PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

lucian_iasi
6th March 2008, 00:45
Asadar,Spania,ramane cu o singura echipa in Champions League,Barcelona :yeah: :cool: :yes:

kain
6th March 2008, 01:15
Asadar,Spania,ramane cu o singura echipa in Champions League,Barcelona :yeah: :cool: :yes:

Bravo, sunteti talentati, cu Celtic ne-am fi calificat si noi :yeah:

Succes in sferturi, sper sa picati cu Arsenal sau Roma :ok:

Sasuke Uchiha
6th March 2008, 01:19
la ce noroc au sigur pica cu fenerbahce

Catalanul
6th March 2008, 01:22
amin :D

Mad_max
6th March 2008, 08:14
Bravo, sunteti talentati, cu Celtic ne-am fi calificat si noi :yeah:

Succes in sferturi, sper sa picati cu Arsenal sau Roma :ok:

Eu as vrea sa picam cu una mai buna ca sa vedem exact cum stam

Catalanul
6th March 2008, 16:17
sincer va spun, as fi vrut as picam cu realul in sferturi sau semifinale :) sa ne razbunam pentru eliminarea din trecut :P dar daca ei s-au incapatanat sa fie eliminati iar in optimi :D

iuli
6th March 2008, 21:28
Eu as vrea cu Roma si cred ca se vor califica lejer. Si as mai vrea ca Arsenal sa ia Liga; baietii astia ai lui Wenger joaca fenomenal.

realmadrid.com
8th March 2008, 14:04
In urma accidentarii suferite ieri Mesii va lipsi 6 saptamani de pe terenul de joc. Cel mai probabil va reveni in jurul datei de 20 aprilie pentru a disputa ultimele 6 meciuri din campionat (RCD Espanyol, Deportivo, Valencia, Real Madrid, Mallorca si Murcia) + semifinalele CL (in caz ca ne vom califica). Va pierde 6 meciuri din campionat, cele 2 partide din sferturile UCL, returul cu Valencia din cupa si posibila finala a cupei Spaniei.

Sa speram ca Eto'o, Ronaldinho si Henry vor face ca lipsa lui Messi de pe terenul de joc sa nu se simta desi va fi destul de greu de reusit acest lucru.

Prevad un viitor "superb" pt Messi, la 20 de ani, are cam multe accidentari care l-au tinut pe tusha mai mult de o luna...

Andrei_23
8th March 2008, 14:31
Ce sa-i faci , daca asa-i corpu' lui mai firav...pacat

kain
8th March 2008, 15:41
Messi la voi, Robben la noi.. :(

messi19
9th March 2008, 17:14
Aupi Atleti !!! adevarata echipa a Capitalei a maturat pe jos cu catalani !!!:cool::cool::cool:

ce ai putut sa zici si tu,cica adevarata echipa a capitalei.a castigat realul cu vreo 50 de trofee mai mult decat atletico,are cu vreo cateva milioane bune mai multi fani,si tu......vii cu de astea????

iar de maturat.......6-0 anu trecut,3-0 in tur si era mai mult daca fortam.
asa ca ea un calmant si revinoti.

realmadrid.com
10th March 2008, 00:18
1-0 pt Villarreal.....poate ramaneti la 8 puncte, oricum aveti scuza ca sunteti obositi pt ca jucati si in CL :D

milanezu
10th March 2008, 00:36
1-1 egaleaza xavi.
hai barca cu golul victoriei.

YoNuTzz
10th March 2008, 00:59
rezultat final 1-2 :ok:
iata ca de la 2 pcte, diferenta ajunge din nou la 8 puncte...

Catalanul
10th March 2008, 01:04
din pacate cu thuram pe teren apararea barcelonei este praf :( 2 neatentii din partea lui si tot atatea goluri marcate de villareal. si in atac am stat cam slab, am creat ocazii de gol de abia in partea a 2-a... o infrangere oarecum meritata... cred ca ar fi mai bine sa ne axam pe cupa si cl...

Sasuke Uchiha
10th March 2008, 01:04
la 8 puncte, bravo villareal

alejandro
14th March 2008, 02:17
Mda,campionatul e pierdut,cupa nu prea ma intereseaza,sper si cred ca ne putem descurca mai bine in CL.
Catalane,ce mai stii despre Messi?Cand revine?

Mad_max
14th March 2008, 08:23
vom vedea etapa asta daca e pierdut campionatul......messi ar dori sa revina la finala cupei spaniei, asta daca ajungem acolo.(cam pe 20 aprilie parca e programata)

alejandro
14th March 2008, 11:30
Deci ceva mai mult de o luna...pacat,avem mare nevoie de el in CL...

Mad_max
14th March 2008, 11:55
trebuie sa demonstram ca putem si fara el si pentru asta trebuie sa ne calificam in semifinale....daca reusim fara el e bine.

alejandro
14th March 2008, 13:33
sa vedem azi cu ce avdersar ne alegem...

Bogdy LFC
14th March 2008, 14:28
sa vedem azi cu ce avdersar ne alegem...

Liverpool...ca sa va luati revansa! :ok:

messi19
14th March 2008, 15:15
suntem in semifinale.si o sa fim gazda in finala.eheeeee

Sasuke Uchiha
14th March 2008, 15:40
ca de obicei, cel mai usor rival , acum mai face roma supriza eliminand pe manchester si ajungeti in finala

Mad_max
14th March 2008, 15:41
schalke nu e un adversar foarte puternic, dar nu trebuie sa-i subestimam

Sasuke Uchiha
15th March 2008, 20:57
ronaldinho nu va juca in meciul cu almeria din cauz aunei accidnetari, nu vor juca nici deco, giovanni , toure yaya , marques , esquero , messi toti accidentati
jucatorii convocati pt meciul cu almeria :
Valdés, Pinto, Puyol, Oleguer, Milito, Thuram, Sylvinho, Abidal, Edmilson, Xavi, Iniesta, Gudjohsen, Henry, Eto'o, Bojan, Pedrito, Víctor Vázquez y Víctor Sánchez.

messi19
15th March 2008, 22:39
ca de obicei, cel mai usor rival , acum mai face roma supriza eliminand pe manchester si ajungeti in finala


in ultimii 3 ani am jucat in optimi cu clesea de 2 ori si odata cu liver.
cand am castigat finala am jucat cu clesea-benfica-milan-arsenal

asta ti se pare program usor?????ciudat.:rosu:

messi19
16th March 2008, 00:12
real a pierdut.insa probabil nici noi nu o sa castigam

Mad_max
16th March 2008, 03:06
meci mai greu de cat pare pe hartie cu almeria......sa speram ca echipa e avizata de aceasta mica echipa dar foarte incomoda pe teren propriu.......daca jucam cu determinarea si concentrarea necesara putem castiga usor....dar aceste doua "ingrediente" ne-au cam lipsit in ultima vreme....

rapidashul
16th March 2008, 22:03
Dumnezeule oare ce cauta rebuturile de Edmilson si thuram in teren :(,doar printr-o minune putem sa castigam acest meci :((

Sasuke Uchiha
16th March 2008, 22:09
mai ciudat e faptul ca henry e rezerva

iuli
16th March 2008, 22:25
Am intrat si eu acum pe as.com...
Ce naibii sunt rezervele astea la Barca? Chiar atat de multi accidentati sunt? :| Deco, Toure, Ronaldinho, Zambrotta? :|

milanezu
16th March 2008, 22:29
bravo barca.
sper ca nu mai egaleaza almeria.
5 puncte se pot recupera.

milanezu
16th March 2008, 22:50
nu se poate 2-2.
s-a terminat.
real ii campioana.

Catalanul
16th March 2008, 23:11
iar a dezamagit apararea.... 2 neatentii la 2 cornere si uite asa am facut cadou realuli 2 puncte :mda:

cred ca nici nu mai are rost sa ne agitam in campionat, cel mai bine ar fi sa ne axam pe cupa si cl

messi19
16th March 2008, 23:20
echipa asta nu joaca nimic,nu avem nici o idee de joc,traim din sclipirile unor jucatori.degeaba vor ei sa aduca 50 de vedete in vara daca nu schimba antrenorul.a adus cateva trofee insa trebuie sa plece.trebuie ceva nou.nu se mai poate.doua titluri la rand pierdute,nu castigate de real,pur si simplu pierdute de noi.

Mad_max
17th March 2008, 00:08
nu uitati totusi ca almeria e una din echipele bune din campionat, a batut pe real fara drept de apel, noi am jucat si fara multi titulari si in 10 aproape 30 min......mai sunt sanse in campionat dar e mai intelept sa ne axam pe cele doua cupe.

YoNuTzz
17th March 2008, 03:13
2-2 si barca nu profita de infrangerea realului la depor...

Catalanul
19th March 2008, 20:55
Asa va arata al 2-lea echipament al Barçei sezonul viitor:

http://www.sport.es/vivo/recursos/fotos/foto_276/foto_276280_CAS.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=FFvwmdDh3ZY

Mad_max
20th March 2008, 19:10
bai baieti care stiti....da diseara meciul pe boom ca am vazut ca pe sport.es aia zic ca e scandal cu televiziunile si doar 2 sau 3 au drept de transmisie.

Catalanul
20th March 2008, 19:30
In Spania meciul ar fi trebuit sa fie transmis in PPV (pay per view) insa 3 televiziuni publice vor transmite meciul. In romania nu stiu cum sta treaba cu Boom TV.

In caz ca nu il vor transmite incearca www.rojadirecta.com

messi19
20th March 2008, 19:54
in program e anuntat ca il da.acuma nu stiu ce o fi.....

realmadrid.com
20th March 2008, 21:57
real a pierdut.insa probabil nici noi nu o sa castigam

Voi probabil va credeti prea puternici :D

Si lasa eliminarea Milanului, multumeste arbitrului pt asta si totodata pt cupa :ok:.

messi19
21st March 2008, 00:00
Voi probabil va credeti prea puternici :D

Si lasa eliminarea Milanului, multumeste arbitrului pt asta si totodata pt cupa :ok:.

te rog sa imi traduci,ca nu am inteles nimic.avand in vedere ca e un quote la un post al meu....milan????arbitri????eliminare????puternici? ????

despre ce e vorba????

realmadrid.com
21st March 2008, 00:50
Ma refeream la mesajul de dinaintea celui pe care l-am citat eu, cand ai pomenit de traseul vostru pana la castigarea trofeului.


