PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

pinki
23rd October 2006, 23:08
sau pur si simplu si-a pierdut din magie... :(

unic_jul
23rd October 2006, 23:16
s a epuizat asa repede???:D

pinki
23rd October 2006, 23:44
nu stiu :cry: eu nu-l mai recunosc, nici macar nu mai zambeste, cum zambea inainte :(

unic_jul
23rd October 2006, 23:49
nu stiu :cry: eu nu-l mai recunosc, nici macar nu mai zambeste, cum zambea inainte :(

tu ai mai putea sa zambesti daca nu ti mai iese nimic?? cred si eu ca zambea tot timpul,avea motive,totul mergea bine se apropia sa ia si balonul de aur(ca era constient ca el lui) pe cand acum cam greu sa zambesti cand lumea a cam inceput sa comenteze.cam mare pasa asta proasta prin care trece ca asta speram toti iubitorii fotbalului sa fie, o pasa proasta.

realmadrid.com
24th October 2006, 13:49
l au transformat si pe ronaldinho intr un Beckham.cred ca i s a cam urcat la cap ca e cel mai cel.

Am spus de 100 de ori chestia asta, dar nu ati crezut ca o sa se intample :D. Daca este sindromul Beckham, adica intai bani si pe urma fotbal, marmota este terminata, daca doar este intr-o pasa proasta (cam de mult timp :D) mai are o sansa, doua..:D

unic_jul
24th October 2006, 14:54
sau ar mai fi o sansa : sa apara o noua fata pe la barca(messi eventual,care vad ca straluceste din ce in ce mai mult ) care sa l eclipseze pe ronaldinho si astfel el sa iasa din centru atentiei si incet incet sa si revina.
o sa l mai critice lumea putin ,va incepe sa l tina si putin "in carantina" - sa stea si pe banca de rezerve si poate are sanse sa scape de sindromul asta.

pinki
24th October 2006, 17:22
:ras-plans: cred ca frecarea bancii de rezerve i-ar prinde bine... :D

Feanor
24th October 2006, 19:39
:ras-plans: cred ca frecarea bancii de rezerve i-ar prinde bine... :D

Lecturile stimuleaza inteligenta iar banca de rezerva e un loc ideal pentru asa activitate... Eventual Mutu i-ar putea recomanda "Idiotul" cu exemplificari din cariera lui Beckham si Ronaldo.

pinki
25th October 2006, 00:12
:happy :happy numai sa nu-i recomande carte aia alba, cu praf pe ea :D

Mad_max
25th October 2006, 20:30
n-am inteles eu bine sau in fiecare saptamana B1 o sa dea un meci din Spania?daca ar fi asa ar fi super, am mai vedea si noi Barca la lucru.Voi ce stiti?
PS:Ronlandinho isi va reveni veti vedea

pinki
25th October 2006, 20:39
da? super tare! sper ca ai inteles bine :D

Feanor
25th October 2006, 23:55
Ati inteles bine, B1 TV va transmite cate un meci din Spania pentru o perioada.

N0_NaM3
26th October 2006, 11:37
chiar doua...adik pe Barça shi real..:)

pinki
26th October 2006, 11:53
da? super tare! nici nu-mi doream mai mult de la ei ;)

Messi 19
27th October 2006, 23:58
In sfarsit vom putea si noi urmari Barcelona live! Abia astept sambata meciul cu Recreativo,sper sa ne refacem moralul pentru miercurea viitoare :)

rapidashul
28th October 2006, 00:40
Bine ai venit pe forum :P,eu sunt sigur ca vom bate pe Recreativo la 2-3 goluri diferenta,pacat ca nu joaca Messi :(

pinki
28th October 2006, 12:36
nu joaca messi? de ce?

Sasuke Uchiha
28th October 2006, 12:41
sa accidentat in meciul cu real si il protejeaza pt chelsea

pinki
28th October 2006, 12:47
:cry: da, am citit eu ieri cand ma uitam la meciul ronnie-neil ca messi asteapta meciu' cu chelsea sau ceva de genul :) eh, mai bine sa nu se oboseasca, nu de alta, dar daca nici el nu joaca in returul cu chelsea... :o: nu stiu ce se va intampla :)

Sasuke Uchiha
28th October 2006, 23:49
barsa vs recreativo 3-0 ronaldinho (2) , xavi
primu gol dintrun penalty inventat de arbitru :rolleyes:
la recre rosu a fost titular

pinki
28th October 2006, 23:55
a dat ronaldinho 2 goluri? hehe :D

cum a fost meciu'?

Sasuke Uchiha
29th October 2006, 00:37
habar n-am , eu l-am ascultat la radio, prima repriza pana la gol se juca de la egal la egal dar dupa golul dintr-un penalty inventat recreativo a cazut

pinki
29th October 2006, 00:41
pai si cum ai vazut la radio ca e inventat penalty-ul? :happy :happy

Sasuke Uchiha
29th October 2006, 00:54
nu am zis ca am vazut... :sleep:
au zis toti comentatorii de la radio cat si cei care comenteaza meciul lui real

pinki
29th October 2006, 00:55
glumeam :D

Mad_max
29th October 2006, 01:13
nu s-a jucat deloc de la egal la egal, recreativo nu a avut decat doua ocazii tot meciul, cat despre penalty e adevarat ca Gudjohnsen a cazut f.usor dar s-a vazut la o reluare cu zoom ca fost tras de tricou, plus ca Barca a mai avut 2 penaltyuri neacordate.Oricum a fost doar un antrenament cu public

georg40
29th October 2006, 17:21
Barcelona joaca tot mai bine, poate o singura exceptie, partida cu Real Madrid. Rijkaard este pe cale sa mai schimbe cate-ceva atat in componenta echipei cat si in tactica de joc. Fata de sezonul trecut este acum Messi un titular cert cu multe libertati in joc, se vede tendiinta de a face din el vioara intaia a Barcelonei. Pe alocuri, Messi imi place chiar mai mult decat Ronaldinho, desi sclipirile in joc ale brazilianului sunt adesea geniale.

Messi 19
31st October 2006, 11:47
Mes que un club.Forzza Barca .
Mue Chelsea :P

pinki
31st October 2006, 22:08
1-0!!! :D ce bine jucam! :D

Sasuke Uchiha
31st October 2006, 22:36
prea frumoasa a fost prima parte
hai chelsea !!!

pinki
31st October 2006, 22:40
messi asta e genial! :D

care chelsea? :D aaa, da :) :P

Sasuke Uchiha
31st October 2006, 22:42
messi e varza iar dintosu la fel ca in ultimerle 10 meciuri... inexistent :D

pinki
31st October 2006, 22:43
messi e varza? :mda:

Feanor
31st October 2006, 22:44
messi e varza iar dintosu la fel ca in ultimerle 10 meciuri... inexistent :D

ValiEnte, o sa-ti creasca nasul daca spui minciuni... :drak:

Feanor
31st October 2006, 22:46
messi e varza? :mda:

Pink, ValiEnte e anticatalan convins si prietenul prin corespondenta al lui Jose Mourinho. :D

Sasuke Uchiha
31st October 2006, 22:46
:happy :happy :happy

vrei sa spui ca dintosu a facut ceva ?¿
da sunt antibarsa convins, ma duc sa vad a 2 repriza

Sergiu
31st October 2006, 22:47
Messi nu e varza e trisor.
Simuleaza in medie 10 faze pe meci. Nici azi n-a facut exceptie. Daca ar primi galben pentru fiecare simulare n-ar rezista nici 20 de minute pe teren.

pinki
31st October 2006, 22:50
eu n-am vazut nici o simulare :D

am vazut doar ca a jucat super bine :)

poate vad eu altfel :D

ps: hai ca incepe repriza 2 :D

hai barca!

