PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Mad_max
18th May 2007, 14:20
pai atunci cel mai potrivit ar fi ca real sa ia bataie printr-un gol din offside si sa piarda titlul, drept rasplata pt nedreptatea de atunci.

realmadrid.com
18th May 2007, 15:22
nu sarbatorim nimic ;)

oricum si presa din madrid afirma ca duminica veti castiga deoarece se implinesc 9 ani de la golul din offside al lui Mijatovic in finala cu juve ;)

Inseamna ca s-au implinit deja 1 an de cand golul lui Sheva a fost anulat eronat :D

Dupa cum spune mad_max, ar fi foarte corect ca Etoo sa marcheze un gol perfect valabil la scorul de 1-1 cu At. Madrid, iar arbitrul sa-l anuleze :D

dardar_3
18th May 2007, 15:27
Eroarea grava care s-a facut pe Camp Nou prin anularea golului ukraineanului o sa fie razbunata in viitorul apropiat....:D....

Catalanul
18th May 2007, 16:07
eu cred ca acuma suntem chit ;) si voi ati marcat un gol din offside in finala din '94 ;) :P

dardar_3
18th May 2007, 17:16
:ras-plans:...

Cred ca ala al lui Savicevic zici...:ras-plans:...


Hmmm ce vremuri frumoase la Atena...:D...

Catalanul
18th May 2007, 23:08
vezi ca stii :D :P asa ca esti de acord cu mine ca suntem chit acuma ;) :P

realmadrid.com
19th May 2007, 01:36
eu cred ca acuma suntem chit ;) si voi ati marcat un gol din offside in finala din '94 ;) :P

Hai n-o da la intors, era deja 2-0 si au mai marcat odata atunci :D...deci, nu mai conta...in schimb golul anulat de pe NCamp, a adus calificarea Barcelonei :ok:

Catalanul
20th May 2007, 22:52
hai ca si-au mai revenit ai nostri :) 0-3 la pauza la Atl. Madrid... pacat de bulanul imens al realului :mda:

realmadrid.com
20th May 2007, 22:54
Bulan aveti voi ma, cred ca cei de la Atletico sunt drogati, altfel nu marcati voi de 3 ori in ultimele 8 minute :ok:

PS_bulanul a fost messi in meciul cu Real, ala a fost bulanul :ok:

Catalanul
20th May 2007, 22:57
aia se numeste calitate :ok: ;) voi aveti bulan meci de meci... nici nu imi ajung degetele de la o mana ca sa numar meciurile pe care le-ati castigat in ultimele minute...

Bogdy LFC
20th May 2007, 23:01
Exceptional scor la pauza Barca:ok:

Victoria de astazi va razbuna toate infrangerile amare ale Barcei in fata lui Atletico din ultimele sezoane /OLE/

Kainsashiki
20th May 2007, 23:01
Cum e atmosfera din tribune ?:-) Pe teren e "Blat" ?

realmadrid.com
20th May 2007, 23:06
aia se numeste calitate :ok: ;) voi aveti bulan meci de meci... nici nu imi ajung degetele de la o mana ca sa numar meciurile pe care le-ati castigat in ultimele minute...

Calitate ?...imi vine greu sa cred, mai ales dupa cerintele suporterilor lui Altetico :D. Calitate ati avut si cu Betis, nu ?...dispareti ma, cu echipa aia de obositi, un meci bun si 10 proaste....dar meciul bun nu e astazi, astazi e blatul :D

Spune-mi si mie...sunteti aplaudati, sustinuti, pe Vicente Calderon ?

rapidashul
20th May 2007, 23:19
Lool ,pai tu nu te uiti la meci ? ,cum era de asteptat vom invinge fara emotii ;)

kain
20th May 2007, 23:20
Blat pe fata :ras-plans:

rapidashul
20th May 2007, 23:23
Blaturile nu se fac la asemenea scorurile ,ar fi trebuit sa stii acest lucru daca ai pomenit de blat ;)
Si apropo ,nu confunda meciurile din Romania cu cele din Spania ;)

realmadrid.com
20th May 2007, 23:26
De ce ma rog ?...a fost blat la Euro si nu poate fi in Primera :D ?..ce tare :D

Atletico n-a dat 2 bani pe meciul asta...rusine !

kain
20th May 2007, 23:27
Citeste aici ;)


Fanii lui Atletico o vor pe FC Barcelona campioana:ras-plans:

Surprinzător, suporterii lui Atletico Madrid doresc ca favoriții lor să piardă partida de acasă cu FC Barcelona, de peste două etape. "Dacă bateți pe Barca, nu ne vom mai abona sezonul viitor!", au amenințat aceștia. Ei vor să-i vadă campioni pe catalani, al căror triumf final l-ar digera mai ușor comparativ cu unul al Realului, nesuferind deloc marea rivală din Madrid.
Campania este întreținută de mesaje SMS prin care se solicită tuturor fanilor roș-albi să se mobilizeze pentru a susține un eșec cu actualul lider, preconizîndu-se chiar manifestații ca să se forțeze mîna conducerii clubului. Președintele Gil Marin a dat de înțeles că ar fi de acord: "E și interesul nostru ca Barcelona să devină campioană. Dacă ar cîștiga titlul Real, în Madrid s-ar vorbi numai de ei, ceea ce ar însemna automat să scadă cota noastră". :mda:

Si apoi aici :D


Blaturile nu se fac la asemenea scorurile ,ar fi trebuit sa stii acest lucru daca ai pomenit de blat ;)
Si apropo ,nu confunda meciurile din Romania cu cele din Spania ;)

rapidashul
20th May 2007, 23:28
Au avut ghinionul sa intalneasca o Barcelona dezlantuita :)
Trioul magic functioneaza perfect :D ,poate vor reusi fiecare cate o dubla ,timp mai au ;)) :D

rapidashul
20th May 2007, 23:32
Kainutz ,nu joaca suporterii ,asta e valoarea celor de la Atletico ;) ,in ultimele 4-5 meciuri jucate pe teren propriu nush daca au castigat unul.
Credeai ca daca ne-au batut in ultimele 2 sezoane o sa ne bata mereu ? ,ti-am mai spus ,spre ghinionul lor au intalnit o Barcelona dezlantuita ;) ,sunt sigur ca vom mai marca cel putin un gol ;)

kain
20th May 2007, 23:33
Kainutz ,nu joaca suporterii ,asta e valoarea celor de la Atletico ;) ,in ultimele 4-5 meciuri jucate pe teren propriu nush daca au castigat unul.
Credeai ca daca ne-au batut in ultimele 2 sezoane o sa ne bata mereu ? ,ti-am mai spus ,spre ghinionul lor au intalnit o Barcelona dezlantuita ;) ,sunt sigur ca vom mai marca cel putin un gol ;)

Felicitari atunci :yeah: Sper sa castigati tot pana la final ca si noi ;)

realmadrid.com
20th May 2007, 23:34
Nici suporterii si nici jucatorii nu-si doresc ca Realul sa castige titlul, asa ca...:ok:

Eu zic ca Barca mai marcheaza de 2 ori, nu odata :D


Felicitari atunci Sper sa castigati tot pana la final impreuna cu noi

:happy :D

rapidashul
20th May 2007, 23:40
Totul depinde de meciul vostru de la Zaragoza ,castigati e posibil sa luati campionatu dar daca pierdeti sunt mari sanse sa terminati pe 3 sau 4 ;)

realmadrid.com
20th May 2007, 23:42
Etapa viitoare, jucati cu Getafe, meci destul de greu, Sevilla cu Zaragoza iar Real cu Deportivo....oricare din echipele de mai sus pot produce surprize :ok:

rapidashul
20th May 2007, 23:48
Mdah ,sper ca Deportivo sa faca un meci mare cu voi ,in ultimii ani v-au cam batut pe terenu lor :)
Revenind la meciul cu Atletico scorul este de 0-5 ,asa cum am spus am mia marcat un gol :D
VISCA EL BARCA!!!!

rapidashul
20th May 2007, 23:52
0-6 final :D ,a marcat si Iniesta in min 90 :)

Catalanul
20th May 2007, 23:52
0-6 :) si astfel stabilim rezultatul campionatului si ce mai umilitoare infrangere a lui Atletico in toata istoria sa pe Calderon :)

later edit: cei care vorbesc despre blat n'au nicio treaba cu fotbalul :lol: :ras-plans:

mariomax
20th May 2007, 23:56
set.

realmadrid.com
21st May 2007, 00:05
later edit: cei care vorbesc despre blat n'au nicio treaba cu fotbalul :lol: :ras-plans:

Asa este, felicitari inca o data pt Barcelona, ce meci, ce echipa, ce jucatori :D.......ce adversar :happy


Mdah ,sper ca Deportivo sa faca un meci mare cu voi ,in ultimii ani v-au cam batut pe terenu lor

Se joaca pe Bernabeu :D

rapidashul
21st May 2007, 00:12
Trebuia sa zic ca pe unde v-au prins v-au cam batut in ultimii 2-3 ani :))

kain
21st May 2007, 00:14
Trebuia sa zic ca pe unde v-au prins v-au cam batut in ultimii 2-3 ani :))

Ti-am mai zis si ti-o repet.. felicitari :D Dar nu o sa luam bataie ;)

rapidashul
21st May 2007, 00:16
Pai atunci la un egal toata lumea ar fi fericita :D
1-1 sa fie :)

rocky_da_pebble
21st May 2007, 09:31
Golurile lui Messi :)
http://en.lionelmessi.org/movies.php?itemid=443

dardar_3
21st May 2007, 10:12
Ce marlani astia de la Atletico Madrid...:D...


Rusine!!!!!!!


PS: Sper sa ia Real Madrid titlu sa va zgariati atat voi cat si cei de la Atletico...

realmadrid.com
21st May 2007, 14:42
aia se numeste calitate :ok: ;) voi aveti bulan meci de meci... nici nu imi ajung degetele de la o mana ca sa numar meciurile pe care le-ati castigat in ultimele minute...


Unde e ma calitatea ?...arata-mi si mie, ca nu am vazut deloc in meciul ala.

Golul 1: Offisde clar :ok:
Golul 2: Gafa portar :D
Golul 3: Gafa portar :D
Golul 4: Asta a fost pe bune...
Golul 5: Gafa in aparare, iar portarul ala idiot, in loc sa iasa a ramas in poarta :ok:
Golul 6: Al 2lea gol "curat" :D


Deci, asta a fost calitatea voastra. Portar mai imbecil ca ala n-am vazut, nici Valdes nu e atat de penal in cele mai proaste faze ale lui :ok:

Sasuke Uchiha
21st May 2007, 14:46
FARA CUVINTE :happy :happy
ati umilit cea mai proasta echipa din madrid

Luis Garcia10
21st May 2007, 14:49
Daca era 0-1 mai ziceam..dar 0-6 :confused: NU CRED CA CEI DE LA ATLETICO SI-AU DORIT SA PIARDA CU 0-6 PE TEREN PROPRIU! :D

dardar_3
21st May 2007, 14:52
Pai nu si-au dorit ... pur si simplu au tinut umbra ierbii...:drak:...

Inca de la primul gol...;)...

YoNuTzz
21st May 2007, 15:45
inteleg k cei de la atletico nu doresc s-o vada pe real campioana, dar de aici si pana la 0-6 este cale lunga...
nu cred k poate fi vrb de blat...dak era blat se termina 1-2...

