PDA

View Full Version : Sferturi: Otelul - FC National



Vadim
7th November 2005, 10:48
Comentarii despre meciul din sferturi (7 decembrie), Otelul - FC National, aici, inainte si dupa.

be@
7th November 2005, 10:53
Am picat foarte bine. :D
Nationalul merge in semifinale.

Bancaru
7th November 2005, 12:03
Nu trebuie sa fim siguri pe victorie. Nationalul nu joaca nimic. Iar Otelul... nu stiu cde sa zic. Meciul de sambata mi s-a parut ceva la modul DOI SCHELETI SE TRAG DE PIELE. Noi am avut ocazii mai clare, ca sa zic asa, lucrate, iar ei au dat 2 goluri din nimereala, sa fim seriosi. Ma intreb al catelea gol luat de la distanta de catre Prunea este. Cate o sa mai ia? Pana cand o sa-l mai suportam?

be@
7th November 2005, 12:05
Eu zic ca suntem in crestere...Am jucat bine la Tm,si in plus am marcat 3 goluri cu Otelul . Poti sa crezi, la ce atac avem?

Platanu
7th November 2005, 13:15
Da' sa-l bage pe Nae in poarta,sau sa incerce chiar cu Stanev,daca Nae mai e accidentat.

don_denver
7th November 2005, 13:15
Nationalul...cred ca va invinge....

sun
7th November 2005, 13:26
Nationalul bate si joaca cu Poli Iasi finala :P

Otelul e mult prea slaba , nu are ce cauta in semifinale . HAI NATIONALUL :yeah:

be@
7th November 2005, 13:38
Nationalul bate si joaca cu Poli Iasi finala :P

:yeah:

sun , pe cuvantul meu ca n-am de gand sa te contrazic. :P

miril
7th November 2005, 15:39
Asta mai lipsea!!! O tragere foarte bune la sorti. Otelul se concentreaza sa supravituiasca in A, Noi...NU!

Benny
7th November 2005, 15:51
Marius Stan are sansa sa se razbune pe National.

miril
7th November 2005, 16:37
Pai ce i-am facut? N-avem nimic cu...indienii.

ADelPiero
7th November 2005, 17:12
vot sec pentru National :) 0-2

Cattani
7th November 2005, 17:33
bate national am votat cu otelul din greseala :D

Bancaru
7th November 2005, 17:43
Lasa ca votam si noi cu Rapidul din greseala. Bine... ! Lasa...

Marquise MGP
7th November 2005, 23:10
Am picat foarte bine. :D.


si eu zic la fel ... am picat bine :D

Cra10veanu
8th November 2005, 03:43
Am picat foarte bine. :D
Nationalul merge in semifinale.
nu uita etapa trecuta otelu-national, la un pas de, acuma de nervi v-o dau otzelarii ;)

Bancaru
8th November 2005, 11:15
Etapa trecuta, dupa umila mea parere, a fost National - Otelul. Meci la care am luat 2 goluri prostesti (adica Prunesti). Un lucru imbucurator este faptul ca am inscris 3 goluri, lucru ce nu s-a mai intamplat in campionat de la meciul cu Dinamo, returul 2004/ 2005 in Cotroceni.
Cred ca aducerea (speram) a unui antrenor adevarat nu va face meciul mult mai facil. La ora asta Otelul are un antrenor mai bun decat al nostru. Sunda are macar la activ niste promovari. Necula e pe care sa aiba o retrogradare (vorba vine).

miril
8th November 2005, 12:54
Bancaru, mai bine edit-eaza te tu, sa nu o fac eu. Ma refer la fraza cu...italianul. S-a bagat Freud pe fir. Citeste cu atentie! Eu cred ca putem juca bine si castiga fara mari probleme daca se face ordine in echipa, iar ordine inseamna un antrenor cu experienta mai mare, si nu numai, decat Necula. Unul ar fi Bergodi, un altul Olaroiu.

dede
8th November 2005, 13:41
nationalu' castiga si merge in semifinale...