Sasuke Uchiha
31st October 2006, 22:57
gol gol gol gol
lampard lampard laaaaaaaaaaaaaampard !!!!!!!!!!!! incredibil ce clasa incredibil cum joaca
enorm !!!!!!!!!!!!!
CHELSEAAAAAAA!!!

pinki
31st October 2006, 22:58
al naibii, ce gol a dat :D

pinki
31st October 2006, 23:02
goolll gudyonsen (cum dracu se scrie :D) ce faza!!! bravo ronnie! :D

2-1!!!!! /hello

rapidashul
31st October 2006, 23:22
2-1,meci frumos,multe ocazii,Messi incantator ;))

pinki
31st October 2006, 23:42
2-2!!!! :o: drogba asta e al naibii rau de tot :D

emotii pt calificarE???? :o:

meci bun, dar apararea noastra... cam... vai de ea :)

Sasuke Uchiha
31st October 2006, 23:48
unul din cele mai frumoase meciul pe care le-am vazut
perfect
10 pt chelsea !!! suntem cei mai buni
hai cu uefa pt barsa
gudjonsen sa gasit cand sa dea gol ! :rolleyes:

pinki
31st October 2006, 23:56
ee, cucu :D werder bremen sa se duca in uefa :D

totusi, forma relativ proasta la barca... oare ce/cine e de vina?

ps; io acu vad ca scrie chelsea la echipe preferate :ras-plans: ma miram eu de ce esti asa vesel de chelsea :happy

Kolto
31st October 2006, 23:58
Incepand din seara asta am inceput da fiu si fan Chelsea. Sper sa faca blat cu Werder iar catalanii sa ramana in afara UCL /hello

Sasuke Uchiha
1st November 2006, 00:02
pink_me doar nu crezi ca am pus chelsea acolo dupa meciul de azi ?ż

sunt fan chelsea de cand l-au cumparat pe mutu si sunt destule certuri intre mine si catalanu despre barsa si chelsea care pot dovedi asta :D :drak:

rapidashul
1st November 2006, 00:04
Looool,cei mai buni,poate cu arbitrii,A Cole trebuia eliminat in prima repriza,Carvalho in min 89.
Cu siguranta Chelsea va ceda meciul celor de Werder asadar noi trebuie sa castigam la Levski,eu sunt convins ca o vom face,bulagarii sunt cei mai slabi din competitie,daca nu ma insel au cele mai multe goluri primite.
Dupa meciul cu bulagarii vom primii pe Camp Nou vizita celor de la Werder,un meci greu dar avand in vedere ca va fi un meci decisiv pt calificare sunt convins ca vom castiga.
FORZA BARCA!!!!!!

pinki
1st November 2006, 00:05
nu te acuzam de nimic! stai linistit :D

am zis ca acum am vazut eu :D

rapidashul
1st November 2006, 00:06
Kolto,visator esti,intradevar cred ca Chelsea vor pierde meciul cu Werder dar nu uita ca calificarea depinde numai de noi,o sa va batem in finala cand va e lumea mai draga :evil:

Feanor
1st November 2006, 00:09
unul din cele mai frumoase meciul pe care le-am vazut
perfect
10 pt chelsea !!! suntem cei mai buni
hai cu uefa pt barsa
gudjonsen sa gasit cand sa dea gol ! :rolleyes:


Valiente, vezi ca Chelsea nu a jucat fotbal, ci karate (exceptie : Lampard). Asa ca nu vad ce motive ai sa fii asa de fericit.

Pentru fotbalul practicat de Chelsea n-ai nevoie de talent, 10 mardeiasi de cartier sunt suficienti.

Injura tu Barcelona cat poftesti, dar daca metodele lui Chelsea se transmit si la alte echipe, ai sa mai vezi tu un Pele sau Maradona cand mi-oi vedea eu ceafa.

pinki
1st November 2006, 00:09
lasa, ca ne luam revansa! azi am fost aproape, dar acum am stat prost cu apararea. adica, mai prost :D

Sasuke Uchiha
1st November 2006, 00:12
Valiente, vezi ca Chelsea nu a jucat fotbal, ci karate (exceptie : Lampard). Asa ca nu vad ce motive ai sa fii asa de fericit.

Pentru fotbalul practicat de Chelsea n-ai nevoie de talent, 10 mardeiasi de cartier sunt suficienti.

Injura tu Barcelona cat poftesti, dar daca metodele lui Chelsea se transmit si la alte echipe, ai sa mai vezi tu un Pele sau Maradona cand mi-oi vedea eu ceafa.

karate ?ż?ż?
si voi ce , ati jucat o f frumoasa piesa de teatru, la fiecare atingerea erati pe jos :rosu: mie mi-a placut foarte mult cum au jucat si au jucat fotbal :ok:

pinki
1st November 2006, 00:17
ee, hai! sa nu exageram :P

Feanor
1st November 2006, 00:40
karate ?ż?ż?
si voi ce , ati jucat o f frumoasa piesa de teatru, la fiecare atingerea erati pe jos :rosu: mie mi-a placut foarte mult cum au jucat si au jucat fotbal :ok:

Uite ce-i, catalanii nu i-au tras un sut in "zona sensibila" lui Robben, cum a patit Deco de la Carvalho, nici n-au luat acelasi numar de suturi "la corp" cum a patit Messi (pentru exemplificare, vezi faza cand Messi a fost prins un ofsaid : pt ca arbitrul fluirase deja, unul de la Chelsea, n-am retinut exact cine, a exersat un pic de kick-boxing cu argentinianul)

Sasuke Uchiha
1st November 2006, 00:54
atat la lovitura lui deco cat si la cea a lui messi autorul a fost Carvalho, dar a 2-a nu se pune ca messi era in offside, dar nici voi nu ati fost niste ingeri...
acu veniti cu scuzele ca a jucat chelsea dur :happy :happy au jucat cum trebuiau sa joace.

maldini
1st November 2006, 09:27
Va fi foarte greu ptr Barcelona sa mearga in optimi...Daca Werder bate pe Chelski si nu este imposibil ca joaca acasa si Barca bate pe Levski nemtilor le trebuie un egal pe Nou Camp si gata :mda: La cat este de hot sovieticul ala de abramovich nu m-as mira sa faca un blat cu Werder ca sa scoata Barca din Liga :no:

Sasuke Uchiha
1st November 2006, 11:26
va afectat prea mult divizia A , acu incepeti sa vedeti blaturi peste tot :happy

dardar_3
1st November 2006, 11:56
Va fi foarte greu ptr Barcelona sa mearga in optimi...Daca Werder bate pe Chelski si nu este imposibil ca joaca acasa si Barca bate pe Levski nemtilor le trebuie un egal pe Nou Camp si gata :mda: La cat este de hot sovieticul ala de abramovich nu m-as mira sa faca un blat cu Werder ca sa scoata Barca din Liga :no:

Nu se va cobori rusul sa piarda la Werder...:o:
Mai degraba forma deosebita in care se afla Werder.... In ultimele deplasari a marcat 9 goluri:o::o:.... Ce-i drept insa cu Mainz si Levski....
Am ras cu lacrimi aseara cand comentatorul de pe postul de tv care a transmis meciul spunea ca Levski va juca un rol determinant in stabilirea soartei Barcei...:ras-plans:...
Pai la ce se joaca in Ch. League... si mai ales in grupa asta.... Levski nu prea are ce cauta... sa ma ierte fratii nostri de la Sud de Dunare...
Insa aseara Werder le-a dat clasa...
Ce-i drept Barca a egalat norocos in Germania si meciul decisiv se va juca pe Camp Noi... unde se spera si revenirea camerunezului Eto'o...:ok:

pinki
1st November 2006, 18:34
va afectat prea mult divizia A , acu incepeti sa vedeti blaturi peste tot :happy

sa stii :D vad blaturi pana si la snooker!! :D

cat despre grupa si barca, eto'o sta 6 luni, deci... trebuie sa ne descurcam cu ce avem... pt moment :)

N0_NaM3
3rd November 2006, 20:47
batem la sofia si acasa pe werder..chelski poa` sa faca cate blaturi vor ptr ca nu o sa scape de Barça...sunt unii pe aici care nici nu ar trebui bagati in seama la cat "de mult" fotbal stiu..

