PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

N0_NaM3
10th June 2004, 22:24
Shi acum o veste pe care o ashteptam de mult timp...shi nu numai eu, cred..:)


Internaţionalul brazilian Ronaldinho şi-a prelungit pînă în 2008 contractul cu gruparea FC Barcelona. Noua înţelegere prevede o mărire a salariului jucătorului, precum şi a clauzei de reziliere a contractului acestuia. Ronaldinho va primi un salariu anual cuprins între 3,8 milioane de euro şi 5 milioane de euro, la care se vor adăuga primele de joc şi de obiectiv. De asemenea, clauza de reziliere a fost stabilită la 150 de milioane de euro, faţă de 100 de milioane de euro, cît prevedea înţelegerea iniţială.
"Sîntem foarte mulţumiţi că am ajuns la o înţelegere cu Ronaldinho, un jucător ale cărui perfomanţe au fost un factor foarte important pentru evoluţia echipei în returul campionatului. Datorită angajamentului de care dă dovadă, el a devenit unul dintre jucătorii preferaţi ai publicului. Ronaldinho merita acest contract şi trebuia să facem acest efort pentru el, pentru calităţile sale umane şi sportive. Ronaldinho va marca o epocă din istoria clubului", a declarat preşedintele clubului FC Barcelona, Joan Laporta.
În primul său sezon în Primera Division, Ronaldinho, care a fost achiziţionat de la gruparea franceză Paris Saint Germain, a înscris 15 goluri pentru FC Barcelona.

Acum cine mai da 150mil de EURO ??? ...he`he`he

Thanya
10th June 2004, 22:53
Asta-i kiar buna:P
Thanya,nu lotul conteaza,ci mentalitatea!Pacat ca inca n-ati invatat asta dupa sezonul asta:D

Ha ha ha.......cred ca ai cam deviat de la subiect

Catalanul
10th June 2004, 23:42
balack 99,9% la barça :yeah:
sper sa reusim sa-l cumparam si pe baptista de la sevilla /hello

N0_NaM3
10th June 2004, 23:44
E bun shi Baptista, cel putin a avut un sezon super anul acesta la Sevilla...Da,dar trebuie sa aibe cat mai putini jucatori extracomunitari ptr ca acum fiecare echipe are voie sa aibe 3 jucatori extracomunitari in lot, sau cel putin asha am inteles eu ...

Nixx
11th June 2004, 01:25
Au facut shi o oferta Parmei pt. Gilardinho (23 goluri in Serie A nu e rau la 21 ani)...

Nixx
11th June 2004, 01:26
Nu cred ca mai vine Trezeguet.La convins Capello sa ramina.

Catalanul
15th June 2004, 00:14
cotidianul de sport AS a anuntat ca Adi MUTU este curtat de FC BARCELONA :yeah:

sa speram ca va ajunge la barça, desi atl. madrid are sanse mai mari de al achizitiona

MaPaX
15th June 2004, 00:18
Atacantul suedez al echipei Celtic Glasgow, Henrik Larsson a declarat ca doreste sa vina la Barcelona.

Catalanul
15th June 2004, 00:20
sper sa ajunga si el la barça
e un jucator bun care azi a marcat 2 goluri
la celtic este golgeter asa ca va fi de folos barçei

realmadrid.com
15th June 2004, 11:51
io sper sa nu ajunga:)

N0_NaM3
16th June 2004, 22:29
A terminat cu Celtic ...shi`a incheiat contractul shi nu shi l`a mai prelungit ..deci este liber de contract...ar fii super sa vina shi el ...am avea un atac bomba...:D

Nixx
20th June 2004, 15:25
Davids - out!!!Oferta pt.Davids era valabila 2 saptamini shi expira ieri la 00:00.Davids nu a dat nici un raspuns...

N0_NaM3
20th June 2004, 21:01
Nasol...dar poate il i`a pe Ballack...

Thanya
21st June 2004, 01:23
De par...

N0_NaM3
24th June 2004, 14:00
Se vede ca s`a terminat scoala, toata lumea este plecata shi nu mai intra pe forum acum..:p

Nixx
24th June 2004, 19:56
Belleti a semnat,a fost prezentat ca jucatorul Barcelonei.Are nr.2. Luni va fi prezentat shi Giuly.Probabil va purta nr.8. Larsson e,de asemenea, jucatorul Barcei insa va fi prezentat ceva mai tirziu,dupa ce vor cumpara jucatorul care va purta nr.9 pe tricou.

Nixx
24th June 2004, 19:59
Vieira ar putea fi inlocuitorul lui Davids.Nici la Davids nu s-a renuntat,insa,oferta nu mai e valabila,asha ca daca jucatorul va dori sa ramina,negocierile vor incepe de la "0"

N0_NaM3
24th June 2004, 23:56
Super.....:)

realmadrid.com
24th June 2004, 23:59
mai bine ar ramane davids decat vieira, parerea mea este ca e mai bun

N0_NaM3
25th June 2004, 02:02
Dap...este shi parerea mea...:)

N0_NaM3
25th June 2004, 02:03
“LUQUE ASKS LENDOIRO TO CONSIDER BARÇA OFFER”

24th June 2004 -- Galician newspaper El Ideal Gallego claims that Barcelona director Tixi Beguiristain, a former Deportivo player, will travel to La Coruña to discuss a transfer of Luque to the Catalan club. It’s well known that the ex-player of FC Barcelona, who never appeared in their first team, would love to return to his former team and he’s one of the main transfer targets of the Catalan club.Interesant...

inter
28th June 2004, 18:40
Barca la transferat pe Deco!
e posibil ca Ronaldinho sa plece la Milan! :mad: :mad:

Catalanul
28th June 2004, 18:47
ronaldinho nu va pleca de la barça pana nu-i va expira contractul (cel putin asa a zis azi la stiri pe TVE)
asa ca stirea cum ca ronaldinho va pleca la milan........ :rosu: nu-si mai are rostul :D

inter
28th June 2004, 18:57
asa ca stirea cum ca ronaldinho va pleca la milan........ :rosu: nu-si mai are rostul :D

eu am spus ca sunt discutii, nu am spus ca va pleca! :drak: , nici nu doresc asta .... mai ales la :drak:

Thanya
28th June 2004, 20:49
Nu va mai ofticatzi atat...eu v-am spus de mult ca Ronaldinho pleaca de la Barca.Poate va mai sta sezonul viitor....da` nu prea cred.
Nu conteaza ca si-a prelungit contractul...va pleca....

N0_NaM3
30th June 2004, 19:17
Nu pleaca ma`...shhht...nu cred ca milan va plati caluza de reziliere.....

Catalanul
30th June 2004, 19:29
astazi a fost prezentat Larsson ca jucator al BARCELONEI
el va purta tricoul cu NR. 17
sa speram ca sezonul urmator va marca cel putin 17 goluri :D

Thanya
30th June 2004, 22:17
Nu pleaca ma`...shhht...nu cred ca milan va plati caluza de reziliere.....

Gata....eu am tacut,daca tu asha vrei.
Da` eshti conshtient ca va pleca...nu? :P

Catalanul
30th June 2004, 22:45
vad ca tu iti doresti sa plece (ti-e frica de el nu? si ar fi bine sa va luati adio de la titlu' ca anu' asta merge la BARÇA :yeah:)
dar sper sa fii constient ca nu va pleca :evil:
cel putin pana nu-i va expira contractul :D

alejandro
1st July 2004, 17:33
Thanya,mai lasa-ne cu plecarea lui Ronaldnho,incepi sa ma...:DNu vezi ca Barca aduce jucatori si nu ii vinde?La anu' luam tot,inclusiv CL:D

Thanya
1st July 2004, 21:15
vad ca tu iti doresti sa plece (ti-e frica de el nu? si ar fi bine sa va luati adio de la titlu' ca anu' asta merge la BARÇA :yeah:)
dar sper sa fii constient ca nu va pleca :evil:
cel putin pana nu-i va expira contractul :D

Eu sa fiu CONSHTIENT?Eu nu am cum sa fiu conshtient decat daca imi fac operatzie pt. schimbare de sex....

