PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Catalanul
2nd October 2008, 22:30
In concluzie, rusine pt gestul facut ;)...chiar daca ati mai avut ocazii, bla bla bla...asa ceva nu se face, mai ales la o echipa "mare" ca barca.

mai bine uita-te la intreaga faza si nu vorbi din "auzite" ... dupa ce intreaga repriza a 2a jucatorii lui Sahtar s-au aruncat pe jos la majoritatea fazelor si au stat intinsi pe terenul de joc o perioada mare de timp mai au si tupeu sa protesteze ... un jucator se ciocneste cu Messi la ei in careu, cade pe jos, intre timp un fundas care era cu spatele la faza respinge mingea in aut pentru a evita pericolul la poarta lui Sahtior (fara sa stie ce s'a intamplat in careu) ... iar apoi Barça continua faza batanad autul ... ceva normal avand in vedere ca fundasul lui Sahtior nu a trimis cu intentie balonul afara.


Adica...."un penalty destul de usor acordat, cel de la Espanyol a atins mingea"...pai, daca a atins mingea, clar nu prea a fost penalty. Si daca n-a fost penalty, cum dracu ai tupeul sa spui ca barca a obtinut o victorie "meritata"....sau iar ati jucat in 12 :D ?

daca eu ating mingea dar in acelasi timp iti si rup picioarele nu e fault ? :D oricum, te rog sa te gandesti si la cum a marcat Espanyol primul sau gol nu doar sa ne critici pe noi ;) victoria bineinteles ca a fost meritata din moment ce am atacat tot meciul si nu am stat cu fundul in poarta asa cum a facut-o Espanyolul.




Fotbal spectacol facut de Barça care a reusit prima victorie din acest campionat si totodata cea mai drastica victorie din deplasare a unei echipe in campionat.
Pacat ca n-a tinut mult :D..

ba eu zic ca inca mai tine :D

Mad_max
3rd October 2008, 12:13
ca hotii...
rezultat nemeritat binenteles

la fel ca si .com vorbesti din auzite....ai vazut faza? sunt convins ca si voi ati fi facut la fel....aia nu stiau decat sa traga de timp in repriza a doua...dar ce sa-i faci asa e cu invidia

messi19
3rd October 2008, 22:43
ma trebuie sa recunoastem....e o diferenta mare intre ce joaca real si ce joaca barca...real de exemplu cu zenit ....un autogol si un gol in care sare mingea din adversar exact la ruud....si dupa aia se apara cu 11 jucatori.....victorie meritata nu??????

razwan_vs
3rd October 2008, 23:29
va bate maine madridul ;) acolo o sa vedeti victorie meritata

mariomax
4th October 2008, 23:11
va bate maine madridul ;) acolo o sa vedeti victorie meritata

3-0 in min.9 :lol::lol::lol:

asa meci n-am vazut de cand ma uit la fotbal...:groggy:

The_Champ
4th October 2008, 23:13
Forzza Barca !

BlueEnergy
4th October 2008, 23:20
4-1 min 18!!! Ce meci!

5-1 min 28!!! Asta e meci de handbal de acum!:)

SS_Lazio
4th October 2008, 23:30
wtf :shocked:

The_Champ
4th October 2008, 23:32
frumos meci !

mariomax
4th October 2008, 23:36
putea sa fie 6-1...:confused:

cei de la atletico is groggy...

The_Champ
4th October 2008, 23:37
pai i s-a anulat un gol lui Iniesta

mariomax
4th October 2008, 23:42
messi i-a rupt coloana lui uifalusi...:lol:

Catalanul
4th October 2008, 23:51
Incredibil ce le face Messi :D ce pacat ca n-a dat gol la acea faza in care a driblat 3 jucatori :(

Oricum, lectie de fotbal spectacol predata de Barcelona in aceasta seara :D :dance:

mariomax
4th October 2008, 23:55
pe mine la 3-0 m-a cuprins mila. ce s-a intamplat in prima repriza se poate numi fara exagerare executie...

SS_Lazio
4th October 2008, 23:58
pe net vedeti meciu ?

messi19
4th October 2008, 23:59
va bate maine madridul ;) acolo o sa vedeti victorie meritata


e meritat puiut??????:rosu::yeah::ok:

ar fi pacat sa nu mai dea macar unu in a doua....

ziceam ca messi si kun sunt cei mai buni din lume in momentul asta....:headbang:....greseam....xavi e cel mai bun

mariomax
5th October 2008, 00:15
pe net vedeti meciu ?

eu la boom, dar se vede si pe net...

http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=20315&part=sports

messi19
5th October 2008, 00:51
asa cum era de asteptat nu am mai fortat in a doua......se pare ca am avut dreptate cand am zis ca am incredere in pep si ceream rabdare....sper sa continuam asa.....

Catalanul
5th October 2008, 00:52
Ce faza la golul 6 :D :cool: Ce sa mai zic ... meci perfect ... al 2-lea rezultat de 6-1 reusit de Barça in acest sezon (dupa cel de la Sporting de Gijon). Pacat ca dupa 6 victorii consecutive (4 in campionat + 2 in CL) urmeaza 2 saptamani de pauza din cauza meciurilor internationale.

Asa cum a zis si messi19, e incredibil Xavi ca si jucator :ok: omul de baza al Barçei la mijlocul terenului.

Bogdy LFC
5th October 2008, 00:55
Catalane....te-ai luat in gura cu mine cand am spus ca Atletico sunt cazaturi.I-ati rupt pur si simplu! :ok: Sincere felicitari!

lucian_iasi
5th October 2008, 08:10
va bate maine madridul ;) acolo o sa vedeti victorie meritata

:lol::lol::lol::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Patriots
5th October 2008, 09:50
Incredibil ce meci a facut Barcelona aseara! Ma asteptam sa ii invinga pe cei de la Atletico , dar nu cu 6-1 :D

adi_sampon
5th October 2008, 10:39
Scor de neprezentare .Bravo Barca tot asa

Sasuke Uchiha
5th October 2008, 15:00
la fel ca si .com vorbesti din auzite....ai vazut faza? sunt convins ca si voi ati fi facut la fel....aia nu stiau decat sa traga de timp in repriza a doua...dar ce sa-i faci asa e cu invidia

de cand ma uit la fotbal nu-mi amintesc o nesimtire mai mare


rezultatul de aseara foarte surprinzator , nici cel mai barcelonist dintre barcelonisti nu cred ca se astepta la asa ceva , cei de la atlmadrid au fost pur si simplu inexistenti

kain
5th October 2008, 15:01
Felicitari pentru meciul de aseara, i-ati macelarit :ok:

banok5
5th October 2008, 16:01
Barcelona-Atletico Madrid 6-1
http://www.videoplayer.hu/videos/play/246033

iuli_vl
5th October 2008, 22:41
Ba ce atata gura pentru un meci????:headbang:si real a batut in sezonul trecut cu 5-0 la viliareal si nu sa facut atat tamtam:jerk:pana una alta real este peste barca cu 2 puncte:nah:

kain
5th October 2008, 23:58
Ba ce atata gura pentru un meci????:headbang:si real a batut in sezonul trecut cu 5-0 la viliareal si nu sa facut atat tamtam:jerk:pana una alta real este peste barca cu 2 puncte:nah:

iuli, inceteaza, acum sunt la egalitate cu noi :rolleyes:

iuli_vl
6th October 2008, 00:39
kain frate nu ii suport deloc pe astea de la barcelona prefer sa mor dar sa nu castige terminatii astea campionatul:rosu::rosu::rosu::rosu:

YoNuTzz
6th October 2008, 02:30
6-1..si cica asta trebuia sa fie derby :D

Mad_max
6th October 2008, 08:32
kain frate nu ii suport deloc pe astea de la barcelona prefer sa mor dar sa nu castige terminatii astea campionatul:rosu::rosu::rosu::rosu:

frate nici macar nu stii sa scrii romaneste....si pe langa asta daca preferi sa mori doar sa nu castige Barcelona inseamna ca esti dus rau....

iuli_vl
6th October 2008, 11:50
ba mad_max eu sunt un suporter adevarat nu ca tine:nah:daca m-as intalni cu un suporter al barcelonei pe strada as baga cutitul in el:table:

messi19
6th October 2008, 13:35
ba mad_max eu sunt un suporter adevarat nu ca tine:nah:daca m-as intalni cu un suporter al barcelonei pe strada as baga cutitul in el:table:

:happy:happy:lol::lol:ce prostii pot sa debiteze unii.....deci tu in viata ta nu te-ai intalnit cu nici un fan al barcelonei??????????:shocked:....un fan adevarat e ala care isi sustine echipa nu ala care asteapta sa se bata cu fanii adversarei....fani care nici macar nu il baga in seama:yeah:laso balta cu prostiile astea ca nu te crede nimeni:rosu:

Catalanul
6th October 2008, 14:46
daca m-as intalni cu un suporter al barcelonei pe strada as baga cutitul in el:table:
:happy :lol:

huliganule :D

iuli_vl
6th October 2008, 17:56
Ma care dintre voi este din valcea?????uite aici id-ul iuly_valceanul si hai sa ne dam la interval:table::ciocan:bine inteles numai daca sunteti fani barcelonei.

messi19
6th October 2008, 18:11
Ma care dintre voi este din valcea?????uite aici id-ul iuly_valceanul si hai sa ne dam la interval:table::ciocan:bine inteles numai daca sunteti fani barcelonei.


ma....zimi si mie te rog cati ani ai.....

iuli_vl
6th October 2008, 18:29
Ma deja dam in off-topic gata vorbim pe private:mda:

Dytza
6th October 2008, 21:04
Iuli, termina...Incepi sa depasesti limitele penibilului..Mai lasa naiba cutitul si ia o carte ... Tu nu esti un fan real, esti un "anti-" Barcelona...

iuli_vl
6th October 2008, 23:41
daytza ia tu o carte pentru ca esti un analfabet cu 2 clase:lol:

messi19
7th October 2008, 08:10
daytza ia tu o carte pentru ca esti un analfabet cu 2 clase:lol:

vai de capu tau ma iuli..tu te-ai trezit sa faci analfabeti pe altii?????
daytza nici macar nu vorbea de carti de citit....ca si-a dat seama ca nu ai treaba cu asa ceva:rosu::no::yeah:

iuli_vl
7th October 2008, 11:41
messi19 pana sa sti 1% din cate stiu eu despre fotbal mai ai multa paine de mancat:ok:

messi19
7th October 2008, 12:37
messi19 pana sa sti 1% din cate stiu eu despre fotbal mai ai multa paine de mancat:ok:


:headbang::headbang::headbang:maaaa...cand va aud...am mai vazut si pe la baschet pe forumul asta unii....pana o sa stii cat stiu eu....:happy...mai lasa-ma....de unde stii tu cat fotbal stiu eu??????eu in schimb pot sa zic despre tine ca de cand esti aici nu ai scris nimic legat de fotbal....numa ca bagi cutitu si urasti barca....asta nu are nici o legatura cu fotbalul....:rosu:

ultra
7th October 2008, 20:32
6-1..si cica asta trebuia sa fie derby :D

si care e faza ? ai vazut macar meciul ?

Sir. Eko
7th October 2008, 20:32
ba mad_max eu sunt un suporter adevarat nu ca tine:nah:daca m-as intalni cu un suporter al barcelonei pe strada as baga cutitul in el:table:

fi dur bro` =))

`interval` nu se mai prea folosesc termeni din astea :(
`daytza` pune mana pe o carte nu auzi ce zice baiatu ? ;)

alejandro
8th October 2008, 13:50
si care e faza ? ai vazut macar meciul ?

si care-i faza?trebuia sa bata atletico?:lol:

rocky_da_pebble
17th October 2008, 10:17
ba mad_max eu sunt un suporter adevarat nu ca tine:nah:daca m-as intalni cu un suporter al barcelonei pe strada as baga cutitul in el:table:

vroiam sa zic multe dar pot rezuma in a te numi idiot ... si sa nu'mi zici ca te'am jignit :confused:

messi19
17th October 2008, 13:28
vroiam sa zic multe dar pot rezuma in a te numi idiot ... si sa nu'mi zici ca te'am jignit :confused:

:happy:happy:happy:lol::lol::lol::lol:nu se supara el pt asta:yeah::yeah:

adi_sampon
17th October 2008, 14:00
idiot este putin a spune ,rar vezi asa personaje pe un forum cat de cat civilizat precum OLS (sper sa nu ma insel )

rocky_da_pebble
19th October 2008, 10:08
ba mad_max eu sunt un suporter adevarat nu ca tine:nah:daca m-as intalni cu un suporter al barcelonei pe strada as baga cutitul in el:table:

esti criminal nu suporter

adi_sampon
25th October 2008, 23:44
5-0 la pauza cu Almeria ,alt scor incredibil realizat de Barca

Catalanul
25th October 2008, 23:51
fotbal spectacol facut de Barça :D 5 goluri in 37 de minute :D incredibil ce superb jucam :yeah: Guardiola face o treaba excelenta pana acum ... se anunta a 9-a victorie consecutiva.

PerVersion
26th October 2008, 00:05
Mda.. intamplator ma uitam si eu la meci, si in prima repriza parea ca joaca cineva pe FIFA09. :) Daca continua asa si in repriza secunda cred ca mai dau 4.

Catalanul
26th October 2008, 00:58
s-au mai relaxat jucatorii in repriza secunda si s-a terminat 5-0 :)

Oricum, suntem de abia in luna octombrie si deja Barça a obtinut 5 rezultate de "scandal": 6-1 cu Sporting de Gijon, 6-1 cu Atletico Madrid, 5-0 cu Basel si azi tot 5-0 cu Almeria.

messi19
26th October 2008, 11:28
pai sunt numai 4 catalane....

super barca....cum e???e bun pep????ca erau multi care ziceau ca nu trebuie adus

Catalanul
1st November 2008, 23:06
Málaga - FC BARCELONA 1-4 (Duda / Xavi x2, Messi, Weligton (a.g))

Meciul s-a jucat pe un teren aproape impracticabil datorita ploii care nu s-a oprit azi in Malaga. Chiar si asa am reusit sa marcam 4 goluri si sa castigam fara probleme.

A 11-a victorie consecutiva :cool:

messi19
2nd November 2008, 11:03
o noua victorie...se pare ca nu erau accidente meciurile din pregatiri cand dadeam cate 5 goluri pe meci.....
xavi din nou fabulos

se pare ca idiotul ala de zahavi vrea sa il ia si pe gai assulin de la barca si sa il duca in anglia....trebuie facut ceva cu ala...nu se poate sa il lasam si pe asta sa plece

Mad_max
3rd November 2008, 07:35
deocamdata jucam fabulos....cred ca e cel mai frumos fotbal practicat vreodata de Barca....la forma in care suntem acum, nu vad echipa sa ne stea in cale....sa speram ca echipa va juca in continuare la fel de bine.

Cipri
3rd November 2008, 20:32
In LIGA cu Basel-ul , normal va veni o alta victorie :)

milanezu
4th November 2008, 19:15
de scuipatul lui marele messi nu scrieti?
sau asta nu ii ceva de laudat?

Catalanul
4th November 2008, 20:21
asta e, se mai intampla ... Duda l-a "vânat" pe toata duarata partidei iar Messi nu s-a putut abtine ... oricum nu are nici o scuza, nu trebuia sa faca un astfel de act

Catalanul
5th November 2008, 00:53
FC BARCELONA - FC Basel 1-1

A marcat pentru noi Messi, in repriza a 2-a la doar 3 minute dupa ce a intrat pe teren. In rest, acest egal vine ca si un dush rece pentru noi ... bine ca am dat gres in CL si nu in campionat unde pierderea a 2 puncte ar fi contat mai mult. Oricum ne calificam de pe primul loc in optimile CL.

Catalanul
5th November 2008, 14:41
Din pacate Iniesta s-a accidentat ieri in meciul cu Basel si va lipsi 6 saptamani de pe terenul de joc. Va rata mai mult ca sigur "El Clasico" din 13 decembrie.

Thanya
6th November 2008, 20:56
E...lasa ca va descurcati si fara el.Egalul asta e ca painea calda...:D ca incepuseti sa ma speriati mai baieti. Aveti grija sa nu inghetzatzi de la dusul asta :D.