Sasuke Uchiha
5th November 2006, 03:01
:happy :happy a venit inteleptul !!!
se vede cat de mult sti tu de fotbal daca crezi ca chelsea face blaturi :happy :happy

Luis Garcia10
5th November 2006, 10:17
Ce meci a facut Depor cu Barca :D /hello /hello /hello

rapidashul
5th November 2006, 14:01
A fost un meci frumos,pacat ca nu am reusit victoria,dupa parerea mea nu a fost penalti pentru Depor,Edmilson a atins mingea si trebuia acordat corner dar asta e,ne`am obisnuit sa mai fim furati din cand in cand :(

georg40
5th November 2006, 15:27
A fost un meci frumos,pacat ca nu am reusit victoria,dupa parerea mea nu a fost penalti pentru Depor,Edmilson a atins mingea si trebuia acordat corner dar asta e,ne`am obisnuit sa mai fim furati din cand in cand :(


Se pare ca am vazut meciuri diferite.
Daca pentru tine acest Deportivo-Barcelona, cu o sumedenie de faulturi, simulari si cartonase, bruscari ale arbitrului etc., ratari copilaresti, a fost un meci frumos cum spui tu, ma intreb und sta in conceptia ta "stacheta a exigentelor" ?

rapidashul
5th November 2006, 21:47
NU se poate compara cu un meci Chelsea-Barca dar a fost un meci placut ochiului,ocazii de ambele parti,imi pare rau ca nu am reusit sa castigam,am fi putu sa o facem,amintesteti de ocazia lui Deco imediat dupa gol,in fine asta e.
In min 85 Real e condusa de Celta cu 2-1 pe Bernabeu :evil: :drak: ,tare ma bucur :D

Luis Garcia10
7th November 2006, 21:30
Daca nici asta nu a fost meci frumos, mai bine nu va mai uitati ca nu intelegeti fenomenul :rosu:

Sasuke Uchiha
10th November 2006, 21:43
pt urmatorul meci belleti si xavi nu vor fi convocati pt ca sunt accidentati iar gudjohnsen revine dupa accidentarea din meciul cu chelsea

rapidashul
10th November 2006, 22:31
In locul lui Xavi va juca Iniesta,e un super jucator :D

pinki
11th November 2006, 16:50
gudjohnsen asta, dupa ce ca e al naibii de greu sa-i scrii numele :D nu prea face mare scofala...

rapidashul
11th November 2006, 17:08
Dap,e o varza :)),se poarta tratative pentru aducerea pe Camp Nou a atacantului argentinian Palacio,joaca la Boca :)

pinki
11th November 2006, 17:14
ne trebuie un atacant, ca pana revine eto'o, suntem cam in aer... :D

Mad_max
12th November 2006, 12:26
se aude ceva cu meciul de diseara?eu am auzit de la cineva ca b1 ar fi renuntat la primera.sper sa nu fie asa ca e nasol.daca stiti ceva spuneti.s-a dat ieri vreun meci din spania ? ca eu nu am fost acas si nu stiu.

vicente_vcf
12th November 2006, 19:35
mah e unu pe aji care viseaza se stie el la villa miguel si la un scaun de pe stadion lol si asa e mad_max b1tv a renuntat a luat boom tv da 6 meciuri pe week din spania si italia va saluta al vostru calau d villa de vro 2 ani nu ne atingeti hai valdesssssssssssssss esti ""bun""

Mad_max
13th November 2006, 00:31
Barcelona invinge clar Zaragoza , 3-1, mai greu decat o arata scoru, insa ce e mai bine e ca Ronaldinho a facut un meci mare, doua goluri, fiind si la baza celui de-al treilea.:yeah:

Sasuke Uchiha
13th November 2006, 10:56
clar ?ż?ż pana in minutu 86 era 1-1 :D ati avut noroc si punct

messi sa accidentat si va lipsi aproximativ 3 luni

rapidashul
13th November 2006, 11:23
Incredibul joc al barzilianului Ronaldingo,folul de 2-1 a fost magnific :D si la golul de 3-1 a avut o contributie foarte mare,e executat o lovitura libera de pe la 25 metri in bara iar Saviola a impins balonul in poarta :)
valeEnte ai vazut meciul de spui ca am avut noroc?

Messi 19
13th November 2006, 11:24
Nasoala accidentarea lui Messi :(

Sasuke Uchiha
13th November 2006, 11:32
valeEnte ai vazut meciul de spui ca am avut noroc?

valeEnte :rosu:

nu am vazut meciul ci un rezumen de vreo 20 de minute, deci ...ati avut noroc ! :D

kain
13th November 2006, 12:45
Noroc la Barca :D Asta e.

rapidashul
13th November 2006, 14:06
Sper ca dintosul sa continue evolutiile bune,din pacate Messi va lipsi aproximativ 3 luni :(,sa vedem ce surprize ne pregateste Laporta in iarna,ne trebuie neaparat cel putin un atacant :),unul de valoare.

pinki
13th November 2006, 15:46
messi out 3 luni???!!!??? :o: :o: :cry: clar ne trebuie niste jucatori din iarna...

georg40
13th November 2006, 16:06
Am vazut aseara meciul Barcelona -Saragossa 3-1, un meci aspru, in care arbitrul "Don Cartonase" s-a aflat in apele lui: 2 cartonase rosii si 10 cartonase galbene, orice comentariu este de prisos.
Am vrut insa sa evoc altceva. Nu stiu cat a costat un bilet de intrare, dar indiferent de pret acesta era justificat chiar si numai pentru a vedea lovitura libera maiastra executata la paianjen de, cine altul, Ronaldihno.
Senzational.

pinki
13th November 2006, 16:16
si eu as da (aproape) orice sa ajung sa-l vad :D lasa, poate la primavara :cool:

nu mai da b1tv spania nu? :cry:

georg40
13th November 2006, 19:37
si eu as da (aproape) orice sa ajung sa-l vad :D lasa, poate la primavara :cool:

nu mai da b1tv spania nu? :cry:


Nu stiu cine ce transmite. Eu traiesc in germania si am vazut meciul pe postul Arena, care are licenta pentru Bundesliga, Primera Division si Liga 1(Italia).

Sasuke Uchiha
14th November 2006, 00:24
alti jucatori de la barsa care s-au accidentat in ultimul meci : saviola - minim 5 saptamani out!
iniesta si edmilson 10 zile out !

unic_jul
14th November 2006, 04:14
in ritmul asta barca nu o sa mai aiba cu cine juca.
e nevoie disperata de un atacant sau chiar 2,ca daca dintosul prinde o zii naspa nu prea mai are cine sa inscrie.
ar fi sper sa l vad pe ronaldo la barca,cred ca si ar reveni la forma care l a facut celebru.ex e rudd care multi il vedeau expirat insa uite ce face la real

pinki
14th November 2006, 13:19
eu nu cred ca ronaldo ar mai face mare chestie, nu' de alta... da' i s-a cam urcat la cap si nu prea se mai chinuie...

mama, ce de accidentari!!!! :o: vorba lui unic_jiul, in curand o sa jucam cu valdez, ronaldinho si puyol :D valdez in atac, evident :ras-plans:

serios acum, e cazul sa se mai faca niste transferuri... atacant, urgent!