Si...out si din Copa del Rey, urmeaza CL si s-au dus obiectivele voastre :ok:

Catalanul
21st March 2008, 01:21
n-ar fi prea multe de spus in legatura cu meciul de azi... valencia s-a incapatanat sa joace bine doar atunci cand intalneste pe Barça... atunci cand marchezi golul care iti deschide drumul spre finala e imposibil ca dupa numai un minut sa primesti altul care sa te lase cu moralul la pamant :mda: chiar daca eto'o a redus din diferenta pe final a fost degeaba... valencia va juca finala deoarece a stiut sa se concentreze in momentele importante ale jocului...

noua ne ramane acum doar speranta de a cuceri CL (greu de crezut din pacate :mda: ) sau campionatul (avand in vedere ca si realul scartaie in primera :rolleyes: )

realmadrid.com
21st March 2008, 01:39
Adevarul este ca voi mergeti f bine in capionat :D

Catalanul
21st March 2008, 01:56
noi acum vom avea un program mult mai usor decat al vostru (primiti pe Valencia si Sevilla pe Camp Nou)... in plus fara van nistelrooy nu prea contati in atac... in fine... vom vedea ce se va intampla... miracolul de anul trecut inca se poate produce :D in favoarea Barçei de aceasta data

messi19
21st March 2008, 09:00
noi acum vom avea un program mult mai usor decat al vostru (primiti pe Valencia si Sevilla pe Camp Nou)... in plus fara van nistelrooy nu prea contati in atac... in fine... vom vedea ce se va intampla... miracolul de anul trecut inca se poate produce :D in favoarea Barçei de aceasta data

sunt dezamagit catalanul,cum sa joace real pe cam nou???nu ar merita asa ceva.

messi19
21st March 2008, 09:08
echipa imi confirma ce am mai zis,nu avem nici o idee de joc.jucatorii avanseaza cu mingea spre poarta adversa si atat,incearca cate o pasa....daca iese bine,daca nu....
si se mai aud si zvonuri cum ca jucatori ca gio sau gui assulin ar putea fi vanduti.sa il mai dam si pe messi si totul o sa fie OK.
apare si ronnie si zice ca nu stiu cine incearca sa il distruga,insa el o sa revina la forma maxima si barca o sa castige iar.parca am mai auzit asta de vreun an si ceva incoace.
e incredibil ce se intampla acum la barca,daca nu e schimbat rijkaard la vara nici nu mai urmaresc sezonul viitor,ca stiu ce se intampla.
iar campania de achzitii.......chiar daca sunt doar zvonuri,collocini???????????????poulsen??????????? lucio???????????

Sasuke Uchiha
21st March 2008, 12:15
sa mai dus in trofeu :D
sa vedem cat va tine norocul in CL

Mad_max
21st March 2008, 22:58
sa mai dus in trofeu :D
sa vedem cat va tine norocul in CL

eu sper sa ne tina "norocul" pana inclusiv in finala de la Moscova, sa te oftici tu si restu

realmadrid.com
22nd March 2008, 17:52
sunt dezamagit catalanul,cum sa joace real pe cam nou???nu ar merita asa ceva.

Asa este, mai bine jucam pe dealuri si campii :D...sunt mai frumoase :D

Catalanul
23rd March 2008, 23:05
BARÇA - Valladolid 4-1. Au marcat pentru noi Eto'o, Iniesta si Bojan (x2). Realul a pierdut cu Valencia asa ca au mai ramas doar 4 puncte diferenta intre ei si noi :rolleyes:

kain
23rd March 2008, 23:06
BARÇA - Valladolid 4-1. Au marcat pentru noi Eto'o, Iniesta si Bojan (x2). Realul a pierdut cu Valencia asa ca au mai ramas doar 4 puncte diferenta intre ei si noi :rolleyes:

Daca nu castigam meciul urmator incep sa-mi fac griji.. :rolleyes:

Cu cine aveti etapa urmatoare? :cool:

Catalanul
23rd March 2008, 23:08
in principiu avem meci usor la betis (se joaca cu portile inchise :D)... insa la cum ne descurcam noi in deplasare nu se stie http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/78.gif

iuli
23rd March 2008, 23:27
Ce campionat :o: Zici ca Barca si Real sunt doua echipe de mijlocul clasamentului ajunse din intamplare pe primele locuri.

messi19
24th March 2008, 14:14
Asa este, mai bine jucam pe dealuri si campii :D...sunt mai frumoase :D

pai cam asta si este santiago bernabeu,nu neaparat un deal..mai degraba o gramada de gunoi:groggy:.sa nu compari vreodata porcarioara ai de stadion cu camp nou.si stai sa il vezi din 2011.

messi19
24th March 2008, 14:17
mai sunt 4 puncte.cu meciul direct 1.sa vedem ce e pana atunci.insa probabil o sa facem la betis ce facem de obicei cand ne e mai bine.............dar poate nu.

milanezu
24th March 2008, 15:13
hai barca se poate.
sper sa nu o dea in bara din nou.
sa vada si real cum ii sa furi un titlu.

realmadrid.com
24th March 2008, 15:15
Ce titlu le-am furat noi ? :D....am fost noi de vina ca n-au stiut ei sa-si pastreze avantajul ? :ok:

@messi

Daca ti-as raspunde in acelasi fel, cu privere la al vostru stadion, probabil nu ar suna bine :ok:

Mad_max
25th March 2008, 08:29
ne-am apropiat iarasi de real.....sper ca de data asta sa stim sa profitam de greselile lor si sa nu pierdem si noi puncte aiurea.....mai e destul timp dar probabil ca 90% campionatul se va decide in meciul direct.

lucian_iasi
29th March 2008, 22:57
2-0 la pauza la Sevilla cu Betis..goluri marcate de Bojan Krkic si Samuel Eto'o :D:D:D:yeah::yeah:

mariomax
29th March 2008, 23:39
doamne ce slabi. nici sa nu mai aud de titlu.

Marius
29th March 2008, 23:45
3-2 pentru Betis + un penalty ratat de gazde! Barcelona e la pamant.

Catalanul
30th March 2008, 00:04
ce tampiti :mda: aveau meciul controlat la pauza... s-a mai dus un campionat pe apa sambetei... tot intr-un meci cu Betis :mda:

lucian_iasi
30th March 2008, 00:09
Inca nu si-a dat Rijkaard demisia? :angry::angry::angry::headbang::mda:

YoNuTzz
30th March 2008, 00:13
dupa 0-2 la pauza, barca pierde cu 3-2 la betis, care a mai ratat si un penalty...
nu inteleg cum barca cu asemenea jucatori sufera astfel de infrangeri...

Catalanul
30th March 2008, 00:15
eto'o si henry in repriza a 2-a au fost inexistenti... nici macar nu coborau in aparare... thuram ar fi trebuit sa se pensioneze de mult ... iar rijkaard nu inteleg de ce l-a schimbat pe bojan... el fiind cel mai bun jucator din prima repriza :mda:

kain
30th March 2008, 00:37
Incredibil ce s-a intamplat, nu-mi vine sa cred :P

messi19
30th March 2008, 00:51
deci e oficial!!!!!suntem prostii europei

unic_jul
30th March 2008, 00:53
la pauza am renuntat sa ma mai uit.era 2-0.credeam ca vor invinge la scor.acum cand deschid iar netul,ce mi vede ochii?? barca a luat bataie?? ceva nu e in regula.

lucian_iasi
30th March 2008, 00:56
2-0 pentru villareal la pauza..in acest moment barca este pe 3 :(:(:angry::no:

Rijkaard: "Siento vergüenza" si demisia cand?:angry::angry::angry:

Catalanul
30th March 2008, 01:01
adevaru' e ca villareal merita cel mai mult acest campionat... atat Barça cat si real se joaca cu focu...

Mad_max
30th March 2008, 01:14
doua reprize diametral opuse.....incredibil, rijkaard trebuie sa plece si asta cat mai curand.....asa nu se mai poate...iar ne-am batut singuri.....catalane ai dreptate nu meritam campionatul si nici realul nu-l merita....mi-ar place sa castige villareal....sa vedem ce va fi

YoNuTzz
30th March 2008, 02:13
dap, villarreal e pe 2, dar totusi nu cred ca poate castiga campionatul...

Catalanul
30th March 2008, 02:24
in sezonul trecut villareal a castigat ultimele 8 meciuri in campionat... daca va reusi aceasta izbanda si acum ar avea sanse mari sa devina campioana... sa vedem ce face realul maine... are meci greu acasa cu sevilla....

Catalanul
30th March 2008, 18:38
am vazut azi la stiri ca primul gol al lui Betis a fost marcat din offside, insa chiar asa nu avem nici o scuza :( sa conduci cu 2-0 la pauza si sa iei bataie cu 3-2 dupa un sfert de ora de foc al echipei adverse :mda:

sa vedem ce fac marti in CL ... poate isi mai spala din pacate la Schalke

Sasuke Uchiha
30th March 2008, 23:56
de la 0-2 la 3-2 :D:D:D
nu imi amintesc in ultimii ani cineva sa le dea 3 goluri barsei in 15 minute

Catalanul
31st March 2008, 00:03
cum nu'ti amintesti mah ? :D Chelsea - Barça 4-2 iti zice ceva ? :rolleyes:

Sasuke Uchiha
31st March 2008, 00:32
:D:D
tot la acel meci m-am gandit si eu insa nu eram sigur, oricum in campionat nu cred ca le-a dat nimeni ( poate villareal sau imi amintesc altceva :D) sau sa revina de la 0-2
bravo betis !
chiar sunt curios sa vad ce faceti in cl

Catalanul
31st March 2008, 01:05
atat mai lipseste.. sa ne facem de ras si prin CL :mda:

7 puncte din nou... ne putem lua adio de la campionat :rolleyes: desi la cum se desfasoara lucrurile in acest sezon niciodata nu se stie...

Mad_max
31st March 2008, 12:26
Ne Batem Singuri....nu Meritam Sa Luam Campionatul.....sper Ca Macar In Cl Sa Putem Mai Mult.

Mad_max
31st March 2008, 23:58
In CL e cu totul altceva fata de campionat si s-a vazut, pana acum am jucat bine cu toate ca nu am excelat, sper ca dusul rece de sambata sa-i trezeasca pe jucatori si pe rijkaard si sa facem un meci bun maine la nemti.....revine marquez care eu zic ca e omul cheie care leaga defensiva de mijloc....pana acum toure a jucat cu infiltratii si s-a vazut ca nu avem un recuperator, un mijlocas defensiv veritabil.

Catalanul
1st April 2008, 00:08
cand joaca thuram in aparare e vai si amar :(

bine ca in sfarsit si-a revenit marques... sa vedem... pana acum cele mai bune meciuri din acest sezon le'am facut in CL.. sa speram ca si maine va fi tot asa

Catalanul
1st April 2008, 16:18
Se incepe deja cautarea unui nou antrenor pentru sezonul viitor... Mourinho, Wenger, Laudrup si Benitez sunt principalii candidati :rolleyes:

In cazul in care Rijkaard va fi demis inainte de sfarsitul sezonului (greu de rezut) locul sau va fi ocupat de Guardiola (fost fundas al catalanilor care acum antreneaza echipa a 2-a).

lucian_iasi
1st April 2008, 16:21
Wenger nu cred k pleaca de la Arsenal.Raman Mourinho(care nu are echipa) si Bennitez(care nu e in cele mai bune relaii cu sefii de la Liverpool).

