PDA

View Full Version : Etapa a treisprezecea: Pandurii Tg. Jiu - FC National



Bancaru
7th November 2005, 16:20
Teoretic avem o deplasare mai usoara. Adica nu e Timisoara, Steaua sau alta echipa. Este o echipa nou promovata. Asta nu inseamamna ca suntem deja invingatori. In mod normal de azi trebuia sa avem un nou antrenor. Insa e tot Necula. In aceste conditii sa dam si noi cu banul.

miril
7th November 2005, 16:35
Repet pronosticul: Gorj-Italia 0-1!

Bancaru
7th November 2005, 17:05
Mischie-Necula 0-1

be@
7th November 2005, 18:08
Poate Mischie-Ponta 0-1. :D

Platanu
7th November 2005, 18:34
Baronul Mischie-Cavalerul Radu de Cotroceni 0-1

Bancaru
7th November 2005, 20:50
Aia cu Mischie si Ponta e cea mai buna. Se stie ca e mare râcă intre astia. Nu se lasa Ponta pana nu il vede slab pe Mischie.
Greu meci. Pe bune.

miril
7th November 2005, 20:55
b-a 0-1!

Bancaru
9th November 2005, 16:00
Daca a venit Bergodi intr-adevar, sper sa facem un meci bun. Sunt tare curios.

bogho
9th November 2005, 16:03
clar batem.
oltenii aia de la panDURI, nu o sa miste in fata noasta!

miril
9th November 2005, 16:06
Bogho, esti fratele lui Be@? Am uitat, bine ai venit printre noi!

sun
9th November 2005, 16:08
poate e clona ei :P

Etapa asta va fi cu ghinion pentru Panduri : Bate Nationalul cu 1-0 , gol inscris pe final de Savu :ok:

miril
9th November 2005, 16:13
Cand Soarele apare... Savu asistat de...Bergodi! Oricum, sunt clonele noastre si sunt binevenite!

Bancaru
9th November 2005, 16:18
Bogho? Bogho e oltean. Sau...

bogho
9th November 2005, 16:18
cine eu?
cred ca ma confuzi. :evil:

Gonzo
9th November 2005, 16:19
da, il confunzi :D

sun
9th November 2005, 16:20
Cand Soarele apare...

National castiga :yeah:

am postat DOAR la urmatoarele etape : IV ( cu Gloria ) , X (cu Farul) , XII (cu Otelul ) . In toate aceste etape bancarii au castigat :D

Deci cat imi dati sa postez la meciul cu Dinamo :P :drak:

Bancaru
9th November 2005, 16:24
Poate il confund, dar de ce trebuie sa intareasca si Gonzo asta? Eu il vad pe bogho la olteni. Sunt doi bogho cu semnaturi identice? Sau aproape identice. Oricum, semnatura aia nu o mai reproduce lafel a doua oara.
@Sun, vazand ca pe noi doar ne simpatizezi, dar cu Steaua esti, cred ca o sa casdem la pace, ca are Dinamo 5 in fata voastra. Sa vedem cat de Gigi daca reducem diferenta. Teoretic avem sanse la titlu.

bogho
9th November 2005, 16:24
Poate il confund, dar de ce trebuie sa intareasca si Gonzo asta?

pai atunci aveam un moment de ratacire sufleteasca. :drak:

Gonzo
9th November 2005, 16:26
pe oltenii aia i-a banat unu de posteaza deseori pe lista neagra... nu spui cine... noi suntem fratii lor moldoveni si suntem mult mai pasnici... peace :yeah:

miril
9th November 2005, 16:33
Ce de "spioni" pe aici! Vad ca tehnica voastra de clonare se apropie de a noastra! Bancaru, atata timp cat nu voteaza impotriva Nationalului si se comporta "pasnic" pot fi si olteni in...exil. Ok, Peace pana la...al doilea moment de ratacire!

