PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

georg40
18th February 2007, 23:37
Eu am vazut meciul putin altfel. Barcelona a dominat (posesia balonului 69% la 31%), dar cred ca Valencia a cedat de buna voie mijlocul terenului superioritatea catalanilor fiind aici evidenta.Aceasta dominare a fost insa sterila, fara ocazii clare de gol. In repriza secunda prin doua contraatacuri rapide,care au evidentiat greselile lui Zambrotta, Valencia a rupt echilibrul de pe tabela ( min.52 Angulo, min.55 Silva) transand meciul foarte repede si devreme. Apoi jocul a devenit foarte aspru, cu 9 cartonase galbene si doua rosii (Deco si Albelda) si chiar daca introducerea lui Messi a adus singura raza de lumina in jocul catalanilor, totul a fost deja foarte tarziu, golul din lovitura libera de la 18 metri reusit de Ronaldihno (min.88) nefiind decat un pic de balsam pe o rana dureroasa. Barcelona a jucat in ansamblu sub asteptari, iar cei de la care se astepta mai mult ( Deco, Ronaldinho, Gudjunsson, Iniesta) au dezamagit.

georg40
18th February 2007, 23:40
O vorba privindu-l pe Eto. El are controverse cu antrenorul si conduecerea, simtindu-se puternic desavantajat, dupa cum relateaza presa spaniola, Ronaldinho castiga dublu decat Eto, o ofensa ce nu mai poate fi acceptata.

rocky_da_pebble
20th February 2007, 20:41
nu inteleg de ce se intra pe topicul Barcei pentru a se anunta golul adversarilor ... Nu'mi trezeste in nicun caz ura la care sperati ci mai degraba impresia ca sunteti needucati ... si plictisiti!

Cu pivire la topic sunt dezamagit de tactica lui Rijkaard. A intors echipa cu fundu'n sus. Messi nu are ce cauta varf de atac. Aceeasi greseala s'a facut si la nationala Argentinei si ati vazut rezultatul.

Sasuke Uchiha
21st February 2007, 00:09
eto'o neconvocat pt meciul cu liverpool.. se para ca acesta o sa fie ultimul sau an la barsa :evil:

Sasuke Uchiha
21st February 2007, 23:38
barsa vs livepool 1-2
bun meci foarte bun rezultat, pericol pt barsa :D

calipeta
22nd February 2007, 00:17
1-2!!! DAAAAAAAAAAAA! Mi-a placut fata lu Ronaldinho la marcarea golului doi... era cat pe ce sa planga! :evil: :evil: :evil:
Sissoko ala a fost omu meciului!

Sasuke Uchiha
22nd February 2007, 19:27
slabe sanse pt barsa, in CL de 7 ori a pierdut in tur pe teren propiu si in retur nu a reusit sa revina, sa speram ca si a 8-a oara se va intampla la fel

georg40
23rd February 2007, 16:59
Despre Ronaldinho se fac fel de fel de speculatii una dintre ele spunand ca forma sa slaba se datoreste faptului ca acesta este prea greu, avand mari probleme sa-si pastreze greutatea optima. Dupa alte surse, Ronaldinho este total in stress, de 3 ani nu a mai avut concediu, el fiind intr-o stare psihica deplorabila.

MIREL6RADOI
24th February 2007, 00:19
Pai sa-i dea domne' 2 saptamani de vacanta , ca si asa nu-i mai arde de fotbal. Slava domnului ,Barca are inlocuitori pe masura , mai ales ca acum au revenit pe teren Messi si Eto'o . Contracanditatul lui Ronaldinho este Ezquerro si sincer nu-l prea vad eu pe basc titular . Asa ca Rijkaard ar putea foarte bine sa schimbe sistemul ,intr-un 4-4-2 si sa-i foloseasca titulari pe Eto'o si Saviola. Cred ca ar face un cuplu minunat de atacanti :

Iar ofensiva sa arate ceva de genul : Messi,Xavi,Deco,Iniesta-Eto'o,Saviola

Sasuke Uchiha
25th February 2007, 22:23
eto'o titular... nu joaca messi

Sasuke Uchiha
25th February 2007, 22:50
deja 2-0 la pauza :(

kain
25th February 2007, 22:51
3-0 gol Eto'o

Sasuke Uchiha
25th February 2007, 22:55
eto'o revine in forta :D

Nixx
25th February 2007, 23:04
3-0 gol Eto'o

...si o pasa de gol. Si el era in imediata apropiere cand Amorebieta a incurcat portile :D

rapidashul
25th February 2007, 23:05
Cu Eto`o titular batem sigur la Liverpool :D
Eu sunt sigur ca ne vom califica in sferturile CL :)

Nixx
25th February 2007, 23:06
Are mare foame de fotbal!

georg40
26th February 2007, 00:05
Azi Barcelona aratat cu totul altfel. E clar, Athletico Bilbao nu este Liverpool, dar intoarcerea in echipa a lui Thuram, Eto´o sau van Bronckhorst si-a aratat roadele, echipa a avut nu numai artisti dar si muncitori.
A impresionat pofta de joc a catalanilor, cu un Raonaldinho din nou dispus sa puna mai mult suflet si energie in joc, cu un mijloc dominat de Xavi si Iniesta, dar si cu un Eto´o care si-a dat seama ca profesia lui ramane aceea de fotbalist. Acest 3-0 (autogol Amorebieta, Xavi si Eto´o) nu trebuie supraevaluat dar poate fi un punct important de plecare in partidele viitoare cu FC Sevilla si Liverpool. Doua-trei scene create de Ronaldinho au pus tribunele in miscare,iar telespectatorii nu mai au regretat cu siguranta ca au ramas pana la aceasta ora tarzie in fata aparatelor. Noapte buna !

georg40
27th February 2007, 19:33
Presa spaniola anunta ca sigura transferarea lui Saviola de la Barcelona la Villarreal, jucatorul in varsta de 25 de ani urmand sa primeasca un contract pe patru ani.

rocky_da_pebble
27th February 2007, 20:45
Ca un fan Messi ce ma aflu va recomana clipul asta :D http://www.youtube.com/watch?v=NCZKPrQLFA4 . A intrat in locul lui Eto`o in min 66. Ma enerveaza ca nu e numit si el magician ca e mai tehnic ca Ronaldinho :(

Mad_max
1st March 2007, 01:58
Barca invinge la Zaragoza 2-1 intr-un meci f bun facut de catalani, care au intors soarta calificarii, cand nu multa lumea mai credea.
Ce ma bucura mai multa e ca multa lume moare de oftica acum,:yeah:
Se pare ca Barca si-a regasit ritmul si sa speram ca o va tine tot asa.:ok:

pinki
1st March 2007, 14:40
pai, era cazul... acum, hai afara cu liverpool :D

Sasuke Uchiha
1st March 2007, 15:10
pacat...

Mad_max
1st March 2007, 22:24
One Down....three More To Go!!!

alejandro
2nd March 2007, 12:48
S-a putut cu Zaragoza,se poate si cu Liverpool!
Forza Barca!
Dar pana atunci vrem 3 puncte cu Sevilla,sa fie clar cine ia campionatul:D:D

Sasuke Uchiha
2nd March 2007, 17:03
lista jucatorilor convocati pt meciul cu sevilla, nu au fost inclusi deco, motta si thuram

Valdés, Jorquera, Puyol, Giuly, Xavi, Gio, Saviola, Zambrotta, Oleguer, Iniesta, Ronaldinho, Messi, Gudjohnsen, Márquez, Edmílson, Sylvinho, Ezquerro y Etoo

alejandro
2nd March 2007, 17:08
Deco si Thuram de ce nu?:thinkso:

dardar_3
2nd March 2007, 17:34
S-a putut cu Zaragoza,se poate si cu Liverpool!
Forza Barca!
Dar pana atunci vrem 3 puncte cu Sevilla,sa fie clar cine ia campionatul:D:D

Aveti sperante mari pentru Liverpool nu?....:D
Problema e ca daca nu dati gol in primele 20 de min puteti sa cantati:
You'll never walk alone........:evil:... mai plusati o bere-doua si va culcati sau mai bine va uitati la Valencia-Inter...

Vorba lu' Diaconescu de la 0 tv... Nici nu stiti ce pierdeti....:happy:happy

alejandro
2nd March 2007, 17:47
Las' ca stiu bey ce pierd:D:D
Razi tu razi,da' sa vad ce face Milan:drak:

dardar_3
2nd March 2007, 17:57
1-0... blat pe fatza cu Celtic...:ok:....

alejandro
2nd March 2007, 18:02
ai grija ,aia citesc si forumurile,nu doar asculta telefoanele:D:D

dardar_3
4th March 2007, 02:27
FC SEVILLA - BARCELONA 2-1

0-1 RONALDINHO(14)
1-1 (39)KERZHAKOV:mda:
2-1 (61)ALVES...:evil:...

Rezultatul la cartonase a fost de 2-1 pentru Barca:

La Sevilla a fost eliminat OCIO(28)

La Barca(mi scuzi:D) au fost eliminati:
GIULY(63)
ZAMBROTTA(76)

Saptamana viitoare e decisiva pentru Reijkaard:evil:

Sasuke Uchiha
4th March 2007, 03:23
au pierdut locul1 , in CL vor fi eliminati, ajung perfect pt real :D

dardar_3
4th March 2007, 04:11
Ete nu ca voi ati fi mai breji...:D...

