PDA

View Full Version : FC Barcelona



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

mircea4u2
13th January 2006, 17:36
iuli cu 15 min inaintea inceperii partidei da pe www.sport.es echipa corecta.
P.S. are cineva rezumat cu ambele partide cu zamora?

Catalanul
13th January 2006, 18:06
P.S. are cineva rezumat cu ambele partide cu zamora?
am gasit doar golurile partidei din retur, cea in care s-au marcat mai multe goluri :P :D

http://www.fcbarca.com/index.php?goto=komentarze&news=11571

@ le iau de pe El Mundo Deportivo (http://www.elmundodeportivo.com/) sau Diario Sport (http://www.sport.es/default.asp)

edit: Si iata ca am reusit sa ajung la 1000 de mesaje pe threadul acestei echipe minunate :)

Catalanul
14th January 2006, 15:24
Jucatorii convocati pentru meciul de maine:

Portari: Valdés, Jorquera
Fundasi: Puyol, Oleger, Gio, Sylvinho, Márquez, Edmilson, Gabri
Mijlocasi: Iniesta, Van Bommel, Deco, Ronaldinho, Messi, Giuly
Atacanti: Ezquerro, Larsson, Eto'o,

Lipsesc: Motta (usor accidentat), Belleti (suspendat) si Maxi (neconvocat)

Nixx
15th January 2006, 00:28
Motta s-a accidenta samabata la antrenament si va lipsi 6 saptamani.:headbang: Xavi se pare ca se va recupera pana la campionatul mondial, poate va fi disponibil si in finala UCL :D

Ceva incredibil care trebuie vazut.Barca-Atletico - Copa del Rey 1996-1997 1/4 finala, retur... In tur 2-2.Asa juca Barca pe vremea lui Bobby Robson si diferenta dintre Ronaldo in cel mai bun sezon al sau si Ronaldo de la real.
Prima repriza - http://www.megaupload.com/de/?d=5C7DAJWP
Repriza a doua - http://www.megaupload.com/de/?d=CIM7TUYL

Catalanul
15th January 2006, 14:34
Asa e, recuperarea lui Xavi este inaintata cu 3 saptamani. Finala CL nu stiu daca o va prinde iar titular, nu cred ca va fi. In schimb ar putea disputa mondialul, desi nu stiu daca va da randament maxim. In ceea ce priveste accidentarea lui Motta, pacat, in ultimul an si jumatate a fost bantuit de accidentari :( acum va lipsi intre 4-6 saptamani, iar cel mai probabil va pierde dubla cu Chelsea, sau cel putin turul, unde cu siguranta Rijkaard l-ar fi folosit deoarece este un jucator solid, care ne-ar fi fost de folos pe Stamford Bridge.

Dupa cum stiti, azi jucam cu Athl. Bilbao, penultima clasata. Eto'o isi ia "la revedere" pentru ca maine va pleca in Egipt, unde va disputa Cupa Africii. Ar fi frumos sa inscrie 2-3 goluri asa, de ramas bun :D

Iata echipa probabila a Barçei:

------------Valdes----------------
Oleguer--Puyol--Marquez--Gio------
------------Edmilson---------------
-----Van Bommel-----Deco---------
---Messi---------------Ronaldinho--
-------------Eto'o-----------------

sHperacLu
15th January 2006, 20:24
Merge torrentu' ala de sparge! :headbang:

Sunt chiar curios de ce ii ziceau "Fenomenul", nu am apucat sa il vad in pe gras zilele lui bune! :D

Catalanul
15th January 2006, 20:57
1-1 la pauza, un meci mai greu decat am fi crezut si asta din cauza ca Athletico a deschis scorul la inceputul meciului prin Llorente. Apoi Barça a egalat din penalty prin Ronaldinho. Hent clar in careu al unui fundas basc.
Sa vedem ce ne rezerva repriza secunda... :)

inter
15th January 2006, 21:00
vreo surpriza?:D:D
apropo cand te mai duci cu amicii sa vezi meciuri in barul ala, sa-mi spui si mie, ca sa stiu ce bag la prono :P

SixeR
15th January 2006, 21:01
O sa fim martori la a 17-a victorie consecutiva a Barcei :)
Nu ne poate opri o amarata de echipa de pe locul 19 :D

Nixx
15th January 2006, 21:01
Merge torrentu' ala de sparge! :headbang:

Sunt chiar curios de ce ii ziceau "Fenomenul", nu am apucat sa il vad in pe gras zilele lui bune! :D

Eu am asteptat 3 zile sa vad meciul.Demult vroiam sa-l gasesc.Si a meritat.

SixeR
15th January 2006, 22:00
Scor final:2-1. V-am zis ca o sa batem :D
Ce tare a fost faza cand l-a pariut Deco pe cel de la Bilbao, pacat ca a fost eliminat. Acum urmeaza 2 saptamani de vacanta?

Catalanul
15th January 2006, 22:01
2-1 scor final, Messi a marcat golul victoriei :yeah: 13 victorii consecutive in campionat, un record pe care catalanii si l-au imbunatatit; urmatoarea tinta, doborarea recordului stabilit de real madrid: 14 victorii consecutive in campionat :) N-ar fi deloc greu avand in vedere ca vom juca cu Alaves acasa si la Mallorca, 2 echipe care se afla in subsolul clasamentului.

@Sixer, nu, se joaca in continuare! asa cum am zis si mai sus, saptamana viitoare jucam cu Alaves.

realmadrid.com
15th January 2006, 22:22
Scuzati-ma ca va intrerup fericita discutie, dar iar au mancat kkt arbitrii in favoarea voastra ?
Un hentz involutar si marmota loveste din nou...:yeah:...bravo baietzi, cand nu puteti cel de sus (cel din comisia de arbitrii, nu va ganditi la altceva) se gadeste si la voi :)

PS_tot asa cu recordurile :ok:...ma bucur pt voi :happy

Catalanul
15th January 2006, 22:30
:happy, daca nici ala nu e penalty atunci eu ma fac popa :D Se vede clar cum fundasul basc atingea mingea cu mana. N-o avea deloc lipita pe corp deci e penalty clar. Asta e, nu mai stiti ce sa inventati impotriva Barçei. De eliminarea lui Deco de ce nu zici nimic ? :rosu: ti se pare just cartonasul rosu pe care l-a primit ?

http://www.as.com/futbol/imagenes/capturas/2006/enero/15/23.jpg

realmadrid.com
15th January 2006, 22:40
Baiatule, eliminarea lui Deco a fost in ultimul minut..ca s-o spun pe romaneste, pt voi a fost "fix ..." :ok:
N-am zis ca nu a fost hentz, a fost involuntar atat :ok:

PS_Parca Etontu a fos in fata jucatorului care a facut hentz (deci dupa logica mea tampita nu putea sa vada mingea), poate in Matrix putea sa-si retraga mana :D...dar in lumea noastra cam greu :ok:

PSS_Poza aia nu dovedeste nimic :ok:

Catalanul
15th January 2006, 23:15
Intr-adevar, a fost fix, etapa viitoare n-o s-avem mijloc, lipsesc Deco, Xavi si Motta, 3 jucatori de baza....


PSS_Poza aia nu dovedeste nimic :ok:

ia de aici (http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/bilbao/ronniegol.avi) si ciocu` mic http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/32.gif
Asculta clar de zice comentatorul meciului: "mano extendida ... mano clara" ---> mana extinsa, hent clar... ai sa vezi in reluare cum fundasul nu are mana lipita de corp iar in spatele sau era Messi care putea sa loveasca mingea cu capul daca ajungea la el.

PS. uite si un bonus bonus (http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/bilbao/ronnietrick.avi)... si inca unu (http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/bilbao/akcjafcb.avi) :D :ok:

sHperacLu
16th January 2006, 00:17
Eu am asteptat 3 zile sa vad meciul.Demult vroiam sa-l gasesc.Si a meritat.

Mama ce meci! :D Saru`mana! :ok:

PS: mi-a spart timpanele comentatoru' ala!! :)) GOLAAAAAAAZOOOOOO !!! LUIS FELIPE MADEIRA FIIIIIIIIIIIGOOOOOOOO :D
PS 2: il alintau "Ronaldinho" pe gras! De ar fi stiut ei... :ok:

Catalanul
16th January 2006, 00:23
ce mah, chiar asa frumos a fost meciu` ala ? :D ia sa-l iau si eu sa vad ce e de el :D :)

Triphat
16th January 2006, 00:23
A facut Ronaldinho niste faze de imi venea sa-mi dau cu capul de televizor.

Deco a meritat sa fie dat afara... eu i-as da cate un rosu pe meci la cat simuleaza.

sHperacLu
16th January 2006, 00:43
Catalane, ia zi ma.. a ratat Roni vreun penalti vreodata? Eu nu cunosc. ;)

Nixx
16th January 2006, 00:53
Scuzati-ma ca va intrerup fericita discutie, dar iar au mancat kkt arbitrii in favoarea voastra ?
Un hentz involutar si marmota loveste din nou...
Eu kiar nu inteleg.Daca un hentz poate fi involuntar, atunci logic ar trebui sa existe si hentzuri voluntare, nu? Atunci cum dreaq, sunt si prosti in fotbalul asta care se cred Maradona si li se pare ca sunt in careul advers??? Tre sa fii de-a dreptu tampit sa faci hentz voluntar in careul propriu.

ce mah, chiar asa frumos a fost meciu` ala ? :D ia sa-l iau si eu sa vad ce e de el Sunt sigur ca o sa-ti placa.E unul din cele mai frumoase meciuri din istoria Barcelonei.Daca nu stii scorul nu-l afla si, important - trebuie sa vezi prima repriza ca sa te uiti la a doua.

Catalanul
16th January 2006, 00:54
@ sHperacLu , A ratat unu` anu trecut, acasa cu Atl. Madrid. Oaspetii conduceau cu 1-0 iar noi am avut un penalty prin minutul 80 parca... Ronaldinho l-a ratat, trimitand mingea milimetric pe langa... am pierdut meciul acela cu 2-0, Atl. Madrid fiind astfel singura echipa care sezonul trecut a reusit sa castige pe Camp Nou.

Si nu cred ca a fost singurul penalty pe care l-a ratat... e si el om, deci mai gresteste din cand in cand :D

@Nixx, acum downloadez meciul, am luat din prima repriza vreo 20%, cred ca programez compu` sa se "culce" mai tarziu decat deobicei :D

ca tot ai vb de maradona mai sus, azi jucatorul Cadizului, Medina, l-a imitat pe argentinian marcand un gol cu mana din careul mic :D si bineintes, golul a fost validat :happy cadiz castigand cu 2-0 la Malaga

Nixx
16th January 2006, 00:55
Catalane, ia zi ma.. a ratat Roni vreun penalti vreodata? Eu nu cunosc. ;)
A ratat.Si nu unul.Acum le da mult mai bine.Pe ultimul ratat nu mi-l aduc aminte.
EDIT:Ba da, mi-aduc aminte.Ultimul a fost inainte de decernarea Balonului de Aur, ca trebuia sa fie golul cu nr 50 si el a ratat. A marcat dupa asta, tot din penalty, cred.

waterboy
16th January 2006, 01:06
A ratat sigur un penalty sezonul asta, dar nu mai stiu sigur in ce meci. Oricum a fost parca la scorul de 0-0 si in cele din urma Barca tot a castigat la scor.

Catalanul
16th January 2006, 01:06
Ah da, a ratat in meciul cu Racing un penalty :D Iar apoi a marcat din nou, tot din penalty. Are dreptate Nixx :ok: Cum am mai spus, nu e extraterestru` asa cum zic unii, sau de pe alta galaxie... e si el om, iar ca oricare alta persoana mai gresteste.

Intr-adevar, Barça a facut scor atunci, castigand cu 4-1.

sHperacLu
16th January 2006, 01:23
Shearer nu a ratat in viata lui! :ok:

Catalanul
16th January 2006, 01:35
Bravo lui :) dar inca mai are timp sa o faca, nu ? :D :P

100%rapidist
16th January 2006, 08:14
asa e si Rquelme el a ratat un singur penalty in toata cariera sa si de obicei(98%)el bate penaltyul!!!De Ronaldinho atat ca e pe aproape de Pele si Maradona!!!Iar Barcelona daca continua tot asa o sa castige fiecare meci cu vreo 3-0!!!

SixeR
16th January 2006, 13:16
A mai ratat si sezonul trecut de UCL la Celtic. :D

Sasuke Uchiha
16th January 2006, 16:04
asa e si Rquelme el a ratat un singur penalty in toata cariera sa
gresit !
eu stiu 2 dar cred ca sunt mai multe
a rata cu racing, si anu trecut cu Az Alkmaar

realmadrid.com
16th January 2006, 20:19
Eu kiar nu inteleg.Daca un hentz poate fi involuntar, atunci logic ar trebui sa existe si hentzuri voluntare, nu? Atunci cum dreaq, sunt si prosti in fotbalul asta care se cred Maradona si li se pare ca sunt in careul advers??? Tre sa fii de-a dreptu tampit sa faci hentz voluntar in careul propriu.

Poti sa faci hentz cand mingea intra in poarta...cand mingea poate ajunge la un alt adversar...sau tot asa...nu inteleg care-i faza, cu ce ai spus tu


Intr-adevar, a fost fix, etapa viitoare n-o s-avem mijloc, lipsesc Deco, Xavi si Motta, 3 jucatori de baza....

Nu pricep de ce mancati atata kko pentru eliminarea lui Deco ala...cand tot el sare la bataie :ok:

PS_Dupa cum a spus antrenorul (sau altcinevA) de la Bilbao, doar maimutele scuipa :ok:...adica Etoo :)

Catalanul
16th January 2006, 21:07
Nu pricep de ce mancati atata kko pentru eliminarea lui Deco ala...cand tot el sare la bataie :ok:
asta dupa ce a fost atzâtzat de Gurpegui, care mai apoi a facut pe inocentul zicand ca nu a miscat nici un deget.
In legatura cu Eto'o, nici mie nu mi-a placut ce a facut, de abia azi, la stiri mi-am dat seama. Insa declaratiile lui Clemente sunt total deplasate, ar merita sa fie suspendat pentru tampenia pe care a zis-o :headbang::no:

realmadrid.com
16th January 2006, 21:35
Suspendat ar trebui Etoo, pentru ce a facut :ok: (sa-ti reamintesc ce a primit sarbul ala cand l-a scuipat pe Mutu :D ?)...si una este sa-l provoci si alta este sa-l lovesti :D

Catalanul
16th January 2006, 21:38
Pai sa fie suspendat Eto'o 3 etape (mai mult de atat nu poate lua), ca si-asa pleaca in Africa pentru 20 de zile (pierde exact 3 meciuri din campionat) :D

realmadrid.com
16th January 2006, 21:41
Eee...dar pana se judeca, mai trec 2 etape :D

Catalanul
17th January 2006, 21:15
S-a judecat deja... Deco a fost suspendat 2 etape iar impotriva lui Eto'o si Clemente nu s-a luat nici o decizie deoarece in dosarul prezentat de arbitrii nu a aparut nimic legat de "flegma" lui Eto'o si declaratiile lui Clemente.

Mi se pare exagerate ambele decizii, Deco nu trebuia suspendat 2 etape iar Eto'o si Clemente trebuiau sanctionati, macar financiar...

PS. clubul a spus ca va reclama decizia luata impotriva lui Deco.

Catalanul
18th January 2006, 15:30
Milan il vrea pe Rijkaard... dar poate sa isi ia de pe acum adio de la el :)

http://www.elmundodeportivo.com/20060118/NOTICIA210643666.html

N0_NaM3
18th January 2006, 17:37
Eto'o shi Clemente au scapat fara sanctiuni....

Sasuke Uchiha
18th January 2006, 18:02
eto'o a scapat sigur, insa clemente ar putea avea probleme, cazu nu sa rezolvat inca
clemente a zis ca el nu sa referit la eto'o si ca in acel moment el nu stia cine a scuipat :happy si ca rasisti sunt cei ce i-au interpretat gresit declaratiile !

realmadrid.com
18th January 2006, 22:25
Catalane, daca imi amintes bine, Rijkaard a jucat pe la Milan si a castigat ceva cupe europene :D...asa ca daca Berlusconi plateste bine, exista o sansa ca dupa sezonul asta sa va luati adio de la el :D


De ce sa fie sanctionat Clemente pentru ce a zis si "maimuta" aia sa scape nepedepista dupa ce a scuipat un adversar ?

Catalanul
18th January 2006, 22:28
Pentru ca, din ceea ce a zis, reiese ca este un xenofobo, cel putin asa scrie in actul prezentat de Comisia Nationala Antiviolenta.

Eto'o nu a fost suspendat deoarece, ca si in cazul lui Aimar de acu` cateva etape, in actul arbitrat nu s-a zis nimic de acel eveniment neplacut.


PS. spera in continuare ca speri degeaba :D Rijkaard nu pleaca :)

realmadrid.com
18th January 2006, 22:32
Si daca arbitrul nu a spus nimic....observatorul este chior (doar in cazul vostru poate) ?
Sau cum se poate ca atunci cand iese o mica bataie si arbitrul nu vede, dupa meci jucatorii sunt suspendati de comisie ?...dar atunci cand "gorila" scuipa nimeni nu spune nimic...

Penala scuza Etoontului..."nici nu l-am vazut pe xxx cand am scuipat" :happy

Catalanul
18th January 2006, 22:36
repet, nu e singurul caz de acest gen... acum vreo 5-6 etape Aimar a facut acelasi lucru si nu a fost suspendat. ValiEnte poate sa iti confirme. De ce nu s-a facut atata tam-tam ? ah, pentru ca nu joaca la Barça :mda: :rosu:

Pana la urma, Eto'o nu este primul si nici ultimul jucator care a facut asa ceva... sa nu uitam si capitanul vostru mult iubit, Raul, a facut ceva asemanator acu` cativa ani. Ca sa nu mai vorbesc de Roberto Carlos in meciul cu Osasuna, care l-a accidentat pe tunisianul Moha, pentru ca mai apoi sa-i râda in fata cand acesta a fost schimbat.

N-ai inteles tu bine... a zis ceva de genu`: "Imi cer scuze daca el considera ca l-am scuipat cu intentie" :D

realmadrid.com
18th January 2006, 22:42
Atunci daca el a declarat ca nu a vrut sa-l scuipe...are toata admiratia mea :happy

PS_A injurat Madridul, si-a cerut scuze, a mai spus nu stiu ce dreaq, iar si-a cerut scuze....acum l-a scuipat pe ala...din nou aceleasi scuze :ok:....oare nu s-a saturat nimeni ?

Catalanul
18th January 2006, 22:53
bah, macar si-a cerut scuze :D nu ca altii :drak: :P

Nu s-a saturat nimeni de el, lumea il stie ca fiind o persoana generoasa, iar multi copii in tzara lui il considera un mit. O mare parte din banii pe care ii castiga ii investeste in scoala sa de fotbal din Camerun. De sarbatori a adus o echipa formata din mai multi juniori care au participat la un turneu de fotbal organizat in Tenerife. Au ajuns pana in finala, unde au fost invinsi de juniorii de la Espanyol cu 2-0. Eto'o le-a platit tot, drumul, cazarea + cadourile de Craciun, iar asta nu e singurul act benefic pe care l-a facut. Acelasi ValiEnte poate sa iti confirme si acest lucru.

Acum, sa nu crezi ca spun toate astea pentru a-i lua apararea lui Eto'o, nici eu nu am fost de acord cu comportamentul camerunezului, asa cum a spus Kluivert, prefer sa fiu lovit decat scuipat :D


a mai spus nu stiu ce dreaq, iar si-a cerut scuze
Ce anume ? :thinkso: In afara de faza cu "Madrid Cabron" si cea de duminica, cu flegma, nu a mai facut nimic "iesit din comun".

Inainte de a-i cauta defecte majore, ai face bine sa analizezi si actele benefice pe care le face... aducand bucurie in inima a sute, poate chiar mii, de camerunezi.

PS. Zaragoza e rivala noastra din sferturile cupei, azi a terminat la egalitate, scor 2-2 cu Atl. Madrid ( in tur a fost 1-0).

realmadrid.com
18th January 2006, 23:02
Nu-i contesta nimeni talentul, dar s-o lase mai moale cu astea :ok: :D

PS_Nu-mi mai amintesc "ce dreaq a zis" :D

Nixx
18th January 2006, 23:30
Mie imi place ce i-a transmis madridului (adica realului). Scuzele sunt pt presa. Cred ca singurul lucru pe care-l regreta e ca a creat cam mult tam-tam.

Paul
18th January 2006, 23:47
intrebare

RM joaca in CUpa Spaniei , Barcelona de ce nu a avut meci
Am cautat pe site`ul meu de statistici si la Barca nu apare meci din sferuri ... de ce nu ?

Nixx
18th January 2006, 23:49
Pt ca a fost amanat meciul dintre Zaragoza si Atletico cu o saptamana (care s-a terminat 2-2, deci jucam cu Zaragoza in sferturi).

Catalanul
18th January 2006, 23:51
Barça va juca cu Zaragoza, echipa care azi a elminat pe Atl. Madrid.

Meciul din tur a fost anulat datorita faptului ca 10 jucatori de la Atl. Madrid au avut dureri de cap si stari de greata datorita mancarii.

realmadrid.com
18th January 2006, 23:58
Mie imi place ce i-a transmis madridului (adica realului). Scuzele sunt pt presa. Cred ca singurul lucru pe care-l regreta e ca a creat cam mult tam-tam.

Si mie imi place ce a declarat Clemente despre el :ok:....prea mult tam-tam pt o declaratie banala...

SixeR
19th January 2006, 14:20
Referitor la intentia(daca chiar e ceva sigur) lui Milan de a-l lua pe Ryjkaard, am inteles ca in contractul olandezului e o clauza cum ca ar fi liber sa plece in caz ca i se ofera un contract din partea Milanului. Acum nu stiu cum o fi...

alejandro
19th January 2006, 14:24
Anume din partea Milanului?Eu am inteles ca e o clauza de reziliere in caz ca cineva ofera o anumita suma,nu stiu nimik de clazua speciala privind Milanul...

Catalanul
19th January 2006, 15:46
Nu pleaca Rijkaard... in plus, Berlusconi a zis ca ramane Ancelotti.

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=108393

N0_NaM3
19th January 2006, 16:36
Nu cred ca el ar vrea sa plece acum...cand conduce o echipa fantastica,cu jucatori pe masura...:D

Paul
19th January 2006, 17:25
Barça va juca cu Zaragoza, echipa care azi a elminat pe Atl. Madrid.

Meciul din tur a fost anulat datorita faptului ca 10 jucatori de la Atl. Madrid au avut dureri de cap si stari de greata datorita mancarii.
cand se joaca?

Catalanul
19th January 2006, 21:10
miercuri 25 ianuarie turul , o saptamana mai tarziu, returul (pe Camp Nou), pe 1 februarie.

inter
20th January 2006, 09:10
60 de mil. ofera Abramovich pt. Eto ... portughezul il vrea neaparat in echipa.

Catalanul
20th January 2006, 13:33
Las' sa se multumeasca cu Drogba, Eto'o nu e de vanzare :)

alejandro
20th January 2006, 13:49
Portughezul ala vrea cam multe...ce viseaza noaptea a doua zi ii zice lui Abramovici:ciocan:

SixeR
20th January 2006, 17:55
Doamne ajuta! :) Ma linistira posturile voastre anterioare...:D
Sigur nu pleaca Eto'o?60 milioane reprezinta, totusi, o suma frumusica. Cica banii dintr-un eventual transfer ar putea fi folositi pt achizitionarea lui Henry, conform OLS. Dai un jucator in floarea varstei, care iti marcheaza gol din "piatra seaca" ca sa cumperi un jucator de 29 ani. Nu ar fi prea inspirati sa faca asta...

Thanya
20th January 2006, 19:41
Haideti ca va spun eu cum vor sta lucrurile la Barcelona:Eto`o pleaca la Chelsea, Rijkaard pleaca si el..am uitat unde si Henry vine la Real....mai aveti nelamuriri?:D

Catalanul
20th January 2006, 21:33
Ceva incredibil care trebuie vazut.Barca-Atletico - Copa del Rey 1996-1997 1/4 finala, retur... In tur 2-2.Asa juca Barca pe vremea lui Bobby Robson si diferenta dintre Ronaldo in cel mai bun sezon al sau si Ronaldo de la real.
Prima repriza - http://www.megaupload.com/de/?d=5C7DAJWP
Repriza a doua - http://www.megaupload.com/de/?d=CIM7TUYL
azi am avut si eu timp sa vad partida :)
frumos meci /hello, un fel de Dinamo - Foresta in varianta spaniola :D insa evolutia scorului nu a fost aceeasi... merita vazut meciul, eu am sa-l pastrez pe un DVD pe care o sa mai adaug si cateva compilatii cu cativa jucatori de la Barça :)

Merçi Nixx :)

SixeR
20th January 2006, 22:38
Daca chiar pleaca Henry de la Arsenal, o sa vina la Barca :D
Vom vedea la vara :)

Catalanul
21st January 2006, 15:02
Jucatorii convocati pentru meciul de maine cu Alaves:

Portari: Valdés y Jorquera
Fundasi: Oleguer, Belletti, Puyol, Márquez, Gio y Sylvinho.
Mijlocasi: Gabri, Van Bommel, Iniesta´y Edmílson
Atacanti: Giuly, Maxi, Ezquerro, Messi, Larsson y Ronaldinho.

N0_NaM3
21st January 2006, 17:16
Portughezul ala vrea cam multe...ce viseaza noaptea a doua zi ii zice lui Abramovici:ciocan:
Sa viseze in continuare portughezu`...ca nu`l ia pe eto`o..parca nu`l vroia anu` trecut cand au jucat...

Nixx
22nd January 2006, 01:07
Eto'o a marcat un hat-trick din primul meci jucat la Cupa Africii.:ok:

Catalanul
22nd January 2006, 01:13
Si cand te gandesti ca echipe ca Angola sunt la Campionatul Mondial :mda: :rosu:... ai vazut golurile ?

Sasuke Uchiha
22nd January 2006, 01:16
Si cand te gandesti ca echipe ca Angola sunt la Campionatul Mondial :mda: :rosu:...
...si romania nu , atunci chiar te doare capu :D

Mihai
22nd January 2006, 01:16
Le-am vazut eu:drak: Angola a jucat praf! Dar sa nu uitam ca si noi am jucat prost cu nea Cashketa! A fost egalu ala de la Erevan :( in care am jucat prost de tot... da de tot :)

Catalanul
22nd January 2006, 01:20
@ValiEnte

da, dar daca e sa compari echipe ca si Camerun sau Nigeria cu Angola sau Togo ajungi la concluzia ca a decazut destul de mult si nivelul Campionatului Mondial :rolleyes:

N0_NaM3
22nd January 2006, 17:58
egalul acela ne`a mancat pe noi...ptr ca daca bateam jucam baraju`...dar aste este viata...

SixeR
22nd January 2006, 19:11
Degeaba pupa (Puiu) Iordanescu 10 icoane la fiecare meci, tot nu ne-am calificat!

Catalanul
22nd January 2006, 19:37
Oficial, primul 11 de azi :)

-----------V.Valdés-------------
Oleguer--Puyol--Márquez--Sylvinho
------------Edmilson-------------
-------vBommel----Iniesta--------
---Giuly------------Ronaldinho---
-------------Larsson-------------
Messi, rezerva, Giuly titular :rolleyes:

Pronosticul meu 3-0, goluri Larsson, Giuly si Ronaldinho :)

Mihai
22nd January 2006, 20:29
Domnule catalan :D... ca te stiu asa mai obiectiv :pace:
Trebuia sau nu eliminat Valdes in minutul 19?

N0_NaM3
22nd January 2006, 20:39
mai madridishtilor...echipele care joaca pe bernabeu , se apara in 2 linii cum fac cu noi ?...nu shtiu daca ati observat..dar cine vine pe nou camp,se apara in 2 linii shi poate prind un contra-atac...daca jucau/joaca deschis fara 5 nu pleaca/plecau....

Mihai
22nd January 2006, 20:41
Culmea... eu cred ca daca ar juca ofensiv v-ar pune mai multe probleme decat acum! Oricum nu ma astept nimic din meciul asta... totusi amaratzii astia sunt pe ultimul loc.

Catalanul
22nd January 2006, 20:57
Nu merita nici galben deoarece a luat mingea de pe linie :)

Giuly asta e criminal, cum poate sa rateze o ocazie ca cea pe care a avut-o in finalul primei parti ? :mda: sper sa intre Messi cat mai repede in cea de a 2-a repriza.

Mihai
22nd January 2006, 21:04
Cum sa ia bey mingea de pe linie:o: "subiectivule" :P sa-ti fie rusine :drak:
Eu nu inteleg altceva la voi. Am vazut vreo 2-3 faze la voi cu Giuly pe dreapta si dintzosul pe stanga si omul cu mingea in spatele lor si continuu i-a dat pasa lui Giuly (ce bine:P) daca primea ronaldinho pasa pai era 2-3 zero.

Catalanul
22nd January 2006, 21:09
Au dat de vreo 3 ori reluarea la acea faza, nu stiu cum de nu ai observat ca jumtate din circumferenta mingii era pe linie.

Nu am avut multe faze de gol, insa am avut 2 bari, una prin Ronaldinho si alta prin Giuly.

Hai ca a inceput repriza a 2-a, Força Barça :P

GOOOOOOOOOL, Larsson! :yeah: ce eroare a lui Constanzo :drak: :cool:

stefanm14
22nd January 2006, 21:20
N-a prea fost off-side :rolleyes:

SixeR
22nd January 2006, 21:23
Cum ne asteptam, Barca nu are probleme cu ultima clasata! :D
Zisa si comentatorul ca Rykaard are o clauza in contract conform careia poate sa plece oricand, dar numai la AC Milan. Sper sa nu plece...

iuli
22nd January 2006, 21:33
si iata a ratat din nou ronaldinho...zicea cineva ca nu a ratat niciodata :ciocan:

Mihai
22nd January 2006, 21:42
Mama ce le da Giuly... in bara :drak:

Sasuke Uchiha
22nd January 2006, 21:47
gol de messi...

Mihai
22nd January 2006, 21:48
Oricum Alaves s-a descurcat foarte bine. A avut si mult noroc si 2-0 e un rezultat onorabil pentru ei:D

SixeR
22nd January 2006, 21:48
Un contraatac letal si Barca conduce cu 2-0! Soarta partidei este pecetluita.Ce suturi prinde Giuly! Acu este schimbat, pacat ca nu a dat nici un gol ca a avut atatea ocazii! Asta e, poate etapa viitoare la Mallorca :D

iuli
22nd January 2006, 21:50
premiera in acest an competitional!!!!!!!!!!!!!!!!!!!puyol a fost schimbat!!!!!!!!!a pierdut primele 5 minute din acest sezon fiind schimbat in minutul 85!!!!!!!!!!

Catalanul
22nd January 2006, 22:02
N-a prea fost off-side :rolleyes:
n-a fost offside deloc, uita-te si tu cum Larsson vine din spatele fundasilor :ok:

@Mihai, 3 suturi in bara ale lui Giuly, ultimul senzational, daca intra era golul anului... 2006 in Spania :D

Per total un meci ushor pentru Barça, rivalii nu prea ne-au creat probleme, o victorie meritata pacat ca scorul nu a fost mai mare :D

Mihai
22nd January 2006, 22:04
Asa si :drak: Ce ai tu cu mine:P Sa-ti aduc aminte cum te-ai bucurat sezonul trecut cand s-a accidentat Giuly:P

Catalanul
22nd January 2006, 22:07
Pai sunt unele momente in care chiar imi doresc sa nu joace, de exemplu cele 2 ocazii mari de gol pe care le-a avut... le-a irosit, sutand in bara... cateodata i se potriveste zicala: "esti prost de dai in bara" :D
azi a facut si ceva bun insa, a pasat la primul gol :D

stefanm14
22nd January 2006, 22:24
n-a fost offside deloc, uita-te si tu cum Larsson vine din spatele fundasilor :ok:

Ma refeream la un off-side la Alaves, dar n-am stiut cum il cheama pe acel jucator, asa ca am zis decat de off-side. Surdu' n-aude, da' le potriveste :D

Meci destul de slab pt Ronaldinho. Penalty ratat si multe mingi pierdute (din ce-am vazut, mai mult secvente, restu Jurassic Park:D )

Catalanul
22nd January 2006, 22:59
Pai asa zi, am crezut ca iar il "invinovatiti" pe arbitru pentru victoria noastra :D

PS. Toate fazele interesante ale meciului le puteti gasi aici (http://www.fcbarca.com/index.php?goto=komentarze&news=11697)

Nixx
23rd January 2006, 00:14
Una peste alta, Giuly a fost tot meciul in centrul atentiei. Messi nu-si creza atatea ocazii pe parcursul unui meci. Mihai, tu asculti cumva comentatorii de la TvSport? Mie-mi vine sa inchid sonorul cand aud cu cata rautate comenteaza meciurile Barcelonei. Trebuia numaidecat sa spuna si ca suntem avantajati de arbitri si de penalty-ul usor acordat din meciul trecut.:no: Catalane, cred ca trebuie facut un thread dedicat comentatorilor de la TvSport.

Catalanul
23rd January 2006, 00:34
Catalane, cred ca trebuie facut un thread dedicat comentatorilor de la TvSport.
Poti sa faci si tu unul daca chiar vreti sa discutati asupra "perlelor" spuse de cei de la tvsport :D eu nu vad meciurile Barçei pe acest canal asa ca nu pot sa-mi dau cu parerea... desi stiu ca sunt cam depasiti de situatie de pe vremea cand eram si eu in RO :rolleyes:

Pentru cei care inteleg spaniola, le recomand ca atunci cand se uita la un meci al Barçei sa asculte Cadena Ser :) eu asa fac meci de meci, nu suport comentariul de la TV :D

www.cadenaser.com/player_radio.html

N0_NaM3
23rd January 2006, 03:12
Mda...eu la unele meciuri ma uitam cu sonorul oprit k nu mai puteam sa sufar ce ziceau aia...nishte loseri

Catalanul
23rd January 2006, 16:03
Statisticile meciului de ieri, Alaves a avut doar o ocazie de gol, Barça o multime, ca deobicei :D

http://www.elmundodeportivo.com/mundo-img/20060123a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060123_YBA01M1.EPS.j pg

Mai jos aveti si un link cu primul gol al lui Eto'o in meciul pe care Camerun l-a castigat cu 3-1 in fata Angolei.

GOL ETO'O (http://213.251.163.92/1ffed6fd813ff9b232ae4badcf283b33/other/Etoo_1_0.zip) :ok: Superb transformata lovitura libera :)

SixeR
23rd January 2006, 20:28
Din tot meciul de ieri, cel mai mult mi-a placut faza aceea a lui Giuly cand nici nu stii macar ce a facut cu mingea..preluare fantastica si sut..pe langa poarta :D

Catalanul
24th January 2006, 15:04
Potrivit cotidianului catalan SPORT, Henry a ajuns la un acord verbal cu Barcelona si va veni la echipa in iulie, dupa mondialul din Germania. :)

http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=274793&idseccio_PK=803&h=

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/SPORT-HENRY.jpg

SixeR
24th January 2006, 15:09
Credeti ca va da randament Henry la Barca? :D

alejandro
24th January 2006, 15:16
De ce sa nu dea?Mai intai sa vina,pe urma vedem ce face si ce nu...eu sper totusi sa dea randament,asta daca ajunge la noi:P

Catalanul
24th January 2006, 15:16
Avandu-i pe Ronaldinho, Deco si Xavi in spate, n-are cum sa nu dea randament :D
Dar sa nu ne precipitam, pana in iulie mai e ceva timp... in care se pot intampla destule :rolleyes: insa cert este ca Henry nu mai vrea sa continue la Arsenal, iar pentru el, cea mai buna optiune ar fi Barça.

N0_NaM3
24th January 2006, 17:57
Sport: "Henry, 90% la Barca"




Dap...este tehnic,are viteza shi multe alte calitati pentru a juca shi ptr a da randament la Barça...

blue_lion121
24th January 2006, 21:00
Barcelona e cea mai tare echipa din lume anul asta :yeah: ronaldinho il magico eto'o deco xavi si puyol sunt stalpii echipei ...eu zic ca n-o sa aiba adversar in primera division si in cl o sa treaca fara probleme de chelsea/hello

SixeR
24th January 2006, 23:55
Fara probleme? Cat zici ca o sa le dam? Un 4-1 la Londra si un 5-0 pe Camp Nou? :rolleyes:

Catalanul
24th January 2006, 23:59
Pe mine nu m-ar deranja daca s-ar reedita dubla de acum vreo 4-5 ani :D 2-2 pe Stanford Bridge si 5-1 acasa, pe Camp Nou :rolleyes: :evil: :P

Dar sa revenim cu picioarele pe pamant... va fi greu, dar nu imposibil :)

Nixx
25th January 2006, 00:45
De fapt, a fost 3-1 pe Stamford Bridge, si acasa, kiar daca a fost 5-1, am avut destule emotii pentru ca in timpul regulamentar a fost 3-1, Barcelona egaland scorul la general destul de tarziu (prin min 80). Asa ca varianta lui SixeR e mult mai usoara pt noi :D

SixeR
25th January 2006, 14:43
Personal, imi doresc din tot sufletul si cred ca o sa ne calificam, dar cu siguranta nu o sa fie o calificare(in caz ca va fi...)usoara.
Ca tot suntem la capitolul amintiri, de la meciurile acelea tin eu cu Barca. Ce m-am suparat cand a ratat Rivaldo penalty si ce m-am bucurat cand ne-am calificat!
Tin minte ca mi-a zis un coleg "Lasa ca ii prinde pe teren mare(Nou Camp) si ii bate" si uite ca asa a fost :D

Catalanul
25th January 2006, 15:39
Puyol :o: si Giuly nu au fost convocati pentru meciul de maine, din cupa, cu Zaragoza. Rijkaard a vorbit cu capitanul nostru si i-a explicat de ce nu l-a convocat... are nevoie de odihna pentru ca urmeaza o luna de foc pentru Barça.

Portari: Valdés y Jorquera
Fundasi: Belletti, Oleguer, Márquez, Gio, Sylvinho
Mijlocasi: Iniesta, Edmílson, Van Bommel, Gabri
Atacanti: Messi, Larsson, Ronaldinho, Ezquerro, Maxi

alejandro
25th January 2006, 15:57
Mde...sa vedem acum ce putem fara Puyol:rolleyes:

Catalanul
25th January 2006, 21:29
Eto'o a marcat din nou in Cupa Africii, de aceasta data impotriva lui Togo (o alta echipa care se afla la Mondial :rolleyes: )
Si ce gol a marcat :shock:

SixeR
25th January 2006, 21:52
Newsflash(pt mine:D):Conducerea Barcei intentioneaza sa il achizitioneze pe jucatorul lui Chelsea, Arjen Robben.

Catalanul
25th January 2006, 21:55
Sper sa nu vina, in ultima vreme nu a facut mai nimic, si in plus, pe postul pe care joaca el il avem pe tanarul si talentatul Messi ;) :)
Il prefer pe Henry, chiar daca Robben este mai tanar...

Hai ca v-am lasat, ma duc pe Mestalla :D :P

SixeR
25th January 2006, 22:20
La ce meci te duci?

Sasuke Uchiha
25th January 2006, 22:32
probabil la valencia vs depor
robben e unu dintre cei mai buni tineri jucatori si nu cred ca va pleca de la chelsea

100%rapidist
25th January 2006, 22:54
in momentul respectiv Barcelona este cea mai titrata echipa din lume si anul asta se va razbuna pe cei de la chesea dupa ce acestia iau scos din Champions League necinstit,cu ajutorul arbitrilor!!!

SixeR
26th January 2006, 00:30
@ValiEnte asa vazui la televizor insa si eu cred ca nu o sa plece de la Chelsea

Catalanul
26th January 2006, 00:46
La ce meci te duci?
la valencia - depor (asa cum a zis ValiEnte)... insa mai bine ramaneam acasa, meciul s-a suspendat datorita unui "handi" care a aruncat o moneda din tribuna si i-a spart capul arbitrului asistent :headbang:

SixeR
26th January 2006, 13:46
Aiurea...E departe Valencia de Barcelona?

mircea4u2
26th January 2006, 22:33
3-0 in minutul 30...chiar asa de prost jucam?

Sasuke Uchiha
26th January 2006, 22:48
3-1
gol larson

Catalanul
26th January 2006, 22:50
in primele 20 de minute Barça a jucat bine, chiar foarte bine as spune eu... insa au urmat 10 minute ale Zaragozei in care a marcat 3 goluri... primul din offside, al 2-lea in urma unei gafe a lui Jorquera iar al 3-lea n-are rost sa mai vb.... se vede ca nu este Puyol in aparare sa faca ordine :mda:

3-1 la pauza, sper sa mai marca un gol ca sa nu suferim in retur... pacat de sirul de victorii, se pare ca azi se va sfarsi :rolleyes:

Al Dracu
26th January 2006, 22:54
Catalane, astia dau Zaragoza-Barcelona sau Juve-Fiorentina in reluare? :D Ce de asemanari! Cred ca se termina 4-1! :P

Catalanul
26th January 2006, 23:00
eu merg pe mana unui 3-2... chiar 3-3 :rolleyes: ne-a picat bine pauza (pacat ca nu a putut cere Rijkaard un time-out dupa ce Zaragoza a marcat pentru a 3-a oara :D)... ii pune la locu` lor olandezul si vor incerca sa reduca diferenta pe tabela de marcaj... pentru a avea un meci mai ushor in retur :rolleyes:

Catalanul
26th January 2006, 23:22
3-2, a marcat Ronaldinho :yeah: din penalty http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/4.gif

Al Dracu
26th January 2006, 23:23
Si la voi cind nu merge joculetzul sar penaltyurile de ici de colo? :D

Catalanul
26th January 2006, 23:24
mey al :drak:-ule, e fragil Messi asta :D asa ca se intelege de ce arbitrul a fluierat penalty :P

Nixx
26th January 2006, 23:51
Al :drak: , mai tare seamana cu Juve-Roma de azi..:D

Catalanul
26th January 2006, 23:55
4-2 scor final, a marcat zaragoza in minutul 93 din penalty :( asta e, trebuie sa marcam neaparat pe camp nou cel putin 2 goluri

Barça a pierdut din nou... nu mai fusese invinsa din 23 septembrie!

Al Dracu
26th January 2006, 23:58
Al :drak: , mai tare seamana cu Juve-Roma de azi..:D
Nixx, noi in retur jucam cu 4 arbitri daca vrea muschii nostri! :D

Nixx
27th January 2006, 00:00
Aveam eu o presimtire in legatura cu meciul asta. :mda: Prea ne creaza probleme Zargoza in ultimul timp. Milito asta parca are ceva cu noi. :ciocan: In fine, bine ca s-a terminat seria de victorii in Cupa pt ca mai avem si returul. Risca sa devina stresanta chestia asta cu doborarea recordurilor..


Nixx, noi in retur jucam cu 4 arbitri daca vrea muschii nostri! :D
Si ziceai ceva de penalty-urile nostre :D.

DEPOR4EVER
27th January 2006, 00:27
Asta e! trebuia sa piarda si Barca undeva,nu era prea monoton
sa tot castige! In retur se poate remonta ,dar fara Eto'o cam greu!
Bine ca joaca bine merci la Cupa Africii!
Nu stiu daca urmariti,niste caricaturi de meciuri,ratari cu poarta goala,lufturi,
cazaturi neprovocate!!!!!,etc.
Meci mai prost decat Togo-Congo n-am vazut in viata mea!

Lucky_OLD_G's
27th January 2006, 14:26
Ba Da Depor................angola-congo:))))..

SixeR
27th January 2006, 15:36
Haideti mah ca nu e nimic ca am pierdut. Fiti convinsi ca o sa trecem de Zaragoza si o sa jucam cu Real Madrid si o sa ii batem :D

Catalanul
27th January 2006, 15:48
Nici nu vreau sa ma gandesc ca nu ne vom califica in semifinale... miercuri, echipa va trebui sa dea totul pe teren pentru a se intalni cu Real Madrid in penultima faza a competitie :)

Later edit: Zaragoza a marcat 2 goluri din off-side :D iar noua ni s-a fluierat penalty ushor insa arbitrul nu a acordat unul si mai clar asupra lui Larsson.

1-0
http://img96.imageshack.us/img96/7662/zaragoza1offside7xi.jpg

3-0
http://img97.imageshack.us/img97/3509/zaragoza2offside6ex.jpg

Nixx
27th January 2006, 21:31
Catalane, stii cumva de unde putem lua golurile?

Catalanul
27th January 2006, 21:52
1-0 (http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=other&file=Zaragoza1_0.zip)
2-0 (http://s7.yousendit.com/d.aspx?id=3L5F5B075W5UX2SY0UVWGWX9QM)
3-0 (http://s12.yousendit.com/d.aspx?id=055IQ7ZRDJOH50LNGWHZEAVLQEhttp://s12.yousendit.com/d.aspx?id=055IQ7ZRDJOH50LNGWHZEAVLQE)
3-1 (http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=other&file=LarssonZaragoza.zip)
3-2 (http://www.theupload.com/viewfile.php?id=00013123)
4-2 (http://www.theupload.com/viewfile.php?id=00013125)

REZUMAT (http://s35.yousendit.com/d.aspx?id=1DKZ7E455GWKJ0194ZGBGT8LHS)

N0_NaM3
28th January 2006, 03:32
wooooow...ce offsaid`uri...manarie curata..cu siguranta tin toti arbitrii cu noi..:(

Catalanul
28th January 2006, 13:15
Fiti atent ce program ne asteapta in luna februarie, daca vom trece miercuri, in cupa, de Zaragoza :shock:

http://www.elmundodeportivo.com/mundo-img/20060128a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060128_YBA01M1.EPS.j pg

In decursul a 2 saptamani vom intalni de doua ori pe Real si o data pe Chelsea :D

SixeR
28th January 2006, 15:58
Inseamna ca o sa o tinem numai in petreceri :D

Catalanul
28th January 2006, 21:42
Am uitat de intalnirea cu Valencia, in campionat :happy. Deci, programul nostru ar arata cam asa (daca trecem de Zaragoza in Cupa :))

January 29: RCD Mallorca vs FC Barcelona (Liga)
February 1: FC Barcelona vs Real Zaragoza (Copa)
February 5: FC Barcelona vs Atlético Madrid (La Liga)
February 8: FC Barcelona vs Real Madrid CF (Copa)
February 12: Valencia CF vs FC Barcelona (La Liga)
February 15: Real Madrid CF vs FC Barcelona (Copa)
February 19: FC Barcelona vs Real Betis (La Liga)
February 22: Chelsea FC vs FC Barcelona (UCL)
February 26: Real Zaragoza vs FC Barcelona (La Liga)
March 5: FC Barcelona vs RC Deportivo (La Liga)
March 7: FC Barcelona vs Chelsea FC (UCL)

Catalanul
29th January 2006, 14:36
Echipe probabile pentru meciul de azi:

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/Mallorca-Barca.jpg

Pronosticul meu, 2-0 pentru catalani, marcheaza Deco si Larsson

SixeR
29th January 2006, 20:36
Lua Ronaldinho galben si o sa lipseasca etapa viitoare. :headbang:

Catalanul
29th January 2006, 20:53
daca faultul ala era de galben...

Pacat, nu va juca miercuri in cupa, cu Zaragoza :rolleyes:

1-0 la pauza, a marcat Giuly in urma unei pase senzationale a lui Deco :)

Catalanul
29th January 2006, 21:56
3-0 scor final, a mai marcat Messi o dubla (primul gol la doar 2 minute dupa ce a intrat :D) Incredibil acest Messi, si-a aratat inca o data calitatea la golul sau cu numarul 2 din aceasta seara :ok:
A 14 victorie consecutiva in campionat, inca una si egalam recordul realului :P

Edmilson a luat si el gablen, deci va lipsi miercuri in cupa :( Fara Ronaldinho, Eto'o, Edmilson, Xavi si Motta mi-e greu sa cred ca vom reusi sa ne calificam in semifinale :( insa, ramane de vazut ce se va intampla, poate va reusi Deco & Co sa marcheze cel putin 2 goluri :)

PS. Eto'o a inscris din nou in cupa africii :D al 5-lea sau gol :)

100%rapidist
29th January 2006, 21:59
Eu nu inteleg de ce se agita unii!!!Barcelona sigur va castiga campinatul si va depasi cu mult recordul realului!!!

SixeR
29th January 2006, 22:25
A zis comentatorul ca din vara e probabil ca Deco sa paraseasca pe Barcelona deoarece nu se prea inghite cu antrenorul Rykaard.

Catalanul
29th January 2006, 22:29
aberatii à la tvsport :happy Dupa mine, azi jucatorul meciului a fost Deco :) a fost cel care a muncit cel mai mult la mijlocul terenului si a pasat la primul gol al Barçei.

PS. Messi a marcat 4 goluri in ultimele 3 meciuri din campionat :cool: vad ca a inceput sa aibe si simtul golului :D

Nixx
29th January 2006, 22:36
Iar tampitii atia de la TvSport... De unde :drak: stie el ca Rijkaard nu-l inghite pe Deco. Cred ca a vb el personal cu dansul ca nu cred ca Rijkaard face asha declaratii in presa.:rosu: Comentatorul de la Celta-real e cel mai mare fan real. Cata admiratie pt ratatul de Robinho:sleep:

100%rapidist
29th January 2006, 22:39
nu stiu Tvsport de unde ia chestile astea !!!Le viseaza sau ce?? eu deja nu prea cred ce vad la Tv sport!!!

Catalanul
29th January 2006, 22:51
tocmai am aflat ca Edmilson si Ronaldinho nu vor juca saptamana viitoare cu Atletico Madrid, in campionat, insa vor fi prezenti la meciul pe care Barça il va juca in Cupa cu Zaragoza. Si asta deoarece au acumulat 5 cartonase galbene (si nu unul rosu, cum a patit Deco).

Deci, sansele pentru a fi prezenti in semifinalele cupei cresc :)

N0_NaM3
29th January 2006, 23:01
Daa, mananca prea mult kk..asha e..incredibil Messi asta..rateaza cu poarta goala...ca pe urma sa marcheze dintr`o pozitie mai grea...:D

Triphat
29th January 2006, 23:08
Frumos meci.. mi-a placut in mod special de Messi. Un imens talent.. Van Bommel parca joaca din ce in ce mai rau de la meci la meci... iar Deco, e maestrul simularilor.. 7 am numarat azi.:no:

SixeR
29th January 2006, 23:12
Saptamana viitoare impotriva celor de la Atletico Madrid vom juca fara 2 dintre cei mai buni jucatori ai nostrii:Ronaldinho si Eto'o. Sunt curios cum o sa ne descurcam avand in vedere ca Atl. Madrid este singura echipa care ne-a batut in acest sezon de Liga si ultima echipa care ne-a batut pe Camp Nou tot in Liga.
Va fi un meci pe cinste!

Catalanul
29th January 2006, 23:14
Ai tu ce ai cu Deco, e adevarat ca in unele momente exagereaza, dar azi eu nu am observat nimic neobisnuit la el :D

Golurile

0-1 Giuly (http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/mallorca/giulygol.avi)

0-2 Messi (http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/mallorca/messigol.avi)

0-3 Messi (http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/mallorca/messigol2.avi)

SixeR
29th January 2006, 23:23
Catalane, nu pot sa nu remarc semnatura ta. Vezi ca se scrie "McDonald's" :D

Sasuke Uchiha
30th January 2006, 02:10
kezman este si el suspendat pt meciul cu barça

Catalanul
30th January 2006, 15:52
Meci confortabil cel de ieri, Mallorca nu a avut nici o ocazie de gol :happy :D

http://www.elmundodeportivo.com/mundo-img/20060130a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060130_YBA01M1.EPS.j pg

Catalanul
30th January 2006, 20:58
Gabri e foarte aproape de a semna un contract cu formatia engleza, West Ham.

http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=276496&idseccio_PK=803&h=

N0_NaM3
30th January 2006, 23:59
Duca`se...shi`asha nu avem mare nevoie de el....

Catalanul
31st January 2006, 15:33
Gabri s-a razgandit, ramane la Barça pana la vara (cand ii expira contractul). Pacat, am fi putut scoate ceva bani pe el... asa insa va pleca gratis de la noi, deoarece nu cred ca va ajunge la un nou acord cu clubul catalan.

http://www.elmundodeportivo.com/20060131/NOTICIA211528541.html

Madrid4EVER
31st January 2006, 16:08
Oricum,nu cred ca lua Barca` prea mult pe el!

Nixx
31st January 2006, 16:49
Nu mai stiu unde am citit, da cred ca Gabri a cerut ca sa-i fie reziliat contractul si clubul a fost de acord, asa ca oricum nu luam nimic pe el.

EDIT: Manchester il vrea din vara pe Deco.

Catalanul
1st February 2006, 15:07
Echipe probabile in aceasta seara. Barça va introduce pe teren tot ce are mai bun si mai proaspat.http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/4.gif

http://www.elmundodeportivo.com/mundo-img/20060201a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060201_YBA03M1.EPS.j pg

SixeR
1st February 2006, 16:11
E clar..o sa ne calificam :D

Paul
1st February 2006, 16:40
Saptamana viitoare impotriva celor de la Atletico Madrid vom juca fara 2 dintre cei mai buni jucatori ai nostrii:Ronaldinho si Eto'o. Sunt curios cum o sa ne descurcam avand in vedere ca Atl. Madrid este singura echipa care ne-a batut in acest sezon de Liga si ultima echipa care ne-a batut pe Camp Nou tot in Liga.
Va fi un meci pe cinste!

reformuleaza

Sambata nu vor juca cei mai buni 2 jucatori : Ronaldinho si Eto`o

De asemenea lipsesc alti 2 dintre cei mai buni jucatori : Xavi si Edmilson ...

Cred ca Atletico are o sansa buna ...

interfan
1st February 2006, 19:19
Si eu sunt de parerea ca Atletico poate pleca chiar cu toate cele 3 puncte! Oricum Barca a cam imbatranit. Dar nu se stie niciodata...

Nixx
1st February 2006, 19:39
interfan, acum Atletico e favorita?

Catalanul
1st February 2006, 23:46
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL MESIIII! :yeah: dupa ce Ronaldinho a fost eliminat, injust in urma unui fault la mijlocul terenului :rosu:

revin cu detalii la pauza

Meci extraordinar, la cum jucam ar trebui sa castigam chiar daca Ronaldinho a fost eliminat. Deco joaca fenomenal, daca ati fi vazut ce pasa a dat la gol si ce driblinguri face :shock: Barça face un pressing ucigator la mijlocul terenului, insa cu taote astea Zaragoza a a avut 2 ocazii mari de gol, dar interventiile lui Jorquera au fost providentiala (gen Casillas :D).

100%rapidist
1st February 2006, 23:58
noroc ca nu numa ronaldinho stie sa deie gol

Mihai
2nd February 2006, 00:36
GOOOOL Zargoza :drak:

Imi permit sa pun o discutie de pe YM purtata la pauza cu userul intitulat Catalanul :drak:, sper sa nu se supere:

Catalanul (2/1/2006 11:53:46 PM): deci ce bine joaca
Catalanul (2/1/2006 11:53:51 PM): si ce pasa a pus deco la gol
Catalanul (2/1/2006 11:53:56 PM): adik nah, pasa la giuly
Catalanul (2/1/2006 11:54:00 PM): si el a centrat la messi care a dat gol cu capu
Catalanul (2/1/2006 11:54:10 PM): si asta dupa ce a fost eliminat ronnie
Mihai (2/1/2006 11:54:16 PM): lasa ca va dau ei unu
Mihai (2/1/2006 11:54:21 PM): in minutu 63
Catalanul (2/1/2006 11:54:37 PM): cand o sa fie 3-0 cel putin, nu ?
Mihai (2/1/2006 11:54:47 PM): cand o sa fie 1-1

si mai incolo:

Catalanul (2/2/2006 12:03:02 AM): hai k incepe showul
Mihai (2/2/2006 12:03:05 AM): k
Mihai (2/2/2006 12:03:08 AM): vb dupa
Catalanul (2/2/2006 12:03:08 AM): vb la final daca mai esti
Mihai (2/2/2006 12:03:11 AM): in caz ca nu ma culc
Catalanul (2/2/2006 12:03:13 AM): FORÇA BARÇA
Mihai (2/2/2006 12:03:15 AM): :P
Catalanul (2/2/2006 12:03:18 AM): juve out
Mihai (2/2/2006 12:03:23 AM): tine minte
Mihai (2/2/2006 12:03:26 AM): min 63
Mihai (2/2/2006 12:03:26 AM): :D
Catalanul (2/2/2006 12:03:37 AM): ok
Catalanul (2/2/2006 12:03:37 AM): ciao
Mihai (2/2/2006 12:04:35 AM): ciao

Golul a fost in minutul 66 dar dehh o eroare de 3 minute ne a chiar asa de mare.
Mai sunt 10 min si scorul este tot 1-1:drak:

Nixx
2nd February 2006, 00:38
Cred ca a umblat Perez pe la arbitru, ca se temea de inca 2 umilinte cu Barcelona...

Al Dracu
2nd February 2006, 00:47
Sa punem de un amical Barça-Juve in data in care ar fi trebuit jucate semifinalele? :D

Mihai
2nd February 2006, 00:49
Nixx nu stiu de unde ai scos-o cu arbitrii:D si mai ales cu Perez.
Las ca vine catalanu si ne spune daca a fost furata barca:drak:
:drak:-ule sa-ti aduc aminte ce gol a dat Trezeguet in minutul 118 :( Sunt asa bucuros de juve:drak: )

Al Dracu
2nd February 2006, 00:52
Eu n-as spune ca-s bucuros dar privind calendarul pot sa spun "multumit"! Nu stiu cita valoare are cupa aia in Spania dar in Italia e buna pentru experimentat tactici pe juniori! :D

Catalane, hai vere cu cronica! V-au furat barca? Da-i dreacu! Nu ajung departe daca nu v-au luat si ramele! :P

Mihai
2nd February 2006, 00:56
Scor final: 2-1 :drak: a dat si Larsson gol:) - min 90.
Ramele erau la dintzos:)
Cu mare bucurie in glas va prezint semifinalele:drak:
Real - Zaragoza
Espanyol - Depor

:cya: Barca :cya:
:cya: Barca :cya:

Al Dracu
2nd February 2006, 00:59
Bravo Barça! Victorie! :P
Din evolutia evenimentelor sa inteleg ca Real tinde sa devina o Inter a Spaniei: cite o cupa de mina a cincea pe ici pe colo sa nu se plictiseasca fanii! :D

Catalanul
2nd February 2006, 00:59
Dorinta arbitrului a fost indeplinita, Zaragoza merge mai departe :)

Intr-un fel e bine, ca avem un program mai relaxat si ne putem concentra in campionat si mai ales in CL

Intr-alt fel e najpa, ca aveam chef sa-i umilim din nou pe "galactici" :(

Mihai
2nd February 2006, 01:01
Auzi :drak:-ule :P ai venit aici sa va plangeti de mila unu pe umaru altuia catalanu si juventinu.
Cat despre umilit lasa ca vedem noi pe Camp nou:)

Al Dracu
2nd February 2006, 01:07
:happy Catalane! Da-te mai aproape sa-ti sterg lacrimile! :D

Nixx
2nd February 2006, 01:09
Aoleu, Mihai, ati pierdut toata frica din voi ca ati ajuns in semifinale? O sa vedem ce-o sa se intample pe Camp Nou... Intr-adevar, parca pare alt februarie fara Cupa. Este mai mult timp liber pt a pregati ceea ce cu adevarat conteaza, meciul cu Chelsea...

Catalanul
2nd February 2006, 01:09
@Dracule, las' ca mi le stergi in finala CL... de fericire :evil: :D

Meci senzational facut de Messi si Deco, am sa fac rost de un torrent cu meciul pentru ca merita vazut, cel putin pana cand a marcat Zaragoza acel gol norocos dar in acelasi timp frumos :(

SixeR
2nd February 2006, 01:11
Cam aiurea...Oricum, nu e echipa care sa castige tot :D

Sasuke Uchiha
2nd February 2006, 01:12
barça o sa fie la fel ca sezonu trecut, eliminata din cupa , apoi din CL , si o sa ramana doar cu campionatu :D

Catalanul
2nd February 2006, 01:14
pai daca o tin arbitrii tot asa sa stii ca s-ar putea sa ai dreptate :) bine macar ca italianul colina s-a retras http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/18.gif

PS. hai ca ne-a rezolvat arbitrul de azi, Ronaldinho nu va juca nici cu Valencia :mda:

CiRiC
2nd February 2006, 01:53
...am sa fac rost de un torrent cu meciul pentru ca merita vazut, cel putin pana cand a marcat Zaragoza acel gol norocos dar in acelasi timp frumos :(
^
aici (http://www.bigsoccer.com/forum/showthread.php?t=292008&page=2) la sigur vei gasi ceva :)

100%rapidist
2nd February 2006, 07:23
Pacat pentru Ronaldinho nu a faultat chiar atat de dur!!!Nici nu il vad in stare!!!

Nixx
2nd February 2006, 09:11
Cam ciudat ca a fost eliminat tocmai Ronaldinho, cartonas rosu direct, tocmai cand aveam mare nevoie de el, atunci cand aveam posibilitatea sa mai jucam de 2 ori cu real... Arbitrul ar fi trebuit sa aiba motive extrem de intemeiate sa-l elimine in asa meci pe Camp Nou... Foarte ciudat...:mda: Catalane, un rezumat, ceva...? Mersi...:D

SixeR
2nd February 2006, 09:13
Mi-e frica sa nu intre Barca pe un drum descendent..Au multe absente, nu stiu cum o sa faca fatza. Sa speram ca o sa trecem si peste asta!:D

CiRiC
2nd February 2006, 11:49
da, imi pare rau de Ronni, nu a fost de rosu... iesea aproape plingind de pe teren.

Catalanul
2nd February 2006, 13:39
Rosu - Ronaldinho
http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/zaragoza/ronnikartka.avi

Gol Messi
http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/zaragoza/messigol.avi

Gol Oscar
http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/zaragoza/oscargol.avi

Gol Larsson
http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/zaragoza/larssongol.avi

Arbitraj penibil, am sa mai caut si un rezumat al meciului.

PS: Ghiciti cine a arbitrat meciul :D Rodríguez Santiago, acelasi arbitru care i-a anulat un gol perfect valabil Dinamo-ului in Cupa Uefa in meciul cu Marseille. Motivul, il stim cu totii :rolleyes:

mircea4u2
2nd February 2006, 13:54
e mai bine asa. sa fim la parametrii maximi in meciu cu chelsea.
cupa spaniei e pt cei mici . campionatu si CL pentru cei mari!

Thanya
2nd February 2006, 14:07
Catalane ai grija sa nu-l regreti pe Colina.
Dap mircea...exact cum am zis eu :Cupa Spaniei este pt. echipe ca Zaragoza.....dar in situatii extreme este ca painea calda si pt. cele mari :D!!Oricum era de asteptat ca Barcelona sa fie eliminata pt. ca avea de recuperat 3 goluri (sau 2..am uitat :P)....asha ca nu inteleg de ce atata agitatie!!:D

mircea4u2
2nd February 2006, 14:11
e clar ca real madrid , zaragoza si celelalte au obiectiv principal cupa spaniei.
pentru barca era al 3-lea obiectiv.eu nu sunt suparat.totusi am iesit cu capul sus.

Madrid4EVER
2nd February 2006, 14:39
Nu stiu ce va faceti catalanilor cu asa absente importante :D

Thanya
2nd February 2006, 14:46
Dar voi le vreti pe toate.....las` ca o sa va ramana in gat si sa vedeti ce rau o sa fie!!Saraci`...daca ei n-au mai avut...(ca m-am enervat deja :)) )

alejandro
2nd February 2006, 14:54
de ce te-ai enervat?:(
tre' sa te bucuri,avem deja un obiectiv ratat:headbang:
las' ca te scoate ionutz la o bere si-ti trece (azi cica el face cinste:P)

Catalanul
2nd February 2006, 14:54
Nu stiu ce va faceti catalanilor cu asa absente importante :Dieri am jucat excelent fara Ronaldinho si Eto'o pe teren. Deco si Messi au fost lideri echipei :) asa ca eu nu imi fac probleme, vom castiga urmatoarele meciuri chiar daca vor lipsi Eto'o si Ronaldinho.

PS. in meciul de ieri, se aratasera 4 minute de prelungire de la margine, arbitrul a fluierat sfarsitul meciului in cand ceasul arata 93m 28s... avand in vedere ca Barça a marcat un gol in prelungiri cred ca normal era sa se prelungeasca meciul cu cel putin 30 de secunde... Insa arbitrul a fluierat finalul meciului in ciuda faptului ca mingea era la catalani si trebuiau sa se mai dispute 32 de secunde (cel putin) :rolleyes:

eu vroiam sa ne calificam mai departe, ca sa-i ardem din nou pe "galactici" :(

realmadrid.com
2nd February 2006, 14:57
Catalane, de ce a fost eliminat Ronaldinho...a intrat asa de tare :D ?

Catalanul
2nd February 2006, 14:59
Vezi aici (http://www.baqu.neostrada.pl/WWW.FCBARCA.COM/zaragoza/ronnikartka.avi)... nu merita cartonasul rosu deloc, a fost un simplu fault tactic la mijlocul terenului :mda:

Acesta este primul caronas rosu direct pe care l-a primit Ronaldinho la Barça. Mai are doar unul in cont, insa atunci au fost 2 galbene intr-un meci.

realmadrid.com
2nd February 2006, 15:04
Nu prea pot sa vad...ca n-am codecuri :D...oricum ma bucur pt :rosu: asta :D

Mihai
2nd February 2006, 15:05
Catalane mie imi merg destul de prost alea asa ca imi permit sa le pun pe un site din romania:)

Rosu la marmota:
http://aicon.ro/fia/ronnikartka.avi

Golul lui Oscar... superb:D
http://aicon.ro/fia/oscargol.avi

Catalanul
2nd February 2006, 15:06
n-ai codecuri ? sa nu-mi zici ca scrii de la scoala :D

las' ca-l vezi diseara, cand ajungi acasa :P

Cred si eu ca te bucuri... va lipsi in urmatoarele 2 etape, cu Atl. Madrid si la Valencia... in caz ca merg la meci s-ar putea sa nu-l vad :(

@Mihai, mie imi merge foarte bine acel site, iar downloadu` e mai mare decat de pe site-ul romanesc, cel putin la mine :P

Mihai
2nd February 2006, 15:30
M-am uitat bine de tot la faza:)
1. arbitru era foarte aproape de faza, cam un metru sigur nu poti sa spui ca nu a vazut corect, era excelent plasat:)
2.dupa cum facea marmota cand a vazut rosu cred ca el considera ca e chiar nevinovat:) nu-l cred chiar asa actor pe ronnie
3. De unde vad eu... adica de sus de tot:) vad un fault DUR comis de la spate, cu talpa. Insa nu pot sa-mi dau seama daca l-a atins sau nu. Oricum intentie a fost mai mult de o gramada.
4. Mi se pare deplasat sa spui ca a fost un simplu fault tactic. Mie mi se pare foarte dur.
deci in concluzie:P marmota putea sa fie eliminata,dar putea sa ia si doar nu galben.

Nixx
2nd February 2006, 15:47
Dupa cum facea el, considera ca nu era corect cartonasul rosu... Sau pentru tine a fost atat de credibil ca ti s-a parut ca se considera nevinovat? Arbitrul a stiut foarte bine ce face...

Catalanul
2nd February 2006, 15:56
1. Arbitrul despre care vorbim este depasit de situatie, am spus mai sus ca nu este primul meci in care gresteste... adu-ti aminte de ultimul meci a lui Dinamo in Cupa Uefa.
2. Ronaldinho se astepta la un cartonas galben, insa arbitrul i l-a aratat pe cel rosu, deci mi se pare normal ca brazilianul sa fie "socat" de aceasta decizie
3. Ronnie a bagat corpul si cam atata, intentie a fost insa pentru a taia un atac al Zaragozei. Un fault tactic cum am mai spus, care merita maxim un cartonas galben.
4. Toata presa a considerat exagerata decizia arbitrului, inclusiv cea din Madrid, deci, declaratia ta e un pic cam deplasata :D

Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca in minutul 40, 3 fundasi ai Zaragozei aveau deja cartonas galben, iar dupa pauza au facut o multime de faulturi (33 in tot meciul)... nici unul nu l-a primit pe cel de-al 2-lea. Poncio a primit un cartonas in minutul 60 iar 3 minute pe tarziu l-a faultat pe Deco dur, de la spate, la marginea careului... arbitrul s-a facut ca nu vede infractiunea si a acordat doar lovitura libera...

http://up.c-ar.net/06/02/c3b9.gif

Mihai
2nd February 2006, 16:01
Beeey mie mi se pare dur - de galben:) sau chiar rosu:drak:
decizie exagerata:P... poate da, poate nu.Eu cred ca se poate proceda in ambele feluri cu :galben: sau :rosu:. Dar avand in vedere ca este ronnie si e un jucator fair-play in general eu i-as fi dat galben.

PS: ronnie a baga talpa, hai sa fim seriosi:)

Nixx
2nd February 2006, 16:37
Santiago Rodriguez a arbitrat meciul Espanyol - real madrid... Poate Perez l-a pus sa intoarca o datorie...

CiRiC
2nd February 2006, 16:53
@Nixx

Madrilenii vor avea de intors datoria in turul acesta nu? :evil:

Sasuke Uchiha
2nd February 2006, 17:24
barcelonisti nu stiu decat sa se planga...:rosu: mereu dau vina pe arbitru, ca a fost faul, ca a fost penalti ca a fost offside ca nu merita rosu bla bla bla...:rosu: :rosu:
nu cred ca au pierdut vreun meci fara sa dea vina pe arbitru :rosu:
ma bucur f mult ca ati fost eliminati, si o sa ma bucur si mai mult cand o sa va scoata chelsea fotbalu din cap... :rosu: :rosu:

Mihai
2nd February 2006, 17:29
Io o sa dansez pe mese:drak: si marmota o sa para fericit in poza de mai jos in compartie cu ce o sa fie atunci:)

realmadrid.com
2nd February 2006, 18:29
1. Arbitrul despre care vorbim este depasit de situatie, am spus mai sus ca nu este primul meci in care gresteste... adu-ti aminte de ultimul meci a lui Dinamo in Cupa Uefa.

Si ce legatura are ?
Adica, daca Urs Maier si-a batut joc de noi intentionat...inseamna ca este un arbitru prost :D ?
Noi cand am luat bataie...am mai si tacut...dar voi nu prea sunteti obisnuiti...si cautati scuze :ok:

cristi4steaua
2nd February 2006, 18:46
a cazut extraterestrul ronaldinho...a cazut si planeta barcelona dupa el...s-a demonstrat stiintific in meciul de aseara....barca e nimik fara ronaldinho

inter
2nd February 2006, 18:47
ce scenariu , in vara pleaca Eto, si vin Trezeguet si Henry ....
posibil , deja tatonari , Barca ofera 40 mil; lui juve :D:D

cristi4steaua
2nd February 2006, 18:55
vise frate cu henry si trezequet..... se stie ca amandoi in atac se inteleg precum cainele cu pisica...daca pleaca eto'o...e jale mare...o sa da-ti goluri cu mijlocasii...dabia...dabia

Catalanul
2nd February 2006, 21:49
a cazut extraterestrul ronaldinho...a cazut si planeta barcelona dupa el...s-a demonstrat stiintific in meciul de aseara....barca e nimik fara ronaldinho
:happy tu ce meci ai vazut mah ? :D nu uita ca am marcat golul si am beneficiat de cele mai mari ocazii de gol (bara Iniesta, ratare Giuly din careul mic sa.) cand Ronaldinho nu era pe teren. Asa ca iti propun 2 lucruri: ori te uiti la meci si iti dai cu parerea, ori nu te mai baga in seama degeaba :)

@inter, pe Trezeguet l-am vrut acu' 2 ani, parca ajunsesem la un acord cu el dar a cazut... bine pentru noi, avand in vedere ca am transferat un atacant mult mai bun si mai tanar decat el :)


Noi cand am luat bataie...am mai si tacut...dar voi nu prea sunteti obisnuiti...si cautati scuze
pai voi chiar trebuie sa taceti, pentru ca din cauza jocului (si uneori a arbitrului) ati luat bataie... noi insa in aceasta "dubla" am fost clar dezavantajati de arbitrii: Zaragoza a marcat 2 goluri din offside, iar ieri, stim bine cu totii ce s-a intamplat.

@Mihaie, tu sa dansezi pe mese cand Chelsea va egala recordul Interului de anu` trecut, nu vezi ca deja au 3 egaluri consecutive ? :happy :D

Sasuke Uchiha
2nd February 2006, 22:19
asae asae au fost f clar desavamntajati :D :D un penalti daruit...
f f desavantajati, saraci...:D

Catalanul
2nd February 2006, 22:22
Un penalty daruit, insa meritat, in prima repriza fusese unul clar la Larsson insa arbitrul nu l-a fluierat.

In schimb Zaragoza a marcat 2 goluri din offside, uite un hint (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=495219&postcount=3870) ca sa iti reimprospatez memoria :D

later edit: hai ca s-a ocupat gsp sa traduca un articol din El Mundo Deportivo:


Presa din capitala Cataluniei şi jucătorii Barcelonei au luat foc după partida de Camp Nou, cîştigată de gazde cu scorul de 2-1, dar în urma căreia formaţia antrenată de Frank Rijkaard a fost eliminată din sferturile de finală ale Cupei Spaniei (în tur a fost 4-2 pentru Real Zaragoza), acuzînd eliminarea uşoară a lui Ronaldinho, a doua în cei doi ani şi jumătate petrecuţi în Spania.

"Poate că Julian Rodríguez Santiago, un avocat născut la Valladolid în urmă cu 40 de ani, dorea să intre în istorie ca primul arbitru care l-a eliminat pe Ronaldinho în liga spaniolă. El a uitat însă că arbitrul Losanto Omar l-a eliminat pe Ronaldinho în sezonul 2003/2004 în etapa a 32-a, atunci cînd i-a arătat două cartonaşe galbene în meciul cu Valladolid cîştigat de FC Barcelona, cu scorul de 3-1. Brazilianul a calculat greşit pasul pentru a-i lua balonul lui Cani şi l-a călcat pe jucătorul de la Real Zaragoza. Însă, pentru acest gest merita doar un cartonaş galben", scrie El Mundo Deportivo.

Cotidianul spaniol notează că arbitrul a avut o prestaţie "suspicioasă", după ce nu i-a arătat al doilea cartonaş galben lui Ponzio, după un fault asupra lui Deco, şi după ce a fluierat finalul meciului cu 30 de secunde înainte de expirarea celor patru minute de prelungire.

Sasuke Uchiha
2nd February 2006, 22:35
la ce te puteai astepta de la un ziar 100% barcelonist ?! :D

Catalanul
2nd February 2006, 22:44
citeste AS si ai sa vezi ca vrea sa spuna acelasi lucru insa in stilul lor, mai "madridist" :)


El árbitro, protagonista

Con eso, el Zaragoza apaciguó a los culés, mal dirigidos por Edmílson (y no es la primera vez) y sin acierto en la suerte de los libres directos, que Rodríguez Santiago, el del silbato de Montjuïc ante el Madrid, pitó con reiteración. Ese tinte casero del arbitraje quedó rotundamente desmentido cuando echó por roja directa a Ronaldinho tras un pisotón que pareció merecedor de amarilla. Va a resultar que este colegiado es... del Espanyol.

Thanya
2nd February 2006, 23:02
Hai mei sa fim seriosi...cine-i da drumul lui Trezeguet sa plece de la Juventus?Iar Henry este simbolul Arsenalului.Nici pt. 40 de mil. nu-l lasa nimeni pe Trezeguet sa plece..fie la Barcelona sau la alt club :)

Nixx
3rd February 2006, 00:02
a cazut extraterestrul ronaldinho...a cazut si planeta barcelona dupa el...s-a demonstrat stiintific in meciul de aseara....barca e nimik fara ronaldinho
Stii cumva scorul? Ca am castigat in zece oameni dupa ce a fost eliminat Ronaldinho? Forumul Stelei e in alta parte... Nu posta aici doar ca se te afli in treaba...

SixeR
3rd February 2006, 01:51
Eu ma indoiesc ca o sa plece Eto'o, probabil decat daca va oferi Chelsea o suma exorbitanta. ZIceau unii useri ca de-abia astepata sa ne scoata Chelsea fotbalul din cap. Va intreb:chiar credeti ca "o sa ne scoata fotbalul din cap"?:rolleyes:

Later edit: M-am uitat si eu la eliminarea lui Ronaldinho si mi se pare injusta. Mai ca ii venea sa planga. Mi-a placut si reactia stadionului, care l-a aplaudat ca si cum si-ar fi facut debutul pe Nou Camp :D

Sasuke Uchiha
4th February 2006, 22:12
eto'o rateaza si drogba inscrie :D :D
1-0 pt chelsea :D :D

Catalanul
4th February 2006, 22:35
Intr-un fel e mai bine asa, o sa joace cu Valencia, unde avem mare nevoie de el avand in vedere ca Comisia de Apel nu i-a anulat cartonasul rosu lui Ronaldinho :jerk:

Incredibila seria de penalty-uri, este cea mai lunga la care am asistat :D eram sigur ca Eto'o va rata, nu prea le are cu loviturile de pedeapsa, mai ales in momente decisive.

realmadrid.com
4th February 2006, 22:40
Ce pot sa spun...imi pare rau pt Camerun :D

Catalanul
5th February 2006, 02:09
Iar acum intrebarea este: va juca Eto'o maine ? :D sau Rijkaard nu-l va "obliga" sa se intoarca la Barcelona desi Ronaldinho nu se va afla pe teren :rolleyes: ramane de vazut ce se va intampla :)

stefanm14
5th February 2006, 09:21
Interesant meci...Barcelona fara Eto'o si Ronaldinho....

@catalane, n-ai si tu mila de saracu' om, gata in teren cu el :D

Catalanul
5th February 2006, 15:36
Echipe probabile in aceasta seara:

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/Barca-AtlMadrid.jpg

Pronosticul meu, 2-0 pentru catalani, marcheaza Deco si Messi :ok:

Mihai
5th February 2006, 20:38
Catalane uite ca nu ti-a iesit:P
1-0 pt Atletico min 35, cine altul decat Tores:D

Leo_
5th February 2006, 21:33
2-1 Atletico :D:D:D si ce bafta la bara lui Petrov...cum de reuseste Atleti sa faca meciuri bune numai in compania Barcei, mi-e greu sa pricep :D VAmos rojiblancos!!

later edit: ohoooooooo, 3-1, Torres!! :D:D

Madrid4EVER
5th February 2006, 21:40
Reformulez : 3-1-DUBLA TORRES_si ce ocazii continua sa aiba atletico!_

Sasuke Uchiha
5th February 2006, 21:47
si barça nu reuseste sa egaleze recordu lu real madrid :D
ura !!!

BlueEnergy
5th February 2006, 21:52
Se vede ca lipseste de la Barca vedetele Ronaldihno si Eto!:ciocan:

Madrid4EVER
5th February 2006, 21:59
Deci Barca` nu e Barca` fara Marmota extraterestra.

Catalanul
5th February 2006, 22:05
si barça nu reuseste sa egaleze recordu lu real madrid :D
ura !!!
bah ma lasi ? recordul Barçei de victorii consecutive are un merit mult mai mare acum, nu compara tu fotbalul care se joaca in epoca noastra cu fotbalul care se practica pe vremea lui Di Estefano.

Un meci slab al Barçei, poate cel mai slab din acest sezon. S-a simtit lipsa lui Ronaldinho & Co (Eto'o, Edmilson, Belleti etc.).
Gabri a fost un dezastru pe banda dreapta, din cauza lui am primit cele 3 goluri :headbang: Mai bine pleca la West Ham :rolleyes: Pacat ca Messi s-a accidentat si nu a mai putut continua meciul... cu siguranta altul ar fi fost rezultatul final.
Torres, ca deobicei, nasul nostru care nu a uitat nici de aceasta data sa inscrie :D Iar Maxi, autorul celuilalt gol, cred ca a inscris dintr-o pozitie neregulamentara, cel putin mie mi s-a parut ca a fost offside, insa asta conteaza mai putin, cert este ca Barça nu ar fi meritat o eventuala victorie.

http://www.as.com/futbol/imagenes/capturas/2006/febrero/5/36.jpg

@shorty, sa stii ca nu e asa cum zici tu... de exemplu miercuri in cupa au jucat foarte bine si fara ronaldinho; azi insa nu au jucat cu aceeasi motivatie si asta s-a vazut in jocul pe care l-au practicat...

Nixx
5th February 2006, 22:08
ValiEnte, mandreste-te in continuare cu recordul de vreo 40 de ani al lui real.Cand o sa cashtige real in fotbalul modern 14 meciuri consecutive atunci mai vb.Ciocu mic ca mai aveti pana la noi. Tzaranii se pare ca au noroc. Gabri - mai bine pleca la West Ham. Deco penibil...Van Bommel se crede la PSV...Giuly degeaba a intrat ca nici nu l-am observat... Messi mai incerca ceva, dar nu am ideie care a fost motivul schimbarii... Valdes - cel mai bun portar din Primera:D Larsson face ce face si da gol, cred ca tebuie schimbat imediat dupa ce marcheaza ca dupa asta sigur nu mai da nici unul... Tusierii - la alt meci(bine pentru noi).Torres - cine :drak: se crede asta? Mai bine il cumparam sa stea pe banca ca numai probleme ne creaza...Comenatorii TvSport - :rosu: (madridisti toti:jerk: :no: )...MADRID - NU SPERA!!!DOAR O SEMIFINALA IN CUPA VEI AVEA!!!BEEP,BEEP,BEEP,BEEP,BEEP,BEEP,BEEP,BEEP,BEE P,BEEP,BEEP,BEEP,BEEP(astea sunt cenzurate)...

Mihai
5th February 2006, 22:12
Beeey catalane ne lasi cu pozitiile tale neregulamentare:P De 3 ori a fost dezavantajata Atletico de arbitru de linie! Deci mai usor cu offside-urile:drak:
In rest s-a vazut ce inseamna Barca fara marmota:) Si valoarea lu Torres!
Dar din pacate tot voi luati campionatul:(

Catalanul
5th February 2006, 22:15
Ai draq astia de la Atletico, cum se face ca in meciurile cu noi trag de zici ca joaca finala CL iar cu voi joaca de parca ar fi deja campioni si nu i-ar interesa rezultatul :D
Iar Torres, ne-a marcat noua vreo 5 goluri pana acum, voua niciunul :rolleyes: e clar cand joaca cu noi primeste o prima suplimentara de la Florentino :D :drak:

Nixx
5th February 2006, 22:17
Golul lui Maxi clar din offside, problema e ca nu are nici o importanta...:headbang: N-am meritat nici macar un egal.

Mihai
5th February 2006, 22:18
Chiar voiam sa fac asa o comparatie inainte de meci, despre diferentza de joc a lui Atletico din meciurile cu noi si alea cu voi. Insa dehh unii mai au si de invatzat:(. Nu cred ca primeste prima, e doar o simpla satisfactie ca v-o da meci de meci:happy

Nixx
5th February 2006, 22:19
Catalane, ce vrei sa faca Atletico daca acesta e meciul vietii pentru antrenorul lor?

Sasuke Uchiha
5th February 2006, 22:19
ce conteaza ce fotbal se juca atunci si ce se joaca acum, nu ati egalat recordul , asta conteaza :D

mircea4u2
5th February 2006, 22:22
eu zic ca edmilson ne-a lispit cel mai mult! deco incepe sa ma enerveze deja,e prea superficial...e nesimtit daca la 0-1 incearca calcaie! ce sa mai spun de giuly si ezquerro...barca cu cei 2 in echipa joaca in 9 oameni!mai bine il baga pe maxi,macar ala mai creaza ceva spatii.la valencia batem ca joaca eto'o pe pozitia lui ronaldinho(partea stanga) ;)

Mihai
5th February 2006, 22:22
Ce relaxati sunt catalanii! Daca nu aveau 10 in fatza noastra cred ca mureau acum :drak: Mdea sincer si eu as face la fel! Inca o infragere a voastra mai vreau pana la meciul direct cu voi! Si daca nu va batem in Camp nou, puteti sa va incoronati atunci dupa meci;)

Catalanul
5th February 2006, 22:24
las' ca avem timp in acest sezon sa-l doboram :drak: nu uita ca in tur, seria rezultatelor noastre pozitive a inceput de la o infrangere in fata Atleticului ;)

oricum, nu-mi fac griji, avantajul fata de urmaritoarele noastre este in continuare destul de mare, 9 respectiv 10 puncte fata de valencia si real madrid.

@Mihai, eu zic ca putem sa ne incoronam duminica, daca batem "aici" (adik la Valencia :D)

Nixx
5th February 2006, 22:24
Stii cate recorduri ale lui real avem noi de egalat???Insa asta nu conteaza, o sa tin cu Barca kiar daca real o sa cashtige 50 de meciuri consecutive in campionat...

BlueEnergy
5th February 2006, 22:29
Frumos spus Nixx!:) Nici cand a jucat Hagi la Real nu am tinut cu Real!:)

Nixx
5th February 2006, 22:30
Mi-ar fi rusine sa tin cu real daca nu as fi din Madrid...
Edit: Adica respect fanii care nu au rasarit in perioada Perez...:D

Mihai
5th February 2006, 22:36
Beeey ma lesi:) Eu stiu ca ma uit la Real de cand jucau Sanchis, Suker sau Mijatovic nu de foarte mult timp, insa de cand ma uit la fotbal am tinut cu Rapid si Real:D
Inteleg ce vrei sa zici, fanii astia de epoca Perez sunt la fel ca stelistii nostrii dupa perioada de glorie ceausista:happy