Catalanul
8th November 2008, 23:49
FC BARCELONA - Valladolid 4-0 la pauza :D toate golurile au fost marcate de Eto'o :D

deja ne-am obisnuit cu astfel de meciuri acasa :yeah:

milanezu
8th November 2008, 23:50
4 goluri eto'o.
barca joaca cel mai bun fotbal din lume.
daca tot asa continua fac dubla anul asta.

adi_sampon
8th November 2008, 23:50
deja e macel Eto rupe tot 4 goluri

mariomax
8th November 2008, 23:51
poa sa i-a real cate 2 penaltyuri inventate in fiecare meci. cu jocul pe care-l arata, Barca e campioana anul asta :D

lucian_iasi
8th November 2008, 23:52
4-0 la pauza cu Valladolid,4 goluri Eto'o :D:D:yeah::yeah:

Catalanul
8th November 2008, 23:52
Eto'o a vrut sa-l eclipseze pe Higuain cu aceste 4 goluri :D (inscrise intr-o singura repriza si fara sa marcheze 2 din penalty :D)

o placere sa vezi astfel de meciuri :yeah:

YoNuTzz
9th November 2008, 00:15
adevarul ca barca joaca cel mai frumos fotbal din lume la ora actuala...

lucian_iasi
9th November 2008, 00:31
5-0 :) Gudjohnsen :)
Set Barcelona :D 6-0 Henry :ok:

World Expert
9th November 2008, 01:01
Barcelona a facut de-a dreptul spectacol ( din nou) acsa.Ce echipa,m-ar mira sincer daca nu ar ajunge minimin semifinalele UCL anul acesta ;)

YoNuTzz
9th November 2008, 01:33
ultimele 3 meciuri ptr barca pe teren propriu:
6-1, 5-0, 6-0
incredibil !

Patriots
9th November 2008, 11:18
Cat de rau imi pare ca nu am reusit sa vad meciul :( Eto'o deja a ajuns la cota 13 , ce bine ca nu l-am vandut in vara :D As putea spune ca e cel mai bun "transfer" facut vara asta

Mad_max
9th November 2008, 13:18
E...lasa ca va descurcati si fara el.Egalul asta e ca painea calda...:D ca incepuseti sa ma speriati mai baieti. Aveti grija sa nu inghetzatzi de la dusul asta :D.

spre disperarea ta n-am inghetat dupa "dusul" cu Basel....hmm...tu chiar credeai ca o sa inghetam?:happy

iuli_vl
9th November 2008, 20:31
ba voi sunteti terminati fara messi...sa vazut in meciul cu basel cand nu ati fost in stare sa marcati un gol pana nu a intrat messi:happy:rosu:pai voi credeti ca merge asa la nesfarsit cu messi????va veni o zi cand messi se va accidenta foarte grav poate va fi o ruptura/fractura care sa ii incheie cariera definitiv-doamne ajuta:yeah:

Catalanul
9th November 2008, 20:59
doamne ajuta sa nu mai vedem astfel de specimene ca tine pe forum :)

rocky_da_pebble
9th November 2008, 21:02
messi balonul de aur urmatorii 2 ani :D

Catalanul
17th November 2008, 00:03
Iata ca a venit si cea de a 9-a victorie consecutiva in campionat :yeah: Messi si Keita au inscris pentru Barça in meciul de la Huelva.

Etapa asta au facut pasi gresiti toate urmatoritoarele noastre ... real si valencia au pierdut iar villareal a facut egal la malaga ... o etapa rotunda pentru noi :)

YoNuTzz
17th November 2008, 00:55
a 9-a victorie consecutiva ptr barca in campionat
bv :ok:

iuli_vl
18th November 2008, 00:22
catalane lasane baa ca vorbesti prosti:rosu::rosu:

Dytza
20th November 2008, 22:35
daca ai avea dreptate ar spune prostii in niciun caz "prosti" . Prosti sunt altii ;) daca ma intelegi :D

iuli_vl
22nd November 2008, 13:30
daca ai avea dreptate ar spune prostii in niciun caz "prosti" . Prosti sunt altii ;) daca ma intelegi :D

aaa da am inteles vrei sa spui ca tu esti unul din ei:)

Catalanul
23rd November 2008, 23:31
FC BARCELONA - Getafe 1-1. A marcat pentru noi Keita.

Iata ca s-a intrerupt sirul de 9 victorii consecutive. Am fost surprinsi in prima repriza pe contra-atac si aproape tot meciul am fost nevoiti sa atacam pentru a intoarce rezultatul. Daca e sa ne luam dupa ocaziile de gol avute am fi meritat victoria insa nici egalul nu e un rezultat rau avand in vedere ca Guardiola l-a menajat pe Messi.

Urmeaza 4 meciuri foarte importante in campionat: Sevilla (d), Valencia si Real Madrid (a), Villareal (d) in aceasta ordine.

Mad_max
27th November 2008, 07:23
alta victorie in care am inscris 5 goluri...pacat ca in week-end-ul trecut cand am fost si eu la Barcelona sa vad meciul au facut doar 1-1 cu Getafe....se vede clar aportul lui Messi in fiecare meci in care joaca....fara el suntem o echipa buna, cu el suntem chair extraterestri pe alocuri:yeah:

ducus
29th November 2008, 17:18
Xavi, la Barca pînă în 2014

Internaționalul spaniol Xavi Hernandez a semnat, vineri seară, un nou angajament cu echipa sa de club, FC Barcelona, care va expira în 2014, an în care jucătorul va împlini vârsta de 34 de ani, informează Marca.

Publicațiile iberice notează că mijlocașul, care este produs al centrului de juniori al clubului catalan, va avea în urma noii înțelegeri un salariu anual de aproximativ 7,5 milioane de euro.

Xavi (28 de ani) se afla în negocieri cu oficialii lui FC Barcelona de mai multă vreme și a refuzat să-și prelungească vechiul contract, scadent în 2010, deoarece era nemulțumit de aspectul financiar al ofertei. Acesta va fi, alături de Messi, Eto'o și Thierry Henry, printre cel mai bine plătiți jucători ai echipei antrenate de Josep Guardiola.
http://www.gsp.ro/international/campionate/xavi-la-barca-pina-in-2014-111136.html
Xavi a jucat numai la Barca in intreaga cariera, 482 de meciuri si a inscris 43 de goluri.

Catalanul
30th November 2008, 01:02
Sevilla - FC Barcelona 0-3 :yeah: (Etoo si Messi x2).

Inca o lectie de fotbal :cool: Ne-am distantat la 6 puncte de Real si la 8 de Sevilla. Urmeaza meciurile cu Valencia si Real Madrid acasa.

milanezu
30th November 2008, 09:59
la primul gol bulan mare pe eto'o.
anul asta e clar anul lui barca cel putin in spania.
poate si dubla e posibila.

mariomax
30th November 2008, 10:08
Sevilla - FC Barcelona 0-3 :yeah: (Etoo si Messi x2).

Inca o lectie de fotbal :cool: Ne-am distantat la 6 puncte de Real si la 8 de Sevilla. Urmeaza meciurile cu Valencia si Real Madrid acasa.


da, supermeci. messi le-a dat peste nas tuturor exact in ziua cand toti anuntau ca c.ronaldo a castigat balonul de aur.

daca barca castiga meciurile cu real si valencia pe camp nou, si nu vad de ce nu s-ar intampla asa, atunci campionatul e terminat.

Cipri
30th November 2008, 14:15
Dati-mi si mie link cu rezumatul meciului .

YoNuTzz
30th November 2008, 14:48
clar, anul asta barca ia campionatul...nu vad cine ar putea tine pasul cu ea...
sunt curios daca vor depasi suta de goluri...

lucian_iasi
30th November 2008, 14:57
Dati-mi si mie link cu rezumatul meciului .

http://www.youtube.com/watch?v=INx7AjrinKQ

mariomax
30th November 2008, 17:04
radeti voi radeti dar eu ma rog sa faca messi accident de masina:yes:Mai bine zis sa dea tirul peste el ca de ala nimeni nu scapa.

esti dus cu pluta baiete. :sleep:

Catalanul
30th November 2008, 17:05
la primul gol bulan mare pe eto'o.
anul asta e clar anul lui barca cel putin in spania.
poate si dubla e posibila.

adevaru' e ca o echipa campioana trebuia sa aiba si un pic de noroc ... asta este exact norocul care ne lipsea in sezoanele trecute ... mingea nu vroia sa intre deloc ... in schimb acum intra din orice pozitie :D 40 de goluri in 13 etape in Spania, o medie de aproximativ 3 goluri pe meci cred ca asta spune totul ... :cool:

Cipri
30th November 2008, 18:02
adevaru' e ca o echipa campioana trebuia sa aiba si un pic de noroc ... asta este exact norocul care ne lipsea in sezoanele trecute ... mingea nu vroia sa intre deloc ... in schimb acum intra din orice pozitie :D 40 de goluri in 13 etape in Spania, o medie de aproximativ 3 goluri pe meci cred ca asta spune totul ... :cool:
Asa este .
Fara noroc nu prea faci performanta .

