PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Feanor
14th April 2006, 22:40
Mie Maxi mi s-a parut mereu un jucator slab.

Andy1987
14th April 2006, 23:24
A dat un gol, dar arbitrul l-a anulat total aiurea...nici vb. de fault...
BARCA!!!! CAMPEONEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!! OTRA VES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CAMPEONE CAMPEONE OLEEEEE OLEEE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! Barca este si oficial din nou campioana, daca mai era vreun dubiu!!!!!!!!
Barca - Villa 1-0 ;)

Catalanul
15th April 2006, 00:17
Maxi a avut un singur meci bun de cand este la Barça, cel cu Chelsea, in care a si marcat :D In rest, pauza.

Azi a marcat un gol perfect valabil, insa arbitrul l-a anulat pe motiv de... fault :confused:

Meci fara istoric, Eto'o a inscris un gol frumos in primele minute de joc iar apoi Barça a conservat rezultatul afisat pe tabela de marcaj. 1-0 si etapa viitoare putem fi campioni.

Nixx
15th April 2006, 02:05
@Andy Inca nu e oficial... Ne mai trebuie inca 4 puncte sa fie oficial, indiferent de celelalte rezultate. S-ar putea sa fie si etapa viitoare daca pierd puncte realul si Valencia in acest weekend. real nu are meci usor la Getafe, Valencia joaca acasa cu Espanyol...

Sincer, as prefera sa se intample asta peste 2 etape cand jucam pe Camp Nou cu Cadiz.

realmadrid.com
15th April 2006, 02:17
Eu ma bucur cand Realul joaca prost, nu cand i se accidenteaza oamenii. :P

Pai Thanya nu se bucura pt accidentare, se bucura pt ca Messi are sansa sa se mai odihneasca :D
Pana una alta, spalati-va pe cap cu titlul...dar "beshitzi" din CL :D

Thanya
15th April 2006, 02:32
Eu ma bucur ca sufera Catalanul :)))...am glumit!!Nu ma bucur,e o stare de spirit,ar trebui sa fiti mandri ca ma bucur!!

Andy1987
15th April 2006, 09:59
@Andy Inca nu e oficial... Ne mai trebuie inca 4 puncte sa fie oficial, indiferent de celelalte rezultate. S-ar putea sa fie si etapa viitoare daca pierd puncte realul si Valencia in acest weekend. real nu are meci usor la Getafe, Valencia joaca acasa cu Espanyol...

Sincer, as prefera sa se intample asta peste 2 etape cand jucam pe Camp Nou cu Cadiz.
Oficial nu e....dar oricine se uita in clasament spune clar ca Barca e campioana! fara nici o indoiala. stau sa ma intreb daca mai crede cineva ca barca poate pierde titlul.


Pai Thanya nu se bucura pt accidentare, se bucura pt ca Messi are sansa sa se mai odihneasca :D
Pana una alta, spalati-va pe cap cu titlul...dar "beshitzi" din CL :D
mey.....dc esti tu egoist? macar un "felicitari" acolo puteai spune :D

Feanor
15th April 2006, 10:28
Interesant postul lui Com, avand in vedere performantele extraordinare ale realului de anul asta... Rade ciob de oala sparta.

Catalanul
17th April 2006, 03:05
Jucatorii convocati pentru meciul cu Milan:

Portari: Valdés, Jorquera
Fundasi: Belletti, Oleguer, Puyol, Márquez, Gio, Sylvinho
Mijlocasi: Van Bommel, Gabri, Iniesta, Motta, Edmílson
Atacanti: Giuly, Eto'o, Ronaldinho, Maxi, Ezquerro

Cei subliniati cred eu ca vor fi titulari. Este cea mai buna echipa pe care Rijkaard o poate alinia maine.

alejandro
17th April 2006, 10:39
Pacat ca s-a accidentat si Larsson in meciul de campionat,ne-ar fi fost utila experienta sa in meciul din Italia,mai ales ca nu joaca Deco si Messi.Sper sa venim cu un rezultat bun de acolo!

ps:Catalane,sterge postul de mai sus care n-are nimic cu threadul asta frumos.

realmadrid.com
17th April 2006, 12:31
Interesant postul lui Com, avand in vedere performantele extraordinare ale realului de anul asta... Rade ciob de oala sparta.

Nu-mi spune ca tu te bucurai, daca era invers situatia :D ?. Ati castigat titlul, pe merit...dar imi doresc foarte mult sa fie singurul trofeu ;)

Andy1987
17th April 2006, 12:38
degeaba, barca de-acum va fi 4 ever atotputernica si castiga tot, in dauna si in vederea realului, atat timp cat e ronaldinho e eto`o la echipa ;)

Feanor
17th April 2006, 13:32
Nu-mi spune ca tu te bucurai, daca era invers situatia :D ?. Ati castigat titlul, pe merit...dar imi doresc foarte mult sa fie singurul trofeu ;)


Depinde de alternativa. :P Decat sa castige alde Chelsea sau Juventus, mai bine Realul. ;)

realmadrid.com
17th April 2006, 13:39
Pai si eu sunt intr-o mare dilema :D, daca trece Milan de voi si castiga, au 16 trofee oficiale in Europa, cu posibilitatea sa mai castige 2 => Supercupa si Intercontinentala....ceea ce inseamna ca depaseste Realul :D
Dar eu sper sa treaca Milan si sa bata Arsenal :P


@tveu
Un jucator nu se mentine mereu la inaltime, dupa o perioada buna vine si decaderea. In locul tau l-as baga pe Messi pe primul loc, pt ca este un jucator care promite pe viitor ;)...Ronaldinho si Etoo nu mai au nici ei mult.

Catalanul
17th April 2006, 15:50
Se pare ca Rijkaard va alinia maine pe San Siro echipa pe care eu am zis-o:

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060417a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060417_YCAMPILLO.EPS .jpg


Ronaldinho si Etoo nu mai au nici ei mult.
nu, doar vreo 4 ani cel putin :)

Andy1987
17th April 2006, 23:35
Pai si eu sunt intr-o mare dilema :D, daca trece Milan de voi si castiga, au 16 trofee oficiale in Europa, cu posibilitatea sa mai castige 2 => Supercupa si Intercontinentala....ceea ce inseamna ca depaseste Realul :D
Dar eu sper sa treaca Milan si sa bata Arsenal :P


@tveu
Un jucator nu se mentine mereu la inaltime, dupa o perioada buna vine si decaderea. In locul tau l-as baga pe Messi pe primul loc, pt ca este un jucator care promite pe viitor ;)...Ronaldinho si Etoo nu mai au nici ei mult.
un jucator da, ai dreptate
dar un extraterestru, la propriu cum este acest ronaldinho, este inepuizabil /hello
asa ai vrea tu sa se termine cu el, dar nu-ti face pe plac :P nu-ti fa sperante ca apoi sa fi dezamagit :ok:

realmadrid.com
18th April 2006, 00:16
@Catalanul

Da, normal ai dreptate...dar in 4 ani se pot intampla multe :)

raja_bell
18th April 2006, 05:00
barcelona este un mare fas! o echipa supernorocoasa care castiga mereu ba cu noroc, ba cu ajutorul arbitrilor!!!

Feanor
18th April 2006, 09:40
barcelona este un mare fas! o echipa supernorocoasa care castiga mereu ba cu noroc, ba cu ajutorul arbitrilor!!!

Bai Arruabarena, n-ai nimic altceva de facut ? Sa zici ca Barca e o echipa supernorocoasa la cat ghinion au avut catalanii mai ales in cupele europene arata ori ca ai ceva impotriva Barcelonei, ori ca vii de pe alta planeta.

apparte
18th April 2006, 11:42
barcelona este un mare fas! o echipa supernorocoasa care castiga mereu ba cu noroc, ba cu ajutorul arbitrilor!!!
Sa te vad ce-o sa zici de Giuly deseara:drak: !:evil:

Catalanul
18th April 2006, 12:41
arruabarrena, taci din gura, nu mai abera si fa-ti treaba in meciul cu Arsenal, poate dai iar golul decisiv pentru Villareal si ne intalnim in finala :D ;)

raja_bell
18th April 2006, 18:14
:D :D :D
scuze, am vrut sa ma amuz un pic!!! asteptam reactii violente!!!

apparte, de ce te-ai bagat??? :D

baieti, daca ati stii de cand tin eu cu barca ... ;)

cam de cand tvsport inca nu avea varsta de scoala! :D
nu o lua ca o jignire, ci ca o constatare!!!

echipa ca barcelona actuala nu am mai vazut de la marele milan incoace!

apparte
18th April 2006, 23:40
Sa te vad ce-o sa zici de Giuly deseara:drak: !:evil:
Aud ceva?:D :D :happy

Nixx
18th April 2006, 23:49
Sa te vad ce-o sa zici de Giuly deseara:drak: !:evil:

:lol: Sa mai intri pe aici...

Andy1987
19th April 2006, 00:20
Sa te vad ce-o sa zici de Giuly deseara:drak: !:evil:
a marcat golul vicotoriei....barca e cu un pas in finala :P

Catalanul
19th April 2006, 00:26
/hello Giuly /hello. Splendid sut al francezului in vinclul portii :ok: La fel si pasa lui Ronaldinho, pacat insa de bara acestuia. Nu-i nimic insa, important este ca am castigat si suntem mai aproape de finala :yeah:

Andy1987
19th April 2006, 00:34
Presimt o supercupa a europei intre FC Barcelona - Steaua Bucuresti :drak:

Catalanul
19th April 2006, 00:44
Ar fi ceva :D Barça isi va lua revansa din finala de la Sevilla '86 :drak:

Mihai
19th April 2006, 00:45
:happy :happy :happy Catalane tine minte postu asta bine:
Nici Steaua nici Barca nu o sa fie in Supercupa;)

Nixx
19th April 2006, 00:51
@Mihai, sa castigi pe San Siro e ceva... Nu stiu cine mai poate asa ceva in acest moment... Cine ar putea tine piept Barcei in finala?

Mihai
19th April 2006, 00:56
Da e ceva, Barca mai putea sa dea 1,2 goluri dar s-a oprit. Sincer nu am inteles de ce. Insa milan are bulan, mai e returul, si in plus mai e Arsenal sau Villareal:D (da mai multa baza imi pun in arsenal:P)

Nixx
19th April 2006, 00:59
S-a oprit pt ca era normal sa invite adversarul sa atace si sa speculeze greselile.

raja_bell
19th April 2006, 01:22
Aud ceva?

apparte, tu ar trebui sa stii cel mai bine ce parere am despre giuly! :D :D
pe cine am drept avatar pe un alt forum? :D :D :D

barca e practic in finala! fata de anul trecut echipa joaca mult mai exact. pe langa forta ofensiva extraordinara, barca a invatat sa se si apere foarte bine! cu jucatori precum edmilson, puyol, marquez pot spune ca barca are una dintre cele mai bune defensive din lume!
sigur ca daca ar fi marcat gilardino in prima repriza se putea termina si altfel. dar per ansamblu catalanii au fost mai buni!
barca se poate bate numai de una singura! sper insa ca nu vor exista surprize neplacute!

delaparis
20th April 2006, 00:56
/hello Giuly /hello. Splendid sut al francezului in vinclul portii :ok: La fel si pasa lui Ronaldinho, pacat insa de bara acestuia. Nu-i nimic insa, important este ca am castigat si suntem mai aproape de finala :yeah:
Se pare ca nu va fi lotul Frantei la CM :o:

One-Man Show
20th April 2006, 14:25
Se pare ca nu va fi lotul Frantei la CM :o:

Pai cum sa nu fie convocat ? Fantastic !!! Franta chiar nu are antrenor shi nu cred ca 3 jucatori vor avea forta necesara sa traga echipa dupa ei...

