PDA

View Full Version : Amicale



sun
7th November 2005, 14:53
Thread pentru discutii despre meciurile amicale , uneori niste spectacole veritabile .

Saptamana aceasta se joaca Romania - Coasta de Fildes , dar si alte 3 amicale de soc :

ARGENTINA - ANGLIA
FRANTA - GERMANIA
OLANDA - ITALIA

vizionare placuta bros & sisters, aveti ce vedea :ok:

sun
9th November 2005, 16:40
Astazi se joaca in Martinica : Franta - Costa Rica , in direct pe eurosport .

dupa cum intuiam , si acest thread are un succes enorm :P

sun
10th November 2005, 13:07
Franta s-a chiunit interminabil aseara . Condusi cu 2-0 la pauza , francezii s-au trezit tarziu si au marcat prin Anelka ,Cisse si Henry golurile care au salvat situatia , invingand cu 3-2 . Oricum ingrijoratoare prestatie :ok:

Barthez - Gallas , Givet , Thuram , Abidal - Dhorasso , Malouda , Diarra , Wiltord - Anelka , Henry

dragos_popa17
10th November 2005, 14:03
Pai cu echipa aia ce sa faca. Jumatate din ei sunt jucatori modesti, parerea mea.

Catalanul
10th November 2005, 14:58
Franta, la mondialul din '98 avea doar 2 sau 3 jucatori negri :) Acum, din cate mi-am dat seama, majoritatea sunt de origine "africana". Asta inseamna ca natioanala Frantei are viteza, dar nu tehnica. Cred ca de aceea nu mai este o forta mundiala a fotbalului :rolleyes:

sun
13th November 2005, 12:00
Argentina - Anglia 2-3 ( Michael Owen marcheaza de 2 ori pe final si intoarce rezultatul de la 1-2 la 3-2 )
Franta - Germania 0-0 - apatici si unii si altii
Olanda - Italia 1-3 - o infrangere grea a portocalei , dupa ce au condus cu 1-0

Alte rezultate :

Portugalia - Croatia 2-0
Coreea de Sud - Suedia 2-2
EAU - Brazilia 0-8 :D

Catalanul
13th November 2005, 14:35
Olanda - Italia 1-3 - o infrangere grea a portocalei , dupa ce au condus cu 1-0

Prima infrangere a lui Van Basten de cand antreneaza Olanda, nu ? :)

sun
13th November 2005, 15:27
corect Catalane . Prima portocala ... ''amaruie" mancata de Van Basten de cand e antrenor . :D

alejandro
14th November 2005, 12:02
chiar surprinzator..italia sa marcheze 3 goluri unei echipe de top...nu ma asteptam...

sun
27th February 2006, 18:55
Inca o serie interesanta de amicale :

SUA - Polonia
Mexic - Ghana
Franta - Slovacia
Croatia - Argentina
Spania - Coasta de Fildes
Italia - Germania
Rusia - Brazilia
Anglia - Uruguay

ultimele 2 , in direct pe TVSPORT , miercuri :ok:

stefanm14
27th February 2006, 22:05
Iar Franta - Slovacia e pe Eurosport :ok:

krydo
28th February 2006, 00:18
Desi Italia - Germania va fi un meci pe cinste intre doi colosi ai fotbalului european, eu sunt tare curios sa vad meciul Rusia-Brazilia. E un meci in care se intalnesc doua echipe total diferite si cu toate ca multi ar merge pe mana Braziliei, eu zic ca forta rusilor nu va putea fi suprimata de tehnicitatea nici unuia din individualistii brazilieni.
P.S. Hai Romania! :D

alejandro
28th February 2006, 11:15
Forta rusilor?:o: Despre ce forta vorbesti?:thinkso:
In alta ordine de idei,la acest meci marele absent va fi detinatorul balonului de aur ,Ronaldinho.