Dytza
30th November 2008, 21:32
radeti voi radeti dar eu ma rog sa faca messi accident de masina:yes:Mai bine zis sa dea tirul peste el ca de ala nimeni nu scapa.

ce sa te rogi ma tu lesinatule?? Cu riscul sa imi iau ban: TU esti un frustrat care face orice sa iasa in evidenta prin ceeace spune... Atat!

Victore senzationala la sevilla, victorie care demonstreaza inca o data ca suntem o echipa de neoprit pana acum, echipa cu cea mai mare sete de gol din europa!

Catalanul
1st December 2008, 15:27
Am picat cu Atletico Madrid in optimile cupei ... cel mai dificil rival posibil insa in momentu' de fatza nu prea ne opreste nimeni :) E bine ca returul se va juca pe Camp Nou.

messi19
5th December 2008, 19:17
ce sa te rogi ma tu lesinatule?? Cu riscul sa imi iau ban: TU esti un frustrat care face orice sa iasa in evidenta prin ceeace spune... Atat!

Victore senzationala la sevilla, victorie care demonstreaza inca o data ca suntem o echipa de neoprit pana acum, echipa cu cea mai mare sete de gol din europa!

nu are rost sa va bateti capu cu unu ca asta....unii sunt prosti si nu ai ce sa le faci:mda:....probabil parintii lui l-au tinut inchis toaata viata si cand a scapat si el in civilizatie se exprima si el cum poate:no::no::no::rosu:

milanezu
6th December 2008, 14:29
cica barca s-a inteles cu aguero din vara.
pana acuma tot 5-6 din vara de la 10 in sus?
un trio formidabil messi-aguero-eto'o.

Catalanul
6th December 2008, 14:35
deocamdata sunt doar zvonuri din presa argentiniana ... nu cred ca s-a ajuns la niciun acord final ... clauza de reziliere a lui agüero este una destul de mica (55 de milioane de €) ... orice club mare si-ar permite sa o plateasca

din cate vad deja se vorbeste despre venirea lui agüero la vara sau a lui cesc si benzema ...

Sir. Eko
6th December 2008, 23:24
Fabregas:“I am honoured to be wearing the captain’s armband for Arsenal and I am 100 per cent committed to this Club. My future is here.”

cand va fi El Clásico ?

Cipri
6th December 2008, 23:43
Barca-Valencia 2-0 , min 41 , dubla Henry !

Catalanul
6th December 2008, 23:51
cand va fi El Clásico ?

sambata viitoare :cool:

2-0 la pauza cu Valencia :yeah: super henry :D

Sir. Eko
7th December 2008, 00:07
46' [3 - 0] D. Alves

:D ma pun si eu rapid sa ma uit

lucian_iasi
7th December 2008, 00:11
Inca o lectie de fotbal predata de Barcelona :yeah::yeah:

mariomax
7th December 2008, 00:15
nu vreau sa-l vad pe cesc la barca. un putzau.

YoNuTzz
7th December 2008, 00:54
3-0 la sevilla si acum 4-0 cu valencia...
nimeni nu o mai poate opri pe barca sezonul asta...

Catalanul
7th December 2008, 00:55
sa vina realul :yeah: :D

sambata viitoare el gran clasico :cool:

valencia pana acum primise in deplasare doar 3 goluri :D barça i-a dat 4 :cool:

hatrick Henry, ma bucur pentru el :)

milanezu
7th December 2008, 00:57
cred ca urmeaza un 3-0 si cu real.
avand in vedere problemele de lot de la real este posibil.

BlueEnergy
7th December 2008, 01:08
Cred ca e cel mai bun start de campionat ptr Barca din istorie editia asta de campionat nu?
Totul s-ar incununa cu o victorie cu Real! Ar fi frumos.

Catalanul
7th December 2008, 01:10
intr-adevar, este cel mai bun start de sezon din istoria Barçei :) si cand te gandesti ca am pierdut in prima etapa cu Numancia :D :cry:

azi este al 20-lea meci consecutiv fara infrangere :cool: media de goluri/meci in campionat este de 3.14 iar in CL 3.2

mariomax
7th December 2008, 10:33
barca a umilit valencia, henry a arestat mingea. etapa viitoare multe dedicatii de la eto'o pentru real...:yeah:

mes_que_un_club
7th December 2008, 12:35
"Daniel Alves a marcat in minutul 46 dintr-o pozitie suspecta de offside, iar Henry a inchis tabela in minutul 79 dupa o cursa superba pe partea dreapta."

oare cat poti sa fii de frustrat ca sa scrii asta pe site? am si eu o sugestie pt "galacticul" care face articolele despre barcelona, frate eu stiu ca tu suferi cand iti vezi echipa umilita de getafe, valladolid sau juventus, da' sa ajungi sa spui ca alves a dat gol dintr-o pozitie de offside mi se pare ridicol. si zici ca henry a dat gol dupa o frumoasa cursa pe partea dreapta, nu zau? nu mai scrie articole frate daca nu te uiti la meci.

YoNuTzz
7th December 2008, 13:24
adevarul e ca barca trebuie sa-si ia o revansa fata de real ptr sezonul trecut...

Dytza
7th December 2008, 15:40
La faza golului lui Dani Alves, offside-ul nu se referea la pozitia lui alves ci la o pozitie a lui hleb din urma cu cateva secunde...As avea ceva de spus aici...E adevarat, Hleb era in afara jocului, tusierul a ridicat fanionul dar arbitrul a lasat faza sa curga printr-o decizie foarte buna deoarece mingea spre hleb nu a venit de la un jucator catalan ci de la un jucator al Valenciei...Jucatorii Valenciei s-au oprit la vederea fanionului ridicat dar barcelona a continua faza si a si marcat... GOlul este perfect valabil, dar sunt unii frustrati care in loc sa se uite de 4-5 ori la faza sa isi dea o parere se apuca si scriu ce aud pe la altii...

Victoria in fata Valenciei demonstreaza odata in plus daca mai era nevoie forta pe care o avem in atac...Cei mai buni jucatori ai partidei in opinia mea:

1. HENRY
2. Toure Yaya
3. ABIDAL
4. Messi
5. Xavi

Sa speram la o victorie la fel de frumoasa in urma unui joc la fel de spectaculos dar in acelasi timp eficient ca si in seara precedenta...Imi pare rau ca Messi nu a castigat "Balonul de aur" dar aceasta "nereusita" nu se datoreaza jocului sau ci sezonului slab 07-08 al Barcelonei...Poate ca Messi a jucat mai bine ca ROnaldo in sezonul trecut dar sa nu uitam ca Manchester a castigat atat campionatul cat si Champions League iar acest lucru conteaza mai mult c aorice...Nu-i nimic , Messi este principalul favorit pentru 2009 dupaparerea mea, mai ales daca echipa aceasta minunata is continua parcursul de acum...

Ca un amanunt, scorul ultimelor doua intalniri directe cu Vakencia pe Camp Nou este de 10 - 0 ...

P.S: imi cer scuze pentru postul kilometric dar nu mai posasem de mult...

banok5
7th December 2008, 15:51
Barcelona-Valencia 4-0 ::: goals
http://www.videoplayer.hu/videos/play/278606

Thanya
7th December 2008, 16:05
cred ca urmeaza un 3-0 si cu real.
avand in vedere problemele de lot de la real este posibil.

Pentru ei ne rezolvam problemele ;).
Oricum e prea repede sa va bucurati...shtiti voi ca ce incepe bine se tremina prost :D.

Roddicted
7th December 2008, 18:14
Pentru ei ne rezolvam problemele ;).
Oricum e prea repede sa va bucurati...shtiti voi ca ce incepe bine se tremina prost :D.

Stai ma chill ca Realului le dam 5 goluri nu 4.Odata ce a plecat Rjikard s-a terminat cu ghinioanele.Am doar respect pt ce a facut olandezul la Barca dar era momentul sa i se acorde o sansa si lui Guardiola.E clar pentru toata lumea ca Barca e de neoprit in acest sezon daca o tine asa.

mes_que_un_club
7th December 2008, 22:59
Pentru ei ne rezolvam problemele ;).
Oricum e prea repede sa va bucurati...shtiti voi ca ce incepe bine se tremina prost :D.

sevilla - barcelona 0-3
real - sevilla 1-3 (LA PAUZA!!!).......si toate astea in decurs de numai o saptamana

nu va vad bine deloc anu' asta :(:(

Mad_max
8th December 2008, 09:22
Pentru ei ne rezolvam problemele ;).
Oricum e prea repede sa va bucurati...shtiti voi ca ce incepe bine se tremina prost :D.