Ce transferuri face Barca pan' la urma ? Yo ash vrea 1-2 fundashi...

Catalanul
22nd April 2006, 13:55
http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060422a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060422_Y22PORTB.EPS. jpg

Henry la Barça si nu la Madrid, in ciuda faptului ca Realul i-a facut o oferta galactica de 9 milioane € :happy

realmadrid.com
22nd April 2006, 15:06
Este oficial, sau zvonuri aruncate de "el mundo depresivo" :D ?

Feanor
22nd April 2006, 20:00
Da, catalanule, chiar as vrea sa stiu si eu pe ce se bazeaza cei de la El Mundo, ca de zvonuri m-am saturat.

Catalanul
22nd April 2006, 21:06
Pai se spune ca are un precontrat cu Barça, pe care l-a semnat in toamna. De asemenea, oficialii Barçei au ajuns si la un acord verbal cu impresarul francezului. Totul depinde de ce va reusi sa faca Arsenla in aceasta editie de CL. Sper sa piarda finala in fata noastra, iar Henry vrajit de jocul echipei noastre sa vina la noi :D :P

Lucky_OLD_G's
22nd April 2006, 21:33
Daca precontractu ala exista nu mai conteaza nici cine castiga nici cine pierde finala UCL anu asta.....i-ar sta bine acolo alaturi de ronnie si sammy.....

Feanor
22nd April 2006, 21:34
Pai se spune ca are un precontrat cu Barça, pe care l-a semnat in toamna. De asemenea, oficialii Barçei au ajuns si la un acord verbal cu impresarul francezului. Totul depinde de ce va reusi sa faca Arsenla in aceasta editie de CL. Sper sa piarda finala in fata noastra, iar Henry vrajit de jocul echipei noastre sa vina la noi :D :P

Dar de ce depinde de jocul lui Arsenal ? Mie mi se pare ca Henry are motive sa vina indiferent de rezultatele lui Arsenal. Daca Arsenal castiga, se poate spune ca Henry a realizat tot ce se putea realiza la Arsenal si deci cu atat mai mult ar trebui sa plece. Daca Arsenal pierde, atunci Henry are toate motivele sa vina la o echipa care poate sa castige Liga Campionilor. Si, cu Ronaldinho, Eto'o, Xavi si Deco in plina forma, cu Messi si Iniesta venind tare din urma, eu prevad multe clipe de glorie pentru Barca.

Catalanul
23rd April 2006, 02:02
Adevarul e ca Iniesta l-a suplinit cu brio in acest sezon pe Xavi, mai ales in meciurile importante din CL. Sincer nu ma asteptam sa se descurce asa de bine. Are sanse mari de a fi convocat pentru mondialul din vara :) Iar in ceea ce-l priveste pe Messi, joi va reveni in Barcelona care spera sa joace finala CL, la fel si Xavi, care azi s-a antrenat cu intreg lotul la nivel maxim :) Insa cel din urma nu cred ca are sanse de a juca un meci asa de important, in ciuda faptului ca s-a recuperat deja. Il vom vedea si pe el la mondial insa ;)

realmadrid.com
23rd April 2006, 02:07
Pai se spune ca are un precontrat cu Barça, pe care l-a semnat in toamna. De asemenea, oficialii Barçei au ajuns si la un acord verbal cu impresarul francezului. Totul depinde de ce va reusi sa faca Arsenla in aceasta editie de CL. Sper sa piarda finala in fata noastra, iar Henry vrajit de jocul echipei noastre sa vina la noi :D :P

Deci, nimic nu este oficial....totul se presupune si se spune :D. Sanse are si Madridul si Barcelona, atat pt Henry dar si pt Chivu....cu o sansa in plus la noi datorita banilor :D

Catalanul
23rd April 2006, 02:11
Citeste articolul asta (http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idnoticia_PK=297843&idseccio_PK=848) si ai sa vezi de ce Barcelona este favorita in transferul lui Henry.

In fotbal nu conteaza mereu banii, ai vazut ca si Arsenal i-a dat o oferta galactica insa acesta a refuzat-o. Dac-ar fi sa plece de la gunneri fii sigur ca Henry nu ar face-o pentru bani, ci pentru performanta... iar de aceasta ar avea parte mai degraba la Barcelona decat la Real Madrid, cel putin in acest moment ;)

realmadrid.com
23rd April 2006, 02:14
Catalane, vb cand se semneaza contractu ;)...pana atunci Henry poate ajunge si la AC Milan :D

delaparis
23rd April 2006, 02:40
Henry pleaca la Madrid sau ramine la Arsenal ... cel putin asta a spus pe TF1 in Franta acu' o saptamina ...
Nu mai speculati ca e degeaba ...

stefaninho.91
23rd April 2006, 08:56
Henry ar mai trebui in atacu' lu' Barca, si sa vedeti atunci ce echipa o sa fie :) ....
Pana cand o sa vine francezu, mai e...acum trebuie sa urmarim meciu Barcelonei la Sevilla. Un meci destul de greu, mai ales k Sevilla isi va da viata pe teren ca sa prinda un loc in UEFA. Cam 2 victorii pana la finalul campionatului si Barca e a doua oara campioana Spaniei :)
Chiar am emotii mari la meciul asta...Ronaldinho, Larsson si Oleguer nu o sa joace! Pronosticul meu : 1-1

Feanor
23rd April 2006, 11:18
Deci, nimic nu este oficial....totul se presupune si se spune :D. Sanse are si Madridul si Barcelona, atat pt Henry dar si pt Chivu....cu o sansa in plus la noi datorita banilor :D

Com, eu nu cred ca Henry va veni la Real din urmatorul motiv : pt ca Realul este o echipa in reconstructie iar Henry se apropie de 29 de ani. Un jucator de 29 de ani nu se duce la o echipa care este inca in cautarea formulei ideale, pt ca pana o gaseste mai trece ceva timp. Sigur, Realul ar putea castiga ceva si anul urmator, dar sansele sunt destul de mici, asa ca eu inclin sa cred ca Henry va prefera Barcelona. La varsta lui, Henry are nevoie sa intre intr-o echipa care deja merge la turatie maxima, n-are timp de pierdut. Niste jucatori ca Adriano, Ibrahimovic, Joaquin sau Van der Vaart pot sa vina la Real pt ca au toata cariera in fata. Henry nu mai are acest avantaj.

Catalanul
25th April 2006, 15:03
Cei mai bine platiti jucatori: sumele includ si veniturile din publicitate

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060425a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060425_YBA06M1.EPS.j pg

Dupa cum se vede Ronaldinho l-a devansat deja pe Beckham, lasandu-l in urma mult de tot :D

SixeR
25th April 2006, 18:36
L-a lasat in urma cu vreo 5 milioane :D
Oricum, Beckham e extrem de bine platit pentru cat fotbal mai joaca in acest moment. Intr-un anumit moment, si-a meritat banii.:)

Catalanul
26th April 2006, 16:15
Barça va disputa azi meciul ei cu numarul 100 in Champions League! Sa speram ca va fi cu noroc :)

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060426a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060426_YBA01M1.EPS.j pg

Cele mai multe goluri marcate: Rivaldo (22), Kluivert (20), Luis Enrique (19).
Cele mai multe meciuri jucate: Xavi (57), Puyol (55), Kluivert si Cocu (46).
Cei mai desi rivali intalniti: Galatasaray (8), Chelsea si Milan (6).

alejandro
26th April 2006, 16:21
meciul cu numarul 100 si a 55-a victorie:)

apparte
26th April 2006, 23:47
Iar ati castigat cu arbitrul:D !Adica ati scos egal cu arbitrul!:evil:

Catalanul
27th April 2006, 00:31
Las' ca nu suntem nici primii si nici ultimii care merg mai departe in urma unei erori arbitrale. Totusi, in urma parcursului in CL Barça merita sa dispute finala de la Paris. Pentru ca a trecut de rivali mari si favorite ale competitiei precum Chelsea sau Milan. La fel si Arsenal care a trecut de granzi ai Europei precum Real Madrid sau Juventus. O finala pe care o merita ambele echipe :)

Fie ca cea mai buna echipa sa castige, si bineinteles sper ca aceasta sa fie Barcelona /hello

apparte
27th April 2006, 01:18
Pai anul trecut v-o scos Collina,clar!

The G.O.A.T.
27th April 2006, 09:48
Totusi, in urma parcursului in CL Barça merita sa dispute finala de la Paris. Pentru ca a trecut de rivali mari si favorite ale competitiei precum Chelsea sau Milan.

Pai de Milan ati trecut cu ajutorul arbitrului care a fluierat intr-o singura directie! Fara arbitrajul ala penibil nu cred ca mai erati voi in finala!:rosu:

alejandro
27th April 2006, 11:24
ma doare-n cot de arbitraj,ca doar sunt juventin,ce naiba:drak:
e important ca am ajuns in finala,la asta tre' sa ne gandim,ca alte griji nu mai avem!!!
Catalane,ce se mai aude despre Messi ? E refacut ?

Feanor
27th April 2006, 12:47
Catalane, ce erau aberatiile alea indrugate de comentatori, ca Eto'o s-ar putea sa plece ? Prin Spania s-a auzit ceva ?

realmadrid.com
27th April 2006, 12:55
totusi, in urma parcursului in CL Barça merita sa dispute finala de la Paris. Pentru ca a trecut de rivali mari si favorite ale competitiei precum Chelsea sau Milan.

De Chelsea ati trecut smekere, pe Milan nu-i pune, ca ieri trebuia sa recuperati un gol, daca vroiati calificare fara prelungiri.
Mai mult Arsenal merita finala (pt echipa care o au si pt performanta de a invinge un Madrid in declin si un Juventus intr-o forma cat de cat buna),decat voi. Si, atat Milan cat si Barca aveau acelasi nr de puncte si victorii in CL, asa ca nu va mai dati mai mari decat sunteti :D

Catalanul
27th April 2006, 13:30
Si, atat Milan cat si Barca aveau acelasi nr de puncte si victorii in CL, asa ca nu va mai dati mai mari decat sunteti :D

Mai fa ceva calcule si vorbim dupa :D Milan cu 2 infrangeri in aceasta editie de CL a sumat acelasi numar de puncte ca Barça, care e neinvinsa :) ? :happy sau la italieni egalurile valoreaza 2 puncte ? :D

Asa cum anul trecut noi am fost eliminati din CL datorita arbitrajului, iata ca in acest sezon s-a intors roata, desi as prefera ca arbitrul sa ne dea o mana de ajutor in meciul cu ingamfatii. Iata insa ca nu a fost sa fie asa. Important este ca noi jucam finala iar altii o vor vedea la TV ;)

@alejandro, Messi va reveni maine in Barcelona, e ca si refacut.
@Feanor, aberatii ale comentatorilor romani, Eto'o va juca la vara pentru o echipa din Arabia Saudita pe o perioada de o luna, cam cat dureaza mondialul, nimic mai mult insa.

Madrid4EVER
27th April 2006, 21:00
Eu zic ca a venit si randul Barcei sa m-ai castige CL!A avut un an excelent..si sunt invidios pe jocul lor.Si Arsenal merita sa castige finala.
Sper ca in sezonul urmator sa vedem un nou Real[(mult)mai bun] si o noua Barca(mai slaba:D)

Feanor
27th April 2006, 21:13
Eu zic ca a venit si randul Barcei sa m-ai castige CL!A avut un an excelent..si sunt invidios pe jocul lor.Si Arsenal merita sa castige finala.
Sper ca in sezonul urmator sa vedem un nou Real[(mult)mai bun] si o noua Barca(mai slaba:D)


Madrid4EVER, chiar crezi ca Realul poate sa inlocuiasca juma' de echipa intr-o vara ? Realist vorbind, fara sa tinem seama de simpatii, asa ceva ar fi un miracol.

One-Man Show
27th April 2006, 21:38
A venit vremea sa sufere shi suporterii altor echipe. (Real, Milan etc. )

realmadrid.com
27th April 2006, 21:46
@Catalane

Atunci ati pierdut pe mana voastra ( 70%) si pe mana arbitrului ( 30%), nu sunt eu de vina sau Collina ca ati primit ca boii, 3 goluri in 15 minute :D.

Catalanul
27th April 2006, 21:50
Aha, pai si Milanul nu s-a calificat ieri din cazua lui, deoarece nu si-a creat ocazii mari de gol :happy

Feanor
27th April 2006, 21:55
@Catalane

Atunci ati pierdut pe mana voastra ( 70%) si pe mana arbitrului ( 30%), nu sunt eu de vina sau Collina ca ati primit ca boii, 3 goluri in 15 minute :D.


Da, ma, dar i se poate intampla oricui, n-a primit si Milanul trei goluri in finala, asta in conditiile in care avea de aparat un 3 - 0, macar noi aveam scuza ca dupa 1 - 0 eram fortati sa atacam si sa lasam spatii in aparare.

Catalanul
29th April 2006, 14:26
Xavi a fost convocat pentru meciul de azi cu Cadiz si cel mai probabil va juca in ultimele minute ale meciului :) Iata ca dupa 5 luni de absenta Xavi ("motorul" Spaniei) revine pe terenul de joc /hello

One-Man Show
29th April 2006, 15:43
Da' cand ishi va reveni complet, cine va juca ? El sau Iniesta ? S-a miscat f bine iniesta pan' aku'...

SixeR
29th April 2006, 16:01
Intr-adevar, Iniesta a reusit sa il inlocuiasca cu succes pe Xavi, insa doar unul e Xavi Hernandez!:)

dasal
29th April 2006, 17:35
Ca e Xavi sau Iniesta conteaza mai putin din moment ce din seara asta BARCA va fi deja CAMPIOANA.:yeah: /OLE/

SixeR
29th April 2006, 17:52
Devine in seara asta campioana si pana pe 17 mai nu trebuie decat sa pregateasca finala. Daca nu isi baga "necuratul" coada, vom castiga si finala!:lol: :)

Catalanul
29th April 2006, 20:06
Depindem de rezultatul de maine dintre Valencia si Alaves pentru ca in acest week-end sa fim campioni. Greu de crezut, avem de asteptat pana saptamana viitoare :)

pinky
29th April 2006, 23:57
Doamne, ce gol dadu Ronaldinho... e foarte tare tipul asta :cool:

SixeR
30th April 2006, 00:30
Penalty ratat de Eto'o! Si acu ne-a favorizat arbitrul?:rolleyes:

Catalanul
30th April 2006, 01:08
S-a cam precipitat Eto'o azi... a avut 2 ocazii mari de gol (penalty-ul ratat + unu contra unu cu portarul) si nu a marcat. Villa s-a apropiat la doar 2 goluri de el... sper ca nu aceasta sa fie cauza pentru care camerunezul nu mai marcheaza :)

Inca o victorie, maine putem fi campioni daca Valencia nu invinge Alavesul.

PS. De remarcat parada lui Valdes pe finalul meciului :D asta ca sa nu zica lumea ca noi n-avem portar :D :P

SixeR
30th April 2006, 02:00
Lasa ca o sa se "revanseze" pentru aceasta parada facand 2-3 gafe, cum stie el mai bine.:lol:
Sper sa nu mai rateze Eto'o titlul de golgeter al Spaniei.

Feanor
30th April 2006, 10:27
Catalane, n-ai vreun clip cu golul lui Ronaldinho ? Ca vreau sa-l adaug la colectie. :rolleyes:

Lucky_OLD_G's
30th April 2006, 11:35
barca e campioana mey..saptamana asta sau saptaman viitoare .tot ea e noua si vechea campioana......eto'o saracu:)))

dasal
30th April 2006, 12:39
Depindem de rezultatul de maine dintre Valencia si Alaves pentru ca in acest week-end sa fim campioni. Greu de crezut, avem de asteptat pana saptamana viitoare :)
Catalane crezi ca Alaves nu poate produce o surpriza?Nu ar fi prima oara,nu?:evil:

Catalanul
30th April 2006, 13:07
Catalane, n-ai vreun clip cu golul lui Ronaldinho ? Ca vreau sa-l adaug la colectie. :rolleyes:


Gol Ronaldinho (http://baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/cadiz/ronnigolaso.avi) + Parada Valdes (http://baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/cadiz/vvparada.avi) (asta e cu dedicatie pentru "galactici" :D)

Feanor
30th April 2006, 13:16
O sa recunoasca "galacticii" ca Valdes e un portar bun cand am sa ajung eu papa. Sigur ca nu e chiar un Peter Schmeichel, dar totusi nici campionul gafelor, asa cum insinueaza fanii Realului.

dasal
1st May 2006, 12:01
Pacat ca trebuie sa mai asteptam o saptamana pana la sarbatorirea unui nou titlu.Sau sarbatorim si victoria din finala Champions League odata cu titlul?:D

Catalanul
1st May 2006, 13:25
Nu trebuie sa asteptam o saptamana, miercuri daca vom castigat la Celta putem fi campioni :)

Catalanul
1st May 2006, 22:53
Van Bommel (http://www.elmundodeportivo.es/20060501/NOTICIA218617978.html) a refuzat o oferta venita din partea lui Bayern Munchen iar Henry si-a cumparat casa in Barcelona :D :)

Feanor
2nd May 2006, 00:37
Dar unde e faza cu Henry ?

Catalanul
2nd May 2006, 15:43
In SPORT (http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=299900&idseccio_PK=849&h=060430)

Azi se vor trage la sorti cele 8 000 de bilete pentru suporterii care vor sa fie alaturi de Barça la Paris. Celelalte 13 000 sunt pentru actionari mai vechi, jucatori, directori etc.

Pentru cele 8 000 de bilete puse-n joc s-au inscris 72 680 de asociati, adica mai bine de jumatate din cat are clubul :D

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060502a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060502_Y02PORTB.EPS. jpg

Catalanul
2nd May 2006, 23:18
O compilatie foarte reusita cu drumul Barçei spre glorie, adica drumul spre Paris (http://rapidshare.de/files/19466131/Road_to_glory.wmv.html) :)

Catalanul
3rd May 2006, 23:00
FC BARCELONA ---> CAMPIOANA SPANIEI 2005-2006

Esecul Valenciei in fata Mallorcai face ca Barcelona sa fie campioana chiar in pauza meciului pe care acum il disputa in Vigo :D Rezultatul este 0-0 insa cum liliecii au pierdut, distanta de 8 puncte se mentine cand mai raman doar 6 in joc :yeah:

Astfel, astazi Barça cucereste cel de-al 18-lea titlu din istoria sa /hello, al 2-lea consecutiv :)

VISCA EL BARÇA! A POR LA CHAMPIONS! :ok:

Feanor
3rd May 2006, 23:46
Oricum, Barca a dat gol la Vigo, asa ca ne doare in cot de esecul Valenciei.

Cine a fost cu golul, Catalane (aiuritii de pe TV Sport nu transmit meciul) ?

Catalanul
3rd May 2006, 23:58
Cine altcineva decat Eto'o :ok: Ma bucur pentru el, s-a distantat la 2 goluri de Villa :)

Feanor
4th May 2006, 00:01
E bine, ca parea iesit din forma sambata : mai ramane acum sa dea unul lui Arsenal, mai da Ronnie unul, se baga si Deco si Mission Accomplished : Barcelona - Arsenal 3 - 0 (vezi, eu tot timpul sunt optimist).

delaparis
4th May 2006, 00:13
Felicitari Barcelona ... /hello

Si-au salvat sezonul ... :P

alejandro
4th May 2006, 10:13
Barca a jucat fara sa puna osul prea mult la bataie.Ronaldinho pe banca era foarte fericit ca chiar si asa Barca conduce cu 1-0 in depasare!!!
Era catalanilor continua,peste 2 saptamani trebuie sa cucerim principalul trofeu la care ravnim!!!
Gracias,Barca:)

Feanor
4th May 2006, 10:41
Barca a jucat fara sa puna osul prea mult la bataie.Ronaldinho pe banca era foarte fericit ca chiar si asa Barca conduce cu 1-0 in depasare!!!
Era catalanilor continua,peste 2 saptamani trebuie sa cucerim principalul trofeu la care ravnim!!!
Gracias,Barca:)

Cred si eu, la ce altceva te asteptai ? Mai ales cand stiam ca Valencia a luat-o in freza. :P

SixeR
4th May 2006, 12:38
Astazi am fost cel mai enervant din clasa de la mine. Cred ca am zis "Barca Campioana!" de 100 ori.:lol: Pana si profesorii au aflat ca Barcelona a castigat titulul!:D
BARCA!/OLE/

dasal
4th May 2006, 19:28
Acum urmeaza "CHAMPIONS LEAGUE"

http://www.marca.es/edicion/marca/futbol/1a_division/barcelona/es/desarrollo/644981.html

Catalanul
4th May 2006, 21:00
Iata si alte poze cu celebrarile catalanilor:

http://external.cache.el-mundo.net/albumes/2006/05/03/celebracion/4ea9c82b72e36133b853480015e4a4f8_extras_albumes_0. jpg

http://external.cache.el-mundo.net/albumes/2006/05/03/celebracion/02f278a5754b5f14271241a7688f1aa9_extras_albumes_0. jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/07.jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/03.jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/01.jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/20065494628.jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/20065494535.jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/2006549466.jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/20065401637.jpg

Sambata urmeaza fiesta pe Camp Nou, iar duminica prin tot orasul :yeah:

Un filmulet cu ce a fost aseara in Barcelona il puteti gasi aici (http://rapidshare.de/files/19615072/celta_fcb_celebrations.zip.html)!

dasal
5th May 2006, 22:43
Ce a fost miercuri e doar aperitivul la fiesta de duminica.In Barcelona nu o sa mai doarma nimeni.Urmeaza CHAMPIONS LEAGUE !

mariomax
5th May 2006, 23:03
SUPER BARCELONA !!!

Catalanul
6th May 2006, 02:40
Pentru meciul de azi au fost convocati toti jucatorii, inclusiv Messi :)

Larsson va juca ultimul sau meci pe Camp Nou. Cel mai probabil Rijkaard il va titulariza iar publiul il va ovationa. /hello

La inceputul partidei lui Puyol ii va fi inmanat titlul de campioana a Spaniei, iar jucatorii Espanyolului, in sir indian, vor aplauda jucatorii catalani la iesirea din vestiare pentru cucerirea titlului, asa cum este traditia in Spania :)

Feanor
6th May 2006, 09:55
Messi si Xavi oricum au nevoie de meciuri.

dasal
6th May 2006, 20:30
Pacat ca Larsson nu mai ramane la Barca.

SixeR
6th May 2006, 21:25
Ultima bomba pe care au spus-o cei de la TV Sport:Rijkaard s-ar putea sa plece din vara de la Barca!
E adevarat? Ati auzit ceva?

One-Man Show
6th May 2006, 22:32
Ultima bomba pe care au spus-o cei de la TV Sport:Rijkaard s-ar putea sa plece din vara de la Barca!
E adevarat? Ati auzit ceva?

Da ! Va pleca de indata ce Don King se va rade pe cap. ;)

Sasuke Uchiha
6th May 2006, 22:47
antrenoru secund va pleca la psv

Catalanul
6th May 2006, 23:04
Ultima bomba pe care au spus-o cei de la TV Sport:Rijkaard s-ar putea sa plece din vara de la Barca!
E adevarat? Ati auzit ceva?
un sfat va dau: mai bine dati TV-ul la "mute" cand va uitati la un meci de-al Barçei :D N-are rost sa ascultati in continuare aberatiile de la TVSPORT :headbang: :o:

@ValiEnte, Ten Cate are o oferta de la PSV, nu a semnat inca nimic. Din cate am inteles eu va mai ramane inca un an la Barça iar din sezonul 2007-2008 va pleca la Ajax.

Barcelona - Espanyol 2-0. De remarcat golul lui Ronaldinho, s-a distrat cu portarul oaspetilor :happy :D

Feanor
7th May 2006, 00:43
Catalane, ai un link cu golul lui Ronaldinho ?

Catalanul
7th May 2006, 00:48
Goal Jarque (og) : http://www.megaupload.com/?d=BHNCA2D2
Ronnie Free-Kick : http://www.megaupload.com/?d=1RKK00HF
Deco Free-Kick : http://www.megaupload.com/?d=LG1BSKRT
Espaynol attack: http://www.megaupload.com/?d=5KN7CP3D
Larsson chance : http://www.megaupload.com/?d=VKITRKQL
Goal Ronnie : http://www.megaupload.com/?d=CJ43UE0N
Goal Ronnie replay : http://www.megaupload.com/?d=REKV209D
Sylvinho save the goal : http://www.megaupload.com/?d=RSOL4PH4

apparte
7th May 2006, 23:59
Din fericire pt voi, n-o sa va rupem pe San Mames deoarece suntem 100% salvati dupa etapa de azi:D !

Catalanul
9th May 2006, 14:47
Messi a spus ca este posibil ca in acest sfarsit de saptamana sa joace cateva minute cu Athletic Bilbao :) :yeah:

http://www.elmundodeportivo.es/20060509/NOTICIA219244794.html

Catalanul
14th May 2006, 01:10
Sevilla - FC Barcelona 3-2. Invinsi la limita de castigatoarea Cupei Uefa (apropo, aceasta ar putea fi Supercupa Europei :rolleyes: ) insa ne-au lipsit 8 titulari :D Meciul a fost frumos, s-au marcat 2 goluri de exceptie (Alves, un jucator pe care sezonul viitor vreau sa-l vad la noi, si Silvinho.)

Urmatorul meci este finala din Paris, sa speram ca ai nostri vor ridica Cupa /hello

maldini
14th May 2006, 01:31
Daca arbitreaza MERK santeti deja cu CL in buzunar Catalane :D

Catalanul
19th May 2006, 14:48
Henry a decis azi ca va ramane la Arsenal pentru inca 4 sezoane. Deci nu va mai veni la Barça asa ca trebuie sa cautam un inlocuitor pentru Larsson. Numele care suna cel mai mult este Diego Forlan.

http://www.elmundodeportivo.es/20060519/NOTICIA220108310.html

alejandro
19th May 2006, 14:51
cred ca s-a suparat dupa ce a pierdut finala...

Nixx
19th May 2006, 15:27
la ce declaratii a dat dupa meci nici nu-l mai vreau la Barcelona :jerk:

Feanor
19th May 2006, 15:34
Henry a decis azi ca va ramane la Arsenal pentru inca 4 sezoane. Deci nu va mai veni la Barça asa ca trebuie sa cautam un inlocuitor pentru Larsson. Numele care suna cel mai mult este Diego Forlan.

http://www.elmundodeportivo.es/20060519/NOTICIA220108310.html

Dupa faza asta, nici nu l-as mai vrea la Barcelona, pentru ca ar cauza probleme in vestiar. A fost lipsit de eleganta din partea lui sa duca atata timp cu vorba ambele cluburi. Era de inteles sa pastreze tacerea daca era hotarat sa plece, dar asa nu a fost prea fair-play. Barcelona avea si altceva mai bun de facut decat sa piarda 6 luni incercand sa-l convinga pe Henry.

Asta e doar o parere personala, dar m-a dezamagit total atitudinea lui Henry. Nu pentru ca a ramas la Arsenal, ci pentru ca nu a zis de la bun inceput ce are de gand sa faca. Mie nu-mi plac persoanele care intai te lasa sa faci toate eforturile ca sa le intri in voie, dand de inteles ca accepta, si dupa aia la final iti arata usa. Cam arata a lipsa de caracter.

Motivele prezentate de Henry sunt o aiureala, ca doar n-a avut o revelatie in finala Ligii Campionilor si i-a descoperit pe fani si echipa tocmai atunci. Mie mi se pare ca tot tambalaul asta a fost provocat de faptul ca Henry a vrut sa fie in centrul atentiei. Oricum, daca e asa, mai bine ca nu a venit.

realmadrid.com
19th May 2006, 18:51
la ce declaratii a dat dupa meci nici nu-l mai vreau la Barcelona :jerk:

Ce a zis ?, a zis ca "toata lumea a vorbit despre Ronaldinho si Etoo, dar nu s-au vazut pe teren"...purul adevar. Si a mai zis ca meritau galbene Puyol si Marquez (parca)...si ca au fost furati la golul egalizator.

Sau ce vroiai sa zica ?..."bravo Barcelona, ati fost cu 3 clase peste noi, arbitrul a fost perfect" :D

SixeR
19th May 2006, 19:50
Forlan e un atacant de valoare. Cred ca ar face treaba cu Eto'o. Amandoi ar deveni femenii golului din Primera.:D

SixeR
20th May 2006, 19:33
Unul dintre atacantii vanati de Barcelona ar fi si olandezul Ruud van Nistelrooy. Eu, unul, nu cred ca va ajunge pe Nou Camp.

Catalanul
20th May 2006, 20:29
Eu unul il prefer pe olandez in detrimentul lui Forlan... mi se pare mai tehnic si mai viclean :D

Si inca jucator care place Barcelonei, un alt francez, Trezeguet :cool: Asta in cazul in care Juventus va fi retrogradata :D

Feanor
20th May 2006, 20:55
Stau asa si ma gandesc, de ce nu il aduc astia inapoi pe Saviola ?

Catalanul
20th May 2006, 21:05
Ocupa un loc de extracomunitar degeaba... si adevarul e ca nu mai joaca asa cum o facea acum 2-3 ani cand reusea sa marcheze cel putin 15 goluri pe sezon. Cel mai probabil Saviola va fi folosit ca moneda de schimb pentru transferului brazilianului Daniel Alves, fundas dreapta care face furori la Sevilla ;) In ciuda faptului ca Belleti si-a castigat postul de titular pentru inca un an la Barça :D il vreau pe Alves, caci este unul dintre cei mai buni fundasi dreapta la aceasta ora...

SixeR
20th May 2006, 21:54
Trezeguet era sa ajunga la Barcelona si in urma cu 2 ani, daca nu ma insel. Se zvonea atunci un schimp Puyol-Trezeguet + diferenta de banim dar nu stiu din partea carei echipe.:D
Ar fi frumos sa ii aducem pe Nistelrooy si pe Alves, am putea ataca din nou Primera si CL!

RajaF
21st May 2006, 13:44
Asta e doar o parere personala, dar m-a dezamagit total atitudinea lui Henry. Nu pentru ca a ramas la Arsenal, ci pentru ca nu a zis de la bun inceput ce are de gand sa faca. Mie nu-mi plac persoanele care intai te lasa sa faci toate eforturile ca sa le intri in voie, dand de inteles ca accepta, si dupa aia la final iti arata usa. Cam arata a lipsa de caracter.

Henry nu a dat de inteles niciodata ca pleaca de la Arsenal. Erau numai iluziile voastre si ale presei :D

Feanor
22nd May 2006, 00:21
David Dein, cel mai mare mincinos din fotbalul european :

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/teams/a/arsenal/5001674.stm

Unu la mana, Real nu putea face asa o oferta inainte de a avea un nou presedinte.

Doi, ce manager in toate mintile ar oferi 50 milioane de lire (peste 80 milioane de euro) pentru un jucator de 29 de ani, care cel mai probabil si-a consumat deja cei mai buni ani ai carierei ? (Se face o exceptie in cazul lui Abramovici :drak: ).

Trei, Barca nu are bani sa faca o asemenea oferta pentru un singur jucator si nici n-a avut vreodata. Daca Laporta a oferit 80 milioane de euro pt Henry, eu mananc ziarul care a anuntat stirea.

Patru, pentru 80 milioane de euro, Dein il ducea pe Henry legat pe Nou Camp.

Thanya
24th May 2006, 02:57
Pana la urma au fost doar zvonuri si iluzii...se shtia de la bun inceput ca francezul ramane la Arsenal,asha cum se shtie ca Gerrard nu pleaca de la Liverpool indiferent de ofertele pe care le are!!

RajaF
24th May 2006, 16:56
Is acri strugurii astia ai dreacu, nu e asa Feanor :drak:

alejandro
24th May 2006, 17:02
da,sunt foarte acri,mai ales cei din CL:drak:

Feanor
24th May 2006, 19:22
Is acri strugurii astia ai dreacu, nu e asa Feanor :drak:

RajaF, noi eram interesati de Henry atata timp cat credeam ca va veni mai ieftin. Ca doar asta a starnit toata tevatura : Barca avea echipa completa, dar Laporta l-a vrut pe Henry pt ca ocazia de a-l avea ieftin era prea buna pentru a o rata.

Daca cineva macar mentiona o suma de ordinul a 50-70 milioane de euro, nici un catalan nici macar nu mai statea de vorba pe subiectul asta.

Si n-are nici o legatura cu strugurii acri. Dein e un mincinos pt ca Barca nu are 70 milioane de euro. Punct.

Thanya
25th May 2006, 02:33
Dar tu de unde shtii,ai vb. cu Laporta?Daca francezul avea de gand sa vina la Barcelona,oficialii clubului erau dispusi sa ofere o suma frumusica!!

Nixx
25th May 2006, 02:53
Ar fi fost o suma frumusica pt un jucator de 29 ani, dar in nici un caz nu cred ca ar fi depasit 30 milioane. E o prostie sa dai atatia bani avand in vedere ca ai pozitia acoperita; Henry ar fi luat locul lui Larsson in ekipa.

Thanya
25th May 2006, 03:06
Adica Henry ar fi luat un loc liber, sau cel putin asha ar trebui sa fie de ceva timp!! :D Larsson nu e invidios pe Zidane ca francezul a avut curaj?

alejandro
25th May 2006, 10:05
Ce fel de curaj a avut Zidane?Despre ce vorbesti?

Feanor
25th May 2006, 18:41
Dar tu de unde shtii,ai vb. cu Laporta?Daca francezul avea de gand sa vina la Barcelona,oficialii clubului erau dispusi sa ofere o suma frumusica!!


Un club care a fost nevoit in 2004 sa reduca salariile jucatorilor pentru a face fata problemelor financiare si care nu a putut sa transfere nimic in 2005 nu poate sa ofere dintr-o data cea mai mare suma din istoria transferurilor.

Feanor
26th May 2006, 01:17
Daca fanii Barcelonei nu i-au simpatizat pe Arsenal pana acum, asta nu o sa imbunatateasca relatiile :

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,27-2030853,00.html

Wenger ar trebui sa se ingrijeasca mai degraba de propriile echipe de juniori.

Mad_max
26th May 2006, 01:49
Bai baieti ziceati voi ca nu are Barca bani?Va inselati amarnic.Ar putea sa cumpere pe oricine ar vrea.Dar are un presedinte mult mai destept decat cel ar Realului de ex.Poate nu stiti dar este cel mai profitabil club din lume la ora actuala, mai ales din cauza lui Ronaldinho.Iar bugetul...in 2007 la sfarsit ar putea depasi 300 mil euro.Acum are "doar" vreo 220-230 mil.Si mai ziceti ca nu are bani!?

Nixx
26th May 2006, 05:30
Din cate stiu eu Laporta a luat un credit de vreo 200 mil cand a venit la Barca care trebuie intors si a preluat si vechile datorii din perioada Gaspart care nu erau deloc mici.

Feanor
26th May 2006, 09:59
Bai baieti ziceati voi ca nu are Barca bani?Va inselati amarnic.Ar putea sa cumpere pe oricine ar vrea.Dar are un presedinte mult mai destept decat cel ar Realului de ex.Poate nu stiti dar este cel mai profitabil club din lume la ora actuala, mai ales din cauza lui Ronaldinho.Iar bugetul...in 2007 la sfarsit ar putea depasi 300 mil euro.Acum are "doar" vreo 220-230 mil.Si mai ziceti ca nu are bani!?


Da, dar mai sunt si datoriile din perioada Gaspart.

Mad_max
26th May 2006, 22:04
Poti sa fii sigur ca datoriile din perioada Gaspart sunt toate platite.Am citit mai demult pe site-ul oficial al clubului.Asadar daca totul merge conform planului pana la sf lui 2007 Barca va fi si cel mai puternic club din pct de vedere financiar.Oricum te asigur ca si acum are bani sa cumpere orice jucator cum am mai spus

SixeR
30th May 2006, 17:58
Intr-adevar, Barca a avut anul asta un buget de 220 milioane de dolari, mai mic decat de exemplu al lui Milan, dar care se preconizeaza ca va atinge cifra de 300 milioane in 2 ani, nicidecum in sezonul viitor.
In perioada incompetentului de Gaspart, clubul a avut niste datorii colosale, au avut serioase probleme financiare.
Ne-a scos din foame Ronaldinho!:D

Catalanul
30th May 2006, 21:19
Johan Neeskens cel mai probabil va fi secundul lui Rijkaard sezonul viitor dupa ce Ten Cate a ajuns la un acord cu Ajax. Johan a fost jucator al Barcelonei in anii '70 5 sezoane.

Saviola a intrat din nou in posesia Barcelonei si poate fi folosit in "operatiunea Forlan" ca si moneda de schimb, argentinianul fiind un jucator vrut inca de anul trecut de Pelegrini, antrenorul Villarealului.

Feanor
30th May 2006, 23:11
Intr-adevar, Barca a avut anul asta un buget de 220 milioane de dolari, mai mic decat de exemplu al lui Milan, dar care se preconizeaza ca va atinge cifra de 300 milioane in 2 ani, nicidecum in sezonul viitor.
In perioada incompetentului de Gaspart, clubul a avut niste datorii colosale, au avut serioase probleme financiare.
Ne-a scos din foame Ronaldinho!:D

Gaspart sa fie blestemat. :drak:

SixeR
31st May 2006, 18:39
Un posibil inlocuitor al lui Shevchenko la Milan ar fi Samuel Eto'o. E adevarat?

Nixx
31st May 2006, 19:02
Este in lista, insa Eto'o le-a spus nici sa nu incerce sa-l contacteze ca vor pierde timpul degeaba in loc sa caute un transfer realizabil pt ca raspunsul lui va fi negativ

Catalanul
31st May 2006, 22:00
Edmilson va pierde mondialul din cauza unei accidentari la meniscul de la genunchiul drept :(

Pacat, la cei 31 de ani ai sai e greu de crezut ca va mai ajunge la vreun mondial :( Ar fi meritat sa fie titular in nationala Braziliei in urma sezonului excelent pe care l-a facut la Barça.

Locul sau va fi luat de jucatorul lui Sao Paolo, Mineiro.

Catalanul
1st June 2006, 22:07
Asa va arata echipamentul Barçei in sezonul viitor (cel principal).
http://img93.imageshack.us/img93/2323/302554dscf746615mi.jpg

Bineinteles, excluzand acea stea si cobra :D

SixeR
1st June 2006, 22:22
Stii cumva ce culoare vor fi shorturile? Eu am auzit ca se va reveni la culoarea albastra.

Catalanul
1st June 2006, 22:28
Da, vor fi albastre din nou, iar echipamentul de rezerva va fi portocaliu :D

http://38.101.111.22/img112/6645/photo00623bl.jpg

Catalanul
2nd June 2006, 14:29
Barça vrea sa dea in jur de 10-15 milioane € pentru aducerea lui Forlan :headbang: mi se pare o suma prea mare pentru el. Pai daca Henry ar fi venit la noi nu ne-ar fi costat mai mult de 15 milioane €. Sper sa se orienteze si spre alti atacanti precum: Gudhjonsen, Crespo, Cisse sau Luque.

alejandro
2nd June 2006, 15:13
Crespo?crezi ca-l lasa portughezul dupa ce a vrut asa de mult sa-l readuca la Londra?

Catalanul
2nd June 2006, 22:54
Pai Chelsea a transferat deja 2 atacanti, Kalou si Shevchenko... deci cel mai probabil Gudjhonsen si Crespo vor pleca (si va ramane Drogba din cate a zis portughezul zilele astea).

Mai nou Barça e interesata si de Makay. Asta chiar ca ar fi un adevarat transfer :)

http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=309198&idseccio_PK=803&h=

Catalanul
3rd June 2006, 15:07
Puyol, Deco, Eto'o si Ronaldinho au fost inclusi in echipa sezonului 2005-2006 facuta de UEFA ;)

http://www.elmundodeportivo.es/20060603/NOTICIA221350973.html

Xavi_FcB
4th June 2006, 16:49
BARCELONA SE PREGATESTE DE UN MARE TRANSFER ,il reuseste va fi cel mai bun atac din lume AUZITI CE ATAC AR FI LUCA TONI ,SAMUEL ETO'O

vicente_vcf
4th June 2006, 17:14
bv mah danutze asa e astai sunt printre cei mai buni atacantii luca toni e parfum dar nu v-ar sta bine si cu un david villa acu la bun

Xavi_FcB
4th June 2006, 17:17
ne-ar sta ma da mai e un messi un giuly nici nu mai stie saracu rijkaard pe cine sa mai bage

BOYS S.A.N.
4th June 2006, 17:22
nu mai cersitzi bah jucatori din italia k nu tzine

vicente_vcf
4th June 2006, 17:22
lol
oricum grija la villa sa ii spuneti lu valdes

Xavi_FcB
4th June 2006, 17:34
domnu vicente cine sunt CAMPIONII SPANIE SI IN ACELASI TIMP CAMPIONII EUROPEI ???????????????? SE PARE CA AI UITAT CINE E CEA MAI BUNA ECHIPA DIN EUROPA!!!!

Mad_max
4th June 2006, 21:12
acum sincer cu messi, ronaldinho si eto'o in teren n-are de cine sa iti fie frica.eu zic ca barcei i-ar trebui 2 fundasi laterali buni sau cel putin unu pe partea dreapta.mijlocul si atacul sunt super.

Feanor
5th June 2006, 22:47
De acord. Eu vad atacul cu Eto'o, Ronaldinho si Messi, linia de mijloc cu Deco, Xavi si Iniesta, fundasi laterali am avea nevoie.
Numai de nu s-ar mai accidenta nimeni pe perioade indelungate...

Xavi_FcB
5th June 2006, 23:01
feanor yo zic ca fundasii laterali sunt excelenti doar ca seamana cu cei de la natzionala BRAZILIEI si urca prea mult si ne prind pe contraatac exact cum s-a intamplat cu chelsea linia de mijloc e impecabila cu xavi mijloc si cand ma gandesc ca arragones s-ar putea sa nu-l foloseasca ... yo zic ca xavi este un jucator esential la mijloc

vicente_vcf
6th June 2006, 14:07
bv domnu asat xavi sau cum draq iti zice esti mare mah du-te tare si las ca mai vedem noi cu villa asta

Thanya
4th July 2006, 01:55
Hei,hei...nu ti se pare ca te crezi pre bun sa postezi pe forumul asta?
@Xavi FcB
Asha cum in Europa este nevoie de portari care sa aiba un joc de picior foarte bun si fundasii care urca sunt foarte importanti.Pentru a putea sa faci lucrul asta trebuie in primul rand sa stapaneshti foarte bine postul de fundash pentru a fi sigur ca daca urci,totusi vei fi la post atunci cand este nevoie de tine.Xavi a vrut 9la fel ca Raul) sa demonstreze prea mult...mai mult decat putea.Este un jucator de baza pt. Nationala,dar a avut unele greseli!!

Ayrton
5th July 2006, 11:22
Cautand pe net noul model de tricouri Nike pentru Dinamo 2006/2007 am dat peste cel al Barcelonei din sezonul viitor:

http://www.fcbarcelonaclan.com/medias/maillot-barcelone-2006_07.jpg

vinsanity
5th July 2006, 14:41
Giuly si-a prelungit contractul cu inca un an, that's good:)

pinki
7th July 2006, 16:25
Cautand pe net noul model de tricouri Nike pentru Dinamo 2006/2007 am dat peste cel al Barcelonei din sezonul viitor:

http://www.fcbarcelonaclan.com/medias/maillot-barcelone-2006_07.jpg

haha, am vazut si eu noul echipament, ala din deplasare e super tare. asta de-acasa mie imi arata a steaua fff mult :D :ok:

vinsanity
8th July 2006, 13:20
pink me, cand se intalnesc Barca si Real cu cine tii? cam ciudat...:rolleyes:

pinki
8th July 2006, 14:22
pai cu realul tineam cam dintotdeauna, ca mai toti jucatorii mei preferati erau acolo. pana cand a aparut ronaldinho si am inceput sa ma interesez pe unde mai joaca, ce face, si m-a fascinat, asa ca am inceput sa tin cu barca, pt ronaldinho... cand joaca realul si barca incerc sa ma uit la meci si sa fiu obiectiva (dada) de fapt tin cu barca :D imi plac mai mult pt ca acum sunt mult mai pe val si joaca mult mai bine :)

vinsanity
8th July 2006, 14:56
hmm, asta inseamna ca nu prea esti un suporter adevarat al echipei :) , pai daca pleaca Ronaldinho la Valencia de ex, vei fi fan al liliecilor?:rolleyes:

pinki
8th July 2006, 15:58
pai, ronaldinho e jucatorul meu preferat. cum eu eram fana real madrid normal ca barca n-a fost mereu in topul meu. da' acum de cand cu ronaldinho am inceput sa studiez mai cu atentie echipa si am devenit si fan barca... daca ronaldinho se muta, o sa tin cu echipa la care se muta, dar asta nu inseamna ca o sa renunt la celelalte echipe care imi plac. oricum nu pot sa fiu suporter 100% barca sau real, ma impart si eu cum pot. :ok: da' asta mi se intampla si in viata de zi cu zi, mi-e greu sa fiu devotata 100% unui singur lucru :rolleyes:

rapidashul
8th July 2006, 21:58
Mdah,tu ai ziso,esti fan,simpatizezi cu o anumita echipa pentru anumiti jucatori care joaca acolo :),la mine e diferit,eu sunt suporter infocat al Barcei si al Rapidului.Ronaldinho este un jucator de geniu iar urmasul sau joaca tot pt Barca :D,ma refer la argentinianul Messi :D.Abia astept startul noului sezon pt ai putea vedea din nou la lucru pe extraterestrii :)

pinki
9th July 2006, 00:09
asa si eu sunt suporterita infocata a stelei, o fana fanatica. sezonul asta m-am concentrat pe steaua, am cam neglijat realul. in schimb am fost alaturi de barca, dar cred ca sezonul asta o sa fiu suporterita mai infocata :D dar steaua are primul loc :ok:

N0_NaM3
11th July 2006, 00:00
off topic: Petrolul, ptr Romania...shi cu Barça&Juve tin la fel de mult k cu Petrolul :) ...mi`e indiferent k joaca in 'b',de Petrolul vb :d..ptr mine e echipa de suflet alaturi de Barça shi Juve,cu cele 2 tin de 7 ani,mi`a fost indiferent parcursul lor...in schimb urasc echipele din buc, in special dinamo shi steaua...

rapidashul
11th July 2006, 02:23
Mdah :D,asa a fost si la mine in cazul Barcei si al Rapidului,de foarte mult timp suporter al acestor doua echipe,intotdeauna mia placut Barca pt stilul ei si pt jucatorii care au jucat acolo de-a lungul istoriei.Cateva exemple ar fi Maradona,Ronaldo,Rivaldho,acuma Ronaldinho,Messi,sper ca din sezonul viitor sa-l vad si pe Vieira jucand pt catalani,il apreciez foarte mult pr francez,dupa parerea mea e in primii 3 inchizatori din lume :)

SILVIU99
15th July 2006, 20:45
pana acum BARCA nu la adus decat pe Gudjohnsen de la chelsea in timp ce au plecat:Maxi López (Mallorca) , Larsson (Helsinborg) , Gabri (Ajax) si Óscar López (Betis).sa speram ca vor mai aduce jucatori si sezonul viitor vor castiga din nou primera si UCL/hello

rapidashul
15th July 2006, 23:57
Pai cand sa mai aduca,mai intai trebuia sa asteptam decizia luata impotriva celor 4 echipe din Serie A pt a mai tranfera jucatori.Eu as mai vrea sa vina Zambrotta si inca un inchizator,Vieira mi se pare perfect,om vedea.Si Thuram ar fi foarte bun,sezonul este lung si pot surveni accidentari asa ca e bine sa fim precauti,sa nu mai patin ca sezonul trecut cand am fost nevoiti sa jucam un meci cu Racing cu un fundas central adus de la juniori,din cate imi amintesc a gresit la ambele goluri inscrise de cei de la Racing.

SILVIU99
16th July 2006, 11:29
in sezonul care va incepe barca va avea pe tricouri inscriptionat UNICEF insa fara a primi vrun ban in schimb:ok:

pinki
17th July 2006, 13:40
abia astept sa inceapa iar meciurile! care vine cu mine la barcelona? :D

rapidashul
17th July 2006, 15:25
:D,ai de gand sa te muti acolo sau doar esti in vacanta in Romania :)

delaparis
17th July 2006, 18:19
.Si Thuram ar fi foarte bun,sezonul este lung si pot surveni accidentari asa ca e bine sa fim precauti,sa nu mai patin ca sezonul trecut cand am fost nevoiti sa jucam un meci cu Racing cu un fundas central adus de la juniori,din cate imi amintesc a gresit la ambele goluri inscrise de cei de la Racing.

Se pare ca Thuram se indreapta spre Barca , cel putin asa se scrie pe aici

pinki
18th July 2006, 13:49
aveam de gand sa ma duc sa vad si eu niste meciuri tari :) da' n-am cu cine sa merg... thuram, da, sa vina, ca e bun. pacat ca a plecat larsson...

Jerry20cm
18th July 2006, 13:50
abia astept sa inceapa iar meciurile! care vine cu mine la barcelona? :D

ma ofer eu:D ...da pe Lia Manoliu:D

rapidashul
20th July 2006, 02:47
Din cate scrie Marca Barcelona a ajuns la un acord cu Juventus in privinta trasferurilor lui Zambrotta si Thuram.Suma este de 19 mil euro,sper sa fie adevarat,Zambrotta este un jucator care imi doream din tot sufletul sa ajunga pe Nou Camp,in special pt polivalenta si valoarea pe care o are,eu zic ca e in primii 3 fundasi laterali din lume,sa nu zic cel mai bun :D

pinki
20th July 2006, 16:14
zambrotta? /hello /hello si mie imi place, ma bucur ca vine. si thuram e valoros... :yeah:

rapidashul
20th July 2006, 18:19
Primul unsprezece ar arata in felul urmator:
V Valdes-Beletti,Puyol,Thuram,Zambrotta-Marques,Xavi,Deco-Dinho,Eto`o,Messi :D , o echipa de vis.

vinsanity
20th July 2006, 19:35
e bine, Zambrotta e unul din cei mai buni jucatori de banda din lume la ora actuala, mi-a placut mult la CM, iar Thuram inca are valoare si pe deasupra si el poate acoperi mai multe pozitii in defensiva:) ce ma ingrijoreaza un pic e transferul lui Cannavaro la Real :mda: (Emerson nu mi se mai pare un jucator esential). era mai bine daca venea la Barca:rolleyes:

N0_NaM3
20th July 2006, 20:26
sincer, doar atat ne mai trebuia..Zambrotta poate juca shi pe dreapta shi pe stanga la fel de bine shi Thuram un stalp in centru dar joaca foarte bine shi pe dreapta...:) ...nu ne mai trebuie nimik...:d

rapidashul
20th July 2006, 22:03
Canavaro este un jucator foarte bun dar stii vb aia ''cu o floare nu se face primavara'' :D

Catalanul
22nd July 2006, 01:42
Mama ce fundasi de clasa mondiala ne-am tras :yeah: N-ar trebui sa avem probleme in acest sezon si la ce lot avem acum ar trebui sa cucerim toate cele 6 trofee la care aspiram :P :D

Pacat insa de criza politica de la club :mad: se pare ca in septembrie vor avea loc alegeri... iar Laporta este nevoit sa demisioneze pentru a se putea prezenta :( Ba chiar mai mult, exista riscul ca el sa nu fie lasat sa candideze pentru postul de presedinte... sper sa nu se ajunga pana aici si laporta sa fie reales deoarece s-a descurcat execelent in cei 3 ani de cand o "conduce" pe Barca (spre glorie).

rapidashul
22nd July 2006, 02:47
Cu siguranta va candida si va fi reales :D ,a dovedit in cei trei ani de cand e la conducere ca merita sa fie presedinte :D.
As paria oricat ca va castiga alegerile fara nici un fel de emotie :D

Catalanul
22nd July 2006, 03:05
Exista o problema mare insa, nush ce director l-a denuntat ca nu a convocat alegeri mai devreme si exista riscul ca Laporta sa nu poata candida deloc :(

rapidashul
22nd July 2006, 03:31
Va candida catalane,fii optimist :D:D:D

Feanor
22nd July 2006, 11:01
Exista o problema mare insa, nush ce director l-a denuntat ca nu a convocat alegeri mai devreme si exista riscul ca Laporta sa nu poata candida deloc :(


Catalane, fii optimist, Laporta e avocat, ce naiba, daca il fraieresc astia in asa hal cu chichitze avocatesti, omul si-ar fi pierdut toti clientii deja.
Eu ma gandesc ca ar putea fi chiar o miscare a lui Laporta, sa fie alegeri acum, pt ca ceilalti n-au nici o sansa. Laporta stia ca Rossell ii vrea postul si nu se stie ce s-ar fi putut intampla pana in 2007.

realmadrid.com
22nd July 2006, 17:09
Exista o problema mare insa, nush ce director l-a denuntat ca nu a convocat alegeri mai devreme si exista riscul ca Laporta sa nu poata candida deloc :(

Poate candideaza Perez in locul lui :D...va mai aduce 3 atacanti :D

vinsanity
22nd July 2006, 19:06
tocmai ce-am vazut ieri noapte pe National Geographic (da stiu, si eu m-am mirat) un documentar excelent cu Laporta in prim plan, din sezonu' 2003-2004 cu turul dezastruos si apoi returul care a marcat inceputul dominatiei Barcelonei in Primera. este o piesa importanta in tot acest angrenaj, poate cea mai importanta, un presedinte de clasa, care sunt sigur ca va castiga alegerile:)

rapidashul
22nd July 2006, 22:03
Va castiga alegerile fara nici un fel de emotii :D:D:D,garantez asta.A dovedit in acesti 3 ani ca este un presedinte de club extraordinar.

rapidashul
22nd July 2006, 23:04
Barcelona a facut o oferta de 10 mil de euro plus Motta pe jucatorul francez al echipei Juventus Vieira.Sper ca transferul sa se realizeze,dupa parerea mea Vieira este unul dintre cei mai buni mijlocasi defensivi din lume.

vinsanity
22nd July 2006, 23:08
ar fi o mutare interesanta, Motta nu este un jucator indispensabil...

SILVIU99
23rd July 2006, 01:05
barca cu aceste 3 transferuri de pana acum :Gudjohnsen,zambrotta si thuram sa intarit tinand cont ca au plecat jucatorii neimportanti .SEZONUL ACESTA VA FI DIN NOU SEZONUL NOSTRU/hello /hello /hello /hello /hello

rapidashul
23rd July 2006, 01:09
Cu siguranta asa se va intampla,avem un lot foarte,foarte bun,cel putin Zambrotta este un transfer excelent :D:D:D,ma bucur enorm ca a ajuns pe Camp Nou,daca Vieira ii urmeaza exemplul dau petrecere :D:D

milanezu
23rd July 2006, 11:01
apoi vieira ii a lui inter deja pentru 4 sezoane asa ca...
zambrotta trebuia sa fie a lui milan dar din cauza sentintei a preferat barca.

rapidashul
23rd July 2006, 12:44
Milanezu,din cate stiu eu Vieira inca nu a semnat pentru Inter,e posibil sa ma insel dar nu cred :)

Feanor
23rd July 2006, 14:01
Cu siguranta asa se va intampla,avem un lot foarte,foarte bun,cel putin Zambrotta este un transfer excelent :D:D:D,ma bucur enorm ca a ajuns pe Camp Nou,daca Vieira ii urmeaza exemplul dau petrecere :D:D

Rapidashule, transferul lui Vieira e o idee proasta. Noi nu suntem Chelsea sa transferam jucatori doar ca sa ne aflam in treaba. Vieira joaca DM, or noi avem deja patru jucatori care pot juca pe aceasta pozitie : Edmilson si Motta (prima optiune), Iniesta si Marquez (a doua optiune). Vieira n-are ce face la Barca, nu mai e loc. Eu prefer sa fie jucat mai mult Iniesta pentru ca are potential.

rapidashul
23rd July 2006, 14:41
Ai dreptate tu,insa eu cred ca francezul ar fi un transfer excelent,nu uita ca sezonul este foarte lung,jucam in 3 competitii si nu vreau sa mai patim ca sezonul trecut cand am fost nevoiti sa jucam cu juniorii sau sa improvizam,mai bine sa fim pregatiti :D:D.Sper sa se realizeze transferul,francezul este un jucator pe care eu il apreciez foarte mult.

Jerry20cm
23rd July 2006, 15:08
Vieira va semna martzi(dak nu ma insel) contractul cu Inter , Inter va plati lu' Juve 13 mil. euro.:ok:

Asa ca lasati-l :P :D

rapidashul
23rd July 2006, 15:54
Eu zic ca esti prea sigur,sa nu ai vreo surpriza :D

Nixx
23rd July 2006, 16:21
Rapidashul nu inteleg de ce-l vrei pe Vieira? Sunt deja 3 mijlocasi defensivi (Marquez, Edmilson si Motta) + 2 alti jucatori care au jucat pe acest post (Xavi si Iniesta). Are deja 30 ani si nici la Juventus n-a rupt gura targului. Deoarece pe dreapta sunt deja Zambrotta si Belletti nu mai e nevoie de Oleguer, care va fi rezerva lui Thuram in centru, deci Marquez va avea loc doar ca mijlocas defensiv. Postul asta e cel mai bine asigurat la Barcelona. Mai are rost sa cheltui bani pt o rezerva?

rapidashul
23rd July 2006, 16:30
Mie mia placut foarte mult cum a jucat la cupa mondiala,de ce sa nu-l luam daca avem posibilitatea,in plus Motta nu prea e de Barca,asa cred eu,mai mult a fost accidentat decat a jucat.Eu mil doresc dar daca nu va fi adus nu va fi o tragedie :),om vedea ce se va intampla.

Nixx
23rd July 2006, 17:00
La Cupa Mondiala a jucat cateva meciuri, insa in tot sezonul nu s-a remarcat cu nimic. Si nici nu e la prima tinerete, Motta insa are 26 ani, cred si e crescut de Barca. Nu a jucat pt ca a avut ghinion in ultimele sezoane, insa in sezonul 2002-2003 a fost unul din cei mai buni.

realmadrid.com
23rd July 2006, 19:30
http://www.campionate.ro/index/Ea_e_vinovata.html :D

Incepe sa-i semene pop-starului din ce in ce mai mult :D

rapidashul
24th July 2006, 01:31
Şi el la Barca?

Presa spaniolă susţine că transferul lui Vieira la Inter a fost blocat de un presupus interes al Barcelonei.Cronologic, lucrurile stau cam aşa. La mijlocul săptămînii trecute, după ce transferurile lui Zambrotta şi Thuram la Barcelona fuseseră oficializate, cotidianul de casă al catalanilor, "Sport", insinua că Barça îi mai are rezolvaţi de la Juve şi pe Vieira, şi pe Trezeguet.

A urmat declaraţia lui Frank Rijkaard, care lăsa loc de speculaţii: "O mare echipă nu închide niciodată uşa unor achiziţii de valoare". Apoi, sîmbătă, ziarele italiene anunţau trecerea lui Vieira la Inter, pentru 13 milioane de euro. Părea punctul final pus peste acest caz.


Se pare însă că n-ar fi chiar punct, ci mai degrabă punct şi virgulă. Pentru că ieri, acelaşi "Sport", dar şi "Marca" au scris că Barcelona a torpilat tranzacţia dintre Juve şi Inter făcînd o oferă mai bună torinezilor: 10 milioane de euro plus pe Thiago Motta, un jucător bine apreciat în Italia. În favoarea catalanilor ar sta dorinţa francezului, mult mai înclinat să joace alături de Ronaldinho, Eto, Messi, Deco, dar şi de Thuram şi Zambrotta, într-o echipă ce ar deveni de-a dreptul mortală. Plus mulţumirea lui Juventus că n-ar ceda un fotbalist important către o rivală din Italia şi s-ar alege, pe lîngă bani, şi cu Motta.

E greu de crezut că avîndu-l şi pe Vieira în echipă, eventual şi pe Trezeguet, Barcelona ar mai putea fi învinsă de cineva (Andrei Niculescu)

Sunt de aceeasi parere cu Andrei Niculescu ,cu Vieira si Trezeguet e imposibil sa ne mai stea cineva in cale,sunt 2 jucatori care inca nu au castigat UCL,sunt si ei constienti ca Barca va domina Europa cel putin 3-4 ani de acum incolo :D:D:D,sper sa ajunga si Trezeguet pe Camp Nou,e un jucator speculativ,de gura portii,care marcheaza cel putin 15 goluri pe sezon :D

pinki
24th July 2006, 11:29
ohoho, pai daca vin si vieira si trezeguet, deja e prea mult. :) o sa fie prea buna echipa, ce ne facem? :D

Jerry20cm
24th July 2006, 11:34
Maine sau cel tarziu miercuri o sa-l vedetzi pe Vieira in tricoul lu' Inter:drak: , la Trezeguet nu cred ca ne bagam, il preferam pe Zlatan sau pe Toni asa ca avetzi cale libera:D

Jerry20cm
24th July 2006, 15:16
Cum spuneam :

Jean Claude Blanc, amministratore delegato della Juventus, conferma, sulle pagine del prestigioso quotidiano francese 'L'Equipe', il passaggio di Patrick Vieira all'Inter: "L'Inter è decisa ad acquistarlo e il giocatore vuole i nerazzurri".

L'accordo con il club nerazzurro prevede il pagamento di 13 milioni di euro per il cartellino del centrocampista francese pagabili per i prossimi tre anni. Giovedì dovrebbe essere il giorno della firma.

rapidashule ce mai zici???:D ....
iti promit ca maine sau poimane iti pun niste poze cu el imbracat in tricoul nerazzur :D

rapidashul
24th July 2006, 15:58
Pana nu-l vad in tricoul lui Inter nu cred :D,presa scrie multe,cand o sa semneze actele o sa te cred :ok:

realmadrid.com
24th July 2006, 18:43
“Extratereştrii” de la FC Barcelona “şi-au tras”, în premieră pentru Spania, echipă de homosexuali.

Vlad ECONOMU
În urmă cu o lună, pe adresa clubului catalan a sosit o cerere din partea unui grup de abonaţi, alcătuit din homosexuali şi lesbiene.
Aceştia le-au solicitat ajutor catalanilor pentru a-şi înfiinţa o formaţie care să reprezinte clubul “blaugrana”. Iniţiativa a fost îmbrăţişată de oficialii campioanei en-titre din Primera Division, care speră ca, odată cu apariţia echipelor de acest fel, să se facă un pas înainte în lupta pentru eliminarea comportamentului rasist pe stadioane şi nu numai. Noua formaţie din cadrul clubului catalan nu are deocamdată un nume. Dacă în Spania înfiinţarea acestei echipe reprezintă o premieră absolută, în Europa există deja cluburi care au echipe alcătuite exclusiv din persoane cu alte orientări sexuale.
De exemplu, în Germania, trei grupări din 1.Bundesliga (Hertha Berlin, VfB Stuttgart şi Borussia Dortmund) au cuprinse în organigramă şi formaţii de homosexuali şi lesbiene. Cele trei fac parte dintr-o asociaţie care pe tot parcursul turneului final al Campionatului Mondial au participat la meciuri demonstrative. Scopul este, bineînţeles, de a arăta lumii întregi că alăturarea dintre homosexualitate şi fotbal nu reprezintă o contradicţie. Aceste acţiuni au contribuit din plin la crearea unei imagini pozitive a Germaniei, considerată drept o ţară deschisă şi tolerantă. Pentru viitor, FIFA ar putea lua în considerare organizarea unor competiţii de anvergură dedicate acestor minorităţi. :D


Daca Laporta nu va fi ales pt a conduce echipa Barcelonei din prima liga, el se poate orienta foarte repede spre echipa de gay a Barcelonei...va fi in largul lui :D:D:D

Nixx
24th July 2006, 19:07
realul se inscrie in competitie? :D Daca Primera n-o castiga sa aiba sanse macar la asta.

realmadrid.com
24th July 2006, 19:14
Nu se inscrie, ca n-au decat un singur component pt genul asta de competitie...Beckham :D..dar lasa, ramaneti doar voi, asa castigati sigur :D

Edit:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=727164#post727164

Sper sa fie o farsa :P

Nixx
24th July 2006, 19:56
Si Guti ce e? Sergio Ramos? :D

pinki
25th July 2006, 12:53
hahahahaha! echipa de gay sau pt gay? :P

realmadrid.com
25th July 2006, 20:23
echipa de gay sau pt gay? :P


:happy :happy

Pai echipa Barcelonei....se potriveste pt a 2a varianta :drak: (e doar o gluma, nu vreau sa intelegeti ca i-am facut pe fanii barcei "g.y" :P)

alejandro
26th July 2006, 11:23
vi s-a urcat la cap Cannavaro?:D
ia sa dau eu report bad post,sa vezi cum iti iai avertisment,d-le ex-moderator:happy

Feanor
26th July 2006, 12:18
:happy :happy

Pai echipa Barcelonei....se potriveste pt a 2a varianta :drak: (e doar o gluma, nu vreau sa intelegeti ca i-am facut pe fanii barcei "g.y" :P)

Com, ati facut si voi doua transferuri mai de soi si gata, va credeti dream-team ? :P

rapidashul
26th July 2006, 12:20
Sa nu exageram,unul,dupa parerea mea Emerson nu prea a rupt gura targului la Mondial dar nici la Juve.Insa tot e mult mai bun decat Gravesen sau Garcia.Culmea este ca barzilianul va avea un salariu de vreo 6 mil in timp ce Canavaro vreo 3,5-4.Asa am citit pe un site,e posibil sa ma insel.

Jerry20cm
26th July 2006, 17:04
Conducerea clubului spaniol de fotbal FC Barcelona, în frunte cu preşedintele Joan Laporta, a anunţat miercuri că a demisionat, pentru a respecta o deciziei a justiţiei, dar urmează să fie realeasă fără probleme în luna septembrie.

"Comitetul director al clubului FC Barcelona, prezidat de Joan Laporta, a demisionat miercuri după-amiază şi a deschis procesul electoral", se precizează pe site-ul internet al grupării catalane.

Un judecător spaniol a impus, pe 19 iulie, conducerii Barcelonei să organizeze noi alegeri în cursul acestui an, în urma plângerii înaintate de trei "socios" (membri) ai campioanei Spaniei, care au sesizat justiţia, considerând că mandatul actualei conduceri s-a încheiat la 30 iunie 2006, în timp ce preşedintele Laporta era de părere că acesta ia sfârşit abia în 2007.

Candidatura lui Laporta, care a câştigat în actualul său mandat două titluri de campion al Spaniei cu FC Barcelona, precum şi Liga Campionilor, urmează să fie singura prezentată la viitoarele alegeri. Deocamdată nu a fost anunţată nici o dacă oficială, dar presa sportivă spaniolă evocă ziua de 10 septembrie pentru organizarea alegerilor.

realmadrid.com
27th July 2006, 18:58
vi s-a urcat la cap Cannavaro?:D
ia sa dau eu report bad post,sa vezi cum iti iai avertisment,d-le ex-moderator:happy

Si ce mai astepti :D ?....moderatorul vostru se plimba prin Romania...asa ca n-are timp de Barca :drak:...asta e, asa sunt fanii vostri, va lasa la greu :D


Cat despre demisia lui Laporta, se spunea ceva cum ca Laporta nu mai are voie sa candideze...pt ca si-a depasit mandatul....nu mai e valabila :D ?

rapidashul
27th July 2006, 23:04
Pai tot Laporta o sa fie presedinte,o sa fie singurul candidat :D,ceilalti au hotarat sa nu se prezine,iti imaginezi si tu de ce :D

Nixx
28th July 2006, 00:55
Cat despre demisia lui Laporta, se spunea ceva cum ca Laporta nu mai are voie sa candideze...pt ca si-a depasit mandatul....nu mai e valabila :D ?
Nu mai e... Judecatorul a decis ca Laporta poate candida. S-a ajuns la situatia asta pt ca Laporta a ocupat functia de presedinte 8 zile din sezonul 2002-2003.

rapidashul
28th July 2006, 01:04
E unul din cei mai buni presedinti pe care ia avut Barca in istorie,se vede ca se pricepe la fotbal,nu ca altii :evil: ,asta se vede din politica clubului,din transferurile care sunt facute,etc :D,sper sa ramana multi ani pe camp Nou.

Nixx
28th July 2006, 01:19
Adevarat, insa inevitabil sunt si unii carora nu le place ca totul sa mearga bine. Laporta este acuzat ca face ce vrea cu clubul si este prea autoritar.

milanezu
28th July 2006, 01:40
laporta revine fara probleme.
nu vad de ce ar trebui schimbat cand clubul merge foarte bine.

rapidashul
28th July 2006, 03:19
Daca si anul acesta reusim sa castigam CL suntem cu adevarat extraterestrii.Primera o vom castiga sigur,nu prea aveam adversari,poate Real dar ma indoiesc,in general nu au schimbat prea multe,au venit doar canavaro,un jucator de valoare si Emerson,ori el,ori Gutti,ori Garcia e acelasi lucru,cel putin asta e parerea mea,in rest aceeasi obositi si plictisiti ca si anul trecut.Cand a venit Laporta la Barca a schimbat aproape toata echipa,exceptie facand 2-3 jucatori ;)

Catalanul
29th July 2006, 00:56
Amical, FC Barcelona - AGF Aarhus 3-0. Dos Santos, Ezquerro si Gudjohnsen au fost marcatorii ;)

Cica mexicanul a marcat un adevarat golazo :).

siiir louie
29th July 2006, 12:09
Dos santos ala se anunta a deveni "viitorul" Ronie . A fost cel mai bun jucator al mondialelor U'17 de anu trecut din Peru (cind el avea in jur de 15 ani), este brazilian la origine si este la Barca de vreo 3 ani si in curind va deveni comunitar ca si Messi.

rapidashul
29th July 2006, 13:23
Va fi luat de Rijkaard in turneul din America :D,deci e foarte promitator pustiul :)

Catalanul
29th July 2006, 13:49
da, din pacate insa sunt sanse mari ca acesta sa nu poata fi inscris in Primera atata timp cat Ronaldinho, Marques sau Eto'o fac rost cetatenia spaniola. Cele mai mari sanse le are compatriotul sau, Marques.

rapidashul
31st July 2006, 01:49
Ronaldinho îşi dă iubita în judecată
După ce a declarat la postul de televiziune O Globo că "îmi doresc să o am alături pe Alexandra pentru totdeauna", Ronaldinho intenţionează acum să o dea în judecată! Fiindcă franţuzoaica Paressant (foto 1) a dezvăluit că, la Mondial, Ronnie a evadat din cantonament aproape în fiecare noapte pentru a petrece alături de ea. Starul Barcelonei a anunţat: "Sînt afectat de publicarea acestor informaţii false despre viaţa mea privată şi despre o presupusă relaţie sentimentală care mi-ar fi creat probleme la Mondial. Avocaţii mei o vor acţiona în justiţie pe domnişoara Paressant pentru refacerea reputaţiei mele".

Mdah,daca e adevarat cred ca se va lasa cu o despartire daca nu cumva aceasta a avut loc deja :)

dardar_3
31st July 2006, 12:13
"Clamorosa notizia dalla Spagna: il Milan prepara un'offerta da 100 milioni di euro per il brasiliano Ronaldinho. Kakà è più vicino al Real Madrid, ma potrebbe anche rientrare nell'affare con il Barcellona.
(Corriere dello Sport)"

:yeah: :yeah: :yeah: :drak: :drak: :yeah: :yeah: :yeah:
:ok: :ok:

alejandro
31st July 2006, 13:42
daca vrei sa bagi stiri despre echipa,tre' sa le pui in spaniola,pt italiana este alt subforum;)
si oricum,alea-s vrajeli:)

siiir louie
31st July 2006, 15:12
da, din pacate insa sunt sanse mari ca acesta sa nu poata fi inscris in Primera atata timp cat Ronaldinho, Marques sau Eto'o fac rost cetatenia spaniola. Cele mai mari sanse le are compatriotul sau, Marques.

Conform legislatiei spanioel (si a tarilor din UE) pt a obtine cetatenia trebuie sa locuiesti si sa muncesti pe teritoriul tarii respective cel putin 5 ani. Se mai fac si exceptii (depinde si de relatii) --aici se include faptul ca Barca va trage niste sforicele.

siiir louie
31st July 2006, 15:15
"Clamorosa notizia dalla Spagna: il Milan prepara un'offerta da 100 milioni di euro per il brasiliano Ronaldinho. Kakà è più vicino al Real Madrid, ma potrebbe anche rientrare nell'affare con il Barcellona.
(Corriere dello Sport)"

:yeah: :yeah: :yeah: :drak: :drak: :yeah: :yeah: :yeah:
:ok: :ok:

Asta nu ar fi rau sa vina Kaka pe Bernabeu si sa plece Ronie in Italia.
Avanti Milan. Grazie don SIlvio (scuzati tentativa mea de italiana).

dardar_3
31st July 2006, 15:25
Asta nu ar fi rau sa vina Kaka pe Bernabeu si sa plece Ronie in Italia.
Avanti Milan. Grazie don SIlvio (scuzati tentativa mea de italiana).

Problema cea mai delicata e ca nu prea ar vrea Kaka sa plece:D...
Asa ca... vine doar Ronaldinho:D

rapidashul
31st July 2006, 16:31
Vorba lu Iancu,aveti visuri erotice cand va inchipuiti ca Ronnaldinho va pleca de la Barcelona :evil: ,a refuzat el Chelsea unde Abramovici ii dadea o caruta de bani si crezi ca va pleca la Milan.El a declarat in mai multe randuri ca vrea sa-si incheie cariera de fotbalist la Barcelona :D

dardar_3
31st July 2006, 16:47
Vorba lu Iancu,aveti visuri erotice cand va inchipuiti ca Ronnaldinho va pleca de la Barcelona :evil: ,a refuzat el Chelsea unde Abramovici ii dadea o caruta de bani si crezi ca va pleca la Milan.El a declarat in mai multe randuri ca vrea sa-si incheie cariera de fotbalist la Barcelona :D
Chelsea nu se compara cu Milan.... si nici Poli sau Rapid cu Steaua...

rapidashul
31st July 2006, 17:28
Sa visezi nu costa nimik,cred ca esti si tu constient ca Dinho nu va pleca de la Barcelona indiferent de oferta milanezilor,il are exemplu pe Rivaldo,dupa ce a plecat de la catalani nimeni nu a mai stiut de el.

milanezu
31st July 2006, 17:29
ronaldinho ramane la barca si kaka ramane la milan!!!!!!!
end of story!!!!!!

siiir louie
31st July 2006, 18:33
Sa visezi nu costa nimik,cred ca esti si tu constient ca Dinho nu va pleca de la Barcelona indiferent de oferta milanezilor,il are exemplu pe Rivaldo,dupa ce a plecat de la catalani nimeni nu a mai stiut de el.


Pai asta era si motivul meu de ai dori lui DInho sa plece in Italia -- in vreo 2 ani devine un jucator "normal" ii ies dribligurile din cap (cel putin nu va mai abuza de ele). Mie imi place foarte mult cind dribleaza eficient (nu doar asa de amorul artei), iar in Italia eficienta si munca (DInho este tipul de jucator cam lenes pe teren--gen HAGI la Galat ais Nationala) sunt 2 caracteristici definitorii ale fotbalului

Mad_max
31st July 2006, 20:19
Luati-va gandul de la Ronnie.Nu va pleca de la Barca, nu are motive, mai ales ca acum cu noii veniti echipa e si mai puternica.In mai putin de 2 ani in mare parte datorita lui Ronnie Barca va fi cel mai bogat club din lume, deja este pe locul 4 dupa Real, Chelsea si Man.Utd nu neaparat in ordinea asta cu un buget de aproape 250 mil euro.
Saptamana asta cu echipa Barcei s-a antrenat si Saviola, deocamdata nu are echipa.Nu ar fi rau sa ramana si el, insa nu prea are loc.Poate doar daca Rijkaard ar juca cu 2 atacanti veritabili ar putea spera.cine stie?

rapidashul
31st July 2006, 21:04
Daca va ramane Saviola desi ma indoiesc ca se va intampla lucrul acesta va fi rezerva 100%,trioul in atacul Barcei e cunoscut si e unul de vis Dinho,Eto`o,Messi :D:D.

pinki
31st July 2006, 21:09
nu cred ca pleaca ronaldinho de la barca, din cate stiu eu asta era visul lui, sa joace pt barcelona... so, nu cred ca se duce la milan.