PDA

View Full Version : Sferturi: Jiul - Farul



Vadim
7th November 2005, 10:48
Comentarii despre meciul din sferturi (7 decembrie), Jiul - Farul, aici, inainte si dupa.

be@
7th November 2005, 10:52
Farul merge mai departe !

Swisstec
7th November 2005, 11:45
MECIURI DIRECTE
Jiul Petrosani - Farul Constanta
41 -M- 41
16 -V- 18
7 -E- 7
18 -I- 16
50 -GM- 49
49 -GP- 50
41 -Pct- 46

Daca ne luam dupa rezultatele din meciurile directe, observam ca e echilibrata situatzia. Ne putem astepta la o "surpriza" din partea JIULUI, avand in vedere ca anul acesta, in Cupa, JIUL a mers ceas!

Rechinul Ucigas
7th November 2005, 12:11
ne calificam mai departe , asta e sigur , si de atunci va incepe greul !

ady51a
7th November 2005, 12:14
Trebiue sa mergem mai departe ca daca nu e deranj mare de tot.

Karel
7th November 2005, 13:06
Mai baietii de la Farul, chiar daca ziceti ca "trebie sa mergeti mai departe ca daca nu e deranj mare de tot", asta va fi ultimul vostru joc din editia asta a Cupei. Ati avut o sansa anul trecut, n-ati fructificat-o, sa fiti sanatosi!

Pai voi n-ati auzit ce antrenor si ce jucatori vin la Jiul? Daca nu, o sa-i vedeti in 7 decembrie....

Pa, si mai vorbim la anu'

sun
7th November 2005, 13:23
cred ca va fi un meci foarte echilibrat ( se joaca un singur meci , pe teren neutru ? ) Totusi Farul se califica ( posibile prelungiri ) :ok:

Swisstec
7th November 2005, 13:24
Se joaca pe 7 decembrie, un singur tur, teren neutru, nu s-a stabilit inca orasul!

be@
7th November 2005, 13:42
Pai voi n-ati auzit ce antrenor si ce jucatori vin la Jiul? Daca nu, o sa-i vedeti in 7 decembrie....


Hei, cine? Zi-ne si noua.
Eu cred ca tot cu cei din lotul actual veti juca.

ady51a
7th November 2005, 15:50
Mai baietii de la Farul, chiar daca ziceti ca "trebie sa mergeti mai departe ca daca nu e deranj mare de tot", asta va fi ultimul vostru joc din editia asta a Cupei. Ati avut o sansa anul trecut, n-ati fructificat-o, sa fiti sanatosi!

Pai voi n-ati auzit ce antrenor si ce jucatori vin la Jiul? Daca nu, o sa-i vedeti in 7 decembrie....

Pa, si mai vorbim la anu'

Am auzit eu ceva dar Trapatonni inca nu a fost demis de la Stuttgard iar Aruna dindane inca nu pleaca de la Lens, Marchelinho daca pleaca de la Hertha Berlin se duce la Bayern Munchen iar Luca Toni golgheterul din serie A ramene la Fiorentina, anul asta cel putin.

Tot cu "prostonii" aia jucati, bey ca nu se mai poate sa mai transferati nimic pana in pauza de iarna. poate doar pe banca acolo.
Problema mare e ca si astia de la Farul sunt ca si aia ai vostrii. :headbang: , dar partea buna e ca noi ne revenim.:ok:


PS1: Scuze daca "proston" este jignitor, dar m-am enervat.
PS2: Dupa mine "proston" = jucator de fotbal care joaca prost.:P

poliis
7th November 2005, 16:22
eu am auzit de capello...vine de mana cu mutu si trezeguet

bate farul fara griji

ADelPiero
7th November 2005, 17:14
0-1 pt Farul ;) ... marcator: Gurita

GruppoApparte
7th November 2005, 17:58
Probabil Olaroiu va veni la Farul , si normal ca o sa vrea sa castige ca apoi sa pice cu Poli si sa le arate ca au gresit cand au hotarat ce au hotarat cei de acolo ... so 2-0 pentru Farul :)