Se anunta si pt voi cutremur in Germania...
Isi revenira aia de la Bayern si in campionat...:D

Sasuke Uchiha
4th March 2007, 04:39
o victorie chinuita nu e revenire :D sper sa treaca realu de bayerN altfel va fi un derby cu ambele echipe eliminate din CL :D

lucian_iasi
4th March 2007, 08:43
Oricum voi nici o victorie chinuita nu o sa aveti... :drak: :drak:
Nu bateti azi pe Getafe :drak: :drak: :evil: :evil:

Sasuke Uchiha
4th March 2007, 10:25
de meciul de aseara nu zici nimic, ati jucat foarte bine :happy :happy

kain
4th March 2007, 11:17
V-au articulat astia de la Sevilla in 10 oameni.. imi pare rau :(

lucian_iasi
4th March 2007, 11:20
N-am vrut sa castige barcelona aseara..am vrut sa se termine egal ca asta aveam pe bilet :( :( si mai era si ultimul meci de pe bilet :( :( :(

Sasuke Uchiha
4th March 2007, 16:38
daca realu bate pe getafe si va bate si pe voi sambata atunci va trece pt prima data in acest sezon in fata voastra in clasamnet

rocky_da_pebble
5th March 2007, 00:55
si eu din nou ma bag in seama cu un clip cu messi :D http://www.youtube.com/watch?v=GKaT6-yu8lk&eurl=http%3A%2F%2Fen%2Elionelmessi%2Eorg%2Fmovies% 2Ephp%3Fitemid%3D370 meciul din cupa din 28 feb 2007 contra Zaragoza si un later edit http://www.youtube.com/watch?v=yLNRxS-2Wcg&eurl=http%3A%2F%2Fen%2Elionelmessi%2Eorg%2Fmovies% 2Ephp%3Fitemid%3D373 meciul contra Sevilla de sambata care a fost in mare parte controlat de catalani (chiar au jucat ca in vremurile bune) dar inspre final cand Rijkaard i'a scos din teren pe Messi si Ronaldinho echipa a primit 2 goluri :(

alejandro
5th March 2007, 11:06
daca realu bate pe getafe si va bate si pe voi sambata atunci va trece pt prima data in acest sezon in fata voastra in clasamnet

Vise Valiente,vise:D:D

dardar_3
5th March 2007, 11:08
Oricum voi nici o victorie chinuita nu o sa aveti... :drak: :drak:
Nu bateti azi pe Getafe :drak: :drak: :evil: :evil:

Ce dreptate ai avut...:evil:

PS: Ete ca se duce pe pluta si realul lu' valiente....:happy :happy :happy

alejandro
5th March 2007, 11:10
Taci mey,nu vorbi asa,or sa-si revina...la anu si la multi ani:D:D

dardar_3
5th March 2007, 11:13
Or sa isi revina in meciul viitor cu Real Madrid.:D....

Insa e de urmarit cum vor trece de shocul de maine seara de pe Anfield Road....:evil:... si Realul dupa umilinta din Munchen...:evil:

alejandro
5th March 2007, 11:18
aia pe road-ul lor or sa creada ca i-a calcat trenul:D:D

pinki
5th March 2007, 18:32
ii batem pe englezoi lejer :D

lucian_iasi
5th March 2007, 20:25
Ce dreptate ai avut...:evil:

PS: Ete ca se duce pe pluta si realul lu' valiente....:happy :happy :happy

Corect :evil: :evil: :drak: :drak:

Sasuke Uchiha
5th March 2007, 21:19
:D

ce pot sa spun, barsa si real in mare forma, va fi un derbi cum nu sa mai vazut :headbang:

alejandro
6th March 2007, 10:44
oricum papati bataie,si asta conteaza:D:D

dardar_3
6th March 2007, 10:50
:D

ce pot sa spun, barsa si real in mare forma, va fi un derbi cum nu sa mai vazut :headbang:


oricum papati bataie,si asta conteaza:D:D

Mda... Se pare ca saptamana asta e saptamana marilor derby-uri...

Va fi cu siguranta un meci frumos intre Barca si Real.

Eu m-as bucura sa faca schimb de antrenori dupa aia...:D...:lol:

alejandro
6th March 2007, 11:21
Eu m-as bucura sa faca schimb de antrenori dupa aia...:D...:lol:

Ce sa faca?:evil:
Stati voi relaxati cu LAncelotu vostru nu facem nici un schimb:cool:

rocky_da_pebble
6th March 2007, 14:58
Iata si lotul pt meciul cu Liverpool: Valdés, Jorquera, Puyol, Giuly, Xavi, Thuram, Saviola, Zambrotta, Oleguer, Iniesta, Ronaldinho, Messi, Gudjohnsen, Márquez, Edmílson, Sylvinho, Deco and Eto'o. Nume importante care nu se regasesc pe lista ar fi Motta si Gio

Sasuke Uchiha
7th March 2007, 01:49
barsa out! :D
http://www.marca.com/elementosHome/fotosPortada/2007/03/06/barcelona060307.jpg
ronaldinho omul meciului, nu a atins balonul de 3 ori :D

alejandro
7th March 2007, 10:40
esti fericit,londonezule?:D
nu pupati nici voi trofeul:drak:

Sasuke Uchiha
7th March 2007, 10:58
aseara o fost o seara superba...:D

http://www.marca.com/07/03/06/liv-bcn/09.jpg
http://www.marca.com/07/03/06/liv-bcn/10.jpg

alejandro
7th March 2007, 11:08
la fel cum va fi si seara asta:D:D

CrisS
7th March 2007, 12:54
Aseara nu a jucat nimic barcelona, "echipa de vedete" :mda: , liverpool a fost prea buna pentru o echipa cu fite

rocky_da_pebble
7th March 2007, 15:04
Barcelona nu e echipa cu fitze. Poate doar Ronaldinho si te rog nu generaliza. Si Liverpool nu e echipa mai buna ca Barca ci Barca nu mai pune suflet ... Nu mai fiti asa razboinici ca io tin cu Barca si nu ma bucur pt insuccesele altor echipe ...

pinki
7th March 2007, 15:19
primul meu post de azi trebuie sa fie aici: :cry:

eto'o ala nu face nimic, apararea e varza, nimeni nu s-a prea agitat, sunt tare suparata si dezamagita...

alejandro
7th March 2007, 15:43
stai sa vezi cum joaca real:D:D

pinki
7th March 2007, 16:08
macar la ei sta altfel treaba....

vicente_vcf
9th March 2007, 11:21
salvam noi onoarea spaniei ca nu puteau sau o faca EXtraterestri

Catalanul
9th March 2007, 15:05
asta e... noi am salvat-o anu' trecut... anu asta e randu' vostru :) macar de ati fi in stare sa o castigati si voi :rolleyes:

rocky_da_pebble
11th March 2007, 01:13
omg ce meci a fost. messi e shefu' :D :yeah: Barca 3-3 Real

BlueEnergy
11th March 2007, 01:24
link de unde pot lua tot meciul de pe net?

kain
11th March 2007, 04:51
Barca @ BULAN :ras-plans:

rocky_da_pebble
11th March 2007, 09:54
link de unde pot lua tot meciul de pe net?

pt moment multumeste'te cu golurile :) http://en.lionelmessi.org/movies.php?itemid=381 si am gasit si un mic rezumat :D http://www.zshare.net/download/barcelona-v-real-madrid-10-03-07-ssn-match-report-zip.html

BlueEnergy
11th March 2007, 11:04
Mersi ptr rezumat. Daca gasesti un link cu tot meciul posteaza-l aici pls!

georg40
11th March 2007, 11:23
Trebuie sa recunosc, desi nu sustin nici una dintre aceste echipe, ca derbiul Barcelona - Real Madrid a fost unul dintre cele mai bune meciuri care le-am vazut candva pe micul ecran, o partida care nu a avut momente de respiro, echipele impunand un ritm dracesc, pe fondul unor valente tehnice si tactice remarcabile, scorul final oglindind nu numai raportul de forte din teren dar aratandu-se si echitabil, nici una dintre combatante nemeritand sa paraseasca terenul invinsa.
Real m-a surprins prin cresterea valorica evidenta la numai 72 de ore dupa prestatia (discutabila) de la München cu un van Nistelrooy in excelenta dispozitie de joc,cu o aparare de ferma in jurul lui Ramos,si cu o linie mediana, desi nu la nivelui celei de la Barca, dar care a stiut sa inchida abil coridoarele spre poarta lui Casillas.
Barcelona si ea in crestere de forma, a impresionat prin forta de joc aliniei mediane, in componenta Messi,Iniesta,Deco,Xavi,Ronaldinho fiind poate la ora actuala cea mai buna din lume. Iar acest spiridus argentinian Messi, inca rezerva la mondiale, a aratat o clasa care nu pune nici un moment sub semnul intrebarii de ce este el la Barcelona "nevandabil".
Un meci care ramane cu siguranta in amintire si pe...banda video !

Sasuke Uchiha
11th March 2007, 13:23
Mersi ptr rezumat. Daca gasesti un link cu tot meciul posteaza-l aici pls!

un rezumat de 8 minute

http://www.tvfutbol.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4167

Nixx
12th March 2007, 00:25
I repriza (http://www.mediafire.com/?dt2zymyqiza)

II repriza (http://www.mediafire.com/?120idnmnlln)

pinki
12th March 2007, 12:14
la mine nu merg link-urile....