Thanya
1st July 2004, 21:20
Thanya,mai lasa-ne cu plecarea lui Ronaldnho,incepi sa ma...:DNu vezi ca Barca aduce jucatori si nu ii vinde?La anu' luam tot,inclusiv CL:D

Luatzi tot?O sa luatzi tot de pãr...sau cum?:P....OK,nu-l vinde....mno.

N0_NaM3
1st July 2004, 23:24
O sa cashtigam tot ce este posibil mai Thanya...:P

alejandro
2nd July 2004, 16:50
Luatzi tot?O sa luatzi tot de pãr...sau cum?:P....OK,nu-l vinde....mno.
Thanyusha,nu fi rea!O sa iei bataika:D

N0_NaM3
2nd July 2004, 23:13
Larsson: "A dream come true" (http://www.fcbarcelona.com/eng/noticias/noticias/n04063002.shtml)
Henrik Larsson is now a fully-fledged Barca player. He's signed his contract, he's been presented before the sports media and he's posed for photographs in the Barca colours...Impresionant nu???...:D

N0_NaM3
2nd July 2004, 23:15
Larsson is on cloud nine. As he himself admitted, he spent much of Tuesday on the phone to friends to explain the ins and outs of his move to Barca. In his opinion, he's leaving "a great club", Celtic, to play in a great institution, FC Barcelona: "more than a club, it's a way of life".

Catalanul
4th July 2004, 22:43
barça a oferit o oferta clubului FC PORTO pentru DECO
oferta consta in 20 milioane € + Quaresma in schimbul mijlocasului portughez
sper ca portughezii sa o accepte :D

N0_NaM3
5th July 2004, 00:17
Am auzit shi eu de ea, shi Deco ar fii spus ca shi`a dorit dintotdeauna sa joace la Barça shi mai ales ca acum ar juca alaturi de Ronaldinho...:)

Catalanul
5th July 2004, 19:27
deco la barça 100%
maine va semna un contract pe 4 ani cu echipa FC BARCELONA :yeah:

alejandro
6th July 2004, 10:28
Vine deco la Barca?!Sigur?!Nu se duce cu fostul sau antrenor la chelsea?

Catalanul
6th July 2004, 17:28
deco a semnat astazi contractul care va dura 4 ani

Catalanul
6th July 2004, 22:50
deco a semnat astazi contractul care va dura 4 ani

a semnat si a plecat in vacanta :D (se va alatura lotului dupa aproximativ 2 saptamani)

tricoul pe care il va purta la BARÇA va fi cel cu numarul 20 /hello

alejandro
7th July 2004, 15:17
Sa vedem acum cum se va intelege cu Ronaldihno:D

realmadrid.com
9th July 2004, 15:59
pai parca decco pleca la chelsea, ce cauta la barca :headbang:
Oricum, sper sa nu se inteleaga asa bine cu ronaldihno :ok:

Profetu
9th July 2004, 18:44
cea mai buna campanie de trasferuri.

N0_NaM3
10th July 2004, 22:51
El a zis ca vrea sa joace alaturi de Ronaldinho....:P ...asta da echipa ...:D

Catalanul
10th July 2004, 23:00
sa speram ca vor mai veni 2-3 jucatori buni la BARÇA ;)

madridista
11th July 2004, 10:35
inca 2-3?barca trebuie sa recunosc a luat niste jucatori foarte buni.chiar asa....nu va e de ajuns deco, larsson, giuly etc.?:)

realmadrid.com
11th July 2004, 10:55
normal ca nu, vor sa zdrobeasca inca o data madridul, dar nu au sanse:D

madridista
11th July 2004, 11:29
:)da....ai dreptate:)

Catalanul
11th July 2004, 13:24
las' ca o sa vedem noi la momentul de fata :D
sper sa nu plangeti cand veti lua bataie cu 5-0 :evil:

madridista
11th July 2004, 17:01
5-0?nu fi chiar asa de rau.inteleg ca esti optimist, dar macar puteai sa zici 3-0(ai vrea tu:))ne urasti chiar asa de tare?nu fi rau:)

Catalanul
11th July 2004, 19:30
daca ma gandesc mai bine 5-0 e prea putin :D
8-1 cred ca e mai bine :evil: (macar dati si voi un gol de onoare :D)

realmadrid.com
11th July 2004, 20:08
hai ma ca io va inteleg, voi va hranitzi cu visuri:D:D:D
Dar vb noi cand vetzi juca cu noi, chiar unde se joaca prima data, la barca sau bernabeu?

Catalanul
11th July 2004, 20:10
inca nu sa dat la cunostiinta programul Primerei Division :( 2004-2005

madridista
11th July 2004, 22:17
sa speram ca noii jucatori nu vor dezamagi.dupa nume zici ca sunt...."galactici", dar cine stie?se pot dovedi a fi ca beckham:)cred ca nu a dat nici un gol din lovitura libera sau penalty anul acesta la real:(dupa parerea mea a fost cumparat doar pt a aduce bani, ceea ce a si facut

Catalanul
11th July 2004, 22:29
astazi s-a adaugat lotului barcelonez vedeta RONALDINHO care asteapta cu nerabdare inceperea campionatului

el a spus ca isi doreste sa castige tot ce se poate sezonul acesta cu Barcelona, adica: Liga Campionilor, Campionatul si CUPA

Catalanul
11th July 2004, 22:31
sa speram ca noii jucatori nu vor dezamagi.dupa nume zici ca sunt...."galactici", dar cine stie?se pot dovedi a fi ca beckham:)cred ca nu a dat nici un gol din lovitura libera sau penalty anul acesta la real:(dupa parerea mea a fost cumparat doar pt a aduce bani, ceea ce a si facut


din cate imi aduc eu bine aminte beckham a dat vreo 2 goluri din lovitura libera (nu mai stiu sa-ti spun in care meciuri :D)

din penalty nu da goluri pentru ca pe toate le bate FIGO :jerk: :p

madridista
11th July 2004, 22:32
de cand tii tu cu beckham?inteleg faza cu figo, dar....
eu stiu dar un singur gol,cel cu marseille, din lovitura libera.altul nu

N0_NaM3
12th July 2004, 23:09
Ce galactici ma`..sunt doar jucatori care muncesc foarte mult shi au un randament pe masura...cu o asha echipa nu cred ca nu cashtigam tot...:D

Catalanul
12th July 2004, 23:12
de cand tii tu cu beckham?

tin cu beckham doar pentru ca joaca pt. nationala angliei si pt ca este englez :p :D

madridista
13th July 2004, 09:00
aaa......tii cu el doar cand joaca la nationala.cand e vorba de madrid.....:)

realmadrid.com
13th July 2004, 16:44
eu nu tin niciodata cu el, doar daca ar ajunge la barca, poate reuseste sa distruga echipa asa cum a facuto la madrid

Thanya
13th July 2004, 17:03
eu nu tin niciodata cu el, doar daca ar ajunge la barca, poate reuseste sa distruga echipa asa cum a facuto la madrid

Ha ha ha......tu crezi ca Realul a ratat toate obiectivele sezonul trecut,din cauza lui Beckham?Crezi ca un om poate distruge o echipa?Hai ca prea o faci.....

Wyzel
13th July 2004, 17:06
Barcelona...simply surprising...Fratzilor...cele mai bazate transferuri: Belleti,Giuly,Deco,Larsson si....Trezeguet

Catalanul
13th July 2004, 17:13
Barcelona...simply surprising...Fratzilor...cele mai bazate transferuri: Belleti,Giuly,Deco,Larsson si....Trezeguet

trezeguet a iesit din calcul, acum clubul este interesat pt. a-l transfera pe Eto'o

astazi a fost prezentat ca jucator al Barçei Sylvinho :cool:
jucatorul brazilian va purta tricoul cu numarul 16 ;)

madridista
13th July 2004, 17:20
da, transferuri bune, dar am o impresie ca cel putin 2 vor dezamagi total sezonul viitor....