Cra10veanu
8th November 2005, 03:47
cam bate Faru :) dar Jiul ma va contrazice :D

dede
8th November 2005, 13:23
castiga faru

iaro
9th November 2005, 04:55
Mi-ar place sa vad Farul in finala, dar in ultimele meciuri nu se regasesc... Cu Jiul nu vor avea meci usor, dar ii pot depasi daca revin la evolutiile de la inceputul campionatului!
Raman la ideea mea: sa castige cel mai bun! /OLE/

codrind
9th November 2005, 09:56
Farul după prelungiri!
Atât restul e istorie! :evil:

simi_id
9th November 2005, 10:25
Probabil Olaroiu va veni la Farul , si normal ca o sa vrea sa castige ca apoi sa pice cu Poli si sa le arate ca au gresit cand au hotarat ce au hotarat cei de acolo ... so 2-0 pentru Farul :)

Asa bine se poate duce si la Jiul :P Dar nu prea au fata aia de Olaroiu. :ok:

simi_id
9th November 2005, 10:27
Pai voi n-ati auzit ce antrenor si ce jucatori vin la Jiul? Daca nu, o sa-i vedeti in 7 decembrie....

:D Pai si la Vaslui s-a facut asa tam-tam ca vine cine stie ce antrenor si jucatori si iaca ce ispravi fac :evil:

NY_giants05
9th November 2005, 11:01
Farul are un joc ciudat...te potzi astepta la orice! Parerea mea esta k Farul poate sa bata cu 3-0, 4-0, dar exista si posibilitatea sa pierdem foarte usor cu 2-0, 2-1, cam asha.
Sper sa-i batem , altfel situatia e din ce in ce mai grava la Constanta. Sper sa facem treaba buna in cupa ca in campionat nu stiu dak mai prindem noi primele 7 locuri.
HAIDE FARUL !..bafta baieti in meciul cu Jiul !..Guritza, u r the man ! Pe ei pe mama lor !
ah..shi uitasem shi un pronostic..pai, findca sunt constantean, sa zicem k bate farul cu 1-0.

MINERU
9th November 2005, 21:38
Farul e favorita in meciul cu Jiul! Are un lot mai bun, in campionat sta bine vrea sa demonstreze ca a avut ghinion in finala cu Dinamo de sezonul trecut. Insa Farul nu prea mai lumineaza in ultimele meciuri, Jiul pare o echipa care se mobilizeaza mult mai bine in meciurile in care e clar data ca victima sigura (CFR, Poli TIm, FC National, Dinamo), chiar si Farul a fost singura echipa care a batut pe Jiul in deplasare, si in ultimele minute Jiul a avut 2 bare!!!
Sa vedem daca Farul va trece de Jiul!
Sper sa bata JIUL 2-1!

adi_cta
9th November 2005, 22:34
Anul asta nu ne mai scapa cupa. Oricum Jiul a ajuns prea departe. Poate la anul.

Cristy
10th November 2005, 00:29
la cum ati jucat voi ati ajuns prea departe , asta e adevarul
o sa fie un meci strans poate chiar prelungiri ...

orixontel
10th November 2005, 10:09
Jiul a jucat bine in cupa si are sanse la meciul cu Farul ! Pronostic 2-1 in prelungiri !

Swisstec
10th November 2005, 10:19
De ce sa n-avem fatza de Olaroiu, simi id??? Daca itzi spuneam in 2003, cand Rednic era la Rapid si lua Campionatul, ca peste doi ani va fi antrenor la Vaslui ma credeai???
Sa speram ca se va reedita jocul din etapa a IV-a(doar jocul, nu si scorul!). Daca JIUL va juca la fel, eu zic ca jucam semifinalele.(macar alea sunt tur-retur???)

MINERU
10th November 2005, 18:57
Sa speram ca ajungem sa jucam o semifinala... (Tur-retur se joaca semifinalele).
Forza JIUL!!!

tchibos
12th November 2005, 17:15
daca joaca cu ambitie si cu cei mai slabi jucatori ii batem fara probleme, asta daca e si Guritza in teren... o sa va facem sa fiti madri ca ati jucat cu echipa care in final va lua si CUPA :ok:

Rossi
16th November 2005, 03:13
Jiul merge binisor ...Farul e in framantari ..... inclin sa cred ca Jiul o sa mearga mai departe

Ioca10
20th November 2005, 12:27
Farul castiga cupa Steaua capionatu si toata lumea este fericita:ok:

codrind
30th November 2005, 19:31
Dragi suporteri petrosăneni şi farişti!!
Luaţi-vă gândul de la CUPA României!