Nixx
12th March 2007, 12:24
Nu shtiu de ce nu merg link-urile acum. Eu de acolo am luat torrentele. Incearca-le pe astea

I repriza (http://www.sendspace.com/file/2jbs3c)

II repriza (http://www.sendspace.com/file/ssv50w) (1.4GB cu comentariu in spaniola)

sau

I repriza (http://www.sendspace.com/file/7wwina)

II repriza (http://www.sendspace.com/file/xkhsdm) (HD, 2.18 GB fara comentariu)

Andreiy
15th March 2007, 00:21
Senzational El Classico! cred ca a fost cel mai bun din istorie!!!

georg40
18th March 2007, 10:48
Am vazut aseara meciul Huelva - Barcelona, multora scorul le este probabil cunoscut cei care nu-l stiu: 0-4, goluri Eto`o (2),Zambrotta si Messi. Gazdele au fost o prada usoara pentru o echipa care a controlat jocul autoritar, evoluand mai ales in prima repriza cu o dezinvoltura rara. Barca este evident pe calea insanatosirii, sansele de a castiga campionatul se maresc pe zi ce trece. Linia ei de mijloc cu Ronaldinho, Iniesta,Deco,Xavi,Messi este geniala, singurul varf de mserie, Eto`o fiind servit ideal. De la meciul de aseara am retinut inainte de toate al patrulea gol marcat de Messi, la capatul unei actiuni individuale care a cuprins tot alfabetul fotbalului. Senzational.

Sasuke Uchiha
18th March 2007, 13:38
senzational :happy aceeas echipa nu a facut nimic cu realu sau cu o echipa de nivel :ok:

Mad_max
18th March 2007, 13:52
ba omule esti de belea, se arata iar oftica.....cu realu nu am jucat nimic? inseamna ca nu stii cu ce se mananca fotbalul si ar trebui sa te uiti la cricket, golf sau sexy sport clips poate iti mai vine mintea la cap

Andreiy
18th March 2007, 14:03
asa ma gandeam si eu

georg40
18th March 2007, 14:14
senzational :happy aceeas echipa nu a facut nimic cu realu sau cu o echipa de nivel :ok:

Tu n-ai citit atent. Cuvantul senzational s-a referit la golul lui Messi. In alta ordine de idei, fara ...oftica, un pic de obiectivitate nu strica !

Catalanul
18th March 2007, 16:05
senzational :happy aceeas echipa nu a facut nimic cu realu sau cu o echipa de nivel :ok:

senzational... 4-0 acasa la echipa care a facut instructie cu voi pe Santiago Berbaneu :D :rolleyes:

meci bun facut de catalani ieri... de remarcat prestatia lui Eto'o, care a jucat pentru prima data un meci intreg de cand si-a revenit :)

Sasuke Uchiha
18th March 2007, 17:35
:groggy:
:happy

cum am mai spus, nu ati facut nimic cu echipe de acelas nivel , aveti un noroc incredibil, doar atat

Andreiy
18th March 2007, 17:39
nu te mai hlizi atat ca dai impresia de altceva.
cine vb. "celebra" chelsea care practica un joc urat de cand e mourinho. gura mica si joc de glezne

auzi, am o curiozitate: cum naiba ai ajuns tu moderator? ca nici pe departe nu esti impartial.

Sasuke Uchiha
18th March 2007, 17:41
:happy :happy
ca nu iti place tie jocul nu insemna ca e urat
:lol: :lol:

kain
21st March 2007, 13:57
La multi ani pentru Dintos, astazi implineste 27 de ani, multi inainte ;)

Mad_max
22nd March 2007, 23:01
bun....hai sa lasam putin eterna disputa barca-real ca oricum e pauza...am si eu o intrebare: stie cineva ceva despre drepturile de televizare ale primerei sezonu viitor?tot handicapatii aia de la boom au drepturile?

Catalanul
1st April 2007, 03:12
Barcelona - Deportivo 2-1 (Messi, Etoo / Adriano). Meci bun facut de catalani... vom fi lideri in continuare :) ;)

georg40
1st April 2007, 10:36
Meciul Barcelona - Deportivo n-a fost rau dar nici deosebit el inscriindu-se in nivelul actual al ligii spaniole.
O faza merita insa a fi relevata, ea ar fi justficat deja banii pentru...biletul de intrare.
Ronaldinho a primit o minge la circa 25 de metri de poarta adversa, a lobat balonul abil peste trei adevrsari, exact in fata lui Messi, acesta a preluat mingea cu pieptul lasand-o sa se scurga pe piciorul stang cu care a sutat imparabil. Un gol de chinograma bun pentru scolile de...fotbalisti sau antrenori.
Un gol initiat de prezent (Ronaldinho) si finalizat de viitor (Messi). Bravo !

pinki
1st April 2007, 15:07
:cheer: :cheer:

rocky_da_pebble
1st April 2007, 18:42
Golul lui Messi (http://www.youtube.com/watch?v=A_mmPYuFwc4)
Golul lui Eto'o (http://www.youtube.com/watch?v=lRgQPSEr78g)

pinki
1st April 2007, 22:23
talentat messi asta... :D :cheer:

Sasuke Uchiha
6th April 2007, 21:03
lotul barcelonei pt meciul cu zaragoza :

Valdés, Jorquera, Puyol, Xavi, Deco, Zambrotta, Iniesta, Ronaldinho, Messi, Gudjohnsen, Gio, Edmílson, Sylvinho, Saviola, Thuram, Oleguer, Giuly y Márquez.

belletti, motta si eto'o accidentati

rocky_da_pebble
6th April 2007, 23:17
talentat messi asta... :D :cheer:

vai ce spirit de observatie :shocked:

pinki
7th April 2007, 11:36
pardon... si problema ta... care era?

rocky_da_pebble
7th April 2007, 19:00
pardon... si problema ta... care era?

of thuamne :no: ce oi fi zis!?

georg40
7th April 2007, 20:58
Zaragoza - Barcelona 0-0 dupa primele 45 de minute.Slabut meci,pana acum.

Celso
7th April 2007, 21:02
au fost ceva ocazii de gol? bate Barca? ce crezi?:)

georg40
7th April 2007, 21:07
Nu stiu, dar azi Barca nu mi se pare in forma.Mijlocul nu e ca alta data, iar Ronaldinho are si el deja cartonasul lui, trebuie sa se cam abtina... Eu cred ca nu vom vedea azi goluri...
(Din fericire am vazut azi deja destule !).

Celso
7th April 2007, 21:25
gol Zaragoza:lol:

Sasuke Uchiha
7th April 2007, 21:58
infrangere
zaragoza vs barca 1-0 diego milito :yeah: :yeah:

georg40
7th April 2007, 21:59
Prestatie absolut modesta a echipei catalane si o infrangere meritata.
Eto´o a lipsit enorm.
Linia mediana cu Ronaldinho, Deco,Iniesta si Messi - altfel de clasa mondiala ,azi o copie palida.
Ronaldinho a gresit pase la 3-4 metri ca si preluari simple de balon.Total afara din joc.
Lupta pentru titlu se reechilibreaza.

Catalanul
7th April 2007, 22:07
au fost egali cu 0 azi :( s-a simtit lipsa lui Eto'o... dar si Rijkaard a gresit incepand cu un prim 11 ciudat :|

Sasuke Uchiha
13th April 2007, 12:55
ronaldinho va lipsi in urmatoarele 2 meciuri, in campionat importiva lui mallorca si in cupa impotriva lui getafe

kain
13th April 2007, 12:56
ronaldinho va lipsi in urmatoarele 2 meciuri, in campionat importiva lui mallorca si in cupa impotriva lui getafe

Interesant :yeah: dar de ce? :cool:

Sasuke Uchiha
13th April 2007, 12:57
pt ca este intr-o forma fizica foarte proasta dupa gripa pe care a avut-o si are nevoie de timp sa se recupereze

rocky_da_pebble
13th April 2007, 16:30
pt ca este intr-o forma fizica foarte proasta dupa gripa pe care a avut-o si are nevoie de timp sa se recupereze

scuza asta e clasica pt clasa a treia ... :rosu:

Mad_max
13th April 2007, 17:04
si ce vrei sa insinuezi?, chiar a fost racit.s-a scris pe siteul oficial al catalanilor.

Sasuke Uchiha
14th April 2007, 03:22
Miroslav Klose se pare ca va fi primul transfer pt barca, a ajuns la un acord cu clubul catalan, ramane doar sa se intelega barca cu bremen la suma de transfer, dupa atacantul german mai era interesata si juventus

rocky_da_pebble
14th April 2007, 12:18
si ce vrei sa insinuezi?, chiar a fost racit.s-a scris pe siteul oficial al catalanilor.

"insinuez" ca Barca e in lupta pt titlu si el sta 2 meciuri ca a fost racit... pe viitor pentru a preveni astfel de neplaceri daca stranuta sa fie scutit o luna de la antrenamente just to be sure :groggy:

mariomax
15th April 2007, 21:59
mama ce chin. :groggy: doamne ce autobuz. :angry: mallorca. dar intr-un astfel de chin cred ca s-a nascut al treilea campionat consecutiv pentru Barcelona. :ok:

mariomax
15th April 2007, 23:34
da. odata cu victoria valenciei [ca nu prea vad sa se schimbe ceva], barca e campioana in proportie de 80%.