Catalanul
21st May 2007, 16:02
Unde e ma calitatea ?...arata-mi si mie, ca nu am vazut deloc in meciul ala.

ma referream la el clasico... ca tot ai pomenit tu de el ;) messi nu se numeste bulan ci calitate ;)


PS_bulanul a fost messi in meciul cu Real, ala a fost bulanul :ok:





in ceea ce priveste meciul de ieri... am revenit la stilul nostru in sfarsit... asa cum am mai spus... cine vorbeste despre blat in meciul asta ori n-are nicio treaba cu fotbalul ori se uita prea mult la liga 1 :)

georg40
21st May 2007, 16:12
Ceea ce am vazut aseara a fost o reprezentatie de gala, parca am fost la teatru, cadrul era cunoscut trebuia doar sa daruiesc la momentul potrivit aplauzele de rigoare.
A fost un spectacol fotbalistic de inalta clasa, cum nici Barca nu reuseste in fiecare zi, jocul acesteia avand acel ceva care da jocului sare si piper, nu ma refer neaparat la goluri, ci la scanteierile de inteligenta si mare inspiratie.
Atletico Madrid a facilitat acest spectacol prin eroarea tactica de a sta prea departe de adversar, ceea ce in cazul unor jucatori tehnici este un cadou naiv si usuratic, in cazul nostru amendat cu o jumatate de duzina de goluri care mai de care mai frumoase. Cine nu a vazut meciul de aseara poate regreta.

realmadrid.com
21st May 2007, 16:24
Daca blatul inseamna si durere in cot din partea jucatorilor, aia a fost aseara :ok:
Portarul ala nu are ce cauta nici in Liga a 2a din Romania :ok: asa ca nu te mai lauda cu scorul, pt ca n-ai de ce. 4 goluri au fost marcate pe greseli de arbitraj si de portar.

Messi e calitate, marmota ce mai e ? :D..gata, a expirat ?, nu mai dai 2 bani pe el, acum e messi :D.

Cat despre Atletico, suporterii cred ca sunt foarte fericitit, echipa lor este ca Nadal :D

alejandro
21st May 2007, 16:45
ati umilit cea mai proasta echipa din madrid

si sunt multe?:D:D

realmadrid.com
21st May 2007, 20:51
si sunt multe?:D:D

Echipe proaste ?..nu, in Madrid doar pe Vicente Calderon gasesti...mai e una totusi, dar nu in Madrid, joaca pe Nou Camp :D

Catalanul
21st May 2007, 22:03
Echipe proaste ?..nu, in Madrid doar pe Vicente Calderon gasesti...mai e una totusi, dar nu in Madrid, joaca pe Nou Camp :D

exact :) se numeste Getafe, e din Madrid si va juca etapa viitoare pe Camp Nou :D

alejandro
22nd May 2007, 12:00
Echipe proaste ?..nu, in Madrid doar pe Vicente Calderon gasesti...mai e una totusi, dar nu in Madrid, joaca pe Nou Camp :D

Na,ca Valiente a zis ca Atletico e cea mai proasta,deci exista si altele..ce-i drept mai putin proaste din cate imi pot da seama,da' e bine ca exista:D:D

Sasuke Uchiha
22nd May 2007, 13:01
Atletico sezonul asta a fost praf, nu stiu cum au ajuns pe locul 6 dar daca vor juca asa il vor pierde si va fi inca un sezon ratat, e singura echipa proasta din madrid, urmata la mare distanta de getafe :D
portarul a fost de tot rasul...

realmadrid.com
22nd May 2007, 14:13
exact :) se numeste Getafe, e din Madrid si va juca etapa viitoare pe Camp Nou :D

Hai las-o asa si n-o da la intors :D. Getafe vine pe Nou Camp sa mai castige niste puncte :ok:

Si daca Getafe este echipa aia proasta din Madrid, voi ce sunteti ma, daca ati luat-o cu 4-0 :happy :happy :happy...echipa de amatori :D

alejandro
22nd May 2007, 15:29
si voi,astia cu tenisul,cum sunteti,exact dupa atletico?:D:D

realmadrid.com
22nd May 2007, 15:52
Noi suntem aia de pe primul loc, spre dezamagirea ta :ok:

Catalanul
22nd May 2007, 16:54
la egalitate cu cei de pe locul doi :)

realmadrid.com
22nd May 2007, 17:00
Asa este, dar suntem cei care au castigat cele mai multe derby-uri, daca nu ma insel :D..echipa care a tinut barca in sah pe terenul ei si care a batut-o bine pe S.Bernabeu :ok:

Catalanul
22nd May 2007, 22:38
o zi buna sau una proasta o are fiecare... asta nu inseamna ca sunteti cei mai buni...

realmadrid.com
22nd May 2007, 23:19
O zi buna, nu ? :D

Deci atunci cand Barca a umilit Realul pe Bernabeu cu 3-0, voi ati prins o zi buna, iar noi una proasta, jocul vostru s-a bazat doar pe norocul unei zile bune :D...ma bucur sa aud asta :)

rocky_da_pebble
23rd May 2007, 10:06
Valoarea unei echipe se estimeaza in timp nu dupa un singur meci. Din nefericire barca face cam rar meciuri asa bune.... Are jucatori de super'clasa dar echipa nu prea merge. In acest caz zic sa plece antrenorul :). Daca nu castigam titlul nu e tragedie. Important e sa ajungem din nou departe in CP. Visca el Barca

Catalanul
23rd May 2007, 16:29
Eu inca mai am incredere in Rijkaard. E adevarat ca a avut un sezon mai slab insa nu ar trebui sa plece (defapt nici nu va renunta la Barça :)). Eu zic sa mai asteptam sezonul viitor sa vedem ce si cum. Unii jucatori precum Ronaldinho si Deco nu au jucat la randamentul lor maxim, mai ales in ultima perioada....oboseala acumulata de-alungul mondialului zic eu si-a pus cuvantul. Apoi Eto'o si Messi nu au jucat aproape jumatate din sezon lucru care intr-o oarecare masura ne-a dezavantajat.

Ma bucura decizia lui Ronaldinho de a nu participa la Cupa Americii. Astfel va avea timp sa se odihneasca si sa revina in forta incepand cu sezonul viitor :)

Se vehiculeaza multe nume noi precum Henry, De Rossi, Xabi Alonso, Alves sau Abidal. De asemenea Silvinho, Van Bronchorst, Belleti si Motta au slabe sanse de a evolua la Barça sezonul viitor.

Probabil ca vor fi multe schimbar insa important este ca acum sa se axeze pe campionat si sa castige cele 3 "finale" care le-au mai ramas.

realmadrid.com
23rd May 2007, 19:22
Daca dintr-o intamplare un jucator spaniol de la Real ar fi refuzat nationala, mama ce ar fi fost :D...asa vad ca te bucuri ca marmota alege banii in loc sa joace pt Brazilia :)

Catalanul
23rd May 2007, 21:36
si Kaka a renuntat la Cupa Americii... asa ca degeaba il critici pe Ronaldinho ;)

realmadrid.com
24th May 2007, 00:41
Kaka este inca la stadiul in care joaca de placere, marmota de vreo 2 ani a depasit nivelul ala, este la fel ca Beckham, doar o masina de bani :ok:

dardar_3
24th May 2007, 16:48
Kaka spre deosebire de Pele, Ronaldinho, Rubinho... a avut intotdeauna bani... si joaca fotbal din pasiune...;)

alejandro
24th May 2007, 17:29
E din familie bogata?

dardar_3
24th May 2007, 17:34
Dap.:)

realmadrid.com
24th May 2007, 17:37
Sa zicem ca n-a dus lipsa de bani, dar pana la urma, faima o sa-l ajunga, cam asa se intampla cu toti jucatorii mari din ziua de azi...parerea mea :D

Dar cum am spus, Kaka eu zic ca mai are ceva timp pana la faza aia :D

dardar_3
24th May 2007, 18:49
La cat de credincios si de cuminte este Kaka nu cred...


http://www.channel4.com/sport/football_italia/gallery/seventythree9.jpg

Mad_max
25th May 2007, 06:32
se apropie inca o etapa de foc in primera..........sa speram ca se schimba liderul la sfarsitul ei, am incredere in depor si cred ca poate sa ii incurce pe real
oricum realu NU MERITA campionatul, pentru ca 90% din campionatul asta a jucat slab, foarte slab chiar si a avut noroc cu carul mai ales in ultimele 3 meciuri, sper sa mai aiba si ei ghinion asa cum am avut noi cu betis.
nu zic ca noi am rupt gura targului dar am fost sus acolo cel mai mult si meritam locul 1

rocky_da_pebble
25th May 2007, 07:43
io il urasc pe Ronaldinho. i s'a dat mereu prea multa atentie desi nu m'a impresionat niciodata. doar dintii de el. vreau sa plece ...

realmadrid.com
25th May 2007, 14:21
@mad_max

Daca noi am fi jucat asa slab, voi cum pana mea ati jucat ma ? Daca o echipa slaba ca noi castiga campionatul, rusine voua...valorilor :ok:. Mai dispareti cu textele astea, n-ati fost in stare sa castigati derby-urile de pe teren propriu si vbiti de noi.

Si eu am incredere in Getafe si sper sa va rupa gura pt a 2a oara, prea aveti impresia ca voi meritati totul :ok:

Singura echipa din cele 3 care merita titlul pt parcursul intregului sezon, este Sevilla, nu voi :ok:
Cel putin Real a revenit pe final si daca iti aduci bine aminte, acum 2 ani, in retur am avut cele mai multe puncte, dar in tur am fost dezastru si de aia ati castigat titlu. Acum, am revenit pe final, dupa ce in tur am jucat la fel de prost...problema (voastra) este ca si voi ati jucat slab, atat in tur cat si in retur.

Vise placute falsilor !

Bogdy LFC
25th May 2007, 14:44
@mad_max

Daca noi am fi jucat asa slab, voi cum pana mea ati jucat ma ? Daca o echipa slaba ca noi castiga campionatul, rusine voua...valorilor :ok:. Mai dispareti cu textele astea, n-ati fost in stare sa castigati derby-urile de pe teren propriu si vbiti de noi.

Si eu am incredere in Getafe si sper sa va rupa gura pt a 2a oara, prea aveti impresia ca voi meritati totul :ok:

Singura echipa din cele 3 care merita titlul pt parcursul intregului sezon, este Sevilla, nu voi :ok:
Cel putin Real a revenit pe final si daca iti aduci bine aminte, acum 2 ani, in retur am avut cele mai multe puncte, dar in tur am fost dezastru si de aia ati castigat titlu. Acum, am revenit pe final, dupa ce in tur am jucat la fel de prost...problema (voastra) este ca si voi ati jucat slab, atat in tur cat si in retur.

Vise placute falsilor !

Take it easy!!! Echipa care merita titlul in Spania si in orice alt campionat este echipa care joaca bine orice meci...si in turul si in returul campionatului respectiv :galben:

Mad_max
25th May 2007, 21:41
@mad_max

Daca noi am fi jucat asa slab, voi cum pana mea ati jucat ma ? Daca o echipa slaba ca noi castiga campionatul, rusine voua...valorilor :ok:. Mai dispareti cu textele astea, n-ati fost in stare sa castigati derby-urile de pe teren propriu si vbiti de noi.

Si eu am incredere in Getafe si sper sa va rupa gura pt a 2a oara, prea aveti impresia ca voi meritati totul :ok:

Singura echipa din cele 3 care merita titlul pt parcursul intregului sezon, este Sevilla, nu voi :ok:
Cel putin Real a revenit pe final si daca iti aduci bine aminte, acum 2 ani, in retur am avut cele mai multe puncte, dar in tur am fost dezastru si de aia ati castigat titlu. Acum, am revenit pe final, dupa ce in tur am jucat la fel de prost...problema (voastra) este ca si voi ati jucat slab, atat in tur cat si in retur.