TOVARĂŞUL copos A ACONTAT CUPA ! PRIN lpf şi frf!!!:jerk:

Swisstec
30th November 2005, 19:41
Multzumim de informatzie, codrind! Dar vei vedea ca una dintre Farul si JIUL, va fi peste decizia lpf-ului!(lpf=liga producatorilor de franzele)

ady51a
4th December 2005, 21:58
Am si eu o problema: de ce nu au jucat Rapid si Jiul in etapa asta si au amanat meciul pt sambata viitoare?
Consider ca Farul si Poli Iasi au fost dezavantajate de chestia asta.

rhadoo
4th December 2005, 23:31
cred xa o sa ajungeti si voi frustrati ca moldovenii
extraordinar ,tot noi suntem de vina ca rapidu a cerut amanarea meciului?sau te ai trezit shi tu acum?
vezi ca treaba e veche ,desteptarea!
la cum jucati in ultima perioada in campionat ,in cupa nu mai spun cred ca favorita certa e JIUL
sper sa am dretate si sa va lasam sa mergeti in vacanta sa va pregatiti sa luati campionatul?!??
HAI JIUL!

ady51a
5th December 2005, 00:30
Eu doar am intrebat nestiind care-i situatia. Frustrat esti tu si cu cei de acolo de jos din vale. Daca te crezi capabil sa-mi raspunzi la intrabare este OK, in rest nu cred ca te priveste pe tine cum jucam noi in ultima perioada cand am obtinut 6 puncte din 9.

orixontel
5th December 2005, 15:48
nu stiti pe ce stadion se joaca meciul ? si daca este televizat, pe ce televiziune ???

ady51a
5th December 2005, 15:50
Se joaca la Mogosoaia pe terenul bazei sportive a Federatiei. Nu am auzit sa fie televizat.

The Surveyor
5th December 2005, 23:05
Am si eu o problema: de ce nu au jucat Rapid si Jiul in etapa asta si au amanat meciul pt sambata viitoare?
Consider ca Farul si Poli Iasi au fost dezavantajate de chestia asta.

Pentru că aşa a vrut conducerea Rapidului. Pur şi simplu... Subiectul a fost deja dezbătut aici, pe forum. Se pare că ar fi existat şi un accept, de principiu, al conducerii administrative a Jiului, lucru neconfirmat oficial, din motive care îmi scapă. Este probabil un nou semn al consideraţiei pe care îl acordă ligaluimitică şi tipii subţiri de la conducerea echipelor noastre de fotbal “viermilor” care populează tribunele stadioanelor.

Iată ce a scris, referitor la acest subiect, în numărul de azi, ziarul “Matinal” din Petroşani:

Iesenii nu au fost singurii care au reactionat la aflarea vestii ca partida de campionat Rapid - Jiul va fi amânata pentru data de 10 decembrie. Antrenorul “minerilor”, Ionut Chirila, a fost primul care a declarat ca nu este de acord cu amânarea meciului pentru ca vroia sa-i prinda pe rapidisti obositi. Dar cum intelegerea s-a facut la nivel de conducere jiulistii vor trebui sa se supuna. “Pâna la urma eu nu sunt decât un angajat aici la club asa ca meciul se va juca la data stabilita”, s-a resemnat Chirilă.

rhadoo
5th December 2005, 23:26
Eu doar am intrebat nestiind care-i situatia. Frustrat esti tu si cu cei de acolo de jos din vale. Daca te crezi capabil sa-mi raspunzi la intrabare este OK, in rest nu cred ca te priveste pe tine cum jucam noi in ultima perioada cand am obtinut 6 puncte din 9.