Sasuke Uchiha
15th April 2007, 23:51
mare noroc...

mariomax
16th April 2007, 00:20
mare noroc...

te referi la golul "bivolului" de la celsky, essien ? :lol:

Sasuke Uchiha
16th April 2007, 00:29
da la acel gol ma refer, pacat ca voi nu mai sunteti de mult in CL

milanezu
16th April 2007, 00:41
o etapa foarte buna pentru barca.
se apropie de un nou titlu.
se vede clar ca este cea mai buna in spania.
dar au si noroc.
o echipa mare are si noroc de obicei.
in spania prefer barca.

realmadrid.com
16th April 2007, 15:24
Autogol in minutul 90'...pacat ca o asemenea echipa castiga titlul...dar ce sa-i faci, nu doar valoarea conteaza pt a castiga :D. Taranul de Valdes merita rosu, iar cel cu nr 11 l-a tras pe cel de la Mallorca pana cand a cazut, pt ca n-a putut tine pasul cu el...un titlu fals pt voi...la fel ca si echipa :D

georg40
16th April 2007, 16:13
Victorie la limita ,foarte tarziu, printr-un autogol, sunt prezente aproape toate elementele care pot umbri o victorie.
Dar nu trebui uitat ca Barcelona a dominat partida, a facut mult mai mult pentru joc si spectacol, in ultimele 15-20 de minute aveam impresia ca se va... rasturna terenul, inafara portarului Valdez si a unui tusier, toata lumea aflandu-se in jumatatea de teren a Mallorcei.
Daca la fotbal s-ar puncta ca la box sau gimnastica am fi avut o victorie clara, asa insa inregistram doar o victorie grea si la limita.Dar meritata.

@realmadrid.com: eu nu sunt in nici un caz un sustinator al lui Barca. Dar a vedea lucrurile obiectiv maresc, crede-ma , satisfactia sportiva.

mariomax
16th April 2007, 16:16
Autogol in minutul 90'...pacat ca o asemenea echipa castiga titlul...dar ce sa-i faci, nu doar valoarea conteaza pt a castiga :D. Taranul de Valdes merita rosu, iar cel cu nr 11 l-a tras pe cel de la Mallorca pana cand a cazut, pt ca n-a putut tine pasul cu el...un titlu fals pt voi...la fel ca si echipa :D

ma dubiosule, ai 8 mii si ceva de mesaje. ma crucesc cand vad ce prostii scrii... :mda: :(


Dar nu trebui uitat ca Barcelona a dominat partida, a facut mult mai mult pentru joc si spectacol, in ultimele 15-20 de minute aveam impresia ca se va... rasturna terenul

astea nu se "pune" mah, iar cei de la mallorca au ratat intentionat un penalty. iti dai seama ce titlu fals? http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/lol.gif


@realmadrid.com: eu nu sunt in nici un caz un sustinator al lui Barca. Dar a vedea lucrurile obiectiv maresc, crede-ma , satisfactia sportiva.

o fi satisfactia sportiva mare, dar ciuda o intrece cu mult la unii...http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/lol.gif

Mad_max
16th April 2007, 20:19
intr-adevar victorie grea pt Barca dar nu cred ca poate pune nimeni la indoiala faptul ca a fost meritata.acum sa fim seriosi au fost multe etape in care am avut ghinion, asa ca pana la urma trebuia sa ne mai surada si norocul.

mariomax
16th April 2007, 20:31
Taranul de Valdes merita rosu

nici macar n-a fost penalty acolo...parerea mea.

realmadrid.com
16th April 2007, 21:51
Cat ghinion ati avut, imi dau lacrimile :D...

Poti spune altfel...ati devenit Juventusul din Primera :D...asta e norocul vostru :ok:

Sasuke Uchiha
16th April 2007, 22:51
nici macar n-a fost penalty acolo...parerea mea.

zici de .com ca zice prostii, dar ca tine nu e nimeni, cum poti sa spui asta si sa zici ca cele 2 ale lui real madrid au fost :rosu:

realmadrid.com
16th April 2007, 23:37
A fost penalty clar, ca sa nu mai zic ca fundasul Barcei l-a tras pe atacantul Mallorcai pana cand acesta n-a mai avut viteza sa treaca de asa zisul portar al vostru :ok:

Catalanul
16th April 2007, 23:58
asa zisul nostru portar a aparat deja 3 penalty-uri in acest sezon :) :D

Mad_max
17th April 2007, 00:10
a fost penalty clar la valdes, insa si la voi a fost al doilea penalty clar, primul intr-adevar usor acordat, asta nu va scuza cu nimic totusi.realu a jucat slab si a sperat ca va castiga dupa ca a inscris un gol norocos, aparandu-se o repriza intreaga.
controverse sunt mereu atat in ceea ce priveste pe Barca cat si pe Real insa peste toate astea am ramas noi pe locul 1, si sa fim sinceri desi nu au jucat la fel de spectaculos ca in sezoanele trecute catalanii au facut meciuri bune in general in primera.

realmadrid.com
17th April 2007, 16:04
Catalane, penalty-ul ala il aparam si eu :ok:...si...penalty-urile nu prea se apara, se rateaza :ok:
N-am zis ca la noi n-a fost al 2lea penalty, dar primul....doar un idiot il putea acorda :ok:. Raman la parerea ca Valdes merita rosu :D

georg40
17th April 2007, 23:39
Decizia este se pare defintiva. Miroslav Klose nu se va transfera la Barca, in locul acestuia catalanii dorindu-l pe Zigic.

Mad_max
18th April 2007, 00:13
Valdes nu putea lua rosu din simplul motiv ca nu era ultimul jucator din fata portii, daca nu ma insel imi aduc aminte ca Puyol era ultimul pe linia portii

Catalanul
18th April 2007, 22:47
in cupa 3-0 la pauza cu Getafe :) :D Xavi a marcat un gol iar Messi doua :) Primul al argentinianului a fost superb, a trecut de 4 jucator + portarul apoi a bagat mingea in poarta :) seamana cu cel al lui maradona de la CM '86 :) :P

http://www.as.com/futbol/imagenes/capturas/2007/abril/semiscprey/3.jpghttp://www.as.com/futbol/imagenes/capturas/2007/abril/semiscprey/4.jpghttp://www.as.com/futbol/imagenes/capturas/2007/abril/semiscprey/5.jpghttp://www.as.com/futbol/imagenes/capturas/2007/abril/semiscprey/6.jpg

Sasuke Uchiha
18th April 2007, 22:57
mare antrenor Schuster asta, sa vine mai repede la madrid :rosu:

Sasuke Uchiha
18th April 2007, 23:18
3- 2 :D:D min 60

Catalanul
18th April 2007, 23:27
4-2 :evil: :) gol Guddy ;)

Catalanul
18th April 2007, 23:32
5-2 Eto'o ;) :D

Sasuke Uchiha
18th April 2007, 23:34
sa vedem cu cine va juca barca finala...

mariomax
19th April 2007, 08:01
super gol messi :yeah: :yeah: :yeah:

Mad_max
19th April 2007, 08:34
laudele sunt de prisos cand vorbim de golul lui messi de aseara.eu zic ca e in primii 5 jucatori din lume la ora actuala

rocky_da_pebble
19th April 2007, 14:14
incredibil ce gol a inscris messi
http://www.youtube.com/watch?v=OICjp7vg5N8
sa mai spuna cineva ca e mai bun cristiano ronaldo ... :no:

Sasuke Uchiha
19th April 2007, 15:24
moare dintosu de invidie :ras-plans:

Mad_max
20th April 2007, 19:14
si tocmai din cauza asta dintosu se va chinui sa arate ca nu e rasuflat si va puteti astepta la faze super din partea lui in meciurile urmatoare.eu am incredere in el si stiu ca e inca no.1

Sasuke Uchiha
22nd April 2007, 23:44
oleee
2-0 minutu 86 :yeah: :yeah:
se pare ca va fi o noua infrangere pt barca

Catalanul
22nd April 2007, 23:46
s-au jucat Ronaldinho si Eto'o cu ocaziile in prima repriza... asa ne trebe:( :headbang:

mariomax
22nd April 2007, 23:48
un meci in nota ultimelor meciuri in deplasare...
cam asta se intampla cand ratezi ocazii clare atat de usor, intuiam asta inainte de pauza...
in fine, tu vezi-ti de celsky.

Catalanul
22nd April 2007, 23:51
Ronaldinho a jucat la misto :mda: cand a scapat singur cu portaru' in loc sa suteze plasat el a vrut sa dea cu exterioru'... ca vezi doamne cine e el :rosu: iar Eto'o... daca era la forma lui maxima nu rata asa cum a facut-o :(...