Sergiu
14th November 2006, 13:40
Astea is niste facaturi: tot timpul se accidenteaza jucatorii barcei inainte de meciurile echipelor nationale si apoi revin spectaculos pentru meciul urmator.

pinki
14th November 2006, 13:47
:happy n-ar fi rau sa fie asa :D

Mad_max
19th November 2006, 22:48
Barca e in revenire de forma, 4-1 in deplasarea de la Mallorca.Chiar si fara Eto'o, Messi sau Saviola ,Barca a jucat f bine remarcandu-se Iniesta care a si marcat de altfel.Totusi sper ca in iarna sa luam un atacant de valoare.

pinki
19th November 2006, 22:52
/hello barca! bine-ar fi :D

Sasuke Uchiha
19th November 2006, 23:16
nu prea cred ca o sa luati nimic (la jucatori ma refer) nici laporta si nici raijard nu vor sa aduca jucatori in iarna, binenteles daca nu va calificati mai departe in CL probabil ca vor gandi altfel :D

pinki
19th November 2006, 23:19
cum sa nu ne calificam? asta nici nu intra in discutie :D

ba' sa aduca pe cineva sa-l suplineasca pe eto'o :D

Sasuke Uchiha
19th November 2006, 23:23
sunt destule sanse sa nu va calificati :D
gudjonsen este omul perfect in locul lui eto'o, mie imi place foarte mult cum joaca, pacat ca e la barsa

pinki
19th November 2006, 23:43
gudjhonsen? mie nu prea-mi place... si nici n-a facut mare branza so far, parerea mea...

stiu ca exista sanse, teoretice, dar nu cred :D

desi, ar fi tare, steaua si barca in uefa, imi indeplinesc si eu un vis, sa merg la un meci steaua - barca :D

Sasuke Uchiha
19th November 2006, 23:50
steaua si barca in uefa, imi indeplinesc si eu un vis, sa merg la un meci steaua - barca :D

cu putin noroc si un meci mare de w bremer iti indeplinesti visul, la cat ghinion are steaua sigur va cade cu barsa :D

pinki
20th November 2006, 00:00
n-as putea zice ca m-as supara :D

numai sa prind bilete, ma bat cu aia! ca la real n-am prins :cry:

rapidashul
20th November 2006, 00:45
Valiente iara vb fara sa stii,Barca va transfera cu siguranta un atacant in iarna,cel mai vehiculat nume fiind Palacio de la Boca :),se vb si de un posibil transfer al lui Luque,eu unul il prefer pe argentinian :D

pinki
20th November 2006, 00:47
baga mai multe detalii despre ei :)

Sasuke Uchiha
20th November 2006, 00:53
"nu vb fara sa sti , nu crede mereu ce auzi de la alti, sunt vorbe,vorbe..." imi place foarte mult melodia :D:D
atletico este echipa cea mai interesanta de moment in palacio
de barsa nu am auzit nimic + repet nici laporta si nici raijard nu vor sa cumpere pe nimeni

rapidashul
20th November 2006, 01:32
Unde ai auzit tu ca Laporta si Raijard nu vor sa transfere pe nimeni,eu cred ca citesti numa preasa madrilena care scrie numa aiureli de BARCA,in special as ;)

Mad_max
21st November 2006, 20:58
Barca a lansat videoclipul "barcelona-mes que un club" care va fi vizionat in 128 de tari.super tare si f bine realizat.intrati pe siteul oficial www.fcbarcelona.com pt a-l viziona

Mad_max
25th November 2006, 23:01
In seara asta Barca a facut spectacol. 4-0 cu Villareal.2 goluri Ronaldinho, 1 Iniesta, 1 Gudjohnsen.Brazilianul si-a revenit, joaca din ce in ce mai bine, si echipa creste de la meci la meci. hehe, daca o tine tot asa mi-e mila de adversarii ei care o credeau dusa.UF!Stati sa revina Messi si Eto'o...abia astept, insa din cate vad Gudjohnsen incepe usor usor sa devina mai bun de la meci la meci.bv lui , sper sa continue asa.

pinki
25th November 2006, 23:29
/hello /hello pacat ca n-am vazut meciul!!! :(

sa inteleg ca si cu werder o sa vedem super spectacol marca barca? :cool:

Thanya
26th November 2006, 04:12
Sa intelegi ca nu!!!Miza este prea mare.In primul rand trebuie prudenta...spectacolul primeshte locul 2,sau va fi in cote foarte reduse :D

realmadrid.com
26th November 2006, 12:54
sa inteleg ca si cu werder o sa vedem super spectacol marca barca?

Posibil...spectacol in primele minute, gol farsa...si apoi se retrag ca vacile in aparare, cum fac mereu la un meci cu miza mare. Werder egaleaza prin ultimele 30 minute...si falsii merg in UEFA :D.

@Thanya

Un "party" in cinstea falsilor, daca merg in UEFA :D ?. Pink, esti invitata :drak:


Werder nu este Villa, ei vin sa se califice, nu sa faca figuratie :D

N0_NaM3
26th November 2006, 13:45
Sa intelegi ca nu!!!Miza este prea mare.In primul rand trebuie prudenta...spectacolul primeshte locul 2,sau va fi in cote foarte reduse :D

de cand a venit capello la i`real, a`ti inceput sa vb prostii !!! :)

pinki
26th November 2006, 15:38
thanya, super spectacol inseamna fotbal frumos, nu circ... la asta ma refeream :mda:

realmadrid.com
27th November 2006, 00:05
Tu chiar crezi ca Farsa va risca sa joace la spectacol doar pt public, riscand sa piarda calificarea :happy ?. Ambele echipe vor fi foarte calculate, Farsa are prima sansa doar daca joaca marmota bine...daca nu, aleluia :D

pinki
27th November 2006, 17:47
fotbal frumos nu inseamna neaparat spectacol pt public :D am zis fotbal frumos, nu circ, nici bambilici, ca la meciul "tur" cu werder :D

Sasuke Uchiha
27th November 2006, 18:23
Un gol dintr-un penalty inventat un gol din offside, asa pana si bunica mea castiga si face spectacol :rolleyes:
Sa vedem ce spectacol faceti voi cu Bremen.

Mad_max
27th November 2006, 21:50
hehe....valiente esti tot numai oftica si invidie....:rosu: si asa va fi mereu:ok:

Sasuke Uchiha
27th November 2006, 23:41
Nu mai pot eu de ce crezi tu, uitate la primele 2 goluri.
Nu e prima oara cand se intampla, se intampla la aproape toate echipele dar la voi se intampla aproape meci de meci sa fiti ajutati de arbitri :rosu:

Feanor
28th November 2006, 00:16
Nu mai pot eu de ce crezi tu, uitate la primele 2 goluri.
Nu e prima oara cand se intampla, se intampla la aproape toate echipele dar la voi se intampla aproape meci de meci sa fiti ajutati de arbitri :rosu:



ValiEnte, vezi ca tu ai stat vreo doua saptamani afara din forum... :drak: Stii tu de ce... :P

Sasuke Uchiha
2nd December 2006, 23:26
Barca nu poate cu Levante
1-1

rapidashul
3rd December 2006, 19:00
1-1,n`am vazut meciul dar banuiesc ca n`au jucat multi dintre titulari ;),oricum nici Realu nu bate asta seara :D,sper :)

Mario Di Lazi
3rd December 2006, 20:47
Nu are rost sa ma mai pacalesc ... tin si cu Barca ...
Echipa FC Barcelona a fost echipa mea preferata pana am descoperit pe Lazio ... Intre 1994-1999 notam lotul de jucatori si ma uitam la meciurile echipei ... Pana sa trasminta meciurile la TV, ma uitam prin ziare sa vad rezultatele echipei si mai ales la stirile din sport ...

Sasuke Uchiha
3rd December 2006, 22:02
1-1,n`am vazut meciul dar banuiesc ca n`au jucat multi dintre titulari ;),oricum nici Realu nu bate asta seara :D,sper :)
:rosu:
imi pare rau dar au jucat toti titularii in afara de dintos, deci nu aveti scuza, iar real a castigat

Sasuke Uchiha
5th December 2006, 16:25
ALINEACIONES PROBABLES:

FC Barcelona: Víctor Valdés; Zambrotta, Puyol, Márquez, Gio, Edmilson, Iniesta, Deco, Giuly, Ronaldinho y Gudjohnsen.

Werder Bremen: Wiese; Fritz, Mertesacker, Naldo, Womé, Frings, D. Jensen, Borowski, Diego, Klose y Hunt.

Arbitro: Massimo Busacca (SUI).

Estadio: Camp Nou.

Va fi un meci interesant, abia astept...
hai Bremen !!!

pinki
5th December 2006, 16:26
hai barca!!!!! :cheer: :cheer:

Sasuke Uchiha
5th December 2006, 16:30
eu o sa-l vad la niste prieteni acasa, toti madridisti convinsi :D o sa fie show daca nu invinge barsa :yeah:

BoboCosta
5th December 2006, 22:07
Min 20 si e deja 2-0.
Bun asa :D

DEPOR4EVER
5th December 2006, 23:40
Barca in pas de defilare

kain
5th December 2006, 23:42
Bravo Barca.. ati meritat sa va calificati. Ronaldinho "no comment" :D

DEPOR4EVER
5th December 2006, 23:51
Am trait s-o vad si pe asta unfan Real felicita Barca.
Bravo , meriti tot respectul nostru
Aviz amatorilor(de fapt la stelisti si dinamovisti degeaba le spui ca oricum
la ei nu s-a inventat bunul simt si respectul reciproc, de aia suntem unde suntem,ne meritam soarta si mai vrem si-n Europa poh!)

Sasuke Uchiha
6th December 2006, 00:07
prima parte excelenta, bremer varza in aparare , dar barsa a avut si mult noroc cu golul din lovitura libera

Catalanul
6th December 2006, 03:50
Ala nu-i noroc bah!!! se numeste stiintza ;)

noroc a avut Werder cand a ratat Giuly cu poarta goala :D moama ce faza facuse Gudy :shock:

pinki
6th December 2006, 09:39
normal ca am batut, doar nu credeati ca mergem in uefa :evil:

dardar_3
6th December 2006, 10:41
Ati castigat insa ati fost avantajat de elvetian;).... E penibil sa te aperi o repriza intreaga si sa te domine Werder....

Insa drumul Barcei se va opri in optimi.... asta daca nu mai aveti alti fluierasi...:jerk:

Sasuke Uchiha
6th December 2006, 10:47
Ala nu-i noroc bah!!! se numeste stiintza ;)



da bah !!! ala e noroc nu altceva, sper sa nu treceti de optimi

ciresica69
6th December 2006, 14:17
cea mai tare echipa din liga e barca sper ca real sa clacheze in 16-mi
:yeah: /hello

DEPOR4EVER
6th December 2006, 21:00
esti tare pink_me tii si cu Barcelona si cu Real,te-ai scos de bucuri in fiecare an!!!
Suporterii adevarati tin cu o singura echipa,ca-n casnicie,bigamia se pedepsste

Sasuke Uchiha
7th December 2006, 13:08
echipe cu care ar putea cadea barsa :
Barcelona:
-Bayern Múnich,
-Liverpool,
-Olympique de Lyon,
-Manchester United,
-Arsenal
-AC Milan.
mi-e indiferent cu cine apuca, sper sa nu treaca de optimi

pinki
7th December 2006, 14:58
esti tare pink_me tii si cu Barcelona si cu Real,te-ai scos de bucuri in fiecare an!!!
Suporterii adevarati tin cu o singura echipa,ca-n casnicie,bigamia se pedepsste

si cine ma pedepseste? :happy :happy :happy :happy

DEPOR4EVER
7th December 2006, 23:52
N-ai inteles nimic! Nu tii si cu Dinamo?

pinki
7th December 2006, 23:54
ba am inteles, tu te bagi unde nu e treaba ta, relax, chill, lasa-ma pe mine ;)

N0_NaM3
8th December 2006, 12:18
Ati castigat insa ati fost avantajat de elvetian;).... E penibil sa te aperi o repriza intreaga si sa te domine Werder....

Insa drumul Barcei se va opri in optimi.... asta daca nu mai aveti alti fluierasi...:jerk:

asha e...sper sa pice cu milan, k shi asha sunteti in "forma" :drak:

sHperacLu
10th December 2006, 03:11
1-0 cu lanterna, gol Ronaldinho. gg

Sasuke Uchiha
10th December 2006, 04:36
ar fi fost culmea sa nu-i bata pe sociedad :D

DEPOR4EVER
11th December 2006, 23:37
De ce culmea? Valdes a avut parada vietii in min 93!

Catalanul
11th December 2006, 23:43
sii mai zic unii ca noi nu avem portar :D :rolleyes:

pinki
12th December 2006, 11:49
frumos gol a dat ala micu' hehe :D

Catalanul
14th December 2006, 21:41
Barça - America 4-0 :D ne-am distrat cu mexicanii :D faza primului gol superba ;) :ok:

BlueEnergy
15th December 2006, 01:42
Am vazut un rezumat al meciului. Incantator!

Sasuke Uchiha
15th December 2006, 13:26
rivalul barsei in optimile CL va fi liverpool, primul meci pe nou camp iar returul la liverpool
rival aparent usor tinand cont de ceilalti adversari cu care ar fi putut cadea

pinki
15th December 2006, 14:12
hehe, deci joaca barca cu liverpool :D tot e bine :)

kain
15th December 2006, 15:02
Meci greu, Barca favorita. :P

Catalanul
15th December 2006, 17:51
Meci greu ? :o Liverpool era cel mai accesibil rival pentru noi :rolleyes: trecem fara probleme :D sper :P

milanezu
17th December 2006, 15:28
Barça - America 4-0 :D ne-am distrat cu mexicanii :D faza primului gol superba ;) :ok:

da am vazut distractia si cu internacional.
:no: :no: :no:
super meci.
de cateva ori puyol a fost ridiculizat.
si belleti la faza golului a lesinat.
si deco ii ca o femeie.
:happy :happy :happy

pinki
17th December 2006, 16:00
am vazut si eu meciul asta, ne-au facut brazilienii intr-un mare fel :)

vicente_vcf
17th December 2006, 17:21
ups iar a-ti castigat la antena 1 nu va prieste

Sasuke Uchiha
17th December 2006, 18:59
ma bucur foarte mult !!! :yeah: primu trofeu ratat, la mai multe :D

nicky
17th December 2006, 19:34
Nu ai nevoie de o superechipa ca sa castigi cu barselona

Un sfat ptr ronaldinho - NU PLECA de la barsa

UEFA Champions League?
Poate UEFA Advertising League

kain
17th December 2006, 23:14
Internacional, echipa modesta fara figuri, a inchis gura celor de la Barca, campioana Europei si campioana Spaniei :ras-plans:

maldini
18th December 2006, 15:21
ma bucur foarte mult !!! :yeah: primu trofeu ratat, la mai multe :D

Al doilea trofeu ratat ....0-1 Cupa Intercontinentala si 0-3 ( ahh Sevilla :D ) in Supercupa Europei...Ca sa nu mai zic ca si in Shampion Lig ala pe care l-au luat au avut bulan ca Arsenal a jucat in 10 oameni tot meciul(conducand cu 1-0) si n-au putut sa reziste pana la final :mda: Meci super greu vor avea cu Liverpool in optimi :drak:

Sasuke Uchiha
18th December 2006, 17:21
asa e al 2-lea :yeah:
ronaldinho pierde si el dupa balonu de aur acum fifa world player :D

Mad_max
19th December 2006, 19:41
ehee.....ce sa faceti si voi acum....daca voi n-ati putut fi acolo, faceti repede misto de cel care a ajuns acolo(ma refere la finala ucl, supercupa, si cupa intercont).Dar stati voi linistiti, bucurati-va cat mai aveti timp ca de la anu revin Eto'o si Messi si atunci sa va vad daca mai scoateti vreun cuvant.

vicente_vcf
19th December 2006, 20:30
lol i-a te uita incep sa vb si ei ca le revin accidentati pai noi la 11ce sa mai zicem frate draq acu fara nici o scuza cu sevilla a-ti jucat 1 ech si cu astia cu nume de joagar tre sa ii bateti si cu rezervele ce sa fie ghinion sau valoare ramane de vazut

Bogdy LFC
19th December 2006, 22:10
Barca ramane o super echipa si va castiga titlul si sezonul acesta cu siguranta. NU mai sunt f multe de spus despre ea.Poate doar sa va mai certati voi pe aici:headbang:

Sasuke Uchiha
20th December 2006, 04:03
nu stiu de ce dar nu sunt sigur ca va trece de liverpool :rolleyes:

N0_NaM3
20th December 2006, 12:01
Al doilea trofeu ratat ....0-1 Cupa Intercontinentala si 0-3 ( ahh Sevilla :D ) in Supercupa Europei...Ca sa nu mai zic ca si in Shampion Lig ala pe care l-au luat au avut bulan ca Arsenal a jucat in 10 oameni tot meciul(conducand cu 1-0) si n-au putut sa reziste pana la final :mda: Meci super greu vor avea cu Liverpool in optimi :drak:

...eu m`ash uita la echipa mea inainte sa comentez la altii, nu vezi ca "marele" milan e epava ? :happy

DEPOR4EVER
22nd December 2006, 00:08
Gol fantastic Ronaldinho!

Sasuke Uchiha
22nd December 2006, 13:36
gol fantastic ??? ce gol fantastic !!!!??? a fost greseala clara de portar :mda:

kain
22nd December 2006, 17:40
Nu mi se pare fantastic.. :P Frumos, dar nu fantastic :no:

pinki
22nd December 2006, 22:25
e un gol in stilul lui :rasc:

Feanor
26th December 2006, 19:46
Nu mi se pare fantastic.. :P Frumos, dar nu fantastic :no:

Daca era de la Real, ziceai ca e cel mai tare gol de la cel al lui Maradona. :D

kain
27th December 2006, 02:01
Daca era de la Real, ziceai ca e cel mai tare gol de la cel al lui Maradona. :D

Inseamna ca nu ma cunosti :) Daca imi zici si tu mie ce e fantastic la golu` ala.. iti dau si eu exemplu de goluri fantastice :ras-plans:

Feanor
27th December 2006, 14:20
Inseamna ca nu ma cunosti :) Daca imi zici si tu mie ce e fantastic la golu` ala.. iti dau si eu exemplu de goluri fantastice :ras-plans:


Pai nu e. Am vazut goluri mult mai tari. Dar daca Ronnie marca asta jucand la Real, ii dadeai ceva in plus. :drak:

kain
27th December 2006, 15:07
Pai nu e. Am vazut goluri mult mai tari. Dar daca Ronnie marca asta jucand la Real, ii dadeai ceva in plus. :drak:

Da asa e.. i-as fi dat ceva in plus, orice suporter al echipei respective ar fi facut asta ;)

kain
28th December 2006, 14:53
Aberatia anului ( eu asa zic ) : gsp.ro il da pe Beckham la Barca :ras-plans:
=> http://www.gsp.ro/index.php?a=66759&shift=1

Feanor
28th December 2006, 22:24
Aberatia anului ( eu asa zic ) : gsp.ro il da pe Beckham la Barca :ras-plans:
=> http://www.gsp.ro/index.php?a=66759&shift=1


E pacaleala.

ciprian_san
4th January 2007, 20:00
salutare...ma poate ajuta cineva cu cateva site-uri de unde pot achizitiona articole, accesorii, orice cu insemnele FC BARCELONA?

vicente_vcf
7th January 2007, 21:12
ups

coz_inter
7th January 2007, 22:00
sa deschid un subiect nou despre barcelona ?am auzit ca ronaldinho s-a certat cu rijcarrd si milanu deja a pus ochii pe el .

aLEX_U_1919
7th January 2007, 22:02
sa deschid un subiect nou despre barcelona ?am auzit ca ronaldinho s-a certat cu rijcarrd si milanu deja a pus ochii pe el .

Deschide :ok:

http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)

Sasuke Uchiha
8th January 2007, 12:09
sa deschid un subiect nou despre barcelona ?am auzit ca ronaldinho s-a certat cu rijcarrd si milanu deja a pus ochii pe el .

prea mult adevar nu e, nu sau certat deloc, nici macar nu a fost pedepsit ronaldinho ca a venit cu 2 zile intraziere dupa vacanta la antrenamente

getafe vs barca 1-1
ati avut noroc :D

Feanor
8th January 2007, 15:20
prea mult adevar nu e, nu sau certat deloc, nici macar nu a fost pedepsit ronaldinho ca a venit cu 2 zile intraziere dupa vacanta la antrenamente


Milanului i se scurg ochii dupa Ronaldinho si baga tot felul de zvonuri de astea, doar-doar se va indupleca Ronaldinho de atatea dovezi de dragoste... :D

In loc sa hartuiasca jucatorii altor echipe, ar trebui sa fie mai preocupati cum sa-l pastreze pe Kaka, pt ca daca Milan nu prinde Liga, sunt mari sanse ca brazilianul sa-si faca bagajele cu directia Madrid.


getafe vs barca 1-1
ati avut noroc

La cati absenti erau in Barca, zic mersi pt egalul asta. Nu Dinho, nu Eto'o, nu Messi, nu Deco, nu Zambrotta, nu Thuram... Ma temeam chiar ca luam bataie.

iuli
9th January 2007, 10:53
nu cred ca Barca a avut noroc...a avut cateva ocazii bune pe final de meci...asat am auzit, nu am urmarit meciul

Thanya
11th January 2007, 00:55
Ai dreptate Feanor...dar nu inteleg de ce-ti faceai probleme acum,pentru ca la Barcelona a fost mereu asha.Eu nu au un lot competitiv,ei au doar o echipa capabila sa faca fata in toate competitiile!!!

Feanor
11th January 2007, 16:44
Ai dreptate Feanor...dar nu inteleg de ce-ti faceai probleme acum,pentru ca la Barcelona a fost mereu asha.Eu nu au un lot competitiv,ei au doar o echipa capabila sa faca fata in toate competitiile!!!


Vezi ca voi nu faceti fata nici cu prima echipa.

Andreiy
13th January 2007, 16:27
FC Barcelona va castiga titlul din nou in Primera si Real Madrid va ramane cu visele :)
avem un contra-candidat pe masura si anume Sevilla.

kain
14th January 2007, 02:53
FC Barcelona va castiga titlul din nou in Primera si Real Madrid va ramane cu visele :)
avem un contra-candidat pe masura si anume Sevilla.

Espanyol : FC Barcelona 3-1 (Luis Garcia,Tamudo,Rufete/Saviola)

Se pare ca si campioana Spaniei mai ia bataie :D

Sasuke Uchiha
14th January 2007, 14:21
:yeah: :yeah: :yeah:
3-1 :yeah: :yeah: :yeah:
nu am vazut dacat ultimul gol, dar ma bucur foarte mult :yeah: :yeah:

vicente_vcf
14th January 2007, 17:06
rusinica

Sasuke Uchiha
15th January 2007, 15:50
eto'o sa antrenat zi cu barsa dupa aproape 4 luni
juliano belleti din vara la ac milan

pinki
15th January 2007, 16:06
/hello /hello revine eto'o /OLE/

Sasuke Uchiha
15th January 2007, 21:10
intr-o luna aproximativ

kain
18th January 2007, 20:49
Abramovic ofera 75 de milioane de euro pentru Ronaldinho!

Cotidianul britanic “The Mirror” a publicat un articol în care este dezvaluit faptul ca patronul lui Chelsea, Roman Abramovic, este dispus sa ofere 75 de milioane de euro pentru achizitionarea lui Ronaldinho.
Aceeasi sursa citeaza un apropiat al starului brazilian care spune ca “Dintosul” ar fi afirmat ca nu se mai simte apreciat la FC Barcelona si ca dupa patru ani petrecuti în capitala Catalunyei s-a încheiat un ciclu din cariera sa. In continuare este prezentat un alt motiv care ar putea pune punct aventurii lui Ronaldinho pe “Camp Nou”. Jucatorul sud-american este deranjat de faptul ca presedintele catalanilor, Joan Laporta, îl are drept consilier pe Johan Cruyff, olandezul declarând în numeroase rânduri ca nu agreeaza jocul lui Ronnie. “Ronaldinho stie ca fostul antrenor al Barcelonei nu-l place si toata lumea stie ca atunci când Cruyff vorbeste Laporta asculta” a concluzionat apropiatul lui Ronaldinho.

prosport.ro

pinki
18th January 2007, 20:52
eu nu cred ca va pleca vreodata ronnie de la barca....

maldini
18th January 2007, 21:08
Daca nu castiga Barcelona campionatul sau Shampion Lig (din nou) atunci la vara Ronaldinho 100% pleaca la Real sau Milan ....la chelsea nu are ce cauta ar face aceasi greseala ca Shevchenko :ok:

Sasuke Uchiha
18th January 2007, 21:16
nu cred ca pleca de la barca, cred ca pt asta vrea abramovich sa scape de mourinho, atata timp cat mourinho e la chelsea ronaldinho nu va ajunge acolo, sper sa nu ajunga niciodata