probabil tu nu sti sa citesti,eu am spus sau scris ,ca deveniti frustrati,nu ca esti tu:headbang:
noi aici in vale suntem mai sus decat tine ,dar probabil ca tu stai cu geografia cum stau fotbalistii farului cu fotbalul:rosu:
la cum jucati pe mine chiar ma doare in c..,de voi,dar la ce pretentii ati avut la inceput de campionat si ce declaratii ati dat ca luati campionatul ,sunteti totusi o echipa de pluton cu nimic mai presus decat noi,poate un pic mai norocosi,asa incat eu zic ,ca avand in vedere cum sa jucat pana acum in cupa JIUL este mai in masura sa spere la calificare decat voi care ati cam chinuit o anu asta cu echipe subtiri
HAI JIUL!

ady51a
6th December 2005, 11:57
Cine este in vale atata timp cat ne uitam la voi de sus in jos?
Aici poate ai dreptate: Am chinuit-o si cu voi. :D
Sa vedem ce o sa fie maine. Am mai spus-o, O sa fie un meci intre 2 echipe subtiri, noi fara 8 titulari si voi cu toata lumea.

ultrasblueshark
6th December 2005, 16:51
Meci greu pt Farul...foarte greu. Sper sa invingem.
1-0 in favoarea rechinilor
FORZA FARUL !!!

rhadoo
6th December 2005, 22:27
maine avem un meci pe muchie de cutit,pe care sper sa il castigam
avand in vedere ca nu am jucat cu rapidul si suntem mai odihniti cred ca e posibila calificarea in fazele superioare
cel mai bun sa castige!
HAI JIUL!

tchibos
7th December 2005, 00:26
il castigati o "laie" ca sa nu spun altfel.. ce sa iti povestesc ... a ajuns si clujul echipa... urmareste-l pe Guritza baiatule ca el o sa iti inchida gura... de trei ori... ca prea te dai zmeu

Klingon
7th December 2005, 02:57
Cronica de meci transmisa prin fax de agentia Pythia

Pe terenul de fotbal din Mogosoaia, intr-un cadru natural discret cu parfum de iasomie si stralucirea imaculata a Splaiului Independentei, pe care nici cele mai batrane testoase din Lacul Ciurel nu-si mai amintesc cand au vazut ultimul fir de praf, s-a desfasurat astazi 7 decembrie un sfert de finala al Cupei Romaniei la fotbal intre echipele Intunericul Huilei si Lumina Farului.

Meciul a debutat cu o apriga lansare in adancime a intunecatilor, incheiata cu un sut in bara stanga a nocturnei din Ghencea. Ba liliecilor, aprindeti lumina! - au strigat furiosi becaliotii treziti din somnul linistit in care cazusera dupa numararea celor 1986 de oi din patrimoniul cultural al Drumului Taberei.

Auzind apelul disperat al galeriei infratite, guvizii lui Calinescu au scos de sub aripioare lampile cu halogen si pancartele ascunse in '89, si au pus de-o manifestatie in piata principala a acvariului, cerand schimbarea numelui acesteia din Scoica Machidonului in Calmarul Germanului. Vrem lu-mi-na! Vrem lu-mi-na! - scandau guvizii in cor, agitandu-si frenetic inotatoarele dorsale alb-albastre, trezind din somnul dulce si cele mai indepartate mahalale ale capitalei.

Intr-una din aceste mahalale, purtand numele unui fost Mare domnitor moldovean, celalat cetatean de onoare al urbei si-a ridicat alene urechile pleostite, zdranganind indignat lantul, apoi s-a indreptat spre cusca, scrasnind metalic din dinti: ham-ham-hauuuu, de ce nu i-am facut eu pe astia de la brau in jos cand am avut ocazia? M-au tinut din treaba derbedeii astia de Badea si Falcos! Cat o sa-i mai toleram? - mormaia el ridicand agale un membru posterior in directia salcamului vecin.

Intre timp, meciul din Mogosoaia depasise temperatura de fierbere si, logic, se evaporase. In cautarea portitei de la cotetul Curcanului, intunecatii huilei luasera la tinta toate barele complexului sportiv, pe care le insemnasera cu "noroc bun" - echivalentul ortac al firului Ariadnei, indispensabil pe timp de zi.

La randul lor, guvizii plutitori uitasera demult de joc si-l cautau cu ochii lor rotunzi pe Wolfgang Frank, poreclit si Salvamarul, sau salvatorul in dialect tomitan. Imaginile neamtului la carma Farului se amestecau in mintea Intaiului Armator cu imaginile Pamelei Anderson la carma salupei rosii din Baywatch. Cu trei aparatori in plus si doi degeaba, guvizii lui avusesera si azi parte de o sumedenie de ocazii la propria poarta. Abia dupa ce au ramas in superioritate numerica au reusit pradatorii marini, pentru a treia oara in acest sezon, sa le concretizeze. Din penalty, in penultimul minut, dupa un cartonas galben obtinut de Pascovici pentru simularea unei deposdedari chiar in momentul in care tusiera Mart incerca sa-si aranjeze discret bustiera. Episodul a scapat numai antrenorului Marinof, scufundat, ca de obicei, de unul singur in tainele unei sedinte tactice mourinhiene.

Acasa, pe malul Pontului, printre decorurile fanariote si epavele imobiliare ale Peninsulei, miile de suporteri invizibili ai Farului luasera deja drumul Terasei Colonadelor, o oaza de liniste unde poti visa cu ochii deschisi la sezonul in care echipa ta de suflet va prinde in sfarsit, la mare lupta, un loc in cupa UEFA. Beneficiind, indirect, si de prestatiile remarcabile ale celorlalte 15 divizionare A din Liga Campionilor.

Cra10veanu
7th December 2005, 05:17
il castigati o "laie" ca sa nu spun altfel.. ce sa iti povestesc ... a ajuns si clujul echipa... urmareste-l pe Guritza baiatule ca el o sa iti inchida gura... de trei ori... ca prea te dai zmeu
W T F clujul ? la nervi ne mai si incurcam :P
iauzi ce zice OLS : 8 jucatori accidentati la farul, se completeaza cu copii de 17 ani
pacat rechinilor, v-o sufla Jiul si sper sa se intample, cum ne-ati suflat-o si voi anul trecut (traiasca lovitura libera) !
hai minerii pe ei /hello

khaos1ft
7th December 2005, 12:49
KLINGON, mai baiatule, ai imaginatie si totusi ai prea multa... cu compunerea ta treci clasa, dar nu-mi spune ca nu simti totusi o transpiratie cand te gandesti ca s-ar putea sa iasa rau (sau cu deranj cum mai zicea cineva p-aici...). de altfel Farul imi e o echipa simpatica cu tupeu ce lipseste altor provinciale din pacate.nu-i dau insa cota 1 in meciul asta, nu merita:evil:

rhadoo
7th December 2005, 12:52
Sper Sa Batem!
Hai Jiul!

rhadoo
7th December 2005, 13:27
alo online? e minutul 25 si voi scrieti de min8
HAI JIUL!

pff
7th December 2005, 13:33
bate farul :)

uLtRaS_GiGgS
7th December 2005, 13:36
W T F clujul ? la nervi ne mai si incurcam :P
iauzi ce zice OLS : 8 jucatori accidentati la farul, se completeaza cu copii de 17 ani
pacat rechinilor, v-o sufla Jiul si sper sa se intample, cum ne-ati suflat-o si voi anul trecut (traiasca lovitura libera) !
hai minerii pe ei /hello
Ce face invidia din om...daca v'am suflat'o anu' trecut, nu a fost din intamplare sau din noroc:V'am dat'o fiindca va suntem superiori...:yeah:...

Dupa mintea ta ar trebui sa castige cupa Jiul... ca doar aia nu au reusit sa va bata...:no: ...

pff
7th December 2005, 13:52
ah.. 0-0 la pauza ..
lasa ca recupereaza juniorii in repriza a2a

ady51a
7th December 2005, 14:29
1-0 Farul Viorel Gheorghe

ultrasblueshark
7th December 2005, 14:58
Bravo Farutule !!! Mergem iar la bUCURESTI la finala... mai avem un pas
FORZA FARUL !!!
FELICITARI PETROLUL !!!

ady51a
7th December 2005, 15:03
Bravo Farul!!! :ok: Bravo Viorel Gheorghe!:ok:
Sa vina cupa la Constanta !!!/OLE/

Klingon
7th December 2005, 15:06
Cei care au vazut meciul sunt invitati calduros, cu fursecuri si sampanie, sa ne spuna si noua astora exilati cum a fost. E adevarat ca Apostol a jucat in atac?! :o: Cum a jucat Posteuca? Cum a jucat Lungu ca fundas central? Dar Voiculet si V Gheorghe? Cum s-a miscat echipa in general? Voi, daca ati fi germani, ati vrea sa antrenati Farul dupa meciul asta? :)

poliis
7th December 2005, 15:06
felicitari !

macar o echipa alb-albastra in semifinale/finala :evil:

Rechinul Ucigas
7th December 2005, 15:08
bravo FARUL !!!!!!! rhadoo acum pot sa iti spun ciocul mic ! ca mancase-i cam mult ..... inainte de partida si uite ca norocul nu a fost de partea ta , hai pa !
SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!!!!!

be@
7th December 2005, 15:42
Bravo, Farul !!!

Sinn Fein
7th December 2005, 15:45
Felicitari Farul!!!

GruppoApparte
7th December 2005, 16:18
Bravo .... indeplinestene visul la toti si vino cu cupa la mare :P

Swisstec
7th December 2005, 19:57
Nu e de mirare ca am pierdut meciul...cu ce echipa a bagat Chirila pe teren era clar ca nu castiga JIUL... Am avut o sansa mare, a calcat-o in picioare Chirila.

Cra10veanu
7th December 2005, 22:31
:V'am dat'o fiindca va suntem superiori...:yeah:...

..
superiori :o: la ce ? :D na ca avusereti noroc si astazi, va mai linistiti si voi dupa toate lacrimile varsate dupa Rege, fetitele :happy
ps: uita faza cu superiorii ca se indulceste marea

rhadoo
7th December 2005, 23:39
asta e!felicitari faru!
succes mai departe si sa luati cupa!
HAI JIUL!

Rechinul Ucigas
8th December 2005, 00:19
craioveanule tu ar trebui sa taci !
serie b serie b serie b !!!!!!!
b-ul asta va e valuarea , suntem superiori si pt craiova asa ca ciocul mic !

iaro
8th December 2005, 03:10
Felicitari Farul! /hello Cred ca deja e o finala Rapid-Farul, daca nu jucati in semifinale! Pentru Jiul e mai bine asa pentru ca trebuie sa se concentreze pe campionat, ca nu sunt echipa de retrogradat. Parerea mea.

pff
8th December 2005, 11:28
craiovene .. norocu tine cu cei puternici .. iar din mom ce anu trecut noi jucam finala si eram pe locu 5 .. in timp ce voi retrogradati .. trage si tu concluzia cine`i superior :)

rhadoo
8th December 2005, 23:10
Antrenorul Jiului, Ionut Chirila considera rezultatul injust. "Dupa maniera in care am jucat nu meritam sa pierdem. Sunt mandru de jucatorii mei. Cu toate ca am fost lipsiti de toata linia de mijloc, baietii au dat dovada de abnegatie si daruire pentru culorile clubului. Nici nu ma asteptam ca ei sa joace atat de bine. Cu putin noroc am fi putut obtine calificarea in semifinale. Golul primit a fost stupid. El a venit pe fondul unor balbaieli in lant ale fundasilor nostri", declara antrenorul petrosanean.

Chirila acuza arbitrajul
Tehnicianul Jiului considera ca principalul vinovat de infrangerea echipei petrosanene este arbitrul de centru Augustus Constantin. "Am fost dezavantajati de maniera de arbitraj. Tot timpul echipa constanteana a fost ajutata de arbitri. Jucatorii Farului au fost iertati de doua cartonase rosii, clare ca lumina zilei. Centralul a judecat cu doua unitati de masura acelasi gen de faze. Cand faultau jucatorii mei, dadea dovada de exigenta maxima. Cand faultau jucatorii Farului, Augustus Constantin trecea cu vederea infractiunea", afirma Ionut Chirila.

HAI JIUL!

b3bito
10th December 2005, 14:02
dupa cum a aratat shi sondajul noi am castigat