Catalanul
13th July 2004, 17:24
macar nu vor dezamagi toti cum au facut-o cei de la madrid sezonul trecut :evil:

Wyzel
13th July 2004, 17:28
macar nu vor dezamagi toti cum au facut-o cei de la madrid sezonul trecut :evil:

Nu cred...cu tridentul ofensiv Larsson-Ronaldinho-Saviola....

madridista
13th July 2004, 17:30
anul trecut nu au dezamagit toti.....au fost unii care au fost super buni pana in ultima luna, cand toti s-au pierdut.macar aia au incercat...

Catalanul
13th July 2004, 17:32
mai bine zis pana in luna martie, ca dupa ce ati pierdut finala cupei nu ati mai facut nimic nici in campionat si nici in LIGA Campionilor :drak:
in cele 2 luni ramase toti jucatorii au fost varza

Wyzel
13th July 2004, 17:35
Deci concluzia este ca mana lui Rijkaard a fost dumnezeiasca...

madridista
13th July 2004, 17:36
dupa cate partide au jucat....macar ei au fost in cl, si da, si voi ati fost in uefa, dar nu se compara....
zi-mi si mie un jucator care a fost super bun de la inceputul campionatului pana la sfarsit....cu nici o greseala, cu nici o urma de oboseala, accidentare...nimic

Wyzel
13th July 2004, 17:39
dupa cate partide au jucat....macar ei au fost in cl, si da, si voi ati fost in uefa, dar nu se compara....
zi-mi si mie un jucator care a fost super bun de la inceputul campionatului pana la sfarsit....cu nici o greseala, cu nici o urma de oboseala, accidentare...nimic

Ceri imposibilul...Nu cred ca exista vreun astfel de jucator in tot fotbalul mondial..

madridista
13th July 2004, 17:42
pai...asta si vroiam sa zic....ca nu exista
poli vrea ca realul sa nu piarda niciodata si are impresia ca barcelona este cea mai tare si jucatorii ei nu au gresit niciodata
cel putin asa pare

Catalanul
13th July 2004, 17:43
ti se pare tie
dar la jucatorii pe care ii aveti ar trebui macar sa castigati vreun trofeu
parerea mea

ia sa vedeti ca anul acesta barça va castiga cel putin un trofeu ;)

madridista
13th July 2004, 17:50
bine
asa cum tu crezi ca jucatorii realului ar trebui sa castige ceva asa si eu cred ca ar trebui sa castigati cel putin un trofeu si ca toti jucatorii noi sa demonstreze ca sunt cei mai buni. doar de aia i-a cumparat nu?sa vedem la sfarsitul campionatului cine a fost mai bun.daca voi ati fost, respectul meu, dar daca noi am fost sper ca atunci o sa recunosti.macar o data....
am spus DACA o sa fim....nci macar nua inceput sezonul

Thanya
13th July 2004, 17:53
ti se pare tie
dar la jucatorii pe care ii aveti ar trebui macar sa castigati vreun trofeu
parerea mea



ia sa vedeti ca anul acesta barça va castiga cel putin un trofeu ;)

La jucatorii pe care ii avem am cashtigat multe trofee de-a lungul anilor....

realmadrid.com
13th July 2004, 22:18
poli fiecare echipa are sezonul ei de glorie
Ia sa vezi tu ca la anul nici monaco si nici porto nu vor ajunge in sferturi sau semifinalele cl, iar asta este doar un ex.
Voi atzi avut un sezon bun anul trecut, dar itzi garantez ca sezonul asta nu va fi ca anul trecut, uitatzi ca atzi avut ani buni cand nu atzi mai castigat nimic, iar atunci realul si valencia castiga tot ce se putea
Deci nu mai fi asa optimist pt ca real, valencia, depor au ceva de spus in sezonul asta, iar voi nu vetzi avea un sezon usor.

madridista
13th July 2004, 22:21
parerea mea ca barcelona este mai tare decat deportivo si valencia nu cred ca va avea acelasi sezon f bun pe care l-au avut.zic asta pt ca barca a facut niste transferuri f bune, dar....mai stii.....poate poate...:)

Catalanul
13th July 2004, 22:42
Barça a adus deja 5 jucatori :yeah:
dupa cum am spus acum incearca sa-l aduca pe Eto'o si ar dori sa-l schimbe pe DAVIDS cu VIEIRA sau MANICHE ;)

sincer sa fiu mi-as dori ca Davids sa ramana la Barça dar din pacate olandezul se pare ca nu vrea :(

realmadrid.com
13th July 2004, 22:46
Davids este un jucator bun in continuare, cu toate ca si el este cam in scadere de forma, dar o sa pierdetzi mult daca pleaca de la voi:D

madridista
13th July 2004, 22:49
aaa...davids a semnat cu inter

alejandro
14th July 2004, 13:16
Sincer incep sa ma intreb care e acum echipa galactica:real sau...Barc...da' mai bine ramanem anonimi si luam campionatu' decat sa avem soarta martienilor din sezonul trecut:D

Thanya
14th July 2004, 18:33
Sincer incep sa ma intreb care e acum echipa galactica:real sau...Barc...da' mai bine ramanem anonimi si luam campionatu' decat sa avem soarta martienilor din sezonul trecut:D

Sincer...eu zic sa nu te mai intrebi.Nu va mai luati asha lumea-n cap...credeti ca daca atzi terminat pe 2 sezonul trecut sunteti mari shi tari?Se vede ca Barca nu a mai avut de mult rezultate

realmadrid.com
14th July 2004, 18:47
Nu a avut si nici nu o sa aiba, locul 2 de anul trecut nu este un rezultat indiferent ca atzi venit de pe 10 sau 15
Rezultat a fost ce a facut valencia, care a castigat titlul, uefa cup si sigur va lua si supercupa

Thanya
14th July 2004, 19:06
Cam asha....

Catalanul
14th July 2004, 19:25
Iata urmatoarele partide amicale pe care FC BARCELONA le va disputa:

Vineri, 16 Iul, CD Banyoles-FCB (20:30).
Duminica, 18 Iul, UE Figueres-FCB (20:30).
Marti, 20 Iul, Palamós CF-FCB (20:30).
Joi, 29 jul, Suwon Samsung-FCB Turneu Asia 2004
Duminica, 1 Aug, Kashima Antlers-FCB Turneu Asia 2004
Miercuri, 4 Aug, Júbilo Iwata-FCB Turneu Asia 2004
Duminica, 8 Aug, International Shangai-FCB Turneu Asia 2004

realmadrid.com
14th July 2004, 19:29
e clar suntetzi urmatori galctici si voi plecatzi in asai:D, pt bani:D:D:D, dar oricum nu am auzit de nici o echipa:)

Catalanul
14th July 2004, 19:32
cu siguranta ai auzit macar de Suwon Samsung :galben:
acolo au jucat si inca joaca romani (parca Schumacher daca nu ma insel :D)

Thanya
14th July 2004, 19:33
Poi trebuie sa manance shi ei o paine...nu?Shi daca Real pleaca in Asia...Barca,de ce sa nu fie shi ea cu motz.
Shi mai spunetzi ca suntetzia mai buni decat Real...daca atzi fi,le-ati da voi o lectie lor,nu ei voua.

realmadrid.com
15th July 2004, 10:32
cu siguranta ai auzit macar de Suwon Samsung :galben:
acolo au jucat si inca joaca romani (parca Schumacher daca nu ma insel :D)