Sasuke Uchiha
19th January 2007, 22:27
belleti nu pleca la milan ci isi va revona contractul care expira in vara

Sasuke Uchiha
21st January 2007, 22:55
barca vs nastic 3-0 saviola, giuly , iniesta

Sasuke Uchiha
24th January 2007, 22:51
betis vs barca 1-0 la pauza, gol robert

pinki
24th January 2007, 22:57
what???? :(

Sasuke Uchiha
24th January 2007, 23:56
din pacate a egalat prin golul lui rafa marquez
final betis vs barca 1-1

pinki
25th January 2007, 00:08
:cheer: :cheer:

trebuia sa bata! :D

Sasuke Uchiha
28th January 2007, 22:06
binenteles , barca trebuia sa castige cu arbitrul
la 1-1 penalty pt barca, curios este faptul ca nici nu a fost faul si nici macar nu a fost in careu, dar asta e, penalty si gol

Mad_max
29th January 2007, 21:57
bai omule esti de belea.....de acord nu a fost penalty pt barca , dar nici pt celta inainte, si oricum celta nu avea cum sa emita pretentii la vreun punct cu un singur sut pe poarta in 90 de minute, sa fim seriosi

Sasuke Uchiha
30th January 2007, 03:56
pt celta a fost destul de clar, cred eu, au intrat 2 fundasi prin alunecare la adversar si nici unul nu a atins balonul, fara acel penalty inventat sunt sigur ca nu castigati

Sasuke Uchiha
1st February 2007, 01:34
tur
barsa pierde pe camp nou
barsa vs zaragoza 0-1

Mad_max
1st February 2007, 22:15
dupa infrangerea din cupa s-ar putea spune ca nu sunt multe motive de bucurie dar uite ca sunt chiar 2: unu- eto'o a reluat antrenamentele cu echipa si 2- in clasamentul IFFHS Barca e pe primul loc in lume (din 1991 si pana azi)

Lordul
1st February 2007, 22:20
barcelona a cam obosit ... ronaldinho si ceilalti is obositi da aduceti juc de la tineret il aveti pe dino santi bun fotbalist

Sasuke Uchiha
5th February 2007, 01:45
osasuna vs barsa 0-0

barsa nu profita de greselile lui sevilla si ale lui real madrid , ramane cu un punct avans de sevilla si cu 5 de real

georg40
5th February 2007, 13:19
S-ar putea ca aparentele sa insele. Pentru moment insa Barcelona fara Ronaldinho pare sa fie o echipa oarecare. S-a vazut foarte bine aseara.

pinki
5th February 2007, 13:40
lasa, ca revine si eto'o :D totul e spre bine :D

raulmad
5th February 2007, 13:52
Barca a obosit, Sevilla la fel, Real a dat-o in bara (desi sunt favoritii mei tb sa recunosc ca, cu Capello n-au nici o sansa sa faca ceva anul asta desi s-au mai vazut minuni) si de toate aceste semiratari profita Valencia care la un moment dat era la vreo 10 puncte in spatele celor trei si acum le sufla in ceafa.....Asta e fotbalul! Fiecare echipa are suisuri si coborasuri. Cred ca va fi super tare finalul de campionat in acest an. Desi mai sunt multe meciuri de jucat s-ar putea ca la final sa primeze meciurile cu echipele mici. Ce importanta are (acum in acest moment cel putin) ca REALUL a batut si Barca si Valencia daca a incasat-o de la Levante, Huelva, etc. Sau Barca care a pierdut fara drept de apel cu Espanyol, a facut egal cu Betis, cu Osasuna (care nu mai e ce a fost anul trecut)....

realmadrid.com
6th February 2007, 13:44
http://prosport.ro/articole/messi-si-prietenii-sai-au-devastat-un-bar-in-argentina/25803

S-o tina tot asa :D. Ce sa-i faci, banii astia....ce fac din oameni :(

rocky_da_pebble
8th February 2007, 13:09
astept cu interes revenirea lui Leo Messi ... e un mare talent

Sasuke Uchiha
10th February 2007, 22:52
pt meciul de maine va revenit leo messi, Eidur Gudjohnsen pt prima data in acest sezon nu este convocat
jucatorii pt meciul de maine :
Valdés, Jorquera, Puyol, Giuly, Edmilson, Xavi, Gio, Saviola, Eto'o, Oleguer, Deco, Iniesta, Zambrotta, Belletti, Márquez, Motta, Messi y Ronaldinho.

pinki
11th February 2007, 02:02
/hello messi!!! bine ca (si-)a revenit :D

lucian_iasi
11th February 2007, 02:09
Pai tu tii ori cu real ori cu barca :no: :mda: :headbang: :headbang:

kain
11th February 2007, 02:29
Ea tine cu Messi :D

pinki
11th February 2007, 02:31
cu amandoua :D

long story :)

lucian_iasi
11th February 2007, 02:32
Si in el classico cu cine tii? :rolleyes: :drak:

Sasuke Uchiha
11th February 2007, 03:40
cu cine castiga :P :D

Mad_max
11th February 2007, 22:03
Hmm.....sa mai zica cineva acu ceva de Ronaldinho....e cel mai bun jucator de 2 ani incoace in lume si desi nu e foarte constant in ultima perioada, atunci cand joaca nu-l poate opri nimeni.si asta e doar inceputul asteptati putin sa revina la 100% potential Messi si Eto'o.
Barca a jucat incantator in seara asta si sper sa o tina asa si sa nu mai aiba fluctuatii, 2-0 cu Santander desi putea fi lejer 5-0.

georg40
11th February 2007, 22:40
Am vazut de cateva minute Barcelona-Santander, un meci placut, vioi, cursiv, parca mai altfel decat multe altele vazute in ultima vreme. Barca a avut noroc la inceput, un penalti executat de Garai fiind parat magistral de Valdez, apoi insa superioritatea lui Ronaldinho und Co. a devenit tot mai evidenta numarul ocaziilor crescand vertiginos, daca am numarat bine, intr-un raport de 12-1 ! Ronaldinho a executat ca un maestru o lovitura libera de la circa 25 de metri , iar mai tarziu a marcat pentru a doua oara, spectaculos cu capul, executie care din partea lui nu se vede chiar in fiecare zi. Barca a lasat impresia ca revirimentul s-a produs, dar a aratat in acelasi timp cat se poate de clar cat valoreaza pentru ea acest Ronaldihno, la ora actuala poate cel mai bun jucator din lume.

rocky_da_pebble
11th February 2007, 23:19
Ea tine cu Messi :D
Coincidenta face ca io sa tin si cu Barca si sa il am ca idol pe Leo Messi, jucator al echipei sus'numite. Daca e sa plece la alta echipa voi viziona in limita posibilitatilor toate meciurile acelei echipe si ma voi bucura pt fiecare gol al lui chiar si impotriva Barcei :yeah:

Sasuke Uchiha
11th February 2007, 23:49
meci bun de ronaldinho, sa vedem cate saptamani vor trece pana va mai face inca unul :rolleyes:

Laur_Farul
12th February 2007, 10:44
Eto'o a refuzat să intre pe teren


Atacantul camerunez Samuel Eto'o a refuzat să intre pe teren în meciul pe care FC Barcelona l-a câștigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în fața formației Racing Santander, în etapa a XXII-a a campionatului Spaniei. "Eto'o nu a dorit să intre pe teren", a declarat după meci, fără a face alte precizări, antrenorul Frank Rijkaard. "Este păcat, deoarece fiecare minut petrecut pe teren este important. Sunt dispus să-i ascult pe jucători. Trebuie să așteptăm, este prea devreme să tragem concluzii", a afirmat apoi Rijkaard, pentru postul de radio Cadena Ser, precizând că nu a avut timp să discute cu Eto'o.

Internaționalul camerunez a evoluat cinci minute, săptămâna trecută, în meciul cu Osasuna Pamplona, el revenind după o absență de circa patru luni.

"Trebuie să ne gândim mereu la ceea ce poate fi mai bine pentru echipă", a declarat brazilianul Ronaldinho, întrebat despre atitudinea coechipierului său.

În schimb duminică a revenit la FC Barcelona, Lionel Messi, intrat pe teren în minutul 68, în locul compatriotului său Javier Saviola. Messi nu a mai evoluat din 12 noiembrie, el fiind supus unei operații la piciorul stâng.

Sursa : Prosport

Sasuke Uchiha
12th February 2007, 10:58
"Trebuie să ne gândim mereu la ceea ce poate fi mai bine pentru echipă", a declarat brazilianul Ronaldinho, întrebat despre atitudinea coechipierului său.



:happy :happy sa gasit cine sa vorbeasca de echipa :happy :happy unu care in 3 ani de cand e la barsa nu a recuperart nici un balon

eto'o face ce vrea, stie ca sunt zeci de echipe care il vor, nu m-as mira daca ar pleca de la barsa

rocky_da_pebble
12th February 2007, 18:26
:happy :happy sa gasit cine sa vorbeasca de echipa :happy :happy unu care in 3 ani de cand e la barsa nu a recuperart nici un balon

Sunt de acord cu tine. Ronaldinho nu face niciun efort sa recupereze mingea cand e deposedat... si e deposedat destul de des :(

georg40
12th February 2007, 18:34
Sunt de acord cu tine. Ronaldinho nu face niciun efort sa recupereze mingea cand e deposedat... si e deposedat destul de des :(

Asa ceva se petrece si la alte case mari. Intr-o echipa cu o vedeta de talia lui Ronaldinho nu este exclus ca 2-3 alti jucatori sa alerge si sa munceasca (si) pentru el. In contabilitatea generala a echipei este suficient daca "vedeta" da gol sau goluri...

Laur_Farul
12th February 2007, 19:14
:happy :happy sa gasit cine sa vorbeasca de echipa :happy :happy unu care in 3 ani de cand e la barsa nu a recuperart nici un balon

eto'o face ce vrea, stie ca sunt zeci de echipe care il vor, nu m-as mira daca ar pleca de la barsa

De acord cu tine Valiente, cred ca Ronaldinho a fost prea mult laudat si cum e vorba aia "i s-a urcat la cap" si eu zic ca de-aia nu mai are el forma care o avea acum 2-3 ani :sleep: !

rocky_da_pebble
13th February 2007, 18:02
De acord cu tine Valiente, cred ca Ronaldinho a fost prea mult laudat si cum e vorba aia "i s-a urcat la cap" si eu zic ca de-aia nu mai are el forma care o avea acum 2-3 ani :sleep: !

cel mai bine juca la PSG. acolo chiar muncea

Sasuke Uchiha
13th February 2007, 20:13
pai acolo inca nu era super vedeta trebuia sa munceasca pt a fi titular

Mad_max
15th February 2007, 00:30
Ehee, eu zic sa nu-l mai criticati pe Ronaldinho, ca nu aveti dreptate.Intr-adevar ii place sa dribleze dar eu cred ca uitati de pasele de gol de-a dreptul geniale pe care le da, sunt zeci, daca nu sute de exemple de pase de gol de cand a venit la Barca.Asa ca ar trebui respectat pt ce a facut el aici si ar trebui sa fim mandri ca joaca la Barcelona, in cele din urma nimeni nu e perfect, si desi sunt de acord ca a pierdut multe baloane de-a lungul timpului si nu a alergat sa recupereze, eu zic ca sunt mult mai multe meciurile in care a facut spectacol si a fost NO.1

Sasuke Uchiha
15th February 2007, 12:15
se pare ca cei de la barsa s-au decis, la sfarsitul sezonului eto'o sau ronaldinho va pleca si va veni c ronaldo, eto'o e dorit foarte mult de real madrid iar dintosu de milan, vedem care va pleca si unde ;)

rapidashul
15th February 2007, 15:22
100 % Eto`o se va duce la Real Madrid ,cred ca abia astepta finalul sezonului =)))))))

kain
15th February 2007, 15:31
Ironia sortii, Eto'o pleaca de la clubul de la care a venit :D Si-asa ne lipseste un numar "9" :P

calipeta
15th February 2007, 17:15
Nu prea cred k o sa plece la Real! Eu zic k Ronaldinho impreuna cu Rijkaard vor pleca la Milan! Si abia apoi vom avea si noi sanse la titlu!

Mad_max
15th February 2007, 22:34
continuati sa visati baieti.....de la barca nu va pleca nimeni, e foarte posibil sa vina insa c.ronaldo intr-adevar

Mad_max
15th February 2007, 22:41
Eto'o nu a fost pedepsit de club si in afara de asta s-a impacat cu Ronaldinho si Rijkaard, eu zic ca daca Barca nu ar mai fi vrut sa-l pastreze l-ar fi sanctionat sever pt comportamentul lui.Vom trai si vom vedea ce va fi, eu insa cred ca nici Rijkaard, nici Ronaldinho, nici Eto'o nu vor pleca, mai sunt si fanii care au un cuvant de spus

Sasuke Uchiha
15th February 2007, 22:46
nu l-au pedepsit pt ca nu au vrut sa continue cu acest scandal si nu sau impacat deloc, degeaba sau imbratisat ei ca tot nu prea se inteleg, pana si deco a zic ca imbratiseara a fost la misto :rolleyes:

Mad_max
15th February 2007, 22:59
Mmmm.....vom afla in meciurile urmatoare adevarul....acolo iese tot la iveala... pe gazon

pinki
15th February 2007, 23:59
treaba lor ce fac, atata timp cat bat :D

georg40
16th February 2007, 16:31
Neliniste la Barca. Dupa cum relateaza "AS" , Frank Rijkaard se afla inaintea despartirii de clubul catalan. Olandezul in varsta de 44 de ani, aflat la Barca din anul 2003, are un contract de munca pana in anul 2009. Totusi se vorbeste deja de posibili inlocuitori, in prim plan fiind amintite numele lui Bernd Schuster, candva jucator la FCB si Marco van Basten, antrenorul nationalei olandeze. De ce ar urma sa plece Rijkaard, nu a "transpirat" nici un zvon.

Sasuke Uchiha
17th February 2007, 14:59
http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/etoo210306_ES.jpg
eto'o nu a fost convocat pt meciul cu valencia, decizia ia apartinut lui :rolleyes:

georg40
18th February 2007, 13:26
Frank Rijkaard si , mai nou, Ronaldinho sunt adusi in legatura cu AC Milano. Iar Eto este dorit de Arsenal. Se spune chiar ca Eto are mare admiratie pentru Arsene Wenger, dorinta lui mai veche fiind sa lucreze cu acest antrenor.

pinki
18th February 2007, 14:04
eto'o asta ce=are? abia a revenit, si incepe sa faca fitze? :D

Sasuke Uchiha
18th February 2007, 21:14
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL VALENCIAAAAAAAAAAAAAAA !!!

1-0 IN MIN 53 gol angulo



eto'o la arsenal ?¿?¿ :no: nu prea cred, eto'o direct la real madrid !

Sasuke Uchiha
18th February 2007, 21:17
GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL VALENCIAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!

GOLLLLLLLLLL D SILVA !!!!!!!!!!!!!!!!!
MIN 55 VALENCIA - barsa 2 -0 !!!!!!!!!!!

Sasuke Uchiha
18th February 2007, 22:04
final

valencia vs barsa 2-1 angulo si silva / ronaldinho

valencia se pune la doar 4 puncte de barsa :yeah:

inter
18th February 2007, 22:10
cum a jucat Valencia?

vicente_vcf
18th February 2007, 22:10
amunt valencia bv baieti suntem mandri de voi

Sasuke Uchiha
18th February 2007, 22:21
cum a jucat Valencia?

mai bine decat barsa

inter
18th February 2007, 22:31
prima repriza .. n-au aratat nimic ...dupa ce spun ziarele ... in a 2-a s-a rupt "pisica" ....

Sasuke Uchiha
18th February 2007, 22:45
prima repriza a fost varza , singura ocazie a fost pt valencia, villa a ratat singur cu portaru, in rest nimic
a 2-a a fost tare :yeah:
barsa se mentine lider dar la egalitate de puncte cu sevilla