Ce incepe bine se termina uneori mai bine, dar ce incepe prost rareori se termina bine....asa ca sapt viitoare nu va vad deloc bine...pe de alta parte nu se stie niciodata, trebuie sa ramanem in garda indiferent de numele sau forma adversarului.

iuli_vl
8th December 2008, 12:03
In acest moment fc barcelona este cu 2-3 clase peste real madrid:(insa daca nu ii aveti pe messi si Xavi sunteti si voi burduf sau o echipa sub mediocra cum este realul acum.

Razor
8th December 2008, 13:16
La cum joaca Barca imi e greu sa cred ca vom reusi o victorie pe Camp Nou...un egal ar fi echitabil desi nu ne ajuta deloc in campionat , dar nici o victorie nu e 100% imposibila , doar ca e extrem de greu de realizat.

iuli_vl
10th December 2008, 17:12
barcelona a fost condusa de echipa lui luce cu 0-2 si 1-3 si pana la urma a pierdut cu 2-3:yeah:martieni astea au coborat pe pamant sper ca la meciul cu real madrid sa coboare sub pamant:yes:

mes_que_un_club
10th December 2008, 19:17
barcelona si-a aratat clasa atunci cand a trebuit, aseara a fost doar un antrenament, in care au jucat multe rezerve, inaintea derby-ului de sambata. asa ca nu va bucurati prea mult "galacticilor". o sa vedem sambata daca chiar meritati sa fiti pe locul 5 :)) (e cam sus pt voi acum ).

Catalanul
10th December 2008, 23:50
Posibili adversari in optimile CL: Chelsea, Arsenal, Inter sau Lyon.

Pe cine preferati?

Chelsea: cel mai dificil rival, ne-am mai intalnit cu ei de 2 ori in optimi pana acum scorul e in intalnirile directe din ultimii ani este 1-1
Arsenal: reeditarea finalei de acu' 2 ani :D
Inter: avem de a face din nou cu insuportabilul mourinho :D
Lyon: cel mai accesibil rival :)


eu unul prevad un Barça - Arsenal ... fotbal spectacol :cool:

mes_que_un_club
11th December 2008, 00:32
eu vreau interul lui zlatan :dance:

milanezu
11th December 2008, 00:43
eu vreau interul lui zlatan :dance:

buna alegere.:D

YoNuTzz
11th December 2008, 01:06
anul trecut ati cazut cu celtic si apoi schalke...
trebuia anul ast ceva mai greu...
mi-as dori foarte mult sa cadeti cu inter, ptr a adauga inca un an de dezamagire si frustrare ptr fanii lui inter in UCL :D

Patriots
11th December 2008, 11:51
Eu unul mi-as dori sa jucam din nou cu Chelsea :D Si nu cred ca Lyon e cel mai accesibil adversar. Inter mi se pare mai accesibil , dupa ce am vazut ce au facut intr-o grupa pe care trebuiau sa o castige fara probleme.

Sir. Eko
11th December 2008, 11:55
Posibili adversari in optimile CL: Chelsea, Arsenal, Inter sau Lyon.

Pe cine preferati?

Chelsea: cel mai dificil rival, ne-am mai intalnit cu ei de 2 ori in optimi pana acum scorul e in intalnirile directe din ultimii ani este 1-1
Arsenal: reeditarea finalei de acu' 2 ani :D
Inter: avem de a face din nou cu insuportabilul mourinho :D
Lyon: cel mai accesibil rival :)


eu unul prevad un Barça - Arsenal ... fotbal spectacol :cool:

NU ! doamne fereste .cu oricine sa picam numai cu barca nu

Dytza
11th December 2008, 12:00
Eu as vrea Lyon sau Arsenal... In niciun caz Chlesea si echipa lui Mourinho...Nu vreau sa mai calce Mourinho iarba de pe Camp Nou...Cel mai accesibil intradevar pare Lyonul...Arsenal este o echipa tanara, care odata poate lua 3-0 cu CIty apoi sa bata pe Satmford Bridge...O echipa imprevizibila...Daca anul trecut am cazut cu Celtic si Shalke, echipe care se potriveau cu jocul nostru slab de anul trecut acum ne rtebuie si noua un adversar pe masura...

iuli_vl
11th December 2008, 12:36
Vad ca aproape toti subestimati Inter-ul dar eu va previn este cel mai dificil adversar posibil pentru barca.

messi19
11th December 2008, 17:55
uhhhh.....bine ca ne-ai prevenit...in privinta interului....multumim din suflet....sa il sunam pe pep sa fie atent daca nimerim cu astia,...da de unde atata grija pt barca din partea ta?????

eu unu sunt aproape sigur ca nimerim iar cu clesea....insa putem sa batem pe oricine...lyon si aresnal ar fi oricum mai accesibili

Roddicted
11th December 2008, 18:29
Vad ca aproape toti subestimati Inter-ul dar eu va previn este cel mai dificil adversar posibil pentru barca.

cu "vedeta" quaresma cu care a luat si barca teapa acuma vreo 3-4 ani Interul este intradevar un adversar de temut:ok:

mes_que_un_club
13th December 2008, 15:20
abia astept meciul din seara asta, presimt ca o sa fie un meci de fotbal adevarat asa cum ii sta bine unui "el clasico". :no1
forza barcelona :great:

Catalanul
14th December 2008, 01:02
FC BARCELONA - REAL MADRID 2-0 (goluri: Eto'o si Messi).

O victorie foarte muncita, multa lume se astepta sa maturam pe jos cu Real (cel mai probabil asa ar fi fost daca ramanea Schuster) insa si acest rezultat este unul foarte bun. Ne-am asigurat cele 3 puncte puse in joc si ne-am distantat la 12 de real :yeah:

Noi mai avem de jucat doar cu Villareal, ei in schimb cu Valencia si Villareal.

kain
14th December 2008, 01:05
Felicitari :)

BlueEnergy
14th December 2008, 01:33
Frumos meci. Realul a avut si el sansa lui. Insa un mic plus ptr Barca care a muncit mai mult ptr aceasta victorie.

mes_que_un_club
14th December 2008, 01:42
din acest moment avem campionatul in mana:D . abia de acum vine greul, mai sunt multe etape pana la sfarsit si sper sa pierdem cat mai putine puncte (de preferat 3-4 pana la finalul campionatului:D).
BARCELONA--MES QUE UN CLUB

iuli_vl
14th December 2008, 02:23
bravo sunteti buni /OLE//hello sunteti chiar peste chelsea in acest moment:shocked:

YoNuTzz
14th December 2008, 02:38
6-1 cu atletico, 3-0 cu sevilla, 4-0 cu valencia, 2-0 cu real
ati batut lejer pe toate echipele ce se bat acolo in frunte...
mai bateti si pe villarreal si gata :D

Catalanul
14th December 2008, 02:40
mai avem 2 meciuri grele in acest sezon (la villareal si cu depor) si alte 2 relativ usoare ... cu mallorca si osasuna

Sir. Eko
14th December 2008, 11:24
ce rau imi pare ca am pierdut EL Clasico :( ,totul era planuit sa ajung sa vad dar.....pfff :((

felicitari Barca ,o victorie la care se astepta cam toata lumea :D ,numa sa nu picati contra noi in CL si ii foarte bine :D
un rezumat va rog :)

lucian_iasi
14th December 2008, 11:52
http://www.youtube.com/watch?v=Xe_dLROBY3s

banok5
14th December 2008, 15:49
Barcelona-Real Madrid 2-0 :::: long highlights
http://www.videoplayer.hu/videos/play/282280

Catalanul
19th December 2008, 13:24
Jucam cu Lyon in optimile CL :D cel mai accesibil adversar :) n-ar trebui sa avem probleme pentru a ne califica in sferturi :cool:

Cipri
19th December 2008, 13:35
Jucam cu Lyon in optimile CL :D cel mai accesibil adversar :) n-ar trebui sa avem probleme pentru a ne califica in sferturi :cool:
Probleme cred ca vor fi , dar nu mari .

YoNuTzz
19th December 2008, 13:39
Posibili adversari in optimile CL: Chelsea, Arsenal, Inter sau Lyon.

Pe cine preferati?

Chelsea: cel mai dificil rival, ne-am mai intalnit cu ei de 2 ori in optimi pana acum scorul e in intalnirile directe din ultimii ani este 1-1
Arsenal: reeditarea finalei de acu' 2 ani :D
Inter: avem de a face din nou cu insuportabilul mourinho :D
Lyon: cel mai accesibil rival :)


eu unul prevad un Barça - Arsenal ... fotbal spectacol :cool:

dupa grupa foarte lejera, barca are iar noroc...
bine nu se poate spune noroc, ptr ca mai mult ptr cele 4 echipe de mai sus ar fi fost urat sa cada cu barca...

mes_que_un_club
19th December 2008, 13:52
eu vroiam interul:(, ador sa-l vad pe mourinho invins.
dar e bine si asa, anul trecut, asa prost cum am jucat, tot le-am dat un 3-0 lyon-ului pe nou camp. :D

messi19
19th December 2008, 14:04
de ce noroc?????nu mi se pare prea mare diferenta intre lyon,inter si arsenal...daca ar fi cazut cu arsenal sau inter tot asa ziceai....si cand te gandesti ca barca a avut cei mai putini adversari posibili...si toti unu si unu....nu ca milan...care a cazut cu braga sau portsmouth

Sasuke Uchiha
19th December 2008, 17:48
cu era de asteptat , ati avut noroc

Catalanul
19th December 2008, 22:01
lasa ca 3 ani la rand tot "noroc" am avut cand am jucat in optimi cu Chelsea de 2 ori si cu Liverpool

iuli_vl
21st December 2008, 01:45
O sa treceti de lyon dar cu mari emotii si rasturnari de situatii:ok:

YoNuTzz
21st December 2008, 22:03
6-1 cu atletico, 3-0 cu sevilla, 4-0 cu valencia, 2-0 cu real
ati batut lejer pe toate echipele ce se bat acolo in frunte...
mai bateti si pe villarreal si gata :D

2-1 in deplasare la villarreal...
cum ziceam :D

Sasuke Uchiha
21st December 2008, 22:07
sezonu asta nu au rivali in liga spaniola

Catalanul
21st December 2008, 22:09
nu ne opreste nimeni sezonu' asta ... cel putin in campionat :) deocamdata defilam ... 6-0 cu Atletico Madrid, 3-0 la Sevilla, 4-0 cu Valencia, 2-0 cu Real si 2-1 la Villareal ... acestea fiind primele 5 echipe in clasament (dupa Barça evident).

10 puncte diferenta fata de locul 2 ... record de puncte acumulate in 16 etape ... cele mai multe goluri marcate si totodata cea mai buna aparare din campionat ... cred ca nu mai are rost sa fac alte comentarii :)

iuli_vl
21st December 2008, 22:29
nu ne opreste nimeni sezonu' asta ... cel putin in campionat :) deocamdata defilam ... 6-0 cu Atletico Madrid, 3-0 la Sevilla, 4-0 cu Valencia, 2-0 cu Real si 2-1 la Villareal ... acestea fiind primele 5 echipe in clasament (dupa Barça evident).

10 puncte diferenta fata de locul 2 ... record de puncte acumulate in 16 etape ... cele mai multe goluri marcate si totodata cea mai buna aparare din campionat ... cred ca nu mai are rost sa fac alte comentarii :)

Vezi ca barcelona a batut doar cu 6-1 pe atletico madrid nu cu 6-0 cum ai spus tu:ok:

mes_que_un_club
21st December 2008, 22:51
Vezi ca barcelona a batut doar cu 6-1 pe atletico madrid nu cu 6-0 cum ai spus tu:ok:

:yes::yes:

mes_que_un_club
21st December 2008, 23:00
a fost un meci castigat cu greu, jucatorii barcelonei mi s-au parut obositi eto'o parca dormea pe teren:rosu:, este bine venita vacanta asta.
sper ca-n 2009 sa doboram noi recorduri si sa castigam campionatul si daca se poate champions league:D.
Sarbatori fericite tuturor si un an nou plin de realizari.

BARCELONA MES QUE UN CLUB

vlad1607
21st December 2008, 23:03
super tare nick-ul tau :D

FORCA BARCA ! :ok:

milanezu
21st December 2008, 23:50
arbitrul a comis 2 greseli grave.
pique nu merita al doilea galben si eto'o a avut un pen neacordat.
nici macar arbitrul nu poate opri aceasta formidabila echipa.
respect barcelona!!!

rocky_da_pebble
31st December 2008, 18:31
nu ne opreste nimeni sezonu' asta ... cel putin in campionat :) deocamdata defilam ... 6-0 cu Atletico Madrid, 3-0 la Sevilla, 4-0 cu Valencia, 2-0 cu Real si 2-1 la Villareal ... acestea fiind primele 5 echipe in clasament (dupa Barça evident).


si sa nu uitam

Sporting Gijon 1 - 6 Barcelona
FC Basel 0 - 5 Barcelona
Barcelona 5 - 0 Almeria
Málaga 1 - 4 Barcelona
Barcelona 6 - 0 Valladolid
Sporting Lisbon 2 - 5 Barcelona

mes_que_un_club
3rd January 2009, 22:00
slabute rau primele 45 de minute, noroc cu golul frumos al lui henry. xavi si hleb joaca prost tare in seara asta. sper intr-o victorie cu 2-1:ok:

mariomax
3rd January 2009, 22:57
3-1, cu golul 2 parca din offside. ma asteptam la probleme avand in vedere ca e primul meci dupa ceva pauza, plus absenta lui messi. oricum mallorca nu merita nimic.

Catalanul
3rd January 2009, 23:38
la golul 2 daca a fost offside la gudjohnsen atunci a fost la limita ... oricum foarte greu de apreciat

victorie meritata ... iniesta a revenit dupa 2 luni si a marcat :yeah:

Sir. Eko
4th January 2009, 17:48
vad ca Henry le baga serios in poarta sezonu asta :D

Catalanul
4th January 2009, 20:10
incet incet incepem sa-l vedem la Barcelona pe adevaratul Henry de la Arsenal :D sper s-o tina tot asa :cool:

Mad_max
5th January 2009, 07:37
Henry poate deveni un jucator exponential pentru noi, asa cum mai sunt Messi Eto'o sau Xavi....si sper sa joace cum a jucat cu Mallorca tot anul si sa dea cate un gol pe meci:ok:

messi19
5th January 2009, 18:13
si dac da 2 intr-un meci????iti pare rau???

mes_que_un_club
6th January 2009, 15:50
meci greu diseara pe "v. calderon". madrilenii vor fi dornici de revansa dupa acel 1-6 din campionat. sper intr-un 1-0 pt noi , dar nici un 1-1 nu ar fi rau.

Catalanul
6th January 2009, 16:22
eto'o, xavi, gudjohnsen si valdes n-au fost convocati de guardiola iar Marquez, Puyol si Hleb sufera un proces gripal deci nu vor juca in aceasta seara ... de la Atletio va lipsi Aguero.

Cipri
6th January 2009, 17:54
Aveti o echipa prea buna , ca sa se simta lipsa a 2,3 titulari :)

mariomax
6th January 2009, 21:23
lipsesc vreo 6,7 titulari, dar sunt pe teren alves si messi care au facut un mic un-doi :yeah:

Catalanul
6th January 2009, 21:55
un mic mare un-doi :D incredibil ce faza rapida :shock: ce pasa cu calcaiul a lui alves :cool:

mes_que_un_club
6th January 2009, 21:56
o prima repriza reusita de ai nostri, am fost peste ei la toate capitolele. j. guardiola este unul dintre marii antrenori ai europei in acest moment, pur si simplu este incredibil ce face acestei echipe care te incanta in orice meci.
p.s. maniche "duten dracu" :rosu:

mariomax
6th January 2009, 22:45
cine mai sustine ca ronaldo e cel mai bun jucator din lume, si n-a vazut meciul asta, neaparat sa-l vada in reluare. punct.

mes_que_un_club
6th January 2009, 22:59
atat am de zis despre meciul din seara asta : MESSI.

Catalanul
6th January 2009, 23:03
messi a facut instructie in seara asta :) calificarea in proportie de 99% este asigurata ... in retur putem menaja si mai multi jucatori decat azi :cool:

Cipri
6th January 2009, 23:44
Aveti o echipa prea buna , ca sa se simta lipsa a 2,3 titulari :)
Si uite ca nu s-a simtit :)

messi19
7th January 2009, 09:22
a inceput sa devina plictisitor....batem chiar pe toata lumea fara prea mare efort...si cu rezervele....unde sunt cei care ii voiau capu lu pep in vara?????????