Vise placute falsilor !

hehe te cam ataci nu iti convine adevarul, dar stii prea bine ca noi desi nu am fost constanti ca alta data am facut si meciuri bune si am reusit sa ne mentinem sus mai mult timp decat oricine si am castigat derbyul cu sevilla spre dezamagirea ta si in plus de asta din cate stiu eu campionatul spaniei are 20 de echipe nu 3-4 si cu toate trebuie sa joci la fel ca sa castigi si noi am scos cele mai multe puncte pe teren propriu plus ca avem un golaveraj care va face de rusine:yeah: .....semanati cu juventus care castiga pe final de meci nu cu realul de acum 4-5 ani care castiga lejer si facea spectacol

realmadrid.com
26th May 2007, 17:50
Tu unde vezi meciul ?, pe livescore ?. Da, ma atac, dar nu pt ca spui tu adevarul, ci pt ca vorbesti prostii.

Cand ai dominat tot meciul si ai ghinion sa te egaleze aia, sau sa te conduca, iar apoi faci totul pt a castiga..si golul vine pe final, care e faza ?.

Voi vorbiti, ca aveti o gramada de meciuri castigate la limita, in care marcati golul in prima repriza si apoi sunteti dominati tot restul meciului. Asa ati facut si cu Betis, ati dat un gol si gata...si pe final...tzeapa.

Singura echipa care merita titlul din Spania, este Sevilla, nu voi :ok:. Care e diferenta dintre voi si noi ?, noi am revenit pe final, cand deja credeai ca ati luat titlul, iar voi, ati pierdut o gramada de puncte in meciuri pe care normal nu trebuia sa aveti probleme.

2-0 si 3-3 (0-1,1-2,2-3)...se vede ca nu mai sunteti ce ati fost anul trecut sau acum 2 ani :ok:

unic_jul
26th May 2007, 23:27
mama ce la face barca la astia de la getafe.ii sufoca nu gluma.o sa fie un final de campionat super.sa castige cea mai buna


ce nebunieeeee rosu Ronaldinho.galben eto'o.ce face arbitrul asta.in locul lui nu as mai iesi de la vestiar si pt repriza a 2 a .e depasit total.

iar a inceput nebunia cu ratarile.bine a zis comentatorul englez: parca e protejata poarta de un scut

ce meci .ce meci.... se vede ca se joaca pt locul 1.

mariomax
27th May 2007, 00:51
ronnie nu merita rosu. un meci care a incaput promitator si s-a terminat un chin.
dar din cenusa din seara asta o sa se nasca un nou titlu. o sa vedeti. :ok:

Catalanul
27th May 2007, 01:02
cat de penali pot sa fie astia de la Getafe... au jucat la rupere tot meciu :mda: ma mira faptul ca nu au avut niciun eliminat... in primele 30 de minute Ronaldinho a fost "tocat" de fundasii lui Getafe iar arbitru s-a facut ca nu vede nimic... pentru ca apoi la o intrare mai urata a brazilianului acesta sa primeasca cartonasul rosu :mda:

etapa viitoare cu Espanyol nu va juca nici el si nici Eto'o insa o sa am incredere in Messi (care azi a facut un meci foarte bun) si compania :)

Visca el Barça!

realmadrid.com
27th May 2007, 01:43
Baietzii mei, n-a fost off-side ? :D...eu asa am vazut :ok:. Ronnie a lovit, de ce nu merita rosu ?...sau la barca ai voie sa lovesti :D ?

Catalanul
27th May 2007, 01:54
n-a fost deloc off-side! ronaldinho era in spatele mingii in momentul in care Eto'o i-a dat pasa!

realmadrid.com
27th May 2007, 01:56
Si Ruud n-a lovit mingea cu mana, a dat cu piciorul. Offiside clar :ok:

Mad_max
27th May 2007, 06:39
Si Ruud n-a lovit mingea cu mana, a dat cu piciorul. Offiside clar :ok:

eee acu macar fii corect...chiar el(van nistelrooy) a recunoscut ca a atins migea cu mana, cel putin asa scrie in ziarele iberice.

georg40
27th May 2007, 12:32
Golul a fost in ordine, mai multe repetari au aratat clar ca pozitia lui Ronaldinho a fost corecta.

Eu vreau insa sa scriu aici despre altceva.
Acest Ronaldinho, un jucator intradevar de mare clasa, a comis un gest nesportiv greu de inteles pentru un sportiv de talia si pretentiile lui. Este clar, el este adesea vanat de adversari, adesea este faultat chiar brutal, dar chiar si asa el nu are dreptul sa-si piarda capul. A fost eliminat, va fi probabil suspendat, aducand prejudicii grave echipei sale.

Mai trebuie spus, ca si la acest meci, ca la multe alte jocuri din liga spaniola a lipsit din teren doar un tauras...

realmadrid.com
27th May 2007, 12:44
eee acu macar fii corect...chiar el(van nistelrooy) a recunoscut ca a atins migea cu mana, cel putin asa scrie in ziarele iberice.


Ruud a atins mingea cu mana, am zis la misto :D. Intradevar, n-a fost off-side..greseala mea :ok:

Dar cartonas rosu a meritat :ok:

kain
27th May 2007, 12:53
Barcelona nu a castigat clar meciul.. si voi va luati de noi care am batut cu 3-1.. Mi-as vedea de treburile mele in locul vostru.. A fost hentz? Asta este.. si-a cerut scuze dupa meci.. si Maradona a dat gol cu mana la un campionat mondial.. ;)

Catalanul
27th May 2007, 13:41
nu am castigat clar... dar am dominat meciul iar Getafe nu ne-a creat deloc probleme... si asta avand in vedere faptul ca am jucat inca din minutul 30 cu un om mai putin... asa ca victoria a fost una muncita!

realmadrid.com
27th May 2007, 14:16
A fost muncita :D ?...pai asa au fost si victoriile noastre, in care am alergat tot meciul sa marcam 2,3 goluri...nu unul singur ca voi :ok:, deci gura mica ;)

Daca marmota e batuta-n cap si a reactionat asa, asta este.



Surprinzator, Getafe putea egala in minutul 61, cand Pachon l-a facut mare portar pe Valdes, ratand dintr-o pozitie excelenta. Profitand de superioritatea numerica, dar si de greseala lui Puyol, Manu i-a pasat lui Pachon, dar Oleguer a salvat de pe linia portii, iar meciul s-a terminat cu victoria "extraterestrilor", care ajung astfel la 72 de puncte in Primera Division, egaland-o pe Real Madrid.

Deci, se putea si un egal :ok:

Sasuke Uchiha
27th May 2007, 18:26
din min 40 catalane, nu 30
getafe a avut doua ocazii uriase si meciul s-ar fi putut termina egal foarte usor
sa vedem cu espanyol ce faceti :mda:
rosu fara discutie la dintos

Catalanul
27th May 2007, 22:37
Deci, se putea si un egal :ok:

pai vad ca ols a mentionat singurele ocazii pe care le-a avut Getafe... insa daca te-ai uitat la meci sunt convins ca ai vazut si ocaziile ratate de Barça care au fost de doua ori mai multe... asa ca nu mai are rost sa discutam... Barça a castigat meritat si chiar lejer asta in ciuda faptului ca a jucat cu un om mai putin mai bine de o repriza.

Sasuke Uchiha
27th May 2007, 23:04
lejer rau de tot, tinand cont ca in repriza secunda au trecut de 3-4 ori de mijlocul terenului :D

Nixx
28th May 2007, 02:05
Si unde ai vazut meciul? Pe activescores? Barca ar fi putut face 2-0 de cel putin 4 ori in 10 oameni.

Sasuke Uchiha
28th May 2007, 02:08
poate acolo l-ai vazut tu, eu la tv

Nixx
28th May 2007, 02:25
Si atunci pentru cine faci tu afirmatia de mai sus? Banuiesc ca majoritatea celor de pe forum au posibilitatea sa vada meciurile. In primele 30 min din repriza a doua Barca a fost clar peste Getafe.

realmadrid.com
28th May 2007, 11:45
pai vad ca ols a mentionat singurele ocazii pe care le-a avut Getafe... insa daca te-ai uitat la meci sunt convins ca ai vazut si ocaziile ratate de Barça care au fost de doua ori mai multe... asa ca nu mai are rost sa discutam... Barça a castigat meritat si chiar lejer asta in ciuda faptului ca a jucat cu un om mai putin mai bine de o repriza.

N-am zis ca voi nu ati avut ocazii :D. Dar Getafe putea sa egaleze si ea...acum asta e.

Tot ce am remarcat, este ca tu ai spus ca asta e o victorie muncita, fata de cele pe care Real e obtine in min. 90, dar domina tot meciul si are si ghinion :ok:. Ala nu e bulan, bulan e atunci cand o echipa dominata reuseste sa obtina un egal sau chiar victorie :ok:

Catalanul
30th May 2007, 15:44
Asa vor arata echipamentele Barçei sezonul viitor :)

Primul

http://img502.imageshack.us/img502/2381/maillotbarca0708fr1.jpg

Al Doilea

http://maillots-20072008.skyrock.com/pics/913134172.jpg

Al Treilea

http://maillots-20072008.skyrock.com/pics/913238376.jpg

realmadrid.com
31st May 2007, 12:37
Cel albastru e marfa :D. Oricum, fatza de cele fosforescente, de zici ca erati de la circulatie, astea sunt acceptabile :D

Catalanul
31st May 2007, 15:39
Ala albastru imi place si mie :) o sa il iau de indata ce o sa apara :yeah: si ala fosforescent a fost fain ;)

Bogdy LFC
31st May 2007, 20:20
Cel mai fain pare cel alb...pare asa mai clasic:D

realmadrid.com
31st May 2007, 20:29
Cel mai najpa e primul :D

rocky_da_pebble
31st May 2007, 23:50
Cel albastru e marfa :D. Oricum, fatza de cele fosforescente, de zici ca erati de la circulatie, astea sunt acceptabile :D

Ala fosforescent e greu de purtat pe strada :D Am unu' cu Messi :yeah:

realmadrid.com
1st June 2007, 00:35
De ce ?...incurci circulatia cand treci strada :D ?..opresti masinile :D ?

pinki
1st June 2007, 11:48
dragutele tricourile.

Catalanul
1st June 2007, 13:08
In Cupa Cataluñiei Barça s-a calificat in finala in urma victoriei de ieri, 4-3 cu Tarragona. Au marcat pt noi Giovani dos Santos (2), Matellán(autogol) si Ezquerro.

Finala se va juca martia viitoare cu Espanyol.

Bogdy LFC
1st June 2007, 13:17
In Cupa Cataluñiei Barça s-a calificat in finala in urma victoriei de ieri, 4-3 cu Tarragona. Au marcat pt noi Giovani dos Santos (2), Matellán(autogol) si Ezquerro.

Finala se va juca martia viitoare cu Espanyol.

Cred totusi k mai important este meciul din campionat dintre aceste 2 echipe:D

Catalanul
1st June 2007, 13:21
pentru Barça bineinteles :D pt espanyol nu prea cred (asta daca nu va primi vreo prima de la real :D)... los 'pericos' vor lupta pentru singurul trofeu la care mai pot aspira sezonu asta: Cupa Cataluña.

Bogdy LFC
1st June 2007, 13:23
pentru Barça bineinteles :D pt espanyol nu prea cred (asta daca nu va primi vreo prima de la real :D)... los 'pericos' vor lupta pentru singurul trofeu la care mai pot aspira sezonu asta: Cupa Cataluña.

Intr-adevar,adik in locul lui Rijkaard as baga NUMAI rezervele in meciul de marti:)

Catalanul
1st June 2007, 13:25
asa o sa si faca :) ieri Dos Santos a rezolvat meciul... la pauza pierdeam cu 2-0, apoi a intrat el si a reusit sa egaleze in doar 2 minute :)

alejandro
1st June 2007, 13:26
Catalane,am impresia ca vrei sa ne consolam cu cupa asta:ciocan:

Catalanul
1st June 2007, 13:38
crezi ca am innebunit ? :D cupa asta va fi a Barçei B daca o va castiga :P adevarata Barça sper sa ia campionatul din nou :)

alejandro
1st June 2007, 15:25
Totul se va decide in penultima etapa...cred.

zeze
1st June 2007, 18:05
Totul se va decide in penultima etapa...cred.

un final nebun ... sa nu pierdeti nici un minut din cele 180 care au mai ramas... cine va iesi campioana ?

Sasuke Uchiha
1st June 2007, 22:08
In Cupa Cataluñiei Barça s-a calificat in finala in urma victoriei de ieri, 4-3 cu Tarragona. Au marcat pt noi Giovani dos Santos (2), Matellán(autogol) si Ezquerro.


probabil ca va fi singurul trofeu pe care o sa-l castigati sezonu asta :D

Bogdy LFC
1st June 2007, 22:26
probabil ca va fi singurul trofeu pe care o sa-l castigati sezonu asta :D

Eu sper sa ia si titlul:ok:

Catalanul
3rd June 2007, 20:45
Transferurile cele mai importante pe care vrea sa le faca Barça:

http://www.sport.es/vivo/recursos/fotos/foto_221720_CAS.jpg

Abidal este ca si transferat, francezul a declarat ca vrea sa lase Lyon-ul pt. a veni la Barça... ramane de vazut suma pentru care va ajunge la noi.

Yaya Toure este alesul lui Rijkaard pentru postul de pivot, dat fiind faptul ca Edmilson si Motta nu sunt jucatori de talia Barçei.

Iar Henry este transferul 'bomba' pe care vor sa-l faca oficialii Barçei. Momentan se negociaza... sa vedem ce va iesi :)

realmadrid.com
3rd June 2007, 22:07
Iar il luati pe Henry :D ?..eu cred ca o sa ramaneti fara transferul "bomba" :D.

Catalanul
6th June 2007, 00:56
Barça a castigat Cupa Catalunyei impunandu-se la penalty-uri (5-4) dupa ce la sfarsitul celor 90 de minute de joc scorul a fost 1-1.

Sambata sper sa sarbatorim castigarea campionatului :D

maldini
6th June 2007, 01:38
Iar Henry este transferul 'bomba' pe care vor sa-l faca oficialii Barçei. Momentan se negociaza... sa vedem ce va iesi :)

Pe Henry il luati dupa ce pleaca Ronaldinho la AC MILAN :drak: Cu 100 de milioane de euro puteti lua si pe Henry si pe Abidal si pe Toure :evil:

Catalanul
6th June 2007, 14:34
putem sa ii luam pe toti trei si fara sa plece Ronaldinho :D :evil:

zeze
7th June 2007, 18:53
cu Abidal, Toure, Henry si Ronaldinho Barça va spulbera tot la anu, insa cum ii joaca Rijkaard pe toti, sau pe cine va lasa pe bara... ramane de vazut?

Mad_max
8th June 2007, 06:22
ai uitat de eto'o care a mai infirmat inca o data acum vreo 2 zile zvonurile care l-ar da plecat la milan.jucatorul a insistat in cotidianul sport ca nu va pleca de la barca, cel putin nu anul asta.
ce atac am avea daca l-ar transfera pe henry........WOW

pinki
8th June 2007, 19:36
hmm... da' mie nu-mi place henry

Mad_max
8th June 2007, 19:40
din ce punct de vedere nu-ti place........ca fotbalist eu zic ca nu exista echipa care sa nu si-l doreasca, e super jucator

maldini
8th June 2007, 19:49
putem sa ii luam pe toti trei si fara sa plece Ronaldinho :D :evil:

Ma lasi...ati castigat la Loto? :D Ar cam trebui sa sti ca financiar nu stati chiar bine...Oricum a ramas putin , astept sa pierdeti titlul si atunci nu imi mai fac probleme de venirea lui Ronaldinho la Milan :ok:

pinki
8th June 2007, 20:04
ca fotbalist nu-mi place. ma enerveaza :D

maldini
8th June 2007, 20:39
Ce suparat este...Maine va pierde si titlul fara sa joace :drak: Lasa ca-l consoleaza Berlusconi in 2 saptamani cu 100 de milioane de euro :evil:

Sasuke Uchiha
8th June 2007, 22:44
sper sa ai dreptate

Catalanul
8th June 2007, 23:16
maldini... eu inteleg ca asta e cea mai mare dorinta a ta :D dar mai bine nu'ti fa atatea sperante... Ronaldinho a repetat de nshpe mii de ori ca se simte bine la Barça si nu are motive sa plece... Indiferent daca vom castiga sau nu campionatul in sunt sigur ca va ramane la noi... :ok:

in fine... maine nu va juca brazilianul insa sunt convins ca vom castiga :) acum ramane doar ca zaragoza sa ne dea o mana de ajutor :D

milanezu
9th June 2007, 22:33
0-1 tamudo va scoate titlul din cap.
barca au pierdut titlul pe mana lor.

maldini
9th June 2007, 22:36
0-1 tamudo va scoate titlul din cap.
barca au pierdut titlul pe mana lor.

Nu mai pune paie pe foc :evil:

maldini
9th June 2007, 22:46
Gol Messi cu MANA :rosu: Chiar nu puteti castiga altfel ? :happy

Sasuke Uchiha
9th June 2007, 22:49
daca se va termina asa atunci barsa va castigat aceast campionat din cauza arbitrilor
sunteti incredibili :rosu: :rosu:

mariomax
9th June 2007, 22:49
numai goluri a la Maradona :yeah:


daca se va termina asa atunci barsa va castigat aceast campionat din cauza arbitrilor
sunteti incredibili :rosu: :rosu:

barsa ii ceva localitate cred...:lol:


daca se va termina asa atunci barsa va castigat aceast campionat din cauza arbitrilor
sunteti incredibili :rosu: :rosu:

la cine te adresezi cand zici ca sunteti incredibili :angry:

maldini
9th June 2007, 22:58
La FC Barcelona...Messi a inscris gol cu MANA :rosu: Daca nici pe descultii astia nu puteti sa-i bateti fara arbitrii ...:happy

lucian_iasi
9th June 2007, 23:02
Barcelona pe primul loc :yeah: :yeah: :yes: :yes:
realu va termina pe 3..si sevilla va depaseste :evil: :evil: :drak: :drak: :D



@maldini:''descultii astia'' au jucat finala cupei uefa...:rolleyes:

maldini
9th June 2007, 23:04
Barcelona pe primul loc :yeah: :yeah: :yes:

realu va termina pe 3..si sevilla va depaseste :evil: :evil: :drak: :drak: :D :rolleyes:

PRIN FURT PE PRIMUL LOC !!! RUSHINIKAAA !!! :rosu:

Andreiy
9th June 2007, 23:12
mooor de ciuda! am incercat pe rojadireca.com sa vad macar barca sau real una dina astea 2 si canci...nu reusesc :((

voi unde vedeti?

rapidashul
9th June 2007, 23:13
A fost mana lui Dumnezeu ,oricum mai marcam 2 goluri pana la final ,stai tu linistit ca nu se termina 1-1 ;)

Nexus
9th June 2007, 23:14
mooor de ciuda! am incercat pe rojadireca.com sa vad macar barca sau real una dina astea 2 si canci...nu reusesc :((

voi unde vedeti?

http://www.myp2p.eu/Saturday.htm

instaleaza sopcast
e realul

lucian_iasi
9th June 2007, 23:17
A fost mana lui Dumnezeu ,oricum mai marcam 2 goluri pana la final ,stai tu linistit ca nu se termina 1-1 ;)

Deja e 2-1 :D :D :D :yeah:

Nexus
9th June 2007, 23:23
1-1 la zaragoza.

2-1 fenomenal gol !!!!

rapidashul
9th June 2007, 23:24
2-1 ,a marcat din nou D Milito ;)) ,probabil viitorul atacant al extraterestrilor ;)) :D:D:D:D

Andreiy
9th June 2007, 23:24
nu-mi merge nici sopcast, iar pe ppstream nu se conecteaza pe niciuna...:( asta e...

maldini
9th June 2007, 23:28
Vezi daca nu ai BOOM TV :drak:

Andreiy
9th June 2007, 23:31
sa nu aud de hotii aia! hua!

Datenshi
9th June 2007, 23:34
sopcast pe shtv decalat doar cu 1 min.

Andreiy
9th June 2007, 23:35
las` ca f. curand ajunge fibra optica pe rds si la iasi si discutam atunci :D

Sasuke Uchiha
9th June 2007, 23:49
incredibil egaleaza realu, egaleaza espanyol !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
se face dreptate :yeah: :yeah: :yeah:

Andreiy
9th June 2007, 23:49
care-s scorurile ? :D

rapidashul
9th June 2007, 23:49
Doamne ,nu-mi vine sa cred ca pierdem titlul in min 90 :((((((((((((((((((((((

Sasuke Uchiha
9th June 2007, 23:50
care-s scorurile ? :D

2-2 in ambele meciuri :yeah:
incredibil, casillas plangea saracul...
sa terminat meciul lui barsa , au facut egal, REALU LIDER !!!!

maldini
9th June 2007, 23:51
2-2 :evil: :drak:

Andreiy
9th June 2007, 23:52
stati calmi toti :)
nimic nu este pierdut. e clar ca titlul se va decide in ULTIMA etapa. orice e posibil.
sevilla ce-a facut? :D

Sasuke Uchiha
9th June 2007, 23:52
nici cu ajutorul arbitrilor nu au putut sa castige :rosu:




sevilla ce-a facut? :D

0-0 cu mallorca

Datenshi
9th June 2007, 23:52
Bine Tamudo. :yeah:

Andreiy
9th June 2007, 23:56
nici cu ajutorul arbitrilor nu au putut sa castige :rosu:



0-0 cu mallorca

este clar, titlul se va da in 3, ultima etapa:
Real Madrid, Barcelona si Sevilla vor lupta! ce lupta!

Cappone
9th June 2007, 23:57
bravo espanol!

Andreiy
9th June 2007, 23:58
cand se disputa ultima etapa?

mariomax
9th June 2007, 23:58
gol de fraieri...
si asta si cel cu betis...
asta e...
pacat numa ca va castiga real, o echipa de tot ...

lucian_iasi
9th June 2007, 23:59
@Andy: Pe 17 iunie

Andreiy
9th June 2007, 23:59
dar de unde stii ca va castiga real? se joaca in ultima etapa titlul!! orice e posibil. ar fi culmea real si barca sa lupte si sa castige sevilla
"2 se bat si al 3-lea castiga":happy

Sasuke Uchiha
10th June 2007, 00:02
Andy, ar fi chiar incredibil daca se va intampla ce zici tu, insa greu, brasa joaca cu nastic, echipa deja retrogradata si realu joaca pe propriul teren cu mallorca , greu sa piarda

maldini
10th June 2007, 00:02
gol de fraieri...
si asta si cel cu betis...
asta e...
pacat numa ca va castiga real, o echipa de tot rahatu...