Bancaru
8th November 2005, 15:19
Miril, e o greseala de exprimare, cred. Trenuia sa sune "nu cred ca aducerea unui antrenor adevarat va....". Ce are Freud la afacerea asta? Nu ma prind.
Asta e parerea mea legata de meciul asta cu Otelul, sanse egale.

miril
8th November 2005, 16:14
Am vrut sa fiu sigur, crezand de fapt ca ai negat dorind de fapt sa spui contrariul, de aici si...Freud. Teoria socului continua, pentru a-i soca, ca si cum nu ar fi fost suficient, clubul Otelul a decis demiterea pe cale amiabila, cum altfel, a antrenorului Sunda, pentru a face din niste jucatori traumatizati niste vedete internationale. Ca-n povestea cu martoaga care socata de ingurgitarea jarului devine peste noapte armasar pursange. Si uite cum rezolva Otelul calificarea in semifinalele Cupei. Voi ce credeti?

Platanu
8th November 2005, 19:09
Jucatorii trebuie sa aiba valoare.Oricate socuri si electrosocuri ar avea,daca nu au valoare,degeaba.

GruppoApparte
9th November 2005, 03:14
ce sa credem , Otelul se va batea sa nu retrogradeaze si nu cred ca le va mai pasa chiar asa de tare de cupa Romaniei ca si asa nu le da aia de la mitta stell ,sau cum naiba le zice , multi $$$ daca ar castigao :))
bate National mai ales de vine italianul acela sau de ce nu oli

iaro
9th November 2005, 04:46
Victorie a Nationalului. Cu putin noroc ii vad in finala cu Timisoara. Otelul are alte probleme - in campionat.

orixontel
10th November 2005, 13:35
Bate Natinalul la scor mare....

codrind
10th November 2005, 14:45
Calificare a Naţionalului!
Steel-iştii trebuie să dea anunţ la mica publicitate pt. un nou antrenor!:D

alamar
10th November 2005, 15:30
Tocmai a plecat Necula de la National. Il recomandam otelarilor si pe deasupra il dam si pe Bad.

Benny
10th November 2005, 16:07
Pai ce i-am facut? N-avem nimic cu... Marius Stan?
Pai, era titlul unui articol. Nu mai stiu sigur, dar poate chiar din OLS.

Bancaru
10th November 2005, 16:13
Alamar, pe ala il da Timisoara. Zice-se ca vine Oli la Otelul. Daca il primesc si pe Bad. Ironia soartei daca ajunge Bad sub comanda lui Oli. Si sa vezi ca va trebui sa il foloseasca, pentru ca la Otelul nu e un lot bogat. Tocmai pe ala de care voia sa scape si l-a trimis la noi.

GruppoApparte
14th November 2005, 17:34
La La La La Sa Vina Cupa :) La La La Italianu o Va Lua :) si Apoi In Italia Va Pleca :) Pentru Ca Si'a Facut Norma :)

Rossi
16th November 2005, 03:12
Otelu ca valoare e de divizia B ....pe la jumatatea clasamentului ..... Bancarii merg mai departe

Bancaru
16th November 2005, 10:34
Eu sper sa castigam, dar nu cred ca suntem cu un picior in faza urmatoare. Prea e toata lumea vesela aici. Se rade, se canta si se bea. Petrecere in toata puterea. Noroc ca nu vin jucatorii de la noi pe forum. Sa nu uitam ca nici anul trecut Otelul nu a avut o echipa de mari vedete dar a ajuns departe. Acum ca a venit, defapt revenit, Marius Stan sunt convins ca se va aborda politica manageriala altfel. Stan e un om influent.

miril
16th November 2005, 13:18
...si competent, prin comparatie.

Platanu
16th November 2005, 23:25
Eu sper sa castigam, dar nu cred ca suntem cu un picior in faza urmatoare. Prea e toata lumea vesela aici. Se rade, se canta si se bea. Petrecere in toata puterea. Noroc ca nu vin jucatorii de la noi pe forum. Sa nu uitam ca nici anul trecut Otelul nu a avut o echipa de mari vedete dar a ajuns departe. Acum ca a venit, defapt revenit, Marius Stan sunt convins ca se va aborda politica manageriala altfel. Stan e un om influent.E adevarat ca se canta si se....be@ pe aici,dar ce-ai vrea sa facem?Daca luam bataie de la Otelul e chiar grav.Nici nu ma gandesc sa nu batem.Doamne fereste!
H A I
N A T I O N A L !!!

miril
28th November 2005, 11:14
Ne vedem la Urziceni sa topim...Otelul ca sa se incalzeasca Mos Nicolae din...Cotroceni!

Platanu
29th November 2005, 20:47
Ne vedem la Urziceni sa topim...Otelul ca sa se incalzeasca Mos Nicolae din...Cotroceni!Asa sa fie,Mirile!HAI NATIONAL!

miril
5th December 2005, 10:38
Sper sa nu ne relaxam tocmai acum. Concentrare maxima cerem! HAI PROGRESUL!

alamar
5th December 2005, 12:03
Urmeaza Otelul...
VICTORIE!!!
HAAAAAAAAAI PROGRESUUUUUUUUUUU'!

Bancaru
5th December 2005, 17:39
Mai sunt 3 meciuri. Cred. Si inca ceva: normal ar fi ca finala sa se joace tur - retur. Anu trecut (adica sezonul trecut) poate constantenii aveau mai multe sanse. Asa...

Platanu
5th December 2005, 19:16
La cum joaca echipa in acest moment,putem ajunge in finala,si daca ne chinuim nitel,poate vom aduce in Cotroceni,dupa 46 ani,Cupa Romaniei.Sunt increzator in forta echipei.HAI NATIONAL!

miril
6th December 2005, 12:40
Vrem Cupa in Cotroceni!

Peck
7th December 2005, 01:02
Asa ne rugam si noi cand era Cartu la echipa...SA VINA CUPA LA GALATI!!!...si acum poftim...9 puncte. Ma rog, eu zic ca batem Nationalul.

miril
7th December 2005, 09:23
Hai Progresul!

Zamo
7th December 2005, 10:11
Sa vina cupa,sa vina cupa,sa vina cupa-n Cotroceni.Sper ca in semifinale sa avem un adversar rezonabil.Cred ca una dintre cele doua favorite la castigarea cupei(Rapid si Poli) nu se va califica in semifinale.

khaos1ft
7th December 2005, 10:25
Otelu ca valoare e de divizia B ....pe la jumatatea clasamentului ..... Bancarii merg mai departe

cum spui tu, dar sansele de calificare in faza superioara sunt 50%-50%

ma abtin sa iti dau replica la ineptia ta...:jerk:

miril
7th December 2005, 13:04
Meci dificil pentru National, prin prisma ca suntem favoriti si exista riscul subestimarii. Sper ca Bergodi si baietii sa nu fac acest lucru si sa confirme ultimele prestatii si atunci avem sanse mari sa mergem in semifinala. HAI NATIONAL!

six
7th December 2005, 13:08
Vrem Cupa in Cotroceni!
eroare....cupa are alta destinatie.....cred ca singurul gol va fi marcat de IZVOREANU(jucator la POLI TM)..............sunt sigur ca dupa acea NOI ne vo-m "intelege" cu OTELU(ma refer pe bune)........:evil: :cool: :evil: :cool:

khaos1ft
7th December 2005, 13:29
asta e un meci de 1x2 si nu glumesc. terenul e moale si nu prea se joaca fotbal...
va trece mai departe echipa cu mai multa putere de lupta si bineinteles mult BULAN

miril
7th December 2005, 13:54
0-0 la pauza, dupa o repriza anosta.

deja-vu
7th December 2005, 14:04
Sa speram ca in repriza secunda, Nationalul va juca asa cum ne-a aratat ca poate in ultimele meciuri.

codrind
7th December 2005, 14:09
Gata Naţionalul a terminat benzina!!

Se califică Oţelul, la 11 m!

deja-vu
7th December 2005, 14:11
Nu va mai bucurati de raul (presupus al) altuia! In toate meciurile, la pauza este egal. Cred ca altul va fi jocul dupa pauza. Nu cred ca ajungem la 11 metri.

sun
7th December 2005, 15:04
Haide NATIONAL :yeah: ce faceti !? TREZIREA

be@
7th December 2005, 15:30
11 m. Mooooorr !!!!

alejandro
7th December 2005, 15:38
3-3 la penaltiuri..cate o ratare de fiecare parte
deocamdata...
later:
4-3 pt National!!!!felicitari!!!

be@
7th December 2005, 15:39
Suntem in semifinale !!!!!!! Ufff !!!
Bravo baieti, bravo Nae !!!

vladi
7th December 2005, 15:42
Bergodi asta nu mai pierde si el vreun meci ?:-) Bravo lui si cui l-a adus la National :-))

Marquise MGP
7th December 2005, 15:42
mai degraba il felicitai pe Alexandru ca a dat in bara :( ... se pare ca si-au tinut mai bine emotiile bucurestenii ... asta e , macar am scapat de grija cupei si ne putem concentra pe campionat unde e jale mare.

bafta in semifinale nationalului :ok:

Emilio
7th December 2005, 15:42
smecher(a) be@ - a jucat cu 2 echipe in Cupa Romaniei azi.

Felictari castigatorilor dar si invinsilor!

Sinn Fein
7th December 2005, 15:44
Felicitari National!!! Bravo Italienilor Care S-au Perindat Pe La Echipa!!

alamar
7th December 2005, 15:44
Din Cotroceni se vede Cupa.
HAAAAAAAI PROGRESUUUUUUUUU'

GruppoApparte
7th December 2005, 16:20
Bravo National ... cupa din pakate nu se vede :P inka

Platanu
7th December 2005, 17:45
Din Cotroceni se vede Cupa.
HAAAAAAAI PROGRESUUUUUUUUU'Cupa se va vedea cand vom ajunge in finala.Sigur ca ma bucur ca ne-am calificat,insa totusi ma intristeaza faptul ca ne-am calificat la penalty-uri,nu la scor.Pai trebuia sa maturam cu ei pe jos,nu sa stam cu frica-n san pana in ultima clipa.Eh,e bine ca am trecut mai departe.

miril
7th December 2005, 18:56
Nu se vede din Ghencea, anul acesta, este adevarat. Vom intalni Petrolul in semifinale si ne vom califica dupa 0-0 si prelungiri, dupa loviturile de la 11 metri, pentru a intalni Rapid, in finala. Deznodamantul se...stie. Bravo baieti, inclusiv p'ala micu a'lu Bergodi! HAI PROGRESUL!

Platanu
7th December 2005, 19:19
Mie mi-ar placea sa intalnim Farul in semifinala,si Petrolul in finala.

be@
7th December 2005, 20:37
Cupa se va vedea cand vom ajunge in finala.Sigur ca ma bucur ca ne-am calificat,insa totusi ma intristeaza faptul ca ne-am calificat la penalty-uri,nu la scor.Pai trebuia sa maturam cu ei pe jos,nu sa stam cu frica-n san pana in ultima clipa.Eh,e bine ca am trecut mai departe.

Nu uita ca Otelul a jucat vineri, iar Nationalul, duminica, la Iasi , pe un teren foarte greu . Nu mai stiu cine, parca Marian Savu ,a spus ca baietii s-au simtit obositi.


"Trebuia să vină şi momentul acesta. Important este că echipa s-a calificat şi este o performanţă foarte bună locul trei în campionat la finalul turului. La începutul campionatului toată lumea spunea că suntem o echipă de adunături, de jucători refuzaţi. Mă bucur enorm pentru aceşti băieţi, care au dovedit că nu este aşa. Naţionalul este o echipă mică, cu suflet mare", a spus Prunea, după meciul de la Urziceni, în care a fost rezervă.

Bancaru
7th December 2005, 23:22
Pai nu suntem o echipa de refuzati? Pe bune. Sau de adunaturi. Numai Gino stie de pe unde i-a adunat. Burca refuzat. Oprea refuzat. Asisderea Ersin. De Bad nu pomenesc. Pe Mozacu l-au adunat. Si pe Bundea. Prunea .... sa nu il jignesc. Salonul refuzatilor continua sa faca minuni.

miril
8th December 2005, 09:19
Refuz sa fiu...refuzat.

deja-vu
8th December 2005, 12:42
Felicitari tuturor jucatorilor bancari! Diferenta uriasa de joc fata de ultimele meciuri, o pun exclusiv pe seama oboselii acumulate. Au jucat numai pe terenuri grele si numai in meciuri grele, cas*****d la mare lupta toate punctele. Era de asteptat. Bine ca au reusit sa se califice.
Acum nu stiu daca mai exista urne valorice. Poate cadea cu oricare echipa, nu?
Stie cineva cand este tragerea la sorti pentru semifinala?