Cipri
7th January 2009, 12:23
Dupa prima etapa din Primera Division nu cred ca se astepta careva ca Barca sa aiba astfel de rezultate :)

Mad_max
9th January 2009, 07:19
a inceput sa devina plictisitor....batem chiar pe toata lumea fara prea mare efort...si cu rezervele....unde sunt cei care ii voiau capu lu pep in vara?????????

plictisitor nu e....e foarte distractiv chiar....sa speram ca si in UCL jucam la fel de bine si eficient

mariomax
11th January 2009, 23:57
messi :lol:

mes_que_un_club
12th January 2009, 00:11
plictisitoare rau panaramele astea de echipe care se apara tot meciul pe 2 linii.:rosu: terminatii astia din seara asta in afara de golurile alea 2 nu cred ca au avut alte ocazii de gol. joaca tot meciul 1-5-5, trag de timp la greu, se folosesc de regula fair play-ului ca sa intrerupa cat mai mult meciul si dupa aia se plang la sfarsitul meciului ca sunt dezavantajati de arbitru. JENANT :rosu:
imi doresc ca in penultima etapa din retur sa le dam vreo 7 pe nou camp si sa retrogradeze direct in ultima divizie daca se poate. :D

Catalanul
12th January 2009, 00:28
incredibil ce meci :D o astfel de victorie te unge pe suflet :D

chiar daca messi a marcat golul victoriei ... alves a fost omul meciului ... incredibil cat de bine poate sa joace :)

8 victorii consecutive in campionat in deplasare ... am stabilit un nou record :yeah:

YoNuTzz
12th January 2009, 00:33
mai frumos 3-2 asta...
un 4-0 ar fi fost plictisitor :D

Catalanul
12th January 2009, 00:37
18 etape --> 54 de goluri marcate :D pastram in continuare media de 3 goluri pe meci :D

messi19
12th January 2009, 09:03
gata...vreau meciuri plictisitoare...nu mai vreau asa ceva....

oricum...trebuie remarcat ceva...pe vremea lui rijkaard nu reveneam asa...anu asta am revenit cu mallorca,espanyol,villareal,sakhtar,osasuna si chiar si betis(dupa ce ne-au egalat si cam ne calareau).....cand era olandezu...daca marcam primii era bine...daca luam gol,era vai de noi

mariomax
12th January 2009, 12:07
gata...vreau meciuri plictisitoare...nu mai vreau asa ceva....

oricum...trebuie remarcat ceva...pe vremea lui rijkaard nu reveneam asa...anu asta am revenit cu mallorca,espanyol,villareal,sakhtar,osasuna si chiar si betis(dupa ce ne-au egalat si cam ne calareau).....cand era olandezu...daca marcam primii era bine...daca luam gol,era vai de noi

da, pe vremea olandezului cand barca era condusa cum s-a intamplat aseara, prin min 70 inca, inchideam televizorul. acum nu mai e cazul, avem de-a face cu campioni.

astia de la osasuna au avut mare bulan cu golurile alea doua, dar am mai vazut inca odata ce inseamna moralul in fotbal...

Sir. Eko
12th January 2009, 17:49
http://www.footyfilms.com/musicvideo.php?vid=6b05098dd <--- rezumatul meciului.

pff cat de bun poate fi Messi asta

rocky_da_pebble
12th January 2009, 18:48
da, pe vremea olandezului cand barca era condusa cum s-a intamplat aseara, prin min 70 inca, inchideam televizorul. acum nu mai e cazul, avem de-a face cu campioni.

astia de la osasuna au avut mare bulan cu golurile alea doua, dar am mai vazut inca odata ce inseamna moralul in fotbal...

Rijkaard are merite incontestabile ... terminati :rosu:

rocky_da_pebble
12th January 2009, 18:51
a inceput sa devina plictisitor....batem chiar pe toata lumea fara prea mare efort...si cu rezervele....unde sunt cei care ii voiau capu lu pep in vara?????????

taci ma ca si tu te numeri printre ei :P tunai si fulgerai ca nu aveam rezultate la inceputul campionatului :headbang:

messi19
12th January 2009, 20:50
ce e cu tine ma????de unde ai mai aparut si tu?????cand am zis eu ceva de pep????si mai ales...tunam si fulgeram....ai luat ceva????daca nu dute si ia si dupa aia vorbeste.

multi il voiau pe pep afara la o zi dupa ce a fost instalat....deja puneau pariu ca nu rezista pana in iarna...sau chiar mai rau....am persoane si pe langa mine care faceu la fel...si le ziceam sa aiba rabdare,ca asa a fost si cu rijkaard....si se pare ca am gresit....e mult mai bine acuma

cat despre rijkaard...nu am zis ca nu a avut anumite merite...problema e ca nu stia sa faca jucatoriii sa revina intr-un meci ...intr-un meci a fost si el inspirat...ca la bagat pe rege sa rezolve situatia(sunt curios daca stii despre ce vorbesc)

Sir. Eko
12th January 2009, 20:54
din pacate cred ca stiu eu :))

messi19
12th January 2009, 21:00
din pacate cred ca stiu eu :))

:yeah::yeah::yeah:tu e normal sa stii:D...acuma sunt curios daca stie si el...normal ar fi sa stie...vad ca stie si ce stare de spirit aveam eu in toamna:mda:

mes_que_un_club
13th January 2009, 01:39
c. ronaldo este jucatorul anului in opinia fifa :happy
messi si-ntr-un picior joaca mai bine ca lesinatul asta:ras-plans:

rocky_da_pebble
13th January 2009, 20:44
:yeah::yeah::yeah:tu e normal sa stii:D...acuma sunt curios daca stie si el...normal ar fi sa stie...vad ca stie si ce stare de spirit aveam eu in toamna:mda:

lol ce te'ai atacat :P calmeaza'te :D ce rege?

messi19
13th January 2009, 21:07
cand dau peste oameni de astia....normal....

daca nu stii nici nu iti zic....slabut

Dytza
13th January 2009, 22:33
Henrik larsson!!!

messi19
13th January 2009, 22:41
toata lumea stie...numa el saracu....habar nu are....e bun in schimb ca ai vise erotice cu mine....sper macar ca esti fata

Dytza
14th January 2009, 23:43
plictisitoare rau panaramele astea de echipe care se apara tot meciul pe 2 linii.:rosu: terminatii astia din seara asta in afara de golurile alea 2 nu cred ca au avut alte ocazii de gol. joaca tot meciul 1-5-5, trag de timp la greu, se folosesc de regula fair play-ului ca sa intrerupa cat mai mult meciul si dupa aia se plang la sfarsitul meciului ca sunt dezavantajati de arbitru. JENANT :rosu:
imi doresc ca in penultima etapa din retur sa le dam vreo 7 pe nou camp si sa retrogradeze direct in ultima divizie daca se poate. :D


In ultimul timp nu numai echipele "mici" fac asta pe Camp Nou si in general impotriva Barcelonei.... Imi amintesc chiar si de echipa aia ... "parca "cea mai buna a secolului" cu tactica ei mirifica pe camp nou, la fel ca si "campionii europei" de la manchester... da asta e riscu' meseriei...Prin jocul ala echipele parca isi recunosc inferioritatea fata de noi....

mes_que_un_club
15th January 2009, 01:06
calificare facila in sferturile cupei obtinuta in urma unui sec 5-2 in fata lui atletico:ok:
stie cineva pe ce data sunt programate meciurile din sferturi cu cei de la espanyol?

Catalanul
15th January 2009, 01:13
miercurea viitoare are loc turul pe stadionul lui espanyol iar peste 2 saptamani returul pe camp nou

rocky_da_pebble
15th January 2009, 14:21
toata lumea stie...numa el saracu....habar nu are....e bun in schimb ca ai vise erotice cu mine....sper macar ca esti fata

ce'ai patit ma? de ce e henrik larsson rege?

messi19
15th January 2009, 16:43
daca habar nu ai nici nu iti zic...mai informeazate si tu si dupa aia mai discutam

rocky_da_pebble
16th January 2009, 17:36
daca habar nu ai nici nu iti zic...mai informeazate si tu si dupa aia mai discutam

bine o fi rege :D daca zici tu
hai ca sa'ti treaca supararea uite sunt si eu fan messi
sunt nascut pe 24 iunie 1987 ca si el :P

mariomax
17th January 2009, 21:52
e pauza la barca - depor, a marcat messihenryeto'o :lol:

ce bine zicea comentatorul la finalul primei reprize..."barca are atatea posibilitati de continuare in atac, incat adversarii sunt nauciti" :ok:

Cipri
17th January 2009, 22:16
CIne o poate opri pe Barca ?