krydo
28th February 2006, 17:27
Vorbesc de forta rusilor...adica modul in care joaca. Nu-mi spune mie ca tarile astea ex-sovietice (in special Rusia) se bazeaza pe tehnicitate. Uite-te la jucatorii de valoare din est si uite-te la cei din vest+restul lumii(America de Sud)...mare diferenta.
Sa luam de exemplu pe doi jucatori de valoare:
Ronaldinho si Shevchenko...sunt foarte diferiti pt ca daca te uiti la Rony vezi ca e plin de fente si de scheme ceea ce nu prea face Sheva. Pt el fotbalul e o chestie super serioasa. El se ia dupa vorba aia "Fotbalul se joaca pe goluri". Cand nu e accidentat aproape meci de meci da gol, cum a fost in meciul de la Istanbul din Decembrie cand i-a nenorocit pe Fener (4 goluri) ceea ce intr-un meci de CL e ceva.
Si in plus jocul este mult diferit si abordarea pe care o au atat antrenorii cat si jucatorii.
Pls spune-mi dak ai inteles ceva. :P

starsteel
28th February 2006, 17:35
Cele mai interesante par Italia - Germania pe RAI 1 si Rusia - Brasil pe TV Sport.

interfan
28th February 2006, 21:30
Nici Spania-Coasta de Fildes nu e de neglijat! Un meci interesant zic eu!

sun
28th February 2006, 22:08
AZERBADJAN - UKRAINE 0-0 :P
JAPAN - BOSNIA & HERTEGOVINA 2-2 ( a inscris pt japonezi pt 1-0 Takahara de la Hamburg ) :ok:
CIPRU - SLOVENIA 0-1 ( golul in minutul 85` )
GRECIA - BELARUS 1-0 ( a inscris Samaras :ok: )
FINLANDA - KAZAKSTAN 0-0 ( si apoi victorie a kazacilor la penaltyuri :D )

alejandro
1st March 2006, 11:07
Vorbesc de forta rusilor...adica modul in care joaca. Nu-mi spune mie ca tarile astea ex-sovietice (in special Rusia) se bazeaza pe tehnicitate. Uite-te la jucatorii de valoare din est si uite-te la cei din vest+restul lumii(America de Sud)...mare diferenta.
Sa luam de exemplu pe doi jucatori de valoare:
Ronaldinho si Shevchenko...sunt foarte diferiti pt ca daca te uiti la Rony vezi ca e plin de fente si de scheme ceea ce nu prea face Sheva. Pt el fotbalul e o chestie super serioasa. El se ia dupa vorba aia "Fotbalul se joaca pe goluri". Cand nu e accidentat aproape meci de meci da gol, cum a fost in meciul de la Istanbul din Decembrie cand i-a nenorocit pe Fener (4 goluri) ceea ce intr-un meci de CL e ceva.
Si in plus jocul este mult diferit si abordarea pe care o au atat antrenorii cat si jucatorii.
Pls spune-mi dak ai inteles ceva. :P
In general am inteles ce vrei sa zici:P
Insa eu te-am intrebat de forta rusilor nu ca-i cred super tehnici,ci din simplu motiv ca nici forta nu prea au...au un stil de joc pe care mi-e greu sa-l definesc,de fapt nici nu-l inteleg,si nici jucatori prea buni nu au.Exemplul cu Sheva nu stiu daca-i chiar bun,ca rusii n-au nici pe departe un jucator de aceasta valoare la momentul dat...Formeaza un grup bunicel ca echipa,insa mi-e greu sa zic ca au cu adevarat un lider care ar putea sa le puna in valoare forta ex-sovietica:D
hai,zi si tu daca ai inteles ce am vrut sa zic:P

Catalanul
1st March 2006, 23:23
2 rezultate interesante:

HT Argentina [2 - 1] Croatia (chiar as vrea sa vad primele 10 minute ale acestui meci :D)
4' [0 - 1] I. Klasnic
5' [1 - 1] C.A. Tevez
6' [2 - 1] L. Messi

-----------------------------

20' Italy [2 - 0] Germany (va avea oare Germania puterea de a egala ?)
4' [1 - 0] A. Gilardino
7' [2 - 0] L. Toni

Paul
1st March 2006, 23:37
Ce pacat ca nu merge Urguayul la mondial :(
Ii mai tineti minte la CM 2002 , ce goluri spectaculoase dadeau Forlan &Co.
AM mai vazut acum o executie din acea categorie

Anglia - Uruguay 0-1

You'll never drink alone !

interfan
1st March 2006, 23:53
Ei lasa ca mai stiu eu o echipa care e pacat ca nu e acolo!! :headbang:

Triphat
2nd March 2006, 00:05
Pt cei care zic ca Germania o sa ajunga pana in finala la WC: Italia 3 - 0 Germania. La pauza...