Bancaru
9th November 2005, 16:40
Mdea... Foarte interesant. Aproape ca m-au convins.
Treceti si votati! Sunteti bineveniti. Puteti sa tineti cu oricine, ca e in B sau in A. Dar voi nu aveti fata sa tineti cu echipe de divizia B. Iasi... simpatic.
@Bogho, la 1500 de mesaje nu era a momentary lapse of reason, as putea sa zic ca e o viata de om in balamuc. Bine ca ti-ai revenit. Norocul tau. Putini au curajul sa scuipe unde... cum naiba era vorba aia?
Pandurii contraataca: un sarb si un brazilian.
@Gonzo, se vede ca sunteti fratii lor mai pasnici. Daca pe mine ma intreaba cineva, as zice ca sunteti si mai destepti. Dar asta e parerea mea.

miril
9th November 2005, 16:47
Bancaru, despre "clone" numai ...la superlativ!

Bancaru
9th November 2005, 16:50
Ooooops...
E dreptul fiecaruia sa faca ce vrea. De ce sa ne amestecam noi in ciorba lor? Eu vreau ca noi sa castigam si cu Pandurii.

Gonzo
9th November 2005, 16:50
da-i draq ma de olteni ca e vai de capu' lor... se dadeau ei mari si tari pe forum... pana a venit unu si a facut pac... pac... si i-a terminat pe toti... nici urma de ei nu a ramas :D

Bancaru
9th November 2005, 16:52
Da. Dar sa nu fim asa radicali. Urme sunt peste tot. Scoti cuile, dar ce faci cu gaurile. Si daca nu sunt urme sunt dare si tot miroase.
Sa indraznesc sa sper la un rezultat care sa ne refaca moralul si golaverajul? Poate un gol in prima repriza si unul in a doua. Tizii sa fie autori. Desi vreau sa-l vad la lucru si pe Lopez.

Platanu
9th November 2005, 16:53
Din pacate am fost "detronati" de olteni,care au 6 voturi in fata noastra,la ECHIPA FAVORITA (National 30,Stiinta 36).

Gonzo
9th November 2005, 16:59
stai ma platane ca aranjam acum... aduc fratii mei moldoveni si in 5 min preluam conducerea :D

Bancaru
9th November 2005, 17:06
Asa e. Cand e vorba de frati sau interese e bine. Sa revenim la oile noastre. Aici se vorbeste de un meci, al Nationalului cu Pandurii. Iasiul are cu Vasluiul. Dar stati, este in divizia A meciul?

miril
9th November 2005, 17:06
Intre timp, Burca se da cu Bergodi, dar nu-l uita pe Necula. Dar pe Borcea l-o fi uitat? Omul vrea sa ramana titular si in meciul cu echipa lui Mischie! Iasul ii va baga...unde trebuie pe vasluieni. Adica B, sa nu intelegeti altceva.

Bancaru
9th November 2005, 17:14
Miril, are timp Bergodi sa vada ce si cum. Landi a avut si mai putin. Mentalitatea lui trebuie sa ii prelucreze ca sa poate castiga meciul asta. Faptul ca a bagat capul in vestiar numai ca sa zica L'etat c'est moi zic eu ca e bine. Autoritate!

Leo_
9th November 2005, 18:36
In mod normal, Pandurii nu au cum sa emita pretentii de la acest joc. Au doar 2 victorii, amandoua in deplasare si cu "cantec" :D Asa ca merg pe mana bancarilor :ok:

Bancaru
9th November 2005, 23:12
Ce schimbatori si cameleonici si oltenii astia ... Sa speram ca ii batem. Daca pierdem sa vedeti oracaiala in concert.

miril
10th November 2005, 00:59
Pandurii vor...panduri adevarati:

http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=16180

Bancaru
10th November 2005, 11:24
Kaiserslautern... hm! La juniori, sau unde? Sa fim seriosi. De la nemti nu e drum drept pana la Tg. Jiu, desi invers a fost posibil, adica pana la Paris.

miril
10th November 2005, 11:33
Dupa cate stiu eu toate drumurile merg la Roma si....de aici spre...Parcul cu Platani. Gresesc?

Bancaru
10th November 2005, 11:46
Sa fim noi l'ombelicco dell mondo?

miril
10th November 2005, 12:01
Oui, Mon Platan, Oui!