:happy :happy , pai de suwon sigur nu am auzit, poate doar de samsung:D :rosu:

alejandro
15th July 2004, 12:27
Shi mai spunetzi ca suntetzia mai buni decat Real...daca atzi fi,le-ati da voi o lectie lor,nu ei voua.
thanya,pai v-am dat in campionatul trecut!:Dati trecut peste faza aia si acum veniti sa ne atacati?!buna strategie!nu va mai e rusine pentru sezonul ala?!
deja incep sa ma plicetisesc ca in fiecare an real sa fie favorita la toate competitiile,iar la final sa zica :"de vina e oboseala":D
vedem dupa primul meci direct cine e mai tare:
zidane-figo-beckham-ronaldo-raul sau
deco-ronaldihno-larsson(de la Barca am scris mai putini,ca sa nu ziceti ca suntem mai multi decat voi:D)

realmadrid.com
15th July 2004, 13:49
Unde-s multzi puterea creste:D:D:D

alejandro
15th July 2004, 14:23
Unde-s multzi puterea creste:D:D:D
si real-ul nu sporeste!:D:D:D

Catalanul
15th July 2004, 22:47
cum COCU si Luis Enrique nu mai sunt la Barça noul capitan ar putea fi cine altul decat RONALDINHO :yeah:

realmadrid.com
16th July 2004, 16:25
si real-ul nu sporeste!:D:D:D


:happy: :happy:, pai proverbul este "Undes multzi puterea creste"
Iar in lista de mai sus noi suntem mai multzi :evil:
In privintza capitanului Ronaldinho merita sa fie capitan, cu toate ca nu vad ce probleme ne va pune:):D

alejandro
16th July 2004, 17:08
:happy: :happy:, pai proverbul este "Undes multzi puterea creste"
Iar in lista de mai sus noi suntem mai multzi :evil:
In privintza capitanului Ronaldinho merita sa fie capitan, cu toate ca nu vad ce probleme ne va pune:):D
Vedeti ca veti fi prea multi si va veti incurca unul in altul:Dsa nu va dati singuri vreo doua goluri:drak:
S-a anuntat oficial cine va fi noul capitan?

Catalanul
16th July 2004, 17:40
ETAPA 1 29/08/2004 Racing -- Barcelona
ETAPA 2 12/09/2004 Barcelona -- Sevilla
ETAPA 3 19/09/2004 Atlético -- Barcelona
ETAPA 4 22/09/2004 Barcelona -- Zaragoza
ETAPA 5 26/09/2004 Mallorca -- Barcelona
ETAPA 6 03/10/2004 Barcelona -- Numancia
ETAPA 7 17/10/2004 Espanyol -- Barcelona
ETAPA 8 24/10/2004 Barcelona -- Osasuna
ETAPA 9 31/10/2004 Athletic -- Barcelona
ETAPA 10 07/11/2004 Barcelona -- Deportivo
ETAPA 11 14/11/2004 Betis -- Barcelona
ETAPA 12 21/11/2004 Barcelona -- R. Madrid
ETAPA 13 28/11/2004 Getafe -- Barcelona
ETAPA 14 05/12/2004 Barcelona -- Málaga
ETAPA 15 12/12/2004 Albacete -- Barcelona
ETAPA 16 19/12/2004 Barcelona -- Valencia
ETAPA 17 22/12/2004 Barcelona -- Levante
ETAPA 18 09/01/2005 Villarreal -- Barcelona
ETAPA 19 16/01/2005 Barcelona -- R. Sociedad

realmadrid.com
16th July 2004, 17:41
Pai asa zice hai poli
Dar hai ma ca nu conteaza ce capitan avetzi, ca tot cu stangul vetzi incepe si sezonul asta

alejandro
16th July 2004, 18:09
Pai asa zice hai poli
Dar hai ma ca nu conteaza ce capitan avetzi, ca tot cu stangul vetzi incepe si sezonul asta
noi vom incepe,iar voi veti termina!:Dsi la sfarsit tot noi luam campionatul (cu 12 victorii consecutive,iar voi 6 infrangeri la rand:drak:)

alejandro
16th July 2004, 18:15
ETAPA 1 29/08/2004 Racing -- Barcelona 1:3
ETAPA 2 12/09/2004 Barcelona -- Sevilla 2:0
ETAPA 3 19/09/2004 Atlético -- Barcelona 0:1

Astea-s primele mele pronosticuri,celelalte,dupa:D

realmadrid.com
16th July 2004, 19:50
Racing-Barcelona 1-2
Barcelona-Sevilla 3-1
Atletico-Barceona 1-0

Catalanul
16th July 2004, 21:13
din cate stiu eu nu v-a pus nimeni sa pronosticati :D

P.S. pt. cei care vor mai pronostica: veti pronostica degeaba ca nu se acorda nici un premiu :D:D:D

realmadrid.com
16th July 2004, 22:43
Da ce trebuie sa pronosticam doar pt premi?, o facem de placere

N0_NaM3
16th July 2004, 23:12
La Atlético, vom bate, nu ushor dar vom cashtiga ...:D

realmadrid.com
16th July 2004, 23:59
Nu fitzi asa siguri, nici un egal nu este exclus

realmadrid.com
17th July 2004, 00:07
Nu stiu daca stiatzi sau nu, dar oricum zic si eu, Bonano, a semnat pe un an cu gruparea spaniola Deportivo Alaves

N0_NaM3
17th July 2004, 23:50
Shtiam, shi oricum Bonano de anul trecut nu mai este la Barcelona, asha ca nu ne intereseaza...:)

realmadrid.com
17th July 2004, 23:57
Pai a fost jucatorul vostru, dar oricum e treaba voastra:D

corinutza_88
18th July 2004, 21:34
sper ca anul acesta sa iasa campioana!

Catalanul
18th July 2004, 22:19
jucatorul italo-brazilian Thiago Motta a declarat ca si-ar dori ca in acest sezon sa poarte tricoul cu numarul 13 deoarece ii poarta noroc :D (sezonul trecut el a purtat tricoul cu numarul 25)

oricum eu cred ca nu va prinde primul 11 in acest sezon si ca o sa fie rezerva 100% :)

realmadrid.com
19th July 2004, 08:23
Pai cum sa prinda mai primul 11 daca avetzi o echipa plina de galactici:D:D

Catalanul
19th July 2004, 14:25
atacantul olandez Patrick Kluivert este la un pas de a pleca la Newcastle :cya:

Catalanul
19th July 2004, 14:29
Intr-un meci disputat ieri Barça a intrecut formatia Figueras cu scorul de 2-1
Ronaldinho, care a fost cel mai bun jucator de pe teren, a marcat un gol si a fost pentru a 2-a oara capitanul Barçei :yeah: ;)

Barcelona-Figueras 0-1, min.30: Luis García. 0-2, min.39: Ronaldinho. 1-2, min.64: Jito.

realmadrid.com
19th July 2004, 17:04
Slabutz, slabutz:D

Catalanul
19th July 2004, 22:05
Jucatorul camerunez Samuel Eto'o este la un pas de a veni la Barça
presedintele clubului, Joan Laporta, a oferit ultima lui oferta clubului Mallorca. Aceasta este de 15 milioane de € + un jucator la alegere (logic, nu unul dintre cei buni :D)

sper ca cei de la mallorca sa accepte oferta :yeah:

Catalanul
19th July 2004, 22:54
ca sa nu uitam sa sarbatorim :D astazi Ronaldinho a implinit un an de cand este la BARÇA :yeah:
sper sa mai petreaca cel putin 5 :)

N0_NaM3
20th July 2004, 23:43
Daca ar veni shi Eto`o, ar fi super ...

Catalanul
21st July 2004, 14:24
presedintele barçei, Joan Laporta, a declarat ca Barcelona este dispusa sa faca orice efort pentru ca Etoo sa ajunga la clubul ros-albastru. :)
asa ca s-ar putea sa mareasca din nou oferta

Catalanul
21st July 2004, 16:49
gata, s-a decis: Etoo nu va juca la Barça :(:(:(
el va ramane la Mallorca sau va ajunge la Madrid :headbang:

realmadrid.com
21st July 2004, 21:25
Vad ca esti foarte bucuros:D

Catalanul
21st July 2004, 21:35
poate acum ca nu va veni etoo vor incerca si ei sa achizitioneze un atacant mai bun decat el :evil:

realmadrid.com
21st July 2004, 21:39
Kluivert flies in to seal Newcastle deal
Wed 21 July, 2004 12:58

LONDON (Reuters) - Barcelona's Dutch international striker Patrick Kluivert has flown in to Britain for talks about a move to Newcastle United.

Kluivert, who was told by Barcelona in May he could leave the club despite having another year to run on his contract, told reporters on arrival that a deal had almost been settled.

"I am very excited," the 28-year-old striker told Sky Sports News. "It is a great club with great players and I hope I can fit in."

The club called a news conference for 3:30 p.m. on Wednesday where Kluivert, who would be paired with skipper Alan Shearer up front, was expected to be unveiled.

Sursa:http://www.reuters.co.uk/newsPackageArticle.jhtml?type=sportsNews&storyID=551061&section=news

alejandro
22nd July 2004, 13:21
Sa inteleg ca pentru kluivert newcastle e mai bun decat barca?:Datunci de ce a mai stat atata timp in Spania?:D

N0_NaM3
22nd July 2004, 23:21
Lasa`l ma` ca oricum e terminat acum...:D

alejandro
23rd July 2004, 11:31
Lasa`l ma` ca oricum e terminat acum...:D
dar dac' isi revine?pacat ca nu l-am adus pe trezeguet :( dar sa fiu sincer tin si cu juve,asa ca...ma intelegi tu... :D pana acum place ce aduce barca,in special pe deco- l-am luat chiar din fata lui chelsea :yeah:

Catalanul
23rd July 2004, 16:43
Jucatorul brazilian Ronaldinho este usor accidentat la genunchi.
el va reveni dupa 2-3 zile de repaus

alejandro
23rd July 2004, 18:35
Jucatorul brazilian Ronaldinho este usor accidentat la genunchi.
el va reveni dupa 2-3 zile de repaus
S-a accidentat la nationala?Cand e finala?Va juca atunci? :(

Catalanul
23rd July 2004, 18:38
S-a accidentat la nationala?Cand e finala?Va juca atunci? :(
nici macar nu a fost convocat
de fapt nu au fost convocati astia mai buni: Ronaldinho, Ronaldo, Roberto Carlos etc.

alejandro
23rd July 2004, 19:24
nici macar nu a fost convocat
de fapt nu au fost convocati astia mai buni: Ronaldinho, Ronaldo, Roberto Carlos etc.
:o: nu cumva ii antreneaza iordanescu? :evil:

madridista
23rd July 2004, 22:32
:lol:bine zis:D

N0_NaM3
25th July 2004, 23:36
bey lasa`ne cu steaua, ca ni se face rau...:D ...

inter
26th July 2004, 14:45
Overmars si-a reziliat contractul cu Barca azi din cauza problemelor medicale, renuntand la activitatea fotbalistica! Pacat!

realmadrid.com
26th July 2004, 23:39
Pacat pt fotbalul mondial dar noi suntem un pic mai fericitzi ca nu va mai juca cu noi, pt ca sigur ar mai fi avut un cuvant de spus

N0_NaM3
26th July 2004, 23:52
La 31 de ani, ar mai fi putut juca 3-4 ani fara probleme...

ADelPiero
26th July 2004, 23:55
sincer, imi pare foarte rau ... la orice joc de manager il aveam in echipa pe Overmars ... mi`a placut foarte mult cum a jucat :(

alejandro
27th July 2004, 13:07
trebuia sa se intample si asta... :(

N0_NaM3
27th July 2004, 23:13
El shi Van Basten, la 31 ani...

Catalanul
28th July 2004, 00:21
presedintele barçei, joan laporta, a ajuns la un acord cu clubul Olympique Lyon pentru cedarea fundasului brazilian Edmilson in schimbul a 8 milioane de € :cool:

adevarul este ca aveam nevoie de un fundas ca el :)

realmadrid.com
28th July 2004, 10:09
Poate nu vrea sa vina la voi:D

Catalanul
28th July 2004, 13:32
Poate nu vrea sa vina la voi:D
a declarat ca il incanta ideea de a veni la barça asa ca... 100% e al nostru :evil:

Catalanul
29th July 2004, 16:45
astazi a fost prezentat ca jucator al barçei EDMILSON :cool:
el va purta tricoul cu numarul 15

alejandro
29th July 2004, 17:22
astazi a fost prezentat ca jucator al barçei EDMILSON :cool:
el va purta tricoul cu numarul 15
Asta-i replica noastra pentru real :yeah:

Catalanul
29th July 2004, 17:24
Asta-i replica noastra pentru real :yeah:
jucatorul brazilian a recunoscut ca a avut o oferta si de la Real Madrid, dar a spus ca el prefera Barça :evil:

Catalanul
30th July 2004, 16:57
Barça a pierdut primul meci din turneul asiatic in fata Suwon Samsung Bluewings cu scorul de 1-0 :(
golul a fost marcat de jucatorul sarb Urumov din lovitura libera in minutul 78 (golul a fost unul senzational, a intrat la vinclu :shock: )

realmadrid.com
30th July 2004, 21:28
Umilitor:D, sa te bata asiatici :D:D:D, nu-i de bine:D:D:D

realmadrid.com
31st July 2004, 00:44
Barcelona have made Real Mallorca an improved offer for African Player of the Year Samuel Eto'o and are waiting on approval from arch-rivals Real Madrid for the deal to go through.


Real Madrid co-own the rights to the Cameroon striker with Mallorca and have seven days to decide whether to accept a 50 percent share of the Barca bid, reported to be 22 million euros ($26.51 million), or to buy out the player's contract in full

www.eurosport.com

Deci sa inteleg ca real madrid cu mallorca detin drepturile de vanzare a lui Etoo:D
Deci realul are prima optiune in privinta lui Etoo, deci suntetzi la mana noastra, cel putin in cazul lui Etoo

Am scris cu bold pt a sari in ochi, daca va deranjeaza spunetimi si voi edita imediat mesajul:)

Catalanul
31st July 2004, 00:46
capitanii Barçei in sezonul urmator vor fi:
Puyol-principalul :cool:
Ronaldinho-rezerva1 ;)
Xavi-rezerva2 :p

N0_NaM3
1st August 2004, 23:10
He`he`he...prepare too die(real) ...:D

realmadrid.com
1st August 2004, 23:18
Migueli suffers a heart attack and is entered in the Clinical one from Barcelona

The former footballer of the Barça Migueli is entered in the Clinical Hospital from Barcelona in consequence of a heart attack. The former player began to find badly for which was transferred al central hospitable, but himself not its physical state knows.

www.marca.com

Catalanul
1st August 2004, 23:23
Barça a castigat azi primul sau meci in Japonia cu scorul de 5-0 in fata echipei Kashima Antlers
goluri: 0-1, Giuly (m.18). 0-2, Giuly (m.27). 0-3, Larson (m.30). 0-4, Luis García (m.81). 0-5, Leo Messi (m.88).
Giuly si Larson au inscris primele goluri pentru Barça, bineinteles din pasele senzationalului Ronaldinho care a facut o partida extraordinara ;)

Thanya
2nd August 2004, 19:55
Hmmm....bravo lor.

N0_NaM3
3rd August 2004, 00:15
Despre Leo Messi am auzit ca este un pusti de 17 ani de la echipa a doua...

Thanya
3rd August 2004, 20:39
Neh..nu ai auzit bine,are 17 ani juma`.:P

Catalanul
4th August 2004, 15:03
Barça a castigat ultima partida disputata in turneul din Japonia cu scorul de 3-0 in fata echipei Jubilo Iwata.
Larsson a demonstrat din nou ca este un atacant de valoare marcand 2 din cele 3 goluri. Ultimul gol a fost marcat de Luis Garcia.

Dorin
4th August 2004, 17:11
Unii la Barca au zis ca Larsson e cam batran , consumat etc. Sa nu uitam ca are sange african si caracter suedez. Astia nu imbatranesc niciodata.Ca sa nu mai spunem ca desi cu fractura dubla la picior acum cativa ani joaca precum ieri s-a nascut si cu toate oasele intregi! :yeah: Dorin

N0_NaM3
5th August 2004, 01:11
Ce se mai aude de Eto`o ? ...

Catalanul
5th August 2004, 01:13
Ce se mai aude de Eto`o ? ...ca ''nemernicii'' :D aia de la madrid nu vor sa n-il dea desi Etoo vrea sa joace la Barça

N0_NaM3
5th August 2004, 01:15
Sa fie ei ai dreaq...:)...scria ceva in marca dar eu nu inteleg nimik.....:D

Catalanul
5th August 2004, 01:16
1 € si iti traduc ce zice :D

N0_NaM3
5th August 2004, 01:24
Gata, hai ca`ti trimit acum..:)

realmadrid.com
5th August 2004, 13:52
Sa fie ei ai dreaq...:)...scria ceva in marca dar eu nu inteleg nimik.....:D

NO_NaM3, fa si tu ca mine, copiaza articolul din marca, iar apoi intra pe freetranslation.com si ii dai sa itzi traduca din spaniola in engleza :ok:
Crezi ca te descurci? :)

N0_NaM3
6th August 2004, 00:29
Dap...merci boss ...:)

alejandro
6th August 2004, 11:00
NO_NaM3, fa si tu ca mine, copiaza articolul din marca, iar apoi intra pe freetranslation.com si ii dai sa itzi traduca din spaniola in engleza :ok:
Crezi ca te descurci? :)
Trebuia sa-i ceri un titlu de campion pentru anu' asta pentru informatie :D da' asa...tot Barca va castiga :p

Thanya
7th August 2004, 01:33
Ce va cashtiga?Experienta?

Catalanul
8th August 2004, 22:14
Barça a castigat astazi in fata echipei International Shangai cu scorul de 3-0 terminand astfel turneul din ASIA cu o noua victorie :cool:
goluri: 0-1, minutul 3. Luis García. 0-2, minutul 31. Larsson. 0-3, minutul 50: Luis García.

N0_NaM3
9th August 2004, 00:35
O echipa in mare forma....:D

Catalanul
9th August 2004, 00:36
O echipa in mare forma....:D
Care va castiga campionatul :yeah: si nu numai :)
EA este Barça /hello

Thanya
9th August 2004, 03:09
Va cashtiga campionatul doar pt. ca a cashtigat 2 meciuri pe care le-ar fi cashtigat shi bunicu`?

Catalanul
9th August 2004, 11:29
Va cashtiga campionatul doar pt. ca a cashtigat 2 meciuri pe care le-ar fi cashtigat shi bunicu`?
bey thanya mai informeaza-te :rosu: am castigat 3 meciuri din cele 4 disputate in ASIA; cu scoruri de 3-0, 5-0, 3-0 :yeah:
din pacate am pierdut primul meci cu scorul de 1-0 :mda:

realmadrid.com
9th August 2004, 11:42
Pai atunci nu mai vorbitzi, sa te bata asiatici este umilitor:D

Catalanul
9th August 2004, 11:50
o fi umilitor sa te bata asiaticii (sau mai bine zis cea mai buna echipa a Asiei) dar mai umilitor este sa ai 5 infrangeri consecutive in campionatul Spaniei :drak: (dintre care 3 acasa :evil: )

Thanya
9th August 2004, 19:49
bey thanya mai informeaza-te :rosu: am castigat 3 meciuri din cele 4 disputate in ASIA; cu scoruri de 3-0, 5-0, 3-0 :yeah:
din pacate am pierdut primul meci cu scorul de 1-0 :mda:

Ce mi-e 2 ce mi-e 3?......Eu nu am vazut decat 3 meciuri,2 cashtigate shi unul pierdut.

Catalanul
12th August 2004, 21:54
astazi a fost prezentat ca jucator al Barçei Etoo
el va purta tricoul cu nr. 9 ;)

anul asta avem cel mai bun atac zic eu din SPANIA :cool:

Thanya
12th August 2004, 23:32
Zici tu,da` nu e asha.

N0_NaM3
13th August 2004, 00:00
Nu zice numai el, zic shi eu ...o sa facem furori in Europa shi in Spania sezonul acesta...:D

Thanya
13th August 2004, 00:23
Ziceti voi,da` nu e asha :p

N0_NaM3
13th August 2004, 23:41
Bineee...pai numai daca ne uitam la transferuri...voi i`ati luat decat pe samuel shi pe owen...pe cand noi am cumparat 7 jucatori de clasa ....

Thanya
14th August 2004, 02:12
Nu tot ce este nou e bun....sa nu uiti asta.Cred ce e mai bine asha pt. ca jucatorii sunt invatati unii cu alti shi sunt singura ca impreuna vor ajunge unde ishi doresc ei shi unde ne dorim shi noi,suporterii.

N0_NaM3
16th August 2004, 00:12
Pai shi cu vechea echipa v`am facut .....:P

Catalanul
16th August 2004, 15:34
jucatorul argentinian al Barçei, Saviola, ar putea ajunge la Monaco sau Atl. Madrid
mai mult, cei de la Villareal au declarat ca si ei l-ar vrea pe''micutul'' atacant argentinian
pana acum cea mai buna oferta este cea facuta de Monaco, dar se pare ca celelalte 2 echipe care-l doresc pe Saviola nu se dau batute

eu sper ca saviola sa plece la Monaco, si-asa cred ca daca ramanea la Barça era mai tot timpul rezerva :D

corinutza_88
16th August 2004, 15:49
mi se pare corect sa mearga la o echipa care are nevoie de el!

DRAGOS
16th August 2004, 17:02
Mie sincer imi pare rau ca am pierdut atatia jucatori!!! Ce s-a intamplat cu legiunea olandeza?????
Totusi, cred ca dupa transferul lui Eto'o este nevoie sa ne facem jocul obisnuit pentru a castiga campionatul!!!!

Catalanul
16th August 2004, 17:11
a plecat legiunea olandeza si a venit cea braziliana :D
cei 5 jucatori de origine braziliana: Belletti, Edmilson, Sylvinho, Deco si senzationalul Ronaldinho vor aduce un plus echipei anul sezonul acesta si cred ca vom castiga campionatul, poate chiar si Liga Campionilor :cool:

realmadrid.com
16th August 2004, 23:03
La fel de visatori ca si inainte:ok:, asteptatzi sa inceapa primera si atunci vorbitzi...

inter
17th August 2004, 08:17
@HaiPoli: campionatul aveti sanse sa-l castigati, dar CL??? ... mai greu :D

Gabriel
17th August 2004, 10:00
Ionutze...mai ai curajul sa vorbesti dupa ce anu' trecu ati luat locu 4 si jucati preliminarii Champhions League ? :D

Barca e clar favorita anul asta, cel putin prin prisma vedetelor pe care le-a adus in puaza competitionala. Personal...mie imi place foarte mult de Giuly, un jucator care da totul pe teren. Si muncitor si talentat.
Vedetele Realului sunt niste invechiti...de care toata lumea s-a plictisit. In schimb cei de la Barca sunt niste nebuni frumosi.

Catalanul
17th August 2004, 13:08
@HaiPoli: campionatul aveti sanse sa-l castigati, dar CL??? ... mai greu :D
bine ma las' ca CL castiga Interul :rolleyes:
n-ar fi rau deoarece sunt suporter al interului dar mai bine ar castiga Barça :drak:

realmadrid.com
17th August 2004, 14:46
Noi pe 4 ei pe 2, care este diferentza???, pt ca nici barca si nici real nu au castigat nimic...
Barca dupa voi era favorita si anul trecut si am vazut ca nu au facut nimic nici in campionat nici in europa, asa ca mai incet cu comentarile astea pt ca nu isi au sensul, nici la real dar nici la barca, totzi se lauda in intersezon dar cand incepe campionatul sa vedem catzi o sa mai aiba gura asa mare, fie ca o sa fie suporteri realului sau ai barcelonei

DRAGOS
17th August 2004, 15:26
Hai Poli, trebuie sa recunoastem ca si Inter s-a intarit admirabil in acesta vara dar nu cred ca are forta necesara sa castige UCL!!!! Eu zic ca noi avem mai multe sanse!!!

realmadrid.com
17th August 2004, 17:53
Eu cred ca ai gresit topicul, sau nu am dreptate??

inter
17th August 2004, 17:59
Dumitrescule .... tu il gresesti mult mai des, si nu uita ca nu e pe "real" ca precis isi lua advertisment :D:D

realmadrid.com
17th August 2004, 20:10
Io nu cred ca gresesc nimic, nu intru pe topicul interului si spun ce transferuri a facut real:D si daca era pe real ce???, avertisment poate sa isi ia pe orice topic, dar nu de la o greseala minora ca asta...

Catalanul
17th August 2004, 23:44
mai daca ma gandesc mai bine tu nu spui nici pe topicul realului ce transferuri a facut (bine ca nu prea au facut vara asta :D) sau ceva de meciurile pe care le-a avut madrid
asa ca ciocu mic...:P :ciocan:

realmadrid.com
18th August 2004, 00:31
Tu nu mai vorbi te rog frumos, pt ca la tine se dau la televizor eu trebuie sa caut pe siteuri, ceea ce este mai greu si cateodata imi este si mie lene
Eu vam tinut la curent cu ce sa intamplat cu vieira, altceva ce vrei sa fac??
Eu zic ca ma informez destul despre real asa ca nu trebuie sa vb fara rost...

Thanya
18th August 2004, 16:33
Mda foarte interesant......aceasta discutie este varza,vreti sa aratati cu ce poate fi comparata Barcelona?Eu cred ca merita sa o bagam la conopida............parca varza e prea rusinos.:D:D:D:D

N0_NaM3
18th August 2004, 22:57
Ha`ha`....ha ...what funny...altceva nu gasiti de comentat ..?

alexino
21st August 2004, 00:31
Barcelona e mult deasupra Realului in acest moment... parerea mea !

Sa nu uitam ca la ultimul meci Realul si-a luat bataie cu 2-1... si isi va mai lua... si la urmatorul
Apropo... nu stiti cand e Real - Barca ??

Catalanul
21st August 2004, 03:53
Etapa 12 21/11/2004
primul meci: Barça-Real
cu siguranta vom castiga :cool:

Thanya
21st August 2004, 13:35
Barcelona e mult deasupra Realului in acest moment... parerea mea !

Sa nu uitam ca la ultimul meci Realul si-a luat bataie cu 2-1... si isi va mai lua... si la urmatorul
Apropo... nu stiti cand e Real - Barca ??

Barca e cu mult deasupra Ralului?
Poi asha o fi....cred ca Barcelona e mai in N iar Madrid mai in S.

N0_NaM3
21st August 2004, 19:16
Gata ma`...vedem noi pe 21-11 cine este mai bun...nu?....:D

Thanya
23rd August 2004, 14:02
Aham.......cã cam asha :D :D :D

alejandro
24th August 2004, 12:10
3 - 1 pentru Barca :yeah:

Catalanul
26th August 2004, 03:06
Succes al Barçei in fata Milanului cu scorul de 2-1 (dupa ce a fost condusa cu 1-0 :D) la meciul de prezenare a echipei. (mai bine zis trofeul ''Joan Gamper'')
Goluri 0-1 min.14: Serginho. 1-1 min.34: Giuly. 2-1 min.69: Iniesta.
interesant a fost faptul ca Ronaldinho nu a jucat :thinkso:
la meci au asistat 98 000 de spectatori, record anul acesta :D

inter
26th August 2004, 08:43
au venit pt. ca sa=i vada pe Milan :p

Catalanul
26th August 2004, 20:19
nu mah, au venit pentru ca a fost meciul de prezentare al echipei :p

Catalanul
26th August 2004, 21:56
Grupa F: Uefa Champions League
Barcelona
Milan
Celtic
Shakhtar

Iata si programul Barçei:
14 septembrie: Celtic-FC Barcelona
29 septembrie: FC Barcelona-Shakhtar
20 octombrie: Milan-FC Barcelona
2 noiembrie: FC Barcelona-Milan
24 noiembrie: FC Barcelona-Celtic
7 decembrie: Shakhtar-FC Barcelona

N0_NaM3
27th August 2004, 00:39
Ma` eu zic ca o sa facem furori in europa shi in spania sezonul acesta ...

Catalanul
30th August 2004, 00:23
Iata ca odata cu inceperea noului sezon a venit si prima victorie ;)
Racing de Santander 0-2 FC Barcelona, goluri Giuly min. 67 & Eto'o min. 73 (din penalty) :yeah:

MaPaX
30th August 2004, 10:35
ai vazut meciul la TV? :mda: cum echipa mare barca(fara Ronaldhino e 0) a fost ajutata in special la golul 2 din penalti unde nu a fost nici un contact intre fundas si jucator al echipei Barcelona :jerk:

Catalanul
30th August 2004, 16:07
cum echipa mare Barça(fara Ronaldhino e 0) sigur e 0 si de aceea am castigat meciul cu milan (2-1) iar ronaldinho nu a jucat
cat despre meciul de aseara, poate nu a fost penalty, dar victoria tot o meritam, am dominat mai tot meicul :)

realmadrid.com
30th August 2004, 18:00
Esti tare rau de tot:D, meciul cu milan a fsot amical, deci nu vad marea performantza:D

PS_Si FC National a invins pe Milan parca:D, cred ca si pe Valencia:D, dar asta nu inseamana mare lucru, cel putin pt echipele mari...

N0_NaM3
30th August 2004, 21:17
ai vazut meciul la TV? :mda: cum echipa mare barca(fara Ronaldhino e 0) a fost ajutata in special la golul 2 din penalti unde nu a fost nici un contact intre fundas si jucator al echipei Barcelona :jerk:


Da` ca tu o`i vedea ca nu a fost contact intre fundash shi Xavi la viteza jocului ...hai ma ` sa fim serioshi...realu` ce a facut cu mallorca ...s`a chinuit asha ca nu mai comenta degeaba ... :rosu:

realmadrid.com
30th August 2004, 21:58
Tocmai am vazut faza la Pro Tv si ceea ce spune Mapax este adevarat, nu a existat contact, asa ca nu mai vorbi..., mai vezi faza cu incetinitorul si pe urma datzi cu parerea:mda:

Catalanul
30th August 2004, 22:22
bey cu sau fara penalty am fi castigat meciul asa ca lasati-o mai moale cu faza aia :mda:

realmadrid.com
30th August 2004, 22:31
Adevarul asta este, dar No_Name tot se contrazice ca nu a fost penalty:D

Denis
2nd September 2004, 08:10
Celtic-FC Barcelona X
FC Barcelona-Shakhtar 1
Milan-FC Barcelona X
FC Barcelona-Milan 1
FC Barcelona-Celtic 1
Shakhtar-FC Barcelona 2
/hello :ok: :yeah:

DRAGOS
2nd September 2004, 14:15
De departe noi si cu Valencia avem cele mai tari echipe in acest sezon de Primera Division!!!!

Cam asa va arata ierarhia campionatului:
1. FC BARCELONA /hello
2. Valencia :ok:
3. Real Madrid :evil:
4. Deportivo la Coruna :jerk:

realmadrid.com
2nd September 2004, 14:21
Da, se pare ca fatza de anul teecut am mai avansat un loc :D
Nici nu a inceput bine primera si deja facetzi clasamentul final, cam ciudat:D

DRAGOS
2nd September 2004, 14:35
Nici nu a inceput bine primera si deja facetzi clasamentul final, cam ciudat:D

Ce vrei sa facem daca deja se stie campioana???? :p

alejandro
2nd September 2004, 17:25
Ce vrei sa facem daca deja se stie campioana???? :p
kiar asa :p Veniti galacticilor la Barcelona, sa va trimitem desculti acas' :p
vorba lu'....stiti voi a cui :drak:

realmadrid.com
2nd September 2004, 22:31
Mai incet cu glumele, pt ca nu isi au rostul, mai ales acum la inceput de sezon, vorbim dupa 10 etape, atunci o sa avem de ce sa facem misto:D

DRAGOS
3rd September 2004, 13:07
Ionutze, adevarul e ca nu poti nega ca ne-am intari strashnic vara asta!!! Ma mult decat voi!!! Voi aveti 4 atacanti extraordinari din care 2 stau pe banca!!! Ce afacere e asta?????!?!?!??!?!?

N0_NaM3
3rd September 2004, 14:51
Mie imi pare rau de Morientes ptr ca ishi bat joc de el tinandu`l pe banca de rezerve...cat despre Barça o sa aibe un sezon magic ptr ca putine echipe joaca asha de ofensiv in ziua de azi shi mai ales la spectacol...:)

realmadrid.com
3rd September 2004, 18:07
Eu nu am zis ca nu vatzi intarit, recunosc ca avetzi o super echipa:ok:, dar noi nu mai aveam nevoie decat de fundasi, iar anul asta am luat 2
In privintza atacantzilor sunt de acord cu voi, morientes merita sa joace chiar si in locul lui raul, al carui mare fan sunt:D

DRAGOS
5th September 2004, 22:57
Raul si Morientes ar trebui sa fie cuplul de atac!!!! A doua varinata ar fi Ronaldo cu Owen si..... Portillo.... care mai are de invatat!!!

Oricum Eto'o si cu Larsson vor face treaba buna!!! Sunt sigur de asta!!!

realmadrid.com
5th September 2004, 23:16
Portillo nu mai este la noi, a fost vandut sau imprumutat la fiorentina

PS_Vezi ca aduci vorba de real pe threadul barcei si se supara catalanii pe tine:D

N0_NaM3
5th September 2004, 23:24
Imprumutat pentru un sezon ...fiorentina vrea sa atace cupa uefa sezonu` viitor ..:)

realmadrid.com
5th September 2004, 23:30
Din partea mea sa o faca:ok:, sa o si castige:D

DRAGOS
6th September 2004, 10:15
Din partea mea sa o faca:ok:, sa o si castige:D


Nici o sansa!!! Cupa UEFA o sa o castige STEAUA!!! /hello :p

N0_NaM3
8th September 2004, 01:58
Ce steaua ma` ?...Cu Juve shi cu Barça ne intelegem dar cu steaua ..niciodata ...:)

Catalanul
8th September 2004, 02:07
hai sa zic ca Juve poate va lua UEFA dar Barça nu are cum sa ia cupa UEFA deoarece vom lua Champions Leag-ul :yeah:

madridista
8th September 2004, 13:02
:lol:Barca champions league?ok...daca zici tu, te cred.ok, recunosc v-ati intarit cu jucatori foarte buni, dar din cate am inteles eu nu ati fost extraordinari in primul meci cu santander, ati jucat ok.sa vedem peste cateva etape:)

Catalanul
8th September 2004, 13:04
de parca madridul a jucat bine in meciul cu Mallorca :mda:

madridista
8th September 2004, 13:07
nu, nu au jucat nici ei extraordinar, dar au lipsit samuel si woodgate, si parerea mea ca a facut o greseala camacho ca l-a pus pe raul, nu mai e ce a fost acum cativa ani...

N0_NaM3
9th September 2004, 23:42
Ce ma` ?...a jucat foarte bine in meciu` cu sanatander, numai ocazii au avut ...in timp ce realu` a avut probleme cu mallorca ...asha ca nu mai comentati daca nu shtiti ..:p

DRAGOS
10th September 2004, 11:56
Adevarul e ca ne trebuie macar un sezon pt. a omogeniza echipa!!!! Nu ati vazut ce a patit Chelsea sezonul trecut????? Sper ca sa nu se intample asa si cu noi. Macar un trofeu sa castigam!!!

realmadrid.com
10th September 2004, 13:11
Uite un om care se gandeste nu numai la lucruri bune:D, in mare parte ai dreptate, dar nu cred ca o sa avetzii soarta lui chelsea:ok:, nu ca nu ar fii bine pt noi:D

alejandro
10th September 2004, 18:20
Adevarul e ca ne trebuie macar un sezon pt. a omogeniza echipa!!!! Nu ati vazut ce a patit Chelsea sezonul trecut????? Sper ca sa nu se intample asa si cu noi. Macar un trofeu sa castigam!!!
Ai dreptate dragos,daca ar fi sa aleg as vrea sa luam campionatul!

Catalanul
10th September 2004, 18:31
Adevarul e ca ne trebuie macar un sezon pt. a omogeniza echipa!!!! Nu ati vazut ce a patit Chelsea sezonul trecut???
chelsea a patit ce a patit din cauza antrenorului, Ranieri, parca vad ca si valencia nu o sa mai puna atatea probleme echipelor de top din campionat si champions... dar sa mai castige campionatul...:sleep:
cat despre Barça cred ca jucatorii se cunosc destul de bine, au avut toata vara timp sa se acomodeze unul cu altul...asa ca nu vad de ce nu am putea lupta pentru toate titlurile puse in joc anul acesta :yeah:

P.S. stire de ultima ora: este posibil ca Ronaldinho sa nu joace in meciul de maine impotriva Sevillei din cauza unei dureri la genunchiul drept :headbang:

Thanya
10th September 2004, 19:40
Poi daca nu joaca o sa luati bataie :p:p:p

Catalanul
10th September 2004, 19:41
de parca am fi madridul atunci cand joaca fara ZIDANE :drak:
mai vorbim maine, nici cu Santander nu a jucat si am castigat :p

Thanya
10th September 2004, 20:08
Da mai da....te cred.Eu shtiam ca Realul pierde cand nu joaca Ronaldo.
Sa dea Domnu` sa cashtigati....parca e prea tarziu sa incepeti sa pierdeti :p:p:p

realmadrid.com
10th September 2004, 23:03
...Realul pierde cand nu joaca 1 sau mai multe vedete...asta din pacate, poate odata cu aducerea lui woodgate si samuel lucrurile se vor schimba:ok:

Catalanul
12th September 2004, 01:05
Barça 2-0 Sevilla :yeah: un meci frumos care putea sa se termine cu un scor mai mare 3 sau 4 la 0 dar eto'o a avut mila de andaluzi si a ratat 2 ocazii clare de gol :headbang:
in schimb Giuly si Larsson si-au facut datoria si au marcat golurile victoriei in minutele 35 respectiv 75.
Ronaldinho nu a jucat el fiind menajat pentru partida de marti impotriva Celticului din cadrul UCL.

N0_NaM3
12th September 2004, 22:13
A doua victorie shi tot cu 2-0 ..:) ..

DRAGOS
13th September 2004, 22:22
Suntem buni...ce mai!!!!!! Daca o tinem tot asa o sa calcam tot in picioare!!!

Catalanul
15th September 2004, 00:25
CELTIC 1-3 BARCELONA un meci castigat de catalani prin golurile reustie de Deco min. 20, Giuly min 78 si Larsson min. 82 :yeah:
celalalt meci al grupei, Shakhtar-Milan s-a terminat cu victoria milanezilor la limita (ca de obicei) cu scorul de 1-0
Dupa primele meciuri ale grupei F suntem si lideri: /hello
1. Barcelona 3pct.
2. AC Milan 3 pct.
3. Shakhtar 0 pct.
4. Celtic 0 pct.

dragos_popa17
15th September 2004, 21:12
Barcelona a avut in acest sezon cea mai buna campanie de transferuri. A renuntat in sfarsit la toti olandezii de umplutura si si-a adus niste jucatori foarte tehnici si eficienti, cum ar fi Giuly, Deco, Eto'o sau Larsson. De mult nu am mai vazut o echipa sa faca asa transferuri bune. Anul acest cred ca Barca va face o figura frumoasa si va reusi in sfarsit sa castige ceva, daca nu chiar totul.