Bogdy LFC
1st April 2008, 16:26
Nici vorba ca Mourinho sau Benitez sa fie instalati pe banca Barcelonei din vara.Alti antrenori DA! Rijkaard va ramane 100% daca ia CL anul asta!

lucian_iasi
2nd April 2008, 00:46
Schalke-Barca 0-1 :D gol Bojan Krkic'12 :D:yeah:

Catalanul
2nd April 2008, 00:58
Cu aceasta reusita Bojan este cel mai tanar jucator al Barçei care reuseste sa inscrie in CL si al 2-lea jucator cel mai tanar care reuseste sa marcheze in CL (17 ani si 216 zile). Recordul il detine ganezul Peter Ofori-Quaye (17 ani si 195 zile) stabilit in 1997 pe vremea cand juca la Olympiacos Pireu.

messi19
2nd April 2008, 01:11
din pacate rijkaard nu va fi demis,din fericire am castigat.
insa la cum joaca manchester nu vad cum am reusi sa ne calificam,chiar daca pana atunci si-ar reveni si messi

P.S.:ma ajutati si pe mine?????nu reusesc sa gasesc cu cine joaca real in liga.

Catalanul
2nd April 2008, 01:14
P.S.:ma ajutati si pe mine?????nu reusesc sa gasesc cu cine joaca real in liga.

:cry: intreaba'i pe fanii realului de pe forum :D

rijkaard mai mult ca sigur va fi demis la sfarsitul sezonului... sau daca ii ramane ceva onoare isi va prezenta el demisia... insa daca va cuceri CL lucrurile se pot schimba...

imaginati'va ca in finala CL Rijkaard il baga pe Ronaldinho in ultimele 10 minute iar acesta marcheaza golul victoriei :D va trebui sa ii suportam pe amandoi inca un sezon :sleep:

iuli
2nd April 2008, 01:22
Pana in finala mai e...si Manchester este acum echipa momentului in Europa.

Catalanul
2nd April 2008, 01:25
asa e... eu unul nu'mi fac sperante mari... dar o data cu revenirea lui Messi si a lui Deco... si cu concentrarea lui Ronaldinho in meciuri importante si cu putin noroc (care a fostt alaturi de noi in aceasta editie CL :D ) poate reusim sa ajungem in finala :rolleyes:

Mad_max
2nd April 2008, 08:34
pe mine nu ma sperie deloc manchester....nu a jucat stralucit aseara.....daca jucam la adevarata valoare a lotului putem bate pe oricine......insa pe mine ma sperie jocul nostru, in prima repriza jucam binisor dar in partea a 2-a suntem dezastru, numai norocul a facut ca schalke sa nu repete isprava lui betis.....mi se pare mijlocul nostru foarte obosit,iar toure si abidal ar trebui lasati pe banca, marquez si silvinho s-ar descurca mult mai bine la ora actuala...abidal era s-o comita iar de vreo 2 ori in careu, e depasit prea usor.

delaparis
4th April 2008, 18:35
Ronaldinho s-a "rupt" la antrenament ieri ... indisponibil timp de sase saptamani ...

messi19
4th April 2008, 18:49
clar!!!!incredibil cum se "accidenteaza" odata pe saptamana.macar acum stim ca e gata sezonul pt el...si sa nu il mai asteptam

delaparis
4th April 2008, 18:55
Dificil pt Barca acu' la sfarsit de sezon fara el ...

messi19
4th April 2008, 18:56
dani alves-obiectiv indeplinit.

Bogdy LFC
4th April 2008, 19:03
Dificil pt Barca acu' la sfarsit de sezon fara el ...

Ai dreptate! Deci Manchester in Finala UCL si doar locul 3 pentru Barcelona :(


dani alves-obiectiv indeplinit.

Da-mi sursa care face sigure aceste zvonuri :ok:

Catalanul
4th April 2008, 19:15
Dificil pt Barca acu' la sfarsit de sezon fara el ...

ronaldinho nu mai e de mult omul de baza numarul 1 la Barça asa ca nu va fi dificil fara el... si-asa nu a aportat mai nimic in meciurile pe care le-a jucat in acest sezon :rolleyes:

vestea buna este ca peste 2 saptamani va reveni Messi (la timp pentru semifinalele din CL)

@Bogdy, oficialii Barcelonei au o intelegere cu reprezentantul lui Dani Alves, ramane de vazut ce oferta va face Seviliei pentru a-l transfera pe brazilian.

delaparis
4th April 2008, 19:25
Stiu ca nu a prea jucat mare branza si a fost accidentat des dar totusi o sclipire acolo ceva mai poate din cand in cand ...

Apropos am mai citit prin presa ca sunt sanse sa plece la sfarsitul sezonului

Mad_max
4th April 2008, 22:04
Ai dreptate! Deci Manchester in Finala UCL si doar locul 3 pentru Barcelona :(



Da-mi sursa care face sigure aceste zvonuri :ok:


hmm....eu sunt 100% sigur ca daca baietii joaca la adevarata valoare ii eliminam pe man......poate gresesc dar jocul lor nu ma impresioneaza deloc....cat despre dani alves....sursa este ziarul catalan sport; eu sper ca Laporta sa fie destul de destept incat sa vada ca brazilianul este un obiectiv care merita orice suma si care trebuie realizat neaparat.

messi19
4th April 2008, 22:22
cum zice mad_max.
nu trebuie sa te zgarii bogdy,ca voi o sa luati vreun fundas dreapta de 37 de ani.asta e prea tanar.
e rezolvat din punctul de vedere al jucatorului...acuma sa vedem ce facem cu sevilla.insa...jucatorul si-a dat acordul si avem prima optiune,deci....oare ce numar o sa ii dea????

realmadrid.com
5th April 2008, 23:28
Mad MAx, fara suparare, dar cand zici ca "daca joaca la adevarata lor valoare"....pai asa orice echipa mare daca joaca la adevarata lor valoare se pot califica sau castiga trofee, asa pot sa zic si eu de MU, ca daca joaca la adevarata lor valoare va elimina dupa prima mansa....

Mad_max
6th April 2008, 01:31
nu m-ai inteles......m-am referit la faptul ca echipa nu joaca cum ar trebui avand in vedere numele din lot.....de ex. getafe joaca fff bine ne-au batut in tur, v-au batut pe voi in retur, au facut egal in uefa cu bayern, o echipa cu nume deloc sonore....daca noi am juca pe masura numelor din lotul nostru am avea o sansa buna cu manchester.....dar ramane de vazut

realmadrid.com
6th April 2008, 01:56
Asta e problema tuturor echipelor mari, toate sunt pline de jucatori cu nume mari....daca toti ar juca asa cum ar trebui....ce meciuri am avea la tv :D

Sasuke Uchiha
7th April 2008, 01:05
0-0 cu getafe
inca o data pierdeti ocazia de a va apropia de real

Catalanul
7th April 2008, 01:06
Doar 0-0 cu Getafe :mda: incredibil cat ghinion am avut... 3 bari + 3 interventii spectaculoase a lui Abondanzieri care a facut minuni in poarta lui Getafe :mda:

Un egal care nu ne serveste pentru nimic, distanta ramane tot de 7 puncte cand au mai ramas 7 meciuri de disputat.


Asa de anost si previzibil jucam... avem nevoie de Messi pentru ca la ora actuala el este singurul jucator care poate face diferenta intr'un meci.

milanezu
7th April 2008, 01:49
aveti nevoie de noroc.
sper sa va reveniti in meciul cu man utd.
vreau sa faceti ce a facut milan anul trecut.

YoNuTzz
7th April 2008, 02:14
doar 0-0 si din nou barca nu profita de pasii gresiti ai realului...

razwan_vs
7th April 2008, 07:59
echipa slaba barca :(

Mad_max
7th April 2008, 14:24
fata de alte meciuri am jucat acceptabil...am avut si f mult ghinion....3 bare in acelasi meci mai rar....oricum nu mai conteaza

Catalanul
10th April 2008, 01:12
BARÇA - Schalke 1-0 (Touré 43).

Un meci oarecum ciudat, deoarece in prima parte au existat momente in care nemtii ne'au cam dominat :mda: Dupa golul lui Touré insa totul a revenit la normal iar in a 2-a repriza nu am avut probleme. Scorul putea fi si mai mare daca Eto'o sau Henry ar fi profitat de incursiunile lui Bojan pe partea dreapta.

Din pacate Puyol va rata meciul din tur pentru cumul de cartonase. Milito, Marques, Touré si Messi ar putea rata returul daca vor vedea cartonasul galben in prima mansa.

Pana la dubla cu Manchester mai avem de disputat 2 meciuri in campionat (sambata la Huelva si saptamana viitoare cu Espanyol). In derby-ul catalan cel mai probabil va reveni Messi.

messi19
10th April 2008, 14:54
17-21 raportul suturilor??????
nu cred sa mai fi avut vreun meci in care oaspetii sa trimita 21 de suturi spre poarta noastra.

Mad_max
10th April 2008, 15:32
Da Dar Am Tras De Mai Multe Ori Pe Poarta:p

Catalanul
11th April 2008, 15:36
In sfarsit o veste buna pentru noi, Messi e apt de joc si astfel Rijkaard l'a convocat pentru meciul de maine cu Recreativo de Huelva. Din pacate olandezul nu va putea conta pe Henry, Bojan si Iniesta (toti 3 accidentati usor dupa meciul cu Schalke).

Iata lista celor 18 convocati:

Valdes, Pinto, Abidal, Thuram, Zambrotta, Silvinho, Puyol, Milito, Edmilson, Marques, Toure, Xavi, Gudjohnsen, Messi, Eto'o, Giovanni, Victor Vazquez si Ezquerro.

Catalanul
13th April 2008, 00:54
La pauza Recreativo - Barça 1-1.

Ce arbitru cretin :angry: a acordat un gol inexistent lui Recre :angry: mingea n-a intrat in poarta Valdes reusind sa o pastreze pe linie :angry:

sper sa ne asiguram victoria in repriza a 2-a cand cel mai probabil va intra si Messi.

http://img143.imageshack.us/img143/1195/foto280939casei1.jpg

Lloyd Banks
13th April 2008, 01:15
unde te uiti la meci?
ai un link ceva?

messi19
13th April 2008, 01:46
SENZATIONAL:(nu de la diaconescu-de la altu mai prost----gabi safta)....in proportie de 95% viitorul antrenor al barcei e mourinho....d unde o fi stiind????o fi prieten cu mourinho si laporta???

Catalanul
13th April 2008, 01:57
incredibil acelasi tusier in repriza a 2-a vede un offside inexistent la victor vazquez care paseaza pentru eto'o iar acesta marcheaza insa golul este anulat :( :angry:

iar valdes face cadoul huelvei golul 2 :mda:

messi19
13th April 2008, 02:03
incredibil cat de prost jucam.....sa se termine odata sezonul ca inebunesc...chiar nici o idee???tre sa traga eto'o de la 25 de metri sa dam gol????
bine macar ca a revenit messi

Sasuke Uchiha
13th April 2008, 02:06
ce gol anula ma ?! arbitrul fluierase inainte ca victor sa paseze lui eto'o care nici nu trage in balon ci il da la portar
am mai zis-o de f multe ori , voi aveti nevoie de un portar :D

realmadrid.com
13th April 2008, 02:19
Chiar urat....incepeti sa va consolidati locul 3 :D:D:D

Catalanul
13th April 2008, 02:21
eto'o era cu poarta goala n'a mai sutat insa era gol cu siguranta... deci un gol ca si anulat :rosu: ne'a mancat tusierul ala azi :mda:

interesant cum echipelor care joaca impotriva realului le sunt anulate goluri perfect valabile (vezi mallorca) iar Barçei i se intampla tocmai invers... arbitrii vad goluri impotriva ei care nici macar nu exista :mda:

Sasuke Uchiha
13th April 2008, 02:23
vai... tocmai voi incepeti sa va plangeti :D

realmadrid.com
13th April 2008, 02:26
Catalane, acum faci pe victima :D ?....asta este, cum ziceti voi, odata sunteti ajutati....odata furatzi :D...se intampla :D

YoNuTzz
13th April 2008, 02:48
hmm, infrangere la betis, egal cu getafe, si acum egal cu huelva...not good, si vine man utd :D

Mad_max
13th April 2008, 21:36
Catalane, acum faci pe victima :D ?....asta este, cum ziceti voi, odata sunteti ajutati....odata furatzi :D...se intampla :D

jucam prost asta vede toata lumea dar pe langa asta suntem si furati, pe cand voi jucati si prost dar va ajuta arbitrii.Sezonul viitor ar fi interesant sa facem un clasament cu punctele "scoase de arbitri" pentru Real si Barca sa vedem care e mai ajutata.

kain
14th April 2008, 00:07
jucam prost asta vede toata lumea dar pe langa asta suntem si furati, pe cand voi jucati si prost dar va ajuta arbitrii.Sezonul viitor ar fi interesant sa facem un clasament cu punctele "scoase de arbitri" pentru Real si Barca sa vedem care e mai ajutata.

In victoria de azi cum am fost ajutati? Cu un :rosu: ? :cry:

realmadrid.com
14th April 2008, 01:00
jucam prost asta vede toata lumea dar pe langa asta suntem si furati, pe cand voi jucati si prost dar va ajuta arbitrii.Sezonul viitor ar fi interesant sa facem un clasament cu punctele "scoase de arbitri" pentru Real si Barca sa vedem care e mai ajutata.

Nu stiu cine au fost mai mult ajutati, dar pe noi ne-au ajutat mai mult in meciurile cand aveam deja 2-0 :ok:...in schimb voi ati obtinut victorii si egaluri chinuite din cauza unor imbecili care nu stiu sa fluiere. Nu mai face pe victima, nu-ti sta bine :D...te inteleg, al 2lea an in care este foarte posibil sa nu castigati nimic...

Catalanul
14th April 2008, 01:09
In victoria de azi cum am fost ajutati? Cu un :rosu: ? :cry:

te-ai uitat la meci sau esti doar suporter de livescore ? :rosu:

@.com, eu nu'mi aduc aminte sa fi condus voi cu 2-0 cand Mallorca a marcat primul gol saptamana trecuta :mda:

realmadrid.com
14th April 2008, 01:15
te-ai uitat la meci sau esti doar suporter de livescore ? :rosu:

@.com, eu nu'mi aduc aminte sa fi condus voi cu 2-0 cand Mallorca a marcat primul gol saptamana trecuta :mda:


Urmaresti meciurile lui Poli :D ?...sau esti doar suporter de livescore :D ?


Am spus ca in multe cazuri am fi castigat si fara ajutorul arbitrilor, nu m-am referit la toate meciurile :ok:


PS_Stai de mult in Spania, nu te-am vazut la un meci al Barcelonei pe Nou Camp :D...esti cumva suporter de TV ? :D

kain
14th April 2008, 01:17
te-ai uitat la meci sau esti doar suporter de livescore ? :rosu:

@.com, eu nu'mi aduc aminte sa fi condus voi cu 2-0 cand Mallorca a marcat primul gol saptamana trecuta :mda:

Stai linistit ca ma uit la meciuri, nu-mi purta tu grija asta :cry:

Mie chiar mi-a parut rau ca a fost validat golul ala si ca exista asemenea oameni pe Terra.. :rolleyes:

Dar e mai usor sa acuzi pe altii in loc sa-ti vezi de propria echipa.. succes cu Manchester :yeah:

messi19
15th April 2008, 00:11
Urmaresti meciurile lui Poli :D ?...sau esti doar suporter de livescore :D ?


Am spus ca in multe cazuri am fi castigat si fara ajutorul arbitrilor, nu m-am referit la toate meciurile :ok:


PS_Stai de mult in Spania, nu te-am vazut la un meci al Barcelonei pe Nou Camp :D...esti cumva suporter de TV ? :D


esti cumva portar la stadion????realmadrid.com??????de stii toti oamenii care merg la meciurile barcei????/:headbang:

realmadrid.com
15th April 2008, 02:16
Nu are rost sa scriu 10 randuri sa-ti explic tie. Daca eram portar pe Nou Camp tu nu reuseai sa intri :D

messi19
15th April 2008, 15:33
interesant....mare noroc pe capu meu.

Mad_max
18th April 2008, 10:16
e belea mare in urmatoarele 5 zile.....2 meciuri cruciale...de ele poate depinde viitorul lui rijkaard la barcelona dar si a catorva dintre jucatori.....sa speram ca olandezul va sti cum sa gaseasca drumul spre victorie

Catalanul
19th April 2008, 22:16
Al 2-lea rezultat consecutiv de 0-0 pe Camp Nou :mda: A "n" dezamagire in campionat, macar sa dea tot ce au mai bun din ei miercuri cu Manchester in CL. Ar fi important sa nu primim gol in tur.

YoNuTzz
19th April 2008, 22:49
0-0, al 4-lea meci consecutiv fara victorie si cred k deja se stie campioana in spania...

Sasuke Uchiha
20th April 2008, 00:47
egal cu espanyol care venea dupa 4 infrangeri consecutive in care primise 9 goluri fara sa marcheze nici unul
cu a zis si yonutzz, campiona se stie deja :D

ducus
23rd April 2008, 18:23
S-a cam săturat de Barcelona Samuel Eto'o: „Plec 3000%“

Eto’o a pus și el gaz pe focul din vestiarul Barcelonei
Samuel Eto’o s-a arătat extrem de surprins de reacțiile pe care le-au stârnit declarațiile sale legate de o eventuală despărțire de FC Barcelona.

„Am spus că dacă nici în sezonul următor nu vom câștiga nimic, se vor împlini trei ani secetoși, iar asta este inadmisibil pentru un asemenea club. În aceste condiții, plec 3.000%!”, a declarat jucătorul camerunez. “Tot ceea ce am spus nu vreau să fie luat ca o amenințare la adresa Barcelonei, dar și noi, fotbaliștii, avem orgoliu și responsabilități. Leziunile m-au împiedicat să evoluez la nivelul potențial maxim, însă sper ca în sezonul viitor să nu mai am probleme”, a continuat vârful de lance al catalanilor.

Conform presei iberice, Samuel Eto’o s-ar fi întâlnit deja cu reprezentanții lui Tottenham, camerunezul fiind dorit cu insistență de Juande Ramos încă din această vară. Eto’o este considerat liderul unui proiect ambițios pus la cale de gruparea londoneză, chiar dacă africanul are contract până în 2010 cu Barça și o clauză de reziliere de 150 de milioane de euro. În opinia lui David Levy, proprietarul lui Spurs, fără aducerea lui Eto’o, transferurile lui Alves, Jarque, Villa și Kameni nu ar avea nicio valoare.

"În partida cu Manchester ei ne văd drept victime sigure, însă vor trebui să-și dea sufletul și sângele pe teren pentru a ne învinge" - Samuel Eto’o, atacant FC Barcelona

90 de milioane de euro au oferit turcii de la Fenerbahce pentru a-și asigura serviciile lui Samuel Eto’o
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/liga-campionilor/samuel-eto-o-plec-3000-2577765
Deci, Barca e cam pe drojdie, odata cu anuntul plecarii lui Henry si transferul lui Ronaldinho la Milan, iar acum cu decizia lui ETO'O. Cu cine ii va inlocui conducerea tehnica pe cele 3 staruri?

Mad_max
23rd April 2008, 19:49
deoamdata speculatii....nimic cert

Catalanul
23rd April 2008, 20:20
S-a cam săturat de Barcelona Samuel Eto'o: „Plec 3000%“

Eto’o a pus și el gaz pe focul din vestiarul Barcelonei
Samuel Eto’o s-a arătat extrem de surprins de reacțiile pe care le-au stârnit declarațiile sale legate de o eventuală despărțire de FC Barcelona.

„Am spus că dacă nici în sezonul următor nu vom câștiga nimic, se vor împlini trei ani secetoși, iar asta este inadmisibil pentru un asemenea club. În aceste condiții, plec 3.000%!”, a declarat jucătorul camerunez. “Tot ceea ce am spus nu vreau să fie luat ca o amenințare la adresa Barcelonei, dar și noi, fotbaliștii, avem orgoliu și responsabilități. Leziunile m-au împiedicat să evoluez la nivelul potențial maxim, însă sper ca în sezonul viitor să nu mai am probleme”, a continuat vârful de lance al catalanilor.

Conform presei iberice, Samuel Eto’o s-ar fi întâlnit deja cu reprezentanții lui Tottenham, camerunezul fiind dorit cu insistență de Juande Ramos încă din această vară. Eto’o este considerat liderul unui proiect ambițios pus la cale de gruparea londoneză, chiar dacă africanul are contract până în 2010 cu Barça și o clauză de reziliere de 150 de milioane de euro. În opinia lui David Levy, proprietarul lui Spurs, fără aducerea lui Eto’o, transferurile lui Alves, Jarque, Villa și Kameni nu ar avea nicio valoare.

"În partida cu Manchester ei ne văd drept victime sigure, însă vor trebui să-și dea sufletul și sângele pe teren pentru a ne învinge" - Samuel Eto’o, atacant FC Barcelona

90 de milioane de euro au oferit turcii de la Fenerbahce pentru a-și asigura serviciile lui Samuel Eto’o
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/liga-campionilor/samuel-eto-o-plec-3000-2577765
Deci, Barca e cam pe drojdie, odata cu anuntul plecarii lui Henry si transferul lui Ronaldinho la Milan, iar acum cu decizia lui ETO'O. Cu cine ii va inlocui conducerea tehnica pe cele 3 staruri?

Doamne ce prosti sunt astia de la pro sport :happy Deci, duminica Eto'o a declarat ca daca sezonul viitor Barça nu va castiga nici un trofeu el are de gand sa plece deoarece s-ar simti vinovat pentru faptul ca 3 ani la rand nu ar ridica nici un trofeu deasupra capului.
Luni seara a fost la un interviu la un post de radio (Cadena Ser) unde a spus ca in meciul cu Manchester va juca la 3000% din forma sa... adica ceva de genul cum ca va da tot ce e mai bun din el... nicidecum ca 3000% va pleca :happy Am auzit in direct acel interviu si stiu foarte bine despre ce vorbesc asa ca cei de la prosprot ar face bine sa nu mai inventeze stiri de 2 lei :no:

Mai sunt ceva mai bine de 2 ore pana la marele meci de azi. Merg pe un 1-0 pentru catalani :ok:

Sasuke Uchiha
23rd April 2008, 23:46
subscriu

cat de prost joaca manchester , absolut incredibil .. daca scapa doar cu 1-0 inseamna a ca au avut foarte mult noroc , iar ronaldo parca e dintosu 2 , driblinguri inutile la mijlocul terenului

Catalanul
24th April 2008, 01:02
Sunt de parere ca am fi meritat sa castigam la limita (un 1-0 era foarte bun pentru meciul din retur). Am facut un meci aproape perfect (mai putin in atac unde ne'a lipsit golul) iar apararea s-a descurcat senzational, nu am avut emotii decat la penalty-ul lui Manchester (incredibil cum Milito a facut acel hent :mda: ).

Daca Eto'o era ceva mai inspirat poate am fi reusit sa inscriem macar un gol. Henry la cat a jucat a disputat 2 ocazii mai mari de gol decat a avut Eto'o in tot meciu. Sper sa fie titular in retur deoarece este un jucator care cunoaste foarte bine fotbalul englez si se mobilizeaza mai bine in astfel de meciuri. Messi a jucat doar 60 de minute... cred ca Rijkaard l-a rezrvat deoarece revine dupa o accidentare. In retur cu siguranta va juca tot meciul.

Sa marcam un gol pe Old Trafford si cred ca ar fi de ajuns daca aparea va juca la fel ca azi :) Puyol ii va lua locul lui Marques in retur care este suspendat.

realmadrid.com
24th April 2008, 01:03
De fapt, MU n-a existat in atac => voi ati fost foarte buni in aparare :D ?

YoNuTzz
24th April 2008, 01:04
nu imi vine sa cred k nu ati castigat macar cu 1-0...man utd a jucat incredibil de prost, si desi a ratat un penalty se poate considera norocoasa...
milan - barca 0-1
chelsea - barca 1-2
liverpool - barca 0-1

deci orice este posibil...

Catalanul
24th April 2008, 01:13
De fapt, MU n-a existat in atac => voi ati fost foarte buni in aparare :D ?

La cat de slab joaca apararea noastra in ultimele meciuri azi au facut faza defensiva excelent. De mult nu i'am mai vazut presionand asa la mijlocul terenului.

Sa speram ca vom reusi sa inscriem un gol pe Old Trafford. Daca Manchester va iesi la atac probabil vor fi mai multe spatii pe care Eto'o si Messi le pot fructifica in gol(uri) in orice moment.

Bogdy LFC
24th April 2008, 12:28
Sper din tot sufletul sa se califice Barca :mask

Catalanul
25th April 2008, 15:47
Jucatorii convocati pentru meciul de maine cu Depor.

Valdés, Pinto, Puyol, Thuram, Silvinho, Abidal, Oleguer, Zambrotta, Márquez, Deco, Touré Yayá, Gudjohnsen, Ezquerro, Bojan, Dos Santos, Henry si Pedrito.

Rijkaard ii menajeaza pe Eto'o, Messi si Xavi, iar Milito si Iniesta sunt suspendati.

Catalanul
26th April 2008, 23:57
Asa cum era de asteptat Barça a pierdut la Depor scor 2-0. La un moment dat pe terenul de joc, dintre titularii care vor juca marti pe Old Trafford, se afla doar Puyol. Pana si portarul Victor Valdes a fost menajat, locul sau fiind luat de Pinto.

razwan_vs
27th April 2008, 00:11
adio titlu....adio si ucl marti ;)

Catalanul
27th April 2008, 00:12
de la titlu ne'am luat ramas bun de vreo cateva etapa... cat despre CL mai vb noi marti ;)

Sasuke Uchiha
27th April 2008, 01:50
rezultat asteptat!
un nou sezon fara nici un titlu ... la mai multe

Mad_max
27th April 2008, 03:24
rezultat asteptat!
un nou sezon fara nici un titlu ... la mai multe

stai asa ....inca nu s-a terminat, mai e UCL.....stiu ca vrei sa iesim insa nu stiu daca baietii sunt de acord....sansele cu man sunt 50-50.....asa ca deocamdata suntem in carti pentru finala de la moscova.

razwan_vs
27th April 2008, 11:29
stati calm ca va linisteste manchester la ei acasa ;).....ronaldo se revanseaza cu 2 goluri :D

Mad_max
27th April 2008, 11:49
stati calm ca va linisteste manchester la ei acasa ;).....ronaldo se revanseaza cu 2 goluri :D

da??...si eu zic ca da messi 3

realmadrid.com
30th April 2008, 00:41
Eh, a dat doar Scholes 1 :D....si s-a dus sezonul vostru....2 ani la rand ???? :D:D:D...

Catalanul
30th April 2008, 00:51
asta e :) macar se va face curatenie la echipa si va veni un nou antrenor... gata... s-a terminat un ciclu glorios... e vremea sa inceapa altul.

din pacate ne'a lipsit golul in ambele manse... ne'am creat multe ocazii insa degeaba daca n-a fost cineva in stare s-o bage in poarta...

Lordul
30th April 2008, 00:56
barca bifeaza al doilea an fara nici un trofeu...

se aude ca din vara ar veni Jose !

ultra
30th April 2008, 13:43
Pacat ! Au cei mai tehnici jucatori din lume zic eu [Messi, Deco, Iniesta, Xavi, Henry] dar au ghinion. Asta e, poate dupa ce se schimba antrenorul ..

Catalanul
30th April 2008, 16:40
Trebuie neaparat sa-l schimbam pe Rijkaard. Deja jucam prea previzibil... toate echipele stiu cum sa se apere cand joaca cu noi. Acel 4-3-3 nu mai da deloc roade.

kain
1st May 2008, 21:51
S-a vazut clar ca Messi nu are cu cine sa joace.. singurul jucator cu care se intelegea este Ronaldinho ;)

Ar trebui sa-i multumiti brazilianului pentru cele 2 titluri din Primera si Liga Campionilor castigata.. caci dupa parerea mea, el a tras echipa dupa el, a fost cel mai bun, iar acum cand el nu mai merge, echipa este 0 :P

Mad_max
2nd May 2008, 00:42
S-a vazut clar ca Messi nu are cu cine sa joace.. singurul jucator cu care se intelegea este Ronaldinho ;)

Ar trebui sa-i multumiti brazilianului pentru cele 2 titluri din Primera si Liga Campionilor castigata.. caci dupa parerea mea, el a tras echipa dupa el, a fost cel mai bun, iar acum cand el nu mai merge, echipa este 0 :P

asa 0 cum zici tu am ajuns in semifinale atat in cupa spaniei cat si in UCL pe cand voi nu ati fost in stare sa va luptati decat in campionat pe care il castigati nu ca ati fi jucat deosebit ci pentru ca noi ne-am axat prea mult pe UCL....ca lot sunteti sub noi si oricine stie asta....mai vorbim cand treceti si voi de optimi da?

iulian_1976
2nd May 2008, 02:18
Daca vine tot un olandez antrenor va continua mingicareala aia pe semicerc :D

Catalanul
2nd May 2008, 02:32
Nu vine nici un olandez. O parte il vor pe Guardiola iar alta pe Mourinho. Ramane de vazut la vara cine o sa vina pana la urma :rolleyes:

kain
2nd May 2008, 04:49
asa 0 cum zici tu am ajuns in semifinale atat in cupa spaniei cat si in UCL pe cand voi nu ati fost in stare sa va luptati decat in campionat pe care il castigati nu ca ati fi jucat deosebit ci pentru ca noi ne-am axat prea mult pe UCL....ca lot sunteti sub noi si oricine stie asta....mai vorbim cand treceti si voi de optimi da?

In primul rand noi am intalnit echipe mai puternice ca voi, in al doilea rand nu am avut vreo 5 jucatori de baza disponibili pentru optimi, in al treilea rand noi castigam campionatul anul asta, voi ce castigati? :cool:

Degeaba ai cei mai buni jucatori din lume daca nu poti sa-i faci sa joace impreuna, sa joace ca o echipa :rosu:

Mult succes in continuare :ok:

realmadrid.com
2nd May 2008, 18:35
asa 0 cum zici tu am ajuns in semifinale atat in cupa spaniei cat si in UCL pe cand voi nu ati fost in stare sa va luptati decat in campionat pe care il castigati nu ca ati fi jucat deosebit ci pentru ca noi ne-am axat prea mult pe UCL....ca lot sunteti sub noi si oricine stie asta....mai vorbim cand treceti si voi de optimi da?

Ati ajuns in Cupa Spaniei, si ce ati facut ?....si cu ce echipe mari jucati voi in CP ???. Real nu si-a dat interesul pentru acest trofeu, voi ati incercat sa-l castigati dar nici asta n-ati reusit :D

Iar in CL, pe cine ati intalnit ma ?...Celtic, Shalke...iar cand ati dat de United...game over.

Stii ceva, voi ati castigat in perioada de glorie a marmotei titlurile pentru ca Real Madrid era intr-o criza prelungita :ok:, asa ca si noi ne permitem sa castigam titlul pentru ca voi nu sunteti in stare sa jucati...pentru ca asa este normal, daca erati mai buni, nu mai exista avansul asta.

Singura data cand v-ati axat voi pe CL anul asta (si asta pentru ca ati folosti rezervele), a fost cu Deportivo :D...in rest ati vrut sa castigati dar nu s-a putut (pentru ca ati folosit cei mai buni jucatori ai vostri in fiecare meci, poate au fost drogati in campionat....iar inainte de CL au fost la dezintoxicare).

Uite exemplu MU si Chelsea, ambele incearca sa castige pe 2 fronturi, voi de ce n-ati fost in stare :D ?

delaparis
3rd May 2008, 18:11
Nu vine nici un olandez. O parte il vor pe Guardiola iar alta pe Mourinho. Ramane de vazut la vara cine o sa vina pana la urma :rolleyes:

Se pare ca Michael Laudrup e noul antrenor :ok: (Reuters)

Catalanul
4th May 2008, 23:05
FC BARCELONA - Valencia 6-0 :o: :shocked:

Dupa 7 ani reusim sa o invingem pe Valencia pe Camp Nou. Degeaba insa, victorie doar de palmares.

Henry x2, Bojan x2, Xavi si Messi au marcat pentru Barça.

YoNuTzz
4th May 2008, 23:55
da barca s-a razbunat rau de tot pe saracii de la valencia dupa ratarea calificarii in finala...
dar a batut si villarreal...

calipeta
5th May 2008, 01:27
Ink un an ratat pt farsa...! REAL MADRID campioana! A inceput sarbatoarea in Cibeles!

Mad_max
5th May 2008, 08:29
Ink un an ratat pt farsa...! REAL MADRID campioana! A inceput sarbatoarea in Cibeles!

te crezi destept rau nu-i asa?Vorbeste frumos despre echipa asta aici....creierul tau e o mare farsa nu Barcelona, care orice ai zice ramane unul din marile cluburi care au existat vreodata.

Sasuke Uchiha
5th May 2008, 09:53
face-ti si voi un meci bun in ziua in care realu devine campioana :D

Catalanul
5th May 2008, 23:36
E ca si oficial, Pep Guardiola va fi antrenorul Barçei sezonul viitor.

http://sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=506688&idseccio_PK=803

Mad_max
6th May 2008, 00:07
e o decizie cat se poate de proasta....n-am nici un gram de incredere in guardiola....echipei ii trebuie un antrenor consacrat, nu un "newbie"....sincer nu vad deloc bine echipa cu el, mai mult nu-l vad rezistand decat pana in iarna.

Sasuke Uchiha
6th May 2008, 00:28
subscriu!


g milito 6 luni afara din cauza unei accidentari

Catalanul
6th May 2008, 00:34
sa vedem... nici pe mine nu ma bucura prea mult vestea... dar este un om de-al casei, cine stie... poate va reusi sa construiasca o echipa care sa castige trofee.

si o stire mai putin placuta... Milito si-a rupt ligamentul incrucisat de la piciorul drept si va fi indisponibil pentru o perioada de 6 luni :(

Thanya
6th May 2008, 21:43
Ehe....inca 4 ani Catalane fara trofee!!:D
A fost o era frumoasa cea a lui Rijkaard,iar voua o sa va fie greu sa mai construiti pe Camp Nou o echipa care sa aduca trofee,pentru ca nu veti avea rabdare...voi vreti rezultate imediate si cred ca este ceva normal pt. o echipa de TOP ca Barcelona.Ideea este ca nu ati ales omul potrivit pt.a ieshi din ceatza.Asha imi spune mie intuitia,ca veti avea de tras pana sa se mai cashtige trofee :D

Catalanul
6th May 2008, 22:43
mai sa fie nostradamus e printre noi si eu nu stiam :D :thinkso:

Mad_max
7th May 2008, 08:17
Ehe....inca 4 ani Catalane fara trofee!!:D
A fost o era frumoasa cea a lui Rijkaard,iar voua o sa va fie greu sa mai construiti pe Camp Nou o echipa care sa aduca trofee,pentru ca nu veti avea rabdare...voi vreti rezultate imediate si cred ca este ceva normal pt. o echipa de TOP ca Barcelona.Ideea este ca nu ati ales omul potrivit pt.a ieshi din ceatza.Asha imi spune mie intuitia,ca veti avea de tras pana sa se mai cashtige trofee :D

intr-adevar guardiola nu cred ca e omul in stare sa aduca trofee pe Nou Camp...dar cum am mai spus in iarna daca nu merge va fi inlocuit....si atunci sper sa se aduca un antrenor cu nume.

Thanya
7th May 2008, 12:50
Da`...dar shtii tu ca e cam greu sa cashtigi ceva intrr-un sezon in care schimbi antrenorul ;)
Catalane....de cate ori sa-ti repet ca al doilea nume al meu e Nostradamus?:D Intreaba prietenii!!

Catalanul
7th May 2008, 16:00
da... foarte greu :lol: vezi exemplul lui real madrid care a schimbat 2 antrenori si tot s'a ales cu 2 titluri de campioana consecutiv...

Sasuke Uchiha
7th May 2008, 19:18
nu-l compara tu pe capello cu guardiona si nici nu se poate compara cu cazul lui schuster care a venit cu echipa gata facuta , guard trebuie sa construieasca aproape toata echipa

Catalanul
7th May 2008, 19:58
e normal sa nu aveti incredere in pep guardiola deoarece nimeni dintre noi n'a vazut cum antreneaza... eu pana nu'l vad la treaba cu echipa n'o sa'mi dau cu parerea despre el... dar nici n'o sa'l critic din moment ce nu stiu nimic despre stilul lui ca si antrenor... sa asteptam sa vedem cum se descurca... poate are rezultate bune la echipa ;) cand a plecat mourinho de la chelsea nimeni nu'l vedea cu ochi buni pe avram grant si uite cap ana la urma a reusit sa o duca pe echipa "blue" pana in finala CL.

daca dispui de un lot bun munca ta ca si antrenor e mult mai usoara chiar daca te numesti Pep Guardiola

unic_jul
8th May 2008, 00:22
e la pamant barca saraca.credeam ca fi un meci naspa.dar e fiesta.deja 2-0

YoNuTzz
8th May 2008, 01:57
dupa ce k au trebuit sa faca un culoar ptr real si sa-i aplaude, cei de la barca au mai luat si 4 goluri...
in locul lui Rijkaard as demisiona pe loc...(oricum pleaca la sfarsit)

Catalanul
8th May 2008, 02:03
de ce sa demisioneze ? si'asa stie ca va pleca la vara... oricum nu merita sa plece pe poarta din spate avand in vedere ca el a fost cel care a readus titlurile la Barça... sa nu uitam ca a reusit sa castige 5 trofee (2 titluri, 1 CL si 2 supercupe ale spaniei). Pentru toate astea merita sa plece cu fruntea sus chiar daca in ultimele 2 sezoane a pierdut controlul vestuarului si asta s'a vazut pe terenul de joc...

iar in legatura cu meciul de azi... umilinta totala... era de asteptat la ce aparare am avut (cred ca de 3 ori a schimbat Rijkaard linia de fundasi) a inceput cu Zambrota - Puyol - Marques - Abidal, la pauza a continuat cu Zambrota - Puyol - Abidal - Silvinho iar accidentarea acestuia din urma a facut sa termine cu o aparare improvizata Zambrota - Puyol - Edmilson - Abidal.

Arbitrul a fost sub orice critica insa nu din cauza lui am pierdut. Singurul care si-a dorit cel mai mult victoria de la noi a fost Messi caruia i-a lipsit doar golul lasandu-ne 2 faza de toata frumusetea.

Sasuke Uchiha
8th May 2008, 20:49
la 17 punte de real madrid , la 7 puncte de villareal ... locul 3 e al vostru :D

Lordul
8th May 2008, 20:58
Starea sanatii lui Ronaldinho este f.precare,are sistemul imunitar f.slabit...a declar un medic de la clinica Delfos unde,,Dintosul" a fost pentru un control

messi19
9th May 2008, 21:11
nimeni nu are incredere in pep.....hmmmm...nu asa a fost si cand a venit rijkaard????
eu unu am incredere in el...sper sa nu ma insel...deocamdata vad ca vrea sa schimbe stafful medical de la barca(era si cazul) si sa plece 15 jucatori:shocked:...deci pana acum e bine.

rijkaard nu are de ce sa isi dea demisia...mai ales acuma cand mai are doar 2 meciuri

Patriots
9th May 2008, 21:34
Eu unul cred ca pep merita sansa de a antrena Barcelona.Sa vedem acum daca e si pregatit sa antreneze o asemenea echipa acum , mai ales ca trebuie sa reconstruiasca echipa.Acum sa ii pregateasca Laporta si un buget de transferuri maricel , sa isi faca o echipa cat de cat buna.

Bogdy LFC
10th May 2008, 12:21
nimeni nu are incredere in pep.....hmmmm...nu asa a fost si cand a venit rijkaard????
eu unu am incredere in el...sper sa nu ma insel...deocamdata vad ca vrea sa schimbe stafful medical de la barca(era si cazul) si sa plece 15 jucatori:shocked:...deci pana acum e bine.

rijkaard nu are de ce sa isi dea demisia...mai ales acuma cand mai are doar 2 meciuri

Cei 15 : Marquez, Zambrotta, Thuram, Deco, Ezquerro, Pinto, Sylvinho, Edmilson, Ronaldinho, Henry, Jorquerra, Gudjohnsen, Eto’o, Oleguer si Victor Valdes :D

Vor fi luati bani buni pe majoritatea dintre + bugetul pus la dispozitie de Laporta...:ok:


***Si eu am incredere in ''Pep'':ok:

messi19
12th May 2008, 00:31
pai scot vreo 100 si ceva de milioane pe astia 15...

numa pe oleguer o sa ia vreo 30-35 mil:headbang:

YoNuTzz
12th May 2008, 00:53
barca - mallorca 2-3
incredibil...o alta infrangere ptr barca...sezon aproape la fel de dezastruos ca cel al milanului...

Sasuke Uchiha
12th May 2008, 00:54
:happy:happy
de la 2-0 pt barsa mallorca reuseste sa dea 3 goluri in a 2-a repriza
mai bateti si voi pe cineva ??! :happy

Catalanul
12th May 2008, 01:31
nu mai are nici o importanta aceasta infrangere... pacat insa ca jucatorii nu i'au facut cadou o victorie lui Frank Rijkaard la ultimul sau meci pe Camp Nou :mda: de indata ce a iesit Messi de pe teren am primit cele 3 goluri :rolleyes:

un sezont foarte slab... bine ca saptamana viitoare se termina...

Lordul
12th May 2008, 16:23
interesant ar fi sa fie la egalitate Barca cu Atletico si cu Sevilla la final atunci cine ar merge in L.C ?

Catalanul
12th May 2008, 16:48
Barcelona si Atletico Madrid. Sevilla nu mai are deloc sanse.

adi_sampon
12th May 2008, 17:24
Si eu iubesc FC Barcelona mai mult ca oricealta echipa
M-am uitat aseara la prima repriza ,ce sa zic am ramas socat de rezultatul final .Ar fi fost un prilej foarte bun pentru a arata multumirea fata de Rijkaard pt ce a facut in 5 ani . Barca nu va vinde 15 jucatori oricum e prea mult pierde jumatate din lot .Vreo 6-7 vor pleca si aceea nu vor fi Henry Jorquerra Marques chiar si mai sunt
Eto cred ca va pleca are oferta de la Inter ori sa faca schimb cu Ibra ori 40 de milioane am bele sunt posibile ,sau chiar schimb cu Berbatov . R10 nu prea are unde sa se mai duca si cred ca iesirea sa din forma a cauzat si dezastrul Barcelonei .Henry nu joaca chiar asa de rau dar nu este folosit unde ii place si nu cat trebuie .Se anunta achizitii tari in schimb un posibil Ibra ,oferta clara pentru Benzema ,chiar si Huntelaar se poate ,Dani Alves va veni aproape sigur ,David Silva de la Valencia la fel si poate un David Villa ,altceva mai asteptam . Pep speram sa faca ceva treaba si aduca jocul spectacol pe Camp Nou

Lordul
14th May 2008, 21:36
Barcelona si Atletico Madrid. Sevilla nu mai are deloc sanse.

te inseli : iti spun eu Atletico face egal sau bate pe Valencia in ultima etapa ,Barcelona ia bataie iar Sevilla castiga atunci conform rezultatelor directe Barca merge in Uefa...

Catalanul
14th May 2008, 22:24
tu esti batut in cap mah ? :D nu intelegi ca sevilla nu mai are deloc sanse ? in meciurile directe Barça are golaveraj si cu Sevilla (2-0 in tur, 1-1 in retur) si cu Atl. Madrid (3-0 in tur, 2-4 in retur).

adi_sampon
14th May 2008, 23:02
A zis si la TV ca nu mai are sanse Sevilla intr-un reportaj de acum cateva zile nu am fost insa atent sa aud de golaveraj sau altceva

lucian_iasi
15th May 2008, 11:41
Gerard Piqué de la Manchester United va semna cu Barcelona pe 4 ani.Barcelona va plati 5 milioane de euro.

http://www.elmundodeportivo.es/web/gen/20080515/noticia_53464500880.html

ultra
15th May 2008, 12:38
Slab.

adi_sampon
15th May 2008, 17:02
L-a repatriat .Daca am face asa si dupa cate stiu eu ar mai fi Fabregas ,Reina ,Quaresma si parca mai era un junior de la Barca care a plecat dar nu imi vine acum

Bogdy LFC
15th May 2008, 17:08
L-a repatriat .Daca am face asa si dupa cate stiu eu ar mai fi Fabregas ,Reina ,Quaresma si parca mai era un junior de la Barca care a plecat dar nu imi vine acum

Ar fi niste transferuri/reveniri de marca pentru Barca :)
Cred ca te refereai la Luis Garcia :D De asemenea si Xabi Alonso ar fi o piesa grea pentru compartimentul central :ok:

Catalanul
15th May 2008, 17:22
Pana la urma cel mai probabil vor veni Pique, Alves si Keita la pachet (pentru suma de aproximativ 40 milioane €), iar daca Eto'o va pleca la Totenham se va incerca transferul lui Benzema.

Bogdy LFC
15th May 2008, 17:32
Pana la urma cel mai probabil vor veni Pique, Alves si Keita la pachet (pentru suma de aproximativ 40 milioane €), iar daca Eto'o va pleca la Totenham se va incerca transferul lui Benzema.

David Villa este un atacant mult mai valoros decat Benzema si deci transferul lui ar trebui incercat :ok:

Catalanul
15th May 2008, 17:40
in acest moment villa are oferte de la chelsea si barcelona... sa vedem unde va ajunge... valencia este dispusa sa-l vanda atata pe el cat si pe silva si joaquin.

Lordul
15th May 2008, 21:00
ar fi ceva daca ati lua pachetul : Villa,Silva,Joaquin

messi19
18th May 2008, 00:07
david villa nu e deloc mai valoros decat benzema....plus ca benzema e mai tanar.....
villa si silva sa vina insa rezerva pt messi il avem pe dos santos....deci nu avem nevoie de joaquin.
pique ar fi o solutie....cred...ca rezerva pt puyol si milito....nu ar trebui adus chivu.(cum apare prin presa noastra)
nu inteleg de ce se tot cauta un mijlocas defensiv cand il avem pe yaya toure.....si cica il vrea arsenal....ar fi nebuni sa il dea
eto'o nu prea mai parea motivat....si sper si cred ca o sa se duca la tottenham

lucian_iasi
18th May 2008, 10:43
Murcia - Barcelona 3-5
1-0:Ochoa '16
1-1:Eto'o '23
1-2:Hnery '26
1-3:G.Dos Santos ' 33
1-4:G.Dos Santos '52
1-5:G.Dos Santos '66
2-5: D.A.V.Ivan '81(pen)
3-5:Abel '85

Patriots
18th May 2008, 12:22
A fost un meci frumos aseara si ma bucur ca baietii au incheiat acest sezon lipsit de trofee cu o victorie spectaculoasa.Ii multumim lui Rijakaard pentru ce a facut la Barcelona.Sper ca dupa acest meci ca s-a convins Laporta ca Giovani e un jucator valoros care in 2-3 ani poate ajunge foarte sus si sa nu accepte ofertele celor de la Chelsea si Manchester City.Acum ne ramane sa asteptam campania de transferuri a Barcelonei si apoi turul 3 preliminar UCL sa vedem la treaba noile achizitii.Visca Barça!

ducus
19th May 2008, 20:53
Laporta: "Mi-ar plăcea ca Ronaldinho și Rijkaard să plece"

Președintele Joan Laporta a confirmat, la postul de televiziune TV3, că internaționalul brazilian Ronaldinho și tehnicianul Frank Rijkaard vor pleca de la gruparea FC Barcelona.

"Mi-ar plăcea ca Ronaldinho să plece la fel ca Frank Rijkaard, cu fruntea sus. Când un ciclu se termină este normal ca persoanele cele mai emblematice să plece", a precizat președintele clubului catalan.
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/laporta-mi-ar-placea-ca-ronaldinho-si-rijkaard-sa-plece-2644307
Asadar nici Ronaldinho nu mai este dorit de conducerea Barcelonei...la ce echipa credeti ca va ajunge internationalul Braziliei?

Catalanul
19th May 2008, 21:44
are mari sanse sa ajunga la Milan daca Barça si gruparea 'rosonera' vor ajunge la un acord...

in alta ordine de idei transferul lui Pique este ca si facut iar in aceasta saptamana Barça va pune o oferta pe masa lui Del Nido, presedintele Sevillei, pentru a-i aduce pe Alves si Keita. Se vorbeste de o suma de aproximativ 40 milioane de €.

Catalanul
21st May 2008, 17:55
Asa va arata al 2-lea echipament al Barçei sezonul viitor:

http://img112.imageshack.us/img112/3771/fcbawaybyyi3.png

Catalanul
24th May 2008, 00:19
Keita si Pique sunt in Barcelona pentru a negocia contractele sale echipa catalana iar Edmilson a dat azi ultima sa conferinta de presa la Barça. Din sezonul viitor el va evolua la Villareal, echipa cu care a semnat pentru o perioada de 3 ani.

Patriots
26th May 2008, 20:56
Barca tocmai a facut primul transfer din era Guardiola :yeah:

http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=711422

Patriots
27th May 2008, 18:56
Barca a reusit sa il ia si pe Gerard Pique jucatorul de 21 de ani al celor de la Man United.E bine ca pana acum ce am dorit am reusit sa luam :D .

http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=712557

Bogdy LFC
28th May 2008, 21:13
Barca a reusit sa il ia si pe Gerard Pique jucatorul de 21 de ani al celor de la Man United.E bine ca pana acum ce am dorit am reusit sa luam :D .

http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=712557

Ramane de vazut de-acum inainte si ce randament vor da juactorii pe care i-ati adus si pe care ii veti aduce :D
NU vreau sa supar pe nimeni insa cu o echipa aproape total schimbata este aproape imposibila castigarea vreunui trofeu major sezonul viitor ::ok:

Mad_max
28th May 2008, 23:45
asa zici tu....dar realitatea poate fi alta....fiecare cu parerea lui...eu cred ca puem sa castigam macar un trofeu, acum ramane de vazut...

Catalanul
28th May 2008, 23:51
Se pare ca Barça a ajuns si la un acord verbal cu Hleb. Ramane de vazut suma de transfer pentru care va pleca de la Arsenal.

Pana acum au venit Keita si Pique, se apropie cu pasi mari Hleb si Alves.

Patriots
29th May 2008, 11:25
Ramane de vazut de-acum inainte si ce randament vor da juactorii pe care i-ati adus si pe care ii veti aduce :D
NU vreau sa supar pe nimeni insa cu o echipa aproape total schimbata este aproape imposibila castigarea vreunui trofeu major sezonul viitor ::ok:

Eu unul nu ma gandesc la niciun trofeu inca din primul sezon.Sper doar ca din sezonul 2009/2010 sa luptam pentru Champions League si campionat cu echipa pe care o vom forma anul acesta.
E bine daca s-au inteles si cu Hleb.Urmatoare tinta e probabil Benzema , desi va fi greu sa ii dea drumul cei de la Lyon.

Catalanul
29th May 2008, 14:43
Benzema a spus ca nu vrea sa plece anu' asta de la Lyon asa ca slabe sanse sa ajunga la noi. Barça s-a orientat spre alti atacanti precum Ibrahimovic, Adebayor sau Berbatov (in aceasta ordine).

La anu' m-as multumi cu titlul de campioni, iar in sezonul 2009-2010 ar fi frumos sa castigam CL avand in vedere ca finala se va disputa pe Bernabeu :drak: :D

messi19
29th May 2008, 21:20
se pare ca asa ar trebui sa arate primul 11 al lui pep:

valdes-abidal,puyol,caceres,alves-keita,toure,xavi(hleb)-iniesta(sillva),adebayor,messi

deci echipa nu ar fi chiar asa schimbata.

eu nu inteleg de ce il vor intai pe adebayor si dupa pe berbatov...probabil e mai eftin....insa ar putea sa le dea bani plus dos santos(care e dorit de ramos),si sa il ea pe berbatov.

roma se pare ca ar vrea un schimb mancini-abidal....ar fi ceva...insa atunci ar trebui sa cautam un fundas stanga...iar mancini parca e pe dreapta daca nu gresesc...deci oricum nu ar putea sa joace.

Hertz
30th May 2008, 16:01
Eto'o a semnat cu Inter care e in tratative si cu Deco si Dos Santos.Mancini e inca la Barcelona,unde a venit acum 2 zile.

Laporta negociaza pentru Ibrahimovici!

Hertz
30th May 2008, 16:07
Giovani dos Santos a fost adjudecat! Dupa o cursa in 3 alaturi de Inter si Man city , Tottenham si a asigurat serviciile lui Dos Santos platind Barcelonei peste 15 mil euro!

Mad_max
30th May 2008, 17:53
interesante stiri...de unde le ai? nici pe sport si nici pe mundodeportivo nu e nimic despre aceste transferuri....

Catalanul
30th May 2008, 17:56
sunt doar zvonuri deocamdata, nimic nu e cert...

Jerry20cm
30th May 2008, 18:21
Eto'o n-a semnat cu Inter si, foarte probabil, nici n-o va face.

messi19
31st May 2008, 10:04
dos santos se pare ca e la un pas de spurs....
iar eto'o ar prefera inter...insa barca se pare ca l-ar da doar la schimb cu ibra

asta e tot ce apare prin presa...insa nici o semnatura inca

Patriots
4th June 2008, 12:13
Barca se pare ca il va lua si pe Caceres de la Villareal...http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=722570 , iar Hleb este si el foarte aproape de a semna cu echipa catalana.:yeah:

Datenshi
4th June 2008, 18:09
http://www.tolo.ro/2008/06/04/experimentul-barcelona/

messi19
5th June 2008, 06:38
ar fi de rasul curcilor sa il luam pe asta...nu ca am avea nevoie de el...insa...decat la real.......oricum nu cre ca il luam,insa.....

dar uitativa in poza....a cui stema o are la inima????????
http://sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=515774&idseccio_PK=803

Catalanul
5th June 2008, 12:58
slabe sanse... mai mult ca sigur C. Ronaldo va ramane la Manchester... maine cica va da o conferinta de presa in care isi va anunta "viitorul"...

Patriots
5th June 2008, 19:57
ar fi de rasul curcilor sa il luam pe asta...nu ca am avea nevoie de el...insa...decat la real.......oricum nu cre ca il luam,insa.....

dar uitativa in poza....a cui stema o are la inima????????
http://sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=515774&idseccio_PK=803

Eu zic ca Ronaldo nu are ce cauta la Barcelona , mai ales ca declara prin presa , ca de mic visa sa joace la real madrid .Sa se duca sanatos la ei , ca Barca nu are nevoie de el , are playmakerul sau , Messi .Cred ca si ceilalti suporteri ai Barcei sunt de acord cu mine.

messi19
5th June 2008, 22:21
eu unu sunt de acord...il prefer pe benzema...decat sa dea 60-70-80 milioane pe asta mai bine ii ia pe ribery si benzema.

numa ca fanii lu real assa se mai bucurau ca vine ronaldo,si ziceau ca noua ne e ciuda....ca ar fi o adevarata lovitura sa il ia barca

Patriots
5th June 2008, 23:20
eu unu sunt de acord...il prefer pe benzema...decat sa dea 60-70-80 milioane pe asta mai bine ii ia pe ribery si benzema.

numa ca fanii lu real assa se mai bucurau ca vine ronaldo,si ziceau ca noua ne e ciuda....ca ar fi o adevarata lovitura sa il ia barca

Si eu l-as prefera pe Benzema in locul lui Ronaldo , insa nu cred ca va pleca sezonul asta de la Lyon.Nici Ribery nu cred ca va pleca de la Bayern , insa mai sunt 2 jucatori , care cel mai probabil nu vor mai juca la Valencia din sezonul viitor , si pt. care am putea face oferte sa ii cumparam : Villa si Silva care sunt la fel de buni ca Benzema si Ribery.

iuli
5th June 2008, 23:56
Cum puteti spune ca nu l-ati vrea pe Ronaldo la Barcelona? Asta chiar e de rasul curcilor. Pai Messi +Ronaldo +Henry ar fi cel mai tare atac din lume.

messi19
6th June 2008, 06:13
Cum puteti spune ca nu l-ati vrea pe Ronaldo la Barcelona? Asta chiar e de rasul curcilor. Pai Messi +Ronaldo +Henry ar fi cel mai tare atac din lume.

eu nu zic ca nu il vreau pe cronaldo la barca...as vrea sa vina...intradevar e foarte bun(al doilea din lume)...insa el vrea salariu vreo 12 milioane pe an...iar asta mi se pare foarte exagerat...benzema sau berbatov,jucatori foarte buni de care am avea mai multa nevoie,ar veni pe un salariu de cel mult 4 milioane...plus ca banii dati pe cronaldo ar fi mult mai multi probabil

in plus cronaldo e un jucator foarte ingamfat...iar far fanii barcei sigur l-ar iubi mai mult pe leo...si sigur asta l-ar deranja pe cronaldo(cred ca daca era indian l-ar fi chemat-cel care aduce gelul.:headbang:)...si asta ar fi stricat atmosfera in vestiar.

din motivele astea nu ar trebui sa vina la barca....
plus ca noi cica avem la echipa b pe gai assulin-care din cate se zice ar fi extraordinar...deci in 2-3 ani...gai-benzema-leo...ar fi cel mai bun atac din lume pe mai putini bani:groggy:

si sa nu uitam ca anu trecut ii aveam pe cei 4 fantastici si nu am facut nimic...deocamdata vad ca pep face transferuri care trebuie echipei...nu cauta jucatori cu nume...daca ma intreba cineva ce jucatori imi doresc la barca...nu i-as fi pomenit niciodata pe keita,pique sau caceres...insa acum imi dau seama ca avem nevoie de ei...in schimb de cronaldo nu e nevoie chiar asa mare

adi_sampon
6th June 2008, 09:58
Orice jucator de super clasa ar fi foarte bun acum la Barca
Ne trebuie jucatori care au confirmat ceva la echipele de unde ar veni sau sa aiba aun potential urias .CR desi nu prea imi place el mie trebuie sa recunosc ca e foarte bun si ar fi bun echipei ,dar costa exagerat de mult .Transferuri precum Caceres ,Keita sau mai stiu eu ce panaramae nu cred ca sunt asa de bune ,om avea noi nevoie de ei dar cred ca Barca are nevoie de mai mult
Macar daca l-am lua pe Benzema dar vad ca astia n ufac nimic si nici cu Dani Alves nu se mai zice nimic

Patriots
6th June 2008, 10:20
Oricum noi vorbim aici degeaba ca il vrem sau nu pe Ronaldo. Eu nu il vreau si chiar daca va primi o oferta buna din partea Barcei , el tot nu va veni , fiind un fan declarat Real Madrid. Asa ca eu zic ca nu are rost discutia. Sa ramana la Manchester sau sa se duca sanatos la Real. Imi este totuna.

Catalanul
6th June 2008, 13:13
Macar daca l-am lua pe Benzema dar vad ca astia n ufac nimic si nici cu Dani Alves nu se mai zice nimic

Ieri Txiki Beriguistain, directorul sportiv al Barçei, a fost personal la Sevilla pentru a negocia transferul lui Dani Alves care este ca si facut. Suma se invarte undeva in jurul a 30 de milioane de €. Cel mai probabil va fi cea mai mare suma platita pentru un fundas, insa eu zic ca merita, Dani Alves este la ora actuala cel mai bun fundas dreapta din lume.

Mai ramane sa aducem un mijlocas ofensiv (se vorbeste despre Hleb dar si de Moutinho de la Porto) si un atacant: Adebayor, Berbatov, Benzema si mai nou Trezeguet (:mda: ). Optiunea Ibrahimovic a cazut avand in vedere faptul ca Inter i-a pregatit o superoferta cu un salar de 12 milioane de euro pe an.

Si eu mi l-as dori pe C. Ronaldo, insa decat sa platim 80 de milioane pe el mai bine aducem 2-3 jucatori care cu siguranta ar aporta mai mult echipei decat unul singur.

Giovanni Dos Santos a fost vandut la Totenham pentru suma de 6 milioane de euro + 4 bonus daca va indeplini o serie de cerinte sezonul viitor la clubul englez.

messi19
6th June 2008, 14:01
Orice jucator de super clasa ar fi foarte bun acum la Barca
Ne trebuie jucatori care au confirmat ceva la echipele de unde ar veni sau sa aiba aun potential urias .CR desi nu prea imi place el mie trebuie sa recunosc ca e foarte bun si ar fi bun echipei ,dar costa exagerat de mult .Transferuri precum Caceres ,Keita sau mai stiu eu ce panaramae nu cred ca sunt asa de bune ,om avea noi nevoie de ei dar cred ca Barca are nevoie de mai mult
Macar daca l-am lua pe Benzema dar vad ca astia n ufac nimic si nici cu Dani Alves nu se mai zice nimic

hmmm....i-ai vazut vreodata jucand pe caceres sau keita?????:rolleyes:
tu de ce ai nevoie la barca????de jucatori care sa vanda tricouri???sau de jucatori care sa munceasca????:ok:

dani alves din cate am inteles e cam rezolvat...in afacere intrand si navarro...pe care il voiau cei de la sevilla

hleb am inteles ca trebuie numa sa semneze...

deci ar trebui sa avem un mijloc de genul...hleb(keita),toure,xavi(iniesta):ok:

problema e ca trebuie un atacant...berbatov sau benzema ar fi perfect...insa foarte greu de luat...la kun aguero nici nu imi permit sa visez...oricum numa adebayor nu:angry:

kain
6th June 2008, 14:46
Ieri Txiki Beriguistain, directorul sportiv al Barçei, a fost personal la Sevilla pentru a negocia transferul lui Dani Alves care este ca si facut. Suma se invarte undeva in jurul a 30 de milioane de €. Cel mai probabil va fi cea mai mare suma platita pentru un fundas, insa eu zic ca merita, Dani Alves este la ora actuala cel mai bun fundas dreapta din lume.

Nu-mi place sa te contrazic dar statisticile il dau pe Sergio Ramos cel mai bun fundas dreapta din lume, in legatura cu transferul poate cel mai reusit din perioada voastra de transferuri daca va veni :ok:

messi19
6th June 2008, 17:57
gresesti kain...ramos e cel mai in forma fundas dreapta din lume.....cel mai bun e alves

Dani3l
6th June 2008, 18:38
El FC Barcelona y el Tottenham Hotspur FC han llegado a un acuerdo para el traspaso del jugador Giovani Dos Santos al club inglés.


El extremo mexicano firmará un contrato con el equipo británico hasta el 30 de junio del 2013. El precio de la operación es de 6 millones de euros fijos más 5 de variables en función de la participación del jugador en el club londinense durante los 5 años de contrato.
http://www.fcbarcelona.com/web/castellano/noticies/futbol/temporada07-08/06/n080606104518.html
:happy laporta :happy

Sasuke Uchiha
6th June 2008, 22:21
gresesti kain...ramos e cel mai in forma fundas dreapta din lume.....cel mai bun e alves

ramos nu are rival pe acel post...

bun transfer ati facut cu giovani, ati scapat de o pagura si ati castigat ceva bani