Eu ma uit la Anglia - Urugauay.. joaca bine Anglia, cateva ocazii de gol. Ce gol superb a marcat Uruguay-ul... mama.. un voleu de la 25-30 de metrii direct in vinclu. Fantastic gol.

Paul
2nd March 2006, 00:13
vedem si noi meciul ...pe TV Sport :D

inter
2nd March 2006, 00:31
Italia "danseaza" cu panzerele :D:D

macel! :P

mariomax
2nd March 2006, 00:31
Fragila Argentina pierde acasa 2-3 cu Croatia...:mda:
Irlanda le-a dat suedezilor 3 boabe...:happy Cica astia merg la mondiale...:rosu:
Germania a mai incasat, normal, o boaba...Del Piero...:yeah:
Anglia era sa o comita...aproape de 0-2...:sleep:
Si...Frantaaaaaa....cocosul a "luat-o" de la gaina...Slovacia are 1-0 la Paris...:yeah:

mariomax
2nd March 2006, 00:38
Nici Spania-Coasta de Fildes nu e de neglijat! Un meci interesant zic eu!

Coasta a condus cu 1-0, Keita, a egalat insa Spania, prin Villa. :D

interfan
2nd March 2006, 01:10
Minutul 93 se pare ca e cu noroc pt Anglia!!

Catalanul
2nd March 2006, 01:11
Franta, al "nu stiu catelea" meci fara victorie pe teren propriu (daca e sa excludem partida cu Cipru 4-0). Slovacia a reusit sa castige, scor 2-1. Un rezultat istoric pentru slavi :D

Sasuke Uchiha
2nd March 2006, 02:14
Spania-Coasta de Fildes 3-2

giovanni BV
2nd March 2006, 04:40
GERMANIA nu merita sa treaca de grupe , mai ales pentru ca si-au vindut majoritatea biletelor cetatzenilor din tara gazda , rusine !!! Numai arbitri ii mai pot ajuta !!! Nimeni nu mai este invincibil in ziua de azi !!! Si Frantza , si Anglia , si Argentina au cazut !!! Mi-ar place sa vad surprize mari la mondialele din Iunie !!!

miril
2nd March 2006, 10:15
Culmea, Franta a jucat mult mai bine ca in ultima perioada, dar a ratat cat pentru doua meciuri, iar Slovacia a jucat foarte bine si eficient, dand doua goluri din patru ocazii. Suedia este o echipa redutabila, scorul nu reflecta potentialul scandinavilor, fara Ljungberg si, in mare parte, Zlatan. Italia a fost cea mai concludenta aseara, Lippi nemaiavand decat sa mai testeze un alt fundas dreapta si sa-si stabileasca rezervele. Totti poate sta linistit, Italia nu sufera la creatie, in schimb a castigat in viteza, mijlocul fiind excelent, iar Del Piero in forma de pe vremuri si altruist ca niciodata.

alejandro
2nd March 2006, 11:21
Rusia-Brazilia 0-1,gol Ronaldo...as zice ca a fost inscris cu mana acest gol...
Ma impresioneaza Italia 4-1 cu Germania...nu demult a fost 3-1 cu Olanda...
oare ei vor castiga WC?:o: :happy

sun
2nd March 2006, 15:15
Meciurile

SUA - Polonia 1-0
Franta - Slovacia 1-2
Argentina - Croatia 2-3 :ok:
Spania - Coasta de Fildes 3-2
Italia - Germania 4-1 :P
Rusia - Brazilia 0-1
Anglia - Uruguay 2-1

Irlanda - Suedia 3-0
Romania - Slovenia 2-0
Tunisia - Serbia 0-2
Olanda - Ecuador 1-0
Mexic - Ghana 1-0
Turcia - Cehia 2-2
Senegal - Norvegia 2-1
Portugalia - Arabia Saudita 3-0
Scotia - Elvetia 1-3

100%rapidist
2nd March 2006, 15:44
Uruguay nu merita sa pierada!!!Anglia era mult mai salba!!!Iar Urugayul ce gol de senzatie o dat!!!

Triphat
2nd March 2006, 16:26
Uruguay nu merita sa pierada!!!Anglia era mult mai salba!!!Iar Urugayul ce gol de senzatie o dat!!!

tu ce meci ai vazut ? anglia a jucat mai bine...

k474laNu_2006
2nd March 2006, 20:31
tu ce meci ai vazut ? anglia a jucat mai bine...
La 13 ani ce sa`i ceri ?!? :drak: