterline de la Qatar Sports Investment.

http://www.sport.ro/anglia/reincepe-telenovela-fabregas-la-barca-arsenal-e-dispusa-sa-l-dea-vezi-in-ce-conditii.html

mariomax
20th March 2011, 00:36
si s-a mai demonstrat odata. Barca nu primeste penalty. vai de pla lor de arbitrii.

Sir. Eko
20th March 2011, 13:13
Arsenal s-a SUCIT: e dispusa sa-l dea pe Fabregas la Barcelona! Vezi in ce conditii:

In ultimii ani in fiecare perioada de transferuri se vorbeste despre transferul lui Cesc Fabregas inapoi la Barcelona. In vara, el ar putea sa aiba in sfarsit loc!

Arsenal este dispusa sa-i permita lui Cesc Fabregas sa revina la FC Barcelona daca acestia vor oferi 45 de milioane de lire sterline.

Capitanul lui Arsenal doreste sa se intoarca la clubul la care a crescut si pe care l-a parasit cand avea doar 16 ani. El insa nu va incerca sa obtina un transfer in Spania pana la finalul sezonului pentru a nu tulbura apele la echipa cat timp Arsenal are sanse sa castige titlul in Anglia.

Si in vara anului trecut, Fabregas a fost aproape sa se transfere la Barca. Arsene Wenger si cei din conducerea lui Arsenal au fost insa suparati pe clubul catalan pentru ca acestia au dezvaluit in presa dorinta de a-l aduce pe Fabregas pe Nou Camp iar ofertele au fost sub ceea ce doreau cei de la Arsenal. Prima oferta fusese de 29 de milioane de lire sterline, facuta chiar in prima zi de transferuri, a doua fiind putin mai mare insa tot insuficienta.

In 2011 insa, situatia va fi diferita se pare. Chiar daca Barcelona cel mai probabil va fi nevoita sa vanda inainte sa cumpere, catalanii vor incerca si sa profite de cel mai avantajos contract de sponsorizare din istoria fotbalului, ei incasand in urmatorii 5 ani nu mai putin de 135 de milioane de lire sterline de la Qatar Sports Investment.

http://www.sport.ro/anglia/reincepe-telenovela-fabregas-la-barca-arsenal-e-dispusa-sa-l-dea-vezi-in-ce-conditii.html

:happy:happy
E serios articolu :ok:

mariomax
23rd March 2011, 21:04
javi espinosa

http://www.youtube.com/watch?v=EbggTAaUkiQ&feature=player_embedded

------------------

Cristiano Ronaldo: "En estos momentos, Messi es el mejor"

Catalanul
2nd April 2011, 21:02
Valdes, Busquets, Mascherano si Messi ar trebui sa forteze cartonasul galben in aceasta seara pentru a rata meciul cu Almeria de etapa viitoare si a-si asigura prezenta in "El Clasico" de peste 2 saptamani din campionat, desi, sincer, daca batem azi la Villareal am putea rezerva cativa titulari in acel meci pentru finala cupei :D

Mad_max
3rd April 2011, 00:57
Meci bunicel facut de echipa, am scapat de inca o echipa grea...un plus evident, mascherano care creste de la meci la meci.

Dytza
3rd April 2011, 01:04
Valdes si Busquets au luat galben pentru a sta cu Almeria si nu cu Real intr-o eventuala suspendare meciul viitor.

Thiago pare deja un produs finalizat pentru echipa mare. Oricum Pep a anuntat ca din sezonul viitor el va fi o prezenta constanta in lotul primei echipe. Probabil singurul jucator alaturi de Fabregas care pot pretinde cu adevarat loculd e inlocuitor al lui Xavi pe viitor.

Mascherano a facut un meci fantastic, la fel ca Dani Alves.

2 din cele 3 puncte i se datoreaza si lui Valdes. Incredibila interventia la sutul lui Cazorla

BlueEnergy
3rd April 2011, 01:06
Si inca un titlu de campioana se apropie cu pasi repezi...:D

Sir. Eko
4th April 2011, 13:33
Pleaca Guardiola la sf sezonului?

Catalanul
4th April 2011, 13:34
In ianuarie si-a renovat contractul, mai sta minim pana in iunie 2012.

Sir. Eko
4th April 2011, 13:38
Asa am citit pe skysports parca...in fine.renovat ? :D

Catalanul
4th April 2011, 13:42
I-au facut italienii de la RAI un interviu cu ocazia centenarului Bresciei (club la care a jucat) si a dat niste declaratii de genul "Epoca mea la Barcelona se va termina in curand"... pactase cu aia ca aceste declaratii nu vor aparea la TV insa l-au tradat :D

Si da, a renovat :D Ce, nu prea se foloseste in romania ? :)) sper sa nu folosesc prea multe "spaniolisme" :D

milanezu
4th April 2011, 13:43
baiatul sta in spania.
incepe si el sa uite limba romana ca raducioiu.

Catalanul
4th April 2011, 13:55
Ok, probabil nu se foloseste in fotbal la noi, mea culpa atunci, dar faza e ca ati prins ideea.

milanezule stai linistit, nu cred ca e problema ta daca am uitat sau nu limba romana, cand n-o sa ne intelegem (sau nu o sa ma intelegi) atunci iti voi da dreptate, insa momentan cred ca nu e cazul sa vii cu astfel de aberatii.

BlueEnergy
4th April 2011, 15:40
Pfff....
http://www.youtube.com/watch?v=arATMhrFgIk

mariomax
4th April 2011, 18:19
speechless blue...

Dytza
6th April 2011, 20:57
Valdés - Alves, Piqué, Busquets, Adriano - Xavi, Mescherano, Keita - Messi, Villa, Iniesta.

http://img14.myimg.de/Untitle234dfd511.png

Vissca el Barça!

BlueEnergy
7th April 2011, 11:21
Rezumatul meciului cu Shaktior

http://www.youtube.com/watch?v=j_Md_FIc4-4

Catalanul
8th April 2011, 23:59
Barcelona B este pe locul 3 in in Segunda Division :)) loc de play-off pentru a urca in Primera, insa, evident, nu are voie :D

Excelent se descurca a 2-a echipa :ok: Luis Enrique face o treaba foarte buna, insa a anuntat ca nu va continua la vara, vrea sa antreneze un club din Primera :)

TeBat
9th April 2011, 00:10
Trece la echipa mare?

Catalanul
9th April 2011, 00:14
Multe voci spun ca va fi cel care il va inlocui pe Guardiola atunci cand acesta va pleca, insa sezonul viitor cu siguranta nu.

La anul cel mai probabil va antrena o echipa din Primera, are cateva oferte pana acum.

TeBat
9th April 2011, 00:19
Din câte am înþeles, Guardiola va pleca la finele acestui sezon. Spune cã nu mai are nimic de câºtigat. :)

Catalanul
9th April 2011, 00:31
In ianuarie si-a prelungit contractul inca un an, mereu a spus ca nu-i plac contractele de lunga durata si ca prefera sa semneze cate unul pe sezon.

Zilele trecute a zis in presa ca va pleca atunci cand va simti ca echipa nu mai are aceeasi ambitie de a castiga, cand se va satura de jucatori si jucatorii de el, cand presa il va critica... mai pe scurt, cand va simti ca e vremea sa plece :D nimeni nu e etern, poate doar Ferguson :))

TeBat
9th April 2011, 00:34
ªi Wenger devine etern încet-încet. :D

Catalanul
13th April 2011, 01:01
A 4-a calificare consecutiva in semifinalele CL :ok: a 5-a in ultimii 6 ani :)

aLLiin
13th April 2011, 01:19
Performanta foarte buna...

mariomax
13th April 2011, 18:30
A 4-a calificare consecutiva in semifinalele CL :ok: a 5-a in ultimii 6 ani :)

intr-adevar o performanta extraordinara. orice echipa poate sa mai castige CL odata, sau sa ajunga in semifinale sau finala odata sau de 2 ori. insa performanta de mai sus poate deveni legendara.

Sir. Eko
13th April 2011, 18:49
intr-adevar o performanta extraordinara. orice echipa poate sa mai castige CL odata, sau sa ajunga in semifinale sau finala odata sau de 2 ori. insa performanta de mai sus poate deveni legendara.

Slab,fata de ce am facut eu in FM cu Arsenal :mda:

raulmad
13th April 2011, 19:28
intr-adevar o performanta extraordinara. orice echipa poate sa mai castige CL odata, sau sa ajunga in semifinale sau finala odata sau de 2 ori. insa performanta de mai sus poate deveni legendara.

Intr-adevar o performanta extraordinara. 4 SF consecutive nu e la indemana oricarei echipe.:)
Pacat ca ai uitat (cu buna stiinta?!) performanta Realului din Madrid.
1997-1998 - Titlu
1998-1999 - parca QF
1999-2000 - Titlu
2000-2001 - SF
2001-2002 - Titlu
2002-2003 - SF

Deci, cum sta treaba? Parca tot 4 SF consecutive si aici. Si tot 5 SF in 6 ani. Diferenta e ca aici sunt 3 titluri, nu?

PS. N-am timp sa caut dar nici Milanul nu sta rau cu 3 finale jucate in 5 ani...

Sir. Eko
13th April 2011, 19:41
Intr-adevar o performanta extraordinara. 4 SF consecutive nu e la indemana oricarei echipe.:)
Pacat ca ai uitat (cu buna stiinta?!) performanta Realului din Madrid.
1997-1998 - Titlu
1998-1999 - parca QF
1999-2000 - Titlu
2000-2001 - SF
2001-2002 - Titlu
2002-2003 - SF

Deci, cum sta treaba? Parca tot 4 SF consecutive si aici. Si tot 5 SF in 6 ani. Diferenta e ca aici sunt 3 titluri, nu?

PS. N-am timp sa caut dar nici Milanul nu sta rau cu 3 finale jucate in 5 ani...

:o:

Cum sa spui asa ceva??????Barcelona e cea mai cea !!!Nu ai invatat inca?
Wankfest la maxim !

mariomax
13th April 2011, 19:50
raulmad, nu inteleg de ce te-ai atacat. unde am zis eu ca nu au mai fost echipe care sa fi avut asa un parcurs? aud?

eko, pe tine te-am inteles demult. defapt pe orice fan arsenal.

Dytza
13th April 2011, 19:52
Si inca nu vad in postul lui mariomax o propozitie care sa sugereze faptul ca Barcelona e unica in istorie prin performanta asta.

edit: mi-ai luat-o inainte

raulmad
13th April 2011, 20:11
insa performanta de mai sus poate deveni legendara.

mariomax, nu m-am atacat deloc. performanta legendara sugereaza ceva nemaivazut, nemaiintalnit, ceva ce nicio alta echipa nu a reusit. Corect? Din acest motiv am amintit performantele Realului.

mariomax
13th April 2011, 20:14
sugereaza in mintiuca ta.

LEGENDÁR, -Ã, legendari, -e, adj. De legendã, de domeniul legendei, care constituie o legendã. ♦ Care a intrat în legendã datoritã faptelor sale excepționale.

raulmad
13th April 2011, 20:20
Oare chiar nu te-ai gandit ca performanta Barcelonei e unica? Poti sa spui sincer asta?

mariomax
13th April 2011, 20:32
Oare chiar nu te-ai gandit ca performanta Barcelonei e unica? Poti sa spui sincer asta?

baiete, tie nu iti place sa pierzi. te-ai invatat rau in perioada 98-2002 probabil.

nu numai ca nu m-am gandit ca-i unica, nici macar n-am zis ca-i legendara. am zis ca poate deveni legendara. pentru ca la cum arata Barca acum, poate castiga CL si sezonul asta si mai poate ajunge in SF ani la rand de acum incolo.

Sir. Eko
13th April 2011, 20:34
sugereaza in mintiuca ta.

LEGENDÁR, -Ã, legendari, -e, adj. De legendã, de domeniul legendei, care constituie o legendã.  Care a intrat în legendã datoritã faptelor sale excepționale.

Omu` o venit cu definitia din DEX :D .

mariomax
13th April 2011, 21:17
Oare chiar nu te-ai gandit ca performanta Barcelonei e unica? Poti sa spui sincer asta?

nu m-am gandit, insa recunosc ca ma gandesc la echipa Barcei de acum ca la ceva unic ;)

BlueEnergy
13th April 2011, 21:37
Comentariile sunt de prisos..

http://www.youtube.com/watch?v=dP_cgEgPP0Q

raulmad
14th April 2011, 12:41
baiete, tie nu iti place sa pierzi. te-ai invatat rau in perioada 98-2002 probabil.

nu numai ca nu m-am gandit ca-i unica, nici macar n-am zis ca-i legendara. am zis ca poate deveni legendara. pentru ca la cum arata Barca acum, poate castiga CL si sezonul asta si mai poate ajunge in SF ani la rand de acum incolo.

Asa gandeam si eu prin 2002 (ca Real nu va avea rival in CL si ani de-a randul va avea un cuvant greu de spus in competitiile europene) si....s-a intamplat ce s-a intamplat. Asa ca mai usor cu predictiile despre viitor. Nimic nu e sigur.

dani.barcelona
14th April 2011, 14:03
realul a avut la inceputul anilor 2000 una dintre cele mai bune echipe din istoria fotbalului, avea in primul 11 numai jucatori de clasa. insa, toti erau cumparati pe sume colosale, se investea doar in "prezentul echipei", viitorul nu.i prea interesa. Barcelona zilelor noastre este si ea un dream-team (majoritatea jucatorilor fiind crescuti de club), numai ca noi avem si viitorul asigurat in mare parte. Barca B este pe locul 3 in secunda, are cel mai bun atac din campionat si daca s.ar accepta doua echipa in prima liga (cum e la formula 1 :D ) cantenarii ar fi cu siguranta in primele 10 echipe din spania. in maxim 2 sezoane thiago il poate inlocui cu brio pe un xavi sau iniesta. in 2001 nu cred ca era vreun jucator la real b al carui joc sa fie asemanator cu cel al lui zidane de exemplu:)). Barcelona acorda o mai mare importanta juniorilor, academiei in general. citisem pe undeva ca o echipa de juniori a Barcei batuse o echipa de.a realului cu 24-0:groggy:.

suntem pentru al patrulea sezon consecxutiv in semifinalele CL. traim vremuri frumoase:D.

kain
14th April 2011, 16:23
realul a avut la inceputul anilor 2000 una dintre cele mai bune echipe din istoria fotbalului, avea in primul 11 numai jucatori de clasa. insa, toti erau cumparati pe sume colosale, se investea doar in "prezentul echipei", viitorul nu.i prea interesa. Barcelona zilelor noastre este si ea un dream-team (majoritatea jucatorilor fiind crescuti de club), numai ca noi avem si viitorul asigurat in mare parte. Barca B este pe locul 3 in secunda, are cel mai bun atac din campionat si daca s.ar accepta doua echipa in prima liga (cum e la formula 1 :D ) cantenarii ar fi cu siguranta in primele 10 echipe din spania. in maxim 2 sezoane thiago il poate inlocui cu brio pe un xavi sau iniesta. in 2001 nu cred ca era vreun jucator la real b al carui joc sa fie asemanator cu cel al lui zidane de exemplu:)). Barcelona acorda o mai mare importanta juniorilor, academiei in general. citisem pe undeva ca o echipa de juniori a Barcei batuse o echipa de.a realului cu 24-0:groggy:.

suntem pentru al patrulea sezon consecxutiv in semifinalele CL. traim vremuri frumoase:D.

Dar de Campionatul Mondial al Cluburilor under 18 unde Real a castigat pentru a doua oara consecutiv titlul nu zici nimic? Normal ca nu zici nimic :no:

Catalanul
15th April 2011, 23:49
O veste foarte buna pentru noi, dupa 3 luni si jumatate Puyol s-a recuperat si a fost convocat pentru clasicul de maine :ok:

john30
19th April 2011, 10:27
Salutare!
Prin ce baruri se poate vedea meciul maine seara?

atdi
19th April 2011, 12:18
Dar de Campionatul Mondial al Cluburilor under 18 unde Real a castigat pentru a doua oara consecutiv titlul nu zici nimic? Normal ca nu zici nimic :no:

Nu prima performanta notabila a unei echipe de juniori a lui Real Madrid, dar problema e ca in ultimii 10 ani nu ati promovat niciun jucator din propria pepiniera.

dani.barcelona
21st April 2011, 14:58
m.am obisnuit cu victoriile din ultimii ani si iubesc clubul asta atat de mult incat am devenit imun la infrangeri:D. intr.adevar e mai mult decat un club echipa asta, e o stare de spirit, e un drog. e un virus pe care l.am contactat vazand golul lui luis enrique din meciul cu compostela, au trecut atatia ani si nu ma pot vindeca, faza e ca nici nu.mi doresc asta:cool:.

sunt singurul care dupa infrangeri cum a fost cea de aseara, eliminarea din semifinalele cl in fata astora, golul lui zalayeta din prelungiri, perioada de la inceputul anilor '00 in care valencia ne tragea la cap pe unde ne prindea, bara lui eto'o din meciul cu celsi sau cea a lui ronaldinho de pe anfield etc. etc. etc., dupa toate acestea incep sa tin la clubul asta (vorba pitipoancelor indragostite:)) ) mai mult decat am facut.o ieri si mai putin ca maine?

mariomax
21st April 2011, 17:23
dani, nicio echipa nu o poate tine doar in succese. echipa asta a Barcei mai are 2-3 ani dupa care o sa se schimbe destul de mult. bineinteles ca filozofia de joc va ramanea, dar e de vazut daca va fi cine sa o puna in practica lafel cum o fac cei de acum. Real a avut o perioada, Milan alta, Inter alta, Liverpool chiar a avut una buna de tot, Barca acum, sa vedem cat va tinea. nu poti zice ca s-a terminat dupa o infrangere doua, dupa un titlu pierdut. vom trai si vom vedea.

dani.barcelona
22nd April 2011, 00:05
cu jucatori ca messi, pedro, bojan, thiago (va ajunge cel putin la nivelul lui xavi de azi), jeffren, pique sau fontas (noul puyol) cred ca suntem asigurati pentru cel putin 6-7 ani, asta daca nu se plictisesc si pleaca pe la alte echipe:)). asa cum spuneai si tu, ramane de vazut daca si pot aplica filozofia asta de joc la nivelul la care se afla in prezent, la cei care nu fac parte din primul 11 ma refer. van gaal si cruyff merita statui pentru ce au facut pentru clubul asta, pentru fabrica de jucatori La Masia.:ok:

Xaviesta
27th April 2011, 19:17
http://www.sport.ro/anglia/cu-mintea-in-alb-rosu-si-cu-inima-in-ros-albastru-drama-jucatorului-care-intra-pe-teren-cu-gandul-ca-intr.html
:D

Sir. Eko
27th April 2011, 21:46
http://www.sport.ro/anglia/cu-mintea-in-alb-rosu-si-cu-inima-in-ros-albastru-drama-jucatorului-care-intra-pe-teren-cu-gandul-ca-intr.html
:D

Acuma la modu serios,tu citesti stiri pe sport.ro ? :D .:happy:happy
Unde naiba scrie ca Arsenal a decis sa il lase sa plece?
Cata minte trebuie sa ai sa citesti asa ceva si sa te gandesti ca e pe bune...

TeBat
27th April 2011, 21:56
Dac-ar fi dupã mine, aº desfiinþa scrot.ro, i-aº arde de vii pe redactori, în timp ce cititorii ar trebui sã priveascã.

Sir. Eko
27th April 2011, 22:35
Dac-ar fi dupã mine, aº desfiinþa scrot.ro, i-aº arde de vii pe redactori, în timp ce cititorii ar trebui sã priveascã.

:happy:happy

Catalanul
28th April 2011, 00:19
Azi inainte de meci mi-am pus tricoul cu Messi din sezonul 2008-2009 (El triplete) si se pare ca a fost cu noroc :D Finala se pare ca va fi aceeasi, scorul sper sa fie la fel :D

YoNuTzz
28th April 2011, 00:20
Azi inainte de meci mi-am pus tricoul cu Messi din sezonul 2008-2009 (El triplete) si se pare ca a fost cu noroc :D Finala se pare ca va fi aceeasi, scorul sper sa fie la fel :D

anul asta va fi mult mai greu ptr barca...
sir alex invata din greseli :D

Catalanul
28th April 2011, 00:26
greseala voastra acu' 2 ani a fost ca erati favoriti si chiar ati crezut asta, noi tin minte ca am jucat cu o aparare improvizata, Abidal si Alves erau suspendati iar Messi v-a surprins cu "capul" :D

Sezonul asta cu siguranta va fi altceva.

Dytza
28th April 2011, 00:41
Ba mai mult, Milito si Marquez erau accidentati. Dani Alves era suspendat pt cumul de galbene iar Abidal pt rosul primit de la Övrebo. Apararea Barcelonei de atunci a fost:

Puyol - Yaya, Piqué - Sylvinho

YoNuTzz
28th April 2011, 00:46
nu am zis ca batem, am zis doar ca anul asta cred ca va fi mai greu pentru barca...

Dytza
28th April 2011, 00:48
nu am zis ca batem, am zis doar ca anul asta cred ca va fi mai greu pentru barca...

E clar ca se intalnesc cele mai bune echipe din lume. Sincer, dupa ce mi-a oferit Mourinho anul asta refuz sa o includ pe Real in categoria asta chiar in eventualitatea inc are intorc rezultatul in retur!

YoNuTzz
28th April 2011, 00:49
pai si in clasamentul coeficientilor pe ultimii 5 ani, man utd si barca sunt pe primele 2 locuri...

dani.barcelona
28th April 2011, 12:04
messi are deja 52 de goluri marcate sezonul asta:o:. incredibil jucator:ok:. si mai sunt inca 6 meciuri oficiale de jucat, poate ajunge la 60 de goluri.

mariomax
28th April 2011, 21:51
Messi va fi menajat in campionat. zice ca nu e accidentat, ci doar obosit. a jucat cel mai mult sezonul asta, iar frecusurile bestiilor de la Real l-au cam sifonat.

dani.barcelona
30th April 2011, 14:46
avem nevoie de o victorie si 4 egaluri in ultimele 5 meciuri care au mai ramas pana la sfarsitul campionatului si suntem campioni:no1.

Lordul
30th April 2011, 14:50
ar fi frumos sa facem 100 de puncte !

BlueEnergy
30th April 2011, 19:26
Super video..

http://www.youtube.com/watch?v=oJ9fI1w2Bxo

Dytza
1st May 2011, 00:38
http://img15.myimg.de/Untitle2d7c76f.png

BlueEnergy
4th May 2011, 01:07
Piticul extraterestru...

http://www.youtube.com/watch?v=grwuvmreWas

mariomax
7th May 2011, 11:01
Messi vs dirty Real

http://www.youtube.com/watch?v=xGPkZz99W44

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/226286_10150258224139305_197394889304_8795335_4069 032_n.jpg

mariomax
8th May 2011, 12:35
Barcelona este campioana si la juniori in Spania dupa victoria cu....Real Madrid, 3-1. 2 goluri marcate de fratele mai mic a lui Alcantara, Rafinha. :ok:

Sorin Blaj
8th May 2011, 21:25
Pepiniera Barcelonei nu se dezminte! :ok:

Dytza
9th May 2011, 21:38
Pana acum, 96,267 de cereri pentru cele 24,140 de bilete rezervate suporterilor Barçei. Fantastic!

dani.barcelona
11th May 2011, 23:37
CAMPEONES !! CAMPEONES !!!!! :yeah::yeah::yeah::yeah:

YoNuTzz
11th May 2011, 23:40
felicitari :ok:

Catalanul
12th May 2011, 00:04
TRICAMPEONES! :ok: Titlul cu numarul 21. Din toate campionatele disputate in ultimul deceniu am castigat jumatate. :)

Inca un campionat sezonul viitor si Guardiola va egala recordul lui Cruyff :ok:

Patriots
12th May 2011, 12:50
Guardiola e la 3 din 3 in campionat :D Bravo lui , a facut o echipa frumoasa , care joaca unul din cel mai spectaculos fotbal practicat vreodata de o echipa, inca 2-3 sezoane asa si sigur va fi cea mai buna echipa din istorie. Acum trebuie doar sa ne concentram pe finala UCL. Sper sa iasa un meci frumos si la finalul meciului sa am inca un motiv sa sarbatoresc pe langa banchet.


¡Visca Barça! ¡Visca Catalunya!

MariusMihalache
12th May 2011, 16:02
E impresionant cum o echipa cu un antrenor asa de tanar reuseste sa domine fotbalul. Nu are un CV prea impresionant Pep dar omul stie cum sa-si faca treaba

Patriots
13th May 2011, 15:00
E impresionant cum o echipa cu un antrenor asa de tanar reuseste sa domine fotbalul. Nu are un CV prea impresionant Pep dar omul stie cum sa-si faca treaba

Vrei sa spui ca nu avea un CV atat de impresionant cand a venit , insa acum eu zic ca CV-ul sau e mai mult decat impresionant :D

Dytza
13th May 2011, 21:59
Fiesta Live!

http://www.esport3.cat/directes/esport3/

Alyn161
14th May 2011, 11:37
In afara de Fabregas mai avem vreo tinta la vara?Iar ne trezim cu lotul prea scurt..trebuie putina bataie pe posturi.

Catalanul
14th May 2011, 12:21
Fabregas nu mai este deloc o tinta de cand Guardiola l-a adus la prima echipa pe Thiago Alcantara.

Se vorbeste despre un interes pentru Giuseppe Rossi, dar Villareal cere o suma mare (33 milioane de €).

mariomax
14th May 2011, 20:48
http://www.youtube.com/watch?v=nfmNkgOeN88&NR=1

Dytza
16th May 2011, 17:25
Barcelona si-a prelungit acordul cu Unicef si pentru sezonul viitor. Va fi primul an in care Barça va purta tricou cu sponsor pe piept, deci, logo-ul Unicef va fi mutat sub numerele jucatorilor.

Catalanul
16th May 2011, 23:30
Primul echipament al Barçei din sezonul viitor:

http://www.pepitu.com/wp-content/uploads/2011/05/NIKE-7.jpeg http://www.pepitu.com/wp-content/uploads/2011/05/NIKE-3.jpeg

Al 2-lea se pare ca va fi negru:

http://farm6.static.flickr.com/5042/5327849370_084f963030.jpg

MariusMihalache
17th May 2011, 11:04
Fabregas nu mai este deloc o tinta de cand Guardiola l-a adus la prima echipa pe Thiago Alcantara.

Se vorbeste despre un interes pentru Giuseppe Rossi, dar Villareal cere o suma mare (33 milioane de €).

Dar merita. E si tanar (23-26 ani) si plus parca Barca are nevoie de cineva ca el. Atat ca e cam micut dar se pare ca la Barca merg astia

mariomax
29th May 2011, 00:18
baieti, avem hegemonie :cry:

Sir. Eko
29th May 2011, 00:53
Iti dai seama ce bun ii Messi cand Iniesta si Xavi joaca cum au jucat azi si totusi nimeni nu zice nimic de ei :D

Dytza
29th May 2011, 01:00
23 ani - 3 ligi ale campionilor, de 3 ori consecutiv golgeterul Ligii, si probabil viitor castigator al celui de al 3-lea Balon de aur consecutiv. Impresionant

mariomax
29th May 2011, 01:13
Iti dai seama ce bun ii Messi cand Iniesta si Xavi joaca cum au jucat azi si totusi nimeni nu zice nimic de ei :D

ii una si asta :)

sa nu uitam de Pedro, care a aparut de nicaieri si a castigat o gramada de super trofee si a marcat in mai multe finale...

milanezu
29th May 2011, 01:15
felicitari barca.
este o echipa formidabila.
incredibil ce pot juca.
jos palaria.

YoNuTzz
29th May 2011, 01:27
messi 99.9% - 3 baloane de aur consecutive...

dani.barcelona
29th May 2011, 10:22
Campionii , campionii !!! /hello

suntem echipa momentului in europa, sa speram ca aceasta perioada frumoasa va continua mult timp de acum incolo. pedro, messi, bojan, alcantara, fontas, iniesta, busquets, pique, montoya etc. sunt viitorul Barcelonei, e un viitor frumos , nu? :D

Visca el Barcaaaaaaa !!!!!!!!:no1

miril
29th May 2011, 12:27
Felicitari! Sunteti cei mai buni pentru o perioada mai lunga de timp.

Xaviesta
29th May 2011, 19:00
Follow the celebration on live:ok:

http://www.esport3.cat/directes/especials/

Visca el Barça!!

mariomax
29th May 2011, 20:37
http://www.rtve.es/deportes/champions-league/directo/

sau aici :)

Xaviesta
29th May 2011, 20:55
Barcelona a castigat CL si la handbal.:))
27-24 cu Ciudad Real.:)):ok:

Patriots
30th May 2011, 09:21
De cand a venit Guardiola la echipa , Barcelona si sustinatorii ei au devenit oameni invatati cu un joc spectaculos , poate unul din cele mai frumoase practicate vreodata. Jocul acesta s-a repetat si sambata seara , cand United abia daca avea posesia , nereusind sa isi creeze prea multe ocazii. Au jucat minunat ai nostri , toti au un merit egal la castigarea unui nou trofeu european , de la Valdes , Abidal , Xavi sau Messi pana la toti ce din staff alaturi de Guardiola. Sincer imi doresc ca Pep sa ramana la Barcelona , cam cat a stat Sir Alex la United , insa nu stiu daca asa ceva va fi posibil.


Ii felicit inca o data pe toti cei care au contribuit la formarea acestei echipe minunate , care ma bucura si ma incanta la fiecare meci al ei. Am demonstrat din nou ca suntem cei mai buni din lume. Barca , Barca , Barca ! /hello

mariomax
30th May 2011, 18:27
Benzema: Cand Barca joaca asa, nu ai ce sa-i faci.
Hitzfeld: Guardiola este arhitectul acestui succes.
Crespo: Nicio alta echipa nu a dominat terenul ca Barca lui Pep.
Lippi: Aceasta echipa are toate atuurile sa fie cea mai puternica dintotdeauna.

mariomax
30th May 2011, 18:40
BPE, Messi.
Toate cele 53 de goluri, sez.10/11, in ordine:

http://www.youtube.com/watch?v=tterrAS8a_o

sa nu uitam de cele 2 goluri marcate si anulate incorect, cu Sevilla si Arsenal [deplasari].

BlueEnergy
30th May 2011, 21:23
Hahaha...

"Translation:
Valdes: When you are close to me, you you, you pass the ball to me
Valdes to Mascherano: Tell him to pass me the ball when hes close to me and not to mess up...you know where i am.
Mascherano: when you get the ball from them and get close to the area you pass the ball to him.
Valdes to Iniesta: man, i have an english that really scares me, i don´t know, since i´m eating in Mcdonald´s i´m learning to speak english very well
Pique: Valdes, Valdes, Shakira has a sister that wants to meet you."

http://www.youtube.com/watch?v=RvPZBRXWu7k


http://www.youtube.com/watch?v=RTKbdEDO0Ec

Sir. Eko
15th June 2011, 15:16
Fabregas: I'm happy at Arsenal

June 16, 2011

Arsenal skipper Cesc Fabregas has tried to quash speculation he will join Barcelona this summer by insisting he is "very happy" at Arsenal, but at the same time left the door open for a move away from the club.

Fabregas moved to clear up the current situation after team-mate Bacary Sagna said that the former Barca youth team player was more desperate than ever to return to Camp Nou. The 24-year-old suggested that his future was in the hands of Arsène Wenger.

"I am an Arsenal player. I have been very happy for eight years and I am very happy. I am not thinking about football right now, just about my holidays," Fabregas said, currently on a break in Ibiza with Barcelona stars Carles Puyol and Gerard Pique.

"There have been no decisions. The truth is that it doesn't always depend on the player and at the moment I don't know anything. I am very happy where I am. Anything else would be speculation that is untrue.

"You can never say never in this life as so many things happen that you can never predict.

"He [Arsène Wenger] is the boss, the one who makes the decisions. You should ask him. I was injured at the end of the season and I haven't seen him for about six weeks."

Fabregas' only trophy with the Gunners is the 2005 FA Cup, and he said that it is only understandable that he has a hunger for silverware.

"A player who is not frustrated at not winning titles is either lying to himself or lacks ambition," he said. "There is a good team and a good manager and one of the most faithful fan bases in Europe. With those I believe we can make progress and one day win an important trophy."

However, Barcelona's interest may depend largely on bids for Alexis Sanchez and Giuseppe Rossi. With Arsenal expected to demand £40 million for Fabregas it is unlikely the Catalan giants could afford all three.


Adica nu depinde el.
Wenger decide daca ramane sau nu.

Lordul
15th June 2011, 15:25
frumos...Pep la Barca in 3 ani a luat o multime de trofee /OLE/

Catalanul
16th June 2011, 16:03
FC BARCELONA - Més que un club! :ok:

http://www.sport.es/resources/jpg/3/8/1308165854583.jpg

Si inca se joaca finala campionatului spaniol la fotbal sala, e 1-1 la general.

MariusMihalache
17th June 2011, 12:40
Astia sunt in top si la concursul de mancat placinte cred :D

Dytza
21st June 2011, 11:59
Nre37Oom0KI

Incredibila pasa!

+

pv_7jMB7aRg

Messi a mai dat un assist si pentru primul gol, Lavezzi.

Catalanul
22nd June 2011, 01:31
Bojan pleaca la Roma lui Luis Enrique in schimbul a 10 milioane € (aproximativ).

E cel mai bine pentru el, la Barça din pacate nu avea loc printre titulari.

Dytza
24th June 2011, 17:49
http://www.totalbarca.com/wp-content/uploads/2011/06/NO_TITLE_54175964045_53379995865_600_200.jpg

"baieti, cine vrea s apoarta tricoul cu nr. 9 sezonul viitor?".... Toata lumea a fugit! :))

mariomax
24th June 2011, 20:08
La multi ani, Leo Messi.

http://www.youtube.com/watch?v=0mEqnSVDOIM

Catalanul
24th June 2011, 21:39
http://www.totalbarca.com/wp-content/uploads/2011/06/NO_TITLE_54175964045_53379995865_600_200.jpg

"baieti, cine vrea s apoarta tricoul cu nr. 9 sezonul viitor?".... Toata lumea a fugit! :))

Sper sa fie Rossi, jucator mult mai complet decat Alexis Sanchez. Cunoaste Primera Division si a jucat la o echipa care adopta un stil de joc precum cel al Barçei :ok: e si mai ieftin, presedintele de la Udinese cere prea mult pentru Alexis.

mariomax
24th June 2011, 22:47
asa si Mata e mai ieftin ca Rossi.

Alexis va mai creste mult, are un potential mai mare ca Rossi.

Sir. Eko
24th June 2011, 22:49
La multi ani, Leo Messi.

http://www.youtube.com/watch?v=0mEqnSVDOIM

Nu mergi la chermeza ?

Catalanul
24th June 2011, 22:56
asa si Mata e mai ieftin ca Rossi.

Alexis va mai creste mult, are un potential mai mare ca Rossi.

Nu stiu ce sa zic, eu la Alexis n-am vazut nimic special. Daca ar fi sa vina la echipa nu-l vad titular... si sa dai atatia bani pt un jucator care sa stea pe banca de rezerve mai bine nu-l iei.

Poate mi s-a pus mie pata pe Rossi, dar eu il vreau neaparat sezonul asta.


Si inca ceva, daca e sa vina Fabregas la echipa si sa plece Thiago atunci ar fi cea mai mare prostie, prefer sa ramana Cesc la Arsenal si sa i se dea o sansa lui T. Alcantara :ok:

Sir. Eko
24th June 2011, 22:56
a.


Si inca ceva, daca e sa vina Fabregas la echipa si sa plece Thiago atunci ar fi cea mai mare prostie, prefer sa ramana Cesc la Arsenal si sa i se dea o sansa lui T. Alcantara :ok:

Si mie,adica si eu.

Catalanul
24th June 2011, 22:57
Si daca ar fi sa vina Fabregas la noi in schimbul a ceva bani + Thiago ai fi de acord ? :D

Sir. Eko
24th June 2011, 23:04
Si daca ar fi sa vina Fabregas la noi in schimbul a ceva bani + Thiago ai fi de acord ? :D

Nu.Ceva bani aia sa fie multi,adica daca Sanchez ala in viziunea voastra valoreaza 40 milioane ,pentru Cesc mai pulsati :).

Catalanul
24th June 2011, 23:09
Pentru Sanchez Barça nu vrea sa dea mai mult de 25 (+ vreun jucator de la echipa a 2-a sa zicem). Presedintele lui Udinese in schimb cere 50 http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/78.gif

Oricum, noi cica avem doar 45 de milioane pentru transferuri vara asta :D

mariomax
25th June 2011, 10:38
45 plus 10 pe Bojan plus Ibra plus poate Thiago...

Dytza
25th June 2011, 12:59
45 mil + 24 Ibra + 3 Cáceres + 10 Bojan, sunt destui bani pentru transferuri in aceasta vara. Probabil va pleca si Gabi Milito pentru o suma de 2-3 mil.

mariomax
25th June 2011, 15:14
se fac 85, plus tiago sunt destui pentru Alexis, Cesc si un fundas bun.

Xaviesta
25th June 2011, 15:16
se fac 85, plus tiago sunt destui pentru Alexis, Cesc si un fundas bun.

Sper sa nu plece Thiago la schimb cu Cesc. In plus nu vad cum ar putea juca Guardiola cu Busquets, INiesta, Xavi, Cesc fara sa ramana unul rezerva.

Nadalfan
25th June 2011, 15:25
Sper sa nu plece Thiago la schimb cu Cesc. In plus nu vad cum ar putea juca Guardiola cu Busquets, INiesta, Xavi, Cesc fara sa ramana unul rezerva.

Daca schimba sistemul(ceea ce ar fi o mare prostie)poate sa faca asta.Ar putea sa joace asa:
-----------------------------Busquets-------------------------------------
-----------------Xavi-----------------------Iniesta------------------------
-----------------------------Fabregas-------------------------------------
-----------------Messi---------------------Villa---------------------------

Ceva gen cum juca Milan cu Kaka in spatele lui Shevchenko si Inzaghi.Cat despre Thiago....eu chiar imi doresc sa plece de la Barca.E un jucator fantastic.Daca ramane la Barca se va plafona.O echipa gen Valencia sau Villareal in care sa aiba un loc sigur de titular ar fi perfect pt Thiago.Poate si la Arsenal sau la Man UTD sa aiba loc deoarece ambele echipe nu au coordonator de joc foarte bun(in cazul in care pleaca Cesc).Mariomax tu de ce vrei fundasi.Pe dreapta e Alves,centrali sunt Puyol,Pique si mai nou Mascherano care e foarte bun,iar pe stanga e Abidal.Plus ca mai vin din urma tineri ca Montoya sau Fontas.Chiar nu inteleg de ce vrei fundasi.Eu daca as antrenor la Barca as mai aduce decat pe Cesc si un portar.Valdes mi se pare slab.E mult sub Casillas.E chiar mai slab si decat De Gea.

Xaviesta
25th June 2011, 15:34
Valdes e bun stai linistit.:) NU stiu de ce il vezi tu slab. A salvat echipa in multe meciuri. Puyol are 33-34 ani si se accidenteaza tot mai des.

Dytza
25th June 2011, 16:28
Dreapta: Alves/Adriano
Centrali: Puyol, Piqué, Abidal
Stanga: Abidal/Maxwell/Adriano.

Adriano mi s-a parut un jucator foarte important pentru echipa in sezonul trecut. Poate acoperi ambele benzi, e OK.
Maxwell a fost foarte slab, cred ca va pleca.
Pe Milito nu l-am mai pus pt ca si el va pleca. De altfel, media de goluri primite cu el in teren a fost de 0.80 iar fara el 0.48. Nu ma stiu unde am citit...
Abidal poate acoperi atat banda stanga cat si psotul de fundas central.

Si totusi, o echipa mare nu poate sta doar in 2 fundasi centrali de baza, unul dintre ei avand 33 ani.
Nu cred insa ca Pep va cumpara un fundas central, in niciun caz pe banii vehiculati prin presa pentru Thiago Silva... E adevarat ca Mascherano si-a facut bine treaba ca fundas central dar Busquets ar ramane fara acoperire pe postul lui. Sa nu uitam ca sezonul viitor aduce nu mai puin de 6 competitii si un astfel de lot nu iti poate garanta succes.

Probabil Fontás si Bartra vor fi promovati si introdusi din ce in ce mai des. Botía nu va veni vara asta. Data limita pentru cumpararea lui a trecut. Pana anul viitor, Barça va trebui sa plateasca 20 mil pentru achizitionarea lui. Imposibil.

Lordul
25th June 2011, 16:38
Thiago sper sa ramana....joaca frumos......

a dat gol si pentru echipa mare a Barcei daca nu ma insel

Catalanul
26th June 2011, 02:01
Botía nu va veni vara asta. Data limita pentru cumpararea lui a trecut. Pana anul viitor, Barça va trebui sa plateasca 20 mil pentru achizitionarea lui. Imposibil.

Pe Botía il putem lua la anul in schimbul a 2.5 milioane de €. Aceasta suma este valabila doar pentru luna mai a anului 2012 :)

Catalanul
27th June 2011, 00:16
FC BARCELONA - Més que un club! :ok:

http://www.sport.es/resources/jpg/3/8/1308165854583.jpg

Si inca se joaca finala campionatului spaniol la fotbal sala, e 1-1 la general.

Barça a castigat si campionatul la fotbal sala, 3-2 scor la general cu Caja Segovia :D Pentru prima data in istorie este campioana la acest sport :)

Dytza
28th June 2011, 12:54
Presa spaniola scrie ca transferul lui Cesc este "iminent", suma invartindu-se in jurul a 39 M.

http://www.metacafe.com/watch/6650305/victor_valdes_2010_11/