Sasuke Uchiha
22nd April 2007, 23:54
:happy

revine dintosu si pierdeti :D sevilla la doar un punct si realu la 2 , trebuie sa recunosc, nu ma asteptam sa mai pierdeti vreun meci

mariomax
22nd April 2007, 23:55
cred ca a fost ultima infrangere. doar un egal sau doua ne-ar mai putea opri...

kain
22nd April 2007, 23:55
Si ce avem noi aici.. a pierdut Barca.. interesant, se pare ca avem sanse la titlu ;)

Catalanul
22nd April 2007, 23:56
oricum... avem in continuare meciuri mai usoare decat Sevilla si Real care vor juca una impotriva alteia peste 3 etape cred... dar daca ne impiedicam in continuare atunci cand nu ne asteptam o sa avem viatza grea :( :no:

georg40
22nd April 2007, 23:58
Barca a trecut pe langa o posibila victorie in prima repriza, Eto`o si Ronaldinho ratand tot ce se poate rata.
Cu un joc atat de slab in deplasare, catalanii vor avea un final de campionat foarte dificil care poate costa titlul !

realmadrid.com
23rd April 2007, 02:30
Ronaldinho a jucat la misto :mda: cand a scapat singur cu portaru' in loc sa suteze plasat el a vrut sa dea cu exterioru'... ca vezi doamne cine e el :rosu: iar Eto'o... daca era la forma lui maxima nu rata asa cum a facut-o :(...


Nu se poate....critici marmota :D ? Sper sa joace numai la misto...si in urmatoarele meciuri :D. Etoontu nu mai este in forma, a fost inainte de accidentare :D


PS: Hellooooooooo.....la liga !!!! :D...venim :D

dardar_3
23rd April 2007, 13:39
Barca are meciuri lejere pe final de campionat... si sunt aproape campioni...

Real - Sevilla si Zaragosa-Real decid soarta pentru Real....

realmadrid.com
23rd April 2007, 23:11
Cu Sevilla putem castiga, sunt sigur...mai greu este la Zaragosa...dar daca invingem acolo, trebuie sa asteptam sa se incurce Barca, care are toate sansele s-o faca...la cum joaca :D

Catalanul
23rd April 2007, 23:12
sa fim seriosi... nici voi nu prea straluciti :D Sevilla e mai informa decat Barça si Real la un loc :D :rolleyes:

realmadrid.com
24th April 2007, 11:43
Nu stralucim, dar si voi aveti mari sanse sa pierdeti titlul asta. Programul meciurilor este favorabil Barcelonei, dar surprize se intampla. Real poate sa castige cu Sevilla si sa faca egal acasa sau sa piarda in deplasare cu alta echipa, n-as fi surprins :D

fantoma
24th April 2007, 13:36
punechi si dera atletico de mmadrid

atletico asa castige campionatul sa asa ii sdrobeasca pe tori firm. Cornel Anagnost

Sasuke Uchiha
24th April 2007, 20:12
Braca va juca in aceasta seara impotriva formatiei egiptene Al-Ahly , in urma acestui meci vor incasa aproximativ 2 mil€
maine vor reveni in spania

realmadrid.com
24th April 2007, 21:57
Ma bucur pt meciul lor...asa poate vor fi mai obositi pt urmatorul meci :D

Sasuke Uchiha
24th April 2007, 23:40
din pacate adversarul din urmatorul meci va fi levante, nu va putea face nimic

Catalanul
25th April 2007, 00:10
El Al Ahly - FC BARCELONA 0-2. Goluri marcate de Bojan si Saviola.

De remarcat faptul ca promitatorul jucator al Barçei Bojan (doar 16 ani) a marcat la primul sau meci cu echipa mare :ok: la Barça B marcheaza aproape meci de meci... sper k in curand sa il vedem si in Primera marcand :) :yeah:

Catalanul
25th April 2007, 15:48
Revin :D 4-0 scor finala... 2-0 a fost la pauza... celelalte doua goluri au fost marcate de Eto'o.

realmadrid.com
25th April 2007, 17:01
Macar cu astia sa castigati si voi....sper sa faca Levante o surpriza, ca si asa se bat pt salvarea de la retrogradare :D

dardar_3
25th April 2007, 17:04
Unii joaca pe la arabi... altii prin liga... ce sa-i faci...:D...

Asta-i fotbalu...:D

realmadrid.com
25th April 2007, 17:19
Eu sper sa mai jucat in Liga...dar doar un meci :D, eventual 2, dar sa-l pierdeti pe al 2lea :P:D

Dar mai frumos ar fi cu MU in finala :P

Zax
25th April 2007, 17:40
barcelona sucks

Catalanul
25th April 2007, 22:17
ghinion :D exprima-ti "sentimentele" fata de catalani pe threadul "pensionarilor" :D :P

georg40
27th April 2007, 12:26
Mediile spaniole si nu numai ele anunta ca sigur transferul internationalului german, Miroslav Klose la FC Barcelona.
Aceasta si ca urmare a faptului ca Werder Bremen a refuzat categoric un transfer al lui Klose in cadrul bundesliga (interesata era Bayern).

pinki
27th April 2007, 14:20
da' eu nu vreau sa vina.

kain
27th April 2007, 15:27
Intre Ronaldinho si Milan e fiica lui Rijkaard

Lindsay, fiica antrenorului Frank Rijkaard, ar fi motivul pentru care Ronaldinho nu va ajunge la Milan în aceastã varã. Potrivit cotidianului spaniol Marca, ea e mai mult decît o admiratoare a brazilianului, pe care l-a convins nu numai sã-ºi respecte contractul cu Barcelona, scadent în 2010, ci sã-l ºi prelungeascã. O decizie care nu-l nemulþumeºte numai pe patronul italienilor, Silvio Berlusconi, ci ºi pe conducãtorii lui Gremio Porto Alegre, clubul de baºtrinã al jucãtorului, care la un eventual transfer ar încasa 5 la sutã din suma tranzacþiei, adicã vreo 5 milioane de euro. :P

Se pregateste o revolutie la Barca

Conducatorii Barcelonei se gindesc la o remaniere masiva a lotului in intersezon. Lista de achizitii, pentru care s-ar investi circa 50 de milioane de euro, se refera la toate compartimentele. Ca portar, este dorit Buffon, care a dat de inteles ca la vara s-ar desparti de Juventus. In aparare, tintele clubului spaniol sint Gabriel Milito (Zaragoza) si Abidal (Lyon). Pentru linia mediana sint doriti De Rossi (AS Roma), Ribery (Marseille) si Xabi Alonso (Liverpool). Ca atacanti, preferati sa vina in "Camp Nou" sint Villa (Valencia), Klose (Bremen) si Diego Milito (Zaragoza). Vizati sa plece de la Barca sint Van Bronckhorst, Belletti, Motta, Ezquerro, Giuly si Saviola. Nu e exclusa nici o separare de Etoo, dorit tare de Liverpool, Arsenal, Milan si Inter, ultimii preconizind sa-l includa in tranzactie fie pe Adriano, fie pe Crespo. :mda:

calipeta
27th April 2007, 23:32
Nu ne mai intereseaza ce face Ronaldinho!K merge la Milan sau k sta in continuare la barca... nu mai e demult primu in fotbalul mondial!!! Kaka sau Cr. Ronaldo ii da clasa!! Am zis de la inceput k nu o sa reziste mai mult de 4 ani la cel mai inalt nivel!!! Se vede diferenta dintre el si ZIDANE... care a fost 6 ani cel mai bun jucator din lume(parerea mea!) :D

Catalanul
27th April 2007, 23:43
esti subiectiv... nici un jucator nu a fost cel mai bun din lume 6 ani la rand... poate nici chiar 4... maxim 2-3...

realmadrid.com
28th April 2007, 01:28
Deci Messi mai are 1 an, maxim 2...si scapam de el :D

Mad_max
28th April 2007, 11:02
messi e la un nivel inalt acum insa nu e constant, dar peste vreo 2 ani cred ca va deveni intr-adevar cel mai bun, numai sa nu se accidenteze.

Catalanul
28th April 2007, 15:45
Abidal are cele mai mari sanse de a juca la Barcelona incepand cu sezonul viitor :)
http://www.elmundodeportivo.es/20070428/NOTICIA296974268.html

eu zic ca ar fi un transfer bun... chiar avem nevoie de un fundas stanga bun... deoarece Silvinho si GIO au fost dezastruosi sezonul acesta :rolleyes:

rocky_da_pebble
28th April 2007, 18:46
esti subiectiv... nici un jucator nu a fost cel mai bun din lume 6 ani la rand... poate nici chiar 4... maxim 2-3...

Pele, Maradona si Best nu prea aveau rivali la timpul lor... doar intre ei :D [atunci cand au jucat in aceeasi perioada]. Deci ei au fost cam 6 ani la rand cei mai buni din lume. Desi sunt fan Barca Ronaldinho mi s'a parut dintotdeauna un talent umflat cu aer cald. Orice pasa a lui era "geniala".

Mad_max
28th April 2007, 20:34
ehe ce sa zici si tu, acum un 1 an cand a prins cea mai buna forma si facea spectacol meci de meci pun pariu ca il laudai ca si restul fanilor, sa fim seriosi, iar acum ca trece printr-o perioada mai nefasta toata lumea se ia de el.mai ales ca desi a avut evolutii inconstante a dat 17 goluri si e pe primul loc in topul jucatorilor din la liga(media notelor din fiecare meci, vezi site-ul eurosport).eu zic ca daca nu era el barca nu mai era pe primul loc

Feanor
29th April 2007, 14:54
Pele, Maradona si Best nu prea aveau rivali la timpul lor... doar intre ei :D [atunci cand au jucat in aceeasi perioada]. Deci ei au fost cam 6 ani la rand cei mai buni din lume. Desi sunt fan Barca Ronaldinho mi s'a parut dintotdeauna un talent umflat cu aer cald. Orice pasa a lui era "geniala".

Facem pariu ?

Hai sa vedem ce rivali avea Pele in 1960 :

- Alfredo Di Stefano ; e nevoie de vreun comentariu ?

- Ferenc Puskas ;

- Garrincha ;

Trei dintre cei mai buni jucatori din toate timpurile. Asta fara sa mai punem la socotela jucatori excelenti, dar care nu prind totusi un top 10 all-time, precum Luis Suarez, Omar Sivori, Josef Masopust, Paco Gento, Didi, Raymond Kopa.

Acum sa ne uitam in 1965 :

- Eusebio :

- Bobby Charlton ;

- George Best ;

- Gianni Rivera ;

- Jairzinho ;

- Sandro Mazzolla ;

Sau in 1970 :

- Franz Beckenbauer ;

- Johan Cruyff ;

- Gerd Muller ;

- Tostao ;

- Rivelino ;

- Jairzinho ;

- Gianni Rivera ;

- Eusebio.

Ronaldinho n-a avut in viata lui o competitie atat de dura.

Mad_max
29th April 2007, 15:28
eu zic ca dintosul ramane cel mai bun din lume, dar sunt jucatori care sunt mai in forma decat el( sa speram ca nu pentru mult timp) cum sunt c.ronaldo sau kaka. eu totusi nu inteleg tam-tamul care se face pe seama lui c.ronaldo, care a prins si el un meci excelent si e deja no.1; cu milan nu a mai jucat nici pe jumate la fel de bine precum cu roma iar in campionat la fel, adica mediocru, kaka are intr-adevar de ce sa fie laudat, are o viziune a jocului deosebita, lucru rar in zilele noastre.
am citit in "el mundo deportivo" ca barca ar fi foarte aproape sa-i transfere pe abidal si de rossi.:rolleyes: si am mai vazut un poll cu aducerea lui shevchenko....asta da transfer, cred ca ucraineanul ar renaste pe nou camp

Feanor
29th April 2007, 15:34
eu zic ca dintosul ramane cel mai bun din lume, dar sunt jucatori care sunt mai in forma decat el( sa speram ca nu pentru mult timp) cum sunt c.ronaldo sau kaka. eu totusi nu inteleg tam-tamul care se face pe seama lui c.ronaldo, care a prins si el un meci excelent si e deja no.1; cu milan nu a mai jucat nici pe jumate la fel de bine precum cu roma iar in campionat la fel, adica mediocru, kaka are intr-adevar de ce sa fie laudat, are o viziune a jocului deosebita, lucru rar in zilele noastre.
am citit in "el mundo deportivo" ca barca ar fi foarte aproape sa-i transfere pe abidal si de rossi.:rolleyes: si am mai vazut un poll cu aducerea lui shevchenko....asta da transfer, cred ca ucraineanul ar renaste pe nou camp

Era de asteptat. Ronaldinho a fost cel mai bun din lume timp de trei sezoane consecutive, asa ca o scadere de forma era inevitabila. Pacat doar ca a inceput la campionatul mondial.

Mad_max
29th April 2007, 15:43
se aude ceva cu meciurile din primera din sezonul viitor? tot boom le transmite?stie cineva ceva?

Catalanul
29th April 2007, 20:57
Barça - Levante 1-0 la pauza , gol Eto'o.

Sasuke Uchiha
29th April 2007, 21:04
gol super norocos eto'o

Catalanul
29th April 2007, 22:03
1-0 scor final...Eto'o si Ronaldinho incep sa devina exasperanti... rateaza in prostie tot ce se poate rata :angry: de doua ori a scapat fiecare singur cu portaru'... tot de atatea ori au ratat :|

georg40
29th April 2007, 22:12
Barcelona , cu spiridusii ei in linia de mijloc - Iniesta,Xavi,Messi,Deco - a avut circa 70 la suta din meci posesia balonului, combinand abil si jucand adesea balonul cu succes in adancime. Numai ca acolo "responsabilii" cu golurile , i-am numit pe Eto´o si Ronaldinho - au prins o zi slaba, scorul fiind pana la urma minim. Si n-a lipsit mult sa cada egalarea daca ne gandim la faza din penultimul minut de joc. Ratarile par sa devina la FCB o boala cronica.

Sorin Blaj
29th April 2007, 22:13
Inteleg ca au avut un meci greu?

Sper sa-si revina Barca, altfel vor avea viata grea pe finalul campionatului.

Catalanul
29th April 2007, 22:24
nu a avut meci greu Barça... a dominat tot timpul insa a ratat foarte mult... daca era 4 sau 5-0 nu era nimic ciudat...

kain
30th April 2007, 00:46
Fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ratari. Barca e in forma slaba, trebuie sa profitam etapa viitoare de acest lucru. :evil:

Mad_max
30th April 2007, 12:59
intai ganditi-va la voi, vorbesti de parca ati castigat dinainte meciul cu sevilla, fiti seriosi, daca faceti egal sa fiti multumiti.in ceea ce priveste pe barca cred ca a ratat destul in ultimul timp, e timpul sa intre mai usor in ate si cred ca in meciul cu sociedad asa o sa se intample.

Catalanul
30th April 2007, 15:48
Fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ratari. Barca e in forma slaba, trebuie sa profitam etapa viitoare de acest lucru. :evil:

asa e... de aceea am marcat un gol mai mult decat echipa adversa si am castigat cele 3 puncte ;) Nu suntem intr-o forma slaba atata timp cat avem multe ocazii de gol pe meci... doar ca scartaie un pic finalizarea :rolleyes:

Sasuke Uchiha
30th April 2007, 22:08
in ultimele 6 etape din tur ati obtinut din 18 puncte doar 9, deci nu aveti un program foarte usor

mariomax
5th May 2007, 23:00
un joc de-a soarecele si pisica, Barcelona, in cazul unui egal maine, ca si campioana.
superb gestul lui Ronnie de ai da tricoul lui Estrada. ;)

Catalanul
5th May 2007, 23:13
Meci castigat fara nicio problema :) Dupa o prima repriza mai putin buna Barça si-a dat drumul in cea de a 2-a si a marcat in minutul 46 prin Iniesta. Eto'o a marcat pe final iar Ronaldinho a fost autorul ambelor pase de gol :)

Maine sper intr-un egal :yeah: desi nici o victorie a Sevillei n-ar fi rea :D

Mad_max
5th May 2007, 23:36
victorie fara dubii a barcei pe anoeta.catalanii au jucat bine si merita sa fie campioni, iar maine una din cele doua contracandidate, va iesi din cursa pt titlu.e posibil ca in cazul unui egal sa iasa amandoua ;)

georg40
6th May 2007, 17:28
Am vazut aseara live San Sebastian - Barcelona 0-2, un meci dominat de oaspeti, care puteau realiza un scor-fluviu, daca nu ratau atata.
Al doilea gol ramane insa de retinut. Ronaldinho a jucat o pasa neasteptata la piciorul lui Eto´o, printr-o jumatate de duzina de adversari, o executie de finete cum nu vezi in toate zilele, pasa care deja a meritat ...pretul biletului de intrare !

Catalanul
7th May 2007, 22:14
In ultimele 5 etape Barça va intalni urmatoarele echipe:

Barça-Betis
Atlético-Barça
Barça-Getafe
Barça-Espanyol
Nàstic-Barça

Avem 3 meciuri acasa, unde in acest sezon ne-am batut propriul record... avem 11 victorii si doar 3 egaluri (nicio infrangere) si sincer cred ca echipele sunt accesibile putem suma 9 puncte pe Camp Nou.
In deplasare jucam la laterna rosie (Nastic, echipa ca si retrogradata --> victorie 100%) si la Atletico Madrid, un meci unde eu cred ca daca vom invinge putem sa ne consideram deja campioni :) :P

Real Madrid are urmatorul program:

Real Madrid-Espanyol
Recreativo-Real Madrid
Real Madrid-Deportivo
Zaragoza- Real Madrid
Real Madrid-Mallorca

Realul are meciuri usoare acasa, insa in deplasare va juca la doua echipe dificile cum sunt Huelva (revelatia acestui sezon care in tur a castigat 3-0 pe Bernabeu) si Zaragoza, care lupta pentru un loc in CL.


Iar Sevilla:

Sevilla-Recreativo
Deportivo-Sevilla
Sevilla-Zaragoza
Mallorca-Sevilla
Sevilla-Villarreal

Sevilla, desi se afla la 4 puncte in urma noastra, inca mai are sanse la titlu... desi sincer cred ca se vor axa mai mult pe Cupa Uefa si Cupa Spaniei.

Pe Valencia nu am luat-o in considerare deoarece 6 puncte sunt greu de recuperat in doar 5 etape ramase.

Eu unul am incredere in Barça si sunt convins ca vor castiga cel de-al 3-lea titlu consecutiv ;) :ok:

realmadrid.com
10th May 2007, 23:25
Deocamdata, Getafe, echipa pe care ati batut-o cu 5-2, revine...si in minutul 65' are 2-0 :D...am incredere in ei si sper sa mai marcheze odata :D

Edit: 3-0 :D...la acest scor, Barca spune "ceao" cupei :D !!!

Din nou edit:...4-0 :rolling:...macel :D

mariomax
10th May 2007, 23:30
mda. banui si io cam cat ii intereseaza cupa pe finalul asta de sezon...
oricum, imi place cand fanii real se agita pentru barca...iar tu vad ca esti extrem de activ...

realmadrid.com
10th May 2007, 23:37
Stii vorba aia..."vulpea cand nu ajunge la struguri, zice ca sunt acrii"

Ma lasi cu vrajeala asta ieftin, pe voi niciodata nu va intereseaza un trofeu atunci cand o furati.

Daca nu castigati campionatul, parca vad ca nici ala n-a fost asa important pt voi :rolling:

georg40
10th May 2007, 23:53
De cateva minute s-a incehiat partida de cupa Getafe - Barcelona.
Daca nu as fi vazut meciul si cineva mi-ar fi spus rezultatul nu as fi crezut.
4-0 pentru Getafe ! Barcelona eliminata rusinos (dupa acel 3-1 din tur) in urma unei prestatii incalificabile.
Sa fi vazut fetele presedintelui catalan sau ale lui Rijkaard !

Catalanul
10th May 2007, 23:54
a fost 5-2 in retur...

sezon ratat.. si cu asta am incheiat discutia :|

realmadrid.com
11th May 2007, 00:03
Eu zic ca daca pierdeti titlul, ar fi un sezon mai frumos...daca ratati, macar sa ratati tot :D

Luis Garcia10
11th May 2007, 00:04
CE REZULTAT SOCANT! Dar ce mai vorbesc eu acum...ai mei au luat 5-0 la general de la Sevilla! :D
Totusi ... un Getafe magnific! Dani Guiza si Dorado au ingropat extraterestrii :D

Catalanul
11th May 2007, 00:05
oricum si daca ia titlul tot degeaba... la cate competitii ar fi putut castiga sezonul asta... si sa castige doar campionatul... penibil... sa le fie RUSINE!

realmadrid.com
11th May 2007, 00:13
Pt voi probabil chiar este o dezamagire, pt ca echipa este deja formata, antrenorul nu-i rau, si ati avut sanse (inca aveti prima sansa la titlu) la toate competitile, dar asta este...ati pierdut tot pe mana voastra.

Pt noi in schimb, titlul asta ar fi bine venit, dupa o pauza asa lunga, plus ca pana acum 10 etape nu credeam ca prindem nici locul 2, acum...avem sanse mari la titlu.

PS_Nu fi suparat, la vara inchinam ceva pahare pt Real :D

maldini
11th May 2007, 02:14
mda. banui si io cam cat ii intereseaza cupa pe finalul asta de sezon...


Ma lasi cu vrajeala asta de 2 bani...V-au umilit cu 4-0 asta este adevarul si este o mare rusine !!! Sti tu din Medias ca pe Ronaldinho sau Messi nu-i intereseaza Cupa :happy Daca o tineti tot asa nici campionatul nu-l luati :D
La vara 101% va pleca dintosul si va veni la noi :evil:

razwan_vs
11th May 2007, 05:46
chiar nu ma asteptam la acest rezultat ....4-0 ...poate nu i-a interesat cupa nici pe ei :ras-plans:

milanezu
11th May 2007, 08:06
macar acuma nu se vor mai certa pentru hotelul din madrid.
e a lui sevilla acum.
oricum faina performanta a facut getafe.

N0_NaM3
11th May 2007, 11:13
asta e, nu intrebam de ce,mergem inainte...:) ...

dardar_3
11th May 2007, 12:41
Din cate am citit aseara pe Eurosport Guitza....:D... a marcat dintr-o centrare a lui Cosmin Contra....:)...


Felicitari Getafe...

Socanta declaratia suporterilor lui Atletico... cum ca ar vrea sa le dea meciul extraterestilor numai ca sa nu ia realul campionatul...

Personal eu cred ca Barca nu are cum sa rateze titlul... mai ales ca realul are deplasare destul de grea la Zaragosa in penultima etapa...

:ok:

Mad_max
11th May 2007, 13:04
rusineeeee sa le fie.....le-a intrat vedetismu in cap au inceput sa creada ca daca intra pe teren sunt deja castigatori, asta s-a intamplat.sa speram ca isi baga mintile in cap ca altfel nu ii vad campioni.......sa vedem duminica cu betis cum joaca si atunci se va vedea daca iau sau nu ceva anu asta.

Lordul
11th May 2007, 14:35
Aoleuuuuuuuuuuu Catalane ce facuse-ti ? ati luat pe coaja cu 4-0 dupa ce in tur ati castigat cu 5-2 .........RUSINE , ma gandeam ca doar Milanul poate sa piarda cu 4-0 si calificare dupa ce castiga in tur cu la 3 goluri diferenta ....

Capul sus ! mai avem de luat campionatul si nu uitati anul trecut in Cupa Spaniei Zaragosa-Real Madrid 6-1 !!!!!!!!!!!!!!!

dardar_3
11th May 2007, 14:40
Stai tu linistit lordule ca nu numai Milan pierde calificarea in halul asta...(sau semifinala cu MU e inca vie in capul tau...:drak:...)

Lordul
11th May 2007, 14:51
Manchester a pierdut cu 3-0 dar in tur a castigat cu 3-2 la numai un gol diferenta , oricum ceea ce a facut Milan in acel sfert cu Deportivo a intrat in ISTORIE

Luis Garcia10
11th May 2007, 15:10
De fapt ceea ce a facut Deportivo a intrat in istorie..nu ceea ce a facut Milanu` :D ( ...ca Milanu` nu a prea facut nimic :D :happy )

Lordul
11th May 2007, 15:16
si nici nu prea va mai face ceva :happy

dardar_3
11th May 2007, 16:14
De fapt ceea ce a facut Deportivo a intrat in istorie..nu ceea ce a facut Milanu` :D ( ...ca Milanu` nu a prea facut nimic :D :happy )


si nici nu prea va mai face ceva :happy

Vorbiti sa nu adormiti sau va faceti ca vorbiti...

Milan are mai multe Champions League decat MU si Barca la un loc asa ca ciocu mic...;)

Catalanul
11th May 2007, 16:19
De acord cu toti... asta e... fiecare echipa are momente de acest fel... trecem peste... sa vedem daca au puterea necesara de a castiga campionatul :rolleyes:

Mad_max
12th May 2007, 10:23
sa speram ca au puterea necesara...acum e vorba 100% de psihic, eu sper ca bataia care au luat-o i-a inrait, ar fi singurul lucru bun din meciul de joi.vom vedea maine cat de determinati sunt....

Mad_max
12th May 2007, 12:21
din cate am citit dupa meciul cu getafe, eto'o a fost cel mai suparat si mai nervos, si asta e un lucru bun pentru ca atunci cand e furios si determinat, asa cum a zis si el ca este mai mult ca oricand, joaca bine si da totul pentru echipa, sunt sigur ca va fi unul dintre cei mai buni in meciul de duminica si sper sa nu plece de la barca in vara asta.

rocky_da_pebble
12th May 2007, 16:09
messi a fost odihnit meciu' asta. fara el e dezastru

Mad_max
12th May 2007, 23:08
desi a pierdut la scor cu getafe eu cred ca barca va lua campionatul, a fost o intamplare ce s-a intamplat la madrid, iar duminica se va vedea adevarata forta , forta unui taur ranit care matura totul in cale.........sper;)

Catalanul
12th May 2007, 23:10
eu am mai spus... daca maine nu castigam cu Betis putem sa ne luam ramas bun si de la campionat :cya: :(

realmadrid.com
13th May 2007, 12:42
http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=40001

Eu nu vreau sa plece...castiga el meciul de 2-3 ori pe sezon, dar in rest trage echipa in jos...asa ca, sa ramana :D

PS_Sa plece Messi :D

Catalanul
13th May 2007, 20:22
hai ca am inceput bine, 1-0 gol Ronaldinho.

Catalanul
13th May 2007, 21:52
1-1, ne-au egalat in minutu 89 :headbang: adio campionat....

mariomax
13th May 2007, 21:54
cu asa joc nici macar n'ar trebui sa le mai trebuiasca!!!
astept schimbari si...sezonul urmator. ;)
nu e totul pierdut, se cuvine sa lupte pana in ultima etapa.
visca Barca.

rapidashul
13th May 2007, 21:54
Mda ,din pacate 1-1 ,sansele noaste la titlu sunt sub 20 % in acest moment :(((
Asta este ,in vara trebuie schimbari mari la echipa ,avem nevoie de 2 fundasi centrali de valoare ,un mijlocas defensiv foarte bun ,De Rossi mi se pare solutia perfecta pt acest post si neaparat un atacant ,dar un atacant bun, Henry si Drogba sunt in primii 5 atacanti ai lumii ,sper ca macar unul din ei sa ajunga pe Camp Nou.

Catalanul
13th May 2007, 21:55
rataeza ca prostii pana in ultimul minut iar api valdes ia un gol de tot kktu :|

rapidashul
13th May 2007, 21:56
Suntem la egalitate de pct cu Madrid care au insa meciurile directe :(
Totul se va decide in meciul Realului de la Zaragoza ,dac pierd sau fac egal si noi castiga cu Atletico mai aveam o sansa daca nu adio campionat :(
Eu ma gandesc sa batem pe Atltetico cand noi n-am fost in stare sa batem o echipa ca Betis :((((((

rapidashul
13th May 2007, 21:58
Doamne ce nervi am :(( ,nu-mi vine sa cred ca am facut egal cu asa o echipa ,atatea ocazii si sa ei un gol de kkt in ultimul minut :((
Asa cum am spus ,aveam neaparata nevoie de fudnasi ,daca ar veni si Buffon ar fi perfect ,sa vedem.
Valdes e un portar bun dar din pactae te ingroapa cand iti e lumea mai draga ,vezi meciul tur cu Liverpool :(

mariomax
13th May 2007, 22:00
hai ma baieti, doar n'a lua Barca neaparat campionatul 10 ani la rand.
am avut ceva sezoane bune, unul mai prost, sa speram ca n'o sa calcam pe urmele realului...sau a altor "perioade catalane"...:P

mariomax
13th May 2007, 22:02
hai sa gandim in felul urmator:

la ce joc a avut Barca cu getafe si cu betis, nu vad cum plecau neinvinsi de la atletico...
eu cred ca socul din seara asta ii va trezi pe jucatori si vom vedea altceva.
realul nu va castiga tot, asta mi'e singurul lucru clar acuma...

Mad_max
13th May 2007, 22:29
meci de tot kktu, astia rateaza in disperare nu e posibil asa ceva, eu cred ca au fost vrajiti, li s-au facut farmece altfel nu se explica din 15 ocazii de gol sa dai un singur gol si ala din penalty.
ma rog se pare ca mai avem putin si pierdem campionatu:angry:
sa vedem mai sunt sperante de doi bani

georg40
13th May 2007, 22:58
Vrajiti n-au fost cu siguranta, dar acest gol rapid in minutul 5 din penalti, le-a creat impresia jucatorilor ca totul va merge de la sine.
In alta ordine de idei o asemenea greseala fatala ca a lui Valdez la golul egalizator vezi mai rar.

Luis Garcia10
13th May 2007, 23:09
Ati pierdut titlul! :|

dardar_3
14th May 2007, 00:03
Doamne ce nervi am :(( ,nu-mi vine sa cred ca am facut egal cu asa o echipa ,atatea ocazii si sa ei un gol de kkt in ultimul minut :((
Asa cum am spus ,aveam neaparata nevoie de fudnasi ,daca ar veni si Buffon ar fi perfect ,sa vedem.
Valdes e un portar bun dar din pactae te ingroapa cand iti e lumea mai draga ,vezi meciul tur cu Liverpool :(


Buffon nu o sa vina la Barcelona...;)...
In primul rand nu va pleca de la Juve... In al doi-lea rand singurul loc unde s-ar duce va fi Milan...;)



Mda ,din pacate 1-1 ,sansele noaste la titlu sunt sub 20 % in acest moment :(((
Asta este ,in vara trebuie schimbari mari la echipa ,avem nevoie de 2 fundasi centrali de valoare ,un mijlocas defensiv foarte bun ,De Rossi mi se pare solutia perfecta pt acest post si neaparat un atacant ,dar un atacant bun, Henry si Drogba sunt in primii 5 atacanti ai lumii ,sper ca macar unul din ei sa ajunga pe Camp Nou.
Roma joaca din ce in ce mai bine si nu isi va vinde jucatorii la vara...
Visul lui Totti de a crea o echipa competitiva s-a implinit...
Financiar stau bine... asa ca nu or sa vanda nimic...




Ati pierdut titlul! :|

Lupta inca se joaca...
Ma mira faptul ca nu s-a pomenit nimic de Sevilla... care are meciuri muuuult mai usoare decat Real sau Barca...:D

:D

realmadrid.com
14th May 2007, 00:16
http://www.rojadirecta.com/foros/viewtopic.php?t=18421

Hmm..marmota a fost fluierata cand a iesit de pe teren :D ?. Iar..batistele albe, au aparut si la voi ?

Salutari de pe primul loc, daca batem la Zaragoza, suntem campioni, voi sigur mai pierdeti puncte :ok:

Mihai
14th May 2007, 00:25
Ma mira faptul ca nu s-a pomenit nimic de Sevilla... care are meciuri muuuult mai usoare decat Real sau Barca...:D

Dupa mine Sevillia nu are fata de campioana in Spania...:)

dardar_3
14th May 2007, 00:25
Huelva, Depor si Mallorca nu sunt chiar asa de batut......

Sau ai uitat acel 0-3 de pe Bernabeu cu Huelva?...:drak:...

Sau 2-0 pentru Depor pe Riazor...:D


Barca a reusit doar 2 puncte cu Atletico, Espanyol si Getafe....:D...

Meciul aproape decisiv pentru Sevilla va fi cel de pe Riazor... cu Depor...


Valencia poate spera si ea... Mallorca, Villareal(acasa), Levante si Real Sociedad par a aduce 12 puncte pentru lilieci...




@Mihai... Lasa ca are Real...:happy... Pana acum Sevilla a ajuns in finala Uefa, in finala Cupei si se bate si la titlu... asa ca :cya:
;)

Mihai
14th May 2007, 00:31
Castigarea cupei uefa inseamna cam iesirea din Grupe din CL dupa mine. Pentru moment Real are are cele mai mari sanse pentru ca depinde numai de rezultatele ei.

La cat de prost am jucat la inceputu sezonului... nu avem fata insa de vreo 10 jocuri asa ne merge bine:D

Catalanul
14th May 2007, 00:37
Imi miroase a un campionat castigat de Barça in ultimul suspir (cum s-a intamplat in sezoanele 92-93 si 93-94) atunci cand catalanii au invins in ultima etapa iar realu' a clacat de fiecare data la Tenerife :D acum realul va juca in etapa 38 tot impotriva unei echipe insulare (Mallorca) :rolleyes:

realmadrid.com
14th May 2007, 00:43
Eu cred ca ai nasul infundat :D

Mie imi miroase a 4 victorii pt Real si 3,5 pt Barca :D..sau hai 4, ca sa fim la egalitate :D

dardar_3
14th May 2007, 00:49
Sa va vad pe unde scoteti fesu dupa etapa viitoare...:D

.com ii mai stii pe-astia:drak:...

http://www.futbolreal.com/wp-content/uploads/2006/12/partidorealmadridrecreativo.jpg


PS: Torres de asemenea va fi omul etapei in Primera...:D

realmadrid.com
14th May 2007, 00:53
Nu cred, am un lapsus...nuj dc se bucura :D


Torres, sper si eu sa fie omul etapei, cu un hattrick daca se poate :P

Catalanul
14th May 2007, 00:56
a marcat prea multe goluri azi Atletico ca sa mai inscrie cel putin de 3 ori pe Calderon etapa viitoare... sa vedem daca reusesc obositii astia ai nostri sa invinga caci sunt la pamant cu conditia fizica :( s-a vazut si azi... in ultimele minute au fost praf... :mda:

razwan_vs
14th May 2007, 06:50
din ce in ce mai aproape de pierderea campionatului barca ....

alejandro
14th May 2007, 14:10
Eu cred ca ai nasul infundat :D

Mie imi miroase a 4 victorii pt Real si 3,5 pt Barca :D..sau hai 4, ca sa fim la egalitate :D

Am impresia ca atunci cand ai nasul infundat nu prea poti mirosi:D
Cum ai zis si tu 4 si 3.5,doar ca in sens invers:drak:

kain
14th May 2007, 16:52
Giuly a ratat nationala Frantei din cauza unei aventuri cu nevasta selectionerului

Biografia fotbalistului francez Ludovic Giuly aparuta pe piata sub forma unei carti a facut lumina in cazul jucatorului care nu a mai fost convocat la nationala de aproape doi ani in ciuda rezultatelor excelente avute cu echipe de club.

Desi a castigat Liga Campionilor si campionatul Spaniei cu FC Barcelona fiind una din piesele de baza ale clubului catalan, Ludovic Giuly nu a mai fost convocat la nationala Frantei din 12 octombrie 2005 spre surprinderea multora.

In primavara lui 2004, Giuly i-a transmis un sms compromitator nevestei selectionerului Frantei, Raymond Domenech, iar acesta a aflat de povestea dintre cei doi si l-a trecut pe Giuly pe lista neagra.

Giuly a afirmat ca Estelle Denis, jurnalista sportiva la postul de televiziune M6, nu este totusi tipul sau preferat de femeie dar si asa, Domenech l-a mentinut pe Giuly pe lista neagra si nu l-a mai selectionat din 12 octombrie 2005 la nationala, mentinandu-l in afara lotului pentru Mondialele din vara lui 2006. :lol:

georg40
14th May 2007, 17:16
Macar a avut si el o placere.Sa nu fim invidiosi...

Mad_max
14th May 2007, 19:59
hmm......nu stiu eu unul sper sa castige barca dar mi-e tare greu sa cred, vom vedea ce sanse mai avem dupa meciul cu atletico, daca nu batem suntem pa

Catalanul
17th May 2007, 16:05
Azi se implineste un an de cand Barça a cucerit pentru a 2-a oara CL :rolleyes: :) Ce momente faine :D

http://www.youtube.com/watch?v=Hs-ywHo0uR8 (Golul lui Eto'o)
http://www.youtube.com/watch?v=ruTGhdUcDQU (Golul lui Belleti)

realmadrid.com
17th May 2007, 17:11
:happy :happy

Ati inceput sa sarbatoriti castigarea unui trofeu :D ?...ce rau ati ajuns :happy

Catalanul
17th May 2007, 18:57
nu sarbatorim nimic ;)

oricum si presa din madrid afirma ca duminica veti castiga deoarece se implinesc 9 ani de la golul din offside al lui Mijatovic in finala cu juve ;)