Platanu
10th November 2005, 13:06
si din Parcul cu Platani,drumurile duc spre Timisoara...

miril
10th November 2005, 13:10
Buna! Dar se pare ca acest proiect l-am cam pus pe...olita! Ramanem, deci, in Parc, desculti dar...fericiti! Inconstienta-i suava!

alamar
10th November 2005, 13:38
Se poate intampla ca pentru unii biletele catre Timisoara sa fi fost dus-intors. Ii astept, pe Coman si pe Olah, sa se intoarca acasa.

miril
10th November 2005, 13:40
Avem nevoie si de un coordonator de joc, de la firma C&C et Olah!

alamar
10th November 2005, 13:58
Te referi la Caramarin? Comportamenul sau fata de public, in primavara, a lasat de dorit. Nu ma dau in vant dupa el. Coman a crescut in Cotroceni, il consider copilul nostru.

miril
10th November 2005, 14:02
Si Oli a lasat de dorit si...fiecare, in viata, lasa, cateodata, de dorit, dar, sincer, nu m-as supara sa-i vad pe cei trei plus Oli in gradina noastra.

alamar
10th November 2005, 15:22
Cu Olaroiu problema este si mai complicata. A vandut un campionat si ne-a lasat de doua ori cu ochii in soare. Mai bine, lipsa.

Bancaru
10th November 2005, 16:06
Un ultim zvon il aseaza pe Olaroiu in scaunul de discutii de la masa indienilor de la Ispat. Acum cu plecarea lui Sunda... Dar nu cred ca se duce.

miril
10th November 2005, 18:24
Nici eu nu cred. Nu stiu ce-mi spune mie ca se duc tratative cu el. Stie cineva in ce relatii s-a avut cu Radu N.?

Bancaru
11th November 2005, 11:34
Kra****x isi aduce aminte cel mai bine. Cica a jucat putin la noi cand era Oli antrenor. Eu mi-am adus aminte de un mecui cu Ceahlaul, cand a intrat rezerva. Cred ca a dat si gol atunci. Daca nu ma insel a fost meciul care inaugura noul an calendaristic, undeva in martie, prin 2001. A fost o ninsoare teribila, atunci.
Last edit:
Ce naiba e cu stelutele ale? Incredibil... !!! Nu poti scrie cuvinte care contin acest grup de 4 litere? TEST:Verb co****tiv

be@
11th November 2005, 11:40
Scrie krap, pe scurt, si-ai scapat de problema. :D

miril
11th November 2005, 11:43
Concluzia, Bancaru, Re***!

Bancaru
11th November 2005, 11:45
Scrie krap, pe scurt, si-ai scapat de problema. :D
Si verbul cum il scriu? :D
Miril, ai idee cum s-a ajuns la stelutele astea? A fost revolta de pe forum? Po****tiile de la periferia bunului simt?

miril
11th November 2005, 11:52
Bank, am inteles, te iei mereu de Prunea. Te pomenesti ca nu Victoras Berbecali i-a dat de semn ci ****an, ala micu! Adica un...fan de al lui!

Bancaru
11th November 2005, 11:56
Sa inteleg ca de acum, sub protectia acesto stelute ne putem baga si scoate? Mi se pare mai evident asa. Magarie.

miril
11th November 2005, 12:05
Astora le trebuie niste ***ante (Krap, stie el), prescrise de doctor, pentru logoreea scatologica. Si la sfarsitul tratamentului sa li se dea, ca pe vremurile bune de alta data, **hat cu apa, pentru in***ajare. Ce placere!

Platanu
11th November 2005, 12:18
Ce naiba e cu stelutele ale? Incredibil... !!! Nu poti scrie cuvinte care contin acest grup de 4 litere? TEST:Verb co****tiv
Asta e chiar tare!:happy :happy :happy

miril
11th November 2005, 12:28
Bank, vorba Platanu-lui, tare pastila, in doza dubla, trebuie pusa intr-o am**** de ser cu glume bancare.

Bancaru
11th November 2005, 13:04
In ritmul asta da litoralul croat faliment, desi asta nu are treaba cu National.
Platanu, am descoperit si alte curiozitati... Vezi! Asta se cheama cura de slabire a creierului. Ne impun ce sa scriem. Adevarate curbe de sacrificiu pentru mani****torii de cuvinte.
La CURba sinele trosnesc. Merge sa scrii CURba.

Platanu
11th November 2005, 13:28
E o mare tampenie.Daca scrii ceva ce nu trebuia sa scrii vine moderatorul si-ti sterge mesajul,ca de-asta e moderator.Da' nu cu stelute d-astea.Daca unele cuvinte pur si simplu contin anumite grupuri de litere,asta nu inseamna ca e o injuratura.E,asta e.Trecem noi si peste necazul asta.

krapulax
11th November 2005, 20:27
radu niculescu a jucat sub comanda lui olaroiu in sezonul 2001-2002, dar se pare ca doar un meci, cu ceahlaul, cum zice bancaru, numai ca in septembrie (a dat gol atunci). ce amintiri...la ora acelui meci mergeam cu avionul pentru prima (la 78 de ani, asta e...) si penultima oara (ca m-am si intors). am sunat de pe aeroport la sosire sa aflu rezultatul.
tot in era olaroiu, niculescu a mai fost prin 2003-2004, l-am gasit cu 4 meciuri si zero goluri.
imi pare rau ca am ajuns sa am ******* in nume.
cu pr**** la **i* ** **a****, eu cred ca ****g d*** ** *i*** ** d*** *a* *e*****. ***** ** ********* ***u** ***ti*, *** ****r.
cam asta cred eu.

Bancaru
11th November 2005, 21:10
Platanu, ai mare dreptate. Si eu am zis ca iese si mai mult in evidenta cuvantul urat.
Krapu lax nu inteleg ce vrei sa zici.

miril
11th November 2005, 21:15
Am vazut, in schimb, stele...verzi, in ciuda aparentelor!

krapulax
11th November 2005, 21:31
Krapu lax nu inteleg ce vrei sa zici.

am zis ca: **d *** ****e **** in ****** ti**,*a** **** **g**n** ****ta**s *****?, dar cred ca sunt probleme cu pseudocenzura asta. acuma sper sa mearga.


later edit: tot nu merge. o sa dau un private message.

Bancaru
12th November 2005, 10:35
Daca vrei sa folosesti cuvintele ****, sau *****, sau ***** poti sa le scrii cu diacritice. De exemplu supă.

Bancaru
15th November 2005, 11:11
Vad ca sunt tot felul de articole despre nevasta lui Iacov, despre pasele la Gat catre Bergodi (Gat a adat pasele la gat?), despre giumbusluciri financiare (!)... De ce nu ne spun astia ce au vazut la meciul scoala? Cum joaca? La ce sa ne asteptam in meciul cu Pandurii? Tocmai acum nu vedem meciul. Tare eram curios sa vad cum joaca. Mai stie cineva ce au facut in primul meci cu Landi la timona? Daca nu ma insel am jucat in deplasare, iar al doilea meci ca antrenor a fost cu pOli, care ne-a si intrecut.

krapulax
15th November 2005, 13:40
primul meci cu landi a fost un 1-1 la brasov. al doilea a fost in cupa, cu dinamo, 2-1 pentru noi. golul lui rada, pozat de un spectator poate fi vazut accesand http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=4351&d=1110997623

Platanu
15th November 2005, 16:53
primul meci cu landi a fost un 1-1 la brasov. al doilea a fost in cupa, cu dinamo, 2-1 pentru noi. golul lui rada, pozat de un spectator poate fi vazut accesand http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=4351&d=1110997623Da,dar ce echipa aveam in returul sezonului trecut si ce echipa avem acum?Puteam sa prindem locul trei lejer daca ginO nu vindea meciul de la Craiova.

Bancaru
15th November 2005, 17:40
Eh! Poate scoate si Bergodi un egal acum. Si apoi batem in cupa.

panDUR
17th November 2005, 08:42
Numai gura de voi.....Bancaru chiar ti se potriveste actualul tau avar. Dar sa revin la meci. Ce ai zice de un 2-0 pentru Pandurii. Bat Pandurii la frunze ca la fasole.:ciocan: :ciocan: :drak: :yeah:
/OLE/ Pandurii.....

miril
17th November 2005, 09:40
No comments! QED!

Bancaru
17th November 2005, 10:52
PanDur, cum adica chiar mi se potriveste? Normal, frate! Sunt pensionar. Am j'de ani de viata. Pana la meci numai gura e de noi ( a mea e fara dinti, ca asa sade bine unui pensionar care se respecta). Speram noi, progresistii, ca dupa meci sa fie si punctele de noi. Sau la noi.
Acutalul avatar... Il stiai si pe ala vechi? Ala nu mi se potrivea?

itku
17th November 2005, 12:10
panDUR, nu numai ca bancaru are j'deani, da chiar azi si-a mai adaugat o carca pe spinarea lui si asa prea garbovita...
De-abia acum am aflat in sfarsit de ce s-au desfiintat Gruppo Panduri... nu au mai putut face fata concurentei cu vajnicii fii ai Gorjului :D

Bancaru
17th November 2005, 12:12
E cel putin dubios ca s-au desfiintat inaintea acestui meci. Cred ca au vrut sa elimine orice banuiala.

itku
17th November 2005, 12:23
Pai tocmai, s-au desfintat acum aproape doua luni, tocmai ca sa nu bata la ochi. Le-or fi cerut oltenii drepturi de copyright, mai stii?

miril
17th November 2005, 12:30
...si ceva...paste! De cand cu...italianul!!!

be@
17th November 2005, 13:38
Pandurii Tg Jiu - FC Naţional (ora 14,00)

Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Claudiu Tripa (Arad); arbitru de rezervă: Ovidiu Haţegan (Arad)
Observatori: Alexandru Boc, Dan Petrescu (ambii Bucureşti)

Bancaru
17th November 2005, 15:21
Unde ne-a mai arbitrat Balaj si ce am facut atunci? Cred ca am festelit-o...

krapulax
17th November 2005, 15:45
astea ar fi meciurile noastre arbitrate de domnia sa
http://www.labtof.ro/fotbal/diviziaa/statistici.php?cdx=08ce49c13a2c4489684c280619cb758 9&idteam=135&place=B&idreferee=988

Platanu
17th November 2005, 21:26
Interesant e ca fostul nostru antrenor secund-jucator,Dan Petrescu,e observator.

Bancaru
17th November 2005, 22:30
Unde? Nu e ala. Celalalt Dan Petrescu. Fibra, sau cum i se zicea...

Platanu
18th November 2005, 00:43
Aaa,si io,atat de naiv sunt.Ca Dan Petrescu are meci cu studentii lui.

be@
18th November 2005, 10:12
Da, dar stiti ce-i comic? Ca observator este Boc, care a fost pentru cateva zile presedinte...unde credeti? La Pandurii Tg. Jiu !

Bancaru
18th November 2005, 10:16
Boc a fost in multe locuri. Si dintre fosti progresisti sunt observatori. Chestia e ca eu nu cred ca Boc face ceva de capul lui. El este obedientul supus al lui Mitica Dragomir. Il stiti pe Mitica, militianul ala...

miril
18th November 2005, 10:18
...din...colt...in colt, Colt Alb!

Bancaru
18th November 2005, 11:21
Nu vad cum ar putea sa influenteze Boc in vreun fel rezultatul. Nici nu vad cine ar fi ala sa bage bani in cumpararea arbitrilor pentru Pandurii, pentru ca Boc sa nu vada posibilele magarii. Sper...

miril
18th November 2005, 11:22
Nici eu nu cred. Boc a jucat la Petrolul, Dinamo, Rapid si Universitatea Craiova, asta pentru a vi-l face cunoscut mai bine.

Platanu
18th November 2005, 11:41
Treaba lui Boc e sa stea,sa se uite la meci si sa dea note arbitrilor.Nu are cum sa influenteze rezultatul.

miril
18th November 2005, 11:55
Platanu... Daca ar dori ar putea sa o faca, dar nu o va face, cred eu.

be@
18th November 2005, 12:10
Treaba lui Boc e sa stea,sa se uite la meci si sa dea note arbitrilor.Nu are cum sa influenteze rezultatul.

Platane, ce mic si nevinovat esti :) ....Cum sa nu aiba cum influenta rezultatul? Pai daca inchide ochii la arbitrajul pro Pandurii.....??? Si inca ceva: meciul nu este televizat !
Nu stiu, dar parca incep sa regret plecarea lui Craciunescu....

miril
18th November 2005, 12:16
Si eu. Cu exceptia episodului Serea, in rest...

Platanu
18th November 2005, 12:42
Platane, ce mic si nevinovat esti :) ....Cum sa nu aiba cum influenta rezultatul? Pai daca inchide ochii la arbitrajul pro Pandurii.....??? Si inca ceva: meciul nu este televizat !
Nu stiu, dar parca incep sa regret plecarea lui Craciunescu....Bun,dar nu intra el in teren sa dea goluri.El da note arbitrilor.Si eu zic ca si cu un arbitraj pro Pandurii putem sa-i batem.

miril
18th November 2005, 12:46
Eh, nici asa, caci nu avem echipa de anul trecut, indiferent la care m-as referi. Meci greu, caci Pandurii se vor agata de victorie avand in vedere si pozitia lor din clasament.

Platanu
18th November 2005, 13:03
Eh, nici asa, caci nu avem echipa de anul trecut, indiferent la care m-as referi. Meci greu, caci Pandurii se vor agata de victorie avand in vedere si pozitia lor din clasament.E,n-am zis ca-i vom bate usor.La limita,dar ii vom bate.SPER.Ca altfel,sa-i vezi pe olteni dupa meci ce mistouri vor face de noi.Asa,ii tinem la respect.HAI NATIONAL!!!/hello

miril
18th November 2005, 18:34
Spre deosebire de FANS:

Suporterii Pandurilor Tg. Jiu nu vor sa-si sustina echipa la meciul cu FC National


Conducerea echipei Pandurii Tg.Jiu se confrunta, inaintea meciului de maine cu FC National, cu probleme cu suporterii. Deranjati ca nu au mai primit fonduri din partea clubului, fanii gorjeni au anuntat ca nu vor sustine echipa la meciul de maine, preferand sa urmareasca partida de divizia B de la Valcea, dintre formatia locala si Universitatea Craiova.


Pe langa vremea urata si teama ca la ora meciului cu FC National va ninge, deja, la Tg.Jiu, oficialii gorjeni se afla in razboi cu galeria, fanii Pandurilor preferand, din cate se pare, sa onoreze invitatia presedintelui Adrian Mititelu, de a urmari meciul Universitatii Craiova cu CSM Rm.Valcea. Mititelu este in conflict de ceva vreme cu oficialii Pandurilor si le-a promis suporterilor gorjeni transport gratuit, daca vor incuraja Universitatea, in detrimentul echipei din Tg. Jiu.
Pentru meciul cu FC National ,antrenorul Pandurilor, Viorel Hizo, are la dispozitie intregul lot de jucatori, cu exceptia lui Vancea, care este suspendat.


Andrei Dicu

Platanu
18th November 2005, 19:29
Deranjati ca nu au mai primit fonduri din partea clubului, fanii gorjeni au anuntat ca nu vor sustine echipa la meciul de maine, preferand sa urmareasca partida de divizia B de la Valcea, dintre formatia locala si Universitatea Craiova.Ia uite nene,oltenii s-au invatat:gata,sa le dea clubul bani sa-si sustina echipa.Pai daca iubesti echipa,te duci cum te-oi duce,din buzunarul tau (ex.:FANS)daca respectivul club nu te ajuta,nu sa astepti sa iti dea clubul bani (ex.:Los Platanos).Oricum,macar FANS au ocazia sa se faca auziti mult mai bine decat la alte meciuri din deplasare.HAI NATIONAL!!!/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

miril
19th November 2005, 14:10
Echipele de start conform Prosport:

Pandurii: 22. PUSTINJAKOVIC – 2. SCARLATACHE, 3. PERISIC, 6. AMZUCU – 14. POPETE, 9. GLIŞCĂ, 21. KECA, 10. I. ŞTEFAN, 4. TROFIN – 11. DISNEY, 19. VINTILESCU
Antrenor: Viorel Hizo
Rezerve: 12 Bălăeţ, 5. D. Rădoi, 15. Cristea, 16. Bogoi, 18. Cazacu, 23. Pătraşcu, 24. Bertea
Suspendaţi: Vancea
Accidentaţi: Arcanu, C. Popescu

FC Naţional: 13. NAE – 14. GHINDEANU, 27. BURCĂ, 4. MEHMEDOVIC, 8. MOZACU - 23. ABIODUN, 28. BUNDEA, 10. SRHOJ, 21. M. OPREA - 18. M. SAVU, 15. I. SAVU
Antrenor: Cristiano Bergodi
Rezerve: 12. Prunea, 6. Bazzi, 11. Griffiths, 16. Herea, 19. Săpunaru, 24. R. Iancu, 25. Băd
Suspendat: -
Accidentat: Liţă, Panc

Arbitru: Cristi Balaj (Baia Mare)
Asistenţi: Octavian Şovre (Oradea) şi Claudiu Tripa (Arad)

krapulax
19th November 2005, 14:22
numai 2 schimbari fata de ultimul meci, daca nu ma insel- prunea si flavius 'flav' băd

miril
19th November 2005, 15:00
Am scapat cu fata curata, Pandurii ratand un 11 metri aparat de Nae. 0-0, scor la pauza.

krapulax
19th November 2005, 15:03
a mai scos si keca un gol gata facut... al lor. pana la urma, poate ca un o-o ar fi foarte bun. hai progresu!
pronostic- intra flavius 'flav' si da gol. batem 1-0.

krapulax
19th November 2005, 15:09
aiurea... am dat-o-n bara cu pronosticul. si tocmai keca...

miril
19th November 2005, 15:26
Ke ca...uta el liber? Krap, trebuie sa zici 2-0 pentru ei. Tu stii cum...functioneaza pronosticul la tine.

krapulax
19th November 2005, 15:30
probabil ca o sa ne mai da una, asa e.

miril
19th November 2005, 15:47
Din pacate nu avem oameni de gol, ca sa nu zic mai mult.

miril
19th November 2005, 15:55
Conform GSP, am egalat din penalty prin I Savu!

krapulax
19th November 2005, 15:57
a treia etapa consecutiv cand inscriem in ultimele minute. bun si 1-1, acuma ce sa zic, doar am fost condusi.
la buna vedere!

miril
19th November 2005, 16:01
Ce bine lucram noi pe...invers! Gorjenii striga numele lui Gica Popescu, iar la handbal dezastru, la pauza 17-11 pentru norvegiene. Debut bun pentru Bergodi, echipa aratand ca stie sa lupte pana la capat. Se pare ca este greu sa-i distingi pe cei doi...distinsi giganti, Shroj fiind confundat de GSP cu Mehmedovici, daca nu o fi facut-o Prosport sau Onlinesport. La buna vedere!

be@
19th November 2005, 16:02
Of of of....Un egal scos tare greu...
Noroc cu Nae, care a aparat penalty-ul.

Baresi
19th November 2005, 16:56
a vazut cineva meciul ca eu nu prind telesport asa ca nu pot sa comentez????
asa a inceput si landi .... lasati ca e bine

Bancaru
19th November 2005, 17:09
Meciul nu a fost televizat. 1-1... E bine? Etapa viitoare vine Dinamo.

Baresi
19th November 2005, 17:55
la landi cum a fost si apoi a dat 5 cainilor.... asta e.....viata merge inainte.... putem sa batem dinamo daca jucam ordonat in aparare si ne daruim

be@
19th November 2005, 18:00
a vazut cineva meciul ca eu nu prind telesport asa ca nu pot sa comentez????
asa a inceput si landi .... lasati ca e bine
Sa stii ca la asta m-am gandit si eu. Landi la fel a inceput, cu un 1-1 la Brasov. Oricum ,trebuie sa ne punem un semn de intrebare,fiindca ne chinuim tare mult sa scoatem puncte.

be@
19th November 2005, 18:52
Am vazut si eu golurile.A fost greseala lui Nae...:headbang:

krapulax
19th November 2005, 19:28
a fost greseala lui nae. a vrut sa-i demonstreze lui prunea ca poate lua si el gol la suturi din afara careului. acuma, sigur ca daca mai tragea keca de 50 de ori, nu mai inscria.
nae a aparat si un penalty, sa nu uitam.
speram sa vad un prim 11 mai altfel decat pana acum, dar nici pomeneala. sapunaru si thwaite trebuie sa joace, chiacu nu mai există...

be@
19th November 2005, 19:34
Thwaite n-a jucat probabil fiindca era obosit, dupa ce s-a intors din Australia . Sa speram ca va juca cu Dinamo.

miril
19th November 2005, 21:58
Va fi un meci interesant, mai ales ca Dianmo a pierdut nesperat acasa cu FC Arges.

Bancaru
19th November 2005, 22:09
Asta ma intreb eu acum, e bine ca a pierdut Dinamo? Adica daca e bine pentru noi. Vin mai motivati? Se culcau pe o ureche daca erau victoriosi? Or fi descumpaniti? Nu stiu...

miril
19th November 2005, 22:12
...si Serea ce zice?

Platanu
19th November 2005, 22:29
...si Serea ce zice?Serea e si el trist.:D

miril
19th November 2005, 22:36
Asta nu-i bine!

Bancaru
19th November 2005, 23:03
Serea? Serea nu ne mai arbitreaza. Daca nu pleaca Andone poate avem sansa. Nu ca Andone este antrenor rau. Dar s-au rutinat.
Serea buna!

krapulax
19th November 2005, 23:11
i-am vazut pe dinamo in seara asta in paralel cu real- barcelona. nu mi-am dat seama de diferenta. sunt magnifici. ce gol a dat balace... si pe urma, nicolescu. stelutze stelutze facem noi etapa viitoare.

miril
20th November 2005, 11:11
Cand vorbesc de Serea, vorbesc la modul generic, adica dupa el...noaptea!

krapulax
20th November 2005, 11:36
sper sa nu ne mai incrucisam vreodata cu serea. e posibil. nici cu v ionita n-am mai avut de-a face dupa acest meci http://www.evenimentulzilei.ro/sport/?news_id=3084
http://www.ziua.ro/display.php?id=6057&data=1998-04-16 '
desi omul a mai antrenat 4 ani si ceva dupa asta.

miril
20th November 2005, 12:04
Trebuie consemnat si autorul articolului din Ziua, Constantin Dinu, unul dintre putinii care indraznezneste sa spuna lucrurile asa cum sunt. Imi place felul cum scrie cu exceptia vocabularului, uneori, desi voit, prea vulgar.

Bancaru
20th November 2005, 17:56
Eheeeeeeeeeee... celebra expresie cu vanzarea cofetariilor. Ce de vreme a trecut de atunci. Apoi dom' presedinte a ajuns "visina de pe tortul lui Copos" cum a scris pe coperta revista Pro Sport. Mai tineti minte revista asta?

krapulax
20th November 2005, 18:51
eu tin minte ca radu niculescu vorbea dupa acel meci despre jaful facut de arbitru tocmai in Saptamana Mare.
revista prosport? n-o mai tin minte... dar exista deja ziarul prosport. era si o revista cu acelasi nume concomitent?
eu tin minte din anii 80 suplimentul saptamanal al ziarului sportul, 'fotbal' cred ca-i zicea si aparea sambata. asta si cu secolul xx erau singurele publicatii nepolitizate.
si ca sa fie si ceva on topic- as vrea sa stiu daca necula a stat pe banca de rezerve.

Bancaru
20th November 2005, 22:36
Eu as vrea sa stiu ce este ci Marin Duna. Este si el secund? L-au dat afara? Daca l-au dat afara, vin si intreb: ce e mai greu, sa pleci pentru ca se stia ca vine cineva in locul tau, sau sa fii adus pe o functie si sa fii dat afara in cateva zile? DUNA!!!!!!

be@
20th November 2005, 23:09
Eu am vorbit cu george (care a fost la Targu Jiu) pe ymsg ,si mi-a zis ca l-a vazut pe Marin Duna cu echipa. Nu stiu insa daca a fost si Necula...

georgemp
20th November 2005, 23:14
L-am vazut pe Duna si daca nu ma insel el a facut incalzirea

Bancaru
21st November 2005, 10:16
Si Necula ce facea? George, ai vazut meciul? Cum au jucat? Chiar ar fi interesant sa aflam. Cine a vazut meciul sa ne povesteasca si noua.

georgemp
21st November 2005, 23:57
Pe Necula nu l-am vazut. in meciul asta mi s-a parut ca am jucat mai bine,dar nu stiu carui fapt se datoreaza ori au lasat ei prea multe culoare ori chiar am jucat organizat.Asta o vom vedea in meciul cu dinamo.Mi-a placut de nae:ok:

Bancaru
22nd November 2005, 11:31
Ti-a placut de Nae ca a aprat penalty-ul, sau in general? Adica a jucat bine, per total?

georgemp
22nd November 2005, 19:30
Mi-a placut in general,pacat ca nu a stat unde trebuia la golul ala:ciocan: