PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Catalanul
11th January 2010, 18:19
a fost frumos si cel al lui Higuain insa nu cred ca il intrece pe cel al lui Messi

kain
11th January 2010, 19:00
Astea-s parerile noastre subiective, trebuie un fan neutru sa-si dea cu parerea :D

messi19
11th January 2010, 19:54
eu nu tin nici cu catalanul nici cu kain .si cred ca a lu messi a fost mai frumos :D

BlueEnergy
13th January 2010, 00:13
Meci greu maine seara la Sevillia. Sper intr-o victorie a Barcelonei.

dani.barcelona
14th January 2010, 01:01
superb meciul:ok:. felicitari sevilliei, cred ca vor castiga cupa anul asta.
noi daca vom juca in continuare cum am facut.o in seara asta putem invinge orice adversar.:ok:

Catalanul
14th January 2010, 01:02
Sevilla - FC Barcelona 0-1 (Xavi)

Nu am reusit sa ne calificam, insa echipa a jucat foarte bine, mai ales in repriza a 2-a. Am ratat cat pentru 10 meciuri, pacat ca Palop a prins o zi mare.

Prima eliminare dintr-o competitie de cand e Guardiola antrenor, odata si-odata trebuia sa vina si momentul asta. Bine ca s-a intamplat in cupa, si nu in CL sau celelalte competitii pe care le-am disputat de-alungul anului 2009.

Singura parte buna (daca se poate spune asa) din aceasta eliminare este faptul ca jucatorii vor avea parte de o luna ianuarie si un inceput de februarie mai linistit. Putem sa ne concentram pentru campionat si sa ne pregatim pentru faza finala de CL.

mariomax
14th January 2010, 07:40
avem o parte buna si o parte rea. mentionez doar partea buna: joc superb si program mai lejer.

Riddler
16th January 2010, 16:44
http://www.marca.com/marcador/futbol/2009_10/primera/jornada_18/bar_sev/

Wow. 15 jucatori pe banca de rezerve. :cry:

Toure Yaya e trecut rezerva si el e la Cupa Africii.

mariomax
17th January 2010, 00:58
Barca Sevilla 4-0
doamne ce spectacol am vazut in repr.2-a :yeah::yeah::yeah:

pep, de ce n-ai jucat asa si in cupa :no:

messi dubla si golurile 100-101 :ok:

iniesta, omul cu crose in loc de picioare :rolleyes:

palop in astea 3 meciuri m-a imbatranit cu cateva luni, dar deja era prea de tot :headbang:

avem 5 puncte peste astia, multe meciuri tre sa treaca sa mai cedam prima pozitie...:lol:

BlueEnergy
17th January 2010, 01:00
Of...frumos meci a facut asta-seara Barca. Si mai ales Barcelona - Sevillia 4-0 parca ma unge la suflet. Sper sa jucam la fel in continuare!

Riddler
17th January 2010, 01:03
Incredibil ... jos palaria! Barca are o super echipa ... :)

Razor
17th January 2010, 01:16
Nu ma asteptam la scorul asta.Felicitari ! :ok:

YoNuTzz
17th January 2010, 03:13
sa ii dai 4-0 lu' sevilla chiar e mare lucru :ok: respect

mariomax
17th January 2010, 13:01
4-0 anul trecut in aprilie, 4-0 aseara.

http://www.youtube.com/watch?v=zixm2GKOGMw
http://www.youtube.com/watch?v=Zc22ufPy4Js

si aseara am uitat sa-l mentionez pe xavi. pasa de la golul lui pedro spune tot.

Patriots
17th January 2010, 13:25
Superb meciul de aseara. Pacat ca nu au jucat asa si in cupa :( Oricum am castigat un meci foarte important, mai ales ca Real a pierdut cu Bilbao si astfel suntem la 5 puncte in fata madrilenilor :yeah:

Sir. Eko
17th January 2010, 13:35
Am vazut si eu acuma rezumatu.Foarte frumos golul 2 . :D

michai
17th January 2010, 19:18
Off....ca asa trebuia sa jucam si in Cupa:(:D
Suntem la 5 puncte de Real...dar totusi campionatul e lung;)

Catalanul
18th January 2010, 00:05
in cupa am jucat bine, la retur ma refer... insa Palop, la fel ca si ieri, a facut minuni in poarta.ç
in tur guardiola a jucat cu rezervele (in afara de Messi si Iniesta + Ibra in repriza a 2-a), de aici si rezultatul obtinut.

Eu unul prefer ca jucatorii sa fie odihniti pentru campionat si mai ales pt CL avand in vedere ca finala se joaca pe Bernabeu, ar fi ceva unic sa castigam trofeul pe stadionul dusmanului de moarte :D :drak:

dani.barcelona
18th January 2010, 10:55
weekend perfect pentru barcelona. pacat ca nu am putut urmari in direct meciul de pe nou camp. "aia" ar trebui sa fie atenti sa nu piarda locul 2, sunt mai aproape de locul 3 decat de prima pozitie si valencia vine tare din urma. :ok:
portarul "alora" pe cine mai vede acum in oglinda retrovizoare?:happy

misuna pe aici un trepadus cu personaje din niste desene animate de tot rahatul la avatar, stiti cumva pe unde tot umbla? nu are nimic de zis in momentul asta?:rosu:

mariomax
18th January 2010, 18:41
lo mejor de Leo Messi (http://www.elmundodeportivo.es/messiteca/index.html)

dani.barcelona
18th January 2010, 21:20
mali a fost eliminata din cupa africii, keita probabil se va intoarce la echipa saptamana asta:ok:. o veste buna in contextul in care sergio b. s.a accidentat si va lipsi o saptamana.

Catalanul
19th January 2010, 00:54
imi pare rau pentru keita, dar si-a facut datoria :D (3 goluri marcate, nu e rau deloc :) )

sezonul asta este unul din jucatorii de baza a lui Guardiola, avem nevoie de el.

Catalanul
20th January 2010, 15:27
Guardiola si-a prelungit contractul inca un an :ok: (pana in iunie 2011).

Cipri
23rd January 2010, 21:55
Pauză Valladolid 0 - 2 Barcelona
Foarte frumos golul lui Xavi . Reusita lui Dani Alves a fost cam norocoasa , deoarece nu cred ca brazilianul a dorit sa dea exact acolo . Una peste alta , se contureaza o victorie usoara a catalanilor .

fmmaniac
23rd January 2010, 22:05
Pacat de Ibra,la inceput era o masina de goluri acum un "pitiponc".Cel mai potrivit ar fi Edin Dzeko :D

Lordul
23rd January 2010, 22:23
Barca termină turul neînvinsă...nou record

mariomax
23rd January 2010, 22:52
masina de batut recorduri se distanteaza la 8 puncte pana maine seara.

dani.barcelona
24th January 2010, 00:08
golaveraj 13-0 in ultimele 4 jocuri:D.

Catalanul
24th January 2010, 00:38
Victorie mult mai usoara decat ma asteptam, un nou record al catalanilor :)

Oare castigam campionatul fara nici o infrangere ? :D hai ca exagerez, odata si-odata o sa vina si primul esec in campionat, dar atat timp cat avem o distanta relativ mare fata de real madrid nu ma deranjeaza.

Momentan suntem la 8 puncte de locul 2, maine cel mai probabil vor fi 5.

dani.barcelona
25th January 2010, 00:16
principala favorita la cucerirea cupei africii, coasta de fildes, a fost eliminata:shocked:. yaya toure se intoarce la prima echipa, o veste foarte buna pentru noi, pentru mine unu' cel putin asa este:D.

mariomax
30th January 2010, 22:56
gijon-barca 0-1
gijon o nuca mult mai tare ca sezonul trecut [1-6], fapt dovedit si de acel 0-0 cu real.
barca nu a facut un meci rau, insa cei de la gijon au luptat cum rar am vazut.
ibrahimovici a lasat aceasi senzatie ca in ultimele 5-6 meciuri: e in plus.
barca a batut la limita dar a si ratat foarte mult.

razwan_vs
30th January 2010, 23:01
conteaza ca ati batut si realul are un meci greu :P

mariomax
31st January 2010, 10:25
s-a batut si un record aseara. al catelea?
8 jucatori din prima formatie au fost din cei formati de Barca. Eu zic ca-i o performanta de neegalat la nivelul asta.

dani.barcelona
31st January 2010, 11:54
s-a batut si un record aseara. al catelea?
8 jucatori din prima formatie au fost din cei formati de Barca. Eu zic ca-i o performanta de neegalat la nivelul asta.

asta e lucrul de care ar trebui sa fim cei mai mandri in momentul asta:ok:.

aseara nu am vazut decat prima repriza, dar urmarind ultimele partide ale noastre inclin sa cred ca abidal e cel mai in forma jucator din primul "11", joaca excelent francezul.
e bine ca am luat 6 puncte din 2 deplasari destul de dificile as zice eu, ar fi bine sa nu mai pierdem puncte cu echipele mai mici, realul mai poate scapa maxim 7-8 puncte pana la sfarsitul campionatului.

Catalanul
31st January 2010, 14:58
nu avem voie sa gresim deloc in astfel de deplasari, deoarece in retur avem de jucat la Real, Atl. Madrid, Villareal si Sevilla.

per total un meci castigat fara prea mult stres... imi era ciuda ca nu ajunge golul doi pentru an e linisti, insa cele 3 puncte sunt foarte bine venite :).

Urmeaza Getafe acasa si Atletico Madrid in deplasare.

mariomax
1st February 2010, 14:36
Adoră Barcelona: "E magică!"
Radu Beligan se declară un fan al echipei lui Guardiola: "Urmăresc cu imensă plăcere jocurile Barcelonei. Este expresia artistică a fotbalului. Se înalță aproape de perfecțiune. Jocul ei e inspirație pură. Și știință. Acuratețea paselor, precizia șuturilor și bucuria explozivă, pură, plenară, sinceră a golului o singularizează, făcîndu-ne pe noi, spectatorii, să înțelegem frumusețea fotbalului și să ne menținem proaspătă dragostea pentru acest joc".

Mad_max
1st February 2010, 19:30
Adoră Barcelona: "E magică!"
Radu Beligan se declară un fan al echipei lui Guardiola: "Urmăresc cu imensă plăcere jocurile Barcelonei. Este expresia artistică a fotbalului. Se înalță aproape de perfecțiune. Jocul ei e inspirație pură. Și știință. Acuratețea paselor, precizia șuturilor și bucuria explozivă, pură, plenară, sinceră a golului o singularizează, făcîndu-ne pe noi, spectatorii, să înțelegem frumusețea fotbalului și să ne menținem proaspătă dragostea pentru acest joc".

Bravo...super citatul.

BlueEnergy
6th February 2010, 23:51
Greu meciul cu Getafe. Bine ca s-a terminat cu bine!

mariomax
7th February 2010, 00:01
Un meci stricat de arbitru.
Messi a jucat beton.

mariomax
7th February 2010, 17:20
nu stiu daca a-ti observat, dar odata cu comentariile celor de la real despre cum trag arbitrii cu Barca, lucrurile s-au schimbat. se vede clar o tendinta, mai ales aseara.

Sasuke Uchiha
7th February 2010, 18:53
aseara nici o greaseala in meciul barsa - getafe

Joe
8th February 2010, 18:53
Lsa Multi Ani Hristo Stoichkov :D

dani.barcelona
9th February 2010, 22:09
treaba s.a imputit rau :mda:. abidal sta intre 6 si 8 saptamani pe tusa, marquez si pique sunt suspendati pentru meciul de duminica, dani a. sta si el pe bara inca 2-3 saptamani, puyol e si el in pioneze, asa ca eu ma declar mutumit daca vom castiga macar un punct la madrid.:D

Catalanul
9th February 2010, 22:50
si in finala UCL am stat prost cu apararea si C. Ronaldo de abia a miscat, asa ca nu imi fac probleme :D

faza e ca nici Toure Yaya nu va putea juca duminica, cel mai probabil apararea va arata in felul urmator: Maxwell - Milito - Chigrinsky - Puyol (mai mult ca sigur va juca).

mariomax
9th February 2010, 23:02
ucrainianul ce imi da emotii, in rest echipa e ok, cu toate lipsurile astea...

dani.barcelona
9th February 2010, 23:12
cu gloaba din est in primul "11" cred ca vom lua cel putin 2 boabe:D. atacul sa mearga bine si sa marcam macar 3, altfel nu vad cum vom putea castiga.

Catalanul
9th February 2010, 23:18
nici apararea lui atletico nu e prea stralucita, mai ales sezonul asta

daca iniesta si xavi fac un meci bun, iar ibra sparge gheata in sfarsit in campionat atunci avem sanse la victorie :) de messi nu mai vorbesc, pentru ca el joaca mai mereu bine.

dani.barcelona
10th February 2010, 20:21
s.a rupt si gloaba :happy. avea si asta acum ocazia sa ne demonstreze ca nu s.a dat atata malai degeaba pe el, a cazut in cur si s.a ales cu o ruptura, sta o saptamana:D. acum astept mult mai linistit meciul cu atletico, panarama a sarit din schema. sa vedem pe cine va aduce pep de la echipa a doua, sper sa aiba mana buna.
o veste buna e aia ca jeffren si.a prelungit intelegerea cu barca pana in 2012, merita asta, e un super jucator, se vede ca are stofa de fotbalist.:ok:

realmadrid.com
14th February 2010, 23:29
Ar fi trebuit sa fie rosu la Maxwell ;)..nu galben...l-a lovit intentionat cu cotul pe Reyes

Sasuke Uchiha
14th February 2010, 23:55
2-1
infrangere si realu la 2 puncte

mariomax
14th February 2010, 23:55
Ar fi trebuit sa fie rosu la Maxwell ;)..nu galben...l-a lovit intentionat cu cotul pe Reyes

da, si la mexwell si la jefren si la puyol, iar la meciul din etapa trecuta trebuiau vreo 5 rosii.

ps; pacat de golul rapid primit in seara asta, s-au vazut clar lipsurile in aparare, insa pe langa asta Barca a jucat prost, inafara de a doua treime de joc.

insa nu e nimic pierdut, nimic nu s-a schimbat odata cu infrangerea asta.

mariomax
14th February 2010, 23:57
btw, o chestie interesanta, sau jenanta pentru atl. cand joaca cu barcelona sunt zmei, cand joaca cu real se cam pisa pe ei...

dani.barcelona
15th February 2010, 00:07
btw, o chestie interesanta, sau jenanta pentru atl. cand joaca cu barcelona sunt zmei, cand joaca cu real se cam pisa pe ei...

mario le.am cam tras.o si noi in ultima vreme, uneori chiar i.am urcat pe garduri, dar asa a fost sa fie in seara asta, daca suedezul nu ar fi facut schemele alea patetice prin careul advers in cele 4-5 ocazii in care scapa singur cu portarul am fi plecat cu cel putin un egal de pe calderon.

VladC
15th February 2010, 00:11
^do i feel a little envy? and frustration?:rolleyes:

dani.barcelona
15th February 2010, 00:13
^do i feel a little envy? and frustration?:rolleyes:

frustrare e pentru voi amice, stati cam de 2 ani pe locul doi sau trei. ce frustrare sa simtim noi care am castigat totul si v.am calcat pe cap la voi acasa?:o:

BlueEnergy
15th February 2010, 00:17
Asta e....speram la mai bine in viitor!:)

mariomax
15th February 2010, 00:18
e si normal sa fi oarecum frustrat odata cu infrangere dupa atata vreme. insa chestia cu frustrarea nu ar trebui sa vina de la un suporter al realului in niciun caz. astia au papat la frustrare mai ales in ultimul an de ma mir ca n-au dat in hepatita...

Lordul
15th February 2010, 08:41
un dus rece care a venit normal.......

Atletico a fost mai buna aseara.....

mariomax
15th February 2010, 09:34
un dus rece care a venit normal.......

Atletico a fost mai buna aseara.....

n-as zice neaparat mai buna, a avut primele 10-15 minute f.bune si o lovitura libera. in schimb pentru Barca e ceva de neacceptat nu infrangerea, cat atitudinea avuta pe Calderon...parca am vazut-o pe Steaua in multe momente.

atdi
15th February 2010, 10:55
Cel mai slab meci facut de Barcelona sezonul asta. Foarte multe pase gresite, Xavi lipsit de clar viziune, Messi a pierdut foarte multe mingi etc., Puyol a fost singurul jucator care a jucat bine. Barcelona s-a batut singura, dar trebuia sa vina si momentul asta.

realmadrid.com
15th February 2010, 11:28
Mai aveti deplasare la Sevilla, la Real Madrid...deci sunt sanse sa mai pierdeti puncte ;)

Felicitari :D

Riddler
15th February 2010, 12:12
Finaly! :X

dani.barcelona
15th February 2010, 12:53
trepadusilor, e nasol pentru voi daca ati ajuns sa stati la mana altor echipe. vreti sa ne demonstrati ca sunteti mai buni? invingeti.ne si voi intr.un meci direct si dupa aia mai vb. pana atunci ciocu' mic si joc de glezne ca ne suparam si iar va dam rusine la voi acasa.:rosu:

mariomax
15th February 2010, 18:43
Mai aveti deplasare la Sevilla, la Real Madrid...deci sunt sanse sa mai pierdeti puncte ;)

Felicitari :D

am urmarit programul pana la final si tind sa cred ca Real are deplasari mai grele ramase. multe se vor clarifica doar in meciul direct probabil.

El Pistolero
15th February 2010, 18:45
prima infrangere...la mai multe:D

Bumbescu
15th February 2010, 19:15
Mi s-a parut destul de clara victoria lui Atletico, iar daca ginerele lui maradona ar fi fost mai inspirat cred ca ar fi fost si mai clara.
Cuplul Reyes-Forlan a fost letal, iar la Barcelona e clar, daca Xavi nu merge, nimic nu prea merge....

mariomax
15th February 2010, 22:25
Mi s-a parut destul de clara victoria lui Atletico, iar daca ginerele lui maradona ar fi fost mai inspirat cred ca ar fi fost si mai clara.
Cuplul Reyes-Forlan a fost letal, iar la Barcelona e clar, daca Xavi nu merge, nimic nu prea merge....

iar daca messi ar fi fost mai inspirat nu mai era nicio victorie....daca ibra era mai inspirat, la fel...daca...

Razor
16th February 2010, 01:21
N-a avut Messi ocazii cate a avut Aguero.

dani.barcelona
28th February 2010, 01:12
jucam jalnic, am fost penibili in seara asta, nici egal nu meritam in meciul cu astia, trebuia sa pierdem. am ajuns sa tragem de timp pe teren propriu cu malaga, las.o in mm.

BlueEnergy
28th February 2010, 01:14
dani eu cred ca te-ai uitat la alt meci. Posesia spre sfarsitul meciului era 72% pentru Barca si 28% pentru Malaga. Mie chiar mi-a placut cum a jucat Barca.

El Pistolero
28th February 2010, 10:17
inca un meci slab pentru barca.

mariomax
28th February 2010, 12:50
inca un meci slab pentru barca.

ca jocul nu mai merge cum a mers, adevarat, dar sa zici ca Barca a jucat slab aseara e o prostie. a atacat tot meciul si a avut destul ghinion. defapt a jucat mai bine decat in meciul cu racing cand a fost 4-0. dar atunci au intrat toate, pe cand acum a intrat foarte greu.

atentie, malaga nu e tenerife.

Razor
28th February 2010, 13:14
atentie, malaga nu e tenerife.

Nici Villareal. :rolleyes:

dani.barcelona
28th February 2010, 13:22
este frustrant sa.i vezi pe astia cat de bine joaca pana ajung la 6 metri de poarta si dupa aia se impiedica si fac niste greseli pe care doar la avantul scornicesti le mai vezi. aseara in primele 70 de minute cred ca am ratat cat pentru 6 sezone de acum incolo. m.am cam saturat sa.i vad pe xavi si messi cum fac pilaf toata linia de fund si cand ajung in fata portarului cad din picioare ca niste mamaligi. alves ala in doi ani de cand e la noi a dat doua centrari bune, una cu chelsea, una cu "aia", in rest nu ajuta cu nimic atacul. aseara am avut bulan cu tupeul pustiului pedro.
decat sa castigam campionatul jucand asa bardaf ca in ultimele meciuri mai bine sa ia "astia" campionatul (asa scapa si ei de faliment).

dani.barcelona
28th February 2010, 13:28
Nici Villareal. :rolleyes:

nu va mai umflati si voi atat in pene ca nu sunteti cu nimic mai straluciti decat noi. sezonul asta ati avut doar 6 meciuri mai serioase asa, cu noi, cu milan(2), lyon, valencia, sevilla. palmares : 1 victorie - 1 egal - 4 infrangeri

messi19
28th February 2010, 14:19
este frustrant sa.i vezi pe astia cat de bine joaca pana ajung la 6 metri de poarta si dupa aia se impiedica si fac niste greseli pe care doar la avantul scornicesti le mai vezi. aseara in primele 70 de minute cred ca am ratat cat pentru 6 sezone de acum incolo. m.am cam saturat sa.i vad pe xavi si messi cum fac pilaf toata linia de fund si cand ajung in fata portarului cad din picioare ca niste mamaligi. alves ala in doi ani de cand e la noi a dat doua centrari bune, una cu chelsea, una cu "aia", in rest nu ajuta cu nimic atacul. aseara am avut bulan cu tupeul pustiului pedro.
decat sa castigam campionatul jucand asa bardaf ca in ultimele meciuri mai bine sa ia "astia" campionatul (asa scapa si ei de faliment).

:happy:happy:happy buna aia cu alves. singurele meciuri cu barca vazute de tine sunt alea doua???:lol::lol::ok:

Catalanul
28th February 2010, 15:19
Nici Villareal. :rolleyes:

Malaga in ultimele 12 etape a pierdut doar cu Real Madrid si Barça.

Este cea mai buna echipa din retur, dupa cele 2 mentionate mai sus.

Nu am vazut meciul aseara, insa din cate am inteles am ratat foarte mult, iar Guardiola a spus ca asta e drumul pe care echipa trebuie sa il urmeze pentru a fi din nou campioni.

Faza golului 2 este absolut superba :ok:

Sasuke Uchiha
28th February 2010, 19:21
atentie, malaga nu e tenerife.

tenerife - malaga 2-2

cat despre meciul de aseara am vazut doar prima repriza , buna apararea lui malaga insa nu treceau de jumatatea terenului

dani.barcelona
28th February 2010, 21:38
:happy:happy:happy buna aia cu alves. singurele meciuri cu barca vazute de tine sunt alea doua???:lol::lol::ok:

si ce.i asa de ras? :o: alves e bun in aparere, cu toate ca nici acolo nu straluceste, 2 puncte la bilbao din cauza lui le.am pierdut, dar in atac e chiar praf omu' , trimite 15 centrari in balarii pana sa dea una buna. parerea mea;)

Riddler
6th March 2010, 23:00
Min 85. 2-2 cu Almeria! :D

Andrei_23
6th March 2010, 23:05
Ce-ati facut atotputernicilor? :D

El Pistolero
6th March 2010, 23:07
is gata de ei...

BlueEnergy
6th March 2010, 23:50
Uite cine vorbeste...la pauza Real Madrid - Sevillia 0-1...Alonso s-a gandit sa-l copie pe Puyol sa dea un autogol in rest...apararea Sevilliei e franjuri...noroc cu Palop care e cel mai bun om al Sevilliei de pe teren.

mariomax
6th March 2010, 23:58
Barca a avut mare ghinion la Almeria. Daca Real are asta seara un astfel de ghinion, o incaseaza...
Dar e normal mai blue sa vorbeasca, Real se misca mai bine ca Barca in ultima vreme.
Insa chiar daca Real s-ar duce cu 1-2 puncte peste Barca, campionatul se decide oricum in ultimele 2 etape. Oricum pe Barca pozitia asta de urmarita nu o prinde bine...

BlueEnergy
7th March 2010, 00:12
Raul...vezi ca s-a facut 0-2....asta inseamna sa nu te bucuri de necazul altuia...:D

BlueEnergy
7th March 2010, 00:53
Pana la urma am gresit...a castigat cu 3-2...frumos meci. Realul a jucat frumos insa Sevillia, mai ales apararea a fost praf...si sincer a jucat altceva in meciurile cu Barcelona...pe Bernabeu au fost simple oite..:D

vinsanity
7th March 2010, 01:02
cineva sa-l dea afara pe omul responsabil de aducerea lui ibrahimovic la echipa. si apoi pe ibra...fara atac n-au cum sa castige campionatu'. se repeta situatia de acum 3 ani, cu real castigand meciurile in ultimele minute. i'm so pissed off right now

kain
7th March 2010, 01:22
Pana la urma am gresit...a castigat cu 3-2...frumos meci. Realul a jucat frumos insa Sevillia, mai ales apararea a fost praf...si sincer a jucat altceva in meciurile cu Barcelona...pe Bernabeu au fost simple oite..:D

Tu te vezi ce scrii? Insinuezi ca a fost blat sau ce? :cry:

Uita-te mai bine la ultimele meciuri ale Sevillei si ai sa observi ca sunt in scadere de forma.

Stiu ca-i greu de digerat un egal al vostru si o victorie intr-un mare stil a noastra, dar asta nu inseamna ca ma bucur de egalul vostru, ma bucur doar de victoria noastra! :ok:

Sasuke Uchiha
7th March 2010, 01:28
nu pot sa cred pentru prima oara in foarte foarte foarte mult timp azi am tinut cu ei , chiar pariasem 50 € si nu sunt in stare sa castige...

dani.barcelona
7th March 2010, 02:17
multi radeau asta vara cand spuneam ca acest suedez este o mare teapa luata de barca, acum na, uite cum pierdem punct dupa punct cu asta in echipa. mascariciul ala de alves imi mananca ficatii, am pierdut iar 2 puncte pe mana lui. suntem la egalitate cu astia si nu mai avem voie sa facem pasi gresiti daca vrem sa luam campionatul. visca barca ! :ok:

dani.barcelona
7th March 2010, 02:22
Ce-ati facut atotputernicilor? :D

doar atat poti? :rolleyes: hai ca stiu ca esti capabil de mai mult:sleep:

realmadrid.com
7th March 2010, 02:31
cineva sa-l dea afara pe omul responsabil de aducerea lui ibrahimovic la echipa. si apoi pe ibra...fara atac n-au cum sa castige campionatu'. se repeta situatia de acum 3 ani, cu real castigand meciurile in ultimele minute. i'm so pissed off right now

Jocul din retur al Realului de acum 3 ani, a fost superb. Sa intorci aproape fiecare meci si sa castigi chiar pe final, asta e chestie de caracter si de o echipa mare :cool:. Pasi gresiti vor mai face ambele echipe, noi azi am batut Sevilla, voi tre sa jucati cu ei in deplasare..dar echipele mai mici au sanse sa incurce Realul sau Barca. Sunt mari sanse ca, campionatu sa se decida in El Clasico.

El Pistolero
7th March 2010, 09:04
Raul...vezi ca s-a facut 0-2....asta inseamna sa nu te bucuri de necazul altuia...:D

nu ma bucur mah,doar ziceam ca sunteti intr-o scadere de forma evidenta,nu stiu da cred ca ati cam terminat benzina:D

Andrei_23
7th March 2010, 10:18
doar atat poti? :rolleyes: hai ca stiu ca esti capabil de mai mult:sleep:

Cam tarziu ai iesit din vizuina...ai asteptat sa se incurcea Realul, iti pregateai deja discursul :happy

mariomax
7th March 2010, 17:08
nu ma bucur mah,doar ziceam ca sunteti intr-o scadere de forma evidenta,nu stiu da cred ca ati cam terminat benzina:D

io nu m-as grabi cu concluziile. Barca a avut ceva ghinion in ultima vreme, chit ca jocul nu mai merge cum trebuie, am mai zis-o. apoi Real a aratat foarte bine aseara insa doar intr-un moment de furie, cu tribunele in spate. in schimb arata foarte bine in deplasari, ceea ce nu mai pot spune de Barca. parca rolurile s-au inversat. insa concluzii ar trebui trase dupa inca vreo 4-5 etape.

dani.barcelona
7th March 2010, 19:13
Cam tarziu ai iesit din vizuina...ai asteptat sa se incurcea Realul, iti pregateai deja discursul :happy
greu tare cu limba romana, te cam fenteaza asa :(
se intampla ca noi oamenii normali sa mai si iesim din casa si nu putem fi pe net 24 din 24 asa cum fac unii de pe aici.

dani.barcelona
11th March 2010, 01:04
Am curaj sa pun pariu pe ce vrei tu ca noi trecem de optimi 100% si ne oprim cel putin in semifinale :cool:

kain, sper ca nu ai uitat de pariul nostru:D. astept sa te vad cu emblema noastra la avatar 2 zile asa cum ai promis. sa.mi dai un pm cand te decizi sa o pui:P

Patriots
18th March 2010, 14:48
Calificare fara probleme in sferturi :D Din nou echipa a facut spectacol.

mariomax
18th March 2010, 19:17
http://www.elmundodeportivo.es/gif/20100316/e__archivo_graphic_10_1_2_20100316_YKAP16.eps4.jpg

:ok:

kain
21st March 2010, 03:50
kain, sper ca nu ai uitat de pariul nostru:D. astept sa te vad cu emblema noastra la avatar 2 zile asa cum ai promis. sa.mi dai un pm cand te decizi sa o pui:P

ok :)

Catalanul
21st March 2010, 23:54
Ar trebui sa fim cu totii bucurosi ca traim pentru a-l vedea pe Messi :)

Incredibil ceea ce a facut azi. Din nou un hatrick, avea ocazia sa mai dea un gol insa l-a lasat pe Ibra sa bata penalty-ul.

4-2 la Zaragoza, s-a relaxat apararea la 3-0 si Colunga a marcat de 2 ori.

Urmeaza Osasuna miercuri, pe Camp Nou.

mariomax
21st March 2010, 23:56
ma si pufneste rasul cand ii mai aud pe astia cu comparatiile...messi vs cr9 :lol:

dani.barcelona
22nd March 2010, 00:03
messi este, uneori, pur si simplu halucinant :groggy:
suedezul e din ce in ce mai jalnic

miril
22nd March 2010, 09:09
Corect, Dani. Ma refer la ambele afirmatii.

BlueEnergy
23rd March 2010, 00:51
Eu m-am uitat si reuitat astazi la golurile lui Messi...zau daca nu e o placere sa-l vezi jucand fotbal...

Sorin Blaj
23rd March 2010, 01:14
messi este, uneori, pur si simplu halucinant :groggy:
suedezul e din ce in ce mai jalnic

Sa nu te mire daca suedezul va fi salvatorul la un moment dat.

Xaviesta
23rd March 2010, 10:01
nu stiu...Ibra joaca de mult timp prost iar messi joaca din ce in ce mai bine. Sper sa isi revina suedezul

atdi
23rd March 2010, 11:24
Ibrahimovici parca nu se regaseste in jocul Barcelonei. Mie mi se pare cam lent pentru rolul lui la Barcelona, si cred ca i se potriveste mult mai bine o echipa care joaca 4-4-2 decat una care joaca 4-3-3.

Sorin Blaj
23rd March 2010, 11:35
Daca nu-l cedau pe Eto'o, acum erau campioni deja.

miril
23rd March 2010, 12:10
Eto'o este un jucator mai disciplinat cu un registru mai restrans dar bine definit, Ibra are un ego prea puternic si se crede buricul pamantului chiar si intr-o echipa de vedete precum Barca. Dpdv al unui interist, sunt multumit de schimbul de jucatori. Pe de alta parte, Messi a aratat ca are perioade pamantene si nu putine iar Ibra in zile mari, poate decide de unul singur jocul. Ii trebuie doar un singur lucru, sa accepte ca nu-i mai important decat ceilalti. Va fi greu dar nu si imposibil.

michai
23rd March 2010, 21:27
Messi e o adevarata bijuterie de fotbalist:yeah:
abia astept El Clasico:evil:

mariomax
24th March 2010, 23:06
victorie grea, meritata si importanta a Barcei in seara asta. 2-0 cu Osasuna, goluri Ibra si Bojan.
go Getafe.

Catalanul
25th March 2010, 00:14
Foarte buna introducerea lui Pedro in repriza a 2-a :ok: el a facut diferenta in atac.

Bun si mesajul lui Guardiola catre Ibra, pe care l-a schimbat imediat dupa ce a marcat.

Una peste alta victorie grea, si acum toate presiunea e asupra realului, care nu prea are rezultate bune in Getafe (doar o victorie).

Catalanul
27th March 2010, 23:02
Mallorca - FC BARCELONA 0-1 (Ibra, min. 63) :ok:

Un meci slab facut astazi, probabil multi jucatori erau cu gandul la intalnirea de miercuri cu Arsenal, insa o victorie foarte importanta, avand in vedere ca Mallorca pierduse un singur meci acasa in tot sezonul.

Astept cu mare interes derby-ul madrilen de maine.

Sorin Blaj
27th March 2010, 23:12
Iar Ibra si-a adus o contributie decisiva la inca o victorie vitala in lupta cu Real.

El Pistolero
28th March 2010, 10:43
slabut meci,dar importanta e victoria.Oricum noi castigam azi.:D

Sorin Blaj
28th March 2010, 10:53
Ramane de vazut.

Sir. Eko
28th March 2010, 12:12
Un meci slab facut astazi, probabil multi jucatori erau cu gandul la intalnirea de miercuri cu Arsenal, insa o victorie foarte importanta, avand in vedere ca Mallorca pierduse un singur meci acasa in tot sezonul.


Ne-ati luat frica deja? :D ...sa vorbesc cu baietii sa se opreasca pe la 4-0? :D :P

Catalanul
28th March 2010, 14:52
Pai nu numai jucatorii erau cu gandul la intalnirea din CL, ci si Guardiola, care i-a lasat pe Pique si Henry in tribuna, iar Messi si Xavi au fost doar rezerve, intrand in repriza a 2-a.

E normal sa te gandesti si la o intalnire asa de importanta, mai ales ca finala se joaca pe Bernabeu :D

Sir. Eko
28th March 2010, 19:42
Pai nu numai jucatorii erau cu gandul la intalnirea din CL, ci si Guardiola, care i-a lasat pe Pique si Henry in tribuna, iar Messi si Xavi au fost doar rezerve, intrand in repriza a 2-a.

E normal sa te gandesti si la o intalnire asa de importanta, mai ales ca finala se joaca pe Bernabeu :D

Abea astept sa vad cum va fi primit Henry pe Emirates :) .Va juca oare?

Nu are sanse Messi impotriva lui Sol nici daca se odihnea 2 saptamani :happy

TeBat
28th March 2010, 19:44
Abea astept sa vad cum va fi primit Henry pe Emirates :) .Va juca oare?

Nu are sanse Messi impotriva lui Sol nici daca se odihnea 2 saptamani inainte :happy

Sol va fi un biet jalon. :D

Sorin Blaj
31st March 2010, 23:03
Ne-ati luat frica deja? :D ...sa vorbesc cu baietii sa se opreasca pe la 4-0? :D :P

Ai avea ceva sanse, este doar 2-0 pentru Barca. :ok:

Razor
31st March 2010, 23:28
Pardon...2-2.

Pacat ca s-a accidentat si mai tare Fabregas.

Catalanul
31st March 2010, 23:37
la voi cat s'a terminat ? :D

2-2 scor final, rezultat bun pentru noi insa pacat ca am pierdut acel avantaj de 2 goluri.

In retur nu vor juca Pique si Puyol, iar la Arsenal va lipsi Fabregas.

BlueEnergy
1st April 2010, 00:32
Frumos meci facut de Barcelona...primele 70 de minute...dupa 2-0 s-au stins.:) Tot raul spre bine...daca ar fi castigat acum poate se relaxau in retur si cine stie ce mai iesea...asa o sa trateze returul mai realistic.:)

miril
1st April 2010, 00:52
Nu s-a stins, nu a stiut Guardiola sa inchida jocul.

dani.barcelona
1st April 2010, 01:00
Pardon...2-2.

Pacat ca s-a accidentat si mai tare Fabregas.

inchide ca te sunam noi ;)

Razor
1st April 2010, 01:25
Ok , dar sa insistati.

dani.barcelona
1st April 2010, 01:28
Ok , dar sa insistati.

o sa insistam pana prin minutul 65 cum am facut anu' trecut, dupa ce ajungem la 6 o lasam iarasi mai moale, ca dupa iar se supara aia de prin tribune si parasesc stadionul.

Razor
1st April 2010, 01:33
Ce legatura are meciul de anul trecut cu ce am zis eu de Fabregas ?

dani.barcelona
1st April 2010, 01:36
"Pardon...2-2."

am mirosit o urma de ironie aici, ce ai scris despre cesc nici nu am mai citit:D.

Razor
1st April 2010, 01:37
Pai da , i-am raspuns lui Sorin care postase cand era 2-0 pentru Barca. :P

Patriots
3rd April 2010, 22:52
Am revenit iar pe primul loc , cel putin pentru o zi. De saptamana viitoare cred ca o sa ramanem acolo pana la sfaristul campionatului :D cel putin asa sper.

mariomax
3rd April 2010, 22:56
meci de antrenament pentru Barca. Meciurile cu Arsenal si Real sunt de totul sau nimic.

BlueEnergy
3rd April 2010, 22:58
Mie unul nu mi s-a parut ca in seara asta Barcelona a fortat sa faca scor. Cel putin impresia mea. De abia astept returul cu Arsenal si sper intr-un meci bun al Barcelonei. Cu Bojan titular:D

mariomax
4th April 2010, 00:48
macar Biblbao nu a venit sa stea pe doua linii si sa incaseze gol in min 75. a iesit la joc si daca a fost sa piarda macar a marcat si am vazut ceva spectacol...

Mad_max
4th April 2010, 01:14
Meci bun facut de Barca dar din pacate sunt si 2 vesti mai putin bune si anume ca Ibra nu va fi apt pt meciul de marti cu Arsenal iar Pique este incert pt meciul cu Real....sa speram ca totul va fi bine in cele din urma

dani.barcelona
7th April 2010, 00:57
pentru al treilea an consecutiv suntem in semifinalele champions league:ok:. inter va fi o nuca tare peste care, din nou, sper ca vom trece. umilinta acelui 6-2 de anul trecut va fi minciuna pe langa castigarea trofeului suprem chiar la "astia" acasa.:D

BlueEnergy
11th April 2010, 01:26
Mi-a fost teama de meciul asta....ma bucura si un egal. Insa...pana la urma a venit victoria si un pas important spre titlu.:)

Razor
11th April 2010, 01:30
Mi-a fost teama de meciul asta....ma bucura si un egal. Insa...pana la urma a venit victoria si un pas important spre titlu.:)

Decisiv , nu important.

mariomax
11th April 2010, 01:32
un pas foarte important. Real trebuie sa castige tot iar Barca sa piarda odata si sa mai faca si un egal, in conditiile in care Barca mai are doar 2 meciuri grele, deplasari la villareal si sevilla, care ambele nu mai sunt ce au fost. programul Realului imi pare mai greu decat al Barcei, deci titlul e asigurat in proportie de 80-90%.

Catalanul
11th April 2010, 02:23
vom juca cu Sevilla cel mai probabil inainte de finala cupei spaniei (inca nu se stie data, depinde de ce face Atl. Madrid in europa league), asa ca nu mi-e asa de frica de acea deplasare.

Acasa jucam cu Depor (in ultimele 5 meciuri are 4 infrangeri), Tenerife, Valladolid si Xerez (ultimele 3 clasate :) ).
In deplasare avem Villareal, Espanyol si Sevilla.

Mi-e greu sa cred ca pierdem mai mult de 3 puncte si Real bate tot avand in vedere ca ei au deplasari grele la Almeria si Mallorca (doua echipe care acasa joaca foarte bine) si primeste pe Valencia pe Bernabeu.

Am facut un pas mare pentru titlu, sper sa vizitam din nou Bernabeul :ok: :D

mariomax
11th April 2010, 02:39
acasa nicio emtie, intradevar.

BlueEnergy
11th April 2010, 13:55
Cireasa de pe tort ar fi calificarea in finala, castigarea Champions League chiar pe Santiago Bernabeu si sa fie prima echipa din istorie care isi apara titlul cucerit in sezonul anterior:D

mariomax
11th April 2010, 16:20
pentru cei care vor sa minimalizeze meritele lui Messi prin faptul ca Xavi e si el un superjucator, superpasator:

Xavi este al doilea pasator al Barcelonei, cu 8 assisturi, după, cine altul decît Lionel Messi, cu 9 pase decisive.

pe langa asta sa nu uitam de golurile date de unul singur de Messi, de actiunile in care trece de cate 4-5 adversari, actiuni care nu sunt putine in orice joc in care e cat de cat in forma...

Xaviesta
11th April 2010, 17:21
Cel mai bun Messi:rolleyes:. Sper ca o sa ajunga Barca in finala si sa o si castige si daca o sa castige finala CL pe Bernabeu o sa fie umilinta maxima pentru Real.

atdi
12th April 2010, 14:47
Echipa joaca mai bine decat in sezonul precedent cu toate ca din ce in ce mai multe echipe au inceput sa joace cu 2 inchizatori pentru a anihila jocul Barcelonei, dar se pare ca si acestea pot fii invinse prin faze lucrate la antrenament, cum a fost si faza primului gol inscris de Messi in meciul cu Real. Guardiola s-a transformat dintr-un antrenor foarte bun intre-un antrenor mare si asta imi da sperante pentru dubla cu Inter, dubla in care sper si cred ca-l va surprinde pe Murinho.

Xaviesta
12th April 2010, 17:53
Guardiola e cel mai bun antrenor in momentul asta si Barca cea mai buna echipa. Cred ca va reusi sa se califice in finala:D Nu cred ca Inter ii poate pune mari probleme.

atdi
12th April 2010, 18:10
Ce a facut Guardiola la Barcelona e incredibil din punctul meu de vedere. A reusit sa creeze o echipa in care si fundasii sunt in stare sa iasa cu pase scurte din aparare, si ceea ce e cel mai important, exista un echilibru intre compartimente, stiu sa se si apere cand este cazul si sa si atace.

Catalanul
15th April 2010, 00:55
FC BARCELONA - Deportivo la Coruña 3-0 (Bojan, Pedro, Yaya Toure).

Victorie fara probleme astazi pe Camp Nou. Mai sunt 6 etape, 5 victorii sunt deajuns pentru a fi campioni :ok:

Urmeaza derby-ul barcelonez, Espanyol - Barça.

atdi
15th April 2010, 02:15
Frumos meci si ce ma bucura e faptul ca Bojan a inscris din nou.

mariomax
15th April 2010, 08:43
espanyol, xerez si apoi inter, la milano ;)

Xaviesta
15th April 2010, 09:38
Bun meci facut de Barca:D ce gol a dat Pedro:lol:.

El Pistolero
17th April 2010, 21:50
0-0 la pauza
barca e praf iar astia de la espanyol se joaca cu ocaziile putea fi lejer 3-0

Razor
17th April 2010, 22:52
Perfect...avem sansa sa ne apropiem la 1 pct...asta daca nu o dam in bara maine.

mariomax
17th April 2010, 22:58
0-0 la pauza
barca e praf iar astia de la espanyol se joaca cu ocaziile putea fi lejer 3-0

nu o fi jucat Barca mare lucru [probabil astia or fi cu gandul la meciul cu inter] dar sa zici ca espanyol putea avea lejer 3-0 e imbecilitate.

oricum, cum Barca face un joc mai slab, cum imediat apar frustratii de serviciu.

din pacate meciul a fost stricat de espanyol ai carei jucatori au jucat foarte dur si fizic si verbal, totul a fost premeditat si la intimidare, iar arbitrul a dat cartonase exact invers.

Barca putea castiga pe final, chiar in 10, dar s-au precipitat...

BlueEnergy
17th April 2010, 23:03
Lasa...o sa joace Barca mai bine Marti cu Inter:D

mariomax
17th April 2010, 23:10
Lasa...o sa joace Barca mai bine Marti cu Inter:D

parca am vazut meciul bastia - steaua in seara asta. cu siguranta jucatorii au fost cu gandul mai mult la meciul de marti...



Perfect...avem sansa sa ne apropiem la 1 pct...asta daca nu o dam in bara maine.

daca ma intrebi pe mine, io as zice ca real nu scoate nici macar 1 punct cu valencia.

Fanfoot
17th April 2010, 23:33
Daca batem maine pe valencia,titlul este ca si al nostru.

mariomax
17th April 2010, 23:39
Daca batem maine pe valencia,titlul este ca si al nostru.

clar, iar una peste alta, io zic ca daca finala CL e pe Bernabeu, sa se joace in 3, sa poata castiga real si liga. :rolleyes:

Fanfoot
17th April 2010, 23:54
Eu spun ce cred:ok:Si oricum voi aveti doua meciuri cumplite,si toate in deplasare,aici ma refer in primul rand la viliareal.

dani.barcelona
18th April 2010, 00:03
editia asta de campionat pute din ce in ce mai rau. acum cateva luni spuneam ca terminatii de la real vor pierde cel mult 7 puncte pana la sfarsitul campionatului si se pare ca am avut dreptate, au pierdut doar 3 pana acum, cele din meciul direct cu noi. e si greu sa castigi campionatul cand majoritatea echipelor stau capra in fata alora, ca vezi dom'le au cheltuit nu stiu cati parai si tre' sa haleasca si gura lor ceva la sfarsit, iar cand joaca cu barca isi dau viata pe teren.

dani.barcelona
18th April 2010, 00:05
Daca batem maine pe valencia,titlul este ca si al nostru.

unde erai cumetre saptamana trecuta pe vremea asta? aveai netul cazut? se pare ca singurele voastre bucurii sunt cauzate de pasii gresiti facuti de barca. patetic.:sleep:

White Shadow
18th April 2010, 00:21
astia vreau sa castige cu Inter ? :happy

dani.barcelona
18th April 2010, 00:26
astia vreau sa castige cu Inter ? :happy

astia au castigat deja cu inter :o: http://www.youtube.com/watch?v=4s2d-HKYA7g&feature=related

ti.ar prinde bine niste cursuri de limba romana, ai mare nevoie:rolleyes:.

White Shadow
18th April 2010, 00:28
de doua ori consecutiv ?

si tie ti.ar prinde bine o tastatura... :happy...care totusi...sa functioneze bine.

dani.barcelona
18th April 2010, 00:34
de doua ori consecutiv ?

si tie ti.ar prinde bine o tastatura... :happy...care totusi...sa functioneze bine.

amice, esti idiot? folosesc punctul in locul cratimei de cand scriu pe forumul asta, e mai la indemana aici in josul tastaturii. tu invata intai sa scrii romaneste si dupa aia vino cu observatii din astea de 2 lei.:sleep:

Fanfoot
18th April 2010, 00:37
unde erai cumetre saptamana trecuta pe vremea asta? aveai netul cazut? se pare ca singurele voastre bucurii sunt cauzate de pasii gresiti facuti de barca. patetic.:sleep:
Si dupa victoria voastra tot undeva la 50-50% aveam sanse la titlu.Acum daca batem pe valencia suntem favoriti clari.

White Shadow
18th April 2010, 00:39
esti singurul care face acest lucru :groggy:

acele observatii de 2 lei...tu le faci..."amice" :sleep:

mariomax
18th April 2010, 00:40
astia vreau sa castige cu Inter ? :happy

ca un mare cunoscator de fotbal ce esti, ar trebui sa sti ca un meci nu seamana cu altul. mai ales un meci de campionat cu o semifinala de CL.
sau sa iti amintesc de meciul Catania-Mourinho??? ;)


remarci seci ca asta [astia vreau sa castige cu Inter ? :happy] nu arata decat un singur lucru, n-are rost sa-l pomenesc.

dani.barcelona
18th April 2010, 00:43
Si dupa victoria voastra tot undeva la 50-50% aveam sanse la titlu.Acum daca batem pe valencia suntem favoriti clari.

se pune problema sa nu.i bateti pe lilieci? cristinel & co. vor bate la cel putin doua goluri in fiecare meci ramas pana la sfarsitul campionatului. sunt atat de buni incat nimeni nu le poate sta in cale.:rolleyes:

White Shadow
18th April 2010, 00:50
e vorba despre joc...in general..tu pe asta te bazezi ?...ca un meci nu seamana cu altul ?

ce s-a intamplat ca nu am vazut meciul ?

jucatorul planetei a prins o zi mai proasta ?

Sasuke Uchiha
18th April 2010, 04:27
barsa castiga 1 punct la espanyol... sa speram ca nu se vor impiedica si madrilenii

El Pistolero
18th April 2010, 08:00
espanyol merita victoria aseara,da e bun si egalul pentru real.:ok::ok:

mariomax
18th April 2010, 09:21
espanyol merita victoria aseara,da e bun si egalul pentru real.:ok::ok:

trebuie sa fi orb sau fan real sa nu vezi ca se face tot posibilul ca Barca sa nu ia campionatul. jocul dur de aseara al celor de la Espanyol a fost premeditat si nesanctionat, catalanii mici au facut hent in careu, arbitrul s-a facut ca nu vede o gramada. federatia a anulat cartonasul rosu al lui Kameni si cel galben al lui Albiol. echipele stau pe rand capra in fata Realului si asta de vreo 10 etape incoace. Nu v-ati intrebat cum se face ca Real castiga tot de 16 etape, dar cu Barcelona nici macar nu a miscat????


e vorba despre joc...in general..tu pe asta te bazezi ?

Barca are cel mai bun joc la ora actuala, aseara a avut circumstante.


ce s-a intamplat ca nu am vazut meciul ?

esti ca de obicei pe langa fenomen.
Catania - Inter 3-2, dupa care Chelsea - Inter 0-1.
sper ca ai prins ideea, altfel e chiar de rau...

Mad_max
18th April 2010, 11:02
singura echipa care mai poate pune probleme realului este valencia.....in rest sunt carne de tun toti.....aseara barca nu a jucat la nivelul ei, insa tocmai egalul asta va fi intepatura care ii va trezi din euforie....inca nu s-a terminat si trebuie sa ne concentram in continuare si cu echipele mai mici la fel cum am facut in meciurile importante

Xaviesta
18th April 2010, 15:05
Mai intai sa treaca Realul diseara de Valencia si dupa mai vorbim. Parca vad cum isi ia bataie:rolleyes:.

White Shadow
18th April 2010, 15:07
esti ca de obicei pe langa fenomen.
Catania - Inter 3-2, dupa care Chelsea - Inter 0-1.
sper ca ai prins ideea, altfel e chiar de rau...

tu ala care esti cu fenomenul....vezi ca la Catania vs Inter a fost 3-1....nu 3-2.

dar na....ce intreb eu si ce raspunzi tu...

hai ca va las in supararea voastra...

si ne auzim la meciul cu Inter unde vei vedea ca va fi mai rau de atat...

dupa o victorie cu Inter...a urmat un egal cu Inter...

dupa un egal cu Rubin Kazan a urmat o infrangere cu Rubin Kazan...

si nu ma lua ca a fost totul din cauza faptului ca Barca a jucat mai relaxat....ati facut doar 11 puncte in grupa...cu 2 mai mult decat Inter si cu 5 mai mult decat Rubin Kazan.

sunt echipe cu care Barca nu poate sa joace asa cum o face de obicei...vezi cele 2 meciuri din grupe cu Rubin Kazan si meciul de ieri cu Espanyol...sau incearca sa-ti aduci aminte in 2008 cum a castigat Barca la Espanyol...2-1 in min 90 / Messi....sau infrangerea de anul trecut de acasa, Barcelona vs Espanyol 1-2.

aceste jocuri trebuie analizate deoarece uite ca sunt echipe impotriva carora jocul Barcei nu merge.

Catalanul
18th April 2010, 15:39
dupa o victorie cu Inter...a urmat un egal cu Inter...

dupa un egal cu Rubin Kazan a urmat o infrangere cu Rubin Kazan...



a fost tocmai invers in grupe :rolleyes:

White Shadow
18th April 2010, 15:53
na bine...dupa o infrangere cu Rubin Kazan a urmat un egal cu Rubin Kazan.

si dupa ce au castigat acasa cu Espanyol...doar 1-0, gol dintr-un penalty a urmat un 0-0 la Espanyol.

recunoasteti si voi ca sunt echipe cu care jocul Barcei nu merge...aici vreau sa ajung.

Xaviesta
18th April 2010, 15:59
Espanyol nu joaca nimic niciodata in campionat si cand joaca cu Barca da tot pe teren:groggy:...Tu ce crezi ca o sa joace in semifinale cu Inter asa cum a jucat si in grupe? O sa vezi ca o sa fie altfel;).

White Shadow
18th April 2010, 16:03
pai asta pot sa zic si eu.

tu crezi ca Inter va juca in semifinale asa cum a jucat in grupe ?

atunci echipa a fost in reconstructie....in semifinale vei vedea altceva.

Catalanul
18th April 2010, 16:35
na bine...dupa o infrangere cu Rubin Kazan a urmat un egal cu Rubin Kazan.

si dupa ce au castigat acasa cu Espanyol...doar 1-0, gol dintr-un penalty a urmat un 0-0 la Espanyol.

recunoasteti si voi ca sunt echipe cu care jocul Barcei nu merge...aici vreau sa ajung.

pai fiecare echipa isi are nasul...

de exemplu noi in campionat mereu avem probleme cu Espanyol si Atletico Madrid, aproape ca nu e sezon in care sa nu ne impiedicam de aceste 2 echipe, care, uneori, zici ca joaca pentru Real Madrid.

Xaviesta
18th April 2010, 16:46
pai fiecare echipa isi are nasul...

de exemplu noi in campionat mereu avem probleme cu Espanyol si Atletico Madrid, aproape ca nu e sezon in care sa nu ne impiedicam de aceste 2 echipe, care, uneori, zici ca joaca pentru Real Madrid.

Mda...asta vreau si eu sa zic... Tot timpul cand joaca cu Barca aceste 2 echipe parca sunt "alte echipe" si cand joaca cu Real nici nu se obosesc sa dea cateva suturi pe poarta.

Anarchy1slayer
18th April 2010, 18:44
Espanyol nu cred ca ar juca vreodata pentru Real Madrid e totusi o rivalitate destul de mare intre Barcelona si Espanyol si nici Atletico care este a 2-a echipa a orasului Madrid ar juca pt Real Madrid. Mai usor cu sf-urile.

Anarchy1slayer
18th April 2010, 18:45
Espanyol a fost aseara mai mult o echipa italiana decat una spaniola.

Lordul
18th April 2010, 18:50
vine si randul Realul diseara cu Valencia sa se-ncurce

mariomax
18th April 2010, 22:48
vine si randul Realul diseara cu Valencia sa se-ncurce

daaa, Valencia ii incurca fara sa vrea de la un scor fluviu...

Lordul
19th April 2010, 19:27
n-a fost sa fie...

de acum trebuie sa castigam tot...orice pas gresit inseamna pierderea campionatului.....

a ajuns echipa in Italia ?

Mad_max
20th April 2010, 00:06
Da...baietii sunt la Milano....eu am incredere ca forta de joc superioara si coeziunea mai buna a grupului ne va aduce castig de cauza in dubla mansa cu Inter.Maine (de fapt azi) cred ca ne vom intoarce cu cel putin un egal

ADONYS
20th April 2010, 15:26
Desi am fost un mare fan si inca tin la Real de ceva vreme incoace stau cu gura cascata cand joaca Barcelona, rar am vazut o echipa cu un joc atat de frumos si cu jucatori atat de valorosi (desi urmaresc cu interes fotbalul de vreo 25 de ani). Asa ca urez si eu bafta Barcelonei diseara la Milano si nu m-as oftica deloc s-o vad in finala pe Bernabeu, pentru ca echipele care nu pacalesc fotbalul merita sa fie doar admirate.

Mad_max
20th April 2010, 15:40
Bravo Adonys....esti un adevarat suporter al fotbalului in general.Mai rar oameni ca tine:ok:

milanezu
21st April 2010, 00:34
dupa ce anul trecut barca a castigat tot anul s-ar putea sa rateze tot.

Mad_max
21st April 2010, 09:37
Da, este posibil, insa la fel de posibil este sa castigam macar 1 trofeu din cele 2 inca in joc...ramane de vazut

VladC
21st April 2010, 16:45
sau ambele..mai sunt sanse.pe camp nou interul o sa aiba de tras;)

mariomax
21st April 2010, 17:36
sau ambele..mai sunt sanse.pe camp nou interul o sa aiba de tras;)

asa e, dar gandindu-ma azi la meciul de aseara, merg mai departe si zic ca pentru Barca mai periculos e un 2-2 in deplasare decat un 3-2, sau chiar un 3-1 ca cel de aseara. pentru ca vrei nu vrei, cand sti ca si un 0-0 iti ajunge, nu ataci asa cum sti sa o faci, iar pe final o poti incasa. in schimb la rezultatul asta, Barcelona va ataca din min.1 numai cu gandul la gol.

primul gol pe camp nou va fi pragul psihologic. dupa ce vor incasa primul gol, cei de la Inter vor tremura serios.

dar conditia cea mai importanta nu e ca Barca sa atace, asta o stie face si poate sa marce 3 sau 4, nu numai 2, ci apararea ei. aici va fi secretul unei posibile rasturnari. o rasturnare care daca se va produce, in atare conditii, va aduce tot atata satisfactie ca si cealalta calificare in finala, cu Chelsea.

apropo de ce s-a intamplat aseara, cred ca jucatorii Barcelonei s-au relaxat dupa ce au marcat primul gol, gandindu-se ca jocul le va fi la discretie, la fel ca si in alte cazuri. insa Inter e ceva mai solida decat celelalte echipe intalnite in acest sezon de Barca.

realmadrid.com
21st April 2010, 21:56
Bravo Adonys....esti un adevarat suporter al fotbalului in general.Mai rar oameni ca tine:ok:

Asa este, rar cineva daca este fanul unei echipe tine cu rivala ei eterna. Dar hai sa fim seriosi, Realul poae sa joace oricat de frumos, cred ca persoanele din randul fanilor Barcelonei, care ar tine cu ei intr-o semifinala sau finala, le numeri pe cateva degete ;). Acum 3 ani, cand am castigat campionatul la egalitate de puncte, toti ati spus ca am avut bulan, ca titlul este si al vostru pt ca am fost egali la puncte..bla bla bla, nimeni n-a spus ca da, Realul si-a revenit in retur si a inceput sa joace frumos.

Ma bucur pt victoria Interului, dar calificare nu este jucata. Sper totusi sa treaca Inter si daca se poate sa si castige CL, Mourinho merita asta, este un mare antrenor.

VladC
21st April 2010, 23:18
interul o sa stea cu fundul in poarta.o sa astepte contraatacul iar barca va ataca din minutul 1 pana in 90 +

BlueEnergy
24th April 2010, 19:30
Ce naiba cauta petarda aia de Chigrinsky sau cum naiba se scrie numele la Barca? E min 25 si tocmai a dat Xerez gol dintr-o tampenie a astuia. Si nu e prima in meciul asta...e praf!

Catalanul
24th April 2010, 19:49
Guardiola joaca cu rezervele in aparare (in afara de Puyol, are e suspendat in CL) deoarece se gandeste deja la intalnirea de miercuri cu Inter.

Foarte frumos golul lui Jeffren :ok:

2-1 la pauza cu Xerez.

Lordul
24th April 2010, 20:13
hai cu inca doua

Xaviesta
24th April 2010, 20:38
min. 78. 3-1 Barça:D. Guardiola cred ca se gandeste la meciul cu Inter nu la meciul asta:sleep:.
meci Barca. 3-1:D Xerez a luat 2 cartonase rosii in ultimele minute:rosu::rosu: :P

BlueEnergy
24th April 2010, 20:58
Mie unul nu mi s-a parut deloc ca Barca a fost in meci. Cum declara si Guardiola inaintea meciului "va fi un meci f greu". Jucatorii sunt toti cu mintea la returul cu Inter.

inter
24th April 2010, 23:40
Barca a intrat pe teren cu niste tricouri pe care erau trecute data returului cu Inter si expresia“Ens deixarem la pell. Remuntada”

stie vreunul catalana sa vedem ce vroiau sa spuna? :P

Catalanul
25th April 2010, 05:13
O sa ne lasam pielea. Remontam

VladC
29th April 2010, 15:18
oh noesss

mariomax
29th April 2010, 18:49
dupa sezonul de vis de anul trecut, eliminarea de aseara vine ca o mica palma pentru Barca si fanii ei. ca o trezire la realitate. un moment care sa de-a mai multa claritate celor ce se ocupa de echipa asta, pentru ca e limpede ca de la conducatori la jucatori, la suporteri si fani, toata lumea a cazut intr-un somn adanc, intr-o admiratie continua. ba multi si-au [ne-am] luat nasul la purtare, in stilul celor de la Real. iar vindecarea ranii deschise aseara se va face prin castigarea campionatului in fata Realului. in scopul asta va putea fi folosita pozitiv tristetea si frustrarea unei eliminari ca cea de aseara. urmeaza deplasarea de la Villareal.

Sasuke Uchiha
29th April 2010, 19:30
http://i40.tinypic.com/illkc9.jpg
http://i39.tinypic.com/2wn3hmu.jpg
http://i41.tinypic.com/2jfnfcy.jpg
http://free0.hiboox.com/images/1710/diapo67284c65dc46ad111f232c3c43a1da12.jpg
http://i41.tinypic.com/ddysk5.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=KY1ghs3g5eM&feature=player_embedded


:D:D:D

Mad_max
30th April 2010, 14:54
Ce tot atata tam-tam pe simularea lui Busquets....fiecare echipa are cel putin unul ca asta...

TeBat
30th April 2010, 14:57
Realu' il are pe Ronaldo. :D

VladC
30th April 2010, 15:06
Realu' il are pe Ronaldo. :D

:happy

Mad_max
30th April 2010, 15:09
Conform goal.com (cititi aici (http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2010/04/30/1902010/valencia-and-barcelona-agree-on-transfer-of-david-villa)), David Villa va juca sezonul urmator la Barca....asta de veste buna...

Lordul
30th April 2010, 15:37
foarte bun transfer !
sper ca Barca sa castige Liga BBVA in acest sezon /OLE/

VladC
30th April 2010, 16:17
dap am citit si eu..ce faceti cu zlatan?:D

Lordul
30th April 2010, 16:38
il pastram...jucam cu Zlatan si Villa in atac.....sau putem juca cu Villa varf impins...si pedro pe extrema....avem variante

Mad_max
30th April 2010, 17:02
Daca intr-adevar va veni Villa, cred ca Zlatan va zbura....parerea mea

Catalanul
1st May 2010, 02:38
Eu cred ca Villa va ocupa pozitia lui Henry, va juca pe partea stanga iar Messi pe dreapta cu Zlatan pe centru.

Oricum insa astea sunt doar zvonuri, pana nu se termina sezonul nu cred ca se va confirma nimic.

Azi avem meci greu la Villareal, daca nu castigam scad serios sansele noastre de a cuceri titlul, asa ca suntem obligati sa facem un joc bun si sa batem pentru a ne reveni dupa eliminarea din CL.

BlueEnergy
1st May 2010, 23:50
Sincer nu as vrea sa vad ca vine Villa si pleaca Bojan.

Anyway...la pauza Villareal - Barcelona 0-3! Chiar nu ma asteptam la scorul asta la pauza. Ma bucur sa vad ca echipa joaca si nu au avut o cadere dupa eliminarea din CL.

BlueEnergy
2nd May 2010, 00:50
Villareal - Barcelona 1-4!:D Inca 3 meciuri!:)

mariomax
2nd May 2010, 00:52
campionatul dat ca sigur pentru Real de cativa habarnisti de pe aici, e cam gata ;)

Mad_max
2nd May 2010, 00:54
Bun meci facut de echipa...meci care ne-a saltat si moralul simtitor...avem avantaj si putem castiga fara multe batai de cap si celelalte 3 meciuri....trebuie doar ca echipa sa ramana concentrata.

Sasuke Uchiha
2nd May 2010, 14:39
rezultat cat de cat surprinzator...

pd : BlueEnergy, despre firma ta, spune aia dupa ce trece anu 2012 :D

mariomax
3rd May 2010, 23:05
Iniesta: "Nu am văzut meciul Realului, m-am uitat la un film la fel de nereușit"

cam multe proiectii pentru acest film nereusit pe Bernabeu sezonul asta :lol:

lucian_iasi
4th May 2010, 23:54
Barcelona - Tenerife 4-1 (Messi '17,90 , Bojan '63 , Pedro '77/Martinez '39)

BlueEnergy
5th May 2010, 02:08
"Barcelona nu a dat semne de revenire dupa pauza, insa a fost salvata de Bojan Krkic, cel care a facut 2-1 in minutul 63, printr-un sut la coltul lung."

Cine scrie articolele astea de 2 lei pe prima pagina?? S-a uitat macar la meci tipul? Eu l-am vazut cap-coada...niste articole de 2 lei zau asa

mariomax
5th May 2010, 12:57
no. daca castiga Barca tot cu 4-1, nu-i rau :lol:

Ana_94
5th May 2010, 15:48
E clar: tot Barcelona ia titlul si sezonul asta :yeah:

Fanfoot
5th May 2010, 16:02
Iniesta: "Nu am văzut meciul Realului, m-am uitat la un film la fel de nereușit"

cam multe proiectii pentru acest film nereusit pe Bernabeu sezonul asta :lol:

De unde naiba sti tu ca jocul realul a fost nereusit ca...filmul,in conditile in care nu te-ai uitat la meci?l?

Patriots
8th May 2010, 22:09
se simte titlul :D Messi a deschis scorul in minutul 5

BlueEnergy
8th May 2010, 22:12
Ce gol frumos a dat...:)

Xaviesta
8th May 2010, 22:20
Messi:cool:...a fost frumos goluL:D sper sa mai dea unul:D

BOJAN!:yeah: 0-2

lucian_iasi
8th May 2010, 22:28
Sevilla - Barcelona 0-2 :yeah: Bojan :yeah::D

Patriots
8th May 2010, 22:29
2-0 :yeah: bravo Bojan si bravo si Xavi :ok: sper sa nu il dam pe Bojan la schimb cu David Villa, ar fi mare pacat.

BlueEnergy
8th May 2010, 22:30
Exact. Nici eu nu as vrea sa vina Villa si sa plece Bojan.:) Frumos si golul 2

mariomax
8th May 2010, 22:34
0-2, dar trebuie atentie mare si seriozitate pana la final.

michai
8th May 2010, 22:37
e gata campionatul:D:yeah:

White Shadow
8th May 2010, 22:42
1-1 la Real....ce a facut ala de la Bilbao cu defensiva Realului :shocked:...si-a batut joc de 6 jucatori de la Real, socant :shocked:

Patriots
8th May 2010, 22:42
ce pateti sunt aia de la real, 1-1 cu om in plus :drak:

Xaviesta
8th May 2010, 22:45
1-1 la Real....ce a facut ala de la Bilbao cu defensiva Realului :shocked:...si-a batut joc de 6 jucatori de la Real, socant :shocked:

A fost umilita Real la faza aia:drak:

BlueEnergy
8th May 2010, 22:49
1-1 la Real....ce a facut ala de la Bilbao cu defensiva Realului :shocked:...si-a batut joc de 6 jucatori de la Real, socant :shocked:

Aia chiar ca a fost faza de cascadorii rasului...:D

White Shadow
8th May 2010, 23:02
am vazut toate 4 golurile :happy

prima data am inceput cu Barca...am zici ca aici e mai echilibrat...ok...gol Barca in primele minute....am dat la Real...gol Real si eliminare...bun...e clar si aici...hai ca dau la Barca ca totusi e doar un gol diferenta si discutam despre Sevilla...ok...se face 2-0 pentru Barca...am revenit la Real ca era diferenta doar de un gol si cine stie...o faza fixa, un corner...poate egaleaza aia....si apare nebunul ala care isi bate joc de defensiva Realului si se face 1-1....

acum sunt la Real :happy

lucian_iasi
8th May 2010, 23:17
0-3 :yeah: Gol Pedro :yeah:

Xaviesta
8th May 2010, 23:17
Pfoai:o: Ce gol a dat Pedro:yeah:
0-3:evil:

mariomax
8th May 2010, 23:17
ronaldo? kaka? benzema? nop.

messi! bojan! pedro!!!

michai
8th May 2010, 23:18
Pedro:yeah::yeah:

BlueEnergy
8th May 2010, 23:22
Din nou tripleta magica...Messi, Bojan, Pedro...si s-a facut Sevilla - Barcelona 0 - 3...nu ma asteptam la scorul asta sa fiu sincer

Xaviesta
8th May 2010, 23:24
1-3:p

Xaviesta
8th May 2010, 23:26
2-3:|:|:|::|:lol::lol: :rosu:
nu merita Sevilla aceste 2 goluri...nu a facut nimic tot meciul:mda:

White Shadow
8th May 2010, 23:27
hopa...2-3...hai ca ramanem la Barca.

lucian_iasi
8th May 2010, 23:27
Sevilla inscrie 2 goluri in 10 oameni si fanii Realului incep sa spere ...2-3