NU tin cu Real dar Barcelona azi nu merita egalul , primul gol al lui Messi a fost inscris cu MANA :rosu: Deci nu stiu care e mai de tot rahatul :drak:

In ultima etapa castiga toate 3 :evil: => Real campioana :ok:
R. Madrid -- Mallorca
Sevilla -- Villarreal
Nástic -- Barcelona

Mihai
10th June 2007, 00:03
pacat numa ca va castiga real, o echipa de tot ...

O echipa de tot ce:D?

Messi a dat primul gol de la voi cu mana:headbang: Nu stiu cum nu a vazut arbitrul. Foarte bun Tamudo azi, s-a vazut si lipsa lui Ronaldinho... dar asta e:D si Real a jucat fara Beckham atata timp, si din pacate s-a vazut asta:(.

Sasuke Uchiha
10th June 2007, 00:05
probabil ca vor fi schimbari majore daca barsa nu va castiga titlul, eto'o sau ronaldinho , unul dintre ei probabil ca va pleca

jucatorii de la zaragoza au pierdut o prima de 100.000 € de om

Andreiy
10th June 2007, 00:05
Andy, ar fi chiar incredibil daca se va intampla ce zici tu, insa greu, brasa joaca cu nastic, echipa deja retrogradata si realu joaca pe propriul teren cu mallorca , greu sa piarda

gandeste-te ca mai este doar o etapa, unde absolut orice e posibil.
e suficient barca si real sa prinda o zi proasta si sa nu bata, si sevilla sa prinda o zi magica. :) vom vedea, insa...sevilla nu este de neglijat
ar fi incredibil intr-adevar! un adevarat soc :rolleyes:

Datenshi
10th June 2007, 00:06
O echipa de tot ce:D?

Messi a dat primul gol de la voi cu mana:headbang: Nu stiu cum nu a vazut arbitrul.

E, la ei un mic ajutor din partea arbitrilor e by default in ultimele sezoane.

Nixx
10th June 2007, 00:07
Nu pot sa cred... Asta e un campionat pierdut de Barca, nicidecum castigat de real. Acum nu pot sa-mi dau seama, ori real are un noroc incredibil, ori Barca un ghinion teribil.

Mihai
10th June 2007, 00:08
gandeste-te ca mai este doar o etapa, unde absolut orice e posibil.
e suficient barca si real sa prinda o zi proasta si sa nu bata, si sevilla sa prinda o zi magica. :) vom vedea, insa...sevilla nu este de neglijat
ar fi incredibil intr-adevar! un adevarat soc :rolleyes:

Mie mi se pare aproape imposibil sa ia Sevillia campionatu:). Stiu ca are sanse dar dupa parerea mea sunt doar teoretice, este imposibil ca una din Barca sau Real sa nu castige:).

@Nixx Capello are bulan incredibil:D Sa nu uitam ce bulan avea si la Juve:), Eu zic ca e un campionat castigat cu MARE noroc de Real:D

maldini
10th June 2007, 00:09
Nu pot sa cred... Asta e un campionat pierdut de Barca, nicidecum castigat de real. Acum nu pot sa-mi dau seama, ori real are un noroc incredibil, ori Barca un ghinion teribil.


Ghinion ? Asa se numeste FURTUL acum ? Ati facut EGAL azi pentru ca Messi a inscris cu MANA :rosu: Real a facut egal pe merit :ok:

sun
10th June 2007, 00:09
da' ce fraieri Sevilla, daca bateau la Mallorca erau la egalitate cu Barca si Real. Cred ca se gandesc ca e un razboi prea mare pentru ei ...

Nixx
10th June 2007, 00:11
Ghinion ? Asa se numeste FURTUL acum ? Ati facut EGAL azi pentru ca Messi a inscris cu MANA :rosu: Real a facut egal pe merit :ok:

Si penalty-ul la Eto'O cat de clar trebuia sa fie ca sa amintesti de el?

realmadrid.com
10th June 2007, 00:36
Vai...mana lui Dumnezeu..incredibil !!!...chiar este Maradona :happy

Cum se spune la hotzie in spaniola :D ?...sau....cum se traduc vorbele astea: "Barcelona, cabrón, saluda al campeón !" ? :D

Andreiy
10th June 2007, 00:37
la dron sau nush exact cum se scrie :D
ladron...
ceva de genu...am auzit la tv :D

realmadrid.com
10th June 2007, 00:42
Nu pot sa cred... Asta e un campionat pierdut de Barca, nicidecum castigat de real. Acum nu pot sa-mi dau seama, ori real are un noroc incredibil, ori Barca un ghinion teribil.

Stiam, normal...asa este, noi avem meritul ca sunteti voi fraieri si nu puteti sa castigati 2 meciuri.

Ati pierdut campionatul...sa zicem, cu 2-0 pe Bernabeu si 3-3 pe Nou Camp. Va doresc o victorie etapa viitoare :ok:

Catalanul
10th June 2007, 00:44
bah mai lasati-ma cu mana lui Messi ca daca ne uitam etapa trecuta si realul a marcat in urma unui hent... nimeni nu a zis nimic


incredibil cat ghinion putem sa avem... 4 puncte pierdute de noi in ultimele minute... 100000 castigate de real in minutul 90++++++.... asta e... ghinion teribil... asa cum a spus si Nixx... acest campionat este pierdut de noi nicidecum castigat de real

in fine... etapa viitoare nu imi fac mari sperante

realmadrid.com
10th June 2007, 00:47
Hai fa 3 ture :D. Noi etapa trecuta am castigat cu 3-1, de aia n-a zis nimeni nimic. Daca era 2-1, faceati o gura timp de 3 sezoane de acum incolo.

Ati marcat cu mana si gata :ok:...daca n-o baga Messi cu mana, pierdeatzi meciul.

Asta e, ramaneti voi cu kktul mancat, ca de obicei, si spuneti ca voi ati pierdut campionatul :ok:. Hai, bafta..si vorbim la anul.

Catalanul
10th June 2007, 00:53
nu conteaza cu cat ati castigat etapa trecuta... primul gol l'ati marcat tot in urma unui hent si nu a facut nimeni atata tam-tam

milanistii frustrati in schimb au venit sa faca misto de Barça in speranta ca visul lor de o viata se va implini... vor avea insa o mare deceptie deoarece atat Ronaldinho cat si Eto'o vor ramane la Barça indiferent de ce se va intampla saptamana viitoare

realmadrid.com
10th June 2007, 00:54
Dupa cum vorbesti, nu stiu care sunt asa frustrati in momentul asta :D. Milan de la retrogradare a ajuns cu Liga, voi...de la campioana Europei...ati ajuns cu Cupa Cataluniei.

Si conteaza, pt ca daca castigi la scor, nu se mai vorbeste asa mult despre o gafa a arbitrului, dar cand golul ala va salveaza de la infrangere...

Catalanul
10th June 2007, 00:58
sa fim seriosi... milan din serie B a ajuns cu ajutorul tribunalelor in CL...

insa aici vorbim despre Barça... probabil meciul de azi reflecta senzatia pe care a dat'o Barça de-alungul sezonului... a fost tot timpul cu un pas inainte tuturor insa pe sfarsit lipsa de concentrare a facut ca acest sezon sa fie unul dezastruos pentru noi si magnific pt real madrid avand in vedere ca de 4 ani nu au mai cucerit niciun titlul... acest campionat este pt ei ca si o CL

realmadrid.com
10th June 2007, 01:03
Nu, acest campionat este doar un campionat :ok:. Stai tu linistit, 4 ani nu sunt 6, ti-am zis :D.

Este un sezon magnific doar pt ca in iarna nu aveam nici o sansa, iar acum suntem foarte aproape de un titlu. N-ati fost in fatza tuturor, Sevilla a fost mereu langa voi. Si..cum ziceai tu, titlul s-a jucat la acel 3-3 pe Nou Camp, cand n-ati fost in stare sa castigati :D

Catalanul
10th June 2007, 01:05
titlul l'am pierdut pe mana noastra... asta trebuie sa recunosti si tu

2 victorii ratate in extremis (cu betis si acum cu espanyol) in schimb voi vreo 3 victorii si un egal obtinute in ultimele minute... asta a fost singura diferenta... "norocul campionilor" a fost cu voi...

realmadrid.com
10th June 2007, 01:07
Cum ma ati ratat victoria in ultimul minut, cand voi ati egalat cu mana :D ?...asta a fost bulan, nu ghinion :ok:

De ce sa recunosc ?...am castigat si cu Valencia, Sevilla...cu voi egal...ce mai vrei :ok:

maldini
10th June 2007, 01:13
nu conteaza cu cat ati castigat etapa trecuta... primul gol l'ati marcat tot in urma unui hent si nu a facut nimeni atata tam-tam

milanistii frustrati in schimb au venit sa faca misto de Barça in speranta ca visul lor de o viata se va implini... vor avea insa o mare deceptie deoarece atat Ronaldinho cat si Eto'o vor ramane la Barça indiferent de ce se va intampla saptamana viitoare

Frustrati ? Esti paralel cu fotbalul !!! SANTEM PESTE VOI , SANTEM REGINA EUROPEI 2007 , NE COMPARAM DOAR CU REAL MADRID !!! Barcelona mai are mult pana sa ajunga la nivelul nostru asa ca mukles !
Ronaldinho vine oricum la AC MILAN vara asta vei vedea:D Ca ati pierdut titlul ma bucura dar nu din cauza asta vine...vine ptr bani , adica salariu mai mare + 100 de milioane de euro + posibilitatea de a juca cu KAKA si RONALDO :ok:

Sasuke Uchiha
10th June 2007, 01:22
acest campionat este pierdut de noi nicidecum castigat de real


vai... serios ?!
realu este pe primul loc pe merit si nu este dusa de mana de arbitri precum barca, realu pana la meciul cu zaragoza din 30 de puncte obtinuse 27 iar cele 3 pe care l-au pierdut au fost cele furate din meciul cu racing, nu e vina realului ca primiti voi gol in minutu 90 :happy
din cele 7 titluri pe care zicea laporta ca o sa le castigati sezonul asta, l-ati castigat pe cel mai important, cupa catalunya :happy

Andreiy
10th June 2007, 01:24
Licitația pentru Chivu continuă. Iar Inter simte presiunea tot mai insistentă venită dinspre Spania pentru transferul fundașului român. FC Barcelona se apropie de pretențiile Romei și ar fi dispusă să plătească 18 milioane de euro ca să-l aducă în această vară pe "Camp Nou" pe căpitanul "naționalei". Cu doar două milioane sub ultimul preț anunțat de clubul "giallorosso".

Catalanii ar vrea să includă în afacere un jucător la schimb, primul pe listă fiind Sylvinho. Sau, în cazul în care italienii îl refuză pe fundașul stînga brazilian, Barcelona e gata să-l ofere la alegere pe Belletti, Motta ori Gudjohnsen. Variantă de care Roma nu e încîntată, dorind să obțină pe Chivu numai bani, pentru a finaliza apoi transferul lui Juan, înlocuitorul românului.

Barca menține tăcerea asupra contractului pregătit lui Cristi. Dar știe că pentru a cîștiga cursa trebuie să se apropie de salariul de 4,5 milioane de euro plus prime de 500.000 promise de Inter. "Dacă îl vor pe Chivu, să facă o excepție și să-l plătească la nivel de top", a declarat impresarul Victor Becali.

Mad_max
10th June 2007, 06:37
e adevarat ca realul a fost echipa mai consistenta in joc in ultima parte a campionatului, dar de aici pana la a spune ca barca a fost ajutata de arbitri si realu a catigat toate meciurile pe merit e cale lunga.arbitrii au ajutat-o si pe real in nenumarate randuri asa ca ciocu mic.au fost cateva meciuri foarte echilibrate in care madrilenii au castigat in min90 puncte pretioase iar noi am reusit sa pierdem puncte foarte importante pe final de meci.
dar eu zic ca daca se intampla sa castigati liga( eu zic sa nu va vedeti deja campioni, mallorca v-a facut mereu probleme) sa le multumiti celor de la betis si espanyol.

Mad_max
10th June 2007, 06:49
Frustrati ? Esti paralel cu fotbalul !!! SANTEM PESTE VOI , SANTEM REGINA EUROPEI 2007 , NE COMPARAM DOAR CU REAL MADRID !!! Barcelona mai are mult pana sa ajunga la nivelul nostru asa ca mukles !
Ronaldinho vine oricum la AC MILAN vara asta vei vedea:D Ca ati pierdut titlul ma bucura dar nu din cauza asta vine...vine ptr bani , adica salariu mai mare + 100 de milioane de euro + posibilitatea de a juca cu KAKA si RONALDO :ok:

hehe,si noi am fost regina europei in 2006, si crezi ca daca ai mai multe ucl decat barcelona esti peste noi?eu zic sa ne uitam in clasamentul mondial al cluburilor si vei vedea barcelona pe primul loc.in rest tot respectul pentru milan, e una dintre favoritele mele.cat despre ronaldinho din partea mea puteti sa-l luati dar eu cred ca nu va pleca, v-am mai spus eu vrabia malai viseaza...

razwan_vs
10th June 2007, 09:47
pacat ca ii tot real ....pe locul 1

Celso
10th June 2007, 10:26
ce dreaq ma...nici pe Espanyol:headbang:

YoNuTzz
10th June 2007, 12:00
bai, deci incredibil...voi ati fost egalati in min 90, iar realul a egalat in min 90...iar jucatorii care au inscris au fost aceasi , cu o dubla in ambele meciuri ( messi-tamudo, milito-nistelrooy)
asha lupta ptr titlu mai zic si eu...
iar dak realul va lua titlul in ultima etapa, va fi pe merit !

Bogdy LFC
10th June 2007, 12:02
Campionatul asta este CATEGORIC pierdut de Barca pe mana ei k si in Anglia...Chelsea a pierdut campionatul fara sa fie invinsa de Dirty Scum...Lucrurile astea NU trebuie negate de nimeni.
1.Rijkaard,daca stie ce este onoarea,isi va da demisia indiferent dak Barca mai ia titlul
2.Realul va ramane cu acest trofeu castigat dupa 4 ani,pt inca 5 ani ;):drak:

Celso
10th June 2007, 12:05
pai da Bogdy, dar Real nu a pierdut cu Barca in "directe":rolleyes: ...parerea mea este ca, cine castiga titlul, il ia pe merit....doar de aia sunt clasamentele:D ...Barca totusi a dat dovada de indolentza in ultimele meciuri ale sezonului:)

Andreiy
10th June 2007, 12:20
ce dreaq ma...nici pe Espanyol:headbang:


Espanyol e finalista Cupei UEFA. N-a ajuns intamplator acolo.
De Chivu nu ziceti nimic ? :D

Bogdy LFC
10th June 2007, 12:42
Espanyol e finalista Cupei UEFA.

Asta cred k e cea mai banala scuza posibila.Barca a traversat tot sezonul printr-o lipsa de forma.NUMAI ganditi-va la ''dezastrele'' suferite de ea de la startul sezonului si pana acum :

1.0-3 cu Sevilla in Supercupa Europei

2.0-2 cu Real M in campionat:angry:

3.0-1 cu Inter Porto Alegre in Finala Cupei Intercontinentale

4.Eliminarea din CL

5.Eliminarea din Cupa Spaniei intr-un mod incredibil si penibil totodata

6.(Aproape) pierderea titlului :(


Cert este k unei echipe si un club cum este Barca,NU i se impune,de fapt NU merita sa treaca prin atatea rele intr-un sezon :no:

Andreiy
10th June 2007, 12:49
eu as vrea Chivu sa ajunga la Barca. Chiar ar merita.

realmadrid.com
10th June 2007, 13:53
Cert este k unei echipe si un club cum este Barca,NU i se impune,de fapt NU merita sa treaca prin atatea rele intr-un sezon

Nici o echipa de top nu merita asta, dar ce sa faci, se intampla...nu poti castiga mereu :ok:

realmadrid.com
10th June 2007, 14:33
Si penalty-ul la Eto'O cat de clar trebuia sa fie ca sa amintesti de el?

Penalty-ul...care ?...cand a intrat portarul in marginea careului, sau care :D ?...ca n-am vazut decat rezumatul, si ala a fost singur contact intre cei 2...as vrea o reluare buna, pt ca nu mi-am dat seama.

2 pozitii de off-side pt Espanyol, care n-au fost, un gol cu mana...si o aparare varza a barcei :ok:. Pacat, cu toate ca au vrut sa va ajute, arbitrii n-au avut ce sa faca in fatza prostiei voastre :D

Nixx
10th June 2007, 18:19
Penalty-ul...care ?...cand a intrat portarul in marginea careului, sau care :D ?...ca n-am vazut decat rezumatul, si ala a fost singur contact intre cei 2...as vrea o reluare buna, pt ca nu mi-am dat seama.

Da ala. Portarul n-a atins deloc mingea.

maldini
10th June 2007, 23:31
hehe,si noi am fost regina europei in 2006, si crezi ca daca ai mai multe ucl decat barcelona esti peste noi?eu zic sa ne uitam in clasamentul mondial al cluburilor si vei vedea barcelona pe primul loc.in rest tot respectul pentru milan, e una dintre favoritele mele.cat despre ronaldinho din partea mea puteti sa-l luati dar eu cred ca nu va pleca, v-am mai spus eu vrabia malai viseaza...

ALT AERIAN IN FOTBAL :rosu: DA SUNTEM MULT PESTE VOI PENTRU CA AVEM 7-2 LA CHAMPIONS LEAGUE 4-2 LA SUPERCUPE EUROPENE SI 3-0 LA CUPE INTERCONTINENTALE (NICI NU STITI CUM ARATA):rosu:

CLASAMENTUL MONDIAL AL CLUBURILOR LA 01.06.2007
Club World Ranking
Club-Weltrangliste
Clasificación Mundial de los Clubes
Classement Mondial des Clubs

by IFFHS

Top 350
(1st June 2006 - 30th May 2007)

1. (1.) Sevilla FC Espana/4 289,0
2. (3.) Chelsea FC London England/4 285,0
3. (5.) Milan AC Italia/4 271,0
4. (2.) Manchester United FC England/4 270,0
5. (4.) CSD Colo Colo Santiago Chile/3 269,0
6. (10.) Santos FC Brasil/4 250,0
7. (8.) AS Roma Italia/4 238,0
8. (7.) Liverpool FC England/4 236,0
9. (6.) FC Internazionale Milano Italia/4 233,0
10. (12.) RCD Espanyol Barcelona Espana/4 231,0
11. (23.) CA Boca Juniors Buenos Aires Argentina/4 224,0
12. (9.) Newcastle United FC England/4 219,0
13. (15.) Club Atlético Osasuna Espana/4 215,0
14. (10.) Sao Paulo FC Brasil/4 212,0
15. (18.) Tottenham Hotspur FC England/4 212,0
16. (20.) Club Libertad Asunción Paraguay/3 209,5
17. (12.) FC Barcelona Espana/4 207,0
18. (19.) AZ Alkmaar Nederland/3 204,5
19. (16.) SV Werder Bremen Deutschland/4 199,0
20. (26.) Club Nacional de Football Montevideo Uruguay/3

AC MILAN LOCUL 3 BARCELONA LOCUL 17 :rosu:

SAU UEFA.COM CEL MAI CUNOSCUT

The top 20 clubs as of May 2007 (following the UEFA Champions League final) are as follows:

Position Club Country Coefficient
1 AC Milan Italy 133.808
2 FC Barcelona Spain 119.374
3 Liverpool England 112.618
4 Internazionale Italy 107.808
5 Arsenal England 104.618
6 Real Madrid Spain 104.374
7 Chelsea England 99.618
8 Manchester United England 99.618
9 Valencia Spain 99.374
10 Lyon France 95.706
11 Newcastle United England 94.618
12 Juventus Italy 92.808
13 Porto Portugal 89.107
14 Sevilla Spain 87.374
15 PSV Eindhoven Netherlands 81.995
16 Roma Italy 78.808
17 Villarreal Spain 78.374
18 Bayern Munich Germany 73.640
19 Benfica Portugal 67.107
20 Ajax Netherlands 65.995

AC MILAN LOCUL 1 BARCELONA LOCUL 2 :rosu:

Mad_max
11th June 2007, 00:53
domnu maldini scuzati-ma dar am uitat sa precizez, ma referam la clasamentul all time, mai intra si mai uitat-te inca o data ca sa te convingi, ce mi-ai aratat tu acolo e clasamentul pe anu asta ori eu nu la asta m-am referit, sau te faci ca ploua?

Catalanul
11th June 2007, 01:03
oricum nu are rost sa va certati pentru niste clasamente care reprezinta istoria celor doua cluburi... sa revenim la realitate si sa recunoastem ca sezonul acesta a fost unul dezastruos pentru Barça (din pacate pentru noi... suporterii catalani)... asa cum am mai spus, meciul de ieri este asemanator cu evolutia Barçei de-alungul sezonului...la cateva secunde de glorie (infrangere in ultimele minute in cupa intercontinentala, eliminare in CL la limita ca sa nu mai vorbesc de faptul ca eram cu un picior si jumatate in finala cupei spaniei si s-a intampla ce s-a intamplat). In Primera am fost lideri mai bine de 3 sfert din campionat pentru ca pe sfarsit sa pierdem totul... mai ramane insa o singura speranta... eu unul cred in ea desi e greu de realizat :(

Mad_max
11th June 2007, 01:12
aaa...aproape uitasem cred ca domnu maldini a sarit fara sa vrea peste episoadele cupa cupelor si cupa uefa....hmmm ia sa vedem...cupa cupelor 4-2 pt noi iar cupa uefa ooops 3-0:rosu:
asa ca mai gandeste-te inainte sa spui ceva

Mad_max
11th June 2007, 01:14
ai dreptate catalane dar trebuie cineva sa ia si apararea barcei mai ales atunci cand unu stresat ca maldini incepe sa spuna povesti de adormit copiii si arunca cu noroi , nu crezi?

Catalanul
11th June 2007, 01:16
degeaba te agiti mad_max... si-asa o sa vina sa iti spuna ca pe ei nu ii intereseaza acele cupe...

si maldini nu cred ca esti cea mai indicata persoana de a vorbi despre presupusul "furt" de ieri de pe Camp Nou... deoarece stim cu totii cum ati ajuns in acest sezon in CL :rolleyes:

maldini
11th June 2007, 01:33
degeaba te agiti mad_max... si-asa o sa vina sa iti spuna ca pe ei nu ii intereseaza acele cupe...

si maldini nu cred ca esti cea mai indicata persoana de a vorbi despre presupusul "furt" de ieri de pe Camp Nou... deoarece stim cu totii cum ati ajuns in acest sezon in CL :rolleyes:

Exact...Cupa UEFA/Cupa Cupelor nu se compara ca valoare cu CHAMPIONS LEAGUE , CUPA INTERCONTINENTALA SI SUPERCUPA EUROPEI...DU-TE SI DOCUMENTEAZA-TE SI VEI VEDEA CA SI FIFA SI UEFA LE PUNE IN ACESTA ORDINE ...dupa care vin Cupa UEFA si Cupa Cupelor :ok: STIU CA MORI DE CIUDA DAR AC MILAN SI REAL MADRID SANT CELE MAI TITRATE CLUBURI DE FOTBAL DIN EUROPA !!!:ok:
Catalane ma lasi...am ajuns dupa un scandal urias in care este drept am fost implicati dar CU CEA MAI MICA VINA...Am venit din tur preliminar si am CASTIGAT UEFA CHAMPIONS LEAGUE !!!
Ieri NU ATI MERITAT EGALUL iar de furat si de aranjat meciuri se obisnuieste si in Spania la fel de mult ca in Italia :rosu: Nu este departe ziua cand si in Spania va fi un scandal ca cel din Italia :evil:

Catalanul
11th June 2007, 01:37
Catalane ma lasi...am ajuns dupa un scandal urias in care este drept am fost implicati dar CU CEA MAI MICA VINA...Am venit din tur preliminar si am CASTIGAT UEFA CHAMPIONS LEAGUE !!!


povesti de adormit copiii :sleep: daca era lazio sau fiorentina in cazul vostru pun pariu ca nu ar fi jucat in CL... insa berlusconi si galliani si-au facut foarte bine treaba...


iar in legatura cu Primera... scandale ca-n Serie A deocamdata nu cred ca vor exista... echipele isi apara corect sansele (dovada luptele stranse atat pentru campionat, cupa uefa cat si pentru retrogradare)...

una peste alta Messi a facut din nou "istorie" si a demonstrat (pentru a 2-a oara) ca este un Maradona in devenire :D pacat insa ca golul sau s-ar putea sa fie in zadar :rolleyes:

Mad_max
11th June 2007, 11:32
maldini spune-mi ai vazut clasamentul all time sau ba?

Andreiy
11th June 2007, 15:06
sincer sa fiu, eu nu pot concepe ca Real Madrid poate fi noua campioana a Spaniei. Nush dc, dar nu-mi intra in cap. Tot timpul am senzatia ca n-au fata de campioni.
parerea mea e ca Real Madrid nu va castiga titlul, desi ei deja au inceput sa sarbatoreasca :cry:
de nu va fi barca, ma multumesc ca Sevilla sa castige.

alejandro
11th June 2007, 15:09
parerea mea e ca tu inca mai visezi:(
nu ca n-ar fi frumos,da' nu mai are rost!

Andreiy
11th June 2007, 15:11
eu sper pana la ultimul fluier al ultimei etape.

maldini
11th June 2007, 15:15
maldini spune-mi ai vazut clasamentul all time sau ba?


Da l-am vazut..Este un clasament care nu poate fi luat in seama deoarece echipele sant punctate doar din 1991 - 2007 De altfel este si scris la inceputul clasamentului ca este un clasament ALEATOR iar pentru perioada de pana in 1991 punctele se dau SUBIECTIV :rosu:

"An All-time Club World Ranking can only be meaningful and useful if it can be determined by taking account all the results of the national championships, the national cup competitions, the club competitions of the six continental confederations and the FIFA. It is therefore only possible to determine an All-time Club World Ranking from January 1st, 1991 – when the Club World Ranking began taking all these details into consideration."

"The period from 1872 to 1990 can only be asssessed subjectively, mostly by using national and international champions as a guide. It follows that teams placed in the individual competitions cannot be taken into consideration, even if their titles were won easily or in spite of many defeats. It is simply not possible to establish a basis for giving all participating clubs an equal opportunity for the period 1872 to 1990."

Un clasament normal ar fi trebuit sa fie 1950-2007 si sa se axeze DOAR pe competitiile internationale SI NU cele interne:ok:

realmadrid.com
11th June 2007, 15:21
degeaba te agiti mad_max... si-asa o sa vina sa iti spuna ca pe ei nu ii intereseaza acele cupe...

si maldini nu cred ca esti cea mai indicata persoana de a vorbi despre presupusul "furt" de ieri de pe Camp Nou... deoarece stim cu totii cum ati ajuns in acest sezon in CL :rolleyes:


Ha Ha Ha ! De ce vorbesti ma de furt, cand voi sezonul trecut ati trecut de Milan dupa ce Sheva a avut un gol anulat....cat de penibil.

Si cum poti sa compari finalele voastre de Cupa Cupelor, jucate cu niste echipe de mana a 2a, cu finale gen Liverpool-Milan, Real-Juventus ? :D. Voi ati castigat parca 2 Cupe UEFA, si restu...Cupa Oraselor Targuri si 5 sau 4 Cupa Cupelor. Si, chiar voi ziceati, "cupa este pentru echipele slabe, noi luam campionatul" :D...deci in Cupa joaca echipele slabe....de asta ati si castigat atatea :D

Cupa Intercontinentala nu era inventata in 1950, poate Real avea mult mai multe acum :ok:.

Andreiy
11th June 2007, 15:24
nu va mai saturati de atatea trofee? si-asa aveti o groaza:happy

maldini
11th June 2007, 15:41
Ha Ha Ha ! De ce vorbesti ma de furt, cand voi sezonul trecut ati trecut de Milan dupa ce Sheva a avut un gol anulat....cat de penibil.

Si cum poti sa compari finalele voastre de Cupa Cupelor, jucate cu niste echipe de mana a 2a, cu finale gen Liverpool-Milan, Real-Juventus ? :D. Voi ati castigat parca 2 Cupe UEFA, si restu...Cupa Oraselor Targuri si 5 sau 4 Cupa Cupelor. Si, chiar voi ziceati, "cupa este pentru echipele slabe, noi luam campionatul" :D...deci in Cupa joaca echipele slabe....de asta ati si castigat atatea :D

Cupa Intercontinentala nu era inventata in 1950, poate Real avea mult mai multe acum :ok:.

Lasa-l comule ca nu vrea sa inteleaga...Sa pui la egalitate Cupa UEFA/Cupa Cupelor cu Champions League,Supercupa Europei,Cupa Intercontinentala este aberant :rosu:
Mersi ca ai mentionat de semifinala retur din Champions League de anul trecut cand Sheva a fost FURAT de Markus Merck :rosu: Ai uitat sa mentionezi ca Merck a fost sanctionat pentru asta si i-a fost interzis sa arbitreze la Campionatul Mondial din Germania orice meci in care ar fi jucat Italia sau Ucraina :ok:

Andreiy
11th June 2007, 15:48
Barca este echipa ultimelor sezoane, dar per total Milan conduce la ceea ce va referiti voi aici.

Sasuke Uchiha
11th June 2007, 16:42
milan..si real si liverpool sunt multe peste barca la trofee

maldini
11th June 2007, 17:40
milanistii frustrati in schimb au venit sa faca misto de Barça in speranta ca visul lor de o viata se va implini... vor avea insa o mare deceptie deoarece atat Ronaldinho cat si Eto'o vor ramane la Barça indiferent de ce se va intampla saptamana viitoare


Apropo era sa uit ...La meciul cu Espanyol Ronaldinho nu a fost nici macar in tribuna dupa ce chiar Rijkard l-a chemat sa vina la meci si sa-i incurajeze in CEA MAI IMPORTANTA PARTIDA PENTRU TITLU :ok: Inca un motiv sa cred ca va veni la AC MILAN !

maldini
11th June 2007, 19:45
"Secondo France Football, in edicola domani, l'attaccante francese avrebbe trovato un accordo con i blaugrana: 10 milioni a stagione per i prossimi 3 anni. Ora tocca ai Gunners accettare i 25 milioni per il cartellino"


HENRY LA BARCELONA !!!
E o achizitie buna inseamna ca Eto'o pleaca si el la vara :evil:

Catalanul
11th June 2007, 19:53
Apropo era sa uit ...La meciul cu Espanyol Ronaldinho nu a fost nici macar in tribuna dupa ce chiar Rijkard l-a chemat sa vina la meci si sa-i incurajeze in CEA MAI IMPORTANTA PARTIDA PENTRU TITLU :ok: Inca un motiv sa cred ca va veni la AC MILAN !

bine ca le stii tu pe toate :D chiar azi Messi a spus ca Ronaldinho a fost alaturi de ei in vestiar atat la pauza cat si la sfarsitul meciului.

iar in legatura cu transferul lui Henry... sper sa se realizeze ;) atat Eto'o cat si reprezentantul sau au repetat de nenumarate ori ca nu pleaca de la Barça... dar nah... poate tu esti mai informat decat oficialii Barçei si eu nu stiu :rolleyes:

Mad_max
11th June 2007, 20:52
maldini stiu ca te oftici dar asta e, conform iffhs barcelona e cel mai bun club din lume din 1991 si pana astazi, nu poti nega un clasament facut de o institutie specializata.

Mad_max
11th June 2007, 20:57
catalane am citit si pe mundo deportivo.es si asa e, henry s-a inteles cu oficialii barcei asupra salariului si mai ramane sa accepte arsenal oferta noastra, sa speram ca vine si el si chivu si sunt mai fericit decat daca am castiga campionatul

Andreiy
11th June 2007, 21:45
"Secondo France Football, in edicola domani, l'attaccante francese avrebbe trovato un accordo con i blaugrana: 10 milioni a stagione per i prossimi 3 anni. Ora tocca ai Gunners accettare i 25 milioni per il cartellino"


HENRY LA BARCELONA !!!
E o achizitie buna inseamna ca Eto'o pleaca si el la vara :evil:


pe bune?!?!?! :yes: sau e vrajeala? ar fi senzational

Catalanul
11th June 2007, 21:50
din cate se pare e adevarat... au ajuns la un acord cu jucatorul si reprezentantul acestuia asupra salariului si a anilor care va juca la Barça (se pare ca vor fi 3 + 1 optional)... dupa ce se termina campionatul vor incepe negocierile...

maldini
11th June 2007, 22:15
maldini stiu ca te oftici dar asta e, conform iffhs barcelona e cel mai bun club din lume din 1991 si pana astazi, nu poti nega un clasament facut de o institutie specializata.

Numai infantili pe forumul asta...Ala dupa cum ti-am mai scris mai sus este un clasament complet SUBIECTIV...NU POATE FI LUAT IN SEAMA !!! CHIAR ESTE SCRIS DEASUPRA CLASAMENTULUI PTR PROSTI :rosu: ESTE DOAR O ESTIMARE 1991-2007 ...ADICA NU POATE FI UN CLASAMENT ALL TIME !!!!!

IN ALTA ORDINE DE IDEI AC MILAN SI REAL MADRID SANT CELE MAI TITRATE , CU CELE MAI MULTE TROFEE , CELE MAI GLORIOASE ECHIPE DIN EUROPA , ECHIPE UNICE , FATA DE CARE BARCELONA ESTE MULT PREA MICA :ok:

lucian_iasi
11th June 2007, 22:40
HENRY LA BARCELONA !!!
E o achizitie buna inseamna ca Eto'o pleaca si el la vara :evil:

Cum le stii tu pe toate :confused: si daca ramane si Eto'o :D :D

Dupa parerea mea ar fi o greseala sa se renunte la Eto'o:( :(

Mad_max
11th June 2007, 23:39
" An All-time Club World Ranking can only be meaningful and useful if it can be determined by taking account all the results of the national championships, the national cup competitions, the club competitions of the six continental confederations and the FIFA. It is therefore only possible to determine an All-time Club World Ranking from January 1st, 1991 – when the Club World Ranking began taking all these details into consideration.

The period from 1872 to 1990 can only be asssessed subjectively, mostly by using national and international champions as a guide. It follows that teams placed in the individual competitions cannot be taken into consideration, even if their titles were won easily or in spite of many defeats. It is simply not possible to establish a basis for giving all participating clubs an equal opportunity for the period 1872 to 1990.

The IFFHS has therefore has decided, logically, that the All-time Club World Ranking should be determined from January 1st, 1991 using the annual Club World Ranking (the situation at 31st December annually). For this it will take into consideration the „Top 50 Clubs“, annually and award them points from 50 points for the top club down to 1 point for the club in 50th place. Adding the points from the individual years for each club will provide the All-time Club World Ranking."

maldini se pare ca nu stii decat italiana tatae, scrie clar ca perioada 1872-1990 poate fi estimata subiectiv fapt pt care iffhs a decis ca all time club world ranking va fi determinata incepand cu 1 ian 1991.
deci tu cred ca e cel care e infantil.este un clasament cat se poate de real chiar daca iti convine sau nu.:yeah:

realmadrid.com
11th June 2007, 23:43
Asa, si ?. clasamentul asta este de 2 lei, daca voi sunteti pe primul loc, asta e clar. O echipa cu 2 CL nu poate fi prima in lume :D

Voi sa ramaneti cu clasamentul :ok:...noi cu, Cupele :ok:

Andreiy
12th June 2007, 00:14
nu cred ca Eto`o va pleca.

kain
12th June 2007, 15:54
Henry dezminte transferul la Barcelona (http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=44634) :P

Andreiy
12th June 2007, 16:03
ce figuri astia de la prosport...au pus in asa fel incat sa nu mai poti copia nik de la ei articole...

maldini
12th June 2007, 16:13
Joan Laporta a baut apa dupa Jiji ...Alearga acum dupa jucatorii de la Mallorca cu 2 pungi de plastic cu 2 milioane de euro in ele :happy :happy
Penibil :rosu:

"Con un premio di 2 milioni il Barça motiva il Maiorca
Secondo Marca i blaugrana avrebbero preparato una cifra super per gli isolani in caso di stop al Real Madrid nell'ultima giornata. Una pratica che, seppur illegale, nel campionato spagnolo e molto diffusa. E le merengues ne sanno qualcosa"

Andreiy
12th June 2007, 17:15
Mallorca va stii ce are de facut, chiar dak motiva sau nu Laporta jucatorii.

Mad_max
17th June 2007, 15:47
barcelona merita sa castige titlul fie si doar pentru faptul ca a stat cel mai mult acolo sus pe locul 1, desi nu a facut un campionat la fel de bun ca cele trecute......e greu dar nu e imposibil..... asa cum noi am fost egalati in ultimul minut si realu a egalat in ultimul minut sa speram ca se va intoarce roata in seara asta....daca va castiga, realu ar trebui sa ii faca templu zeitei fortuna, acest campionat daca va fi pierdut, va fi pierdut de noi si nu castigat de real.
Totusi ca si ceilalti fani ai Barcei ma gandesc doar la un singur lucru....sa avem si noi noroc pe final de meci o data si sa fie bine la sfarsit...

Andreiy
17th June 2007, 15:49
Si eu sunt de acord ca Barca merita sa castige titlul si nu Real Madrid, care doar a prins o perioada buna si atat...dar se va stinge la fel de repede.
VISCA BARCA

realmadrid.com
17th June 2007, 16:18
@Mad_Max

Aici n-ai dreptate...si uite de ce. In meciurile in care Realul castigat in ultimele minute, am dominat meciul, si pana la urma a fost ceva meritat, mai ales in meciurile in care am fost condusi. Singurul meci cu bulan din ultimele, consider ca este cel de la Zaragoza...acolo da, am avut noroc...si nu neaparat norocul de a egala, a fost faza ca am avut noroc ca nici Barca si nici Sevilla n-au castigat.

Meciul cu Sociedad, cand am cam fost furati...am pierdut cu 2-1, meciul cu voi, am fost egalati in ultimul minut....deci, hai s-o lasam asa.

A fost greseala voastra in meciul cu Betis si Espanyol, cel putin cu Betis....ati reusit un gol si in rest ati ratat, daca aveati 2-0 era altceva. La fel cu Espanyol...unde un gol cu mana dupa ce ati fost condusi......

Cat despre ati fost pe primul loc...bafta voastra, dar uite: Real Madrid are cele mai multe puncte din derby-uri....voi aveti cele mai putine...

gigiciuperca
17th June 2007, 16:24
barcelona merita sa castige titlul fie si doar pentru faptul ca a stat cel mai mult acolo sus pe locul 1, desi nu a facut un campionat la fel de bun ca cele trecute......

:happy :lol: :lol: :lol:

Dupa parerea ta si Steau merita titlul anul asta. Cum sa merite Barcelona titlul cand ei au pierdut pe Bernabeu si facut egal cu Sevilla? Cum sa merite titlul cand ei fac egal acasa cu Betis cu cateva etape inainte de final si egal cu Espanyol, tot acasa in penultima etapa? Barcelona in acest moment nu este o echipa mare.
O echipa mare nu rata aceste ocazii si iesea campioana.

Daca Real pierde diseara si Barcelona castiga, ceea ce nu cred ca se poate intampla atunci tot NU MERITA titlul. Numai ca in cazul asta nici Real nu il merita, daca nu sunt in stare sa castige peste cateva ore.

Hala Madrid!

Andreiy
17th June 2007, 16:26
atunci ramane a 3-a: Sevilla :cry:

gigiciuperca
17th June 2007, 16:36
atunci ramane a 3-a: Sevilla :cry:

:yeah: :yeah: :happy

Sevilla e o echipa prea mica. O sa vezi ca peste un an doi ajunge la mijlocul clasamentului.

Andreiy
17th June 2007, 16:40
asta,depinde dak ramane antrenorul, jucatorii...mai multe.

Mad_max
17th June 2007, 16:43
e tare incurcata situatia diseara.....cel care crede ca va iesi real campioana usor se inseala si e posibil sa se insele chiar daca se gandeste ca va iesi campioana real dupa o lupta pana in ultimul minut.....si barca are un meci destul de greu la tarragona....cea mai relaxata echipa e sevilla care stie ca e outsiderul din aceasta ultima etapa si tocmai asta s-ar putea sa fie atuul lor, avand in vedere presiunea sub care vor juca barca si real......sa vedem ce-o sa iasa

Andreiy
17th June 2007, 16:57
o nebunie de etapa, ce mai :cry:

gigiciuperca
17th June 2007, 17:01
e tare incurcata situatia diseara.....cel care crede ca va iesi real campioana usor se inseala si e posibil sa se insele chiar daca se gandeste ca va iesi campioana real dupa o lupta pana in ultimul minut.....si barca are un meci destul de greu la tarragona....cea mai relaxata echipa e sevilla care stie ca e outsiderul din aceasta ultima etapa si tocmai asta s-ar putea sa fie atuul lor, avand in vedere presiunea sub care vor juca barca si real......sa vedem ce-o sa iasa

Nu cred in ipoteza asta. Normal ca toate echipele au meciuri grele diseara. Sevilla cred ca vor pierde pentru ca nu au pentru ce lupta.
Si pentru Barcelona e greu pentru ca nu poti fi concentrat la un meci cand astepti un rezultat de la alt meci.
Intr-adevar Real joaca cu presiune dar eu vad lucrul asta un pic mai altfel. Cand ai doar un meci pana la titlu si meciul ala e acasa in fata a 80 de mii de fani dai totul pe teren pentru a iesi campion si faci cel mai bun meci. De asta cred ca Real va castiga diseara.

Pentru marii campioni, presiunea e benefica. Tocmai asta ii face mari campioni,faptul ca dau tot ce au mai bun cand sunt sub presiune.
In meciul de diseara toti jucatorii ar trebui sa faca cel mai bun meci din acest sezon.

Ramane de vazut diseara daca Real Madrid are campioni in lot si care sunt ei.

Andreiy
17th June 2007, 17:06
Nu cred in ipoteza asta. Normal ca toate echipele au meciuri grele diseara. Sevilla cred ca vor pierde pentru ca nu au pentru ce lupta

din contra, ARE pt. ce lupta. ceva ce nu credea nimeni

gigiciuperca
17th June 2007, 17:25
din contra, ARE pt. ce lupta. ceva ce nu credea nimeni

Nici ei nu cred ca pot obtine acest titlu. Ai idee cum e joci un meci decisiv si sa depinzi si de alte doua meciuri? Nu iti iese nimic, nu poti sa te concentrezi, esti tot timpul cu gandul la ce se intampla dincolo si esti mai putin prezent pe teren.

Ma rog chestiile astea sunt mai putini vizibile la profesionisti, dar pana la urma suntem toti oameni.

dardar_3
17th June 2007, 23:51
:cya: Barca....:D


Real Campeone...:D

Andreiy
17th June 2007, 23:52
nu ati meritat acest titlu! desi l-ati castigat.
e f. dubios cum la pauza era 1-0 pt. mallorca si deodata in repr. 2 s-a intors scorul la 1-3 pt. real madrid...

pinki
17th June 2007, 23:54
of, cum am trait meciurile astea de azi :D

calipeta
18th June 2007, 00:08
ASI GANA EL MADRID!! Va salutam "catalanilor"! .... de pe locu 1! Sper sa va obisnuiti cu locu 2 pt k acolo o sa fiti ani buni inainte! :D :D :D
HALA MADRID!!! HALA ESPANA!!

Andreiy
18th June 2007, 00:10
uite unde era mama-omida si n-o gaseam

georg40
18th June 2007, 00:14
Barcelona a jucat un sezon bun, are cativa jucatori de mare valoare si va cauta sa se reabiliteze in noua editie a campionatului ca si a CL.
O disputa palpitanta a fost transata in ultima etapa, nimic rau in aceasta, in Germania rivalitatea Stuttgart - Schalke a fost tot atat de interesanta.
Din pacate vine vacanta ! O luna fara fotbal ! Nu va fi usor. Noapte buna !

Andreiy
18th June 2007, 00:48
pacat de Barcelona...cred ca jucatorii au si plans...chiar ca ti-e ciuda...sa stii ca esti la 45 min. de titlu si brusc realu in repr. sa revina incredibil...

kain
18th June 2007, 00:54
Felicitari pentru victoria din ultima etapa, insa acum va rog.. salutati campioana :D

calipeta
18th June 2007, 01:01
Dupa doar 15 minute de la pierderea titlului :

Laporta: "Esta plantilla necesita una renovación"

Ce ma bucur k incepe asta sa faca curatenie pe la echipa! Incepe sa se destrame "dream team-ul" visat de voi! :D

Andreiy
18th June 2007, 01:02
inchide-te in topicul realului si lasa-ne pe noi in pace cu supararea care o avem acum nu mai juca pe cadavre ca vi se va intoarce

kain
18th June 2007, 01:03
inchide-te in topicul realului si lasa-ne pe noi in pace cu supararea care o avem acum nu mai juca pe cadavre ca vi se va intoarce

Noi nu suntem rai cu voi.. am cerut un simplu lucru : sa salutati campioana :evil:
Succes pe viitor.. ;)