YoNuTzz
17th January 2009, 22:23
5-0 rezultat final !!! barca - 50 de puncte in tur...wow :D

mes_que_un_club
17th January 2009, 23:01
este fantastic fotbalul jucat de ai nostri in acest moment :ok:
poate o sa par putin subiectiv, da' eu cred ca BARCELONA din sezonul 2008-2009 a intrat in top 10 al celor mai bune echipe din istoria fotbalului.

Catalanul
17th January 2009, 23:04
sa nu ne precipitam inca ... intr-adevar jucam foarte bine insa deocamdata nu am castigat nimic (decat meciuri) :) la sfarsitul sezonului vom putea face un bilant total :)

oricum am batut recordul de puncte obtinut in tur :D asa cum a zis si yonutzz, 50 de puncte :cool:

BlueEnergy
18th January 2009, 01:49
Un link cu golurile in calitate HQ?

Catalanul
18th January 2009, 01:57
http://www.youtube.com/watch?v=KMK4TVfGITA

se vede destul de bine

messi19
18th January 2009, 14:17
mda...victorie extraordinara....pacat ca nu l-a lasat ala pe puyol sa dea gol la faza aia...era mai frumos asa

etapa viitoare jucam cu numancia....pierdem iar????sau le dam 7-0????

Catalanul
18th January 2009, 15:01
O statistica foarte interesanta: Eto'o, Henry si Messi au marcat in campionat 41 de goluri. Nici o echipa din Primera n-a reusit sa ajunga pana acum la aceasta cifra :D

banok5
18th January 2009, 16:25
Barcelona - Deportivo 5-0
http://www.videoplayer.hu/videos/play/301208

Sir. Eko
18th January 2009, 18:55
O statistica foarte interesanta: Eto'o, Henry si Messi au marcat in campionat 41 de goluri. Nici o echipa din Primera n-a reusit sa ajunga pana acum la aceasta cifra :D

:groggy: ,ce medie de goluri pe meci aveti?

Catalanul
18th January 2009, 20:37
3.1 pe meci :D

Catalanul
19th January 2009, 21:48
O imagine face mai mult decat 1000 de cuvinte :D

http://www.sport.es/vivo/recursos/fotos/foto_338/foto_338036_CAS.jpg

Cipri
19th January 2009, 21:57
Si in vara Eto'o era sa plece ...mai bine ca a ramas :)
Daca nu luati UCL , ar fi un dezastru :D

mes_que_un_club
21st January 2009, 19:08
pronosticuri pt meciul din seara asta?:D
eu as merge pe un 2-0, goluri bojan si hleb.

Catalanul
22nd January 2009, 15:21
0-0 aseara la Espanyol. Calificarea in semifinale se va decide pe Camp Nou. A fost cel mai slab meci al nostru din acest sezon, asta poate pentru ca Guardiola a folosit echipa a 2-a.

Cipri
22nd January 2009, 20:29
Nu cred ca vor fi probleme in retur pentru Barca ...

messi19
24th January 2009, 10:43
diseara marcam golul 5000

lucian_iasi
25th January 2009, 00:53
BARCELONA - Numancia 4-1(Messi '49,'76,Eto'o '53,Henry71) :D :yeah: :yeah:

Catalanul
25th January 2009, 01:29
O prima repriza slaba, Numancia s-a inchis in aparare si chiar a marcat un gol care le-a fost destul de usor anulat pe motiv de fault.

In repriza secunda insa am marcat repede iar drumul spre victorie a fost condus de Messi alaturi de Eto'o si Henry :cool:

Henry a marcat deja in 20 de etape cat marcase in tot sezonul trecut :yeah:

Sir. Eko
25th January 2009, 01:47
Henry a marcat deja in 20 de etape cat marcase in tot sezonul trecut :yeah:

redevine Henry cel pe care il stiam candva :D ,ma bucur pentru el !

mariomax
25th January 2009, 12:17
daca nu se rata atata, puteam marca golul 5000 :)
ce faza a facut messi, pacat de bara :D

adi_sampon
25th January 2009, 13:05
Messi e cel mai bun la ora actuala de la o posta ,ce a facut in meciu lde aseara nu are rost vroia sa intre cu mingea in poarta sa dribleze tot
super barca tot asa

Denis
25th January 2009, 13:14
Impecabil a jucat Barca aseara! Se pare ca nu poate sa castige la o diferenta mai mica de 3 goluri.:D

messi19
25th January 2009, 13:14
s-a vazut iar ca avem oarece probleme cand echipa adversa se apara supra aglomerat in fata careului....un avantaj ar fi ca in liga nu o sa se apere asa nici o echipa....doar daca o sa cadem cu real in tururile urmatoare

banok5
25th January 2009, 16:09
Barcelona-Numancia 4-1
PREMIERE LONG HIGHLIGHTS

http://www.videoplayer.hu/videos/play/305087

Catalanul
27th January 2009, 00:52
O stire un pic mai curioasa :D Barcelona are in acest sezon 19 suturi in bara (pe langa cele 63 de goluri inscrise :o: :D) in timp ce Espanyol, de exemplu, are doar 18 goluri marcate :D

mes_que_un_club
30th January 2009, 00:30
baietii erau sa se bata singuri in seara asta:shocked:. probabil s.au plictisit sa.si invinga adversarul si mai nou incearca si asta:D.

Catalanul
30th January 2009, 00:31
Am avut ceva emotii pe final de meci :D Dar din cand in cand e bine sa "suferim" un pic :P

Avantajul de 3 goluri s-a redus repede la doar unul (cei drept cu ajutorul lui Puyol si al lui Pinto).

In semifinale vom juca saptamana viitoare cu Mallorca pe Camp Nou iar returul va avea loc pe 4 martie.

YoNuTzz
30th January 2009, 00:36
foarte probabil barca va castiga atat cupa cat si campionatul :ok:

mariomax
30th January 2009, 16:24
a dat si espaniol un gol, din deviere si unu din norocu prostului [de pinto]
bine ca nici barca n-a excelat aseara deloc...

mes_que_un_club
1st February 2009, 19:51
next...

mariomax
1st February 2009, 19:53
messi...

Catalanul
1st February 2009, 19:54
Messi a fost rezerva insa a intrat in repriza a 2-a ca sa rezolve soarta meciului :D

Si cu cele 2 goluri de azi a marcat golul cu numarul 5 000 al Barcelonei in campionat :yeah:

messi19
1st February 2009, 20:05
victorie chinuita...insa victorie...

Catalanul
1st February 2009, 20:08
@messi19, nu tot timpu se poate castiga la o diferenta de 4-5 goluri :D Racing nu mai pierduse de 6 meciuri.

Racing a faultat de 2 ori mai mult decat noi si chiar si asa tot Barça a avut 2 eliminati :mda: + un penalty destul de clar Alves la scorul de 1-1.

Anu' asta nu ne opreste nimeni ... cel putin in campionat :cool:

messi19
1st February 2009, 20:30
pai stiu catalane...nici nu am zis ceva...problema e ca par putin obositi baietii...si nu mai joaca ,ca in tur...alves cel ,putin azi numa aiurea a trimis toate mingile...nu stiu ce a avut

mes_que_un_club
1st February 2009, 20:31
marquez si pique sunt suspendati pt meciul cu mallorca din cupa sau pt cel cu gijon?

messi19
1st February 2009, 20:39
pai daca sunt pt mallorca am incurcat-o...puyol si millito accidentati,pique si marquez suspendati...ramanem in magicul caceres si inca unu,victor sanchez(sau vasquez...nu stiu care din ei e fundas)...sau sa il bage pe abidal in centru eventual

mes_que_un_club
1st February 2009, 21:02
mda cam nasoala situatia din aparare, da' eu unu nu.mi fac probleme, sigur gaseste o solutie buna magicianul pep:ok:.

YoNuTzz
1st February 2009, 21:12
a cata victorie consecutiva este ?

mes_que_un_club
1st February 2009, 21:14
a 9 a si al 20-lea meci fara infrangere

Catalanul
1st February 2009, 21:35
daca nu producea "surpriza" getafe pe Camp Nou am fi avut 18 victorii consecutive in campionat :D

e bine si asa insa :) cel mai probabil Messi, Henry si Eto'o vor ajunge toti sa inscrie mai mult de 20 de goluri fiecare.

Cipri
1st February 2009, 21:53
VIDEO / Messi marchează golul 5000 și aduce victoria Barçei!

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/video-messi-marcheaza-golul-5000-si-aduce-victoria-bar-ei-3848084